Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!!

Satuk!Nagyon szééééééép!!!KépDe tényleg!
Hol van az az Asti???Írd már le nekem légyszíves!!!

Kari!Végre,már ideje is volt,hogy pihenjél!!!
De most már itt leszel sűrűn!!!Kép

Mézgombi!Oksa,elküldöm majd neked is és Karinak is a számomat,és ti is a tietekét!Az lehet,hogy egy utánnad lévőnek nagyobb az esélye,de igérem itthon leszek,tartok beszámolót!!!Kép
Szép lehet a pofid ahogy lekapta a nap!Ez már azt jelenti,hogy itt a tavasz és közelben a gólya!KépDe jó!
Apropó,Csandyvel mi van???Sokszor puszilom őket,mond meg neki!Kép

E-mail:gszilvi23@freemail.hu
Nektek???Kép

Képzeljétek,még tegnap voltunk sétálni a dunaparton és úgy meg van áradva!Sosem láttam még ilyet,alsó rakpart nincs!

Majd ha itthon lesz Sanyi, akkor én is rakok fel kiságyas képet!Egyedűl nem megy!Kép

Kisvirág?????Hahó!Kép

Puszi mindenkinek!
Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok!
Itt van megint a weboldaluk : http://www.astikids.com/index.php?pg=contact itt az elérhetőségük.. a weboldalon nem sok mindent tudtam kivenni, inkább először telefonáltam, és utána mentem.. nagyon kedvesek voltak. Én nagyon örülök, hogy megtaláltam őket. Egyébként a Soroksári út nekünk is kicsit kiesik, de megérteKép
TÖK SZÉP, és nagyon jó, hogy nem kellett hitelt felvenni miattaKép

satuk
 
 


Szilvi, küldtem mailt! Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 

 
 

Mézgombi:én is küldtem!Kép

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy eltűntem. Megvagyok! Arik vagytok, hogy hiányoltatok. Hétvégére szétesett a gépünk. Apa még most sem fejezte be teljesen az újratelepítést, de most már van netem. Kép

Pilchard: üdv idehaza Kép

Mindenkinek írok majd, de egyenlőre nem nagyon olvastam vissza (láttam van termés), mert előbb meg szeretném veletek osztani a mai élményemet Kép

Voltunk a Praxisba Kép
Mogyoróval minden rendben. Gyönyörűen látszódott mindene. A mérete nagyjából a korának megfelelő (25+3) és már 844 gramm. Végre hallottam a szívhangját is. Nagyon szuper Kép
Természetesen végigaludta az egészet. Próbálta az orvos ébresztgetni, de nem akart felkelni Kép
Nagy nehezen egy lábnyújtást azért elértünk nála Kép Viszont olyakat ásított, hogy azt hittem kiesik a száján Kép Csudapofa volt.

Kértünk dvd-t, videót, képet. A dvd-ről még nem tudok kiszedni képet, mert még nincs a gépre feltelepítve lejátszó. De a kapott képekből teszek fel nektek. Kép
Én elfogult vagyok, de szerintem gyönyörű a kicsi Mogyoró Kép

Kép
Itt ásít Kép

Kép
Szundi tovább Kép

Kép
Mogyoró

Puszi nektek
Kisvirág Kép

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Kisvirág!!!
Jó,hogy meg vagy!Kép
Gyönyörű a babátok!!!Nagyon édes!És hogy ásít,tündéri!Kép
Most irígykedem,jó,hogy így láttátok a picúrkát!Nem ettél csokit?
Puszi neked!
Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Pilchard!
A rácsvédő adatait elfelejtettem leírni, 25*180as, azért vettünk 2 db-ot, mert szerettem volna, ha körbeérni.. így most 25*360as a méretünk a 60*120as ágyban!
Remélem nem volt túl bonyolult.Kép

satuk
 
 


Szilvi: köszi a dicséretet Mogyika nevében.
Ettem én csokit és kólát is ittam. Ennyi hatása lett Kép

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Jajj virág!! gyönyörű Mogyika!! Naggyon szép babó már most.. bizti, hogy el fogja kápráztatni a világot!!Kép

satuk
 
 


Üdv!
Kisvirág, Mogyika nagyon szép. Szerintem TörPetiről már nem lesznek ilyen jó képeink, főleg, hogy tutira bele fogja magát fúrni a méhlepénybe...
Satuk, nagyon szép lett a kiságy, a birodalom. Kép
Szilvi, nálunk volt olyan, hogy a Tisza mellett futottunk a középsuliban. De olyan szinten, ha egy kicsit megbotlottunk volna, akkor a futásból úszás lett volna. Kép
Pilchard, nekem a Gabi volt elsőre szimpi. Kép Cumis lázmérőt én az Elektro Pontban láttam (Dimarson), és általában egy ezres körül van az ára.
Colett, ne legyen lelkiismeret furdalásod. Én június elejére vagyok kiírva, május elején jönnek festeni, utána visszapakolás, és csak utána kezdek neki a gyerekbirodalomnak...
Mézgombi, 35-36. hétig lehet szedni, mert utána már a méhösszehúzódásoknak meg kell lenniük.

Na mára ennyi voltam.
Jók legyetek.
Ági

Még valami: anno valaki írt arról, hogy a cervixben melyik szám mit jelent. Leírná nekem még egyszer? Előre is köszönöm!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Jó estét mindenkinek! Jelentem alásan csilli-villi a fürdőszoba.Igaz, hogy két óránként meg kellett álljak pihenni, de le van mosva a csepme is. Ilyenkor nem bírok annyira örülni a 15 m2-es fürdőszobának, de máskor jól jön Kép

Kisvirág: tényleg aranyos a babád. Remélem neked is olyan nagy élmény volt, mint nekem. Eperke is nagyokat ásított, de szerencsére mocorgott is, meg dörzsölgette a szemét.
Most megyek csicsika, mert hulla vagyok.
Pusza mindenkinek, remélem jól fogtok tudni bubcilni Kép

Enci

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Sziasztok,
délután már nekiültem a termésnek, de a fiam csak háromnegyed órát aludt, így fel kellett függesztenem...

Norwell, gratulálok az unokaöcsihez, szép nagy baba lett. Nem írtad meg aztán, milyen volt a találkozás vele?

Pilchard, üdv újra itt, és utólag boldog szülinapot kívánok én is.

Hello, Jurem, jó, hogy ilyen élményekkel vállalkoztatok még babára Kép

Encus, két éve a fiam is sokáig eperszem volt... Kép és én is a Jánosban fogok szülni, két éve sürgősségi császárom volt, a dokid csinálta, mert az enyém lebetegedett. Nagyon rendes, 100%-osan meg voltam vele elégedve Kép
A babódról nagyon jó kép sikeredett Kép

Csibemanó, vigyázz magadra, lassítani kell már a tempón... Kép Most a 4D-n én is hasonlóképp jártam, sajna Kép
Az átlagosnál több magzatvíz nem feltétlenül jelent rosszat, a hugomnak is mindkét babánál ez volt. Nekem a dokim azt mondta, hogy mivel az első terheléses cukrom kicsit magas lett, nézi mindig a magzatvizet, mert ez is utalhat a cukor felborulására...
A szüléseddel kapcsolatban: én is azt utáltam a legjobban, hogy már mindenki rajtam kívül tudott mindent, de semmit nem közöltek velem. Én is csak azt láttam, hogy keringenek körülöttem, és az egyik nővér mellékesen megkérdezte, hogy nem akarom-e a férjemet behívni. Kérdeztem, miért, mire mondta, hogy mert szülni fogok...

Katus, nekem is állandóan az jár a fejemben, hogy meg kellene csinálni a szortirozást ruci ügyben. Én is nehezen állok neki, inkább vettem 2-3 lányos rugit Kép

Blackrose, elolvastam a születéssztoridat, hát annak a dokinak én sem adtam volna egy fillért sem!

