Új privát üzeneted érkezett!

Még valamit elfelejtettem: véletlenül nem tudja valaki, hogy NST(CTG) leleten a méhösszehúzódást vizsgáló görbén mit jelnet az FMP? 20%-ról indulta és most már csak 9-nél tartok.

Köszi: Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!

Lufi! En a szortelenitessel egyedul meg sem probalkozom, anyukam a segitsegem, gyantaparty van vasarnap delutan!Kép)) Szoval ilyenfele kis elfoglaltsagok szepitik az eletet mostanaban!
Vicces nem?
A labamat en is feltettem a tusolo belepokejere, ami viszonylag magas, kb. 20 cm , de igy is katasztrofa!

udv: Nikike

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Hali!

Na, feltankoltam hársfa-teából! (Tudtátok, hogy a háziorvos felírhatja, és úgy egy 100 g-os csomag 70 Ft, míg egyébként a drogériákban kb. 200-300 egy feleakkora adag? Én már tudom... Tök jól múlik a köhögésem tőle!)

Nikike, azért óvatosan a frappáns úrilányos dumákkal - ezek néha kiszámíthatatlanok, sajna, nem érti a fene sem a lelkivilágukat, olykor eldurran az agyuk (még régebben volt szerencsém egy ilyenhez - nem volt vicces...).

Pedikür: én már készülök szégyenszemre egy profihoz. Addig a radiátort üzemeltem be lábtartónak Kép A gyanta még megy, tekintettel a nem éppen modelli lábhossz-méreteimre, és hogy alább adtam: csak térdig nyúzom, feljebb majd a kozmi...

Lufi: mi is a megbízható ismerősökre hajtunk autóilag - csak sajna épp egyiknek sincs eladó járgánya. Valami megbízható autót keresünk úgy 1400 cm3-ig, olyat, amiből sok fut az utakon, szóval nem egy másik földrészről kell behajózni a korrodálódott alkatrészeket.
A TR-megfejtést köszi, már aggódni kezdtem, hogy még valami beavatkozásról nem tudok, amit be kell ütemeznem valahová a naptáramba meg a lelkembe. De ez már benn van Kép

Tündi: hát, lehet, hogy már "csomagol", nem???
Készülj Te is! Kép

Üdv: Zsolka

Kép

Kép
zsolka
 
 

 
 

Sziasztok csajok!

Tündi:okosat én sem tudok írni,de egyetértek Zsolkával.lehet,hogy Csenge/Luca lassan megnézné,kik is a szülei KépKép
sajna,én nem tudom,mit jelent az FMP,csak annyit,hogy az alsó grafikon jelzi a méhösszehúzódásokat.mindenesetre:HAJRÁ!

Én az ablakpárkányra teszem föl a lábam körömvágáshoz és szőrtelenítéshez is.aztán ameddig ér a kezem....Kép
most megtudjuk,milyen lehet a sörhasú pasiknak KépKépKép (mármint nem a szőrkopasztásra gondoltam Kép)

Zsolka:én is gondoltam pedikűrösre,csak félek,hogy nagyon csikizne Kép
egyelőre a fodrászt iktattam be jövő 7-re.
jó tudni ezt a gyógyteás dolgot,tényleg sokkal olcsóbb.nem is gondoltam,hogy orvos ilyet fölír.

Anita:hogy vagytok?tudod szoptatni Babót?Írj,ha van szusszanásnyi időd!és képet is szívesen nézegetünk Kép

Többiek?!

Jó 7végét!

Lufi
lufi
 
 


sziasztok!
Nincs sok időm, ezért végigfutottam csak a leveleken, jó sokat írtatok.
A még kismamáknak tudom ajánlani, hogy nagyon-nagyon sokat pihenjetek, mert ha már meglesz a babátok, akkor még az 5 órás alvásnak is örülni fogtok. Nekünk ma először sikerült 7 órát aludni megszakításokkal.

Tündinek üzenem, hogy Csenge/Luca valóban készülődik, ugyanis Beni is ezt csinálta 4 estén keresztül, aztán ki is bújt. Szerintem hamarosan meglesz a 2. Babóca is.

Lufi: köszi, jól vagyunk. Én vagyok eléggé fáradt. Benedek szopizik, most azon vagyunk, hogy minél több tejem legyen, mert egyenlőre fele tej és fele tápszer a kajája. Ehhez persze nagyon sokat kell pihenni, amit nem tudok betartani.

legyetek jók, majd még jelentkezem.
Anita
Kép
ani20
 
 


Sziasztok!

Anita:nagyon aranyos a kicsi!!!
Tejügyben:tényleg pihenj sokat,igyál sokat,nem tudom esetleg homeopátiás bogyókkal is lehet próbálkozni,meg minél többször cicire tenni.
Szoktad mérni mennyit eszik,vagy miből gondolod,hogy kevés a tej?

Kinga:én is örülök,hogy összefutottunk,szerdán megyek NST-re,meg uh-ra,elvileg akkorra vagy kiírva,majd érdeklődöm Verától.

