Új privát üzeneted érkezett!

Pogi!Igen,én hirdetek,de nincsen pöcke mert egyiksem merev hanem sima!Kép
Az elején bevásároltam,és közben kaptam is!Most összesen 3-om van!Kép

Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Szilvi, Kép hát, inkább legyen több, mint kevesebb! Kép

pogacsa
 
 


Üdv!
Holnap megyünk szopipárna töltetért! Kíváncsi vagyok, mennyi lesz, nálunk állítólag literre árulják, és anyós egyik ismerőse szerint 70 l kell bele... de azért még reggel lemérem, aztán csak ki tudok számolni egy hengertérfogatot. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 

 
 

Üdv!
Holnap megyünk szopipárna töltetért. Itt literre van, és 70 lityi megy bele, tudományosan ki is számoltam, mivel 0,2 m kb. a sugara a henger alapjának, és kb. 1,7 m "magas", tehát 0,068 m3 a térfogata. Kép Ami ugye elmegy 70 liternek. Kíváncsi vagyok, mennyibe fog kerülni, de ahogy számoltam, 20-30 Ft-nál nem lehet több egy liter, mert akkor már nem éri meg.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Na, mindkét üzim ideért...tréfás ez a bnet.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Encus!
Én nem ezekre a lájtos teákra gondoltam, hanem a vízhajtó, nyugtató stb. teákra.
Egyetértek veled abban, hogy inkább ezeket igyuk ha betegek vagyunk mint a gyógyszer.
Én is 3x voltam nagyon durván megfázva és én is csipkebogyóteát ittam.

biztosági öv: inkább egy kis pocakmegnyomódás minthogy kirepüljek a szélvédőn keresztül ha akkora a baj.Ja és nem biztos ugyebár, hogy rajtunk múlik a baleset.
A gyerekülésre pedig azt mondom, hogy nem minden autóba kötelező mert ugye ahol nincs hátul biztonsági öv oda nem lehet gyerekülést rögzíteni.
természetesen mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy miben szállítja haza a babát.

Sajnos láttam olyan halálos balesetet amikor a kisbaba nem volt bekötve hát mit mondjak erős idegzetű vagyok de ez elég sokkoló volt.
Na nem akarok tovább okoskodni ugyanis ezt a biztonsági öv témát is lerágtuk már hónapokkal ezelőtt.

EX!
A férjem és a nagyobbik fia útban vannak Szeged felé kajakversenyre mennek a Matyiérre ( lehet, hogy nem jó írom).Ilyen árvízbe ez elég morbid nem ? Jó tudom, hogy a tónál nincs árvíz de akkor is.

Kép

Kép
katus73
 
 


Reggelt!
Katus, hát miért lenne morbid? Usziba is lehet menni... Kép
Egyébként nem jól írtad: a helyes Maty-ér. (Meg ne kérdezd, miért így hívják!).

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Pogi!Én is így vagyok vele!!!Kép
Próbáld meg kifúrni!Szerintem,mindegyiknek ott van a pöcke!Kép

Exdeus!Sok sikert a töltet vásárláshoz!!!Ha már ennyit szervezkedtél ez ügyben,kapjál is!Kép
Aztán mutasd a végeredményt!

Katus!Én is láttam már sajnos csecsemő balesetet,de ez nem azt jelenti,hogy feltétlenül velünk is megtörténhet!Mert akkor kise menjünk az utcára...!Viszont,szerintem ha olyan a fékezés akkor,a hasmegnyomódás sem,ha fognia kell az övnek akkor az ránt is!Szerintem e kérdésben nincs helyes válasz,valamikor éppen az öv ment meg,és van mikor az a veszte az embernek!


MINDENKINEL KELLEMES HÉTVÉGÉT!!!

Puszi
Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Jó reggelt lányok!!
Hites férjem tegnap ismét elvitt moziba (meglepő módon a héten másodszor), de annyira álmos voltam, hogy nem tudtam élvezni a filmet és bár igazán poénos volt, nem tudtam azonosulni vele.

Párna:úgy döntöttünk, hogy rendelünk a netről mi is, de érte megyünk, azaz, hogy érte külök, mert az egyik alkalmazottunk arra lakik, így el tudja hozni Kép
Annyira irigyellek titeket, hogy már megvan egy csomó mindenetek. Én még korainak érzem, hogy elinduljak bevásárolni. Ha minden igaz ma vesszük meg a babakocsit, aminek nagyon örülök, de gőzöm sincs még, hoyg hova tesszük. Tele vagyunk dobozokkal, elpakoltam a téli cuccokat, de még azt sem volt ideje elpakolni a férjemnek Kép Kép Szegénykém lassan csak aludni jön haza a melóból, és nemsokára le kell adnia a dogáját Kép
Én prószálom tartani benne a lelket, de néha nekem is hiányzik. Kép No de majd ezen is túl leszünk...

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Már megint nem műxik a net vagy csak eltűntetek?

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Üdv!
Szerintem csak élvezik a többiek a jó időt.
Töltetet nem vettünk, mivel a bolt csak igény szerint van szombaton nyitva...csak ezt elfelejtették a honlapra is feltenni. No mindegy, de hétfőn mehetünk, beszéltem a nőcivel. Kép 100 literes zsákban van, és 14 Ft egy liter, tehát 1400 pénz lesz. És legalább marad, ha után kell tölteni.
Ma voltunk a férjemmel piacolni, vettünk szép kék színű viaszos vásznak a pelenkázóra, találtam két ari sapit összesen 600 Ft-ért, és találtam melltartó helyettesítőt (topot) 500-ért. Kép
Tehát ma jó napom van!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Gratula a vásárlásokhoz. Ha minden igaz nekünk most elmarad a babakocsi vásárlás, mert férjem 5ig van suliban Székesfehérváron és a Brendon 6-ig van nyitva itt Budaörsön. Szóval nem érünk oda. Holnap meg megyünk Ausztriába, így a holnap is kilőve Kép Kép Kép No de majd csak lesz valahogy

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Sziasztok!

Én annyira unom magam, hogy még írni se volt kedvem... Kép Ákosom túrázik, a családom meg holt elfoglalt Kép ...

Ex ügyi vagy, ÉN IS AKAROK VÁSÁROLNI MENNIIIII! HISZTIII!

Na jó, majd ha jobb hangulatban leszek, írok!

pogacsa
 
 


Sziasztok!!

Pogi,majd én folytatom a nyavikolástKép
A ház egy disznóól,1000 dolgot kéne csinálni,én meg ma olyan hulla vagyok,alig birok állni.Voltunk reggel köntöst,meg kaját venni,és ezel le is merült bennem az elem.De persze ebédet is kellet csinálni,már megint tele a mosogató,gondolom ez ismerős .
Ha csak szétnézek a lakásban rosszul vagyok.Peti meg az apjával kint dolgoznak,mert azt is meg kell vmikor csinálni.Közbe azért cuki,mert rohangál a mosógéphez teregetni,meg újjabb adagokat berakni.
Ez az unatkozás meg,ne is mondd.....

Hát csajok,nekem szülés után extra gyorsan le kellene fogynom,mert most elővettem azt a dobozt amibe a tavaszi-nyári ruháim vannak,basszus jobbnál-jobb gatyók,szoknyák,felsők(a felére már nem is emlékeztem,komolyan),csak tudjam majd őket hordani.De nyilván Ameli,és a szoptatás az első,de azért álmodozok.........

