Gyerekek bőrbe varrva
Kitörölhetetlen emlékképek élnek az agyunkban azokról a percekről, amikor először megpillanthattuk a gyerekünket. Emlékszem, hogy mikor a szülésznő felemelte a lányomat, a lábai olyan automatikusan csapódtak vissza a nyakába, mintha egy beépített rugó lett volna a gerince helyén. Amikor rám tették, még kicsit szürkés-lilás volt a bőre a magzatmáz miatt.
Természetes, ha szeretnénk ezeket a pillanatokat az örökkévalóságba fagyasztani – meg is tesszük: ki fényképezőgéppel érkezik a szülőszobára, ki videókamerával, és ezek később is valahogy a kezünkhöz nőnek. De vannak olyan szülők is, akik ennél tovább mennek, és úgy gondolják, a gyerekük megszületése olyan dolog, amelyet magukon kell hordozniuk, örök mementóként. Mondjuk, egy tetoválás formájában.
Kitti édesapja több mint egy évtizede hordja kislánya arcképét a mellkasán. A kislány azóta felnőtt nővé vált, de így mindig apa pici lánya is maradhat.
Levente édesanyja egy aprócska talpat tetováltatott a vádlijára. Lehet, hogy gipszbe önteni kevésbé fájdalmas megoldás, de így nem kell félni attól, hogy ez az emlék kettétörik egy rossz mozdulat miatt.
Amira anyukája a csuklóján viseli kislánya nevét. Egyszerű, ívelt kalligráfia ez, egyszerre elegáns és nőies, és kellőképpen hangsúlyos.
De nyilván rengeteg nemzetközi példát is tudnánk mutatni. A gyerekekről szóló tetoválás egyik leghíresebb képviselője talán Angelina Jolie, aki a fogadott és vér szerinti gyerekei születési helyének koordinátáját és dátumát tetováltatta magára – amit hetedikként férje, Brad Pitt adataival is kiegészített.
Ez a szülő nemcsak gyermeke nevét és születési dátumát örökítette meg magán tintával, de egy érzelmes gondolattal is kiegészíttette.
Azt az elmondhatatlan szeretetet próbálta meg kifejezni kisfia felé ez a mama is, amikor alkarjára azt a Shel Silverstein idézetet varratta, mely szerint jobban szeret egy kisfiút, mint saját magát.
Attól, hogy egy gyermek nem a mi testünkben fejlődött, semmi sem változik. Egy örökbefogadó szülő általában örök hálát érez azért, amit kapott a sorstól – és gyermeke biológiai szüleitől. Ezt jelképezi ennek az örökbefogadó mamának a tetoválása, ahol a háromszög egy-egy oldala jelképezi a gyermeket, a biológiai és az adoptáló szülőket – a szív pedig azt a szeretetet, ami őket örökre összeköti.
Olykor a gyerek állapotára, jellemzőjére utaló tetoválást is tintával magukra íratnak a szülők. Ez a darab például egy autista kisfiú apukájának testét díszíti.
Arra is találni a neten példát, hogy a szülők a gyerek egy alkotását örökítik meg saját bőrükön. Például a kedvenc rajzot, ahogy az az alábbi képen is látható.
A tetoválás azonban nemcsak arra jó, hogy örök emléket jelentsen. Segíthet is a gyereknek és erősítheti a családtagok közötti kötelékeket. Philippe Aumond és Camille Boivin például azután tetováltattak magukra, miután kisfiúknál, Jacobnál 3 és fél évesen 1. típusú cukorbetegséget diagnosztizáltak. A kisfiú először inzulininjekciókat kapott, majd később egy olyan inzulinpumpát, amit a hét minden napján, minden órában viselnie kell. És bár Jacob örült a pumpának, a többi gyerektől különbözőnek érezte magát. Ezért szülei magukra tetováltatták a gyerek egészségét jelentő készüléket, azzal az üzenettel, hogy ők örökre össze is vannak kötve.
Nektek van a gyerekkel kapcsolatos tetoválásotok? Ha igen, küldjetek róla egy képet a szerkeszto@babanet.hu címre.
Szilágyi Diána, 2013. szeptember 11.
Babanet hozzászólások(11 hozzászólás)
Ez egy jó kèrdès, a nevèt mindenkèppen,de mivel nekem ez lesz az első tattoom is egy kicsit fèlek is. Ès alaposan àtgondolom hogy mi legyen az!:)
Megértem, aki magára varrat bármit, de személy szerint inkább egy aranyba gravírozott arcképmedálon viselném a gyerekem képmását :-)
És egyébként sztetek hány nő cserélteti a gyantapatront és a benne lévő gyantát újra kozmetikusnál???
Szóval ha az van megírva számomra h megfertőznek hepatítisszal akkor meg is fognak :) (pl a kórház fertőző osztályán ahol úgy vettek vért h nem húzott gumikesztyűt a hölgy és amikor elsőre mellészúrt, kihúzta a tűt, majd letette az asztalra, majd újra belémdöfte...)
Csumpi: a jó szalonokban készítenek előtte rajzot, de nem ingyen természetesen, ált 5-10 ezer Ft előleget kérnek.(ami aztán beszámít a tetoválás árába.)
Gyantaparton, igen! Kriston Andreánál már olvastam régebben, megfontolandó... neki külön patronja van a kozmetikusánál.