Új privát üzeneted érkezett!

KISMAMÁK:

<pre>
NÉV SZÜLÉS IDEJE TERHESSÉGI HÉT BABA BABA NEME/NEVE ORVOS SZÜLÉSZNÕ ÉLETKOR
Dorka24 2006.03.16 38+3 Első Kisfiú Dr. Mericli ? 24
Huncut 2006.03.29 36+3 Első Sándor Dr. Tahy ? 27
Annácska 2006.04.04 35+5 Második Donát Dr. Várbíró ? 25
Lilló 2006.04.29 32+3 Első Bálint Dr. Bánhidy ? 30
Pöttöm_Panna 2006.05.18 29+2 Második Patrik Dr. Bánhidy ? 30
Rita81 2006.05.12 28+3 Első Kisfiú Dr. Valent ? 24
Gabek 2006.05.24 28+3 Első Kisfiú Dr. Bánhidy ? 30
Indigo 2006.05.27 28 Második Áron Dr. Vermes(Máv kórház) ? 29
? ? 20+4 Első ? Dr. Mercel ? 33
Timici 2006.07.21 20+1 Második ? Dr. Radványi ? 31
Brikancs 2006.09.06 13+3 Második ? Dr. Valent ? 27</pre>

ANYUKÁK:

<pre>
NÉV GYEREK(EK) NEVE;KORA ÉLETKOR ORVOS SZÜLÉSZNÕ SZÜLÉSI MÓD KISTESÓ PROJEKT
Brikancs Lili (1999.04.30) 27 Dr. Valent Nem volt Hüvelyi Pocakban
Maszat <table>
Péter (2001.10.17)
Anna (2004.02.29)</pre> 29 Dr. Bánhidy Tóth Anna Császár Nem
Muter(Annamari) Balázs (2002.03.20) 30 Dr. Vermes Nem volt Hüvelyi Nem
Terika <table>
Botond (2002.05.31)
Zalán (2005.08.09)</pre> 32 Dr. Valent Dömötör Margit Hüvelyi Nem
Tjutka <table>
Bence (2002.09.22)
Dorka (2005.07.13)</pre> 28 Dr. Ács Nem volt Hüvelyi Nem
Krizsi Panna Krisztina (2002.10.16) 33 Dr. Vermes Nem volt (Bagóné Annamária) Hüvelyi Jövőre
Picus Andrea (2002.11.14) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Nem
Orsoly <table>
Lackó (2002.12.30)
Botond (2004.09.23)</pre> 30 Dr. Radványi <table>
Tóth Anna
Dömötör Margit</pre> Hüvelyi Nem
Hivett <table>
Klaudia (2003.01.03)
Emma (2005.02.28)</pre> 29 Dr.Gidai ? Hüvelyi Nem
Indigo Fanni (2003.01.21) 29 Dr. Vermes Nem volt Császár Pocakban
Timici Bence (2003.01.22) 31 Dr. Szendei(Sote I.) Nem volt Császár Pocakban
Piroska <table>
Zsombor (2003.01.23)
Szabolcs (2006.01.15)</pre> 30 Dr. Mericli Dömötör Margit Hüvelyi Nem
Fülescsacsi Szabolcs (2003.11.06) 26 Dr. Várbíró Nem volt Császár Nem
Ágiboszi <table>
Dani (2003.12.09)
Péter (2006.02.24)</pre> 39 Dr. Matányi/Dr. Szabó Zsoldosné Eta Császár Nem
Nedinabp <table>
Bálint (2004.03.08)
Bence (2005.09.06)</pre> 28 Dr. Kazy Nem volt Császár Nem
K_gabi Beni (2004.05.29) 30 Dr. Bánhidy Nem volt Császár Igen
Shine <table>
Ádám (2004.06.04)
Zétény Pál (2006.02.08)</pre> 29 Dr. Vermes Dömötör Margit/? Császár/Hüvelyi Nem
Repa Anna(2004.07.29) 34 Dr. Vermes Ismeretlen Hüvelyi Idővel
Pöttöm_Panna Flóra (2004.08.02) 30 Dr. Bánhidy Berényi Gyöngyi Hüvelyi Pocakban
Icsilya Levente;Máté (2004.10.20) 25 Dr. Ujvári Nem volt Császár(35+0) Idővel
Emma8 Balázs (2005.04.28) 29 Dr. Ács Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Aysegül37 Aysegül (2005.05.11) 38 Prof. Asztalos Nem volt Császár Nem
Titti Klaudia Kitti (2005.05.12) 28 Dr. Radványi Tigyi Zsuzsi Hüvelyi Nem
Szilvi8 Virág (2005.05.23) 29 Dr. Sipos Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Akinorev Gergely (2005.05.24) 22 Dr. Gimes Dömötör Margit Császár Nem
Lini Lacika (2005.06.24) 30 Dr. Valent Hüvelyi Nem
Recece(Eszter) Virág (2005.07.02) 34 Dr. Valent Császár Nem
Anitq Zsófi (2005.07.12) 32 Dr. Radványi Tóth Anna Hüvelyi Nem
Dorka34 Benedek (2005.07.21) 34 Dr. Radványi Tóth Anna Hüvelyi Nem
Kgk Botond Olivér (2005.08.09) 26 Dr. Patai Gönczi Katalin Császár Idővel
Mea Lívia (2005.09.06) 26 Dr. Valent Nem volt Császár Nem
Szofec Balázs (2005.10.11) 34 Dr. Ács Zsoldosné Eta ? Nem
Vanília Ádám (2005.12.10) 25 Dr. Várbíró ? Hüvelyi Nem
Hatos Flóra (2005.12.12) 26 Dr. Takács Dömötör Margit Hüvelyi Nem
Osyne Fanni Noémi (2005.12.12) 30 Dr. Bánhidy ? Császár Nem
Joe Botond (2006.01.18) 23 Dr. Ács ? Hüvelyi Nem
Mesa Luca (2006.01.18) 24 Dr. Ács ? Császár Nem
Kgiulia Dorina Ilona és Lívia Mária (2006.01.28) 24 Dr. Ács Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem</pre>

