Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Ma megyek a dokimhoz 16:10-re,kértem időpontot!
Drukkoljatok!Kép
Nem akarok korházba feküdni!
Nektek mozgékony ma a baba?Nekem ma még nem is mozgott,ilyenkor mindíg parázok!Biztos pihizik!

A TESCOBA akciós elsejétől a nagy laszti!!!Asszem olyan 1200Ft!

Puszi nektek!
Szép napot!
Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok,

Szilvi, drukkolok.
Exdeus, szép pocid van már! Kép Remélem azért a doki nem fog mindenképpen befektetni előbb. Szépen tartod a diétádat, csak nem lesz gond.
Banya, gratulálok a kislányhoz, és a jó eredményekhez.

Tegnap már nagyon fáradt voltam, és már nem volt erőm megírni, hogy mi is voltunk 4D-n. De a kisasszony nagyon kitolt velünk, egyrészt aludt, és nem lehetett felkelteni, pedig mind a doki, mind a férjem bevetették magukat... Kép Ráadásul csücsül a szentem, most épp faros, és így nem igazán lehetett jó képeket csinálni róla. Tényleg annyira nem látható, hogy rá akarom venni apát, hogy pár hét múlva mégegyszer menjünk el, hátha megfordul. A végén azért megkérdeztem, hogy milyen nemű, és mondta a doki hogy 150%, hogy lány, csak ezt sem tudja megmutatni, mert a szeméremcsont mögött van... Pedig egy kicsi édeset is próbáltam enni előtte, de lehet tényleg inkább a kávé jöhet be. Így jártunk Kép
Egyébként minden rendben van a babával (1,1kg), teljesen egészséges, és ez a lényeg. A táblázat szerint tegnap 27+2 voltam, az uh szerint meg 27+3, úgyhogy tökéletes Kép

Judit, én is már nagyon várom a jóidőt, hogy a játszótéren lehessen ücsörögni Kép

Doren
27+3

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!
Szilvi, na mindjárt rázizzenek a Tescos katalógusra, hogy van-e benne laszti. Ha igen, akkor mi is veszünk, amúgy is mennénk, felírtam egy csomó mindent (inkább vegyi áru), ami most akciós, és fogyóban van itthon.
Doren, hát én is reménykedek. Most keményítek, talán segít. Egyébként egy másik fórumon épp ma írta egy lány, aki 36 hetes lesz, hogy a diabos dokija azt javasolta, hogy beszéljen a szülészorvosával, mivel GDM-es anyukáknál nem szokták kivárni a 40. hetet, hanem korábban megindítják a szülést. Hát ezt viszont nagyon nem szeretném, véleménye szerint sokkal nagyobb szenvedés mind az anyukának, mind a babának.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 

 
 

Megnéztem! 55 cm-es laszti 1399 lesz. Fel se tűnt eddig... Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Bogosz!
Üdv köztünk!

Banya!
Gratula a kicsihez, szép "méretes" már!Kép A képet meg azért megpróbálod felrakni, ugye? *kíváncsi*.....

Ex!
Szép a pocakod!Kép Mióta jön a tejcsid? Nekem ilyesmi még nem volt... Drukkolod, hogy ne kelljen kórházba menned! Kitartás!!!!!!!

Doren!
Örülök, hogy minden oké!!! Kérhetünk képet?Kép

A pólya szerintem is a szoptatáskor nagyon jó tud lenni, persze amíg belefér a gyerek... Kép
Lányok!
Nekünk is van két kutyunk, de eszembe sem jutott a toxot megnézetni... Igaz, macsekunk az nincs, de sohase lehessen tudni... Szerintetek érdemes lenne megnézetni? Úgy tudom, hogy a kutyák nem nagyon terjesztik...

Kérhetnék drukkokat holnap reggelre??? Megyünk ugyanis cukorterhelésre... Kép A fene vinné az egészet! Na, majd csak túlélem! Max. elviharzok a labor wc-jébe...KépKépKép

Még egy (hülye) kérdés: mi az az autoimmun betegség?

Pusszantás mindenkinek!

Norwell+Mazsola (23+5)

Kép
Kép
norwell
 
 


Sziasztok!

Visszatértrm, csak nincs sok ídőm, a kedves fiam leszokott a d.u..i alvásról, és így nem könnyű...Nem is tudom mi lesz ha már meglesz a másik gyermek is.Én még csak szerdán megyek terheléses cukorra, de szerncsére zsemlés megoldás lesz. Képzeljétek voltam a védőnőmnél, szerinte 10 kg-ot híztam, szerintem 9-et(nem mintha az az 1 kg annyit számítana), erre megkérdezte mit szól a férjem! Mondtam, neki, semmit, mert ő nem méreget, és csak a pocakom lett jó nagy.

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Sziasztok!

Ex: reméljük minél később kell befeküdnöd és nem kell előbb indítani a szülést. Kitartást neked!

Judit: én kérdeztem, hogy ki lesz a szülésznőd. Lehet, hogy én is őt választom. Nagyon dicsérik őt. Remélem nem júliusba akar szabira menni. Amúgy nagyon kíváncsi vagyok a szerdai előadásra. Ja a lasztin én is imádok csücsülni. Kép

Szilvi: megy a drukkkkk! Amúgy nekem 2 napja folyamatosan ficereg a kiscsávó. Valahol olvastam hogy a 28. hét után a nap 90 %-át átalusszák. Úgyhogy nyugi bizti csak alszik Kép

Norwell: neked viszont holnap reggelre küldöm a drukkot Kép Kitartás!!!

