Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Mi helyileg a Tábornok utcához tartozunk noha az Örstől egy köésre lakunk. A védőnénink OK. Féletm rendesen, hogy milyen lesz, mert én sem vagyok egy könnyű eset, de egyenlőre elégedettek vagyunk vele. Kellően laza és komoly amkor kell.
Dike, ezt a homeopátiás dolgot jó hogy írtad, mert nekem bejön sőt! Szülésnél is alkalmaztam.
Látom mindenki Mátyásföld felé kacsingat. Mi is, bár most nálunk Gödöllő a kiszemelt. Remélem egyszer nem csak terv lesz a költözés hanem valóság is.
Nagyon édesek a farsangi képek. Nekünk ez még egy kicsit korai:o)
NKép

Kép Kép
natasa1975
 
 


Sziasztok!
Mi helyileg a Tábornok utcához tartozunk noha az Örstől egy köésre lakunk. A védőnénink OK. Féletm rendesen, hogy milyen lesz, mert én sem vagyok egy könnyű eset, de egyenlőre elégedettek vagyunk vele. Kellően laza és komoly amkor kell.
Dike, ezt a homeopátiás dolgot jó hogy írtad, mert nekem bejön sőt! Szülésnél is alkalmaztam.
Látom mindenki Mátyásföld felé kacsingat. Mi is, bár most nálunk Gödöllő a kiszemelt. Remélem egyszer nem csak terv lesz a költözés hanem valóság is.
Nagyon édesek a farsangi képek. Nekünk ez még egy kicsit korai:o)
NKép

Kép Kép
natasa1975
 
 


Sziasztok!

Nyetus, boldog szülinapot Kamillának!!! Milyen tortája lesz? Õ nem kapta el a rotát?

Édes Dini meg Zsolti a jelmezében. Akkor íme a farsangi kép tőlünk is, Gellért, a robot:

Kép

Natasa, üdv itt! Ez a képen a másfél hetes lányod? Sokkal nagyobbnak néz ki! Kép Nagyon édes.
A mi dokinénink a Ráskayban van, nagyon meg vagyunk vele elégedve, de nem szokott magánban vállani senkit, és nem jön házhoz sem, csak ha nagyon muszáj - hozzánk még soha.

Nálunk kis náthától eltekintve nincs semmi különös, oltás ismét halasztva emiatt.
Tegnap az oviban nyílt nap volt, az odajárók szüleinek. Megnéztem egy ének-zene kezdeményezést meg egy kis szabad játékot. Nagyon aranyosak voltak, látszik, hogy mindig jól elvannak, szeretem az ovinkat. Kép

Móni, mélt megkaptam, köszi. Lakás-témához drukk.
A miénk szerintem még egy évig pihentetve, talán ha az építkezés véget ér (Paskál), akkor vonzóbb lesz ez a környék, és jobban elé tudjuk adni a miénket.

Sziasztok,
Klára
klara
 
 

 
 

Sziasztok!

Nyetus, boldog szülinapot Kamillának!!! Milyen tortája lesz? Õ nem kapta el a rotát?

Édes Dini meg Zsolti a jelmezében. Akkor íme a farsangi kép tőlünk is, Gellért, a robot:

Kép

Natasa, üdv itt! Ez a képen a másfél hetes lányod? Sokkal nagyobbnak néz ki! Kép Nagyon édes.
A mi dokinénink a Ráskayban van, nagyon meg vagyunk vele elégedve, de nem szokott magánban vállani senkit, és nem jön házhoz sem, csak ha nagyon muszáj - hozzánk még soha.

Nálunk kis náthától eltekintve nincs semmi különös, oltás ismét halasztva emiatt.
Tegnap az oviban nyílt nap volt, az odajárók szüleinek. Megnéztem egy ének-zene kezdeményezést meg egy kis szabad játékot. Nagyon aranyosak voltak, látszik, hogy mindig jól elvannak, szeretem az ovinkat. Kép

Móni, mélt megkaptam, köszi. Lakás-témához drukk.
A miénk szerintem még egy évig pihentetve, talán ha az építkezés véget ér (Paskál), akkor vonzóbb lesz ez a környék, és jobban elé tudjuk adni a miénket.

Sziasztok,
Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépek a jelmezek! Klára, ti igazán kreatívak voltatok, ez jó ötlet, megjegyzem én is! Kép (varrásban nem vagyok túl jó)

Natasa, tündéri ez a baba! Sal Péterhez még annyit, hogy tényleg szimpi, voltunk nála párszor helyettesítésen, de iszonyú sokan járnak hozzá.

Ma mindkettőm megkapta az oltást, Anikó az agyhártyagyulladás ellenit, Zsolti meg a 3 évest. Csak kicsit bőgtek... Pozitív fejelmény volt, hogy ma alig kellett várnunk.

Boldog szülinapot Kamillának!

Lakás téma: én kezdek beleőrülni...

