Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt csajócák!!!

Ismét egy újabb hét, bár amióta itthon vagyok csak a csajok sulijából tűnik ki. Tegnap voltunk Ausztriába, férjem búvárkodott, én döglöttem kint a pléden és poénkodtunk a többiekkel. Csináltam egy csomó fényképet Kép bár én nem vittem a gépem, így a többiekével kattintgattam. 3 körül indultunk haza, és mire összepakoltunk szakad az eső, mintha dézsából öntenék. Remélem mára nem ér ide az a "gyönyörű" idő. Itt most 7ágra süt a nap.

Ha jól látom ma mindenkinek korházas/dokis napja van. Én is ma megyek a dokimhoz, kíváncsi vagyok, és reménykedek, hogy minden rendben van, mert én elég nagynak látom a pocimat és remélem ez nem jelent bajt, csak a babó nagy.

Mivel tegnap nem voltam ma össze kell rámoljam a lakást, mosni, mosogatni, főzni majd utánna magamat is emberi formába kell öntsem Kép

Ex: drukk neked, de amennyire jól tudom, jól érzed magad, így hátha nem fektetnek be. Sorry, hogy tegnap este nem voltam, de már dög voltam beülni a gép elé.

Kriszta: annyira hihetetlen, hogy már csak egy heted van hivatalosan. Kitartás...még egy-két olyan vidám nap, mint amilyen volt a múlt héten és meg is vagy Kép

Mézgombi: mindenképpen írj, még ha nem is tudsz olyan gyakran, mint eddig. Ha végképp nem megy akkor legalább Ex-nek írjál SMS-t.

Puszi mindenkinek

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is megérkeztem! Pár napig Ausztriában voltam egy továbbképzésen, aztán meg szülinapozás volt. Így csak most sikerült leülnöm a gép elé.
Mindenkinek nagyon köszönöm a gratulációkat!

Pilchard: Én is keresztszemesezek, meg gobleinezek. Van egy nagyon jó mintám, egy bébikönyvhöz. Ha gondolod, majd átküldöm. Remélem ma minden rendben lesz a ctg-n. Hamarosan itt a babóca! Majd értesíts bennünket, ha van valami.

Pogacsa: Még a kerámialapos tűzhelyhez: mi ciffel (cream) szoktuk tisztítani. Minden foltot eltünet, és nem karcol. Nagyon jó. Szurkolok neked is, hogy minden rendben legyen a dokinál, és ne kelljen befeküdni.

Tjuca: Nem irigyellek a földhivatal miatt, én is jártam ott az utóbbi időben párszor. Hát nincsenek a helyzet magaslatán. 6 évig tartott nekik, hogy anyósomékat bejegyezzék tulajdonosnak, de csak azért, mert most kellett nekünk a tulajdoni lap. Különben még nem történt volna meg. Csak nem építkeztek? Mi azt fogunk, amint megkapjuk az építési engedélyt.

A babaruhákat én is előkészítettem már. Nem vettem hozzájuk extra mosóport, de szerintem nem lesz gond. Viszont ülve vasaltam. Anyósom meg is jegyezte, hogy micsoda ötlet. Kép Hát nem, majd a derekamat terheljemKép

Mézgombi! Tessék jelenkezni! Nem gonolod, hogy csak úgy eltűnhetsz?!Kép

Ex, szorítok, hogy neked se kelljen befeküdnöd.

Blackrose: Ki lesz a szülésznőd? Boros doktornő nem mondta, melyik másik doktornőnek ad át, ha ő nem lesz? Úgy tudom az Istvánban nincs sok. Lehet, hogy az enyémnek.Kép Tessék betartani a doktornéni tanácsát, és sokat inni. Néztem, hogy a málnalevélteából 1/2-3/4l-t iszol? Szombaton voltunk szülőszobalátogatáson, és a szülésznőm azt mondta, hogy az kevés, 1-1,5l-t meg kell inni naponta. Azzal már majdnem meglenne a napi folyadékbeviteledKép

Irigykedek, hogy már minenki dokihoz megy. Én majd csak 2-án megyek, akkor lesz az első ctg-is. Addig meg az anatómia tételeim kidolgozásával foglalkozom. Kép A hétvégén megnéztük a szülőszobát. Azt kell mondjam, kellemesen csalódtam. Sokkal rosszabbra számítottam. Kép
Tegnap ünnepeltük a szülinapomat. Hatalmas fagyitortát kaptam a családtól, meg ikeás relax széket. Ez lesz a szoptatós szék. Most is ebben ülök. Nagyon jó a derekamnak. Ez az egyetlen hely, ahol kényelmesen tudok ülni.
Amúgy én is napoztam. Szép barna színem lett, de sajna csak a hasamnak. Még gonolkozom a módszeren,hogy süttessem a hátamat. KépKép
Most már befejezem, szép hosszú lett. Aztán az orvosi eredményekről meg tessék szépen beszámolni, amint hazaértetek!Kép
Szép napot!
Melinda
(34+4)

Kép
Kép
szõkemelinda
 
 


Elfelejtettem!

Ex!Szép a pocakod!KépKépKép

Kép
Kép
szõkemelinda
 
 

 
 

Melinda, én is napoztam a hétvégén, és nekem is a pocakom kapta le első körben, mire Anyu közölte, hogy akkor ezt most hagyjam abba gyorsan, mert ha megszülök és összeugrik a hasam, akkor FEKETE LESZ! Kép Kép Kép szépek leszünk, a sok fekete hassal! Kép

pogacsa
 
 


Sziasztok!!

Kép Pogi
Akkor legalább lesz közös ismertető jelünk, mi leszünk a fekete hasúak társasága. Kép

Melinda:
Szülésznőt nem választottam, mert amikor először beszéltem a doktornővel, akkor abban állapodtunk, meg hogy ha van dúla, akkor nem kéne még szülésznőt is választani, hiszen mindegyik szülésznő ügyes érti a dolgát, viszont nehogy "elkezdjenek versengeni a kegyeimért". Aztán így ebben maradtunk. Most mondta, hogy két eshetőség van ha mégis feljönnék, akkor vagy választok szülésznőt és esetleg az ügyeletesnél szülök, vagy ő átad egy másik doktornőnek. Mondtam hogy akkor az utóbbi.Mert ahogy utána érdeklődtem a dokinőket mindenki dícséri, de pl. a pasik közül van aki nekem már ránézésre sem szimpi. Meg hát a szülési tervem ismeretében ad át, szóval ő jobban ismeri a kollégáit. És bízom benne, mert pl. a keszthelyi dokim nem volt ilyen előre látó, és hagyott lógni a levegőbe, meg is lett az eredménye.
De azért igyekszem úgy szülni, hogy a Boros doktornő legyen. ;)
Tea:Végülis... én a kismamában meg a bábás könyvben olvastam, hogy napi 1 liter a max... de mondjuk ez attól is függ milyen arányban van benne cucc, mert 1 literhez ír 4 teáskanállal. Na én ebben az arányban iszom. Először töményebben ittam vagyis a fél literhez tettem 3 kanállal, de attól kipattogtam(mert salaktalanító hatású is így a bőrön ha ilyen elvált. van akkor higítani kell) De terveim közt szerepel, hogy emelem az adagot, mert így akkor tuti iszom eleget... meg hát a hatásfok is jobb. Kép

Na megyek gyorsan még megkozmetikázom a szülési tervet, és elküldöm a dúlámnak, meg jóóól írok neki levelet is. Mert az olcsóbb, mint ha telefonoznánk. Kép

Blackrose

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


No, most akkor, hogy én is fekete báránykodjak egy kicsit....
csajok: én azt hallottam, hogy SEMMI körülmények között nem szabad napozni babával. Állítólag ugyanaz a hatása, mint a meleg vizes fürdőnek. Csak félárnyékban szabad max tartózkodni. Én is tó mellett voltam tegnap, és szenvedtem, hogy nem tehetem ki a pocimat ..(egyébként engem nem zavarna, ha fekete lenne utána Kép Kép Kép )

Szgoron: mi a gond neked az ellenanyaggal? Én még mindig nem értem, de lehet, hogy csak nekem lassúak a kerekek Kép Nekem is találtak ellenanyagot, de nekem nem mondták, hogy az gond lenne. Meg kell majd nézessem, hogy milyen, de ennyi.

