Új privát üzeneted érkezett!

Saara, megjöttem és a budaörsi Brendonban volt szerencsére 1 db, ráadásul az a szín, ami tetszett is. Kép Ott belepróbáltam Szabit és nagyon necces a dolog, fekve teljesen végigéri és oldalt sem marad túl sok hely. Viszont hatalmas, batár babakocsit sem akartam, mert nálunk jók a terepviszonyok és mindig kocsival közlekedem, nem szeretnék tonnákat emelgetni, meg azért a boltban is jó, ha nem verek le semmit a kocsival.Kép Szóval ez van. Ha nem válik be, akkor max. túladok rajta.Kép Ebben már úgyis gyakorlott vagyok. Zsombival 3 babakocsit próbáltam, Szabinak ez a másodikKép Tökéletes úgysem nincsen. Kép

Puszi: Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Rita, ha még olvasol minket
Engem két nappal a szülés időpontja után fektetett be a Valent. Nem volt semmi bajom, de azt mondta szeretné ha naponta kétszer néznének ctg-t, és nyugodtabb lenne ha ott lennék. Fájdalmas vizsgálatra nem emlékszem, és nem hiszem hogy azért fektetett be, hogy meginditsa a szülést, mert még 6 napig ott voltam, és utána repesztett burkot. Mondván, hogy már a 42. hétben vagyok, és ő még akkor se akart, csak konzultáción volt, és azt mondták a profok, hogy több a kockázat. Én meg biztam az orvosomban és beleegyeztem, merthát mi van ha tényleg közbe jön valami, és akkor egész végig magamat fogom hibáztatni.
És a végén kiderült, hogy tényleg nem született volna meg mert nem tudott lejebb jönni a rátekeredett köldökzsinor miatt
Úgyhogy fel a fejjel, és szerintem bízz a Valentben. És amit nem akarsz azt nyugodtam mond meg neki.

Kép
Kép
angyalka2
 
 


sziasztok

Rita, én osztom Angyalka álláspontját. Én is a Valentnál szültem. És tökéletesen megbiztam benne.
Nem feltételezem hogy megindítani akarná a szülésedet. Mint ahogy a Timi is irta és ő mégis szakember (mármint a TimiKépKép ) ezek a vizsgálatok k....fájnak. Erre még én is emlékszem hogy csillagokat láttamKépKép
De ettől nem született meg a babám.És a tied sem született meg múlt pénteken szóval szerintem nem piszkálta a szülésedet. A befekvésről meg annyit hogy az a baba érdeke hogy a dokik folyamatosan figyelni tudják hogy mi van vele. Szóval ha bizol a dokidban szerintem hallgass rá. Biztos nem akar rosszat nektek. És reméljük péntekig meglesz a baba

Lini

Kép
lini
 
 

 
 

Sziasztok!!

Toreau Boldog szülinapot a párodnak előre!! És még megajándékozhatod,de szerintem már így is nagyon boldog:-)) Ha nem a szülinapján jön a bébi, hanem utána már az is egy nagy ajándék:-))

Engem Valent doki a magas fájdalom miatt fektetett be a klinikára a kiírt nap után 1 nappal, de én befeküdtem a párom megérkezett a csomaggal, mert hiába lakunk 5 percre a klinikától nem mehettem haza, de már nem is bánom:-) A párom oda adta a cuccokat, ő mondta hazamegy lefürdik mert koszos és jön vissza. Lekísértem utána épphogy felértem egy pukkanás magzatvíz el:-)) Beöntés, borotválás és fel a szülőszobára ez volt egykor, de már előtte való estétől voltak fájásaim:-) Szóval egykor magzatvíz el 8.20kor Lili előbújt:-))Én boldog vagyok hogy akkor a dokira hallgattam és nem mentem haza:-))

Rita szerintem nem fog indítani!!:-))Csak ha tényleg valami baj lenne, de olyan meg nem lesz!!:-)Szülni meg már sokszor írtam Valent dokival nagyon jó, isteni, ha szabad ilyet írni.

Én már alig várom a szülést pedig még sok van hátra:-))

Puszi mindenkinek!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


KISMAMÁK:

<pre>
NÉV SZÜLÉS IDEJE TERHESSÉGI HÉT BABA BABA NEME/NEVE ORVOS SZÜLÉSZNÕ ÉLETKOR
Rita81 2006.05.19 39+5 Első Máté (Dalma) Dr. Valent Zsoldosné Eta 25
Indigo 2006.05.27 38+4 Második Áron Dr. Vermes(Máv kórház) Csenki Marika 29
Prucsok 2006.05.28 38+3 Első Blanka Dr. Sipos Zsoldosné Eta 29
Anid 2006.07.11 32+1 Első Kata/Kolos Dr. Melczer ? 33
Timici 2006.07.21 30+5 Második ? Dr. Radványi ? 31
Brikancs 2006.09.06 23 Második ? Dr. Valent ? 27
Dóri80 2006.09.16 22+4 Első Dorottya/? Dr. Ács ? 26</pre>

ANYUKÁK:

