Rendelő

ADHD

Asperger-szindróma

B-vitamin

Brulamycin

CMV vírus

Crohn-betegség

Enterococcus

Fenistil

Gripe Water

Hirschsprung-kór

Kouriles emulzió

Leiden-mutáció

Maalox

Maltofer

Neo-panpur

Recklinghausen-kór

Smecta por

Staphylococcus

Streptococcus

Streptococcus pyogenes

Tamarin

Tobrex

UV szűrés

Vermox

abortusz

adottság

Összes címke »

Kérdések-válaszok

4,5 hónapos kisfiamról a gyermekorvosunk megállapította, hogy gyermekkori ekcémája van. Írt fel kenőcsöt, amit a gyógyszertárban kevertek ki. Egy hete kenem, most már alig látszik. És már előtte is fürdetőkrémet használtam úgy, hogy a bőrére kentem, majd lemostam. Én évek óta szénanáthában szenvedek (pont ilyenkor). Még kizárólag csak szoptatom.
Kérésem az lenne, hogy tudna-e a doktornő valami gyakorlati tanáccsal szolgálni abban, hogyan tudnám megelőzni a kiújulást, esetleg vannak olyan élelmiszerek amit kerülnöm kell, milyen krémet tud ajánlani pl. mindennapi krémezéshez, hogy ne száradjon ki a bőre? 
Még annyit mekkora az esélye, hogy később asztmában fog szenvedni a gyermekem?

Válasz

Ahogy eddig is, a babát csak fürdető krémmel szabad fürdetni. A bőr szárazsága és érzékenysége az ekzemás  gyermeknél állandóan fennáll. Amennyiben az ekzemás bőrelváltozások megjelennek (étel, mosószer, öblítőszer, inhalatív allergén, bármilyen vírusos, vagy bakteriális betegség indulásakor, fogzás stb következtében )az orvos által felírt /többször egyszerre többféle/ kenőcsöt is használni kell. Az ekzemás babát ameddig csak lehet szoptatni kell, az idegen fehérjéket lehetőleg később-8 hónapos kor körül tanácsos csak bevezetni. Kerülendők a déligyümölcsök, hal is .1 éves korig tejet és tojást a kicsi ne kapjon. A szoptató anya lehetőleg kevés tejet és tejterméket és lehetőleg természetes és natúr élelmiszereket fogyasszon. Ha mindezek ellenére a bőrelváltozás terjed, romlik, vagy a kenőcsök nem tartják rendbe, célszerű gyermekbőrgyógyászt felkeresniük.  Ahogy Önöknél is a családban atópiás beteg van /szénanátha/ ez a hajlam örökölhető. Ha mindkét szülőnél  fennáll valamilyen allergiás betegség./ ekzema, szénanátha, asthma / az utódoknál ezek előfordulásának lehetősége mintegy 50%. Valóban a kisgyermekkori ekzemások között gyakrabban fordul elő a későbbi életkorban asthma. Ezért, ha az ilyen gyermek légúti panaszokkal küzd azt komolyabban nyomon követjük és időben allergológushoz irányítjuk. Amennyiben valóban asthma indulna az időben megkezdett kezelés azt nagymértékben késlelteti és javítja,  sőt jobb esetben a valódi asthma kialakulása elkerülhető.
Dr. Gömöri Ágnes

X
EZT MÁR OLVASTAD?