Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok csajok!
egy másik topicból jövök, nekem már megvan a babám. gondoltam figyelmetekbe ajánlom mellszívómat:

Eladó Medela kompakt lábpedálos (kézzel is működtethető) mellszívó, eladó. Hatékonysága a kórházi elektromoséhoz fogható, az erős izommunkát a lábnak kell kifejtenie a kéz helyett. Nekem nagyon bevált. (csak közben kaptam egy másik Medelát ajándékba )
Bővebb info: www.medela.hu
Irányár: 7eFt
Érd: a profilban lévő címen

bocs, ha zavartam!

ancsipancsi
 
 


Sziasztok!

Végre egy kicsit jobb kedvem van. Már eltelt 1 hét, és 2 hét múlva végre hazajön a férjem! Kép Nagyon hiányzik!

Szgoron, szép nagy pocit növesztettél már! Kép Akkor mostantól már te is fel tudsz majd tenni mindenféle képeket! Csak ügyesen!

Nyanya, aranyos a kisfiad meg a hóember. Nálunk a nagy (14 éves) fiam csinált egyet, és Pistinek nagyon tetszik, még mindig megvan, mert ezt nem rombolta le senki! (A házunk udvarán áll.) Én viszont nem tudok most feltenni róla képet, mert az apparátot elvitte magával a férjem Torinoba. (Igen, az olimpiára ment, de ne is kérdezzétek meg, hogy ki az, mert szeretném megőrizni az inkognitónkat Kép Kép)

Satuk, nekem is 28 hetesen kell mennem a terheléses cukorra. És én is meglepődtem rajta. Úgy látszik, ezt is kórháza válogatja.

Méz, miért nem vesztek egy mosogatógépet? Ha ennyire szeretsz főzni, és a férjed is ennyire díjazza, akkor Te igazán megérdemelnéd!!! Kép

Ex, én ugyan még nem tudom, hogy milyen nemű babám lesz, de ha gondolod, akkor beírhatod a nevemhez ezeket a neveket: János, Eugénia, Kamilla. Ugyanis egyelőre ezek közül válogatunk. De persze majd még lehet, hogy módosítunk, de addig is olyan jól nézne ki ott a táblában, mert nálam úgyis akkora lyuk van! Kép

Ja, és még azoknak írnék, akiknek valamijük fáj (asszem Banya volt az egyik), hogy Algopyrint nyugodtan be lehet venni a terhesség 2. harmadában, egyáltalán nem árt a babának (én ampullásat szoktam, ha nagyon nem bírom pl. a fejfájást). Szerintem jobban árt a babának az, ha anyuka fölöslegesen szenved...

Na, további szép hétvégét mindenkinek!

Hello (24+5)
hello
 
 


Doren, elképzeltem azt a képet, ahogy apukád főz, anyukád meg szereli a rádiót...aranyos lehetett! Kép Nálunk otthon abszolút hagyományos szerepek vannak, apa a reggeli kávén kívül semmi mást nem tud megfőzni.
Egyszer nagyon aranyos volt, még tavaly nyáron történt, mikor az esküvőnkre készültünk. Anya, keresztanyám és én rohangásztunk a városban, már csak pár napunk volt, és még egy csomó mindent el kellett intézni. Apa kint maradt a telken - a szüleim nyaranta oda költöznek - , és úgy volt, hogy ebéd körülre hazaérünk, anya már ki is készített egy kakast, hogy majd abból rittyent pörit ebédre. De eléggé kicsúsztunk az időből, így felhívtam apát, hogy nyugodtan ebédeljen valamit, mi csak később érünk haza, erre közölte, hogy gondolta, és már elkezdte főzni a kakast. Mi meg teljesen lepetéztünk, meg némi aggodalom fogott el bennünket, hogy vajon mi fog ebből kisülni- illetve kifőni... De ahhoz képest, hogy apa először csinált pörit, isteni lett, meg is kapta a kellő dicséretet. Nekem azért kicsit gyanús volt a dolog, és kint az udvaron, mikor csak kettesben voltunk, megkérdeztem apát, hogy honnan vette az ihletet, erre elárulta, hogy áthívta a szomszéd Sanyi barátját, és ő főzte meg tul.képpen, neki csak segédkezni kellett. Kérésére én azóta is őrzöm a titkát, annyira büszke volt magára...Kép

Hello, mosogatógépen már mi is gondolkodtunk, de végül egy bejárónő mellett döntöttünk. Kép Na jó, ezt nem hagyhattam ki, csak poén volt, szóval tömören: még nem igazán állunk úgy, hogy mosogatógépre költsünk... Meg hát elég mini is a konyhánk, szerintem be sem férne, így marad a felváltva mosogatás. Teljesen felcsigáztál, hogy vajon mit csinálhat a férjed Torinóban... Elhiszem, hogy hiányzik, én is meg lennék zakkanva, ha ennyi ideig lennék egyedül. De gyorsan eltelik két hét! Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 

 
 

Hello!

Teljes mértékben meg tudlak érteni. Én egy évig dolgoztam Németországban, csak 2 havonta jöttem haza. Utána meg Ausztriában, onnan ugyan már hetente jöhettem haza, de az is elég gáz volt. Ezért most nagyon élvezem hogy már 5 hónapja itthon vagyok és nem kell távol lennem a páromtól. Kitartás, a két hét már nem olyan sok! Gyorsan elmegy. Kép
Mi egyébként rántott húst, gombát és kukoricát ettünk. Megjegyzem a hagymakarikák is isteniek rántva.Ha már a kajánál tartunk! Kép

Kép
Kép
szõkemelinda
 
 


Sziasztok!

