Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kata!

Amikor Balazs 4 hetes volt, elkezdett folyton sirni eves utan. Jol berezeltem, hogy keves a tejem, igy ejjel-nappal etettem, volt olyan, hogy du 5-tol este 10-ig gyakorlatilag folyamatosan ettunk, egyik cici-masik cici stilusban. Aztan a dokinal kiderult, hogy 2 het alatt kozel 1 kg-ot hizott es azert volt nyugos evesek utan, mert hasfajos.
Ezt is vedd szamitasba, de a keves tejci ellen tenyleg a sok szopi a legjobb modszer.

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Hát itt is megköszönöm nagyon, hogy ilyen gyorsan reagáltatok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mariann!
Olvastam még este, de már nem volt erõm válaszolni. Inkább lefeküdtem.
Reggel 5-kor volt tejcsi bõven, aludtunk is 8-ig. Ekkor is volt bõven, úgyhogy remélem csak elkiabáltam a dolgot. De hát úgy beijedtem.
Dóri olyan ügyesen szopik, és nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott baba, nem hasfájós, annyira szeretném sokáig CSAK szoptatni. Ráadásul a teáról is leszokott, amit a sárgaság miatt javasoltak a kórházban. Szóval beijedtem, hogy mi lesz, ha nem lesz tejcsi!

MuTeR!
Látod a sok szopi miatt én is ettõl félek, hogy hasfájós lesz, de remélem ügyesek leszünk és mi is átvészeljük ezt a kevés tejcsis napokat, sõt remélem már át is vészeltük. Kép Hát kissé nehéz volt ez a 3 nap. Kép

De ezennel megígérem nektek, hogy ELFELELJTJÜK A FAGYASZTOTT TEJCSIT!!! Kép

Kata és Dórika (aki már nem éhes Kép)

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata007!

Azért ha van felesleges tecsid fagyaszthatsz, jó lesz 6 hónapos kora után a fõzelékbe. Kép

Menta
menta
 
 

 
 

Sziasztok!

No ma én ijedtem meg egy kicsit, igaz hogy nem azért, mert nince elég tej, hanem mert Vili, ma egésznap ugyanúgy nyammogott hosszan a cicin, mint a legels? hetekben, az éjszakai és a reggeli szopit leszámítva, amikor épp csak hogy ki kell tátania a száját annyira tele vagyok. Pár napja rendszeresen kap kamillateát, a poci fájás miatt igaz csak pár cseppet, mivel sehogy nem maradt benne (eleinte még cumiból se), most cumiból kapta abból egész jól sikerült. Csak kicsit aggódom, remélem a nyammogásnem cumizavar. Máskor is szokott ilyet csinálni, ha nem éhes (pl. hasa fáj) én meg azt hiszem és mellre rakom, vagy ha éhes volt és már befejezte a kaját. Ma nyüg?s is volt, de kaki renben volt, szóval nem tudom hasfájás, cumizavar, vagy front lesz megint?

A kamillateát véd?néni javasolta, és reggel éhgyomorra, csak mennyiséget nem mondott. Szerintetek mit tegyek? Mert hát a kamilla tea azért áugy t?nik bevált, és a cumiból már egész jól elfogadja. Én is sokáig szeretnék szoptatni mint Kata!
Vili is nagyon jól szopizó baba és vagy a tehéntejet nem bírja, amit én ittam, vagy attól hogy túl gyorsan eszik lett hasfájós. Remélem a mai nap csak kivétel volt.


Norci
Norci
 


Annamari!

Ti aztán mit kezdtetek a hasfájásal és honnan tudtad, hogy mikor elég a kaja Balázsnál és mikor a pocija fáj. Vilinél a klasszikus jelek nem mindig jelentkeznek, pl. ma is csak annyi, hogy egész délután nyüg?s, nem aludt ill. csak fél órákat, mert mindig felébredt és sírt, gondoltam végre megéhezett, de ugyanúgy nyammogott csak. Ezt játszuk egy ideje. Azt hiszem most is.


Norci
Norci
 


Sziasztok!

Kata007,
remélem megoldódik a probléma hamarosan. Az nem azt jelenti, ha "lapos, puha" a cicid, hogy nincs elég tejci. Inkább azt, hogy már hozzá szokott az eleinte neki is "furcsa" tejci termeléshez.

A babulekek pedig higgyétek el sokkal több tejcit "találnak" a cicikben mint a mellszívó. Ez saját tapasztalat is, meg a védõnénink is mondta!Kép

Norci,
egyik tipikus tünet, ha a hasa fáj, hogy rángatja a lábát a pocakjához. MI sokmindent kipróbáltunk a tornáztatás, masszázs nagyon jó, hasra fektetés, és ha hordozókendõbe betettem. Szerintem jobb minden másnál. Ha felveszed, és a válladra teszed megnyugszik? Az is lehet akkor hasfájás.
A cukros kamilla tea a jó, kb. 1 deci.(nekünk az sem használt)
HA cumisüveget használtok, legjobb ha Avent. Ez zavarja a legkevésbé össze õket.
De 3 hónaposan elmúlik!Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Norci!
oszinten szolva mar szerencsere nem emlekszem, hogy mibol jottem ra, mert mar nem hasfajos Kép Amikor hizott 2 het alatt 800 grammot, az eleg gyanus volt, hogy akkor talan megsem az ehsegtol sirt Kép
Ha nagyon keservesen sir, akkor valoszinuleg a hasa faj es a labrangatas is eleg tipikus. Sajnos ha faj a hasuk, szivesen szopiznak megnyugtataskepp es ettol persze megjobban megfajdul nekik Kép

