Új privát üzeneted érkezett!

Szia Norci!

Én februárban voltam 6 hetes kontrollon, akkor meg a hideg miatt azt se tudtam, mit adjak a gyerkõcre! Kép Mi úgy oldottuk meg, hogy Életem Párja elvitt mindkettõnket az orvosomhoz, és a fiú szakasz megvárt engem odakinn a folyosón.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Pocok!
Én elhiszem, hogy egy doki ilyet mondott. Kép
Az én Dancsi lányom, most 7 éves. Amikor megszületett nem volt napokig széklete. Vagyis lett volna, de nem bírta kinyomni. Volt, hogy a dokinéni "piszkálta" ki belõle. A dokinéni velem egykorú, két gyerekkel. Szóval akkor õ tanácsolta nekem, hogy el kell kezdeni a hozzátáplálást nagyon-nagyon hamar.
Dancsi négy hetesen elkezdte az õszibarack levét. 5 hetesen pedig a paradicsom levét. Elsõ nap csak egy kávéskanál, majd fokozatosan emelve.
8 hetesen, amirõl videófelvételünk van, már burgonyafõzeléket evett. Megfõztem egy picit cukros vízben, és anyatejjel hígítottuk. Na ez egy kicsit elkezdte rendezni a székletét. Ezektõl a kajáktól függetlenül, 6 hónapig kapott anyatejet, mert addig volt tejem.
Látod ezért hiszem el, hogy egy doki ilyet mond. Dancsi azóta is nagyon-nagyon jó evõ gyerek, a gyerekorvos nem igazán ismer minket.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

BMárti, ugye milyen kényelmes a fekveszopiztatás? Kép Én alig birok leszokni róla. Most az a program, hogy a hajnali kaját már fekve kapja, és én be is alszom az elsá slukk után. Aztán reggelig õ rendszeresen rájár aprókat szopizni. De jófej gyerek, ha nem eszik kiköpi és odabújik a cicihez. Kép

Valaki irta, hogy nagy cicikkel nem tud fekve szoptatni. Nekem is E jelü van Kép Úgy csinálom hogy nyitásnak könyökölök, és belelógatom a hanyatt fekvõ Peti csõrébe a cicit. Aki igy elsõre remekül ráharap. Két három slukk után kicsúsztatom a könyököm és akkor a baba vákumja már a megfelelõ helyzetben tartja a cicit. Azt hogy õ magától, amikor én alszom, õ meg önkiszolgál, hogy csinálja nem tudom. De megoldja az tuti. Kép


Norci én elhivtam egy barátnõmet babakocsizni a János Kórházig. Õk ott leültek a nagy fák árnyékában én meg 10 perc alatt letudtam a dokit. Déli melegben persze, mert akkor volt bent. Nekem mondjuk annyi szerencsém van hogy 20 percre lakom a kórháztól BKV-val. De igy is lesátraztam a babakocsit pelenkákkal, hátha számit hogy nem sötétkék hanem fehér. Peti egyébként ébren és egy hang nélkül tûrte. Kép

Mi anyámmal több mint egy hónapig bent voltunk a kórházban, mert aya belázasodott és ennyi idõbe telt mig a penicilin eszükbe jutott. Addig a mindenki más szoptatott engem. Úgyhogy aki a Jánosban született 76 decemberében nagy valószinûséggel tejtesóm. Kép Aztán három hónapos koromtól én is tápzert kaptam, ahogy szerintem sokan. Ez egy ilyen idõszak volt, de rajtam még semmi nem jött ki, csak a fémalergia, az meg pszichés biztos. hehe. Bocs, megint elkalandoztam.

Zsunya

zsunya
 
 

 
 

Sziasztok!

Nagy cicik, és fekve szoptatás: nekem H-s melltartó kéne, ha lenne ilyen, de nincs. Szóval hosszas próbálkozás után mi is megtanultunk fekve szopni, és nagyon jó! Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory, VAN "H"-s melltarto, nezd meg pl. egy Neckerman katalogusban.
femke
 
 


Femke: olyanhoz hogy juthatok hozzá? Külföldön láttam már, de itthon a G-s volt a legnagyobb, amivel találkoztam.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


És milyen bosszantó, hogy a nagyobb méretekbõl csak fekete vagy fehér van. Kép

zsunya
 
 


Sziasztok!

Na már megint egy hülye kérdés. Az ember lányának a teje meddig folyik, végig a szopi alatt? Az egyik mellemb?l örökké folyik, ha épp szopizik Vili a másikból, akkor elkezd folynj, ha alszom, akkor is, és ha Vili abból szopizott utána is. Még sem állt be a kerelet-kínálat még. Még is csak fejnem kellene?

Norci
Norci
 


Sziasztok!

