Új privát üzeneted érkezett!

Banya,
kösziKép!

Nem megy el az üzimKépKépKép!
adi77
 
 


Kismamanadrágról: van egy 11ker varrónő, ott lakik a Kondorosi uszoda mellett, Krisztinek hívják, és marha olcsón ad nacikat! Az emailcíme
lasaguilas@vivamail.hu

Amúgy sikeresen magamraborítottam egy doboz müzlit... aztán söpörhettem fel, mert persze mindenhova jutott belőle... ennyit a ma délelőtti fekvésről...

Na most küldöm kb negyvenedszerre ezt az üzit, hátha átmegy...

pogacsa
 
 


Kismamanadrágról: van egy 11ker varrónő, ott lakik a Kondorosi uszoda mellett, Krisztinek hívják, és marha olcsón ad nacikat! Az emailcíme
lasaguilas@vivamail.hu

Amúgy sikeresen magamraborítottam egy doboz müzlit... aztán söpörhettem fel, mert persze mindenhova jutott belőle... ennyit a ma délelőtti fekvésről...

Na most küldöm kb negyvenedszerre ezt az üzit, hátha átmegy...

pogacsa
 
 

 
 

Sziasztok!Látom hogy egy pár órája nem irtatok,de azért remélem itt vagytok.Ma voltam védőnőnél.25 hetes vagyok,és15kg-ot!! híztam.ledöbbentem.Megnyugtatott,hogy az alkatomhoz képest nem vészes.szerinte a doki majd mondja ha gáz a súlygyarapodás.176cm magas vagyok és mindig vékonyka voltam.64 kg-mal indítottam és most 79kg vagyok.Tényleg nem látszik.A nagy hast leszámítva nem tűnik fel hogy híztam volna ennyit.ti hogy álltok ezzel?az biztos hogy visszafogom magam az evéssel.pedig azt hittem nem eszem eleget.

Egyébbként azthiszem megfogadom a jó tanácsokat,és váltok dokit.Előtte jártam magándokihoz de az nem szülész-nőgyogyász.a mostanihoz a védőnő küldött.éppen ő volt kéznél.
moncsivagyok
 
 


Sziasztok!Látom hogy egy pár órája nem irtatok,de azért remélem itt vagytok.Ma voltam védőnőnél.25 hetes vagyok,és15kg-ot!! híztam.ledöbbentem.Megnyugtatott,hogy az alkatomhoz képest nem vészes.szerinte a doki majd mondja ha gáz a súlygyarapodás.176cm magas vagyok és mindig vékonyka voltam.64 kg-mal indítottam és most 79kg vagyok.Tényleg nem látszik.A nagy hast leszámítva nem tűnik fel hogy híztam volna ennyit.ti hogy álltok ezzel?az biztos hogy visszafogom magam az evéssel.pedig azt hittem nem eszem eleget.

Egyébbként azthiszem megfogadom a jó tanácsokat,és váltok dokit.Előtte jártam magándokihoz de az nem szülész-nőgyogyász.a mostanihoz a védőnő küldött.éppen ő volt kéznél.
moncsivagyok
 
 


Elszállt az üzikém, pedig így sem sok kedvem volt megírni.

Voltam fogdokinál de. Fogytam egy kicsit, ugyanis ki kellet húzni a fogamat. Tavaly gyökérkezelte, betömte. Pár hete kijött alatta az ínyemen egy pukli, ami azóta folyamatosan kijött, kifakadt. Valszeg a csonthártyán lehetett valami tályog, de most se röntgenezni, se gyógyszereni nem tud, ezért szerinte ki kellett húzni, nehogy belekerüljön a véráramba a gennyes cucc. Ez vanKép

Kisvirág, sajnálom a méhszáj dolgot. Hozzászólni nem igen tudok, de megy a pozitív energia ezerrel.

Az új pocisoknak üdv. Örülök nekik nagyon.

Na,elég is volt. Éhes vagyok és még mindig zsibbad a fülem is. Kép

Edit

Azóta már ettem, de most bazira fáj mert kiment az zsibbadás. Kép Elég szarul is vagyok, és még haza kell jutnom a munkhelyemről.

Kép
Kép
kanyin
 
 


Elszállt az üzikém, pedig így sem sok kedvem volt megírni.

Voltam fogdokinál de. Fogytam egy kicsit, ugyanis ki kellet húzni a fogamat. Tavaly gyökérkezelte, betömte. Pár hete kijött alatta az ínyemen egy pukli, ami azóta folyamatosan kijött, kifakadt. Valszeg a csonthártyán lehetett valami tályog, de most se röntgenezni, se gyógyszereni nem tud, ezért szerinte ki kellett húzni, nehogy belekerüljön a véráramba a gennyes cucc. Ez vanKép

Kisvirág, sajnálom a méhszáj dolgot. Hozzászólni nem igen tudok, de megy a pozitív energia ezerrel.

Az új pocisoknak üdv. Örülök nekik nagyon.

Na,elég is volt. Éhes vagyok és még mindig zsibbad a fülem is. Kép

Edit

Azóta már ettem, de most bazira fáj mert kiment az zsibbadás. Kép Elég szarul is vagyok, és még haza kell jutnom a munkhelyemről.

Kép
Kép
kanyin
 
 


Elszállt az üzikém, pedig így sem sok kedvem volt megírni.

Voltam fogdokinál de. Fogytam egy kicsit, ugyanis ki kellet húzni a fogamat. Tavaly gyökérkezelte, betömte. Pár hete kijött alatta az ínyemen egy pukli, ami azóta folyamatosan kijött, kifakadt. Valszeg a csonthártyán lehetett valami tályog, de most se röntgenezni, se gyógyszereni nem tud, ezért szerinte ki kellett húzni, nehogy belekerüljön a véráramba a gennyes cucc. Ez vanKép

Kisvirág, sajnálom a méhszáj dolgot. Hozzászólni nem igen tudok, de megy a pozitív energia ezerrel.