Annamari
muter
 
 


Lányok,bocs hogy közbeszólok,de nekem a kamillateát senki nem javasolta,kivéve ha nem tudott kakilni,mert az kitisztítja.
Valami nem tudom mit csinál,de nekem sokan azt mondták hogy nem szabad,mert kiszárad tõle a baba,és a gyomrának sem jó valamiért.
Most meg nem mondom miért,de holnapra megkérdezem.
Szóval csak óvatosan!
Pocifájásra ajánlom,hogy amerre az óra jár,körbe-körbe maszírozzátok a pociját,az jót teszKép,és ellentétesen húzzátok a kezét-lábát egymáshoz(jobb kéz-bal láb és fordítva),és mindkét lábát behajlítva toljátok a hasához,ilyenkor jó nagyokat szokott az enyémKép pukkantaniKépKépKép
Egyébként ajánlom a Shantala könyvet,nagyon tuti masszázstechnikák vannak benne,és fõleg most nyáron meg lehet csinálni a jó meleg miattKép
pussz
zmariann
 


Kata!
Köszi, lehet, hogy a cici,cici,cici, nem csak csecsmõkorban, hanem meglett korban is nyugtató!Na, majd kiprószálom! De ugye neeeem kell négyóránként!?!.....

Lánykák! Maradjunk abban, hogy ha valaki a picijérõl ír, mindenképp jelezze, hogy mennyi idõs!Mert most kíváncsi lennék Norci Vilijére, mert nekem ez a kammillás dolog fura. Nagyon picurinak szerintem nem kéne, márcsak azért sem, mert rendszeresen használva nyálkahárnya-szárazságot okoz, nekem ezt nemrég mondták, amikor magamnak akartam kérni egy bioboltban. Cukrozva fõleg nem értem, mert akkor meg még hashajtó is lehet, tudomásom szerint...és nem is bizti, hogy szoptatás mellett jó dolog más ízzel kínálni. Lehet, hogy a hosszabb büfizés eredményesebb lenne! Az én kölykeim volt, hogy 20 perc múltán adták ki a felesleget, de legalább nem fájt a pocijuk.
Ha viszont mindenáron folyadék kell, próbáljátok ki a fecskendõt! Az nem zavarja meg a szopást!

Sziasztok Csi!
Névtelen
 


Sziasztok!Uj vagyok és örömmel olvastam az irasaitokat!Sajnos nekem két hete kevesebb a tejem.Most,hogy elolvastalak titeket,ugy gondolom ennek szamos oka lehet.(pl:hirtelen utazas,költözés,uj mellszivo hasznalata)Sajnos mivel nem tudtam kihez fordulni,a lehetô legrosszabb modszerekhez folyamodtam,mert azt hittem nincs jobb megoldas.Potlasnak kiolvasztottam a lefagyasztott anyatejet,majd amikor az elfogyott következett a tapszer.A védô nénink sem mondott tippet,hogyan hozhatnam vissza a régi mennyiséget.Tanacsaitokbol azt vettem ki,hogy jo eredményt lehet elérni,ha sûrûbbenn teszem cicire a babamat.Az én kicsikém még csak 3 honapos és nagyon örülnék,ha nem kéne többé tapszert adnom neki.Szerintetek van még remény ennyi idô utan?Vagy 1 hét tapszerezés utan mar ne is gondoljak arra,hogy sikerürhet?A fiam egyébként nagyon szeret szopizni és egyaltalan nem zavarta meg a cumisüveg.Szopizasok utan ugyan puhak a cicijeim,de ugy érzem lenne még mit kiszivhatna,amit nem tud,vagy nem akar.Segitsetek!Edit
edith16
 
 


Sziasztok!Uj vagyok és örömmel olvastam az irasaitokat!Sajnos nekem két hete kevesebb a tejem.Most,hogy elolvastalak titeket,ugy gondolom ennek szamos oka lehet.(pl:hirtelen utazas,költözés,uj mellszivo hasznalata)Sajnos mivel nem tudtam kihez fordulni,a lehetô legrosszabb modszerekhez folyamodtam,mert azt hittem nincs jobb megoldas.Potlasnak kiolvasztottam a lefagyasztott anyatejet,majd amikor az elfogyott következett a tapszer.A védô nénink sem mondott tippet,hogyan hozhatnam vissza a régi mennyiséget.Tanacsaitokbol azt vettem ki,hogy jo eredményt lehet elérni,ha sürübben teszem cicire a babamat.Az én kicsikém még csak 3 honapos és nagyon örülnék,ha nem kéne többé tapszert adnom neki.Szerintetek van még remény ennyi idô utan?Vagy 1 hét tapszerezés utan mar ne is gondoljak arra,hogy sikerürhet?A fiam egyébként nagyon szeret szopizni és egyaltalan nem zavarta meg a cumisüveg.Szopizasok utan ugyan puhak a cicijeim,de ugy érzem lenne még mit kiszivhatna,amit nem tud,vagy nem akar.Segitsetek!Edit
edith16
 
 


