Új privát üzeneted érkezett!

Gyanús nekem ez az Edina...

Kép
tokajkincse
 
 


Szerintem is történt valami Kép Kép Kép

KépKép
editmaci
 
 


Sziasztok,
Láttátok a mailt?:-))) És a képeket... Csodaszép, édespofa, én el vagyok varázsolva!:-)))
vbea
 
 

 
 

Annyira édesek, biztos nagyon boldogok lehetnek most! Lili nagyon gyönyörű, és szép nagy baba. a haja isteni!!!Kép Kép Kép

KépKép
editmaci
 
 


Nagyon szép baba! A haja meg annyira jópofa! Kíváncsian várom a "beszámolót"!

Kép
tokajkincse
 
 


Punkcsajszi:-)
Én csak bőgök rajta. Örülök neki és várom a Ti képeiteket is:-)
Pusz.
Legújabb híreim; baba és mama jól vannak, minden rendben. Fáradtak.
vbea
 
 


Örülök, hogy minden rendben van velük, már én is nagyon várom Edina élménybeszámolóját!

KépKép
editmaci
 
 


Edit, Orsi, Kriszti,

Ti (ha még emlékeztek rá) mit éreztetek az első két hétben?:-)))
vbea
 
 


Hát nem nagyon emlékszem, de azt tudom, hogy az első pár hétben nagyon undorodtam mindenféle szagtól; de én igazából nem éreztem semmi különlegeset! Tényleg igaz, hogy az ember megérzi, hogyha terhes! én azon lepődtem volna meg, ha a tesztem pozitív lett volna! Kép Kép Kép

Csak nem érzel valamit???KépKépKép

KépKép
editmaci
 
 


Edit,
Én már annyira szeretném, hogy akár pszichés tünetek is lehetnek. Egész más dolgok esnek jól. Utálom a vizet, erre mostanában buborékmentes víz esik a legjobban. Reggelire rántottás szendvicset eszem a szokásos helybensütött kakaós süticsiga helyett. Furcsaságok. És a legszembetűnőbb, hogy annak ellenére, hogy az étvágyam rendben van, émelygek. Bár ez nem gyomortáji émelygés, inkább csak szédelgés.
Hozzáteszem, hogy mivel "szeretnénk", és nincs ellenállás, így akár mindez lehet csak "bebeszélem magamnak". De már nagyon várom! Hátha:-))) Persze még két hetet várnom kell minimum...
vbea
 
 


Ja, és érzem a parfümöm illatát, amit már egy éve használok, vagyis egy pár hónap után simán immunis voltam. És most újra elkezdtem érezni...
vbea
 
 


Nekem az első jel az volt, amikor egysze írtam valamit, és a papír illatát megéreztem. Soha nem tünt még fel, de akkor majdnem elhánytam magam tőle!
Ez egy pénteki nap volt, délután vettem is egy tesztet, aztán másnap reggel megcsináltam: pozitív!!!
Ennek annyira örültem, hogy el sem hittem, hogy igaz lehet. Két nap múlva csináltam is egy másikat! Nálunk Imi volt az, aki "belémbeszélte" a gyereket. Én nem nagyon akartam beleélni magam, hogy sikerülhet rögtön a baba, de neki az nem volt kérdésKép Én féltem, hogy mi lesz ha még sem jön össze, akkor milyen nagyot fog csalódni! De szerencsére neki lett igaza!
Nagyon szorítok nektekKép Kép Kép

KépKép
editmaci
 
 


Hát nekem nem jött meg és ez tűnt fel... Iszonyatosan fájtak a melleim, sokat kellett pisilnem. Ja, és egyik pillanatban fáztam, másikban izzadtam. De én beteg voltam az elején. Ja és a Túró Ruditól rosszul lettem. Azóta sem ettem egy darabot sem.

Örülök, hogy jól vannak Edináék.

Most nagyon sok baba fogant, ahogy a másik fórumon olvasgattam. Lehetett valami a levegőben! Hát kívánom, hogy legyen pocaklakód! Kép

Kép
tokajkincse
 
 


Köszi, nagyon rendik vagytok. Ezek a "hőhullám"-dolgok engem is zargatnak:-))) Igazából azért kérdezgetlek Benneteket az első tapasztalatokról, mert kissé kétlem, hogy tényleg "azonnal" sikerülhet, amint rászánjuk magunkat. Na, két hét múlva kiderül. Ma is gyengének érzem magam... Új pocakos képek, csajok?:-)

Edináék alakulgatnak, ezt nekem Edi írta így:-)
vbea
 
 


Küldök neked pocis képet, de tényleg csak a poci lesz rajta, mert magamat fotóztam. Amúgy meg aug. óta lógsz a menyecskés és tortás képekkel! Kép
Hát egyáltalán nem esélytelen a dolog, hogy elsőre összejött! És drukkolok!
Edina simán szült? Olyan kedd körül már biztosan hazajöhetnek! Jaj de jó nekik! :D

Kép
tokajkincse
 
 