Tündi76:én sem tudom mit jelentenek azok a %-ok,talán a fájás erősség?De szerintem is készülődik kifelé a kislányotok!!!
Könnyű és gyors szülést kívánok.
Ja az előtej az nekem is van,illetve volt az előzőeknél is.

Nálunk annyi az újság,hogy megfordult a tökmag,és reméljük most már így is marad.Jövő héttől kezdődnek az NST-k.

Lábkörömvágás:hát az már nekem is eléggé nehezen megy.

Jó hétvégét mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!
Nem tűntem teljesen el, csak vizsgáztam.. így nem volt merszem bekapcsolni a gépet, mert az legalább 3-4 óraKép
Sajnos még nem volt időm visszaolvasni mindent, ezért ha valaki kérdezett és én nem válaszoltam, bocs.
A táblázathoz: én is zuglói vagyok, és fiunk lesz, első baba. Neve még nem biztos.
Tündi: ha sikerül rájönnöd mit jelent az FMP kérlek oszd meg velem is, én a héten voltam először és 8%. Ez most jót jelent vagy sem? Ha tudja valaki, pls.
A körömvágás és epilálás nekem még megy egyedül, de már készítem lelkiekben a férjemetKép aki nem túl lelkes ezügybenKép
Anita: nagyon édes Beni!!
Mindenkinek kellemes hétvégét!
Itykó

Kép
[/url]
ityko
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni hozzátok! Én a 27.-ik hétben vagyok és úgy,mint ti az uzsokiban fogok szülni. Sajnos abszolulte semmi infóm nincs erről a kórházról, mert még soha nem voltam ott. Tudtok nekem segíteni?

KépKép
tyrexa
 
 


Egy csomó kérdésem lenne, remélem nem zavarok vele!
Például, hogy apukák is bejöhetnek a szülésre? Szülés után mennyi időt kell a megfigyelőben tölteni? Ott lehet velünk a baba? Hány ágyas szobák vannak? A babám velem lehet, 24 órán keresztül is? Vagy milyen rendszer van? A picik számára mit kell bevinni? Pelust, ruhákat, babaápolási cikkeket is? Átlagban szülés után hány napot kell benn tölteni? Mi a tapasztalatotok , bababarát az ellátás? Huh, hirtelen ennyi minden jutott eszembe és előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

KépKép
tyrexa
 
 


Szia Bea (Tyrexa)!

Minden szerdán 17-től előadások vannak az uzsokiban (még júni közepéig), ami ingyenes, és hozhatod a párodat is. Ott rengeteg kérdésre választ kaphatsz.
május 3: szülésznő
május 10: intimtorna és gyógytorna
május 17: az osztályon dolgozó szülész-nőgyógyász szakorvos
május 24: a baba egészségéről
május 31: szoptatás és anyatej
június 7: amikor hazavittük a babát...
június 14: együttszülés, szülés után

Ha visszaolvasod az archivumot kb 2-3 hétre visszameőleg ott már leirták páran mit mondott a szülésznő, milyen az osztály amit megnéztek a többiek stb.

KépKép
lmarie
 
 


Szia Tyrexa!
Sorban válaszolok:
1., apas szulest abszolut tamogatjak, de lehe mas is aki veled megy 1 fo, de csak azert egy, mert kb. ennyien fernek el fizikailag korulotted, marmint az orvoson, szulesznon kivul.
2., 2 orat vagytok meg egyutt bent a szuloszoban, miutan megszuletett a baba es mar korulotted is rendbe tettek mindent.
3., Huh szobak: ez nem biztos, hogy pontos, de nagyjabol elnek ezek az infok. Van egy 5 agyas, nem babas szoba, de ingyenes (TB), ehhez a furdo a folyoson van, van egy 4 agyas babas, szinten ingyenes, itt van kulon furdo is. Van egy 1 agyas (12 ezer/ejszaka) és egy 2 agyas (6-7 ezer/ejszaka) kozos furdovel. Mind szep, es kulturalt.
4., A babad termeszetesen Veled lehet, ahogy kered, sot elofordulhat, hogy ejszakara is visszaadjak a csecsemosok, megha bevitted is a csecsemoosztalyra, mert ha csak egy nover van es ejszakai szuleshez hivjak, akkor kulonben egyedul maradnanak a babak.
5., Babanak csak popsitorlot kell vinni ezenkivul semmi mast! Lehet, hogy mostmar ezt sem, de biztos ami biztos!
6., Termeszetes szules utan, komplikacio mentesen, tehat, ha Te is, baba is teljesen rendben van a szulest koveto 5. napon hazaengednek (nem mindegy mikor vesznek fel az osztalyra, ettol fugg, hogy honnan szamoljak az ot nap kezdetet).
7., Nincs tapasztalatom, majd juliusban megmondom, de eddig a tornan is, a foglalkozasokon is szimpatikus, kedves volt mindenki!

