Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszi mindenkinek!
Brikancs mail ment.

Péntek hajnalban elment a nyákdugóm,elmentem a dokihoz, azt mondta még nincs semmi.
Szombat hajnal 5:12-kor elfolyt a magzatvizünk, 6:20-ra bent voltunk a Klinikán.
Nagyon gyorsan tágultam, úgyhogy sürgősen a vizsgálatok után 7.30-kor vittek a műtőbe. 7:42-kor megvolt a Pici fiam!
Kómásan nem sokat láttam belőle,csak a haját.
Az őrzőbe felhozták egy pár percre 11 felé.
Másnap leraktak a gyerekágyra, és megkaptam a Picit.Először még csak behozták páróránként.
Másnap már velem volt napközben, de estére betoltam, mert alig bírtam mozogni, tökre bevizesedtem./terhesség alatt nem voltam vizes/
Keddtől volt velem non-stop.

A nővérkék rendesek voltak.
Egy két csecsemőssel nem voltam megelégedve.
Jöttek "bemutatni", hogy kell tisztába rakni a gyereket, leápolni a köldökét.Hát nem sok időt pazaroltak ránk./első szülő anyák voltunk mind/
A szoptatást is úgy mutatta be, hogy belenyomta a gyerek szájába a cicim és azt mondta, hogy jól szopik.Ahoz képest ordított egész nap, mert mint kiderült bimbóvédőre lett volna szükségem.Másnap vettem egyet.Azóta nincs gond a szopival.
De azt a napot nem kívánom senkinek.Egész nap ültem az ágy szélén és próbáltam szopiztatni.
A lényeg az, hogy az információ átadással nem voltam megelégedve.

Fürdetést sem mutattak, mert ugye elviszik őket füröszteni.

Hál isten a szobatársak jók voltak. De rég idegeskedtem már ennyit.

Remélem nem vettem el senkinek a kedvét, lehet csak én fogtam ki.

Norbi, Dorka

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 


Szia Dorka!

Norbi nagyon édes Kép!
Sajnos nekem is hasonlo tapasztalataim voltak a klinikan Kép, kicsit megviselt a sok ujdonsag és nem voltam elég hatarozott, igy én is nullaval egyenlö informacio mennyiséget kaptam kb Kép Utana kell jarni a dolgoknak sajnos különben sokszor tényleg nem foglalkoznak az informacio atadassal Kép Kar, mert ugy sokkal jobb lenne mindenkinek.
Azért szerencsére van néhany nagyon kedves csecsemös, aki kérésre tud segiteni.
Vagy lehet, hogy tényleg abba a 2 szobaba érdemes menni, amit Agi emlitett.

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!
Brigi! A dokink nem volt ügyeletes, egy Dr Sára Levente vizsgált meg. Nagyon szimpatikus volt. Bevallom őszintén, egy kicsit meglepett, hogy van fogadott orvosom, aki ilyenkor beküld a klinikára, és még azt sem ajánlja fel, hogy következő héten (mondjuk, amikor már munkaideje van) megnéz. Azt hittem, hogy ha már egy vagyont kifizetek ezért a "szülés business"-ért, akkor nem annyi lesz a reakció egy ilyen problémás esetnél, hogy jó, akkor a magánrendelésen (!) egy héttel hamarabb -jelen esetben jövő héten szerdán- szeretne látni. Lányok, túl naiv vagyok? Nálatok hogyan működnek az ilyen dolgok?

PP!
Ez a fekvés nem tudod, hogy mennyire komoly? Engem az uram még vécére is épp hogy csak fel enged kelni. Meg azt mondja, hogy ne üljek az ágyban. Azt azért szabad, vagy tényleg vízszintesben legyek végig? Édesanyámnak a 4. hónaptól a végéig (!) kellett feküdnie - ehhez képest egész jó helyzetben vagyok. Kép

Dorka! Mikor tetted először mellre Norbit? Melyik szobában voltál?

Mindenkinek köszönöm a bíztatást! Elvileg még van rá esélyem, hogy valamikor felkelhessek (még szülés előtt). Jó lenne, mert a gyereknek még semmit nem intéztünk. Na jó, pár ruha van, de se babakocsi, se kiskád...

Nem tudja valaki mi van Lillóval? Gyanús a csend!

Üdv,
Rita

Kép

Kép
rita81
 
 

 
 

Dorka!

Elfelejtettem mondani: gyönyörű a pici babád!!
Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok!!

Rita ez meglepő Valent dokitól, nem tudom mostanában olyan mások a dokik nálunk a klinikán is:-(( Tényleg pihenj!! Én most szerdán megyek hozzá:-))
Én is ezen gondolkodtam, hogy mi lehet Lillóval.

Puszi!

Brigi

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok!

Dorka,
Tényleg gyönyörű a pici fiad! Kép Gratulálok és jó egészséget mindkettőtöknek.

Rita, Gabek, Indigo,
Nektek mennyit mocorog a pocaklakó? UH-n mindig azt mondta eddig a doki Blankára, hogy mozgékony, de van amikor alig érzem. Tegnap délután is tök para voltam, mert reggel óta nem éreztem, hogy mocorogna. Estére szerencsére felélénkült és megnyugodtam. Szóval 31. hetünk ellenére nagyon finom mozgásokat produkál... Persze nem feltétlenül kell szétbunyóznia a pocakot, de mégis jó lenne jobban érezni.

Brigi,
A tesóm ivott annak idején laktoherbet, de csak azután, hogy megszült. Azt mondja nem kell előbb elkezdeni, de szerinte mindegy milyen folyadékot iszik valaki, a lényeg, hogy igyon napi 2-2,5 litert. Én még edzek erre a menyiségre Kép, egyelőre örülök, ha a napi 1,5 liter megvan. Még szerencse, hogy nyár lesz és talán szomjasabb leszek. Ja és a tesóm "szeles" lett a laktoherbtől Kép, de van más hasonló teakeverék is, csak elfelejtettem a nevét.