<pre>
NÉV GYEREK(EK) NEVE;KORA ÉLETKOR ORVOS SZÜLÉSZNÕ SZÜLÉSI MÓD KISTESÓ PROJEKT
Brikancs Lili (1999.04.30) 27 Dr. Valent Nem volt Hüvelyi Pocakban
Maszat <table>
Péter (2001.10.17)
Anna (2004.02.29)</pre> 29 Dr. Bánhidy Tóth Anna Császár Nem
Muter(Annamari) Balázs (2002.03.20) 30 Dr. Vermes Nem volt Hüvelyi Nem
Terika <table>
Botond (2002.05.31)
Zalán (2005.08.09)</pre> 32 Dr. Valent Dömötör Margit Hüvelyi Nem
Tjutka <table>
Bence (2002.09.22)
Dorka (2005.07.13)</pre> 29 Dr. Ács Nem volt Hüvelyi Nem
Krizsi Panna Krisztina (2002.10.16) 33 Dr. Vermes Nem volt (Bagóné Annamária) Hüvelyi Jövőre
Picus Andrea (2002.11.14) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Nem
Orsoly <table>
Lackó (2002.12.30)
Botond (2004.09.23)</pre> 30 Dr. Radványi <table>
Tóth Anna
Dömötör Margit</pre> Hüvelyi Nem
Hivett <table>
Klaudia (2003.01.03)
Emma (2005.02.28)</pre> 29 Dr.Gidai ? Hüvelyi Nem
Indigo Fanni (2003.01.21) 29 Dr. Vermes Nem volt Császár Pocakban
Timici Bence (2003.01.22) 31 Dr. Szendei(Sote I.) Nem volt Császár Pocakban
Piroska <table>
Zsombor (2003.01.23)
Szabolcs (2006.01.15)</pre> 31 Dr. Mericli Dömötör Margit Hüvelyi Nem
Fülescsacsi Szabolcs (2003.11.06) 26 Dr. Várbíró Nem volt Császár Nem
Ágiboszi <table>
Dani (2003.12.09)
Péter (2006.02.24)</pre> 39 Dr. Matányi/Dr. Szabó Zsoldosné Eta Császár Nem
Nedinabp <table>
Bálint (2004.03.08)
Bence (2005.09.06)</pre> 28 Dr. Kazy Nem volt Császár Nem
K_gabi Beni (2004.05.29) 30 Dr. Bánhidy Nem volt Császár Igen
Shine <table>
Ádám (2004.06.04)
Zétény Pál (2006.02.08)</pre> 29 Dr. Vermes Dömötör Margit/? Császár/Hüvelyi Nem
Repa Anna(2004.07.29) 34 Dr. Vermes Ismeretlen Hüvelyi Idővel
Pöttöm_Panna <table>
Flóra (2004.08.02) Patrik (2006.03.29)</pre> 30 Dr. Bánhidy Berényi Gyöngyi Hüvelyi Pocakban
Icsilya Levente;Máté (2004.10.20) 25 Dr. Ujvári Nem volt Császár(35+0) Igen
Angyalka2 Jencike (2005.01.20) 28 Dr. Valent Tigyi Zsuzsanna Császár Idén
Emma8 Balázs (2005.04.28) 29 Dr. Ács Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Aysegül37 Aysegül (2005.05.11) 38 Prof. Asztalos Nem volt Császár Nem
Titti Klaudia Kitti (2005.05.12) 28 Dr. Radványi Tigyi Zsuzsi Hüvelyi Nem
Szilvi8 Virág (2005.05.23) 29 Dr. Sipos Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Akinorev Gergely (2005.05.24) 22 Dr. Gimes Dömötör Margit Császár Nem
Lini Lacika (2005.06.24) 30 Dr. Valent Hüvelyi Nem
Recece(Eszter) Virág (2005.07.02) 34 Dr. Valent Császár Nem
Anitq Zsófi (2005.07.12) 32 Dr. Radványi Tóth Anna Hüvelyi Nem
Dorka34 Benedek (2005.07.21) 34 Dr. Radványi Tóth Anna Hüvelyi Nem
Kgk Botond Olivér (2005.08.09) 26 Dr. Patai Gönczi Katalin Császár Idővel
Mea Lívia (2005.09.06) 26 Dr. Valent Nem volt Császár Nem
Szofec Balázs (2005.10.11) 34 Dr. Ács Zsoldosné Eta ? Nem
Vanília Ádám (2005.12.10) 25 Dr. Várbíró ? Hüvelyi Nem
Hatos Flóra (2005.12.12) 26 Dr. Takács Dömötör Margit Hüvelyi Nem
Osyne Fanni Noémi (2005.12.12) 30 Dr. Bánhidy ? Császár Nem
Joe Botond (2006.01.18) 24 Dr. Ács Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Mesa Luca (2006.01.18) 24 Dr. Ács ? Császár Nem
Kgiulia Dorina Ilona és Lívia Mária (2006.01.28) 24 Dr. Ács Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Dorka24 Norbert (2006.03.11) 24 Dr. Mericli ? ? Nem
Huncut Sanyi (2006.03.26) 27 Dr. Tahy ? Hüvelyi Nem
Annácska Péter Donát (2006.03.31) 25 Dr. Várbíró Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Lilló Bálint (2006.04.25) 30 Dr. Bánhidy Gönczi Katalin Császár Nem
Gabek Gergő (2006.05.?) 30 Dr. Bánhidy ? Császár Nem</pre>

Ha a táblába szeretnél bekerülni, küldj egy e-mail-t az adataiddal a profilomban levő címemre

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Lilló, írtál a múltkor mailt Gabek adatairól, de kitöröltem. Kép
Elküldenéd mégegyszer!

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Szia Pirus!
Babakocsi téren jól haladsz,én is így kezdtem.Régebben már írtam mennyit használtam el,de most újra számoltam:11!Igaz,ha már régebben is a PP Venezia-nál kötök ki akkor biztosan nem lesz ennyi kocsi,igaz 4 gyerek kellett hozzá.Meg én mindig mindent eladtam mondván úgy sem szeretnék több gyereket,de az élet másképp hozta.Igaz most van egy sportkocsim is,az "véletlenül"megmaradt Zsoltika után.
Tényleg egy kicsit keskeny a Venezia,de a maga kategóriájában a legjobb!Nekem bejött,igaz én sem újszülött kortól használom,kb.3hete vettem,mert nekem is batár kocsim volt,ami ugyan széles,de más jó tulajdonsága nincs.Szóval Õ a 11.,de mostmár megállok.