Az új pocisoknak üdv. Örülök nekik nagyon.

Na,elég is volt. Éhes vagyok és még mindig zsibbad a fülem is. Kép

Edit

Azóta már ettem, de most bazira fáj mert kiment az zsibbadás. Kép Elég szarul is vagyok, és még haza kell jutnom a munkhelyemről.

Kép
Kép
kanyin
 
 


Elszállt az üzikém, pedig így sem sok kedvem volt megírni.

Voltam fogdokinál de. Fogytam egy kicsit, ugyanis ki kellet húzni a fogamat. Tavaly gyökérkezelte, betömte. Pár hete kijött alatta az ínyemen egy pukli, ami azóta folyamatosan kijött, kifakadt. Valszeg a csonthártyán lehetett valami tályog, de most se röntgenezni, se gyógyszereni nem tud, ezért szerinte ki kellett húzni, nehogy belekerüljön a véráramba a gennyes cucc. Ez vanKép

Kisvirág, sajnálom a méhszáj dolgot. Hozzászólni nem igen tudok, de megy a pozitív energia ezerrel.

Az új pocisoknak üdv. Örülök nekik nagyon.

Na,elég is volt. Éhes vagyok és még mindig zsibbad a fülem is. Kép

Edit

Azóta már ettem, de most bazira fáj mert kiment az zsibbadás. Kép Elég szarul is vagyok, és még haza kell jutnom a munkhelyemről.

Kép
Kép
kanyin
 
 


Sziasztok
az előbb irtam.én úgy láttam hogy felkerült,most meg sehol nincs.létezik ilyen?
moncsivagyok
 
 


Sziasztok
az előbb irtam.én úgy láttam hogy felkerült,most meg sehol nincs.létezik ilyen?
moncsivagyok
 
 


Most már látom.jó hogy nem kell újra irnom
moncsivagyok
 
 


Most már látom.jó hogy nem kell újra irnom
moncsivagyok
 
 


Adi

magzati jelölések:

YS: szikhólyag
CRL: ülőmagasság
BPD: fej kereszt irányú átmérője (két halánték között)
OFD: fej hosszanti átmérője (homlok és tarkó között)
HC: fej kerülete
TAD: mellkas átmérője
APAD: has hosszanti irányú átmérője
APTD: has kereszt irányú átmérője
AC: has kerülete
FL: combcsont
TIB: sípcsont
FIB: szárkapocscsont
HUM: felkarcsont
RAD: alkarcsont

A leleten szereplő rövidítések:
LMP: menstruáció (dátum)
EDD by LMP: szülés a menstruáció alapján (dátum)
Average GA: méretek alapján számított terhességi hét
GA by LMP: menstruáció alapján számított terhességi hét
EDD by Ultrasound: szülés az uh alapján (dátum)
FW Handlock4: becsült súly (a súlyt a gép 4 adatból becsüli: BPD, AC, HC, FL)

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Adi

magzati jelölések:

YS: szikhólyag
CRL: ülőmagasság
BPD: fej kereszt irányú átmérője (két halánték között)
OFD: fej hosszanti átmérője (homlok és tarkó között)
HC: fej kerülete
TAD: mellkas átmérője
APAD: has hosszanti irányú átmérője
APTD: has kereszt irányú átmérője
AC: has kerülete
FL: combcsont
TIB: sípcsont
FIB: szárkapocscsont
HUM: felkarcsont
RAD: alkarcsont

A leleten szereplő rövidítések:
LMP: menstruáció (dátum)
EDD by LMP: szülés a menstruáció alapján (dátum)
Average GA: méretek alapján számított terhességi hét
GA by LMP: menstruáció alapján számított terhességi hét
EDD by Ultrasound: szülés az uh alapján (dátum)
FW Handlock4: becsült súly (a súlyt a gép 4 adatból becsüli: BPD, AC, HC, FL)

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Sziasztok!

Ezek az adatok pont jókor jöttek. Mi holnap töltjük be a 20. hetet, és holnap lesz a genetikai UH. Nagyon várom....talán az is kiderül kék vagy rózsaszínKépKépKép

Fejfájásra: nekem is volt pár este mikor annyira fájt mint még soha. Egy kávé és egy magnézium pezsgőtabletta segített. Ezt különben doki ismerős javasolta.

Én eddig 3 kg-ot híztam, de most nagyon rákaptam a csokira, meg a pudingokra...Kép Ezeket egy kicsit csökkenteni kelleneKép

holnap majd beszámolok az UH-ról.

Üdv Mindenkinek: Zsu19+6

Kép
zsu11
 
 


Sziasztok!

Ezek az adatok pont jókor jöttek. Mi holnap töltjük be a 20. hetet, és holnap lesz a genetikai UH. Nagyon várom....talán az is kiderül kék vagy rózsaszínKépKépKép

Fejfájásra: nekem is volt pár este mikor annyira fájt mint még soha. Egy kávé és egy magnézium pezsgőtabletta segített. Ezt különben doki ismerős javasolta.

Én eddig 3 kg-ot híztam, de most nagyon rákaptam a csokira, meg a pudingokra...Kép Ezeket egy kicsit csökkenteni kelleneKép

holnap majd beszámolok az UH-ról.

Üdv Mindenkinek: Zsu19+6

Kép
zsu11
 
 


Sziasztok!
Már de. nekem is elszállt egyszer,most újra próbálkozom.

Én maltofert szedek,ami vas+ folsav egyben,nincs tőle székrekedésem,szemben az elevittel,azt abba is hagytam.

Pogácsa:nem semmi vagy,1,5 kiló összesen.Annyit ehetsz amennyit akarsz,bár úgy emlékszem a cukrod miatt meg diétáznod kell.ugye?

