Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Én ma léptem be az oldalra. 1Első kisbabámat várom, 16 hetes terhes vagyok. A II. számú női klinikán fogok szülni Radványi doktornőnél. Szeretnék többet megtudni a kórházról, a szülőszobáról, a szülésznőkröl. És ha valaki szült már a doktornőnél, akkor érdekelne a véleménye és a tapasztalata. Én 3 éve járok hozzá és meg vagyok elégedve vele.

Köszi

Anita
gtanita
 
 


Brikancs!

A fejőgépet tartogatom neked, ahogy kérted...Mi legyen vele? Szükséged van rá vagy nem? Légyszíves jelentkezz!
gyöngyusz
 
 


Sikerült a remek időjárás ellenére hazaérnünk. Kép Mikor fog már végre abbamaradni ez az esős időszak?

Na de a lényeg, hogy túl vagyunk az újabb ctg-n és bár a pici lányomnak esze ágában sem volt mocorogni (csak odafele a kocsiban persze Kép), ezt leszámítva nagyon jó eredményt produkált és a flowmetria is jó lett. És összesen kb. 45 perc alatt végeztem. Kép Legközelebb jövő szerdán megyünk.

Aztán meglátogattam Gabeket, bár a kis Gergővel nem találkoztam. Õ is császárral szült és Lillóhoz hasonlóan nagyon jó élményei vannak a szülésről. Kép Azért ezt tök jó hallani még mindig!

Köszi a bíztatásokat para ügyben Kép, nagyon jól esik.

Anita,
Üdv köztünk. Kép A doktornőt nem ismerem. Én Zsoldosné Etánál fogok szülni, róla csak jót lehet hallani. Kép (Tényleg, ma felhívtam -kb. 1 hónapja beszéltem vele utoljára- és helyből emlékezett rám orvosostól, kisbabástól. Szerintem valahol ez is profizmus.) A szülőszoba nagyon modern, a szülésfelkészítő program keretében meg lehet nézni (akkor is, ha egyébként nem jársz) és a védőnő ott egy csomó dolgot elmond és persze lehet kérdezni is.
A kórház? Kinézetre felemás Kép, de szakmailag ott van a szeren, gyakorlatilag mindent tudnak helyben orvosolni mamánál is, babánál is.

Kép Prücsök

prucsok
 
 

 
 

Szia Prücsök!

Köszi, hogy válaszoltál. Szeretném majd megnézni én is a szülőszobát, ha van rá lehetőség, de nem tudtam mire számítsak. Kicsit most megnyugtattál.:-) Oda járok vérvételekre is, és ami ott megy... Hát...
Az én doktornőm is nagyon jó, a nap 24 órájában számíthatok rá, szerintem is így kéne működnie mindenhol. Én sajnos nem ismerem a te orvosodat :-(
Te mikor fogsz szülni? Árakról, ilyesmikről beszéltetek már? Szülésznőt választottál? Vagy ez hogy működik? A baba végig ott lehet majd velünk? Én most vagyok 16 hetes, október 16-ra vagyok kiírva.

Előre is köszi minden infót. :-)

Anita
gtanita
 
 


Sziasztok!

Prücsök: Gondoltam, h Gabeknak is jó élményei lesznek, hiszen egy a dokink Kép de azért jó, hogy hallottam hírt felőle. Köszi Kép Te vagy a fórumról az ügyeletes kórházlátogató? Olyan aranyos vagy, h mindenkit meglátogatsz.

Anita: Ne aggódj, nagyon jó helyen vagy a Klinikán. Én ott éltem le a terhességemből elég sok időt sajnos a vérnyomásom miatt, de nagyon pozitív tapasztalatom van, amit a kórház személyzetét illeti, mind emberileg, mind szakmailag. Kinézetre elég rémisztő a hely, de a szülőszobák nagyon szépek és modernek. Van a kórházban 12 hetes felkészítő tanfolyam, ott van szülőszoba látogatás is, annak keretében meg tudod nézni. A doktornődet nem ismerem, de tudom Neked ajánlani az én szülésznőmet, Gönczi Katit. Fiatal, nagyon kedves, nagyon segítőkész, türelemes, szóval csak jót tudok Róla mondani.

Lilló

lilló
 
 


Szia Lilló!

Örülök, hogy csupa jót hallok a kórházról, mert bevallom, tényleg féltem egy kicsit. Senki nincs a környezetemben, aki meg tudott volna nyugtatni. Sok pici babás pár van az ismerős körünkben, de senki nem szült itt.
Én az első babámat várom, és sok mindennel nem vagyok még sajnos tisztában.
Köszönöm az infókat és a segítséget. Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt az oldalt.

Anita
gtanita
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy mostanában nem jelentkezem, jól esik, hogy aggódtok értem. Még egyben vagyunk.
A méhszájam viszont már elsimult, úgyhogy már nem sok van, hogy kinyíljon. A 27-ét biztosan nem bírjuk ki.

Gabek, gratula!!!

Minden pocakosnak kitartást, az anyukáknak meg sok pihenést.

Puszi, Indigo

KISMAMÁK:

<pre>
NÉV SZÜLÉS IDEJE TERHESSÉGI HÉT BABA BABA NEME/NEVE ORVOS SZÜLÉSZNÕ ÉLETKOR
Rita81 2006.05.19 38+3 Első Máté (Dalma) Dr. Valent Zsoldosné Eta 25
Indigo 2006.05.27 37+2 Második Áron Dr. Vermes(Máv kórház) Csenki Marika 29
Prucsok 2006.05.28 37+1 Első Blanka Dr. Sipos Zsoldosné Eta 29
Anid 2006.07.11 30+6 Első Kata/Kolos Dr. Melczer ? 33
Timici 2006.07.21 29+3 Második ? Dr. Radványi ? 31
Brikancs 2006.09.06 21+5 Második ? Dr. Valent ? 27
Dóri80 2006.09.16 21+2 Első Dorottya/? Dr. Ács ? 26</pre>

ANYUKÁK:

