Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kópé!

Azt javaslom, s anyu is(óvónő), hogy irassd be és inkább tartsátok vissza nagycsoportban egy évet, a közösség is jót fog neki tenni. Kép.
Neked is könnyebb lesz 1 fele figyelni.

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Ovi ügyben köszi a véleményeket. Igen a Kincskereső oviról van szó, tényleg nem voltam egyértelmű. Tegnap voltunk ott, volt Játszóház kézműves foglalkozásokkal. Na ez az én fiacskámat egyátalán nem érdekelte, viszont az ovis játékokkal nagyon szépen eljátszogatott, jól érezte magát.

Tegnap azt az infót kaptam, hogy 24 gyerek lesz a kiscsoportban, de 8 gyerek a már bent lévőkből kerül be (akik túl kicsik, ezért járják újra a kiscsoportot) tehát 17 hely van összesen. Lehet, hogy majd protekció kell ahhoz is, hogy a körzeti oviba bekerüljünk? Egyébként az udvarán kívül minden tetszett.
Mindenképpen be fogom iratni, mert ezek szerint később még kisebb az esély.

Kyra, A szomszéd gyerek ill a szülei meg vannak elégedve az ovival továbbra is?

Ildi, köszi újra az infót a dokival kapcsolatban, de egyelőre kivárunk. Hogy mit azt nem tudom pontosan... Állítólag, ha megnyílik a Rózsavölgyi téren az új egészségközpont, akkor ott lesz új praxis, tehát új orvos. Erről tud valaki valamit?
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap megnéztük a Kincskereső ovit is, a Nagy Lajoson levőt. Gondoltam nem árt, ha többet is megnézünk belülről. Kép Õket sem érdekelte a kézműves rész, csak a játékok. Nagyon finom lángost sütöttek, és kaptak szemüveget is, halacskásat és bocisat. Kép

Nem bántam meg, hogy idén a fiúk nem oviba mentek, hanem bölcsibe. Kép Sokkal jobban tudtak rájuk figyelni, mint az oviban. De persze ez is gyerekfüggő. Kép

Eri
simones
 
 

 
 

Sziasztok!

Kópé, örülök, hogy tetszett az ovi. Igen, úgy tudom még mindig nagyon tetszik nekik, csak az a baj, hogy a kislány sokat beteg, ezért többnyire csak délelőttönként jár. Először egész napra jelentkezett, de aztán a doktornő ajánlotta, hogy próbálják meg így. Tehát még ezt is lehet csinálni.

Szerintem is iratkozzatok be mindenképpen, és ha az a körzeti ovitok, akkor fel kell, hogy vegyenek. Majd a protekciósok mennek máshová.
Azt a jelentkezési lapon kérdezték, hogy hány gyerek van a családban és ha kisebb is van, meddig maradok otthon. Ezt lehet, hogy megkérdezik tőletek is, de nálunk nem volt gond ezzel.

Sok sikert!
kyra
 
 


Sziasztok!

Húsvét jól telt, bár elég rohangálósra sikeredett (nagyszülők, keresztszülők) itthon nem is voltunk.

Ilon, tényleg klassz társaság, ez lesz a 14. közös nyaralásunk. Bár az egyik pár épp most válik 3 kicsi gyerekkel Kép

Mi jövő hétfőn megyünk ovinézőbe.
dike

Dike
KépKép
KépKép
dike90
 
 


Lányok!
Nem kell valakinek a most szombati börzére előfizetői ajándékkupon, amiért 450 Ft kedvezményes áron lehet jegyet venni?
Ha érdekel, e-mailben jelentkezzen.

Eri
simones
 
 


Sziasztok anyucik!
Hogy ne haljon ki a topik, felrakom a táblázatot, úgyis régen volt már! Kép Aki ezer éve nem írt, hátha az is jelentkezik újra! Aki pedig nem szerepel, de szeretne, attól kérek szépen adatokat!

Puszi, Klára

<pre>
mama neve gyermek(ek) neve született lakóhely
Bella2 Luca 2003.12.30. Herminamező
Cateye <font color="0000ff">Samu
Olivér</font> 2004.10. Alsórákos
Dike90 <font color="ff0000">Róza
Regina</font> 2003.09.05.
2005.06.13. Alsórákos
Giggancs Gigi 2002. Zugló
Ildiko71 Richárd<font color="ff0000">
Zsófia</font> 2002.08.04.
2005.03.10. Rákosfalva
Ilon <font color="0000ff">Jakab
Botond</font><font color="ff0000">
Lilla</font> 1998.
2000.01.26.
2003. Zugló
Klára Gellért<font color="ff0000">
Janka</font> 2000.03.08.
2003.02.08. Alsórákos
Klarissza Lackó 2003.09.19. Herminamező
Kyra <font color="0000ff">Bence
Ákos</font> 2002.04.09.
2004.05.05. Törökőr
Lorca Natasa 2005.05.24. szomszéd
Mathilda Ákos<font color="ff0000">
Enikő</font> 2002.10.19.
2004.12.13. Alsórákos
Mese75 Lackó 2005.03.29. Rákosfalva
Mzx Erik 2005.06.21. ?
Nyetus76 Dénes<font color="ff0000">
Kamilla</font> 2002.05.29.
2005.03.02. Rákosfalva
Pledit Balázs András 2004.09.14. Alsórákos
Simones Eri <font color="0000ff">Viktor
Zoltán</font> 2002.10.22 Alsórákos
Skála_Kópé Zsolti<font color="ff0000">
Anikó</font> 2003.02.28.
2005.05.30. Herminamező
Sziszike1000 Zsolti<font color="ff0000">
Anna</font> 2001.05.21
2005.05.22. Zugló
Szti <font color="ff0000">Jucus
Ancsa</font> 1995.06.03.
2002.03.25. Rákosfalva</pre>
klara
 
 


Klára, látom, én vagyok a kakukktojás Kép, szóval a hiányzó adat: Alsórákos.