Doren: a kisasszony jól kitolt veletek, de a lényeg, hogy egészséges! Ha esetleg valami kép lenne, nagyon örülnénk Kép

Na húzok tanulni, mert hétfőn szóbelizek (nyelvvizsga). Grrrrr...

Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!
Norwel utánanéztem az autoimmun betegségnek, de nagyon sok mindent ír róla. Ha beírod a google keresőjébe több variációt is felsorol.
Ne haragudjatok, de igyekszem a lépést tartani, hogy mindenkit megismerjek...Kép
Bogosz
bogosz
 
 


Sziasztok!

Már nem tudom ki írta, de én is így vagyok. Folyamatosan olvasok, de mire végzek,már vagy nincs időm, vagy nincs lehetőségem, vagy nincs kedvem írni. Így aztán inkább én csak arra reagálok ami éppen eszembe jut, mert már annyian vagyunk, hogy nem bírom követni. De azért ennek nagyon örülök, mert én is sok okosat hallok tőletek.
Képzeljétek nem lesz az a babakocsi az enyém. Akitől vettem volna a múlt héten elutazott, de a kocsi igazából az anyukájánél volt. Előttem már volt valaki aki meg akarta venni, de aztán eltűnt. És amíg Õk nem voltak itthon addig előkerült is elvitte. Elég morcos voltam, de az én hibám, miért nem előlegeztem le. Bár akkor még nem szerettem bele annyira. Kép
Viszotn a lány, annyira aranyos, hogy segít nekem interneten keresztül rendelni egy másikat Németo-ból, ami még jobb is, mert könnyebb. Kép
A vérvételeseknek drukkolok, hogy minden OK. legyen. A diétázókank pedig kitartást.
A lányom már szerencsére jól van, volt bölcsibe. Én is jöttem dolgozni, de jobban érzem magam mint tegnap, így reményekdem, hogy csak egy kis nátha lesz belőle.
Nekünk is volt pólyánk, de csak a kórházból vittük benne haza, meg egyszer vissza kellet menni vele, mert a köldöke nem akart gyógyulni. Az én lányom olyan pici volt, hogy elég nevetségesen nézett volna ki a hordozóban. De szerencsére csak kölcsön kaptuk, tehát nem költettem rá egy fillért sem.

Szilvi, nekem sikerült mosolyt csalnod az arcomra, igaz nekem nem nehéz. Az a Tás nagyon tetszett. Kép Sajnálom, ha toxémiád van. Kép

Mel. Cuki a babád. Már én is nagyon várom a vasárnapi 4D-t. Remélem azért nem járok úgy mint Doren, hogy bealszik a kiscsajszi. Kép

Editke mondjad szépen pá-pá.

PÁ-PÁ

Kép
Kép
kanyin
 
 


Sziasztok!

Mézgombi, mi van veled, ugye nincs semmi baj!!

Norwel, szerintem ne izgulj a toxo miatt, szerintem sem terjesztik a kutyik, én azért nézettem meg, mert velünk közeli kapcsolatba vannak ( ágyba alszanak )Kép, a negyedik hónaptól meg már nem veszélyes ( a doki mondta).
Drukkulunk holnap. Kép

Lányok, tökre parázok, ma voltam védőnőnél, nagyon magas a vérnyomásom, 130/100, kicsit vizesedem, vettem gyorsan vérnyomásmérőt, most meg állandóan méregetem, szerintem be fogok dilizni, szerintetek gáz van?

Virág, jó tanulást, hogy van energiád, csodállak.

Ex, kitartás!!

Puszi mindenkinek,
Andi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!
Véreseknek kitartás!
Mindenkinek köszi a biztatást, én is reménykedek! Kép
Andi, szerintem a 130/100 nem nagyon magas, csak a második értéke az, mert ált. 140/90-től szokták mondani, hogy innentől kezdve kell vmit csinálni.
Norwell, nekünk cicánk van, de nekem nem néztek toxot. De ha a negyedik hónaptól már nem veszélyes, ahogy Andi is írta, akkor nekem már rég mindegy...én úgy vagyok vele, hogy más is túlélte, meg mindig is cicákkal voltam körülvéve, tehát elvben már átestem rajta 99X. Kép
Tejcsi, ahogy Satuk megírta az üzijét, nálam is előjött a szivárgás, tehát két napja. Viszont én előtte masszíroztam is, lehet, hogy ez is rásegített.
Virág, drukk a vizsgához!!!
Edit, babakocsi miatt Kép, de jó, hogy segítenek másikat venni.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


KisvirágKép
Ha így áll a helyzet, muszáj lesz hamarosan lecsapnod Rá! Én május végére vagyok kiírva, és február közepén kérdeztem meg, akkor már nem volt, csak júniusra helye!!Úgyhogy szerintem hamarosan fel is hívhatnád!Kép
Mindenkinek szép álmokat!!
J.