Moncsi:én is 64-ről indultam,és 26 hétig hiztam 13 kilót,amit senki nem hitt el,de a mérleg ennyit mért.a dokim pedig úgy leb.../bocsi,de iez az igazság/ hogy sirva jöttem el.azóta diétázok,az elején nagyon nehéz volt,aztá fogytam közbe két kilót,most meg már inkább nem mérem magam,mert csak stresszelem magam vele.
A diétát csinálom,úgy vagyok vele hogy ha igy is hizok az már nem rajtam múlik,azért nem fogok fogyokúrázni egy kisbabával a pocakomban.
De minden doki máshogy reagál,a barátnőm 20 kilót hizott és egyszer sem mondta a dokija hogy figyeljen oda a kajára.
Csak a toxémia miatt félnek nagyon a túlsúlytól.
Veled érzek!

Edit! Mit dolgozol? Sajnálom hogy ilyen
szenvedős napod volt ma.Kép


Remélem most felmegy az üzi.
sziasztok!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!
Már de. nekem is elszállt egyszer,most újra próbálkozom.

Én maltofert szedek,ami vas+ folsav egyben,nincs tőle székrekedésem,szemben az elevittel,azt abba is hagytam.

Pogácsa:nem semmi vagy,1,5 kiló összesen.Annyit ehetsz amennyit akarsz,bár úgy emlékszem a cukrod miatt meg diétáznod kell.ugye?

Moncsi:én is 64-ről indultam,és 26 hétig hiztam 13 kilót,amit senki nem hitt el,de a mérleg ennyit mért.a dokim pedig úgy leb.../bocsi,de iez az igazság/ hogy sirva jöttem el.azóta diétázok,az elején nagyon nehéz volt,aztá fogytam közbe két kilót,most meg már inkább nem mérem magam,mert csak stresszelem magam vele.
A diétát csinálom,úgy vagyok vele hogy ha igy is hizok az már nem rajtam múlik,azért nem fogok fogyokúrázni egy kisbabával a pocakomban.
De minden doki máshogy reagál,a barátnőm 20 kilót hizott és egyszer sem mondta a dokija hogy figyeljen oda a kajára.
Csak a toxémia miatt félnek nagyon a túlsúlytól.
Veled érzek!

Edit! Mit dolgozol? Sajnálom hogy ilyen
szenvedős napod volt ma.Kép


Remélem most felmegy az üzi.
sziasztok!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltam az orvosomnál (26+2 vagyok) megnézte a méhnyakat és egy kicsit megrövidült 2000 lett.A méhszájam viszont teljesen zárt. Azt mondta rövidülésre, hogy ez előfordul a második babánál úgyhogy ne aggódjak.
Az Uh szerint a babám 1400-1500 gr.-os tehát 28-29 hetesnek felel meg.Aztán megkérdezte, hogy az első gyerek mennyivel született erre én, hogy 3500 gr-al, erre ő azt mondta, hogy ez a gyerek sokkal nagyobb lesz.
9 kilót híztam eddig erre azt mondta, hogy egy kicsit jobban figyeljek oda, mert azt szokta csinálni, hogy befekteti a kórházba azokat a kismamákat akik nagyon meghíznak ( engem ez még nem fenyeget) és 1000 kalóriás diétára fogja őket.A kismamák meg csodálkoznak, hogy egy hét alatt lemegy 3-4 kg.
Mostmár tuti, hogy kislány lesz és Panna lesz a neve, ezt légyszi Ex írd át a táblába.

Egy kicsit sokat írtam.
Puszi: Kata

Kép

Kép
katus73
 
 


Szia, Katus! Ejha, az nem semmi méret! Mondjuk elég nagyokat szoktak tévedni az ilyen súlybecsléseknél, úgyhogy sztem ne aggódj! A Panna tündéri név, én is szerettem volna, de már sajna foglalt a családban...

pogacsa
 
 


Sziasztok!

Móni: A kilók miatt ne aggódj. Én 60 kg-vel kezdtem, most 70 vagyok. De már 5 hete. Amikor 5 hete voltam a dokinál engem is kegyetlenül letolt, hogy 5,5 hónap alatt 10kg az rengeteg, és hogy semmi szénhidrát, csak amit muszáj, és kenyeret egyáltalán ne egyek. Akkor 2 napig stresszeltem magam. Aztán úgy döntöttem, nem érdekel. Azóta is annyit eszem mint eddig, és 5 hete nem híztam semmit.
A dokik, mint Pilchard is mondta, a toxémia miatt tartanak a súlynövekedéstől. Ill. azért, mert a keringés is nehezen bírja a hirtelen súlynövekedést, és az probléma lehet a szülésnél és ha már nagy a baba.
Kata, szép nagy a babád. Nekem a 23. héten volt uh, akkor volt 900g (25.hét). De a doki azt mondta, hogy nem mindíg pontosak a mérések, mert a számítógép számolja a súlyt a hosszértékek alapján. Amúgy én is nagy babára számíthatok, ugyanis a családba nem nagyon volt 4kg alatti gyerek. Egy kicsit ezért tartok is a szüléstől, ami egyre közelebb van. Kép
Üdv: Melinda (ma 28hetes)

Kép
Kép
szõkemelinda
 
 


Sziasztok!

Írok nektek kisregényt! Kép
Eddig sajna nem volt időm elolvasni a mai termést, most pótoltam. Délelőtt hajat festettünk a bnőmmel, most szőke vagyok. Kép Aztán ebéd a mamáméknál, és háromra mentünk a szülés felkészítőre. Majd a végén leírom, hogy a védőnő szerint mit tegyünk a kórházi csomagba (legalábbis itt Szegeden ez az ajánlott és szükséges).
A férjem már húzza a lóbőrt, a család 3/5 része beteg, összeszedtek vmi fosós-hányós (bocsi) vírust. Csak apu és én bírjuk a strapát.

