Új privát üzeneted érkezett!

Encus, mi is pont így szoktuk ezt a tortát csinálni!!! Kép Bár én néha beleönállóskodok egy kis citromlevet is! Kép De télleg nagyon fincsi és könnyű megcsinálni!

pogacsa
 
 


Sziasztok!

Leírom milyen izgi volt eddig a napom: Reggel jól kiporszívóztam magam, aztán éreztem, hogy esik le a vércukrom, tök gyenge lettem, bár a fiammal a Sugárba készültem a k.lencsémért. Utána meg nagyon fájt a gyomrom, hívtam Anyut, jött elvitte a Mátét vásárolni, engem ellátott. Aztán kiderült, hogy jó kis gyomorrontásom van, most már jobb. Féltem, nehogy a gyerek induljon meg, még csak a 34. hétben vagyok. Szóval ilyen izgalmak voltak, mitől lehetett? Nem is ettem sok sonkát. A húsvét elég fárasztó lett, Apáméknál voltunk Tatán, hozták a formájukat, egy árva csokinyuszit sem kapott a Máté. Biztos úgy érzik elég ha magvendégelnek minket, és ott alhatunk. Mindegy ők már csak ilyenek. Olvasgatom itt a torta receptet, de most semmi lyet nem merek enni, csak reszelt almát.

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Colett, lehet, h vmi rossz tojást ettél... attól könnyen lehet ilyesmi!

Én egyre bizakodóbb vagyok nemkoraszülésileg. Mert az elején azzal fenyegettek, h hetedik hónapra fogok szülni, aztán tessék, már a nyolcadikat taposom, és nem is keményedek annyit, legalábbis napközben nem. Annó meg imádkoztunk, h érjük el a harmincas heteket! Kép Kép Kép Kép

pogacsa
 
 

 
 

Sziasztok!

Pogácsa, Encus, Ti nyers tojást eszegettek terhesen?? Bátrak vagytok! Kép
Doren, Pogi, nagyon csinik vagytok, jók a képek!
Mézgombi, én is boldog névnapot kívánok Neked!
Pilchard, nekünk is van ilyen zenélő forgónk a kiságyon, és valóban, ha tönkremegy a zenélője, akkor vehetsz másikat kompletten, mert külön nem lehet kapni. Kép (Én is így jártam.)
Blackrose, Te nem kezded el a TGYÁS-t, most, hogy lejárt a GYED-ed? És pont 4 héttel szülés előtt el is lehet kezdeni.
Nálam megint eltelt 2 hét, úgyhogy csináltam friss pocifotót. Bár az előbb néztem meg a 2 héttel ezelőttit, és, szvsz nem sokat változott azóta. De azért megmutatom, ha nem bánjátok, meg dobok fel egy húsvéti Pistit is. Kép

Üdv, Hello (34+0)

Kép

Kép

Kép

Na, kettő lett belőle, de azért remélem, nem baj... Kép
hello
 
 


Sziasztok!

Pogi, neked még jár családi adókedvezmény. Ugyanis az olyanoknak jár, akik a tavalyi évben betöltötték a 91. napot. És ahogy néztem, ez Rád érvényes. A terhesgondozáson kellett volna kapnod egy igazolást, miszerint 2005. .....-án betöltötted a 91. napot, és jogosult vagy családi adókedvezményre. Ez egészen addig jár, amíg meg nem szülsz (ez az ideiglenes szabály). Ahogy néztem, neked a mostanin adóbevallásodban 1 hónap érvényesíthető, mivel december valahanyadikán lettél 91 napos terhes. Ha már beadtad az adóbevallásodat, akkor ezzel érdemes korrigálnod, mert így még idén is kapsz adókedvezményt a szülésig, utána meg ugye jön a családi pótlék. Kép
Blackrose, Tominak boldog szülinapot! Volt torta? Kép
Zsu, konkrét tapasztalatom nincs (ne is legyen...), de a felkészítőn nagyon ajánlotta a védőnéni a fehérmályva teát, állítólag nyálkásít, és így könnyebben kijön, aminek jönnie kell.
Melinda, én is mosok ezen a héten. Ma a változatosság kedvéért, megint kituriztam a gyereknek pár dolgot, asszem függő lettem. Kép Viszont kapásból lett három bébi kifogónk...
Pilchard, nem tudom, nagyon sokan istenítik a kókuszmatracot. Igaz, nekünk szivacs lesz, szerintem az árán kívül nem sok a különbség köztük...főleg, hogy aminek bele kell ivódnia, az mindkettőbe belemegy, csak a szivacsot olcsóbb lecserélni.
Mézgombi, tényleg, Isten éltessen sokáig. (köszi, Pilchard...pedig eddig eszemben volt)

Szülés: én viszont inkább korai babát szeretnék (tessék, lehet szidni). Persze, a doki szerint meg is van rá minden esély, mivel nagyon gyorsan növekszik, és a férjem szerint se fogja kivárni a júniust. Nekem mindegy, csak a festés után akaródzon neki kijönni. Kép

Most hirtelen ennyi.
Pusza mindenkinek.
Ági és TörPeti (33+2)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Jaj, nagyon helyes kis durci fiacskád van! Kép Kép Kép

pogacsa
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat, mindet ki fogom próbálni szép sorban.
Nem tudom ma elég furcsán érzem magam. Egész nap olyan "nehéz" a pocim. Folyton olyan érzésem van mintha pisilni kellene, de utána sem múlik. Csak vízszintesen jó. Lehet, hogy megint sok volt a múlt hét, és most ez a figyelmeztetés?