Orsi,
Küldd el lszi a vass-bozso@freemail.hu-ra, most ez működik:-) Keresem a tortás képeket, meg a "menyecskéset" is. Nemcsak neked lógok. Fene a pofámat, még a pap, a virágos, és Zitáék sem kaptak:-( Én annyira szenya vagyok:-((((((((

Edinának nagyon nehéz volt, de várjuk meg őt a beszámolóval, leginkább azért, hogy ne másodkézből halljátok, na meg bízzuk rá. Nem akarok kismamikat rémisztgetni:-)))
vbea
 
 


Szerintem nekem sincsenek képeim rólatok. Se menyecskés, se tortás, se menyasszonyiKép Légyszi küldj nekem isKép
Egyébként nekünk is az első hónapban összejött a bébi, úgyhogy nálatok is megvan rá az esélyKép Mindent beleKép

KépKép
editmaci
 
 


Edit,
A mail-címedet kérem szépen:-) Ma mindketten itthon vagyunk a párommal. Szabi. Legalább kialudtam magam. De még mindig szédelgős a dolog...
vbea
 
 


svedane@gmail.com
A menyasszonyi képekből Orsi küldött át néhányat, ha nem gond!
egyébként ma én is nehezen ébredtem, de én felvátva aludtam, és néztem az Oscart; úgyhogy ma nagyon nyomi leszekKép
Egyébként, hogy érzed magad? Ízek,szagok?Kép Kép Kép

KépKép
editmaci
 
 


Sziasztok,
Na küldtem Nektek. Jó volt egy kicsit újra átnézni őket. Büszke vagyok magamra, amiért anno rögtön nekiláttam az albumba rendezésnek stb. Most ez legalább rendben van.
Ti mindketten otthon vagytok, igaz? A doki küldött titeket táppénzre, vagy volt valami komoly oka, vagy én pl mire számítsak...? Most ezen gondolkodom.
vbea
 
 


Orsi pocija nagyon tetszik. Szóval így néz ki egy kismama-has 20 hetesen:-))) Tökjó.
Edit?
vbea
 
 


Nekem a munkahelyem miatt kellett elmennem táppénzre. A hematológián dolgozom, ahol elég gyakran kerültem kapcsolatba citosztatikumokkal, amik főleg az első hetekben nagyon veszélyesek lehetnek a babára, így amikor kiderült, hogy terhes vagyok, a nőgyógyász rögtön javasolta, hogy szabaduljak onnanKép Szerencsére a munkatársaim nagyon rendesek voltak, és miután megtudták,szinte semmit nem hagytak csinálniKép
Egyébként ha nem veszélyes a munkád, és te is jól érzed magad, akkor egész sokáig lehet dolgozni.Bár én amolyen álmos voltam az elején, nem tudom, hogy tudtam volna dolgozni!

A képeket nagyon köszi! Nagyon szép volt minden, és szép volt a dekorációtok is! A ruha pedig gyönyörű!Kép
Magamról majd én is csináltatok képeket, de most nincs itthon a gépünk, talán a hét közepén.

KépKép
editmaci
 
 


Háááát, a ruhát valahol Orsinak köszönhetem, hogy elküldött abba a szalonba, ahonnan ő is kölcsönözött:-))) Nagyon bejött.

Nem nagyon akarok magyarázkodni a munkahelyemet illetően, na meg senkit, még magamat sem szeretném abba a téveszmébe ringatni, hogy menekülni akarok (de kicsit igen)... szóval nem bánnám, ha sikerülne egész korán, mondjuk úgy a 3-4. hónaptól itthon maradnom. Nem veszélyes a környezet, de rengeteg az ember (90 ember kisebb-nagyobb kínját kell kielégítenem), és borzasztó fárasztó, na meg minden nap minimum 10 óra. Ezt én nem vállalnám be... viszont nem hiszem, hogy ez kívánságműsor. Magyarul, ha nincs rá nyomós okom, akkor a doki sem fogja azt mondani, hogy akkor pihizzek otthon. Ha nem muszáj. Magyarul és röviden; nem akarok áltünetekkel itthon lenni (folyamatos lelkiismeret-furdalásom lenne a lógás és a kevesebb pénz miatt). Na, ebből már nem keveredek ki győztesen... hátha értitek.
vbea
 
 


Hát ez a nőgyógyásztól is függ. Ha ezt megbeszéled vele, és ő javasolja a táppénzt, akkor a körzetinek úgyis fel kell vennie. egyébként meg 90 ember is veszélyes lehet, mondjuk egy influenzás időben!!