<pre>
NÉV GYEREK(EK) NEVE;KORA ÉLETKOR ORVOS SZÜLÉSZNÕ SZÜLÉSI MÓD KISTESÓ PROJEKT
Brikancs Lili (1999.04.30) 27 Dr. Valent Nem volt Hüvelyi Pocakban
Maszat <table>
Péter (2001.10.17)
Anna (2004.02.29)</pre> 29 Dr. Bánhidy Tóth Anna Császár Nem
Muter(Annamari) Balázs (2002.03.20) 30 Dr. Vermes Nem volt Hüvelyi Nem
Terika <table>
Botond (2002.05.31)
Zalán (2005.08.09)</pre> 32 Dr. Valent Dömötör Margit Hüvelyi Nem
Tjutka <table>
Bence (2002.09.22)
Dorka (2005.07.13)</pre> 29 Dr. Ács Nem volt Hüvelyi Nem
Krizsi Panna Krisztina (2002.10.16) 33 Dr. Vermes Nem volt (Bagóné Annamária) Hüvelyi Jövőre
Picus Andrea (2002.11.14) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Nem
Orsoly <table>
Lackó (2002.12.30)
Botond (2004.09.23)</pre> 30 Dr. Radványi <table>
Tóth Anna
Dömötör Margit</pre> Hüvelyi Nem
Hivett <table>
Klaudia (2003.01.03)
Emma (2005.02.28)</pre> 29 Dr.Gidai ? Hüvelyi Nem
Indigo Fanni (2003.01.21) 29 Dr. Vermes Nem volt Császár Pocakban
Timici Bence (2003.01.22) 31 Dr. Szendei(Sote I.) Nem volt Császár Pocakban
Piroska <table>
Zsombor (2003.01.23)
Szabolcs (2006.01.15)</pre> 30 Dr. Mericli Dömötör Margit Hüvelyi Nem
Fülescsacsi Szabolcs (2003.11.06) 26 Dr. Várbíró Nem volt Császár Nem
Ágiboszi <table>
Dani (2003.12.09)
Péter (2006.02.24)</pre> 39 Dr. Matányi/Dr. Szabó Zsoldosné Eta Császár Nem
Nedinabp <table>
Bálint (2004.03.08)
Bence (2005.09.06)</pre> 28 Dr. Kazy Nem volt Császár Nem
K_gabi Beni (2004.05.29) 30 Dr. Bánhidy Nem volt Császár Igen
Shine <table>
Ádám (2004.06.04)
Zétény Pál (2006.02.08)</pre> 29 Dr. Vermes Dömötör Margit/? Császár/Hüvelyi Nem
Repa Anna(2004.07.29) 34 Dr. Vermes Ismeretlen Hüvelyi Idővel
Pöttöm_Panna <table>
Flóra (2004.08.02) Patrik (2006.03.29)</pre> 30 Dr. Bánhidy Berényi Gyöngyi Hüvelyi Pocakban
Icsilya Levente;Máté (2004.10.20) 25 Dr. Ujvári Nem volt Császár(35+0) Igen
Angyalka2 Jencike (2005.01.20) 28 Dr. Valent Tigyi Zsuzsanna Császár Idén
Emma8 Balázs (2005.04.28) 29 Dr. Ács Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Aysegül37 Aysegül (2005.05.11) 38 Prof. Asztalos Nem volt Császár Nem
Titti Klaudia Kitti (2005.05.12) 28 Dr. Radványi Tigyi Zsuzsi Hüvelyi Nem
Szilvi8 Virág (2005.05.23) 29 Dr. Sipos Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Akinorev Gergely (2005.05.24) 22 Dr. Gimes Dömötör Margit Császár Nem
Lini Lacika (2005.06.24) 30 Dr. Valent Hüvelyi Nem
Recece(Eszter) Virág (2005.07.02) 34 Dr. Valent Császár Nem
Anitq Zsófi (2005.07.12) 32 Dr. Radványi Tóth Anna Hüvelyi Nem
Dorka34 Benedek (2005.07.21) 34 Dr. Radványi Tóth Anna Hüvelyi Nem
Kgk Botond Olivér (2005.08.09) 26 Dr. Patai Gönczi Katalin Császár Idővel
Mea Lívia (2005.09.06) 26 Dr. Valent Nem volt Császár Nem
Szofec Balázs (2005.10.11) 34 Dr. Ács Zsoldosné Eta ? Nem
Vanília Ádám (2005.12.10) 25 Dr. Várbíró ? Hüvelyi Nem
Hatos Flóra (2005.12.12) 26 Dr. Takács Dömötör Margit Hüvelyi Nem
Osyne Fanni Noémi (2005.12.12) 30 Dr. Bánhidy ? Császár Nem
Joe Botond (2006.01.18) 24 Dr. Ács Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Mesa Luca (2006.01.18) 24 Dr. Ács ? Császár Nem
Kgiulia Dorina Ilona és Lívia Mária (2006.01.28) 24 Dr. Ács Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Dorka24 Norbert (2006.03.11) 24 Dr. Mericli ? ? Nem
Huncut Sanyi (2006.03.26) 27 Dr. Tahy ? Hüvelyi Nem
Annácska Péter Donát (2006.03.31) 25 Dr. Várbíró Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Lilló Bálint (2006.04.25) 30 Dr. Bánhidy Gönczi Katalin Császár Nem
Gabek Gergő (2006.05.?) 30 Dr. Bánhidy ? ? Nem</pre>

Ha a táblába szeretnél bekerülni, küldj egy e-mail-t az adataiddal a profilomban levő címemre

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!!!

Gyöngyusz, de jó hogy jelentkeztél amikor elszállt a gépünk mindent elvesztettem, ha tudsz írsz egy e-mailt. Mert az is elveszett, ezért nem tudtam jelentkezni:-((( Köszi előre is!!!

Rita csak az msn címedet szeretném elkérni ha lehet. És nagyon drukkolok neked!!!! Remélem neked is olyan jó élmény lesz Valent dokival szülni, mint amilyen nekem volt 7 évvel ezelőtt:-)) Puszi neked!!! Vigyázz magadra!!!:-))

Dóri látod a táblát, csak 3 nap van köztünk, lehet az is hogy egy napon szülünk:-))

Döntöttünk Fiú és lány névben, ha fiú úgye Ákos azt már sokszor irtam, de ha lány az ma dőlt el Zita lesz, mint az utolsó magyar királyné.