Felétek milyen az idő?Itt"majdnem"a Balatonnál elég szar.Mindjárt esik,és viharos szél van.
Olyan lehangoló ez az idő,szerintem még a szülések sem indulnak be,megvárják a babók a szép napsütést.
Annyira besötétedett,hogy lehet a villanyt is fel kell kapcsolnom.

Üdv.Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Mi is megjöttünk a mai ctg-doki túráról. A ctg-s néni ma megint bűbáj volt, de azért az orvostanhallgató lánykát, aki ma bent volt nem irigylem.
A babával minden rendben, de még mindig csak kb 1 ujjnyira tágultam, ezért azt javasolta a doki, hogy szigorúan mindennap össze kell bújnunk apával. Kép Márcsak azért is, mert jövő pénteken délután elutaznak családilag, viszont a szülésemről nem akarna lemaradni és túlhordani nem is szeretném.
Úgyhogy mindent a cél érdekében, elő is álltam apánál a "recepttel". Kép Milyen más alternatíva van még, amivel lehet segíteni a tágulást-rövidülést az illetékes pontokon? Én naponta sétálok a kutyákkal, kb. 20+45 percet, de úgy tűnik ez nem segít. Pedig még dombok is vannak.

Rita,
Mennek a drukkok továbbra is! Kép

Timi,
A idő nálunk is ilyen pocsék, a fényérzékelős lámpát ki kellett húznom a konnektorból, mert olyan sötét volt a lakás, egész nap világíthatott volna. Kép. Ma alig láttam az esőtől befelé az autópályán (utálok ilyenkor vezetni), aztán néha abbahagyta és verőfényes napsütés jött. Szerencsére a szél nem vészes.

Szép estét mindenkinek! Kép
Prücsök

prucsok
 
 


MEGSZÜLETETT RITA KISFIA!

Máté, 3000 gramm és 55 cm.
Később Rita beszámol a részletekről!

Hatalmas gratula és jó egészséget Nekik.

Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!!

Rita, Indigó, Prücsök továbbra is drukk:-))

Holnapra hidegfrontot mondanak teliholddal egybekötve:-)) Lehet hogy szülések lesznek holnap:-))

Puszi!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Hatalmas gratula Ritáéknak! Sok boldogságot és tejcsit!Kép

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


sok boldogságot kívánuk Ritáéknak

Lini

Kép
lini
 
 


Sziasztok!

Rita gratulalok én is KépKép! De jo, Maté megérezte, hogy itt az idö, éljen Kép!!! Sok sok boldogsagot, jo egészséget és sok tejcsit kivanok én is!

Lanyok nyugtassatok meg, ma este fürcsi utan a manokam nem akart szopizni, nagyon sirt, de egyik cicit sem fogadta el, teljesen elforditotta a fejét, pedig ilyenkor minden eszik böségesen alvas elött. Fogzaskor lehet ilyen is, hogy nem akar enni a gyerek??
Szerencsére miutan mondtatok, hogy nem ér semmit a dentinox vettem panadolt, most ezt adtam neki és 5 perc mulva szinte elajult. Most alszik, de kicsit aggodom..... Lehet, hogy nem akar többé szopizni? Vagy ez vmi szopisztrajk lehet?
Semmi szakirodalom nincs nalam KépKép

Jutka, ha erre jarsz, el tudod küldeni légyszi a szopi tanacsado szamat az e-mail cimemre? Ha folytatodik a dolog felhivnam holnap. Köszi!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!!

Rita én is gratulálok!! Sok boldogságot!!! Jó egészséget!! És sok tejcsit!!!!!:-))) De jó!!! Ez volt a legjobb hír ma:-)) Nagyon örülök!!!:-)

Puszi!!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Rita,
Isten éltesse a kis Mátét.
Mégsem kellett a patológián várakoznod. Már várjuk a nagy beszámolót.

Kép
Kép
angyalka2
 
 


Sziasztok!

Milyen fura lett a babanet, juj! :shock: ..... Kicsit szokatlan még... Néhany ikon olyan bénacska, nem?

Vince jol megtréfalt, a tegnap esti program utan reggel sem akart szopizni, üvöltött, ha szoptatni probaltam aztan dél körül, 18 oras böjt utan valoszinüleg megéhezett rendesen és ujra hajlando volt ciciböl enni.... Mit mondjak, kicsit beparaztam :mrgreen: , de az az érdekes, hogy nem tünt éhesnek, nem sirt különösen. Holnap jön a védönö, kivancsi vagyok mit mond.
Volt mar valamelyikötöknél ilyesmi??

Ritaékrol vannak hirek? Nagyon varom én is a beszamolot :D
saara
 
 


Gratulálok Ritáéknak, sok tejcsit és boldogságot!!! :D

Mesa, Luca

Kép
mesa
 
 


Sziasztok!

Először is gratulálok Ritáéknak,Máté baba érkezéséhez.Jó egészséget és sok tejcsit kívánunk! :lol:

Hát ez a babanet elsőre nagyon furcsa,de majd megszokom.

Elkészültek képek,megpróbálok egyet elküldeni nektek. :)



Ezen a képen Rebeka és ZSoltika van.

Kép 1148021189.32.jpg

Üdv.Timi
timiban
 
 


Ezek szerint sikerült,akkor teszek még egyet.

A profilomba hogyan tudok betenni egy képet?

Kép 1148021739.46.jpg

Rebeka frizurája kicsit megviselt,mert éppen egy nagy rohangálás után lettek lefotózva.

Timi
timiban
 
 


Szia Timi!

Edesek a gyerekeid, az elsö képen nagyon hasonlitanak egymasra! Hannarol és Akosrol nincs kép?

A profilodba ugy tudsz fotot feltenni, hogy elmész a lap tetejére, ott van 2 kis ablakocska (tarsalgas, segédletek), a segédleteknél ramész a profilra, ott tudod szerkeszteni, képet feltenni.
saara
 
 


Sziasztok!

