Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

ismét egy borzalmas éjszaka!Alig aludtam eddig is vmit,de most már úgy döntöttem nem is szenvedek tovább az ágyban.
Hát én este azt hittem hogy szülni kell menni,bár nem tudom milyen fájásokat kell érezni,de nekem nagyon fájt.Meg keményedik a hasam nagyon,annak ellenére hogy még szedem a magnéziumot,és fekszem,szóval nem értem én ezt.
Csak igy félek hogy kinyilik a méhszáj idő előtt.
Szeretném ha csak a betöltött 37.hét után születne Ameli,de nyikván ezt nem én döntöm el.
De azért kezdek fosni,mert ez a fájdalom már most elég volt,pedig sejtem ettől csak rosszabb lesz,

Végül is ettem fagyit,epret,meg egy karamellt-de a két gombóc kitett 4-et,mert ne, húzzák le a kanálról-Kisvirág:oázis,deákvár-és én a nagy fagyiimádó alig birtam megenni.

Kisvirág:ezt nem tudtam,meg igazáből én nem értek ezekhez a dolgokhoz,hogy ki nyithat új topicot,stbb.de ha Ex felajánlotta hogy összegyűjti az adatokat,szerintem csináljuk igy,csak vézhelyzetre,ha vmi itt történne.

Ex:honá küldhetem a számom?

Már megint kezd fáni a hasam,úgy látom itt már nem lesz alvás,max.nappal.Kép
Megnézem van e vmi a tévében,bár sok reményem nincs,mert még rendes adásidőben is nehéz értelmes músort találniKép

Puszi.Remélem jobb éjszakátok van,és most mindenki durmol.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


sziasztok!

Na jól eltűntem tegnap! Mentünk Anyuékhoz, jó volt! Kép

Éjjel ma én is felébredtem sokszor, de aztán visszaaludtam hamar... Amúgy csajok, megjelent az előtejem! Most először!

Szerintem csak nem fog annyira összeomlani a bnet... néha ez-az nem működik, de teljesen? Hát, remélem, nem...

Szépek a pociképek! Kép

pogacsa
 
 


Üdv!
Pogi, grat a tejcsihez! Reméljük, meg is marad, és jut a babának is bőven. Kép
Pilchard és Kisvirág, a számok jöhetnek a profilos e-mail címemre.
Egyébként én sem tudom, mi a fájás, de a védőnő szerint nem is fáj, csak így hívják... Igazából, nekem, ha egy kicsit keményedik is, az sem fáj, hanem rohadtul kellemetlen...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 

 
 

Helló lányok!

Szerintetek ha valakinek a telefonjára elküldeném a telefonommal készített pocakképet akkor fel lehetne tenni, hogy mindenki láthassa.
Ki vállalkozna rá?
Az én tel.számom: 30-983-68-86
email:jptk@freemail.hu

Kép

Kép
katus73
 
 


No jó reggelt drágaságok!!

Sajnálattal olvastam, hogy sokaknak rossz éjszakájuk volt. Én tegnap kivételesen sokáig fent voltam, párom meg veszettűl hisztis volt. Voltunk tegnap Agárdon egy barátunknál, mert el kellett hozzunk valami bútort és ezért kisbusszal mentünk le. Mondtam a Bélának, hogy ha ilyen ugrálós lesz az út végig, tuti megszülök mire hazajövünk. Szépen be is keményedtem estére Kép Este még olvastalak, de nem volt kedvem írni.

Pilchard:szerintem ne idegeskedj. Neked már nagy a babód és nem lesz gond ha ki akar jönni. Pihikézzél és relax. Babók nem szeretik ha zizisek vagyunk Kép

Egyébként épp azon filóztam tegnap, hogy egyre több a koraszülés mostanában. Szinte senkiről nem hallottam, hogy túlhordta a babát, pedig nálunk az kell, hogy legyen ,ahhoz, hogy egy nap ünnepelhessük a szülinapunkat, mint én meg az apum Kép

Pusza

Enci

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Sziasztok!

Edina: így már én is látom Kép Nagyon édes.

Exdeus és Blackrose: jó nagy a pocitok. Az enyém elbújhat mögötettek Kép

Pilchard: én is fent voltam 2-5-ig Kép Ha tudom, hogy itt vagy feljöttem volna, de így csak az ágyon malmoztam és vártam az álommanót. Egyszerűen nem bírtam aludni. 4 körül meg elkezdtem kajálni, de az sem segített. Olyan 5 körül tudtam elaludni. Pechemre a szomszéd már 8-kor elkezdett fúrni és felébredtem Kép Pedig most tudtam volna aludni.
Én is szeretem az Oázis fagyiját és a sütijeit is imádom. Kép

Pogi: de jó már van előtejcsid. Reméljük később is lesz rendes Kép

Katus: ha ráér késő délután vagy este szívesen segítek feltenni neked a pociképet Kép

Most megyek készülődök, mert megyek fodrászhoz Kép
Szebb nem nagyon leszek, de valami esélyt adok magamnak.

Puszi
Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!!

Gyors bekukk!! De amint látom nem sok a termés így:

Pogi:
Gratula a tejcsihez!!! Kép

No megyek kihajtom a családot az ágyból!!!
Mert éhes vagyok, és menjünk kiflit venni, mert azt ennék. ;)

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Sziasztok, Jó reggelt Mindenkinek!

Sajnálom, hogy ilyen rossz éjszakája volt többeknekKép

Pilchard szerintem is jó ötlet az elérhetőségek összegyűjtése...küldöm is Exnek e-mailben.

Edina, aranyos a kép, mármint az első, mert én a másodikat nem nagyon látomKép béna vagyokKép

Kisvirág nagyon aranyos pocid van!
Ex, Blackrose szép nagy a pocitokKép Blackrose a kisfiad egy tüneményKép

Pilchard pihenj amennyit csak tudsz, meg próbálj meg sokat relaxálni.

