- BabaNet
#baba#anya
Babanet - Vendég a Háznál
   Mûsorarchiv
   Mûsortörténelem
   Stáblista
 
Vendég a háznál
 

Elhangzott mûsorok

2002. december 30. hétfõ

Hogy buliznak a felnõttek? - a gyerekek tapasztalatai- Felmérés a fiatalok dohányzási szokásairól - A megelõzés, a leszoktatás járható útjai - 10 éves a Kapocs Ifjúsági Önsegítõ Csoport: a megtett út, a summa

2002. december 27. péntek

A kétéves Bogi ismeri a födrészeket, az égitesteket, de magányos a társai között. - Átok vagy áldás a tehetség?- Szülõi aggodalom és felelõsség - A szakemberek dilemmái

2002. december 24. kedd

Karácsonyvárás hiányokkal: avagy történetek arról, hogy kinek mi hiányzik a karácsonyfa mellett, amikor megszólal a csengõ ás átrepül a szobán az angyal.

2002. december 23. hétfõ

"Sejtjeink" a valóságban és Almási Tamás dokumentumfilmjében - Új élet a közös gyerekkel- Minél nehezebben születik, annál nagyobb az aggodalom- Vannak csodák? - A film házaspár hõseinek történetei

2002. december 20. péntek

A Baráti Otthonteremtõ Alapítvány lakóotthont tervez - Miben segíthetnek az önkormányzatok, miben a civil szervezetek? - Lovasterápiától a családgondozásig - A United Way vállalásai és filozófiája

2002. december 19. csütörtök

A növényeket, az állatokat meg kell védeni! - Önismeret és környezet védelem kapcsolata - Egy "környezettudatos" óvodás - Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan!

2002. december 18. szerda

A kullancs csípés kísérõ tünetei, avagy gyógyult-e bizonyosan? - Segít-e a szemtorna, a masszázs? avagy a rövidlátó gyerekek - Nem tanul, nem dolgozik, avagy hol kezdõdhetnek a bajok. A hallgatók kérdéseire válaszolunk

2002. december 17. kedd

Távol a nagyszülõktõl, távol a rokonoktól, távol a segítségtõl - Többgyerekes családok mindennapjai - Segítségre szorulók és önkéntes segítõk egymásra találása - Az Otthon Segítünk Alapítvány bemutatkozik

2002. december 16. hétfõ

Nyári lista az ajándékokról - Az ajándék "értéktartalma" - Mibõl vásárol a Jézuska, van-e pénze a Jézuskának, avagy hogyan õrizzük a mesét, amire magunknak is szükségünk van?

2002. december 13. péntek

Hosszú, elnyújtott készülõdés az ünnepre - Sütés, fõzés, ajándékvásárlás - Karácsonyi ételek, menüajánlatok: a hagyományos ötvözete az újjal

2002. december 12. csütörtök

Másodszor elsõs, pedig már az óvodában diszlexiás tüneteket mutatott - Nehéz dolog a hangok megkülönböztetése - Mikor kezdõdhet a fejlesztés?- Milyen olvasási módszerek segítenének

2002. december 11. szerda

"Izgulós" kismama? kézizzadás, ideges hányás, hasfájás, avagy pszichoszomatikus panaszok - "Gilisztás" tünetek- Hallgatói kérdésekre válaszolunk

2002. december 10. kedd

Lenne mire költeni, ha lenne mibõl... - Egyenlõtlen világban élünk - Szegények és gazdagok, jómódúak és szûkölködõk egy osztályban - A tanár anyagi helyzete és tanítványaié - Gyerekek a márkák vonzásában

2002. december 9. hétfõ

Miért idegenkednek a szülõk máig a nyílt örökbefogadástól? - A nem kívánt gyerekek veszélyeztetettsége: egy felmérés tanulságai - egy édes anya története, aki a harmadik gyermekét már nem tudta fogadni...

2002. december 6. péntek

Jön a Mikulás!

2002. december 5. csütörtök

Apaszerepek. A láthatatlan apa - Donortól született

2002. december 4. szerda

Mi történhetett a születéskor. Kommunikációzavaros gyerekek - A születés utáni sárgaságról - Testvérvárás

2002. december 3. kedd

Játékkurzus pedagógusoknak - Mit játszanak a 18 évesek?

2002. december 2. hétfõ

Leckeírás elsõ osztályban - Diszlexiások vagy rosszul tanítunk olvasni?

2002. november 29. péntek

Nappali álmodozók, álomvilágban élõk – Megszállott szakemberek, lehetetlent nem ismerõ anyák, apák, családok – Nincs elegendõ óvoda, iskola, védett munkahely – ki segít az autistákon?

2002. november 28. csütörtök

Nyolcadikos a gyerek, nagy a hajtás? – Hogyan tovább, merre tovább? – Hírek és álhírek arról, melyik a jó , a közepes, a gyenge gimnázium? – Milyen szempontok szerint választ iskolát a szülõ? Mit tanácsol az ált. iskolás tanár, a gimnáziumigazgató? – Felvételi elõtt.

2002. november 27. szerda

Kérdések a hallgatótól, válaszok a szakembertõl… - Javítható-e a kamasz traccsoló beszéde? – És a pattanásos bõre? – Miért "fut meg" a csecsemõ szeme? – Kell-e éjszaka szoptatni és meddig?

2002. november 26. kedd

Szóba kell állni a kapcsolatok kiéhezett gyerekkel! – A kiskamaszok még az egészség elkötelezettjei – Tanári tanácstalanság és a drog – Az általános iskola még nem "fertõzött" – Egészségnevelõk, önkéntesek a szenvedélybetegségek ellen.

2002. november 25. hétfõ

ATestvérrel, baráttal jó a játék – Ajándékvágyak meg a "Jézuska-teszt" – Az óvónõ-nagymama meggyõzõdése és szakmai véleménye ellenében vesz ajándékot unokáinak .. – Útját lehet-e állni az ajándékozási kényszernek?

2002. november 22. péntek

A kismama – jóga segít az ellazulásban – Kapcsolatfelvétel a magzattal – Szülési terv – Szempontok az orvos és a szülésnõ megválasztásához – S Szülõ-suli segít anyagi – apai feladatikra való felkészülésünkben.

2002. november 21. csütörtök

Kinek mi a dolga otthon? A gyerekek helye a családi munkamegosztásban. – Örök konfliktus a rendetlenség – Az önálló gyerekszoba öröme – Mi van a kamasz szobája falán?

2002. november 20. szerda

Miért nem vág? Miért nem nyel? – Szájpadhasadékkal született… Milyen lesz a mûtét? – Hogyan beszél és beszél-e a kétéves? A kommunikáció formái. A hallgatók kérdéseire válaszolunk.

2002. november 19. kedd

Otthon nem dicsérnek, csak büntetnek – Óvónõi tapasztalatok a családi nevelés változásairól – Az elhanyagolás tényei és következményei – Kapnak-e segítséget a szülõk?

