Új privát üzeneted érkezett!

Pogi! Még csak 33! De már ez is jó nagyon! Olyan ari vagy, mindíg válaszolsz! Én is szeretnék aktív maradni itt, ha megszületik babó itt a fórumon.
Különben meg azóta nyugodtam meg, hogy láttam fotón babókádat, meg a Csandyék babáját is és hogy hiába korábban jöttek, ők erőt adnak, mert gyönyörűek! És nagyon jó Gergőcske honlapja! A hugomnak és a férjemnek is megmutattam, meg a többiek babáját is, és hát már alig várják ők is, hogy babázhassanak, a sok tündéri babó láttán. Hát én is, de azért nem türelmetlenkedem:), maradjon még pocakomban:)
mári
 
 


Sziasztok!

már elgé régen nem jelentkeztem, de olvastalak Titeket. Az mindig jól esett, de írni nem volt mostanában kedvem. :?

Gratulálok az új kisbabákhoz. És a fotók nagyon cukik. Tényleg nagyon jó nézegetni Őket. :)

Mi jól vagyunk, csak a lányom hajnali 5-kor kel mostanában, :cry: ez elégg megvisel, főleg hétvégén, mert hétközben miután elvitte a apus a bölcsibe, én visszafekszem szundikálni. :wink:

Vettem mellszívót, Aventet. Interneten. 6500 volt, és jövő februrárig garis. Jó lenne, ha addig tudnám használni. Tényleg látszik, hogy alig volt használva.

valaki kérdezte egyszer, hogy hol szoktam vásárolni, de aztán jött ugye a haláleset, és nem nagyon bírtam válaszolni neki. Szóval elnézést, hogy már nem emléxem ki volt az, de én a Babaszoba.hu-n az apróhirdetések között szoktam mazsolázgatni. Ott vettem a babakocsit, a forgót és most a mellszívót is. :D

Ma kértem kölcsön egy fekete nacit a temetésre. Hát ölég gáz, mert kicsit rövid is, meg szűkszárú, de én még 3000 forintot sem akarok kiadni erre az egy alkalomra. :cry:

Most próbálom felidézni a témákat:

Orrszívó porszívó, nekünk szerencsére az elején nem kellett használni. Aztán nagyon nem szerette, pedig tényleg nagyon jól kiszívja. Most ott tartunk, ha szükség van rá, Ő magának szipkodja vele. A manuálist vittem magammal a múltkoriban, és teljesen kikészült tőle, és én sokkal drasztikusabbanak láttam, ahogy a hirtelen erős vákum kiszippantja a nóziját. Szóval a porszívós témát én is csak ajánlani tudom. :P

Szopi mennyiség. Én úgy emléxem, persze ez már csak halvány emlék, hogy azt mondta drnéni, hogy 24 óra alatt a testsúlyának 1 hatodát, hetedét kell megennie egy csecsemőnek. De az nem baj, ha egyszer 30-at, aztán meg 80-at eszik. Erőltetni úgy sem tudod.

Már én is nagyon várom a NST-t. 16-án megyünk az elsőre.

A köldökcsonkos témához nem tudok hozzászólni, mert nekem az nem nagyon jött össze, vissza kellett mennem vele a dokihoz, mert vérezgetett. Akkor a MÁV-ban leszedték neki, de lehet, hogy csak én paráztam túl a dolgoz. Most is félek tőle.

Csandy, a kisfiad annyira cuki, hogy nagyon. És nagyon örülök, hogy ilyen szépen fejlődik. A műtéten meg gyorsan túl lesztek. :wink:

Pil, mikor téged olvaslak mindig saját magamat látom három évvel ezelőtt. Én soha nem jöttem rá mi volt a baja, de felnőtt. Igaz én kicsit leamortizálódtam. Azért kitartást. :wink:

A fürdető krém engem is kiborított, viszont már valaki írta, az ekkora babák még igazából nem koszosak, tehát ha teszel a fürdetővizébe, az bőven elég ahhoz, hogy tiszta legyen. Gusztának mondjuk nem mondható. :roll:

Most ennyi jutott eszembe.

Pusza mindenkinek.

Katus, neked szurkolok. A nyákdugó után én fél nappal már a kezemben tartottam a babámat. Hátha neked is így lesz. Izgi. :lol:

Edit
kanyin
 
 


Sziasztok!

már elgé régen nem jelentkeztem, de olvastalak Titeket. Az mindig jól esett, de írni nem volt mostanában kedvem. :?

Gratulálok az új kisbabákhoz. És a fotók nagyon cukik. Tényleg nagyon jó nézegetni Őket. :)

Mi jól vagyunk, csak a lányom hajnali 5-kor kel mostanában, :cry: ez elégg megvisel, főleg hétvégén, mert hétközben miután elvitte a apus a bölcsibe, én visszafekszem szundikálni. :wink:

Vettem mellszívót, Aventet. Interneten. 6500 volt, és jövő februrárig garis. Jó lenne, ha addig tudnám használni. Tényleg látszik, hogy alig volt használva.

valaki kérdezte egyszer, hogy hol szoktam vásárolni, de aztán jött ugye a haláleset, és nem nagyon bírtam válaszolni neki. Szóval elnézést, hogy már nem emléxem ki volt az, de én a Babaszoba.hu-n az apróhirdetések között szoktam mazsolázgatni. Ott vettem a babakocsit, a forgót és most a mellszívót is. :D

Ma kértem kölcsön egy fekete nacit a temetésre. Hát ölég gáz, mert kicsit rövid is, meg szűkszárú, de én még 3000 forintot sem akarok kiadni erre az egy alkalomra. :cry:

Most próbálom felidézni a témákat:

Orrszívó porszívó, nekünk szerencsére az elején nem kellett használni. Aztán nagyon nem szerette, pedig tényleg nagyon jól kiszívja. Most ott tartunk, ha szükség van rá, Ő magának szipkodja vele. A manuálist vittem magammal a múltkoriban, és teljesen kikészült tőle, és én sokkal drasztikusabbanak láttam, ahogy a hirtelen erős vákum kiszippantja a nóziját. Szóval a porszívós témát én is csak ajánlani tudom. :P

Szopi mennyiség. Én úgy emléxem, persze ez már csak halvány emlék, hogy azt mondta drnéni, hogy 24 óra alatt a testsúlyának 1 hatodát, hetedét kell megennie egy csecsemőnek. De az nem baj, ha egyszer 30-at, aztán meg 80-at eszik. Erőltetni úgy sem tudod.

Már én is nagyon várom a NST-t. 16-án megyünk az elsőre.

A köldökcsonkos témához nem tudok hozzászólni, mert nekem az nem nagyon jött össze, vissza kellett mennem vele a dokihoz, mert vérezgetett. Akkor a MÁV-ban leszedték neki, de lehet, hogy csak én paráztam túl a dolgoz. Most is félek tőle.