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Sziasztok!
Megjártam a dokit!
Nem jók a hírek!Kép
Csatlakozom a diétázók táborához!Kép
Valszeg jó volt a gyanum,Toxémiám van,bár ez csak 14.-én derül ki véglegesen,akkor kell visszamennem a dokihoz!Addigra viszont lennie kell egy ismételt cukorterheléses eredménynek amire 10.-én megyek!CUKROSLÖTYI!Jajjjjj!Nem úsztam meg!
Most folyamatosan mérnem kell a vérnyomimat,és ha még 3x 130-140 felé megy,akkor soron kívül be kell mennem és befektet a korházba!A cukor miatt is mert,állítólag terhesség alatt a késői cukorbetegség a második legveszélyesebb dolog!Megint a lakmusz papír elszineződött,de most fullosan!Kép
Szóval ezek vannak,de vannak jó híreim is:
A kismanó jól van,most elvileg 30 hetes és 1350g!!!Szép nagy!
BPD: 78mm
Hc:274mm
TTD:72mm
AC:246mm
FL:55mm

Mindenkinek köszönöm a drukkokat!Kép
Jó éjszakát!
Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Exdeus!
A mi kórházunkban a 35. héttől szülésig befektetik az inzulinos mamákat, mert akkortól már annyira ingadozik a cukorszint, hogy hetente állítani kell az inzulin adagon.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kanyin!!!
Figyu,ha nagyon tetszik neked az a babakocsi,és az én színemben is tetszik,akkor én szívesen eladom neked!
Megmondom miért,Sanyi/párom/ nagyon baszkurált és a mostohaapám is,hogy nagyon nagy az nekem!
Nagyon tetszik, és tök új is de tényleg nagy nekem,így most hirdetjük!!
Ha esetleg érdekel Írj egy e-mailt /shajas@freemail.hu/megnézed és ha jó akkor megdumáljuk!Kép
Már fent van a neten hirdetésen!Kép
Sajnálom de a mellemnél tolom,nagy nekem!
Puszi

Kép
szgoron
 
 


Szilvi!
Mi az, hogy a terhesség alatti késői cukorbetegség az egyik legveszélyesebb? Erről én nem hallottam és szerintem nem is igaz, max. ha nem veszik észre és nem kezelik diétával és ha szükséges inzulinnal. Másrészt ez nem cukorbetegség, hanem terhességi cukorbetegség. A különbség, hogy ez szüléssel elmúlik, csak egy előjele annak, hogy később esetleg előjöhet. Szerintem e miatt ne aggódj. A lötyihez vigyél citromot.
Drukkolok, hogy minden rendben legyen a végén. A toxémiával mit tudnak kezdeni?

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Fúúú Szilvi, ez nem semmi, drukk továbbra is, reméljük nem lesz semmi gond, és a kórházat is beúszod..
A Babód már 30 hetesnek felel meg?? Ez nem semmi, hiszen most nézem, hogy csak a 28. hét végén jársz.. Nem tudom, hogy ilyenkor jó-e, de én a fokhagymáról hallottam, mint tisztító és vérnyomáscsökkentő növény.. Ja, és én pl. azért nem iszom paradicsomlét, mert piszkosul alacsony lesz tőle a vérnyomásom- hátha, próbáld ki, ha lehet. Sajnos nem tudom, hogy ezeket lehet-e fogyasztanod., csak valamit szerettem volna segíteni.
Joccaka!

satuk
 
 


Sziasztok,

Andi, ellenőrizgesd gyakran a vérnyomidat, nézdd a vizesedést, és kérd a védőnődet, hogy nézze meg a vizeletben a fehérjét. Drukkolok, nem lesz semmi gond.

Exdeus, szerintem is tudja az a gyerkőc, hogy mikor akar születni, hacsak nincs valami gond, felesleges megindítani.

Kisvirág, kéz- és lábtörést a vizsgához! Kép

Kanyin, további jobbulást nektek. Még jobban is jársz az új babakocsival, szupi Kép

Szilvi, gratulálok a szép eredményekhez, és sajnálom, hogy mégis toxo. De még legalább időben elcsípik és kordában fogod tudni tartani. Kitartást!

Hát, lányok, ti kértétek Kép Teszek fel képeket, de inkább horrorisztikusak, mint egy édes kislány pofikája...
Kép
Kép

Jó éjt,
Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Jó reggelt!

Hurrá itt a március Kép csak esik a hó Kép

Kari: én megyek ma. Ua. a naci lesz rajtam, mivel nincs másik, de most bizti megismerjük egymást Kép

Csandy: sajna nincs energiám tanulni, de muszáj. Már csak a szóbeli van hátra, és utána megkapom a diplomát. Szeretném még a baba előtt letudni az egészet, hogy utána csak a babóval foglalkozzak Kép

Mindenkitől hétfőre kérek egy kis drukkot Kép

Judit: akkor tényleg fel kéne hívnom őt. De akarok előtte a dokimmal beszélni, amit jöv. kedden tudok megtenni. Tudni szeretném kivel szeretne dolgozni. Nem akarok előre hülyét csinálni magamból Kép Meg ha esetleg csaszi lesz, akkor meg úgy érzem nem kell szülésznő.

Szilvi. Ezek nem túl jó hírek. Kép De szerencsére időben kiderült és innen kezdve bizti rendben lesztek, még ha be is kell feküdöd. Figyelni fognak rátok! Szorítok, hogy azért minél később keljen bemenned.

Doren: szerintem nincs a képben semmi horrorisztikus. Nagyon aranyos!
Az első képen olyan, mintha szuszókálna szerintem nagyon édes, a másodikon meg mintha nyitva lenne a kis szája, olyan mintha nevetne. Lehet, hogy csak túl jó a fantáziám. Kép

Képzeljétek mikor az első videót néztük a kicsi fiamról akkor annyira ufo feje volt, hogy szabályosan megijedtem tőle. A párom meg röhögött rajtam, hogy lehetek ilyen hülye.
Na ehhez hozzáteszem, hogy előtte egyik éjjel azt álmodtam, hogy az Ufok elraboltak engem, mert kellett nekik a picim és valamit mahináltak is a pocimba vele. Na és ezek után láttam meg a videó filmet. Tiszta gáz vagyok Kép (Ja egyébként én félek az ufóktól és sose nézek semmi horroros és ufós filmet) Ehhez képest jó a fantáziám Kép

Na nem fárasztalak benneteket megyek tanulni.
Kép

Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!