Lorca,
Az nem csak ikrekre igaz, hogy tuti nem akarnának egyszerre aludni, nálunk úgy van, hogy: Anikó kb. f10-f12, Zsolti f1-f3 (ha egyátalán alszik, aztán Anikó kb. 3-4... Kép

Kópé
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon szépek a jelmezek! Klára, ti igazán kreatívak voltatok, ez jó ötlet, megjegyzem én is! Kép (varrásban nem vagyok túl jó)

Natasa, tündéri ez a baba! Sal Péterhez még annyit, hogy tényleg szimpi, voltunk nála párszor helyettesítésen, de iszonyú sokan járnak hozzá.

Ma mindkettőm megkapta az oltást, Anikó az agyhártyagyulladás ellenit, Zsolti meg a 3 évest. Csak kicsit bőgtek... Pozitív fejelmény volt, hogy ma alig kellett várnunk.

Boldog szülinapot Kamillának!

Lakás téma: én kezdek beleőrülni...

Lorca,
Az nem csak ikrekre igaz, hogy tuti nem akarnának egyszerre aludni, nálunk úgy van, hogy: Anikó kb. f10-f12, Zsolti f1-f3 (ha egyátalán alszik, aztán Anikó kb. 3-4... Kép

Kópé
Vendég
 


Sziasztok!

Tetszenek a jelmezben a picik. Kép
Mindenki szép Kép
Mini Manóztunk.

Sal Péterhez lehet sokan várnak, de, aki időponra megy nem ül kint 2 órákat. Kép
Én jövőhéten adatom be azoltást..most inkább a meleg lakásban maradok Kép

Boldog születésnapot Kamilla Kép

Kép

Sziszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Tetszenek a jelmezben a picik. Kép
Mindenki szép Kép
Mini Manóztunk.

Sal Péterhez lehet sokan várnak, de, aki időponra megy nem ül kint 2 órákat. Kép
Én jövőhéten adatom be azoltást..most inkább a meleg lakásban maradok Kép

Boldog születésnapot Kamilla Kép

Kép

Sziszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Kópé,
Én a kistesónál pont ilyesmitől félek. Nagyon jó babázni, ezzel gonolom mindenki egyetért, de hogy fél óra gyerekmentes időm se legyen napközben, ez azért ijesztő.

Natasa,
Tényleg nagyobbnak néz ki. Kis szundiKép

Nyetus,
Boldog szülinapot!!
A rotát megúsztátok kórház nélkül? remélem, már jobban van.

Ildikó,
Akkor a mi védőnénink mégse jár olyan ritkán, csak én voltam túl igényes.

Kép KépKép
lorca
 
 


Kópé,
Én a kistesónál pont ilyesmitől félek. Nagyon jó babázni, ezzel gonolom mindenki egyetért, de hogy fél óra gyerekmentes időm se legyen napközben, ez azért ijesztő.

Natasa,
Tényleg nagyobbnak néz ki. Kis szundiKép

Nyetus,
Boldog szülinapot!!
A rotát megúsztátok kórház nélkül? remélem, már jobban van.

Ildikó,
Akkor a mi védőnénink mégse jár olyan ritkán, csak én voltam túl igényes.

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Nyetus!
Kamillának boldog szülinapot! KépKép

Ildi!
Te kerestél a babaszobán kisvakondos dvd-ket? Ha igen, írj mailt. Kép

Kópé! Lorca!
Az én drága fiaim sokszor beosztják, ki alszik, és ki szórakoztatja az anyjukat. Kép Azért sikerül néha egyszerre is aludniuk, de mint mindenben, ebben is nagyon különbözőek. Kép

Eri
simones
 
 


Sziasztok!

Nyetus!
Kamillának boldog szülinapot! KépKép

Ildi!
Te kerestél a babaszobán kisvakondos dvd-ket? Ha igen, írj mailt. Kép

Kópé! Lorca!
Az én drága fiaim sokszor beosztják, ki alszik, és ki szórakoztatja az anyjukat. Kép Azért sikerül néha egyszerre is aludniuk, de mint mindenben, ebben is nagyon különbözőek. Kép

Eri
simones
 
 


Sziasztok!
Köszi a köszöntéseket!
Szerencsére Dini már jól van,2 napja se hasmenés se hányás és eddig még Kamilla megúszta.Remélem így is marad.
Hát alvás az nálunk is teljesen más bár délután azért be lehet őket úgy lőni,hogy egyszerre aludjanak.Feltéve ha Dini egyáltalán alszik mert ő már simán kibírja délutáni alvás nélkül is.
Kamilla hol kétszer hol egyszer alszik napközben,este pedig 8-kor alszik de egyszer kétszer minimum ébred éjjel még mindig.
Ez Dini után olyan fura mert ő 2 hetes kora óta átaludta az éjszakát.Hát legalább kettőből egy jó alvó.
Na megyek vmi ebédet rottyantani
sziasztok
nyetus76
 
 