Csandy, a kisfiad annyira cuki, hogy nagyon. És nagyon örülök, hogy ilyen szépen fejlődik. A műtéten meg gyorsan túl lesztek. :wink:

Pil, mikor téged olvaslak mindig saját magamat látom három évvel ezelőtt. Én soha nem jöttem rá mi volt a baja, de felnőtt. Igaz én kicsit leamortizálódtam. Azért kitartást. :wink:

A fürdető krém engem is kiborított, viszont már valaki írta, az ekkora babák még igazából nem koszosak, tehát ha teszel a fürdetővizébe, az bőven elég ahhoz, hogy tiszta legyen. Gusztának mondjuk nem mondható. :roll:

Most ennyi jutott eszembe.

Pusza mindenkinek.

Katus, neked szurkolok. A nyákdugó után én fél nappal már a kezemben tartottam a babámat. Hátha neked is így lesz. Izgi. :lol:

Edit
kanyin
 
 

 
 

Sziasztok!

KATUS!!!!!!!!!!!!!!!
Juj, nagyon izgulok Érted!!! Úgy látszik, megtette a hatását a triplád (takarítás+összebújás+forró fürdő... :D ) Lássuk csak, mit is terveztem holnapra??? Áááá, tudom már: nagytakarítani fogok!!! :lol: :lol: :lol:

Kanyin!
Biztos a lányodat is megkavarják ezek a hülye frontok...

Mári!
Érdekes, én is a 33. hét után nyugodtam le teljesen! :) Ha most megszületik, akkor sincs már nagy gond!

Szgoron, Pogi!
Gratulálok a köldökcsonk-leeséshez!!! Tök jó, már itt tartotok... :)

Ex!
Szia, jó, hogy jelentkeztél!!!

No, és akkor végül (bocsánat, de nem röviden, mert azt nem lehet a mai nap után) rólunk…
Szóval fél 11-re kellett menni NST-re, de már előbb ott voltunk, mert anyósomnak is akadt dolga a kórházban. Kb. tíz körül be is mehettem (előtte csoki, hogy minden oké legyen), szépen lefeküdtem, ahogy kell, és hát, már az első öt perc után mondta mindkét szülésznő (nagyon aranyosak voltak egyébként), hogy ez most biztos nem lesz életem legjobb NST-je, merthogy Kende baba szíve alapálláson 170-nel ment. Gondolhatjátok, már akkor marhára betojtam, hogy akkor most mi van… Aztán az első tíz perc után bealudt a drágám, kicsit böködtem én is, meg a szülésznő is, de semmi, ennek ellenére a szívverése még mindig 170-180 között volt. Akkor én már majdnem sírtam, főleg, hogy negyed órája meg sem mozdult. Aztán arra a rezgős ébresztőre egy kicsit elkezdett aktívkodni, de még mindig nem volt nagyon mozgékony, mondta is a szülésznő, hogy pedig erre általában nagyon beindulnak, és hogy az a gond, hogy a nem-mozgás ellenére magas a pulzusa, és ennek nem tudják az okát. Vége lett a vizsgálatnak, menjek a dokihoz. Megkerestem, és azt mondta, hogy erre sajnos csak 8-ast tud adni, merthogy keveset is mozgott, és nagyon szapora volt a szívverése. Ismétlést kért, hogy menjünk vissza fél 1-re, nézzük meg újra. Életem leghosszabb két órája következett… Főleg, hogy közben azért mocorgott rendesen (mondtam én, hogy nem szereti, ha figyelik :D ). Ebéd gyanánt letoltam egy magvas kiflit jogival. Fél egykor visszamentünk, és hála Istennek, 10-es NST-t produkáltunk, a doki is azt mondta, hogy ez nagyon szép. Iszonyatosan megkönnyebbültem, mert végre 130-140 körüli volt a kicsim szívverése, és csak akkor ment fel, amikor megmozdult, és szerencsére a mozgás is elég aktív volt. De hogy délelőtt miért ment ezerrel a szíve, arra nem nagyon tudott választ adni sem a doki, sem a szülésznő, sem én… Hát honnan is tudnánk, igaz? Lehet, hogy a csoki annyira felspannolta, vagy a kávém, amit reggel ittam…
Jaj, csajok, ezt a délelőttöt nem kívánom senkinek!!!! Komolyan, már mindenféle rémképek lebegtek a szemem előtt, és nagyon rossz érzés volt a bizonytalanság. Persze a doki mondta, hogy nem kell megijedni stb., de hát kösz… Szóval minden rendben van, szerencsére. DEMOSTMÁRAZTÁNSZÜLNIAKAROK!!!! :D :D :D

Bocs, hogy ilyen hosszú lettem, és köszi, hogy meghallgattok... Néha olyan hülyének érzem magam, hogy parázok fölöslegesen, mi lesz velem, ha megszületik Kende baba??? :lol:

Pusszantás mindenkinek, jók legyetek!

Kép
Kép
norwell
 
 


Sziasztok!

Katus! A köldökcsonktól ne félj, gyorsan át kell alkoholozni, aztán kész... minnél gyorsabb vagy, annál jobb.. én minden pelusozásnál kezeltem, le is esett a 2. héten.. most meg csak át alkoholozom, már szinte el is felejtem.. :)

Mi megvagyunk, most éppen a levegőztetésen agyalok.. mire kell vigyázni? Mert Olivér annyira imád kint lenni, hogy legszivesebben be sem jönnénk, de.. MIÉRT kell, ill. hogyan szoktatni a levegőzéshez? MI már 40 percet voltunk sétálni, meg délután fél órát csak szélvédett erkélyen aludni.. ilyenkor hogyan adagoljam tovább? vagy már bármennyit lehetünk kint?
Tudtok segíteni? Köszi!

Puszi mindenkinek.

satuk
 
 


Satuk!
Valakivel összekeversz én nem félek a köldökcsonktól, nekem ez a második gyerekem lesz és az első köldökével sem volt semmi gond.

Lányok!
Nagyon jól esik, hogy így drukkoltok értem.Egész nap voltak fájásaim de elég rendszertelenül volt közte elég "kemény" is.
Viszont a délutáni alvás simán ment úgyhogy még nem szülünk. (vagy ki tudja)

Norvell!
Hát nem irigyellek azért amit át kellett élned a kicsi szívhangjával kapcsolatban.
Lehet, hogy én a helyedben egyáltalán nem innék kávét szerintem attól dobogott a kicsi szive ennyire.

Kanyin!
Az első babámmal 2 héttel szülés előtt ment el a nyákdugó de akkor egy kicsit véres volt most pedig teljesen átlátszó és színtelen.

Ex!
Neked nem kéne orvoshoz menni?

mérleg: mi az első gyereknél vettünk egy mérleget ha jól emlékszem 8.000.-Ft-ért és most is azt fogom használni.
Én minden szopást mérni fogok mert nekünk az elsővel voltak problémáink.
katus73
 
 


Katus! bocsi.. Kanyin írta, hogy fél a csonktól.. én meg jól beolvastam.. Levegőztetéssel kapcs. ötlet?

satuk
 
 


Satuk:mi hazajöttünk anno szombaton a kh-ból,és pár nap múlva-kb.3-4 róttuk a köröket a faluban.
Ennyit a fokozatos hozzászoktatásról! :D :D :D :D :D :D

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pilchard!
köszi.. mondtam, hogy tudsz majd segíteni.. :) A múltkori infót sem tudom, hgoy megköszöntem-e, de azt is köszi.. no rohantam.. sziréna.. :)

satuk
 
 


Sziasztok!