Banya,Kép
gratula a babához! Nem is gondoltam, hogy ebben a korban már találgatják a nemét! Kép Apa is látta?
Várjuk a képet!!!! Ha nehézségekbe ütközik, csak szólj, segítek! A vérvételre éhgyomorral mentél? Du-ig bírtad? Az én dokim is múltkor kihangsúlyozta, hogy előbb uh-ra mennyek, majd vérvételre. Meg akarom ma kérdezni tőle, hogy nem lehetne-e fordítva, mert akkor reggel elugranék csapolásra, du. pedig apával együtt az uh-ra. Akkor neki sem kellene elkéretőznie a munkahelyéről és én sem halnék éhen. Vagy van ennek valami akadálya szerinted?

Doren,
tényleg viccesek a képek Kép, de nem horrorisztikusak Kép!

Bocs, a hülye kérdésért, de mi az a Toxémia?! Kép

Üdv. az Újaknak!

Adi 15+4
adi77
 
 


Na hello Mindenki! Jó sokáig volt használhatatlan a Babanet...
Adi!
Köszönöm a gratulációkat!
Nem: igazából szerintem még nem találgatják a nemét, mert azt hallottam, hogy ilyen korban még semmi sem biztos. Csak a kíváncsiság kedvéért nézte meg a doki, de ő is mondta hogy korántse vegyem készpénznek. Apa is látta, és teljesen meg volt döbbenve, hogy mekkorát nőtt. Ma este otthonról megpróbálom megint feltenni a képet, de nem ígérek semmit...
A vérvételre képzeld nem éhgyomorral mentem, megkérdeztem előtte az ismerősömet, és azt mondta, semmi olyan vizsgálat nem lesz,, amihez ne ehetnék vagy ihatnék. Szerintem Te is kérdezz erre rá, mert én a múltkor koplaltam, pedig nem is kellett volna.
Sajna legközelebb csak a 24. héten csinálnak uh-t, az még 2 hónap, sokára lesz. 1 hónap múlva meg sima doki-vozsgálat lesz semmi más.
Te mikor is mész?

Kép
Kép
banya1
 
 


Szia Banya!
Banya bocsi, hogy beleszólok, de a 18-20. héten az AFP lelet megléte után kell a genetikai UH-t csinálni!!! Ez mindenkinél csinálják!
Szerintem kérdezz rá!

Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Hello Kisvirág!
Semmi gond, sőt köszönöm hogy szólsz, de én már tényleg nem tudom mit csináljak... Úgy tűnik ezen a pécsi klinikán minden másképp van. Direkt rákérdeztem, és azt mondták, hogy legközelebb a 24. héten lesz uh. Én is nagyon furcsáltam, de nem mertem vitatkozni. Remélem azért minden rendben lesz....Jaj!

Kép
Kép
banya1
 
 


Sziasztok!
Banya, az UH nálatok sem lehet másképp, mert a 18-20. heti UH benne van a kötelezők listájában!
Szilvi, hát a rossz hírek miatt Kép, de szuper, hogy a babátok szépen fejlődik. Kíváncsi leszek, hogy a miénk a jövő héten mekkora lesz.
Nyanya, ha vki inzulinos, akkor megértem, hogy be kell feküdnie, de én egyelőre nem tartok itt (de még tarthatok). Persze ettől függetlenül nekem a 35. héttől horror lenne a kórház, szerintem az idegosztályra vinnének. Nem bírom a bezártságot...ez van.
Kisvirág, én már most kezdem a drukkolást. Kép
Doren, szerintem sem horrorisztikusak ezek a képek, sőt, nagyon édesek!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Üdv Mindenkinek!
Köszi Mindenkinek a véleményt a pólyával kapcsolatban,sajnos olyan határozatlan vagyok némely dolgokban,jól jönnek az infók.

Banya1.nekem nem volt genetikai uh-m,azt mondta a dokim hogy jó Afp eredménynél ő nem szokott küldeni senkit,csak ő nézte meg.És igen,jó nagy eltérések vannak kórházanként,lásd.pl.cukros lötty vagy emberséges cukorterhelés.

Szilvi!Nagyon drukkolunk hogy minden ok legyen,az a lényeg hogy időben észrevették.A diétázás nem álom,de valamennyire már az én szervezetem is átállt,most már csak kicsit akarok éhen halni időnként.:-) Én állandóan éhes voltam,ettem is mikor jólesett,és amikor mondta doki hogy diétázzak azt hittem belepusztulok,de persze a kisbabánkért mindenre képes vagyok.

Nem értem miért nem változik át az a jel!Ennyire béna vagyok?

Szép napot Mindenkinek!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Kép
Most néztem meg hogy nem jól csináltam,pedig direkt le is irtad,amit köszi.
Most már megy!Hurrá!
Az élet apró örömeiKép

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Kisvirág!
Szorítok a nyelvvizsgához!!! Angol, vagy más? Én mindenkit csodálok, aki képes egy nyelvet jó szinten megtanulni. Én is belekezdtem többször, de nem volt igazi motiváció, sosem volt különösebben szükségem rá, legfeljebb csak nyaraláskor pár mindat az informálódáshoz. Meg is maradtam ezen a szinten...Kép Sőt, egyre csak felejtek...
A babás animációt honnan szerezted? Nagyon tetszik!