Gabek én is gratulálok!! Várjuk a történeted!! Jó egészséget nektek!!! Sok tejcsit a kicsinek:-))

Indigó neked is drukkolok!!! Vigyázz magadra, már nem sok van hátra:-))


Puszi nektek!!!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Helló Lányok!
Nagy gratula Gabeknak!!!!Kép Kép Kép Kép
Jó egészséget kívánok nekik és sok tejcsit!
Hát ma olvastam a meséskönyvből, amit kaptam a gyerekektől. A mese címe: Rosszcsont Kata volt, hát nem tudom. A farkas és a hét kecskegida se volt kutya! Vagy túl kézett vagyok lélektenban és jelentéstanban, de ezek a mesék néha rémisztőek! Bár mi is felnőttünk!
Gyakorló anyukák? Hogy bírják a gyerekek ezeket a meséket? A Grimm mesék anno nem a gyerekeknek készültek, Andersenről már ne is beszéljünk! a tanulság erőszak útján vezethető elő?
Ja! Az ananász tényleg isteni! Ímádom! Köszi a tanácsokat!
Volna még egy kérdésem: előfordulhat, hogy a köldök néha besüpped? Annak mi az oka?

Kép
anid
 
 


Anita,
A tervek szerint május 25-28 körül fogok szülni, de még nem súgott a pici lány. Kép
A szülésznő választás úgy működik, hogy vagy a dokid ajánl egyet (általában mindenkinek van 1-2, akivel legtöbbet dolgozik) vagy te magad választasz a hallottak alapján. Nekem a kórházi védőnő mondta meg a tel.számát egyszer, felhívtam, találkoztunk, megbeszéltük.
A legtöbb szoba 5 ágyas és rooming-ines, így a baba veled lehet végig, de bármikor beviheted a csecsemő osztályra, ahol vigyáznak rá, ha mégis úgy érzed, hogy egyedül lennél.

Lilló,
Ha már úgyis ott vagyok és kíváncsi is vagyok Kép, igazán csak pár perc és jó látni-hallani, hogy minden oké és jó volt.
Legközelebb jövő szerdán szállok ringbe, ha valaki szeretné, hogy meglátogassam. Kép

Indigó,
Mennek a drukkok. Kép

Hát úgy tűnik, ebből a csapatból nem fogok egyszerre szülni senkivel... bár még az én lányom is érkezhet előbb. De szerintem nem fog... Ma 1 ujjnyira voltam tágulva. Hmmmm...

prucsok
 
 


Fenntebb írtátok, hogy szerveztek talit, tök jó lenne, de én már akkor nagyon pocakos leszek! Bár most nehezen tudom elképzelni, hogy még a növekedés java hátra van! A honlapon van ez a hétről hétre való Uh, s mi két hete hoztuk azt az eredményt, amit ott írtak a 31. hétre. Ilyenkor mi van? Igaza lesz a dokinak, hogy két héttel korábban fog jönni?
Ismeri valaki az asztrológiát! Milyenek a lány rákok?

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

Jutka, köszi az érdeklődést - a második adag már nem lett olyan néger. De az első adag is ehető végülis. Kép Kép

Prücsök! Olyan jó "sorstársakra" lelni. Úgy értem, hogy bennem is pont mostanában kezdek ilyen pánikgondolatok előjönni. De ezek szerint nem vagyok egyedül ezzel. Nem is lenne normális, ha az ember nem aggódna egy ilyen nagyszabású feladat megkezdése előtt. Azért ez mégis egy életen át tartó project... Kép Kép Ami a jövő szerdát illeti: de jó lenne, ha engem meglátogathatnál. Kép Kép Kép

Brik! Sajna nincs msn címem.. itthon kökorszaki betárcsázós netünk van, mert mindkettőnk munkahelyén korlátla netezési lehetőség van, és eddig nem éreztük szükségét, hogy bevezessük itthonra az ASDL-t vagy valami modern, gyors internethozzáférést. De ha írsz nekem egy emailt, szívesen megadom a telefonszámom, és akár beszélhetnénk is! Mit szólsz? Kép Köszi a drukkokat!!

Üdv mindenkinek,
Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok,
Rita,már nem sok van vissza.Nemsokára megérkezik a pocaklakód.Kitartás az utolsó napokra.

Brik,nekem is Ákosnak hívják a nagy fiamat.Nekem természetes volt,hogy az első gyermekem csak fiú lehet,és anno lánykoromban már kiválasztottam az Ákos nevet.Így is történt,olyannyira,hogy lány névben nem is gondolkodtam.Még a kitolási szakban is kérdezték,hogy mi lesz a neve,ha mégis lány lesz,én csak annyit mondtam csak Ákos lehet,annyira tetszett és tetszik ez a név.Már 11 éves az Ákos és ő is szereti a nevét.
Üdv.
Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


HAli!
Timi érdekes ez a a név választás, mi így voltunk a Kata névvel, s lőn csoda, lányunk lesz, mi a fiú névvel szenvedtünk sokat, s nem is lett fiúnk! Na de már a másodikra lesz fiú nevünk és hátha! A gond csak majd az lehet, ha ikrek lesznek és lányok!Kép

Kép
anid
 
 


Anid,
Nekem mindig azt mesélték a szüleim, hogy még a Vukról is ki kellett vigyenek a moziból, mert sírtam. De ez a Micimackónál is előfordult. Kép Van egy ominózus kazetta, amin azért sírok mert "nem monda a néni, hogy fázzson a mackóóó..." De már találtam néhány jó mesekönyvet, amit majd bátran ajánlok a gyerekeimnek.
Hogy korábban fog-e érkezni a pici, azt szerintem nem lehet megjósolni. Tegnap egy olyan kismamával voltam ctg-n, aki aznapra volt kiírva, ugyanakkor Lilló és Gabek is előbb szült a kiírásnál. A dokim szerint az időjárás front is sok esetben megindítja a szülést. Don't worry! 2 héttel korábban születni már teljesen oké. Kép

Rita,
Engem is megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül a nyavajáimmal. Tegnap is beszélgettük a párommal és olyan jó volt, hogy megszeretgetett. Tökre megnyugtató.
És ígérem meglátogatlak, ha szerdán, ha ott leszel. Kép Valaki biztos jelentkezik majd, ha bent vagy (vagy elküldhetem a számomat).