Hétvégén rámtört a "jajmárcsakháromésfélhónapvanvissza" hangulat, pedig még mennyi dolgunk van addig....mi még semmit nem vásároltunk. Most kezdtük el nézegetni a babakocsikat, hordozókat, meg a nagyobb dolgokat. Meg kell tervezni a szobát is, meg ott vannak a vizsgáim is....szóval nem irigylem a páromat, mert nagyon nyügös voltam.
Ma meg elutazik a hétre külföldre...na ezt is nehezen szoktam viselniKépKépKép

zsu 24+3

Kép
zsu11
 
 


Üdv!
Megmértem magam: 76,8 kg. Asszem, kezdek hízókúrázni... Kép De a kezdetekhez képest még mindig mínuszban vagyok. Kép Csak kérdés, hogy meddig.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ági!

ELküldtem az adataimat emilben. Ha kell még valami, írd meg.
várd meg a végét a hízókúrával. Lehet, hogy szopiztatás alatt behozod a lemaradást Kép

Pogi: gratula ez előtejhez. Érdekes érzés lehet Kép

Enci

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Encus, fúú, a rossz utakat én is rémesen utálom, keményedik tőle a pocim, aztán minden bukkanónál külön életet él, rémes...
Nekem három barátnémból kettő túlhordta, szóval az én ismeretségi körömben nem is volt koraszülés...
Amúgy igazából semilyen érzés, csak ha nyomogatom, akkor jön egy pici, de én egész megörültem neki Kép.
Most hívtam a bébiboltot, és a héten megyünk a kiságyért!!! Kép

pogacsa
 
 


Ex!
Megkaptam a telefonszámodat.

Kisvirág!
Köszönöm a kedvességedet előre is.
Este megkérem a férjem, hogy fényképezze le a pocimat, viszont akkor kellene a telefonszámod.

Encus!
Az én ismerőseim is mostanában mind időre szültek vagy pedig túlhordták a bébyt.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Csak visszaolvasgatni volt eddig időm, mert hát termeltek rendesen Kép!

Melinda, Mézgombi, Kisvirág, Exdeus, Blackrose, Kép
szépek a pocakok! Kép

Mézgombi,
felháborító ez az oep-es ügy!

Hello,
örülök, hogy a méhszájjal minden renben! Kép

Blackrose,
én benne vagyok egy pécsi mini-taliba! Kép És nem csak azért, mert a lányod a druszám lesz Kép.

Banya,
mizujs?
Jól vagytok? Lehet, hogy holnap rászánom magam és elmegyek kismamatornára.
Képzeljétek, szerdán voltunk 20. heti uh-on. Minden oké a babával. Akkora mákunk volt, kifogtunk egy tök kedves, emberséges, szuper, ... dokit. A vizsgálat alatt végig magyarázott, elmondta mit néz, nem volt olyan személytelen mint szokott lenni (eddig 2X vizsgált egy fiatal mogorva doki), beszélgetett velünk, ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉS a végén átkapcsolt 3D-re, megköszönve az eddigi türelmes várakozást. Nem is hittük, hogy ilyen ember létezik, pláne az eddigi kellemetlen tapasztalatok után! Mondjuk a 3D-n nem sok minden látszik az arcocskájából, mert a köldökzsinór eltakarja és még elég kicsi a baba. Megkérdeztük a nemét is. A doki ugyan felelőséget nem vállal érte, de szerinte kislány. Kép Ha a megérzéseimre hallgatok, szerintem is Kép.
A babát a 19. héten éreztem először mozogni, néhány nap kihagyás után napi rendszerességgel. A 21. héttől már naponta többször is érzem a buborékolást (korábban csak csiklandozott). Eddig tegnap este volt a legaktívabb. Úgy érzem, hogy ez csak most kezd fokozódni.
Tudom, hogy Ti már túl vagytok ezeken az élményeken és már a szülés előtti finisben vagytok, de engem ez most nagy boldogsággal tölt el. Kép

Adi 21+2
adi77
 
 


Encus, Pogácsa,

göröngyös út: hát én sem bírom. Már a munkahelyünk és a házunk közötti útszakasz is nagyon megvisel. Tehát a napi 2x-i bosszankodás az garantálva. Jelenleg MO-n olyanok az utak, mint amikor a 80-as években jártunk nyaralni Jugo-ba. Azóta ők már hogy elhúztak! A hétvégén voltunk metszeni, kötözni a szőlőnkben. Szuper volt az idő, az irodai meló mellet ez jó kikapcsolódás... Na de az út ott még szörnyűbb (köves)! Pedig még nyárig sokszor ki kell mennünk...Csak nehogy koraszülés legyen belőle! Pláne, hogy Szekszárdon van (65km Pécstől).
adi77
 
 


Sziasztok!

Most két napig nem voltam, és egy csomót kellett visszaolvasnom. Ez jó, csak így továbbKép

Doren: Szombaton mi is a consturmán voltunk megrendeltük a kazánt az új házba, és kivitelezőkkel tárgyaltunk. Lehet, hogy a kazán kicsit korai volt, mert még az építési engedélyt sem kaptuk meg, de most volt olcsó Kép

Blackrose: No comment!-a családhoz. Amúgy kitartás!És csak ti vagytok a fontosak, ezt tartsd szem előtt.

Edina: édesek a képek, bár a másodiknál nézegettem, vagy 5 percet, mire rájöttem, hogy hogy is van ez. Kép

Pogi: Gratula az előtejhez. Nekem is van már vagy egy hónapja, de nem írtam, gonoltam, ez normális. De nekem már nem kell nyomni, jön magától is. Néha elég szar érzés, és a pólóim is estére elég vadul néznek ki. A cicimnél két körmömnyi folttal. KépKépKép De hát ez van.

Kicsit késve ugyan, a szőrtelenítéshez. Én nem tudom mi történt velem a terhesség alatt, a 3 hónap környékén szőrtelenítettem utoljára, és azóta nem nőtt ki pár szálnál több. Remélem ez megmarad.Kép

Félelem. Már én is sokat gonolok a szülésre. Kedden a doki azt mondta, hogy lassan majd félni is fogok, de bármi félelmem van, azonnal hívjam, ne raktározzam. Beszéljük meg rögtön, mert ha bentmarad, a szülés pszihésen 2x annyira fog fájni, mintha megbeszéljük a félelmeimet. Úgyhogy lányok hajrá! Hívjátok a dokikat!Kép

Kép
Kép
szõkemelinda
 
 


Sziasztok!!!