Sziasztok!
Köszi a köszöntéseket!
Szerencsére Dini már jól van,2 napja se hasmenés se hányás és eddig még Kamilla megúszta.Remélem így is marad.
Hát alvás az nálunk is teljesen más bár délután azért be lehet őket úgy lőni,hogy egyszerre aludjanak.Feltéve ha Dini egyáltalán alszik mert ő már simán kibírja délutáni alvás nélkül is.
Kamilla hol kétszer hol egyszer alszik napközben,este pedig 8-kor alszik de egyszer kétszer minimum ébred éjjel még mindig.
Ez Dini után olyan fura mert ő 2 hetes kora óta átaludta az éjszakát.Hát legalább kettőből egy jó alvó.
Na megyek vmi ebédet rottyantani
sziasztok
nyetus76
 
 


Szia Natasa!

Skála Kópénak adok igazat, minden igényt kielégítő doki sajna nincs Kép

Zempléni doktornő a miénk, nekünk nagyon bejött. Mondjuk nem vártam el, hogy bármikor is kijöjjön, inkább én vittem Lackót mindenhova, ahová kellett. (Mondjuk nem igazán volt beteges, most sem az.)
A Sal tényleg nagyon cuki, pedig csak futólag láttuk egyszer, de amilyen kedvesen a kisgyerekhez beszélt, haláli Kép

Most nálunk evés gondok vannak, de már elbizonytalanyítottak a bölcsiben, hogy most mi van.
Éva néni (gondozó nénink) szerint vigyem dokihoz, mert annyira nem eszik, viszont borzalmasan aktív egész nap, jókedvű, és nem értik, hogy van mégis ennyi energiája. Úgyhogy nem lehet beteg, vagy vashiányos, de nemtom mi baja lehet...
Szerintem az apja csak elkényezteti ezzel a sok müzli szelet, túró rudi kombinációval. Folyamatosan ezeket eszi otthon, lehet, hogy csak egy kis szigor kellene?

Na mindegy, csak elviszem majd az egyik egészség rendelésre, meg egy vizelet vizsgálat sem ártana..
klarissza
 
 


Sziasztok!

Azért nem jövök, mert mi is betegek vagyunk, nálunk a köhögős, orrfolyós nyavalya megy. Bence röpke egy hét alatt kétszer csinálta végig, a másodiknál be is lázasodott, Ákos most kezdi csak. De nála mintha gyorsabban zajlana. Tegnap szárazon köhögött, éjjel krupposan, reggel már hurutos, remélem ennyire gyorsan fog elmúlni is.

Klarissza, nálunk Ákos az, aki nemigen akar enni, ha valami nem fogára való akkor, képes egész nap nem enni, viszont ha valami ízlik neki, akkor felfal egy felnőtt adagot (és itt nem a csokira gondolok). Szóval csak azt akarom mondani, hogy próbáld meg leírni, mondjuk egy hétvégén, hogy Lackó mennyit csipeget össze, lehet hogy nem is olyan keveset.
Én is megcsináltam már, elég meglepő eredménye lett.

Mi Salamon doktornőhöz járunk (Thököly út). Teljesen meg vagyunk vele elégedve, de a várakozás az náunk is 1-2 óra, akármikor megyünk. Mondjuk a reggel 8 még tűrhető időpont, de akkor is oda kell menni 3/4 8-ra, hogy elsők legyünk. Ha éppen nem jön senki időpontra. Most már Õ is foglalkozik homeopátiával, de a többi módszere is nagyon jó.

Üdv mindnekinek, K
kyra
 
 


Sziasztok!

Nyetus:
Sok Boldog Szülinapot Kamillának!
Tényleg, milyen tortája lesz? Lackó hó végén lesz 1 éves és még nem tudom, hogy milyen tortát készítsek, persze amit ő is ehet. Van valami ötletetek?

Evés probléma:
Nálunk is sokáig fennállt a nem-evés, de most úgy tűnik, hogy kezdi elfogadni a szilárd kaját. Persze, még távol állunk a jólevéstől. De én már ennek is örülök. Egyébként én azt vettem észre, hogy ha van valami "lelki gondja" a kicsinek, akkor szokta visszautasítani az ételt. Pl. ha a kedvenc nagymama egy hét itttartozkodás után hazamegy.

Doki és védőnő:
Mi a Csertő parki Rácz doktornőhőz tartozunk. Egy kicsit szigorú és nem mindig kedves, de nagyon lelkiismeretes és alapos. Én alapvetően meg vagyok elégedve vele. A védőnőről pedig csak annyi, hogy eddig még csak egyszer volt nálunk, bár én igényelném, hogy többször is kijöjjön. Amúgy, vele sincs gond.