Blackrose: felvettelek Kép

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Encus, tény, h nem szabad felhevülni túlzottan, de amúgy rövid időre lehet napra menni! Viszont azt is tudni kell, h ugye a pigmentképződésünk most sokszoros, és így az anyajegyeinken is sokat ronthatunk a napozással. Viszont a babám imádja a sok fényt, mindig teljesen belelkesül tőle! Kép

Itt mindenki csak msn-ezik? Esetleg skype vagy icq? Ez utóbbiak tudniillik működnek linux alatt is, ellentétben a mikrofos progikkal...

pogacsa
 
 


Sziasztok!

Látom jó kislányok voltatok,és tényleg jó sokat irtatok!Kép

A ctg könyvbe illő,semmi jelét nem mutatja hogy ki akarna jönni,pedig én szombaton Amelit szeretném petinek névnapi ajándékba adni,úgyhogy megy a "rábeszélés"Kép
Már 3/4 8-kor itthon voltunk,Peti elment dolgozni,én meg gondoltam szusszanok egyet,hát fél 12-ig aludtam,igaz voltam közbe pisilni vagy 5x,de olyan kóma voltam hogy mindig visszaaludtam.

Nálunk dögmeleg van,én most nagyon nem birom,nincs is kedvem kimenni,bár a sok ablak miatt a ház sem túl hűvös.

Ha a születési kalkulátor azt irja hogy máj.3 a 40.hét,akkor irja már meg vki hogy most hol tartok?én már ezt nem értem.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok,

én is megjöttem a ctg-ről Kép minden oké, bár a lánykám bealudt, és a nővér hiába dudált be háromszor is, nem érdekelte. Kérdezte, hogy ittam-e eleget, mert ált.akkor szoktak így "beájulni", ha szomjasak Kép
(most bezzek ki akarja rúgni a ház oldalát!)
Vérvétel jövő héten lesz, mert ugyebár ma 11-kor már nem éhgyomorra voltam...
Viszont a doki megdicsért, hogy látszatra tartom magam, és nem úgy nézek ki mint múltkor (mármint nem vizesedek, láthatóan nem híztam, stb, talán megússzuk a toxémiát)

Pilchard, tényleg nincs már túl sok. Ameli pikk-pakk meggondolhatja magát, akár névnapi ajándék is lehet Kép drukkolok!

Egyébként a ma éjszakánk nekünk sem volt jó, fél egy körül aludtam el, fél kettőkor már sírt a fiam, és utána még vagy ötször át kellett menjek hozzá...
De ma is szép idő van és ez nekem most bőven elég.

Többieknél mi volt a dokinál?

Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Pilchard!
Az én számolásom szerint Te most a 38+5 ben vagy..
Miért most akarod kiszámolniKépKép?
Ja, mindenkinek naggyon sok puszi.. csak most is míg tanítottam annyit írtatok, hogy már nem tudok reagálni sem, de mindegyKép Örülök, hogy mindenki jól van, és remélem is, hogy így maradKép
No most libbenünk sétálni, mert esőt mondanak, és szeretném még kihasználni a jó időt!
Puszi!
Ja, ma kezdtük a 36. hetet JUHÉÉÉÉ!

satuk
 
 


Pilchard!

Az Istvános topikban annakidején hallottam nagyon jó tanácsokat, hogy lehet előrébbhozni a szülést.
Melegvizes ülőfürdő, egy kis hanci apával, és már mehet is a dolog. Úgyhogy mindent beleKép
És hétvégére meglehet AmeliKép

Doren gratula a jó eredményhezKép

Ja, ezt a napozást tényleg nem javasolják feltétlenül, mert ha a méhlepény nagyon felmelegszik, romolhat a magzat vérellátása. De a szervezet úgyis tiltakozik, ha már elég. És ha nem délben ülünk ki, szerintem nem lesz gond.Kép
Fekete hasam még úgysem voltKépKépKép
Satuk jó sétálást!
Blackrose: nem tudom melyik dokinőnek fog átadni, és a Gajdos Edithez járok. Nagyon jó doki.

Kép
Kép
szõkemelinda
 
 


Sziasztok!!!

Kép én sem úgy napoztam tegnap, hogy na uccu neki órákig, mert azt alapból sem megy nekem. Hanem egy 15-20 percre felhúztam a pólót és sütettem a hasam. Kb. délután 4 óra magasságában. Ma ilyen sem lesz, mert akkor már a doki felé fogok galoppozni. Kép szóval... ebből nem lesz baj.

Doren:
Örülök, hogy minden OK volt a dokinál. Kép
Adél se nagyon mocorgott pénteken de legalább nem is mászott el mint anno Tomi, mert nála igazgatni kellett a tappancsot, mert mindig odébb tette magát és nem "hallotta" a gép a szívhangot. Bár most is sajtkukac típus.
Pl. most itt áll mellettem és csodálja hogy gépelek. Pedig aludnia kellene, mert délután még nem aludt, de már kifogytam az enerdzsiből, és már nem bírom rá venni a szunyára, de mondtam este nem akarok hisztit hallani.

Pilchard:
A fentebb említett fűszerek vagyis fahéjas, meg gyömbéres kaja is segít abban hogy elinduljon kifelé, meg amiket Melinda írt is jók főleg a második Kép amúgy van amikor a koplaló kura válik be a könyv szerint vagyis attól a bél mozgások fokozódnak, és ez hat a méh izomzatra de ez nem annyira jó dolog, mint mondjuk a szex. ;)

Na most megyek zuhanyozni, mert indulnom kell lassan a dokihoz.

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Üdv!
Napozás: szerintem alapból egyértelmű, hogy ha lehet, akkor nem a tűző napra megy ki az ember. A másik meg az, hogy elmész sétizni egyet ebben a jó időben, akkor ugyanott vagy.
Ma megdícsért a védőnéni, hogy szép nagy feje van a gyerekünknek. De ahogy nézem, a délelőtti üzim eltűnt, Banya: miénk gyerek is hasonló értékeket "produkált" ennyi idősen. Kép
Kérdezte, hogy hogy állok a kelengyével és az úti csomaggal. Mondtam, hogy minden kész van. Kép
Na, most hirtelen ennyi, mert be kell szednem az ágyneműt, és megy ki a pokróc.
Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Na megjöttünk UHról, a méhlepény továbbra is I-II érettségű... viszont fura, mert két hete a babát 30-31 hetesnek becsülték, most meg 31-32-nek, amit nem értek, mert hát azért csak nőtt, most 1720g-ra becsülték, akkor meg csak 1500-ra... asszem visszaírom magam júni 17-re... mindenesetre remélem, h nem a béna lepény miatt nem fejlődött két heti adagot, és csak a másik uh-s néni látta másnak...
Ja, meg ilyeneket kérdeztek, h dohányzom-e, mert attól szokott idő előtt elöregedni a lepény mondtam, h nem, erre hogy akkor biztos olyan helyen dolgozom, mondtam, h egyrészt már két hónapja otthon vagyok, másrészt pedig nem olyan a hely... erre nem tudtak mit mondani. Majd holnap a doki levonja a következtetéseket.
Ja, meg aláirattak velem egy papírt, h tudomásul veszem, h az UH nem szűri ki 100%-os biztonsággal a fejlődési rendellenességeket... Ilyet ti is aláírtatok??? Ez tök nyilvánvaló, minek ilyet aláiratni??? Hogy mégjobban beparázzak???
Na mindegy.
Amúgy az egyéb adataink:
BPD 83 FL 62, a többit nem tudom fejből és Ákos véletlenül elvitte a papírokat... majd talán később.