Megkésve bár, de én is gratulálok Ritáéknak, nagyon jó egészséget a kis Máténak és anyucinak egyaránt!

Remélem, mindannyian jól vagytok, sajnos mostanában nem nagyon tudok jönni, mert elég sűrű az élet. Sok családi tennivaló is akad és miután egyre szebb az idő, nagyon sokat vagyunk szanaszét a szabadban.
Kipróbáltuk Botival a játszóteret, persze még csak a babahinta jöhet szóba, de azt imádja, úgyhogy rendszeres programot csinálunk belőle! :)

Kicsit fura ez az új design, de tök jó, hogy a profilban levő képet láthatjuk! Tök édesek a babák!

Nagyon szoritoka táblázatban egyre előbbre csúszóknak
:D :D , izgulok értetek!

Sok puszi mindenkinek és megpróbálok betenni majd fotót a profilba, remélem, sikerül.
kgk
 
 


Sziasztok!

De örülök, hogy nem hiába küldtük Ritáéknak a drukkot! Gratula!
Mellesleg itt jegyzem meg, hogy a kórház szinte minden dolgozója hétvégén egy vidéki lagziban lesz, (Valent is), így duplán szurkoltam Ritának hogy előbb meg legyen a bébi, és ezzel az infóval már nem is akartam paráztatni.

Brik! Köszi a szülinapi köszöntőt. Hát nálunk még nem lett meg a bébi, de úgyis együtt ünnepeljük majd a férfiak szülinapját, hisz bármi legyen is, így május végén, pár nap különbséggel lesznek majd bejegyezve a naptáramba a piros betűs ünnepek.

Tegnap sütöttem egy nagyon tuti eper tortát! Egyelőre ezt sikerült megszülnöm, ha tehetném feltenném a képét ide, olyan szép lett! :wink: Én is majd meghalok az eperét ebben az időszakban. Remélem szülést elősegítő anyagokat tartalmaz...

Prücsök! Az általad kielemzett módszereket használom én is (séta+szex). Én egy nappal vagyok előbbre kiírva, és én is egy ujjnyira vagyok nyitva. 50%-os portio. Még azt is gyakran elképzelem, hogy a kisfiamnak majd egy alagúton kell áthaladnia, ahol három kapu van, és azok kitárulnak előtte automatikusan, mint egy liftajtó. (A liftajtók utána persze maguktól bezáródnak, amikor az a dolguk.) Tegnap egy ilyen képzelődés után fél órával azt tapasztaltam, hogy elment a nyákdugóm. Ez kicsit meglepett, mert azt hittem, hogy már előbb kijött belőlem, az egy ujjnyi méhszáj miatt. Szóval fokozatosan zajlanak itt a dolgok, nem szabad őket siettetni. Érdekes ezeket megélni így elsőre, fura, hogy miket produkál a természet, de nagyon bízom az erejében.

A vizsgálatok fájdalamaival kapcsolatban annyit, szerintem attól is függ mennyire kellemetlen, hogy eléggé el vagyunk-e lazulva. Én azt tapasztaltam, hogy amikor laza voltam, egyáltalán nem fájt. Azóta igyekszem ellazulni.

Most már Indigó, Toreau és Prücsök állnak a top 3 helyen a listán.
Mit szóltok hozzá?

Toreau
toreau
 
 


Sziasztok!

Hu, tényleg nagyon furi lett a babanet, de sokkal profibb, na majd megszokjuk...
:shock:

Jutka, Anid: Köszi szépen a tanácsot, most egyelőre megoldódni látszik a dolog, de ha komolyabb lesz a baj, mindenképpen a LLL-t fogom hívni, mert úgy tervezem, h ameddig csak lehet szoptatni szeretnék.

Timi: Tündériek a gyerekek! :) Majd a másik kettőről is várjuk ám a képet.

Most megpróbálom felrakni a legújabb kedvenc képemet a két legklasszabb pasiról:

Kép 1148031726.52.jpg

Szép napot!
Lilla
lilló
 
 


Sziasztok,

Lilló,küldtem pár képet e-mailben.Megkaptad?
Aranyos a képed,de az apából nem sokat látok. :)

Hát a többi képen nem látszanak a gyerekek ilyen jól.De azért elküldöm őket.Az elsőn anyu látható az 50. szülinapján,olyan herendi porcelán tányért kapott,amin az ő arca van.Mellette áll az Ákos és a Rebi.
Másikon én vagyok :lol: :oops: a Hannával,hát nem egy remekmű,ami engem illet.

Kép 1148033436.08.jpg

Kép 1148033456.58.jpg

Hát ilyenik vagyunk,ha még kapunk többet azt is felteszem :)

Üdv.
Timi
timiban
 
 


Sziasztok!!

De szép új lett a fórum:-)) Ma hazajött Lili, megnyugodtam:-))
Továbbra is drukkolok Prücsök, Indigó és Toreau!!! :lol:

Nem tudom kiírta de az epertortát most én is megenném :D

Puszi nektek!!

Brigi
brikancs
 
 


Sziasztok!

Egy hétig nem voltam internet közelben és alig győztem visszaolvasni a hozzászólásokat! :)

Rita! Gratulálok én is, jó egészséget és sok-sok tejcsit kívánok!

A táblázat első helyein állóknak pedig szorítok, hogy minél könnyebb és "szebb" szülésük legyen!

Ma este ismét elhúzunk egy hétre a szülőkhöz, úgyhogy kellemes, napsütéses, vidám jövő hetet kívánok mindenkinek!

Huncut
huncut
 
 


Ritáéknak én is gratulálok és sok boldogságot kívánok!

Indigo,
ha még lesz érkezésed táblát szerkeszteni :lol: , kivennéd tőlem a Pocakban-t a kistesó projektre vonatkozóan?

