Új privát üzeneted érkezett!

Enikő!

Merre vagy? Írtam emilt!
Remélem, minden oké!
Vendég
 


Hahó!

Tünde,
elküldhetem az ikrek adatait?

Márti

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Sziasztok!

Már megint eltüntem,de most kicsit körülményes nálunk az élet.Holnap betonozzuk a födémet,lassan halad az építkezés.
Hideyoshi köszi érdeklődésedet,jól vagyunk,tegnap voltunk dokinál,minden rendben.
Úgy repül az idő,már a 25-dik hétben vagyok.

Csodásak ezek a pindurcik,olyan jó lesz megint babázniKépBár még Panna sem olyan nagy lányKép

Ja és úgy néz ki még két hölgyeménnyel bővül a családKép

További szép napot mindenkinek

puszi Csilla
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Csilla,
a Párod nem fél, hogy teljesen el lesz nyomvaKép?
Egyébként gratulálok a lányokhoz!

Sok erőt és kitartást kívánok neked az építkezéshez! Hova építkeztek?

Üdv: Márti

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Sziasztok!

Csilla
Kitartás! Egyszer csak vége lesz az épitkezésnek. Kép Akkor teljes lesz a nőuralom.

Márti
Szivesen odaadom a Bíró Icát, mert én nem tudom átirni. Ha Isten is úgy akarja, akkor jövő héten kedden jöhetsz masszirozásra is.

Emőke
Örülök, hogy anyukáddal minden rendben.

Mi lenne, ha a találkozót játszóházban tartanánk?

Kedden voltunk a védőnőnél. Zselyke 67 cm és 9,2 kg. Kép Az öcsém azt mondta, hogy lassan daru kell majd hozzá. Remélem nem. Most már azért többet mozog, igy megvan az esély arra, hogy nem fog ilyen mértékben hízni.

Most mondták a gyógyszertárban, hogy a chamom.vilg c12 homeopátiás golyócskákat nem szabad hónapokig adni a babának, mert lehetséges túladagolás, ami nem veszélyes, csak pont, hogy nyűgös lesz tőle a baba.

Csók: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Sziasztoooooooooook Mindenkinek!

Szupi híreim vannak! Minden lelet negatív lett! Kép
anyu holnap megy az idegsebre időpontot kérni a műtétre! HÚÚÚÚ Már a finisben vagyunk!

Csilla!

Óriási gratula a lányokhoz!!!

Sorsoly! Puszi neked!

Lányok jövök ám holnap is!

Ja ma megint dolgoztam este 6-ig. Dög vagyok.

Nagy kérdésem is van ám hozzátok!

Kinek van tuti gyors fogyi receptje? Március 10-re 10 kg -al kellene kevesebbnek lennem!

Valaki??? Segítség!!!!!!!!!!!!!!!


Puszi mindenkinek:Emőke
rusnya
 
 


Emőke!

Õszintén gratulálok! Kép
Szerintem a fogyás titka: este 6 után nincs kaja, max joghurt, kefír. Sok mozgás. Csak addig enni amíg elmúlik az éhség, és egy percel sem tovább. Sok sikert! NEHOGY KOPLALJ!

Amúgy a nővérem pár napja léböjt kúrát csinál, majd elmondom mit ért el!

Zsu
zsu2
 
 


Sziasztok!

Emőke!
Csak nem lagzi lesz márc. 10-én? Amúgy én mindig azt mondtam, hogy aki nem eszik, az nem hízik, de azért ezt nem javaslom. Kép Vmilyen diéta és mellette sportolás, de ezt biztos Te is tudod. 1 hónap alatt ne akarj 10kg-ot fogyni, mert jó eséllyel nyersz egy jó kis anyagcsere-betegséget, pl cukorbetegséget. Volt ilyen betegem.

Márti!
Elküldheted, de nem tudom, mikorra csinálom meg. Nekem úgy lenne egyszerűbb, ha eljönnél, akár a 2 gyerkőccel, és elmondom amit látok, ill. tudsz mindjárt kérdezni is.

Orsi!
A fent írtak Rád is vonatkoznak! Kép

Kép

Tünde
Vendég
 


Sziasztok!

Tünde,
benne vagyok egy randiban, csak sikerüljön egyeztetniKép Nem vagyok könnyű esetKép
Merre laktok?

Emőke,
Ez tényleg nagyszerű hír!!! Örülök, és továbbra is szorítok!!!

Orsi,
örülnék, ha összejönne a kedd!!! Ha csak hétfőn derül ki az sem baj!

Üdv: Márti

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Márti!

Szabadhegyen. A mélcímem bent van a profilomban, írj oda. Hétfőn nephrológiára megyünk Zitával, kedden Enikőékhez megyünk, a hét további része egyelőre szabad, szóval gyere/gyertek!

KépKép
Vendég
 


Sziasztok!

Szépek a babákok!

Tünde!
Jók lettek ezek a képek Kép Annnyira zabálnivaló Zita! Te is jól nézel ki. Mit akarsz, tök sovány vagy.
Amúgy légyszi nézd meg mégegyszer (ha ráérsz) az izémet Kép Megkérdeztem anyumat, azt mondja, hogy utána nézett: 11:15 a pontos idő.

Csajok!
Én is hadd dicsekedjek egy kicsikét.