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok!

Jó, hogy megtörte vki a csendet. Kép
Anna még mindig lázas 3 féle kúpot kap napi 4*, de pétek este óta nem megy le neki, vasárnap voltunk Bethesdában is, de semmit nem állapítottak meg. mondták, majd a pisiből.
A pisi meg nem sikeredik, hogy le is tudjam venni.
Szóval nem egyszerű. Tök nyügike és éjjel alig alszik. Én meg már kicsit kimerült vagyok.

Sziszike

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Mi is itthon küszködünk, szintén lázzal. Úgyhogy rendületlenül olvasok, csak írni nem volt mit.
Sziszike, van valami más tünete is Annának? Nem lehet, hogy a 3 napos láz? Milyen magas a láza?

Nálunk a húsvéti torokgyulladás ment át nyirokcsomó gyulladásba, legalábbis eddig úgy néz ki. Bencének megdagadt a nyaka és úgy mozog, mint egy terminátor. Ákos meg szombaton este belázasodott és vasárnap meg már hasmenése volt. De ő legalább már nem lázas.
Mondjuk Bence elég jókedvű, de azért egy 37,5-38,5 között ingadózó lázzal (hőemelkedéssel) mégsem mehetünk a játszira. Csak rövideket sétálunk, mert persze itthon megbolondulnánk.

Ezek a hírek errefelé. Többieknél mi a helyzet? Hogy álltok az oviválasztással?

K
kyra
 
 


Sziasztok!

Akkor mi is csatlakozunk a betegekhezKép
Regit szombat délelőtt vittem a Bethesdába, miután egész éjszaka úgy vette a levegőt mint Darth Vader (így írják?), diagnózis: krupp. Ezen mondjuk meglepődtem, mert én nem ilyennek képzeltem, egyáltalán nem is köhögött , de végül is a dokinéni hallotta. Õ már szerencsére jól van, állandóan vigyorog, csak az orrát kell még szívni néha. Aztán tegnap estére Róza lett lázas, iszonyú éjszakánk volt, alig aludtunk mindketten, nehézlégzés, rengeteget köhögött, a "szokásos" asztmatikus bronchitis. Dokibácsink szabadságon, helyettes drnéni élből felírta az ab-ot, amit drbácsi szerintem nem adott volna, úgyhogy hosszas fontolgatás után nem adtam neki, majd holnap telefonon rákérdezek.
Többieknek gyógyulást, mamáknak pihenést.
dike

Dike
KépKép
KépKép
dike90
 
 


Sziasztok!

Szegény kis betegek, jobbulást mindenkinek!
Dike, akkor gondolom nem néztetek ovit sem. Kép
Krupp valóban nem mindig köhögős, van olyan is, hogy csak sírásnál hallatszik pl, ahogy húzza a levegőt légzés közben. Ijesztő.
Mi nem néztünk másik ovit, mindenképp ugyanoda szeretném beiratni Jankát, ahová a bátyja jár, pláne hogy vegyes csoport, legalább együtt lesznek. Nagyon bízom benne, hogy felveszik. Kép
Gellért fején a púp valamivel kisebb, de a szemei körül valóságos monoklik lettek, tiszta véraláfutás, nagyon ijesztő. Pedig adtam neki árnikát, meg kenegettem is vele. Mondom, mi immunisak vagyunk homeóra vagy mi... Kép
Még egyszer jobbulást mindenkinek, és jelentkezzetek, elveszettek!

Jó éjt, Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Na, én is előkerülök végre. Vége van a választásoknak, remélem visszatér a régi rend a munkahelyemen.
Húzós hetek voltak, de túléltük Kép

Lackó macika változatlanul nem beteg Kép
Viszont nem eszik rendesen, főleg ha édességet kap Kép akkor aztán két napig nyávog a csoki után.

Jön a nyár!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kép Kép
Nemsokára megyünk Prágába, majd július elején a tengerpartra, majd augusztusban Balaton!!!!
Bevagyok zsongva! Kép

Klarissza
klarissza
 
 


Szia Klarissza!
Én is be lennék!!! Kép Kép
Mi is mindig tervezzük a nyaralást, aztán sose lesz belőle semmi. Persze sokat megyünk együtt mindenfelé év közben is, de mindig nyárra torlódik fel a sok munka (a férjemnek persze, nekem nyáron szünet van).

Mi is betegek voltunk. Botinak csalánkiütései voltak mindenhol. Azt hittem skarlát vagy bárányhimlő lesz belőle, de szerencsére nem, ez egy ilyen vírus! A legkisebbemnek is volt már, kb. 3 nap lázzal jár. Állítólag nem lehet újra elkapni. Csak latin neve van.


Az ovival nem tudom, mit tegyek. Lilinek jó a bölcsiben, szereti a helyet és ez nagy érték. Szereti a gondozónéni is, ez különösen fontos.
A csopitársai viszont mennek fel, az oviba. Épp ahhoz az óvónénihez,aki már rég összeismerkedett vele, tényleg tök jó fej, tetszik is neki a kiscsaj, de nekem meg nem szimpatikus!
Ehhez képest költözni akartam az iskola közelébe, h a nagyok hordozása ne vegye el az összes energiámat, tehát az ottani ovit is néztem! Arrafelé meg nem kaptam még lakást/házat, pedig már kiragasztottam a hirdetéseimet!