Végre egy édesség amihez nem kell sütő....nekem valóKépKépKép

Hello nagyon aranyos a kissrácKép

Megyek is lefeküdni, este majd még benézek.

zsu 25+4

Kép
zsu11
 
 


Sziasztok!

Pilchard, Katus, Hello, Ex, köszönöm a névnapi jókívánságot! Kép
Tényleg jó volt ez a nap, a férjem meglepett egy szép, bimbókkal teli hibiszkusszal, és egy tükörrel!!! Most biztosan csodálkoztok, de már nagy álmom volt egy nagy álló tükör, ugyanis mióta a mostani lakásunkba költöztünk, azóta hiányzott. És pont eltalálta a keret színét, olyan, mint a szekrénysorunk. Egyébként tök vicces volt, ahogy megkaptam, mert délelőtt voltam vásárolni, és mikor hazaérve beléptem az ajtón, akkor elém rakta, megláttam végre termetes önmagam... Tehát a saját képem fogadott, meg a férjem vigyora a tükör mögül... Kép

Az adókedvezménnyel kapcsolatban látom már többen írtak, én is úgy tudom, ahogy Ex, én is kaptam még anno novemberben igazolást a dokitól.

A nyers tojással kapcsolatban nekem is az jutott eszembe, mint Hellonak. Én úgy hallottam, nem ajánlják ilyenkor, én még a majonézt is mellőzöm. Nyers húst sem szabad enni.

Zsu, nekem eddig egyszer volt székrekedésem még kiskoromban, már nagyon kivoltam, végül apukám belém öntött egy kanál étolajat, mondta, hogy ne ízleljem, csak nyeljem, hát, a hatás nem maradt el! Kép

Hello, tényleg nagyon aranyos a kicsi! Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Hello: miért már nyers tojást sem szabad enni?!?!?! SZalmonella veszély miatt vagy mi a szösz? Lassacskán már mindent kitalálnak a Nagyok, csak hogy ne legyen jó nekünk. Kép Én most a 26 hétben vagyok és nem is ettem eddig tojást. A tortából ettem 1 szeletet és még eszek egyet, nem hiszem, hogy ez bármit is ártana. Ha meg igen, akkor így jártam Kép

Én csicsikáltam egy jót ebéd után, ami fenséges volt. Arra ébredtem, hogy esik az eső, de hamar elállt és nagyon finom lett tőle a levegő. Kép Csináltam csirkepaprikást nokedlivel és tejfölös uborka salival. Nyami finom volt Kép

Barátnőm rámkiabált, amikor átjött, mert legugoltam és nekidöltem a falnak. Állítólag ettől kinyílik a méhszáj. Ti hallotatok ilyet. Nekem a kismama tornás cuccok között van ilyen gyakorlat. Most akkor mi az igazság??!

puszi

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Üdv!
Gombi, a majonézt (mármint a flakonost) szerintem nyugodtan lehet enni, mert az már mind fertőtlenített...a nyers tojás tényleg gáz.
Encus, igen a szalmonella miatt nem nagyon ajánlják a nyers tojást. Persze nem hiszem, hogy havi 1 db olyan nagy kárt okozna, pl. cukros tojássárgája torokfájás ellen, stb. Kép
Guggolás: igazából nem hiszem, hogy ártana. Ezt abból gondolom, hogy amikor ráülsz a nagylasztira, az ugyanaz a póz!
Itt ma dögmeleg volt. Esőfelhő még most sincs az égen. Kép

Íme egy kép a cicánkról, amint épp erőlködik. Kicsit rossz minőségű a kép, mert hirtelen a majdnemsógornőm telcsijével kaptuk le, de a lényeg, hogy három lába a WC szélén volt, egy pedig benne (a kis akrobata).
Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Encus, bizonyos nyers dolgokat nem ajánlanak terheseknek, pl. tojás, hús. Én már több helyen olvastam erről, ha jól emlékszem, vmi baci lehet benne, ami árthat a babának. Ezt az egyik babás oldalon találtam : "Jól főzd át a húst, halat, tojást! A nyers húsból és tojásból ártalmas baktériumok kerülhetnek a te és a babád szervezetébe."

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Ex, én is a házi majonézre gondoltam! Kép Komoly a macsesz! Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Megjöttük a dokitól. Minden rendben van Kép A méhnyak nem változott.
A csöppséget is megnéztük, de már nem nagyon fért bele egy képernyőbe, mert már ahhoz túl nagy. Így csak egy-két részletet láttunk belőle. Azért jó volt látni őt Kép
Most a papír szerint 27 hetesek vagyunk a méretei alapján viszont már 29, majdnem 30 hetesek. Szóval a korához képes szép nagy baba. (hogy fogom megszülni???)
Most szépen fejfekvéses. Kép Ezt érzem is, mert a bordáimat rendszeresen csikizi.

Zsu: köszi a gratot. A szorulás ellen nekem sem vált be sok minden. Most épp csak a búzakorpát eszem, de csak úgy natúrba. Vigyázz nehogy te is úgy járj, mint én és kijöjjön a nemesfémed! Amúgy az én Mogyikám is ugyanezt a menetrendet csinálja. Mindig baloldalt van, de nekem már befordult a helyére. Remélem ott is marad.