KépKép
editmaci
 
 


Hát én már az 5. héttől itthon lógászom a lábamat. Nem emelhetek alapon. Egyébként a terhes kismamának csak és kizárólag max. 8 órát lehet dolgoznia és a munkaadó köteles könnyebb munkára venni. Ha veszélyeztetett terhes vagy, akkor egyből küldenek. Nem hiszem, hogy megúsznád a fáradtságos időszakot. Volt, hogy 14 órát aludtam egy nap. Ha meg hányós leszel, akkor végképp gáz. A doki kiír akár áltünetekkel is , ne izgulj! Amúgy meg a babáddal kell foglalkoznod olyankor és nem a munkahellyel, meg hogy mit szólnak hozzá. Jobb otthon pihizni, mint x embert "ellátni", akik közül bármelyiktől elkaphatsz valami nyavaját. Ha jó a fizud, akkor menjél szépen táppénzre. De lehet, hogy semmi problémád nem lesz és jól fogod bírni. Aki szereti a nyüzsgést, annak büntetés otthon. Én nagyon jól elvagyok! Kép

Kép
tokajkincse
 
 


Jaj dehogy! Nem bírom a nyüzsit, nálam a tökéletes hétvége is kettesben, a párommal. Ha már haverokkal találkozó, akkor is egy mozi, egy bowling. Ennyi a nyüzsgés. Nagyon bírnám itthon, semmi bajom, sétálgatnék, terhestorna. Hamar elmegy egy nap, legalább kicsit többet tevékenykednék a konyha, meg a mosógép körül... Mert per pillanat a hétvégén kimosott ruha maradékát pénteken szedjük le a szárítóról, ennyi időm van. Ahhoz képest, hogy abszolút asszisztens vagyok felsővezető mellett, a 90 ember mindenféle munkát rámsóz. Festékpatronokat raktározok, irodaszert rendelek és cipelek, fénymásolót javítok, minden... Úgyhogy fizikailag is leterhel. A lelkiismeret-furdalás dolgot arra értettem, hogy mi van, ha elvileg bírnám mindezt, csak gyakorlatilag nincs kedvem küzdeni nap mint nap. Egyelőre simán van olyan kórelőzményem, ami alapján a doki, ha egy kicsit szívbajos, egyből otthonmaradásra késztet:-))) De igazatok van, első úgyis a gyermekem lesz. Meg a lelki nyugalmam.
vbea
 
 


Csütörtökön megyek megint Uh-ra, egyre idegesebb vagyok miattaKép
Edináék mikor mennek haza? Mostanság kellene nekik nem?

KépKép
editmaci
 
 


Maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
vbea
 
 


Jaj de jó! Remélem küld sok-sok képet!

Kép
tokajkincse
 
 


Sziasztok!
egyelőre nem tudok visszaolvasni idő hiányában, egy ujjal gépelek, mert Lili hasfájósat játszik, és nem tudom letenniKép.
Szóval ma jöttünk haza.
Utolsó bejelentkezésemkor már tudtam, hogy másnap szülök, csak nem akartam mondani. Kép.
3/4 8-kor repesztettek burkot, fél kilenckor kaptam meg az oxytocint. Egy jó darabig csak vigyorogtam, hallgattam, amint mellettem villámsebeséggel szülnek többen is, a dokim meg folyton kérdezgette, hogy van-e még kedvem mosolyogni...Kép. Meg ha jajgatni van kedvem, akkor szóljak. Kép. Sanyi végig velem volt. Az elején röhögcséltünk, de aztán komolyodott a helyzet. Lányok, nem fogok hazudni, a szülési fájdalom fáj. Kép. De kibírható. Elég lassan tágultam, a méhszáj olyan 6-ra tűnt el (2 ujjnyival mentem be). Jöttek a tolófájások is, látták Lili haját, de nem tudott kijönni. Ekkorra már több kéjgázt szívtam, mint levegőt, ülve, állva, fekve is próbálkoztunk, de nem ment tovább, Lili nem jött lejebb. 9-kor úgy döntött a dokim, hogy vége, császározni fog. Spinális érzéstelenítéssel szültem, ami azért volt jó, mert végig ébren voltam, megszüntette a fájdalmakat, fura volt érezni, hogy ott "rángatnak", de semmi fájdalmat nem éreztem. Sanyi a műtőben is bent lehetett. 21:35-kor sírt fel Lili, gyönyőrű szép volt már akkor is, lába kissé lila. Kép. Közben kiderült, hogy a régi műtétem miatt esély sem volt rá, hogy Lili spontán kijöjjön, mert a méhkürt meg volt csavarodva, Lili emiatt nem tudott elforogni, és arccal felfelé akart jönni.
Engem összevarrtak, Sanyi meg ment vele fürdeniKép. A gyermekágyas időszakról majd mesélek később, meg a bababarát elvekről. A kórház szülészeti részlege, a szülésznők korrektek, de a gyerekágy és a csecsemőosztály egy hányadék, állapotokban és hozzáállásban is. (Lilit letettem az ágyra, felgyorsulok). A műtét utáni 36 órát leszámítva végig együtt voltunk Lilivel, ennek hártányairól megint később Kép. Nem arról van szó, hogy nem jó együtt lenni a babával, csak ebből kifolyólag semmit sem segítettek. Pedig a szoptatást is tanulni kell, mi nagyjából mára tanultuk meg Kép. Nem beszélve a többiről. Tejem van, csak Lili irtó türelmetlen. Szombatig 20 dekát fogyott, mára visszahízta Kép.
Képek garmadáját nem küldöm most, majd folyamatosan...Kép.
Kérdezzetek, majd igyekszem válaszolni. Amúgy jól vagyunk, boldog vagyok, és ANYUKA!!!! Kép.
KépKép