Doren!
Szerintem helyesek a képek, főleg az alsó, amin nevet, nagyon édi...Kép

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Kisvirág, édesek a képek, amiket mindig csatolsz Kép
Nagyon jól látod a képeket, szuszókált rendesen Kép Én is utálom az ufos és horrorfilmeket, de mikor megszületett a fiam, olyan kis vékonyka volt, és kopaszka, én meg mindig ET-nek hívtam, ezzel a szüleimet az őrületbe kergetve Kép

Adi, a toxémia kifejezetten a terhesség alatt fellépő egyfajta vérmérgezés. Nem tudni mitől alakul ki, egyik rizikófaktor a túl sok hízás. A jelei a vizesedés, magas vérnyomás és fehérje a vizeletben. Ha kialakult és észreveszik, diétával, vérnyomáscsökkentővel kordában lehet tartani.

Hát azért én szeretnék még egy 4D-re elmenni, mert a fiamról anno sokkal aranyosabb képeket tudott a doki csinálni. Hátha befordul egy-két hét múlva. Tegnap este mondjuk olyan rugásokat kaptam, hogy lehet megfordult, ma megyek du dokihoz, meglátjuk.

Ja, szopipárna! Kettőt rendeltem, mert a hugomnak is kértem, és pénteken átutaltuk az árát. Hétfőn hívtak, hogy az egyikre a választott anyag elfogyott, milyen másikat szeretnék. Ma már írtak sms-t, hogy postázták. Ugyan még nem kaptam meg, de szerintem aki gondolja, rendeljen nyugodtan Kép

Doren
27+4

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a hétfői drukkot.

Szücsi: sajna nem angol, hanem lovári (cigány). Az angolba nem mertem belevágni, mert az tuti nem lenne meg a babáig. Tán ez a nyelv könnyebb és a fősuli is elfogadja Kép
Az angolt majd hobbi szinten szeretném tanulni, míg itthon leszek Kép

Az animációkat meg úgy tudod leszedni, hogy rákatt jobb egérgomb és kép mentése más néven. Utána már melléklet feltöltésével eltudod helyezni a szövegbe. Kicsit időigényes, de én ráérek Kép
Az egyik este azzal szórakoztam, hogy bementem egy csomó bnetes topicba és gyűjtögettem őket Kép Főleg itt van sok féle: Erről-arról / "Gifek és feltöltésük". Itt tök édik vannak.

Na megyek készülődök, mert megyek Pestre a szülésfelkészítőre. Kép

Puszi nektek Kép
Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!

Végre újra itt, immár nem szalmaként! Kép Bizonyságul, hogy férjecském hazatért, dobok fel egy most készült pocakképet, amit a vele együtt visszaérkezett digigéppel sikerült csinálni az imént. Kezdek kicsit megnyugodni, mert kb. a 28. hét az a terhességi kor, ami után a baba nagy valószínűséggel akkor is életben marad (és egészséges is lesz talán) ha netán előbb érkezik. Nekem mindig is a koraszülés volt az egyik legnagyobb félelmem, nem tudom miért, hiszen nem vagyok veszélyeztetett sem, de mégis... Olyan rossz belegondolni, hogy előbb is megszülethet akár, mint kellene. És annyi apró koraszülöttet láttam már, és olyan szívfacsaró látvány Kép Na jó, inkább pozitívkodok egy kicsit: olyan jó már tényleg, hogy március van! Kép Kép Előbb-utóbb talán már a meleg is megérkezik, meg a friss, üde természet illata...

Én pénteken tervezem hogy megejtem a terh. cukrot, akkor szoktak legkevesebben lenni a kórházban a laborban. Remélem, nem lesz olyan eredménye, ami után majd aggódhatok én is... Az előző terhességemnél annyira jó volt az eredmény, hogy már az 1 órás érték is majdnem ugyanaz volt, mint az éhgyomri. Remélem, most is hasonlóan sikerül.

És akkor az ígért kép:

Kép
Üdv, Hello (27+1)
hello
 
 


Üdv!
Hello, én még mindig kételkedem, hogy babát vársz. Kép
Virág, a lényeg, hogy meglegyen az a fránya nyelvvizsga! Nekem angol van, én ezt tanultam egész eddigi életemben a suliban, így ez lett. Igaz, az írásbelire visszatapsoltak, de a szóbeli elsőre sikerült. Igaz, mindkettő min. pontszámmal...
Pilchard, ez az UH dolog nagyon érdekes. Főleg, hogy az AFP-ről köztudott, hogy csak azért van, hogy legyen...

Ági (26+3)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!
Jó régen jártam itt. Már 17+5 vagyok, megvan az AFP eredmény is.

AFP 0.6
hCG 1.0
PAPP-A 1.0
SP1 1.4

Ugyan az AFP kicsit alacsony de a többi érték normális így a doki szerint aggodalomra semmi ok. Hétfőn megyek majd a kötelező 18 hetes uh-ra.

Közben voltam 4 D uh-n is 16+5 hetesen. Kiderült, hogy fiunk lesz. Már választottunk nevet is. MILÁN. Ha mégis kislány lesz akkor pedig Réka.

Eddig 2 kg-t sikerült híznom, a pocakom viszont nekem már most akkkora mint neked Helló.
edina77
 
 


SZIASZTOK!!!

De jó újra köztetek! Kép Kép Kép

Nem rég értem vissza Pestre, azért nem jelentkeztem eddig.