Edina, korábban írtad, hogy már nehéz a vezetés. Most már nekem is Kép Ráadásul pocaklány a múltkori dugóban ülést két órán keresztül nagyon nem díjjazta... És most már nem csak mocorog, hanem határozott, erős rugásokkal képes igazolni, hogy nem érzi jól magát!
Az álomhoz: a múlt éjjel iszonyú baromságokat álmodtam, sajnos valós személyekkel és valós helyzetekkel, és félelmetesek voltak, ráadásul egy éjszaka kb. négyszer.
A párod bizti "túl" figyelmes, veled is? Kép

Kanyin, nektek jobbulást, nagyon sokat betegeskedtetek az elmúlt időben Kép Most már csak kilábaltok, itt a jóidő Kép

Colett, teljesen ugyanígy állok a kisebbikkel kapcsolatban. Ma beszélgettem egy lánnyal a C&A-ban, aki augusztusra várja a második babáját és neki vásárolgatott, én meg a nagyfiamnak vettem két hálópizsit... A kicsi helyéről és hogy hova fogom a ruciait pakolni, gőzőm sincs!

Satuk, tényleg nagyon aranyos ez a fészek Kép

Kisvirág, nagyon édes képek!

Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Jó reggelt!

Éjjel 5x!!! keltem fel pisilni aztán hajnal 3-kor a lányom kiabált, hogy takarjam be.megpróbáltam visszaaludni de a férjem szuszogott és kénytelen voltam kimenni a nappaliba és ott nyomorogtam az ülőgarnitúrán. Végül 4 körül elaludhattam de 6 óta megint fennt vagyok. Nagyon szar kedvem van és még hányingerem is megyek visszafekszem és várom, hogy megérkezzen a fizetésem a számlámra aztán megyek vásárolni.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Húúúúúúúúúúúúú de sokat írtatok!
Pénteken és tegnap is csak néhány percre tudtam benézni, hát nem győztem visszaolvasni! Kép
Ráadásul ez a GYED-GYES téma engem is nagyon érdekel...
Jurem, Hello és a Többiek,
köszi az infókat! Kép

Szücsi, Exdeus, Blackrose,
köszi a toxoplasmás infókat. Nagyon hasznosak voltak. Kép

Exdeus,
még a dokimmal kapcsolatban annyit..., hogy ha az AFP nem lenne jó, akkor természetesen elküldenek a 18. héten is uh-ra.

Pilchard,
tényleg szép a kiságy Kép!

Kari,
grat. a szabadsághoz! Kép

Kisvirág,
a kis Mogyoróról készült képek rendkívül aranyosak Kép!

Banya,
mi újság? Sikerült megnyugtatnod a főnöködet, vagy továbbra is neheztel rád?

Talán rólam annyit, hogy csütörtök este (múlt hét hétfőn jelentkezett először) újra megmutatkozott Dudorka Kép. Azóta napi rendszerességgel, főleg este amikor nyugalomban vagyok. Szép lassan kidudorodik az alhasam, majd 1-2 perc múlva szépen lassan vissza. Az elmúlt éjszakáig minden oké volt, simán végig aludtam az éjjeleket. De most egész éjjel mocorgott. Szerencsére nem ébredtem fel teljesen, csak nyugtalanul forgolódtam.
Vasárnap reggel ahogy felébredtem, még rögtön az ágyban bekeményedtem. Mivel ilyet még nem éltem át, először azt hittem a baba kezd kidudorodni, de az egész hasam megfeszült. Kicsit megijesztett, de néhány perc múlva elmúlott. Szerencsére azóta sem jött elő. Lehet, hogy a szombati nagytakarítástól? De még az nap is sokat pihentem. Szép idő volt és kifeküdtem a teraszra. Egyszerűen nem értem, hogy pont felébredés után, amikor átaludtam az egész éjszakát?!
Képzeljétek, nászajándékba kaptunk 2 függőágyat és a férjem tegnap bevásárolt hozzá mindenféle alkatrészt és felszerelte a terasz oszlopai közé. Persze, ehhez az is kellett, hogy már napok óta mutogattam az újságcikkeket, hogy a hintázás milyen hasznos a baba értelmi fejlődéséhez Kép. Mivel már csak estére lett kész, csak néhány percet ringatóztam benne..., de Szuper! Tök kényelmes!

Adi 20+3
adi77
 
 


Doren: Örömmel hallom, hogy meg voltál elégedve a dokimmal. Szerintem egy halál jó fej hapsi, de még nem szültem nála Kép Jó tudni, hogy az ember élesben is számíthat rá. A barátnőm is nála szült 3x, ráadásul neki cisztája is volt és azt is ki kellett "takarítani", ezért nehezen esett teherbe. Ahogy átkerült ehhez a dokihoz ment minden, mint a karikacsapás. Én azt szeretem benne, hogy nagyon közvetlen és nem próbál amolyan orvosi allűröket hozni, hanem csak úgy "parasztosan" megmondja a véleményét. MInedemellett meg végtelen úriember és szerintem igencsak jóképű Kép

Babarucik: én tegnap átvállogattam a csjok ruháit, de 80x méretnél kisebbet alig találtam. Gőzöm sincs, hogy hova lettek eltéve, így mamácska ide vagy oda kénytelenek leszünk venni neki új rucikat már kibújás előtt, különben nem lesz amit rá adjak a korházban Kép Megmondtam mamusnak, hogy ha én nem vehetek akkor vegyen ő, titokban, vagy mittomén, de legyen megoldva a helyzet Kép

Katus: te szegény!!!Pocsék dolog amikor nem tud aludni az ember, bár én szerencsésnek mondhatom magam ebben az ügyben. Nekem a legrosszabb az volt, amikor egy foggyökerem bedurrant amikor Eperke kb 8 hetes volt. No gyógyszer, végül a doki megengedte, hogy bevegyek egy Panadol extrát ami sz.rt se ért Kép így egész éjszaka sétáltam, ugyanis a pulpitisz jellemzője, hogy ha lefexel akkor 10 úgy fáj. Ilyenkor olyan irigy az ember azokra akik édesdeden alszanak...
Szerintem vegyél ma ki "szabad napot" és alaposan pihend ki magad. Senkinek sem jó az, ha fáradtan végigürized a napot és még holnapra sem lesz "ember" belőled...

WC-zés: nekem szerencsére hátrahajló méhem van, így nincs gondom ez ügyben és szerencsére nem kell gyakrabban járjak WC-re, mint előtte kellett...

Enci

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Hello Csajok!
Megvagyok, és ráadásul még dolgozom is. Próbálok nem a főnökömre, hanem a munkámra összpontosítani, de azért nagyon zavar a multkori cirkusz. A főnök ezt nem érezteti velem, de akárhányszor meglátom, mindig eszembe jut, és kicsit ideges leszek. Kép Mindegy, ez van, összeszorítom a fogam, és a pénzre gondolok. Kép
Amúgy szerencsére minden rendben van, legalábbis látszólag, Prücsök mocorog, (bár azért nem viszi túlzásba), és én is jól érzem magam. Rettenetesen várom a 24. heti uh-t, és jó lenne már megtudni azt is, hogy fiúcska lesz, avagy kislány.
Tényleg Adi, mikor mész végülis a genetikai uh-ra? Vagy talán már voltál is?
Egyre többször jár az eszemben, hogy milyen jó lenne lassan ezt-azt vásárolgatni, de nem merek. Kép Állandóan attól félek, hogy veszek valamit, aztán másnap megtörténik a baj. Tudom hogy ez hülyeség, de nem tudom kiverni a fejemből. Persze nézelődni azért nézelődök, és ráadásul láttam egy annyira jó babakocsit szombaton... Úgy megvettem volna... Már láttam benne a kis szarost a lelki szemeimmel!

Kép
Kép
banya1
 
 


Helló lányok!