Adi, a rövidítéseket már láttad, köszönjük Szücsi a kimerítő elemzést. Kép Mi 16 hetesesen bőven előrébb jártunk a korunknál, a többi vasárnap kiderül. Akkor leszünk 28 hetesek, kíváncsi leszek, hogy mekkora Ficergő.
Edina, a 18. hetes UH a genetikai UH lehetett, ahogy Norwell is írta. Az én papíromon olyan is szerepel, hogy a .... szerint a magzaton rendellenesség nem látható. (vagy vmi hasonló) Én már hallottam a Magnexről, magnéziumos készítmény. A barátnőmnek a védőnő a MagneB6 helyett ajánlotta, mivel neki a B6-tól volt székrekedése.
Kari, vas ügyben nem tudok segíteni. Ha gondolod, nézz fel a http://drinfo.eszcsm.hu oldalra, ott a keresések\gyógyszerek menüpontra kattintva, pl. a Ferro...-ra, mint hatóanyagra rákeresel, ott találsz sok érdekességet. Remélem, segít a döntésben!
Pogi, én meg még nem híztam semmit. Épp ma mondtam is a felkészítőn, hogy talán ez az, ami aggaszt egy kicsit még akkor is, ha tudom, hogy a babánk jól fejlődik. Erre a felkészítős azt mondta, hogy örüljek neki, a RR meg mennyit görcsölt, hogy ne hízzon sokat. Kép
Moncsi, a hízást mint olyat, tényleg alkata válogatja. Én azt mondom, hogy ha nem hirtelen jött fel rád a 15 kg, akkor az alapból nem aggasztó, csak a dokik szeretik azt mondani, hogy x kg az optimális. Aztán ez vkinél bejön, vkinél nem. Szvsz ez olyan, mint hogy azt mondják, hogy Mo.-n x Ft az átlagkereset, aztán van aki ennél jóval többet visz haza, van aki jóval kevesebbet.
Katus, átírtam Pannára a lánynevet.

Eddig ennyi.
Most leírom, hogy a védőnő szerint mi kell(ene) a kórházi csomagba.
Nekünk:
-1 zacskó (20-22 db) Tena normál betét
-2-3 db hálós bugyi (Tena rögzítőnadrág)
-pamut melltartó (nálam ez top, mivel a melltartók ugye "lógnak" rajtam, legyen akármilyen márkás)
-melltartó betét vagy tejgyűjtő kagyló (utóbbi állítólag jóval kényelmesebb)
-hálóing vagy pizsama (itt utóbbit is lehet bevinni, a védőnő azt mondta, hogy mindenki azt vigye, amelyikben kényelmesebben érzi magát, nálam ez a pizsi lesz)
-hálóköntös (lehetőleg ne fehér vagy fekete)
-bokazokni (a folyosók hidegek)
-gumipapucs a tusoláshoz
-sima papucs a járkáláshoz
-tusfürdő és testápoló (ne legyen nagyon erős illatú, utóbbi nem is fontos, csak aki úgy érzi)
-intim szappan
-WC papír
-papír WC ülőke (a DM-ben lehet kapni)
-1 nagy törölköző, ami átér, és 1 kéztörlő (arc és kéz törlésére)
-evőeszköz és pohár
-szoptatós tea (már aki gondolja, van ahol adnak hozzá forró vizet, van ahol nem, ilyenkor a látogatók viszik be termoszban)
-a gyerekágyas napokra a maradék terhesvitamin (gyorsan javítja a vérképet)

A babának:
-kis sapi
-kesztyű (nálunk mindkét helyen kérik)
-ha kicsit hűvösebb az idő (ami ugye nyáron is előfordulhat), akkor egy kis takaró
Más nálunk nem kell, mivel kórházi ruciban vannak.
A hazamenetelkor:
-1 db pelenka (állítólag a New Born pelenkák nagyon szorosan gumírozottak, célszerűbb a 3-6 kilósat venni első körben - jókor derül ki, még jó, hogy nincs nekünk olyan sok Kép )
-hosszú ujjú body vagy rugi
-ha pólyában viszik haza, akkor ehhez 2 textilpelenka.

Most ennyi. Gondolom, beterít egy fél oldalt, amit írtam, bocsi a hosszúért.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Voltam ma dokinál. Hát, lehet, hogy most ki fogtok utálni a topikból, de a terh. cukor leletem a következő lett:
Éhgyomri: 4,8
60 perces: 4,1 (!!!)
120 perces: 4,6.
Na ezt adjátok össze!! Kép Kép És mindemellett mint írtam, állandóan édességet zabálok... Lehet, hogy nem is kell felhagynom vele a továbbiakban sem? Kép Amúgy reggel megmértem a súlyomat is, azon is (kellemesen) ledöbbentem, mert most 69 kg vagyok, 4 hete pedig 68 voltam. Úgyhogy ez eddig összesen +8 kg, 28 hetesen.
Moncsi, sztem a +15 kg kicsit sok 25 hetesen, úgyhogy egy picit azért figyelj oda ha tudsz! (Én is 176 cm vagyok, mint Te.) Már csak azért is, mert talán Te is jobban fogod érezni Magad a bőrödben, ha nem szedsz fel túl sokat, és a szülés is kevésbé fog megviselni (talán).

Na a másik viszont, hogy a külső méhszájam egy kissé kinyílt (3100), úgyhogy felírt nekem a doki magnézium-citrátot. De nem tűnt nagyon aggodalmasnak. És, persze, már megint az orra előtt keményedett be a pocim amikor vizsgált, úgyhogy úgy látszik, ez már mindig így lesz... Jó kis pukli tornyosult előtte. Kép

Satuk, klassz a pocakfotó! Ügyi vagy, hogy végülis sikerült feltenned! Kép

Csandy, nekem fejfájásra kizárólag az Algopyrin válik be. És be is veszem, terhesség ide vagy oda. Nem vagyok hajlandó fölöslegesen szenvedni. Amúgy nem árt a babának, ha nem rendszeresen szedi valaki.