2002. november 18. hétfõ

Az apa is várakozó a nyeremény idején, nem statiszta – Miért olyan apás a kislány?! – Az elsõdleges kapcsolat a házastársi kapocs – Ha az anya gyerekében találja meg a társát …

2002. november 15. péntek

Big Brother és társai - Értékvesztett kamaszok? - Szabad-e tiltani a tévézést?

2002. november 14. csütörtök

Játékok, babák

2002. november 12. kedd

Kismama klub Pomázon- Szoptatás anyának és babának - Torna gyermekágy alatt

2002. november 11. hétfõ

Konfliktusok szülõk és nagyszülõk között - Kié a gyerek? - Nagyszülõvé válni

2002. november 8. péntek

Az óvodásnak még sok barátja van. És a szülõnek? – Azonos értékrend, közös kedvtelések – Családi, baráti programok a hétvégére: például Szentendre…

2002. november 7. csütörtök

Dzsúdó, úszás, balett, angol, számítástechnika .. Menedzserképzés az óvodában? – A szülõk nem szeretnének lemaradni! – "csak" játszik? – Az óvodák eltérõ filozófiája – Ha megmozdul a báb….

2002. november 6. szerda

Miért viszket a szeme? – Miért fordítja ki a bokáját? – Miért van seb a homlokán? – Miért nem fújja ki az orrát? – A hallgatók kérdéseire válaszolunk.

2002. november 5. kedd

Tanulási nehézsége, önbizalomvesztés, önfeladás … - Szülõi erõfeszítések iskolai segítség nélkül … - A felsõ tagozat is mentheti, amit az alsó elmulasztott – Az orvos önmagában keveset segíthet – Az Anonymus Alapítvány a fejlesztõ pedagógusok képzéséért.

2002. november 4. hétfõ

Menekülés a városból, a panelvár. A kisgyereknek jó élettér a falu, a kert. És a szülõknek? _ Dudai kiköltözõk és reménykedõ visszaköltözõk – Árt-e a gyerekeknek a gyakori életformaváltás? – A kamasz már a nyüzsgésre vágyik.

2002. november 1. péntek

Miért jó beszélgetni? Hogy születik a barátság? Ki lakik a versben? – Másfél évtized beszélgetéseibõl … - Szabó Évára emlékezünk.

2002. október 31. csütörtök

Cigaretta, alkohol, drog – Életvezetési, önismereti foglalkozások már az óvodában is. A veszélyekre nem lehet elég korán figyelmeztetni.

2002. október 30. szerda

Baj-e, ha nem rajzol az óvodás? – Baj-e, ha nem kap húst a csecsemõ? – Tünet-e egyetlen tünet? – Hogyan változott a lisztérzékenység jelentkezésre? – Hallgatói kérdésekre válaszolunk.

2002. október 29. kedd

Milyen a gyerek az iskolában? Mit tudunk gyerekeink iskolai életérõl szülõként? – Rendezhetõek-e a konfliktusok? – A tanárt is lehet "kezelni"! – Mindennapi igazságtalanságok.

2002. október 28. hétfõ

Az óvodások tükrei a szülõi létbizonytalanságnak – A családi költségvetés: mire telik, mire nem? Mi a fontos, mi a nélkülözhetõ? – Se az egyetlen téma, se tabu tárgya ne legyen a pénz – Hol van zsebpénz, hol nincs.

2002. október 25. péntek

Mit egyek, mit ne? Kezdje-e vitamint? Kaphatók-e gyógyszert?-, azaz kismamakérdések – Meg kell tanulni relaxálni? – Születés "mesterfogással"

2002. október 24. csütörtök

Mit tegyünk, ha valaki tolakodóan közeledik a gyerekünkhöz? – Hogyan készítsük fel õket ezekre a helyzetekre. – A gyerekek intim szférája

2002. október 22. kedd

Pont, pont vesszõcske … - A firka is kompozíció – Fogpiszkálóház belsõ terv szerint – A fantáziának forma kell – Megmozdul a kép.

2002. október 21. hétfõ

Ez a kislány kicsit más…. Egy családi mesekönyv – Egy óvodai csoport, amelyben mindig van sérült gyerek is – Zsolti szavát jól értik társai – Egy hallássérült kisfiú sikertörténete

2002. október 18. péntek

Hálóhinta, relaxáció, mozgásterápia, intenzív beszédfejlesztés – Hogyan lehet segíteni a hátránnyal küzdõ gyerekeknek? – A Lépésrõl-lépésre program egy vidéki általános iskolában

2002. október 17. csütörtök

A tenisz a karate, a kosár van az élen – Ami anyának tetszik, azt választja a gyerek – Mibe kerül idõben, energiában, pénzben a gyerek sportja? – Az élsportolói karrier útján.

2002. október 16. szerda

Mi okoz feldolgozhatatlan gyászt gyerekkorban? – Hogyan kezelhetõ a dadogás? –Mit tegyünk, ha marokra fogja a ceruzát? – Hová fordulhatnak a szoptatással bajlódó kismamák? – A hallgatók kérdéseire válaszolunk.

2002. október 15. kedd

Dürer álma, egy afrikai nõ portréja, tájkép a Balatonról – különleges kiállítás egy budapesti parkolóházban – Segít-e a tehetség a kiemelkedésben? – Névelõotthonokban élõ alkotók.

2002. október 14. hétfõ

Bent sapkában, avagy miért lett kopasz? – A névtelen feljelentés következményei. – A hallgatók felháborodása, amiért a tetves gyerek is járhat óvodába, iskolába. – Háziszerek, receptek, praktikák.

2002. október 11. péntek

Gyerekeink drogtapasztalati itthon és más országokban – Kamaszok egymás között az interneten – Mikor kell kezdeni a megelõzést? – A szenvedélybeteg szülõk gyerekeiért.

2002. október 10. csütörtök

Divatjamúlt ruhák a kukában… A kiskamaszoknak nagyon fontos a külsõ – Az anyák a használt ruhák között válogatnak .. – A hajfestés, a fogfehérítés õrülete – Mirõl van az öltözködés?

2002. október 9. szerda

Fog-e még nõni a kislány? – Kaphat-e gyógyszert a kismama? Hatos vagy hármas szemüveg kell a gyerekhez? – A gyermekorvos, a nõgyógyász, a gyermekszemész válaszol a hallgatók kérdéseire.

2002. október 8. kedd

Az artista Dávid nem beszél, csak ír – A támogatott kommunikáció módszere. – Mi lesz, ha kinõnek az iskolapadból? – Kalán néni Pihenõkertje és lakóotthona. – Autista gyerekek és jövõjük.

2002. október 7. hétfõ

Milyen az õszi erdõ? Családi kirándulás élményei – Elhagyott õzikea tisztáson .. Helyes volt-e megmenteni? Mi lesz a fiatal állat sorsa? – A fõvárosi Állatkert szolgáltatásai.