Katica: Rendesen mászik, és felül. Alig múlt hét hónapos. Már pár napja ügyeskedik így. Ja, és hallgat a nevére is.

Lili: Õnagysága már folyékonyan beszél. Természetesen akkoris, ha cumi van a szájában, és úgy is érthető Kép Azért rászólok, hogy cumival nem beszélünk, és vegye ki. Egyébként az érdekes, hogy nagyon pici korától kezdve, ha eszik, és éppen tele van a szája, akkor nem beszél addig, amíg le nem nyeli. Éppen ezért, soha nem is mondtuk neki, hogy tele szájjal nem beszélünk, és mégsem csinálja.
Vettünk neki egy trambulint, mert imád ugrálni, és így legalább az izületei nem mennek tönkre idő előtt.

Emőke!
Mi ez a hirtelen fogyási kedv? Én csak annyit tennék hozzá, hogy nagyon nagyon sok vizet igyál. De a hirtelen fogyás tényleg nem jó. Nem elég csak 5-6 kilót leadni?
Anyukám egyébként azzal, hogy délután 3 után nem evett semmit, csak vizet ivott, 1 hónap alatt fogyott 6 vagy 7 kilót. És nem sportolt mellette.
Vett egy szaunaövet, ami nem fogyaszt, de a hasán a lógó bőrt gyönyörűvé tette. Ugye ő 34 éves volt, mikor a hugicám született, és a bőr a hasán nem ment vissza, de ezzel az övvel gyönyörűvé tette. Én is ki fogom próbálni.

Anyukád miatt meg nagyon örülök!

Csilla!
Hú de szuper!
Volt már itt olyan anyuci, akinek a fia mellé születtek hármas ikrei, és mind a három fiú Kép
Nálad meg lányok. Apa örülhet Kép

Orsi!
Mostmár mi is mehetünk játszóházba, úgyhogy hajrá. Talizzunk valamelyikben.

Piros!
Nem tudom mikor mész a "farmra" Kép, de kíváncsian várom az eredményt Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Van két doboz feleslegessé vált Sinlac tápszerem, ha valakinek kell, ingyen elviheti, sajnálnám kidobni. Tudom, nem egy eget rengető mennyiség, de hátha ismertek olyat, akinek ez is számít. Írjatok a pjsz12@vipmail.hu címre. Szabadhegyen lakunk.
holly
 
 


Sziasztok!
Tünde!

Zita nagyon szép, még mindig! Jólvan, te is jól nézel ki...Mi az a nephrológia?

Bogi!

Gratula csajszikhoz! Tényleg nagyon szépen fejlődnek!Megkérdezhetem, hogy ül fel Katica? Oldalra dől először?

Emőke!

A nővérem csak a bőrét akarta rendehozni, mint kiderült, de 4 kilót fogyott 5 nap alatt. Azt mondta, a léböjtkúra után hamar visszajönnek a kilók!

Képzeljétek!

A barátnőm kisfia egy hetesen már 4 kiló volt! 3,81-el született!

Pusz:

Zsu
zsu2
 
 


Zsu!

A vese és a vizeletkiválasztó rendszer betgségeivel foglalkozik.

Holly!
Mail ment!
Vendég
 


Zsu!
Nem, hanem térdel, aztán kiül oldalra és középre nyomja magát.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Orsi!

Te a chamomillát mire adod? Ha nyugtalan a bébi, vagy fájdalomra?

Mindenkinek jó hétvégét, én ma végre megyek babalátogatóba, holnap meg jön a népes rokonság hozzánk, úgyhogy húzos napom lesz.

Sziasztok:

Zsu
zsu2
 
 


Szia Mindenkinek!Kép

Míg az esti szoptatás alatt békésen elszenderedett ölemben Babintim,megtartva ezt a kellemes és bensőséges helyzetet,szórakoztattam magam kicsit:megnéztem a Spektrumon a Miből lesz a cserebogár?-Hogyan legyünk népszerűek című részt.Kifejezetten érdekes,újdonságokkal teli epizód volt,sajnos egy időre e monumentális (húsz év megfigyeléseit dolgozzák fel 2000-től) sorozat utolsó epizódja.Láttam már,még várandósságom idején.Más szemmel-aggyal néztem:döbbenetes hatást gyakorolt rám.
Botorság volna a részemről részletezni,hogy mi mindenről esett szó.Ismétlik hétfőn,és talán szerdán.Nézzétek meg,ha tehetitek,feltétlenül!
Valaki látta már?Olyan jó volna kibeszélni!
A halolajról,mint étrendkiegészítőről is szó esett:a magatartási zavarokat féken tartó nélkülözhetetlen zsiradék.Utánaolvastam az imént a neten.Valóságos csodaszer.Valaki használja már esetleg?Anyukám szívbeteg,nekem pedig olykor-olykor memóriazavarom van,hát elszántam,hogy veszek egy-egy kúrára való adagot.Sajnos nem fogyasztunk elég tengeri halat,és más tengeri herkentyűt.Nehéz is lenne meggyőznöm a családot arról,hogy a töltöttpaprika helyett gyakrabban együnk grillezett lazacotKép:kétkedve fogadnak minden életmódbeli változást célzó tanácsot.Ilyenek a felnőttek:nem igaz?!Kép
Húúúú!Nagyon fellelkesültem!Kép