Szép napot mindenkinek!
Kép Végre ragyogó napsütés van! KépKépKép

prucsok
 
 


Sziasztok!Segítséget kérnék,még teljesen új vagyok nálatok.Kórház választás előtt állok és jókat hallottam a II.sz. Női Klinikáról.Ha van véleményetek és megosztanátok, örömmel venném. Előre is köszi!
eszter29
 
 


Anid,
Nekem mindig azt mesélték a szüleim, hogy még a Vukról is ki kellett vigyenek a moziból, mert sírtam. De ez a Micimackónál is előfordult. Kép Van egy ominózus kazetta, amin azért sírok mert "nem monda a néni, hogy fázzson a mackóóó..." De már találtam néhány jó mesekönyvet, amit majd bátran ajánlok a gyerekeimnek.
Hogy korábban fog-e érkezni a pici, azt szerintem nem lehet megjósolni. Tegnap egy olyan kismamával voltam ctg-n, aki aznapra volt kiírva, ugyanakkor Lilló és Gabek is előbb szült a kiírásnál. A dokim szerint az időjárás front is sok esetben megindítja a szülést. Don't worry! 2 héttel korábban születni már teljesen oké. Kép

Rita,
Engem is megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül a nyavajáimmal. Tegnap is beszélgettük a párommal és olyan jó volt, hogy megszeretgetett. Tökre megnyugtató.
És ígérem meglátogatlak, ha szerdán, ha ott leszel. Kép Valaki biztos jelentkezik majd, ha bent vagy (vagy elküldhetem a számomat).

Szép napot mindenkinek!
Kép Végre ragyogó napsütés van! KépKépKép

prucsok
 
 


Sziasztok!

Rita, Prücsök: Ne féljetek! Nincs szebb dolog az anyaságnál. Nem könnyű, de csodálatos feladat. Mi mindennap újabb és újabb csodákat élünk át a Kisfiammal. Én már nagyon vártam a szülést, bár nekem már nagyon sok nyavajám volt a végén, lehet ez is közrejátszott benne. Mégis, mikor megszületett, az első éjszaka szülés után kezdtem el parázni, hogy most mi lesz. Holnaptól már mindig ott lesz velem, és mit fogok Vele csinálni. Az első pelenkázásnál pánikba estem, gondolkodtam, hogy megkérem az egyik szobatársamat segítsen, de aztán úgy voltam vele, hogy otthon is majd egyedül kell boldogulnom. Remegtem az idegességtől el ne rontsak valamit, főleg a köldökcsonk ápolásnál. Az első szopizásokat végigbőgtük mindketten... Ezek ma már szép emlékek Kép Ma két hetes Bálint,két hete ilyenkor már javában vajúdtam. Kép
Szóval tényleg ne féljetek, átestek a nehezén, és utána már rutin lesz az egész.

Prücsök: Én nem szültem előbb, pont a kiírt napon szültem. Kép

Anid: Névválasztás. Nekünk csak lány nevünk volt, és mi nagyon lányra számítottunk. Aztán a 16. héten kiderült, hogy kukija van. Keményen gondolkodóba estünk...

Rita, Indigo, Prücsök: Nektek már igazán nincs sok hátra. Nagyon drukkolok Nektek!!!

Legyen szép napotok!
Ma kiviszem kicsit Bálintot a levegőre Kép
Lilla

lilló
 
 


Eszter: Üdv itt! Ha kicsit visszaolvasol, akkor nagyon sokat írtunk a kórházról néhány hozzászólással ezelőtt, mert már többen érdeklődtek. De ha van még kérdésed szívesen válaszolok akár itt, akár emilben. Egy fentebbi hozzászólásban leírtam a mail címemet is.

Lilla

lilló
 
 


Köszi Lilló! Utánanézek hamarosan a hozzászólásoknak.Most készülök Demendi doktor magánrendelőjébe,úgy tudom ő is a II. sz-n dolgozik.
eszter29
 
 


Eszter29,
A kórházról: felújított egyágyas szülőszobák olyan kis apartman beütéssel(olyan mintha nem is szülőszoba lenne), van baba intenzív jól felszerelt tiszta(asszem ez nem minden kórházban van,) de erre ne legyen szükséged. Az orvosokról itt többnyire csak jó dolgokat hallasz mindenki imádja a sajátját (emberileg, szakmailag ott vannak), a szülésznők pedig nagyon kedvesek, jó szakemberek, szinte mindegy, hogy melyiknél szülsz.

Lilló,
Boldog két hetet! Az első pelenkázásnál én is remegtem. Alig volt tappancsa az én kétkilós babámnak (Úristen de rég volt!!!) és féltem, hogy csontját töröm.

Névválasztás: Nekünk volt egy darab fiú és egy darab lány nevünk. Aztán lett két darab fiúnevünk, mert meg voltunk róla győződve hogy fiúk lesznek, de legalábbis egy fiú tuti lesz a kettőből(kórházi UH is ezt mondta!). Aha! Aztán kellett keresni még egy lánynevet, merthogy két lány lett. Volt ám meglepi még ebben is.

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Köszi a sok drukkot. Igazából az idegesít, hogy egész nap csörög a telefon, hogy "na mi újság? Egyben vagytok még?". Kezd az agyamra menni. Persze, tök jól esik, hogy ennyien érdeklődnek, de igazán nem rajtam múlik, mikor akar kijönni a gyerek. Lehet, hogy én is pont a napján szülök, mint Lilló. És az még több, mint egy hét.

Brik! Nem jött át az emailed a hotmailes címemre! Légyszi próbáld meg újra, vagy a másik címre!!!

Dóri! Email ment.

Kguilia! Mikor derült ki, hogy akit fiúnak mondtak ő is lány? Nekünk következetesen fiúnak mondják a babókát az UH-n, de sógornőméknek is azt mondták, és lány lett.

Prücsök!
Mi is a párommal megbeszéltük a dolgokat - és kiderült, hogy ő is ugyanúgy parázik. Kép Kép Ez megnyugtató, mert akkor ezek szerint ez tényleg nagy feladat. (A párom alapból nem egy aggódód típus, sőt. Kép )Szóval ezt tényleg kibezsélni a legjobb!

Üdv,
Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Anid,
Nekem mindig azt mesélték a szüleim, hogy még a Vukról is ki kellett vigyenek a moziból, mert sírtam. De ez a Micimackónál is előfordult. Kép Van egy ominózus kazetta, amin azért sírok mert "nem monda a néni, hogy fázzson a mackóóó..." De már találtam néhány jó mesekönyvet, amit majd bátran ajánlok a gyerekeimnek.
Hogy korábban fog-e érkezni a pici, azt szerintem nem lehet megjósolni. Tegnap egy olyan kismamával voltam ctg-n, aki aznapra volt kiírva, ugyanakkor Lilló és Gabek is előbb szült a kiírásnál. A dokim szerint az időjárás front is sok esetben megindítja a szülést. Don't worry! 2 héttel korábban születni már teljesen oké. Kép

Rita,
Engem is megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül a nyavajáimmal. Tegnap is beszélgettük a párommal és olyan jó volt, hogy megszeretgetett. Tökre megnyugtató.
És ígérem meglátogatlak, ha szerdán, ha ott leszel. Kép Valaki biztos jelentkezik majd, ha bent vagy (vagy elküldhetem a számomat).