Hát, nekem is eseménydús napjaim voltak, de a végeredmény a lényeg! Szóval hétfőn voltam szakdokinál a cukorral kapcsolatban, aki közölte, hogy 8-as 120 perces cukor miatt még nem kezd el betanítani a diétára, előbb ismételjük meg a cukros lötyit. Mert szerinte lehet, hogy fals az eredmény, 4,2 az éhgyomrim, ő nem gondolná, hogy bármi bajom is van. Így is történt, tegnap ismét szirupoztam, délutánra megtudtam az eredményt, és képzeljétek az éhgyomri 4 lett, a 120 perces pedig 5,7 !!! A szakdoki azt mondta, hogy őt felejtsem el, és éljem tovább a gondtalan kismamák életét, valszeg vmi bezavart a múltkori mérésbe. Na mit szóltok? Én annyira boldog voltam, egész nap csak aranygaluskát zabáltam, nagyon imádom, a jóhírre való tekintettel anyukám el is készítette nekem. De azért megfogadtam, hogy odafigyelek a kajálásokra, mert nem akarok nagyon hízni. Az egy hetes diétának lett pozitívuma is, fogytam egy kilót. Kép

Jövő héten megyünk 4D-re, tesóm bejelentett vmi kecskeméti fejeshez, állítólag ő ott a profi, úgyhogy nem Szegedre megyünk. Ja, és tesóm fizeti a "mozit", tök jófej tőle. Kép

Tehát velem végre jó dolgok történtek, de amiket olvasgattam vannak nem túl jó hírek is.

Először is mindenkinek köszi a gratokat Gombi-csajszihoz! Kép Nagyon virgoncan van, szinte állandóan mozog, van, hogy éjszaka is felkelt, és már néha dudorokat is produkál a lábával a bal oldalamon.

Üdv minden újnak, tényleg Ex, hányan vagyunk már?

Szilvi, olvastam a kórházas élményedet, hát tényleg gáz lehetett, főleg, hogy nem tudták, mi van veled. Én a bizonytalanságot utálom a legjobban. Sajnálom ezt a toxémia dolgot! Vigyázz nagyon magadra!

Kanyin, jobbulást Neked és a kislányodnak!

Csandy, aranyos vagy, hogy hiányoltál! Kép Most már újra Pesten vagyok, fogok írni. Már várom a jövő heti tornát, hiányzik! A vérnyomásod azért még annyira nem magas, méregesd, de ne nagyon parázz miatta, mert attól is felmehet, és nem a valós mértéket mutatja. A vizesedre meg Te is próbáld meg sómentessé tenni a kajáidat, nekem ez egész jól bejött.

Még visszaolvasgatok, mert nem értem a végére.

Puszi Mindenkinek!

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Mézgombi, sokan vagyunk, de nem ezen a gépen van a táblázat, így konkrétumot nem tudok, kb. 42-44-en, ha jól emlékszem. Kép
Egyébként örülök, hogy végül jó lett a cukoreredményed, de nem hiszem, hogy az előző eredmény fals volt. Igazából ezekkel a mérésekkel annyi a gond, hogy egyébként egészséges emberek, ha előtte pl. nem esznek nagyon szénhidrátos kajákat, simán befolyásolhatják az eredményét.
Az pedig semmit nem jelent, hogy a mérésnél az éhgyomri a megfelelő tartományban van, az nekem pl. mindig jó volt...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Kisvirág!

Nagyon köszi a tanácsot a gifekrőlKép
Megnéztem a javasolt topicot, s úgy belefeledkeztem az ott található linkekbe, hogy eltelt vele a délután...
Mégegyszer drukk a szóbelihez!

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Ex, hát pont azért volt fals az eredmény, mert nem a valóságot mutatta, valami bezavart. A doki azt mondta, hogy akinél vmi probléma van, annak nem 4 az éhgyomrija sem. (4,2-6,2 a normál.) Én úgy gondolom, ha lenne ok aggodalomra, akkor nem engedett volna így el a doki, figyelembe véve azt is, hogy tesómmal is ő foglalkozott anno, mikor neki terhességi cukra volt. De amint írtam is, csökkenteni fogom a szénhidrát bevitelt ezután is.

A tescós labda szerintem gagyi, csak 55 cm, én ma kaptam egyet, 75 cm, azt mondták a boltban, hogy ennyi kell a magasságomhoz, hogy használni is tudjam. (168 cm vagyok) Most próbáltuk felfújni, de nem elég erős a kompresszorunk, majd elkérjük apósomét, ugyanis csak kb. 50 cm-ig sikerült fújni, és az van a papírján, hogy 10 cm-el még nagyobbra is kell a méreténél. Egyébként 3300 volt. Már nagyon várom, hogy használhassam. Kép

Nagyon klasszak a pocakképek és az uh-képek! Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Mézgombi!
Nagyon örülök, hogy jó lett a cukrod Kép Azért nagyjából tényleg jó tartani ezt a diétát, ha már úgyis kipróbáltad, legalább az alakod miatt. De azért ha megkívánsz egy nagy tányér mákosgubát, ne fogd vissza magad Kép
Amúgy nekem az éhgyomrim mindig jó volt, szóval nem gondolnám, hogy ez bármire utalt volna, de a lényeg a lényeg, hogy a 2 órás jó lett.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Méz!
Üdv újra a Földön!KépKépKép Hiányoztunk, igaz??? Kétszer ittál cukros lötyit??????? Egyszer nem volt elég? Kép Nem baj, a lényeg, hogy rendben vagy!

Szgoron!
Nagyon sajnálom a toxot, pedig drukkoltam, hogy rendben legyél! Mindenesetre ne izgulj, a dokik vigyáznak Rád és a kicsire! Örülök, hogy Õ jól van! Vigyázz Magatokra!