2002. október 4. péntek

"Kiköpött apja", avagy kire üt a gyerek? – Egy család, egy nevelési stílus, mégis más a gyerek – Következetes pedagógiai elvek vagy alkalmazkodás minden gyerek egyéniségéhez? – Hasonlítanak-e egymásra a testvérek?

2002. október 3. csütörtök

Diagnózis csak 10 év után született… A belocardiofociális avagy a Sedlockon szindróma tünetei és következményei – Harmadikosként a harmadik iskolában … - Mi lesz azokkal a gyerekekkel, akiket nem fogad be az intézményes oktatás?

2002. október 2. szerda

Kell-e hónapokat várni vetélés után az újabb teherbeeséssel? – Baj-e, ha mindig magas lázzal indul a betegség? – forraljuk-e a tejet, a tejkészítményeket? Egészséges-e a kecsketej? – A hormonok játéka? – A hallgatók kérdéseire válaszolunk.

2002. október 1. kedd

Balázs szereti a nevét … - Dominika egyénisége pont olyan, mint a neve …. – Történetek arról, hogyan kaptak nevet a gyerekek? – Ki miért visel asszonynevet, lénynevet? – Hány keresztnév anyakönyvezhetõ? Van-e mód a változtatásra?

2002. szeptember 30. hétfõ

Felkészítés a szívmûtét elõtt….. – A szíverek rajzai: bánatos arcoktól a mosolygókig. – Újszülöttek a mûtõasztalon. – Kár, hogy a pacemaker nem nõ a gyerekekkel. – A magzati ultrahang kiszûri a rendellenességeket – Látogatóban a Gyermekszív központban.

2002. szeptember 26. csütörtök

Nehezen feldolgozható szülésélmények - Emlékezés egy régi bábára - Törvényszerû-e a császármetszés farfekvéses babánál?

2002. szeptember 25. szerda

Szomjazhat-e az anyatejes baba? - Be lehet-e tömni a 2 éves fogát? - Sok a rossz tartású gyerek - Szemöcsök, anyajegyek

2002. szeptember 24. kedd

Felkészülés az anyaságra - Ha megérkezik a kistestvér

2002. szeptember 23. hétfõ

Beszélgetés Kardos Ferenccel, a Kapcsolat Alapítvány vezetõjével- Gyermekel helyezés válás után

2002. szeptember 20. péntek

Maradjon az óvodában, vagy menjen iskolába? - Iskolaérettség

2002. szeptember 19. csütörtök

Karatésok, kommandósok, katonák lesznek, ha megnõnek – Filmek alakította családok, életek – A mûvészi rajzfilm meg a kommersz – Látni is meg kell tanítani!

2002. szeptember 18. szerda

Kell-e tornáztatni az öt hónapost? – Miért sír minden reggel, ha óvodába kell menni? – Jó-e vegyes csoport? – Elkerülhetetlen-e a mûtét? – A hallgatók kérdéseire válaszolunk.

2002. szeptember 17. kedd

Menesztõnek vagy mozdonyvezetõnek jobb-e lenni – Játszóház a faluban, amely szórakozást, terápiát, nevelési tanácsadást is kínál egyben. – A csecsemõ kreatív játékai – Közös önfeledtség …

2002. szeptember 16. hétfõ

A napközi is, a mama is remek még az iskolakezdéskor – Mit kínál az iskola, az óvoda konyhája? – A fekete tea, a töpörtyûkrém meg a többi … - A gyermekétkeztetés minõsége.

2002. szeptember 13. péntek

Amíg a baba két lábra áll – Kisiskolások mázsányi iskolatáskával, kamaszok pillekönnyûvel – Gyógytornász a gerinc kíméletérõl – Akin a torna segített

2002. szeptember 12. csütörtök

Nyári nagyüzem a nagymamánál - Nyári programok

2002. szeptember 11. szerda

Melyik ujját szopja? Balkezes lesz vagy jobbkezes? – Miért fájdalmas a szoptatás? Kevés a tej? – Melyik napon fog megszületni? Túlhordás vagy terminus-túllépés? – Hallgatói kérdésekre válaszolunk.

2002. szeptember 10. kedd

Épek és sérültek egy medencében: a Gézengúz Alapítvány úszásfoglalkozásain – A játék gyógyító erejétõl a Gyógyító Játszóházban – Blanka Down-kórral született… Édesanyja újra a kétségbeeséstõl az elfogadáson át a mindennapi örömökig.

2002. szeptember 9. hétfõ

Színes gyöngyök tanítása – A rajzóra nemcsak rajzolásra való – kézmûves-foglalkozásokon át a pályaválasztásig – Tanítható technikák – A mûvészetek embert nevelnek – Bonbon matiné a gyerekek zenei neveléséért.

2002. szeptember 6. péntek

Színes rajz a garázsajtón …. – Adrenalin, mozgalmasság, szabadság – A fehér fal kihívása – Alkotók és közönségük a graffityrõl.

2002. szeptember 5. csütörtök

Három év a gyerekekkel .. Nehéz elválni, munkába állni, óvodába kezdeni – Milyenek lesznek az elsõ napok az óvodában? Fog-e sírni? Be tud-e illeszkedni? Miben segíthet az óvónõ? Változatok a beszoktatásra.

2002. szeptember 4. szerda

Amíg a testvérek megszelidülnek, amíg a mama kórházban lesz .. Menjen a "nagy" látogatás? – Nem túl kicsi? Meg fog nõni? – A gyerek igazi félelmei, a szülõ aggodalmai a szobatisztaság körül. – A hallgatók kérdéseire válaszolunk.

2002. szeptember 3. kedd

A nagyi erõlteti a verstanulást – Van-e haszna a memoriternek? – Olvas még valaki verset? – A minõségi élet és a könyvek – Gyerekkritikák gyerekkönyvekrõl kedvcsinálónak.

2002. szeptember 2. hétfõ

Kezdõdik az iskola, ahol minden szép és jó lesz ….. – Egy idõ után leszoknak a gondolkodásról?! – Gyerekek, akikbõl nem kér az iskola. – Van-e helyük a részképesség-zavaros, túlmozgásos, fejlesztésre tanulóknak? – Differenciálás fontosságáról.

2002. augusztus 30. péntek

Miért félnek az apák a szüléstõl? – Csendes szülés – Feldolgozottan szülés-élmény: depresszió, pánikbetegség, laktációs pszichózis.

2002. augusztus 29. csütörtök

Gyerekek az oroszlán ketrecében és az elefánt kifutójában. A zootábor érdekessége, haszna – Nyulak, tengerimalacok, madarak a lakásban. – Milyen kisállatot ajándékozhatunk a gyereknek?

2002. augusztus 28. szerda

- Amikor a fenyegetés biztosan árt … . Egy elterjedt, ám rossz gyakorlatról: szülõi reakciók a kisgyermekek önkielégítésére – Cumisüveg és fogszuvasodás – Hallgatói kérdésekre válaszolunk.