Zsunya! Nekem nem igazán kényelmes a fekve szoptatás, biztosan azért, mert nincs benne még rutinom. De lehet, hogy megérné gyakorolni! Kép Kipróbálom a módszert, amit írtál, bár nekem nem is annyira a ráharapáskor okoznak gondot a giga-cicik, hanem szopizás közben kell örökké távol tartanom õket PiciLaci orrától. Merthogy õkishülyesége belefúrja az arcát nagy lelkesen, aztán nem érti, miért is nem kap levegõt. De eleinte ülve is ez volt a gondom, azután klasszul megtaláltuk azt a testhelyzetet, ahogy kényelmesen tudom tartani a cicit, és nem gémberedik el közben a kezem. Egy kis gyakorlással biztosan fekve is összejön. Kép

Nini, te is decemberi vagy? Még nyilas, vgy már bak? Mi jól beosztottuk, én még nyilas vagyok, de PiciLaci már átcsúszott a bakba. Kép

Femke! Neckerman katalógusban melltartó?!?! Az nem egy utazási cég? Kép Hol lehet olyan katalógushoz hozzájutni? Merthogy nekem az Anita márkaboltban se tudtak már F-es méretet se adni. Kép

Pocok! hihi, neked is ez ugrott be? Kép

Cory! G-ssel hol találkoztál? Nekem már az F-es is elég lenne, és

Zsunya, én most a fehérnek is tudnék örülni! Kép Viszont mikor a terhesség elõtt (még otthon, Szolnokon) táncoltam, és a sötétkék tánci-ruhácskám alá sötétkék melltartót kerestem, akkor voltam nagy bajban... Kép Pedig akkor még a D kosarú is elég lett volna.

Norci! Annak, hogy folyik a tej a cicibõl, semmi köze sincs ahhoz, hogy beállt-e a kereslet-kínálat. A fejés nem lenne megoldás, hiszen szopi után is folyik, ha "üresre" kifejnéd, akkor is folyna újra perceken belül. Nekem kb. 5 hónapos volt PiciLaci, amikor már melltartóbetét nélkül mertem napközben itthon lenni, most (fél éves) már éjjel is úgy merek aludni, de az utcára még nem mernék kimenni úgy. Elég, ha Lacika (vagy a közelben egy idegen kisbaba Kép) sírni kezd, és már terjeng is a nagy nedves folt a pólómon. Ja, és amikor az egyik cicit szopizza Lacika, akkor a másik folyik még most is.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

BMárti: F-est gyárt a Triuph is a Minimazerben létezik. G-st meg a Felina gyárt. De szoptatós melltartóból is létezik G-s és F-es az Anitánál.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


BMárti. Az a mókás, hogy ha ébren szopizunk fekve én is küzdök az orráért, viszont ha önkiszolgálózik akkor nem tartom távol tõle a cicit, természetesen, és mégis megy valahogy. Kép

zsunya
 
 


Sziasztok!

Cory! Mi az a Minimazer? Az Anitáról annyit, hogy a melltartó dobozán szépen ott volt, hogy mekkora méretig gyártják, de a kiscsaj azt mondta, hogy NINCS!, így, Gonosz Kismalacos stílusban, és pont. Kép

Zsunya! Ez tényleg mókás. Lehet, hogy mi, anyukák bonyolítjuk túl az egészet? Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

BMárti: A Minimazer olyan, hogy optikailag kicsinyíti a mellet. A budai Skálában általában lehet kapni az F-eseket is. A Kékgolyó u-i Anitában én simán kaptam nagy méretet is.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szia Cory!

Köszi a felvilágosítást. Még nem is hallottam errõl az optikai kicsinyítésrõl. Mondjuk ha már nem szoptatok, lehet, hogy visszaáll a régi jó kis D-s méretem, azt már úgy megszoktam, hogy kihúzott háttal viseltem. Kép
Az Anitával lehet, hogy csak nekem nem volt szerencsém, de én úgy jöttem el, hogy minden önuralmamra szükség volt, hogy arra a debil kis szárcsára rá ne borítsam a pultot. Kép Hú, még most is felmegy a vérnyomásom, ha rágondolok. Aztán próbálkoztam az Anita cuccokat áruló helyeken, a MegaToys-ban kedves volt az eladó hölgy, mondom neki, hogy 80F méretû szoptatós melltartót szeretnék. Bájosan mosolygott, és megkérdezte, milyen színre és fazonra gondoltam. Felröhögtem, és mondtam neki, hogy ha tud ilyen méretbõl választékot is mutatni, akkor hozatok a Férjemmel egy óriási csokor virágot neki, amíg próbálgatok. Kép Na, erre még mindig mosolyogva a polchoz lépett, tényleg úgy nézett ki, mint aki biztos benne, hogy õ aztán bármilyen méretre tud választékot is biztosítani. Hosszasan keresgélt, közben karátokat lohhadt a mosolya, de végül talált egyetlen egyet... Az az egy olyan volt, hogy középen a két cici között olyan kapcsokkal záródott, mint a hátán. Volt a kapcsokból vagy 5-6 darab, két kézzel is alig tudtam õket ki- és bekapcsolgatni, mindig útban volt a másik cicim, és ki akart buggyanni az, amelyiknél kapcsolgattam. Kép Na, akkor inkább hordom tovább a 85E méretûket, igaz, kicsit felcsúsznak a hátamon, de legalább normálisan nyithatóak.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Márti ez azért mókás. Szegény én a buta paraszti logokájámmal azt hittem, hogy minél nagyobb az ember cickója anál jobban kell melltaró neki. Mivel nem romlandó holmi nehezen értem meg miért nem tartanak. Azért ahogy emlékszem te is normál testarényokkal birsz, eddig azt hittem csak velem van baj, hogy se fehérnemüt se normál ruhát nem kapok...