Edina:édes a pici,és a kis fütyi is!!!Kép

Pogi:gratulálok a tejcsihez!Nekem 15héttől van,és most egy pár napja eltünt!?Mindegy,csak akkor legyen amikor a babusnak kell!

Exdeus,Blackrose:SZÉP A POCIKÁTOK!!!

Kisvirág:jó fodrászkodást!Bizti csini leszel!
Köszönöm a drukkot!Kép

Most lett kész a tejfölös csirkepöri,ubi salival!Nyam nyam!Kép
Meg volt a vérvétel,holnap doki!De jó!Kép
Most fogok menni a védőnénihez,ezt is szeretem!
Sajnálom aki rosszul aludt,ismerem ezt az érzést!Kép
Mivel szeretlek titeket,ezért megosztom veletek a "titkosmarhaegyszerű" süti receptemet!!!Nagyon fincsike!!!Kép

10-kanál liszt
10-kanál cukor
10-kanák olaj
10 kanál tej
1 db tojás
1 sütőpor
1 mindegy keserű pudingpor(csokis)

Kivajazott tepsi+kicsi liszt
20 perc,és kész!Vigyázat kb.10percig nem szabad kinyitni a sütőt!!!
Remélem ízleni fog!Kép
Majd kérem a beszámolókat!!!Kép

Sok puszi:
Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok

Bocsi, de három napja hulla vagyok, egész nap kint vagyunk a gyerekkel és estére majd leszakad a derekam, csak feküdni jó olyankor, így nem tudokideülni, de most pótolom az elmaradást!

Fazonigazítás: hát rám is rám férne, de nem látom én sem Kép Már apával lebeszéltük, hogy megcsinálja, de eddig csak halogattam, most már be kell vetnem mindenképp. Még karira kaptam a nagymamámtól egy epillátort, de a használati útmutatóban az van, hogy terhessen ha lehet mellőzzük első próbának meg pláne, így pihizik a szekrényben, hónaljra és fazonra biztos, hogy ne fogom soha bevetni, mert abba belehalnék.

Blackrose
Nem semmi az anyukád, nem találok szavakatKép
A pocakod viszont szép nagyKép
Nagyon édes a fiad, látom nem egyedi akció a pakolás, a lányom is állandóan mindent kipakol én meg pakolhatok vissza utánaKép

Pogi
Ügyi vagy, hogy készen vannak a függönyök, de azért ne hajtsd túl magadat!!!!

Pilchard
Aranyos az elefánis játéktartó nekünk is ilyen van, nagyon tetszik a Rékának.Kép
Nekem is a Magdi a kedvencem, hihetetlen mennyire fantasztikus hangja van!
Reméljük Ameli még marad egy kicsit odabent, bár állítólag a lányok sietősebbekKép A Rékám a 36. héten született szóval nem lesz gond ne félj, ha netán meg akar mégis születni.

Encus
Szép a pocid. Lesz ez még nagyobb isKép

Mézgombi
Ezek nagyon jó hírek Csandyékról. Csak így tovább!!!

Doren
Ahogy látom Te sem viszed túlzásba a pihenést, derekad még bírja?

Kisvirág
Mi kb. egy idősek vagyunk, de ha meglátod a pocis képemet már nem így fog látszódniKép

Edina
Nagyon jó a kép a fiucskárólKép Szépen látszik mindenKép

Leventém annyira csuklik most odabent! Ez az első eset hogy csuklik. A lányom nagyon sokszor csinálta és mikor kibújt utána isKép

Na akkor egy pocis kép, fej nélkül, mert az most rémes!
Kép

Gyakorolok, hogy tudjak majd segíteni anyának:
Kép

Megettem anya kakaóscsigáját, szerintetek rájön, hogy én voltam?
Kép

Na és akkor egy kép rólam is, itt a barátnőm kislányát fogom:
Kép

Üdv mindenkinek:
Csibemanó
csibemanó
 
 


Üdv!
Csibemanó, aranyosak ezek a képek. Nagyon helyes pocid van!
Adi, oszd meg nyugodtan az élményeidet! Mi is átestünk ezen, mi is leírtuk. És tényleg nagyon jó, amikor először érzed mozogni...persze később meg azt várod, hogy csak hagyja abba... Kép És grat. a lánykához (ha tényleg az).
Szilvi és a többiek: számok felírva!
Szilvi, jó ez a recept, majd a diabetológus után kipróbálom. Mert én nem bírom ki, hogy ne kóstoljam meg... Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom a Rúzsa Magdisokhoz!Kép Hihetetlen hangja van a csajnak, minden erőfeszítés nélkül képes leénekelni a többiek haját...Kép Egyébként még a Varga Ferinek van szerintem nagyon-nagyon jó hangja.
Ja, és T.V.-nek tényleg nagyon borzalmasan állt a ruha, meg még a haja hozzá... olyan somásra vette a figurát...KépKépKép

Adi!
Szia, rég jártál erre! Nem is tudtam, hogy lehet olyat, hogy a 2D-s gépet átkapcsolja a doki 3D-re! Nálunk ilyen nincs, legalábbis nem mondták, hogy lenne... Gratulálok a kicsi lányhoz! Név?Kép És igen, tessék csak leírni mindent, ami a szívedet nyomja, akár öröm, akár bánat. Ezért (is) vagyunk itt!

Csibe!
Édes a kislányod nagyon!!! A pocid is szép!Kép

Blackrose!
A családi eseményeket nem kommentálom, de nem a Te hibád, hogy anyukád ilyen. A legfontosabb, hogy a saját életetek rendben legyen, minden egyéb le van sz*rva!!!

Encus!
Sógornőm is túlhordta, igaz, tavaly novemberben barátnőm a 38. héten szült (bár ez már nem számít koraszülésnek). Szóval próbálok én is nem parázni, erőt meríteni abból, hogy a sógornőm fele ennyit sem vigyázott magára, miközben Kisbalit várta, én meg azért jobban odafigyelek mindenre...

Gombi!
Örülök, hogy Csandyék jól vannak.