KépKép
pedina
 
 


Edina!
Nagyon-nagyon gratulálok nektek, és nagyon sok boldogságot a kicsihez! Aki mellesleg gyönyörű kislány! Kép Kép Kép A haja nagyon szuper!Kép
Örülök, hogy jól vagytok mind a ketten!
A férjednek milyen érzés volt, hogy bent volt ő is?
Ahogy olvastam a beszámolódat, teljesen a hatalma alá kerültem, hihetetlen élmények vannak a hátatok mögött! Én először azt szeretném kérdezni tőled, hogy mi volt az a pont, amikor tudtad, hogy indulni kell???
Még biztos foglak bombázni a kérdéseimmel, de nagyon várom a további élménybeszámolóidat!
Sok boldogságot az egész CSALÁDNAK!KépKépKép

KépKép
editmaci
 
 


Köszi. A férjem nagyon jól bírta, azt mondja nem hagyta volna ki Kép. Bár ő 4 órakor (8 óra vajúdás után) azt mondta, hogy "kicsim, elég lesz egy gyerek is" Kép, mert már nagyon nem bírta nézni, hogy kínlódok, most már azt mondja, hogy jöna kövfetkező szülésre is. Engem sem tántorított el az élmény a következő gyerektől.
Nem tudom mikor kellett volna indulnom, programozott szülésem volt, megindította az orvosom a túlhordás miatt. Kép
Lili végre alszik, igyekszem én is pihenni kicsit, mert egy hete nem aludtam és nem ettem gyakorlatilag. Kép.

KépKép
pedina
 
 


Nagyon fáradt lehetsz most! Sokat alszik Lili? Otthon hátha jobban tudsz majd pihenni! Nagyon gáz volt a csecsemős részleg? Nem sokat segítettek?

KépKép
editmaci
 
 


Jaj de jó Edikém, hogy itt vagy! Nagyon vártam ezt a napot. Gyönyörű csajos Lili, én beleszerettem, de István is teljesen odavan tőle. Szupercsajszi! Hát, majd ha visszaolvasol, engem kupán vághatsz a paráim miatt:-))) Ma iszonyatosan rosszul lettem a grillezett pipimell szagától. Persze ez még mindig nem jelent semmit.
István szülni akar, bár én most sírva fakadtam, amikor elolvastam a beszámolót... Pityergek egy kicsit, pedig tudom, hogy utálod, ha "sajnálnak". Tényleg; élvezzetek minden együtt töltött percet! Millió puszi és ölelés.
vbea
 
 


Sziasztok!
Edina, ez a csajszi tényleg gyönyörű! Remélem a mi lányunk is ilyen szép baba lesz! Az a haj meg isteni! Küldjél sok-sok képet róla!
Igazából nem értem, ha nem tudtál természetesen szülni, akkor minek kellett ennyit várnod a császárra? Ez szenyaság! Sógornőm is vajúdott 10-12 órát, mire közölte, hogy szedjék ki belőle a gyereket, mert már nem bírja. Végül császározták. Vele nem volt ott Bence szülés után, de nem is bánta, mert nem tudta volna ellátni. Ezért nem tudom, hogy jó-e, ha veled van a baba. Majd írd le hogy neked milyen tapasztalataid vannak.

Benő, szerintem jelent azért valamit az a rosszullét! Én sem voltam ilyen, de néha olyat taccsoltam. Csak háromszor szerencsére, de mindegyik hústól volt, ha ez jelent valamit. Bár állítólag akkor fordult meg a babánk. Most megint visszafordult. Még most jól elvan, elfér. Pöröghet. Csak a végén legyen jól.

Ma megyünk haza, nem leszünk péntekig!

Kép
tokajkincse
 
 


Igen, a csecsemős részleg nagyon gáz. A gyerekágy is. Tulajdonképpen csak azért vagy bent, mert benn kell lenni, de segítséget egyáltalán ne várj...Majd kifejtem bővebben is, csak most Lili épp alszik, és jó lenne egyet pihenni. Sziasztok.

KépKép
pedina
 
 


Leültem egy kicsit, Lili erre mocoogni kezdett Kép. Világbajnok a csaj, az átordított éjszaka fogalmát még nem ismerjük, tegnap is 6 órát egyfolytában aludt. Kép. Ma volt itt a dokinéni, szerinte is tökéletes a gyerek Kép. Szóval nekem nem tudták, hogy nem fog tudni kijönni a baba, addig, amíg fel nem nyitottak, akkor derült ki, hogy meg van csavarodva a méhkürt, emiatt nem tud elforogni, és arccal felfelé próbált kijönni Kép. (Ez a régi műtétem miatt volt, ne szarjatok be, nem általános.) 14 óra vajúdás után már nem is bántam. Anyukám mondta, hogy tulajdonképp kétszer szültem: spontán - mert csak a kitolás nem volt meg, és császárral. Kép. Amúgy a császárral csak az első napok nehezek, most már okés vagyok. Meg természetes fájdalomcsillapítónak és stimulálónak ott volt Lili. MOst kelt fel, megyünk fürdeni. Abban még bénák vagyunk, kettőnkön kifog Kép.