pogacsa
 
 


Üdv.
Pogi, szerintem minden ok nálatok. Kép
Ilyen papírt nekem a genetikai uh előtt kellett aláírni. Igazából magukat védik, ugyanis szvsz nem mindenkinek egyértelmű, ami nekünk az.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Amúgy nektek mekkorák a 32 hetes adataitok? Van vki aki volt ekkor uh-n?
Ex, hát, remélem...

pogacsa
 
 


Pogi:nehogy szomorkodj itt most,majd a dokid megmondja mit jelent ez,és ő biztos tudja mikor mi a jó Nektek,és mit kell tenni.Nehogy depis legyél!!!!!
nekem van skype:a cimem az email cimem

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk, míg apa nem jön és követeli a gépet...Kép

Pogi!
Megnyugtatásként:
http://www.mamanet.hu/modules.php?name=Text&tid=8
Szerintem teljesen jó mindene a kicsinek! Én is kaptam papírt erről, de hát tudja jól az ember, csak épp ha nem muszáj, akkor nem gondol rá, igaz???

Pilchard!
Nagyon drukkolok, hogy névnapi Ameli lehessen!!!Kép Forró fürdő után egy jó szex, és tutira meglesz az eredmény!Kép

Napozás: múltkor én is kiraktam a pocimat tíz percre, Kende babának nagyon tetszett, nagyokat rúgott (vagy lehet, hogy épp azért rúgott, mert nem tetszett neki???Kép)...

Banya!
Örülök, hogy jól vagytok!

Adi!
Mizújs? Te is eltűntél!!!

Gombika!
Nem illik ám csak úgy lelépni...Kép Gyere feltétlenül, nagyon kíváncsi vagyok, mi van Veled és Julcsival!

Ex!
Csini a pocid! Bableves-tanulság: csak nyáron szabad főzni, amikor ki tudod nyitni az ablakot éjjel...KépKépKép

Edina!
A dogunk kétéves, és hasonló tüneteket produkálKép, szerintem sose nő fel...Kép Pl. nem lehet tőle locsolni, mert imádja a vizet, kapkodja be a szájába, ugrál a 80 kilójával, szóval elképzelhető, miket művel...

Tegnap egész délután a tesómék háromhetes kisfiát dajkáltam... gyakorlatoztam!Kép NAGYON JÓ VOLT!! De már szeretném, ha június lenne...

Pusszantás mindenkinek

Norwell+Kende baba (31+4)

Kép
Kép
norwell
 
 


Sziasztok!!!

Képzeljétek,a méhszájjam meg van már rövidűlve,és szép keményedéseim vannak!Tök jó!!!KépEngem már meg is vizsgált a doki,hogy nem vagyok e nyitva!Kép
Nemsokára megszületik a babukánk!!!Kép

Kisvirág!Már hiányoltalak!KépAzért gyere ha tudsz!Nagyon vigyázz magadra!

Pilchard!Nyugi,bár én is türelmetlenkedem!Nekem is iszonyat volt az éjszakám!Kép

Exdeus!Szépséges a pocikád,szépen megnőtt!Kép

Encus!A lényeg:
Ellenanyag akkor van a vérben,ha esetleg a te és a baba vércsoportja más!Én esetemben,AB-vagyok,a párom 0+,valószínű a baba a pozitív vércsoportot örökölte!Ez az első terhességnél,nem veszélyes de a másodiknál az összeférhetetlenség miatt ellenanyagot termel a véred,így védekezik!
Nálam,nemrég derűlt ki,hogy voltam már terhes,csak nem tudtam róla!
Ezt sokan nem tudják,de a nők 80-90%-a teherbe esik és spontán vetél,ami a vérzéssel távotik(ekkor van az a bizonyos egy hét késés)!
Ezt nekem megerősítették múltkor a korházban,(laborban)ahol nézték az ellenanyagot!
Állítólag többféle fokozata van ennek az ellenanyagos dolognak,de ezt nem tudom rendesen!
Nálam,a szülést követően 24órán belül ellenanyagot kell kapjak,mert akkor belehalhatok!
Ezért nézik kötelezően mindenkinél!
Ellenanyag akkor is lehet a vérben,ha valakinek nem rég adtak vért!
Ennyit tudok,remélem érthető volt!Kép

Puszi mindenkinek!

Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok!

Ma csak most jutottam a géphez, mert a férjem egyik könyvét húzom ki szövegkiemelővel, már nagyon unom... De legalább ezzel is előrébb lesz, és már arra is gondolunk, ha Julcsibabó két vizsga között jön, akkor kevesebb ideje lesz tanulni.
Emellett még elkezdtem összepakolgatni a motyóimat, meg kimostam a maradék bébirucit, amit majd szintén viszek haza. Úgy tűnik beindult a fészekrakás, szerdán utazunk, de még szombaton visszajövök egy hétre.
Tök jól esett, hogy már előre hiányoltok...Kép Egyébként is elég érzelgős vagyok, hát még most, annyira jó, hogy ilyen klassz csapat gyűlt itt össze! Kép Megpróbálok mindenképp jelentkezni, ha esemény van, arról tuti hírt adunk majd! Kép Anyósomnál lenne lehetőségem netezni, de mostanában nincs nagy kedvem átmenni hozzá, majd egyszer elmesélem, hogy milyen a hozzáállásuk a férjem szüleinek a gyerekhez... Nem egy átlagos, röviden annyi, hogy szerintük tök korai volt (már a házasság is), és most már oldjuk meg ahogy akarjuk, rájuk ugyan ne számítsunk semmiben. Az én családom tök más, tesómtól csomó mindent kaptam, anyáék minden héten vagy heti kajával megpakolnak, tudják, hogy nem állunk valami fényesen, mivel engem kirúgtak, a férjem meg tanul, majd csak júliustól fog dogozni.
Na de nem akarok panaszkodni, csak nekem nagyon rosszul esik, hogy a férjem szülei még egyszer sem kérdezték meg, hogy nincs-e valamire szükségünk, segíthetnek-e valamit, pedig hozzáteszem, lenne rá módjuk.
Ezek a dolgok néha elszomorítanak, és nagyon hálás vagyok, hogy a mi családunk meg tök összetartó, és segítőkész.

Azt hiszem visszafogom majd a pocaknapoztatást, mondjuk eddig kb. kétszer fél órát süttettem. Anyukámnak hót fekete volt a hasa, mikor velem volt terhes (augusztusban születtem), és szerencsére nem lett rám káros hatással. Állítólag még tök jó színem is volt.

Bocsi, hogy külön nem írok, de még folytatnom kell a pakolást.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Üdv!
Gombi, anyós miatt Kép. Ehhez képest az enyém egy angyal...pedig nem hittem, hogy létezik ennél rosszabb.
Pogi, 32. hetesen BPD: 9,09 cm, FL: 6,7 cm, de a miénk mindig nagyobb, mint az elvi kora. Kép
Napocska: szerintem aki eddig tette, ezután is folytassa. Ráadásul szerencsések is vagyunk, mert mindig egy kicsit sárgán adják haza a bébiket, és ezen a napoztatás nagyban javít! (Persze a mértékletes süttetésre gondoltam.)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Köszi a megnyugtatást mindenkinek! Abban a táblázatban pont 32 hetes vagyok elvileg, sőt, szóval hmm...

pogacsa
 
 


Hello csajok!