Sziasztok!Uj vagyok és örömmel olvastam az irasaitokat!Sajnos nekem két hete kevesebb a tejem.Most,hogy elolvastalak titeket,ugy gondolom ennek szamos oka lehet.(pl:hirtelen utazas,költözés,uj mellszivo hasznalata)Sajnos mivel nem tudtam kihez fordulni,a lehetô legrosszabb modszerekhez folyamodtam,mert azt hittem nincs jobb megoldas.Potlasnak kiolvasztottam a lefagyasztott anyatejet,majd amikor az elfogyott következett a tapszer.A védô nénink sem mondott tippet,hogyan hozhatnam vissza a régi mennyiséget.Tanacsaitokbol azt vettem ki,hogy jo eredményt lehet elérni,ha sürübben teszem cicire a babamat.Az én kicsikém még csak 3 honapos és nagyon örülnék,ha nem kéne többé tapszert adnom neki.Szerintetek van még remény ennyi idô utan?Vagy 1 hét tapszerezés utan mar ne is gondoljak arra,hogy sikerülhet?A fiam egyébként nagyon szeret szopizni és egyaltalan nem zavarta meg a cumisüveg.Szopizasok utan ugyan puhak a cicijeim,de ugy érzem lenne még mit kiszivhatna,amit nem tud,vagy nem akar.Segitsetek!Edit
edith16
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a tanácsokat.

Még sincs cumizavar. Vili este evett végre és nagyon nyugodtan átaludta az egész éjszakát (7 órát egyben). Most picit er?lködött, puki, kaki és megint durmol)
Ha nagyon hasfájós lenne, akkor éjjel sem aludna ilyen nyugodtan, nem?

Csi.
Vili két honapos. Kamillateabol max. 10 ml egy nap amit megiszik és cukor nélkül, nekünk ugy mondták.
(Kár hogy mindenki mást mond Kép )

Vili nem sír keservesen, (nagyon nagyon ordítani csak az éhség miatt szokott, mert azután midig eszik és jól bealszik és olyankor hosszan és nyugodtan alszik).
Amikor egyszer nagyon fájt a pocija a tele cicin is sírt. Inkább nyöszörög, meg úgy csinál mint aki kakilni akar aztán ebb?l is tud ordtás lenni. De csak jó fél, háromnegyed óra múlva. Néha nagyon idegesen rángatja a lábát, közben csalapál a kezével, de az sosem párosul sírással. Vagy az van ami tegnap, eszik majd csak rövid ideig alszik.
Elismerem a büfi terén vannak gondok, nagyon ritkán büfizik, de akkor se megy ha 20 prcekig cipelem a vállamon és közben maszirozom a hátát. No meg sokszor büfi helyett is bealszik.
Mondjuk erre a kórházban azt mondták nekem, hogy ha jól szopizik nem baj ha nem büfizik, mert a ciciben nincs sok leveg?.

No jól elkalandoztunk a szopis témától, bocsi. Csak egy kicsit berezeltem, a cumizavar maitt.

Norci
Norci
 


Szia Edit!

Legelõször is nyugodj meg, semmi sincs veszve!

Ezután pedig fogd a babát és költözz be vele az ágyikóba 3-4 napra. Ezidõre felejts el minden mást, legyen az fõzés, mosás stb., ennyi ideig kibírja hidegkoszton is az apuka, avagy fõzzön õ. Amikor csak hajlandó szopizni a babád, tedd mellre (1-2-1 technikával, azaz ha elsõt kiette jöhet a második és feltétlen vissza az elsõre). Ez lehet akár óránként is! Közben pedig pihenj. Saját magad egyéb kényeztetése is jöhet (mint pl. jó kis fürdõ). Nem tudom, mennyi az a pótlás, amit adsz, ha nem túl sok és mered vállalni, próbáld meg, hogy egyáltalán nem adod. Ha ezt nem mered, akkor csakis hosszas szopizás után, lehetõség szerint minél kisebb lyukú cumisüveg (lásd fentebb valakinél), vagy egyéb eszköz, pohár, kanál stb. Nyugtató cumit, bimbóvédõt vagy bármi egyéb mû dolgot ha van, felejts el, legjobb, ha a cumisüveg is ide sorolható.
Ha a 3-4 napot vállalod, és csinálod minden más (cumisüveg stb) nélkül, akkor a sok pihenés és a sok szopi meg fogja hozni a hatását és növekedni fog a tejmennyiséged.

Ha 3-4 hónap után a mell nem keményedik úgy be, illetve a mellszívó nem tud kifejni belõle semmit, az NEM jelenti azt, hogy kevés a tej! A mell megtanulja a feladatát, ezért nem lesz olyan kemény (gondoljatok bele, elsõ napokban 30-40 ml van benne amikor kemény, késõbb ugyanez a mennyiség már nem okoz semmi keménységet, így a keménység nem jelent konkrét mennyiséget, mint egy tejeszacskónál!). A mellszívó meg sosem olyan hatékony mint a baba, simán van olyan, hogy egyszerûen mellszívóval nem sikerül kiváltani a tejleadó reflexet, és hiába van tej, nem jön le. Ugyanakkor a tejecske tekintélyes része szopi közben termelõdik.

Lányok, Iboly ma vizsgázik (fõ-fõ tejszakértõs vizsga, nemzetközi), gondoljunk már egy kicsit rá, és szorítsunk neki!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Én drukkolok Ibolynak 8-17h ig!!!KépKépKép

A kamillateára visszatérve,igen valami hasonlót mondtak nekem is,hogy tönkreteszi a nyálkahártyátKép,és maximum gyogyszer helyett hashajtónak adhatom,de csak keveset.

Iboly!
Drukkdrukkdrukkdrukkdrukk
zmariann
 


Sziasztok!

Csi!

Igen, meglett korban is nyugtató! Tapasztalat! Kép
Természetesen nem kell 4 óránként, bár szerintem nem lenne ellenükre... Kép

Norci!