Szia Banya! Örülök, hogy jól vagy. Úgy látom Te is olyan vagy mint én, mert hiába látok jó kis dolgokat, megvenni nem merem. Mivel már van egy gyerkőc és azt nagyon fiúnak vártuk ( kislány lett) ezért nagyon semleges babakocsit, bébihordozót stb... vettünk meg. Ezek annyira megkímélt állapotban vannak, a babakocsit jó ha 10 x--er használtuk. Janácska üvöltött, amikor beletettem, mert nem látott ki belőle. Persze azért ruhácskák kellenek majd, de a "nagy dolgok" megmaradtak.
Évente kétszer-háromszor megfordulok Pécsett, a férjemmel le-le szoktunk járni összevonásokra. Ilyenkor szerdától-szombatig ott vagyunk. Van egy nagyon jó "öreg" barátunk egy főorvos (felesége az eü. főiskolán tanít), fennt a hegy tetején lakik, ahonnan egész Pécs gyönyörű.
Szóval nagyon tetszik az a város.

Kép

Kép
jurem
 
 


Sziasztok Csajszik!

Nem tüntem el, itt vagyok.
Kiságy témához: én a babaholmiolcson.hu-n rendelem meg majd jövöhéten a kiságyat (pelenkázos, kombi kiságy, késöbb átalakítható) Elég jó áron van 31500.- + hozzá itt fogok kókuszmatracot is. 9500.- (140*70)
Ennyiért nem kapok ilyen ágyat az bizti.
Edina nézd meg te is, ha érdekel a pelenkázós kombi ágy.

Babakocsit majd utána.Ruhákat nem veszek már annyit kaptam, hogy el sem férek töle.
Ja, mi jövöhéten hétfön megyünk doki bácsihoz. Már kiváncsi vagyok nagyon. Most egyenlöre ennyi.

Puszika mindenkinek:
Annamari+ Dominik

KépKép
pannamari
 
 


Hello Jurem!
Egyetértek, Pécs tényleg gyönyörű, de néha aaaannyira messze van mindentől. (Ja, ha egy jó szállodát keresel, ajánlom magam.. Kép)
Szóval, alig vannak boltok, mindenből olyan kicsi a választék. Bármit akarok venni, (legyen az ruha vagy bútor, tökmindegy), mindig először futok egy kört a városban, nem találok semmit, aztán irány föl Pest.
Így lesz ez most szombaton is, az apukám valami zenecuccot vásárol magának - amit nálunk nem lehet kapni - , mi meg úgy döntöttük megnézzük a Kikát bútorügyben. Kerestem itt Pécsen babaágyat, meg pelenkázót, de egyszerűen az a kb kétféle, amit találtam, nem tetszik. Kép Szóval szombaton nagykörút a fővárosban. Kép Tudtok ajánlani egy két jó babaáruházat, ami nem túl drága, nagy a választék, és szombaton is nyitva van Kép ?

Kép
Kép
banya1
 
 


Sziasztok!!

Pilchard:
Tök jó a kiságyatok!! Kép DE a legszebb akkor lesz amikor már a kis gazdája benne szuszikol. ;)

Kari:
Nekünk higanyos lázmérőnk van, vagyis most csak volt, mert valahova eltűnt. Így egyszer hirtelen felindulásból vettem egy digitálisat, de ha záros határidőn belül nem kerül elő a régi akkor veszek higanyosat újra, mert a digitálisban nem bízom annyira.

Colett:
Kicsit megnyugtatlak. Én május 15-re vagyok kiírva és azon a 6 db pelenkán, és 3 db kissapkán kívül amit olyan szerencsétlenül sikerült kiteregetnem, semmit nem mostam még ki Adélnak. Sőőőőt elő sem szedtem.
Kiságyunk még nincs vagyis Tomit még nem bírtam rávenni, hogy kiszálljon belőle. Az egy db úgy ahogy még használható cumisüveget is ő használja, vagyis anyukám használtatja vele, hiába mondom, hogy tud már pohárból is inni. Szóval nálunk csak az én nagy hasam árulkodik arról, hogy 6 héten belül kis tesó születik. És még ki akarom festetni a gyerekszobát. De szerintem az majd már csak nyáron lesz.

És hát én is csak a nagyobbikkal vagyok elfoglalva, vagyis most mikor még alszik akkor gépezek vagy olvasok, mert tenni venni nem tudok semmit, mert akkor felébred, és akkor onnan kezdve van a nyüszítés, hogy vegyem fel, ide menjek, oda álljak. Így nekem is van egy kis kikapcs. Na de nem panaszkodom, pont tegnap este filóztunk apával,hogy mi lett volna másként ha nincs netünk annak idején és nem ismerjük meg egymást... és arra jutottunk, hogy én most tuti gőzerővel az államvizsgára készülnék, és majdnem gyógytornász lennék. Neki nem lenne még egy szakmája(mert mikor ideköltözött és munkanélküli volt suliba járt.).
DE akkor nem lenne Tomink se, sőt pocak Adélunk se. És végül arra jutottam, hogy én 100 diplomáért se cserélnék, és adnám a fiamat, mert fárasztó, de minden vele töltött nap egyben csoda is.

Satuk:
Kép A ti kiságyatok is aranyos.

Mézgombi:
Én kalciumot eddig is úgy ittam(pezsi tabi) amikor begörcsölt a lábam, vagy éreztem, hogy befog( vagyis hogy feszesebbek az izmaim).
Magnéziumot azt MangeB6 formában eszem ált. napi egyet(ha eszembe jut), de van hogy bekeményedik a pocim akkor veszek még be. Elm. 3x2 a max amit belehet venni. Attól én még messze állok. A dokim most se mondta, hogy majd a 36 héten álljak le vele, Tomival se mondta és szülésig szedtem is. Viszont amikor Pesten voltam a Boros doktornőnél és felhívta a figyelmemet arra, hogy ezt csak a 36 hétig szedjem. Szóval most döntesem el kire hallgassak?

Kisvirág:
Kép Csudi aranyos Mogyoró!!! Kép

Exdeus:
Ugye a normál állás a 3000 vagyis hogy 3 ujjnyi a méhnyak és 0 ujjnyi a külső méhszáj, a nyakcsatorna, a belső méhszáj. Vagyis nekem meg van rövidülve és a külső nyitva van egy kicsit. Azaz: 2100.

Katus:
Én is!!! Már mint én is az utalást várom. De ahogy észlelem már az én munkahelyem se a régi. Régebben, már ha hétvégére esett 1-e akkor 31 én volt pénz, most meg még 3-án se. Kép
Még szerencse, hogy nem arra alapoztam a tegnapi dokihoz menésemet, mert akkor csúnyán koppantam volna.

Akkor rólunk:
Nem mintha eddig nem arról lett volna szó ;)
No szóval, tegnap délután voltunk dokinál, a helyzet továbbra is változatlan. De legalább nem nyílt semmi semerre.Kép
Megint hallottam Adél szívecskéjét Kép tök jó volt.
Most már 3 hét múlvára hívott vissza, vagyis a 37 hétre, hogy majd akkor megbeszéljük az NST-ket, hogy meg a 36-38 hét közötti UH-ot mikor csinálja meg. Szóval addig nyugi van.
Remélem Adél se fordul meg(nem ajánlom). Kép
Tomi persze kintről ordibált be nekem a rendelőbe és mindenkit kiosztott aki nem akart adni neki a cukorkás tálból így következésképpen bezsebelt 5 db cukrot. Mert 2 kismama volt ott, meg 2 asszisztens, meg a mi saját apink.

Szép napot!!

Blackrose(34+1)

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Sziasztok Lányok!

Csatlakozom Kanyinhoz, próbáltam követni a beszélgetéseket, de érdemben nem volt időm hozzászólni. Már csak ez a hónap és vége a munkának, utána láblógatás...

Satuk: szuper a kiságy, mi még nem vásároltunk semmit, úgy gondoltuk, hogy majd júniusban. Van egy szuper asztalosunk, úgyhogy mi úgy csináltatjuk a kiságyat és a kisszekrényt. A terv éppen tegnap készült el!!!