Akartam ma venni tavaszi cipőt,hát én nem tudom,de ezek a mai fazonok valahogy távol állnak tőlem stilusilag,de most már tök gáz hogy még mindig magasszárú őszi bakancsban járok.

Ex:látom Te is olyan vagy mint én,engem is nagyon feldob ha vásárolok,vagy találok vmi jó cuccot.Vagy ez női betegség?Peti szerint az..

Encus:mit néztetek?
Milyen bkocsit vesztek?Ha nem titok..

Hát én azt hiszem alszok egyet,mert csak pislogok ki a fejemből.

ja már túltárgyaltuk,de most olvastam ,koszmó ellen fogkefe.Nyilván vmi közepes puhaságú.De van vmi spéci sampon is rá.

puszi.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Tegnap áramszünet volt nálunk utánna pedig nem ment a net csak késő este.

Vásárlás:már nagyon szeretnék én is,de talán jövő héten.Legyek túl kedden a szóbeli vizsgán és utánna fellélegezhetek,megrohamozom a boltokat!

Tök szupi az idő!Megy a mosógépem,utánna beteszem a pelusokat.Ti sensitiv öblítőt használtatok vagy lehet azt amit magunkra használok?Anyukám szerint ne nagyon használjam.

Kedveskedtem a páromnak sütöttem egy kakaós sütit.
Amúgy én is nyügi vagyok.Kéne pihenni egy kicsit,de tanulni is.Fú de nincs kedvem!

Katus:köszi az infót Maczó doki felől,már benéztem a másik topicra,de eddig még csak olvasgattam ott.Merre van pontosan Csabán a szivacsos?Tudod ahol méretre vágják és huzatot is árulnak hozzá.Legalábbis így hallottam.

Szoptatós párna:én nem veszek,mert kaptam pólyát,majd azzal ügyeskedek valahogy.

Pilchard:valami kényelmes tavaszi bebújos cipőt már én is néztem magamnak,de csak néztem.Egyszerűen nem találok magamnak olyat ami megfelene.Tele a város kínai boltokkal egy normális cipőbolt van csak annak az árai pedig a csillagos ég.Hétfőn megyek Csabára a dokihoz,majd utánna szétnézek ott,hátha lesz valami normális fazon.

Petra
petra77
 
 


Sziasztok!!!

Úgy látom, mindenkinek nyűgi napja van, csatlakozom...Kép

Dr. Ex!Kép
Ez jó számolás volt, remélem, tényleg ennyi is lesz!Kép

De azért jó volt a mai nap, csak fárasztó: nemrég jöttünk meg az új autónkkal, úgyhogy a mai napra nekem is végem, pedig fut a konyha, és kerítést is kellene festenem... Na, mindegy, majd lassacskán meglesz.
Megpróbáltam lefeküdni egy kicsit, pihenés címszó alatt, erre föl, ahogy ledőltem, úgy éreztem, hogy a tüdőmet összepasszírozzák, és nem kaptam rendesen levegőt, úgyhogy most nem merem vízszintbe tenni magam...Kép
Jaj, mennyi bajunk van, csajok!!!Kép

Jövő héten elkezdjük a festést, úgyhogy lesz dolgunk... Szerencsére anyósom mondta, hogy nem enged ám engem takarítani, azt felejtsem el, majd ő megcsinálja. Édes, nem?Kép

A vízhajtó dolgokról azt hallottam, hogy vigyázni kell velük, mert esetleg beindíthatják a szülést, de gondolom, csak óvatosan issza, akinek kell. Nagyanyám is esküdött a hagymateára, én utáltam brrrrrrr...

Na, megyek kerítést festeni, hátha jobb kedvre derülök tőle...KépKépKép

Pusszantás mindenkinek

Norwell+Kende baba (31+2)

Ja, és rosszkedvűzőnek: nézzük meg, mi történik, ha apa vigyáz a gyerekre:

Kép
Kép

Kép
Kép
norwell
 
 


Csajok EZ A NAP KÉSZ!!!!

Kimentem dél körül teregetni az udvarra és elöntötte az agyamat a vér. Olyan az udvar lassan, mint egy cigányputri. Gyorsan fel is hívtam a férjem és istenesen összevesztem vele, mert 12-én lesz a lomtalanítás és ő meg kijelentette, hogy nem ér rá kipaolni, mert neki államvizsgázni kell és tanulnia kell állandó jelleggel. Ehhez képest holnap megyünk Ausztriába búvárkodni (most csak ő merül). Szóval, csak a kertet rendezni nincs idő. A szomszédnak nálunk dekkol az utánfutója tavaly ősz óra, amikor betették egy hétre, ameddig lekövezik az udvart. A férjem unokaöccse meg hozzánk DOBÁLTA be az asztalos szerszámait, amikor anyósom elköltözött és nem tudta nála tárolni. JÓ VAGYUNK MI LERAKATNAK!!! Szóval felhívtam mindenkit és megmondtam, hogy vagy lesz 12-ig rend az udvaron vagy felbérelek valakit és mindent kidobáltatok a lomtalanításkor. Pont. Szóval tök jól vagyok köszönöm.

Pilchard: nálam is így áll a helyzet, bár nálam nincs mosogatnivaló, de az egész ház tele van dobozokkal amikbe bepakoltam a téli cuccokat és már nem férek el tőlük...no meg nekem nem most, tereget a férjem, hanem én csinálom...

A rózsaszín párducot néztük.
Babakocsi



nekem nagyon bejön.

Cipő

Én bevásároltam kb két hónapja, vettem egy tavaszi-őszi bakancsot és két bebújós félcipőt, hogy ne kelljen kötögessek. Imádom mind a kettőtKép

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Üdv!
Pilchard, remélem, sikerül egy kicsit pihizned. Nálunk a párom alszik. Kép
Épp most írták egy másik bneteses fórumon, hogy koszmóra étolaj (vagy babaolaj) és közepes keménységű körömkefe...szerintem a fogkefével tényleg csak sikálni lehetne. Kép
Hál' Istennek a cipővel nincs gondom, edzőcipő mániás vagyok, és ez még most is jó. És még bekötni is be bírom a fűzőjét...igaz, már kicsit nehezebb, de még megy!
Petra, bőven jó a Ti öblítőtök! Esetleg hígítsd fel egy kicsit jobban. De azért furcsa, hogy az anyukád mondja, mivel a mi időnkben még öblítő se nagyon volt... Kép
Norwell, hát ha jól számoltam, ha nem, mindegy, mert itt 100 literes zsákban van a gyöngy, na annyi meg tutira elég lesz! Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Petra:nos bevallom én előszr kinaiba néztem,de vmi ocsmányok szerintem.Peti azt mondta hogy vesz nekem egy normálisat(kis drága),hát 10-től felfelé.Szerintem egy vagyon,főleg hogy nekem aztán tök mindegy hogy minőség e vagy sem,mert egy év alatt szétjárom,mondhatni évente vehetek cipőt,mig peti akár 5 évig is eljár benne,én béna vagyok.Ráadásul mennyivel nehezebb a nőknek,mert más illik szoknyához,nadrághoz,stb...nem?
Ami tetszett az persze 13 000 ft,de még gondolkodom rajta.Csak az a gáz,ha megszülök,két-három hétig biztos nem a cipőkeresés lesz az első,viszont ha menni kell dokihoz,akárhová,akkor meg már tényleg olyan meleg lesz hogy begyulladok a bakiban.
öblitő:én coccolino sensitivet használok magunknak is,mert imádom az illatát!!!KépKépKép

Norwell:grat a kocsihoz!!!!!!