2002. augusztus 27. kedd

Mennyit ér a felvilágosítás, a kampány? – Füvezõk és társaik – A szabadidõ megszervezése lenne a megoldás? –Fiatalok drog közelben – Folytatásos történet egy kamaszlányról, avagy megállítható-e a drogkarrier?

2002. augusztus 26. hétfõ

Mit gondolnak a drogról a kamaszok? - A megtalált napló

2002. augusztus 23. péntek

Az óvodás csupa öröm, csupa várakozás egy becsengetés elõtt - Hogyan készülnek a szülõk? Mi kelt bennük szorongást? -Egy csalódott édesapa fia iskolaváltása elõtt- kirekesztés, kiközösítés az iskolában.

2002. augusztus 22. csütörtök

Fõzeléket, gyümölcsöt kap az újszülött?!- A csontritkulás a gyerekkor betegsége? A megelõzés lehetõségei - Vannak-e bûnös élelmiszerek? Ártalmas-e a tej?- Az antiháziasszony befõz!

2002. augusztus 21. szerda

Érzéstelenítés, vagy altatás? A lehetséges ártalmak és következmények- Miért nem maradnak el anyjuk nélkül a fiúk? Az anyai szorongások akarattalan hatásai- Valóban kell-e félni a szteroidos krémektõl? Genetikai betegség mellett is élhetõ tünetmentesen az élet.

2002. augusztus 19. hétfõ

Padisák Mihály a Miska bácsi levelesládája sok évtizednyi levelébõl állította össze Ezer szállal címû kötetét - Emlékezetes írások, felejthetetlen gyerekarcok: mi lett velük azóta? - A mûsorok hajdani gyerekszereplõinek emlékei.

2002. augusztus 16. péntek

Családi nyaralás nincs a válás óta- A papa finanszírozza a nyarat, de nincs jelen benne- Három gyerekkel egyedül - A munka, a tanulás segít az önbizalom helyreállításában- új házasságok, új testvérek.

2002. augusztus 15. csütörtök

Több gyerekre várva … Az ikerterhesség más!- Dupla megterhelés az dupla hízást, dupla ultrahangot is jelent?- Ikrek mellett az elsõ év a legnehezebb.

2002. augusztus 14. szerda

"Ikrek hava, ikrek napja" ikres szülõk egyesületének találkozója - Többszörös fizikai és lelki megterhelés a többes születés után - Változó támogatások, emelkedõ juttatások

2002. augusztus 13. kedd

A mama pihenését biztosító nagymama- Óvodába járni nyáron nagyon rossz …- A panel meleg, a négy fal szorít …- Se szabadság, se idõ, se pénz …- És energia? Ötlet?- Egy nagycsaládos olimpia.

2002. augusztus 12. hétfõ

Az oroszlán, a tigris barátságos, de a cica néha karmol … - Az álom és a valóság egymásra kopírozódik, a fantázia elragadja a kicsiket- Irtózatos álmok, nyomasztó éjszakák- A mese mint relaxáció eszköze.

2002. augusztus 9. péntek

Anyák otthon; kettõ, három, négy gyerekkel- Kitörések, kibúvók, kiutak a mindennapok monotóniájából - A szuverenitás megõrzésének lehetõségei- Asszonyok, akik köszönik, jól vannak.

2002. augusztus 8. csütörtök

Mirõl beszélgetnek egymás között a kiskamaszok? - Ha apa szóbaáll a fiával…- A kamaszlány és a mama folyamatos beszélgetései. – Van-e technikája a szülõ-gyerek beszélgetéseknek?- A kamasz hárítása leszerelhetõ.

2002. augusztus 7. szerda

Gátolja-e a sport, az erõs izomzat a növekedést?- Még mindig nem ágytiszta a 10 éves nagylány …- Kisegítõbõl foglalkoztatóba? - Fogbaleset és következményei- A hallgatók kérdéseire válaszolunk.

2001. augusztus 6. kedd

Mit tegyünk, ha a gyerek fél a kutyától?- Hogyan fér meg egy városi lakásban a család kedvence és az újszülött?- Mire kell vigyázni, mit szabad engedni, mit nem? - Állatok segítenek a gyógyításban.

2002. augusztus 5. hétfõ

Ahogy született sorban a hét gyerek, úgy változott a tudományos álláspont … Szoptatási családtörténet - Anyák harca a kórházban a teáztatás, hozzátáplálás ellen- Szoptatás császármetszés után.

2002. augusztus 2. péntek

Játékok ölben és a paraván mögött- Miért vonzza a báb a gyerekeket?- A tévé elõtt ülni könnyebb- Nem az agresszió a rossz rajzfilm legnagyobb veszélye.

2002. augusztus 1. csütörtök

Jó lett volna tapasztalt anyákkal beszélgetni … Az anyává válás stációi- Ha elölrõl lehetne kezdeni … Ha elõre elképzeljük milyen lesz, milyen legyen a gyerek.– Gyerekeink szemén át szemlélve más a világ.

2002. július 31. szerda

Hétévesen már kamaszodik?! A felnõtt minták követésének próbái- Hormonális problémák a meddõség mögött- Az állandó viszketés háttere- A csirkemáj, sertésmáj, a tojás meg a gyerekek

2002. július 30. kedd

A vándortáborban cigiznek, isznak a nagyok … - Mi történik a faluszélen? A fiúcsapat erõpróbái …- Az alkohol, a cigaretta, a drog mögötti megoldatlan konfliktusok- Kortárs önkéntesek, segítõk a KOPÉ Egyesületben.

2002. július 29. hétfõ

Milyen szempontok alapján válasszanak tábort a gyereknek? Mit mérlegeljen a szülõ?-Alkotás ideje is a nyár- A szülõ szerint az elfoglaltság, a program a tábor lényege, a gyerekek szerint a társaság a fontos- A nomád meg a túl nomád tábor különbségei.

2002. július 26. péntek

Otthon szól a zene: komoly is, Kaláka is, de értéktelen soha …- Kisgyerekek a koncerteken, a hangversenytermekben - Zenében is igazat kell mondani!- A hangokban történet van, a dallamnak színe van.

2002. július 25. csütörtök

Az amalgám tömésrõl, a foghúzásról, a fogyatékos gyerekek fogászati ellátatlanságáról- Juci a maga részérõl befejezte az iskolát, avagy canossajárás egy autista kiskamasszal

2002. július 24. szerda

Vigyázat! Veszélyes! Gyerekjátékok, járókák, gyerekbútorok - Félelem a WC-tõl, avagy miért nem szobatiszta a nyolcéves…- Pszichoszomatikus tünetek hátterében hajsza az intellektuális teljesítésért.

2002. július 23. kedd

Mindene a hasa! - Tudnak-e a fiatal mamák fõzni? Mi kerül a családi asztalra?- A mama bio-diétáját eszi a kislánya is…- A beteg gyerek étvágytalansága

2002. július 22. hétfõ

A kiskamasz lány ágyában ott a babája…–Egyke anyának egyke lánya…- A többgyerekes tanárnõ látja, kinek nincs testvére tanítványai közül- Féltestvér vagy örökbefogadott, akármilyen, csak testvér legyen!