Megint itt állok ezer felé rángatva. Az egyetlen, amit nem akartam, az ez.

De ha először teremteném meg a biztos anyagi hátteret a gyerekeimnek, akkor 50 éves lennék, mire szülhetnék! Az meg már nehezen menne...

Bocsi, h megint panaszáradat, gondolom ti is ebben a cipőben jártok.

Mit kéne csinálnom az ovival szerintetek?

Virtuális puszi mindenkinek!
Ilon
ilon
 
 


Még egy érdekes: a legnagyobbam 7 és fél múlt, már régóta nem pisilt be éjszakánként. Időnként előfordult, de nem láttam benne rendszert. Most négy napja bepisil.
Hallottam valahol, h ez a TV-zés miatt simán lehet, mi pedig egyáltalán nem nézünk tévét, a gyerkőcök viszont folyamatosan nézik, ha Nagyinál vannak. Épp múlt héten töltöttek ott 3 napot folyamatos tévézéssel.
Az előbb, hajnalban megint ágyneműt cseréltem,és kérdezgettem Jaksit, h nem volt-e olyan valami a TV-ben, amitől még mindig fél. Azt mondta: de. A szonixban elmentek egy idegen bolygóra... Mondtam neki, h majd holnap megbeszéljük, mert nem akartam felébreszteni a kicsiket.
Kíváncsi vagyok, hogyan fog sikerülni "meggyógyítani" ezt az ügyet!


Klara!
Sztem tök jó ötlet ezzel a táblázattal felébresztgetni a topikot! Kép

Sziasztok
Ilon
ilon
 
 


Sziasztok!

Klára, de elmentem hétfőn egyedül mert anyukám át tudott jönni, a többi nap meg bizonytalan volt. Beszéltem a leendő ovónénivel, szimpatikus volt. Úgy látszik ez itt az elit csoport, mert az összes dolgozó gyereke, unokája oda jár. Ami jó: hatalmas kert messze az úttól, bár elég lestrapált játékkokal. Ami még elgondolkodtatott az egész csoportban volt 3 lány, bár mondták, hogy van aki beteg, ez nem tudom mennyit számít. Kiemelt náluk a mozgás és az anyanyelv.
Ezzel úgy vagyok, hogy kb. 4 éves korától szeretném valamire (torna vagy tánc) vinni mindenképpen, beszélni meg szépen és választékosan beszél már most is (nem is vagyok elfogultKép)úgyhogy én jobban örültem volna valami kézműves-matatós vagy zenei kiemeltségnek, de tudom sokat akarok. És ami még nem nagyon tetszik, hogy a Junior hordja a kaját, bár nem tudom van e még ovi, ahol helyben főznek. Azért remélem jó lesz, bár Róza most éppen nem akar ovis lenni, mert barátném felvilágosította, hogy ott anya nem lesz vele egész nap Kép
Gellért jobban van már?

Klarissza, evés dettóKép
De jó Nektek! Prága, ott voltunk nászúton...Kép

Ilon
Ovi ügyben sajna nem tudok tanácsot adni, magam is bizonytalan vagyok.
A bepisilésen remélem segít, ha megbeszélitek, és kiadhatja magából, ami nyomasztja. Nekünk mondjuk nincs TV-nk, DVD-ket szokott nézni meg a nagyszülőknél is csak mesefilmeket de nekem néha már ez is sok.

dike

Dike
KépKép
KépKép
dike90
 
 


Sziasztok!
Annyira kitört a nyár, hogy alig vagyok gépnél. Volt olyan nap, hogy háromszor mentünk sétálni, és kb 5 órát toltam a szekeret. Emellett család apuci tagja mindig lenyúlja a szgépet, szakdolgozatot ír, úgyhogy nehéz lépést tartani. Majd ha egy kicsit elromlik az időKép
Nat jövő hónapban már egy éves, szoktatom magam a "mindent" ehet gondolathoz, hát nehéz!
F

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Még új vagyok itt.
Zuglóban lakunk, másfél éves kisfiammal és férjemmel. Konkrétan a Bölcsöde utcai bölcsöde mellett.
Kaposvárról költöztünk ide a kisfiam születésekor. Nem ismerek más anyukákat, a játszótéren is sajnos szinte mindig mások vannak.
Szívesen beszélgetnék, találkoznék olyan anyukákkal, akiknek kb ennyi idős gyermekük van, mert picim annyira vágyik pajtásokra, de sehol a környezetünkben nincs gyerek.
Amúgy 25 éves leszek pár nap múlva, rendezvényszervező vagyok, amit persze most szüneteltetek. A férjem a TV2- nél dolgozik, grafikus.
Kisfiúnk, Aziz nagyon barátságos, jóakaratú kiskrapek.
Remélem, befogadtok minket.
Üdv.
OrsiKép

Kép

Kép

Kép
orsi0509
 
 


Sziasztok!

Sajnos mi is betegek vagyunk Kép MindkettőKép
Nem tudom mi a megoldás.....3 nap óvi és utána 2-3 hét otthon, persze a kiscsaj is rá 1 héttel beteg.

Én csak két óvodát tudok ahol főznek, vagy nem a Junior szállít.
A Citrom óvodát -és a Mályvát (a Citrom egy épület majdnem a bölcsivel és ott főzenk Kép és a Mályva ott meg az allergiások miatt.)

Ildi
ildiko71
 
 


Sziasztok!