Úgy látom nem csak nálunk van káosz!

Encus:K.jó a kocsi,nekem nagyon teccik!!!!

Nem tudtam aludni,mert nem vagyok álmos igazán,csak gyenge,meg LUSTA!!!
Ja meg állandóan a kaján jár az agyam.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek, már ott tartok, hogy túl vagyok életem első ctg-jén.. hmmm, meg is ijedtem.. Mert én ugye UH, stb-re gondoltam,hogy lesz a tegnapi vizsgálatkor, aztán UH nuku, kenetet vettekKép, de túléltem,..
Ja, és már bizti a császár.. ezt is megbeszéltük- nem kockáztatunk, nincs értelme.
Tehát császárral kapcs.ban, ha valakinek van infója, akkor teljesen ki vagyok éhezve ráKép
Egyébként gyönyörű nap van, és tök jól vagyunk, teljesen imádom a pocakosodástKép
Úgy látszik, most én vagyok az abszolút optimista a csapatban..Kép
Encus! Meghallgattalak volna, ahogy kiosztod az embereketKép
Öblítő.. én vettem bébinek való öblítőt, tök jó illata van, nagyon tetszik, és annyi volt, mint a mienk.. akkor meg miért ne?! Csak kevesebb káros anyag van benne..Kép Mondom, hogy optimista vagyokKép
Puszi mindenkinek, és jó kedvet..Kép!
35+6

satuk
 
 


Satuk, bocs, ha már írtad, de miért is lesz neked császár?

Én Lenor sensitive-ot vettem, egyedül ennek tetszett az illata a sensitive-ok közül. És igen, minek is használnék külön neki, ha egyszer ugyan annyiba kerül Kép.

Kezd egy kicsit jobb kedvem lenni, lehet, h átjön vki hozzám a családból, meg Ákos is pár órán belül hazaér végre Kép. Megyek, meglocsolom a virágokat Kép.

pogacsa
 
 


Pogi!
A szemem elég szar, kb 9-10 dioptria, így megbeszéltük, hogy nem kockáztatunk, a kíméletes szülést valahogy elvetettük..Kép
Én Obzor-for baby and child wear nevű mosóport és öblítőt vettem, ami szerintem tuti, direk erre a célra készül.. az öblítő 440 Ft, és ma csodálkoztam rá, hogy a mattiban 690 Ftt volt ugyanaz..
Szóval ha valakit érdekel: http://babyfun.vasarlas.origo.hu/lista.vm;jsessionid=AC26BAAFFB3BF9B58CB624CD40359300?cid=016011001&pageNum=1&siteNum=1
Nézzétek meg a weblapot, teljesen jó..Kép
No, itt a vacsi ideje.
Még jövök.

satuk
 
 


Most nézem, hgoy nem adja ki az egészet, ott a babaruha mosószerek között van..

satuk
 
 


Sziasztok!

Apósom kitalálta hogy süssünk szalonnát!!
No comment!(ha tudnátok hogy imádom a sok hagymával megrakott csöpögtetett kenyeret..de miért pont most...na,majd eszem egy pirítóst)
Ráadásul...ég a gyomrom megint.

Na megyek,segitek kipakolni.
puszi

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Üdv!
Én már csak azért sem veszek másik öblítőt, mert az én orrom nem bírja a Sensitiv öblítőket. Vhogy nem az esetem. Én kékmániás vagyok, a bébirucikat Silan Blue Dreammel öblítettem. Csak ahogy írtam a felhígított verziót még egyszer felhígítottam...
Na mára ennyi voltam...igaz, a TV-ben sincs semmi... Kép

Ági (33+6)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Pilchard! A Zsunak már ajánlottam, és nekem is bevállt savra.. szóval hideg tejet LASSAN kortyolj.. szerintem jó.. Ja, és utána ne egyél gyülcsöt..Kép
Remélem összejön. Ja, és ha lefekszel akkor a fejed kicsit fent legyen, hogy ne marja a torkodat a sav.
Mesélj majd!Kép

satuk
 
 


Kriszta: a savad miatt nem ehetsz szalonkát, vagy van valami egyéb oka is és ez is árt a babának...csak mert én néhány napja nagyon bezabiztam ebből Kép
Örülök, hogy tetszik a kocsi. Ma délután meg is vettük Kép Kép Kép
Jóccakát mindenkinek.

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Sziasztok,

két órája olvaslak vissza Benneteket, a férjem épp most dőlt ki... Én is gyorsan írok valamit, nehogy elfelejtsetek Kép

Katus, én abszolút megértem, hogy fáradt vagy Kép

Norwell, nem érdemes 12ezret kiadni, interneten harmadáron megkapod a szopipárnát!
TJuca, a szopipárnás oldal elérhetősége,ahol én rendeltem: www.szopiparna.uw.hu
Katus, én teljesen rendben megkaptam a szopipárnát, sőt nagyon rendik voltak, mert kettőt rendeltem (a hugomnak is) és az egyik féle anyagból már nem volt, és egyeztettünk, hogy milyenből legyen. Teljesen korrekt volt.

Kanyin, nekem a doki azt mondta, hogy az evés utáni egy órával ne legyen magasabb 7,2-nél. Az eredményed tuti jó, ezt már mások is megírták.
A vasat én is abbahagytam. Most kezdtem el megint, mert már nincs olyan sok idő... Kép

Kari, a gyerekdoki választható, érdemes utánaérdeklődni ki milyen.

Adi, azért pihenj is, bár használd ki míg van erőd. Látod többen már így a vége felé megmutatjuk, hogy elnehezedik az ember...

Rucimosás, hát én is együtt mosom a babaruhát a mieinkkel. És külön öblítőt sem használok. Szerencsére semmilyen allergiánk, érzékenységünk nincs.

Colett, sajna én is hasonlókat tapasztaltam, kerülöm a tömegközlekedést. Nekem ugyanebben a helyzetben mondjuk átadták a helyet, de egy idős néni. A fiatalok ültek tovább... És én éreztem magam kellemetlenül...

Ex, mennyi volt a töltet, mármint térfogatra? Olyan soknak tűnik a 70 l.

Nekem jó dolgom volt a héten, mert itt volt anyósom. Főzött, néha vigyázott a gyerekre. Holnap megy haza, vége a jólétemnek...

Jó éjt,
Doren
36+0

Kép
Kép
doren
 
 


Jó reggelt hétalvók és szavazók!

( Úgy látszik ez a szavazás a mániámmá vált de hát úgy bízom benne, hogy valami történik végre)

Petra!
A szivacs boltba még nem voltam de anyukám azt mondta, hogy ott méretre vágják a szivacsot és huzatiot is csinálnak rá.
Ez a bolt ott van a az Evangélikus Gimnázium környékén van a 635. sz Iskola mögötti utcába.

Satuk!
Én az első babát császárral szültem és a második szülésem is így fog zajlani.
Állítólag a www.nlc.hu ha beírod a keresőbe a császár szót akkor kiad egy csomó mindent.
Légyszíves a szövödményekről szóló részeket ugord át mert most erre semmi szükséged nincs.

Pilchard!
Te szegény, tenned kellett volna alufóliába krumplit meg egy kis hagymát és bedobni a parázsba, nagyon fincsi és ezt talán te is megeheted.De ne szomorkodj lesz még alkalmad ezen a nyáron szalonna zsíros kenyeret enni, szerintem.