Szép napot mindenkinek!
Kép Végre ragyogó napsütés van! KépKépKép

prucsok
 
 


Anid,
Nekem mindig azt mesélték a szüleim, hogy még a Vukról is ki kellett vigyenek a moziból, mert sírtam. De ez a Micimackónál is előfordult. Kép Van egy ominózus kazetta, amin azért sírok mert "nem monda a néni, hogy fázzson a mackóóó..." De már találtam néhány jó mesekönyvet, amit majd bátran ajánlok a gyerekeimnek.
Hogy korábban fog-e érkezni a pici, azt szerintem nem lehet megjósolni. Tegnap egy olyan kismamával voltam ctg-n, aki aznapra volt kiírva, ugyanakkor Lilló és Gabek is előbb szült a kiírásnál. A dokim szerint az időjárás front is sok esetben megindítja a szülést. Don't worry! 2 héttel korábban születni már teljesen oké. Kép

Rita,
Engem is megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül a nyavajáimmal. Tegnap is beszélgettük a párommal és olyan jó volt, hogy megszeretgetett. Tökre megnyugtató.
És ígérem meglátogatlak, ha szerdán, ha ott leszel. Kép Valaki biztos jelentkezik majd, ha bent vagy (vagy elküldhetem a számomat).

Szép napot mindenkinek!
Kép Végre ragyogó napsütés van! KépKépKép

prucsok
 
 


Rita: Ismerős!Kép A végén én már nem vettem fel a telefonomat, és az sms-eknél is legszívesebben a falhoz vágtam volna, mikor mindenki azt kérdezte, hogy: "Na? Egyben vagytok még?". Baromi idegesítő volt.

Szegény Prücsök hozzászólása meg jól beragadt...

Giulia: Köszi!Kép Az ajándékom a Fiamnak az első levegőzés lesz. Végülis én is kaptam virágot Tőle anyák napjára Kép

lilló
 
 


Hát az előző tényleg beragadt. Kép Pedig csak egyszer küldtem el, bocsi. Úgy látszik önállósította magát a gépünk.

Rita,
Úgy tűnik az én párom is jobban fél a szüléstől, mint én. Kép Épp tegnap mondta, hogy amikor éjszaka felkelek és netán ő is megriad a mocorgásomra, mindig azt hiszi, hogy "baj" van, azaz akció. Kép Pedig a dokim épp tegnap mondta, hogy ha lehet éjszaka szüljek, mert akkor nyugi van a kórházban, úgyhpgy nyugodtan hívjam, szeret éjjel szülni. Kép

Lilló,
Bocs a tévedésért, nem t'om miért hittem azt, hogy előbb szültél... Jó levegőzést nektek!

Én épp felmosni készülök. (Feltalálhatná valaki az öntosztuló padlót. Kép)

prucsok
 
 


Brikancs!

Én is ugyan ezzel a problémával küzdöm...többek között a te e-mail címed is elszállt. Hol tudlak utolérni???

Anita,
Üdv Radványi doktornő páciensei sorában. E-mailben értekezhetünk...

Gyöngyusz
gyöngyusz
 
 


Sziasztok!

Akkor bocsi Lilló!

Gratula Gabeknak és Gergőnek!

Dóri+Norbi

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 


Egyre kevesebb a kismama a táblázatban!

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 


Új kismamák!
Tessék bejelentkezni Indigónál a táblázatba! Kép

Lányok,
Nálatok is szokás (volt) az, hogy szülés után anyukátok és/vagy anyósotok megszállta a családot 1-1 hétre? Nálunk ez van kilátásban, de már most borsózom tőle...
Mondjuk a sógornőméknél már 2-3 héttel szülés előtt is folyamatosan fent volt anyósom, ehhez képest nekem tök jó, hogy egyedül vagyok.

prucsok
 
 


Dorka: miért???

Prücsök: Nálunk itt van anyu, de én kértem, hogy legyen itt. Nagyon nagy segítség, mert a párom egy hétig Amerikában volt, most meg dolgozik napközben. Hétvégén hazamegy, de hétköznap itt van nálunk. Főz, mos, takarít, nekem tényleg csak a babával meg magammal kell foglalkoznom. Ez nagyon jó így a gyógyuló sebemmel, kezdő anyukaként.
Na az anyósom már más téma, neki annyira nem örülök, mert ő csak a gyereket akarná nyúzni (ha megengedném) de szerencsére ők csak egyszer voltak eddig itt - na az is emlékezetes volt, mert Bálint, az én nagyon nyugodt kicsi fiam, egész nap üvöltött, mint a sakál, annyit piszkálták - holnap is jönnek, de már előre készülök rá idegileg.
De nem vagyunk egyformák, kinek mire van igénye. Szerintem, ha nem akarod, hogy menjenek, akkor mondd meg nekik. Talán felfogják, bár az én anyósom agyáig nem jutott el sokminden, amit elmondtam neki. Kép Sajnos apukám agyáig sem, ő már le is van tiltva tőlünk, mivel nem volt képes felfogni, hogy a gyereket nem kapkodjuk fel az ágyból, mikor aludni készül meg ilyenek. Felnőtt emberek, de megbolondulnak nagy örömükben, és kezelhetetlenné válnak. Nem tudom, hogy másnak van-e ilyen tapasztalata, de én egyedül anyukámban nem csalódtam, mint nagymamában. Õ tényleg nem zavar, hogy itt van.

lilló
 
 


Nálunk is ez lesz, sőt már most be vagyok táblázva, ki mikor jön? Egyedül a sógórnőm és népes családja nem fog minket soha meglátogatni, de ő eddig sem volt kíváncsi ránk, hát gyerekre már ne is legyen. Az elmúlt 8 hónap alatt annyit volt képes kipréselni magából, "Fiad lesz vagy lányod?" Persze ez csak terv, de majd meglátjuk. hogy mit bírok és mit bír a gyerkőc!
Hétfőtől táppénzen vagyok, kiírattam magam,Kép hát mit ne mondjam elég jól esik a szervezetemnek, hogy nem kell buszozni, korán kelni stb. Olyan jókat alszom ebéd után, igaz, hogy csak 30 perc, de milyen 30 perc!Kép

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

bocs, hogy visszapofátlankodok, néha azért olvasgatlak Titeket isKép

Anita, gyere el a felkészítőre, keddenként van 14.30-tól és a 2. emeleti ún Tanteremben van a találkozó. A jövő heti téma nagyon érdekes: a normál szülés folyamatai. Aztán itt is lesz lehetőség szülőszobát nézni és különböző relaxációs gyakorlatokat tanulni, sok más hasznos infóval együtt.