Udv: Nikike

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Szia Tyrexa!

Párom is bent volt a szülésnél, mikor megszületett a baba, ő vele lehetett, amíg engem összeraktak. Kép
Mivel ez kb 1 óra is volt, így amit a szülő osztályon töltöttem még az kb. 1 óra lehetett, ezt 3asban tölthettük-ez volt a legjobb!!
A párom meg végig kamerázta a baba első pillanatait, nagyon jó emlékek ezek!

2es szoba nem baba-mamás ide csak akkor kerülsz, ha nem akarsz együtt lenni a babával, vagy, ha telitettek a szobák.
3as szoba 4 ágyas, 5ös szoba 5 ágyas, de ez tetszett nekem a legjobban!!!Aki teheti ezt válassza sztem..mivel a 2,3as szobánál a folyosón van a wc, fürdő, 5ösnél bent van, ez nagyon jó volt, ráadásul a babámmal szemben van a szoba, ami nagyon megnyugtató. Kép)
A fizetősek: 1 ágyas,saját fürdővel, otthonos, tv-vel, parkettával, elitt babaággyal. Kép12 000.-
Van egy 2ágyas fizetős és egy egyágyas fizetős, itt a 3 ágyra jut 1 fürdő. A kétágyas 6000/nap, az egyágyas 10 000/nap, de az a fura van rá igény...
Nekem a legideálisabb az 5ös szoba volt, nagyon meg voltam elégedve. A baba reggel 6tól este 11ig lehet veled. Vizsgálatokra kiviszik, nem lehetsz vele. Õk fürdetik is. Viszont nem tápszerezik, ami jó. Kép Estére édes vizet kanak.
Popsitörlőt kérnek, pelust, cumisüveget, krémet adnak. Sőt ruhákat, textil pelusokat is.
De a textil pelusok már kemények, s én sajátot hoztam be, s egy vékonyka takarót is.
5 napot kell bent tölteni, ha de. szülted a babát, akkor az lehet az első nap, amúgy másnaptól indul.
Bababarát, s én kellemesen csalódtam benne.

Mindenkinek kellemes 7végét: sziszi

Kép
sziszike1000
 
 


Lányok! Nagyon szépen köszönöm az infókat, megnyugtattatok! Tehát nem balkáni állapotok, hanem normál körülmények között telnek majd az első napok.

KépKép
tyrexa
 
 


Sziasztok !

Tyrexa, üdv. köztünk ! Hogy-hogy nem voltál még az Uzsokiban , jól olvastam a 27. hétben vagytok ?
Nem baj, ne izgulj, szerintem jó kórház , jó helyre jöttök !
A lányok már leírták a dolgokat úgy-hogy Én már csak üdvözöllek mégegyszer !

További napsütéses időt mindenkinek !

Kati

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!

Nálunk még csak tervben van a baba, nyáron kezdjük a baba-projectet.
Az Uzsokiban szeretnék szülni, ezért már most el szeretnék kezdeni egy ottani nőgyógyászhoz járni.
Tudtok valakit ajánlani?
Köszi:
Ági
gombika
 
 


Sziasztok, lányok!

Üdv az új belépőknek! :-)
Szerintem érdemes visszaolvasnotok az archivumba, nagyon sok kérdére választ kaptok!

Tündi, ugyanez a helyzet nálunk is, nappal alig mocorog a nagyfiú, este viszont bepótol mindent...
De ahogy nézem, a hidegfront nem hat rám...
Szóval, meglátjuk...

Niki, én is szerdán megyek majd CTG-re...
Ha nincs még baba, akkor csütörtökön TR-re. Csak azt nem tudom, hogy ettől még kell-e mennem csütörtökön is CTG-re... Végülis a rendelőben is meg tudja nézni a szívhangot + köldökzsinór áramlást a doki...
Szerinted?

Persze, lehet, hogy már nem is lesz ez kérdés addigra... :-)

Anita, tündéri a babóca!
Milyen kár, hogy a pihenést nem lehet elraktározni...

További szép napot mindenkinek!

Üdv
Kinga
kinga75
 
 


Sziasztok!

Ági, Bea: üdv. a csapatban.

Kösz a válaszokat - az FMP-t a következő CTG-n megkérdezem (ha nem felejtem el) és majd tájékoztatlak benneteket.

Niki, Kinga: én is szerdán megyek CTG-re (9.45-re), csütörtökön meg TR-re (11.45-re). Ti mikor?

Szép napot mindenkinek:

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!

Kinga,Tündi:még nem tudom hányra megyek,de valószínűleg korán,mert lesz vérvétel is,csak még nem sikerült időpontot kérnem.

Kinga elvileg a kiírt időpont után mindennap kell menni ctg-re,de meg tudod kérdezni a Csapót,mert úgy is alá kell vele iratni a papírt.
Viszont addig még simán meg lehet a baba.Semmi jel nincs még?
És nálad Tündi?

Tr-re nekem majd csak június 1-én kell mennem.