A léböjtkúrát én nem próbáltam,ellenben amikor középiskolásként megszabadultam vagy 40 kilónyi súlyfeleslegtől,hetente gyümölcs-zöldségnapot tartottam szombatonként.Egészen felfrissültem,megtisztultam tőle.A vegetarianizmus egyik formája sem volt a szervezetemre jótékony hatással,de ez az egynapos szénhidrát és fehérje mentesség kibírható.A problémám csak annyi volt,hogy akkor kezdtem el visszahízni,amikor abbahagytam (és abbahagytam a jógát,és a napi minimum két óra sétát...).Korábban hírt adtam arról,hogy a szülés után leadtam 17 kg-t.Először lelassulta fogyás uteme,mostanra pedig megtorpant.Rossz érzés,de mit lehet tenni.Majd csak beindul ismét a súlycsökkenés.Az én kitartásom bátorítson mindenkit,aki,karcsúsodni szeretne.KépAzért fontolgatom a gyümi-zöldség nap ismételt bevezetését;csak ne éheznék meg olyan nagyon a szopiztatástól...

Emőke!Csudijó,hogy anyusod eredményei negatívak!A teljes felépülésig jobbulást!

Tünde!Remek fotók Rólatok!Fotoshoppal varázsoltad ilyen selytelmesen (ez ly-os szó?totálisan kezdek elhülyülni...Kép) derengővé?Olyan Pöttyöd,mint egy mesebeli tündér,akit egy szefüles fotós végre elcsípett,míg két csodamosoly között megpihent merengve.Kép

Csilla!Millió jókívánság és erőt adó puszi a három lánykának és Nektek (Marci is küldiKép )!

Bogi!Csücsülőbajnokod Marcim nem gyűrheti le.Nagyon ügyi lánykád van!KépAzóta,hogy
felnyomta magát,nem ismételte meg a mutatványt.Helyette mindent szétpakol,és mászi-mászik-mászik,majd megpihen félig ülő,félig fekvő helyzetben (már csak a római kori kanapé,és egy fürt szőlő hiányzik a kezéből...).

Zsu2!Gondolunk Rád,hogy bírd a "húzós napot".Azért szórakozz is ám!

Lányok!Ma annyira tavasz illatú volt a levegő...És láttam séta közben egy rügyező bokrot.Az arcomat megkapta a nap,és hajnalban már hallani a korán kelő madarak csicsergését...Mindig is imádtam a telet,de most kimondhatatlanul várom,hogy langy idő legyen.Az előjelek bíztatóak.Kép

Kívánok Mindannyiótoknak holnapra verőfényes,vidám vasárnapot!
Pussz!
Kriszi

U.i.:Amint kedvező lesz az idő egy piknikhez,feltétlenül szerveznünk kell egy baba-mama talit (ahogy azt bogi már javasolta).Szia Nektek!Kép
asszonyfajzat
 
 


Sziasztok!

Az utóbbi két nap, és leginkább az utolsó éjszaka iszonyatos volt számunkra!
Tegnap hajnalban hányt és lázas volt Jankó, a délutáni alvásból mindketten lázasan ébredtek, lefekvésre lehúztuk a lázat, de hajnalban János ismét ébresztett és 40 fokot mértem nála! Kicsit bepánikoltam, ilyen még nem volt, de vizes törülközőbe csavartuk + lázcsillapító! Ahogy mellettem feküdt, éreztem a lélegzetvételén ahogy megnyugszik és lemegy a láza!
Most egyenlőre egyik sem lázas, de nincs étvágyuk, szerencsére folyadékot isznak, kérik is!
Dokinénit nem értem elKép, az ügyeletre nem akarok menni!
A lázon kívül semmi bajuk, Zsófi egy kicsit náthás, de nem jelentős!
Adjatok tanácsot!!!


Krisszi,
a Marine omega3-at én is szedem párostul és nagyon jó hatással van ránk! Leginkább én érzem a jótékony hatását, mert elmúltak a menstruációs görcseim és teljesen pattanásmentes a bőröm, ami eddig nem volt elmondható!
Küldhetek egy privi emnilt?

Üdv: Márti

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Sziasztok!

Kriszi!
Köszönjük a bókot! Kép
A fényképet a google Picasa ingyen letölthető programjával csináltam.
Mindig, amikor olvasom az írásod, olyan érzésem van, hogy rossz korban születtél, Neked 100-150 évvel ezelőtt kellett volna élned. Kép
Szerintem sejtelmes Kép

Márti!
Engem is érdekelne a halolajas Marine.
Én megmutatnám a kiscsajom a dokibácsinak magas láz után.

Bogi!
Megnéztem az "izédet" Kép. Az AC így rák, de mivel Te is tanultál asztrológiát, úgyis tudod, ez mit jelent.

Tünde
Vendég
 


Sziasztok!

Tünde!
Én is megnéztem a horoszpókomat. Kép Saját kis kezemmel Kép Még mindig nem győztem meg magam Kép Vagyis az eredmény nem győzött meg, de persze lehet, hogy ez is meg van írva a csillagokban!

Kriszi, Lányok!
Tényleg ne vegyétek se túlzásnak, se dicsekvésnek, mert nagyon nem örülök annak amit most le fogok írni, csak éppen számomra hihetetlen.