Tegnap gondoltam egy merészet, hogy most valóra váltom.. hehe. Semmi komoly csak bordo melltartót és hozzá való bugyit akartam venni egy Aranypókban. Nem hogy bordó nem volt, de még méret sem. Ami nem is F csak E. Olyan lelombozó. Hajlamos vagyok ilyenkor azt hinni, hogy ordenálé nagy otromba hájas sertés vagyok. Kép

zsunya
 
 


Sziasztok!

Lili baba is jobban szereti a fekve szopizást és kezd nagyon hozzászokni, így amikor nem vagyunk itthon és ülve kéne szopizni már nem is olyan könnyû rávenni, na meg mindig nézelõdne és forgatná a fejét a cici meg kicsúszik a szájából.

A tejkicsordulásról nekem is vannak érdekes élményeim, amikor pl. csak szóba jön a szopizás, vagy bármi ezzel kapcsolatos akkor van, hogy be is lövell a cicim. Szóval érdekes lenne egy találkozó, ahol sok szó esik a szopiról Kép.

Tényleg a találkozóról mostanában nem esett szó. A nagy meleg miatt teljesen elvetélt az ötlet?

Bubu
bubu
 
 


Sziasztok!
Bubu,
a másik topicban Gyermekek/ 2001. június 1.-... topicban szervezkednek a lányok!

Zsunya,
ennél már csak az jobb a vásárlásnál, mikor be akarják magyarázni, hogy de ez biztos jó lesz, holott te tudod, hogy kicsi! Ja, a hétvégén majdnem kitessékeltek egy xxl-es boltból, mondván ilyen (kicsi) méret ott nincs. Persze csak a ruha volt jó szabású, becsapós, és a hölgy azt hitte egy ajtóval eltévesztettük a bejáratot.Kép Azért néha ez jól esik az ember lányának- fõleg a hiúságának, de attól még a vásárlási gondjai nincsenek megoldvaKép!

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Zsunya! Az én normál testarányaimhoz számold hozzá az azóta felszedett 16 kilót... KépKépKép
Azt, hogy miért nem tartanak jó nagy melltartókat, én se értem. Még az se igaz, hogy nem lenne forgása, benne állna a pénzük, hiszen csak ezen a fórumon is hányan kinlódunk ezzel a problémával!

Ágci! Attól én is nagyon pipa tudok lenni, ha valami kicsi, vagy látványosan nem áll jól, és az eladó bizonygatja, hogy pl. milyen dögül nézek ki a poci-pólóban. Ja, egészen elképesztõen szexik a kis (?) hurkácskák a derekamon szerintem is... Azért az jól eshetett a lelkednek, mikor az XXL boltból ki akartak tessékelni! Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


SZiasztok!

BMárti: ja, azt a rettenetes szoptatós melltartót én nem bírom használni. Nekem is az a rengeteg kapcsos van. Én most is terhes melltartót hordok.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Segítsetek nekem, valahol olvastam, hogy az Avent-nak van olyan cumija és játszó cumija, amelyik nem okoz cumizavart a babánál, jól emlékszem, Avent vagy valami más márkájú és van valami külön neve, vagy mindegyik cumijuk ilyen?
Tudjátok, még csak egy hete tudtunk leszokni a bimbóvédõrõl és most kicsit aggódom, hogy nehogy ezzel rontsam el a kicsi fiam szopási technikáját.

Sziasztok

Szilvi és Petike
bszilvi
 
 


Sziasztok!