Jól eltűntem, de ez most hosszú történet. Vizsgáztam, síelni voltunk, nem volt itthon netünk stb.

Képzeljétek délelőtt hogy jártam! Bevallom kicsit meg is ijedtem. Lustiztunk a férjemmel, Aténa közöttünk elszundított és egyszer csak elkezdett fájni a pocim egy ponton. Olyan volt, mintha Picurka teljesen kinyomta volna magát ott. Kemény is volt a hasam rendesen. De csak ott. És kicsit olyan kellemetlen is volt. És amikor a doki megvizsgál uh-gal, akkor is ott sokszor olyan mintha erősebben nyomná oda a fejet és fáj is. Már mondtam a férjemnek is. Egyébként soha nem fáj semmim. Keményedéseim sem voltak még, bár igazán nem is tudo miylen az, mert Aténával nem voltak, de ha jól tudom, olyankor az egész méh megkeményedik nam csak az egyik oldal és az nem is kellemetlen.
Volt már valakinek ilyen, vagy hasonló?
Aténa játszott sokszor ilyen kinyomósat, de akkor, mikor már elég nagy volt, szerintem a 30. hét után, mikor már nem volt helye.

Szerintek mi volt ez?

Olgi
21+5
aticica
 
 


Sziasztok!!!
Mézgombi:Akkor ma sokáig aludtatok,igaz?
Abba a konyhába nem is csodálkozom nem raknál mosi gépet,nagyon kicsike!
Szerintem nagyon jó hely zugló,de a panelok elosztása nem igen jó!
Nektek is a félszoba és a fürdő közt van a gardrób?
Oké,megdumálhatjuk és talizhatunk!Kép
Aranyos volt a pöris történet!

Exdeus:holnap a menü!.....Paradicsomos húsgombócka!
Ha van nálatok Lidl,ott jó árban fincsi diabetikus dolgokat lehet kapni!(lekvár,édesitő(nem szaharin),csoki,keksz,süti Stb.!!!!

Doren:De jó a hugodéknak!Én már két éve nem voltam disznóvágáson,úgy mennék már!Szeretem azt a hangulatot!Csak mikor a malac visít azt nem!(Sajnálom)
Anyu mindíg mondta,ha sajnálod ne is egyél belőle!!!Milyen igaz!

Na képzeljétek,voltunk a Tescóba,mert a Pénteki vásárlásnál lemaradt pár dolog!
Na és mit találtuk,egy csomó leértékelt cuccot!
Pl.kissapek,ilyen macifüles plüss 92Ft,3db body 285Ft,kiskesztyű 170Ft,napozós kislány sapi 120Ft!
Tök jó,de ezeket is a kosár legaljából gubiztam össze!Kép
Tegnap észrevettem egy jó pár csíkocskát a hasam alján!Kép
De csak két tükörrel láttamKép
Pedig kezdtem örülni,hogy megúszom,de mégsem!Ez van!!!

Főzés:én is imádok,+sütni is!Nekem feszülség levezető,viszont csak egyedűl!Ha a párom ott sündörög elzavarom!Kép
De ő is tud,és szeret főzni!
Én a nokedlis tésztát utálom elmosogatni a szaggatóról!Kép

Szép estét!
Pusszantás:Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Hello!
Ami azt illeti engem is felcsigáztál. Ha nem említed, lehet, hogy nem is tör rám a kiváncsiság.
Doren!
Nálunk egyszer a férjem jött haza a barátjával (fiam kersztapjával) én meg épp a falat fúrtam, hogy felszereljek egy polcot amit én pácoltam, lakkoztam és a barátnőm vágta méretre. Jót röhögtek a látványon. 100% női munka voltKép Már én is gondolkodtam, hogy vennék egy dekopír fűrészt, de nem tudnám hol tárolni. De a magnót is én szoktam szerelni. Múltkor a vidót szedtem darabjaira.

Szgoron!
Nem akarlak elkeseríteni, de az utolsó hetekben szokott igazán repedezni

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Olgi!

Én is egy hete érzem kb., hogy kitolja a popsiját, én meg úgy érzem, hogy kiszakad a hasam. És nekem is fáj. A doki azt mondta, hogy nyúlnak a szalagok, és ezért fáj egy kicsit.

Kép
Kép
szõkemelinda
 
 


sziasztok
én most találtam rá erre a fórumra és nagyon örülök neki , vagyis nektek.
én aug.16-ra vagyok kiirva az első babámmal
zsebecske
 
 


Nyanya!Az a szitu tényleg muris lehetett!Kép
Ém is nagyon szeretek barkácsolni,ráadásúl asztalos lánya vagyok!Kép
Nálunk Sanyi a párom,megcsinálgatja de rossz nézni néha!KépÕ a foci mestere!
Anyu is mondta inkább a vége felé repedezik,de ez igazából hajlam kérdése is!Nem baj,de lesz egy szép csajszikánk!!!!Kép

Zsebecske!!!Üdvözöllek itt nálunk!Kép
Gratula a babához!
Merre fele laksz Pesten?
Hol fogsz szülni?

Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok!
Üdv a régi (újaknak)! Kép
Olgi, a mi babánk is szokott ilyet, van, amikor teljesen a kezem alá gömbölyödik.
Hello, jó a párodnak, hogy ott lehet, akárki is legyen, habár téged egyáltalán nem irigyellek!
Szilvi, van Szegeden Lidl, kettő is. Ebből az egyik kb. 5-10 perc séta, de én a diabetikus dolgokat a Tescoban szoktam venni, ha épp olyanom van. Kép
A szerelésről annyit, hogy a nagyszüleimnél a tatám a varrónő. Kép De a videót én is darabokra tudom szedni, volt olyan, hogy egy régebbi típusból kellett kioperálnom a kazettát. Kép
Ma kinyomtattam Ficergő UH-s képeit, és beletettem őket egy albumba.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


hello,
pest környékén lakunk,
és a schöpibe fogok szülni, oda jártam már egy ideje a reprodukciós részlegre, dr Arnold főorvoshoz, nála is akarok szülni, két éve már egyszer műtött és ezért is csak ő jöhet szóba
zsebecske
 
 


Sziasztok!

Tök jó olvasni hogy a legtöbb helyen a kispapák rendesen kiveszik a részüket a napi robotból.
Sajnos az első férjem mellett volt részem a férfi öntudat legrosszab fajtájában. Most arany életem van illetve mióta itthon vagyok kicsit csökkent a lelkesedés de a főzés hétvégente maradt, csak ne menjek a konyhába. Én sem szeretem ha beleszólnak abba amit csinálok.
Viszont szerelni már azért nem tudok mert azt végkép nem hagy a párom, ha azt akarom hogy valami hamart készen legyen csak gyorsan neki kell állnom és már veszi is ki a kezemből.

Köszi hogy írtátok hogy általában a második terhesség alatt nem igen szokott a toxémia kialakukni. Nem igen vot időm utána olvasni és most a dokim is síel. De valószínűleg csak rémeket láttam mert már rám jön a gyűrűm.
Jók a kaja ötletek mert bármit megfözök de mire kitalálom, szt hiszem a két gyerek mellett heti étlapot fogok csinálni. Szerintetek? Meg össze akorom írni mi az a kaja ami jól bírja a fagyasztást mi a tapasztalatotok?

Na megyek fekvés a kicsinek
cila
 
 


Cila, hát a tapasztalatról annyit, hogy maga az ötlet szuper (sőt!), de ugye jön az, hogy ma szerda: húsleves, rizseshusi (pl.), DE én most gyümilevesre és krumplipürére vagyok éhes... Azért az otthon csak nem menza. Kép
Viszont a fagyasztásos ötlet tényleg jó, de én csak azt tudom, hogy a pöri és a töltött kápi egészen jól bírja a fagyiban. Kép
Ma jól keresztbe tettem a diétámnak...kíváncsi leszek, holnap mit fog a mérőműszer mutatni. Remélem, nem fog kiakadni...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Olgi, szerintem amíg nem tart sokáig az az érzés, akkor nem gond. Nekem is szokott néha egy-két ponton fájni, de csak olyan fél percig tart, gondolom, éppen úgy helyezkedik a baba, hogy nyom valamit.

Szilvi, tényleg nem egy hatalmas a lakásunk, az elosztással nekem csak az a gondom, hogy kicsi a konyha. Ez a lakás adott volt, a férjem kapta a szüleitől pár éve, mielőtt ideköltöztünk, ki volt adva albiba, nem túl sokáig tervezünk itt lakni. A környék egyébként elég jó, ahhoz képest, hogy paneldzsungel, sok a park, meg közel az Örs.
Úgy látom, Te nagy vásárló-bajnok vagy! Kép
Ha két tükör kellett a csíkocskák megcsodálásához, akkor nem lehet olyan nagy baj! Kép Kenegesd valamivel!

Zsebecske, üdv nálunk! Kép Nem kell válaszolni, lehet, hogy túl kíváncsi vagyok, de a babád reprodukciós eljárással lett? Csak mert írtad, hogy olyan részlegre jártál. Ha igen, akkor talán még nagyobb öröm Neked, hogy babát vársz! Kép

Cila, fagyasztást tekintve nincs nagy tapasztalatom, anyukámnak annál inkább, ő szerintem már az összes kaja-féleséget lefagyasztotta, nem igazán szokta érdekelni, mi lesz belőle, mikor kienged. Azt már elértem nála, hogy a levesből olyankor kihagyja a tésztát.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!
"nem igazán szokta érdekelni, mi lesz belőle, mikor kienged" --> ez nagyon ari lehet. Kép Mondjuk nálunk ilyen télidőben természetes fagyasztás van, kitesszük az erkélyre, garantáltan megfagy egy este alatt. Kép

Ma megyek diabetológiára, előtte meg megpróbálok betelcsizni az akv. hivatalba időpont ügyében...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Igazán sokat termeltetek a hétvégén Kép! Nem győztem végigolvasni.

Kisvirág,
igen, pécsi vagyok, sőt Banya is Kép. Sajna az anyós is Kép!

Mézgombi,
a lábgörcsre: magnézium+kalcium

Szilvi,
szép nagy a pocakod Kép!

Hello,
természetesen engem is felcsigáztál...
Azért olyan státuszban ment ki, hogy szoríthatunk neki? Kép Tudom, hogy illetlenség bármit is kérdezni...BocsiKép!