Múlt héten voltam először szülésre felkészítő tanfolyamon. Nem tudom, kinél hogy zajlik, nálunk 2 órás, az első órában előadást tartanak védőnők, orvosok, szülésznő hallgatók, a második órában pedig gyógytornász tart légzésgyakorlatokat, és "tornagyakorlatokat".
Nem volt rossz, bár az elméleti résznél nem tudtak különösebben újat mondani. Éppen azon mosolyogtam magamban, hogy megemlítette az orvos a háborítatlan szülés fogalmát (és itt tényleg fogalomra gondolok), mert bár van elképzelésem a szülés lefolyásával kapcsolatban, hogy hogy szeretném, de az is egy dolog, meg az is, hogy hogy sikerül. Igazából azért mosolyogtam, mert az orvosok is olyanok, mint a politikusok, elméletben nagyon tudják, mit és hogyan kellene, de gyakorlatban nem igazán látom...
És ez nem is olyan vicces...
Nem tudom, hogy korábban volt-e már erről szó, de Én például gátmetszés nélkül képzelem el a szülésemet, beszélgettünk a dokimmal, remélem mindent megtesz ennek érdekében, persze tudom, hogy ez sokmindentől függ. Elsősorban a saját adottságaimtól.

Kb. 2 hete voltam könyvtárban kivettem egy csomó könyvet, jobbnál jobbak, éppen tegnap olvastam a babamasszázsról, szuper volt. Nem olyan vastag a könyv, úgyhogy majd megkérem a nővéremet, hogy fénymásolja le, szerintem hasznos lesz.

Holnap megyek cukorvizsgálatra, jövő héten pedig randizom a dokimmal.

Kisvirág: gyönyörű a babátok, gratulálokKép

Most csak ennyi, próbálok többször jelentkezni. Azért lélekben veletek vagyok, olvasgatom a hozzászólásokat.

Üdv.:
Marcy

Eni
marcy
 
 


Banya1!

ASTI üzlet
1095-Budapest, Soroksári út 110.
Tel: 1/476-5088
Nyitvatartás: Hétfő-Péntek 10.00.-18.00.
Szombat 10.00.-15.00.
Vasárnap Zárva
Asszem lassan pénzt kérek tőlükKép

Ja, és Bútorász:

Nyitva tartás:

Budapest
H-P.: 10:00 - 19:00
Szo-V.: 10:00 - 17:00
1133. Budapest, Süllõ u. 9.
Telefonszám: (06-1) 237-0902

Tőlük is!!KépKépKép:
Szerintem ezek jók, de megint mondom: ÉN bizti, hgoy telefonálnék, mielőtt megyek. Van mindkét helyen ifjusági ággyá alakítható is!

Ja, és kérdés!!!! Nem tom hol, de valaki leírta a kismamagatya készítő címét és elérhetőségét, valahol.. nem tom hol pesten.. valami uszinál, meg talán 18as villamos? nem tom.. segítenétek?
Köszi:
Satuk

satuk
 
 


Banya:
Mi meg pont Péccsel vagyunk így. Vagyis ha itt Keszthelyen nincs akkor amikor megyünk mamanézőbe akkor Pécsen keresünk utána. Kép
Mert itt van össze vissza 2 vagyis 3 baba bolt és slusz. Vagyis a 3. az egy kis pici üzlet nem is lenne olyan drága, csak sajnos a tulajdonos(aki a boltban van) eléggé surmó, pl. múltkor is bementem megkérdezni, hogy van-e vakdugójuk konnektorba, és szabályosan lecseszett, hogy minek kérdezek ilyen hülyeségeket, ő még életében ilyenről nem hallott, és jó hogy nem azt mondta mi a francnak megyek oda be. A másik két helyen meg nagyjából ugyan az a kínálat. Kép
Szóval... vannak még kisebb helyek is.

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


BANYA!

A Savoya-parki Auchan-ban van egy kenguru-gold szaküzlet, és nagyon-nagyon szép dolgok vannak, pénztárcádhoz megfelelő ruhácskákat tudsz vásárolni, azt hiszem bútorok és minden megtalálható. Szerintem 10-19-ig biztosan nyitva van. Ráadásul útba esik, mivel a 6-os irányában kell jönni, bár attól függ, hogy merre jöttök be Pécsről. Általában minden nagyobb bevásárlóközpontban találsz bébiboltokat, de ide nagyon érdemes benézned!!!

Nagyon csúnya idő van itt, most megint Nyíregyházán vagyok.

Kép

Kép
jurem
 
 


Sziasztok!

Már este elkezdtem visszaolvasni. Csak annyira kinyúltam, hogy most pötyögök nektek.
Éjjel annyira jól aludtam. Egyszer kellett csak felkelnem és utána simán visszaaludtam. 10 órát szunyantottam Kép

Először is mindenkinek köszi Mogyika nevében a dicséretet Kép

Szilvi: köszi már jobban vagyok, még pénteken beszereztem Renniet. Minden nap be kellett eddig vennem. Igaz csak feleket eszek egyszerre, de szerintem használ. Azóta próbálok nem bezabálni Kép
Te meg miért nézzel ilyen ijesztegetős filmeket? Ejnye..
Én elvből nem nézek, mert tudom, hogy utána tiszta para vagyok és nem merek éjjel kimenni Kép
Jó kis adag fagyikát ettél, azért néha bűnözhetsz Kép
De jó, hogy van vevőtök a kocsira. Kép

Jurem, nem semmi ami veletek történt. Reméljük most nem lesz ilyen szörnyű.
A Praxis H-P 8-14-ig van. Szombaton, csak kivételes esetben vannak, de érdemes rákérdezni. Én 2 héttel előtte jelentkeztem be.

Pilchard: még egyszer üdv idehaza Kép Azért jól tetted, hogy pár napig kényszer pihenőre mentél. Otthon úgyse pihizel. Tudom magamról Kép
Jó sokat ettél a kórházba. Remélem nem ülte meg a pocid Kép
Kérd meg apát építse ki az ágy mellé a gépet. Nekem is úgy van, így fekve is tudok pötyögni Kép
Nagyon jópofa a kiságy. Sajna nekem ekkora nem férne el.

Kari: a héten nem bizti, hogy megyek, mert apa délelőttös és nem tud bevinni. Azért még puhítom őt, hogy elmehessek egyedül Kép
De jó vége a munkának. Élvezd a szabadságot, pihizz sokat. Azt hiszem rád fér Kép

Norwell: gratula az unokaöcsihez Kép Óriási baba. Nincs kép véletlenül?

Banik: kicsit összeszedem magam és írok mailt Kép

Encus: csuda édes a te kiscsajod is Kép Én is a Györfinél voltam. Nagy élmény volt. Kár lett volna kihagyni Kép Igaz aludt a kis drága, de így is megérte Kép

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!Kép

Itt szépen süt a nap, küldök jó időt oda is, ahol éppen esik! Kép
Lassan én is átmegyek olvasó üzemmódba, mert velem sem történik túl sok minden, max. nyavalyogni tudnék... De azzal meg nem akarok untatni senkit. A rossz alvás már kezd rendszeressé válni, én is egy csomószor kelek fel pisilni, Gombikám folyamatosan aktív, és néha akkorákat odasóz, hogy csak kapkodok levegő után.

Köszi a tanácsokat magnézium-kalcium szedést illetően, akkor még nyomhatom őket. Szükségem is van rá a lábam miatt, régebben csak elvétve görcsölt be, de mióta terhes vagyok, szinte minden éjjel.

Kisvirág, tényleg nagyon aranyos Mogyika! Kép Jó nektek, hogy lett képetek, megvan a babanapló első fotója! Kép

A hasam néha nekem is keményedik, de inkább mozgás közben, ha pl. sietek, vagy kicsit idegesebb vagyok. A szülésznő azt mondta, hogy ha egy órán belül négynél többször nem fordul elő, akkor semmi gond.

Na lépek a konyhába ebédet készíteni, délután meg szekrény rendezés következik, selejteznem kell, hogy majd elférjenek a babacuccok.