Láttam fentebb nagy visszhangot váltott ki a hozzátáplálás dolog. Szerintem az a baj hogy az anyukák két táborra szakadnak / és persze a szakemberek vagy akik annak hiszik magukat is /, és nincs átmenet.
Pedig én tapasztalatból mondom hogy van. Olyan nincs hogy GYEREK , vannak babák, az enyém aki ilyen, és a másiké aki olyan. És ANYA sincs, én ilyen vagyok, ilyen tulajdonságokkal, õ meg olyan. Nálunk a három gyerek mind különbözõ pedig az anyujuk ugye ugyan az. A fiuk boldogan szopiztak és mellette vedelték cumisüvegbõl a teát, majd 10 évvel ezelõtt még 3 hónaposan nyaggattak a kanalazásért, hát ettünk de csak módjával, kicsi fiam már csak 4 hónapos korától tette mind ezt.
Most meg mindenütt az van hogy 6 hónapos kor elõtt egy értelmes felvilágosult anyuka nem ad mást, mintha méreg lenne a megfelelõ eljárással készült étel.Pedig nem az. Ami nem jelenti azt hogy tutira nem lesz allergiás a baba tõle, de ez szerintem akkor is így lenne ha 6 hónapig csak szopott volna. Úgy tudom, hogy a tej ami a bébiételben van ún. hidrolizált fehérjeszerkezetû mint a HA- jelû pépek esetében, tehát nem vált ki allergiát. Én nem akarok bébikaját reklámozni ne értsétek félre a gyümi pép is finom.
Mindeki maga ismeri a saját kisbabáját, szerintem döntse el határozottan, elolvasva több véleményt is hogyan jó nekik. Szerintem az is nagyon jó, ha a kicsi kizárólag csak szopik 6 hónapig vagy még tovább látszik rajta ha már nem elég neki. És az sem baj ha az én Napsugarammal együtt más szopis babák is eszegetnek az egyik szopi elõtt néhány kanál pépes ételt. Biztos van olyan baba akinek ez annyira tetszik hogy hamarabb abbahagyná a szopit, de ez nem hiszem hogy jellemzõ. Ez is olyan mint a cumi és a cumisüveg a fiukkal ellentétben a kicsi lány, nem tudott soha, semmilyen cumisüvegbõl inni, most poharazunk és persze gyakrabban lóg a cicin. Cumit is adtam mind a háromnak, a középsõnek kellett a másik kettõnek nem, gond nélkûl leszokott róla õ is.
Én felajánlottam a különbözõ lehetõségeket a gyerekeimnek és választhattak, már picinek, ha cumizott jó,ha nem hát nem. Ha ma két- három kanál pépet kér jó, ha tõbbet az is akkor kevesebb szopi lesz után. Mivel Napsugár sokat buki a gasztroenterológussal is beszéltünk aki a csecsemõk gyomorproblémájával foglalkozik és õ is egyetértett abban hogy sok esetben jó ha a baba 4 hónapos kora után nem kizárólag csak anyatejcsit kap, persze betartva a mértéket, fokozatosságot.
Szóval én tiszteletben tartom a másik véleményét is, nem biztos hogy az a jó amit és ahogyan én csinálom, de legalább az én döntésem.

Pusssz: Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok Lányok!

Ezúton is szeretnénk veletek tudatni, hogy 2002. július 27.-én Babanetes Nagy Találkozó lesz.

Részletekért kattintsatok ide: [url=http://www.babanet.hu/talalkozo2002.php" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/talalkozo2002.php[/url]

Sok szeretettel várunk mindenkit, reméljük, minél többen el tudtok jönni!

Üdvözlettel:

A Babanet csapatának nevében: Dia
Dia
 


Diacska mier nem irsz????

m
martina
 


Martina, tegnap is írtam, küldtem egy nagy rakás képet is. Nem kaptad meg?

Puszka:

Dia
Dia
 


Hat megfogtatok, mert valoban kulfold van a kepben. De fent vannak a Neten is, talan meg kene probalni erdeklodni, hogy van-e lehetoseg magyarorszagi postazasra.
femke
 
 


Szia Szilvi!

Az Aventnak egyféle cumija van (különbözõ számú lyukkal), ami elvileg nem okoz cumi zavart. Legalábbis õk így reklámozzák, de szerintem ez olyasmi, mint a 4 hónapos kortól ajánlott bébiételek, amikben tejtõl a cukron át a ribizliig minden van, ami nem való még egy 6 hónapos babának se. Szóval nekik eladó. Én inkább az Avent varázsitatót használom, biztos, ami tuti. Egyébként nagyon szeretem az Avent termékeket, tényleg jó minõségûek. Játszócumink is Avent van, de a cumizavart (ha jól tudom) inkább azok a cumik okozzák, amibõl enni (inni) lehet valamit.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok ma is!

Foginyen is lehet tejpötty? Találtam a Peti inye tetején kettõt. Nem hinném hogy fogzik, hét hetes. Kép Na de ha nem tejpötty és nem fog, akkor mi?

Zsunya Holmes, a pöttydetektiv

zsunya
 
 


SZiasztok!

Zsunya: esetleg szájpenész? Ha lebirod törölni a kezeddel, akkor tej, ha nem, és terjed, akkor szájpenész.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Ezeket a linkeket talaltam.

[url=http://www.neckerman.nl/index2.mb1?mb_f020_id=wlzncpgZ28kWLHHaWa7&set=url&url=/produkt/suche.mb1&mb_v301_ch=002a6" TARGET="_top]egyik[/url]

BH
vanaf 45,90 EUR

BH van Glamorise.
Van 40% polyester, 30% polyamide, 20% katoen, 10% elasthan (Lycra).
Kl.: wit (09).
Mt.: Cup C 85
(...)
Cup H 85, 90, 95, 100, 105, 110, 115.

>A HREF="http://www.neckerman.nl/index2.mb1?mb_f020_id=wlzncpgZ28kWLHHaWa7&set=url&url=/produkt/suche.mb1&mb_v301_ch=002a6">masik

BH
vanaf 39,46 EUR
BH van Glamorise t/m cup H.
Van 50% polyamide, 40% polyester, 10% elasthan (Lycra).