Most csak egy gyors bekukkKép

Orsi!
Üdv itt földim Kép

Adataikért aggódnak az iWiW-felhasználók
http://index.hu/tech/net/0429iwiw/

Eri
KépKép*3,5 év
simones
 
 


Sziasztok!

Orsi, üdv itt! Különleges neve van a kisfiadnak! Milyen eredetű? Sajna enyémgyerekek már nagyobbak, de lesznek itt kortársak is, ha végre bejelentkeznek Kép A csíkot az aláírásodba tetted, vagy csak konkrétan ebbe a hsz-be szúrtad bele? (Én is próbáltam, de túl nagy lett a HTML kód az aláíráshoz, vagy mi.)

Ebédet szerintem a Tihany téri oviban is helyben főzik, a bölcsiben legalábbis igen. És mintha azokban az ovikban, ahol egy épületben vannak bölcsivel, ugyanott főznének. De nem biztos. A mi ovinkban junioros a kaja, hát, nem valami csúcs, de elmegy.

Lorca, a husit végül elkezdtétek Nattal?

Dike, a mi ovinkban is inkább mozgás és anyanyelv van, nem pedig matatás és zene, de azért szoktak ilyeneket is csinálni. Nekem már ezek a külön programok sem számítanak, csak legyen gyerek- és szülőbarát a légkör, kedvesek az óvónénik, aranyosak a gyerekek. Kép Jövőre lehet, hogy több lány lesz egyébként, valahogy úgy látom, hogy a fiam korcsoportjában fiúból van több, a lányoméban meg lányból Kép Vicces. Kép
Köszi kérdésed, Gellért megvan, monokli is megvan, de halványodik legalább.
Holnap van az ovis beiratkozás, irtóra izgulok, hogy felvegyenek minket Jankával is a Lengyelbe, sajnos nem vagyunk körzetesek, de a tesó odajár, remélem, ez is számít. Kép

Ilon, én elég kemény vagyok ilyen tévé-ügyekben, nagyszülők kontroll alatt állnal Kép De tényleg, ezek fontos dolgok, vigyázni kell, hogy ne nézhessenek baromságokat a tévében, mert simán lehet ilyen következménye. Azóta megbeszélted Jakabbal?
Bölcsi-ovi: hát, jelenleg a bölcsiben a mi csoportunkban vannak jó páran, akik nyáron már 4 évesek lesznek, és őszintén szólva inkább bölcsi-párti vagyok, sztem ott jobban tudnak figyelni a gyerekekre, az ovi rizikósabb. De ha jó ovit találnátok, akkor meg mehet nyugodtan. De ha elköltöztök, akkor mindenképp arrafelé keresnék ovit, ide már nem hordanám. Bölcsibe inkább, ha ott marad egy évig, mert a folytonosság fontos. Waldorf-ovin egyébként nem gondolkodsz, ha már W, legyen kövér Kép
Amúgy kombinálás meg egyebek terén én se vagyok piskóta, állandóan gondolkodom, mi hogy lenne a legjobb, aztán az élet annyiszor mást akar...

Na ennyi bölcselkedés elég is mára, Kép jó éjt,
Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Hát megtörtént a beiratkozás. Most várunk, bár állítólag egyszerű eset vagyunk, mert a körzetibe jelentkeztünk.

Egy baj van csak: akik szimpi szülők és gyerekek voltak, azok nem körzetiek... A körzet meg ugye elég vegyes... Kép

Klára, Tieteket bíztattak vaalamivel? Remélem sikerül ugyanabba az oviba járniuk!

TV ügy: az enyém sem nézi, sem DVD-t. Persze nem kapcsolom ki, ha épp belekukkantok valami hír miatt és odajön ő is, de egyszerűen nem téma a TV. Aztán, hogy mi lesz az oviban, amikor majd a többiektől hall tőle...? Nem baj, következetes leszek!

Orsi,

Mi néha szoktunk járni a medvés játszótérre, meg az Újvidékre is, de az enyémek: egyik nagyobb, másik kisebb (3-1 évesek).
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon eltűnt mindenki, na remélem nem azért, amiért mi. Kép
Hugyúti fertőzéssel feküdtünk a Bethesdában 8napot. Majd, ha ez nem lenne elég kiderűlt veseköve is van, nem kicsi. Kép
9én megyen konzultációra.
Kapott antibiotikumot itthonra is, amit 2hétig még szednie kell.
Kicsit ki volt mindenki, senkinek volt könnyű ez az időszak.

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!
Nagyon kedves mindenki, köszönjük.

Klári.
A kisfiam azért kapta a nevét, mert az apuka szudáni származású és nem találtunk olyan magyar nevet, ami illett volna a vezetéknevéhez. Íg lett Eltuhami Aziz. Az Aziz egyébként azt jelenti, hogy KEDVES.
A csibecsíkot a melléklet feltöltése... gombnál raktam fel, aláírásnak nekem is túl nagy lett volna...

Kópé.
Mi is általában a macisra járunk, bár néha nem túl kifinomult a társaság, ezért elszoktam battyogni a Kassai térire, vagy néha az Újvédék térre.
Remélem, majd összefutunk... Kép

Sziszike!
Jobbulást Nektek. Biztos nagyon bátran viseli a picid Kép

Üdv.
OrsiKép

Kép

Kép

Kép
orsi0509
 
 


Sziasztok!

Sziszike,

Anna volt kórházban? Ha jól emlékszem már előtte is jópár napig lázas volt. Ezek szerint sikerült levenni a pisi mintát. Remélem már jobban van, nem lehetett egyszerű! Ki vigyázottt addig a fiadra?