Banya,
ritkán jelentkezel. Sok a meló?
Mi újság veletek?

Velünk minden oké. Még mindig olyan jóllakott napközis kinézetem van, bár a téli ruházatomban senki nem szúrná kiKép. Néhány napja, ha éjszaka véletlenül hasra fordulnék, rögtön felébredek, hogy ezt nem szabad, és háton v. oldalt folytatom az alvást. Ugyanez van a nyújtózkodással is. Már épp felemelem a kezem amikor bevillan...ÚÚÚ a KÖLDÖKZSINÓR!!! Így elég nyugtalanul alszok Kép. Ráadásul most még telihold is van! Olyan zöldeket álmodtam az éjjel, pedig csak egy banánt vacsoráztamKép. De a hétvégénk az remekül tellt. A szombat elég nyugisan, ránk nem jellemző semmittevéssel..., de úgy szakadt a hó Kép. Tegnap pedig a szüleimnél ebédeltünk. Volt vagy négy-öt fogás. Sajna, anyu nem érti meg, hogy attól, hogy vasárnap van és csak ritkán találkozunk, attól még nem tudunk többet enni mint máskor:.
adi77
 
 


Sziasztok! Kép
Itt vagyok, mostanában tényleg ritkán jelentkezem. Volt meló is szépen múlt héten, most szerintem nyugisabb lesz.
Igazából azért nem jelentkezem olyan gyakran, mert nem nagyon történik velem semmi. Az a fránya fejfájás is amiről múlt héten írtam, nagyon megkínzott. Odaáig fajult, hogy már annyira nem bírtam magammal, hogy bevettem bizony egy algopyrint. Kép De attól szerencsére elmúlt, és most lekopogom, de azóta nem fáj.
A kinézetem pontosan ugyanolyan, mint eddig, a Prücsök nem nagyon akarja kívülről mutatni magát. Remélem nincs baj vele... A lányok itt többen írták, hogy ne aggódjak, majd elkezd nőni, és hiszek is nekik. Csak picit türelmetlen vagyok, és azt is rettenetesen várom, hogy megmozduljon.
Én viszont simán alszom a hasamon, és nyújtózkodom... Nem szabad? Mi történik a köldökzsinórral???

Kép
Kép
banya1
 
 


Banya,
örülök, hogy már jobban vagy Kép!
Szerintem a hasonfekvés és a köldökzsinór az én rögeszmém! Túl sok kismama újságot és könyvet olvastam és az agyamra ment Kép. Ne vedd komolyan! Egyébként azt mondják, hogy a nyújtózkodástól rá tekeredhet a köldökzsinór a gyerekre és megfullad. De lehet, hogy csak jóval később kell erre figyelni, nem a mi korunkban. A hasonfekvéssel igazából nincs is baj, de már egy kicsit kényelmetlen, viszont én korábban mindig hason aludtam, háton nem is tudtam.
Tényleg ne aggódj a Prücsök miatt, majd csak el kezd nőni. Egy hónap és biztos látni is fogodKép! Én is nagyon várom már, hogy megmozduljonKép!
Mikor mész dokihoz? Jövő héten?
adi77
 
 


Jajjaj....írtam egy hosszút, és elszállt...
Sajnos most nincs időm újra alkotni! Majd fokozatosan.Kép
Ági, jegyeznéd a tábliba, hogy kisfiú várható nálunk?KépBalázs lesz a neve.
Zsebecske, neekm is Arnold a dokim!Kép
Most ennyi, teljesen le vagyok törve...Kép
J.
ma 25 (!!)

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Értem... Azért inkább megpróbálok nem sokat nyújtózkodni... Kép
Dokihoz sajna még nem jövő héten megyek, csak utána, 27-én. Mához pont 2 hétre. Annyira várom...
Figyu lányok! Hogy van ez a 3D, 4D dolog? Az ember csak a saját szakálára juthat el ilyen uh-ra? A 40 hét alatt egyszer sem csinálnak ilyet, csak 2D-set? Vagy egy jár? Én mindenképp szeretnék majd elmenni egyre, akkor is ha nekem kell fizetni, de nem tudom hogy műkszik az ilyesmi, és mikor érdemes menni. Gondolom van egy sima uh a 16. héten, meg talán a 20. héten. És utána mi van?
14+2

Kép
Kép
banya1
 
 


Ááá, ügy döntöttem nem adom fel!Kép
Szóval!
Örülök, hogy ismét köztetek lehetek, sajnos az elmúlt hónapban sok rossz dolog történt velem/ünk, de mostanra már látom az alagút végén a fényt!KépRemélem, gyakrabban jöhetek közétek mostantól!
Nagyon nagy üdv az újaknak!!!!Olyan jóóó, hogy ilyen sokan vagyunk!Alig várom, hogy beinduljon a babaeső s drukkolhassunk egymásért!!Kép
"Öregebbek", Ti fogadtatok már szülésznőt? (már akinek tervei közt szerepel persze)nekem azt mondta a dokim, elég a 28.héten. Erre a múltkor olvasom 20 hetes kismamáktól, h Õk már "lestoppolták" a kiszemeltjeiket!!Nálunk az a szokás, h egy szülésznő 5 szülést vállalhat egy hónapban, így igyekszik mindenki hamar felocsudni...Így aztán uccu neki, gyorsan én is megcsíptem egyet!Kép Kíváncsi leszek, de nagyon örülök neki, hogy így döntöttem (igaz, ez is píz-kérdés...), valahogy nagyobb biztonságban érzem magam, ha beteszem a lábam a kórházba. Ha babás az ember, pláne, mikor szül, mindig annnyira kiszolgáltatott...(meg nekem igen rossz tapasztalataim is voltak a 2.számú gyerekem születésénél)
Ööööö, mi is volt még?!!Ja!!!Szenved még valaki rajtam kívül "terhességi amnéziában"????Rémes, hogy állandóan elfelejtek mindent, rettentően szétszórt vagyok...Kép (ez pedig igen nagy luxus egy 4,5 tagú család esetében...)
Naaa, megyek, nem szerepelek tovább, inkább megpróbálok gyakrabban jönni!Kép
Szép napsütéses napot!Kép
J.