Üdv

Niki
Vendég
 


Sziasztok!

Én így hétvégére el szoktam tűnni vidékre, és nem netezek, ilyenkor hétfőn meg nem győzöm visszaolvasni, h miről folyt a beszélgetés.
Zsolka, bocs, ha nem válaszoltam: főként a gátmetszés elkerülhetetlenségére gondolt, amikor azt mondta, h nem kell feltétlenül egyetérteni a nővel - Gizike - (a szülésznő azt mondta, szinte elkerülhetetlen, jobb, mint repedni. Mások meg igenis masszázspártiak lettek volna, de azt felelte, ez nem sokat segít.)meg hogy milyen pozícióban jó szülni, szerinte úgy van kitalálva a szülőszék és a felrakott lábas helyzet, h megkönnyíti a baba világrajöttét, és hogy akkor miért kellene négykézláb, stb. szülni.
Kati: 2 percre az Uzsokitól lakunk, tehát nem kell majd mentőt hívnom...csak átsétálok...a Limanova tér és Nagy Lajosnál építettek új házakat, jelenleg is építenek egy részt.
Itykó: remélem jól sikerült a vizsga. Te egy voltál az államvizsgázók közül, vagy miből vizsgáztál?
Nikike: szerintem is légy türelmes az ilyen és hasonló bunkó emberekkel, bár valahogy nem fér a fejembe, h miért nekünk kell hozzájuk alkalmazkodni. Tegnap vonaton utaztunk, szerencsére volt ülőhely, mert nekem a kutya nem szokta felajánlani a helyét(biztos nem látszik még annyira rajtam ez a 22 hét....)Egy csaj dohányzott, szerencsére messzebb tőlem, és a velem szemben ülő ember is egyszer csak rágyújtott, annak ellenére, hogy nemdohányzó kocsiban ültünk. Nem elég, h nemdohányzó kocsi, hogy pocakos lány ül vele szemben, és még az ablakot sem húzta le, erre is nekem kellett felhívni a figyelmét. Most erre mit mondjak, hol a tolerancia?
Üdv az újaknak is.
Adri

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok!

Anita:tüneményes a kisbabátok!! KépKépKép
ha van vmi,ami bevált neked,ami megkönnyítette a kórházi napokat vagy ötlet vagy tapasztalat,írd meg nekünk,lécci,lécci!
sok pihenést és tejecskét kívánok neked!

Kinga,Tündi:hogy vagytok??!Hú,már nagyon a finisben...

én is szerdán megyek ctg-re 8.45-re.nincs vmelyikőtök előttem-utánam? Kép
nem tudom,ti hogy vagytok vele,de én már csak nyugdíjas pingvin módjára tudok közlekedni Kép
ja,és a gyűrűmtől is megváltam 10 napja Kép

én is üdvözlöm az Újakat!!jó,hogy mindig gyarapszunk Kép
Tyrexa:első babádat várod?
Gombika/Ági:hajrá!legyél mielőbb "aktív" csapattag! Kép
én Járányi doktornőhöz járok,meg vagyok vele elégedve,ajánlom szívesen.nyugatinál van a magánrendelése.

Itykó:tényleg,miből vizsgáztál?

Adri:elég laza ez a 2 perces "távolság" a kórháztól Kép
milyen vonaton utaztál,hogy ennyi "sutyi" volt rajta?!tényleg pofátlanság,amit némelyek megengednek maguknak...
amúgy ülőhely-átadás ügyben tényleg nem túl figyelmesek az emberek(hogy finoman fogalmazzak..).nekem eddig szinte kizárólag nők adták át a helyüket és közülük is inkább a középkorúak.

szép napocskás az idő Kép levegőzzetek sokat,lányok!de ne a belvárosban,ha lehet Kép

Lufi
lufi
 
 


Sziasztok!
Lufi, hogy milyen igazad van: épp ma meséltem a páromnak, hogy a férfiak milyen udvariatlanok. Mindenhová néznek, csak rám nem, nehogy át kelljen adniuk a helyet. A középkorú nők, szinte mindig átadják és kedvesek is.
Egyébként az első saját babánkat várjuk, de mi neveljük a férjem előző házasságából született lányát is. Most 11 éves a nagylányom és 8 éve él velünk. Kép

KépKép
tyrexa
 
 


Elárulnátok, hogy mi az a TR?

KépKép
tyrexa
 
 


Sziasztok!

Jöttök szerdán az előadásra? Jól tudom, hogy nőgyógyász lesz? Azt jól értettem, hogy előtte van valami relaxációs gyakorlat? Az hánykor kezdődik, ha van? Ti próbáltátok?

Kinga, Tündi és Lufi: már-már látni a végét!! KépKépKépSzurkolunk nektek!!!!!KépKépKépKép

Kati. Merre vagy?Kép

Adri. Hát tényleg nem kell, rohanod a kórházba, tök jó! Ismerem azokat a házakat, ott laktok? Ott még úgy láttam, van üres is!Kép

Én nagyon izgulok, pénteken megyek a Schöpfibe az eredményért! Iszonyú lassan mennek a napok nekem most!Kép

vigyázzatok magatokraKépKép

Üdv.Tünde
14-15

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Tyrexa!