2002. július 19. péntek

A szellemi meg az izomember, a társasági és a visszahúzódó - Egy család, egy környezet, azonos hatások, más egyéniségek. - A nevelésrõl, az elfogadásról

2002. július 18. csütörtök

Rózsika esete Naomival, a fekete babával- Elõítéletek, amelyeket otthonról hoznak a gyerekek - Rasszizmus az óvodában

2002. július 17. szerda

Ceruzafogás és gerinc. Kisiskolások gondjai - Megelõzhetõ-e csecsemõkorban a késõbbi allergia kialakulása a táplálkozással - A "tápot" bántsuk vagy a "táposokat"? Esetleg a tápszergyártók mesterfogásait? - Kismamák és leendõ kismamák találkoznak

2002. július 16. kedd

"Ikrek hava, ikrek napja" ikres szülõk egyesületének találkozója - Többszörös fizikai és lelki megterhelés a többes születés után - Változó támogatások, emelkedõ juttatások

2002. július 15. hétfõ

Az apaszerep változásai - Miben változik a férfi az apává válással - Le kell -e mondania korábbi életérõl, fel kell-e adnia önmagát? Menekülés a munkába? - Meg kell felelni az apaideálnak

2002. július 12. péntek

2002. július 10. szerda

2002. július 8. hétfõ

2002. július 5. péntek

A várandós mama a kiszolgáltatottságtól tart- Orvost vagy kórházat válasszunk - Ma már a dúlák is segíthetnek, lehet "saját" szülésznõnk is - Segítõk, családtagok a vajúdó mellett

2002. július 4. csütörtök

Fegyelmezés, büntetés, bocsánatkérés, empátia. Hangképek a kismamaklubból. Sándor atya az anyáktól tanulja a türelmet, az alázatot. - Látogatás a fóti plébánián

2002. július 3. szerda

Szabályozás foghúzással? Hol vizsgálják a fémallergiát? - Meddig használjuk a "bébicsõszt"? - A kórház és az orvos felelõssége mûhiba esetén. A hallgatók kérdéseire válaszolunk

2002. július 2. kedd

Kis a Williams szindrómások? - A zene hatása az agy fejlõdésére - Egészségesek, fogyatékosok egy zenekarban

2002. július 1. hétfõ

Hogyan lesz valaki nevelõszülõ? - A találkozás a vérszerinti szülõvel mindig felkavaró - Évzáró a családsegítõben - A tehetség támogatás nélkül elvész - Akik elõször látják majd a Balatont

2002. június 28. péntek

Hányan drogoznak az osztályban? Félelmek, megfontolások. - Az elsõ füves cigi után. A kipróbálás - A megtalált napló, a leleplezett titok. - A drog és a kamaszok

2002. június 27. csütörtök

Mitõl lesz válogatós a kisgyerek? Mert nem esznek egészségesen a nagyok? Mikor és mennyit igyanak a nagyok? - Nevel-e az iskola egészséges táplálkozásra - Miért fontos az esti közös vacsora?

2002. június 26. szerda

Baj-e, ha jelekkel érteti meg magát a gyerek? Baj-e, ha nem beszél? - Baj-e, ha szolveszterkor születik a baba? Lesz-e a kismama mellett orvos? - Kellene-e védõoltást kapnia a családnak, ha hepatitisz van a környezetben?

2002. június 25. kedd

Akkor mehetünk szabadságra, amikor akarunk? - Tudnak-e az apák nyaralni? - Családdal vagy társasággal telik-e a szabadság? - A mindennapokból való kilépés módjai. Tábor a saját környezet megteremtéséért

2002. június 24. hétfõ

"Hosszú láthatás", avagy nyaralás apával, az új családdal - Kötelezhetõ-e a 16 éves, hogy különélõ édesapjával találkozzon? - Elrabolták az unokámat! - A jog lehetõségei a családi konfliktusok megoldásában

2002. június 21. péntek

Olvasó család, olvasó gyerek – A nehezen olvasható klasszikus gyerekirodalom – Hangos irodalom folytatásban – Lánykönyvek, fiúkönyvek, kamaszregények. Az Olvasás Éve summája.

2002. június 20. csütörtök

Megtörtént valóság avagy vágyfantázia? – Hogyan születnek a képzeletben barátok és meddig élnek? – Szerepjáték vagy hazugság? – Hogyan adjunk keretet a kitalált történeteknek?

2002. június 19. szerda

Miért nem ágytiszta a hatéves? Válaszolhat a családi térkép – Kimutatható-e az anyai vér vizsgálatával a fejlõdési rendellenesség? – Miért nem támogatottak a vitaminkészítmények?

2002. június 18. kedd

A kicsi lány kiszámíthatatlanul „mûködik”, élet napirend nélkül. – Az anya joga a pihenésre, az alvásra – A sírás sokféle lehet – Jeltolmács, szótár nincs mellékelve a csecsemõhöz!

2002. június 17. hétfõ

Vágy a saját szobára, saját kuckóra – Szalad a gyerekszoba! A rendetlenség miatt az önállósulási törekvés szimbóluma – Egyedül az utcára, közlekedés felnõtt kísérõ nélkül – A gyerekek részvétele a családi gazdálkodásban.

2002. június 12. szerda

2002. június 10. hétfõ

2002. június 7. péntek

Gyerekek akik ütik a többi, gyerekek akik félnek a többitõl. A kapcsolattartás korai nehézségei. A játékterápia …

2002. június 6. csütörtök

Gyerekek és nagymamák– Bonyolult szervezõmunka elõzi meg a nyarat – A gyerekek táborok között válogatnak, a mamák költségvetést készítenek.

2002. június 5. szerda

Miért ragaszkodnak a tápszerekhez? Mikért nem alszik egyedül? – Változatok a rászoktatásra, lehetõség a leszoktatásra. – Hagyományos népi gyógymódok is segíthetik a bõrgyógyászt.

2002. június 4. kedd

Mit tud meg a szülõ az iskoláról a gyerektõl? – Követhetetlen mennyiségû tanaagnyag, tanulás módszertant analfabétizmus? – Mi? Van a magolás mögött? Mit rejtenek az osztályzatok?

2002. június 3. hétfõ

"Ölbeli" játékok, mondókák. Az iskolában gondot okozó problémák megelõzhetõek lennének! Látogatás a Gekkó Játszóházban. Fejtörõ játékok.

2002. május 31. péntek

A tantárgyért vagy a tanárért tanulnak a gyerekek?! – Tanárok és diákok kapcsolatmintái – Ha elmegy a tanító néni – A pálya elején a pálya végén. Tanárportrék Pedagógus Nap elõtt.

2002. május 30. csütörtök

"Pszichokozmika" – illemtan, életmódra – Pszichológus az iskolában – A mûvészetterápia a megelõzés eszköze is lehet. Az iskolapszichológus a gyerek oldalán áll. – Az iskola, a település érdeke a gyerekek megsegítése, az önkormányzat lehetõsége.