Mindenki alszik?
Már megint csak én kukorékolok itt?
én már éjfél előtt meg sem próbálkozom az alvással.
Meg ugye ma délelőtt aludtam vagy 3 órát.
Most olvasgatok a neten.Mert persze a tv-ben semmi nincs...

puszi

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Szia Pilchard! (Ha még ébren vagy...) Én kukorékolok Veled! Kép

Most én sem tudok aludni, lehet, hogy túl korán feküdtem le, legalábbis magamhoz képest. Meg elég sokat ténykedtem is ma egész nap, lehet, hogy még fel vagyok pörögve. Ráadásul iszonyatos melegem van, pedig nyitva az ablak, de rólam csak folyik a víz. Ma ágyneműt is mostam, de még a friss, illatos paplan sem hozta el az álommanókat.
Estére annyira bedagadt a lábam, hogy szinte eltűnt a bokám. Most úgy pötyögök, hogy az ölemben van a billentyűzet, mert felpakoltam a lábaimat, de így meg elég nehéz írni, állandóan melléütök.

Pogi, szerintem se aggódj a méretek miatt, nekem is mondtak már olyanokat! Pl. a 4D-s doki még a 30. héten azt mondta, hogy kb. 1900 gr-os, az én dokim meg múlt héten, azaz a 34-en meg azt mondta, hogy tök átlagos a baba, korának megfelelő, kb. 2 kg-os. A méhlepény meg teljesen rendben van, és nyilván nem 100 gr-ot fejlődött 4 hét alatt... De már nem is izgatom magam, én úgy érzem, hogy tök átlagos lesz, max. 3500 gr-os. (Az eddigi jóslásokat összevetve.)
Nekünk is van skypenk, adamsoos2210 a címünk.

Ex, szerintem anyósban én nyernék! Kép És az a durva, hogy régen nem volt ilyen, azóta érzem a változást, miután megtudta, hogy összeházasodunk...Kép Na, majd egyszer összeülünk, oszt jól kidumáljuk őket! Kép

Szilvi, lassan Te is a finiselők táborába fogsz tartozni! Kép

Norwell, tök jó lehetett olyan pici babával! Kép Annyira imádom a miniket, a tavaszi babáknál is mindig megnézem a képeket.

Doren, legalább tudod, hogy jó alvókája lesz a kiscsajnak! Kép

Melinda, irigyellek a fagyitorta miatt...Kép

Pilchard, írj, ha még a közelben vagy! Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Hello!

Annyira olvasgatok,hogy nem is figyelek.
vagyok,bár most készülök aludni,eljött a mi időnk!!
hát ez a vizszakadás tegnap éjszaka nálam is bejátszott egy párszor,remélem ma ne lesz.Ha már viz és folyik akkor legyen a magzatviz.Hihi.Hú de mennék már szülni...
Jóéjt!!
Csajok,jut eszembe,azt olvastam:ha egy kicsit is nőtt a melled akkor lesz tejed és tudsz szoptatni.És ha nem nőtt?????????Akkor velem mi a helyzet?Nekem méretre semmit nem változott a 9 hónap alatt..
várom (pozitivKépKépKép)véleményeiteket!!!
Puszi

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pilchard, én inkább csak az elején vettem észre, hogy duzzadtak a melleim, lehet, hogy nőttek is, de annyira nem szembetűnő... Amin nagy változás lett, az a mellbimbóm, tökre megnőtt, és sötétebb is lett, hát, meg kellett szoknom... Kép
Én egyébként úgy hallottam, hogy nincs összefüggés a ciciméret és a tejmennyiség között! Hallottam már deszka nőről rengeteg tejjel, és fordítva is, hatalmas cickó no tej! Úgyhogy nyugi! Kép

Jó éjt, egy picit még pötyögök, aztán én is bepróbálkozom egy szunyával!

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Jó reggelt!!!

Akkor ezekszerint sikerülta szundi. Kép Vagy csak megint a babanet sztrájkolt?
No most elgalloppírozok, CTG-re meg az APEH-hoz, aztán ha megjöttem és érkezésem lesz akkor mesélek a tegnapi doki látogatásról. Kép

Puszi!!!

Blackrose, akiben most különös mód dúl az energia. Kép

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Sziasztok!

Banya,
örülök a baba miatt érzett felhőtlen örömödnek Kép!
Szóval a kiscsaj kérdés még nálad is bizonytalan... Én már valahogy csak lányt tudok elképzelni. Reggel ezért könnyedén meg is állapodtunk a férjemmel, ha még is fiú lenne Attila v. László lesz. Kép A férjem is László és szerinte egy is elég a családban. (Na meg a környezetünkben is elég sok a László.) Nekem meg mindegy. Persze ilyenkor, hogy a lány esélyesebb, sokkal nehezebb lány nevet választani.
Na nagyon elkalandoztam...
Nem akarlak elkeseríteni a kérdésemmel, de nem bírom ki, hogy ne kérdezzek rá: mi újság a munkahelyeden?
Holnap megyek dokihoz és valószínű engem is elküld cukorterhelésre. Az uh. miatt pedig irigy vagyok Kép.

Szőkemelinda,
érdekelne a minta (bébikönyv), elküldenéd? heidecker@witch.pmmf.hu

Pilchard,
sztm. holnap leszel 39. hetet betöltött.
Olyan izgi, hogy nem sokára megláthatod a kisbabádat! Szorítok! Kép
kis mell-szoptatás: azt hallottam, hogy a hiedelmekkel ellentétben, a kis mellűek könnyebben szoptatnak, mert a nagynál a zsírmirigyek elnyomják a tejcsatornát. Nem tudom. Én próbálom elhinni, ugyanis én is a "kicsik" táborába tartozom. Bár nekem látványosan nőtt, de még így is kicsi Kép. Mindenesetre a férjemnek tetszik Kép. Ja, és van egy ismerősöm, "deszka típus", mindkét gyermekét 2 éves koráig szoptatta.

Norwell,
annyira azért nem tűntem el (tegnap reggel is írtam). Irigyellek a gyakorlatozási lehetőséged miatt Kép. Most én sokkal alkalmasabbnak érzem magam a babákkal való foglakozáshoz, mint korábban. Talán a hormonok miatt van. Sokkal érzelgősebb is vagyok. Amíg nem lettem terhes, nem igazán kerestem a kisgyerekek intim közelségét. Úgy látszik a terhesség az anyaságra is felkészít. Kép

Szgoron,
neked is szorítok! Kép Nem néztem mostanában táblát. Te mikorra vagy kiírva?

Mézgombi,
megértelek a problémáid miatt. Nekem is hasonlóban van részem, bár nálunk az idevezető okok kicsit mások. Nálunk nincs korai házasság vagy ilyesmi..., de a végeredmény ua. elvettem a fiúkat, talán kicsit le is mondtak róla...nagyfokú az érdektelenség. Belülről mindig reménykedek, hogy ez majd változik, egyszer-egyszer felcsillan egy kis remény...de semmi. Már lassan 10 éve. Talán 1 kezemen megtudom számolni, hányszor hívtak meg egy vasárnapi ebédre...stb, pedig egy városban élünk. A szüleim (ua. mint nálatok), pedig messzebb laknak, tömnek a sok kajával, ha Õk jönnek, ha mi megyünk, mindegy. Mindig lehet rájuk számítani, segítenek amiben csak tudnak...stb. A távolság ellenére a kapcsolatunk is szorosabb. Azt azért nem mondhatom, hogy anyós, após nem érdeklődőbb mióta babát várunk, de ez szigorúan csak a babára irányul. Tehát, mi továbbra is érdektelenek vagyunk a számukra. Ha meg lesz a pici, biztosan szeretni fogják, de azt is tudom, hogy csak "majom szeretetre" számíthat. Tehát tényleges segítséggel nem különösebben kell számolnunk. Hát erről ennyit. Ha nagyon belemelegszem, akár egy regényt lehetne írni róluk. Bocs, azt még kihagytam, hogy ez a passzivitás még elmenne, de gyakran ártanak is. Sajnos.