Ha a táblába szeretnél bekerülni, küldj egy e-mail-t az adataiddal a profilomban levő címemre

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Dorka: Örülök, hogy sikerült elintézni végre a papírokat. Nagyon izgi, hogy hamarosan szülsz, remélem, hogy kedden még tudunk találkozni a felkészítőn, vagy lehet már csak akkor látunk, ha felmegyünk a gyerekágyra, mint Ágival is volt? Kép Valahogy majd próbálj meg üzenni légyszi, ha van valami, a mail címem: lovelyblue@freemail.hu.

Lilló

lilló
 
 


Sziasztok!

Remélem én is, hogy kedden még megyek tornázni egy kicsit.
Ha van valami üzenek!
Amint tudok.
Mail: gyarmatidora@freemail.hu

Vigyázzatok Magatokra!

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 

 
 

Sziasztok Kép
Lilló Kép
Örülök, hogy Ági már otthon van Kép Szerintem amint tud itt is jelentkezik, csak gondolom nem könnyű most a két fiúval Kép

Dorka Kép
Jó, hogy sikerült elintézni az apaságit Kép
Már csak valamivel több mint egy hét és a kezedben tarthatod a kicsi fiad Kép Drukkolok nektek! Nevét kitaláltátok már?

Kedden, ha összejön én is megyek a felkészítőre Kép

Annácska 35+5

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Sziasztok KépKépKép

Jelentem itthon vagyunk, mint ahogy Lilló megsugta pénteken hazaengedtek minket az egész család nagy örömére.

Sajnos sok időm nincs még netezni, mert még nekem is szoknom kell a két gyerekes családok életét, de majd csak belerázodunk, de a legjobb dolog most, hogy apa itthon van velünk két hétig.

Nagyon örültem ám nektek kedden, jó volt látni titeket (azért az én kezem is benne volt hogy a mi szobánkat látogassátok meg ámKépKép)

Mindenki drukja és köszöntése nagyon jól esett, nagyon aranyosak vagytok.

Annácskának külön köszönöm a mellszívó beszerzését, hálám örökké kergetni fog, remélem tudod?KépKépKép Jah és Peti elválaszthatatlan része lett a kis kesztyű, már ha az okos nagy bátyusa el nem lopja a kis kezérőlKépKépKép

Dorka Kép
Mennek a drukkok neked is ezerrel, fel a fejjel minden rendben lesz, sajnos nem tudlak meglátogatni, de gondolatban veled leszek nagyon.

Mivel elég sok friss élményem van a gyerekággyal kapcsolatban igy nyugodtan kérdezhettek, szivesen válaszolok. Előre annyit hogy kellemes volt , sokkal békésebb és kiegyensulyozottabb volt számomra mint Daninál. A nővérek kedvesek voltak, és mivel Ica néni szobájába kerültem igy még nagyon hangulatos is volt, sokat segitett mindenkinek a szopival kapcsolatban. Tudom ajánlani, hogy ha van választásotok és persze hely akkor a 127es vagy a 128 as szobába kérjétek magatokat, ezeket a szobákat ő segiti szopi és babó ügyben.

Teszek fel néhány képet tökösmesterről, többre most nem futja mert jön a szopi ideje (órát lehet mellé igazitani, mert 4 óránként eszik a drága)

Megszülettem:

Kép

Mosolygom:

Kép


Igazak álmát alszom:
Kép


sok puszi

Ági & Peti

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Ági!!

Gyönyörűúűű kisfiad van, nagyon szép baba!!!:-)) Gratulálok mégegyszer!!!!!!
Mesélj milyen volt a szülésed? Én erre vagyok kiváncsi:-)) És mindenki kedves volt. Hirtelen azt se tudom mit kérdezek, mert gyönyörűű fiad láttán elfelejtettem a kérdéseimet:-))

Puszi nektek!!
Sok tejcsit:-)) Jó egészséget!!

Brigi

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Ági!
Gyönyőrű a babád a képeken is!!! Annyira pasis arca van, és annyira kiegyensúlyozott! Gratula, és jó, hogy újra otthon lehetsz!

Dorka!
Te már tudod a babád nevét, csak még nem árulod el? Csak azért kérdezem, mert a táblában még nem szerepel, pedig feltételezem, már van ötlet, így egy héttel a terminus előtt. :-)

Lilló, mail ment.

Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Szia Ági!
Nagyon szép a kis tökös! Kép Tényleg nagyon nyugodtnak látszik, ahogy Rita is mondta. Sok örömet hozzá!
Puszi, Zsu
zsuzs74
 
 


Sziasztok!