Timiban,
hol lehet ilyen tányért csináltatni, amit anyukád kapott? Nagyon tetszik az ötlet.

Még jövök, csak felkeltek a gyerkőcök, mennem kell.
sziasztok
pöttöm_panna
 
 


Sziasztok!

Először is hatalmas gratula Ritának!!! Sok tejcsit és boldogságot!

Mi még mindig egyben. Azért a mai vizsgálat is hozott eredményt egy picit változott a méhszáj állapota, de továbbra is csak a külső méhszájam van nyitva.
Úgyhogy szerintem egyenlőre a kisfickó nem akar kibújni. Remélem azért nem holnap gondolja meg magát, mert az én dokim is lagziba megy vidékre. Lehet, hogy a Toreau által említett lagziban lesz Ő is. Úgyhogy remélem a kisfickó vár legalább vasárnapig.

Táblát nem tudok felrakni, mert úgy látszik az új fórumban nem minden html kódot fogad el. Főleg azokat nem amik az előzőben jók voltak. Úgyhogy egyenlőre nem tudok felrakni. Majd lehet, ha lesz időm átírom excelbe és akkor fel fogom rakni. De most jelenleg nincs időm ezt a tömérdek adatot átírni. Azért erre figyelhettek volna, amikor megváltoztatták a fórumot.

Na most rohanok, mindenkinek szép napot!

Indigo 38+6
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Rita, nagyon gratulálok, és boldog babázást kívánok!!!

Lányok, szerintem jól nézünk ki...

Timiban, Lilló, nagyon jók a képek! Mármint akik rajta vannak!!:D Szeretem az ilyen együttalvós képeket! Ilyenkor milyen aranyosak...

Indigo, Toreau és Prücsök, kitartás! Én is akarok epertortát enni!!!!!!! :D :D :D

Brik, jól érezte magát Lili?

Mi jól, lassan meggyógyulunk. Üdv mindenkinek, és jó hétvégét!! Egyetek sok gyümölcsöt, mert az jó! :)

Jutka
tjutka
 
 


:lol:

Végre sikerült bejutni közétek!!!!

Köszi Lilla!

Gratula Ritáéknak!
Mondtam,hogy messze van még a péntek!

A toplistásoknak továbbra is drukk!

Voltunk szurin csütörtökön,hát elég borzalmas volt!
Vártunk 2 és fél órát mire bejutottunk a doki nénihez.
Norbit annyira nem viselte meg, mint engem.Ő majdnem végig aludt abban a hangzavarban.
Szegénykémnek beadták a szurit és úgy sírt, mint amikor megszületett. Még nem hallottam így sírni.
Tiszta vörös volt a feje és nem vett levegőt.
Ez volt az első szurink,mi lesz később?!
Ráadásul izomba adták és bedagadt a kicsi combja.
Délután nyűgös volt, estére lett egy kis láza.
De tegnap már kutya baja sem volt, csak a combi.

Megpróbálom én is a képet felrakni.

Dóri+Norbi
dorka24
 
 


Ez is sikerült!

Epret, eper fagyit lehet szoptatás alatt enni?
Nem fog fájni a gyerek pocija a magoktól?

Ági, ha olvasol:
a TGYS-t is 45 napos átfutási idővel utalják csak?
Mert április 24- én adtam le a hiányzó anyakönyvi kivonatot és 10-én még nem utaltak egy vasat sem!
Mondjuk november végétől voltam táppénzen és csak február 20- án utaltak először.

Tök jó!
Az ember és a gyereke addig éhen is halhat!
Ha nem lenne Apának fizuja, vagy ne adj isten nem lenne Apa, akkor nem tudom mit csinálnánk.
Ha júni 10-ig sem utalnak ki fogom verni a balhét.

Köszi

Dóri+Norbi
dorka24
 
 


Sziasztok!

Úgy látom senki sincs itt rajtam kívül.

Bocsi!
Ági még egy kérdésem lenne.
Kaptam az Egészségbiztosítási Pénztártól egy "Adatlap a 2006. évre "
az EP által kifizetett adóköteles ellátásról és levont adóelőlegről.
Ezzel mit kell kezdenem azon kívül, hogy elrakom 5 évre?
Az adóelőleg és az adójóváírás összege megegyezik rajta.
Viszont én nem csak tőlük kaptam tavaj fizetést!
Az nincs rajta, amit a munkáltatóméktól kaptam!

Köszi

Dóri
dorka24
 
 


Szia Dóri!
Hát ma tényleg nem sokan szólnak hozzá a fórumhoz. :(
Talán este.
A szurikat mindig izomba adják,legalábbis a védőoltásokat.Fontos,hogy borodasd be egyből a combikáját,sőt még másnap is.Ha aznap nyügi szegény akkor lehet éjszakára adni neki Germicid C kupot,attól láza sem lesz és a combija sem fáj.
A anyaságival én is így jártam.Dec.20-án szültem,jan.9-én benn volt minden papír és febr.elején utalták át,miután kivertem a hisztit és beolvastam nekik.Általában türelmes vagyok,de a hivatalok annyi mindent megengedhetnek maguknak.Az én pénzemmel ne szórakozzanak.(Akik utánam szültek már rég megkapták a pénzt,pedig a határozat 12-én kész volt,amit 15-én meg is kaptam,csak a pénzt nem utalták.)Tisztelet a kivételnek.
A szülési szabit is össze vissza kapom,sosem egyforma az összeg,pedíg azt mondták,hogy az ugyanannyi.Na erről ennyit.
Kiváncsi vagyok mi lesz Áginak a véleménye.

További szép napot!
Timi
timiban
 
 


Sziasztok!


Rég nem voltam, nincs is időm most visszaolvasni,
de gratulálok az új babáknak!
Sok boldogságot és sok tejcsit kívánok!
Üdvözlet az újaknak.
Indigo, Te már a finisben, ugye?
Márti és Ayse
Kép 1148125325.77.jpg
aysegül37
 
 


Sziasztok!