Üdv mindenkinek.
Mese

Ps: köszi a tanácsokat síelés ügyben. Végül mégsem mentünk el, de meggyőztem a férjemet egy római hosszú hétvége felől. Kép)
mese75
 
 


Sziasztok anyukák! Légyszi segítsetek. Akinek a Mályva téri bölcsibe jár csemetéje, megmondaná, állami bölcsinél mennyit kell befizetni havonta? Kaja, felügyelet, mindenért? Csak budai árat tudok sajna. Azért kellene, hogy össze tudjam hasonlítani egy magánbölcsi árával. Köszi előre is. Aki tud Mályva téri ovi árat, az is érdekelne, szintén magánovival való összehasonlítás végett.
fusimisi
 
 


Lányok!

Mikor kell az ovikba jelentkezni?

Eri
simones
 
 


Sziasztok!

Eri, szerintem május első hetében, vagy akörül.

Fusimusi, 250 ft/nap kb, illetve 3 vagy több gyerekesnek feleennyi a napidíj az oviban és a bölcsiben egyaránt. Budán sztem ugyanannyi, mint Zuglóban. Magánovi lehet úgy 8-10-szer ennyi. Vagy rosszul gondolom?

Torta 1 évesnek: sütőtökös Kép Rosszul hangzik,de tényleg finom, nem tökízű. Esetleg gesztenyés, vagy almatorta.

Evés: ne is mondjátok! Néha egészen kétségbe tudok esni Gellért nemevésén, pedig ő maholnap már 6 éves. Főleg húst nem hajlandó enni. Kép Itthon sem, és az oviban sem. Ott egyébként jobban ráhagyják, mint én itthon. Janka éppen jó evő korszakában van, de volt ez másképp is, és biztos lesz még így se.

Dokinénit és sose hívtam még ki, inkább beviszem őket hozzá. Ha nagyon súlyos, akkor a Bethesdába.

Védőnő hozzánk sokszor jött, nekem spec. annyira nem hiányzott, de végül is rendes volt. Az elsővel annak idején bezzeg szükségem lett volna tanácsra, de az akkori védőnő nem kényeztetett el, nagy ritkán jött, akkor se volt benne sok köszönet.

Kópé, köszi a dicséretet, nem vagyunk ám oly kreatívak, csak épp megszállt az ihlet Kép

Klára
klara
 
 


Sziasztok Lányok!

Nyetus! Kicsit késve ugyan, de nagyon boldog szülinapot kívánunk Kamillának, és örülök, hogy újra írsz.

Simones!
Az ovikban májusban vannak a beíratások, 1 hétig tart, de ajánlatos az elején menni.Ha jól emlékszem az 1-2. hét táján.

Fusimusi! A Mályva téri árát nem tudom, a mi zuglói ovinkban 212 Ft/nap az ellátás.A héten olvastam egy cikket a magán ovikról, a havi díj 50 000- 200 000 Ft között mozgott.

Doktornéni. Mi is a Csertő parkba járunk, Takács doktornőhöz, nagyon lelkiismeretes, szinte mindig kijön a gyerekekhez, akát hétvégén is és nagyon jól tud telefonon is távgyógykezelni.

Mese75. Mi a nagyobbik gyerekkel Rácz doktornéninél kezdtünk, de kétszeri találkozás után váltottunk. Szerintem jót tett neki, hogy van saját gyereke, mert annak idején nagyon kedvetlenül és ridegen bánt a babákkal, vagy mi ilyen időszakát fogtuk ki.

Klára! Mi a véleményed egy hétfői találkáról könyvügyben? Délután 2-ig itthon vagyok.Irjál majd.
Csináltak Ancsának még egy vizeletvizsgálatot és egy teljes vérképet, mert a múlt hét végén sikerült 10-11 alkalommal elmennie pisilni. Minden negatív, a cukorérték a minimum alatt van. Ezért úgy tűnik, hogy ezt az időszakát éli, de azért a hétvégéhez képest már csökkent a pisik száma.
Voltunk Jucussal szóbelizni, mindent tudott, így valószínűleg felveszik, csak én nem tudom, hogyan döntsek.

A farsangon fehér nyuszi volt, csináltuk füleket, pompom farka volt és élő sárgarépát rágcsált.

Evés! Jucus nagyon-nagyon rossz evő volt, rémálom volt minden étkezés, és lám növekszik, sőt mi több ha hazajön a suliból ráveti magát a hűtőre, aztán a vacsira. Úgyhogy bizakodjatok!!!!

Jó hétvégét!

Szti
sztike
 
 


Fusimusi!
Utána kerestem, a márciusi 1-i lapszámban van az említett cikk.
Szti
sztike
 
 


Köszönöm a választ, ezek szerint havi 10 alatt van az állami bölcsi/ovi, ez érdekelt. Nekem 55-ért mondtak egy magánovit, ami full extrás ezért a pénzért, van benne heti 4-szer 2 óra angoltanítás, aerobic, karate, mindenféle. Csak kérdés, megéri-e mindezzel leterhelni a picit vagy jobb, ha csak játszik, tanulni ráér a suliban is.
Sztike, melyik újságban olvastad? Azt nem írtad.
fusimisi
 
 


Sziasztok!