Ági, nagyon gyönyörűséges ez a gyermekKép Sok boldogságot mégegyszer!

Ne haragudj, hogy ennyire eltűntem, de családilag lerobbantrunk, mindenki beteg lett, valami takonykór, még a pici Szabi is taknyos, a 2 beteg gyerekkel + én is betegen, szóval nem volt egyszerű. Persze férjem, a munka hőse, még betegen is elment dolgozniKép
Zsombi ma már elment az oviba, én pedig próbálom eltűntetni az elmúlt hét kupiját.

Puszi: Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Szia Ági!

Nagyon sok szeretettel gratulálok Péterhez, tényleg gyönyörű baba és már most hogy vigyorog! Biztos jött az etetés Kép Kép!
Jó egészséget és sok boldogságot az egész családnak!


Sajnos mostanában csak bekukkantani tudok néha, de én is nagyon szurkolok a táblában következőknek!

Kinga
kgk
 
 


Saara!

Te kérdezted, ugye, mikor fordult az ember gyereke hátról hasra és forditva?

Boti most lesz hét hónapos/Jézusom.../ és hátáról az oldalára már biztosan fordul kb. másfél-két hónapja. Ennél sokkal tovább azonban nem jutottunk vele egészen eddig a hétig, amikor is magától megfordult hátáról a hasára, majd vissza.
Persze közben gyakoroltunk vele, tanitgattuk, hogyan forduljon meg hátról hasra és vissza, de nem érdekelte a lehetőség Kép.

A lemaradás oka nálunk valószinűleg az, hogy szinte egyáltalán nem fektettük hasra pici korában, nem szokta meg és utál hason feküdni.
Bár most már kezdi felfedezni, hogy hason sokkal többet lát, mint a hátán fekve és talán még kedvét is leli a forgásban, úgyhogy behoztuk a lemaradást.

Summa: mi hét hónapos korra értük el, amit a könyvek négy-öt hónapos korra tesznek.
Azért nem aggódtunk, mert rendszeresen visszük őt neurológiai vizsgálatra, mivel engem enyhe epilepsziával kezelnek már 12 éve, de abszolút semmi eltérést nem tapasztalt nála a doktornő.

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Ági: Peti egyre szebb Kép Nagyon csajozós mosolya van Kép

Kinga: Láttam a táblában, hogy Te Gönczi Katival szültél? Nemrég egy ismerősöm is nála szült, és nagyon dícsérte. Neked mi a véleményed Róla? Ha nem akarod itt, akkor írd légyszi meg priviben (lovelyblue@freemail.hu). Előre is köszönöm!

Lányok! Egy kérdés... olvastam egy másik fórumon, hogy fel kell kérni az orvost, hogy vezesse le ő a szülést. Ez nekem azért furi, mert minek utána Hozzá járok 9 hónapig terhesgondozásra nekem egyértelmű volt, hogy Nála fogok szülni. Vagy ez egy gesztus Felé? Valaki lenne olyan kedves és leírná, hogy mi a gyakorlat? Előre is köszi!

Rita: ment a válasz Kép

Lilló (már csak 7 hét... Kép)

lilló
 
 


Saara!

Te kérdezted, ugye, mikor fordult az ember gyereke hátról hasra és forditva?

Boti most lesz hét hónapos/Jézusom.../ és hátáról az oldalára már biztosan fordul kb. másfél-két hónapja. Ennél sokkal tovább azonban nem jutottunk vele egészen eddig a hétig, amikor is magától megfordult hátáról a hasára, majd vissza.
Persze közben gyakoroltunk vele, tanitgattuk, hogyan forduljon meg hátról hasra és vissza, de nem érdekelte a lehetőség Kép.

A lemaradás oka nálunk valószinűleg az, hogy szinte egyáltalán nem fektettük hasra pici korában, nem szokta meg és utál hason feküdni.
Bár most már kezdi felfedezni, hogy hason sokkal többet lát, mint a hátán fekve és talán még kedvét is leli a forgásban, úgyhogy behoztuk a lemaradást.

Summa: mi hét hónapos korra értük el, amit a könyvek négy-öt hónapos korra tesznek.
Azért nem aggódtunk, mert rendszeresen visszük őt neurológiai vizsgálatra, mivel engem enyhe epilepsziával kezelnek már 12 éve, de abszolút semmi eltérést nem tapasztalt nála a doktornő.

Kinga
kgk
 
 


Ági: gratulálok Peti babához! Nagyon-nagyon szép a kisfiad!!!! Tényleg! Ritkán látni ilyen szép újszülöttet. (Talán csak ezen a topicon van ennyi.)

shine
shine
 
 


Ági! Gratula a szép babóhoz.

Joe!
Én most a héten fogok még csak menni a kontrollra. A kislányom már emeli a fejét, sőt egyik nap a kezemben már majdnem teljesen felült. 2 hete már gagyarászunk, mosolyogni is mosolygunk, viszont az éjszaka még 1x felkelünk. Képet megpróbálok felrakni valahogy. És ti hogy álltok?