Szilvi!
A csokipuding a tésztájába megy a sütinek? Egyébként szombaton én is sütöttem, Felhőcskét (2005-ben elnyerte "az év legtöbbet sütött sütije a családban"-címet...) Érdekel valakit? KépKépKép

Alvás-téma: nekem is nehezen megy már, pedig imádok aludni...Kép Éjjel többször felébredek a pisilés miatt, mire visszaaludnék, elkezdek zsibbadni azon az oldalamon, ahol épp fekszem. Meg érdekes, a pocim szokott úgy keményedni, hogy utána rögtön pisilési inger tör rám (ilyen napközben is van, szerencsére nem túl sokszor). Ti tapasztaltatok már ilyet?
Épp azon golyózom, hogy Kende baba nem mozgott túl sokat, pedig ebéd után, ha lepihenek, általában beindul. Most csak néhány lightos jelzés volt, lehet, hogy csak alszik, vagy érzi a hidegfrontot...

Na, nem traktállak Titeket a hülyeségeimmel...Kép
Puszi mindenkinek, jók legyetek!

Norwell+Kende baba (29+4)

Kép
Kép
norwell
 
 


Sziasztok!

Mire hazaértem olyan éhes lettem, hogy azt hittem éhen halok.
Szerencsére maradt a hétvégi levesből és gyorsan befaltam. Közben csináltam egy kis milánóit Kép Már azt is befaltam. Most jól érzem magam Kép

Encus: nekünk meg 4 nappal korábban kell jönnie a picinek, hogy apa szülinapi ajándéka legyen Kép

Zsu: úgy látszik nagyom egyen járt az agyunk. Én is mondtam a páromnak, hogy atyaég már csak 3 hónap. És elkezdem kérdezgetni őt, hogy ugye kész lesz a lakás legkésőbb júniusig, meg mikor hívod már fel a burkolót...stb. Kb. 10 kérdést zúdítottam nagy hirtelen a nyakába Kép Szegényke ki is volt bukva rajtam és nyugtatott, hogy minden meglesz. (Remélem is)

Ex: elküldtem a számom Kép

Adi: tényleg rendes volt ez a doki.
Annyira jó, hogy te is érzed már rendesen a kiscsajt, feltéve ha tényleg lány. Ugye milyen jó érzés Kép Ja és nyugodtan írj bármit, amit érzel, mi mind örülünk neki Kép

Szilvi: a csiripöri a kedvenc kajám. Küldjél nekem belőle Kép
Ezt a sütit nekem találták ki. Gyors és egyszerű. Amint kész az új konyhám ez lesz az első amit megsütök Kép

Csibemanó: kerekedik a te pocid is Kép Nem is olyan pici, mint az enyém Kép Nagyon édes mindkét képen a lányod. Kép A barátnőd babája is tündéri Kép

Megyek tanulni, mert csütörtökön kivégzés Kép

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Csibemanó:nagyon szépséges a pocid!
A kislányod meg gyönyörű!!!Kép

Norwel:jó,hogy itt vagy!!!Kép
Midjárt a 30.-hétben leszel!Kép
Igen,a puding is bele a tésztába!
Nekem írhatod a süti receptjét!De csak ha könnyű!Kép
Ne aggodj,ez a mozgolódás egyre kevésbé lesz,valakinél nagyon ritkán lehet érezni, mert már kevés neki a hely!!!Kép
Mondjuk,az enyém nagyon kavarós!!!

Ex!Át jött,a szám!Köszike!Kép

Kép
szgoron
 
 


Kisvirág!
Akkor egészségedre!!!Kép
Milyen a séró???
Biztosan készen lesztek mindennel,mire jön a baba!KépPozitív hozzáállás!!!
Én is azért szeretem ezt a sütit,mert egyszerű és fini!Persze nem utolsó sorban olcsó is!!!
Majd számolj be,hogy ízlett!Oksa?Kép
Tanúlj is,hogy meg legyen az a nyelvvizsga!!!

Pusza

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok!

Petra vagyok Szarvasról! Már egy ideje olvasom a topicot,de csak most írok. Az első babánkat várom aki most 27 hetes és kb.július elején fog megérkezni és kisfiú.
petra77
 
 


Norwell, ha függőlegesben vagyok, nekem is elindítja a pisilhetnéket a keményedés, vagy talán fordítva, ha van bármi is a hólyagomban, sokkal jobban keményedek.
Amúgy én nagyon is kiegyeznék a 38 héttel, miután a méhem miatt ugye megkaptam a 7. vagy 8. hónapot mint várható szülés időpontja...

Olyan jó nektek, h ehettek sütikét... Kép Már úgy ennék én is!!!

Most mennek el az asztalosok, kész a konyha felsőszekrénysora, hurrá! Már "csak" takarítás (minden csupa fűrészpor) meg berámolás a szekrényekbe. Ákosom elmegy sajnos, de valszeg Anyu vagy a pici hugom jön segíteni.

pogacsa
 
 


Edina! Megfejtettem a második képetKépKépKép

Kép
zsu11
 
 


Sziasztok lányok!

Jó sokat írtatok megint:-)

Mézgombi,
gratula a férjednek és nagyon jók rólatok a képek is:-)

Csandy-ról jó, hogy írtál és remélem minden rendben lesz.

Kisvirág, örülök, hogy jól vagy , én szerdán megyek az utolsó szülésfelkészítőre majd. Te jössz? Milyen vizsgára mész megint?

Képzeljétek voltunk szombaton a Dunakeszi Buy-Way-nél szerintem is elég drága a Kenguru Gold, meg hatalmas tömeg volt:-(
Viszont a kiságyat, pelenkázót, kádat+állványt megvettük, persze minden máshol, így jó fáradt voltam a hétvégén. De olyan szuper nézegetni:-)

Pogács,
kitartást és nemsokára ehetsz Te is sütikét!

Doren,
pihenj sokat és remélem minden rendben lesz.

Lányok nem tudom ti hogy vagytok vele, de egyre rosszabbul alszom. Ti is? Valahogy elalszom 10-11 felé de aztán felébredek 2-3 körül és nem megy az alvás:-(
pedig elég fáradt vagyok.

Blackrose,
Nem semmi amit írtál és kitartást kívánok neked és lény határozott!

Mézgombi, Pilchard, Encus,Exdeus
szép a pocitok:-)

Szgoron,
Neked nem is olyan nagy pedig már 35-nél tartasz, de a lényeg hogy jól vagy:-)

Én benne vagyok még pocakos és babás randiba is, de nekem Bp lenne jobb most mint messzebb, de babástúl akár-hova tudunk menni majd kocsival.