KépKép
pedina
 
 


Egy kis kórházi beszámoló:
Az egy dolog, hogy csak azt hallod a nővérektől, hogy neki mennyi dolga van, és csak megy, és nincs ideje semmire, csak kicsit gáz, amikor én szólok, hogy tele van a katéterem, le kéne engedni, mert szét fog menni a húgyhólyagom - ami amúgy is fájt, mert Lili szülés közben lefejelte. Allergiás vagyok a fájdalomcsillapítókra, azt azzal oldották meg, hogy "ja magának nem lehet Algopyrin" és akkor feküdjek lázasan meg fájjon mindenem. 2 nap után meguntam és Sanyival hozattam be Panadolt, és magamnak adagoltam. Amúgy volt Panadol is, csak kb. 10-szer kellett érte szólni, meg volt olyan, hogy megkapta az egyik csaj, hogy "majd adok, ha ráérek". (Fájdalomcsillapítót, mer' az csak úgy megy...) Bejön a nővér a szobába, "kinek kell kétszer vérnyomást mérni?". Senki se szólt. 10 perc múlva visszajön, és rámförmed, hogy én miért nem tudom, hogy nekem?! Mondtam neki, hogy előző nap egyszer se mérték, példának okáért, tapasztalataim alapján így nehéz lett volna megmondani, és nem is tájékoztattak róla, hogy kéne...Erre megint: hogy én miért nem szóltam a tegnapi nővérnek?! Mármint, hogy mérje meg a vérnyomásom. Na erre mondtam neki, hogy ne röhögtessen már, még én szóljak, hogy végezze el a munkáját?! Bocsánatot kért. :-) Meg szétizzadtam a hálóingem: "egy napra csak egy jár". Így voltam egész nap fürdőköpenyben. Fogok én ott bűzölögni... Egyik nap 2 oxytocint, másnap csak egy, megnéztem a lázlapot, napi 1 volt kiírva....Kép
A takarítónők csak hőbörögni tudtak reggel 6-tól a szobánk előtt állva, hogy mindig tele van a WC-ben a badella, meg véres a wc, stb. Hétfőn kimentem, és rájuk szóltam, hogy ha nem naponta egyszer ürítenék a badellákat, akkor nem lenne tele, és nem esne mellé a betét, és ha valaki nőgyógyászaton dolgozik takarítónőként, ez bizony azzal jár, hogy véres betétbe és szaros pelenkába kell nyúlni, mert ezt ordítozták a folyosón, hogy ők nem fognak...Ehhez még hozzátartozik az, hogy a rooming in-ben voltunk kb. 20-an, volt ránk 2 zuhanyzó meg 3 wc. Ehhez képest a romarészlegen elrontották a budikat is meg a zuhanyzót is, és azok is oda jártak...Felemelő volt...
A gyereket péntek reggel hozták be, nővérke kivette a kezemből, hogy vérnyomásmérés, 2 óra hosszat vagy 10-szer szóltam neki, hogy adja vissza, mert betette a kiságyba, én meg 1,5 napos császárosként nem tudtam kivenni. Nem ért rá. A végén már bőgve kértem meg a másikat, aki megkérdezte, hogy miért nem szólok, hát tudja, hogy nem tudom kivenni...Kép.
A csecsemősök egy nagy szar banda, egy-két kivétellel. A Rooming in arra jó nekik, hogy semmit ne kelljen csinálni. Volt olyan, aki egész műszak alatt be se jött. Szartak rá, hogy tudsz-e szoptatni (én pl. nem tudtam, nem éreztem rá a technikára), tudsz-e pelenkázni, van-e kérdésed...Egymástól tanultunk, de képzelhetitek, mindenki első gyerekes volt...
Kérdeztük, hogy mondjanak már valamit a gyerekről, közölték, hogy ha nem mondanak semmit, akkor az azt jelenti, hogy minden o.k. Ahhoz képest szombaton éjszaka derült ki, hogy Lili nem hízik, hanem fogy. Mondjuk más is fogy, de legalább szóltak volna.
A leggázabb a gyerekorvos főorvosnő...Hú, wazze. A Sztálin féle személyi kultusz hozzá képest kutyafasza. 4 csecsemőssel jön vizitelni, kettő bontja ki a gyerekeket, egy tartja a papírt, egy meg locsolja a kezére a fertőtlenítőt - de szó szerint locsolja...Az jutott eszembe, hogy a gyerekeket félti magától, vagy ő fél a gyerekektől? Szemmel láthatóan fosnak tőle. A szobatársammal egy nap alatt kétszer veszett össze. A nővér elvitte tőle a gyereket, míg wc-n volt a csecsemőosztályra. A csaj meg ment, hogy adják már vissza, mire a kedves főorvosnő elkezdett vele ordítani, hogy mit képzel, egyszer beküldi a gyereket, utána meg kell neki?! És majd végigviszi a látogatókkal teli folyosón?! Az nem zavarta, hogy a nővér vitte el a gyereket, és ő is a látogatókkal teli folyosón...
Utána ugyanaz a baba ordított, mint a sakál egész nap, éhes volt szegény, de az anyjának nem indult be a teje. Ilyenkor simán tömik teával őket. Bement a gyerekkel, a főorvos asszony ügyeletes volt, kijött, "nekik sincs mit adni, vigye innen a gyereket, szoptasson, majd lesz tej". A végén a csecsemőst annyit zaklatták a lányok, hogy amikor a nagyasszony elaludt, zsebben csempésztek ki teát...
Hazafelé jövet bevittem a gyereket, mert ők öltöztetik fel "ne adjam oda a ruhát, előbb öltözzek fel én". Felöltöztem, 20 percig csöngettem, szartak rám. Utána kijön nővérke, hogy a gyereknek nincs benn a zárója, majd ha a kolléganő beadja. Na itt csattant ki az összes biztosíték, és közöltem, hogy f*szom a kolléganőbe, menjen, és kérje el tőle, mert valakire valamit rá fogok borítani, hogy komplett idiótának néznek. 20 másodperc múlva kiderült, hogy a gyerekágyas nővér már fél órája beadta a zárót....Csak más vette el, és a 4 csecsemős biztos nem beszél egymással. Merthogy a gyerekágyasok meg a csecsemősök fasírtban vannak egymással az tuti.
Szóval a szülőszobán minden korrekt volt, de a gyerekágyas részleg egy nagy szar. És itt a hozzáállás a kérdés...Sajnos.
Na, ezt 3 napig írtamKép, remélem sikerül bemásolni nektek.