Adi 23+3
adi77
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Nem tudom mi volt éjszaka a levegőben,de én sem tudtam fél 3-tól aludni.Főleg úgy,hogy mellettem még horkolt a párom.Ráztam én de hiába,no reakció. Felkeltem pisilni és utánna csak forgolódtam egyik oldalamról a másikra,amit már nagyon untam,de felkelni lusta voltam.

Tegnap megvolt a nagy találkozás a fogadott dokimmal.Szimpatikus fickó csak a szülésnél is ott legyen végig!
Sokat kell pihennem,nem biciklizhetek,nem simogathatom a pocakomat,nem cipekedhetek mert a méhem előrehaladottabb nyitott állapotban van mint a terhességem 29 hetéhez képest.Szednem kell a B6-ot a 36.hétig.Két hét múlva látni szeretne újból,hogy minden rendben van-e,mert ha nem befektetés a vége amit még nem szeretnék ezért betartok minden utasítást.Van alternatív szülőszoba a kórházban.Választhatsz kád,bordásfal,labda és ágy között.Mi van akkor ha többen szülünk azon a napon?A párom ugyan úgy bent lehet?
Szed valaki közületek B6-ot?Azt mondta ez azért kell,hogy megakadályozza a méh tágulását.

Én eddig 8 kg-ot híztam.A mellem szemmel láthatóan megnőtt 75-ről 90-re.

Vasárnap én is kiültem napozni,de nagyon nem bírtam a napot ezért feladtam a barnulás lehetőségét.

Pilchard:megy a drukk,hogy hétvégére meglegyen a kis Ameli!

Én a hetek számolásával még tisztában vagyok,de azért nem írom utánna a napot,mert nem tudom,hogy kell számolni!

Mézgombi:én is dohányoztam a terhesség előtt még ott az első időben napi 1-2 szálat elszívtam.A kávét elhagyni én sem tudtam csak az adagok számát csökkentettem 2-re.Egyet reggel és a másikat ebéd után.Ha nagyon kívánok még délután akkor cappuccinót iszok.

Na most én is lépek megyek a munkahelyemre és anyuékhoz.

Petra
petra77
 
 


Sziasztok!

Mézgombi:én is tegnap cseréltem ágyneműt,nekem ment benne a szunya!(végre)
Csak egyszer voltam fent pisilni!Kép
Te jó sokáig fentvoltál!
Sajnálom ezt az anyós dolgot,de fel a fejjel mindjárt ott lesz a gyönyörű Julcsi baba!
Az enyém sem egy tünemény,de azért ezekhez képest ő rendes!Engem az elején utáltak,de még hogy...!

Adi:én máj.11-re vagyok kiírva!Kép
De sokak szerint elöbb jön!Már nagyon le van szállva a hasam!Kép
Drukk a cukorterhelésre!Kép

Pilchard:tudtál aludni???Én is szeretnék már szülni,bár a májust meg szeretném várni!Kép
Tegnap este egész szép apró fájásaim voltak!Neked vannak?
Én sem hiszem,hogy a tejcsi a mell formáját válogatja!Egy viszont biztos,hogy örökölhető!
Ha igaz,akkor én csárda leszek,anyunak sok volt!KépÚgy legyen!
Rólam is folyik a víz örökké,és kis pakolás vagy séta után,a seggemen veszem a levegőt!Kép


Mindenkinek szép napot!

Puszi:Szilvi 37+5Kép

Kép
szgoron
 
 


Jó reggelt!
Hello Adi!
Szóval hadilábon álltok lánynevekkel... Érdekes, nálunk pont ez volt a könnyebbik eset, a Kamilla totál kompromisszum volt, mindkettőnknek elsőre tetszett. Kép Mi a fiúnévvel voltunk bajban... Kép
Munkahely? Háááát... Már nem foglalkozom a dologgal. Kínosan kerüljük a témát, pedig ez rossz taktika, mert az utánpótlás még szóba sem került. Pedig bizony egyre aktuálisabb a dolog, azt hiszem a májust még végigcsinálom, aztán lelépek. Mostanában ha sokat ülök, elkezd szúrni az oldalam, és rossznak tartom, hogy keveset mozgok, sétálok, de egyszerűen meló után semmi energiám nincs, csak össze-vissza vánszorgok.
Félek újra felhozni a témát, de most már muszáj lesz. Amúgy meg úgy csinálunk mintha mi sem történt volna. Kép
Te meddig tervezed?

Kép
Kép
banya1
 
 


Üdv!
Nevek miatt Kép. Nekünk még baba sem volt (sőt, még csak együtt jártunk), már megegyeztünk, hogy ha fiú lesz, akkor ez, ha meg lány, akkor az. Vicces, tudom, de nem változtattunk különösebben egyiken sem.
Pilchard és Mézgombi, én meg jól bealudtam az NCIS-en. Kép Nem tudja vki, hogy ki volt a gyilkos? Egyszerűen nem tudtam nyitva tartani a szemem! És én is ágyneműt cseréltem tegnap. Kép Meg kimostam az ágytakarókat is.
Tejcsimennyiség: nekem annyit változott a mellem, hogy a kb. 75B-ből kb. 75C lett. De ezt én nem nagyon látom, csak a férjem. A nagymellűeknél általában az szokott gondot okozni, hogy a nagy mell miatt nem tudják rendesen behamizni a bimbóudvart, és akkor rosszul szopiznak. Persze ettől még bárkinek lehet bármilyen tejmennyisége, ami szvsz inkább attól függ, hogy milyen sűrűn tesszük majd mellre a babát.

Ági (34+2)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Én tudomKép A pasi lebukott a felesége előtt, hogy meleg, és ha kiderül ott kellett volna hagynia a haditengerészetet is, ezért öngyilkos lett. Hát, a tegnapi rész nem volt valami izgis. Én a holnapi Dr. Hause-t váromKép Ez egy állat film.

Mézgombi: Anyós miattKép Én hála az égnek jóban vagyok vele, főleg mióta jön a baba. Lassan a lánya kezd irigykedni, hogy ő nem volt ennyire elkényeztetve. Persze azért súrlódások vannak, főleg, hogy novemberig még együtt lakunk.

A mellmérethez. Nekem a 75A-ból lett 80C. Pont most vettem egy melltartót, mert a 80B már nyom.Kép A mellemben van egy csomó, ezért uh kontrollra kell vele járnom. A dokinő múltkor azt mondta, hogy már alakul a konyha, biztosan nem fog éhezni a gyerek. Hát remélemKép De ez tök érdekes, hogy így látszik az uh-n, hogy fejlődenk a tejcsatornák.
Andi küldöm neked a mintákat. De képek, tehát lehet, hogy csak 4-5 részletbe tudom átküldeni.

Kép
Kép
szõkemelinda
 
 


Előkerestem az adatokat az utolsó uh-ról. 31+5 készítették.
BPD: 8,87 (35hét)
OFD:11,31 (33hét)
AC: 30,27 (34 hét)
FL: 6,04 ez volt az egyetlen, ami korának megfelelő

Súly:2600g (34-35 hét)

De anya is nagy volt. Kép (4300g)

Andi nem tudom mikor tudom küldeni a képeket, mert a freemail átalakítás alatt van, úgyhogy behalt az egész.Kép

Kép
Kép
szõkemelinda
 
 


Sziasztok!

Sajnálom azokat, akiknek ilyen az anyósuk. Nagyon meglepődtem, mert eddig azt gondoltam, hogy ilyen csak filmen van. A kis naiv. De tényleg nem értem, hogy lehetnek ilyen emberek. Az enyém se mindent úgy csinál, ahogy én helyesnek tartanám, de mint anyósra soha nem panaszkodhatnék. Engem még nem bántott meg, és soha nem szólt bele semmibe.