KLára! Kép Szti! Kép
Köszi Kép A beiratkozás már csak azoknak van, akiket tutira felvesznek? Előtte előre nem kell jelentkezni?
Kicsit megzavarodtam, mert a sulinkban most szerdán volt felvételi.

Eri
simones
 
 


Sziasztok!

Eri, tuti sajnos az oviban nincsen. Kép A körzeteseket elvben kötelesek felvenni, ha időben jelentkeznek, meg ált. a tesókat is felveszik, ha a nagy már odajár... Május eleje előtt nem érdemes nyomulni, az ovikban más a rendszer, mint a bölcsikben. Nincs várólista meg sorrend meg ilyenek, nem kell és nem is lehet előre jelentkezni. Melyik ovit választottad végül?

Szti, hétfő délelőtt 9-10 körül nekem jó lenne, ha neked is! Fölugorhatok hozzád akkor könyv ügyben? Kép

Fusimusi, nekünk a 2 gyerekre együtt kb 10000 ft az állami ovi/hó. Külön angol, külön torna és egyebek az állami ovikban is szoktak lenni némi plusz pénzért. Ha mindegyikre akarod járatni, még akkor sem lesz összesen 55 ezer, bőven nem. Én amúgy egyikre sem járatom őket, mert szerintem felesleges, bőven elég nekik, hogy egész nap együtt játszhatnak a többiekkel, tanulni később is ráérnek. Kép

Jó hétvégét mindenkinek,
Klára
klara
 
 


Klára!Kép
Köszi Kép Még nem tudom melyik legyen, Bóbita vagy Kerékgyártó? Majd apával megpróbáljuk megnézni ezeket. Sajnos a gyerekekkel egyelőre nem mehetünk.

Eri
simones
 
 


Sziasztok Lányok!

Eri! A Zuglói Pedagógiai Szolgálat honlapján tavaly fent volt, hogy melyik ovi mit nyújt és mikor vannak a nyílt napok, kik lesznek a kiscsopis óvónénik, stb. Most néztem, az ideit még nem rakták fel, de szerintem nemsokára elérhető lesz, mert fejlesztették a honlapot az utóbbi időben. (www.zpszk.hu)Kiadványaink, Óvodanyitogató címszó alatt.

Ha jól emlékszem, április elején írták ki, hogy mikor van a beiratkozás. (Május első hete volt.)

Sok sikert!
K
kyra
 
 


Sziasztok!

Klára!
Örömmel várlak hétfőn, Ancsa ia itthon lesz, mert mára benáthásodott, úgyhogy egy ideig itthon marad.
Ha esetleg reggel el is visszük doktornénihez akkor is fél kilenctől már itthon leszünk. Csörrents majd ránk.

Fusimusi. A Népszabadságban olvastam az említett cikket. Szerintem nem nagyon érdemes leterhelni őket. Jucus különtornára járt az oviba, úszni tanult és angolozott. Ez utóbbbinak sok jelentősége nem volt a későbbi tanulmányaiban.
Én a mozgásos tevékenységekre szavazok, ezek úgyis folyamatosan csökkennek majd az életükben.

Simones. mindenkinek ugyanabban az időszakban van beíratás. A mi ovinkba érdemes előre bemenni, vezetőnéni fel szokta jegyezni. Aztán a beiratkozás után még lehez izgulni 2-3 hétig, mig kiírják a végleges névsort. ( Összeülnek az óvodavezetők és "pakolgatják" a gyerekeket, ezért rizikós több helyre beíratni.)A körzeteseket a felvehető létszám beteltéig fel kell venni.
A Kyra által emlegetett kiadvány nyomtatott változatban is elérhető általában. Anno mi a gyerekorvosi rendelőben láttuk.
Az általános iskolai beiratás április 20-a után van, gondolom nálatok a középfokú beiskolázás felvételije van, az én sulimban is most kezdjük.

Mit szóltok ehhez a " kellemes tavasz időhőz"?

Szti
sztike
 
 


Sztike,
Tavaszi idő? Ó, jaj! A szép tavaszra vett cipőm nem akarom mondani, hogy néz most ki. De legalább nincs sötét, tehát ha itthon ülök, és nem látom, hogy havazik, azt hihetném, hogy tavasz vanKép

Fusimisi,
Az óvodai angoltanítás szerintem többnyire kidobott pénz. Nekem volt kb alapfokon járó tanítványom, akit felvettek angolul beszélő ovinéninek vhol Budán. Tény, hogy tanári végzettsége volt, de német! Ennyi pénzért ha belegondolsz, szinte saját ovinénid lehetne.

Evés - a jó étvágyú, mindenevő babóm az elmúlt három napban tejen kívül egy almát, egy fél banánt és 3 db borsót evett. Azt hiszem, behozzuk a legrosszabbul evőket is lassan.