Tegnap nagyon sokat sírtam még azon is, ahogy a tévé mutatták a kitelepítést, éjjel is nagyon rosszul aludtam.
Ma már sokkal jobb! Kép

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok, napsütéses jóreggelt! Kép

Jelentem, a múlt héten elvetett fűmag elkezdett kinőni! Kép (Na jó, nem hülyültem meg teljesen, de most csupa ilyen fontos dolgokkal van tele a fejem! Kép ) Pilchard, hát én ettem szalonnát, abban egy gramm szénhidrát sincs Kép persze csak módjával... ma ráálltam a mérlegre, és még mindig plusz 5-ben vagyok! Kép

pogacsa
 
 


Üdv!
Doren, fentebb van egy számítás, ami szerint a 70 liter az jó. De majd ha a férjem a jövő héten elmászik a töltetért, és átöntöm a párnába, akkor leírom, hogy kb. mennyi ment bele. Kép
Katus, én már nem szavazok...csak a férjem. Õt meg csak beküldöm a suliba, amikor jövünk el ebéd után anyóspajtitól.
Pilchard, tényleg, miért is nem ettél szalonkát? A szomszéd háznál van sütőhely, de odáig el is kéne jutni. Van elekromos grillünk is, a férjem azt mondta, hogy ha megszületik a gyerek, akkor megy partizni a kollégáival a garázs elé. Kép

További szép napsütéses időt és napot mindenkinek!

Ági (34+0)

És, hogy irigykedjetek: tegnap kb. fél tizenegy körül aludtam el, és negyed tízkor dobott ki az ágy úgy, hogy egyszer sem keltem fel. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Hajrá Ex!! Én is csak egyszer keltem felKép Ja, és mindig elfelejtem mondani, hogy nem szabad ám a szopipárnál fullon tölteni, mert akkor nem tudod hajlítani magad körül... ezt tudod? Az a jó, ha félbe tudod hajtani, tehát kell egy kis üres részt hagyni benneKép
Majd mesélj.!

satuk
 
 


Sziasztok!

Szóval a szalonnát nem szeretem,annél inkább a csöpögtetett kenyeret,de a tegnapi gyomorégésemmel nem mertem bevállalni.Úgyhogy ettem egy piritóst,meg fóliában sült krumplit,ittam tejet is,aztán csoda történt,mert elmúlt a gyomorégés.
Ill.nagyon ne csodálkozom,mert ez össze vissza jön elő,nem lehet mihez kötni,és igy is múlik el.Ettem még előtte egy renniet is,annak kb.10 percig tartott a hatása.

Most jó,csak most vmi kaja után kell néznem,mert éhesedek meg.

Alvás:irigy vagyok!!!!Én mostanában fél 1-4 ig alszok,de néha ebben még van egy pisi is.Kép
Utána még el-el szenderedek,de az már lótúró.

Most odaraktam petinek a brassóit,meg a konyhában pakolásztam,de ki is dőltem.Itt pihegek a kanapén.

Mentek ma vhová?Hol milyen idő van?Nálunk kánikula,kimentem a teraszra és majdnem elolvadtam,komolyan strandolni lehetne.

Azt hiszem mi jól időzitettük Amelit,nem birom sem a nagyon meleget,sem a nagyon hideget,és hát igy nagy pocakkal lehet kinyúlnék ha a terhesség nagy része a nyárra esne.

Pogi:fű:Képszerintem ez is fontos,az a jó ha minden kis apróságnak tudunk örülni.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Üdv!
Satuk, tudom, hogy úgy kell, hogy félbe lehessen hajtani. Kép Pont az a lényege...végül is, ha elsőre nem sikerül eltalálni, bármikor tudok kiszedni vagy beletenni golyóbist. Kép
Pilchard, itt is jó az idő, amikor mentünk anyóshoz, mondtam a férjemnek, hogy bekapcsolhatja a légkondit a kocsiban.
Brassói: Kép Nálunk is az van, és anyósnál is azt ettünk. Ez egy ilyen nap...
Időzítés: én téli gyereket akartam elsőre, de most hogy írod, talán én is jobban jártam így, hogy nyáron szülök, mert nem bírom a hőséget, max. állandóan strandolnék.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

A hétvégém nagyon jó volt, teljesen fel vagyok töltve, most engem is az optimizmus kapott el! Kép

Mindkét nap kint voltunk a telkünkön, csokira sültem, nyári meleg volt! A hasam is sokkal szebb így barnán. Elég gyorsan fog a nap, az más kérdés, hogy majd meddig marad meg.
És még az energia is dúlt bennem, lenyírtam a füvet, elég nagy területen, kicsit el is fáradtam a végére, de nagyon jól esett végre tettre késznek érezni magam. Úgy látszik, én napelemmel működök, mert Pesten semmi erőm megmozdulni, de ahogy szabad levegőre kerültem, tökre felpörögtem. Kép

Szombat reggel voltam NST-n, minden OK, most Julcsika is nagyon nyugis volt, csak egyszer volt egy nagyobb megmozdulása. Most már hetente kell járnom. Lassan már haza is költözöm, így valószínűleg el is tűnök a képből... Otthon csak anyósomnál van net, de valahogy nincs nagy huzalmam hozzá átjárogatni, tesóméknál meg tök lassú a gép, kiidegel. Szóval már nem sokáig fogok írogatni. (Bár, lehet, hogy annyira nem fogjátok sajnálni...)

Katus, nálunk még kellett szavazni, így még van némi remény...Kép

Szerintem a terhesség alatti bizonyos tiltások nem hiába vannak, én próbálom betartani őket. A lényeg, hogy nem szabad fehéren-feketén felfogni a dolgokat, túlzásokba esni. Én is cigiztem meg kávéztam a terhesség előtt, sőt, szinte rendszeresen jártunk bulizni, és hétvégente nem maradt el apukám finom házibora az ebéd után. Miután terhes lettem, számomra magától értetődő volt, hogy változtatnom kell az életformámon, és nem esett nehezemre. Csak a reggeli pici kávé maradt meg, mert az elején, amikor azt is kihagytam, iszonyatos fejgörcseim voltak. Néha, kb. kéthetente iszom egy fél pohár bort, viszont egy szem gyógyszert sem vettem még be. A lábam nekem is dagad, hagyományos módszerekkel (sószegény kaja, masszírozás) próbálkozom, nem igazán használnak, már kezdem megszokni...
Cipőt nem is merek venni, mert egy számmal nagyobb kellene, így előtúrtam egy régi sportcipő jellegű cipőmet, azt fogom még elnyűnni az uccsó hónapban.

Na lelövöm magam, mert már elég hosszú lettem.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!
Még nem tudtam visszaolvasni, de megpróbálom.
A 10 hetes labrador kutya miatt alig van időm jönni a géphez.
Ez a kis bolond olyan, mintha 4-es ikreink lennének.
Állandóan figyelni, hogy mit vesz a szájába, mit rág össze, éppen melyik vezetéket szeretné széttépni. Remélem augusztusra, mire Milán születik meg tudjuk nevelni.