A cici méretnek tényleg semmi köze a tej mennyiséghez. Egyébként ezt én nem is nagyon értettem soha, mert én sem vagyok nagy mellű, de annyira deszka sem. Viszont a házunkban lakik egy csaj, akinek szinte semmi sincs és mégis másfél éves koráig szoptatta a kisfiát. Szóval hihetetlen. Sajnos viszont az öröklődés sokat számít. Engem pl. nem nagyon tudott szoptatni az anyukám, bár akkoriban ez még nem volt olyan nagyon nagy kultusz. Sajnos sok tejem nekem sem volt, de amit lehetett kihoztam magamból. Kép

Én lány nevet százat tudnék választani, fiút viszon nagyon nehezen, vagy ami tetszene az a páromnak nem. Szerencse, hogy lányunk lesz.

Reggel voltam védőnél. Meghallgattuk a baba szivecskéjét. Olyan jó volt. Persze szétrugta a doplert közben. Viszont már 9 kgnál tartok.(28.hét) Most két hónap alatt 5 jött föl,Kép a védőnő szerint megengedhető 3 helyett. Kaptam is érte. Hát szégyelem is magam, de úgy szeretek enni. Szerintetek döljek a kardomba, vagy mi legyen?

Én is az álomkórosok csapatához tartozom és tegnap bealudtam a NCIS-en. Azért a végét felvettük, mert szét vetne az ideg, ha nem tudnám meg ki volt a galád. Majd holnapig megnézem, és elküldöm az eredményt Ex. Kép

Asszem én mindjárt elalszom.

Már sok a finishelő közöttünk, alig várom már a híreket, hogy ki kezdi.

Tényleg Csandyról és a babóról valami hír???

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Sziasztok!!
Melinda:én is kérem majd!!!
Hú,jó nagy baba voltál!!

Szilvi:nekem mostanában semmi fájásom nincsKép
szerintem tuti megelőzöl!
Aludtam vgy 4 órát,azt is két részletben.Hát nem túl sok.

nem tudom hány fok van,de pokol,lementem a boltba,postára,és alig birtam haza vánszorogni,ráadásul jó kis emelkedő visszafelé.
és most hálóingben vagyok,mert persze ruhám nincs,és szakad rólam a viz.
De basszus már a kismamagatya is lecsúszik a pocimról,pedig az a hasas gatyó,hátul állitható derékrésszel.Meg van egy kertész farmer-hát az most alapból kilőve,viszont erre a kis időre már nem veszek semmit.Max.nem mozdulok ki többet itthonrólKépKépKépamig meg nem szülök.Utána meg azért.Kép

még jövök.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok lányok!

Nem tűntem el teljesen csak hol a net volt rossz, hol meg én nem voltam net közelben. Annyit írtatok megint hogy elég lesz elolvasni de mindenkinek jó egészséget kívánok és lassan jönnek majd már a babók:-)

Doren,
gratula a jó eredményhez:-)

Pilchard,
kitartást már nincs sok hátra!

Kisvirág,
hogy vagy? Mész előkészítőre vagy már mindent tudsz:-)Írok ám majd hogy milyen volt a korház, hátha lesz egy-két hasznos infó neked, ha mi már kijöttünk:-)

Szgoron, olyan jó neked hogy már a finisben vagy:-)

Mézgombi és Pilchard,
Éjszakai alvás nekem se megy jól de én inkánbb csak olvasok és nincs erőm pötyögni a gépen, de veletek vagyok általában:-)

Ma megyek előadásra a Madarász utcai gyermekkorházba babaelsősegélyre, majd elmesélem nektek holnap, hogy mondtak e valami izgit.

Holnap meg megyek UH-ra és jövőhéttől meg CTG-re majd.
Ti még szedtek valamit a 35. hét után?
Mióta nem szedem a Magne B6-ot jobban keményedik a pocim és összehúzódás próbák is jobban vannak.
Nektek?

Banya 67, Judit 78, Pannamari, Csandyról és a többiekről van híretek?

Szép napot!olyan jó, hogy már süt a nap és meleg van végre:-)
Kari
(35+1)
kari
 
 


No hi lányok!!

Tegnap voltam dokinál. Minden rendben. Kiderült, hogy az a teniszlabda a köldököm mellett az a talpa és amikor túlhajtom magam ott betámaszt és azért fáj. Megkérdeztem a gyógyteákat. Azt mondta, hogy nyugodtan, csak víz és hashajtót ne szedjek. Más mehet. Hip-hip. Baromi sokan voltak nála tegnap és 2 óráig tartott az út amíg odaértem, mert a párom nem szólt, hogy feltúrták a körutat. 7-ig rendel és 40-kor estem be, de voltak vagy 10-en előttem..Egy órát ültem sorban.

Ma reggel már 7 előtt fent voltam, kivételesen, így már egy csomó dolgon túl vagyok. Mostam, mosogattam., kimostam a párom kocsiüléseit és ha már elővettem a nagynyomásút, gyorsan lemostam az én autómat is. Így észrevettem, hogy valahol, valaki elvitte valamikor a tükrömet egy kék autóval Kép No de a Cif Cream segített, így már nem látszik.

Tejecske: Nekem nagyon sokat nőtt a mellem, a 75 B helyett most 85-90 C hordok, de lassan már ebbe sem férek bele. Ennek ellenére én sem hiszem, hogy köze lenne a tejképződéshez. Olyan is van, akinek csak a szülés után indul meg a tejkiválasztás és csak akkor nő meg a melle. A bimbó nekem is besötétedett, párom tegnap meg is jegyezte.

Anyóskérdés: Ádi, Mézgombi: én is hasonló cipőben járok, bár én évekig egy házban laktam anyós pajtással. 3 éve költöztünk el és azóta már nem utáljuk egymást, de jóban sem vagyok. Egy igencsak kétszínű emberke, így nem bírom. Ebédre 3 év alatt egyszer sem hívott meg, még ünnepekkor, vagy szülinapjára sem. Amióta babát várok kétszer láttam, de azon kívűl egyszer sem hívott fel, hogy hogy vagyunk. Amikor másodszor teliztunk akkor benyögte, hogy: Na mutasd magad! Szóval…. Az én mamám (nagymamám, mert az anyummal csak ritkán tartom a kapcsolatot, de ez egy másik sztori, nem akarlak vele untatni) jövő héten jön, hogy tudjon segíteni, főzni, pakolászni….Imádom, és a férjem is.

Horkolás: én be szoktam fogni az orrát a páromnak. Az segít.

Banya: csodállak, amiért ezek ellenére is kitartasz a főnökség mellett és maradsz. Én már régen leléptem volna (mint ahogy meg is tettem), bár nálunk nem igazán volt vita, egy-két megjegyzést leszámítva, amit elengedtem a fülem mellett.

Melinda: Nekem is volt csomó a mellemben. Akartak is venni szövetmintát, de nem hagytam és a három hónapos kontrollon már nem volt ott. Azt mondták, hogy ez gyakori már ebben a korban, ha a emberlánya nem szült még. Most azt mondta a dokim, hogy ő nem érez semmit, de lehet, hogy majd valamikor visszalátogatok UH-ra.

Csajok: nő a bölcsesség fogam és úúúúúgy fáj az ínyem Meg ma reggel kiesett az egyik tömésem, így kell menjek a fogdokihoz is ha fogad még ezen a héten.


pusza

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Pilchard!Kép
Én is hálóingben vagyok,és filozok,hogy aludjak e egy picúrkát!KépAzért jöjjön a te babád elsőnek!KépVagy menjünk egyszerre!Kép
Anyukám május 10.-én született,és ezt szeretném becélozni!Kép


Kari!Azért te is a finisben vagy!Kép
Én már csak a vasat szedem,elevit meg ilyenek kilőve!Ugyan a doki nem mondta,hogy hagyjam abba de én ezeket már keleslegesnek tartom!

Kanyin!Egyél ami jólesik,nem is sok az a 9kg!Én már 15-nél tartok!Kép

Most annyira mennék stradra,úszhatnékom van!Kép
Unatkozom,nagyon,nagyon,nagyon!