Klarissza,
Nézd meg, mennyi kalória van egy túrórudiban. A napi igénye jó részét fedezi. Nekem 2-3 már egy jó nagy reggeli, elvagyok vele délig, pedig én nem vagyok egy apróság!

Alvás - Nat tegnap este 11kor úgy döntött, ő most játszik. Hajnali 2ig nyomta. Szépen, csendesen, csak akkor vágott a fejünkre, ha valamelyikünk elbóbiskolt. Ezt a jó 9 hónap alatt először csinálta. Hogy lehet ezt akár heti rendszerességgel bírni?! Ma a férjemmel együtt mindketten őszi legyekként zümmögtünk a lakásban.

Mindez, az evés és az alvás valószínűleg a fogak miatt van. Még szerencse, hogy előbb-utóbb csak kibújnak és egyszer ennek az időszaknak is vége lesz. Már harmadnapja sír és dörgöli elkeseredetten a száját.

Kép KépKép
lorca
 
 


Fusimisi:
Én is valahogy úgy vagyok vele, hogy felesleges a karate egy 4-5 éves kölöknek, megy a csihi-puhi karate óra nélkül is Kép meg szerintem egész nap "aerobikoznak" a gyerekek az oviban, meg "szertornáznak" az udvaron, szerintem "atlétika" is van, rohangálás körbe-körbe Kép szóval csak nézőpont kérdése.
Meg nem is tudom, addig míg magyarul nem beszélnek szépen, van-e értelme az angol nyelvnek? Akkor már napi 30 perc angolnyelvű rajzfilm nézés és máris megspóroltunk havi 50-et Kép

Klarissza
klarissza
 
 


Ja amúgy írtam, hogy mennyit eszik Lackó hétvégén. Tényleg nem kevés, csak borzalmasan válogatós, amit szeret az jöhet, amit nem kíván, azt akkor sem, ha "kiéheztetjük" előtte. A húst mostanában nem eszi meg Kép belepürésítettem a levesbe, hogy ne is vegye észre.
klarissza
 
 


Honnan lehet megtudni, hogy melyik a körzetes bölcsink, ovink? Neten kerestem már, de nem akadtam rá.

Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


Móni, hívd fel az önkormányzat oktatási osztályát, ott megmondják.

Kópé
Vendég
 


Sziasztok!

Hiányzik a napocska!
Reggel sütött és mosolyt is csalt az arcomra!

Legyen végre tavasz..madárka csicsergést és napocskát szeretnék..sok volt ez a hó nekem. Kép

Márciusban már nem hiányzik.

Sziszi

Kép
sziszike1000
 
 


Kópé, köszi!

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok!

Zuglói anyuka vagyok én is. Két kismanóm van. Õsszel szeretném (ez túlzás) őket bölcsibe íratni. Van tapasztalatotok az Ilosvai tériről és a Mályváról? Olyan helyre kell íratnom az apróságokat, ahol közel van egymáshoz bölcsi-ovi.
A körzetes ovink nem tetszik.

Előre is köszönöm
Noémi
noémi
 
 


Sziasztok!

Simones igen én kerestem vakondos dvd-t, de már van 5 db Kép, így megelégszem ennyivel. Köszi szépen.
Óvi ügyben: Mi tavaly iratkoztunk be. Máj. első hetében volt a beíratkozás.
Minden évben van egy Óvoda-nyitogató címre hallgató kiadvány, amiben az összes zuglói óvoda rövid leírása megtalálható, még a magánóvodák is. Benne vannak a nyílt napok időpontjai is Kép
Sajnos van olyan, hogy megígérik, hogy biztosan befér a gyerek a csoportba, azután nem veszik fel, mert körzeten kívüliKép
Tavaly minden óvodában nagy volt a túljelentkezés....
A Mályva téri óvodáról én csupa jót hallottam egy ismerőstől, de azt is, hogy oda rengetegen akarnak menni.....
Ildi
ildiko71
 
 


Noémi!
Én is most érdeklődtem bölcsi ügyben. Az Ilosvai térivel és a Mályvával is telefonon beszéltem. Mindkettőnél előjelentkezés van, szóval még most menj el és kérdezd meg, van-e hely. Amúgy mindkettő szimpi volt így elsőre, de személyesen nem néztem még meg. AZ Ilosvainél azt mondták, február környékén már be kell jelentkezni. Én januárban beszéltem velük és addigra már 20-an jelentkeztek hozzájuk állítólag. A Mályva hasonlóan népszerű.
fusimisi
 
 


Noémi!
Én is most érdeklődtem bölcsi ügyben. Az Ilosvai térivel és a Mályvával is telefonon beszéltem. Mindkettőnél előjelentkezés van, szóval még most menj el és kérdezd meg, van-e hely. Amúgy mindkettő szimpi volt így elsőre, de személyesen nem néztem még meg. Az Ilosvainál azt mondták, február környékén már be kell jelentkezni. Én januárban beszéltem velük és addigra már 20-an jelentkeztek hozzájuk állítólag. A Mályva hasonlóan népszerű.
fusimisi
 
 


Sziasztok!