Orsi,

Hát igen, a medvéset én is ezért nem szeretem túlzottan! Finoman fogalmaztál! Kép Fel nem tudom fogni, hogy azok az anyukák akik a gyerekeiket nap mint nap oda hordják, miért dobálják el a csikkeket maguk körül... Mi viszonylag ritkán megyünk játszótérre, mert kettővel azért nehezebb, pláne, hogy mindkettőre kell figyelnem, másrészt az udvarunkon van hinta, homokozó. Ha megyünk, akkor leginkább a du. 3-6 közötti időszakban. Kép
Vendég
 


Szia Orsi!

Üdv köztünk.
Én 25 múltam januárban. Van egy majd 5éves fiam és egy majd 1 éves lányom. Még kb.2-3hét a szülinapjukig.
Mi a Róna utcánál levő játszótérre járunk, itt szemmel tudom tartani a kicsit és biztonságos, védett is..mellesleg az utcánkkal szemben van. Kép

Már a nehezén túl vagyunk..csak ez a kő ne lenne, de nem izgulok, mert, amit bent láttam, azokhoz képest...szóval köszönjük jól vagyunk.

Milyen napszakokban sétáltok?

sziszike

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Kópé!

Igen 8.nap jöttünk haza, higénia 0...elkaptam vmit. Kép
Pisi egy kínszenvedés volt és senki nem segített...végül steril bilibe sikerült!!
Na nem elsőre Kép
Olyan jó itthon..el srm hiszem.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Kedden beírattuk Rózát az oviba, sikerült abba a csoportba, amelyikbe akartuk, bár a vezetőnő húzta kicsit a száját, hogy sokan lesznek, de hát mi ugye protekciósok vagyunk Kép Tegnap meg itt volt férjem egyik kolleganője a kislányával aki szintén abba a csoporttba jár, és tök jól el is játszottak (amíg össze nem vesztek egy talált csigaházon).
Klára, nektek hogy sikerült a beiratkozás?

Sziszike, hát ez elég rémesen hangzik. Mit fognak csinálni a kővel?

Orsi, üdv.

dike

Dike
KépKép
KépKép
dike90
 
 


Sziasztok!
Múlt hét kedden végre megszületett a kislányom, 3500g, 54 cm.
Nemrég jöttünk haza a kórházból, és most megkezdődtek a védőnői és gyermekorvosi látogatások. Sokan biztos túl vagytok ezen, úgyhogy megkérdezném, hogy kell-e adni pénzt a védőnőnek, illetve a gyermekorvosnak ha kijár hozzánk.
Köszi,
Szilvi
szilva78
 
 


Sziasztok!

Szilva, gratula nektek!!! Kép Hogy hívják a kislányodat?
Védőnőnek biztos, hogy nem kell pénzt adni, gyerekorvosnak, ha kimegy, szerintem szokás. De utóbbit nem nagyon tudom részleteiben, mert mi inkább be szoktunk menni a rendelőbe.

Dike, nekünk is sikerült a beiratkozás Kép Megnyugtattak, hogy ha a testvére ide jár, akkor Jankát is felveszik, ugyanabba a csoportba. Nagyon örülök. Kép Elég strapás kétfelé hordani őket. Kópé, akkor titeket is felvettek, ha jól értem. Eriéknek vajon hogy sikerült?

Sziszike, ez rosszul hangzik nagyon, vesekő meg kórház... Hólyaghuruttal miért kellett befeküdnötök? Annyira súlyos volt?

A medvés játszótér az melyik? És a Róna utcai? Újvidék tér meg Kassai tér okés, azokra mi is szoktunk járni. Kép

Képzeljétek, kedden kaptam egy kerékbilincset, itt, Zuglóban, a Korong utcában. Kép Teljesen le vagyok döbbenve a dolgon. Nem volt sehol tiltó tábla. Indok: zöld területen parkoltam. (Valóban volt vagy 3 gaz a kocsi mellett...) Egy hónapja büntetnek ott állítólag. Szóval vigyázzatok, lassan már sehol nem lehet megállni. Kép Nem elég, hogy a városba autóval bejutni szinte lehetetlen, BKV-val is nehézkes, de már megállni sem lehet. Õrület.

Sziasztok,
Klára
klara
 
 


Hugyúti fertőzése volt, amit injekcióval kezeltek napi 3* éjjel is.
Szóval ez elég komoly gyulladás volt nálunk 268 volt 10 helyett az érték. Kép

Vesekő?? Kedden kiderül, háziorvos szerint műteni fogják, én a porlasztásban reménykedem.

sziszike

Kép
sziszike1000
 
 


Köszi, Klára :-) A kislányunk neve Anna.
szilva78
 
 


Sziasztok!

Klára!
Már többször elolvastam a fordítást, ha gondolod jövő héten megbeszélhetjük. Elnézést a lassúságért, nem igazán jellemző rám, de elég sok feladat jött össze a suliban is.
Remélem a topicba is visszakapcsolodom majd.
Várom, hogy csörögj, vagy írjál ide, vagy e-mailt.

Szilva! Gratulálunk kislányodhoz, egy újabb Anna közöttünk, az én kisebbik lányom is ezt a nevet viseli.

Sziszike! remélem, hogy jobban vagytok már, legalábbis a gyulladást illetően. Az esetleges nűtétről tudtok valamit. Ilyen kis gyereknél, hogyan tud kő kialakulni?