KATICA: Alig egy hete tud viszonylag rendesen mászni, alig két napja, hogy felnyomta magát ülésbe, támaszkodva.
Tegnap óta teljesen egyedül, egyenes háttal ül!
Tegnap este, odamászott a kanapéhoz, amin egy játék volt, ami kellett neki, és FELÁLLT! Felhúzta magát simán. Azóta ha leülök hozzá, odamászik hozzám, megmarkolja a pulcsimat, és feláll. Az ülésen már nem csodálkozom, bár Liliből ítélve az is elég korai, de ez elképesztő.
Éppen pénteken volt itt a védőnő, és csodálkozott, hogy Katica már mászik, és mondta is, hogy az egyik anyuka meg dicsekedett, hogy a 9 hónapos kisfiát már nagymama kézen fogva vezetgeti, és ez mennyire nem jó. Nem szabad erőltetni. De én most mit csináljak, ha nem erőltetem? Akkoris megcsinálja.

Mondjuk nekem papírom is van róla, hogy nem elég, hogy 3 hónaposan már 4 fogam volt, de alig 4 hónaposan már felálltam a kiságyban. És menni is nagyon hamar megtanultam. Pedig olyan voltam, mint egy kis poszáta. Vékony voltam.

Mondjuk Katica is most 7 és fél hónaposan 8 kiló körül van, és 71-2 centi, és nyúlik, hízni meg nem nagyon hízik már, és baromira erős.

Na mindegy, csak ezt akartam elmesélni gyorsan.

Márti!
Jobbulást a gyerkőcöknek.
Nyugodtan mehettél volna az ügyeletre, mert az én orvosom, Zsuzsa néni volt ügyeletben.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!

Én a szememmel szoktam megnézni a horoszkópot. KépKépKép

Katica nagyon ügyes. Én úgy tudom, csak akkor állnak ill. csinálnak mindent, amikor elég fejlettek hozzá, szóvak sztem ne aggódj! Ha nem lenne elég erős a lába, nem állna fel, és sztem 7-8 hónaposan már sok baba áll.
Vendég
 


Sziasztok!

Tünde!
Én is szememmel szoktam megnézni, de gondoltam kipróbálom a kézrátételt, ha már lúd, legyen kövér alapon. Na nem ám, csak hülyülök.

Igen, én is úgy tudom, hogy csak akkor csinálnak valamit, ha elég erősek hozzá, de ez gyakorlatilag nem igaz. Katicának csak az akarata elég erős, a lába nem. És ráadásul az orvos is azt mondta, hogy ennyi idősen ha a gyerek nagyon akar állni, akkoris oda kell figyelni, hogy ne nagyon tegye, mert elgörbül a lába, mivel az izmai lehetnek erősek, de a csontjai nem azok. És láttam már a szomszéd utcában ilyet, amikor a 7 hónapos kisfiú már önállóan ment. Na az ő lába is eléggé O betűt formáz. És sajnos nem is nagyon fog kiegyenesedni neki. Ja, meg a védőnő is ugyanezt mondta.
Úgyhogy az állással még ráérne egy két hónapot várni. Lili tök normális ütemben fejlődött, Katica ehhez képest kicsit begyorsított. Kép

Ja, képzeld! Lili játszik a hörcsöggel, akinek a neve: Egéj Kép
Egyszercsak mondja neki:
Gyeje egéj. Jól vagy? Ne síjál. Félsz tőlem? Ne félj tőlem. Szeretlek.

Ja, meg mondtuk neki, hogy ugye őt Jaksy Lilinekk hívják, azt mondja is rendeses. Mondtuk, hogy anyát Farkas Boglárkának, apát Jaksy Attilának, stb.
Kérdeztük vissza tőle, szépen elmondta.
Aztán megint kéreztük, hogy hívják anyát? Erre ő: Jassy anya Kép

Na puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gyógyjókívánságokat!
Nem akarom elkiabálni, de azt hiszem lassan túl leszünk rajta!Kép Tegnap este már láztalanok voltak, igaz, hogy János hajnalban mág hányt és volt hőemelkedése, de ma egyenlőre még semmi bajuk!
Beszéltem Zsuzsa néni vel, azt mondta ez egy néhány napig magas lázzal, hányással esetleg hasmenéssel járó betegség, amit vírus okoz: lázcsillapítás, folyadékpótlás! Ha holnap is lesz magas láz, akkor megmutatom őket neki!

Bogi!
Nagyon ügyes KaticaKép, de tényleg jobb ha nem ácsorog sokáig!
Na és Lili, hogy ilyen szépen beszél, csak ámulok! Az enyémek épp, hogy kezdenek, pontosabban inkább Zsófi, mondogatni, azt is nagyon babásan!

Tünde,
küldök emilt!

Orsi,
azt hiszem a holnapi masszázst kihagyom, egyrészt mert nem akarok hozzátok semmilyen vírust vinni, másrészt úgysem tudnék igazán lazítani! Inkább legközelebb mikor neked jó!

Nem tudom van -e vki aki a Dunához közel lakik, de én már látom az ablakból a vizet! Ez azt jelenti, hogy hirtelen sokat emelkedett a vízállás! Tegnap reggel még nem láttam!