Hol vagytok?

Voltam reggel ctg-n, nem mutatott fájást pedig volt közben is. tegnap egész nap jóslófájásaim voltak de az éjszakát végig aludtam.Ugyhogy még nem szülünk! :cry:

Katus 39+2
katus73
 
 


Sziasztok!!

Katus:csak nem szülsz?
Vagy csak Te is meguntad hogy nincs itt senki?

Elég pocsék éjszakánk volt,nagyon sokat felébredt Ameli,meg amikor aludt is olyan nyugtalan volt,szerintem nem tudott kakilni meg pukizni,és azért nem aludt olyan jól.
Adom Neki az infacolt,de én nem látok semmi hatást.Nem tudjátok mennyi idő amikor már hatnia kéne?pár nap,vagy sokkal több?

Hozott Peti másik cumit,de az sem lett nyerő,még a régi cseresznye cumit kipróbáljuk,de olyat meg nem hozott :(

Merre jártok??????

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pilchard!

Sajnos nem szülök még délután is nagyon jót aludtam úgyhogy tényleg csak jósló fájásaim vannak.

Szerintem a többiek akik még nem szültek megunták, hogy csak babás témákról ill. a szülésről van szó és ezért nem szólnak hozzá.
Pedig én szívesen beszélgetek a terhességről is.

Írjatok lányok, hol vagytok?

Ameli már 1 hónapos? Hogy telik az idő.
A hasfájásra nem tudok mit mondani az én lányom is az volt nekem is mindíg azt mondták, hogy majd el fog múlni.
Tudom most nagyon okosat mondtam.

Egyébként Kata lányom is nagyon nyugtalanul aludt éjjel de hát nem is csodálom ebbe a szar időbe.
katus73
 
 


Sziasztok!
Pil! A hasfajásra én eddig csak azt csináltam, hogy maszírozgattam, a párom meg füldugót tett be.. :)
Figyu, mit jelent a zöld kaki??? valaki valamit?
ja, és ma vagyunk 3 hetesek!!!!!!!!!! :)

satuk
 
 


Pilchard!!!!Ma hozott Sanyi a gyógyszertárból nekünk,hasfájásra teát!Eddig hatott!!! 345Ft Mecsek bébi a neve!Kimondott bélproblémákra!Hátha bejön!:)
Már egy hónapos Ameli baba!De jó!:)Mi meg pont két hetesek!

Satuk!Én úgy tudom semmi jelentősége a zöld kakinak!Védönőm mondta!
Gratula a 3-om héthez!!!

Ti hogyan adjátok a babának a heti egy K-vitamint???Én ma kanállal egy picúrka tejben+
A D-vitamint csak simán egy csepp közvetlen a szájjába!

Így jól csinálom???

Mindenkinek puszika!

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok!

Szilvi, mi is vettünk olyan teát, és a védőnő betiltotta, h azt csak 2 hónapos kor után szabad adni, hiába van más ráírva! Nem tudom miért...

Mi a Dvitamint is kanálba+tejbe adjuk, de sztem mindegy!

Ma Gergőcske sikeresen belepipilt a saját szájába tisztábatevéskor, aztán meg visított, hogy FÚÚÚÚJ. Jófej... :D

pogacsa
 
 


Jó reggelt!
Elég kevesen maradtunk, mi ennek az oka mindenki babázik?

Én még mindíg nem szülök. Ma reggel is kicsúszott egy kis nyákdugó ( ez a 3. reggel, hogy távozik egy kis nyákdugó
). Volt valakinek ilyen, hogy nem egy darabba jött ki?

Pogi!
Szegény Gergő baba, jól célzott :lol:

Satuk!
Nekünk amikor Katus kb. 2 hetes volt zöldet kakilt és egy kicsit nyálkás is volt azonnal szóltunk az orvosnak de nem emlékszem mit mondott rá olyan régen volt.

Norvell!
Csak nem szülsz? Nem engedlyezem, hogy megelőzzél.
katus73
 
 


Sziasztok Lányok!

Megpróbáltam végigolvasgatni a 4-5 nap termését, amit nem tudtam folyamatosan követni.

Katus, Norwell: drukkolok nektek, hogy minél elöbb meglegyen a pici baba.

Zöld színű kaki...: kicsit hülyén hangzik, mint egy megszólítás :D :D :D . Na szóval, Én úgy tudom, hogy akkor ilyen, amikor többet eszik a baba, mint amire szüksége van. De persze nekem még nincs és nem is volt ilyen tapasztalatom, ezt olvastam vhol :) .

Pogácsa: vicces lehetett a helyzet, amikor lepisilte magát a kis Gergőcske :lol: :lol: :lol: . Szülésfelkészítőn mondta a védőnő, hogy a fiuknál gyakoribb, hogy amikor megszabadítják a pelustól és szabad levegő éri a bőrét, akkor ők hajlamosabbak a pisilésre, ezért egy kicsit hagyjuk ráhajtva a pelust, ha pisilnie kellene, akkor ne pisilje le magát :) . De persze ilyen élmények kellenek szerintem, nagyon édes.

Nem tudom már ki említette a sétáltatást, levegőztetést, de Én is egyetértek Pilharddal, hogy nyáron nagyon hamar ki lehet már vinni a babát akár hosszabb sétákra is, ha rétegesen van öltöztetve nem lehet semmi probléma, a jó levegő csak jó hatással lehet rá. Én ha megszületik a babánk szerintem egyszerre megyek vele sétálni.

Néhány szó rólunk! Múlt héten írtam, hogy a nővéremnek esküvője lesz. Hát meg is történt a nagy nap hétvégén. Az idő nagyon hűvös volt, de legalább sikerült néhány képet a szabadban is készíteni és a szertartás alatt és után sem esett már az eső. A lakodalom nagyon jól sikerült, szombaton mennek nászútra :) .

A héten voltam dokinál, megint vett kenetet, hogy ellenőrizze sikerült-e kikezelni a streptococcus-ból, valószínű, hogy holnap megyek az eredményért. Egyébként minden rendben, csak azon csodálkoztam, hogy megint 1 hónap múlva hívott vissza. Akkor már lesz NST, már nagyon várom :lol: .

Tegnap megrendeltük a kiságyat, a kókuszmatracot és egy pihenőszéket a babának. Szombaton megyünk megrendelni a babakocsit. Olyan szuper érzés a vásárolgatás, igaz, hogy a neten történő rendelésnek nincs meg az a szépsége, mint a boltban történő válogatásnak, na de... :) .


Kép[/url]
marcy
 
 


Sziasztok

Pogi
Miket nem produkálnak ezek a babók, gondolom szegény Gergő is meglepődött, hogy most mi történt :D

Pilchard
Nekem a lányom szintén nyáron született és én sem tartottam be az 1 hetet, két nap múlva már kint sétáltunk, szóval szerintem jól tetted, hogy kivitted. A sógornőm még a széltől is óvta állandóan a lányát, látszik is rajta, amint meglegyinti a szél, már beteg is a gyerek. Rólunk mindig ment a hátunk mögött a duma, hogy szegény gyerek még csak ennyi meg annyi idős és már visszük mindenhova magunkkal, hát még szép, végülis nem azért vállalja az ember a gyereket, hogy utána meg mindig valakire otthagyja, én nem is éreztem volna jól magamat, ha nem lett volna velünk.