Üdv.
Sztike
sztike
 
 


Szia Klára!
Köszi, h végiggondoltad velem a helyzetünket.
Waldorf oviban csak de. lehetnek a gyerekek, ez nekem nem jó.
Az ovi, amibe jelentkeztünk nagyon szimpatikus - pl. nem zuhantam ki az ajtón a cigiszagtól, mint a Bánki parkban, ahol egyébként meg medence van az udvaron - de itt csak körzetest fognak tudni felvenni. 22 helyre 57-en jelentkeztünk eddig. És pici az udvar, bár nagyon jók a mászókák. A bölcsis gondozónénit meg imádja... ezért kezd fájni a szívem nagyon.
Ez a kerékbilincs felháborító. Ebből a maffiából állítólag több pénzt szednek össze naponta, mint amennyi parkolási díjat fizetnek az emberek.

Orsi!
Ismerem kicsit KAposvárt, laktam arrafelé.
Biztos hülye kérdés, de a párod mohamedán? csak kívánsiságból kérdezem, ne válaszolj, ha tapintatlan voltam...

Dike!
A bepisilés 4 nap után abbamaradt, de tegnap megint. Most arra gondoltam, hátha az esti üvöltözésem a gond. Simán előfordulhat, de olyankor még könnyebben kiborulok, amikor fáradt is vagyok, meg még próbálkoznak is.
Pedig igazából csak gyerekek szeretnének lenni, nem pedig kipipált feladatok. De mikor ötödször gurulnak ki az ágyból fektetés után...

Szilva!
A gyerekorvos 3 és 5ezer között szokott kérni, rá lehet kérdezni finoman. A védőnőnek sosem szoktak pénzt adni. (Ha nagyon zavarnak a látogatásai, le is mondhatsz a védőnői szolgálatról írásban. - Én megtettem.)

Szia mindenkinek!
Boldog Anyák Napját! (és most kezdődik a születés hete is!)
Ilon
ilon
 
 


Sziasztok!

Nem igazán tudom, hogy alakulhat ki kő.. Kép

Hétfőn megyek anyáknapozni, már alig várom!!

Mindenkinek kellemes hétvégét!

Sziszike

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok,
köszi az infókat. A mi orvosunk Dr. Kovács Judit. Ismeri őt valaki?
Üdv,
Szilvi
szilva78
 
 


Sziasztok!

Sziszike!
Mielőbbi gyógyulást! Kép Nem mondták, hogy mitől alakulhatott ez ki?
Anyák napja nálunk csütörtökön lesz.
Mostanában Zoli többször mondja, hogy én vagyok a legszebb anyuka, és persze apuka is legszebb, a többiek nem. Kép Viki pedig nagyban helyesel. Kép

Szilvi!
Gratulálnuk! KépKépKép Boldogságot, egészséget kívánunk! KépKépKép

Ilon!
Lehet, hogy tényleg az a baj. Próbálj meg nyugodt lenni. Tudom nem egyszerű, néha én is begurulok, de ez szerencsére ritkán fordul elő. Olyankor ők is zaklatottak lesznek.

Ovi: Meglátjuk, majd nemsokára kiderül, hova mennek ősztől. Mindenesetre mindkét helyen nagyon sokat kellett várni, szervezés pocsék volt, gyerekek másodszor már üvöltöttek, hogy haza akarnak menni. KépKép

Végre tegnap leadtam a szakdogát, vizsgák is megvannak, lehet kicsit lazítani Kép és takarítani. Kép

Eriék
KépKép*3,5 év
simones
 
 


Simones!
Mit jelent az, h néha begurulsz? Én állandóan. Te miért csak néha??? Kép
De tök komolyan. Nem foghatok mindent a vizsgáimra.

Jut eszembe: Mindenki!
Ti hogy vagytok a szüleitekkel? Lehet, h egy jó anya-lánya kapcsolat előnyös a nyugodt gyerekneveléshez? - a nagymamákra gondolok... hogy vannak-e, jelenvannak-e, mennyire befolyásol vajon minket/titeket az ő támogatásuk?

Boldog Anyáknapját!!!!!!
Sírni akarok a boldogságtól ezen a napon!!!
Ilyenkor tényleg nagyon büszke vagyok a gyerekeimre!

Mindenkinek sok boldogságot! Kép
Ilon
ilon
 
 


Sziasztok!

Minden anyának sok boldog anyáknapját!!

Kép

Ma lesz az oviban..már alig várom!!
Úgy szeretem a kis családomat!

Sziszike

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Jó régen nem írtam már és olvasni is alig tudok vissza de azért teszek egy próbát.
Minden újnak üdv,jó,hogy egyre többen vagyunk!
Kisfiam 4,csajszim 14hós.Dini és Kamilla.
Sajna elég betegesek voltunk az elmúlt időben de remélem már vége.
Szerencsére nem komolyak csak nátha,torokgyuszi és ez oda vissza felváltva.
Sziszike,ez elég komolyan hangzik,mielőbbi gyógyulást!
Most úgy tűnik mégsem kell vissza mennem dolgozni mert felújítják a szállodát és inkább annak örülnek ha kilép vki.Apának viszont beesett egy újabb meló így dolgozik ezerrel de sokkal jobb passzban van tőle.
Kamilla bölcsis beiratkozásán is túl vagyunk.Olyan furi,hogy lassan ő is menni fog.
Ha más nem lesz akkor tanítok,fordítok és csak délelőtt 2-3órára fogom vinni,így szép lassan szeretném beszoktatni és majd csak később ha már tényleges meló helyem lesz akkor ott altatni.
Egyébként elkezdtem tanári állást is keresni a környéken de eddig semmi pozitív,mindenhol telített státusz.
A padlizsán utcai suliba hívtak be május 15-én,hát majd meglátjuk....
Mi a vezér úti játszón megfordulunk ha jó az idő,nem tudom ki szokott még oda menni.
Most ennyit,igyekszem gyakrabban jönni.
sziasztok
nyetus76
 
 


Sziasztok!