Hát én nem tudom, én amíg táppénzen voltam, azt is és most a TGYÁS-t is rendesen kapom mindig 6 és 10 között, de lehet, hogy azért mert nekem a cég utalja és a cégnek utalja az OEP vagy mi. Az adóvisszatérítésemnél is így volt, hogy a cég kiutalta és nekik meg majd valamikor utalja az APEH.

Szofec!- ha még olvasol minket!- ezer éve nem hallottunk felőled.
Joe!- veletek mi a helyzet?

Mesa, Luca

Kép
mesa
 
 


Sziasztok!

Rita, sok boldogságot és sok tejcsit kívánok!

Mesa, köszi az érdeklődést.
Boti baba, csuda édi, lassacskán elérjük a 7 kilót.
Sokat szövegel, sikogat és sokszor már nagyon úgy csinál mintha értené mikor beszélünk hozzá. Sokat mosolyog, de ami picit rossz, hogy nagyon ritkán tudom csak megnevettetni. Pedig az olyan jó! Lehet, hogy ciki, de nem talál elég viccesnek? Te meg tudod nevettetni Lucát?
Újabban nagyon szeret hasalni és úgy már egész jól tud a saját tengelye körül vízszintesen forgolódni. Szóval hasról hanyatt nem meg fordítva sem. Úgy még nem tudunk fordulni.
Nagyon nyálazik és újabban megint elég vacakok az éjszakák, kelünk 1x-2x.

Mesélj a kis Luca miket tud már? Ő is még csak szopizik? Mekkora?

Márti, Ayse nagyon édi!

Most mennem kell, megy a bömbi......

Joe @ Boti 4 hó [img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/
attachments/1148144437.38.jpg[/img] 1148144437.38.jpg
joe
 
 


Kép 1148144745.32.jpg
joe
 
 


Sziasztok!!

Gyönyörűű képeket tetettek fel :)

TJutka Lilike jól érezte magát csak szúnyogok ne lettek volna, képzeljétek Lili allergiás a szúnyogokra. Csúnyán bedagadt neki, így kapott kalciumot, fenistilt és ecetes borogatást:-) De jól érezte magát ez a legfontosabb:)

Vajon mi lehet Ritáékkal? Lassan jönnek haza:-)

Puszi!

Brik
brikancs
 
 


Sziasztok!

Marti, de jo, hogy jelentkeztél :D! Hogy vagytok, mi ujsag van veletek? Ayse tovabbra is nagyon szép kiscsaj :D !

Joe, Boti nagyon édes, ne izgulj, egyre többet fog nevetni és nem hinném, hogy nem talal elég viccesnek :D ! A kép, amit felraktal teljesen olyan, mint egy reklamfoto, nagyon szép! Megkérdezhetem milyen gépetek van?

Vincével most kettesben maradtunk a nyaralonkban, reggel elment a csalad :cry:.... De szerencsére apa nem sokara érkezik 8)

Prücsök rég nem jelentkeztél, mi van veletek?
Toreau, Indigo remélem minden rendben :D!

Szép napot mindenkinek!
saara
 
 


Sziasztok:)

Hu engem jól megtréfált a babanet :( Három napig puffogtam, hogy még mindig nm jó, nem lehet irni, erre tegnap mondják hogy már rég robog a forum, csak a régi linkek lettek befagyasztva.
Én a kedvenceken keresztül jutottam mindig be, igy ujra kellett kalibrálnom a linkjeimet.



Rita :)

Így most pótolom: Istenke hozta Mátét, sok tejcsit kívánunk neki. Nektek meg boldogságot, szeretetet, egészséget. Remélem már otthon vagytok és minden rendben veletek :) Várom ám a szülés történetet.



Dorka

Egyrészt ha a munkáltatód nem kifizetőhely, akkor a táppénzt, a tgyást, a gyedet, a gyest az OEP utalja, igy arról ő is küld(het) igazolást, és azon a máshelyről kapott mani nem lesz rajta. . Az adóbevallásod ki késziti el? mert ha igen akkor abba ezt belekelett rakni, ha a munkáltatód nem tette bele a zöld papirodba, amit azért kétlek, mert neki kell leigazolnia az összes oepes manit is.

A Tgyás igénylést magát mikor adtad be? Mert ha már szülés elött kérted, akkor a hiánypótlástól független kell nekik utalni, mivel egyértelmű hogy nem tudsz elötte produkálni születési anyakönyvi kivonatot. Ha a szüléstől kéred akkor csak akkor fognak utalni, ha minden papir bent van. amugy 30 nap kb az ügyintézés, de ez nőhet egy kicsit mivel hó végén számfejtenek. Szerintem most júniusban már kell kapnod pénzt. Én márc 6 adtam be mindent és április 6án már kaptam is manit.

Most ezt gyorsan elküldöm, mert szopi time van, majd jövök és folytatom...

puszi

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

A munkahelyem nem kifizetőhely. Ez meglátszik.
A munkahelyemen a könyvelő csinálta az adóbevallást.
Azt még márc 20- án kellett leadnia, nem?

Febr.15-ig voltam táppénzen, 16-tól TGYs-on, és március 11-én szültem.
Előre még febr-ban le lett adva minden, aztán küldtek az Oep-től egy levelet, hogy vigyem be a hiánypótlást, ez volt ápr 24-én.
Február, Márciusban kaptam meg a nov-febr járó táppénzem, azóta semmi.

Köszi!

CSak az a dühitő, hogy nem tudom, hogy mire számítsak!
Kapok-e és mikor, ja és mennyit?!
Nem vagyok én sem egy türelmetlen ember, de ha tényleg az én pénzemből kéne megélnünk, akkor mi lenne?
Így válaljon az ember gyereket?!
Bár ezt úgyis utólag tudja meg!
Vagy csak olyan céghez menjünk dolgozni, ami kifizetőhely?