Mesa és Luca

Mesa, Luca

Kép
mesa
 
 


Ági

Petike csodaszép baba.Még egyszer gratulálok hozzáKép

Lilló
Szerintem ha magánrendelőbe jársz a dokihoz akkor értelemszerű hogy nála szeretnél szülni. Szerintem felkérni az orvost csak annak kell aki az ambulanciára jár.

Lini

Kép
lini
 
 


Ági! Gratulálok mégegyszer, sok boldogságot az egész családnak!

Mesa, köszi hogy írtál! Kép
Boti is emeli a fejét az első naptól fogva.
Hason feve kinyomja magát és nézelődik jobbra-balra. Aztán meg kicsapja egyik oldalra a fejét, áthelyezi a súlypontot, ellentétes lábbal rúg kettőt és már meg is fordult. Kép Ezt a mutatványt 2 hetes korában mutatta először. A védőnő meg a gyerekorvos ámult bámult, hogy ez még nagyon korai. Kép Egy pici gagyorászás van nálunk is, meg mosolygunk is, de őszintén szólva nem túl sokat. Vagy a mosolyból sosem elég? Kép Kép Kép

Hogyhogy majdnem felült? Nagyon ügyi! Ezt én még nem vettem észre Botinál.
Mi is kelünk még éjszaka van hogy többször is. Kép
Változó. Luca viszont akkor nagyon jó kislány!!

Mostanában elég fáradt vagyok, nagyon zsarnok a fiam. Kép Majdnem óránként cicizünk, egyfolytában kézben akar lenni, elalszik aztán ha le akarom tenni kipattannak a szemei és őrjöng, hogy ezt meg hogy képzelem?? Kép
Teljesen tanácstalan vagyok, az idősebb korosztály szüleim, ismerősök hülyének néznek hogy miért nem hagyom sírni, miért hagyom hogy zsarnokoskodjon.
Hogy miért? Nincs szivem!
Ma is elég rossz napunk van és lassan kezdek kifogyni az 5letekből, hogy mit lehet csinálni egy babával egész nap. Hogyan szórakoztassam? Néha attól tartok hogy már nagyon unja Anyáját.....
Zene, táncolgatás, éneklés, versolvasás, bohóckodás a játékokkal néha ez sem segít.

Joe és Boti

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!!!

Remélem mindenki jól van:-))

Lini, de rég leveleztünk:-)) Hogy vagytok?

Nekem ma nagyon rossz napom van bármit eszek kijön:-( És a hasam is nagyon fájt ma:-(( Állndóan ráz a hideg, de lázam nincs. Meg a fejem fáj tegnap este óta. Nem tudom mi lehet. Nem tudjátok esetleg hogy mitől lehet? Hátha nektek van ötletetek.
Kiskrapek remélem odabent jól van, csinálja a helyet magának rendesen:-))Aminek örülök:-)

Puszilok mindenkit!!!!

Brigi

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok!

Agi, Petike tényleg szép baba, még egyszer gratulalok! Remélem sikerül elég hamar belerazodni a 2 gyermekes csaladi életbe!

Kinga, köszönöm, hogy irtal! Mi most 4 honaposak vagyunk, a védönéni mondogatja, hogy mar fordulhatna, de asszem inkabb nem fogok ezzel foglalkozni!
Vicces, hogy Boti nem szeret hason feküdni, nalunk pont haton fekve nem megy az alvas!

Joe tényleg nem semmi, hogy Boti mar megfordul!Azt irod szinte oranként eszik. Ilyenkor sokat eszik? Nem lehet, hogy csak unatkozik kicsit vagy faj a hasa?? Nalunk volt 3 (nagyon frontos) nap, mikor sokat sirt Vince egyböl etettem és utana meg azért sirt, mert fajt a hasa. Esetleg probalj legalabb 2 orat varni 2 szopizas között...

Masik dolog: nekünk nagyon bejött napközben a hason alvas. Elötte mindig hatra fektettem, nem ment olyan jol az alvas. Onnatol kezdve 4-5 néha 6 orakat siman aludt/alszik egyfolytaban napközben Kép Védönéni tippje volt, nagyon bejött Kép
Van amikor kicsit sir, ha leteszem, de ugyis érzed, hogy el fog-e aludni vagy sem. 5-10 percnél tovabb nem nagyon szoktam hagyni, de annyi belefér szerintem, ha olyan almosan sir. Ha egyböl sikit persze mas a helyzet. Ja és régebben raktam mellé plüss figurakat, nagyon szerette azokat nézni elalvas elött/közben. Nem tudom ezeket probaltad-e mar....

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Helló!
Ági! Gyönyörű kisfiad van, gratulálok!!!
Jó egészséget és sok tejet kívánok!
Indigo! Én bénázok a levelekkel, remélem megkaptad a mait!