Üdv köztünk!!!KépKép

Azt hiszem terhes rendelésKép

tünde

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Gombika!

Üdv köztünk!!!Kép

Tünde

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Köszi az üdvözlő szavakat mindenkinek!!!

Jók szoktak lenni szerda esténként az előadások az Uzsokiban (faházban)? Érdemes ellátogatni?

Ági
gombika
 
 


Szerintem elég jó!
Ugyan én még csak egyszer voltam, de még nekem is tudtak ujjat mondani, pedig ez már a harmadik szülésem lesz!KépKép

Meg 1 kis kikapcsolódás otthonról!Kép

Üdv.Tünde

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Tünde: a relaxációs gyakorlat 15:30 kor kezdődik a faházban, 3-5-en szoktunk lenni. Én eddig mindig voltam, nekem bejön. Jól jött a hétvégén is, amikor szétbombázták a lakást, az ütvefúró és társai mellett is simán tudtam fél órát relaxálni-aludni. Kép

Méri

KépKép
lmarie
 
 


Sziasztok!

Kinga nagyon eltűnt - lehet, hogy megszületett a következő bébi? Holnap rákérdezek Verára a CTG-n.

Lufi: a párom szerint a mozgásomon nem látszik, hogy terhes vagyok, kivéve, amikor kiszállok az autóból meg felülök az ágyban, mert ezek már csak nyugdíjas-módon mennek. :-)

Ági: szerintem érdemes az előadásokra eljárni - én az előző turnusba jártam és megérte, egy csomó kérdésemre választ kaptam.

Adri: tök jó Neked, hogy ilyen közel laksz az Uzsokihoz. Én napközben a bátyám lakásán tanyázom tegnaptól - ez közel van a párom munkahelyéhez, meg viszonylag a kórházhoz is.

Ülőhely-átadás: nekem kb. a 30. hét után kezdték átadogatni a helyet, de tényleg csak a középkorú nők. (Addig biztos csak azt hitték, hogy dagadt vagyok - mondjuk sosem hangsúlyoztam ruhailag a terhességet.)Ekkortájt volt egy aranyos sztorim - egy nagyon idős néni akarta átadni a helyét, amikor látta, hogy mindenki sz..-ik rám, mondtam neki, hogy ne hülyéskedjen már. Persze utána sem aktivizálta magát senki.

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!
Államvizsgáztam, már csak egy szakdolgozat választ el a hőn áhított papírtólKép vicces, amikor elkezdtem (5 éve) pályát szerettem volna módosítani, azt hiszem sikerültKépKépKép
Én csütörtökön megyek CTG-re, bár látom, mindenki más szerdánKép
A relaxációt én is tudom ajánlani, még az előző turnusban volt, sajnos nem minden alkalommal, de nagyon jót tett!!
Vigyázzatok magatokra, szép napot mindenkinek!
Itykó

Kép
[/url]
ityko
 
 


Sziasztok Lányok!

Finiselők: Lufi, Tünde, Kinga megy a nagy drukk, így "ismeretlenül" is! Kép

Nekem mostanában már szinte mindig átadják a helyet, persze lehet, hogy csak én vagyok szerencsés. Kép

Tisztára szenilis vagyok, ugye 5-kor kezdődnek az előadások? Kép

Tegnap szabadságon volt férjem, és így vásárolgatásba (vagyis inkább nézelődgetésbe fogtunk). Kép Kiválasztottuk az ágyat... ugyanaz az ágyikó valahol 7.000, valahol 10.000, valahol 13.000... szóval érdemes körbenézni. Ugyanez pl. a matraccal is - természetesen nem ott a legolcsóbb, ahol az ágy...

Az ágyat a Soroksári úton vesszük meg, háááát, kinnt van a világ végén, szörnyen messze, csak kocsival érdemes kimenni, de ha ráértek, érdemes lehet, mert nagyon sok cucc olcsóbb ott, mint általában.

Főleg rucikból (de babakocsikból is) elég nagy a választék a Dunakeszi Auchan mellett, a Buy Way nevezetű helyen, ahol van egy Kenguru Kid nevű bolt. Húúúú, mennyi ruhácska!!! Kép Tök jó volt látni, férjem is olyan lelkesedéssel válogatott a babarucik között, pedig háááát, hmmmm... hát szóval a "shoppingolás" nem az ő erőssége. Kép

Kép
frusi
 
 


Itykó, CTG ? akkor ezek szerint Te is finiselsz. Húúúúúúúha!!!!!! Kép

Kép
frusi
 
 


Sziasztok !

Remélem mindenki jól van !

Adri : Tök jó, onnan tényleg csak át kell sétálnod, habár majd a fájások után eldöntöd, hogy neki indulsz-e gyalog.
Régen sokat jártunk a Limanova téren, ott lakott az egyik oszt.társnőm.