Még egyszer bocsi!
Nem nektek szólt!

Dóri+Norbi
dorka24
 
 


Sziasztok!

A munkahelyem nem kifizetőhely. Ez meglátszik.
A munkahelyemen a könyvelő csinálta az adóbevallást.
Azt még márc 20- án kellett leadnia, nem?

Febr.15-ig voltam táppénzen, 16-tól TGYs-on, és március 11-én szültem.
Előre még febr-ban le lett adva minden, aztán küldtek az Oep-től egy levelet, hogy vigyem be a hiánypótlást, ez volt ápr 24-én.
Február, Márciusban kaptam meg a nov-febr járó táppénzem, azóta semmi.

Köszi!

CSak az a dühitő, hogy nem tudom, hogy mire számítsak!
Kapok-e és mikor, ja és mennyit?!
Nem vagyok én sem egy türelmetlen ember, de ha tényleg az én pénzemből kéne megélnünk, akkor mi lenne?
Így válaljon az ember gyereket?!
Bár ezt úgyis utólag tudja meg!
Vagy csak olyan céghez menjünk dolgozni, ami kifizetőhely?

Még egyszer bocsi!
Nem nektek szólt!

Dóri+Norbi
dorka24
 
 


Sziasztok!

A munkahelyem nem kifizetőhely. Ez meglátszik.
A munkahelyemen a könyvelő csinálta az adóbevallást.
Azt még márc 20- án kellett leadnia, nem?

Febr.15-ig voltam táppénzen, 16-tól TGYs-on, és március 11-én szültem.
Előre még febr-ban le lett adva minden, aztán küldtek az Oep-től egy levelet, hogy vigyem be a hiánypótlást, ez volt ápr 24-én.
Február, Márciusban kaptam meg a nov-febr járó táppénzem, azóta semmi.

Köszi!

CSak az a dühitő, hogy nem tudom, hogy mire számítsak!
Kapok-e és mikor, ja és mennyit?!
Nem vagyok én sem egy türelmetlen ember, de ha tényleg az én pénzemből kéne megélnünk, akkor mi lenne?
Így válaljon az ember gyereket?!
Bár ezt úgyis utólag tudja meg!
Vagy csak olyan céghez menjünk dolgozni, ami kifizetőhely?

Még egyszer bocsi!
Nem nektek szólt!

Dóri+Norbi
dorka24
 
 


Bocsi!

Azt hittem nem ment át!
dorka24
 
 


Szia Dorka!

Úgy látom nem sokan ülnek most a gép előtt, akárcsak tegnap, mindenki a kinti jó időt választja. Valóban dühítő az, amikről írsz.
A fenti pénzek ügyintézése már eleve egy komplikált projekt, hogy ha valaki elintézte, akkor már tényleg megérdemli, hogy megkapja.
Szerintem az van ebben az országban, hogy az egyik réteg felelőtlenül vállal gyereket, csak az alanyi jogon járó manik jutnak neki, ami nem túl sok, de nem érdekli, a többi ügyintézését meg kívülről tudja. Van egy réteg aki ezektől a járandóságoktól, tgyás, meg gyed nem vágódik hanyatt, mert valamiből jól megél. No és a kettő között vagyunk mi, talán ez a szélesebb réteg, de velünk meg ki foglalkozik??? Én is annyit gondolkoztam azon, hogy vajon miért ennyire bonyolult az egész ügyintézés. Nekem az a szerencsém, hogy a munkaviszonyom fennáll még a gyerek születése előtt egy olyan hellyel, ami tb kifizető hely. Nekem a gyed megszűnése után kell majd törnöm a fejem, hogy honnan lesz pénz. De ne hagyjuk magunkat!

Még mindig egyben vagyok, úgy látszik a babó már megvárja a terminust, pedig azt hittem előbb jön. Jó lenne addig már nem hízni többet, mert az epertorták és társaik nagyon belevittek a szénhidrát evésbe. Most már tényleg napok vannak csak hátra, és gyanús nekem, hogy Indigó, meg Prücsök úgy eltűntek! Csak nem szültek meg????? Küldhetitek azért a drukkokat...

Toreau
toreau
 
 


Szia Dorka!

Úgy látom nem sokan ülnek most a gép előtt, akárcsak tegnap, mindenki a kinti jó időt választja. Valóban dühítő az, amikről írsz.
A fenti pénzek ügyintézése már eleve egy komplikált projekt, hogy ha valaki elintézte, akkor már tényleg megérdemli, hogy megkapja.
Szerintem az van ebben az országban, hogy az egyik réteg felelőtlenül vállal gyereket, csak az alanyi jogon járó manik jutnak neki, ami nem túl sok, de nem érdekli, a többi ügyintézését meg kívülről tudja. Van egy réteg aki ezektől a járandóságoktól, tgyás, meg gyed nem vágódik hanyatt, mert valamiből jól megél. No és a kettő között vagyunk mi, talán ez a szélesebb réteg, de velünk meg ki foglalkozik??? Én is annyit gondolkoztam azon, hogy vajon miért ennyire bonyolult az egész ügyintézés. Nekem az a szerencsém, hogy a munkaviszonyom fennáll még a gyerek születése előtt egy olyan hellyel, ami tb kifizető hely. Nekem a gyed megszűnése után kell majd törnöm a fejem, hogy honnan lesz pénz. De ne hagyjuk magunkat!

Még mindig egyben vagyok, úgy látszik a babó már megvárja a terminust, pedig azt hittem előbb jön. Jó lenne addig már nem hízni többet, mert az epertorták és társaik nagyon belevittek a szénhidrát evésbe. Most már tényleg napok vannak csak hátra, és gyanús nekem, hogy Indigó, meg Prücsök úgy eltűntek! Csak nem szültek meg????? Küldhetitek azért a drukkokat...