Kl.: wit (09), poudre (46).
Mt.: Cup B 85
(...)
Cup H 85, 90, 95, 100, 105, 110, 115, 120, 125.

Itt kulonben a "Bonnie-B" nevu boltban lehet nagyon szep es sok fele nagymeretu melltartot kapni (szineseket is). Talan ezt a bolthalozatot kene keresni?
Ha kell, hetfon megerdeklodom, hogy a Neckermannal lehet-e kulfoldrol is rendelni Neten keresztul, hitelkartyaval.
femke
 
 


Sikerult a linkelest elbaltaznom, bocs.
Ha bejon a Neckermann oldala (www.neckermann.nl), akkor a keresobe (Zoek) ird be
az
N961/718
es az
N960/179
cikkszamot. Akkor megjelenik a kepe is az arunak.
femke
 
 


Sziasztok Lányok!
Nos ezer éve nem jelentkeztem,de otthon nagyon nehezen szántam rá magam, hogy a gép elé üljek. Tudjátok, inkább a családdal töltöttük azt a kevés idõt.

Ebbõl ki is derült, hogy már Finno.-ban vagyunk, ismét itthon. Tehát a 2. találkáról már lemaradtamKép

Magunkról annyit, hogy 6.5 kiló Donci és 64cm. Mi már javában fõzelékezünk, gyümölcsözünk, kb 2 hete csirkehusit is eszik a bébi a fõzelékhez. És persze szopizik rendületlenülKép Szóval ha hozzátáplálásról kérdeztek, már elég "profi" vagyok.

Olvastam, hogy elég sok téma kavarog most a topicban, mindenhez lenne egy-két szavam, de akkor még éjjel is itt ülnék, meg ti is, ha végigolvasnátok. Szóval most csak egy pár dolog.

1. Könnycsatorna-megnyitás

Nem írtam, de mi keresztülestünk rajta júni közepénKép MÁV kórházban csinálta egy szuper szemészdoktornõ, Littmann Juditnak hívják. Mindenkinek ajánlom, akinek ilyen gondja van.
Szóval: a könnycsatorna-átfecskendezés nem= a könnycsatorna megnyitással!!!!Uis a könnycsatorna megnyitás elõtt van az átfecskendezés, amikor steril vizet fecskendeznek a könnycsatornába és azt nézik, az orron át ürül-e ki, vagy visszafolyik. Nekünk visszafolyt, ez jelezte, hogy zárva (ill a születés után nem nyílt meg a csatorna). Mi másfél hónapig próbálgattuk az egyes antibiotikum-szemcseppeket, direkt tenyésztés alapján. De ahogy abbahagytuk, mindig visszajött a váladék. Nem volt sok, csak éppen mindig egy tûhegynyi, de akkor is... Ehhez jött még, hogy mindig olyan fátyolos volt Donci bal szeme. Szóval a dokinõ már a kezdet kezdetén a könnycsatornára gyanakodott, de azért megpróbáltuk az antibiotikumos módot is, sikertelenül.
Szóval az átfecskendezés után egy tûvel nyitják meg a csatornát, mindig méllyebbre nyomják a tût, egészen addig, amig az a bizonyos hártya át nem szakad. Nekünk 5-ödszörre szakadt át. Azóta semmi gondunkKép

Heni és Laura!
Ha gondoljátok, keressétek fel az említett dokinõt, szuper!! És ha van kérdésetek ezzel kapcsolatban, akkor nyugodtan!

2. Melltartó és ruha-témát végigkuncogtam magambanKép Olyan jó tudni, hogy nem csak én érzem magam trampli tejcsárdás malacnak. Pedig nekem csak 80C-s a cicim, de erre sem lehet ruhát találni. Szóval cici-társaim, nyugodjatok meg! Amíg nem vagyunk elöl deszkák hátul lécek és min 45-50 kilósak, addig bárgyú mosollyal tárják szét a karjukat az eladók és nem értik, miért akarunk ruhát venni.

3. BMárti!
Annyira élvezem az írásaidat olvasni!!!!!!! Nagyon bírom a stílusod! Bölcsész vagy netalántán???? Bocs, de azt hiszem, errõl nem beszéltünk a találkán.

4. Pocok!
Pocaklakóval mi újság?? Mekkora már??? Hogy bírod ezt a meleget? Írjál, mi van veletek!

5. Norci!
Ügyes legény Vilike! Hogy bírod az emelgetését??? Hogy-hogy 2 órán át lóg a ciciden? Nem tud betelni velük?Kép

Na mára eldugulok, a bébiételes észrevételeimrõl majd talán holnap.
Addig is puszi nektek!
Nyuszimanó és a 7hónapos Donát
nyuszimano
 
 


Hahó, van itt Valaki?