Blackrose: Tominak boldog szülinapot!

Andiknak viszont boldog névnapot!!!

Pilchard: én a Corába láttam nagyon édes forgókat. Plüss macis volt. Igaz olyan 4000 körüli áron. Mi volt a CTG-n?

Hello: édes a kicsi fiad Kép

Most megyek pihizni, mert elég nyüzsis volt ez a nap.

Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Üdv!
Ma kimostam két adag felnőtt rucit, holnap a bébik lesznek soron. Mivel egy része turis, nemrég leáztattam mindet mosószappanos vízbe, holnap beteszem őket a gépbe, és száradhatnak.
Aztán visszacsomizom tiszta zacsiba, és mehetnek a szekrénybe. (Kivéve a kissapi és kiskesztyű, mert az a kórházi csomiba kerül.)
Kisvirág, a miénk is fejfekvéses, de még sehol nem csikiz. Kép
Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!
Az előbb elszálltam.. tehát megpróbálom visszahozni.. egyik: mindenkinek boldog név és szülinapot...Kép- kicsit rövidítettem!Kép
A másik.. a tanácsokkal kapcsolatban.. szerintem enyém viszi a pálmát.. a párom beszélt a szüléssel kapcsolatban az egyik barátjával. Kép Hogy bejönne, de valószínű a szemem miatt császár lesz, stb. erre a SRÁC elkezdett tanácsokat osztogatni nekem, hogy hogyan kell nyomni, meg szülni.. Hát asszem egyre szűkül azoknak az embereknek a száma, akikkel hajlandó vagyok beszélgetniKép
Hát ez nem semmi volt!!!!! NAGGGYON kiakadtam, amúgy sem nagyon bírom a gyereket, mindig ki akar oktatni.
Ja, ma vettem tetra pelusokat, hálóinget, stb., meg a páromnak összeírtam, hogy holnap miket kell vennie- van egy bolt a közelben, ahol nem komálom az eladót, szerintem perverz a pali(bámulja a kismamákat, stb, meg nincs fülke, de fel lehet próbálni a melltartót pólóraKép, stb), szóval olcsó, itt van nem messze, de vele sem vagyok hajlandó beszélni.. KépKépKép, szóval ott is bevásárolunk. Lassan remélem itt a vége a vásárlásnak, mert ezt nem nekem találták kiKép
Ja, a címük, mert rendelni megéri: http://babyfun.vasarlas.origo.hu/index.vm
Asszem más nem volt.. ha még van valami, majd jövök.- ja, nézzétek meg a boltot, jóKép- bár csak virtuálisanKép
Puszi

satuk
 
 


Sziasztok Lányok!

Nálunk 2-3 napja nem volt jó a net:-(, így alig tudlak visszaolvasni titeket, de majd bepótolom.

Andiknak boldog névnapot!

Látom mindenki túlélte a locsolkodást. Azért furcsa belegondolni, hogy jövőre mindenki kiscsi-lánnyal vagy fiúcskákkal ünnepel majd.:-) Jaj de jó lesz:-)

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de mi már egyre türelmetlenebbek vagyunk, meg izgatottak is. Megvettük a kiságyat, pelenkázót, babakocsit, kádat-állványt stb. de még a korházi csomagomból ez-az hiányzik.

Van köztetek aki szed Homeopátiás dolgokat???
Szerintetek vajúdásra és tejképződésre is jók ezek?

Nekem is sokat mozog a baba nagyon, nem tudom hol lehet helye még:-) Pocakom 96 cm-es már:-)

Meg egyre kevesebbet alszom éjszaka:-( mint sokan köztetek.
Este szokott nektek is jobban beindulni a savterlmelődés? Isztok vagy esztek inkább ilyenkor?

Aranyérre a Sperti nevű krémet ajánlotta a védőnő ha tudok vele még segíteni esetleg.

Ja és a Brendonba most van akciósan szoptatós melltartóba betét, mosható és eldobható is és szoptatós melltartó is pamut. Ha kell valakinek még esetleg.

Nyanya, Judit 78,Pannamari, Csandy és a többiektről tudtok valamit?

Mindenkinek szép estét.
Na olvaslak titeket tovább, hogy bepótoljam a lemaradást.

Kari
(34+1)
kari
 
 


Üdv!
Kari, épp egy másik fórumtopicban néztem egy kicsi lányról képet, mire a férjem megkérdezte, hogy mi mikor fogunk babázni? Kép Édi...
Homeopátia: máshol írták, hogy jó. Szvsz ki miben hisz.
A kiságyért mi a jövő héten megyünk, utána a tatám megcsinálja rá a pelenkázót. Kiságyat meg a közeli jövőben szerzünk.
Aztán egyelőre be is fejeztük a vásárlást, mivel pelenkával elleszünk egy ideig.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!!!

Mézgombi!BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!!!!

Ma voltam CTG-n nagyon jó volt!!!A szülésznőnk egy angyal!!!Láttam a szülőszobát is,nekem nagy élmény volt!!!
Most jöttünk haza,mert anyucikámmal voltam megvenni az összes babának való dolgot!Ott hagytunk 40000Ft-ot!Szerintem ez a Mini Manó tök szar üzlet,jó drága,és egyáltalán nem átlátható!
Nekem nem gyerebe!