Katus
Van olyan ismerősöm akinek egyben távozott a nyákdugó és még aznap szült, volt aki csak pár héttel később és volt olyan is akinek így részletekben történtek a dolgok.
Én anno a lányommal a 34. héten elkezdtem kinyílni, de hogy a nyákdugóm hova lett arról fogalmam nincs, észre nem vettem, hogy távozott volna, pedig bizti megtörtént.
Kiváncsi vagyok most észre fogom-e venni.

Satuk
A zöld kaki legjobb tudomásom szerint nem jelent semmi gondot, ha szépen fejlődik, hízik a baba és normálisan van pisi-kaki. Lehet, hogy tényleg egy kicsit többet evett és a nem teljesen megemésztett tejcsitől van.

Szilvi
Mecsek tea: ha nagyon szenved akkor végülis ki lehet próbálni. Nekünk anno azt mondta a védőnő, hogy kb. annyi hasznot csinál, mint "kárt". De szerintem babára válogatja, van akinek ez válik be, van akinek az Infacol, ki kell tapasztalni.

Csajok nézte valaki tegnap a Fókuszt? Én ott bőgtem a tv előtt mint a hülye gyerek, szegény kislányom csak lesett, hogy mi baja az anyjának. Koraszülött babákról volt szó és mutattak felvételeket, hihetetlenek voltak azok a pici, magatehetetlen kis testek, ahogy jobbra-balra becsövezve küzdöttek a kis életükért. Mutattak egy kislányt aki 25. hétre született, még mindig előttem van a kép, potyognak is a könnyeim... :cry: :cry: :cry:

Na megyek vasalok egy kicsit, aztán pihizek tovább.
Úgy néz ki ma szép időnk lesz.

Üdv:

KépKép
KépKép
*csibemanó*
 
 


Sziasztok!

Pogi
Kérdezted múltkor a diétát ( csak azóta nem tudtam jönni) igen, kicsit magas lett a terheléses cukor ( glükóz 120 perces 7,6) A nőgyogyi szerint még épp a határon van, elmegy, de a házidokim szerint jobb félni mint megijedni alapon inkább diétázzak...
Gergőcske pisilős sztoryja nagyon édes...szegény csodálkozhatott nagyon :D


Marcy
Nekem is tetszik a pihenőszék, de nem tudom jobb-e mint ha mózesben vagy autóshordozóban van. Te milyen szempont szerint választottad? Úgy értem, mire akarod használmi? Én arra gondoltam, hogy éjjel ha nyűgös a baba, esetleg abban ott lehetne az ágyam mellett, mégis nem az ágyban hanem külön, de közel, tudom benne ringatni, megsimizni ...
Vagy szerintetek ez hülyeség?
A férjem szerint nem szabad benne sokáig lennie mert nem tarja a gerincét.
Szerintetek? Használja valaki?



Csibemanó
Én is láttam a Fókuszt, nagyon szívszorító volt... :cry:


Én tegnap voltam orvosnál, a méhszáj teljesen zárt. Mondtam neki hogy kicsit tartok a koraszüléstől de a doki szerint első terhesség lévén inkább túlhordásra lehet számítani. Hát, majd meglátjuk.
szücsi_66
 
 


Sziasztok!

Kép Kép Kép Kép Kép
asszem ezeket még nem mutiztam meg!!!
:)

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Sziasztok!

Épp a lényeget hagytam le: Gratula az új babákhoz!

Doren
Nagyon szép baba! Ugye te a Jánosban szültél? Ha lesz egy kis időd, írnál a kórházi tapasztalataidról, mi volt jó, mi volt rossz?

Blackrose
Nagyon édesek. Biztos a bátyuskájának is tetszik :D

Mári
A babakocsiról amit rtál, nem tudnál dobni egy képet? És hogy van-e átfordítható tolókarja és mekkorára csukódik? És hány kiló lehet, ha már tényleg olyan könnyű? Köszi.
szücsi_66
 
 


Szücsi: a pihenőszék szerintem sokkal jobb, mint az autóshordozó, kevésbé van hajlítva a gerinc, a mózeskosárral pedig nem lehet összehasonlítani, mert abban fekszik a baba. Ez a pihenőszék arra jó, ha Én éppen nem tudok foglalkozni vele (kézben tartani), akkor tud benne nézegetni. Félig ülő helyzetben van, szerintem nagyon szuper. A barátnőmnél láttam először, amikor vendégségben voltunk, akkor volt benne a baba. Lehet rá kis plüssfigurát helyezni, mint a kiságy fölé, amit tud nézegetni, fogdozni, szóval ami leköti a figyelmét.

Természetesen Én sem vagyok híve, hogy folyamatosan ebben legyen, de amikor itthon leszünk nappal Én nem a kiságyba szeretném fektetni. Veszek még majd egy játszószőnyeget is, jó puhát és vastagot, valami aranyos mintával. Annak is hasonló lesz a funkciója, csak akkor a földön lesz és fekvő helyzetben, de nem a kiságyban.

http://bebibolt.hu/index.php?main_page= ... cts_id=252

Az éjszakai pihenéshez, ha nem a kiságyban van, akkor inkább a mózeskosarat ajánlom.

Elküldöm a linket, hogy milyen pihenőszéket rendeltünk a férjemmel: http://bebibolt.hu/index.php?main_page= ... ath=54_170

Üdv.:
Eni

Kép
marcy
 
 


Csibemanó: én az interneten néztem a Fókuszt, mert a benne szereplő kislány anyukáját egy másik fórumról ismerem és ő szólt. Hát én is bőgtem, eszembe jutott az intenzíven töltött idő, az a rengeteg icipici baba, meg hogy milyen rossz volt ott látni Bucikát. Utána vagy fél órán keresztül ölelgettem, szegényem biztos azt hitte, h megkergültem.

Szücsi, nekünk nagyon bejött a mózes, abban is alszik mindig, böfihez meg az oldalára lehet fordítani. Székben tudna aludni és böfizni???

Blackrose, nagyon tündériek vagytok! :D

pogacsa
 
 


sziasztok!

Engem érdekelnek a babás témák, csak tegnap volt az a nap, amikoir én is megtapasztaltam, hogy nem állapotos, hanem terhes vagyok! Persze élveztem, a körülményekhez képest! :D De tényleg! Nagyon rossz volt a közérzetem, fájt minden, ami kell, na és a gyomrom...hát nem tudom, hová fér el, picúr lába a cicim alatt rúgkapál és mindemellett írtóra keményedett a pocak, elég volt egy moccanás hozzá és hogy se feküdni, se ülni, állni nem volt kényelmes :?

tegnap tényleg kevesen voltatok, sorstársaim, ti is gyertek!

Norwell! Naná, hogy parázunk és ez már így lesz! Én nem bánom, ha panaszkodtok, így én is megtehetem:) Persze ne legyen okotok rá, de ha más nem, mindennapi gondok akkor is adódnak sajna.