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Banya,
a 4D sajnos nem jár...csak némi anyagi ellenszolgáltatás ellenében!Kép De akkor aztán od amész, ahova akarsz! Manapság elég sok ilyen "babamozi" működik. (Az én tapasztalatom egyébként: a lányommal a 31.héten mentünk, és nem sokat láttunk belőle, ugyanis végig aludt, arccal befelé, hiába ébresztgették, s mivel ugye a helye olyankor már igen szűkös...hááát, szóval nagyon necces...
Most viszont a 19.héten voltunk és nagyon nagy élmény volt!!!Balázs gyerek egy percre sem állt meg, pörgött-forgott, ugarbugrált, megmutatta mindenét!Kép S a pofiját is nagyon jól láttuk!!)
A 2D-s uh, van ugye a 12.héten, a genetikai az afp után kb. a 18.héten, aztán legközelebb (legalábbis nálunk!!) csak a 28.héten! Utána még egy kb. a 34.-en és ennyi...Persze ez a "normál" lefolyású, sima problémamentes terhességre vonatkozik!

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Banya,
én márc. 1-én megyek 2 nappal utánad. Gondolom akkor kapok beutalót AFP-re. Ez az uh. kérdés nekem is kissé zavaros. A múltkori uh-on összefutottam egy ismerőssel aki márciusban szül, és Õ azt mondta, hogy a kórházi 3D-ért 10E-t kell fizetni és kb. 2-3 hónappal korábban kell időpontot kérni. Tehát szerinte akár már most is kérhetek, mert addigra már nagy lesz a baba mire kapok. Legalábbis nála így volt.
Én is szeretnék 3D v. 4D-t, de a férjem sajnálja rá a pénztKép. Azt mondta költsük inkább a babaára. Hát ebben is van igazság. Azért titkon nagyon szeretném Kép.
adi77
 
 


Igenigen, eszembe jutottKép Adi, már rég akartam mondani, az én kislányom is Adél!Kép Szóval szép neved van!Kép
J.

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Judit,
Köszi Kép!
Te korábban írtál ide, ugye? Mert nem emlékszem rád, de lehet, hogy csak én is amnéziában szenvedekKép.
adi77
 
 


Sziasztok!

A hétvégén csak olvastam, nem nagyon tudtam írni, mert a lányom mellett az nem életbiztosítás. Időnként jön és lenyom egy-két billentyűt. Jó érzékkel mindig olyat, hogy minden elszálljon, vagy hirtelen egy másik weboldalon találjam magam. Kép

Holnap kéne mennem a dokihoz a vesém miatt. Persze ma már nem is nagyon éreztem. Ez tipikus. De azt mondta, hogy lehet vesetágulatom, meg még mitomén miket mondott, nem is nagyon akarom megtudni. Azért valszeg holnap elmegyek megnézetem.

Sajna már nem emlékesze, hogy ki mit írt, de ami eszembejut arra reagálok.

Szgoron, szép nagy pocid van már. Szerintem nekem kb. ekkora volt szülés előtt.

Ja, képzeljétek. Az én pocaklakóm az előzővel ellentétben egy kis tornász lehet, mert rengeteget mozog és nagyon sűrűn érzem. Remélem ez nem gond. És már apa is érezte tegnap mikor rugott egyet a pocimba. A lányomnál úgy emlékszem talán a 19-20. héten éreztem először, most meg még csak a 18.-at kezdem és már ilyen erősen felismerhető, hogy valaki kopogtat odabentről.Kép Azért nagyon jó érzés ezekben az UH szegény időkben.

Én is akarok menni 4D UH-ra, de nem tudom mikor lenne érdemes. Szerintetek? Tényleg kár, hogy nem ingyenes.

A hétvégén átvettük videóról dvd-re a lányom UH-s felvételeit, meg az első pár hónapot, mert akkor még csak analóg kameránk volt. Azóta a lányom csak azt akarja nézegetni, és mindig azt mondja, hogy az a kistesó anya pocakjában. Próbáljuk neki magyarázni, hogy az Õ, de nem igazán érti a szitut. Olyan cuki. Kép

Judit! Sajnálom, hogy babavárás közben rossz dolgok történtek veled, de örülök, hogy lassan túl vagy rajta. Ha gondolod beszélj róla, de csak ha neked úgy jobb.

Mézgomb, Szilvi, a Zuglói lakások tényleg elég rossz elosztásuak. Én is ott laktam a legszörnyűbbe, igaz csak fél évet, de borzalom volt. Ez a Tescoval szemben a Pillangó parkban volt. Akkor inkább Kőbánya. A mostani lakásunk szerintem az egyik legjobb elrendezésű panel.