Valaki nekem is segítsen már légyszíves ebben az adókedvezményes dologban!
A lényeg:le is adtam még decemberben,az igazolást a munkahelyen,de még egy vast sem kaptam,pedig kitöltöttem az összes evvel járó papírt!
Ez majd lehet az adóvisszatérítéssel kapom meg,vagy már kellett volna a táppénzem mellé utalniuk ez a 3000Ft-ot?????
Menjek be reklamálni?
Köszönöm előre is!!Kép

Kisvirág!örülök,hogy okés volt minden a dokinál!Kép

Exdeus!Ez a macsekos kép nagyon komoly!És még koncentrál is a cica!Kép
Sanyi nagyon örül a meghívónak,mégegyszer köszöni!Kép

Mindenkinek szép éjszakát!

Hello:Szép a pocid,és már jól látszódik!Kép
Kisfiú is aranyos!Kép

Pusza:
Szilvi 36+5

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok!

Most értünk haza a dokitól+ auchanból.Nagyon el is fáradtam.
A gép azt mutatta hogy vannak jó kis fájásaim,amit én úgy érzek hogy feszül a hasam,de nem fáj.Viszont ez ma dél óta nagyon sokszor volt,csak nem tudtam hogy ez méhösszehúzódás.De a méhszáj még mindig tök zárt.
Viszont mikor megvizsgált a doki azt hittem sirva fakadok,nagyon fájt.Kép
A szülésznő tényleg nagyon aranyos és kedves-Szilvivel ua.a szülésznőnk.

Bocsi hogy most nem irok külön,de muszály lefeküdnöm,mert a kocsiban is már alig birtam ülni.

puszi.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Szilvi, az végül is nem nagy gáz, hogy a fizudban nem észrevehető a kedvezmény, viszont az adóbevallásodban mindenféleképp szerepelnie kell min. 2 vagy 3 havi adókedvezménynek, attól függően, hogy melyik hónapban lettél 91 napos.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Exdeus!
Köszönöm szépen!Kép
Oksa!

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok,

Mézgombi, én is boldog névnapot kívánok!
Blackrose, a nagylegénynek boldog szülinapot! Kép

Hello, nagyon alakulsz már te is! Kép Összehozzuk a fiukat valamikor a játszin? Hétfőn du lesz iciri-piciri táncház a MOM müv.kp-ban.

Kari, én homeozom. Két éve a szopihoz is szedtem bogyót, most is fogok. Majd máj.8-án megyek a dokimhoz, akkor ad a szüléshez bogyókat. Azt csak remélem, hogy hasznos lesz Kép (hátha nem császár lesz a vége...)

Pilchard, Kisvirág, Szilvi, szupi, hogy minden oké.
Pilchard, két éve, mikor a fiammal rosszul lettem, és a dokim otthon betegeskedett, az ügyeletes vizsgált meg. Na, akkor nekem is nagyon fájt, halvány lila gőzöm sincs, hogy mit nézett, nem is mondta. Én meg túl ideges voltam, hogy rákérdezzek. Pihizzél.

Én ma nem tudom mi volt, de a fiammal du úgy bealudtunk! Én is aludtam vagy két órát, őt meg majd három órai alvás után alig tudtam felébreszteni...
Mosomasák, a mosógép nálunk is nagyüzemben van a napokban. Nekem is már csak a "régi" rucikat kell újramosni Kép

Jó éjt mindenkinek,
Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!

Kialudtam magam,kivonultam a nappaliba,ettem két puff.búzát,és nézem a TIR-t.Régen hogy szerettem.Na és persze várom hogy virradjon.
Ma azt hiszem megint lustizás lesz,bár a spajzot muszály átrendeznem,mert igy nem fér be amit tegnap vásároltunk.

Csajok:nincs vmi házi praktikátok pók ellen?
Olyasmire gondolok,mint pl hangya ellen sütöpor,stb..
Mivel padlófűtésünk van,a széleknél nem lett kifugázva,mert azt mondták a tágulás miatt úgyis szét fog repedni(első fűtés volt idén),és majd szilikonnal kell kifújni,de most elkezdtek pókok előjönni,gondolom onnan a résekből jönnek.De nem az a vékony lábú pók,hanem ilyen vastag ,kövér rondaság.Még a hideg is kiráz tőlük.Még nem sok volt szerencsére,de nem akarok inváziót.

Na,nézem ezt a régi jó kis filmet!
Puszi.
Aztán gyertek ám hamar irni!!!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Ezeket a képeket kaptam,de tök cukik szerintem.
KépKép
Kép

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!!!

Pilchard:Látom megint fent voltál már hajnalban!
Én nem rég keltem,most csak 3x voltam pisilni!
Arik a képek!Kép
Pók ellen nincs ilyen szer,én úgy tudom!
Vegyék ilyen sprét,és fújd be a réseket!Mást nem tudok!
puszi
Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Ja,és nekem is voltak apró fájások a CTG-n!
Szép kis görbék lettek!Kép
Kérdezte is Éva,hogy fáj a pocim,mert nagyon bekeményedett!
Persze mert a lusta csajt fel kellett rázni,rittig bealudt!KépAztán meg úgy kavirnyászott,hogy lelökte a szerkentyűt a pocakomról,fogni kellett!Kép

Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok!

Tegnap egész nap fekvés volt, de estére így is eltört a mécsesKép, mert semmi nem esett jól, fájt és feszült, meg kényelmetlen volt...és aggódtam, nehogy valami baj legyen....De aztán jött a férjem, megnyugtatott és onnantól szép volt megint mindenKép

Reggel pedig megtört a jég, vagy a kefír segített, vagy minden egyszerre...és az is lehet, hogy ezért fájt a pocim.