2002. május 29. szerda

A baba-mama szobák rendje – meg a tévé hangja – Kell-e lányka nõgyógyászhoz fordulni? – Ez már dadogás? – A hallgatók kérdéseire válaszolunk.

2002. május 28. kedd

Kismamák társasági életének színtere a játszótér – Az együttélés szabályai a homokozóban. – A gyerekek hozzák össze az anyukákat – Angyal a parkban.

2002. május 27. hétfõ

Éjszaka boszorkányok népesítik be a gyerekszobát. – A szülõk ágya mint biztos védelem. – Gyerekfantáziák az élet utáni létrõl: lebegés a semmiben. – Vágy az örök fiatalság után, félelme az öregségtõl – A pszichiáter a szorongások gyökereirõl.

2002. május 23. csütörtök

Ha a kisgyerekek szexfilmeket, pornót látnak – Mit válthat ki ez a kicsikbõl, hogyan hat vissza a serdülõknél? – Mikor és hogyan kezdõdjék a szexuális felvilágosítás?

2002. május 22. szerda

A kisgyerek ismerkedik a testével. Miért maszturbál egyre többször? – Száj és fogazati elváltozás összefüggése. A krónikus ekcéma kezelése – Túl magas fehérvérsejtszám. – Az Önök kérdéseire válaszolunk.

2002. május 21. kedd

Túl jól ismeri a mama az iskolát, ezért fél iskolába adni a fiát. – A nagycsoportosok számítástechnika, zene, kézmûves vagy nyelvi tagozatra készülnek. – A magyar iskolarendszer túlságosan szelektív – sorozatos bukás után. Csak a gyerek a hibás?

2002. május 17. péntek

Babák, mamák a világhálón – Lelki tanácsadók a vonal végén – Számítógép otthon és az iskolában. A távközlés Világnapján.

2002. május 16. csütörtök

Az élet normatív krízisek sorozata, azaz átlábalás a kötelezõ válságokon. Aki nem kapott bizalmat, önállóságot – Nem képes anyává válni, aki magával terhes.

2002. május 15. szerda

Az elrontott altatás, az átszoktatás menete, nehézségei – Fiúk és rejtett herék – Nem tûri magán a gombokat?! – Pszichiáter és gyermekorvosok válaszolnak.

2002. május 14. kedd

Nem is a válás a legrosszabb?! Teljes család vagy csak kétszülõs? – A kapcsolattartás tanulása a kapcsolat Alapítvány konfliktuskezelõ tréningjén – Láthatási taktikák és praktikák.

2002.május 13. hétfõ

Milyen súlyos tünetekhez vezethet a fogyókúra õrület? – Miért gyûlöli magát a bulémiás gyerek? Miért bünteti környezetét az anorexiás serdülõ? – A táplálkozás zavarai.

2002. május 10. péntek

Félig tele van a pohár vagy félig üres?, avagy bizalombeli gyermekvárás – Az apák várandóssága. A toxoplazma fertõzésrõl

2002. május 9. csütörtök

Szülõi igények, elvárások és az iroda szolgáltatásai – Hogyan büntet, mivel jutalmaz az iskola? – Miért lehet intõt kapni, és egyáltalán kinek szól: a gyereknek vagy a szülõnek? – Az iskolai félelmekrõl.

2002. május 8. szerda

"Tetves" kérdések: kitiltható-e a tetves gyerek közösségbõl? Használnak-e a drága "tetûirtók"? – A maradó fogak hiánya. Allergiaközpontok, allergia megelõzés és tanácsadás. Hallgatói kérdésekre válaszolunk.

2002. május 7. kedd

Nem normális naphosszat iskolába lenni, de sokaknak muszáj – Mit csinálnak tanítás után a gyerekek, hogyan telik a délután? – Iskolai klubok, szakkörök, kísérletek a napközi megújítására.

2002. május 6. hétfõ

Kinek öröm a születésnap? – Vendég a háznál sorozata 1992. május 4-én indult, azaz 10 évesek lettünk! Hogyan emlékeznek a szülõk születése napjára, mi történt tíz év alatt?

2002. május 3. péntek

Lacika és Robika már elmúlt fél éves – köszönik -, jól vannak – És az anyukájuk? Állapotrajz az agyvérzés után – folytatásos történet Anyák Napja elõtt.

2002. május 2. csütörtök

Egy kiló sem volt a kislány, de édesanyja bízott benne – Mikor érik utol magukat a koraszülöttek? – A neonatális centrumok és finanszírozásuk – Inkubátoros babák és szoptatás.

2002. május 1. szerda

Apa korán megy, késõn jön, sokat dolgozik. – Anya nem dolgozik, csak fõz, ágyaz, felmos, vásárol, porszívózik – Anyák és megalkuvások vagy hosszú távú stratégiák.

2002. április 30. kedd

Versek reggeltõl estig, avagy rekordkísérlet egy budapesti iskolában – Életkorok szerinti mesék – A zene mögött ott a történet – A mese terápiás eszköz is lehet.

2002. április 29. hétfõ

Öt fiú után meglepetés volt a lány! – A szocializációnak vagy a géneknek tulajdoníthatóak-e, hogy annyira más egy fiú, mint egy lány? – A fiúk lassabban fejlõdnek! Az agykutató az okokról

2002. április 24. szerda

2002. április 23. kedd

2002. április 22. hétfõ

2002. április 18. csütörtök

2002. április 15. hétfõ

2002. április 11. csütörtök

2002. április 10. szerda

2002. április 9. kedd

2002. április 5. péntek

Mit nyújt az óvoda? Mit várnak a szülõk tõle? – Szerepjátékban tanulja a kisgyerek az együttmûködést – Kötelezõ-e az iskola elõtt óvodába járni. Ki és hogyan kaphat felmentést?

2002. április 4. csütörtök

A tévé, az Internet, a számítógép is elvezethet a könyvhöz. Otthon nem voltak könyvek. Ahol a család olvas, a gyerek is könyvszeretõvé válhat. Átadható-e egy regény élménye? – A tanár hatása.

2002. április 3. szerda

Fogváltás és „dupla fogsor – Összenõtt lábujjak – Félelem a sötéttõl. – Állandóan lázas. – A hallgatók kérdéseire válaszolunk.

2002. április 2. kedd

Csak nyugtatással alszik el. Éjjelente sokszor felébred. – Kialvatlan családok, fáradt anyák!? – Kik a nem alvó gyerekek? – Látogatás a Madarász Kórház alváslaboratóriumában. – Hogyan történik az alvásvizsgálat? Betegségek, lelki problémák a rossz alvás hátterében.

2002. március 29. péntek

A készülõdés már a nagyhéten megkezdõdik: nagytakarítás, tojásfestés, locsolóvers tanulás – A faluban disznóvágásra, …. – A lányok várják a locsolókat! – Felnõttként jobban megélhetõ az ünnep.