Tényleg érdekes, hogy bárkivel beszélsz, mindenki mást mond. Nekem a kórházban azt mondták, amikor Dóri sárga volt, hogy a teába igenis kell cukor. 1 dl-be egy kockacukor, úgy, hogy felfõzni vele.
Aztán amikor hazajöttünk én elhagytam a cukrot és így is megitta.
Most meg már nem kell neki a tea. Kiköpi, sõt olyan is volt, hogy öklendezett a cumitól, pedig ugyanúgy csináltam a teát mint elõtte, ugyanaz a cumi volt mint elõtte.
Na jó, nem is bánom, hogy leszokott róla! Kép
Sõt itthon a védõnõ is úgy mondta, ahogy a kórházban.
Na így igazodjon el az ember.

Ibolynak így ismeretlenül is drukkolok 1000-el!!!!!!! KépKépKép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Edit

Pildihez hasonloan en ios biztatni szeretnelek, hogy nyugodj meg ne aggodj semmi nincs veszve. De legfontosabb a nyugalom. Sajnos jo nehez volna vissza keresni neked sok hozzaszoolasok kozott az enyimet en kozepso lanyomnal szereztem vissza nem letezo tejet. Sok turelemmel es kitartassal. Nekem elosszor is fejembe kellet lenyugodnom es megnyugodnom, hogy tortent ami tortent azon nem tudok valtoztatni , de pici lanyomnak kene a tej. Sajnos egy sulyos betegseg derult ki anyukamrol aminek mar akkor lehetet tudni , hogy hova fog vezetni. En napokig nem ettem es nem ittam es ketsegbe voltam esve. Termeszetesen a tejem itta meg ennek a levelt semmi de semmi nem volt. Lanyom egesz nap sirt. En tudtam hogy szoptatni akarok, mert en lusta vagyok pepecselni es nekem szoptatas a legkenyelmesebb es akkor csavaroghatok nyugod szivvel a gyerekekkel.
Ahogy ildi is ajanlotta bekoltoztem az agyba a gyerkoccel semmit de semmit nem igazan csinaltam. A o elszunyalt en is, ha ebren volt akkor evet. En cicit ugy dtam nekik, hogy 2 orankent valtottam melyik cicit kapja meg. Tehat ha 8 es 10 kozott akarhanyszor elkezdet sirdogalni akkor a jobb oldali cicit kapta. Ha 10 es 12 kozott sirdogalt akkor a bal oldalit. Nagyon oda figyeltem, hogy egyek es igyak eleget. Ram jellemzo ha lelkileg magam ala kerulok , hogy nem eszek es nem iszok. Lehet placebo hatasa van , ram az oszibarackle, malatakave, Lactoherb tea tej szaporitolag hatott mar legnagyobb lanyom idejebe is, Igy en napkozbe ezeket is ittam rendszeresen. Ezenkivul nekem ajanlotak az edeskomeny olajat napi par cseppet. Este 11 utan ha felkelt akkor jo kis cukros teat kapot a holgy, hogy jusson par ora alvas is a csaladnak. Talan masodik vagy harmadik nap mar nem is kelett a tea. A tejtermelesem is rendbe jott hamarosan. De jo darabig oda kelet figyelnem arra hogy ne idegeskedjek mert akkor erezhetoen csokkent. A vegen kozepso lanyom is kb 30 honapos koraig szopikazhatott.
A soros orvosi merlegelesen nyoma se volt annak, hogy mi kuzdottunk hokozbe a tejcsiert.

Mindenkinek szep napot es keves idegeskedest es sok tejcsit.

Napocska
napocska
 
 


Kedves Ildi és Napocska!Köszönöm a sok-sok tanacsot,mar elkezdtük a tejcsi visszacsalogatasat.Szerencsére a kisfiam nagyon alkalmazkodo tipus és a szopizasok utani kis nyöszörgésen kivül egy hangja sincs.Szoval nem követeli a potlast.Megprobaltam adni kiskanallal,de kiköpi.Agcinak üzenem,hogy bejött a pozok valtoztatasa,minden pozban talal egy kis tartalékot.Mindenkit üdvözlök!EDIT
edith16
 
 


Itt egy jó kis összeállítás a szoptatásról:

[url=http://www.noklapja.hu/index.php?id=18" TARGET="_top]http://www.noklapja.hu/index.php?id=18[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Létrehoztam egy új topicot, ahol a negatív élményeket gyûjthetnénk emlékeztek, mint a fentebb említett "apasztós doki"!

Más:
Egyébként egy sok literes leadós anyuka mondta, hogyha a hátán aludt északa, sokkal több teje lett, mint máskor. Lehet, hogy akkor nem az ágynemûre tocsog ki a tej?!

Sziasztok-Csi
Névtelen
 


Sziasztok!

Szerintetek a fogyókúra (persze mérsékletes) valóban rossz irányba befolyásolja a tejtermelést? Az én gyremekem 5 hónapos, eddig csak anyatejet kapott. Most jutottam el arra a szintre, hogy nem bírom elviselni magam ilyen kövéren, azzal a bizonyos plusz 10 kg felesleggel. (Ez biztosan nem használ a tejtermelésnek) Ezért elkezdtem fogyókúrázni. Van valaiknek ezirányú tapasztalata? Köszi, Dóri
dóri
 
 


Azt hiszem, tapasztalom, hogy a jó tejtermelõdés egyik feltétele a megfelelõ jó táplálék. Nekem is hasonló problémám van, én mióta eszem napi egy meleg ételt ami nem a "levesek porból" kategória. Jó eszem édességet is, de azt mindig is ettem. Mindegy. Szóval azt vettem észre, hogyha normálisan eszem (reggeli, ebéd, vacsora, benne egy meleg étel, + gyümölcs) akkor a babám vidáman birja 4-5 órát is cici nélkül, amibõl a nagyrészét átalussza. Ha nem eszem ennyit vagy instant kaját eszem akkor a három órát is csak neccesen birja.