Prücsök

prucsok
 
 


Dorka,
nagyon szép, formás a kisfiad! Gratulálok!
Szerintem igazad van, valóban nem adnak önszántukból nagyon sok információt a csecsemősök, úgyhogy kérdezni kell! Én anno minden hülyeséget megkérdeztem, ha valamiben nem voltam biztos, és akkor mindig segítettek. Szóval lányok csak nem szégyenlősködni!

Rita,
én 3 hétig szigorúan feküdtem, szóval amit a párod is mond: csak fürdőszobába meg kajálni keltem fel. Az ágyban is vízszintesen feküdtem, mert elvileg úgy nem nyomja semmi a méhszájat, ha ülsz, akkor a méh teljes súlya ugyanúgy ránehezedik. De lehet, hogy ez fölösleges volt, nem tudom, nem mertem kockáztatni. Aztán hogy a doki azt mondta, lehet kicsit lazábban, most már mászkálok a lakásban, de ha tehetem (egy másfél éves mellett nem evidens), akkor azért lefekszem. Én a 34-35. hetet akarom kivárni, szerintem utána majd még többet merek mozogni. Meg hát akkor azért már olyan óriási nagy baj nem történhet. Szerintem jövő héten kérdezd meg a dokidat, hogy pontosan mit is ért a fekvés, pihenés alatt. Kép
Nekünk is be kellene még szerezni pár dolgot, tegnap a páromat küldtem el a DM-be, hogy vegye meg a kórházi csomagba hiányzó dolgokat. Hát, képzelhetitek... vicces volt. De végül is nem is vett nagyon nagy baromságot. Kép

PP
pöttöm_panna
 
 


Sziasztok!!
Prucsok köszi, hogy megkérdezted nekem:-))

Dorka ment a mail:-))

Puszi nektek!!!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


SziasztokKép

Beszéltem Lillóval telefonon. Pénteken a ctg után bentfogták a korházban, mert nagyon magas lett a vérnyomása és az orvosa jobbnak látta, hogy ha bent látják el őt. Azóta sokat pihen és nagyon szépen köszöni hog aggódtatok érte. Holnap ha tud felmegy a felkészítőre.

Mi elég ramattyul vagyunk, vagyis most már csak én. Elkaptam Danitól a hányós hasmenős virust és péntek éjjel óta bérletet váltottam a wcre. Egyetlen haszna vab csak neki, baromi jó fogyókura, eddig 7 kilót fogytam, ennyi víz távozott belőlemKép
Ma meg volt az első apa nélküli napunk, elég vegyesen telt, főleg hogy még nem vagyok a toppon, remélem ennél már csak jobb lesz a többi.

RitaKép
Tessék nagyon vigyázzni ám magadra, és komolyan venni a fekvést, hogy ne nyiljon tovább a méhszáj, az ülés se jó, mint ahogy a lányok irták is, max felpocolt fekvés. Vedd körbe magad könyvekkel, és pihenj sokat, hallgass zenét.

DorkaKép
Tündéri a pici fiad, még egyszer nagy gratula hozzá. Ami meg a vegyes érzelmeket érinti nagyon megértelek, főleg első babásként nehéz, mert nem igazán tudja az ember hogy mit kérdezzen, egyáltalán mi az amit nem tud. IGy a többieknek csak azt tudom tanácsolni, hogy bármi kétely van benne kérdezzen, inkább százszor, mint hogy ne kapjon valamire választ, nem kell kimélni a nővéreketKépKépKép

BrikKép
Nem kaptam emailt tőledKép

Nah most mennem kell mert Petya berreg, Dani meg már új parókát készül nekem készíteni, mert a hajam huzgálja, mintha fésülné.

puszi
Ági Peti Dani

Kép

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Prücsök, nálam a magzatmozgás mindkét gyerkőcnél más. A Fanninál nekem is olyasmi lehetett, mint amit Te írsz. Lágy. Nem hiába hiszen kislányok. Viszont most úgy mozog a hasam, mintha hullámvasút lenne. Néha már zavar, mert fáj is, olyan erős. Úgyhogy szerintem ne aggódj, minden gyerek más. Bár tudom, jobb érezni szinte minden órában, mert akkor megnyugszik az ember, hogy minden rendben van. Ja és azt olvastam, hogy a 30. héttől egyre kevesebbet mozog, mert kevesebb neki a hely. Úgyhogy szerintem nyugodj meg. Állítólag ebéd után le kell feküdni a bal oldaladra és 1 órán keresztül számolni kell a magzatmozgást, ha megvan a 10 akkor minden rendben van. Bár nem tudom mennyire jó ez a megállapítási módszer, mert szerintem van olyan baba, aki akkor alszik, máskor viszont behozza Kép. Nem?

Egyébként a folyadékivással kapcsolatban engem ezzel vittek a sírba, hogy igyak sok folyadékot, és lesz tejem. De ha egyszerűen nem kívántam???? És most olvastam valahol, hogy az sem jó, ha az ember leerőlteti azt a mennyiséget. Úgyhogy mindenki igyon annyit, amennyi jól esik.

Ági, ez nem lehet igaz, rátok jár a rúd. Most már aztán meggyógyulni!!!!!

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ha valaki ismeri dr. Tahy Andrást (magán rendelője ha jó az infóm akkor Budapesten az Attila u. 2/A alatt található) az legyen szíves megadni a rendelőjének, asszisztensének telefonszámát. Úgy tájékoztattak, hogy Õ végez meddőségi vércukor vizsgálatot. Erről szeretnék igazán többet tudni. Segítségeteket előre is köszönöm: Szabóné
szabóné
 
 


Helló!
Gratulálok Dorka! Kívánok nektek jó egészséget és sok tejcsit!
GYerekek! ma ráálltam a meérlegre! 66 kg!!!!!Kép
57-ről indultam, s most még csak 24 hetesek vagyunk! A nagykönyv szerint: " A modell súlygyarapodása:4.5 kg!" JAJ! JAJ! Most mi lesz?Kép
Pocaklakó mozgásáról: nekem speciáll szétbunyózza a hólyagom! Jó nagyokat rugdos, de a kedvencem, mikor felkucorodik a kezemhez, s kinyomja a hasfalam! Imádom!
Látttam az eper téma felcsigázott mindenkit!!!Kép
A babkötvényről: az jár nem? nem kell kiváltani, nem?
Ma gyönyörű idő volt, s emiatt a sulinkban kikapcsolták a fűtést, csak az felejtették el, hogy hideg van az épületben, mert kb. másfél hete nem fűtenek. Gondoltam hazamegyek! Jót mérgelődtem!