Bocsánat, de már nem emlékszem ki írta, hogy az ablakcsere, meg a fűtéscső szerelés nem sok idő. Igen ezt én is tudom, de mivel itt az egész házat fogják szigetelni, sőt a szellőzőrendszert is csinálják, ezért fel lesz állványozva a ház, amitől kicsit el vagyok keseredve. Az vigasztal, hogy egy barátnőm mesélte, hogy Zuglóban ahol rámész az M3-asra a 15 emeltes ház is fel volt állványozva nyáron, de összel már leszedték. Ebben reménykedem én is.

Húúú, már nagyon sokat írtam. Majd ha még eszembe jut valami írok. Addig is szép napot mindenkinek.

Egyébként tényleg gyönyörű idő van. Du.-ra jöttem a munkahelyemre, de nem nagyon volt hozzá kedvem

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Sziasztok!

Nálunk is száz ágra süt a nap, nemsokára megyek vásárolni, addig is levegőn leszek. Bár legszívesebben húznék haza ilyenkor Félegyházára...

Ex, anyukám tényleg nagy "hibernátor", ő meg a ruhákat rakja ki az erkélyre "száradni", és nagy táblákban hordja be őket, állítólag így lesz valami isteni, friss illatuk, amit semmilyen öblítő nem tud produkálni...Kép

Adi, tudom, hogy magnéziumra lenne szükségem, ma be is szerzek egy doboz Magne b6-ot. Én szoktam nyújtózkodni, anélkül nem nyílnak ki a csipáim. Viszont a fekvés! Már nem nagyon találom a megfelelő pozitúrát, miután pisilés után próbálnék visszaaludni, Gombika tutira felébred, és mozog, mint egy sajtkukac. Ha háton vagyok, akkor az egész hasam hullámzik, ha oldalt, akkor meg úgy érzem, nem fér el. Ma reggel is alig bírtam felkelni, olyan rosszul aludtam...Kép Szóval át tudom érezni az álmatlan éjszakákat...


Kanyin, én most jöttem rá, hogy nem is annyira rosszak ezek a lakások. Szombaton vendégségben voltunk egy párnál, újépítésű, trendi lakásuk van a Nagyvárad tér közelében, és még a miénknél is sokkal kisebb. A konyha és a nappali egyben van, de így is tök mini, a mindent belengő kajaszagról nem is beszélve, amikor főz az ember. A háló is akkora, hogy épp egy ágy befér, a fürdőben is csak zuhanykabin van, kádnak már nem lenne hely. Gondoltam is magamban, hogy ezek még egy ideig biztosan nem terveznek gyereket, mert már egy kiságyat sem tudnának sehová elhelyezni. De persze nagyon modern - nekem kicsit túlzottan - és gondolom jó ára is lehetett. Tehát a panel is gáz, csak engem az akaszt ki, hogy azokat legalább 30 éve építették, viszont még ma is képesek olyan lakásokat építeni, amelyek abszolút nem praktikusak, tök átverés az egész.

Na lelövöm magam, mert még regényt írok...Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!
A hét végén teszek fel friss táblát, lehet informálni az újdonságokról. Addig meg marad a papír és a toll. Kép
Megjártam a diabetológiát, 5,3 lett a kajcsi utáni cukrom, tehát nem akadt ki a mérőműszer. Kép Most két hét múlva kell csak mennem. Már egyre inkább kezdek reménykedni, hogy diétázással kihúzzuk inzulin nélkül.
Elkaptam vmi takonykórt, két napja zsepihegyeket használok el. Holnap nem is megyek terhestornára, nehogy lefertőzzek valakit. Szerintem ez tesómtól jött át rám, de nekem legalább nem fáj a torkom.
És még az akv. hivatalban is sikerrel jártam, lefoglaltam anyuéknak a fél nyolcas időpontot. Kép
Alvás: kb. a 15. hétig jó volt hason (előtte nem szerettem, és azóta se). Nyújtózkodni meg szoktam, ha épp úgy alakul. Szerintem nem egészséges, hogy kismamaként mindentől tartózkodnunk kelljen!4 Kép
UH: igen, sajna a 3(4)D-t meg kell fizetni. Nekem szerencsém van, mert a fogadott dokim a kórházban havonta csinál majd nekünk. Igaz, csak sunyiban, de nekem ez édes mindegy. Kép Általában a 28-32. hétig (vagy vmi ilyesmi) szokták javasolni, de nekünk 23 hetesen is elég szépen látszódott mindene, és a mozgása is, mert még van helye!
Ma befűtöm a páromat egy pocifotóra, de szerintem semmit nem változtam. Ettől függetlenül tegnap telt le a két hét, ugyanis elhatároztam, hogy kéthetente lefotózzuk Ficergőt a pocimban. Kép
Judit, nálunk is ez a helyzet a szülésznőkkel, hogy egy hónapban csak 4-5 szülésük lehet. Sokat dilemmáztam, de végül a férjemmel a dokifogadásban egyeztünk ki, a szülésznő meg lesz, aki lesz, rosszról még nem hallottam, legalábbis helyben.