KépKép
pedina
 
 


Edi,
Ez úgy, ahogy van egy nagy szar. Nem tudom, hogy Orsinak-Editnek, szóval mindenki többieknek ez megnyugtatás-e, de szinte copy-paste akármelyik bp-i kórházas beszámolóKép Itt sem lesz jobb a helyzet. Azt hiszem, adott esetben a legjobb, amit tehettél, hogy kinyitottad a szádat. Nálam "kórházi tapasztalat", hogy nővérkék addig nagylegények meg játszák az agyukat, amíg azt hiszik, ők a terepen a legnagyobb menők. Amint leesik nekik, hogy nem Te vagy a megfelelő ember, akivel ezt közölheti, máris visszavesznek. Pl amikor bátyámhoz mentem látogatóba, és letagadták, hogy nincs ott, meg ne zargassam. Elővettem a mobilt, felhívtam, és mondtam, hogy most miért nem tolja ide a képét?!Kép Utána majdnem tálcán hoztak mindent... de ez egy akkora here-dolog, nem?
Ezt amúgy máshol sem értem. Vessétek rám az első követ, de több beszámoló alapján, na meg mert ismerem, mekkora paramanó vagyok, nem vállalom be a rooming-int. Az általam kiválasztott helyen ez annyit jelent, hgoy este elviszik a babákat, és reggel visszahozzák, de kérésre éjszaka közepén is visszahozzák, ha sír a baba. Ez működik több-kevesebb sikerrel, olykor megjegyzésekkel. Ha a baba 3x sír, akkor kihozzák 3x. És tényleg azt olvasom úton-útfélen, hogy vmiért a rooming-inhez úgy állnak hozzá, hogy nekik oda be sem kell lépni. Szerintem míg világ a világ, ez nem fog változni, vagy csak nagyon lassan... addig meg választhatunk. Amiből van.
vbea
 
 


Edi és Lili,
Tudtok arról már vmi biztatót mondani, hogy van-e valami, amin már most látjátok, hogy "felesleges" agyalni rajta/beruházni anyagilag??? Vagy ami nagyon kell, és mégsem vettétek meg?

Mivel fürödtök? Erről is tök ellentétes dolgokat hallok... van, aki csak gyógyszertári olajjal (?!), más pedig simán Johnson's-sal.
Na pusz.

Edit, Orsi hol vagytok? (Ok, Orsi elutazott.)
vbea
 
 


Feleslegeset 1 hét távlatából nem tudok mondani még, de amit nem vettünk meg, és utólag be kellett szerezni az a mellszívó és a bimbóvédő - de ez szerintem egyedi dolog...
A dokinéni (Lilié) azt mondta, hogy csak Hydrophyllel fürödhet egy éves koráig, semmi Johnson és egyebek.
Ma nem tudom mi van vele, nem alszik...Ha összesen aludt eddig 3 órát, akkor sokat mondok. Nem sír, csak nézeget, de nem alszik...