Szép napot mindenkinek!
Kari
(kerek 33.hét, hihetetlen már:-)
kari
 
 


Helló!

Remélem Kisvirág fel tudja tenni a képet amit küldtem magamról és akkor lehull a lepel.

Norvell!
Nekem is bekeményedik a pocim és azután azonnal kell mennem pisilni ugyanúgy ahogy leírtad.

Kisvirág!
Az a fránya nyelvizsga remélem majd most sikerül szorítok ezerrel.

Pogi!
Nehogy egyedül takarítsd ki a konyhát.

Katus 31+0

Kép

Kép
katus73
 
 


Szia Petra!

Üdv közöttünk!
Hol fogsz szülni?
Én Békéscsabán lakom és ott is fogok szülni.
Katus

Kép

Kép
katus73
 
 


Na, most mentek el Anyuék, kész a bepakolás a konyhába!!! Meg a ruhákat is sikerült így elérhetőbb helyre csoportosítani! Meg kitakarítottunk, és a szőnyeget is kiraktuk végre! Kezdünk úgy kinézni, mint egy lakás... persze a kisszobát kivéve...
Na ledőlök, mert három órája nem fekszem, és már nagyon keményedek!
Puszi mindenkinek!

pogacsa
 
 


Itt a pocakomról a kép, picit halvány mert telefonnal csináltuk. Kisvirág segített

Katus 31+0Kép

Kép

Kép
katus73
 
 


Elég kicsire sikeredett a kép ezért megpróbálja a férjem nagyobb méretbe feltenni. Bocsi azoktól akik már unják a "képemet".

Pogi!
Arról volt szó, hogy pihensz nem kéne még szülni ugye?

Íme:Kép

Kép

Kép
katus73
 
 


Üdv!
Nini, egy Katus! Kép
Petra, üdv itt! Van visszább egy tábla, ha gondolod, és leírod az adataidat, beteszlet Titeket is.
Aki elküldte: ment vissza az én mobilszámom. De azért ne várjátok, hogy "eksön" esetén mindenkinek írok! Már néztem, hogy Zsunak fogok írni, mert ő akkor még távol lesz a szüléstől (és mégis közel).
Norwell, nekem egyelőre még nem társul a két érzés, esetleg akkor, ha már nagyon de nagyon kell. Kép

Ma voltam szülésfelkészítőn, a szopiról beszélgettünk. Érdekes volt...

Mára ennyi voltam, NCIS-t nézünk.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Már elfelejtettetek, mert olyan nagyon régen jártam erre. Viszont most már nem dolgozom, és remélem a képnézegetésen kívül lesz időm olvasgatni és írni is. Nekem is van pocakfotóm, bár nem az a tipikus beállítás:-) Így nézünk ki 33+ fél hetesen:
Kép

Mindenkinek pusza:

Juca

tjuca
 
 


Sziasztok,
Pilchard, Encus én is szeretném kivárni a dátumomat, mert nekem meg pont aznap van a szülinapom Kép

Hajnali kukorékolok, sajnálom, hogy így alakulnak az éjszakáitok, lehet mikor megszületnek a babák, már rutinból keltek Kép
Nekünk is rossz éjszakánk volt, ahogy arra számítottam is. Volt két óra köhögőrohammal, de reggel nyolcig aztán aludt a fiam. Ma este megint facérok vagyunk, apa elment külföldre, holnap este is magunkban leszünk, mert nagyon későn száll le a repülője...
Ilyenkor mindig eltervezem, hogy mi mindent megcsinálok, amivel el vagyok maradva, de aztán csak ledöglök ide a gép elé...

Pogi, a fiammal semmi előtejem nem volt, de kb. két hete reggelre én is foltokkal kelek a hálóingemen Kép

Zsu, hát igen. Aztán nagyon hamar elrohan az idő. De csak mindent szépen lassan. Nekünk sincs még átrendezve a szoba, és már csak hat hetünk van Kép

Exdeus, én is lennék inkább mínuszban Kép Ja, és a szopi alatt még behozhatod Kép Mi érdekeset mondtak a felkészítőn?
Megkaptam a számod, köszi. Én valószínűleg téged foglak értesíteni, mint egyik abszolút naprakész oszlopos tagja ennek a fórumnak Kép

Adi, engem nagyon érdekel, hogy mik a tapasztalataid, meg másoké is. Az egyik legizgisebb dolog, mikor kezded érezni a mozgását, és állandóan figyeled, hogy az-e az. Kép Így a 30.hét után meg olyan komoly kidudorodások mennek, hogy komolyan néha fáj is, de ez abszolúte nem panaszkodás Kép És nagyon gyorsan elszalad az a pár hét különbség!

Melinda, mi kandallóst kerestünk, meg világítástechnikát, de az szinte nem is volt. Ti is a gombhoz varratjátok a ruhát? Kép Anno, mikor elkezdtük terveztetni a házat, konkrét elképzelésünk egyedül a hűtőről volt Kép

Csibemanó, édes a nagylányod! És a pocakod is formás.
Norwell, nekem is jöhet a sütirecept Kép

Ex, bejött a tábla-varázslat!
Petra, üdv itt, gratula a fiúcskához.

Katus, Juca, nektek is szép nagy pocitok van már!

Jó éjt,
Doren

Kép
Kép
doren
 
 


sziasztok!

Már megintKép
Majd irok reggel,mert most sehogy nem jó Amelinek.De nagyon örülök a képeknek!!!Szuperek!
Puszi

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pilchard!

Te szegény nem bírtál aludni? én is felkelltem 4x de sikerült visszaaludnom igaz, hogy fel kellett kellteni a férjemet mert iszonyatosan horkolt.

Doren!
Hova utazott a férjed, persze csak ha nem titok.

Juca!
Lehet, hogy jobb lett volna oldalról fényképezni a pocakodat mert így nem látjuk mekkora.De azért szép.

Ex!
Mit mondtak a szopiról? Engem minden érdekel pedig már nem az első babám lesz de most mégis úgy érzem, hogy mindent elfelejtettem az szoptatással és a többi dologgal kapcsolatosan.