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

Kicsit(?) ritkán jelentkezem Kép
Gratulálok minden újdonsült anyukának!!!

Az én Balázsom ma 4 éves - hihetetlen, hogy megy az idő! Íme, így lett az újszülöttből nagyfiú:

Kép

Puszi,
Annamari
muter
 
 


Anid,

A babakötvény összegét alapból elkülöníti az állam, de ahhoz, hogy a gyerek nevére kerüljön, kell nyitni egy számlát, amir állambácsi átutalja a pénzt. A részleteket megtalálod a http://www.magyarorszag.hu/100lepes/babakotveny oldalon. Kép

Ma nekem sem lehet egy szavam se Blankára, egész este izeg-mozog. Kép

Indigo,
A folyadékivásról és tejről jut eszembe, hogy a Weledának van emlőápoló olaja is, ami állítólag segíti a tejképzősédt és a tej kiürülését. (De most már nem Weledázok többet, mert azt hiszitek jutalékot kapok érte Kép, pedig tényleg csak a Kriston trénerem ajánlotta.)

Jobbulást a betegeknek!
És jó éjt mindenkinek!
Prücsök

prucsok
 
 


Sziasztok!

Annamari, Boldog Szülinapot Balázsnak. Isten adjon Neki áldott egészséges, boldog, hosszú életet. Már kész nagyfiú!!!!!

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Annamari!

Én nagyon hiányollak !!!! Gyere gyakrabban! KépMeg egyszer már meglátogathatnátok is! Kép

Boldog szülinapot Balázsnak!!! Kép Kívánok neki sok boldogságot, egészséget, szerencsét, és sok csokit! Kép

Prücsök: én úgy tudom, hogy kell egy igazolás az Államkincstártól. Mi még nem kaptuk meg, de ma felhívom őket!

Ági, nagyon édesek a kölykök! Kép

Anid: ne nézegesd a modell súlygyarapodásást! Kép Majd leadod szülés után. Én Ádámmal már szülés után nem sokkal visszanyertem a súlyom. Most "kissé" sokat híztam (21kiló),pedig gyümölcsnapokat is tartottam az utsó 2 hónapban. Ettől óva intek mindenkit, mert rajtam csak a depresszió jött ki, meg egész nap szédelegtem, meg hányingerem volt, és ugyanúgy híztam, mint addig.
De már lement 14 kiló rögtön, majd itthon 1. A maradék 6 meg majdcsak lemegy valahogy. (Most nem fogyózom, azt eszem, amit szeretnék, pl. csokit, este kiflit, cukros joghurtot.).
Na, szóval, nyugi!!! le fog menni. KépA modell pedig mondjon le!!!!!!

shine Kép
shine
 
 


Prücsök!

Nem tudom igazából összehasonlítani, de nekem úgy tűnik, elég sokat mozog a pocaklakóm. De azt mondják, hogy ha érzed rendszeresen, hogy mozog, akkor nem lehet baj. Kint is különbözőek a babák, szerintem, bent is.

PP!
Köszönöm a részletes választ! Engem kajálni sem enged felkelni a párom, cserébe viszont néha kicsit üldögélek az ágyban. Azért igyekszem nem túl sokat. A dokim azt mmondta, hogy a 24 órából 20-22-t kellene feküdni. Hát ebben bőven benne vagyok. Most vagyunk 31 hetesek (úgy értem, Te is, ugye?), egy 6 hetet elég kibírni, és akkor minden oké már.

Ági!
Köszi a bíztatást! Igenis, értettem, fekszem. CSak még gyorsan bepötyögöm a válaszaimat, oké? Kép (Mi az a felpolcolt fekvés? Felpolcolt lábbal vagy arra gondolsz, hogy felpolcolt háttal? Magyarul az ágy háttámlájának nekidőlhetek, vagy már az is túlzás?) Neked meg kitartást, ezek a hetek a legnehezebbek (álítólag), pláne, hogy még azt a fránya vírust is elkaptad!
Esetleg meg tudnád adni Lilló tel.számát (somogyiritakukachotmailpontcom)? Szívesen felhívnám, rendszeresen szoktunk emailezni, és most jó lenne beszélgetni vele. (Õt is pont most kötötték ágyhoz. Szegény.)

Brigi!
Sajna akkor tényleg nem találkozunk, én jövő héten megyek! Minden jót neked!

Üdv mindenkinek, Annamari, gratula Balázsnak!

Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok!

Köszi Brik!
Három képet küldtem. A másik kettő homályos?
Megpróbálom, valahogyan felrakni.

A 222-es szobában voltam.

Tényleg volt egy szülésznő és egy-két csecsemős is aki aranyos volt, csak hozzánk nem azok jöttek be. Csak azután beszéltem velük, amikor már felment a pumpám.
Elég baja van az embernek, legalább empatikusak lehetnének.
De lehet nekem vannak túl nagy elvárásaim.
Na jó nem ragozom.

Ági, Rita, Lilló vigyázzatok magatokra!

Dorka

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 


Bocsánat Dorka, de szégyenlem magam az alsót nem láttam:-(( Pedig az egy annyira édes kép!!!! Bocsánat!!

Felteszem Norbit a homályos képet is:-))
Kép
Az egyik nagy lett azt otthon felteszem, csak mennem kell Liliért az iskolába:-)) Dorka nagyon szégyelem magam!!