Ma pedig nyilt nap volt a klinikán, be lehetett menni a szülőszobára és a vajúdóba. Nagyon nagy élmény volt, gyönyörű ott minden! Az UH lehangoló folyosójától fényévekre van ez a rész, modern, szép design, tisztaság, kedves személyzet, a szülőszoba olyan,mint egy apartman, külön WC, fürdőszoba tartozik hozzá.

Puszi Nektek,
Krisszi

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!!

Rita oké küldök este mailt:-))

Gyöngyusz a címem: bogarbrigitta@freemail.hu

Timiban nálunk Lilinél nem volt fiú név pedig ott csak mi tudtuk hogy kiscsaj lesz az UH is csak a 38. héten mutatott valami jelet hogy lány, de csak akkor volt biztos amikor megszületett a kiscsaj:-)) Most viszont úgy voltunk hogy mindenféleképp magyar nevet szeretnénk:-)) Na és persze Ákos az énekes is bejátszott:-))

Krisszi jövőhéten én is szeretnék menni, valószínű megyek is:-)) De hogy ismerlek meg benneteket?

Puszi!

Brik!

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Rita,
Nekünk a kórházi Uh-n mondták fiúnak, amíg a 22. héten elmendtünk 4D-s UH-ra és ott teljesen egyértelműen nem volt kuki sehol. Még mi is láttuk a laikus szemünkkel, hogy mit látunk ill. hogy mit nem. Jó alaposan meglepődtünk, mert ezzel a verzióval egyáltalán nem számoltunk. Férjemnél generációk óta nem volt lány. Hát mi bepótoltuk.

Prücsök,
Hát igen nehéz kérdés a Nagyizás. Nálunk is itt volt anyu az elején mindennap, de mára már belejöttem a kétgyerek egyszerre etetésébe büfiztetésébe... Szóval mostmár ritkábban jön át segíteni. De szerintem ha téged zavarnak a "lábatlankodó segítők" igenis mond meg nekik, hogy egyedül szeretnél/szeretnétek lenni. Én mindig azt mondogattam ha már zavart a nyüzsi, hogy bele kell tanulnom abba, hogy nincs mindig segítségem és hagyjanak érvényesülni. Persze ezt lehet, hogy többször el kell mondani, mert annyira kímélnének. De az is lehet, hogy majd jól fog esni szülés után egy kis támasz. Az a lényeg, hogy nektek mi a jó.

Lilló,
Anyóskérdés ismerős. Habár nekem szerencsém volt, mert csak párszor kellett nekik elmagyarázni, hogy a gyereket úgy is lehet szeretgetni ha nem rázzuk a popsiját, és nem kapkodjuk fel. Én igenis kiosztottam mindenkit, amikor láttam hogy kézről kézre adnák a gyerekeket, mert ugye olyan aranyosak. Szépen elmagyaráztam, hogy ha tényleg szeretik a lányokat nem bántják azzal, hogy kézbeszoktatják, mert nekem erre nem lesz időm két vísító csöppséggel és a gyerekek fognak szenvedni amíg újra visszaszoknak a normál kerékvágásba. Rosszul tudok lenni attól, amikor látok egy fáradt és nyugira vágyó babát kézről kézre járni. Lehet hagyni érvényesülni a nagyikat, de vannak határok amiket azért tiszteletben kéne tartani. Anyukám ezt egyből megértette. Anyosómék is meg lettek nevelve. Maximum azt hiszik, hogy szívtelen anya vagyok. Pedig csak próbálok a férjemmel együtt következetesen nevelni(már amennyire a háromhónaposokat lehet).

KépKép
kgiulia
 
 


Hello!

Rita, Prücsök, parazzatok csak Kép Tényleg teljesen normalis és inkabb most, mint utolag mikor mar ott a baba Kép!

Prücsök nekem anyamék segitettek föleg szülés utan, nem aludtak nalunk, de minden nap atjöttek fözni meg takaritani és ez is oriasi segitség volt. Kipurcantam volna, ha ezt is nekem kell. Maga a szülés is faraszto nyilvan meg az uj helyzet ugye. De amikor bent vagy, ha a Te babad alszik éjszaka lehet, hogy a szobatarsaké éppen nem. Szoval ezzel azt akarom mondani, hogy nagyon faraszto az a néhany nap, amit bent kell tölteni. Erröl itt mar többször is irtunk, én komolyan mondom ugy érzem jobban kikészitett ez meg a sok "harc" a csecsemösökkel, mint maga a szülés. Tiszta zombi voltam mikor hazakerültünk Kép.
Anyos: haaaat, nem tudom, attol függ mennyire vagytok joban. Szerintem inkabb az anyukadat kérd meg Kép

Mese: a kisvakond szerintem tuti Kép Kép! Nalunk nagy kedvenc.
Van egy Pagony nevü bolt, ahol tök jo mesekönyveket lehet venni, ismeritek? Van egy a XIII. kerületben és egy a II. ban. Jatékokat is arulnak, nagyon helyesek.

Nyiltnap a klinikan: De jo! nem is tudtam, hogy van ilyen...

KGiulia: Le a kalappal, nekem a mai napig rejtély, hogyan lehet két éhes, üvöltö kis csöpséggel banni Kép Egyszerre eteted öket?

Vincusnak ugy néz ki jön a foga, elég nyügös szegénykém Kép. Jellemzö ilyenkor, hogy felébrednek éjszaka? ö mar nem szopizik éjszaka, de az éjjel felébredt és nem tudott visszaaludni magatol.
Agi, köszi a homeos infot, a multkor megtapasztaltam én is, hogy kicsit sok idö alatt olvadnak el a bogyok. Leközelebb egyböl berakom a szajaba Kép

Rita, Indigo, Prücsök, kitartas Kép!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Szia Brik!

Levél ment priviben, talizhatunk a felkészítőn.