Nálunk esik az eső.Kép

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!
No, hazajöttünk a hosszú hétvégéből.. volt uszi, pihi, kocsma-kintrőlKép, szőlőmettszés, fúúú, minden.
Itt látom annyi volt a téma, hogy nem is tudok reagálni rá.. Mindenkinek nagyon aranyos a pocója, és tök jó képeket tettetek fel.
Itt zuhog, tök jó.. ezt csak azért mondom, mert ma tudatosan is jó napom lesz.. ha már vissza kellett jönnöm.
Ja, nem tudjátok a Buy-way Soroksáron megnyílt egy Brendonnal.. most tényleg azok az akciók más Brendonra is értendők? Mert ezt is hallottam, csak nem tudom pontosan, és fölöslegesen nem mennék ki B.örsre.
Puszi mindenkinek, és pihi, akinek kell.
Satuk 34+2

satuk
 
 


Üdv!
Juca, azért látszik, hogy neked is szép lufid van. Kép Most épp telcsiszám-gyűjtést tartok, hogy legyen kit értesíteni, ill. be tudjam azonosítani, hogy kivel mi van. Ha gondolod, Te is elküldheted a tied a profilos e-mail címemre.
Pilchard, alvás miatt Kép Én megint csak egyszer keltem, pedig azt gondoltam, hogy kettő lesz belőle, mivel hajnali kettő előtt keltem fel...és a múltkor ebből az lett, hogy öt körül is mennem kellett pisilni. Kép De most nem...
Szopi: igazából megnyugtatott, hogy ha a baba pótlást kap, akkor az csak hipoallergén tápszer (tehát nem cukros víz pl.) valamint az, hogy akármelyik csecsemős akármit mond, nem etetik tele őket, csak annyit adnak nekik, hogy elhallgassanak, ha anyu épp nem elérhető.
És volt szó arról, hogy nyugodtan adhatunk nekik vizet, ha nem kell nekik, úgyse fogadják el. És cumit is kaphatnak, nem szoknak le a ciciről.

Na most ennyi, várnak a gépre.
Itt most nem esik.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Hú de álmos vagyok még!
Nálunk is esett Kép, most is nagyon be van borulva.

Edina,
nagyon jók a baba képek. Én a fütyit is jól látom Kép.

Csibemanó,
szépek vagytok a kislányoddal! Kép

Exdeus, Doren Kép köszi!

Norwell,
Köszi! Kép
Az előző kettő vizsgálatnál egy ennél elavultabb géppel néztek. Valószínű az csak 2D-t tud. Azt nem tudom, hogy a 3D-s gépek ált. csak 3D-t tudnának-e. Sztm. logikus lenne, hogy 2D-t is ismerjék.
Név: már ízlelgetjük őket... Nem egyszerű. Mivel lánynevet keresünk, most úgy érezzük, hogy fiúnak egyszerűbben találnánk (persze, ha fordított lenne a helyzet akkor mást mondanék Kép)Mindig a vezetéknévvel együtt ejtjük ki. Egész más így, mint esetleg "natúr". Szóba került: Eta (Etelka), Míra, Ella. Még nagyon nem tudjuk...

Kisvirág,
köszi! Kép
Hát én is aggódok, hogy elkészülünk-e a szülésig. A gyerekszobát még raktárnak használjuk. Viszont ahhoz, hogy kipakoljunk, a cipős és a kamra szekrényeket el kell készíteni. Na és nem utolsó sorban a gyerekszobabútort is. Ezeket apa készíti, már rutinja van benne. Mégis aggódom, mert most kerítést akar építeni...stb. Az is fontos, nem mondom, de a sorrend...! Már nem nagyon merek szólni, mert így is érzem, hogy nyomasztja a rá váró felelőség.

Katus,
hú de hatalmas a pocakod! Kép
10 hét és nekem is ilyen lesz? Kép
adi77
 
 


Katus, hát de, de akkor soha nem lesz semmi kész, és akkor hova hozzuk a babát?... Kép Na mindegy, már a neheze kész, a babaszobából kéne még kiírtani a dobozokat, elmenni a kiságyért (talán ma) és kész!

Juca, szép a pocid! Képzeld, nekem nem egyenes az alsó csíkom, nem belemegy a köldökömbe, hanem olyan galaxis-szerűen rátekeredik... fura... Kép

Pilchard, te éjjelibagoly! Én éjjel nem merek ideülni, mert biztos felébreszteném Ákosom Kép. Persze így is sikerült, mert úton a wc-re felrúgtam a porszívót...

Pogi 30+6 (Ma 3-ra megyünk UH-ra, hurrááá!!! Kép )

pogacsa
 
 


Jó reggelt Lányok!

Jelentkezés, híradás magamról:
megvagyok. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy remekül, de hála Istennek azért baj sincs. Nagyon sok volt a meló az elmúlt időszakban, és a Húsvét még csak most jön, ami ugye az idegenforgalomban nem éppen a pihenést jelenti. Ráadásul kedvenc főnökömmel sem épp felhőtlen a viszonyom a multkoriak miatt, plusz ehhez még jöttek azóta egyéb dolgok is. Sajnos egyre többször vagyok full ideges, és aggódom, hogy baja lesz a babának. Sokat gondolkodom mostanában azon, hogy itt kellene hagyni ezt az egészet, és komolyan el kéne kezdenem pihenni. Minden nap nagyon elfáradok, nincs időm semmire és mostanában a munkahelyi hozzáállás miatt már úgy érzem, ez nekem sehogy sem éri meg. Az áprilist mindenképp végigcsinálom, de egyre közelebb az idő, amikor bejelentem drága főnökömnek, hogy sürgősen nézzen utánpótlás után. A pénz sajnos tényleg kevesebb lesz, de kezd eljutni a tudatomig, hogy egy nagy marha vagyok, ha most ezt tartom fontosabbnak... Kép
Ennyi van velem. Tegnap volt nálam a védőnéni, de hogy miért, azt nem tudom. 2 percet töltött el nálunk, és ugyanazt beszéltük meg, amit legutóbb. Mondjuk elsírtam neki is a munkahelyi bánatomat, és ő is azt mondta, hogy akkor hagyjam ott a melót, mert ismert egy kismamát, aki nem rég pont ugyanebben a cipőben járt, és bizony koraszülött lett a babája. Szóval elgondolkodtam...
Doki 2 hét múlva, kikönyörgött ultrahanggal, alig várom... Kép Már meg sem fogom ismerni, olyan régen láttam.... Kép
Adi!
Gratula a Csajszihoz!!!Kép Mekkora a Nagylány?