Kanyin, sajnálom a fogadat. Kép Mielőbbi gyógyulást kívánok!

Na, megyek lefeküdni. Remélem azért még jöhetek közétek holnap is! Kép

Üdv, Hello (28+2)
hello
 
 


Sziasztok!

A tegnapi üzim elszállt KépKépKép, megpróbálom felidézni.

Banya,
Tegnap átnéztem a honlapot. Néhány kórházi programról már lecsúsztunk: előadások, csecsemő gondozás... Januárban amikor néztem, még a tavalyi progik voltak, most meg a febr., március elejeiek. Felhívtam őket, csak azzal a nővel tudtam beszélni aki a kismamatornát tartja (egyébként du. is van, csak az 400 Ft/alkalom). A kolléganője aki a felkészítőkkel kapcsolatban tudott volna felvilágosítást adni, sajna nem volt bent, de annyit megtudtam, hogy márc. 21-én lesz szülőszoba látogatás, azt hiszem jelentkezni kell rá. Talán el kellene mennünk! Nem? Ha a csaj jól tudta, akkor csak májusban indulnak újra a programok Kép.
Viszont tornára mindenképp el fogok járni. Ma veszek valami melegítőt.
Biztos mást is írtam, de sajna már nem emlékszem Kép.

Kanyin,
Te szegény! KépSajnálom ezt a fog dolgot! Jobbulást kívánok!

SzücsiKép
köszi! Sokat segítettél. Tegnap próbáltuk kitalálni apával a jelöléseket, úgy látom sikerrel Kép.

Katus,
grat. a kis Pannához! Kép

Egyre kevésbé ülhetek puposan a széken, mert a pocakom elkezd szúrni, fájdogálni. Pedig elég sokat vagyok ülőhelyzetben és eddig így volt kényelmes. Nem mondom, hogy a gerincemnek jót tett, v. esztétikus lett volna Kép. Most csak úgy kényelmes ha kihúzom magam és megtámasztom a derekamat. Kénytelen leszek hozzászokni.

Adi 16+6
adi77
 
 


Jó reggelt!
Adi, nálunk is a szülés felkészítő után az, aki tartotta, megkért, hogy íratkozzunk fel a füzetébe, aki akar menni szülőszoba látogatásra, és hogy vinni akar-e vkit.
Ugyanis Szegeden szinte darabszámra le kell adni, hogy hányan megyünk, és ott meg kell majd venni a steril öltözéket (köpeny+cipő+sapka+meg ami kellhet).

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszi szépen mindenkinek a vas-sal kapcsolatos dolgokat. Elkezdek szedni valamit és az Elevitet meg csak 2-3 naponta bekapom majd.

Nem tudom Ti hogy bírjátok de a munka is eléggé fáraszt már, meg ez a vacak idő, így ma nem sok kedvem volt dolgozni jönni:-(

Kilók meg szerintem nagy részben alkati. Nekem a védőnő azt mondta, hogy 10-12 kg a legideálisabb a teljes terhesség alatt, de persze van aki mindig erősebb volt, annak ez lehet kicsit több is akár. Én egyenlőre tartom a 5,5-6 kg-ot, így 28 hetesen, de persze még csak most indul be igazán a baba növekedése. Meg fogyózni tilos ilyenkor csak esetleg a szénhidrátot érdemes jobban visszafogni.

Mindenkinek nagyon kellemes hétvégét kívánok és vigyázzatok magatokra és babócákra is!:-)
Kari
(28+4)

Ui: ja és az újakat üdvözlöm:-)!
kari
 
 


Exdeus,
és csak az mehetett, aki a szülésfelkészítőn is részt vett? Ha igen, várjam inkább ki a májust? Nem leszek elkésve?
adi77
 
 


Hello Lányok!
Adi!
Hú mennyi kérdés... Megpróbálok mindenre válaszolni. Azt hiszem megint nem leszek rövid.
A vashiányomat a 16. heti uh után mondták. Tudod meséltem, hogy van ott egy ismerősöm, aki mindenben segít, és ő mindig begyűjti a leleteimet. Az egyszerűbb dolgok eredménye már másnap megvolt, fel is hívott és akkor mondta a vashiányt. Az afp, toxoplasma meg legalább 2 hét.
Akkor mondta ezt a kockázatos dolgot is, de nekem nem mondott számokat, hanem csak azt, hogy azok jók. Nem akartam erősködni, hogy mi mennyi lett, jó ismerősöm, és elhittem neki hogy jó. Talán jobb is így hogy nem rágódom az eredményeken, hanem tudom hogy rendben van és kész.
A nacikat a Rákóczi úton lévő boltban vettem. Ez az Árkád mellett van, egy kis kismama bolt. A nacik nagyon jók, a fölsőkből mikor én voltam, nem volt túl nagy választék. A bolt nem a legolcsóbb, szinte minden 8000 forintba kerül. A fölsőt és a gatyót is annyiért vettem. Viszont eddig úgy látom, hogy egész jó minőség, és nagyon kényelmesek a cuccok. Azt tervezzük hogy vasárnap felmegyünk Pestre, és körülnézünk ott is. Sajnos csak a vasárnap jó, és sajnos szinte minden zárva lesz. Ahogy néztem, csak a westendbe tudunk menni, meg a brendonba. Gondolom ezek a boltok még drágábbak lesznek.
Pesti kismamik! Hova érdemes elmenni vasárnap? Jó kérdés mi? És tudja esetleg valaki közületek, hogy a brendonban mennyire húzósak az árak?
Nekünk a nevek már megvannak: Kamilla,Dávid. Sokat gondolkodtunk, és ez a kettő maradt meg, mert csak ez a 2 név tetszett mindkettőnknek. Mi lesz a következő gyerek neve? KépKépKép
No, azt hiszem mindent elmondtam. Ja nem!
Torna, ilyesmi: Nekem az a bajom, hogy mennék ilyesmire szívesen, és tök jó lenne együtt menni, de én minden nap szigorúan 3-ig dolgozom. És ahogy néztem, utána már nem nagyon vannak programok. Most mi legyen? Kép

