#baba#anya

ADHD

Asperger-szindróma

B-vitamin

Brulamycin

CMV vírus

Crohn-betegség

Enterococcus

Fenistil

Gripe Water

Hirschsprung-kór

Kouriles emulzió

Leiden-mutáció

Maalox

Maltofer

Neo-panpur

Recklinghausen-kór

Smecta por

Staphylococcus

Streptococcus

Streptococcus pyogenes

Tamarin

Tobrex

UV szűrés

Vermox

abortusz

adottság

Összes címke »

Kérdések-válaszok

Fiam 7 éves. Pár hónapja reggeli autóutunk alkalmával felkeveredett a gyomra. Ez nem volt újdonság, mert ez már kisebb korában is előfordult, de már egy ideje nem küzdöttünk utazási problémákkal. A mostani esetben is egy alkalommal keveset hányt is. Majd ez elmúlt és
körülbelül egy hónapra rá erős hasi görccsel el kellett vinnem a sebészeti ügyeletre, ott nem találtak semmi eltérést, azon kívül, hogy piros volt a torka. Ez után a gyerekorvos Summetrolimot írt neki. Azóta is fenn áll a hasfájása, csak enyhébb formában. Napjában többször mondja, hogy nem fájdalmas, de kellemetlen érzés van a pocakjában (a köldöke körül), és akkor elmegy WC-ni. Általában sikeresen van széklete ilyenkor, de van, hogy csak szél távozik. A széklete nem hasmenéses, inkább sokszor kis bogyókat ürít. De zömmel normális. Ez napjában 3-4 alkalommal is van. Nem tudom, hogy ilyen esetben felkeressem-e a gyermekorvost, mert igazából nem tudom, hogy nem csak egy rossz szokást vett fel azóta, hogy előzőleg volt egy erősebb hasfájása. Bár nem hasmenéses a széklete, de nem-e túl gyakori a székletürítése.

Válasz

Kisfiának egyrészt kinetózisa van, amiről nemrég írtam egyik válaszomban. Kérem ezt is olvassa el. Ettől függetlenül jelentkezhetett erős hasi görccsel egy vírusfertőzés. Gyermekkorban (minél kisebb a gyermek, annál gyakoribb) előfordul, hogy egy-egy fertőzés után, amely a gyomor-bélnyálkahártyát is érinti, hosszabb, rövidebb ideig emésztési zavar marad fenn, annak változatos tüneteivel. Ilyen esetekben az is lehetséges, hogy az emésztési zavar valamilyen formája már korábban is fennállt, csak ez most vált nyilvánvalóvá, most dekompenzálódott. Végül, de nem utolsósorban az sem kizárt, hogy a hasi görcsöket egy bizonyos baktérium fertőzése okozta, ezeket a baktériumokat a gyermek még most is hordozza a bélfalban és ez okozza a tüneteket. A rendszeresen jelentkező hasfájás, puffadás, a gyakori székletürítés, főleg ha ez utóbbi új jelenség, nem normális, kisfiának gasztroenterológiai kivizsgálásra lenne szüksége.
Dr. Gömöri Ágnes



X
EZT MÁR OLVASTAD?