Brigi

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Látom szebbnél szebb babák születtek idén. Kép

Ma reggel voltam vérvételen és ennyien még az életben nem voltak. Kép 1,5 óra volt, míg sorra kerültem, így aztán várakozás közben összehoztam a találkát a szülésznővel, Etával. Tényleg nagyon kedves és segítőkész. És ezek után még mindig vártam... Szerencsére az utánam sorban álló kismama tartotta a helyemet. Tényleg, nem volt ma rajtam kívül valaki más is vérvételen? Ennyi kismama közt akár lehetett is...

És ma még a villamoson is átadta a helyét egy úriember. Vannak még csodák.

Prücsök

prucsok
 
 


Sziasztok!!

Boldog születésnapot kivánok Balázsnak!!:-))

Dorka a 3. kép:Kép

Én pénteken megyek vérvételre:-))) Holnap meg a dokimhoz.

Rita Valent doki a rendelőjében néz szvhangot? Úgy szeretném már hallani a kicsi szívhangját.

Ági küldöm mégegyszer a mailt és Jobbulást kivánok nektek!!!!++++
Puszi nektek!

Brigi

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Szia Szabóné! (Bocs, a keresztnevedet nem tudom)
Én szívesen megadom Tahy dr. elérhetőségét, ha adsz egy email címet.
Huncut

Kép
Kép
huncut
 
 


Prücsök!
Én tegnap voltam vérvételen és majdnem egy órát álltam sorba. Én a hétfőre fogtam, de ezek szerint a kedd sem jobb Kép Ráadásul az egész folyosón ugyanez volt a helyzet, az uh-nál is rengetegen voltak. Én mindig ebédidő környékén megyek ultrahangra, ma is voltam és kb. 4-5 kismama volt "csak" előttem.

Úgy tűnik a kis Huncut még nem készülődik kifelé, minden vizsgálat azt mutatja, hogy még benn akar maradni. Igaz még papíron 8 napja van hátra... Kép

Sziasztok,
Huncut

Kép
Kép
huncut
 
 


Muter,
boldog szülinapot Balázsnak!

Ági,
neked jobbulást! Beállt már a kétgyerekes napirend? Hogy bírod?

Rita,
igen, én is a 31. betöltött hétben vagyok. Én Húsvét előtt megyek vissza a dokimhoz, addig pihengetek, de remélem, hogy utána már szabadon mászkálhatok. Van még egy csomó elintéznivaló, meg már az idő is tök szép, ráadásul attól félek, hogy ha valamennyire nem nyerem vissza szülés előtt a formámat, egyszerűen nem lesz erőm rendesen szülni. Egy hónap fekvés után a múltkor pár lépcsőfok után már izomlázam volt.

PP
pöttöm_panna
 
 


Sziasztok,

Hétvégén nem olvastam, mivel itt a tavasz és inkább a szabadban ill. barátoknál töltöttük szinte az egész hétvégét, és erre tessék Ritát ágyhoz ragasztják, Lillót is bent fogják. Lányok ne csináljátok ezt mert még elkezdek parázni. Jobbulást kívánok nektek és próbáljátok jól viselni a kellemetlen helyzeteket is.

Ráadásul ma láttam is Lillót a felkészítőn, de addig még nem olvastam a maileket, pedig ha tudtam volna mondtam volna egy-két biztató szót, szóval bocs, hogy nem tettem Kép

Indigo
Nekem is elküldenéd a tejnövelési tippeket?! a ggabiegykukact-oline.hu e-mail címre

Kgk
Azt hallottam, hogy a MOM Parban, talán a műv. házban kéthetente szombaton van baba börze, azt ismered? Melyik szombaton lesz legközelebb, mert arra elmennék néhány cuccot venni a gyerkőcnek.
Megteszed, hogy veszel nekem málnalevél teát? Mivel én arrafele dolgozom, ezért nem kérem, hogy küld el postán, hanem inkább fussunk össze valamikor, ok?

Prücsök
Nekem viszonylag sokat rugdos a babám, reggel-este tutira, ébredésnél ill. lefekvéskor is. Napközben változó, mivel akkor főként a munkára figyelek, de mindig jelzi, hogy róla se feledkezzek meg Kép Volt olyan meetingem, hogy angolul folyt az egész és a pasi dumájára annyira rugdosott, hogy nem tudtam figyelni és ki kellett jönnöm.
De ez tényleg mindenkinél más, emiatt ne aggódj!

Jár közületek valaki masszászra? Mert ha nem nagyon tudom javasolni mindenkinek. Tegnap voltam először egy természetgyógyásznál, de nagyon jó volt. Először kicsit a lábamat masszírozta, után a baba kapott kb. fél órás masszázst, majd megint én. Először nagyon furi volt, hogy a hasmat bárki is nyomkodja, de nagyon jó érzés volt. Állítólag a 24. héttől lehet kezdeni és hetente 1-szer kell menni. Azt is mondta a nő, hogy aki hozzá járt azok átlagban 2-4 óra alatt szültek meg. Köztük az egyik munkatársam is, tehát van bizonyítékom is.

Na jó azt hiszem, most már behoztam az elmaradásomat,

üdv,

Gabi

Kép

Kép
gabek
 
 


Gabek, megpróbáltam elküldeni, de a gép visszadobta. Nem írtad el az email címedet?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Gratula az új babókhoz nagyon szépek.

Lenne egy nem idevágó kérdésem. Mégpedig: egy méhszájseb műtétért általában mennyi pénzt szoktak adni?
A dokim azt mondta, hogy csak 1 napot kell benttöltenem(csak azt nem tudom, hogy 1 éjszakára gondolt?), így hála a jó égnek a bébit csak 1 napig hagyom egyedül az apjával, de akkor is nagyon hiányozni fog. Légyszi aki tud valamit ennek a meneteléről az írjon ide.

Előre is köszi:

Mesa és Luca
2 hónap+ 4 nap

Mesa, Luca

Kép
mesa
 
 


Sziasztok!