A lényeg az, hogy ma már nincs kifogás...tanulnom kell!!!!

Szép napot !

Zsu 25+5

Kép
zsu11
 
 


Sziasztok!

Szgoron!
Akkor én nyertem mert én 4x pisiltem éjjel.

Zsu!
Gratulálok az eredményhez!

Ex!
Mi a helyzet Szegeden az árvízzel kapcsolatosan mert elég aggasztó amit a híradásokban lehet hallanni.

Tegnap voltam az orvosnál.Megcsinálta a 32 heti Uh-ot mindent rendben talált.Megnézte a méhszájamat teljesen zárt a méhnyakam még mindíg 2 cm.
Viszont az az örömteli hírt közölt velem, hogy szerinte hamarabb lesz meg a baba már május végén.( A szülés eredeti várható időpontja 2006. június 15.)
Azt mondta, hogy így, hogy hamarabb lesz baba kb 3500 gr lesz mint Kata volt amikor született.

Megmondom őszintén nagyon örülnék ha ez a jóslata bekövetkezne mert már most nagyobb a pocim átmérője mint Katánál szülés előtt közvetlenül.

Na most aztán tényleg bele kell húzni a vásárlásba, mosásba fürdőszoba felújításba.

Katus32+3

Kép

Kép
katus73
 
 


Pilchard, pókok ellen fapapucs... (babona ide vagy oda...) meg lehet kapni ilyen hab-szerű sprét amit a repedésekbe lehet fújni rovarok ellen. Van szúnyoghálótok?

Zsu, kitartást a tanuláshoz! Néha vannak ilyen keményedős napok Kép

Szüléshez tettem fel egy homeós listát a már emlegetett juniusibabak.uw.hu-ra, meg egy linket is, ha valakit érdekelne. Egy barátném szedte össze könyvekből.

Nekem a mai program: kitörölgetni a komódot, mosni a babacuccokat! Kép No meg feküdni persze...

pogacsa
 
 


Sziasztok!
Szerintem az éjszakával mi nyertünk... majdnem kigyulladt a biztosítékszekrényünk.. de valahogy megéreztem előre, hogy valami nem kóser.. villogott minden lámpa, de már kezdem megszokni (valami gáz is van a kerületben), aztán már hisztiztem, hogy holnap mindenképpen szakit kell hívni, majd elkeztem kipakolni a szekrényt, hogy ha valami gond lenne.... mindezt 11kor este.. mondom, boszi vagyokKép. A párom jött, mint hős segíteni- tudta, bepörögtem, nincs mit tenni.. menekülési útvonalakat megnéztem, hogy szabadok-eKépKépKép Majd a párom felhördül: Kigyulladt!! Mint hülye kapcsolgattam le mindent, párom a biztosítékot még halálmegvető bátorsággal lenyomta.. ez már éjfél felé voltKépKépKép Füst is volt, tűz nem- hát mi éghetett volna??? ELMÜt hívtuk, adotak pár szaki számát, akik közül az egyik vállalta, hogy 1-1,5h belül kijön.. fél óra mulva itt volt, megcsinálta.. mondta, hogy nem is csodálja, hogy így jártunk..
Mindent kicserélt, és mire már azt hittem, hogy a gatyánkat kifizetjük, borravalóval együtt fizettünk 9ezret..
Az éjszaka nem sokat aludtam.. de most már jobb..
Még jó, hogy ma csak 1et tanítok.
Nem semmi volt..
Bocsi, hogy ennyit írtam, de.. fufúöcsémfufúúúú.
No pihizgetés addig isKép
Puszi!

satuk
 
 


Hú, Satuk, nem semmi! Én tuti teljesen beparáztam volna!!!

pogacsa
 
 


Én is beparáztam volna, ha a párom nem olyan nyugisKép Pedig nem szokott ennyire nyugodt lenni. Szerintem érezte, hogy nem tenne jót most egy könnyed szívrohamKép
Így inkább azon volt, hogy ne parrantsakKép
Szerintem kezdi átértékelni az életet, és nyugis apukává vállni.
Még Olivérrel is megbeszélte a dolgokat, hogy nem kell aggódni, nincs gondKépKépKép
Erre jó volt az egész. Jó, hogy az embernek van társa.

satuk
 
 


Sziasztok!

Megint csak ami eszebe jut. Bocsi.

Úgy látszik ez a nem alvások éjszakája volt. Én 1/2 3 óta vagyok fent, a kislányom jóvoltából. Levágott egy hisztit, aztán 2 óra szenvedés után, átjött közénk. Horkolt mint az apja, nem bírtam visszaaludni. Most kicsit be vagyok ájulva.

Szilvi. Te kérdezted az adókedvezményt ugye? Nem akarok a pénztárcába vájkálni, de ha a fizetésed ill. a táppénzed nem éri el azt a határt, hogy vonjanak belőle adót, akkor nem tudják érvényesíteni. Persze ezt csak látatlanban mondom. (írom)

A tojás és a hús nyersen valóban veszélyes lehet. Még áldatlan állapotban is van benne rizikó, terhessen viszont nem kéne bevállalni egy kis szalmonellát, vagy hasonló témát.

Most már tényleg beindul itt a babaeső. Már úgy várom, hogy lehessen izgulni egymásért. Kiváncsi leszek ki kezdi. Csandyt leszámítva.