Puszi
Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Enci!
Érthető volt az ellenanyagos dolog?
Fogfájás:Kép
Ügyi vagy a takarítást illetően,biztos csecse lett a kocsitok!Kép

Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok!

Jövök hozzátok panaszkodni,ne haragudjatok,de annyira felhúztam magam.
Anyámék 200 km-re laknak,soha nem voltunk egy nagy szerető család-sajnos-apám ivott évekig,nagyon sok dolog van amit nem tudok nekik soha megbocsátani,én nem tudok csak úgy felejteni.18 évesen el is költöztem otthonról,mert nem tudtam velük élni.Petivel 6 éve vagyunk eggyütt,őt nagyon szeretik,és igy a nagy távolság miatt havi-kéthavi hazajárással jól elvagyunk velük.a nővéremék,akiknek van egy 6 éves lányuk,ott laknak kb.10km-re,velük meg sokszor úgy bánnak...de tesóm rá van utalva anyámra,mert ha dolgozik ő viszi oviba a keresztlányomat,bár ez is egyre ritkább,és ha vele van se foglalkozik vele,szóval,nekem szar,mert őket soha nem hivták még meg ebédre,semmire,ha mi megyünk haza készülnek,mert ugye ritkán megyünk,nekem meg tesómmal szemben ez szörnyű érzés,a sógoromat is állandóan baszogatják,pedig ha vmi gáz van ő segit nekik,nem peti innen 200 km-ről,de hiába beszéltünk már velük erről,nem értik meg.6 év alatt még nem volt olyan hogy amikor hazamentünk eggyütt ebédeltünk volna 7-en,vagy eggyütt mentünk volna vhová.
Most meg beszéltem tesómmal,anyám azt mondta hogy ha megszületik Ameli,rögtön jön fel 3 napra,tiszta ideg vagyok,mert azt tudnotok kell hozzá hogy itt voltak karácsonykor 7végére,akkor még nem voltak belső ajtóink,anyám is idegbeteg,egy percet nem tud ülni a seggén,hajnali 4-kor rohangált ki cigizni,csapkodta az ajtót,kávét melegitett,szörnyű volt,és tudom hogy ilyen,most is ezt csinálja majd,hát nekem ez nem hiányzik frissen hazaérve a kórházból,ráadásul a tetőtér nincs kész és nincs lent csak a hálószobánk,meg a nappali,nehéz ezt igy leirni,de miért nem lehet tiszteletben tartani vki kérését,hát nem vagyunk egyformák istenem.
Azt hiszem irok neki egy levelet és tisztázok vele dolgokat,mert nem szeretném azt átélni amit szilveszterkor-eljött a barátnőm a férjével,3 gyerekkel,ajtók még sehol,én voltam a hülye hogy nem mondtam nemet az eljén,de már annyiszor voltam náluk,nem akartam sértődést,hát még rosszabb lett,nem hoztak a gyerekeknek játékot,nem tudtak magukkal mit kezdeni,a párja horkolt éjszaka ezerrel,mindenki feszült volt,semmit nem aludtam,már hajnalban zokogtam petinek hogy én nem birom ezt ki 3 napig,ő meg mérges volt rám előszőr hogy a saját butaságom miatt szivok most,4 napig úgy vert a szivem ,iszonyú volt,a vége az lett hogy reggel hazamnetek,beszélünk most is de a tüske biztos ott maradt kicsit mindenkiben-na szóval nem szeretném ezt mégesgyszer átélni!!!!

NE HARAGUDJATOK!muszály volt kiirni magamból.Most megpróbálok lenyugodni.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Plichard!

Csak nyugodtan öntsd ki a szívedet, talán megkönnyebbülsz. Tényleg nagyon szar lehet. Csak azt nem értem, hogy miért nem értik meg ezeket a dolgokat. Én is elköltöztem otthonról 17 évesen a nagyszüleimhez, aztán meg az előző férjemhez, mert nem jöttem ki apámmal. Mai napig van közöttünk feszültség. Szégyelem kimondani, de soha nem tudok rá szeretettel gondolni. Ez van. Soha nem szeretnék ilyen szülő lenni. Így van előtted is egy negatív példa, hogy na így nem. Azért nyugi. És próbálj beszélni anyuddal, hogy te inkább nyugalomban szeretnél lenni az első időkben, meg a pároddal és a picivel. Talán megérti.

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


sziasztok!

Na végre látok is valamit, nem csak a nagy semmiséget, megyek gyors visszaolvasok, aztán jövök

Üdv:
Csibemanó
csibemanó
 
 


Szilvi: kocsi csilli-villi. Olyan jó amikor kitakarítom. Most meg nekiálltam én is kimosni az egész család ágynemű huzatjait. Az ellenanyagot nagyjából értem, csak az kavar meg, hogy nekem miért van, mert nekem nem mondták, hogy voltam még terhes. Ha meg voltam, és van, akkor miért nem kell én is azokat végigcsináljam amiket te? Nekem is kell menni még egyszer kivizsgáltatni, hogy milyen ellenanyagom is van pontosan, de ennyi. Nekem azt mondta a doki, hogy ezt csak vész esetére kell tudni és nem mondta, hogy meghalok, ha nem kapok, meg ilyeneket... Szóval ez a része nem tiszta, hogy ha neked úgy, akkor nekem miért nem úgy.
Minden esetre köszönöm az infót.

Pilchard: Szeritnem ne húzd fel magad emiatt. A múltkor ha jól emlékszem azt mondtad a Blackrosenak, hogy te meg szoktatd mondani az emberkéknek a véleményedet. Szóval szerintem nyugodt lélekkel mond meg az anyudnak, hogy köszönöd szépen a felajánlott segítséget, de neked nyugisabb lenne úgy, hogy csak hármasban vagytok. Meséld el (még egyszer) hogy jártál szilveszterkor, és hogy most nem szeretnéd átélni még egyszer. Mond meg, hogy ha meglesz a tetőtér akkor majd nagyon szívesen láttok mindenkit, de addig legyenek megértőek. Ha nem érti meg, akkor meg legyen ez az ő gondja. Most TI vagytok a fontosak és nem mások lelkiélete, legyen az akár a mamád. Szeritnem.b

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Pilchard, szerintem próbálj meg beszélni anyukáddal, hogy amíg nem készül el rendesen a lakás, addig ne jöjjön hosszabbtávra. Meg gondolom Péter akar otthon lenni veled az első héten. Ezt neki is meg kell értenie. Aztán, ha minden kész van, és kipihentétek magatokat a babával, akkor szeretettel várod. Lehet, hogy kicsit meg fog sértődni, de majd megnyugszik. A ti nyugalmatok és a pihenésetek a legfontosabb, ha Ameli megérkezik.Fel a fejjel!

Encus: Nekem sajnos nem tűnt el, és cytomintát is vettek belőle. Alapvetően negatív lett az eredmény, de voltak benne pozitív sejtek is, ezért a dokim most a terhesség alatt 3 havonta visszarendel uh-ra. Most a tejképződés miatt már nem látni. De biztosra akar menni. Amúgy 6havonta kell járnom. Már rég volt tábla. Te kihez jársz dokihoz? Tudom, hogy a körúton sok doki van, de én is a körútra járok.Lehet, hogy ugyanahhoz? Fogad miattKép

Tejcsi: Azt hallottam, hogy a sör nagyon jó tejképző. A vicc az, hogy az utóbbi időben nagyon kívánom is, pedig világ életemben utáltam. Mit nem tud a szervezet. Persze heti 1dl nél többet nem merek meginni belőle, meg az alkoholmentest iszom. Az nem árt.Kép Szóval a lényeg a sok folyadék, az állítólag segít.

Szorgon, Pilchard, de jó nektek, hogy már a finisben vagytok! Én is szeretnék már túl lenni rajta. Mondjuk a doki szerint van rá esély, hogy 20-a körül érkezik a baba. Kedden megyek ctg-reKép Már nagyon várom.