Persze lehet hogy nálad máshogy alakul. Ezek a saját tapasztalataim. Kép

Zsunya

zsunya
 
 


Szia Dóri!
Mibõl áll az a fogyókúra?
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Dori!
Nekem neha szo szerint nincs idom enni Balazs mellett, van, hogy delutan 4-kor jut eszembe, hogy aznap meg nem ettem (mint pl ma is). Igy persze jol lefogytam, eleve nem voltam kover, de mar 2 kg-mal a terhesseg elotti sulyom alatt vagyok. Es Balazs megis hizik, mint a kismalac, most 4 honapos mult es 7200 gramm, pont megduplazta a szuletesi sulyat Kép
Gyakrabban kep ugyan enni, mint masok babai, de nekem a 4 orankenti etetes sose valt be, mindig elkezdett fogyni a tejem, akarmennyit ettem-ittam.

Annamari
muter
 
 


Szia Csajok!

A Fogyókúrás topicban azt írták, hogy a hirtelen fogyás méreganyagot szabadít fel, ami persze belekerül a tejcsibe is!
Olvassatok bele!

Csi
Névtelen
 


Sziasztok!
Én is olvastam valahol,hogy a fogyi alatt legelsõnek a méreg ürül,és az is a tejbenKép
z
 


Bocs,lemaradt a nevemKép
zmariann
 


Sziasztok!
Én 8 hete szoptatok de megosztanám a tapasztalataimat.Szerintem a Laktoherb teánál is jobb 1 üveg alkoholmentes sör!!És ne idegeskedjetek, mert szerintem most pont a szoptatás van túl lihegve. Elismerem, ez a legjobb a babának és mindenki próbáljon szoptatni, de könyörgöm az sem tragédia ha valaki tápszert kap.

Pl. az unokatesómat 3 napig tudta szoptatni az anyja, utána tápszert kapott, ma 30 éves a csaj és semmi baja!! No alergia, okos, csinos nõ.

Én is kaptam tápszert 2 hetes koromtól, majd 3 hetes koromtõl gyümölcslevet, hat hetesen gyümit, 8 hetesen fõzeléket már és -most kapaszkodjatok-12 hetesen 2/3-os tejet!! 90 gr-ot. És semmmmilyen alergiám nincs! Egyetemet végzett, mindig kitûnõ tanuló 24 éves nõ vagyok.
A tesóm. aki 9 hónapig szopott pedig mindig gyengébb tanuló volt. Szóval az iq és az allergiák szerintem nem ezzel függnek össze. A példákat pedig sorolhatnám, de mindenki talál az ismerõsei körében tápszereseket akiknek semmi bajuk.
Szóval take it easy!!

A fogyással kapcsolatban: én 20 kg-ot híztam, 54-rõl 74-re. Nemegész 2 hó alatt 60-ra mentem vissza, tehát még 6 kg van rajtam pluszba, de aki szoptat és normálisan kajál, de nem eszik édességet!!!!!!!, az lefogy simán.Az édesség a hunyó, és nem kell 2 helyett enni!!

Ezek jutottak az eszembe, reagáljatok vmit, szerintetek hogy van ez most?

Üdv:Bogi
rbogi
 
 


Szia Bogi!

Szoptatassal kapcsolatban teljesen egyetertek veled, a szoptatas tenyleg jobb, de csak addig, amig nem tekintjuk teljesitmenyturanak a dolgot. Mert attol kezdve az anyuka beszorul a merleg-fejes-szoptatas ordogi korebe es mar el is apad a teje az idegeskedestol.

En csak szoptatom a 4,5 honapos kisfiamat, de ma nem tudtam megallni, hogy ne kostoltassam meg Vele a sargarpapuret. Imadta!!! Es nem bantam meg :-))

Fogyozassal kapcs: en 18 kilot hiztam, elso honapban lement 14, masodikban 2, harmnadikban 2, negyedikben 2, szoval most 2 kilo minuszban vagyok.
Pedig az elso honapban a husvet+sok szulinap miatt rengeteg edesseget ettem.

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Bogi,
messze álljon tõlem, hogy kötözködjek, fõleg, hogy ma van a névnapod. Sok boldogságot kívánok ezennel is!KépKépKép
DE a tudomány mai álláspontja szerint legjobb, ha minél tovább kap anyatejet a baba, és ez így is van jól. Nem véletlenül rendezte így a természet. Az, hogy 15-30 évvel ezelõtt mit tanítottak, és mit tartottak helyesnek, hát nem biztos, hogy olyan jó volt az... Ha pedig máshonnan közelítjük meg, 20 évvel ezelõtt nem igazán ülhetett le a jó ember a számítógép elé csak úgy cseverészni, ma meg sokan megtehetik, de csak azért nem nem teszik meg, mert korábban nem lehetett...!
Az én párom is tápos volt, annak idején ma pedig Mensa Hungarica tag. De úgy gondolom nem is errõl van szó, de ha van lehetõség rá, inkább szoptasson az ember lánya, és az pedig iszonyú jó érzés, mikor nem megy minden mint a karikacsapás, és a tanácsokat meg mindent meghallgatva, kipróbálva át tudsz térni a kizárólagos szoptatásra. Én tudom!Kép