Gabi! Vigyázz Magadra, lassan a tábla minket érintő részéből egyedül Te vagy "szabadlábon"! Kép

Egyébként én most már sokkal jobban érzem magam, remélem, hogy ez azt jelenti, hétvége után már felkelhetek. Lillóra gondoljatok sokat, beszéltem vele tegnap, és nagyon rosszul tűri a kórházat.

A vérvételhez csak annyit: ha nincs benne extra vizsgálat (mondjuk hepatitis, rubeola stb), akkor érdemes máshol megcsináltatni, ahol nem kell sorban állni. Én múltkor a cégemnél vetettem vért (van üzemorvosunk a reptéren), és tök jó volt, nem kellett várni. A dokinak meg mindegy, honnan hozod a leletet. Lehet, hogy ha mindenki ezt csinálná, nem járna jól a Klinika, de szerinem ha páran megoldják máshol, az nem gond. Az UH-ra mi is 11 körül mentünk múltkor és fél óra alatt bejutottunk!

Jajj, milyen szépen süt a nap, én meg itt fekszem... élvezzétek a jó időt, aki teheti!
Üdv,
Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok!

Gabek,
Hova jársz masszíroztatni? Én eddig csak egy kismamákat masszírozó nőről olvastam az egyik Kismamában, de még nem jutottam el odáig. Sajnos, innen Herceghalomról minden kiesik és ha már bekocsikázok, akkor több dolgot igyekszem eléintézni, amitől aztán délutánra hulla vagyok. Tegnap is ez volt, masszázs helyett be is ültem a egy kád forró vízbe áztatni magam, pedig ezt már az elején megtiltotta a dokim. Kép Szóval engem érdekelne, bár nem tudom eljutok-e oda.

Már nem is nagyon bírom az autókázást, csak ha fújatom magamra a hideg levegőt. Lehet, hogy érdemesebb lenne vonattal járnom...

Tényleg, a masszázsról jut eszembe. A klinikai tanfolyamon esik szó babamasszázsról?

Tegnap, hogy beszéltem a szülésznővel, Etával és szóba került Ica néni + a 127-128-as szoba. Azt mondta nem tudja garantálni, hogy az ember oda kerül, de persze megpróbálja és ha van ismerős valamelyik szobában és ott van hely, akkor mindenképp segít. És bátran kell kérdezni a nővérektől. Amúgy Eta olyan kis cinkos típus, nagyon kedves és megnyerő, úgy érzem tényleg jó választás. KépKépKép

Gyakorló anyukák,
Felmerült a lázmérő probléma. Érdemes beruházni fülhőmérőbe (aminek hanyattestem az árától) vagy elég a hagyományos vagy a digitális? Most épp ott tartok, hogy mi is felnőttünk hagyományos lázérővel...

Prücsök

prucsok
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy csak most tudtam jönni, igyekszem bepótolni a lemaradásomat!

Dorka!
Gratulálok Norbihoz, nagyon nagyon szép baba!
Jó egészséget és sok boldogságot!

Sára!
Én is megerősiteném, hogy Vincus nagyon édi Kép, csak el ne szaladjon a telefonszámla! Kép
A közös séta jó ötlet, csak az a gondom, hogy mi pont kettőkor szoktunk ebédelni, ami éppen a ti sétálóidőtök közepén van.
Egyszer szoktatok lemenni egy nap? Mi általában egyszer, de sajnos csak 3 óra után sikerül elindulnunk az esetek legnagyobb részében.
Bár vannak néha kivételek, amikor Boti hamarabb megéhezik. Szerinted az lehet, hogy egyik nap beszélünk, másnap találkozunk? Úgy értem, hogy elég-e előző nap megbeszélni a talcsit?

Gabek!
Ez most olyan volt részemről, mint a mesebeli nyuszika, aki telerakja a kirakatot áruval, aztán nem nyitja ki a boltot :Kép!
Ezt most arra mondtam, hogy ajánlgatom itt a málnalevél teát, aztán napokig felétek se nézek!
Szivesen megveszem neked a teát! Szombaton megyek piacra, ha az jó úgy neked. Mennyit vegyek? Úgy láttam, hogy egy csomag kb. 40 dkg lehet és nem filteres a tea.
Irok, ha megszereztem a cuccot Kép, és összefuthatunk!

Rita, Lilló!
Szoritok nektek, remélem, hamar helyrejöttök!

Magunkról annyit, hogy immáron hét és fél hónaposak vagyunk. Megtanultunk szépen forogni ide-oda, össze-vissza Kép és újabban tapsikolunk is.
A tetete, papapa alapszókincs lett. Kedvenc elfoglaltságunk a csörgő tárgyak bizgerálása, reggelente pedig szüleink ébresztése hajhúzással és szemhéjuk nyitogatásával /ez konkrétan igy értendő/.
KépKépKép
Egyébként jó baba Kisbotond, nagyon édes kiskrapek lett belőle. Apukája imádja, a vonzalom kölcsönös! Kép Rengeteget eszik, nagyon szereti a főzeléket, egyszerre lehúz most már három decit!!!!

Puszi mindenkinek!

Kinga
kgk
 
 


Prücsök, én személy szerint most fülhőmérőt fogok venni Áronnak, mert a Fanni annyira nem bírta ha a fenekébe dugdostam a hőmérőt, hogy az csak na. Nagyon sajnáltam. Pedig digitálisunk volt, nem is tartott sokáig, de szegény mindig annyira sírt.
Úgyhogy én úgy gondolom, hogy jobb a fülhőmérő.

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Brik
Nincs semmi harag! Sőt, köszi, hogy felraktad a pici fiamat!

Mesa
Mikor lesz a műtét?
A barátnőmet meg tudom kérdezni a menetéről, mert neki volt kétszer is.

Szerintem amennyit gondolsz. 20-ast?

Sajna én nem kérhettem Ica néni szobáját.
Az őrzőből levittek hármunkat egy üres szobába.
Két napig 3-an voltunk,utána 4-en.

Ha valaki eltudja intézni, főleg első gyeerkes, akkor intézze el, mert egy csomó idegeskedéstől megkíméli magát és a picijét!