Megint sokaig nem voltam, nagyon hianyoztatok!!!

Fusimisi, Noemi!
Ha nehany oldalt visszalapoztok, sok mindent irtunk (irtam a Malyva bolcsirol. Van rossz gondozoneni (kepzeljetek, mastol is hallottam, h az Ica nenivel gondja volt! Es meg mindig ott van! nyugdijkorhatar korul!), es van szuper (Eva neni!!!!) - csak a szemelyes tapasztalatok roviden.)

Lanyok!
A jo hir: a legnagyobbikom (az elsos) szeme javult!!!
Tankonyv szerint lehetetlen ugyebar, minden orvos ezt mondja, kiveve a "megszallott" dokinenit.
A szemuvege miatt sokat csufoljak. itt is a Waldorfban, de itt meeg lehetetlenebb a helyzet, mert nincsnek olyan fegyelmezesi eszkozeik, mint az allamiban - ugye mondtam, h panaszkodni fogok... Kép
Neha az az erzesem, olyan "Legyek ura" hangulatba megy at az egesz. Jaksi hosiesen viseli. Es meeg ezzel egyutt is nyugodtabb. Gyonyorueket rajzol, fest. Ennek nagyon orulok!!! Kép (Megjegyzem, tenyleg kibekulnek egymassal a gyerekek, ha hagynak nekik idot a veszekedesre, meg a falkasorrend eldontesere. Ez itthon is igy van, csak nem birom hallgatni meg kivarni.)
Mivel Jaksi azt mar ugyis megtanulta, amit az elso 2 evben egy gyereknek kell (szamolas 100-ig, olvasas, iras), nem aggodom ezek miatt.

ELSOSOKNEK ezen a heten van a felveteli, ha vkit erdekel. Persze csak jatekos ismerkedes a leendo tanitoBACSIVAL, meg a fejleszto pedagogussal. En annyira orulok h bacsi lesz, h a kozepso fiamat is beiratom.
Epp ma beszeltem egy Anyukaval az oviban, aki felt, h lehet, nem veszik fel a lanyat az angol kettannyelvube (elsobe). Mondtam, h nalunk 2 (ketto) nyelvet tanulnak elsotol, de ez meg erdekes modon soknak tunt neki. Nem ertem, most mi a jo akkor...

A bolcsisem meg egyre nagyobb lany. Kép

Teel: szerintem meeg nagyon hosszu lesz, aprilisban is ho lesz, mert maar regota tart, ilyenkor sokaig is szokott... a nyar meg aztan 40 fokokkal jon majd ... Kb 2 eve meg egesz telen esett az eso, azt talan meeg rosszabbul birtam.

Nagyon sok virtualis puszi mindenkinek!
Es ezer bocsanat, h nem kerestem meg a legutobbi valaszaitokat - remenytelennek tunik ennyi hozzaszolasbol Kép
(a mailcimem mukodik)

Ilon
Kép
ilon
 
 


sziasztok! bocsánat a zavarásért
Még teljesen új vagyok 9hetes terhes Kép)
Védönőt hajkurászok zuglóban, mert most realizáltam, hogy a 12ik hétig kell szereznem kismama könyvet .
Esetleg tudtok valakit ajánláni? a városliget mellett lakunk.... nagyon köszi a választ előre is

Sugi
sugi
 
 


Sugi,

Az sajnos mindegy, hogy kit ajánlunk... (Egyelőre) Mo-n mindent szabadon lehet választani, legyen az orvos, szülész stb. kivéve: védőnőt! Körzetek szerint dolgoznak a védőnők. Szerintem hívd fel az Örsön az SZtk-ban a Terhesgondozót és ott meg tudják mondani kihez tartozol.

Kópé
Vendég
 


Sziasztok!

Sugi, védőnőt sajnos nem lehet választani, ahhoz kell menned, akihez a lakóhelyed szerint tartozol. Ha felhívod valamelyik gyerekrendelőt, a címed alapján megmondják, melyikhez. Kép próbáld meg szerintem itt:
Gyermek háziorvosi rendelő és védőnői szolgálat
1145 Budapest Thököly út 178./a
Telefon: Tel.:273-25-60.

Ilon, végre jelentkeztél! Vártuk már a híreket a Waldorfról! Kép Reméljük, továbbra is minden oké lesz velük. A második fiad már mehet abba a suliba? A Waldorfban általában betöltött 7 éves kortól szokták felvenni a gyerekeket.

Az Óvoda-nyitogatóban minden ovi csak csupa szépet és jót mond magáról, természetesen Kép Úgyhogy az alapján nem nagyon lehet választani szerintem. A légkörét, hangulatát csak személyesen lehet megítélni. Kép

Az ovikban vannak körzetek, a bölcsikben viszont nem. Az egész kerületből bármelyikbe lehet menni elvben.