Csak nekem halt le a netem, vagy tényleg nem jár itt senki??????????????
Pedig lenne 2 fontos kérdésem.
Szandi csütörtökön kapja a 3 hónapos oltást, kell, hogy tudjak errõl valami bõvebbet, ügyes trükkök esetleges nyûgösségek kiküszöbölésére stb.
A másik - gondolom ezt most sokan nem tartjátok helyesnek, megjegyzem én is jobban örülnék ha csak anyatejet kapna a kisasszony, de mivel már fõleg tápszerbõl áll az étkezése, adtam neki 2 napja egy kis banán-alma, banán-krumpli bébipapit , persze csak 1-2 kávéskanál volt az , ami ténylegesen a pocakjába is került.
Néztem, hogy van-e ilyen topic, hogy ne zaklassalak Benneteket ezzel a témával, de nem találtam. Szóval azok a babák, akik tápszert kapnak, gondolom hamarabb kapnak más kajcsit is, mi az amit már lehet és hogyan?

Nyuszimanó!
Mi az hogy 5-szörre szakadt át a hártya? 5-ször mentetek fecskendezésre, vagy ez egy alkalom volt és úgy 5 ször?
Egy kedves dokinénivel én is beszéltem már, benne meg is bíznék, csak most a héten kapjuk a 3. oltást, ezért még húzom ( és reménykedek persze .... )

köszi
Heni
heni
 
 


Szia Heni !

Nálunk az a szokás, hogy szuri után egy órán belül egy fél lázcsillapító kúpot kell adni , és borogatni a lábacskát, valószínüleg ettõl aztán nagyot alszik ha nem szokott akkor is, estére várható láz akkor mérés után lehet ujjabb kúpot adni. Minden baba másképp reagál, ha nyüszi ringasd kényeztesd egy kicsit jobban mint máskor, érthetõ hogy ilyen, az én Napsugaram inkább csak álmosabb és fáradtabb /és lázasabb/ mint máskor, ma kapta az 5 hónapos " adagot ".

Szia: Dzsili+Napsugár
dzsili
 
 


Szia Heni!
Van ilyen topic: Tápszert kap a kisbabám itt az Anyaságban.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Heni!


Írtam neked a "Tápszert kap a kisbabám" c. topikba.

Kriszti.
Kriszti
 


Heni!
Madike is mar tapszert kap ket es fel honapos koratol. Sajna csak addig volt tejem. Igy Madike is mar boven kap mas eteleket a tapszeren kivul. Ha van kedved irhatsz az e-mail-omre: andysj2002@yahoo.com. Ket het mulva tudok adni masikat is, de most a koltozes miatt csak ezt hasznalom.

Nalunk szerencsere jol mukodott a szemcsepp es Madikenek semmi baja. Kopp-kopp.

Azt nem tudom, sajna milyen gyakran tudok idejonni, hisz az allando internet kapcsolatom megszunik, es a koltozes kb.
ket hetet vesz igenybe, de utana mar megint rendszeresen leszek.

Melltarto ugyben en konnyen vagyok, itt en most szules utan DD-st hasznaltam, de van minden fajta. F-es is.

Az elkovetkezo ket hetben azert megproballak olvasni benneteket. Bar nem igerek semmit.
A szombati nap miatt kicsit izgulok, Madike elso repuloutja lesz. A nagy lanyom nagyon jol viselte az elso utjat, igaz o ket es fel eves volt. Remeljuk jol viseli majd.

Addig is meg nem jovok megint, udv. mindenkinek.

Andysj
andysj
 
 


Zsunya,
szájpenész?

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Norci megkaptatok mar a gyerek TAJ kartyajat? Azert teged kerdezlek, mert ti vagytok velunk egyidosek...

Mi nem kaptunk meg semmit, jo tudom, meg csak 3 nappal leptek tul az altaluk vallalt 30 napos hataridot, de mi van ha a gyereknek pont most kell?

Halistennek nem kell, de akkoris!

m
martina
 


Sziasztok!

Martina!
Mi már a 7. napon megkaptuk Dórika kártyáját.
Ma pedig már a lakcímkártya is megjött.
Hülye kérdés, de létezik, hogy a személyi azonosítója 4-essel kezdõdik egy gyereknek????

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Létezik...
1-es:1900-as években született férfi
2-es:1900-as években született nõ
3-as:2000-tõl fiú
4-es:2000-tõl lány


ez mindig így van, ha századforduló van.Pl. az én dédnagymamám is 4-es volt...
Névtelen
 


Hmm...
Nem tudja valaki annak az intezmenynek / hivatalnak a telcsiszamat ahol a kartya utan tudok erdeklodni ?

m
martina
 


Martina!
TB-kártya: 288-5100 - De mi elmentünk a Teve utcába, és kiváltottuk.
A lakcím kártyában a kórház kerületének Okmányirodája illetékes.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Heni: a Gyermekek alatt található Hozzátáplálás topic, szerintem ott is találsz segítséget.

Szia: Laura
p_laura
 
 


Martina!

Mi személyesen intéztük, ill. anyám, és azonnal megkaptuk, hál istennek a mh.-em TB kifizet?hely így minden járandóságot ?k intéztek és már át is utalták.