Katus meg mindenki, aki átélte! Miben különbözik a jósló az én keménykedéseimtől? Gondolom rendszeres, sűrűbb, meg esetleg fájdalmasabb? Nekem nem fáj a keményedés, csak húzódik a bőröm. És 2 napja, most is mensi jellegű enyhe izét érzek a derekamban, pocimban. Csak nehogy jel legyen, mert még csak 33 holnapig.Na, lehet, hogy ,most hülyeséget kérdeztem.

Pogi! Gergőcske alakított, még jó, hogy nem a papa szájába, mit szólt volna hozzá! A férjecském már azon is kibukott, hogy nyel a pisis magzatvízből, hogy milyen kis gusztustalan kisfia van :D

Blackrose:tündéri gyerekek nagyon!

Szücsi: én nem tudom, hogy kell a linket ide-csoda, hogy netezni tudok :D -, de a keresőbe beírod hogy : philippo travel system, akkor a Fotexnet Áruház honlapján megnézheted. Élőben sokkal szebb! A tolókar nem fordítható, der van kukucskáló rész, egy mozdulattal összecsukható kicsire, de az egyész kocsi nem nagy. Hordozó nélkül elvileg 9 kiló, de 13-at írnak. Nagyon jó tologatni, könnyen lehet manőverezni vele. Egy dolgott vettem észre utólag, nem teljesen vizszintes, bár alig vettem észre, 3 fokozatban dönthatő.
A hordozóról akartam kérdezni, hogy ugye most nagy divat és hát praktikus nagyon, de ugye nem vizszintes, mégis előszeretettel használják újszülött kortól! Akkor most mi van, nem árt a gerinckének?
Amúgy nagyon szupi hordozót adnak a kocsihoz, hintázni is tud, meg van fejszűkítő, napfénytető hozzá.
Na eldugulok!

Szép napot mindenkinek! Ja, és 2 napja ismét tudok a bal oldalamon aludni, így jókat durmolok, miután berennie-ztem magam:)
mári
 
 


Kisvirág! Remélem jól vagytok és még egyben. Jelentkezz valahogy!
Én nem láttam a fókuszt, sajnálom, de lehet jobb is. A 26. hetem környékén, mikor nagyon be voltam sz..-va, akkor találtam egy fórumot, hát napokig sírtam a történeteken, de általában jó végük volt! Csak a rengeteg szenvedés babának és szülőknek...hát ezek után nem panaszkodom annyit, az én kis szenvedésem eltörpül és már túl is vagyunk remélem a nehezén. Jó lenne alkut kötni a Jóistennel, hogy nekem ennyi fájdalom ami eddig kijutott, elég lesz, nem zúgolódom, elviseltem elviselem, de több ne legyen. De hát ez még nem garancia, ezt így nem lehet, tehát azért még aggódom, hogy minden rendben legyen, de azért már nagy kő esett le a szívünkről...Bocs megint csak...
mári
 
 


Sziasztok!

Pogi!
Kép
Háááááááát, nem semmi ez a Te fiad!!! Ollllyan jót nevettem, ahogy elképzeltem, hogy pisi, aztán csodálkozás, és utána rájön, hogy ez nem tejcsike, tehát visítunk...

Katus!
Nem, még nem szülök! :D Jó lenne, ha előbb szülnél, azért Te előbbre tartasz nálam... Meg aztán nekem a nyákdugesz még nem jelentkezett...

Csibemanó!
Én is ettől tartok, hogy nem veszem észre... Persze nem biztos egyáltalán, hogy nem a magzatvízzel távozik-e.

Blackrose!
Gyönyörűek vagytok!!! Hogy megy a szopi és az alvás?

Szép napot mindenkinek, sziasztok! (kerek 38 vagyunk ma!:))

Kép
Kép
norwell
 
 


Sziasztok,

annyira szeretnék több időt itt tölteni veletek is, de hát sajnos nem tudtam még szétosztódni. Pedig néha jó lenne.
Blacrose, Hello, hogy bírjátok?

Nekünk változóak a napjaink még nagyon, ezért baromi kiszámíthatatlan. Van, hogy a kisasszony a fél napot végigsírja, de van, hogy az egész éjszakát (akár 8 órán keresztül is) végigalussza. Ekkor viszont én kelek óránként, hogy biztos alszik-e :D
Azt, hogy természetesen sikerült szülni, most értékelem, mert szerintem a császár utáni lábadozással még ennyi mindent sem tudnék csinálni.

Születéstörténetet elkezdtem, igyexem befejezni is.

pusz mindenkinek,
Doren
doren
 
 


Üdv!

Doren, mi is hasonlóan vagyunk az utóbbi napokban, annyi különbséggel, hogy eddig az éjszakáink nyugisak voltak. A nappalokról inkább ne beszéljünk...ha nem lenne itthon valaki...éhen vesznék, elöntene bennünket a koszos ruha, stb.
Katus, kiderült, hogy csak megfáztam, orvoshoz hiába is mennék, mivel szopiztatok (is), úgyse írna fel semmit. Végül is ugyanúgy vagyok, mint a terhességem végén: nem fáj a torkom, viszont állandóan az orromat fújom.
Pogi, a pisilős sztori nagyon édi. Ilyeneket Peti is tud, de ő a száját még nem találta el, csak a lábát vagy engem...érdekes, hogy mást nem tisztel ám meg! :)
Blackrose, nagyon édik a képek, remélem, minden OK veletek.

Levegőztetés: én tegnap kínomban (persze el is hallgatott) levittem Petit kb. 20 percre, és ma is voltunk kint, mivel tanácsadáson voltunk. És délelőtt még az eső is esett.

Most hirtelen ennyi. Táblit még nem felejttem el, de újabban a tesóm gépéről netezek...

Puszika. Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Irtátok, hogy láttátok a fókuszt, és a koraszülött babákat, én az adást nem láttam, de sajnos volt részünk benne, elég.
Mi sem így terveztük, de ha így alakult, nem volt mit tennünk. Ha az ember nincs benne, nem tudja elképzelni, hogy mennyit bír ki.
Az én babám, is írtó pici volt, és az első napokban , hetekben, mindenhol cső lógott ki belőle, álltam az inkubátor mellett, és bőgtem. Sok idő telt el, míg nem hibázattam magam, hogy nem tehetek a toxámiárol, és arról, hogy neki ennyitt kell szenvednie, és arra gondoltam, ha ő kibírja, nekem is ki kell, hogy szüksége van rám, érzi, hogy ott vagyok, és simogatom, és nem szabad sírni, csak itthon, ha ő nem látja. Voltak babák, akihez hetekig nem jöttek, én nem bírtam ki volna egy napot sem. Az orvosok, nővérek, eszméletlen, hogy mit küzdenek értük, hálás vagyok, hogy meg mentették a Gergőt, amikor sírva jöttem ki, az intenzívről, arra gondoltam, hogy most ott kell lennie, ahoz, hogy egyszer hazajöhessen, és tudtam, amit a sors elvett, azt vissza fogja adni. Most tudom igazán, milyen aggodni, reménykedni, minden nap kettőkor ott ültünk a férjemmel, a bejárat előtt, és féltünk, mire megyünk be, és vártuk azt a mondatot a doktornőtől, hogy nem tud mit mondani a Gergőről, mert ez jót jelentett.
Láttuk a többi babát, a sok borzalmas betegséget, szövődményt, és hálát adok a sorsnak, hogy csak egy kis sérvünk van, járhattunk volna rosszabbul is. Nagyon nagyon büszke vagyok a fiamra, hogy végigcsinálta, most itt van a kiságyba, már 2350 gramm :D , és már tud mosolyogni is, lassan már én is. Bár ezt sohasem tudom kiheverni.
Na jó, nem síránkozom, most már én is babázom, alig alszunk éjjel, de tök jó, hogy itt járunk már.
:D
Kitartás a még kismamáknap, aludjátok ki magatokat!! :D