Üdv: Márti

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Sziasztok!
Voltunk uh-n és Nephrológián, itt van, nem akarom még1x leírni:

http://www.babanet.hu/cgi-bin/discus4/show.cgi?tpc=7486&post=827791#POST827791

Márti,
köszi, örülök, hogy jobban vannak a gyerkőcök!
Vendég
 


Sziasztok!

Márti
Remélem gyerekek jobban vannak? Ha tudsz, akkor holnap jöhetsz.

Bogi
Nagyon ügyes Katica. Én már alig várom, hogy Zselyke is hasonlókat csináljon. Lili aranyköpéseit fel szoktad irni?

Zsu
A chamomillát a fogzásra adom neki. Mert éjszakánként sokszor felsírt. Néha jó, de tegnap este 8-tól éjfélig félóránként sírt fel. Szegényt úgy sajnáltam.

Szép napot!

Csók: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Sziasztok!

Márti!
Lili is elég babásan beszél, mármint hogy nem tudja kimondani az r betűt és a h betűt sem, így j betűt használ helyette. Pl. megyünk apájoz Kép
Amúgy meg elég érthetően beszél. Az s meg az sz betűi olyan babásak, valószínűleg azért, mert még nincs meg hozzá minden foga, de nagyon édesen beszél. Meg engem az lep meg mindig, hogy két évesen miket bír kombinálni, és mindig helyes a logikája.
Ragozni pl. tökéletesen tud. Az egytelen dolog, amit még nem használ, az az engem. Ehelyett tégemet mond Kép
De ez belefér, mert minden mást jól használ, pl. az időket (múlt, jelen, jövő), vagy a személyes névmásokat és az ezek szerinti ragozást, a birtokos eseteket, stb. Nagyon érdekes számomra az egész, ugyanis (sajnos) elég ritkán olvasok neki. Mesét ugyan gyakran néz, de abból is a kedvence ugye a Mr. Bean, amiben meg nincs is szöveg Kép

Örülök, hogy ikrek jobban vannak! El is felejtettem, hogy a Te dokid is Zsuzsa néni Kép


Orsi!
Nem írom Lili aranyköpéseit, pedig kéne.
Régen, amíg tanult beszélni, volt egy-két szó, amiket kitalált. Ilyen volt a: Tyápáty (kabát Kép )
most meg nemrég mondta azt, hogy Kalufiát. Na erről fogalmunk sincs mit jelent, ezt még akkor mondta, amikor többet halandzsázott, mint rendesen beszélt, és már nem is mondja.

Amúgy ezt a höriset videóra vettük Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Tünde!

Olvastam! Szegényem! Hogy miken mész keresztül, és még mi is zargatunk ilyen hülyeségekkel!
Inkább most Zitára koncentrálj!

Piros!

Elfelejtettem mondani, hogy Sárának Boldog szülinapot!

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Köszi, Bogi, de kicsit megkéstél, ő december 17-én született. Viszont betudom a magaméra, ha nem bánod, az Valentin napon volt. Már az elég sokadik, de a jókívánság mindig jól jön.


Tudja valaki hogyan tiltson meg egy 7 hónaposnak valamit, amit ő nagyon szeretne csinálni? Nálunk a lányok voltak ilyen hamarlépők. Különösen Sára, aki szeptember végén (9 hónaposan) állva tapsolva köszöntötte apját a szülinapján, azután 2 héten belül kisétált a szobájából a bevásárló-kocsijára támaszkodva, majd újabb egy hét múlva már támasz nélkül is átszelte a szobát. Én igyekszem írni a fontosabb mérföldköveket dátummal együtt, de így is csak a legfontosabbak maradnak meg. Legtöbbször csak büszkén összenézünk az apjával, hogy milyen szerencsések is vagyunk, hogy mi lehetünk a szüleik.


P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés: ti is úgy tudjátok, hogy akkor kell menetiránnyal egyezően állítani a bébiülést, ha ellenkező irányban már az autó ülés háttámlájához ér a lába ?

Köszi:

Zsu
zsu2
 
 


Tünde!

Elolvastalak, kitartás, szegény pici lány! Gondolj arra, hogy a gyerekek ebben a korban még hamar felejtenek. Ha rosszul is viseli majd, biztos hamar megnyugszik!!!

Puszi: Zsu
zsu2
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni Hozzátok. Ahogy láttam eléggé összeszokott csapat vagytok, de remélem azért befogadtok magatok közé. Nagyon örülök, hogy találtam olyan topicot ahol győriekkel beszélgethetek.
Magamról annyit, hogy 3 gyermekem van: Dániel 16 éves, Kyra Patrícia 3 éves, Marcell Csaba 2 hónapos.
Csanakon lakunk.

Üdv. Mindenkinek!
Bea
beátab
 
 


Sziasztok!

Bea
Üdvözlet a csapatban. Kép Orsi vagyok, a lányom Zselyke és 6 hónapos.

Márti
Ok. Akkor majd jövő héten. Gyógyuljatok.

Tündi
Kitartás. Biztos rendben lesz minden. Mikor kell menetek?

Csók: orsi

Kép
sorsoly
 
 


Sziasztok!