Örülök, hogy jól vagytok, puszi mindenkinek! Kép

Kép
Kép
banya1
 
 


Sziasztok!!

Adi:
Kép Oké!!! Igaz nem tudom egyelőre, hogy mikor megyünk Pécsre, mert az nagyban függ attól, hogy Balázs hogy kap szabadságot. DE majd amikor időszerű lesz akkor egyeztetünk Kép.

Előtej:
Nekem spec. Tomival abszolúte nem volt, most kb. két hete sikerült kemény fél cseppnek elcsöppennie, és annyi. De pl. emlékszem a sógornőmnek már terhesen folyt a teje. Sebaj, nekem ne is legyen, csak akkor, amikor kell, de akkor legyen!!!!!!

Szgoron:
Kép Fincsi a süti!! Amikor elolvastam, tök megkívántam és nyomban megsütöttem, és nyammi!!!

Csibemanó:
Formás a pocid!!
És tündéri a lányod!! Tényleg rájöttél, hogy ő ette meg a kakaós-bigát? ;) Kép

Norwell:
Engem is érdekel a süti recept.

Petra:
Érezd jól magad köztünk, és írj sokat. Kép

Katus:
Ez aztán pocak!! Szép kerek!!!

Juca:
Neked is szép formás pocak szerkezeted van! ;)

És erről jut eszembe, hogy ugye a babáspocin van középen az a csík. Háááát nekem ohne csík, Tommal se volt, meg most se. Kép Selejtes vagyok?

Banya:
Ha ennyire nagyon feszült a helyzet a munkahelyeden akkor tényleg lépjél, mert esetleg többet árt mint használ. Mert a pénz se minden. Jó persze ez sablon dumának tűnhet,de akkor is.

Alvás:
Én most így a vége felé már nem ébredek, éjjel vagyis, az elején Adél nyomta a hólyagomat, és akkor keltem, de ahogy nagyobb lett és kikerült a kismedencémből teljsen azóta nincs vele ilyen gondom. Azt máskérdés, hogy néha nem bírok elaludni. Mert ált. elalszom este a TV-előtt a díványon, és aztán ha Balázs később megy aludni akkor betessékel a hálóba. No akkor van hogy nem bírok visszaszunnyadni, de azért sokszor összejön. Viszont kb. 2 hónapja van az, hogy reggel 7-8 körül felébredek(azért is tudok itt neketek írogatni ;) )és ha tovább fekszem iszonyatos fejfájás jön rám. Bezzeg régebben, még 11 kor is horpasztottunk Tomival.

Névadás:
Igaz nálunk már lejátszott kérdés ez, de múlthéten amikor az anyakönyvi hivatalban voltunk, felvilágosítottak minket, hogy nana ha nem vagyunk házasok, akkor nem lehet két vezetékneve a gyereknek kötöjellel. Néztünk is nagy értetlenül a nőcire, mivel Tomit Bayer-Vargának hívják. És akkor se voltunk házasok. Mondjuk állítása szerint akkor se lehetett, erre mondtam, de hát maga adta ki a papírt is róla. De nem hitt nekem, felütötte az anyakönyvet, és jéééé tényleg. Vigyorogtam is ezerre, hogy talán akkor így megadja az engedélyt, de nem.Kép
Csak azt mondta, hogy ha mindenképpen így akarjuk akkor majdha meg van Adél, akkor menjünk be és kérvényezzük a BM-i névváltoztatást( jelzem ezért már fizetni kell)
No aztán ahogy lógó orral battyogtunk haza, apának mondtam, hogy azért ez kicseszés, és vígasztalás képpen bele egyezett abba, hogy jó jó nem lesz Bayer-Varga, de hogy bele megy abba, hogy a már általam jó régen kiszemelt Anemona, legyen a második keresztneve a lánynak. De mivel ez nincs utónévkönyvben így a MTA-tól kéne igényelni. Ahhoz meg visszakéne battyogni az anyakönyvvezetőhöz, és kérvényezni.És hát szerintem már ebben az 5 hétben nem is kapunk rá engedélyt. Kép Szóval jóóóól kiszúrt velem a nőci. Mert alapból Balázs azért nem ment bele, mert akkor már szegény gyereknek milyen hosszú lenne a neve. De remélem utólag még meglehet kérvényezni, mert ezért fizetek, de azért, amit az első gyereknél még ajánlgatott is a nő, és most meg hülyét tetet és nem enged, azért nem.

No mentem, mert mára hívtak be minket Tomival 2 éves vizsgálatra. Kivi vagyok mennyit nőtt!!
Ja és naná, hogy szakad az eső, és a könnyű babakocsinkhoz nincs esővédő fóliánk. Gyalog meg nem lenne ésszerű neki indulni, mert ha haladni akarunk és nem csak összevissza rohangászni, akkor cipelni kéne a fiút, és az nekem már nem megy.

Szép napot!!!

Blackrose(35+1)

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Szia Banya!

Sajnálom, hogy nem érzed jól magad a bőrödben. Kép Nehezen adok tanácsot...kényes kérdés ez! Viszont a család, az egészség a legfontosabb!!! Arra viszont vigyázz, hogy inkább te mondj fel, ill. menny táppénzre, mint a főnök küldjön el. Persze a jogi kérdésekkel nem nagyon vagyok tisztába.
Köszi a grat.-ot! Kép
Remélem két hét múlva ti is tudjátok majd Kép! Ugye nálatok is kislányra van esély?
Méretek: a vizsgálatkor 20+4 voltam
BPD: 4,51cm
HC: 17,54cm
AC: 14,64cm
FL: 3,28cm
Olyan 20 hét körüli a méretek alapján, legalábbis a számítógép aug. 23-26-ra tette a születést (aug. 19. helyett).
adi77
 
 


sziasztok!

Most ébredtem fel,de ezek a kis alvások nem olyan pihentetőek,elég kimerültnek is érzem magam.Fél 3-kor kivonultam a nappaliba,tv-tem,el-el bóbiskoltam,de összességében egy órát sem aludtam.De már nem is izgatom magam,szerintem ez már ilyen lesz,vagy még rosszabb.
Végül is nappal tudom pótolni.