Kép
Kép
banya1
 
 


Banya,
a 8E én is húzósnak tartom. Amíg nem nő túl nagy ra a pocóm inkább máshol vásárolok, már épp ideje lenne. Én is örülnék ott egy ismerősnek, de sajna csak más kórházakban van. De jó, hogy nektek a neveken már nem kell gondolkodni! Mi neki sem merünk állni keresni Kép. Bár egyszer már átfutottam az utónévkönyvet. Akkor nem lesz problémátok, ha 1 fiú 1 lány felállás lesz Kép.
Sajnálom, hogy nem tudunk együtt menni tornára KépKépKép!
Én megyek, mert az edzettségem kezd a 0-hoz konvergálni Kép. Talán síeléskor mozogtam utoljára, ja nem, voltam kirándulni a párommal a Mecsekben. De az izületeimet már kezdem érezni: könyök, térd... Jövő hétvégén lesz egy Mecsek túra verseny. Lehet, hogy benevezünk valami alsó kategóriába Kép.
adi77
 
 


Adi, nem tudom, hogy nálatok hogy van, itt ahogy írtam is, fel kell íratkozni. Magán az összes felkészítőn egyáltalán nem kötelező részt venni, de gyanítom, hogy célszerű. Kép
Én már be fogom tölteni a 30. hetemet, mikor megyünk szülőszobát nézni. Tehát, ha te holnap leszel 17. és kivárod a májust (ami cirka 8 hét pluszt jelent), akkor is csak a 25. hét táján leszel, tehát egyáltalán nem leszel elkésve. Sőt, mi mikor tegnap voltunk, nálam fiatalabb terhesből csak 3-4 fő volt. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit rosszul esik hogy van akinek irok,vagy kérdezek konkrétan,és nem válaszol rá,de mindegy biztos most érzékenyebb vagyok mint szoktam.

Kismamaruha:a west end iszonyatosan drága!!!!!!!!!!!pl.egy kismama kertész farmer 16000 ft,de a többi nadrág is 10-nél kezdődik,a felsők is 8-10000.
Én itt vácon készitőnél vettem egy kertész farmert 5500 ft-ért,nem mondom hogy a west endes nem volt csinosabb,de én nem tudtam érte 3x-os árat kiadni.
van még egy kismama nadrágom ami a Pintácsi viki(szandi nővére)kolekciója,az 8000 ft volt,csini meg minden,csak éppen mindig lecsúszik a derekamról,mert ahhoz meg derékba vmi bálnának kellene lennem.
de pl.itthonra rendes melegitőalsót vettem,persze nagyobbat, ami a kinaiba 700 ft volt,tök puha,laza,ez a legkényelmesebb most,szivem szerint ebben mennék mindenhová.
Biztos szoktátok a babás-mamás lapokba látni hogy mindig van pár oldal kismama divat,egyszerűen pofátlanság hogy milyen áraik vannak ezeknek a ruháknak.Mindenki szeretne csinosan öltözködni,de ilyen árak mellett lemondok róla,mert azt a pénzt akkor inkább a babára költöm.
De én azért szerencsés helyzetben vagyok,mert mióta megtudtuk hogy ketten vagyok nem dolgozom,igy nem is kell annyi ruha mint annak aki nap mint nap bejár.


Amit Katus37 irt,én nagyon durvának tartom,mármint hogy a doki 1000 kalóriás étrendre fogja a kismamákat,egy kismamának min.1500 kalória kell,és ez a min.
az 1000 kalória már egy kemény fogyókúra,ami még a nem pocaklakós szervezetnek is megterhelő.Persze ez az én véleményem.

szép napot mindenkinek!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pogi!
Szerintem nem tévedett az orvos a magzatom súlyát illetően mert a hasam akkora mint 8 hónapos terhesen volt az első gyerekkel és az első is gyerek iis átlagon felüli volt a terhesség során.

Ex!
Köszi, hogy átírtad a nevet.
fel tudnál tenni valami "fogyókúrás" témát, tudom, hogy már tettél fel. nekem valami olyan kellene amiben mindent lehet enni de az egész napi kalória ne legyen több 1000 kalóriánál.

Helló!
A férjem pedig vasárnap lesz 35 éves.Előre is boldog szülinapot kívánok neked.

Ti akik gyógyszert vesztek be a fejfájásra nem féltek attól, hogy árthat a babának. Ez nem szemrehányás csak minden orvos azt mondja akivel beszéltem, hogy inkább ne.

Kép

Kép
katus73
 
 


hello

Most égek mint a rongy,mert elnéztem két nevet.BOCSi!
Az előző üzim elejét vegyük úgy hogy nincs is ott.


Még azt akartam irni-bár biztos van aki ismeri-hogy más topikban olvastam hogy a legjobb a kórházba az 1x használatos bugyi,én vettem egy gyógyászati segédeszköz boltban,5 db volt 500 ft,ami szerintem nem is drága,és nem kell ott mosogatni.Persze ha beválik,mert ugye nem próbáltam hogy milyen benne lenni.
ja,és akinek csinálnak gátmetszést,áll.nagyon jó a nedves wc papir,nem tudom melyik márkának van olyanja,vagy a babapopsitörlő wc papir helyett.
nekem eszembe se jutott volna,de igy ahogy olvastam jó ötletnek tartom.