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

Joe, nem semmi BotiKép Szabinak is volt ilyen hasról átfordulós mutatványa, ami nekem nagyon furi, hiszen Zsombi hónapokig jóformán semmit nem mozgott, csak a Dévényes torna hatására kezdett el forogni, de 1 éves koráig szinte mindent később csinált, mint az átlag. Ezzel szemben Szabi teljesen más. Már 7 hetes és 6,1 kiló. Éjszaka még mindig alszik, pedig hogy féltem, hogy biztosan nem lesz olyan jó alvó, mint Zsombi és erre tessék, még nála is jobban alszik. A 7 hét alatt még egyszer sem volt ébren éjszaka. Este 9-től reggel 8-ig alszik és már csak 2x szopizik, fél3 és fél 6-kor, akkor is csak éppen nyammog egyet és már alszik vissza, aminek a következménye az, hogy nekem viszont már 6-kor fel kell kelnem fejni, mert mindkét cicim szétrobban és nagyon fáj.Kép
A sírás miatt pedig ne aggódj, engem is ezzel fárasztanak, hogy hagyjam síni, mert tágul a tüdeje, meg hasonló hülyeségek. Én sem szoktam hagyni, és felveszem, ha sír. Figyeld meg, mihelyst kinyílik a kis értelme, sokkal kevesebbet fog sírni, akkor már nem kell annyit felkapdosni. Azt mondják még ilyen pici korban nem lehet elkényeztetni. Egyébként meg lehet, hogy tényleg a pocija fáj. Szabi is elég hasfájós Kép Borzalmasan mohón eszik, pedig igény szerint szoptatom. Van, hogy úgy kapkod, majd megfullad, mert ugye az elején még ráadásul ömlik is a tej a szájába. Próbáltad már a GRIPE WATER-t, nálunk úgy tűnik bevált, no nem mindig és azonnal szünteti meg a bajt, de sokszor könnyebbül meg Szabi tőle.
Egyébként Szabi is nagyon szeret hason aludni, ha nyüglődik háton és hasra fordítom, akkor egyből elalszik. A fájó pocijának is jobban esik a hason alvás.
Ha van kedved, akkor vidd el naponta többször is sétálni. A friss levegő csodákra képes!Kép

Puszi: Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Anid, igen megkaptam a következő táblába már benne leszel. Kép

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Joe még annyit, hogy tényleg sokat javul a helyzet, ahogy fejlödik a gyerköc. Egyre kevesebbet fog sirni.

Pirus, Szabi majdnem akkora, mint a 4 és fél honapos gyerekem!!!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Dorka, most latom, hogy nagyon közeledik a Ti idötök Kép egyben vagytok még?? Küldjük a drukk manokat...

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sára, ne is monddKép Zsombi 6 kiló volt 6 hónaposan! Szabi hosszúságra is nagyobb, most kezdtük el hordani a 68-as ruhákat, amik Zsombira nyár közepén voltak jók, hiába 1 hét különbséggel születtek, új ruhákat kell vennem, legalábbis így az elején, mert csak napozóink és rövidujjú bodyk vannak ebben a mérteben Zsombiról.Kép

Lányok, használ valaki közületek mosható pelust? Én most szeretnék beruházni rá. Találtam egy nagyon jót, bambinomio a neve, ismeri valaki? A forgalmazó itt lakik Biatorbágyon, valamelyik nap át is megyek és megnézem. De azt hiszem kipróbáljuk.Kép
www.babanatura.hu oldalon lehet megnézni.

Ági, majd dobjál egy címet, feladom az Aventokat.

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus, ha elfogyott az a tonna pelenka, amit kaptunk biot fogunk hasznalni, Moltex névre hallgat, német gyartmany és nagyon jo allitolag (baratok tesztelték/tesztelik). Mi is kiprobaltunk néhany darabot és tényleg nagyon jo, teljesen olyan, mint a rendes csak kicsit barnas szine van. és ami nagyon nem mindegy: teljesen lebomlik, komposztaloba is be lehet tenni, ha van Kép
Egy masik baratnöm kiprobalta a moshgatot és neki nem valt be: oriasi lett a pelus, ha kicsit megtelt + kifolyt az anyag fele....

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!!!

Holnap 14 hetes leszek:-)) Nagyon gyorsan telik az idő:-)) Egy kérdésnem tudjátok, hogy szülési szabadságra mikortól lehet menni és az hogy működik?

Közületek volt valakiszülési szabin?

Puszi

Brigi

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Lilló!
Én a kislányommal még anno (másfél éveKép) "felkértem" a dokit - akihez te is jársz. Mondtam neki, hogy nála szeretnék majd szülni, mire ő röhögve közölte, hogy abból, hogy 9 hónapja hozzá járok terhesgondozásra, sejtette. Kép
Úgyhogy én most nem is fogom külön felkérni, majd csak ráutaló magtartást tanúsítok. Megkérdezem, hogy de ugye nem lesz szabin, meg ilyenek. Kép

Ági!
Peti tényleg gyönyörű, már az első fényképen is olyan kis kisimult feje van, mintha legalább pár hetes lenne!
pöttöm_panna
 
 


SziasztokKép

Köszönöm a sok dicséretet, mindet üzit felolvastam tökösmákosnakKépKép

BrikKép
Szülési szabira a várható szülés időpontja elött 28 nappal lehet legkorábban elmenni, vagyis ugy a 36. hét magasságától. Sima szabira, vagy táppénzre el tudsz menni.
Irtál SZBnek az indexre?? tudod hátha segit rajtad egy kis matekkal, hogy jobb legyen majd a tgyásod és a gyeded??

LillóKép
Én se kértem fel külön, mivel magánrendelésre jártam hozzá és számomra egyértelmű volt, hogy ne csak terhesgondozást végezze.

PirusKép
Szerintem Petya is hasonló lesz, mint Szabi: zabagép, nő mint bolondgombaKép jah és hasfájós szegénykém. Ma kiprobálom a gripet én is, mert néha olyan keservesen vonaglik és annyira megkönnyebbül, mikor sikerül pukiznia...