Na ebből is regény lett.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Hello,
Mézgombi
persze hogy kérdezhetsz, csak tegnap este már nem tudtam tovább gép előtt maradni, mert még kutyafürdetés várt rám :-)
szóval végülis nem mesterséges beavatkozás által estem teherbe, hanem valamilyen csoda folytán :-) persz ehhez a férjemnek is volt köze, ugyebár..
De mivel évekig nem jött össze a babaproject ezért kezdtünk el oda járni, aztán az inszemek után a lombik előtt feladtuk. Mi voltunk az a bizonyos 10% ahol nem tudják indokolni a meddőség okát.
Na akkor azt mondtam, ha nem akaródzik, talán nem kéne erőltetnem, hátha nem ez a sors van megírva nekem:-(
Mindez 2004 telén volt. Egy évre rá már teljesen máson filózunk, pl. hogy fiú lesz e vagy lány és hasonlók. Szerintem tipikusan az a story a mienk , mint amikor egy házaspár évek után örökbefogad egy babát és rá kis időre a feleség teherbe esik. Nálunk ez a kutyikkal történt, ugyanis ők vannak néhányan.
zsebecske
 
 


Sziasztok!

Eddig egy másik topicban voltam, de Satuk javasolta, hogy ide is mindenképp érdemes ellátogatni. Aug. 6-ra vagyunk "időzítve" az első babánkkal. Most tartunk a 16+3 napnál, és ma voltam AFP-n. Nemet még nem tudunk, és egyenlőre egy rövidebb fiúnév listánk és egy hosszabb lánynév listánk vanKép
puszi

Kép
zsu11
 
 


Sziasztok!
Újaknak üzi: ha szerenétek bekerülni a táblázatba, légyszi írjátok meg az alábbiakat.
-kor
-lakóhely
-hol fogsz szülni (kinél fogsz szülni)
-mikor?
-a baba neme (ha már tudjátok), vagy neve
-testvérek (ha vannak) száma vagy neve és szül. éve (hónapja, napja)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Hello Exi
az adataim:
ék:29, lakhely:szsztmiklós, Schöpf-Merei Kórház, Dr.Arnold főorvos
2006.08.16
neme majd később
első baba

Azt hiszem ezek vannak a táblázatba ugye?
zsebecske
 
 


Zsebecske, örülök, hogy sikerült és itt vagy közöttünk! Kép Nekünk meg tul.képpen véletlen babánk van, de attól függetlenül nagyon örülünk neki a férjemmel, én is arra gondoltam, amikor megtudtam, hogy lesz, hogy a sors úgyis tudja, hová kell egy kisbabának születnie. Kép

Zsu, tök jó, hogy gyarapodunk! Kép Nekünk meg aug.6-án lesz az első házassági évfordulónk, amit már nagy valószínűséggel hárman ünnepelünk. Kép

Ex, jobbulást! Kép És szuper, hogy elég a diéta!

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


hát mi is örülünk és ami nekem nagyon jól esik hogy mindenki nagyon örül körülöttünk,
mármint ezt úgy értem hogy mindenki nagyon nagyon örül- ez tuti nemvolt értelmes, de remélem azért értitek
nekem a szülinapom lesz 9-én, mármint aug.ban, és hát lehet hogy nem vár 16-ig , ki tudja...
zsebecske
 
 


bocsi ha az előző üzim értelmetlenre sikeredett, azt akartam irni, hogy lehet hogy a babánk nem vár 16-ig, csak már olyan egyértelműen beszélek róla,
valamilyen eufórikus érzés kerít hatalmába ha róla beszélünk, remélem ez érthető dolog
na most megyek mert vége a munkának
zsebecske
 
 


El is felejtettem, üdv. az újaknak! Ez tök jó, hogy még mindig gyarapszunk.Kép

Mézgomb, tudom, hogy a Zuglói lakásoknál vannak rosszabbak is, csak azért írtam, hogy tudom, milyen nehéz kitalálni mi hol legyen. Az meg tényleg felháborító, hogy új lakásokat képesek így megcsinálni. Ennyiért. Bár szerintem már ne vedd sértésnek a barátaidra nézve, aki képest egy kis lyukért, ami még rossz elosztású is milliókkal többet adni, mint egy régi építésűért, hát az megérdemli.
Alsás: pedig még nem is tudod milyenek az át nem aludt éjszakák. A lányom ma hajnalban fél 5-kor átjött hozzánk, szerencsére még vissza aludt (volt, hogy nem) és mivel taknyos ott horkolt nekem reggelig. Én még akkor sem tudok aludni, ha a párom hangosabban szuszog. Gondolhatod mennyit aludtam mellette.

Ez a szülésznő téma érdekes, mert a szülésnél sokkal többet foglalkoznak veled mint az orvosod, kivéve, ha valami gáz van. Én is gondolkodtam raja, hogy érdemes-e, de a MÁV-ban minden szülésnő nagyon ügyes, és jó. A dokim azt mondta, hogy bármelyikkel tud együtt dolgozni, tehát rám bízza a döntést. Én valszeg nem fogok választani.

Azt mondjátok 20-30 hét között érdemes 4Dre menni?

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Sziasztok!
Egy másik topicból jöttem, ha nem bánjátok, csatlakozom én is...
Első babámat várom, augusztus 28-ra.
12+6
A nemét még nem tudjuk, bár a párom már minden nap kétszer megkérdezi, hogy szerintem tényleg fiú lesz-e? Kép Ilyenkor nyakon tudnám vágni, nekem tökmindegy, hogy fiú vagy lány.
Az UH témában sokat nyomoztam én is, azt mondták a klinikán, hogy a genetikai (18.heti) szűrést mindenképpen helyben, a klinikán (SOTE II.) végeztessem, ne menjek semmilyen magánrendelőbe.
Amúgy ez az időszak az utolsó, amikor még ráfér a baba egy képre, de az én orvosom szerint érdemesebb a 30. hét körül menni 3 v 4D-re. A Praxis magánrendelőben (ha regisztráljátok magatokat valahol itt a babaneten, 1000 ft kedvezményt kaptok a 10.000 ft-ból.)