A fogyással kapcs. én is 18 kg-t híztam, és ezalatt a 8 hónap alatt sikerült visszatérnem a kezdõ súlyomig. Igaz rólam olvadtak le a kilók, szinte. Az édesség nem evéssel egyetértek (biztos már többet is le tudtam volna fogyni, ha lemondtam volna rólaKép )
Viszont ez nem mindenkinél mûködik így. Vannak olyan nõk, akiket hormonálisan igen rendesen tönkrevág a terhesség a szülés, és akármit is csinálhatnak, míg nem veszik nagyon komolyan a témát, nem tudnak lefogyni (még a torna sem segít). Ez azonban ne tartson vissza senkit sem attól, hogy szeretné visszanyerni az alakját, mert bizony a lelküknek viszont nagyon jót tesz, ha újra fel tudjuk venni a régi ruháinkat, igaz?Kép

Szopira visszatérve: Iboly és PIldi szokta hangoztatni, ráér még a gyerek 70-80 évig kóstolgatni az ízeket, a szoptatás hónapjai pedig oly' gyorsan elszaladnak, élvezzük hát ezt a csodát!Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Köszi a jókívánságot!Ágci!

Persze hogy szoptasson mindenki inkább-nem állítom, hogy jó a táp, de ne legyen stressz az anyukának ha nem tud, és ne nézzenek rá lesajnálva hogy õ nem tud szoptatni. Én valahogy ezt érzem ezzel a témával kapcsolatban.Én is akarok persze még 4 hónapig, amíg 6 hónapos nem lesz a kislányom.
A sör pedig tuti!!
De az igény szerinti szopinak is vanb hátulütõje: a lányomnak iszonyú piros, gyulladt a feneke és ez attól van, hogy mivel napközben szinte egész nap szopik-kéri a cicit, folyamatosan pukizik és kakil is és mindig nedves marad az a terület és a pelusban persze kipállik. Hiába kenem mindennel, csak úgy javul, ha leveszem róla a pelust.Egyébként 30-35 dkg-okat hízik.
Nektek nincs ilyen problémátok?
rbogi
 
 


Kedves Bogi!
Igen valóban igazad van. Pont errõl ír a Kismama is:
[url=http://www.kismama.hu/cikk.php?id=61&cid=6736" TARGET="_top]Hazánkban fontosnak tartják[/url]
Holott nem az a baj, hogy vannak olyanok akik tápszerrel etetik a babákat, én inkább azt tartom elkeserítõnek, hogy az orvosok többsége egybõl azt mondja "anyuka itt a recept".Kép Nem megnézi és segít (helyes mellretételben stb)a védõnõ, doki, hogyan is szopik a gyerek, hanem azt mondja, "ja, ebbõl a cicibõl nem csodállom, hogy nem tud szoptatni"...és így tovább. Pedig ez is a munkakörükbe tartozna, nem?
A sörröl én is hallottam ezt, de az alkoholmentes jobb. Én nem szeretem, bár szerencsére nekem nem volt rá szükségem. Nekem pl. a madártej jött be.

Popsira nem próbáltad vékonyan a hintõport? Lemosod, vagy popsitörlõt használsz. Van ilyen topic, ami ezzel foglakozik, kukkants be oda, hátha találsz vmi érdekeset.Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!Ma mar a negyedik napnal tartunk a tejcsi visszacsalogatasban,de azt kell,hogy mondjam,nem sok sikerrel.Még most is éhes marad szegény kisfiam a szopizasok utan.Megprobaltam oranként cicire tenni,de akkor nem volt türelme kivarni,mig beindul a tej.Kapalozott,kiabalt.Maradtam a masfél-2 oras szopizasnal.Ugy érzem,valamivel több a tejcsi,de nem elég neki.Amint mar nem ömlik a szajaba,mar nem is probalkozik tovabb.Pedig éhes még.Lehet,hogy mar varhatnék 3-4 orat,hatha addigra megtelne annyira,hogy elég lenne neki?Varom valaszotokat!Edit
edith16
 
 


Azt elfelejtettem hozzatenni,hogy közben visszatért a mensim.Talan köze van a sikertelen tej visszatermelôdéshez?!Edit
edith16
 
 


Bogi,
azt még elfelejtettem kérdezni, hogy ez a popsi ügy mindig így volt, vagy csak az utóbbi napokban? Nálunk is volt ilyen, mielõtt kijött a foga 2-3 héttel és kb. egy hétig tartott.
Esetleg nem eszel, iszol túl sok rostosat? Lehet, hogy az hajtja meg a babát. Többiektõl bocsi az off-ért.

Edit,
írtam.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Iboly meghívóját szeretném tolmácsolni:

Kedves Anyukák!

A La Leche Liga Magyarország és A Szoptatásért Magyar Egyesület idén is megtartja szokásos Séta a Szoptatásért címû rendezvényét az Anyatej Világnapja és a Szoptatási Világhét alkalmából.

Találkozunk 2002. augusztus 3-án, szombaton, délelõtt 10 órakor a Margitszigeten a szökõkútnál, onnan együtt elsétálunk a volt Vörösmarty kertmozi melletti játszótérre, ahol a szokásos személyre szóló tanácsadáson kívül egyéb programok is lesznek: beszélgetés Balogh Anna pszichológussal az egy éven túli szoptatásról, beszélgetés Szõdy Judittal a szülés és a szoptatás kapcsolatáról, szoptatós teszt ajándékokkal, gyerekeknek origami, gyöngyfûzés. Megvásárolhatók szoptatást segítõ kiadványaink, jelvények, sapkák és a Ligát támogató adományokat is köszönettel elfogadjuk.