Nyuszimanó!

Hát Vilike még pici és imád a cicin csüngeni, sokszor csak cumizik, én meg hagyom neki, a játszócumi nem is kellett neki, nem akarom elkiabálni, de mintha kezdene leszokni az órákig tartó szopiról.

És ehhez kapcsolódóan mindenkinek!

Gondolkoztam, hogy ide írjam-e meg vagy a szoptatás topicba, de ha nem ide valónak érzitek akkor ott válaszoltok rá.

Én hagytam Vilit csüngeni a cicin, s?t, ha kérte újra visszatettem a cicire. Így pár órát vele voltam, majd hármat-négyet átaludt egybe, onnantól számítva ahogy leraktam. Aztán volt pár nap amikor nyüg?s volt, nehezen kakilt, nyögött egésznap és szinte semmit nem aludt nappal, kivéve a cicin, aztán örökké felébredt és sírt. Voltunk egészséges rendelésen, ahol most 5380g-nak mérték, 4520 g-vel született. A doktornéni, ugyan nem hallgatott végig hogy mi volt a problémánk, ellenben rettenetesen lecseszett, hogy miért etetem túl a gyereket (csak anyatejet kap!), szerinte hagynom kellene ordítani és nem mellre rakni állandóan! Ett?l a nézett?l kicsit ideges lettem. Ha a lurkó nem éhes és cicin van, akkor nyilván csak cumizik. Másrészt ebbe a kánikulába ami volt, hagyjam ordítani, mikor sokszor csak iszik, utána meg cumizik. Ez olyan nagy baj? Ja és szerinte biztos attól fáj a pocija, hogy túl sokat etettem. Érdekes ugyanannyit van mellen és pár napja semmi baja.
Doktornénik szerint max. 35 percet lehet cicin. Igazság szerint direkt lemértem egy három órás ébrenlét esetén is amit ténylegesen cicin van az 50 perc. Kiváncsi lennék, hogy a doktornéni ha éhes volt és nem adtak neki enni, vagy szomjas és inni, azt hogy viselte? Másrészt valószínuleg nem hallott még a konfortszopiról. És mit vár egy 5 hetes csecsem?t?l?
Lehet, hogy az ? táblázatában az egy hónapos babának fele ennyit kell hízni, de talán figyelembe kellene venni, hogy mi a születési suly, másrészt, hogy a táblázat lehet hogy régi (a többi baba igaz, azok két hünaposak voltak, de ?k is 1 kilot híztak egy hónap alatt) mert, hogy régen nem is születtek ekkora babák.

Norci
Norci
 


Norci!

Nekem azt mondta a Dóri dokibácsija, hogy ilyen fejlett babánál (Dóri ugye 4000 g-al született), elég 25-30 perc egy szopira. Ami kell neki azt kiszívja ennyi idõ alatt. Ettõl függetlenül sokszor akart cicilni gyakrabban is. Én engedtem, de azért nem annyit és annyiszor mint te Vilinek. Viszont ebben a melegben õ elég sok teát megiszik. Ami ugye telít, és egyhamar nem reklamál a ciciért. Szopi elõtt sosem adok viszont, hogy egyen rendesen.
Nem lenne érdemesebb neked is megpróbálni a teát???
Tudom most sokan ellent mondanak nekem emiatt, de szerintem is tényleg túlzás amit Vili csinál. Kép Neked fárasztó. Ne vizet adj, hanem teát. Annak íze is van. Ne add cumisüvegbõl ha félsz, hogy nem szopizik majd rendesen, bár Dórit egyeltalán nem zavarja. Csodálatosan szopizik. Bár ahogy látom Vilit sem zavarná meg hiszen tud szopizni, sõt! Kép
Nekem a csecsemõsök által javasolt csipketea bevált. A gyermekteát nem ajánlom, mert Dórinak rendesen "széltúltengése" lett tõle. Mivel megy tõle a szél rendesen, a gyermektea rendesen megkavarta. Bár nem egy ismerõsömnek csak ez vált be, nekünk nem.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!
Na mi egyidosek jol megosztjuk a tapasztalatainkat...
Kristof szuletett a legkisebbnek 3unk babaja kozul (3400) egy honap alatt felszedett 1 kilot (7 deka hijjan, de azt betudtam neki a vacsinal).
Egyelore meg heti 300-at hizk, es telistele van pottyokkel, ami un. gyermekkori ekcema.
Ma reggel sirosan ebredt. 7.58kor kerult cicire, 8.06-kor kikopte. En megvontam a vallam, megmertem a gyereket es majdnem eldobtam, mert 8 perc alatt sikerult benyomnia 160-at.

Norci: a dokinenidnek uzenem, hogy meg csak 25 perc sem kell ahhoz hogy a gyerek teleszivja magat, de kedves okos dokineni,megis hogy merjuk mennyit eszik? a cicin nincs merojel!

Es kulonbenis! miert vennenk el tole?

Most 2 napja nagyon nyugos szegenykem... faj az a teli pocakja Kép
m
martina
 


Sziasztok!