Doren!
Nem is igaz!!! Láttál Te már igazi horrorfilmet? Kép Majd meglátod, milyen szép lesz, amikor kibújik! Nem lesz nála szebb a világon!!!Kép

Hello!
Látom, Te is befelé növeszted a pocakod!! KépKépKép Alig van, pedig már 27+1 vagy! Úgy nézem, nem vagyok egyedül a félelmemmel: én is rettegek a koraszüléstől, és már alig várom a 30-32. hetet, hogy ha esetleg akkor megszületne (amit nagyon nem szeretnék, és remélem, hogy nem is fog megtörténni), már nagyobb eséllyel indul neki az életnek... Csak pozitívan!!! Kép

Kisvirág!!!
Nagyon drukkolok Neked hétfőn!!! Biztos ügyes leszel!

Edina!
Gratulálok a kisfiúhoz (ha tényleg az lesz)! Úgy nézem, tényleg többen leszünk kisfiús anyukák... Kép

És akkor: jelentem, túléltem a cukorterhelést! Kép vittem citromot, és belecsöpögtettem a lötyibe, így olyan volt, mintha egy nagyon tömény limonádét innék. A legnagyobb bajom az volt, hogy nem ehettem 9-ig, akkor vették le a második adag vért, és én már majdnem éhen haltam...KépKépKép Elvileg hétfőre meglesz az eredmény, de jó, most megint van min izgulni!Kép

Pusszancs mindenkinek, jók legyetek!
Kép

Norwell+Mazsola (23+6Kép)

Kép
Kép
norwell
 
 


Mézgombi, én pont az ellenkezőjét mondom! Nekem a legutóbb is 4,7 volt az éhgyomrim, ha jól emlékszem!
A terhességi cukornak pont az a lényege, hogy az éhgyomrihoz képes nagyon megdobja a lötyi a cukrot, ami anyagcsere zavarra utal. Tehát elvileg azt nézik az eredményben, hogy az éhgyomrihoz képest mennyit változik, mert ha pl. az éhgyomrid eleve alacsony, és nincs gáz, akkor a terheléses sem lesz vmi magas... De mindegy, a lényeg, hogy minden OK nálad!
Laszti: nekem egy lány azt mondta, hogy nekik 65 cm-es van, de csak azért, mert a párja is "szórakozik" rajta, de ő majdnem két méter!
Amin most ülök szék, az 45 cm magas (vagyis 45 cm magasan ülök), tehát az 55 cm-es nekem bőven elég!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Norwell, bizony nekem 2szer volt lötyi, mert az első eredmény kicsit magasabb lett, de csak 2 tizeddel, mint a határ, így megismételtük. A következő már teljesen jó lett. Én arra is gondoltam, hogy esetleg nem cserélték-e el a levett véreket, mert az első lötyizésnél tök nagy nyüzsi volt az osztályon, tőlünk is egy anesztes vette le a vért, mert nem volt szabad nővér, a front miatt csomóan szültek. (És össze-vissza pakolgatták a véreinket különböző bödönökbe, még poénkodtak is, hogy nem kéne elcserélni, erre akkor fel is figyeltem.) De egyébként nagyobb a valószínűsége, hogy vmi bezavart.
Egyébként szerintem nem olyan gáz az a lötyi, gyorsan le kell húzni, utána meg egy jó nagy pohár vizet rá. Nálunk nem lehet citromot beletenni.

Nyanya, köszi!Kép Valóban nem árt a diéta már a külső miatt sem, meg hát a sómentes étkezést még mindig csinálom.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Ex, már elküldtem az előzőt, mire megláttam a Tiédet. Értem mire gondolsz, de mindegy is, ha a doki szerint jó, akkor nem stresszelem magam rajta.
A labda belapul (és nem 10 cm-t), mikor ráülsz.Az enyémet most 50 cm-ig bírtuk fújni, és nem igazán lehet jól használni. Meg vannak olyan gyakorlatok, amihez pont az kell, hogy ha pl. haránt terpeszben ülsz rajta, akkor egyben egyensúlyozni is tudj, de végül is azt veszed, amelyiket gondolod. Én csak azért írtam, mert a tornás labdázás után az a tapasztalatom, hogy kell egy 70 cm körüli méret. Persze lehet kisebben is "szórakozni", de én inkább a tornán tanult gyakorlatokat szeretném csinálni.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Mézgombi, a férjem felfújta a miénket, nekem kényelmes. És én csak ücsörögni akarok rajta, meg most az ágyon fekve a lábamat azzal polcoltam fel. Kép Erre nekem tökéletesen megfelel.
Milyen érdekes ez a cukroslötyi is: nálunk engedik a citromlevet, viszont utána max. 1-2 korty vizet lehet legurítani.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok Lányok!

Most én is újra csatlakozom. A hét elején Ausztriában voltunk, el kellett intézni az adóbevallásomat, meg megkérdeztem, hogy kapok-e kintről családi pótlékot.
Én is ma voltam terheléses cukorvizsgálaton. Nekem az éhgyomori cukrot nem is nézték. Egy zsemlét kellett ennem 2dl tejjel, és egy óra múlva vették le a vért. Azt mondta a doki, ha ez az eredmény 5,1 fölött lesz, akkor csinálunk cukroslötyis terhelést is.

Üdv az újaknak!

Doren! Nagyon édes az uh kép.