Egyébként tényleg érdekes, hogy csak 800g volt a babája, mert valahogy a 30.hét körül szűlt nem? Nekem most azt mondta a doki, hogy majd egy kilós a babám a 26. héten. Azért biztosan összeszedi majd magát.

Kisvirág, grat. a szép nagy eredményekhez. Kép

Satuk, nem kérdezted a srácot, hogy pontosan hány gyereket is szült már eddig? Mert nagyon képben volt, az már biztos.Kép Jó móka lehetett a biztosítékszekrény.

Katus. Megy a szurok, hogy előbb szűljél. Én is hasonlókat kívánok. Kb. max. egy három kgos babát tudnék elképzelni magamnak.

Valaki írta, talán Pilchard, hogy Õ is pici babát szeretne. Már írtam néhányszor, hogy az enyém az volt és mikor vittük x hetesen a kötelező hasi UH-ra, az orvos összevissza babusgatta, hogy végre egy kicsi baba, mert mostanában ló, meg zsiráf gyerekek születnek. Szóval Õ is oda volt érte. És a MÁV-ban is Õ volt a központ. Mondták, hogy mindig a legkisebb és a legnagyobb baba a kedvenc. Én inkább maradék az előzőnél.

Most hirtelen ennyi jutott, az eszembe, vagy a helyére.

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Sziasztok!

Ilyen vacak éjszakám még nem volt:-( kb. 3-4 órát aludtam és csak forgolódtam különben. Pedig nem is keményedett a pocim , sőt este elaludt a kicsilány és csak reggel ébredt így még az sem lehetett az oka:-(

Doren,
ha voltál dokinál akkor megírnád , hogy miket ajánlott homeós dolgokból? Köszi előre is.

Pogácsa,
elküldenéd nekem a bodlin@freemail.hu-ra a homeos listát? Köszi szépen.

Szgoron és Pilchard,
olyan jó nektek hogy már ennyire a finisben vagytok:-)! 1-2 hét és már a baba veletek lesz:-)

Lányok ilyenkor van még vérvétel a vége felé vagy ilyesmi vagy már semmi? Nekem a 28. héten volt utoljára vérvétel.

Ma megyek szemészetre. Remélem szemfeneket és a nyomást is rendben találja. Ti voltatok ilyenen?

Kari
(34+2)
kari
 
 


Üdv!
Kari, nekem a 32. héten volt az utsó vérvétel, tehát szerintem nálad még lennie kellett volna egynek...
Katus, őszintén megmondom, én még nem jártam kint a Tiszánál. Igazából nem nagyon mozgat, futottam én középsulis koromban mellette... Kép Elárasztani úgysem fog, épp ma hallgattam egy interjút, miszerint a védművek 1050-1070 cm-re vannak felkészítve. Meg egyébként is az ötödiken lakunk. Kép
Satuk, tényleg olcsón megúsztátok. És jó, hogy nem történt nagyobb baj. Nálunk a keresztapám a villanyos szaki, itt mindent ő csinál(t).

Egyébként én májusban szeretnék szülni...
Ja, és kint száradnak a bébiholmik. Kivéve a babatakaró, mert azt még le kell áztatni, és a tetrapelusok, de ezeket csak mosni kell. A gond annyi, hogy most ugye tele van az erkély minirucikkal. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


A mai délelőtti tanulásból az lett, hogy most ébredtem felKépKépKép
Rég voltam ilyen kipihentKép.....Mindig ezt csinálom. Amúgy hetek óta szinte sosem aludtam napközben.

Satuk! fufúöcsémfufúúúú!!!!

Ilyen szemvizsgálat minden szemüvegesnek van szülés előtt, vagy csak nagyobb dioptriánál? Nekem -2, és -2,25.

zsu 25+5

Kép
zsu11
 
 


Sziasztok!

Jelentem rendberaktam a spajzot,nem is pörögtem és tök elfáradtam,meg szakad rólam a viz.Mondjuk amúgy is hőhullámaim vannak mostanában.

Kari:nekem + 4.25-ös a szemem,de végül is nem is a dioptria számit,én elmegyek a héten szemészetre annak ellenére hogy a dokim nem küldött.Inkább minthogy utána gond legyen.
Mi már petivel teljesen be vagyunk zsongva,már ő is állandóan azt kérdezi hogy mikor akar már kijönni Ameli?

A 36.héten van még vérvétel,mert a szüléshez kell 4 hétnél nem régebbi ellenanyagszűrés is.
És ne felejtsétek el,hogy a 36. héten kenetet is kell csinálniuk,ezt nemtudom biztosra,azt hiszem streptococcust nézik,mert ha ez pozitiv antibiotikumot kell szedni,és a szüléskor is adnak antibiotikumot.

Satuk:nem semmi izgalmak éjszakára!!Még jó hogy jók a megérzéseid.Vagy ez most csak véletlen volt?

Kanyin:igen ,én irtam a pici babát,de persze kinek mi a piciKép
Egy olyan 3 kiló körülivel én is kiegyezek,bár a szülésznőm szerint jó nagy baba lesz.
ezt hasról szerintetek meg lehet állapitani?
Azt nem csodálom hogy odavoltak a lányodért,mint irtam én megtaláltam a képet róla,nekem annyira tetszett!