Szép napot mindenkinek, bocs, hogy szomorú dolgokról írtam.
puszi Andi
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Elég rég írtam nektek. Remélem mindenki jól van.
Először is köszönöm a betéttel kapcsolatos válaszokat. :)

Mi még egyben vagyunk. Jó lenne még pár hetet kihúzni, de a méhnyakam nagyon szarul áll. Hiába feküdtem a múlt héten semmit nem javult, sőt romlott. Jöv. héten megyek újra vizsgálatra és CTG-re.
Most sajna feküdni sem tudok, mert lassan már költözünk vissza a lakásba és az összes cuccunkat még be kell pakolnunk a szekrényekbe. Szerencsére azért anyum segít csak az a sok cucc nem akar elfogyni.

Ma kaptam a sógornőmtől egy csomó babarucit. :) Azokat is el kell kezdenem rendbe rakni és a kórházi cuccomat is összepakolni. Uff annyi dolgom van.

Amint tudok jelentkezem.

Puszi mindenkinek.
Kisvirág+Mogyika akinek még nincs neve
34+6
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!

Csandy
Olyan szívhezszólóan írtál az érzéseidről, hogy megkönnyeztem...
Nagyon erős vagy és kívánom hogy a nehéz kezdet után most már alakuljon minden a lehető legjobban!!! Nagyon szépen fejlődik a kisfiad és biztosan boldog kisgyerek lesz ilyen klassz anyuka mellett. Nehéz heteken mentetek keresztül és nagyon jó hogy most már szépen gyarapszik és minden rendben van vele!

Mári
Köszi, mindjárt megnézem a keresőben a babkocsit. A linket egyébként úgy kell iderakni, hogy a megfelelő weboldalon a kereső címsorát kijelölöd, kimásolod (ctrl+c) utána belekattintasz a hsz. szövegébe és beilleszted (ctrl+v ) , vagy kézzel bemásolod az oldal címét a böngészőből.
A hordozó azért kell mert autóban anélkül nem szállíthatsz babát a Kresz szerint, megbüntet a rendőr is. Viszont valóban elég nagy törés van benne, nekünk a szülésfelkészítőn azt mondták hogy az újszülöttet úgy tegyük bele hogy egy háromszögre hajtogatott törölközővel töltsük ki a rést, egyenlítsük ki a felületet. Később lehet benne max. 1-2 órát míg utazik, de sokáig ne hagyjuk benne míg pici mert a gerincének tényleg nem jó.

Marcy
Köszi, megnéztem a linket, jól néz ki. A játszószőnyeg nagyon édi.
A Szülésfelkészítőn azt mondták, a jóslót az különbözteti meg az igazi fájástól, hogy a jósló rendszertelen és nem tart 20 mp-ig, az igazi fájás rendszeres és legalább 20-25 mp vagy még tovább tart.

Pogácsa
Köszi, én is a mózesre gondoltam eredetileg, a szék csak a ringathatóság miatt merült fel bennem.
szücsi_66
 
 


Sziasztok!!!

Húúúha délelőtt csak jól beszúrtam a képeket aztán így is maradt a gép és most frissítettem!! Köszi a dícséreteket!!!
Hááát akkor ha már itt vagyok és nagyjából nyugi van.... hehe a fiam már 7 kor aludt közölte ő álmos... ;)
A lány meg éppen most álom és ébren lét határán csuklik... és azon filózik, hogy szopjon -e még vagy sem...
Mert igen igen szopizunk ezerrel... a kezdeti zökkenők után sikerrel.
És ma 3630 grammal mérlegeltünk, vagyis fél kilót hízott az elmúlt 2 hétben. :lol: ilyen a fejem!!!
Alvással úgy állunk lekopp-kopp, hogy az elmúlt 4 napban szopott éjfél és egy óra magasságában, meg aztán reggel fél hét és nyolcóra közötti időpontban valamikor a két időpont közt pedig szunya ezerrel. :)
Az kissé ront a helyzeten hogy Tomi van hogy nem alszik ilyen királyul és 5 órakor megjelenik.... Hááát igen anyumnak sikerült kinevelni belőle azt hogy 10-11 kor keljen. :( na de mindegy!!!!

No lépek, mert döntésre jutott a kis csaj... szopizna tovább!!! :wink: :lol: :D

Pusszka!!!

Blackrose

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Gyors bekukk, friss tábli.

Kép

Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


sziasztok!

Kisvirág, biztos minden rendben lesz! Már 35 hetes vagy, innentől már szép nagyok a babák!!! :D

Csandi, küldtem privit!

pogacsa
 
 


Sziasztok!
Blanka első fotója.
Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon gratulálok a sok édes babócához mindenkinek! Jó Titeket olvasni továbbra is:-)

Remélem Ti jobban vagytok mint mi:-(
Nagyon édes a mi kis babánk és szépen növöget, apukája is sokat segít és büszke apuka, csak begyulladt a mellem és most nagyon félek hogy mi lesz.
Kell szednem antibiotikumot is 5 napig és kiderül hogyan hat majd. Egyenlőre szoptathatok mellette de remélem nem lesz semmi baja és nem kell a tápszerre áttérnünk mert azt nagyon nem szeretném.

Sajnos nincs sok időm így netezni Veletek, mert szoptatás, fejés, jegelés stb. elveszi az időmet.
Viszont egyre jobban alszik éjszaka meg lehet jót tesz hogy viszem napküzben sokat sétálni....az legalább az én közérzetemn is segít.

Van valkinek tapasztalata mellgyulladás ügyben?

Vigyázzatok magatokra és a babókra és akinek még pocakban van kitartást!
Kari

Ui: kisvirág, Pannamari, Judit 78 mi van Veletek?
kari
 
 


Kari!
Ha csomósodik és emiatt fáj, akkor az infralámpa jó rá, mert felhigítja a tejet a meleg. Kórházban a meleg vizet javasolják, de otthonra azért nem javaslom, mert feláztatja a bimbót és akkor meg az fáj. Ha a bimbó gyulladt, akkor garmastan krém. Én annó ezt a kéttőt alkalmaztam és jó volt, de nem tudom milyen gyulladás és jót tesz e neki a meleg infra lámpa, azért kérdezz rá a dokinéninél vagy védőnéninél is.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy bepofántlankodok közétek, én a 2005 nyári babákban kezdtem :D

Van 1-2 már nem használt nagyon jó állapotú cuccunk (Symbaba ikerbabakocsi, Avent Isis kézi mellszívó, hordozókendő) és szeretnénk tőlük megválni.