SaraKép
Ne idegeskedj, hogy még nem fordul, minden baba más más ütemben fejlődik, fog ő még forogni mint a ringlispirKépKép

Lányok milyen volt a felkészítő?

Jah, mint kiderült az egyágyas szobákért már fizetni kell, napi 8 rugó, amiért szinte semmi pluszt nem kapsz, a szabad látogatási lehetőségen felülKép Sőt legtöbbször a csecsemős dolgokért neked kell menned a fránya szintkülönbség miatt.

Nah ébredt Petya, jön a szopi, legyetek jókKépKép

puszi
Ági & Peti & Dani

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Szia Ági!!

Örülök, hogy benéztél:-)) Én inkább ha lehet neked szeretném elküldeni, ahogy megbeszéltünk, csak nem szerettelek volna zavarni meg én se vagyok mostanában jól:-(( Holnap küldök mailt.

Millió puszi nektek!!!!

Brigi

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok!

Kérdés a gyakorló anyukákhoz: hogy történik a gyermekorvos választás? Ha nekem van "jelöltem", de nem ő a területileg illetékes, akkor mit tegyek? Egyáltalán honnan tudom meg, hogy ki a területileg illetékes?

A másik: tegnap volt szó a felkészítőn a baba első napjairól (Ági, egész jó volt, de ezt te most gyakorlatban abszolválod :-)), és nem említettek ilyen kötelező oltásokat, szemcseppet, miegymást. Én meg elfelejtettem megkérdezni. Nem tudjátok, hogy a Klinikán mi a szokás? Cseppentenek a gyerek szemébe születés után? Kap valami oltást már a kórházban?

Üdv,
Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok!

Rita, a védönö tudja megmondani, hogy ki a területileg illetékes gyermekorvosod. De ha van jelölted, semmi gond, annyit kell tenned, hogy megadod a nevét a védönéninek.
A korhazban BCG oltast kapnak a babak tuberkolozis ellen és még u.n. PKU vizsgalatot végeznek (néhany csepp vért vesznek), ezzel nézik nincs-e anyagcsere vagy hormonmüködési zavar a kisbabanal. A szemcseppet nem tudom....

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Bocs mindenkitől, most láttam, hogy kétszer sikerült magvas gondolataimat elküldenem.


Lilló!

Én úgy találkoztam össze Gönczi Katival, hogy ő volt az egyik ügyeletes aznap, mikor szülni mentünk.
Mivel előre tudtuk, hogy császármetszés lesz, az ő dolga elsősorban a műtéti előkészités volt, de bent volt velem a műtőben is, ő mutatta meg a babát Kép Kép.
Először ugye a vajúdóban vett kezelésbe, elmondott mindent részletesen, hogy milyen fázisai vannak a műtéti előkészitésnek, mikor fogok sorra kerülni / aznap rengeteg csaszis szülés volt/, mi van az infúzióban, amit éppen belém nyom Kép, szóval nem volt olyan kérdés, amit válasz nélkül hagyott volna, igy a legnagyobb nyugalommal csak az órát kellett néznem, mikor jönnek értem, hogy közeleg a nagy pillanat. Kép
A férjemmel is nagyon kedves volt, neki is elmondta, hogy az apuka mikor mit csinál és hol várakozik.
Rendszeresen jött és ellenőrizte, hogy vagyok, nincs-e szükségünk valamire, úgyhogy abszolút éreztem a biztos szakmai hátteret.

Amikor megszületett a baba, nem vitte el rögtön, hanem visszamentünk a vajúdóba és pár percig engedte, hogy babázzunk, aztán felvitte Botit a csecsemőosztályra, mert elkezdett fázni szegényke.

Később Katalin lejött egy adag polaroid fotóval, amit a babákról készitett, akik aznap születtek, igy azonnal lett egy képem a piciről, amit nézegethettem Kép.

Szerintem nagyon profin végezte a dolgát és abszolút kedves volt, nem éreztem rajta semmi olyat, hogy " na, ne nyafogjon már, nem is fájhat az annyira". Remélem, érted, mire gondolok.
Szerintem jó döntés, ha őt választod, gondolom, hogy hasonló empátiával és gondossággal dolgozik normál szülésnél is.


Rita!
Botit sem a területileg illetékes gyerekorvos gondozza, hanem egy ismerős doktor nénit kértem meg. Mivel ő fogadott orvosként jár hozzánk, ráadásul tök más kerületből jön, 3000 forint egy vizit. Amikor először beszéltünk, én kérdeztem rá, hogy mi a vonzata annak, ha házhoz hivom.

Jogi akadálya nincs a dolognak, ezért a védőnőnek semmi kifogása nem volt ellene, csak arra figyelmeztetett, hogy körzeti orvos legyen az illető, ellenkező esetben nem adhatja be a védőoltásokat és nem veheti fel az anyukát táppénzre, ha majd beteg lesz a gyerek.
Ahogy Sára irta, be kellett diktálnom a védőnőnek a dokinéni paramétereit és kész.