Dorka

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 


Dorka!
A műtét szerintem a hónap elején lesz, de még a dokival időpontot kell egyeztetnünk. Megköszönném ha megkérdeznéd a barátnődet. Pénzügyileg meg én is olyan 20-30-ra gondoltam. Mert ugye ez már "rutinműtétnek számít" manapság vagy nem jól tudom?

Mesa

Mesa, Luca

Kép
mesa
 
 


Sziasztok Kép
Megint régen jártam itt, de azért rendszeresen olvaslak titeket. Mentségemül szóljon, hogy még mindig dolgozom és nem sok időm marad irogatni Kép

Dorka Kép
Gratula a kicsi fiadhoz Kép Nagyon formás emberke Kép

Ági Kép
Sajnálom, hogy rosszul vagy te is, kitartás Kép
A fiúk nagyon édi-bébik Kép

Rita Kép
Pihengess, ez tényleg nagyon fontos Kép Tudom, hogy nem könnyű, de muszály Kép

Lillóval találkoztam tegnap. Eléggé maga alatt van Kép Drukkoljatok neki nagyon Kép

Indigo Kép
Nekem is küld el kérlek a tejnövelős tippet, köszi Kép
Ja és a fiam Péter Donát lesz és a szülésznőm Zsoldosné Eta Kép

Prücsök Kép
Nekem nagyon bevált a fülhőmérő. Mikor a lányom már nagyobb lett egyedül is meg tudta mérni vele a hőjét Kép

Annácska 38+2

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Sziasztok!!

Annácska köszi az infót Lillóról én nagyon drukkolok neki!!:-)) Puszilom, ha látjátok!!

Tegnap voltam a dokimnál és képzeljétek egy ember volt előttem:-)) Jó volt hamar végeztem, hallgattunk szívhangot és nagyon jó érzés volt eddig minden rendben:-) Holnap megyek vérvételre remélem az is jó lesz!!!!:-)) Nem megy valaki holnap a klinikára? Valaki ismer egy Jucus nevű szülésznőt?

Dorka köszi!!!

Puszi nektek!!

Brigi

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok!

Olyan aranyosak vagytok, h hiányoltok, nagyon el vagyok havazva, Balázzsal ezerrel nyomjuk a gyógytornát, heti 6 alkalom, és úgy néz ki a napunk, h 6 körül hazaérek, fél7 magasságában elkezdjük a tornát, negyed8 körül végzünk, akkor vacsora, fürdés és alvás. SEMMIT nem vagyok érdemben a fiammal, ez nagyon megvisel minket, csak a hétvége marad szinte.

Most rohanok, mert álmos vagyok, Shine, írok mélt, Pirus, Tőled pedig várok mélt Kép

Puszi,
Annamari
muter
 
 


Helló Mindenkinek!

Sajnálom, hogy én is ritkán jövök, de hétközben mire hazaérek néha csak ahhoz van rőm, hogy eldöljek az ágyon, van amikor már 8kor alszom, hogy másnap 5.40kor fel tudjak kelni! A suliban ezt a rendes munkavégzést, hogy mindeig bennt vagyok, snem hiányzom, minden órámat lelkiismeretesen megtartom, úgy értékelték, hogy érettségizteti is tudok a 38 hetemen. Amikor már olyan meleg van egy-egy teremben, hogy kb. 35-36 fok van már reggel 10kor! Ez azért kiverte nálam a biztosítékot! tehették volna annak az oyztálynak a szóbeli napját mondjuk jún.15-16ra is, de nem, nekik a jún.28-29 tetszett. Mikor szóvá tettem, hogy talán mégsem olyan jó nekem, a főnök válasza az volt, hogy de olyan jól bírom, talán kibírom még ezt a két napot! Gondolkodjak el ezen. Én elgondolkodtam, s május 10-től kiíratom magam! Sajnálom a srácokat, négy év kemény munkájának a gyümölcsét nem együtt aratjuk le! Kép
Nem jól tudom a törvényt, ha valaki terhesen jár dolgozni kérhet könynítést a munkáltatótól? Vagy nagyon naiv vagyok!?
Megy valaki a hétvégi bababörzére?

Kép
anid
 
 


Sziasztok,

Prucsok
Óbudára, a III. kerületbe járok masszíroztatni egy természetgyógyászhoz, ha mégis bejönnél ezért Herceghalomról szívesen megadom a számát. A forró fürdő az tilos, én nagyon szerettem fürdeni és ez az egyik dolog, amiért nagyon várom a terhesség végét, mert nagyon hiányzik. A másik pedig a hason fekvés. Néha elirigylem a férjemtől ezt a két cselekvést.
Babamasszázsról én a klinikán nem hallottam, de ez a nő azt is megtanítja. Azt mondta ha megszülök, akkor majd menjek a babával is és akkor nem lesz hasfájós, mert van erre is valami jó technikája.
De arról is hallotta, hogy állítólag a MOM Műv. házban tartanak valamikor baba-mama masszázst, ami talán ingyenes is. Kgk, te erről nem tudsz valamit? vagy az csak kerületieknek jár?

KGK
Nagyon köszönöm, ha veszel nekem teát, természetesen csak egy dobozra gondoltam.

Lányok, ti hogy álltok a vizesedéssel, mert nekem tegnap nagyon bedagadt a lábam. Van erre valami ellenszer? Vizes borogatásra gondoltam, de nem tudom, hogy a hideg jó rá vagy inkább a meleg?

Szép pénteket mindenkinek,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Anid

Mi megyünk a bababörzére :-)
Hiszen már nincs 10 hetem sem és még alig vettem valamit. Úgy döntöttünk ez bevásárlós szombat lesz, mert már nagyon ki kellene néznünk a gyerekágyat, pelenkázót stb. is.

Gondolom ott lesz minden, csak bírd pénztárcával,

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Gabek,

a MOM Művházas babamasszázst én írtam, mi oda jártunk, szerintem érdemes elmenni. Most megnéztem a neten, még mindig ingyenes, nem csak kerületieknek (mi sem a XII.-ben lakunk). Ezt írják:

"A foglalkozások alkalmával mesterfogásokat lehet elsajátítani ahhoz, hogy a mamák és a babák még közelebb kerüljenek egymáshoz, még bensőségesebb viszony alakulhasson ki köztük.