Tündi(Cc67): Itt vagyok ! Remélem jól vagytok , Úr Isten ,már pénteken mész az eredményért !!

Én szerdán mennék , remélem most sikerül megnézni a szülőszobákat!

Írtam már,hogy pénteken voltam AFP-n?
Az eredmény 2 hét múlva, remélem minden rendben lesz , izgulok Én is rendesen !

Tényleg, hogy mindíg van min izgulni, egy perc nyugta sincs az embernek !
Miután megszületett, utána ugyanez!!!Szörnyű, ez egy ördögi körfolyamat!

Lányok ! Tudja valaki ,hogyan tudok lekicsinyíteni egy képet ? Nem jövök rá, de mostmár kihajítom ezt a gépet !!!

A finiselőkért, izgulunk !!

Táblázathoz külditek az adatokat ?

Üdv. Mindenkinek, vigyázzatok magatokra

Kati Kép

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!

Kérek szépen még adatokat, aki szerdáig nem küldi, kimarad a táblázatból!!!

SlowView programmal szoktam kicsinyíteni.

Gombika: Üdv köztünk. Doki: Kalocsai és Csapót javasolnám. Kalocsai-hoz járok, nagyon szuper doki, alapos és nem a pénzre megy. Emberséges.
Csapó is jó doki, hozzá magánra kell járni. Viszont szülés után már te döntheted el mit adnál.
A faházas előadások is jók és a kismama tornák is, jókat lehet ismerkedni, az előadások is érdekesek.

Sziszike

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!
Frusi, már hiányoztál! Azt hittem, a nagy szabadságban végigalszod a napokat :-)
A Kenguru Goldban mi is voltunk, ez az egyetlen bolt, ahol szétnéztünk, mert még ráér a dolog, inkább csak információt gyűjtöttünk. A ruhák szerintem is csodálatosak, és nem is drágák. A babakocsik szépek, de már nem olyan olcsók...vagy én nem vagyok tisztában az árakkal. Volt 40ezerért és 125 ezerért kocsi, a kettő között nincs átmenet? Ok, nem a babakocsin fogunk spórolni, mert nekem valami strapabíró kell, 3-4 funkcióval, mert az 5. emeletre nem akarom felcipelni a komplett kocsit.
a Soroksári úton az a Baby Outlet, vagy mi? Mert oda is ki akartunk nézni, csak nem volt idő.
Szerdán 5-kor kezd az előadás, én biztos megyek. Nekem minden info új:-)
Jó, hogy hetekkel ezelőtt én panaszkodtam h nem is érzem a mozgolódását..na azóta bepótoljuk! :-) A Star Wars nem lesz a kedvence, meg a Tesco áruházak sem, mert elég nagy reakciókat vált ki a babóból.
Na most dolgoznom kell...

Üdv,
Adri

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok!

Mi is nézelődtünk a hétvégén, kiságyat keresgéltünk, csak mivel kicsi a helyünk kombi ágyban gondolkodtunk eddig, olyanban, ami aztán később szétszedhető komóddá meg kisággyá. Sajna ebből nincs nagy választék. Látszik, hogy mindenkinek az az érdeke, hogy vedd meg külön-külön jóval drágábban a cuccokat. Azért az átalakítható kiságyat még nem adtuk fel, találtunk is egy szépet az RS-ben, de még körülnézünk más bútorboltokban is, mert szerintem olcsóbbak, mint a bébi boltok, csak kisebb a választék. Mi is voltunk a Soroksári úton a Babi Outlet-ben, nekem annyira nem tetszett, kádállványuk nem volt, a kiskádak nagy része törött-sérült, és nagyon koszos volt. Mi mondjuk most főleg ezeket néztük, ezért a többi cuccról nem tudok mondani semmit. Az M5-ös Auchan-nál is van egy BuyWay ott pedig egy Brendon, na az meg a világ legdrágább helye, de remek kiskádat láttunk állvánnyal (azt mindenesetre megállapítottuk, hogy ezeket csak együtt érdemes megvenni, mert nem minden kiskád jó minden állványhoz és fordítva).
Bár még mi is ráérünk, babakocsit már vettünk az Interneten a babaszoba.hu apróhirdetései között találtam, nagyon jó áron hordozóval együtt, jó állapotban, befér az autónkba, egy kézzel összecsukható és 0-3 éves korig használhatjuk.

Sziszike, elküldöm priviben az adataimat, hátha még hiányzik valami.

Üdv.
Ildi

Kép
mildiko
 
 


Látom azért majdnem mindenki előkerült!KépKépKép

Idikó:Az RS-be mennyi volt a kombikiságy? Nekem a kettőnél az volt jól bevált,sajnos elajándékoztamKép

Üdv:Tünde

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Sziasztok!
Lufi, Zsolka-kellene a pontos születési dátumotok.
Lufi, melyik dokihoz jársz?