Szép napot! Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!Kép

Itt szépen süt a nap, küldök jó időt oda is, ahol éppen esik! Kép
Lassan én is átmegyek olvasó üzemmódba, mert velem sem történik túl sok minden, max. nyavalyogni tudnék... De azzal meg nem akarok untatni senkit. A rossz alvás már kezd rendszeressé válni, én is egy csomószor kelek fel pisilni, Gombikám folyamatosan aktív, és néha akkorákat odasóz, hogy csak kapkodok levegő után.

Köszi a tanácsokat magnézium-kalcium szedést illetően, akkor még nyomhatom őket. Szükségem is van rá a lábam miatt, régebben csak elvétve görcsölt be, de mióta terhes vagyok, szinte minden éjjel.

Kisvirág, tényleg nagyon aranyos Mogyika! Kép Jó nektek, hogy lett képetek, megvan a babanapló első fotója! Kép

A hasam néha nekem is keményedik, de inkább mozgás közben, ha pl. sietek, vagy kicsit idegesebb vagyok. A szülésznő azt mondta, hogy ha egy órán belül négynél többször nem fordul elő, akkor semmi gond.

Na lépek a konyhába ebédet készíteni, délután meg szekrény rendezés következik, selejteznem kell, hogy majd elférjenek a babacuccok.

Szép napot! Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Ezt hogy csináltam??? Először eltűnt az üzim, most meg kettő lett belőle! Bocsi! Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!
Doren, jó idő? Hol? Rohanok oda...itt szakad az eső.
Katus, 5X? Az rossz lehet. Én este egyszer kelek, igaz, kb. este 10-kor fekszek le, és 8 körül kelek.
Adi, ezt gondoltam, csak ahogy írtam, az a bibi, hogy ez az UH a kötelezők közé tartozik (tehát az AFP-vel együtt, nem előtte...), de a lényeg az, hogy jól vagytok! Kép
Banya, nézd meg a legújabb boltot, elvileg 31-én nyílt a Soroksári úton egy Baby Outlet (a Mega Toys helyén), gyanítom, hogy szombaton is nyitva vannak. Kép
Blackrose, szintén netszerelem? A miénk is. Kép Néha én is elmélkedek, hogy mi lett volna, ha...
Köszike a cervix-infot. Igazából azért érdekelt, mivel a barátnőmé 3100 lett. Azt tudom, hogy 3000 a normális, és hogy az első a méhnyak, de a többit nem tudtam, ill. sejtettem, hogy a méhszáj lehet... Kapott Seduxent, napi 3X1-et kell szednie.
Marcy, én úgy vagyok vele, hogy nem képzelek semmit (főleg nem gátmetszés nélküli szülést Kép ). Igaz, nálunk nem rutinból vágnak, de inkább ez, minthogy repedjek ide is-oda is...
Kisvirág, neked is köszi az infokat.
Mézgombi, akkor csatlakozz Dorenhez, és küldjetek napsütést. Kép

Na öltözök, megyek ebédelni...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok Lányok!

Képzeljétek a férjecském annyira aggódott, hogy nélkületek nem lesz nekem jó otthon táppénzen, hogy elintézte és már van is internet itthon:-) Olyan jó:-)

Satuk,
szuper az ágy és a garnitúra is:-)Mi is kinézünk majd ebbe az üzletbe azt hiszem.

Pilchard,
lehet hogy igazad van hőmérő ügyben és tényleg jobb a digitális. Homlokos az olyan 7-8000 ezer, főles meg 4-6000 ezer azt hiszem.

Szgoron,
szerintem is jó már itthon lenni:-)
Mail címedre megírom én is a mobilom majd.

Kisvirág,
nagyon édes a kép:-)jó, hogy minden rendben van.Akkor szerdán vagy randizunk vagy nem, ha nem sikerül akkor majd elmesélem mi volt.

Katus 73,
ha az vigazstal én is valamikor 3-4-szer is kimegyek éjszaka, de van amikor csak 1-szer:-( rossz mert olyan nehéz visszaaludni.

Banya1,
megértelek mert mi is még csak most fogjuk a babakocsit megvenni, meg ágyat, pelenkázót stb. én sem mertem hamarabb de, így a 32. hétben be kell látnom, hogy már itt az ideje lassan.
Egyenlőre csak nézegess, gyűjts infót az is jó.


Exdeus,
Pedig itt tényleg nagyon szép:-)
Felbuzdulva, hogy szabad vagyok + szép az idő elsétáltam én is a Duna partra és hihetetlen magas a vízszint tényleg.

Jaj, még aki vásárlás elött áll annak, hogy most április 8.-án nyit a Buy-Way a Dunakeszi Auchannál valahol és állítólag nagy akciók lesznek ruhák, babakocsik, ágyak stb.-ben.Legalább is ez van a kismama újságban.

További szép napot!
Kari
kari
 
 


Exdeus!
Neked problémád van a cukorszinteddel? Bocs, de még csak most figyeltem fel rá...
Az első terhességem alatt 2,8 volt az éhgyomri, a terheléses 3,2. Most meg mindig magasabb. A héten kellene lebonyolítanom, de az az igazság, hogy a hétvégén és tegnap is rengeteg volt az édesség, és tegnap délután egy kicsit magas volt, így nem mertem ma elmenni. Hát most diétázok 2 napig, aztán csütörtökön nekiugrok. Bár tegnapra is megvolt a napi "idegadagom" és mint tudjuk az cukorra ez a tényező nagyon is hat.

Kép

Kép
jurem
 
 


Sziasztok!

Túl vagyok én is az aktuális csapoláson. A kórházban Bp-en a 24. héten csinálják, itt nálunk a 28. héten, én az aranyközéputat választottam és most mentemKép
Szerencsére nem a lötyiset csinálták, hanem a tesztreggeliset, így csak zsömit meg kockasajtot, meg vizet kellett nyomnom (nem szeretem a tejet, így ez a variáció jön be nálam). Hát az étkezés utáni 1 órás vérvétel kicsit gáz lett, ugyanis nem tudtak elsőre venni, kicsit kiakadtam, főleg, hogy az első szúrást is elbaltázták (az éhgyomrit), mert totál bevérzett a helye és lassan is jött a vér, szerintem egy kicsit átszurta a vénámatKép Pechemre ugyanehhez kerültem étkezés után, és hiába szúrt a másik kezembe, semmi... Féreültetett, hogy várjak egy kicsit, meg tornáztassam a kezemet, hogy legyen normális vénám. Aztán szerencsémre átültettek egy idősebb nőcihez, aki szintén hülledezett a vénáimtól, de siekrült neki ügyesen levenni az adagot. Poénosan megjegyezte, hogy legközelebb ha megyek, akkor már előre szóljak, hogy csak a jobb kezemből lehet venni vért és x-eljem be a két vénát, ami szóba jöhet.

Ruhamosás, pakolás: nekem még egy kicsit odébb van, igaz a textilpelusokat kimostam, mert szétválogattam őket, sok olyan volt közötte, amit nem is használtunk, így azokat átmostam, és az előbb kivasaltam. Aztán előszedtem a lányom kinőtt ruháit és a szóba jöhető darabokat kiszedtem, lestem is nagyot, úgyhogy indul a körtelefon, azoknak akinek anno kölcsönadtam, hogy vegyék a fáradtságot és szolgáltassák vissza a ruhákat, tök ciki, hogy nekem kell még könyörögnöm érte. Az biztos, hogy body-kat és rugikat majd venni kell, de ez még odébb van.
Kiságyat is valószínű szerválnunk kell valahonnan, mert a lányom nem óhajt a heverőjén aludni, hiába vettük már meg neki hónapokkal ezelőtt. Bár sokan azt mondják, hogy kicsi még hozzá (20 hónapos), éppen ezért nem is erőltetjük. Ha kell majd veszünk, ha nem akkor nem. Babakocsi elég normális állapotban van, úgyhogy nekünk is csak apróbb dolgokat kell beszerezni.

Satuk
Nagyon szép a babaágyikó, tetszik nagyon!

Kari
Rendes férjecskéd vanKép Dícséretet érdemel!