2002. március 28. csütörtök

Öt év küzdelem és egy fél autó ára. – Amíg a várva várt baba megérkezik – Teher a kapcsolatban az órákon át tartó gyerekvárás – Erõforrás és biztatás a világhálón.

2002. március 27. szerda

Bárányhimlõ a nyolcadik hónapban .. Van-e veszély? Hol kapható a születéskalauz? Az olvasástanítás módszerek és az olvasókönyvek… - Színház és iskola.

2002. március 26. kedd

Van-e iskolaorvos az iskolában? Mi a megoldás, ha rosszul lesz tanítás alatt egy gyerek? Szûrõvizsgálatok óvodában, iskolában – Mikor és mit kellene szûrni? A megszûrés lehetõségei.

2002. március 25. hétfõ

Menjen-e iskolába vagy nem? Az óvoda szerint iskolaérett, a mama mégis aggódik? – Hol végeznek iskolaérettségi vizsgálatokat? Mikor kell szakértõi Bizottsághoz fordulni? – Mit tudott meg nyílt napon az iskolásról a szülõ? – Az alternatív iskola gyakorlata.

2002. március 22. péntek

2002. március 21. csütörtök

2002. március 20. szerda

2002. március 19. kedd

2002. március 18. hétfõ

2002. március 14. csütörtök

Kamaszok örök barátságai – Szerelmek jönnek mennek, a barátnõk maradnak. – A felnõttnek már néha már társa csak szûk család? Az elmagányosodás tendenciája. – Egy barátság – szociológiai vizsgálat eredményei.

2002. március 13. szerda

Települések ahol nincs gyermek szakorvos -, avagy a vegyes praxisokról. A szülés közben "elment" a szívhang – Az oxigénhiányos szülés következményei – Veszélyes magvak .. A szájban figyelmeztet. A hallgatók kérdéseire válaszolunk.

2002. március 12. kedd

Legyen a zene minden gyereké! – A kavicsok, az edények, a fésû is hangszer lehet – Bevezetés a modern részbe. Bemutató a Csodák Palotájában, továbbképzés pedagógusoknak. A zene tanulási segítõ, személyiségformáló szerepe.

2002. március 11. hétfõ

Memók, versek, dalok, rajzfilmek egy kattintásra, azaz Egyszervolt.hu – Bûnös-e a számítógép? Vagy akár a könyvhöz is elvezetnek. – Az olvasás kilépés a mindennapokból – Kétszer volt hol nem volt G. Radványi új regénye gyerekeknek és fiataloknak.

2002. március 8. péntek

A 12. Európai Olvasáskonferencia témáiból – Amerika megunta, hogy a gyerekek nem tudnak olvasni! – És Magyarország? Hogyan érettségizett a diszlexiás? Törvény van, a gyakorlat viszont más.

2002. március 7. csütörtök

Gyerekek, akik korán születtek. Anyák küzdelme éveken át a rehabilitációért. – Egy évtizednyi áldozat utáni fájdalmas kérdés. Megérte?!

2002. március 6. szerda

Mikor kell a gyerekorvosnak otthonában felkeresnie a beteg gyereket? – Fájdalmas szoptatások és a lehetséges gyógymódok. – A hallgató "káposztás –borogatást" ajánl. – A több anyatejért. – Bizalom és idõ ajándékba. A hallgatók kérdéseire válaszolunk.

2002. március 5. kedd

A zokni lehet lyukas, de a ruha legyen márkás és menõ! Milyenek a kamasz-ruhatárak? – Bakfiskülsõ, bakfisbelsõ.– A vásárlás maga a kanasszajárás! – Ahogy a mamák, ahogy a Fogyasztóvédelmi Fõfelügyelõség látja a ruha – cipõ kínálatot.

2002. március 4. hétfõ

Az egyke több gyereket szeretne. – A néhány hónapos Rozi számolni tanul … - Öt gyerek a saját kukoricásban. – Nagycsaládosok életformája, filozófiája, alternatív megoldásai – Hogyan ítéli meg a külvilág a...gyerekeket?

2002. március 1. péntek

"Merülünk, hopp!" – beteg és egészséges babák egy vízben – Nemcsak a gyereket, a családot is gyógyítani kell -Szülési sérülések …. A Gézengúz Alapítványnál.

2002. február 28. csütörtök

Könyvtárak igyekezete az olvasók beédesgetéséért – Az iskola hibája, hogy nem olvasnak a gyerekek? – Mit olvas, mint nem 1200 középiskolás? – Hova tûnt a kortársirodalom?

2002. február 27. szerda

Érzékeli-e a magzat az ultrahang vizsgálatot? Ártanak-e neki? – Farácsos járóka vagy… Mi segíti a mozgásfejlõdést? – Miért beteg a vitaminkúra ellenére? – Allergiás vagy náthás? – Hallgatói kérdésekre válaszolunk.

2002. február 26. kedd

A testi-lelki gyógyulásért – Homeopata gyermekorvos a faluban – A betegséget kísérõ kísérõ pszichés tünetek és gyógyításuk – A homeopata kivizsgálás menete – A szülõi aggodalom leküzdése.

2002. február 25. hétfõ

Megjelent a születéskalauz második könyve – Mi változott a magyar szülészeti ellátásban? – Az igazi alternatívák – Látszatmegoldások és valódi átalakulás – Kórházak, klinikák jellemzõi.

2002. február 22. péntek

Évhalasztó óvodások, évnyertes hatévesek – Ki iskolaérett, ki nem? Nem a naptár dönt! – Ne iskolát válasszunk, hanem tanítónõt! De hogyan? – Nyílt napok az általános iskolákban – egy sikeres iskolaválasztás története.

2002. február 21. csütörtök

Óvodások elsõ lépései a Mûjégen – Kinek akarnak imponálni a kamaszok görkorival a lábukon? A társak, a szülõk elismerése a fontos? – Miért vonzóak az extrém sportok a gyerekek számár?

2002. február 20. szerda

Oltsunk, ne oltsunk? Mit mond az egészségügyi törvény, mit mutatnak a külföldi példák? Következõ-e a következõ oltás? – Kinõtte-e az epilepsziát vagy téves volt a diagnózis? Ahány orvos, annyi vélemény? – Túlságosan aktív gyerekek? –Az Önök kérdéseire válaszolunk.

2002. február 19. kedd

Öröklõdõ betegségek és optimális családszervezés – Kamarás Ferenc a Központi Statisztikai Hivatal fõtanácsadója a születések alalkulásáról – Miért egyre idõsebbek a kismamák? Szülések 30 fölött. Skandinávia példái és a magyar helyzet.

2002. február 18. hétfõ

Aki szeret olvasni, még nem könyvmoly! – Kedvenc mesék a kitalált mama mesék – Nehéz éjszakák .. – Nem jó mesék az új mesék – Anyák tapasztalatai, az óvónõ helyzetértékelése

2002. február 15. péntek

Kettesben a gyerekkel, apa meg a fogalmazásban – Van, aki látni se szeretné az apját?! – Kölcsönös veszteségek, jogok és kötelességek. – A válásról gyerekszemmel.