Végre, újra itt vagyok. Jó sok idő telt el amióta nem írtam. Vizsgák, egy csomó vendég, meg minden. Meg valahogy a kedvem sem volt túl jó az utóbbi időben. De, azért jól vagyunk, minden rendben. Lackó már 13 hónapos, kb. 2 hete indult el és azóta meg sem akar állni. A gond csak az, hogy közben jó nagyokat esik és meg-megüti magát. Kész stressz a dolog.
Voltunk bölcsőde látogatóba, valószínüleg a Tihany téri mellett döntünk, bár még a héten megtekintem a Mályvát is. A Tihany térivel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Játszótér:
Mi a Vezér útira szoktunk járni, de majdnem minden nap más a társaság. Jó lenne egy olyat találni, ahol néha még beszélgetni is lehet az anyukákkal.

Szilva:
Gratulálunk a kislányodhoz!!!

Sziszike:
Nektek pedig jobbulást!

Üdv.
Mesi
mese75
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy előbukkantak a rég nem látottak, Nyetus, szia, jó hallani rólatok!
Mi továbbra is szoktunk a Vezérre járni, igaz, nem napi sűrűséggel, de ha megbeszéljük, ott leszünk. Kép

Mesi, mi pl. a Tihany téri bölcsibe járunk. Nagyon meg vagyunk elégedve mindennel. Kép Elég nagy szokott lenni a túljelentkezés, nehogy lemaradjatok. Jövőre a lányom már ovis lesz, sokan "ballagnak" el a csoportból, úgyhogy lesz bőven üresedés szeptemberre Kép Egyébként mi a Maci csoportba járunk, nagyon helyesek a gondozónők.

Ilon, arra gondoltam, hogy dönthetnél aszerint is ovi/bölcsi viszonylatban, hogy ha felveszik az iskolához közeli, jó oviba, akkor elmegy, de ha nem, akkor inkább marad a bölcsiben. Zuglóban beírattad egyébként valamelyik oviba a lányt?
Meg a múltkor azon is gondolkodtam, hogy vajon nem mentünk már párszor el egymás mellett a bölcsiben? Én próbálom sasolni a katicás mamikat, de nem történt még meg a nagy felismerés Kép
Nekem a profilomban van kép a gyerekekről, róluk felismerhetsz, bár többnyire Jankát hozom el előbb, de néha a fiam is velem baktat.
Saját anyámmal való kapcsolatomról is inkább személyesen mesélnék Kép Annyira nem rózsás. És én is szoktam ám ordibálni a gyerekekkel... Utána meg mardos a lelkifurka rendesen. Kép

Szilva, Kovács doktornőt nem ismerjük. Melyik rendelőben van?

Eri, gratula a szakdogaleadáshoz. Megint esik, asszem tali ismét posztponálva. Kép

Szti, írtam mélt.

Sziszike, jó anyáknapjázást az oviban. Kép Nálunk holnap lesz.

Sziasztok,
Klára
klara
 
 


Sziasztok

Nekem is megjott az ihlet az íráshoz, meg az erot is osszeszedtem, hogy meg is tegyem.

Nekunk is lesz anyák napi uzsonna a bolcsiben!!!

Korábban beszéltunk itt kulonbozo homeós tapasztalatokról, végul mi is kipróbáltuk, jó nagy kétkedéssel, hogy úgysem ér majd semmit. Ezzel szemben a lányomnál olyan hatásosak voltak a szerek, hogy pl. a folyamatos száraz kohogése azonnal megszuntt az elso adag után.
Azóta nem is hiányoztunk a bolcsibol egy napot sem.
Bolcsi- Bácskai- nagyon jól belerázódtunk és Luci továbbra is imádja.

Sziszike- én láttalak ám titeket az utcán, Bácskain múltkoriban, és a kislányodról ismertelek fel, bár tartott néhány percig, míg rájottem, honnan ismeros. Remélem, hamar túllesztek a mutéten, ha már meg kell lenni.

Eri-gratulálok a szakdogához én is. Amikor olyan sokáig nem mnetek gyerekeid a bolcsibe, te voltál végig otthon veluk?

Nyetus, Mese-
mi nem ismerjuk a vezér úti játszót.
Viszont Kassaira, Újvidék térire esedékes lenne már ellátogatni.

Klára-majd találkozzunk valamikor a játszón, hogy megnézzem Jankát! Vajon emlékszik még Lucára? Nem valószínu. És akkor ti elkoltoztok Budára?
Sikerult eladni a lakást? Mintah ilyesmit írtál volna.

Orsi-
Légy udvozolve itt!

Ilon-
hát nem tudom, anya lánya kapcsolat mennyire befolyásol, anyukám annyira messze lakik, hogy már szinte semmilyen negatív emléket nem orizgetek. Nekem szerencsém van, mert egy irtó jó természetu, szinte már kisangyal lányom van. Nem jellemzo, hogy veszekedjunk. Na majd a kovetkezovel.

Ennyire futotta,

sziasztok

Bella

Bella



Kép


Kép
bella2
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó volt az anyáknap..megható-ezek visszahozhatatlan pillanatok.
Holnap rakok fel képet is. Kép

Bella: Bácskain? Mikor? Pénteken voltunk arra fele, amúgy csak esti sétánál megyek arra.
Most az Uzsokiba mentem a dokimhoz, de hátulról.