Itt találtok róluk képeket és bővebb információkat:
http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=121219

Ha esetleg valamelyikre szükségetek lenne, hívjatok minket!

Még 1* bocsi, hogy betolakodtam :oops:

Lara

KépKép
lara77
 
 


Üdv!
Nyanya, nagyon édes a kép a kislányotokról!
Kari, ne aggódj, az még jobban árt, mint bármi más. A melegre az infralámpán kívül én annyit javasolnék, hogy lehet kapni "jégzselét", ami melegíthető is, és így nem ázik fel a mellbimbó.
Tegnap volt szó a teáról a hasfájásra. Szóval én Herbária Babamosoly édeskömény teát vettem, erre a doki is azt mondta, hogy adható (és egyébként sincs ráírva semmi, hogy csak x idős kortól lehet). Itt 329 Ft egy dobozzal.
Na puszka. Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Csandy:én egyenesen bömböltem ahogy olvastalak.Olyan jó hogy minden rendben Veletek!Én ugyan eü-s vagyok,de koraszülött ito-n még nem voltam,elképzelni el tudom milyen szörnyű lehet,de igazán az tudja SAJNOS!!!!!!AKI ÁT IS ÉLTE MINDEZT.Nagyon sok erőt,kitartást,és BOLDOGSÁGOT KIVÁNOK NEKTEK!!!


Kari:azért ha tudsz gyere és mesélj nekünk.

Ex:ne röhögj,de nem birom elolvasni a táblát.Kéne egy nagyitó mellé.Tudom sokat szenvedtél mire fel tudtad tenni,de én télleg még szemüveggel is alig látok ilyen kis betűket.
ötlet? :D :D :D :D :D


ÚGY ÖRÜLÖK!!!!!!!!Kapunk kölcsön egy kamerát pár napra,mert fel kell vennem miket csinál kajálás után,annyira jófej.Meg hogy milyen kis húsgombóc,ha látnátok!Meg az is nagyon látványos ahogy kakál.!!!!!De tényleg.Pogival azon hülyéskedtünk,milyen jó lesz majd amikor a pasijainak mutogatjuk pici korában.,pl.igy kakilt.Gondolom Ő nem annyira tartja majd akkor ezt jó poénnak. :D :D :D :D :D

Norwell,Katus??????????????????

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Lányok!!!!!

Én már tartok tőle hogy kihal ez a fórum lassan!! :( :( :(

Hol a csudában van Mindenki????????
Pocakosok,főleg másik gyerek nélkül!!Nektek itt kéne nyomulni ezerrel!!!!!!!!!!!!

én mindent szivesen olvasok,örömöt,bút,kint,panaszkodást,stb....
meg hol vannak a képek?
van akit nem is láttunk még!!!!

AKTIVITÁST LÁNYOK!!!!!!!TÖBB AKTIVITÁST!!!!!!!!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Pilchard!
Én még 2in1, aranyos vagy, hogy érdeklődsz!!! Csak ma délelőtt voltunk NST-n, és fél három elmúlt, mire hazaértünk, ilyenkor mindig megejtünk egy vásárlást is... :D Szerintem lehet, hogy Katus már szül... Úgy izgulok érte én is!!!

Kari!
Jó hallani Rólatok is!!! Sajnálom a mellgyulladást... :(

Nyanya!
De édes ez a kép!!! :)

Csandy!
Én is bőgtem.... Biztosa minden rendben lesz a kicsi Gergővel, és nagyon-nagyon örülhet, hogy ilyen anyukája van!!!!

Blackrose!
Örülök, hogy minden oké!

Nálunk is zajlik az élet. Szóval ma (is) voltunk NST-n. Először is: minden rendben van!!! :D
Fél tízre kaptam időpontot a legutóbb, aminek megint csak egy 8-as lett az eredménye :roll: , gyors (170-180-as) pulzus, bár aktívabb mozgással, mint legutóbb. Persze tanulva a múltkoriból, már abszolút nem idegesítettem fel magam, tudtam, hogy úgyis megismételjük, és úgyis jó lesz a második… :D Mit ad Isten, délben mentem újra, 10-es pontszámmal első helyezett lettem… :lol:
Nem tudom, mi van abban az időtájban Kende babával (vagy nem tetszett neki, hogy oldalt feküdtem, és talán a köldökzsinórt nyomhatta, erre tudok gondolni), mindenesetre legközelebb csak jövő csütörtökön kell mennem, és akkor is fél egyre kértem időpontot!!! Ja, és nem feküdni fogok az oldalamon, hanem félig oldalt ülő helyzetben leszek… Pedig úgy tudom, hogy az oldalfekvés a legjobb a vérkeringés szempontjából…
No, száz szónak is egy a vége: legközelebb csütörtökön kell majd menni, de a doki azért hozzátette: "ha csak addig nem találkozunk..."

No, szép estét mindenkinek, jók legyetek!

Sziasztok!

Kép
Kép
norwell
 
 


Sziasztok!

A tavaszi babásoktól vagyok, csak bele olvastam a tietekbe is és megakadt a szemem Norwell írásán:

Norwell: Lazán lehetett a kávétól!!! Egyszer én is úgy mentem nst-re, hogy előtte bekávéztam, mondván a múltkor aludt a kiscsaj. 190-es pulzusokat bírt produkálni. Onnantól kezdve nem ittam kávét és most se iszom, mert nem szeretném szegénykémnek még 1x feleslegesen felvinni a vérnyomását. :)

Többieknek kitartást a várakozáshoz!! :) Aludjatok jó sokat. :D:D

Üdv:

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok Lányok, Fiúk!

Én is már elég rég voltam, de amint haza jöttünk a kórházból, 2 nap múlva már mentünk is vissza. És sárgasággal bent is tartottak 2 napra, bár nem azért mentünk. :?

Gratula az új babásoknak.

A szüléstörténetet már írom, de elég lassan haladok. Nekem hála az égnek nem lehet egy rossz szavam sem a gyerekre. 3 óránként keltem szopizni, amúgy alszik, délelőtt és délután is van 1-1 óra, mikor fent van, ha elfárad, akkor ordít, de egy cumival a kiságyba téve 5 percen belül elalszik, és kiköpi a cumit. :) Éjszaka 10 kor eszünk, utána 3 körül keltem, mikor a cicim már nem bírja tovább, meg reggel 7-kor szintén. Úgyhogy eszünk, alszunk, és egy kicsit fent is vagyunk.

Pogi: Jó volt a pisis sztori. Máténak is sikerült egyszer a zongorát lepisilni, és akkor még a pelenkázó alatt is pisi volt. Nem tudom, hogy sikerült ívben pisilnie?! :lol: Meg 2x engem tisztelt meg.

Valaki kérdezte a zöld kakit. Nekem azt mondták, hogy anyatejes babáknál normális a zöld kaki. Hogy jelent-e valami extrát, azt nem tudom.

A babahordó: tényleg nem tesz jót a baba gerincének, de úgy alátámasztva, ahogy valaki írta, úgy ok. De nem szabad sokáig benne hagyni. Amint tudja tartani magát, nincs gond vele.