További szép napot mindenkinek,
Klára
klara
 
 


Kópé, beelőztél! Kép
klara
 
 


Ilon,
A Waldorfnak a nyelvi része nagyon érdekel. Amolyan szakmai ártalom. Nehezen tudom elképzelni, hogy két nyelvet lehet hatékonyan tanítani, ez még középsuliban is sokszor kérdéses. Gondolom ismétlés a köbön, de tényleg szeretném tudni, hogy haladnak.

A tél már nagggyon unalmas. Ilyenkor jön az, hogy egy szerdai nap megtartjuk a tavaszt, aztán megfulladhatunk a nyártól. Mivel nem szeretek babakocsit használni hidegben, már nagyon bezárva érzem magam, jöhetne egy kis jóidő.

Nat végre megtanult puszit adni. Amolyan igazi cuppanóst! Már eddig is sokat próbálkozott, de csak olyan mmmmm sikerült meg néhány harapás.Kép

Tényleg, miért nem lehet védőnénit választani? Az egyszerű megközelítés nem lehet indok, a miénk úgysem jár ide.

Kép KépKép
lorca
 
 


sziasztok!
Nagyon köszi a választ védönö ügyben.

Sugi
sugi
 
 


Sziasztok!

Kb. egy hétig nem volt netünk, mert az ADSL-t csinálták, és miért is menjen valami simán ha mehet nemsimán is. Nem részletezem hány kört futottunk, a végén már sikítiani tudtam volna, de mostmár jó szerencsére.
Úgyhogy már nem igazán aktuális, de itt az én nyuszim:
Kép

Ildi, mi az Egressy és a Szugló között lakunk, de 25 évig a Gvadányin laktam, a Fogarasinál. Kép

Mese, én joghurtos túrótortát csináltam anno Rózának, de nem tudom hogy álltok a tejtermékekkel. Mondjuk ő egy falatot sem evett belőle. Kép Minket is épp Rómába hívtak nyárra, de a két gyerekkel még nem mertük bevállani. Először úgy volt anyukámék is jönnek, az tuti lett volna, de ők lemondták közben sajnos. Kép

Ilon, örülök, hogy bevált az iskolaváltás. Még a múltkor akartam írni, hogy engem meg a Patronába nem vettek fel. Kép

Lorca, Nat aranyos lehet a puszival,Kép Regi egy hét múlva lesz 9 hós, de ettől még szerintem fényévekre van.

Látom az evés mizéria nem csak minket érint. Én állandóan azon agyalok, hogy hol rontottam el, és hogy lehetne javítani. Az a legrosszabb benne, hogy teljesen rapszodikus, amit ma megeszik, legközelebb rá se néz. Ami most megy, tészta, vagy rizs magában. De se hús, se főzelék.
dike

Dike
KépKép
KépKép
dike90
 
 


Köszi a hozzászólásokat, és se úgy képzelem, hogy jól leterhelem a gyereket, csak azért gondolkoztunk el, mert a magánovi a szomszédban van, az állami meg messzebb. De a kínálat kicsit ijesztő, félek, hogy túlterhelnék a gyereket, csakhogy a pénzért megdolgozzanak. Mondjátok csak, oviba muszáj a gyereket a körzetibe iratni vagy lehet bárhová?
fusimisi
 
 


Sziasztok!

Dike, az sajnos nem erre vanKép Mi a Kerepesi út felöli részen vagyunk. A víz még mindig rengeteg a garázsban Kép
Fusimisi, nem kell a körzetibe iratni, lehet bárhová. A kérés csak az, hogy felveszik-e? Minket sajnos tavaly nem vettek fel csak a körzetibe, de már nem bánom, mert nagyon jó lett az egyik óvonéni Kép
Szerintem mondjuk az óvodai nyílt napon se mindig azt látja az ember, amit a mindennapokban megtapasztal....
Ma 1 éves a lányom KépKép BULIIIIIIIIIIKép
Ildi
ildiko71
 
 


SZiasztok!
Ildi, gratula az 1 évesnek!!! Milyen tortája volt?
A hétre nálunk is esett egy szülinap, Gellért lett 6 éves. Ajándék gyanánt elmentünk a cirkuszba is. Kép Mi felnőttek is nagyon élveztük, gyerekkorunk óta nem voltunk. Kép
Fusimusi, így van, másik oviba is be lehet iratni, amennyiben felveszik. Elég zsúfoltak a zuglói ovik és bölcsik mindenesetre. A földrajzi közelség elég fontos szempont szerintem. Nézd meg a magánovit is, meg az államiakat is, az első benyomás is sokat elárul. Kép
Dike, helyes a nyuszika Kép
Valamit kerestem az archivumban a napokban, és olyan sok mindenkinek a nevét láttam ott, akik mostanában nem nagyon írnak. Mi van veletek, eltűntek? Olvastok azért? Kép Adjatok életjelet! Kép

Klára
klara
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?