Szeretettel várunk minden érdeklõdõt!

La Leche Liga Magyarország
és
A Szoptatásért Magyar Egyesület

Rózsa Ibolya
Pele
 


Sziasztok!
Elég régen nem írtam, de azért rendszeresen olvaslak Benneteket.
Most azért írok, mert egy kis megnyugtatásra vágyom. Lehet, hogy nevetséges az aggodalmam - a józan eszem is ezt mondja, de azért jó lenne hallani más gyakorló anyukák véleményét is. Nálunk következõ a helyzet:
Dani fiam most 16 hetes. Kb 6 hete radikálisan lecsökkentette a szopizást. Addig 2-3 óránként szopizott alkalmanként 20-30 percet, 10 hetesen viszont - a szó szoros értelmében egyik napról a másikra - áttért a 4-5 óránkénti szopira alklamanként pedig csak 5-10 percet szopizik. (Néhányszor lemértem, ez 80-150 grammot jelent) Most már nem is merem méricskélni, hogy ne idegesítsem magamat, de érzem, hogy jóval kevesebbet eszik, mint azelõtt. Szerencsére így is hízik rendesen, havonta megvan a 800 - 1000 gramm gyarapodás. (Most 9 kg)
Tudom, hogy hülye dolog emiatt aggódnom, mert nem ordít az éhségtõl, és a doki néni szerint amíg ilyen érdeklõdõ nyugodt baba, addig ne foglalkozzam a dologgal, de a védõnõ kiszámolta, hogy naponta egy liter fölött kéne ennie, mi meg meg sem közelítjük azt. Meg itt is olvastam, hogy valakinek a babája alkalmanként 200-300 gr-ot is megeszik.
Hiába próbálom gyakrabban mellre tenni, nem fogadja el, vagy csak pár kortyot eszik, aztán kiköpi. Még jobb, hogy evés helyett inkább a cicit tanulmányozza.
Van itt még valalki, akinek szintén rossz evõ babája van? És ugye, ha a gyarapodás rendben, akkor felesleges a mennyiség miatt aggódni?!
Anita
Anita
 


Sziasztok!

Anita!
Ha a babad 16 hetesen 9 kg, akkor szerintem ne aggodj! :-)))
En is sokszor kiszamoltam, nem mindig van meg a napi 1 liter. Na es? Balazs 4 honaposan megduplazta a szuletesi sulyat. Szerintem akarki akarmit mond, igenis van "jo tej", amiben tobb a zsir, ezert talan kevesebb kell belole a babanak.

Annamari
muter
 
 


Anita!

A kislányom 5200g-mal született, és a kórházban fél kilót fogyott.Sokan azt hiszik, hogy nagy zabáló, pedig nem!!! Sõt! Most csak 7400g, pedig hétfõn volt 6 hónapos. Ennek ellenére a világ legtündéribb gyermekorvosa dr Pácz Ferenc tökéletesen meg van elégedve a gyarapodásával, mert a látvány /reakciók, aktivitás, stb./ önmagáért beszél. Anyatejen kívül mást nem kapott, csak kb két hete napi egy barackot. Enci lusta volt dolgozni a kajáért, és bizony heteken keresztül vitatkozott velem szopi helyett. De a dokibá' tanácsára ráhagytam, mondván:éhen halni nem fog!
Ha akkor nem vagyok határozott, akkor nem szopizna, hanem cumisüvegbõl enne, mert az olyan egyszerû!
Szerintem ne foglalkozz vele, mert úgyis annyit eszik, amennyit kedve tartja!

Ágci!
Kérlek ne használd azt, hogy "tápos" mert rosszul eshet annak ez a kifejezés, akinek a picije nem szopik!
Egyébként egyet értek Veled!

Sziasztok Csi!
Névtelen
 


Sziasztok!
Anita, csatlakozom az elõttem szólókhoz!Kép

Bocsi a szóért, én már nagyon megszoktam, mert mi mindig ezt mondjuk a barátnõimmel, inkább csak rövidítés miatt, mint más miatt. Máég1x bocsi mindenkitõl!!!Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Off- bocsi!!!!!!
Köszi Ágci, a popi jobb lett, csak éjszakára pelenkázom, nappal szellõzik.Igaz, hoy rengeteg dinnyét és barackot eszem, majd csökkentem az adagot.Még csak 8 hetes, íy nem hiszem,hogy a foga jönne. Köszi a tanácsot!


Anita:semmi ok az aggodalomra: a 9 kg már most nagyon nagy-a tesóm 1 évesen volt 8 kg!!és teljesen egészséges szép 22 éves férfi lett!!!Ne izgulj!!!


Ti fejtek?
én az elsõ héten fejtem, de akkor egész nep sikerült 40 gr-ot fejni, azóta pedig összesen 4-szer fejtem 30-40 gr-okat.

Egyszerûen vagy nem jön ki, mert a bimbó körüli izom elzárja az útját, vagy ha ömlik, pl. reggel, akkor 30 után megunom. Most van bõven tejem, mert érzem hogy megkeményednek a melleim. Ez 1 hete van csak, addig du-ra mindig puhák voltak, de így is jól hízott a kicsi.

Lehet így mellgyulladást kapni? Én azt szeretném, ha a kereslet-kínálat efgyensúly beállna, és nem akarok mesterségesen nagy keresletet indukálni, mert akkor mindig fejhetek a szopik után.