Sziszike

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Mi is előkerültünk, egy hetet voltunk Velencén, terápiás célzattal. Bence végül csak kilábalt ebből a torokgyulladással kombinált nyirokcsomó-gyulladásból. Gondoltam jobb lesz, ha egy kis időt a jó levegőn töltünk. Egész jó idő volt, nem esett az eső, és még le is sültünk. Már ami a ruhából kilátszott.
Viszont a doktornénivel megegyeztünk, hogy ebben a szezonban már nem megyünk oviba, hátha kibírjuk hosszabb ideig betegség nélkül. Végülis csak május végéig jártunk volna, mert építik a tornaszobát.
Viszont így május második felében is le tudunk majd menni Velencére.

Kíváncsian várom az ovis felvételi eredményeket.

Nálunk az anya-lánya kapcsolat elég érdekes, erről nem is írnék inkább, mert hosszú lenne, viszont az apai nagymamámmal teljesen egy hullámhosszon vagyunk. (Õ lakik egyébként Velencén.)

Orsi, üdv a csapatban! Mi a Torontál és a Bölcsöde utca között lakunk a Rónán, úgyhogy elég közel hozzátok. Mi Bencével jártunk a Torontál játszira, kb. 1 éves korától egy évig volt egy nagyon jó (mama)csapat, csak aztán szétszéledtek a csajok. Azóta én sem nagyon járok oda, inkább sétálunk. Tényleg elég vegyes a közönség, délután pedig egyáltalán nem megyünk. Az Újvidék nekem kicsit zsúfolt.
Ákos 2 éves, úgyhogy korban még talán közelebb áll a kisfiadhoz.

Homeo: a torokgyulladást még legyűrtük(?) vele, de 2 nap múlva jött a nyirokcsomó-gyulladás, arra már antibigyó kellet, mert nagyon magas volt a süllyedése. De már az anti első napján csökkent a láza és a nyakán a duzzanat is. Lehet, hogy anélkül is elmúlt volna. Mindegy, ez már nem fog kiderülni.

Na ennyit rólunk.

K
kyra
 
 


Sziasztok!

Jó, hogy ennyien előkerültetek. Kép
A tábázatot is lassan fel lehetne tenni.. Kép

Kyra: és ti, hogy éreztétek magatokat? A terápia miből állt?
Oviban tegnap közölték, mivel Gyesen vagyok juniustól aug. végéig nem fizethetek be ebédet vagyis nem vihetem oviba a gyereket. Kép

Mesi: miért volt rossz a kedved? Vizsgáid milyenek leettek?
Lackónak gratulálok a járáshoz, biztos nagyon ari, majd rakj fel képet róla, ha lesz időd, s az esések is elmúlnak, majd. Kép
Vizsgák, milyenek lettek?

Nyetus: hogy-hogy nem kell visszamnned? Mit mondtak? Nincs rád szükségük?
Gratulálok, párodnak, a munka tényleg boldoggá teszi az embert. Kép

Játszótér: mi a Kassait kicsit nagynak találtuk, bár Zsoltinak lehet ez lenne az ideális. Van a közelünkbe is egy, de a nevét meg nem mondom. Kép
Az átjáró a Thökölyről van, Róna u. közelében..virágos mellett kell át menni oda. Kép
Itt jobban szemmel tudom tartani Zsoltit. Kép

Sziszike

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Sziszike!
Ha jól emlékszem, nem tehetik ezt január 1-től, mivel már a gyesen levő dolgozhat akár 8 órában is.

Eri
simones
 
 


Jó reggelt!

Sziszike: nem volt különösebb terápia, csak ott jó a levegő, reggeli után irány a kert és mivel jó volt az idő, ki-be járkálhattak, amikor csak akartak. Itthon a negyedikről azért elég macerás. Csak egy példa: Ákos itthon az ablakból nem lát autókat (parkos részre néz az ablak), ezért amikor meglátott egy autót, elkezdett ugrálni, kiabálni. Nagymamám autóját naponta többször körbejárta a garázsban, el volt ragadtatva (itthon ugye ezt sem lehet, mert ott az úttest). Ott éppen csatornáztak, naponta többször jöttek-mentek a markológépek, az is nagy élmény volt, illetve igazi fűnyíróval fűnyíróztunk.

Szerintem a játszótér, amire gondolsz, az a Torontál vagy más néven a medvés.

Ez az ovi dolog nagyon gyanús, nálunk nem mondtak ilyesmit. Sőt, mikor szóltam, hogy május végétől az összevonások miatt nem vinném Bencét, mondta az óvónéni, hogy de jó, mert nekik is kezdődik a szabadságolás és kíváncsi, hány otthon lévő anyukának jut még eszébe ez. Ha vinni akarod Zsoltit, ne hagyd magad. Mégiscsak a pajtásai között van, nyáron azért a játszik is üresek, gondolom mindenki megszökik vidékre, aki tud.

Kyra
kyra
 
 


Sziasztok!

Ovi: 1 hónapra teljesen bezár az ovi, összevont csopik lesznek, ekkor biztos nem vittem volna, de amíg az ovónéniik is vannak?
Szerdán beszélek velük, bár nem gond, ha itthon van, Zsolti, de az napi 2 játszóteret, állandó mozgást jelent, neki már nem elég a lakásban játszani. Ami persze teljesen feborítja a kicsi programját is, szóval még nem tudom.

Eri: utánna nézek énis, köszi.
Kyra: biztos, jól érezte magát, Zsolti is imádja az autókat, ha kimegyünk szülőkhöz állandóan csak autózni akar! Ezek nekik még nagy élmények. Kép

Sziszike

Kép
sziszike1000
 
 


Kép

Kép
sziszike1000
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?