Pogi:porszivóKépakkor a leghangosabb az ember amikor a leghalkabb akar lenni,ez ismerős.
Nagyon várjuk a hireket!!

Banya1:nem irigyellek,nagyon szar lehet igy dolgozni,és még ha nem is akarsz idegeskedni a tudatodban gondolom mindig ott vannak ezek a dolgok,drukkolok hogy jókor-jól sikerüljön döntened!És vigyázz Magatokra!

Satuk:már akartam irni hogy eltüntél,de gondoltam hogy 7végére csak.Sajnos az akciót én nem tudom.

Katus:örülök a képnek,igy sokkal jobb irni.Kép
Szép nagy neked is a pocid!

Szilvi:én tuti kipróbálom 7végén a receptet,szeretem az ilyen gyors sütiket is,most úgyse állhatok órákat a konyhába.Csak én álljam majd meg hogy ne egyek belőle,azok után hogy mostanában milyen kis elcsábulós vagyok.

Csibemanó:kép:Kép Nagyon édi a lányod.A kakaós csigát rögtön meg is kivántamKép

Jaj csajok,meg a bundás kenyeret,amit szombaton ettetek,hát ne kinozzatok!!KépKépKépKedvencem amúgy.

Norwell:nekem küldheted a receptet,a nutellás sütiddel is nagy sikert arattam.

Itt is esik az esőKép
Este megyünk nst-re,és szerencsére az a szülésznő ügyel akit meg szeeretnék ismerni,mert őt ajánlották nekem többen.Addig még vasalok egy kis pelust,nehogy a végén benttartsanakKép,aztán Petire marad az is.

Mindenkinek szép napot!Csakazértis!!(esöKép )
puszi

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Itt esik, meg borús, meg szürke...Kép

Én is megkaptam a telcsiszámot. Köszi.

Valószínű én tegnap a frontot éreztem, mer délután csak kóvályogtam és szenvedtem, hányingerem volt, meg nagyon álmosnak fáradtnak éreztem magam, de aludni mégsem tudtam...Kép

Banya: szerintem is inkább hagyd ott a munkahelyed, sokkal fontosabb most, hogy nyugodt és kiegyensúlyozott legyél.

Szgoron: én is nagyon sütis vagyok, de sajnos ebben a lakásban nincs sütőnk...de ha majd haza megyünk húsvétra ki fogom próbálniKép

Pilchard: SzegényKép, ilyenkor nappal tudsz valamit bepótolni abból, ami éjszaka kimaradt?

Szia PetraKép

Csajok, van végre pocis képem!!! Hogy kell feltenni???

zsu24+4

Kép
zsu11
 
 


Blackrose,
név: Nálunk sem egyszerű a történet a vezetéknévvel (egyszer már részletesen írtam róla), mondjuk mi össze vagyunk házasodva, de így sem tudtuk előre elintézni az anyakönyvezetőnél a dolgot, csak a gyermek születése után, sajnos Kép. Így szegény gyermek néhány hónapig kénytelen azzal a névvel élni ami a házassági anyakönyvi kivonatban szerepel.
Viszont nálatok más a szitu. Én úgy tudom a testvéreknek alapból egyforma vezetéknevüeknek kell lenniük!!! Tehát, ha Tomi Bayer-Varga, akkor Adélnak is így kell megszületnie. Nem értem az anyakönyvezetőt. Biztosan múltkor tévedett és most akar korrigálni.
adi77
 
 


BLACKROSE: SZerintem ez BAROMSÁG!!! Mármint amit az anyakönyvvezető mondott. Legjobb tudomásom szerint ugyanattól a két szülőtől születendő gyereknek NEM lehet különböző a neve, CSAK akkor, ha ez esetben kérvényezed a névváltoztatást. Ugyanakkor, meg nehogy már te legyél az, aki fizet ezért, mert hülye p*csa a nő. Szerintem fogd karon a párod és vezessen az utad egyenesen vissza a bigéhez. Ha azt mondja, hogy nem csinálja meg, akkor kérd tőle ezt írásba. Ezen írással menjél át a másik irodába a jegyzőhöz és dugd az orra alá. Meglásd, pikk-pakk meglesz az a papír. NEM szabad hagyni, hogy egy ilyen nő elrontsa az egész ügyet és neked kelljen majd utólag furkorászni... SZóval HAJRÁ!!!
Most megyek, mert be kell menjek Pestre (Brrrr) Délután majd leszek még.


Pusza mindenkinek

Enci

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Blackrose,
szóval Enci is megerősített...
Utána nézek, lehet, hogy nekem van erről valami a gépemen.
adi77
 
 


Sziasztok!

Este csak olvastam, de már nem volt erőm írni. Ma egy fokkal jobban aludtam, csak másfél órát voltam fent Kép

Szilvi: szép lett a séróm. Igaz amint hazaértem összegumiztam. Ezt látná a fodrász Kép

Petra: üdvözöllek közöttünk.

Norwell: ha az én pocim keményedik akkor szinte mindig el is kell mennem wc-re. Igaz néha csak két csepp miatt, de olyankor úgy érzem végem.

Pogi: Ejnye csak nem bírtad ki, hogy ne pakolj! Kikapsz!!!
Irigy vagyok, hogy mindjárt kész vagytok. Kép Mi ha minden igaz 20-án kezdjük a rontás-bontást.

Kari: szerdán nem megyek. Én úgysem tornázhatok. Kép Meg az lesz az utolsó estém a kivégzés előtt Kép Megint nyelvvizsgázni megyek. A múltkor nem sikerült a szóbeli.
Az alvás lassan már senkinek nem megy. Lehet, hogy így edzi magát a szerezetünk arra, ha már kint lesz a baba Kép

Juca: üdv újra itt Kép Azért látni, hogy szép nagy már a pocakod Kép

Pilchard: éjszaka miatt Kép Remélem napközben sikerül egy kicsit pihizned.

Puszi
Kisvirág
itt is esik Kép

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Zsu:le kell kicsinyiteni a képet 600x600-ra,utána a melléklet feltöltésére kattins.Ha nincs progid a kicsinyitéshaz küldd el a képet emailban és megcsinálom.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?