Tőletek kellene még adat:
Niki: juni. 25-re
Itykó: 27 éves, juni. 6-ra
Varne
Nono27: szept. 10-re
F.Kitti: 30 éves juni. 29-re első, Hajdú

Ha vki kimaradt vagy magára ismer, pótolja. Kép

Aki nem írta a babanetes nevét a saját neve mellé, kérem pótolja, mert,így fogjuk tudni, hogy ki-ki is.

Tőletek kaptam eddig adatot:
Kati(16)
Frusi-Kriszti
Ccuncogó-Tünde
Bmszsz-Andrea
Adri(29)
venzkone-Niki
Nono27-Noémi
Nikike
Tündi(76)
Anita(23)
Lmarie-Méri
Lufi
Mildiko-Ildi
Zsolka
Kinga

Kép
sziszike1000
 
 


Én nem írtam meg az internetes nevem, mert gondoltam az Adri 29-ből kiderül, hogy Adrinak hívnak:-)
Bár még nem is vagyok 29, csak a 28 foglalt volt.

Adri és

Kép
adri29
 
 


Tünde(Cc67),

Faktumos kiságyak voltak (bútorlapból egy fehér és egy bükk, az M5-ös RS-ben, Auchan-nál), sajnos csak kettő kombi volt, ha jól emlékszem olyan 40.000 körül volt az áruk, nem néztem meg pontosan, mert egyiknek sem volt jó komód része, ami nekünk jó lett volna. Az amit még láttunk az fenyőből készült - később gyermekágynak átalakítható - kiságy volt, de ahhoz nem volt komód, ott csak az ágy került 37eFt-ba plussz lehetett hozzá ágyneműtartót venni 10eFt-ért. Még el akarunk menni az Örsre ott is hirdettek valami boltot, állítólag nagy a választékuk kiságyból. De ha bárkinek van ötlete, hol érdemes ilyeneket nézni, csak mondjátok Kép

Üdv.
Ildi

Kép
mildiko
 
 


Valaki anno írta a Mini Manót a Nagy Lajos kir. útján, meg a Lehel utcai boltot is. De már nem emlékszem, h milyen vonatkozásban volt szó róluk.

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok!

Lehel téri/utca eleji boltot én írtam: vannak ott is bútorok, de mi azokat nem néztük őszintén szólva, úgyhogy dunsztom sincs. De csüt. de megyünk megvenni, ami még hiányzik, akkor megnézem, ha addig még nem késő.

Adri: köszi a Gizike-infót! Kép (Amilyen mázlim lesz, biztos vele hoz össze a sors... Bár már egész belenyugodtam a gátmetszéses víziókba. Kép )

Itykó: az hogy lehet, hogy előbb van államvizsga, mint szakdoli? Nem kell megvédeni vagy ilyesmi?

Valaki megmondja, hogy lehet-e (és hogyan???) privit írni itt? Vagy csak a profilban leolvasott e-mailre működik?

És akik mennek mostanában a kórházba (vagy aki tudja): mikor van vajon az intimtorna??? Egy barátnőm már szülés után van, és menne, mert bár nem ott szült, arrafelé lakik. Így lehet menni szerintetek?

Lufi: a pedikűrre akartam mondani, hogy egyet se félj, hogy esetleg csikizni fog - mert tutira fog Kép szerencsére csak az első 1-2 percben, aztán remek jó szerintem, én egyszer régen voltam! Prímán meggyurmálta a lábamat a néni, az volt a legjobb része - mint a kozmetikusnál az arcmasszázs! Kép

Nektek nincs bedagadva a bokátok? Ma szégyenszemre lifttel mentem fel az sztk-ban az emeletre... És ha ez így megy tovább, holnap lefelé is azzal jövök! Kép

Üdv: Zsolka

Kép

Kép
zsolka
 
 


Zsolka: amúgy nekem szimpatikus volt ez a Gizike, igaz, én nem dédelgetek álmokat a szüléssel kapcsolatban és azt hiszem, a hagyományos módot választanám amúgy is. Olyan rátermett, határozott nőnek tűnt, aki tudja, mit miért csinál, mégha kicsit el is zárkózott az "újdonságoktól".
Üdv, Adri

Adri és

Kép
adri29
 
 


Zsolka: köszi, még egyáltalán nem késő, mert mi azért még ráérünk vásárolni, inkább a nézelődésnél, infógyűjtésnél tartunk.