Keddenként 3 hetes turnusokban. Bajzáth Erzsébet IAIM csecsemőmasszázs oktató.

A részvétel ingyenes. Előzetes jelentkezést kérünk: 06 30/9892427"

De te is meg tudod nézni a www.csorsz.hu -n.

PP
pöttöm_panna
 
 


PP
De gondolom oda már gyerekkel kell menni, ugye? Mert gondolom rajta "gyakorolunk", nem? Na jó akkor ezt most jól elmentem magamnak, hogy ha május végén megszületik Gergő, akkor utána se feledjem. Vagy mennyi idősen érdemes oda járni?

Köszi,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

PP, köszi a babamasszazsos tippet Kép! Remélem el tudunk majd menni... 10-töl 11-ig van, Vince ilyenkor mindig alszik, nem tudom felébresszem-e emiatt... PP, nalatok hogy volt? Mennyi idös volt a kisbabad? A többi anyukanak nincs ebben tapasztalata, mi történik, ha a picinek csuszik az "alvasrendje"?? Elöre is köszönöm!

Gabek, nem akarlak elkeseriteni, de szülés utan sem fog menni a hasonalvas a szoptatas miatt Kép Nekem legalabbis nem megy sajnos, nem tudom hogy vannak ezzel a többiek.

Lillot mostmar szülésig fogvatartjak szegénykét?? Ha valaki beszél vele, küldök neki sok pozitiv energiat! Kép
Rita, remélem jol birod a fekvést... Kép

Anid szerintem igazad van, ha kiiratod magad, a kisbabad a fontosabb! én személy szerint nagyon rosszul viseltem a meleget terhesen és szerintem kb mindenki igy van ezzel. Olyankor 100 kilosnak tünik az ember laba, alig bir menni, nagyon hamar el lehet faradni... Egyébként én is ugy tudom, hogy lehet kérni könnyitést a munkaltatotol. De ha nem biztositja..... Kép

Kinga, irok mailt. Lehet nem lesz könnyü összehozni egy közös sétat, de megér egy kis probalkozast, nem? Nekem jo, ha elözö nap vagy akar aznap szolsz.

Agi, remélem jobban vagy mar. Nagyon édesek a fiacskaid Kép

Shine, a Te babad is nagyon szép, olyan nagynak tünik a korahoz képest!

Annamari, a Te nagy Balazsod is olyan szép nagy fiu! Olyan hihetetlennek tünik, hogy az enyém is ilyen nagy lesz majd... Kép

Jo börzézést azoknak, akik tudnak menni.. én is ugy elmennéééék! Kép

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok! Kép

Gabek,
Sajnos Óbuda nagyon messze van, így azt hiszem lemondok a masszázsról. Kép Majd talán a következő babánál.
A vizesedést illetően úgy tudom erre a sok folyadék fogyasztás és a pihenés javasolt. Az egyik Kismamában azt írják zsurló és csalántea is jó rá, illetve a langyos-sós lábfürdő. Nálam is most kezdődött, de egyelőre csak a kezeimen érzem.

Anid,
A kiíratást én is javaslom. Én is kiírattam magam mert a nagy és modern irodánkban ezerrel ment a fűtés, semmi légkondi, az ablakok meg nem nyithatók... Kép Jobb a pihenés neked is és a babának is!

Prücsök

prucsok
 
 


Gabek,
hát igen, babamasszázsra érdemes már babával menni. Kép Két hónapos kor után ajánlják, nálunk jellemzően 3-4 hós babák voltak. Addig a legkönnyebb, amíg nem tudnak helyet változtatni. Kép

Saara,
mi 2,5 hósan jártunk babamasszázsra. Alvásügyileg nem tudok okosat mondani, mert nálunk sosem volt nagyon szigorú napirend - mi ahhoz túl sokat jöttünk-mentünk. Én úgy gondoltam, hogy úgysem lehet mindig minden programot a gyerekhez igazítani, így aztán aludt amikor és ahol elálmosodott. Kép Nekünk ez vált be, de nem minden babánál tud így működni. Ha gondolod, próbáld egyszer ki, hogy Vince hogy viseli, ha csúszik az alvásidő.

PP
pöttöm_panna
 
 


Sziasztok Lányok!

"Kicsit" visszaolvasgattam, és annyira jól esett, hogy drukkoltok Nekem Kép Lehet ennek köszönhetem, hogy most itthon vagyok?

Sajnos nem végleg jöttem haza, csak hétvégi kimenőre, ráadásul a férjem volt olyan figyelmes, hogy mivel ő estig dolgozik értem küldte az egyik barátját, hogy hozzon haza korán, ne kelljen addig se a kórházban dekkolnom.
Sajna hétfőn vissza kell mennem, de legalább kicsit hazajöttem erőt gyűjteni, meg aludni. Az az egy hét kissé megviselt a patológián.Kép Nem az ott dolgozókkal volt baj, mert tényleg mindenki nagyon kedves volt, a nővérektől az orvosokig, de a körülmények...
Szerencsére a Babóval minden a legnagyobb rendben van, szépen növöget, nem befolyásolta Õt az én állapotom. Kicsit beparáztam pénteken, mikor bent fogtak a 205/125-ös vérnyomásommal, de szerencsére sikerült idejében közbelépni és nem lettem anyuka a tervezettnél hamarabb. Kép
Most a távolabbi jövőről még nem tudok nyilatkozni, csak annyit, hogy hétfőn megyek vissza, és azt mondta a dokim, hogy majd hétfő-kedden meglátjuk hogyan alakulok. Elég nehezen állt be a vérnyomásom egy normális értékre, pedig már szedek egy raklap gyógyszert. Remélem nem kell bent maradnom szülésig, mert az összes energiám elmegy, mire jön a Baba.