Mézgombi
Nem éri, te sütteted a hasadat, itt meg fúj a szél és be is van borulva, tessék akkor intézkedni és küldeni azt a napocskátKép

Doren
Hát igen, ki voltam akadva anno, hogy nem mondtak semmit, hanem a körülöttem történtekből kellett a következtetést levonnom szülés ügyben. Szóvá is tettem a dokinak, meg is volt lepődve és még ő kért bocsánatot. Mentségére szóljon, ő a műtét kezdetére ért be, tehát esélye se volt felvilágosítani.

Marcy
Sok sikert a cukorvizsgálathoz, biztos minden rendben lesz.

Blackrose
Reméljük Adél jó kislány lesz és már nem fog forgolódni. Hamar elrepül ez a pár hét, már majdnem a finischben vagyKép

Colett
Ne legyen lelkifurid, ez tök természetes, hogy a gyerkőccel foglalkozol, majd mikor kibújik a pocaklakó akkor vele is többet fogsz, de én biztos vagyok abban, hogy azért a gondolataid sokszor ő körülötte járnakKép Nekem is sokszor van lelkifurim, hogy nem tudok annyit foglalkozni a pocakfiúcskával, mint anno a Rékával, de aztán gyorsan elhessegetem ezt az érzést, mert hülyeség.

Kisvirág
Nagyon édes MogyikaKép Kis ásítozós lustaságokKép

Jurem
Ne félj nem csak Nyíregyházán van pocsék időKép A jóhoz hamar hozzászokik az ember, de hát már a tavasznak és a napsütésnek lenne itt az ideje, én nagyon jóidőpárti vagyokKép

Banya
Ne idegeskedj! Fő a nyugalom, tojd le a főnöködet, talán elgondolkodott rajta, hogy "kicsit" túllőtt a célon a mondandójával.

Edina
Akkor sajnos neked nem lesz gyaloggalopp a jövő heti cukormérés, azért remélem, hogy minden a legjobban alakul és most kivételesen nem lesz rókakoma.

Pilchard
Én is úgy tudom, hogy a magneb6-ot a 36. hétig lehet szedni utána folyamatosan csökkenteni, naponta és így elhagyni.

Üdv mindenkinek:
Csibemanó
csibemanó
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a bíztatást! Ma különben is jobb a kedvem, ma a fiam magától elaludt, én meg kipucoltam a hűtőt, bár jól elfáradtam. Tegnap mindenki csodálkozott a játszótéren, hogy már májusban szülük, nem is látszik. Persze a fekete pulcsi miatt...Ha tudnák, hogy már mennyit híztam, na de ez már az én bajom, egyszerűen mindig édességet kívánok, remálem ez majd változik. Na, visszapakolok a hűtőbe, aztán tornázom egy picit a Rubint Rékával, bár már olyan uncsi, de jobb mint a semmi.

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Sziasztok,

Encus, valóban jó dokid van, már amennyire nekem sikerült megismerni, mert ugye a műtét alatt csak "hallgatóztam", a babát is odatartották, de alig mertem még csak ránézni is... Az meg való igaz, hogy úriember és jóképű Kép

Katus, én is marhára megörültem tegnap a "fizumnak", ma meg is vettem gyorsan egy pelenkázótáskát.
Az éjszakáim kb. másfél hónapja nekem is nagyon rosszak, mert a fiam többször felkel éjszaka, át kell menjek, és nem enged ki. Tehát ottragadok mellette, aztán fél-egy óra múlva visszabattyogok a saját ágyikómba, utána kezdjük ellőről. És most éjszaka engem is idegesített a férjem szuszogása, csak nem volt menekülési utam Kép Arról nem is beszélve, hogy azon dühöngök, hogy mióta terhes lettem nem sikerül éjfél/egy óra előtt ágybakerülnöm...

Jurem, hogy sétáltatok, ha nem tudtátok használni a babakocsit? Ha az előző terhességednél ekkora volt a cukorértéked, akkor nálad mi a magas? Mások ezzel az értékkel bekómálnak. Nem valószínű hogy neked diétáznod kéne.
Én holnap megyek egy újabb terhelésesre ellenőrzésképp, így ma kicsit szolidabbra fogtam az étkezést.

Kari, kincset ér a féjed Kép Majd ha rájön, hogy helyette is velünk foglalkozol...

Hőmérőben én is a higanyosra esküszöm, van digitálisunk is, még az is elmegy, mert ugye hamarabb van eredmény, de a fülhőmérő nekünk nem jött be. (gyerekjáték lett Kép )

Exdeus, bár most kicsit hűvösebb van, de van már nálatok is napsütés? Én szóltam neki! Kép

Napsütést,
Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!

Nem bírok visszaolvasni... Kép Kép Ne haragudjatok!

Csak dobok fel egy pocifotót, a kerek 32 hétről! Kép Azért most már alakulok, nem igaz? Kép

Üdv, Hello (32+0)

Kép
hello
 
 


Banya,
ha minden jól megy holnap megyünk uh-ra.

Remélem mi is megtudjuk a baba nemét. Hétvégén elővettük az utónév könyvet és ízlelgettük a neveket. Kép De olyan nehéz! Mondhatjátok, hogy dilis vagyok, de az eddigi Kismama és hasonló újságokból kiírtam az újszülött babák nevét, ill. striguláztam, ha többször is előfordult. Tulajdonképpen készítettem egy házi statisztikát. Kép Gyakran előforduló nevet nem igazán szeretnénk adni a babának, mivel a férjem vezetékneve sem ritka. Viszont vannak "átvett, divatos" nevek melyek szintén nem a mi ízlésünk. Talán összefoglalva: régi, de jól hangzó, kevésbbé felkapott magyar nevet keresünk Kép. Nem egyszerű, de szerencsére egyezik az ízlésünk a férjemmel.

Banya, ha jól emlékszem nálatok meg vannak a nevek. Igaz? Nem akarok hülyeséget írni, de talán Kamilla lesz ha lány lesz?

Vasárnap voltunk a vásárcsarnokban babaruha börzén. Egyenlőre magunknak nem vettünk semmit, csak az unokatesóm 7 hónapos kislányának tavaszi ruha együttest. Néztünk babakocsit is de nem találtunk az ízlésünknek megfelelőt. A használtak, nagyon lenyűtteknek tűntek.
Amit Kari írt új áruházat, ezt szerettem volna én is ajánlani. Nézd meg a Kismama újságban!
adi77
 
 


sziasztok!

Satuk:köszi,nekünk is az a szélesség lenne jó,remélem találok itt a közelben ilyen méretben.Azt én is néztem hogy kettő kellene,mert én is szeretném ha mindenhol lenne.

Kari:de jó hogy irtad az üzletet,nem találtam sehol mikor nyit,de igy már tudom.Nekünk ez van jó helyen,oda járunk auchanba is.Jó lenne ha lennének jó dolgok,még kellene pár cucc.
hú,jó drágák a hőmérők,akkor marad a sima digitális.
A férjednek nagy piros pontKép

Csibemanó:még jó hogy átadott a másik nőnek,és nem próbálkozott előtte.

Kisvirág:annyira szuper az az ásitós kép,már megnéztem egy csomószor.
Igazság szerint a gép mellett van a kanapé.de pont nem jó irányban,most ilyen félig fekvős pózban próbálkozom,remélem igy menni fog.
Láttátok a dunát?Én ki vagyok akadva hogy itt lakok egy köpésre,és nem látom mekkora a viz,mert ugye nem engednek oda ami érthető,a tv-ben viszont vácot nem nagyon mutatják.Csak azt nem értem hogy a váci tv miért nem tudósit,ahelyett hogy egész nap a képújságját nyomja.
Hát igen ,itthon többet tesz-vesz az ember ,de mióta hazajöttem tényleg csak minimálisat csinálok,peti nem engedi,mindig a a kanapéra parancsol.

Mézgombi:igen,lassan én is igy vagyok,panaszkodni tudnék,de minek,mindenkinek megvan a maga baja.

Ex,Blackrose:csatlakozunk Hozzátok-neten ismerkedtünk mi is.