Hello! Aranyos a pocid. Én 3 hete voltam uh-n, akkor már 2 héttel idősebbnek mutatta a nagyfiút. Holnap rakok fel képet a pocakomról. Hatalmas. Kép Nem tudom, hogy ez normális-e, de majd holnap írjatok rá valamit. Ha haza jön este a párom, akkor csinálunk egy képet!
Melinda
26+6

Kép
Kép
szõkemelinda
 
 


Ex, nem tudtam, hogy már megvan a laszti, akkor tul.képpen fölösben írtam, hogy szerintem melyik a jó méret... Kép
Holnap mi is megyünk tesóba (mi csak így hívjukKép ), nagybevásárlás lesz, meg láttam jópofa bébi rucikat. Kép
Én is gondoltam már újabb pocak képre, nagyot nőtt az enyém is.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Csináltunk egy 27 hetes és 5 napos pociképet Gombika kuckójáról. Kép
Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Mézgombi
Örülök, hogy végülis minden rendben van a cukroddal. Hogy hogy nem engednek nálatok citromot beletenni?

Hello
Nekem kb. alapállapotban (nem kismamásan) éhgyomorra néz ki így a hasam, jól megbújik a kis Drága odabentKép

Exdeus
Nálam a terhességi idő nem oké, de végülis mindegy, az az egy-két nap nem számít és hát tényleg ritka amikor napra pontosan bújnak ki a kismanók.

Velünk minden oké, kislegény mocorog szolídan, egyelőre nyugisabbnak tűnik, mint a nővére volt. De hát ez még változhat.
Ígyekszem sokat pihenni, már amennyire lehet, nehogy baj legyen, a férjem sokat segít a leányzó körül, remélem mire legközelebb megyünk UH-ra addigra a placenta feljebb vándorol.

Üdv:
Csibemanó
19+6

Üdv:
Csibemanó
csibemanó
 
 


Sziasztok!

Már jobban vagyok, de az orromon nem sok levehőhöz jutok. Tisztára ki van cserepesedve az orrom, a számról meg nem is beszélve. Kép

Szilvi! Sajnálom ezt a toxémia dolgot. Vigyázz nagyon magatokra. Én el sem tudom képzelni, hogy kórházba kerüljek és ne legyek a kislányommal. Brrr. ne is beszéljünk róla.
Babakocsi: Köszi a felajánlást, de most kicsit elbizonytalanodtam a Hauckba is. Voltam egy boltba és megvizsgáltam. Kiderült, hgoy nem lehet vízszintesig dönteni. Tudom, hogy lehet valamivel kiegyenlíteni, de ezt én nem szeretem. A lányom is csak hason aludt, ki tudja a picurka milyen lesz. Így most Bergonokat nézegettem. De aranyos vagy. Nekem egyébként jó lenne a mérete, mert 172 cm vagyok, meg ma ki is próbáltam.

Hello. Ez azért durva. Jól bekajáltál előtte és csak kábítasz itt minket ezzel a terhességgel? Kép

Mézgomb. Ízlett a lötyi ezért kértél repetát mi? Örülök, hogy mégsem kell diétáznod. Egyébként hihetetlen, hogy mennyi kismamának van valami nyűgje.

Kisvirág. Cuki a kép, nem is X aktás.Kép Én egyébként szeretem ezeket a filmeket.
Drukk a vizsgához. És miért pont ezt a nyelvet választottad? Nem egy megszokott.

Na, lassan elteszem magam másnapra.

Mindenkinek joccakát!

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Sziasztok!

Mézgombi!Jó,hogy itt vagy!örülök,hogy okés a cukor dolog!Nagyon szép a pocikád!Kép

Mindenkinek köszönöm,a drukkokat és a biztatást!Kép

Hello!Aranyos picipocid van!Kép

Norwell!Drukkolok,hogy jó legyen az eredményed!

Doren!Szerintem is aranyosak a képek a babóról!!!Kép

Kanyin!Az enyémet vízszintesig lehet dönteni!Nem is tudtam,hogy a többit nem!
Ha esetleg meggondolod magad szólj!
Neked a magasságod jó hozzá,én minúr vagyok!Kép

Kisvirág!Jót nevettem ezen az UFO-s dolgon!Miket álmodsz?!
Amúgy az elején tényleg UFO-s fejük van!Ne aggodj az enyém is az!Kép
Ma már sokat mocorgott a babám,hihetetlen,hogy már több mint 1kg kenyér!!!Kép

Vettünk ma zenélő forgót a kiságyra!Plüss halacskás!Nagyon aranyos!
Jó éjszakát!
Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok,

voltunk ma ismét dokinál, minden oké.
Mézgombi, kb. ugyanaz az esetem, mint neked. Csak mivel volt aceton a vizeletemben, ezért azt mondta a doki, hogy tartsam a 180CH diétát, és ne éhezzek Kép Ergo én is odafigyelek, de ha néha-néha becsöppen valami, nem állok ellen Kép

Kisasszonnyal is minden oké, és nem hiszitek el, de természetesen megfordult! Most nem merek újabb 4D-re bejelentkezni, mert megint megfordul! Már most jó a humorérzéke Kép
A fiam ma este olyan édes volt. Próbáltam neki mutatni, hogy milyen amikor rug hugi, és "ottfelejtette" a kezét, közben mereven a tévét leste. Majd később, mikor már megunta, adott egy puszit a pocakomnak, megsimizte és továbbállt. Nem gondoltam, hogy már ennyire érti, hogy ki van odabent Kép

Hello, én is szeretném, ha alapból ekkora pocakom lenne! Fogadjunk, még mindig nem kellett kismamanadrágot venned Kép Mázlista Kép

Jó éjt,
Doren
27+4

Kép
Kép
doren
 
 


Küldök nektek kisbabát!
Szerintem nagyon ari!!!Kép
Kép

Kép
szgoron
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?