Edina
edina77
 
 


Üdv!
Edina, nálunk a macsesz volt ilyen. Kép De már kikupálódott...
Gombi, azért néha adj jelet magadról! Lécci-lécci-lécci. Nálunk ugye elvileg a jövő héten szerdán dől el, hogy mikor megyek be, ha megyek. De azért próbálok a dokival is beszélni, aztán meg TörPetivel, hogy inkább jöjjön hamarabb, csak ne kelljen "kínozzanak" a kórházban...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Edina, megnyugtatlak, még augusztusban is ilyen lesz a kutyus! Kép Legalábbis a mi hasonlónk (Golden) még két éves korára is elég aktív maradt...

Ex, adok majd füstjelet! Kép Főként Miattad is, mert Te mindig reagálsz mindenre, Te vagy a mi kis infós nénink! Kép És ez nekem tök jól esik... Kép
És drukkolok, hogy ne kelljen nagyon korán "bevonulnod"!

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Mézgombi!KépNekem is hiányozni fogsz!Kép
Ezért írj,hogy tudjam okés vagy!Kép

Exdeus!Drukkolok,hogy ne keljen befeküdnöd!
Reméljük nem kínoznak meg!Kép

Képzeljétek,holnap megyek a második CTG-re!Tök jó,alig várom már!Kép
Nekem az éjszakám iszonyatos volt,remélem ma éjjel tudok majd aludni!(föleg mert bablevest ettünkKép)Dirr-durr!Kép

Sok puszi:
Szép estét!

Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Üdv!
Bableves Kép. Nálunk tegnap készült, és még mindig azt nyögöm...persze csak közvetve a férjem lévén, aki este hét óta Kép.
Én meg MSN-elek, de szerintem nem sokáig...
Íme a 34. hetes pocakom:
Kép
Szép estét mindenkinek!
Ági és TörPeti

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Szilvi, Kép! Aranyos vagy! Megpróbálok majd otthonról is jelentkezni, meg olvasni Benneteket! Kép
Én azóta élvezem a ctg-t, mióta oldalt fekve is lehetek. Az első alkalommal ugyanis nem mondta a szülésznő, hogy nemcsak háton fekve lehet lenni, és elég kényelmetlen volt 20 percig úgy lenni. A többi alkalommal már helyesebb szülésznőket fogtam ki, legutóbb még párnát is kaptam a derekam alá, majd elaludtam. Kép A legjobb dolog a vizsgálatban, hogy hallgathatom a babó szívhangját. Kép
Bableves...imádom! Az altató gáz legalább megvan az éjszakai alváshoz. Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Ex, TörPeti már nem is olyan törp! Kép Legalábbis a pocid alapján. Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Nemrég kötötte vissza a párom a netet. Kép Csak egy-két hozzászólást olvastam vissza.

Én a hétvégén jól elfáradtam. Lehet, hogy többet csináltam, mint kellett volna, de hát ha szolgád nincs...
Az elkövetkezőkben én is ritkábban fogok jönni. Jöv. hét elég rohangálós lesz. De azért esténként elolvaslak benneteket Kép

Mézgombi: hiányozni fogsz. Néha azért adj jelt magadról, hogy mizu veletek.

Ex: drukk, hogy ne kellejen még befeküdnöd!

Szilvi: neked is megy a drukk. Reméljük téged sem akarnak még befektetni.

Bocsi, akinek nem írtam...
Nyugodalmas jó éjszakát mindenkinek.
Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok,

Pogi, én is örülnék a kinőtt fűnek Kép Nekem már nyílik a muskátlim, és ültettem cserépbe petrezselymet és én annak drukkolok most nagyon, de még nem láttam semmit...

Pilchard, Ex, nagyon-nagyon jók a májusi babák Kép Tapasztalatból mondom, én is az vagyok Kép Kép Kép

Mézgombi, ne is írj ilyeneket, hogy nem fogsz hiányozni! Légyszi tényleg jelentkezz minél többször, amikor csak tudsz. Én is nagy napimádó vagyok, ilyen jó időben én is az egész napomat kint tölteném. Alig várom, hogy elköltözzünk a házba.

Ma átrendeztük a szobát, összeállítottunk egy kisebb szekrénykét a lányzó ruháinak. Hát kicsit zsufin vagyunk, legszivesebben egy csomó dolgot bedobozolnék és a pincébe, vagy valahova máshova telepítenék.

Szilvi, én is holnap megyek ctg-re Kép Nekem ez lesz az első. Igazából várom is meg nem is. Várom, mert nagyon szerettem járni a fiammal is, viszont tudom, hogy innentől olyan hamar eltelik az idő. Én még nem szeretném, ha "vége" lenne a pocakos korszaknak... Kép

Ex, gratula a kerek 34-hez, igazán csini pocak! Kép

Jó éjt,
Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Jó reggelt!

Ismét egy szar éjszakaKép
Csatlakozom csajok,én is megyek ma ctg-re,kivételesen csak ide vácra,és reggel 7-re,úgyhogy nemsokára készülödhetünk is.
Ezek a hőhullámok kiboritanak,vagy 10x ébredtem csak arra hogy csatakvizes vagyok.

Mézgombi,Kisvirág:nem ér ám eltünni hosszú időkre,tessék csak irni még akkor is ha csak pár sort tudtok!

Már megint "eltüntek" jó páran!Csajok merre vagytok???Blackrose,Hello,Pannamari,Szőkemelinda,Kóci,Tjuca,Szücsi,Csibemanó,Kar i,Kanyin,.....és még sokan mások

nemsokára jövök.
puszi.
Ma 39-úgy tudom.
(Azért igy a végére összezavarodtam a számolást illetően.Majd egyszer vki profi elmagyarázhatná.)

Mire visszajövünk,addig irjatok sokat!!!!!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Na a hétvégém se sok pihenéssel telt. (szombaton Szekszárdon voltunk a szőlőnkben, tegnap a vásárban vettünk egy csomó dísznövényt a kertbe, elpalántáztam a maradék paradicsomot) Azért ha volt 10-15 percem, akkor rögtön kifeküdtem a függőágyamba Kép.
Doren, azért próbálom megfogadni a tanácsod. Kép Bár attól rettegek, hogy mire a baba holmikkal tudok foglakozni, már én is elnehezülök és sokkal macerássabb lesz beszerezni mindent. Kép

A hétvégéig összesen 2x volt keményedésem. Viszont szombaton nem tudom mi jött rám, mert ahogy az egyik elmúlott néhány perc után jött a másik. Érdekes, munka közben ilyen sohasem jön rám, csak ha pihenek.

Az érzelmek mostanában elég erőteljesen tombolnak bennem: tegnap a mise végén volt Himnusz, és ez alatt folytak a könnyeim, mint a záporeső(éneklés közben megéltem minden szavát).

Választás: no coment. (továbbra sem lesz tv-nk)

Mindenkinek szép napot! Kép (bár nálunk beborult)

Ma megyek védőnőhöz, de nem várok az eseménytől semmi extrát (vizelet, súlymérés, vérnyomás).
Ha már be kell mennem a központba veszek magamnak ruhát, tényleg egy "rongyom sincsen".

Na, puszi!