Piros!
Akkor Neked Kép
Viszont akkor a táblázatban valamit nagyon elszúrtam Kép
Az a helyzet, hogy én ugyan meg nem tiltom Kaccának, hogy felálljon, de bizony visszaültetem, mert látszik, hogy remeg a lába, még nem bírja el a súlyát. Mondom, csak az akarata baromi nagy Kép

Bea!
Üdv köztünk. Akkor elég közel lakunk egymáshoz. Mi Győrújbaráton lakunk, Piros és én. Mivel már majdnem összeépült a két település, így mondhatni, hogy szomszédok vagyunk.
Hú ez is izgi lehet, egy nagy fiú mellett két pici babó.
Dani gondolom imádja a piciket, mi? Rengetegszer láttam már nagy kamasz srácokat, ahogy szeretettel gondoskodnak a pici tesójukról. Én azon mindig meghatódok Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Nagyon különleges neve van a kislányodnak. Hol találtál erre a névre? Én is nagyon szerettem volna extra neveket a gyerekeknek, de sajna a Balogh vezetéknévhez nem igazán illene.
Ti merre laktok?

Bogi!
Győrújbarát jó hely. Éppen a hétvégén voltunk arra nézelődni,mivel kinöttük a lakásunkat, nagyobbat szeretnénk. Csak hát az árak....
Dani valóban nagyon szereti a kicsiket. Kyrával mostanában kezdik nagyon jól megérteni egymást, sokat játszanak együtt. Kyra isteníti a bátyját, nagyon büszke rá. A bölcsibe is a tesó megy érte legtöbbször. Busszal jönnek haza, és olyan édesek együtt, szoktam nézni őket.
Ha jól olvastam Neked elég kicsi a korkülönbség a lányok között. Hogy bírsz velük? Nem lehet könnyű. Néha még nekem is nehéz a két kicsivel.

Üdv.:
Bea
beátab
 
 


Szia Bea!

Hát én azon szerencsések közé tartozom, hogy egyáltalán nincs gond velük. Nagyon ritkán van, hogy együtt nyűgösek, így könnyen megbírkózom a feladattal.
Lehet, hogy akkor felénk is voltatok nézelődni.
Mi itt az új telepen lakunk a lapos részen. Pirosék a szomszéd utcában laknak.

Szóval nálam 17 hónap van a gyerekek között. Talán éppen ezért nem volt féltékenység sem, mert Lili még nem nagyon fogta fel, hogy Katica megszületett. Ahol két év min van a két gyerek között, ott sok helyről hallom, hogy féltékeny a nagytesó.
Nálunk ilyen nem volt. Én ráadásul dolgozok is mellettük itthon, de én nem panaszkodok a gyerekekre, mert áldott jók. Amilyen elevenek, olyan szófogadók. Vagyis csak Lili, Katica a 7 hónapjával még csak alapból nyugodt, ilyen a természete.

Amúgy lányok! Katicánál úgy látszik a mászás, ülés, felállás volt a mérföldkő. Átalussza az éjszakákat végre Kép Bár ez sem volt eddig gond számomra, mert 8-9 perc alatt becummantotta a kaját és aludtunk tovább.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bea!

Üdv itt! Én se vagyok régi motoros! Nekem egy 6 hór kisfiam van, Krisztofer, és Dunaszegen lakunk!

Bogi!

Te hogy látod? Ez ideális korkülönbség? Gratulálok az átaludt éjszakához! Nem volt fura? Krisz is javulgat, ma csak 2x kelt, de már nagyon aggódtam, hogy mi a baj!! Kép

Lányok!

Ma megint úsztunk, kisfiam egyre jobban élvezi, pedig merült is!! Kép Ime néhány fotó:
KépKépKép
zsu2
 
 


Sziasztok!

MEGSZÜLETETT A ZENEKUCKÓS ÉVI KISFIA! EGY HÓNAPPAL ELÕBB, DE JÓL VANNAK!

Zsu!
Nem igazán tudom mi az ideális korkülönbség, de nekünk, ha véletlen is, de bejött.
Egyik barátnőmnek most született meg a kislánya, és a nagyon okos, jámbor 2 éves kisfia egyszerűen nekiront az anyjának, amikor szoptat, és agresszív lett. Ugyanezt mondták anyukám munkatársai is, ahol mindkét lánynál 2 év korkülönbség van a gyerekek között. És nagyjából mindegy volt a nemek aránya.

Természetesen mi sem kerültük el a féltékenységet. Csakhogy, amíg a többieknél a nagyobbik gyerek egy picit visszafelé fejlődött, és féltékenységi jeleneteket rendezett, addig nálunk ez a következőképp zajlott:
Ja, és nagyjából akkor kezdődött, amikor Lili 23 hónapos volt kb, vagyis két éves kora körül.
Szóval mikor este hazajött az apjuk, és felvette Katicát, akkor Lilit is fel kellett venni. Vagy egyszer-kétszer elvette Katicától a játékot, amivel játszott, de ugyanakkor adott neki valami mást.
Vagy párszor előfordult, hogy Lili más miatt mérges volt, és Katicán töltötte ki a mérgét olyan módon, hogy ráütött. Persze ilyenkor megszidtuk, és elmagyaráztuk neki, hogy Katica még kicsi, nem tud visszaütni, úgyhogy ne csinálja Kép Majd ha meg tudja védeni magát, akkor már Lili is kapni fog tőle szerintem.