Ti hogy csináljátok?
rbogi
 
 


Bogi,
bocs, vmit félreolvastam az hittem 5 hónapos a babád. De hülye vagyok, most megint megnéztem mit írtál, honnan szedtem?Kép
Ha nem zavar, nyugodtan állj le a fejésrõl (mármint ha nem feszül túlságosan). Az igény szerinti szopizás mellett nem muszáj fejni, a mellgyuszi elkerülhetõ.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

A Margit-szigeti szoptatos nap nagyon jo volt! Balazs sejthetett valamit, mert egesz nap szepen szopizott, pedig mostanaban a fog-mizeria miatt nem nagyon akarodzik Neki Kép

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Gondolkoztam, hogy hova irjam, bocs, ha nem idevagonak erzitek, de hatha tudtok segiteni.

Nos visszatérve a hátfájásra. Nekem nem a szopitól fáj, hanem Vili emelgetésétõl, meg ringatásától, gyógyúszás, gyógytorna segített rajtam mar kamaszkoromban is (gerincferdülés). Igazából most is usznom kellene. A kérdés: szopi alatt szabad? Az uszoda hideg vize nem hat kedvezõtlenül a tejmirigyekre? Ezzel kapcsolatos off. hol kap magára az ember lánya fürdõrucit, ami a szopis méretû melleire is rájön?

Még valami. Szopi alatt milyen fõzeléket lehet enni (a mamának) a krumpli fõzeléken kívül, ha a babóca kicsit hasfájós (bár inkább a hakapesziségtõl, mint az általam evett kajáktól)?

Norci
Norci
 


Sziasztok!

Köszi a gyors válaszokat. Megnyugodtam kicsit, legalább is egy idõre... és inkább arra koncentrálok, hogy jó a kedve, meg szépen fejlõdik.
Anita
Anita
 


Sziasztok,

Norci,

nekem is gerincferdulesem van kamaszkorom ota. Hat a babo emelgetes meg a szopi nekem sem tett jot. Jazmin 4 honapos koratol hajnal 3-4 korul nagyon elkezdett fajni a hatam. Nagyon sokat szenvedtem. Egy ido utan lekoltoztem a foldre es jobb volt. Szerintem jo modszer. Most meg az jott be, hogy hason alszom. Persze ezt nem mertem addig, mig szoptattam, mert allitolag nem jo a tejtermelesnek. Kb 1 honapja nem szopizik Jazmin (most 9 honapos) es most rendben van a hatam a hason alvastol. (Nem szeretek hason aludni kulonben.) Bar mar nem sokaig tudok igy aludni, mert most 13 hetes baboka van a hasamban. Kihasznalom az alkalmat, utana megint jon a foldon alvas.
Ugy tudom a masszas is nagyon jo hatasu.
Norci, fel a fejjel,

Udv, Gabomamo
gabomamo
 
 


Norci!

Nem tudom, hogy mi a hivatalos válasz a tejmirigyekre, de a víz nekem nagyon jót tesz a gerincemnek, ami szintén kamaszkortól ferde. Sõt, tök jó érzés, amikor végre nem az én hátam tartja a mellem, hanem a víz...
Próbáld ki ezeket a gyógypárnákat, nekem bejött! Mindenféle super-ill. hypermarketben kaphatók!
Jó kérdés a fürdõruha!!!
Egyébként sincs kis mellem, de most..... Szóval én rendeltem a Qellébõl egy igencsak nagyot, 54-es méret, DD-s kosárral, és KICSI lett! Pontosabban olyan idétlen volt a mellrész, hogy még ebbe sem fért el, azaz nyomott. Pedig ennél nagyobbat nem nagyon gyártanak, de ez meg már szûkíteni próbál, ami nem kényelmes. Ment vissza postafordultával.
Arra pedig, hogy mit ehetnél: olvastam anno, hogy Németo.ban az anyucik kapnak egy listát, hogy mit igen, és mit nem lehet enni a baba érdekében. Nincs meg valakinek? Ha más nincs, elõkerítem a listát, de beletelik néhány nap...
Szia: Csi
Névtelen
 


Sziasztok!

Hat en nem ertem ezt a furdoruha-problemat...
75B-rol indultam a terhesseg elott, most 75E-nel tartok, de a sima uzletben kaphato furdoruhakbol a nagyobbak siman ramjonnek es nem nyomjak le a mellemet.
En mondjuk nem kosaras furdoruhat vettem, pont azert, mert annak a kosara merev es nem tud nyulni, nem ugy, mint a kosar nelkuli furdoruhanal. Es szerintem ha par oran at nem tartja semmi a mellemet, azert meg nem fog megereszkedni.

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Norci,
uszoda lehet, nekem a nyaralásra is azt mondta a védõnéni, CSAK ellensúlyozni kell azon a napon a gyakoribb szoptatással. Fürdõruháról nem olyan rég esett szó, keressetek rá a kersõben (ki hol kapott nagy kosarasat, úgy emlékszem).

Lista:
Ötletek, tippek/Mit ehetek, hogy a babámnak ne fájjon a hasa? címû csevegõ.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Hét hónapos a babám, még mindig (csak) szoptatom, jó sok tejem is van. Lehet, hogy butaságot kérdezek, de tényleg nem tudom... Lényeg a lényeg, imádok hason aludni, de nem igazán merek, mert nem tudom, hogy ez milyen hatással van a tejtermelésreés nem szeretném, ha emiatt elapadna. Errõl ugyan még sehol sem hallottam, de ki tudja...
Üdv:
Sylvike
sylvike
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?