Szilvi:"versenyben" vagyunk rendesen!!KépKép
Vagy mehetünk egyszerre,és akkor az Évinek megspórolunk egy bejövéstKép
Ja,azt mondta a dokim hogy volt egy kis nézeteltérés a vezetőségben,és most minden kórterem babás lett.

Pogi:jó mosást,de azért pihenni is.
Nem vagyok babonás,ölöm is a pókicákat rendesen.Kép
ma még nem jött egy sem,de nézek vmi vegyszert rájuk.tegnap este hirtelen a cilit bang akadt kezembe,azt sem szeretikKép

Zsu:ez ismerős,még jó hogy ott vannak a párjaink és kis szeretgetés után mindent szebbenk lát az ember.
másik dolog:Kép
nekem szerencsére mindennap van,de nagyon nehezen

Tök gáz,de én mindennap ugyanazt ennék ebédre legszivesebben,a kis diétás meggyszószómat főtt krumplival!Nem valami változatos,de annyira imádom.Ma azt csinálok,az tuti,megyek is oda teszem a krumplit.

puszi

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Valami lehetett éjjel a levegőben, hogy ennyien nem aludtak jól. Én sem mondanám, hogy Csipkerózsika voltam, de most csak háromszor keltem fel pisilni meg egyszer ablakot kinyitni, mert majd befőttem. De mindig gyorsan visszaaludtam.

Satuk, tényleg durva éjszakátok lehetett! Kép
A tanácsosztó sráccal kapcsolatban jutott eszembe, hogy engem is eléggé lefárasztott pár hapsi szombaton. Egy kis összejövetelen voltunk, és persze téma lett a szülés, és pár éretlen majom kifejtette, hogy szerintük a világ legundorítóbb dolga, és nem értik, hogy a férjem miért akarja végignézni. Hát, én is majd padlót fogtam, nem is maradtunk túl sokáig, meg még paráztattak is, hogy mennyire fog fájni, nem mintha bárminemű tapasztalatuk is lenne...

Pilchard, házi praktikám nincs pókok ellen, viszont én nem nyírnám ki őket saját kezűleg! Alapvetően nem vagyok babonás, de van pár dolog, amit soha nem tennék meg. Biztosan lehet kapni vmi pókriasztót. De már szúnyogotok nem lesz, az tuti! Kép

Ex, nagynénémék is Szegeden laknak, viszonylag közel a Tiszához, de ők sem aggódnak.

Én sem szeretnék túl nagy babát, 3 és 3,5 kg közöttivel nagyon meg lennék elégedve, egyébként a dokim szerint is átlagos lesz. Csandy babájának nagyságán én annyira nem csodálkoztam, mert hát ha minden rendben lett volna, úgy fejlődik, ahogy kell, akkor nyilván nem kell olyan hamar megszületnie. Legalábbis én így gondolom, egy rendben fejlődő magzat abban a korban simán lehet nagyobb. (De még az is lehet, hogy én értettem félre, épp utcán voltam, amikor telefonon beszéltünk, és néha nem hallottam jól.)

Még egyszer köszi a névnapi üziket! Kép Egyébként anyós és após pajtáson kívül mindenkinek eszébe jutott, egy csomó üzit kaptam... Róluk meg ennyit...Kép

Ma nem nagyon leszek, dolgozom ki férjem nemzetközi jog tételeit... Brr...

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok lányok!

Nagyon elhavaztam, tele vagyok munkával, de azért benéztem hozzátok. Remélem jól vagytok.
Puszi mindenkinek

Emese

Kép

Kép
jurem
 
 


Mézgombi!

BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK NEKED ÉN IS ÍGY UTÓLAG.

Kép

Kép
jurem
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltam a 28 hetes UH-on minden tökéletes.
Áron baba kb. 1500 gr,ami a doki szerint pont megfelelő.A szívhangot az egyik védőnő nem találta,majd következett a másik aki rálelt.Ugyanis az én gyermekem pont a másik oldalon helyezkedik el,mint az átlag.Koponyafekvéses már,de a feje jobb oldalon van lent.Ezért érzem bal oldalon erősebbnek a mozgását mivel ott van a lába.
Képem nincs,mert hetek óta kifogyott a gépből a papír és nem vesznek.Jó mi?Így gyorsan elrohantam vettem videókazettát.

Utólag boldog névnapot Andinak.
A kis Tominak pedig boldog szülinapot.

Az én éjszakám nagyon jó volt most,de ezen nem is csodálkozom a tegnapi zűrös nap után.Csak egyszer voltam fent pisilni az is hajnal 5-kor volt és utánna visszaaludtam még 8-ig.

Satuk még jó,hogy ébren voltatok és nem történt nagyobb baj!

Encus,mi tornán nem csinálunk ilyen gyakorlatokat,sőt mindig figyelmeztet a csajszi aki tartja,hogy felkelni is csak oldalt keljünk fel és ne hasizomból.

Na megyek tanulok egy kicsit,mert egy hét múlva szóbeli.

Petra
petra77
 
 


Sziasztok Csajszik!

Újra itt közöttetek.Nem tüntem el.

Voltunk a párommal esküvön a hétvégén, és találkoztam ott egy kismamival, aki elvileg ugyanakkor fog szülni,mint én.Ö a Ausztriába jár orvoshoz, mert a férje onnan van. Beszélgettünk és kiderült, hogy ö már a 9.-ben van, de nem értettem hogyan lehet, mikor egy napra vagyunk kiírva szülni, én meg csak a 34. hétbe vagyok. 36. hét a 9.hónap nem?
Néztünk nagyokat, de lehet, hogy ott máshogy számolnak?
Mondta, hogy a kinti ellátás sokkal jobb, mintha Sopronba járna terhesgondozásra. Nem csodálkozom rajta.
Szóval tök jó volt vele beszélgetni.