Adi 23+2
adi77
 
 


Jó reggelt Kismamik!
Én is bejelentkezem! Voltam végre orvosnál pénteken, sőt, láthattam is a babát... Hát mit ne mondjak, jó nagyot nőtt a 16 hetes uh óta, több mint kétszer akkora lett.
BPD: 5,91
HC: 21,88
AC:18.36
FL: 4,32
A hosszát nem tudom, mert nem mondták, de a férjem mondta, hogy ő látott valami 32 cm-t a képernyőn. Lehet hogy az volt az, kb reálisnak tűnik.
Pénteken voltam 23+6, és a doki szerint a mért kora is ennyi, tehát pont akkora, amekkorának lennie kell. Kép
Méhszáj teljesen zárt, a vizsgálatkor is minden rendben volt.
Legközelebb május 22-én kell mennem, reggel 8-ra, akkor lesz a cukorterhelés, cukros lötyivel (nekem szerencsére, mert úúúúútálom a tejet,), utána várakozás, ultrahang!(pedig nem is kértem), vizsgálat, és még egy vérvétel. Ez kb a 28.hétre esik. Bár már ott tartanék...
Más asszem nem volt. Sajnos a nemét megint nem tudtuk meg, de a doki tippje kislány volt. Nagyon összezárta a kis lábait, nagyon szemérmes, szóval szerintem is csajszi. Kép Az arcát is folyton eltakarta, pedig próbáltuk már figyelni, hogy vajon kire hasonlít. De nagyon nagyon ari volt, mert egyszer még integetett is. Hát ott könnybe is lábadt a szemem. Tényleg mintha nekünk kalimpált volna: "Hello itt vagyok semmi gáz!" Fantasztikus dolog a babavárás! Kép

Kép
Kép
banya1
 
 


Sziasztok!

Gombi, azért ne tűnj el teljesen, írd meg amikor csak tudod a híreket Rólatok!!! Ha meg nem megy, sms-ben küldd el a fontosabb dolgokat vkinek, aki majd közvetíti!

Edina, a mi goldenünk júliusban lesz 1 éves, és még mindig teljesen lökött, viszont mostmár mind a 40 kilójával... de amúgy azt nem mondanám, hogy nem fejlődött, mert pl sétáltatni már szépen lehet, egyszerűen csak mindennel játszik. Nem bánom, h nem itt hanem Anyuéknál van, én is aggódnék a baba miatt, még úgy is, h kerti kutya. Tegnap szegényt meg kellett kötni, mert Apu meg Ákos nekiálltak lefesteni az ajtót és a kis hülye állandóan feldöntött mindent és nyalogatta a festéket...

Fúú csajok, én a bablevestől nem alszom, hanem felfúvódok és szenvedek... no meg a borsótól is...

Ex, drukk!!! Én ma megyek méhlepénykontroll UH-ra fél 3-ra, gondoljatok majd ránk, kicsit izgulok Kép. Nehogy ki kelljen szedni a kisbabát ...

Pilchard, húúúúú, 39!!!! ANNYIRA KOMOLY!!!!! Kép

pogacsa
 
 


Sziasztok!

Plichard! HÚúúú, ez már nagyon komoly 39. hét. Te most már tényleg bárhol, bármikor. Amúgy nem tűntem el, csak hétvégén max. olvasni tudlak benneteket, mert a lányom amint meglátja, hogy pötyögtetem a klaviatúrát azonnal beköltözik az ölembe és Õ kezdi nyomkodni. Abból meg nem szokott túl sok jó kisülni, így inkább nem eröltetem. Este meg már nem nagyon van kedvem odaülni.

Én is napimádó vagyok, de egyelőre hófehérkére inkább hasonlítoka. Kép

Jaj, voltam szombaton a bababörzén. Volt még valaki? Mondjuk én nem a kicsinek vásároltam, mert neki rengeteg ruhája lesz, meg hát meg van már minden. De a lányomnak beújítottam egy két cuki ruhát, amit mikor hazavittem felvett. Persze az összeset egyszerre. Fürdetésig abba rohangált. Úgy nézet ki mintha sok szoknyás népviseletben lett volna. Ja, és alulra felvett egy fürdőrucit is (egyrészest). Az egész akkor volt gáz, mikor közölte, hogy pisilnie kell. Kép

Banya, édes ahogy meghatódtál. Tényleg annyira más az első, persze a másodiknál is várod ezeket a találkozásokat, de mégis más.

A gyomrom mostanában annyira ég, hogy lassan kipusztulok tőle. Éjszaka a legborzasztóbb.

Holnap megyek védőnőhöz. Már vagy két hónapja nem voltam. A mérlegre nem nagyon merek ráállni. Valószínű kapok a kilókért. De le...rom. Tök jól vagyok végre. Imádok enni. Nem fáj a derekam, nem vagyok cukros. Akkor meg ne Õ döntse el, hogy mennyit szabad híznom. Főleg, hogy azért nem 15kg-ot szedtem fel mostanáig, max. 8-at. (Remélem, mert nem szoktam méregetni magam)

Most abba kell hagynom, mert jött munka. További szép napot mindenkinek. Talán még jövök.

Jaj, képzeljétek egy csaj árult a börzén egy olyan babakocsit hordozóval, mint amit én vettem 10ezerét. Kétszer is megnéztem az árát 65ezerét akarta adni. Szerintem nem sok sikerrel.

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Sziasztok!!!

Na most jóóóóól visszaolvasok és jóóóól reagálok is!!!!(vasárnap 13.50)

Ami asszem kimaradt a legutóbbi visszaolvasós hsz-ből:
Az én pocim is meg lett locsolva, szóval Adél baba nem hervadozhat. ;).

Na akkor bele is csapok a lecsóba.

Tomi nevében köci a köszöntést!!!Képet majd a saját gépemről teszek fel.
Nagyon élvezte a partizást, meg a tortaevést, főleg hogy a nyuszi is jött előtte. De tök vicces, mert api állandóan keveri mit mire kapott, de Tomi mindig kiigazítja, hogy a nyuszi vagy nem a nyuszi hozta-e azt vagy azt.
Nyuszira sok-sok csokit kapott, meg mesekönyvet a nagyszüleitől és egy kisautót. Tőlünk meg egy kisvonatot, mert imádja a vonatokat. Most betonkeverős autót hajszolunk neki, mert azt szeretnénk, ha Adéltól kapna ajándékba, amikor haza jövünk. Mert az a másik nagy mánia.
Szülinapra, meg sok-sok kisautót kapott minden felől, meg egy másik mesekönyvet, apitól meg tőlem pedig a Sehány éves kislány című könyvet (hogy jobban felkészüljünk Adél szempontból) és egy Noddy figurás habfürdőt. Azóta azzal alszik, azzal fürdik sőőőt a hisztit is azért hagyja abba mert a Noddy nem szereti.Kép

Okoskodók, vészmadarak:
Mondjam azt, hogy van két füled egyiken be másikon ki. A szülésből profi srácon és szerintem szétröhögtem volna magam, aki szerint meg undorító a szülés stb. Attól meg megkérdeztem volna, hogy őt talán a gólya hozta. Jó persze véres, meg hát fájdalmas is, de még az én párom is azt mondta (pedig nagyon megviselte a dolog) hogy élmény volt akkor és ott látni a fiát. És most hogy voltunk fenn Pesten, és megismerte a dokinénit meg együtt beszéltük át a szülési tervet és látta a szülőszobákat, tök nagy lelkesedéssel áll a dolog elé. Szóval Kép lehet be is jön.

Mézgombi:
Én meg utólag ugyan de boldog névnapot kívánok!!!

Kókusz matrac:
nekünk egyelőre csak 1,5-2 hónapja van és végül is nem is amiatt, mert a sima nem jó, csak azt Tomi felszedte mindig, és kidobta az ágyból következmény naná hogy nem aludt éjjel. Ezt meg nem tudja megemelni mert nehéz. Báááár még azóta nagyon nem néztem meg, de nem vettem jelét, annak, hogy a kicsurranó éccakai pisi-misik miatt gondok lennének(mert a legnagyobb nedvszívó képességű pelust is képes szénné hugyozni). Majd Adélnál fog igazából vizsgázni hogy sülyed-e hosszabb idő után, ha majd megkapja az ágyat.