Én is teszek fel két képet, mert még nem is láttátok a nagyfiút. Egyik közvetlenül a születés után, a másik tegnapelőtt készült. :) Kép Kép

Kép
Kép
szõkemelinda
 
 


Sziasztok mindenkinek!!!

Elnézést, hogy nem nagyon írtam az elmúlt néhány napban, de valahogy csak "úgy" elteltek a napok.

Kriszta: ha valaki, hát te vagy az, aki nem válaszol az üzenetekre...:) legalább is az enyémekre.

Ma voltam védő néninél. Eperke nem mozgott, de nagyon szép erős szívverése volt, no meg kinyomta a pocim jobb oldalát. Mastanában Dudorkának is hívjuk :D

Hétfőn megyek dokihoz és szerdán megyünk 4D-re :) Ismét sűrű hetünk lesz, nem beszélve arról, hogy a házi dokimhoz is el kellene menjek, hogy kiírjon ismét táppénzre mert megint ki fogja találni, hogy nem szóltam időben...

Gratula mindenkinek a gyönyörű babókhoz. Kitartás a szoptatáshoz és az egyéb problémákhoz.

Pusza mindenkinrk

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Sziasztok!

Katus talán már szülsz? :lol:

Melinda! Akkor neked nagyon jó fej babád van. :wink: Nagyon jók a képek. Édes a kisfiad.

Nyanya, jól látom, hogy a lányod valamit éppen mutogat? :)

Blakrose, de cucki(k). :lol: Remélem a lányom is így fogja majd babusgatni a picúrt.

Norvell, szerintem Kende baba komázza a NST-t és repetázni akar. Ezért előtte szaladgál egy kicsit. :roll:

Kari, sajnálom a cickódat. :( Tanácsot sajna nem tudok adni, mert nekem nem volt ilyen. Reméljük gyorsan túl leszel rajta és megy majd ezerrel a szopi.

Kisvirág, várjál meg légyszíves. Szüljünk már együtt a MÁV-ban. :wink: Bár most én is be vagyok tojva egy kicsit.

Betojva azért vagyok, mert néhány napja jön belőlem ilyen kocsonyás téma. Ami nemtom mi. Reménykedem, hogy ilyen jeleggű folyásom van. Állagra hasonlít a három évvel ezelőtti nyákdugómra, de annál sokkal kisebb mennyiség és teljesen áttetsző. Az pedig kicsit rózsaszín volt. :?: Szerintetetek???

Ma megcsináltuk a csajok szobáját. Összeraktuk a kiságyat, meg szinte az egész szobát átalakítottuk, csak a nagylány ágya maradt a helyén. :P

Már kimostam a babruhák nagyrészét, ki is vasaltam. Nem semmi mennyiség volt. De még így sincs kész az egész. :?

Na lépek, mert jön a Barátok közt.

Mindenkinek szép estét, és jó éjszakát.

Edit
kanyin
 
 


Sziasztok!

Pil
Ha már a pocakosok aktivitását hiányolod:
mi szerdán voltunk a dokinál, a fejátmérő 87 mm, a súlya 1700-1800 gr. körül lehet. Aznap már épp kezdtem aggódni mert keveset mozgott a baba ( mondjuk általában nem szokott túl sokat, van hogy órákig nem érzem), de mintha megérezte volna hogy aggódom, odafelé menet majd kirúgta az oldalamat :D Azóta is feltűnően aktív, főleg ma, 10-től 5-ig szinte egyhelyben ültem a suliban és ilyenkor mindig nagyon unatkozik a drága :D

A doki szerint legalább napi 6-8 mozgást kell érzékelni. Csak azt nem tudom, mi számít 1-nek. Pl. ha 2 percen belül ötöt rúg az 5 külön mozgás vagy 1 mert szinte egyszerre végzi? Mekkora szünet után számít egy rugás külön számolandó mozgásnak? Bocs ha hülyeségeket kérdezek, de tényleg nem világos...

Encus
Örülök hogy találkoztunk a Szülésfelkészítőn :)

Nálunk a védőnő nem néz szívműködést, mindössze súlyt és vérnyomást mér, meg válaszol ha kérdésem van, és passz :( Csak azért megyek hozzá mert muszáj, de értelme nem nagyon van, mérleg és vérnyomásmárő ugyanis itthon is van...
szücsi_66
 
 


Sziasztok!

Új cicifejlemény: lett az egyik bimbóm szélén egy kis kerek véraláfutás... mondhatnám, h kiszívták a cicim... kicsit kellemetlen amikor onnan szopizik... van vkinek ilyen? Most legutóbb már félúton nem bírtam tovább és rátettem a bimbóvédőm, de úgy is éreztem, meg nekem kényelmesebb amúgy. Legalább kiderült, h megy ez védővel is...

Most megyek fürdizni, mindenkinek szépjóéjszakát! :D

pogacsa
 
 


Nekem is volt hasonló, de a bimbón. A Garmastant szokták ajánlani, de nekem az nem igazán használt. Az aloe vera gelly-t használom. Az csodákat művel. 2 nap alatt eltüntette az egészet, és azóta egyáltalán nem fáj. A párom nagybátyjától kaptam, aki aloe termékekkel foglalkozik, emellett a gyerek orvosa is. :) Ha tudsz valahol ilyet szerezni, az tényleg jó. Bár, hogy őszinte legyek, nem tudom milyen árban van. És úgy tudom, ezeket nem lehet boltban venni. (Olyan mint az Avon, csak Aloe vera termékekkel :) )

Szücsi, ezt a mozgást én sem értettem soha. Ráadásul azt írják az okos könyvek, hogy a babák a végén a nap 90%-át átalusszák. 2 napig én is megpróbáltam számolni, aztán feladtam. :D Amúgy védőnénivel én is valahogy így vagyok. Ma is volt kint, megnézte a gyereket, hogy milyen aranyos, megkérdezte, hogy eszik-e, van-e tejem, meg pisil, kakil-e rendesen. Ezekután azt mondta, hogy ha alkalmanként 60g-ot szopik, neki az is elég,(mert mondtam, hogy mérleg szerint 100-at, de azt nem tudom elképzelni, hogy ilyen sok belefér :) ). Aztán megnézte ahogy tisztába teszem, és távozott. Nagyjából 10 perc alatt lezavarta az egészet. Szar, mert érzem, hogy azt várja tőlem, hogy kérdezzek, de egyenlőre nem tudok mit kérdezni. Ha meg tudnék, inkább felhívom a gyerekorvost. A fent említett okok miatt. Ő családban marad :lol:

Kanyin, én bizony nyákdugóra tippelnék. :wink: Közeledik az idő.

Jó éjt szép álmokat mindenkinek. Remélem a kismamik a nagy pocak ellenére még jól tudnak aludni. Használjátok ki az időt, amíg lehet. :)

Kép
Kép
szõkemelinda
 
 


Encus:ha én Krisztának szántad,NAGYON ROSSZUL ESIK amit irtál.
Itt nem válaszolok???????
vagy az msn-re gondolsz?
Nem is értem,azok után hogy a múltkor Petivel dumáltál.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?