A gátmetszésről annyit mesélnék, hogy voltam múlt héten a Születés hete egyik előadásán, egy gyermekgyógyász doktornő tartotta, aki homeopátiával gyógyít és mellette Kriston Andrea intimtornáját tartja speciálisan kismamáknak. Õ is azt mondta, hogy egyrészt adottság kérdése, másrészt sok-sok gyakorlás (intimtorna), amit időben el kellett volna kezdeni (szóval aki még az elején van, vagy most tervezi a bébit, annak hajrá!). De azt mondta, most sem késő, de ez már inkább a szülés után fog segíteni. A harmadik dolog, hogy nálunk még tényleg kevés kórház, szülésznő támogatja a dolgot, de mindenképp jelezned kell, ha szeretnéd a gátvédelmet. Senkit nem akarok elriasztani, de egy barátnőm gátmetszés nélkül szülte első gyermekét és azóta is bánja, mert gondjai lettek belőle, de hát szeritnem ez is alkat kérdése. És persze vannak olyan esetek, amikor elkerülhetetlen, hogy vágjanak, ezt a dokinő mondta és hogy erre fel kell készülni. Megkérdeztem a szülési pozíciókról, szerinte a legjobb a vízben vajúdás és szülés, na ott aztán tényleg nincs gátmetszés Kép, de a hagyományos szülőszékben a valamennyire döntött ülés a legjobb, mert kisebb a teher a gáton. Azt mondta a gátnak a legjobb a fekve szülés lenne, de úgy szülni viszont rettentő nehéz...ezért nem ajánlatos. Ajánlott egy könyvet: A bába válaszol c.-t amiből még lehet hasznos dolgokat olvasni többek között a gátvédelemről is. Néhány ottlévő említette a málnalevél teát (36. héttől bármennyit lehet inni belőle), masszázs-olajokat (amit vihetsz magaddal és azzal maszírozhat a szülésznő, ha vállalja), homeopátiás bogyókat (vajúdáshoz is), esetleg aromaterápiát, vagy gyógyteákat, de pontosan ezekről nem beszéltek. Még annyit mondott, hogy ha tehetjük vajúdás közben zuhanyozzunk meleg vízzel pocakot, gátat, ez is jót tesz, a lazítást segíti.

Gizikéhez csak annyit mondanék, hogy nekem szimpi volt, talpraesett és határozott, és ha kéred a gátvédelmet szerintem meg lehet vele beszélni, ő csak őszintén válaszolt, hogy kevésbé hisz benne.

Bocs, ha kicsit hosszúra sikerült a mondandóm!
Sziasztok
Ildi

Kép
mildiko
 
 


Sziasztok!

A Mini Manót én írtam - ott vettük a kiságyat és a pelenkázót.

Csajok! Orrszívó ügyben szerintetek milyet érdemes venni és mikor? Nekem az a porszívóra köthető fajta kicsit durvának tűnik.

Gizike nekem is szimpatikus - én őt választottam volna, ha lehetne választani. Van három gyereke, tehát mindkét részről (szülő és szülésznő) tapasztalt.

Ja, és majdnem elfelejtettem: döntöttünk névügyileg - Lucának fogjuk hívni a kisasszonyt, a nagyszülők legnagyobb bánatára.

Üdv.: Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!
Látom ti aztán jól felkészültek vagytokKép Remélem egyszer bejutok én is megnézni a szülőszobát,vagyis azt már láttam,de a felújított részt azt még nem.2 éve pont lemaradtam róla.Dehát Nimród mellett nem is olyan egyszerű ez az egész terhesség.Sajna nagyon sokat görcsölök és nagyon alacsony a vérnyomásom.90/50-et mért tegnap a védőnő,estére rosszul is lettem.Valakinek ebben van tapasztalata?
Szép napot!
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Tündi, elhiszem, hogy a porszívóra tehető orrszívó elég durvának tűnik, de anno mi azt vettünk és egyáltalán nem bántam meg, olyan dolgokat szedett ki egy-egy megfázás alkalmával Márk nózijából, ami máshogy biztosan nem jött volna ki... Egyébként meg mi mindketten kipróbáltuk a párommal, nem olyan rossz, mint amilyennek látszik. Néha még ma is használom, bár egy másfél évest már kicsit nehéz lefogni, miközben kézzel-lábbal tiltakozik ellene, de megéri... Szóval akármennyire gyerekínzásnak tűnik, én ajánlom!

Persela

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


Tündi!
Én mindenképpen a porszívósat ajánlom,az ér is valamit,és nem a porszívó erejével szív ám.

Kép

Kép
anita23
 
 


Na, Anitát pont lecsúsztam...
Nekem 90/60 a normális vérnyomásom kávé mellett!!! Úgyhogy a fiammal végig kávéztam, ha nem, rosszul lettem secperc alatt... Napi 2-3 olyan KV-t ittam, ami fele KV-fele pótkávé (Nescafé Ricoré), reggel, délelőtt és úgy 3 körül. Az orvos is engedélyezte, azt mondta, ilyen alacsony vérnyomással létezni is veszélyes, nemhogy pl. naponta vezetni:-)

Persela

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


Tündi!
Szerintem a Luca név nagyon szép, a nagyszülők véleménye meg változni fog, amint meglátják, milyen tünemény lett Luca.
Ildi: köszi az infót a gátvédelemről, az én anyukámnak is az a véleménye, hogy akkor már inkább gátmetszés, mint hogy még egyszer úgy "repedjen", mint a húgommal.
Üdv, Adri

Adri és

Kép
adri29
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?