Hello:
"Blackrose, Te nem kezded el a TGYÁS-t, most, hogy lejárt a GYED-ed? És pont 4 héttel szülés előtt el is lehet kezdeni"

De! amiatt kellett mennem intézkedni. Vagyis be a kórházba a nőgyógyászati ambulanciára (ahol poén, de nem voltam benn a sz.gépbe, vagyis eddig nem is volt jele annak, hogy babás vagyok. Se a dokim, se a védőnők nem írtak be, pedig… még a kórházi terhes gondozáson is voltam az első alkalommal, mert a dokim szabadságon volt, nekem meg beutaló kellett), onnan meg roham léptekben a munkahelyemre, mert 21-én zárás, és ha nem vittem volna be akkor csúszik az egész.
De ami pozitív, hogy kapok majd megint kaja utalványt, meg ruha pénzt is. Szóval gyüjtögethetem én is a számlákat!!

Ex:
Csúcs a macsekotok!!

Kari:
Én jó barátságban vagyok a homeopátiás szerekkel, szülésnél és után is fogom alkalmazni. A doki azt mondta, ha figyelek rájuk, akkor lehet és ők nem szólnak bele. Kép
Meg Tominak is van hogy adok(pl. immunerősítőt: lekopp. egész télen nem volt beteg.)
Sőőőt Adélnak már eleve úgy is választok gyerekdokit, hogy aki homeos szereket ad első sorban, és nem nyomban anitbiot, mert Tomi is érzékeny. Én meg főleg(penicillin, plusz majdnem az összes láz és fájdalomcsillapító típus Kép ) Az meg a másik, hogy aki Tomi gyerekdokija azzal nem vagyok maximálisan megelégedve(állandóan van valami ami miatt cseszeget és nem jogosan, mert ha más nem talál akkor azt hozza elő, hogy miért nem hurkásabbak Tomi lábai, mert olyan gesznyadt), így vele is váltani fogok.

Nekem a pocakméretem nem nagyon változott körfogatilag, most 114 cm. De a függőleges (vagyis amit a doki mérni szokott) az igen.

Kanyin, és akik még írtátok:
Én se szeretném, ha Adél óriás-bébi lenne. Egyrészt mert könnyebb megszülni, meg hááát…
Tomi a 3300 grammjával és 54 cm-ével a második legkisebb volt az akkori babák közt. Nála kisebb csak egy kislány volt, aki ikerpár egyik tagja volt. Igaz meg is kaptam, hogy akkora mint egy kismacska, mit jajgattam annyit, na de inkább legyen ekkora, mint 4,5 kilós, meg 60 cm, és olyan mint ha már egy hónapos lenne.

Pilchard:
Mondjuk a vérvétel az változó, mert spec. itt Keszthelyen a 32. héten van utoljára. Bár nekem az ellenanyaggal nem volt gond. Ja és kenetet nem vesznek. Azért kellett feljönnöm pénteken Pestre. Kép De megtörtént Kép.

Ja és köszi a meggyszósz ötletet. Nyammi csináltam magamnak és jóóól tele ettem magam vele.

Mosás:
Én a baba cuccokat mind max hőmérsékleten mostam Tominál, nem volt vele gond. Kép de lehet csak mákom volt. Kép

Pilchard:
A bababoltos nőci: Hááát vannak érdekes emberek. Itt is van egy kicsi bababolt (asszem már írtam) ahol a tulaj/eladó elég furi. Úgy nézett rám mintha ufót látna mikor konnektorba való vakdugót kerestem pár hónapja, kedden meg tejfelfogó kagylót akartam venni, de arról sem hallottak még, sőőőőt melltartóbetétről sem. Szóval érdekes. Vagy csak nekem vannak extra igényeim?

Unatkozás: Ismerős. Vagyis amikor Tomit vártam én is úgy voltam, hogy amikor táppénzre mentem, itthon voltam egésznap és nem tudtam mit kezdeni magammal. (néha már majdnem hiányzott a munkahely ;) ) Most szerencsére ilyen nincs vagyis ló túl oldala. Vagyis most meg ha akarnék se nagyon lehetne a punyi.
Amúgy engem nem untatsz. Szóval csak szépen írjad le a kínlódásod, mert kivi vagyok kivel mi van.
Meg hát pár hét és nem fogsz unatkozni Kép .
Éééés én is egyre nyűgösebb vagyok, és fulladok, és nem bírok ülni, se állni, se menni, se létezni. És ahogy halad előre a nap, meg az idő egyre rosszabb vagyok Pedig...Még van vissza egy adag.. De ennek ellenére élvezem, a pocakosságot, meg az egy gyerekességet, mert kezdek belegondolni, hogy kettővel már nem lesz egyszerű...

Kanyin, Katus:
Tomival én csak a megtudást követő egy hétben hánytam (szerintem pszichésen, vagyis hogy terhes hányik, mert mikor nem tudtam semmi bajom nem volt). Adéllal 20 hétig rendszeresen(még nem is tudtam, hogy babás vagyok, de már puffadtam émelyegtem, hányam) vagyis napi szinten, de azóta is elő-elő jön.
Tomival nem éreztem magam ennyire fáradtnak meg nehézkesnek, most meg sokszor hulla vagyok.(jó ebben benne van Tomi is, hogy állandóan menni kell vele, meg elém áll: Anya fogjad gyereked!!!)
A savam akkor is végig vacakolt.
Keményedés,fájás Tomival szinte csak az utolsó hetekben, jósló fájás nem is nagyon volt. Adéllal egészen az eleje óta van keményedés,húzódás, fájások, főleg mostanában. Pl pénteken kb. 1,5 óra hosszat voltak 2 percenkén érkező fincsi kis fájásaim. Kép nem volt kellemes.
Tomival pisiléssel se voltak gondok, Adéllal az elején sokszor, most már hál'Isten nem annyiszor kell. Kép Ebben mákos vagyok.
A pocim most nagyobb de nem sokkal. Amúgy hízás szempontjából Tomival ilyenkorra 13 kilónál tartottam, Adéllal most csak 6 kilónál vagyok.(de kilóra ugyanannyi vagyok).
Mocorgás:Tomi mindig csak a bordáimat feszegette, Adél kifele csinálja és néha jól gyomorszájon rúg.

Encus:
Én is szívesen MSN-ezek: brlanyka@freemail.hu
Amúgy én egyszer nem tudom melyik csatornán láttam egy hasonló dok.filmet. Abban az anyuka 4 vagy 5 gyerekét nyírta ki mert bekattant. Szektások telebeszélték a fejét, hogy csak így tudja megmenteni őket a pokol tüzétől. Baromira megviselt.