Csajok:tudom azt mondta rám Hello hogy kis kiváncsi vagyok,ami igaz is,de most már megint olyan sok új ember van ,és tényleg olyan személytelen igy ,ahogy Encus irta,szóval nem akartok képet felrakni?
Ha lesz babatali úgyis látjuk egymást,meg gondolom a babákról is fogunk képeket felrakni,szóval mit gondoltok?

Ne haragudj kedves Xy,nem találom ki vagy,de kérdezted hogy milyen szintekre lehet feltenni amatracot,és le is mértem akkor,de elfelejtettem megirni.
Alsó szint:53 cm
Felső:31 cm.Itt ugye függ hogy mekkora a matrac,nekem a matrac felső szélétől a tetejéig 24cm a távolság.Remélem érthető voltam,és bocs hogy nem találtam meg ki vagy.

puszi.Itt 7 ágra süt a nap-érzem is,jó sokat keményedik a hasam.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Nem bírok visszaolvasni... Kép Kép Ne haragudjatok!

Csak dobok fel egy pocifotót, a kerek 32 hétről! Kép Azért most már alakulok, nem igaz? Kép

Üdv, Hello (32+0)
hello
 
 


Ja, a lényeg lemaradt Kép

Kép
hello
 
 


Szia Doren!

Hát éppen ez a baj, hogy akkor nagyon alacsony volt, és úgy éreztem jól magam. Most meg sajnos magas. Ma reggel mértem egy éhgyomrit ami 5,9 volt, tegnap délután pedig 7,2!!!! Hát ez viszont már gáz. Ha megszületett a kislegény, biztosan felkeresek a cukorgondozót, mert szerintem ez már nem normális dolog. Úgy tudom, hogy 7,8-ig belefér terhesség alatt a cukorszint, de már akkor diétára fognak. Hát ez az én problémám!

Kép

Kép
jurem
 
 


Jurem, igen, akad némi gond a vércukrommal... Holnap megyek vérvételre, akkor kiderül, hogy mennyi az éhgyomrim, legutóbb 4,71 volt. Az éhgyomrinak a 7,2 nagyon magas! Nekem a diabetológus azt mondta, hogy reggeli (30 g CH) után 1,5 órával max. 7 lehet a vércukor. Én azt javaslom, hogy beszélj mielőbb a tanácsadó dokival (vagy a sajátoddal), hogy minél előbb legyen lötyis vizsgálatod, vagy ha ez nem is, akkor mielőbb kérj beutalót a diabetológus szakorvoshoz!
Csibemanó, jól jártál... Nekem is rosszak a vénáim, de kopp-kopp az utóbbi időben nagyon ügyik nálunk a vérvevős nénik, egyszer sem kékült be! Hozzáteszem, nálam az ikszeléses módszer nem válna be, mert vándorol a vénám... Kép
Doren, ideért a napsütés, már az utak is felszáradtak, igaz, hüvi van még.
Pilchard, netszerelem... Kép Na mindjárt nézek valami képet magamról ide a profilomba...ezen a gépen hátha találok vmi jót.
Hello, szépen növekszik a pocid, mostmár látszik, hogy nem csak a jóllakottság teszi. Kép

Megcsináltam anyukámék meghívóit, már csak rájuk kell fújni ezüst festékkel a huszonötöst. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Exdeus és napra vágyók: ide is jöhettek, mert itt is meleg van. Déltől mostanáig kint ücsörögtem / szuszókáltam a napon Kép

Kari: édes apa, hogy máris intzézte a netet Tényleg jó, hogy otthon vagy már Köszi az infót Buy-way-ről. Nekünk idális, mert sokszor megyünk Keszire az Ósanba. Remélem megtaláljuk az üzletet

Csibemanó: "gartula" a vérvevőknek. "Ügyesek" mit ne mondjak. Hogy lehet így elbénázni. Tanulók voltak? Mondjuk a lényeg hogy túl vagy rajta. Majd szorítok, hogy az eredmény jobb legyen, mint a vérvétel Ja ezt nekem a 32. héten fogják csinálni.

Pilchard: meg vagy dicsérve, hogy most pihizel.
Vasárnap voltunk megnézni a Dunát.
Már pénteken mikor este jöttünk haza a régi 2-esen már akkor Gödnél eltereltek az új útra. Sejtettük, hogy Szödligetnél már kint van az úton a Duna.
Vasárnap sikerült lemennünk itt is megnézni. A Kupolához letudtunk menni. Igaz fent szalaggal le van kerítve, de mindenki lement, hát mi is Kép
Az uszoda előtti úton áll a víz. A kupolába nem lehet már bemenni, mert vízbe van. Iszonyatul néz ki így a Dunapart. Kisvárcon is voltunk. Igencsak víz alatt vannak a kertek.
Tegnap már a Kaisersba se tudtunk bemenni, mert a Gombás patak annyira fent van, hogy lezárták az utat. Állítólag csütörtökön lesz a csúcs. Majd akkor lemegyünk megint, de viszek fényképezőt is.
Tegnap néztük Pesten is. Hát a hidak alatt már nem férnek el a hajók. Az alsó rakpartot nem is látni, csak egy-két jelzőtábla tetejét. Már lassan a felsőrakpartra is kimegy a víz.
Nagyon durva az egész...

Megyek csinálok egy kis ebédet, ami inkább már vacsi lesz
Pusszancs
Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Hello: már igazi nagy pocid van. Már nem mondhatják, hogy nem látni Kép

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Blackrose: mi úgy győztük meg a nagyobbik kiscsajt, hogy adja át az ágyát, hogy a hiúságára hatottunk. El lett neki magyarázva, hogy most ő jár igazán jól, mert már nagy lányként majdnem olyan ágyban aludhat, mit a felnőttek és nem kell neki holmi rácsos kiságy, no meg aztán nem kell mutatni a babának, hogy hogyan kell viselkedjenek a nagy lányok. Ezt a példamutatós trükköt ma is sokszor bevetem és nagyon használ, bár már 8 éves a kiscsaj (a nagyobbik), de szereti azt, ha felnéznek rá. Nálunk mindent egyedül csinálnak már majdnem. Reggeli, ágybevetés, öltözködés, fésülködés, rendrakás, pancsi már alapértelmezett. Reggel, mire kelünk ők már sulira készen állnak. Porszívózni a saját szobájukban is ők szoktak és a saját tányérjaikat mindig elmosogatják maguk után, a teregetésben is néha besegítenek. Szóval kész nagylányok és ez nagyon jó érzés, mert nem kell majd szétszakadjak, ha megjön Eperke, sőt, ők alig várják már, hogy segíthessenek.

Festés lakásfelújítás-mi is ki akarjuk festeni az egész házat Eperke érkezése előtt, de a párom most készül a vizsgáira, utána meg nekem nagy pocival nehezen fog menni a festés, no meg nem is akarom megerőltetni magam.
Babaágy helye: festés után át akarjuk rendezni a hálónkat, mert ott lesz a kiccsaj mellettem, de így még nem tudom, hogy hol lesz helye az ágynak, meg hogy mekkora is kellene, hogy beférjen. Minden esetre mi is olyat akarunk ami szétszedhető és nagyobb korában is használhatja ha már lesz külön szobája J

Bekeményedés: tőlem mindig kérdi a dokim, hogy volt-e vérzés, görcs, keményedés. Mivel ezekkel említi egy lapon, gondolom valami nem pozitív dolog, de azt mondja, hogy amíg megkérdem, hogy mi az addig nincs gond. Szóval én nem tudom, hogy mi az, és mitől van. Meséljetek.

Mai nap eseménye. Párom nyűgös volt és kirugdosott az ágyból, hogy kér kávét. Miután útjukra engedtem őket beültem egy kád meleg vízbe, ami lehet, hogy egy kicsit melegre sikeredett, mert elszállt a vérnyomásom, így gyorsan kispuriztam és mivel kóvályogtam
Felöltözés után, ledőltem a nappaliban olvasni, mondván, hogy egy kicsit később pakolok. 9.30-tól 12-ig aludtam J J J Amikor felkeltem, új ember voltam.