Dorka: Mégegyszer gratulálok a Kisbabádhoz!

Ritus: Neked meg mégegyszer jobbulást! Vigyázz Magadra!

Mindenkinek minden jót kívánok! Vigyázzatok Magatokra meg a Babókra! Amint tudok jelentkezem!

Puszi
Lilló

lilló
 
 


Helló!
Ugye milyen szép idő van?!Kép
Irány a friss levegő!!!!!!
Ehelyett én várom anyósékat, akik képtelenek egy egyszrű utazást úgy megszervezni, hogy ne szervezzék át az éltünket! Mindjárt felrobbanok!0Kép

Kép
anid
 
 


Szia Lillo!
és azt lehet tudni, hogy mitöl ment fel annyira a vérnyomasod? Tényleg nem semmi a 205/125!! épp bent voltal és nem engedtek haza vagy emiatt mentél be??
Jo pihenést!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Annamari! Isten éltesse Balázst utólag is! Nagyon helyes pasi lett az édes babábólKép

Irok mélt mihelyst kicsit összeszedem magam. Múlt héten tejlázat kaptam, bakteriális fertőzéstől gyulladt be a cicim. Még 39 fokos lázzal a fogorvoshoz is elmentem, mert a fogam is elkezdett fájni. Az elmúlt két hónapban a 3. antibiotikumos kúra már a gyomromat is kikészítette. Ma végre eljutottam a proktológiára az aranyeremmel. A doki szerint már nem lehet visszafordítani és sajnos műteni kell valamikor. 2 hét múlva még végbéltükrözésre is mennem kellKép Elég szimpi dokit fogtam ki a Szent Imrében. Jövő héten pedig még csinálnak egy hasi UH-t is, a sok hasmenés és hányinger miatt, epekőre gyanakszik, ha az, akkor azt is műteni kellKép Hát ennyi, amúgy jól vagyokKép

Ági, nagyon sajnálom, hogy Te is lebetegedtél, gondolom mennyire nehéz volt így a két kicsit ellátnod. A franc vinné el ezt a fránya vírustKép Zsombiéknál is összesen 5-en voltak egész héten oviban.

Minden pocakosnak további boldog, problémamaentes babavárást! Különösen Neked Lillo, pihizz sokat! Mi volt a baj a patológián? Én is voltam egyszer bent, amikor elveszítettem a babám, de szerencsére még a műtét napján hazaengedtek. Annyira tapintatlan dolog volt egy szobába tenni nagypocakos, mindenórás mamákkalKép Miután felébredtem az altatásból éppen mellőlem ment szülni az egyik kismama.

Rólunk annyit, hogy Szabi még mindig hízik, most 2 hónaposan és 1 hetesen 6800 gr.Kép Még a dokinéni is csak pillázott. Nagyon nagy baba, szó se róla, én pedig csak egyre fogyok a gyomorbántalmaim miatt és egyre nehezebben bírom el. Egyébként hasonlóan Zsombihoz, nem egy ideges típusKép Már nagyon szépen nézelődik amikor ébren van, minden nőci, aki rámosolyog, hatalmas bazsajgást kap viszonzásul. Úgy tűnik, kopp-kopp, hogy a hasfájások is megszűntek. Éjjel még mindig alszik, de így is 3x szopizik, ezért még mindig mellettem fekszik, az mindkettőnknek kényelmes. Érdekes, Zsombi ilyenkor már 8-10 órákat is aludt szopi nélkül. Na jó, Õ mondjuk 7 hónaposan volt ekkora, mint most SzabiKép

Szép hétvégét mindenkinek!

Pirus

Kép

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Lilló

Ma bent voltam a klinikán és ott ültem 2 órát a vérvétel előtt, sokat gondoltam rád hogy meglátogatlak, de nem tudtam hogy melyik szobában vagy, ráadásul senkinek nem tudtam a számát hogy megkérdezem. Mostmár mindegy.
Örülök, hogy hazaengedtek, még ha csak hétvégére is, de legalább otthon vagy. Szorítok, hogy inkább otthon töltsd az idődet, mint a klinikán.

Sok pusi neked! Vigyáz magadra!!:-))

Szóval nekem is levették az AFP.t, meg volt a cukorterhelés is. Én is mondtam a dokimnak hogy sokszor bekeményedik a pocim, ő azt mondta hogy jó lenne többet pihennem. Vagy a melóhelyemen ne sokat lépcsőzzek, úgy hogy mellőzöm a lépcsőzést.

Egy számomra kinos kérdés, de megkérdezem, valakinek volt már terhesség alatt aranyere, ha igen mit csinált? De ciki kérdés. A dokinak se mertem megmondani.Köszi a választ előre is!!

Puszi mindenkinek!!

Brigi

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sara: Ctg-re mentem, és azután mérték meg. Utána már haza sem engedtek, pont találkozóm volt a választott szülésznőmmel, Neki mondta a ctg-s hölgy,hogy mi a helyzet, ő is megmérte több mérővel és annyi volt. Aztán riasztotta az orvosomat, és mondta, hogy hozassam be a cuccomat. Még jó, hogy összepakoltam már a múlt héten.
Hogy miért lett ilyen magas? Eredetileg is hypertóniás vagyok, de a terhesség alatt sikerült kontrollálni. Gondolom most szakadt el a szervezetemnél a cérna. Egyik nap volt ilyen professzori vizit, akkor azt mondták ott a tanulóknak rólam, hogy rárakódott terhességi hyprtóniám van... Érdekes, hogy előtte két nappal a védőnő még egy tök normális vérnyomást mért. Még szerencse, hogy pont mentem a klinikára, ki tudja mi lett volna, ha nem veszik észre, hogy az egekben van? Belegondolni is rossz. Nagyon hálás vagyok mindenkinek, aki akkor ott volt és törődött velem, meg a Babámmal. Biztos nehéz lesz hétfőn visszamenni, de mindkettőnknek jobb, ha figyelnek ránk Kép

Brigi: Nagyon aranyos vagy! Kép Köszi!

lilló
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?