Puszi,
kriszta

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Hát, nekem anyukám és anyósom is 120 km-re laknak, ami alapban jó, mert valahogy nem tudom elképzelni, hogy itt lakjanak a "szomszédban", miután főiskolás korom óta többnyire gyakorlatilag család nélkül laktam és köszönöm jól vagyok. Kép Szóval 3 nap után már a saját családom is nehezemre esik, ha pl. ünnepekkor otthon vagyunk, bármennyire is szeretem őket.
Anyuval persze meg tudom beszélni, ő a könnyebb eset 4 unokával a háta mögött, ráadásul dolgozik is, tehát korlátozott a szabadideje. Anyósom viszont nyugdíjas tavaly ősz óta... Már mindenféle történeteket találok ki babakelengye ügyben is, mert felvásárolnák a fél világot. Jó szándék vezérli persze ebben is + a segítésben is, de mellette valahogy idegennek érzem magam a saját otthonomban néha. Szóval vele nehezebb lesz megbeszélni, mert alapesetnek tartja (apósommal együtt), hogy ha megvan a picur, akkor jön. De azt hiszem a párom is támogatni fog. (Szerencsére ő is megszokta, hogy magunk vagyunk. Kép)
Nekem már most sok a családból, mivel mi csak átlag 3 havonta járunk haza 1-1 hétvégére és ezt megszoktuk. Kép Szerencsére mindenki messze lakik, csak apósomék érnek rá nagyon. De majd megoldjuk valahogy a leszerelést. Kép


Lilló,
Azt azért nem gondoltam, hogy a nagypapák is lehetnek problémásak. Főleg ennyire.
Nálunk a nagypapa (apukám) a 2. legfontosabb ember az anyukák után az unokáknál, sőt néha ő az első. Kép

Anid,
Gratula a táppénzhez! Pihenj csak sokat! Kép

prucsok
 
 


Sziasztok!

Nekünk mindkét nagymami messze lakik, ennek ellenére 1,5-1,5 hetet itt töltöttek az elején, ami rettentő jól esett. Anyósom azért, mert 2 unokányi tapasztalattal a háta mögött egy csomó mindent tudott és nem kellett a nulláról kezdeni, anyu meg azért, mert ővele egy hullámhosszon vagyunk. Azóta is anyósom kb. hetente egyszer feljön Pestre, főz, takarít,stb,és ez nagyon jól jön. Hiába 6 hetes a csöppség, nem tudom úgy megcsinálni az összes házimunkát, ahogy szeretném. Szóval én nagyon örülök neki, hogy tudnak segíteni.

Huncut

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok!

Segítsetek légyszi: 28.heti UH-ra szerintetek a Praxis vagy a Kárpát utcai rendelő a jobb?

Mindenfélét hallottam mindkettőről...

Köszi,
Kriszta

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!

Ma "még mindig egyben" vagyunk - pedig hajnalban már azt hittem (megint), hogy indulni kell. Tízperces jóslófájásaim voltak, de ezek tényleg fájtak. Nem tudom, milyen lesz, ha majd igazán bedurvul a helyzet.... Kép Kép Aztán 8-ra mentünk CTG-re, ahol már gyönyörűen látszott, hogy periodikus fájásaim vannak, de még fájásgyengék, szóval "ezért még nem adnak gyereket" Eta szerint. Igaz, amikor éppen ott feküdtem CTG-n, akkor nem is fájt. A reggeli meleg zuhanytól leállt a rendszer. Kép

Edina (akivel reggel együtt feküdtem CTG-n)! Ha esetleg incognitoban olvasol minket, itt kérek elnézést, hogy nem köszöntem el reggel, Eta olyan hirtelen jelent meg, és vitt ki onnan. Meg egyébként is elég kába voltam reggel. Szóval bocs!!

Prücsök! Tetszett az elírásod: "öntusztuló" Kép Kép Lehetne "önkosztoló" is... Kép Kép

Anya/anyós téma: bevallom, én sem szeretném, hogy az első héten itt legyen valaki, műr a páromon kívül. Úgy néz ki, a férjem bármikor ki tud venni egy hetet, és azt tervezzük, ő lesz velünk itthon az első időben. Aztán ha kialakult a saját ritmusunk, akkor jöhet anyukám. Õ nagyon határozott személyiség, félnék, hogy nagyon megmondaná, hogy mi hogy legyen, ha már az elejétől itt van. De az biztos, hogy áldás lesz, ha jön segíteni, csak az első napokban szeretném, ha egyedül lenne a kis családunk.

Saara! Kösz a bíztatást, nagyon jól esik! Ami a bentlétet illeti: Te mennél egyágyas szobába a benti tapasztalatok után? (Első gyereknél!)

Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok!

Rita, drukkolok tovabbra is Kép! Ez jo, hogy ilyen sokat josolgatsz! Remélhetöleg gyors szülésed lesz - bar nem értek hozza. Ezt kivanom mindenesetre Kép Kép!

A kérdésedre valaszolva szerintem nem mennék egyagyasba elsö gyereknél. Nagyon jo a szobatarsakkal lenni, egymast biztatni, röhögcsélni akarmilyen faraszto is 5 agyasban lenni.
Nem tudom ti hogy voltatok vele, nekünk a takaritonö volt a kedvencünk, 6 kor megjelent és véletlenül sem söprögetett csendben, mindig fel kellett ébresztenie az egész brigadot Kép...

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok,
Mi amikor anyukámak bejelentettük, hogy nagymama lesz a első öröm mondatok után, anyukám elkezdte tervezni a gyerekszoba kialakítását a régi gyerekszobánkban, amit ma már teljesen másra használ. Már a kiságy vásárlás problémakörénél tartott, amikor nem bírtam tovább és lehűtöttem szegényt: ez a mi gyerekünk lesz, és velünk fog lakni, a havi egy napos látogatásokra nincs szükség a külön gyerekszobára.
Szegény pár percig meg sem tudott szólalni, csak halkan motyogta maga elé, hogy igen, igen, tudom.
Egyébként 18 éves koromban elköltöztem, és havi egy-két nap bőven elég a szülői szeretetből. Ezt ő is tudja, csak szegénykém valahogy a hír hallattán átkapcsolt egy eddig ismeretlen "a világ legjobb nagymamája leszek programra". Ja, és 70 km-re lakik. Nagyon szeretem őt, de ezek után némi aggodalommal várom a következő terveit.
didot
 
 


Anyuéktól most fognak elköltözni a tesómék és akkor külön babaszoba ugyan nem lesz, de vendégszoba babasarokkal igen - tesómék épp nem használt bababútoraival. Remélem vesznek végre egy rendes ágyat nekem is! Kép

Ma végre én is elkészültem a babasarok fejvédőinek és egyébhuzatainak varrásával, már csak képeket kell kiaggatnom a falra. Tök jó! Kép

Krisszi,
És a Praxisban voltam 4D-n és nagyon jó a tapasztalatom. Ugyanis épp faros volt a baba és Győrffi doki csak a sima UH árát kérte el. De hallottam a Kárpát utcairól is jót, azaz egy doktornőről, aki az ex-főnökéméknek csinálta a 4D-t (a nevét nem tudom sajnos).