Sziasztok!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Lini, Ági, Panna, Kinga: Köszönöm szépen mindenkinek a választ Kép

Lilló

lilló
 
 


Helló Lányok!
Nemrégiben beszéltetek a hajfestésről a terhesség alatt! Szóval akkor lehet melíroztatni? A fodrászom beszerzett ammóniamentes hidrogént, hogy ne parázzak feleslegessen. Mi a véleményetek?

Kép
anid
 
 


SziasztokKép

AnidKép
meliroztatni simán lehet, igy no para. A festésre nekem anno 24. héttől javasolták, de mivel ezek a vegyszerek már annyira mások mint régen, igy nem kell félni, főleg ha elötte is rendszeresen festettél. A szagok, gőzök amiket jobb kerülni, de gondolom ezzel senki nem akar " szipuzni", szal ugy se ül az ember a kellős közepébe a szagorkánnakKépKépKépKép

RitaKép
Én se a területileg illetékes dokit választottam a fiaimnak, és semmi hátrányom nincs belőle.

A korházban amit leirtak a lányok azt adják a babának be, plusz a születése napján kap konakiont (K vitamint), amit ha anyatejes lesz a pici minden héten egy ampullával kell neki majd adni. Meg most néztem a zárójelentésünket és valami szemcseppet kaptunk, a doki néni azt mondta hogy ez is szokás. Valamint ha a baba 4 kiloval vagy felette születik akkor egy napig ellenörzik a cukrát is (cukros maminál sulytól függetlenül is ha jól emlékszem). Továbbá ha a mami negatív vércsoportú akkor csinálnak vércsoport meghatározást a babának, hogy kell a maminak antiDt kapnia vagy sem.

BrikKép
OksaKép várom

Lányok egy mai tapasztalat hasfájós mamiknak:
Mivel Petya eléggé vonaglig szopi után, ezért elküldtem apát gripe waterért, jó meglepett hogy csak egy hónapos kortól adható, igy mivel mi mégy csak két hetesek vagyunk, ezért ez nem jött be. Szal amig nem egy hónapos a kicsi addig az infacol ami adható neki, vagyis erre majd figyeljetek. Remélem bejön nekünk, mert baromi rossz nézni ahogy szenved szegénykém, hogy végre távozzanak a gázok nálaKép

Menek mert jön a fürdetés és az most nálunk bő egy órás ceremónia Dani miatt, bár élvezem hogy pancsol és öntögeti a vizet a kis vödreibeKépKépKép

puszi
Ági & Peti & Dani

Kép


<font color="ff0000">Minden kedves topiclakó néninek és kislányainak nagyon boldog nőnapot kívánunk!!

Dani és Peti </font>

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Kinek a vércsoportját örökli a gyerek?

Kép
anid
 
 


Sziasztok!!

Ági addig nem mertelek zavarni,amíg nem irod hogy irhatok így holnap összeszedek mindent és küldöm:-))Köszönjük a fiaidnak:-))))))Gyönyörűű gyermekeid vannak:-))

Anid szerintem a vércsoport bármelyik szülőtől örökölhető én mindkettő szülőjét örököltem, a bátyám apukámét, a húgom anyukámét. Érdekes dolog ez a vércsoport:-)) Látod azt hogy a lányomnak mi a vércsoportja nem tudom.

Holnap megyek vérvételre:-) Lepihizem:-))

Puszi!
Jó éjt mindenkinek!

Brigi

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Ági: Csodaszépek a srácok Kép Büszke lehetsz Rájuk és gondolom az is vagy...

Anid: Bármelyik szülőét lehet örökölni, én anyuét örököltem, a tesóm apuét. Mi a párommal mindketten nullásak vagyunk, szóval sanszos, hogy Bálint is az lesz.

Jó éjt!
Lilló

lilló
 
 


Saara, Kinga, Ági!
Köszi a válaszokat!

Ági!
Köszönjük a fiúknak a nőnapi köszöntést. :-) Olyan szuper párnát, amit a gyerekágyon is láttam nálad, és ami ezen a fényképen is rajta van, na olyant hol lehet beszerezni? Vagy saját készítés? Meglestem, amikor ott voltunk, és nagyon praktikusnak tűnt!

Lányok, nincs valakinek valami belső infója, hogy mikor jön végre a tavasz? :-)

Kép

Kép
rita81
 
 


Agi, nagyon édesek a sracok!! Kép

Rita, szoptatos parnat egy csomo helyen lehet kapni (Brendon, megatoys, stb). A legolcsobban a babyfun nevü "üzletben" lattam (II, csalogany u. 42/a, www.babyfun.fw.hu). Ez egy baba diszkont, nem is bolt igazabol inkabb olyan raktar szerüség. Egy elég érdekes pali az üzletvezetö, de érdemes benézni, mert tényleg sokkal olcsobb, mint barmelyik mas babaüzlet. Ha jol emlékszem ott 4 ezer Ft körül van a szopizos parna.

Gyerekorvossal kapcsolatban, Töletek mennyit kér a doki, ha hazhoz jön? Kinga 3 ezret irt, ha jol emlékszem. Nalunk 2500, de tök közel van a doki rendelöje, én ezt kicsit huzosnak tartom...
Masik dolog: A BCG helyén volt egy kis dudor , de semmi vészes és tegnap kinyomta (!) a doki, szörnyü volt, ömlött a vér és üvöltött a gyerek, mint eddig soha, tiszta horror volt Kép én ezt kicsit barbar modszernek tartom, tök felszakadt a bör, stb... Nalatok volt mar ilyesmi? Elöre is köszi a valaszokat!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


sziasztok!