Toreau
toreau
 
 


Sziasztok!

Luca is rengeteget gügyög, ja és ő meg mindenkire nevet, meg minden t a szájába vesz és megrág. Ő is kúszogat már. És mikor
hanyatt fekszik akkor már az oldalára fordul, viszont hasra még nem, szerintem visszahúzza a feneke :D . Sajnos ő már nem szopizik, ezért kapja a tápszert, na meg most már ugye a kis kiegészítőket. A sütőtökre nagyon vágja a pofákat. Holnap megyünk tanácsadásra, na meg oltásra, remélem nem fog megint belázasodni. Az éjszakákat mostanában átalusszuk, nagyon reménykedem benne, hogy ezen a kisasszony nem akar változtatni a közeljövőben. Nyál téma: nekünk is folyik folyamatosan. Ja és mostanában úgy alszik el, hogy bekapja az ujját és szopizza.

Dorka - az adóbevallást máig lehet leadni, és 30 napon belül utalják vissza, ezen ne idegeskedj. Ja és igen nem foglalkoznak azzal, hogy az embernek lehet, hogy szüksége van még arra a kicsire is, nekik ez nagyon ráér ezek szerint. Nekik nem kellene tartani azért valami bizonyos határidőt? Szerencsére az én munkáltatóm kifizetőhely és eddig egy rossz szavam se lehet rájuk.

Indigó! - majd ha lesz időd, na meg lesz tábla, + 1 évet adnál az éveimhez, na mert ugye öregszünk. De nekem rettentően ráér.

Ja és mindenkinek 1001 drukk!!!!

Mesa, Luca

Kép
mesa
 
 


Sziasztok!

Mi is még egyben vagyunk, pedig azt hittem már nem leszünk. Dehát szinte semmi jele nincs, hogy ez a gyerkőc ki akarna bújni. Néha van egy-egy keményedésem. Sőt tegnap és ma is kb. 7 percig tartó menstruációs görcsöm is volt. Azt mondják, hogy a baba illeszkedik a helyére, azért fájt ilyen hosszú ideig. Úgyhogy remélem a buksijával tágítja a kijáratot.

Mesa, boldog szülinapot!!!!!

Minden finishelő kismamának kitartást! Velem együtt.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Most kaptuk meg a 4 hós oltást :) és megúsztuk sírás nélkül! Pedig az előző kettőnél hatalmas üvöltés volt! Most meg csak egy kis szemöldök ráncolásra futotta.....:)
Remélem mi most sem fogunk belázasodni.

Saara, Nikon E2200, de szerintem csak inkább mázli volt elkapni azt a pillanatot! :)

Mesa, tőlem is kérdezte a doktornő, hogy kap e már gyümiket. Boti még csak anyatejes. De én nem is tudom, mikor és hogyan fogjuk elkezdeni a hozzátápit, mert nekem még nincs kedvem hozzá. Dokinéni szerint nem lesz tőle semmi hátránya, no meg előnye sem ha kap gyümit/vagy nem. Én nagyon szeretem szoptatni, félek az elszakadástól....

Indigo, Toreau, Prücsök mennek a drukkok!
Bocsánat ha valakit kifelejtettem.

Megyünk sétálni.

Joe & Boti 4 hó
joe
 
 


Sziasztok Lányok!


Először is egy nagy kérésem lenne, ha tud valaki segitsen.
Anyatejet keresnénk a sogornőm kisfiának. Még mindig kevés amit az ő cicijében termelődik a manónak, én fejek neki pótlást, de van amikor nem sikerül annyit amennyire szükség lenne naponta (300ml), amit legtöbbször tutira letudok fejni az 200 ml nekik. Viszont most Pepe rákapcsolt a háromhós ugrásra és folyton cicin lógna, igy még nehezebb fejnem. Amim le volt fagyasztva azt már odaadtam. Akinek lenne fölösleges tejcsije, amire már nincs szüksége annak nagyon tudnánk örülni, persze nem ingyen kérjük.


Dorka :)
Ma éjfélig kell postára adni a bevallásokat. A munkáltatód csinálta akkor neked csak annyi a dologod, hogy azt az igazolást hozzádobod a cégedtől kapott bevallás igazoláshoz és elteszed 5 évre.

Joe :)
Khm khm, igazán nem értem hogy mért kéne egy kizárolag anyatejes babónak már négyhónaposan mellé táplálni. Bőven ráérsz 6 hó után azzal foglalkozni. És akkor is csak ugy kezdeni, hogy először szopi és utána kinálni meg őt gyümivel, zöldséggel, a korának megfelelően ajánlott dolgokkal :)

http://csigabiga.com/otlettar/kismama/s ... etelek.htm

ezen az oldalon vannak tanácsok hogy melyik kajcsi mikor adható.

Toreau :)
Mennek neked is a drukkod :) Csak kibujik időben a manócskád.
Ami meg az ügyintézéseket érinti, teljesen igazad van. Közel a legjobb dolga annak van akinek kifizetőhely a munkáltatója. A legrosszabb helyzetben az van, akinek nem és még tesz is rá nagy ivben hogy ilyeneket elintézzen (pl mint az enyém, igy mindent én csináltam). Jah jut eszembe, tuti hogy Dorkának nem adta le időben a papirjait a cége és ezért huzodik...

Indigó :)
Neked is mennek ám a drukkok.

Rita :)
Nagyon boldog névnapot kivánunk neked :)

Mesa :)
Tündéri a kép amit feltettél előzöleg, elfelejtettem megdicsérni, bocsi érte :)
Probáld az öszibarackot, azt nagyon szeretik általában, most még inkább a fagyasztottat, mert a primörök nem a legjobbak még.
Boldog szülinapot neked is :)

Most huztam mert aja aja megy a fürdőből.

puszi

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?