Norci,
szerintem ez is dokifüggõ. Gabót 3400-gyel hoztuk haza (már a kórházban is csak 40 g-t fogyott), aztán rá 2 hétre már 3820-at nyomott. 1 hónapos és 10 napos volt, mikor legközelebb mentünk méreckedni akkor már 4930. 2 hónaposan 5820, 3 hónaposan 6620. És így tovább. Mostanában kezdett csak leállni a gyarapodása. A mi dokinénink mosolygósan csak annyit mondott (két hónapos oltásnál), tegye le apuka, mert leszakad a karja. Soha nem mondta, hogy ugyan má' anyuka, mit eteti annyit!
Viszont az tény, hogy azért volt hasfájós, mert sokat evett. Igaz, hogy õ téli baba, de hidd el, nem lesz mindig ennyi idõ a szopi, de ezt leírtam neked a levélben is.
Azonban ha nagyon szeretnéd megnézni, hogy benn van-e a normális határon belül ajánlom ezt az oldalt:
[url=http://www.babaszoba.hu/services/percentil?BCID=BA579E10-3769F2D6-B9F833E5-7581B2A0" TARGET="_top]Fejlõdési görbe[/url]

Én már kipróbáltam! Különben ajánlom figyelmetekbe ezt a lapot tényleg hasznos!Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Norci!

Barni fiam dettó ugyanezt csinálta!
Nem adtam neki se teát, se mást, most (9 hónapos múlt) is csak vizet iszik, ha szomjas. Nem cumizik. Kicsit tömör ugyan, de egészséges, kiegyensúlyozott. Dönts saját belátásod szerint. Ja, és kb 4 hónapos korától csökkentek a maratoni szopik!!!

Sok sikert!

Henke+Barnabás
gesztenye
 
 


Még annyit, hogy biztos van sok olyan baba, akit nem zavar, ha teát vagy bármi mást kap 6 hónapos kora elött az anyatej mellé, de bizony ez komoly gondokat is tud okozni. Pl:
- baba megtelik más, "üres" kalóriákkal, nem szívja eléggé a mellet, és hiába fej a mama, nem termelödik elég tej, elapad
- a bélflóra felborul a másfajta tápláléktól (ez vonatkozik a csuklás ellen lenyeletett citromlére is!), csökken vagy megáll a gyarapodás, mert már nem tudja úgy feldolgozni az anyatejet sem, mint elötte
- a cumitól könnyebben alakul ki szájpenész, illetve cumizavar, ettöl szintén elapadhat a tej!!!

Valóban más minden gyerek, de honnan tudod, hogy nem pont a te babádnál történik ez?

Még egy példa: ismerösöm kicsijének mindig fájt a pocija. Védönö tanácsára áttért a 3, majd a 4 óránkénti szopiztatásra, közötte teáztatott és fejt. Kb 4 hónapos korában csak üvegböl itta meg a lefejt tejet a baba, aztán 5 hónaposan már tápszerezni kellett. Pedig eleinte rengeteg teje volt a mamájának!!! Haladó szellemü tanáccsal mindez elkerülhetö lett volna.

Az allergiákat, betegségeket már nem is említem. Tudom, hogy 15-20 éve is felnött mindenki felezett tehéntejen, de a déli napsütésre is ki lehetett menni mindenféle börrákveszély nélkül...

Nem riogatni szeretnélek titeket, csak azt szeretném, ha reálisabban néznétek a dolgokat. Nagyon jók vannak az lll.hu oldalon, ajánlom!!!

(Barnabás már 10 hónapos lesz, 6 hónapos koráig csak szopizott, és most is naponta többször szopizik még.)
gesztenye
 
 


Félre értés ne essék, én egy percig nem aggódom, csak doki néni huzott fel!-
Coryt idézem, kulonben is tejem van, id?m van miért ne szoptassak! Ráadás a növekedés üteme már lassult. Az els? héten 40 dkg, következo két hét alatt pedig 60 dkg

Amugy mar nalunk sem tart annyi ideig a szopi, és Vili ugy dontott hogy onállo és haromszor ma egyesul aludt el! Kép Es ugy dontott, hogy a cici helyett a kezet is lehet szopizini, ugy is el tud aludni, csak mig elalszik addig van a kezfeje a szajaban! Olyan édesKép

Kata!

Szerintem nem kilo függ?, hogy ki mennyi ideig eszik, az elején tényleg nem tudta gyorsan. ÉS ha utána számolunk három óra alatt, amig fennt volt ténylegesen 50 percet volt cicin. MAjd3-4 órát átaludt, akor kb. 7 óránként evett 50 percet, amit számolhatunk úgy is, hogy 3,5 óránkét 25 percet, no az nem rossz igaz?
Kata csak nem cukrozod a teát, az iz miatt? Vilinek sem a viz, sem az ures tea nem kellett, marad a cici Kép

Ágci!

Vili egyáltalán nem hasfájós. Más miatt nyügl?dtünk, talán a meleg és a frontok.

Norci
Norci
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?