2002. február 14. csütörtök

Süsü kontra róka, színház kontra számítógép – Gyerekelõadások a bevásárlóközpontban – Ahogyan a gyerekek színházértõkké válnak – „Beavató – színház” fiatal társulattal és közönséggel – Tabu-téma, sokkoló hatások. A tavasz ébredése.

2002. február 13. szerda

Toxoplazma veszély és szûrések. – Hol szép, hol nem szép, avagy a szobatisztaságról – Ártalmas ásvány…? – Éjjeli fogcsikorgatás – Programajánlat pedagógusoknak – Hallgatói kérdésekre válaszolunk

2002. február 12. kedd

Felkészítés a szülésre – Mikor és mennyi ideig lehet a szülõ a kórházban beteg gyerekével? – Mit mond a törvény, hogyan alakul a gyakorlat? A Madarász és a László Kórház rendje.

2002. február 11. hétfõ

Már a papa is diszlexiás volt, mindhárom gyerek örökölte . Örökre? – Kik a veszélyeztetettek? Mikor szûrhetõ a diszlexia veszélye?- Hibás olvasástanítási módszerek – Középiskola az olvasási, tanulási nehézségekkel küzdõknek

2002. február 8. péntek

Fel kel-e, fal vannak-e készülve az apaszerepre. – Egy civil kezdeményezés, a szülõ suli. – Az anya apát farag a férjébõl. – Vannak-e mintáik az apáknak.

2002. február 7. csütörtök

Óvodai programok, profilok. – Szõnek, fonnak, agyagoznak. – Nemzetiségi csoport az óvodában. – Katicabogár, bohóc, királylány, készülõdés a farsangra. – Azonos csoport, azonos jelmez. – Ügyes kezû mamák, papák

2002. február 6. szerda

Mikor, hogyan, milyen remények indíthatnak pert a sérülten született gyerek szülei. – Ha nem eszik eleget elválasztás után. – Piros foltok a baba arcán. – Az Önök kérdéseire válaszolunk.

2002. február 5. kedd

A tájleírások, kötelezõk unalmasak, Harry Potter izgalmas Nem szûnik a vita a regény körül. – Az okkultizmus vádja, a gyermeki képzelet mûködés – a fõhõs tanítása.

2002. február 4. hétfõ

Autóversenyzõ, mozdonyvezetõ, feltaláló – Mi lesz az óvodás, ha nagy lesz? - A vágyott pálya, a bizonyítás vágya – két diploma, két gyerek után és a gyermekkori álom lenne a cél? – Újra kezdeni sosem késõ!

2002. február 1. péntek

Óvodások szexuális játékai – Hogyan reagáljon a szülõ az óvónõ? Mit szabad engedni, mit nem? Kell-e megijedni? – Ha a nagyobb csábítja a kicsit.

2002. január 31. csütörtök

Óvodáskor után meghal a vers? A népirodalmat felváltja az ismeretterjesztés?- A 77 magyar népmese megfér az emberi testtel. – Az iskolán, a családon múlik a döntés.

2002. január 30. szerda

Fél a gyerekektõl, mi lesz, ha testvére születik? – Végtagfejlõdési rendellenességek – A hallgatók kérdéseire válaszolunk.

2002. január 29. kedd

Rajzol, mimikával is kommunikálhatunk - Mit tanulnak, mit tanulnának szívesen kicsik és nagyobbak? – Ki vagy? Ki vagy? Önismeret, önkifejezés és színjátszás. A mûvészi tárgyak lehetõségei.

2002. január 28. hétfõ

Az óvodás Imi híres focista meg karatés lenne, és fõleg gazdag, így megszüntethetné a szegénységet. - A Magyar Máltai Szeretetszolgálat családos szállója csak átmeneti megoldás. A hányattatás, a bizonytalanság szüli a devianciát. – A családgondozók lehetõségei.

2002. január 25. péntek

Mit szabad, mit nem? Mit enged meg anya, apa? – Rossz, rendetlen, felesen, nem segít? Gyerekravaszság és büntetés- Szabad-e nemet mondani? Tiltás helyett dicséret? – Neveljék -e mások a mi gyerekeinket?

2002. január 24. csütörtök

100 kismama vizsgálatának tapasztalata – A gyerekek, a gyes évei eltérítik a pályát, megváltoztatják a pályát, átalakítják az asszonyt – Lehetõségek az újrakezdésre – Van-e élet a gyes után?

2002. január 23. szerda

Hormonok játéka szülés után, szoptatás idején – Mennyi elég a vitaminból? A D a C …. – Tetves lett az óvódás! Visszatérõ gördülõ szemölcsök meg az immunerõsítés – Hallgatói kérdésekre válaszolunk.

2002. január 22. kedd

Lesz az olvasásnak reneszánsza? Lesz az olvasásnak reneszánsza! – A papa mesét ír … - Varázslatos világ a túl a valóságon – Az olvasás Éje – "Minden történet végtelen történet."

2002. január 21. hétfõ

Férfimunka? Nõi munka? – Lehetséges-e megosztani az otthoni munkákat és érdemes-e? – A természet rendje vagy nevelés kérdése a férfiak szerepvállalása? – Fiúk és lányok, játékok – A naptár szerinti és a valóságos életkor. – Fiúk hátrányos helyzetben.

2002. január 18. péntek

Milyennek látja Jóska önmagát és milyennek látják a többiek õt? – A gyerek és a szülõ önismerete – Személyiségfejlesztõ varázsmûhely az ált. iskolában.

2002. január 17. csütörtök

A család szerepe az olvasásra nevelésben, az iskola lehetõségei – Évtizedek óta változatlan kötelezõ elvárások – Olvasási verseny a gimnáziumban – Szenvedélyes olvasóból elfoglalt kamasz lett – Irodalomtudományt tanítunk vagy gyereket?

2002. január 16. szerda

Balkezes vagy jobbkezes? Fontos-e, hogy mire iskolába megy, kialakuljon az ún. "oldaliság"?- A jobbkézre szoktatás hatásai – Elegendõ-e a vitamin? – Vita a bébiételekrõl, a csecsemõ, a mama ízlésérõl.

2002. január 15. kedd

Nemes Lívia gyermekpszichológus: A bennünk élõ gyermek c új könyvérõl – A kitûnõ tanuló nem elég kitûnõ a mama számára? – Kire hasonlít? Kire ütött a gyerek? – A nevelés szertartásai és lehetõségei

2002. január 14. hétfõ

Társra várva egy válás után – Egy apa is képes egyedül felnevelni a fiát – Meditáció a gyakorlatban – Beválik-e a közös felügyelet? – Új folyóirat jelent meg Párkapcsolat címmel.

2002. január 10. csütörtök

2002. január 9. szerda

2002. január 8. kedd

2002. január 4. péntek

2002. január 3. csütörtök

2002. január 2. szerda

2001-ben elhangzott mûsorok


 

Szakértõink
  e-mail

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?