Így nálunk meglepően nyugodtan telnek a napok, tehát mondhatom, hogy nekünk ez a korkülönbség ideális, mert Lili már elég nagy volt ahhoz, hogy bizonyos dolgokat önállóan csináljon, de még nem elég nagy ahhoz, hogy felfogja, aztán mikor már felfogta, akkor meg már megszokta Katicát. Én őszintén szólva erre is számítottam, és be is jött.

Miért? Tervezitek Krisznek a kistesót?

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Jé, felismertem a képen a régi Gézengúzos babaúszásoktató néninket Kép

Ja, még azt akartam írni, hogy ez Lilinél kb. 3 hétig tartott.

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Bogi! Te tényleg nagyon szerencsés vagy a gyerekeiddel. Nálunk sajnos még mindig tart a féltékenység. Érdekes módon Kyra csak velem kapcsolatban féltékeny,egyébként imádja az öccsét, büszkén mutogatja mindenkinek. Tegnap így szólt Marcellhez teljes komolysággal:"Köszönöm Marcell, hogy megszülettél." Majdnem elbőgtem magam.
Én is nagyon várom már, hogy a baba átaludja az éjszakát. Igaz, hogy csak egyszer égred fel egy gyors szopira, és hamar vissza is alszik, de én nem mindig tudok elaludni. Dani 7 hetesen, Kyra 5 hetesen aludta végig az éjszakát. Ezért furcsa nekem, hogy Marcell még semmi hajlandóságot nem mutat ez ügyben. Mindig ugyanakkor ébred fel. Bezzeg napközben nincs ilyen jó idő érzékeKép
Mit dolgozol otthon?
Nekem is van mit csinálnom itthonról az üzlettel kapcsolatban:árurendelés,pénz átutalás stb.

Zsu!

Nagyon édes a kisfiad ahogy úszikázik. Én is szeretném majd elvinni a Marcellt, de egyenlőre még túl sok rajtam a felesleges kiló, nem mernék levetkőzniKép
Hova jártok?

Bea
beátab
 
 


Sziasztok!

Bea, ÜDV a csapatban!

Úgy tűnik, tegnap elkiabáltam a láztalanságotKép! János ma délelőtt megint 38.6-ot produkáltKép. És mindkettőjüknél megint itt a náthaKép, szerencsére Zsófinak csak hőemelkedése van.
Megvárom a holnapot és irány a dokinéni, azt hiszem, ez már nem a hányós vírus.

Orsi, ma kihagyom szokásos estét a barátnőmmel is, nem csak a masszázstKép

Nem sikerült túl vidámra ez a hozzászólás, bocsánat!

Üdv: Márti

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Márti!

Csak egy a lényeg! Maradj nyugodt! Ne lássák rajtad a gyerekek, hogy ideges vagy az állapotuk miatt. Még megijednek.

Biztos nem komoly a baj, és gondolj arra, hogy így edződik az immunrendszerük!

Muszáj elmesélnem egy sztorit, mert én is felrobbanok, ha erre gondolok.

Van egy ismerősünk, Budaörsön laknak.
Mi 25-én megyünk a Jövő házába (tudjátok, ahol apa írta a csillagászati programokat a távcsövekhez), meg a Csodák palotájába. Lilit is visszük magunkkal. Ez a barátunk is nagyon lelkes volt, hogy ők is jönnek a 2 és fél éves kislányukkal.
Erre felhívnak pár napja, hogy akkor megyünk-e, és mikor. Elmondtuk a részleteket, erre az anyuka kinyögi, hogy ők nem jönnek, mert nem viszik közösségbe a gyereket, mert nehogy összeszedjen valamit.
Eddig rendben is lenne a dolog. Bár ebből még nem látszik, de ők a széltől is óvják a kislányt.
Na szóval kérdik, hogy felmegyünk-e előtte hozzájuk. Mondtuk, hogy nem, mert nem lesz elég időnk. Erre a csaj: Jó, de utána ne is gyertek fel, mert akkor a tömegből jöttök, és biztos idehoztok valami bacilust.
1.)Múltkor a gyerek apja nem aludt otthon két napig, mert náthás volt, nehogy a kislány elkapja!
2.) A kislány hajnali 3-4 körül alszik el, délelőtt 10-ig alszik, és a délutáni alvását 5 órakor kezdi.
3.) Még mindig szopik, tehát az immunrendszerének erősnek kéne lenni, de mivel állandóan óvják, pont ezért tényleg gyakrabban beteg, mint az én gyerekeim, akiket én viszek mindenhova.
4.) Felhívott, mikor kisebb volt a lánya, hogy szerintem adjon-e neki teát éjszaka. Mondtam, hogy szerintem ne, mert nem fognak egy jó darabig átaludni egy éjjelt sem. Hát azért is adott neki, és már két és fél éve nem alszanak éjjelente.

Bea!
Igen, mázlim van. Kép
Amúgy nekem Lili 3 hónapig szopott, addig éjjel is, amint áttértünk a tápszerre (elapadt a tejem, pedig úgy akartam szoptatni), azonnal átaludta az éjszakát.
Katica két hónapos korától tápszeres, de ő csak most kezdte.