A homeos dolgok engem is érdekelnének, aki tudja az küldje már el nekem. E-mail cimem a profilomban. Köszike.

Ja a héten meglesz a kiságyunk, küldök fotót róla, ha összeszereltük.

Na ennyit most.
Puszika mindenkinek:
Annamari+ Dominik

KépKép
pannamari
 
 


Üdv!
Zsu, én majd most rákérdezek erre a szemészetes dologra. Igaz, nekem gyenge a dioptriám, és mással nem volt eddig gond.
Pilchard, nekem most vesz majd a doki kenetet a jövő héten. Végül is, ahányan-úgy. Kép Vérvétel: szerintem csak az ellenanyagosoknak van, mert én határozottan emlékszem, hogy mikor a védőnő a kezembe nyomta a papírt, akkor azt mondta, hogy ez lesz az utolsó.
Petra, a felkelésről annyit, hogy mikor a felkészítőn "szuszogós-óra" volt, a csapat 90%-a hasból kelt fel...szegény védőnő hiába szólt. Én is mindig hasból kelek, oldalról nem megy...
Annamari, számolni ezerféleképp lehet. Pl. én most vagyok 33 hetes, ha 40 héttel számolok, ami ugye 10 hónap, akkor a 8. hónapban vagyok. Viszont azt is mondhatnám, hogy a 7.-ben, mert ugye mindenki azzal van megáldva, hogy a terhesség 9 hónapig tart. Kép

Na megyek, megnézem a rucikat. Aztán olvasok egy kicsit, a bal lapockám megint le akar szakadni. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Én is jól kifáradtam:tegnap este kimostam a 20 Tetra pelenkát,meg lepedőt,és a hazahozatalós rucikát!
Mára megszáradt,és ezt mind kivasaltam!Fárasztó volt!De kész!Kép
Ma én is berendeztem a kiságyat,fejvédő,kispárna stb.
Egyszerű de szép!Kép

Satuk:nem semmi!Lényeg,hogy már kész!Kép

Pilchard:ja milyen kemény lenne,ha egyszerre mennénk!KépÉvi biztos kikészülne,vagy épp örülne!Kép

Kanyin: köszönöm a segítséget!Én ezt nem tudtam,hogy ha kevés a lóvé akkor azért nem jár!
Majd megkérdezem!

Pilchard:honnan veszed a meggyszószt?Én is akarok ilyet enni....!Kép

Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Pannamari és mindenki: fenn van a homeós lista a www.juniusibabak.uw.hu honlapon! Onnan mindenki le tudja szedni! Kép

Én képtelen vagyok hasból felkelni, mert azonnal keményedek Kép.

Nekem több vérvételem is volt és lesz is, leginkább a cukrom miatt. De persze néznek olyankor mást is, legalább kontroll alatt vagyok. Kép

pogacsa
 
 


Üdv!
Szilvi, ha neked nincs elég fizud, akkor a kedvezményt az apuka is igénybe veheti! Nálunk is így van, mert ugye én nem dolgoztam.
A rucik még vizesek. Kép Holnap viszont beszedem őket, és jöhet a vasalás. Kép Na meg akkor bedobom a gépbe a textilpelusokat.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Csajok, betettem egy adag babacuccot 90 fokra... de a felére az volt írva, h pl max 40 fok... de Anyu elég határozottan mondta, h mehet 90-re... ti hogy csináljátok???

pogacsa
 
 


Sziasztok.

Szilvi:csinálom befőttből vagy fagy.meggyből.Normál esetben tejföllel,van. pudingporral sűritem,meg cukrozom, de most joghurttal és zabkorpával csinálom,és plussz cukrot sem teszek hozzá,de igy is nagyon szeretem.mondjuk kis állás után a zabkorpa miatt elég bizarr az állaga,kicsit nyúlós lesz,de engem nem zavar.

Ex:tudomásom szerint mindenkinek kell!(ene),nekem semmi bajom amúgy az ellenanyagomnak.
De már tapasztaltuk hogy ahány ház...

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok.

Szilvi:csinálom befőttből vagy fagy.meggyből.Normál esetben tejföllel,van. pudingporral sűritem,meg cukrozom, de most joghurttal és zabkorpával csinálom,és plussz cukrot sem teszek hozzá,de igy is nagyon szeretem.mondjuk kis állás után a zabkorpa miatt elég bizarr az állaga,kicsit nyúlós lesz,de engem nem zavar.

Ex:tudomásom szerint mindenkinek kell!(ene),nekem semmi bajom amúgy az ellenanyagomnak.
De már tapasztaltuk hogy ahány ház...

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pogi!
Én odaadtam AnyumnakKépKépKépKép:
Na jó.. mindig a megfelelő hőfokra tettem be, bár most modott olyat Anyum, hogy a pelusok mindkét felét kell vasalni, meg term. külön kell mosni mindent a cuccainktól.. most fogok venni speckó öblítőt, meg mosóport.. occsóért, öblítőkoncentrátum pl. 1 liter/4 liter 440 Ft. Ilyet ti is vesztek?
Kép

satuk
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?