Juca:
Én eddig Huggies-t vettem(minta miatt Micimacis), meg egy csomag Liberót(mert ahhoz olcsóbban hozzá tudtam jutni) Amúgy Tomival vettem minden féléből és leteszteltem melyik válik be. Amúgy a Liberó addig jó volt míg nem mocorgott annyit, mert aztán volt hogy olyan csomag került a kezembe ami hibás volt, vagyis a ragasztó csík nem volt teljesen ép és elszakadt ahogy mocorgott benne a gyerek. És hát az már még is csak röhej volt, hogy minden pelenkazáró csíkját használat előtt meg kellett celluxszal erősíteni. Kép De talán újszülött korban még nem lesz vele gond.
De úgy ált. a Pampers az ami minden viszonylatban bevállt. Meg hát némelyik no name márka. Vagyis Tominak már csak éjjelre van Pampers, nappalra no name-est használunk főleg Lidl-öst.( mert olcsóbb)

Melinda:
Utólagosan BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!!

Baba és a vérkép:
Hála az égnek nekem mindkét gyerkőc helyre rázta a vérképemet. Kép Soha nem volt ilyen jó, és szerintem nem is nagyon lesz. Mivel ugye a betegségem vérképző rendszeri betegség volt így a véralkotók képzésében nem valami fényes. Kép de a babásság csupa jót hoz ki belőle.

Szgoron:
Akkor ezekszerint az apasági papír kérdése se ugyanúgy megy. Mert pl. itt minket már le is csesztek,hogy miért a 34. héten mentünk(jó hogy nem szültem meg eddigre mondá az okos nő). Ja és kellett hozzá igazolás.

Babaülés:
Van ahol ki sem nagyon adják a babát ha nem olyanban viszed el. Vagyis kocsiban tuti nem szálíhatod másban. Mert a rendőr ha megállít szerintem nem azt fogja kérdezni, hogy most viszed-e először haza vagy sem. Hanem, hogy nincs ülésbe, és nem biztonságos.
Én úgy vagyok ezzel, hogy az egy dolog, hogy az ember óvatos, meg odafigyel és kerüli a baleset veszélyt, de nem egyedül van az utakon következés képpen ha egy barom belénk száll, akkor nehogy már azon múljon a gyerekem élete, hogy közvetlenül a kórházból esetleg nem kötelező a babaülés.

Amúgy hazahozni én is valami ilyen szerkóban fogom a kiscsajt. Vagyis body, rugi plusz takaró, és kis sapesz, azért viszek neki vastagabbat is, mert május közepe, meg hát nem a szomszédba leszünk.
Amúgy mi is hordozóban hozzuk ki bár még nem tudni, hogy kocsival vagy vonattal jövünk-e haza(egyenlőre a vonatos verzió áll, aztán majd kiderül mi esz ha anyum meglátja a kis unokája fotóját hátha meg enyhül a szíve, és elküldi aput értünk)

Hajkefe:
Nekünk is jól jött koszmó kérdésben mert ha fésültem nem lett koszmós. Amúgy a kórházban itt is körömkefés verzió van vagyis kicsit puhább sörtéjű, de körömkefe, gondolom azért mert nem vesznek mindig újakat vagyis egy baba használja, de ha ő haza megy akkor a kefét fertőtlenítik, és egy másik baba kapja meg.
Ollót nem vettem külön. És víz hőmérőt se.

Teák:
Húúúha most nem nyálazom végig az okos könyvet, de arra emlékszem, hogy vízhajtó teát nem szabad babásan inni, ééés ha jól tévedek a menta is necces, mert méhösszehúzódásokat okozhat, így fokozza a koraszülést, meg a vetélés kockázatát. Meg a vasfű is ilyen.
Meg a fűszerekkel is óvatosan kell bánni, mert pl. a fahéj, gyömbér is ugyan ilyen hatású.
És ezt nagyanyáink idejében is így volt. Mert akkoriban a bába asszony tudta mire mi való és minek mi a hatása és azt javasolta a kismamának.
Amúgy én a Bába válaszol c. könyvre hagyatkozom ebben a témában, hiszen annak a nőcinek nem egy két éves tapasztalata van ebben.
Én egyenlőre csak málnalevél teát iszogatok, hogy könnyebben táguljak. Mondjuk már most 2 hét iszogatás után is állítólag érzik a hatása.(és nem utolsó sorban ez már magában napi fél-3/4 liter folyadék amit tuti megiszok így azért a folyadék háztartásom is rendben van, mert nem csak ezt iszom.)

Pilchard:
Kép Tomi az imént meglátta a cicát amit Amelinek szeretnél, és jött, hogy Macika!! De mondtam, hogy cica, erre: nem baj, édes. Kép

Encus:
Csak keményen!!! Kép Igazad van!!! Ne mindenki csak hozza a dolgokat, hanem vigye is aztán el. Erről most tök az Üvegtigris 2 jutott eszembe, hogy a srác minden szart oda visz a büféhez, de el nem, és tulaj végül már kiakad és elküldi a sunyiba.

Mézgombi:
Én is kiváncsi vagyok ám, hogy mi van veled, szóval majd otthonról is jelentkezz néha. Kép

CTG:
Nekem pénteken volt Adéllal az első és minden OK volt. De mivel többen is voltunk egyszerre így igen csak zsongott a fejem a sok dibi-dobitól. Kép
Ma megyek nőgyógyihoz itt Keszthelyen azt mondta, hogy majd ma megbeszéljük a CTG-t de azért én a bizti kedvéért már múlt kedden beírattam magam mert a franc se telefonál, ha úgy is ott vagyok Kép.

Pilchard:
Pont akkor hiányoltál amikor megébredtem éjjel, de nem keltem fel, mert akkor Tomi már rég itt nyüzsögne!!

Pogi:
Megy a drukk, hogy minden OK legyen.

Meg persze Szgoronnak is, hogy az ellenanyaggal, meg Exdeusnak, hogy ne kelljen befeküdni. Kép

Akkor a péntekről:
Szóval édes párom is elkísért Pestre, aminek nagyon örültem, mert végre ketten mentünk valahova, és volt kaland.
A dokinéni mondott jó és rossz híreket egyaránt jók: hogy a méhszájam ugyanolyan mint amilyen volt, és hogy a CTG is jó lett, és a pisimbe sincs fehérje.
Rossz: a vérképem szerinte cseppet sem jó vagyis hogy azt mutatja, hogy igencsak ki vagyok száradva, és hogy sok sót eszem, szóval visszább az agarakkal, és vedeljek sokat Kép, a másik ami igen csak elszomorított, de majd lesz valahogy. Az az, hogy pont május 9-14 ig nem lesz vagyis vagy összpontosítok arra hogy május 7-8 án szüljek(de akkor apinak kell kéretzskedn a melóhelyről) vagy kihúzom 15-éig. Bár azt mondta átad egy másik doktornőnek, de azért még is jobb lenne, ha ő lenne. Amúgy persze azt is mondta, hogy akkor nem bizti érdemes neki vágni az útnak, de mondtam dehogy nem, mert még így is sokkal többet nyerek, mert a szülési tervem ott elfogadják, míg itt helyben nem és áááá nem is gondolok bele.
Haza felére meg volt egy jó adag rohanásunk, mert egy kicsit eltévedtünk és majdnem lekéstük a vonatot. Alig bírtam futni(nem is csoda így a kilencedikben) aztán a vonaton szépen jöttek is a fájások, de lecsendesültek. Ami roppant érdekes volt, hogy kb. 1 órával a rohanás után jöttek.
És a nap legnagyobb pozitívuma, hogy bementünk az egyik hozzánk közeli kisboltba és ott találtunk cigirágót Tominak, aki ettől fúúúúú de nagyon boldog volt!!!

No jóóó hosszú lettem!!! Kép(hétfő 9.30)

Szép napot!!!!

Blackrose( kerek 37)

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?