Brigi/BrikKép, én is ma voltam vérvételen, nem láthattalak? Kép kb f9-től álldogáltam ott 9-ig.

Lányok! Segítsetek légyszi: mi az ambulancia telefonszáma?

Illetve: hogyan lehet a felkészítőre jelentkezni?
(elfelejtettem megkérdezni a dokimat, olyan dilis vagyok mostanábanKép

Ági, gyönyörűek a fiaid, hatalmas gratula Nektek!

Köszi mindenkinek, puszi!
Kriszta

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Szia Ági!
Nagyon szépek a kicsik! Olyan édesek együtt is!!!!

Nekünk az infacol teljesen szuperül bejött. Én adtam neki majd minden szopi előtt, és nem lett tőle semmi baja.
pusza, Zsu
zsuzs74
 
 


Rita!
Azért mielőtt megveszed a párnát, próbáld oda az öledbe, és képzeletben legyen ott a pici is, mert nem mindenkinek jön be(barátnőmnek azért nem lett jó, mert túl lent volt a cicije a babához képest).
zsu
zsuzs74
 
 


Sziasztok!

Ági
Így képről még szebb a Peti!

Lányok
Ha tényleg fiú lesz, ami 99,9%, akkor Norbinak fogják hívni a pici fiamat.

Lilló
Megkaptam a mailt!
Köszi, majd üzenek.
Szerintem azért kell felkérni, mert akkor úgy áll hozzá a doki. Az én dokim mondta, hogy nem muszály nála szülnöm, azért, mert hozzá jártam terhesgondozásra. Mert ugye ha felkéred, az azt jelenti, hogy valamennyit fog kérni érte.

Köszi a drukokat!
Még egyben vagyunk!
Bár tegnap már azt mondtam, hogy tuti meglesz, de nem.
Már nagyon nyom, alig bírok felállni, meg elindulni. Utána már jobb.

Brikancs
Szülési szabit a szülés előtti 28 naptól lehet elkezdeni.
De előtte ha rosszul vagy, vagy a doki úgy gondolja, vagy olyan munkát végzel kiírhat betegállományba.

Dóri

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 


Sziasztok!

Ági
Így képről még szebb a Peti!

Lányok
Ha tényleg fiú lesz, ami 99,9%, akkor Norbinak fogják hívni a pici fiamat.

Lilló
Megkaptam a mailt!
Köszi, majd üzenek.
Szerintem azért kell felkérni, mert akkor úgy áll hozzá a doki. Az én dokim mondta, hogy nem muszály nála szülnöm, azért, mert hozzá jártam terhesgondozásra. Mert ugye ha felkéred, az azt jelenti, hogy valamennyit fog kérni érte.

Köszi a drukokat!
Még egyben vagyunk!
Bár tegnap már azt mondtam, hogy tuti meglesz, de nem.
Már nagyon nyom, alig bírok felállni, meg elindulni. Utána már jobb.

Brikancs
Szülési szabit a szülés előtti 28 naptól lehet elkezdeni.
De előtte ha rosszul vagy, vagy a doki úgy gondolja, vagy olyan munkát végzel kiírhat betegállományba.

Dóri

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 


Sziasztok!

Krisszi én 8 óra 10kor jöttem el a klinikákról és a metro felé mentem:-)) 8 előtt ott voltam így hamar végeztem:-))Jó lett volna megismerkedni:-)) Már alig várom hogy megismerkedjem személyesen is veletek:-))

Dorka köszi!!

Kérdés nélkül most se megyek el:-) Közületek volt valaki 4D-os UH-on, ott kell fizetni? Ilyen a klinikán van?

Puszi nektek!!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


SziasztokKép

AnidKép
Bárkiét örökölheti a gyerek elméletileg. Nálunk a családban minden előfordult: apum 0ás, anyum ABés, öcsém Bés én meg Ás lettemKépKépKépKép

RitaKép
Én a www.szopiparna.hu oldalán rendeltem. NAgyon rendesek, el lehet érte menni, postázzák, de most pl a sogornőmnek bevitték a patológiára, mivel bent fekszik és nem volt aki érte menjen.
Sok sok fajta huzatuk van. Ami nagyon praktikus, hogy a belső huzat is cipzáros, vagyis ha tul keménynek tartod a párnát (az elején még nem tömörödik akkor lehet hogy keményebbnek tűnik) ki tudsz venni a golyokból, később meg vissza is tudod pakolni.

DóriKép
Mennek a drukkok ezerrel neked.

ZsuKép
Az infacolt hogy használod??? Elolvastam a h.utasitást, de nekem nem egyértelmű hogy mennyi a fél mililiter: elég egy kövér csepp vagy végül is mennyit kéne neki kapni szopi elött??

Megyek mert jön a szopi timeKépKépKép

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Brikancs
Azt nem tudom, hogy a Klinikán van-e 4D, de fizetni azt biztos kell érte.
Nekem 10eft volt.

Köszi Ági!

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 


Dorka

Te hol csináltattad a 4D UH-ot? Mert én szeretnék menni, dvd-re felvetettétek? Ha igen nektek kellett vinni a lemezt?

Puszi!

Brigi

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?