#baba#anya

ADHD

Asperger-szindróma

B-vitamin

Brulamycin

CMV vírus

Crohn-betegség

Enterococcus

Fenistil

Gripe Water

Hirschsprung-kór

Kouriles emulzió

Leiden-mutáció

Maalox

Maltofer

Neo-panpur

Recklinghausen-kór

Smecta por

Staphylococcus

Streptococcus

Streptococcus pyogenes

Tamarin

Tobrex

UV szűrés

Vermox

abortusz

adottság

Összes címke »

Kérdések-válaszok

Kata, a lányom 8 hetes. Napközben sokat sír, szinte vígasztalhatatlan. Ha nagy nehezen sikerül elaltatni, akkor is nagyon nyugtalanul alszik, könnyen felébred. Sajnos nem tudunk itthon tölteni egy délelőttöt sem emiatt. Ha sétálok, vagy autózok vele könnyen elalszik, ilyenkor képes 3-4 órát is pihenni. Az éjszakánként legalább 5-6 esetleg 7 órát is alszik egyhuzamban, ha felkel enni utána könnyen elalszik. 
Nem szeretném minden nap az utcákat róni ahhoz, hogy tudjon pihenni. Sem a cumi, sem a ringatás, dúdolás, zenélő forgó az ágy felett ...semmilyen ajánlott és gyakran alkalmazott módszer nem válik be, csak a szoptatás. A sírással tartja magát ébren.
Hogyan lehetne napközben könnyen elaltatni úgy, hogy ne legyen állandóan a kezemben, vagy a babakocsiban? Mennyiben befolyásolja viselkedését az, hogy császárral született? Mi a véleményük a "felkapatásról"?

Válasz

Nem tartom valószínűnek, hogy kisbabája nyugtalanságát a császármetszéssel születés okozza, habár keveset tudunk arról, hogy a szülési stressz milyen hatással van a csecsemőkre. Olyan esetben, amikor a baba jól gyarapszik (átlagosan hetente 20 dkg), a széklete rendben van, nem beteg, igenis azt tanácsoljuk, hogy a csecsemőt szoktassák az ágyába. Ha felmerül, hogy sírásait hasfájás okozza - ami az első 3 hónapban gyakori - érdemes azt megfelelő puffadáscsökkentő, görcsoldó folyadékkal enyhíteni. Minél tovább sétálnak ölben a babával, ill. autóznak órákat vele, annál nehezebb lesz a picivel elfogadtatni az ágyát, ill. azt, hogy egyedül is nézegessen, később játsszon. Tehát a "felkapatás" kialakul. A szoptatási időközökben is érdemes betartani bizonyos ritmust. Ahhoz a baba szépen, lassan hozzászokik. Érdemes tehát nagy türelemmel bírni a sírdogálást, miután ellenőrizték, annak nincs-e valami konkrét oka. 
Dr. Gömöri Ágnes

X
EZT MÁR OLVASTAD?