Kérdés! A kismamakönyvben van egy táblázat, ahova a magzatmozgásokat, meg a méhösszehúzódásokat kéne írni. Ti írjátok? Nekem most tűnt fel, hogy kéne, de olyan macerás mindíg számolgatni. Estére már elfelejtem, mennyit mozgott. Napközben meg nem rohangálok cetlivel a kezemben. Különben is, szinte egésznap kirúgja az oldalam.Kép

Kép
Kép
szõkemelinda
 
 


Encus!

Nem tudom, hogy milyen a vércsoportotok, de most vizsgázom anatómia-kórtanból és ott pont erről volt szó.
Nem csak az RH-, Rh+ nál néznek ellenanyagot. (Ha az egyik szülő ilyen, a másik olyan)
Hanem akkor is, ha az anya pl. 0 vércsoportú, az apa pedig A, B, vagy AB. Ebben az esetben a te szervezeted reagálhat úgy, mintha rossz vérátömlesztést kaptál, hiszen a baba vércsoportja nem feltétlenül lesz 0-s. Ezért vizsgálják folyamatosan az ellenanyagot, nehogy károsodást okozzon a babában. Remélem érthető volt.Kép

Kép
Kép
szõkemelinda
 
 


Megjöttem! Megnyugtatott a doki, h naésakkormivan, ha öregszik a lepény, szerinte ha most I-II, akkor két hét mulva, amikor megyek kontrollra, lesz II, aztán még két hét és III, de akkor már 36-37 hetes leszek, szóval akkor szépen megszülünk!!!! Szóval lehet, h májusiak leszünk mégis. De azt mondta, h szép zárt a méhszáj, a jóslók miatt ne aggódjak, próbáljam meg megint a Salbutamolt erre a hétre, de ha nem állítja le, akkor ne szedjem, mert felesleges. Amíg zárt a méhszájam, addig nem kell kórházba menni.
Azt mondta, h az Elevit ilyenkor teljesen felesleges már, viszont jobban figyeljek a kálciumra, mert az legalább olyan fontos, mint a magnézium. Ja, vérszegények: csak 110 alatt kell szedni vasat, addig nem, mert rosszabb a székrekedés amit okoz mint amennyit használ!

Voltam diabon is, jó lett a cukrom Kép meg benéztem a varrónőhöz is, vettem két tavaszi-nyári nacit, már nagyon kellettek!!!

Pilchard, látom, megint ment a kukurikú éjjel... ja, és természetesen LESZ TEJED NEKED IS Kép Én is úgy hallottam, h nincs összefüggés a mellméret és a tej között. Amúgy nekem 75b-ből lett 85c-s.

Melinda, a House-t én is nagyon szeretem! Sajnos csak az első évad első 5 részét meg a második évadot találtam meg, így nem tudom, h közben mi történik Kép... na majd még keresgélek, ha eljutok a koliba valaha is... Az adatokat köszi neked is! Kép

Én is nagyon sajnálom, h ennyien vagytok megáldva rossz anyóssal... én valahol nagyon szerencsés vagyok, meg mindig is úgy voltam vele, h aki ilyen szupcsi fiacskát nevelt fel, mint az én férjem, az csakis jó ember lehet... hát, nálam bejött! Mondjuk lehet, h a távolság segít minket, mert ő ajkai, mi meg ugye itt lakunk Bp-en. Bár az én anyukám is itt lakik, és nagyon jól kijön Ákossal, és Ákos is imád hozzánk jönni Kép.

Kanyin, a kardodbadőlés sztem megteszi ;) Ma amúgy a diabon engem is ráállítottak a mérlegre, és aszerint plusz 7 kg-ban vagyok. Szóval mintha nálam is gyorsulna a gyarapodás dolog.

Enci, nekem a terhesség második hónapja óta nő a bal alsó bölcsességfogam, úgy két hetente egy picit és akkor egy hétig majd bedilizek tőle, azzal ébredek, h fáj, és rágni se nagyon tudok, de már egész megszoktam Kép. Akkor izibe voltam dokinál, de elküldött, h ugyanmár, ez csak egy bölcsességfog...

Pilchard, lehet, h inkább azt kéne mondanod, h először te szeretnél összeszokni a babával, és inkább később jöjjön... mert ha azt mondod neki, h miért nem bír csöndben maradni... hááááát.... drukkolok, h sikerüljön elsimítani szépen! Az én anyum is ide akar jönni, de csak nappalra, és tuti rengeteget tud majd segíteni, nagyon örülök neki... hátha még aludni is fogok tudni majd napközben...

pogacsa
 
 


Sziasztok lányok!

Tegnap voltam dokinál, mindent rendben talált. Hát nagyon jó érzés , hogy egyre nagyobb a babus. (27+2)Nagyon tisztán látszott a kiskeze, lábai, fejecskéje... mindene. Elég aktív kisbaba, alig tudta lemérni, mindig elmászott. A kislányom is bennt volt velem és nagyon élvezte.
Ami érdekes: eddig végig fiút mondott, aztán tegnap már nem volt olyan meggyőző....Hát nem tudom...

Visszaolvasgattam, már amennyire az idő engedte, mert az az igazság, hogy május 31-ig nagyon el leszek havazva.
Janka nagyon lázas volt a hétvégén, folyamatosan 39-39,5 között, valami vírus van most és beleesett. Mostmár semmi gond, de nagyon megviselte, és persze engem is. Szombaton éjszakáztam vele, nem mertem elaludni, és még önmagában az algopyrin sem segített, csak együtt a hűtőfürdővel.
Anyósproblémával én is sokat küszködök! Szóra sem méltatom. Mostmár eljutottam arra a szintre, hogy abszolút nem is foglalkozok vele. Teljesen hidegen hagy. Csak a minimális, hogy a férjem anyja...

Sör: Nekem bejött az alkoholmentes, szülés után napi 1-2 üveg és elég sok tejem volt, sokkal több, mint a laktoherb teától.

Bejelentkeztem 4D-s ultrahangra a Praxisba május 05-re. Már egyetlenegy időpont volt erre a napra.

Remélem mindenki jól van.

Puszi: Emese

Kép

Kép
jurem
 
 


Tapasztalt anyucik, akik ittak laktoherb teát:
ti ízesítettétek vmivel? Én nem nagyon bírom a sima teákat...

pogacsa
 
 


Melinda, Szilvi: köszi az infót az ellenanyagról. Most aztán fogtam magam és én is jól utánaolvastam és kiderült egy és más.
1. Az Rh- esetén kell gyakran menni az ellenanyag szűrésra, míg az Rh+ esetén nem. Az összeférhetetlenség a babóval nézendő és nem a férjjel. EGy kicsit ciki volt, mert nálam találtak ellenanyagot bár tudtommal nem voltam terhes és vérátömlesztésem sem volt. Erre anyós, hogy biztosan mástól voltam terhes és ezért reagált úgy a testem. Most azt olvastam, hogy két Rh+ szülőnek is lehet Rh- gyereke. A férjemnek egyébként 0Rh+ a vére. Ennek ellenére, engem nem vizsgálnak úgy mint téged ellenanyag ügyében. Tőlem nem is kérdezték a dokim vércsoportját sem, és nem is kezelnek ellenanyg ügyben. Szóval összegezve: nem tudom, hjogy mitől van és miért nem tesznek semmit, de ez van. Nekem csak a típusát kell kideríttessem, hogy komplikáció esetén tudjanak vért adni. Állítólag én antiD sem kell kapjak szülés után. Melinda: ha te valamit másként tudsz akkor mesélj Kép
Egyébként itt van egy link, ami ezzel kapcsolatos:

http://66.249.93.104/search?q=cache:ih8fw28szbEJ:www.babanet.hu/faq/tergon01.php +ellenanyag+Rh&hl=hu&gl=hu&ct=clnk&cd=1

Pusza mindenkinek

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?