Na már biztos untok,megyek.sziasztok4

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Hello.

Katus: nem javaslom az 1000 kalóriás étrendet,mint ahogy irtam is,de ha adsz egy postai cimet,nagyon szivesen küldök Neked egy 4 hetes mintaétrendet,mindennek le van irva a ch tartalma,vmint hogy hány grammot kell venni pl.a főtt kajáknál.Ezt egy dietetikustól kaptam,de én nagyon brutálisnak tartottam ,még az 1500 kalóriás mellettt is éheztem keményen jó 3 hétig,most már úgy ahogy hozzászoktam,de minden nap más,van amikor rosszul viselem.

de csak pstán tudom elküldeni,mert nem tudom hol bescannelni.
sziasztok!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Már a fogam tök jó, erre ma elkezdett fájni a fejem. Sosem lesz már ennek vége. Ittam egy manézium tablettát, meg bevettem egy algoflexet, mert állítólag ilyeneket azért lehet bevenni. Eddig nem használt egyik sem.

Pilchard: Az MTI-ben dolgozom és táblázatokat kezelek, főleg banki adatokat viszek be számítógépbe és az kerül az előfizetőkhöz. Semmi bonyolult, de mikor mindennel tele van a ....., akkor semmi kedvem itt ülni a számítógép előtt.

Valaki írta, de bocsi már nemtom ki, hogy 30 napot meg kell várni az APEHnálAkkor jó, mert nekem 15-én telik le, így nem izgulok annyira. Köszi a választ.

A Brendon, Westend, tényleg nagyon drága. Viszont van egy bolt, valami Ármánia, (van honlapja is asszem) ahol használt kismami ruhákat lehet kapni. Még én sem néztem meg, mert eddig a régieket hordtam, de majd tavaszra nyárra én is szeretnék valamit. Szerintemm, aki nem ragaszkodik az újhoz, annak érdemes megnézni. Az S.M. kórháznál van a Bakáts 8-ban.

Na, hali, mert már nagyon görcsöl a fejem. Elég gáz.
Mindenkinek köszi a jókívánságokat.

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Sziasztok!
Katus, most hirtelen nem jut eszembe semmi, de régebben feltették ide a www.hoxa.hu oldalcímet, és azt végigböngészve (vannak főtt kajcsik is) megtalálod a kcal tartalmat is. Ettől függetlenül szvsz is kevés az 1000 kcal.
Edit, milyen érdekes, épp tegnap néztem az Ármániás honlapot. A baba.lapozz.hu oldalon találtam. Kép
Pilchard, nekem két kantáros gatyóm van, az egyik állítható bőségú, a másik meg sztreccses, de egyelőre még beleférek. Kép És még van egy farmerem, ami rámjön. A tavaszi időre meg vettem a Tescoban egy halványkék melegítőnacit. Itthon meg jó idő van, most is póló+nadrágszoknya a viseletem. Kép
Lányok, aki épp közel van. Tegnap néztem a neten az Auchan tavaszi ruhás katalógusát: rugi 599/db, két db-os kombidressz 499/cs.
Betegeknek jobbulást! Az én férjem itthon maradt, este szerintem alig aludt vmit. Így most rám marad anyukám fuvarozása. Kíváncsi leszek, ezer éve nem vezettem...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!
Ha most sem megy el a levelem, feladom. Tegan egész nap hosszan írtam mindenkinek és legalabb ötször próbálkoztam, de nem ment el. Nekem mindig jelezte, hogy elküldi, de a végeredményt soha nem láttam.Kép
Most ennyi, mert ha nem megy el megint kiborulnék.
Szaisztok: Bogosz
bogosz
 
 


Pilchard!
Jánosiné Tomka Katalin 5600 Békéscsaba, lencsési út 61. 7/40.
Nagyon aranyos vagy előre is köszi!

Egyébként szerintem is nagyon kevés az 1000 kalória de talán csak egy hétig tart ez a fajta diéta.

Az adóvisszatérítéssel kapcsolatosan:
Az egyik kollégám interneten töltötte ki a bevallását és ezután elküldte postán.A beérkezéstől számított 30 nap után kapott egy levelet az APEH-tól, hogy egy nyilatkozatba küldje el újra a nevét , címét, bankszámlaszámát és majd csak ez után tudják utalni a pénzt. természetesen az adatai tejesen jók voltak a bevalláson.
Na ehhez mit szóltok? Érdekes, nem?
Kiváncsi vagyok mással is előfordul-e?