KépKép
pedina
 
 


A mellszívót mindenhol javasolják, függetlenül a tej mennyiségétől...ha van tej, könnyebb előre fejni, ha nincs, a keveset menteni.
Úgy látom, a dokinéni is azt javasolja, amit a legtöbben:-) A hydrophyl az a bizonyos gyógyszertári?
Amíg nem sír úgy, hogy nem tudjátok, mi baja, addig szerintem semmi bajKép Eszméletlen lehet a kiscsaj, ahogy nézelődik. Tegyétek be neki Shreket!Kép Najó, bocs az idétlenkedésért...
vbea
 
 


Sziasztok!
Edina, nem semmi a beszámolód! Még jó, hogy csak 5 napot kell a kórházban tölteni!

Két napig nem volt gépünk, mert a régi teljesen megadta magát, úgyhogy venni kellett egy újat! Most megyünk haza anyuékhoz. Jó hétvégét nektek!

KépKép
editmaci
 
 


Ma "nem szopok rendesen" nap van...Ordít, éhes, de nem kapja be rendesen a cicit. Úgyhogy szarok a világra, a lefejt tejet kapja cumisüvegből...Éhen nem halhat, még mindig jobb, mint a tápszer. Meg magyarázni meg nem tudom neki, hogy hogy csinálja. Apja ölében alszik, letesszük, rögtön nyitja a szemét. De éjjel megint aludt, fél 1-kor, fél 4-kor meg fél 7-kor kelt fel. Természeten már túl vagyok néhány "milyen anya vagyok én, éhen fog halni a gyerekem?!" pánikrohamon. Készüljetek lányok, nagyon sokat fogtok sírni...KépKép. Ja, és nézegessétel ezt az oldalt szorgalmasan http://www.lll.hu/csecsemo_mellrehelyezes, énnagyjából innen tanultam meg szoptatni. Lehet, hogy másnak tök egyszerű, nekem nem volt az. És a csecsemősöktől ne várjátok, hogy megtanítanak rá, sajnos ezt mutatja a tapasztalatom.

KépKép
pedina
 
 


Ja, a Megyeiben nem kérdezik meg, hogy akarsz-e rooming in-t. Ha megvan a 8 általánosod és nem vagy alkatilag hyperpigmentált, akkor automatikusan oda kerülsz. De ne is akarjatok sima gyerekágyra menni, mert az egy gettó...Amúgy a látogatás is tök szar, de ez már az emberi intelligencia kérdése. Az én Lilim mindig a látogatási idő (keményen betartják amúgy) közepén lett éhes. Látogató ugye nem jöhet be a szobába, nagyon helyesen, de az ötágyas szoba ajtaja előtt öt kismama rokonai tülekedtek és lestek be az ablakon. Na most pont az én ágyamra láttak. Tök élmény volt vágott hassal úgy helyezkedni, hogy x apuka ne az én mellemet bámulja közben, mert annyi intelligencia nem volt bennük, hogy odébb menjenek. Gondolkodtam, hogy behúzom a függönyt az ajtón, de volt olyan, aki 1 órakor beindította az ablak előtt a kamerát és 3-ig vette, hogy mit csinál a gyereke...Kép. A másik a debil nagymama, akinek 37-szer kell elmondani, hogy ne jöjjön be a szobába a gyereket simogatni se, a szatyrokat kivinni se, és pláne ne akarja megfogdosni az ÉN gyerekemet. a Végén megkérdeztem tőle, hogy egy kávét esetleg ne főzzünk neki?! Szóval nem egyszerű ez, na Kép.

KépKép
pedina
 
 


Hú Edi,
Most nagyon okostojás leszek, előre is elnézést kérek, hogy így végülis OFF-emberként belenyöszögök ilyen dolgokba... Szerintem nagyon elbagatelizálják (vagy két L???) a szoptatás-dolgot, mintha az olyan ösztönös dolog lenne, és meg sem kéne mutatni, mindenki tudná, mi a teendő. (Pedig, csak nagyon halkan teszem hozzá, hogy rég nem abban a korban élünk, amikor mondjuk életösztön által vezérelve életben maradna akárki is egy dzsungelben, nem tudom, érthető-e a hasonlat). Szóval tanulni kell, és szerintem bitang nehéz lehet szoptatni, és SENKI nem mondja el, hogy ez igenis nem megy magától. Mindenhonnan csak azt lehet hallani, hogy "majd ráérzel". Ugyanezt mondják a gyereksírásra és minden egyébre. Nem hiszek ilyesminek.
Másik. MENJEN AZ ILYEN A FENÉBE!!! Komolyan. Ok, nagy öröm egy család minden tagja számára egy baba születése, de azért ne legyünk már ennyire tapintatlan bunkók. Tudom, az elvek csak korábban léteznek, aztán az ember kényszerűen felad egy-kettőtKép Most azt mondom, hogy kifejezett kérésem lesz, hogy mégha látogatásra is kerülne a sor, úgy az ne órákat jelentsen, és ne huszan jöjjenek. Sem a babának, sem a mamának nem hiányzik SENKI, amikor a sebektől még pisilni/kakilni sem tud. Még egy elvem ezzel kapcsolatban, hogy a család itthon is csak úgy jöjjön látogatni, ha megoldja, hogy egy órát van itt, és nem "vendégségbe" jön egy egész napra... Ha ezt ELVÁROM a legközelebbi családtagoktól, akkor egy idegen se tapintatlankodjon!!! Jaj bocsi, kicsit off és ideges voltam. Ma ismét drogériába megyünk, pedig ráérnék, de tűkön ülökKép
Edi, hogy megy nálatok a családlátogatás?
vbea
 