Bababútor: tegnap hallottam, hogy nyílik egy új RS üzlet az M5-ös bevezető szakaszán. Állítólag nagyobb lesz, mit az előző a Reiteren. Talán érdemes szétnézni ott is.

Gátmetszés: én is ettől parázok, de tényleg jobb ha vágnak, mint ha szakadnák…

Enci

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Azt hiszem mára elegem lett a pakolászásból, majd holnap megpróbálom folytatni...

Hello, már alakul a pocid! Kép Majd lehet, hogy én is teszek fel pocis képet, csak még egy kicsit növesztem. Kép Meg egy bajom van, már megjelent rajta három repedés alul, meg kezd csíkosodni az oldalam is. Bár anya azt mondta, hogy nem csoda, hogy ekkora pocak mellett alig bír nyúlni a bőröm, minden hétvégén ledöbben, mikor meglát. Kép

Jurem, a 7,8-as határ a kétórás cukor felső határa. Ezt azért tudom, mert nekem először ez a terheléskor 8 lett, de megismételtük, akkor már csak 5,7, így nem kellett diétáznom. Azt mondták, valami bezavarhatta az első mérést, így lehet, hogy tényleg nem szerencsés édesség zabálós napok után menni. Tehát éhgyomrinak a 7,2 tényleg magas. Lehet, hogy nem ártana a nyílt cukrokat elhagyni, meg főképp lassan felszívódóakat enni, és egyébként is kicsit korlátozni a szénhidrát bevitelt.

Pilchard, azért megnyugtattál, hogy nem vagyok egyedül a nyavalygásommal. Kép

Csibemanó, lehet, hogy csak holnap ér el hozzátok a jó idő, innen meg el is megy. Pedig holnap mozdulok ki itthonról, tipikus lenne, ha akkor meg ratyi idő lenne...

Encus, azért a keményedés egyáltalán nem olyan durva dolog, mint pl. a vérzés! Sőt, szinte természetes, a méh edzései, meg "előrehaladott" korban úgymond jóslófájások. Nekem csak ritkán van, nem fáj, csak érzem, hogy kemény lesz a hasam, feszül, és pár másodperc alatt elmúlik.
Az a lényeg, hogy túl sűrűn ne legyen.

Most mutatják a Tv-ben, hogy mekkora az áradás... Nagyon durva!

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Üdv!
Blackrose, hát valami hasonló ez a keményedés, amit Gombi írt...de szvsz egyénfüggő, és ugye nem mindegy, hogy hanyadik hétben van az ember lánya.
Nekünk pl. a szülésfelkészítőn elmondta a védőnő, hogy a 32. hét táján ne nagyon lepődjünk meg, ha szabályos fájásaink lesznek kb. 1-2 órán keresztül, mert ez a méh "főpróbája".
Egyébként eddig én is úgy voltam vele, hogy ha csak keményedés van, az nem gáz, erre a húszhetes terhes barátnőmnek 3100 lett a cervixe, pedig vérzése nem volt...de jól vannak!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Doren: Neked a Jánosban volt fogadott szülésznőd, vagy csak kikaptál valakit?
Enci

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Sziasztok!

Na, apa végre befeküdt a fürdőkádba, én meg jöhetek pötyögni...Kép Tegnap írtam egy baromi hosszút, de elszállt, aztán úgy gondoltam, hogy nem írom újra... Majd most!Kép

Hello!
Ez már haladás! A végén még baba lesz a dologból!KépKépKép Egyébként híztál valamennyit? Csak azért kérdem, mert a fenekeden úgy látszik, hogy semmit... *irigy*Kép

Virág!
Gyönyörű a picurod már most!

Doren!
Az első találkozás? Nagyon érdekes, különleges, megható volt egy alig párórás, még kicsit véres és magzatmázas újszülöttet tartani a karomban, még így is, hogy nem az enyém... Ott pihegett a kezemben, és nézett rám kíváncsian a kis szemeivel. Furcsa volt belegondolni, hogy nem sokkal előtte ő még pocaklakó státuszban leledzett...Kép

Virág!
Sajnos még nincs képem (csak a telómon, amit a tesóm küldött mms-ben), de amint lesz róla, ígérem, teszek fel!

Encus!
Így kell ezt csinálni! Hofi is megmondta: lazítani...KépKépKép

Satuk!
Nagyon szép az ágyneműtök! Valami hasonlóan vidámat szeretnék én is. El is kéne kezdenünk a cuccok vásárlását, már így is nagyon elfáradok, ha egész nap talpalnom kell, mi lesz, ha későbbre hagyom?

Pilchard!
Nagyon jó az ágy, és nagyon szimpi, hogy később átalakítható!

Ex!
Azt írod, hogy húszhetes barátnődnek 3100 a cervixe. Akkor az enyém, ami 2000 (volt legutóbb), ezek szerint a kisebbik rossz, mivel a külső méhszáj zárva van?

Csibemanó!
Hát nem szégyelli magát a nővérke, hogy egy kismamán gyakorol? Kép

Gátmetszés: szerintem nem rosszabb, mintha valaki csaszival szül (mer' én aztán marhából tudom ám...Kép). Sógornőmből indulok ki, aki a császár után egy napig nem kelhetett fel, és pénteken, amikor benn voltunk náluk, hárman segítettünk neki és a kicsinek, hogy szoptatni tudjon, mert se fordulni, se mozdulni nem nagyon tudott. Fájt is a sebe rettentő módon, de azért mára már jobban van, sőt, ma haza is jöhettek a kórházból.

Nálunk is sütött a nap, csak fújt ez a bolond áprilisi szél, na, ettől mindig idegbajos leszek...Kép

Mi majd csak jövő héten megyünk doktorbácsihoz, addig izgi van. Az éjszakáim nyugalmáról már rég lemondtam, egyrészt a pisilés miatt (átlag 3-4-szer egy éjjel), másrészt meg azért, mert nem bírok egy helyzetben hosszab ideig feküdni. Háton nem kényelmes (nem is jó, úgy hallottam), oldalt meg hamar elzsibbadok... És akkor még hol a vége??? Meg a másik, ami miatt parázok, hogy néha olyan érdekes érzésem van, hogy a hasam alja feszül, néha keményedik is (de ez hamar elmúlik), és mivel nem emlékszem, hogy felfáztam volna, meg remélem, nem kaptam megint valamilyen nyavalyát, betudom annak, hogy nyúlnak a méhszalagok és azért feszülök. Normál állapotában is olyan érdekes a pocim, mintha egy feszesre felfújt léggömb lenne ott, de gondolom, ez ebben az időben már normális. (ÉN nem vagyok az, hogy ennyit parázok...Kép)
A múltkor is éjjel tisztára leizzadtam: Kende baba azt szokta csinálni, hogy ha az oldalamra fordulok, fordul velem: vagyis nekiáll őrült módra rugdalózni. Átfordultam, semmi. Visszafordulok, semmi... Már épp kelteni akartam apát, hogy nem mozog a gyerek, amikor egyszercsak "jaj, anya, hagyj már békén"-és bosszúból iszonyú munkát végzett!Kép

Na, befejezem, mert a végén még allergiás reakciót kaptok tőlem!Kép

Pusszantás mindenkinek!

Norwell+Kende baba (28+5)

Kép
Kép
norwell
 
 


Annyira fura, hogy sokan vagytok akik már 6 hét múlva szültök. Nekem még majdnem 4 hónapom van hátra. szóval kezdek irigykedni...Júliusban szinte senki nem fog szülni.. Kép No de nem baj, mejd ti irogatjátok a tapasztalatokat, mi meg bölcs szamárként tanulunk belőlük.
Megyek bubcilni, mert már régen volt dél, amikor keltem :D Pusza mindenkinek...

Enci

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


U.I. hogy a fülembe csináljátok a nevető fejet, mert én csak mosolygósat és szomorút tudok Kép

Enci Kép

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?