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!
Most végre, mikor semmit nem írtam elment... Ahogyan az lenni szokott.
Köszönet mindenkinek a babakocsi ügyben, igazán jólesett, hogy leírtátok a véleményeteket.Azt hiszem iagaztok van, egy babakocsi sem lehet 100% biztos. Nekünk egyelőre a PC a legszinpatikusabb, aztán majd meglátjuk.
Köszi néztem én is a Brendon illetve a Megatoys kuponokat. El is mentünk, de nem voltak valami meggyőzőek.
Már írtam, de most megint előkerült témaként így szólok mégegyszer, mert a rokonok azt mondták érdemes elnézni. Március 25.-én a Budapesti Vásárközpont "A" pavilonjában lesz babaruha börze (babakocsik, ágyak, kismamaruhák, babaruhák stb. márkásan és olcsón!) Akit érdekel... Akit nem annak bocsi, hogy ismét leírtam.Kép
Plichard: Ne haragudj ha netán én nem írtam vissza, de mint írtam eltünnek a mondataim, nem vagyok szinpatikus a gépnek.Kép
Köszi, hogy írtad, hogy mit tanulsz így már képben vagyok. Le a kalappal előtted, mert igazán kemény, de csodálatos hivatást választottál. Sok sikert a vizsgákhoz!
Katus73: Nekem ajánlotta a dokim a gyógyszert, de kizárólag csak akkor ha már nagyon fáj. Persze a gyógyszertárban lebeszéltek róla, de miután annyira fájt, hogy lázat is produkáltam és kijött belőlem minden, úgy döntöttem többet ártok a picinek ha nem szedem be azt az átkozott gyógyszert. Amúgy migrénes vagyok, de hála Istennek ez eddig egyszer fordult elő ilyen drasztikusan s azóta semmi. Egyáltalán nem is fáj a fejem, vagy ha igen akkor sem gáz. Mondom, nekem a dokim ajánlotta, de természetes, hogy nem kell rászokni.
Katyin: Azon gondolkoztam, hogy nem lehet, hogy a sok számitógépezéstől fáj a fejed? Szegény... én nem tudtam, hogy még dolgozol... Gratula neked is, hogy kibirod!
Doren: Örülök, hogy eljutottatok a játszóházba és köszi amiket írtál. Exdeusnak is köszönet! Ezek szerint tényleg jobb ha inkább tanácsot kérek azoktól akik ebben szakértők, hogy hányas méretet ajánlják. Így talán a legegyszerűbb. Elküldöm az adataimat és nem kell aggodalmaskodnom.
Egy kérdés: Segítsetek!
Mióta kiderült, hogy babát várok, elkezdtem tornázni. Rubint Rékát követtem, otthon a képernyő előtt. Egészen két nappal ezelöttig semmi bajom nem volt, sőt ha netán kimaradt a reggeli tornám még hiányzott is. Most viszont nagyon meghúzhattam magamat, és remélem, hogy csak ez a baj, mert a medencémnél a vádlimnál borzalmasan fáj. Tegnap kicsit jobb, de kénytelen voltam vezetni és most megint rosszabb. Nektek volt már ilyen? MIt kell tenni ilyenkor? Előre is köszi!
Sziasztok: Bogosz
Remélem Kisvirágék jól vannak, mert nem írt csütörtök óta és tegnap volt a vizsgálat... Lehet, hogy rögtön befektették?
bogosz
 
 


Sziasztok!
Kis időre elbúcsúzom, elhúzok, mint állat..Kép(bálna).. és remélem fogok uszizni is.. és anyukáámmal kényeztettetem magam és.. gondolom érzitek, lábamban a csík!!!!!!!!
Tehát mindenkinek problémamentes időszakot kívánok, amint tudok, jövök!
Puszi:
Satuk

satuk
 
 


Sziasztok!

Tóltam egy kis kakaóscsigát és most jobb a fejem. Kép Lehet, hogy csak most hatott a gyógyszer, de ki tudja.

Bogosz, annyira azért nem vészes, és már nagyon régen nem fájt. A munka se nagyon megterhelő és csak 6 órában csinálom. Most 21 hetes vagyok és elvileg még május végéig dolgozni fogok.
Nem akarlak ezzel zaklatni, csak kérdezném, hogy új PC kocsit akarsz-e, mert nekünk az volt, és bár nagyon jól bírja a strapát, nem nagyon szerettem. Most momentán nem tudok képet küldeni róla, majd csak este. Egyébként világoskék kockás, pelenkázó táskával, esővédővel együtt 10ezerért odaadom.
Katus. Ne idegeljjjj. Én is így adtam fel. Eddig még nem reklamáltak. Remélem nem is fognak, mert morcos leszek. Kép

Szasztok!
Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Kanyin!
Én is így adtam fel.
Remélem, hogy amit leírtam az csak egyedi eset.

Kép

Kép
katus73
 
 


sziasztok! Na hátha megjavult az üziküldés, a mai termés alapján úgy tünik Kép.

Banya, A Brendon általában egy rablás, egy-két dolog van csak, kuponnal,amit érdemes lenne megvenni, de csak ezek miatt én akkor se mennék ki, ha nem kéne feküdnöm. Amúgy a Szt Imrében kedden fél5-fél6 a torna, és bárki mehet! Csak kicsit nagy a tömeg. Amíg járhattam, jártam is, és nagyon tetszett! Kismamanacik: továbbra is csak ajánlani tudom azt a varrónőt a 11. ker--ben: lasaguilas@vivamail.hu

Ha szeretnétek, nekem van listám a kórházba, kicsit bő, de nagyrészt általános. Ja, és van egy szénhidráttáblázat is fenn a neten, aki nem a kalóriákat akarja csökkenteni, csak a szénhidrátot, mert sztem azzal is lehet fogyni! Bár most hogy utánagondolok, mintha kalóriákat is írná... Írjam meg a címeket?

Bogosz, nekem a medencém fáj, ott valahol, ahol a lábaim csatlakoznak a törzshöz... de a doki azt mondta, h normális, a porcok néha 2-3 cm-t is eltávolodnak, h kiférjen a baba, arra készülget.

pogacsa
 
 


Pogi!

Az általad ajánlott varrónő mennyiért dolgozik. Tehát egy tavaszi nem kantáros gatyót mennyiért csinál meg? Merre van a 11. kerületben?

Köszi
Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Általában 3-4ezer Ft nála egy naci, (kantárosat nem szokott varrni) és a Kondorosi uszoda mellett lakik, a 18-as vili vonalán.

pogacsa
 
 


Köszi Pogi, lehet, hogy majd elnézek egyszer hozzá, de most még megnézem az Ármániát.

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Pogácsa!
Én pécsi vagyok... KépKépKép

Kép
Kép
banya1
 
 


jaaa, bocsi, Banya, elfelejtettem... Kép

pogacsa
 
 


Katus!

Köszi a jókívánságot! Én is gratulálok a férjednek! Hát ez poén, hogy csak 1 nap van köztünk! Kép

Hello (28+3)
hello
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?