 


Sziasztok! Kép
Mit szóltok ehhez az időhöz? Félelmetes!
A múlt héten csütörtökön megvolt a genetikai ultrahangunk, szerencsére mindent rendben találtak! Kép Viszont Imit már majdnem megvertem, mert amit ott idegbajoskodott nekem! Elég sokára kerültünk sorra, és már tök ideg volt, nem bírtam neki megmagyarázni, hogy ez van, ezt kell szeretni!Kép Az Uh nagyon jó volt, mostmár van egy hatalmas monitor az ággyal szemben, úgyhogy nem kell gebeszkedni, hogy lássak valamit! A másik csalódása a férjecskémnek az volt, hogy nem tudták megmondani biztosra a nemét! Megint nem volt megfelelő pozícióban, nem lehetett semmit látni!!!
Na, majd legközelebb!!!
Pénteken a dokinál nem volt semmi különös, de a következő alkalomra beígért egy vizsgálatotKép

A szoptatásról annyit, hogy ahogy könyvekben, újságokban olvastam, tényleg nem lehet olyan egyszerű, mint ahogy azt az ember gondolná! Ehhez képest foglalkozhatnának vele többet, és segíthetnének jobban is már a kórházban!!! Állítólag van ott egy védőnő, aki ezzel foglalkozik! Te találkoztál vele Edina?
A látogatók fogadásáról hasonló a véleményem, én sem szeretném, ha órákig itt ülnének!

KépKép
editmaci
 
 


Edina!
Lili milyen alvó?
Te tudsz azért pihenni éjszaka? Vagy akkor alszol amikor Õ is?

KépKép
editmaci
 
 


Lili éjjel 2-szer kel fel, nem kínzom, a napközben lefejt tejet kapja, úgyhogy kb. fél órát van ébren büfiztetéssel együtt. Általában fél 8 körül fürdetjük, utána eszik, éjfél körül kel fel, meg 4-5 óra körül, utána 7-ig alszik. Nappal kiszámíthatatlanabb. Kép. De nappal is alszom vele délután, ő is jobban alszik, ha mellette fekszem.

KépKép
pedina
 
 


Sziasztok!
Lili a tegnapi egész napos nyüglődés után nagyon élvezte a fürdést - életében először, utána fél 10-ig szenvedett, mert nem akart elaludni, aztán mély megdöbbenésünkre 3/4 4-ig húzta a lóbőrt. Azt hittem rosszul jár az óra Kép. 3/4 hétkor kelt fel újra. Én meg megint úgy keltem, mint Cleopátra: fürödtem a tejben. Kép. Lili szopott éppen, de megint ne vitte túlzásba, most is csak nézeget. Mindig kaja után jut eszembe, hogy meg kéne mérni, csak ha előtte nem teszem, akkor nincs mihez viszonyítani.
Edit!
Van védőnő az osztályon, de róla sem vagyok nagy véleménnyel. Egyrészt folyton acsarkodnak a nővérekkel, pl. a nővér rédszól, hogy vedd fel a melltartót, mert folyik a tejed, a védőnő leveteti, hogy megakadályozza a tejképződést ... És ez kin csattan? Ó, igen: a kismamán. Meg hasonló ilyenek.
Lehet, hogy rendes, de én annyit láttam belőle, hogy affektálva fel-alá járkál a kórteremben, és elmondja, hogy hogyan kell fejni!!! Nem a szoptatást, a fejést. Meg hogy töröld ki a baba köldökét - mindezt ELMONDJA!!! Azt hiszem ő volt az, akit megkértem, hogy majd 10 perc múlva jöjjön már vissza, mert van némi szoptatási gondom és épp pelenkáztam a gyereket, na azóta is jön...De tény: naponta egyszer 10 percre bejött, kipipált a listáján, előadta a monológját, és ment tovább.
Na, szóval összességében nagyot csalódtam a bababarát kórházban, ennek ellenére a dokimhoz ragaszkodom, valószínű - ha addig nyugdíjba nem megy - a következő gyereket is ott szülöm, de legalább már nem lesznek nagy elvárásaim.
Lilinek tegnap leesett a köldökcsonkja. Kép.
Eni! Majd küldök képet, hogy mi van rajta Kép. Sejted? Kép.

KépKép
pedina
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?