Rita,
Csak ügyesen! Drukkolok! KépKépKép

prucsok
 
 


Sziasztok!

Hát, nagyon felgyorsultatok, nem is győztem visszaolvasni mindent részletesen, na de azért:

Nagyon nagy gratula Gabeknak, jó egészséget kivánok én is és sok tejecskét!

Rita!
Neked viszont szurkolok, ezek szerint most már lehet Kép!

Anyukák!
Nyomás kifelé levegőzni, isteni idő van! KépKép

Mindenkinek szépséges május 10-et kivánok!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Lilló:Azért, mert én is írtam Neked, hogy egyben vagy még?
Kár lett volna a telcsidért.

Anya, Anyós:
Sajnos nekem már Anyukám nem tudott, tud segíteni.
Anyósomtól még a terhesség ideje alatt meg voltam rémülve, nem tudtam elképzelni, hogy lesz, amikor bejelentette, hogy amikor szülünk kivesz két hét szabit és segít nekem.
Jól is esett, de féltem is ettől.
A végén majdnem vele szültem.A párom amíg oda nem ért ő volt velem a vajúdóban.
Amikor hazajöttünk főzőtt, mosott, takarított.
Nagyon jó volt, hogy a kórház után tudtam pihengetni. És összeszoknunk a fiammal.

Összegezve: szerintem mindenkinek jól jön a segítség.

Ja és a tapasztalat!
Pl.: a Klinikán nem mutatják meg, hogy kell megfürdetni a babákat.
Egy kezdő szülő, hogy áll neki egyedül otthon?

Amíg a köldökcsonk le nem esett Anyósomra bíztam a fürdetést, nehogy elbaltázzak valamit.

Dóri+Norbi

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 


Sziasztok!!

Rita tegnap nagyon rosszul voltam, ezért ne haragudj hogy nem ment mail:-(( Hú nagyon szorítok neked!! Utána tessék mesélni:-))

Krisszi oké, ahogy megbeszéltük:-))

Lillo hogy vagytok? Nincs képed a picikédről?

Prucsok szorítok neked is!! :-)) Vigyázz magadra!!

Puszi nektek!

Brik
22. hét

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Szia Gyöngyusz!
Légyszi küldd el az e-mail címed.(Radványi doktornő ügyben) :-) Köszi

Szia Prücsök!
Köszi az infókat :-) Neked már nem sok van hátra :-) Sok sikert kívánok.

Anita
gtanita
 
 


Saara,
Igen egyszerre etetem őket. Mondjuk (sajnos!) könnyebb helyzetben vagyok, mert üvegből etetek, így azért mégiscsak más. Szerintem a két cuclis etetése is van olyan fárasztó, mint amikor a nagyobb gyerek vajaskenyeret enne, a kicsi meg szopizna. Jó idegrendszer kell hozzá. Ja, és a takarítónő nekünk is tetszett.

Lányok segítsetek!
Lívia a kissebbik csemete újjabban fél a fürdéstől. Az első perctől kezdve mindig én fürdettem a két gyereket, az elején még kicsit sírdogáltak hajmosásnál, aztán ahogy nőttek megszerették. Nemrég áttestáltam Apára a fürdetést, merthogy egész nap alig van itthon és hogy ezt az örömteli élményt megosszák egymással. Az elején nem is volt semmi baj mindannyian élvezték a pancsit. Aztán valami történhetett, mert a kislány egyszercsak a fürdés alatt elkezdett vigasztalhatatlanul sírni (zokogásig, hüppögött szegényke), majd miután ezt többször eljátszotta, "visszavettem" én a fürdetését. Szerintem Apa ugyanúgy fürdette mint én (hiszen eggyütt csináltuk az elejétől fogva) mégis valami történhetett egyszer. Ki tudja, hidegebb volt a víz mint ahogy megszokta, vagy melegebb, vagy valahol becsapódott egy ajtó és ettől megijedthetett... nem tudjuk. De én úgy látom, hogy fél. Hiába énekelgetek neki végig, meg bohóckodom, beszélek hozzá, szinte belemászom a kiskádba, hogy ne érezze magát védtelennek, van hogy megnyugszik de mintha valami eszébe jutna néha. Van, hogy élvezi a fürcsit aztán pikk és sírás. Néha ki tudom rángatni a rémületéből és megint élvezi, néha nem. Nem tudtok tippet adni, hogy mit csináljak? Ma például szinte csak belemártottam a vízbe mert amint kijjebb engedtem az ölelésemből, hogy legalább az arcát megmossam meg a többit, lassan óvatosan, megint félt. Azt tudni kell erről a Manóról, hogy képes a saját sírásától megijedni, amitől mégjobban sír és így gerjeszti magát. Szóval olyan kis mimóza. Szeretném visszaszerettetni vele a fürdetést, de már kifogytam a tippekből. Még amikor megszületett és mindentől félt a dokinéni azt mondta, hogy még fejletlen az idegrendszere azért félős (kis súly, korábbi születés), na de meddig marad ilyen? Úgyértem mikor éri utol a többi vele egykorút? Amúgy nincs vele más gond, nevetgél mindenre és mindenkire, hangosan "beszél" mindenről van véleménye. Lehet, hogy ő ilyen érzékeny? Nem tudom mit csináljak!

KépKép
kgiulia
 
 


Anita,

markamarka kukac citromail.hu-n tudunk értekezni.

Kgiulia,

Nem tudom próbáltad-e már a kádba helyezhető fürdetőt, amin szépen el tudnak feküdni a gyerkőcök. Ma már szinte minden bababoltban kapható...Én a Mária diszkontba vettem, mert ott volt a legolcsóbb. Nekünk ez nagyon bevált. A kislányom 6 hetes kora óta a nagy kádban fürdik vele, és imádja. Biztonságban érzi magát, játszhat egyedül is, persze felügyelet mellett. Õ már kezdi kinőni, lassan lecseréljük ültetősre.

Gyöngyusz
gyöngyusz
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?