Én a Volánnál dolgozom távmunkában. Pályázatfigyelés, írás, jogszabálykövetés, hírlevél összeállítása a vezetőknek, stb.
Mellette foglalkozok pelenkákkal is, pelenkacsomagküldő szolgálattal. Aztán még emellett ingyen csillagászati cikkeket írok a Vasárnapi Kisalföldbe, meg egy csillagász szakkört csinálunk két hetente a Bartókban. Mást azt hiszem nem Kép

Nektek milyen üzletetek van?

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Orsi,
hétfőn megyünk.

Márti,
gyerekek KépKépKép Gyors gyógyulást, Neked kitartást!

Zsu,
jók az uszodás képek! Kép Tudom, nem engem kérdeztél tesó ügyben. Tesómnál 18 hó van a fiúk között, és náluk bizony komoly féltékenységi problémák voltak. Szerintem ez nagyon gyerekfüggő. A környezetemben úgy vettem észre, hogy ahol lány a nagyobbik, ott ált. kicsit könnyebb.

Bea,
üdv. .)
Az én kiscsajom 5 hónapos.

Tünde
Vendég
 


Sziasztok!

Bogi!

Nem semmi, hogy ennyi sok dologgal tudsz foglalkozni két kicsi mellett. Le a kalappal előtted.
Kodak fotóüzletet üzemeltetünk a Tesco Hyperben a húgommal. Nekem egyenlőre pont elég amit most csinálok. Később egy -egy napra majd besegítek, kikapcsolódásképpen.

Tünde!

Neked egy gyerkőcöd van?
Hogy hívják? Bocsi, de nem nagyon volt még időm visszaolvasni.

Most megyek,kicsit alszom, amíg fel nem ébred a kis "szivattyúm".

Bea
beátab
 
 


Szia Bea!

Igen? Akkor a húgodat személyesen is ismerem szerintem. Mindig olyan kedevesen köszön rám, mintha amúgy is ismernénk egymást. Szerintem a gyerekek miatt Kép

Amúgy én annyira nem vagyok büszke magamra, hogy ennyi mindent bevállaltam. És ha még azt is elmondom, hogy karácsony előtt heti 3 alkalommal tanítottam is itthon alvás időben számítástechnikát egy nyugdíjas bácsinak, akkor az már tényleg sok. De jól jött az a pár fillér. Pénzt most is csak a munkámmal és a pelenkázással keresek (1 pelenkán 2 Ft-ot Kép, ami havi 2000 Ft-ot jelent Kép Kép ). De legalább az egyik gyerek pelenkája kicsit kevesebbe kerül így.

Egyébként a gyerekeimnek köszönhetem, hogy ennyi mindent tudok csinálni mellettük, mert ha nem ilyenek lennének, akkor bizony nem csinálnám!

BEa!
Írd meg az adataidat:
név, lakóhely, nőgyógyász, gyerekek neve, születési dátuma, návnapjuk és beteszlek a táblázatunkba! Akkor láthatod a többiek csemetéjének adatait is Kép Mármint így is láthatod, mindjárt teszek fel egyet!

Sziasztok!
Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bea!

Jó bolond vagy! Ne foglalkozz a felesleggel! Nem ez a lényeg, hanem hogy tök jól el vannak a kicsik! és találkoznánk! Kép

Márti!

Sajnálom a gyerkőcöket! Ez a vírus nagyon makacs ám! Én 2 hétig köhögtem, a férjem lánya 3 hete húzza..Tegnap már megint hőemelkedése volt. De azért fel a fejjel!

Köztem és a nővérem közt 2,5 év van, és ez jónak tűnik. Állítólag a mikor kicsi voltam, bemászott mellém a kiságyba, és hogy ne sírjak, rajzolt nekem a falra...

Igen, el kell gondolkodnom rajta, de még nem szívvel lélekkel teszem.
Szocpolt vettünk fel, 2 gyerkőcöt bevállalva. Én ekkor javában várandós voltam már, így mikor megszületett a Krisz, közölték már csak 4 évem van a 2. bébire.

Lelkileg nem vagyok kész, azt hiszem. Én a tervezett dolgokat szeretem. Erre a bébire is nagyon készültem.

Bogi,Bea!

Szerintem jó, hogy dolgozgattok. Sajna nekem abba kellett hagynom a vállalkozásomat,mikor 3 hónapos voltam, férjem meg nem igényli a segítséget.

Zsu
zsu2
 
 


Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Kép

külön vettem a lányokat, mert egybe olvashatatlan volt, olyan sokan vagyunk már.

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi!

BeátaB /Bea / 39 Győr-Ménfőcsanak Dr.Bodai Károly
Dániel 1990.03.17. 07.21.
Kyra Patrícia 2003.01.31. 08.03.
Marcell Csaba 2005.12.13. 08.14.

Jók így az adatok? Majd írok még, most rohannom kell a Kodakba, meg bankba.

Bea
beátab
 
 


Szia Bea!

Győrben szültél? Mert aznap született két ismerősömnek gyerkőce, mikor Marcell született Kép

Voltam is bent náluk.

Szia

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

csak röviden:

babaülést megfordíthatod, ha már rúgja a gyerek a támlát. Ilyenkor már általában jól ül és nem bántja a gerincét.

Születési adataink helyesen:

Anna 1998. 03.20
Sára 2002. 12.17.
Dávid 2004.12.02

Üdv,

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?