Jó sokat írtamKép
JAj, egy kérdés: szerintetek valóban a kerületi SZTK-ba kell menni terhesgondozásra? (Ezt mondta a fogadott orvosom.) Ott úgy néztek rám, mintha megőrültem volna, azt mondták, hogy a saját nőgyógyászom fogja végezni a terhesgondozást, ezen kívül védőnőhöz kell menni és más teendő nincs.
Szerintetek?


Puszi mindenkinek!
Kriszi

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!
A házi tábliba beírtam az új adatokat. Kép
Kriszi, üdv itt! Létezik, hogy az SZTK-ba kell menned. Ott kapod a pecséteket is, amiből négy kell, hogy megkapd a bébi születése után az anyasági támogatást. Mivel van saját dokid, ott már nem nyúlnak hozzád, ez amolyan protokolláris. Legalábbis ez a szegedi helyzet...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Kanyin, én sem vettem volna meg azt az új lakást, annak ellenére, hogy a miénkben is valóban nem egyszerű kitalálni a tárgyak helyét. Meg hozzájön az is, hogy vidéken nőttem fel, és most a kilencedik emeleten vagyok erkély nélkül... De nem panaszkodom, mert sok friss házasnak még saját lakása sincs, legalább erre nem kell gyűjtenünk.
Tényleg húzósabbak a Te éjszakáid! A horkolást én sem bírom, abszolút csendre van szükségem, hogy tudjak aludni.

A szülésznőn én sem gondolkodtam még, csak orvost választottam. De azt hiszem Félegyházán nincs is olyan nagy választék, és csak jót hallottam...

Kriszi, neked is üdv! A lakóhely szerinti védőnőnél kell jelentkezni, a terhesgondozást az orvos és a védőnő együtt végzi - szerintem. A védőnő méricskéli a súlyodat meg a vérnyomásodat, nézi a vizeledet, meg ellát tanácsokkal, ha igényled, az orvos meg nyilván a vizsgálatokat végzi. Hogy helyileg hová kell menned, azt nem tudom, nálam komplikáltabb a dolog, én vidékre járok védőnőhöz, ott egy külön részlegen vannak. Azt hiszem minimum 4-szer kell menni a védőnőhöz, ez a juttatásoknál számít, azt hiszem az anyasági támogatásnál.

Erről jut eszembe, hogy nincs elfelejtve a megígért összeírás a juttatásokról, a héten remélem el is jutok oda, hogy elkészítsem.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Ex, megelőztél! Kép Akkor jól emlékeztem, hogy az anyaságihoz kell.
Szerintem országosan az a helyzet, ahogy írod.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Most, hogy megint felhoztad a lakástémát: itt Szegeden is érdekes a helyzet. Állandóan azt szajkózzák, hogy sok lakás épült, de nem igazán fér a fejecskémbe, hogy az áruk hogy lehet olyan magas, főleg, hogy a helyi újságban azt írták, hogy az önkormányzat egy ötven lakásos házat 300 milláért építettet, tehát egy lakás átlagban 6 milla, újonnan.
Egyébként itt is az újak kis lukak. Nekem minden álmom egy erkélyes panel min. 2+1 szobával, mert ott egy kétgyerekes család bőven elfér. Ma néztem, egy hetedik emeleti 2+2-est 7 milláért adnának el. Ha lenne miből, megnézném...de nincs. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Kriszi: A dokidhoz is meg a védőnőhöz is havonta kell járni. A dokihoz biztos, legalábbis engem havonta rendel be. A védőnő meg ahogy eszébe jut, kb. 1,5 havonta megyek hozzá.

A nyújtózkodásról: Én azt hallottam, hogy az utolsó hetekbe kifejezetten ajánlják, a szülés megindításához. A köldökzsinór nem tekeredik a nyakára. nincs nagyobb esélye, hogy a nyújtózkodástól a nyakára tekeredik, mint akkor ha ő bukfencezik a pocakodba. Nyugodtan nyújtózkodj, amíg kényelmes. A dokim mindíg azt mondja, mindent lehet csinálni, ami kényelmes. A szervezet úgyis jelzi, ha valami nem megy.

Mézgombi: Mi aug. 13-án leszünk egy éves házasok. És mi is hármasban Mátéval ünnepelünk. Viszont még nem az új lakásbaKép Most kezdük el elkészíttetni a terveket.

Kép
Kép
szõkemelinda
 
 


Sziasztok,

most két hétig megint az vár rám, hogy éjszakákon keresztül babanetet fogok olvasgatni Kép Itt van anyósom, az egész napot vele töltjük, így csak esténként tudok jönni, és írtok ezerrel Kép szupi!

Üdv az újjaknak, nagyon jó, hogy még tudunk bővülni Kép
Zsebecske gratulálok!, sajnos sok ismerősöm van, akiknek nem sikerül természetes úton a baba, így sejtem mekkora az örömötök Kép

Hello, hát már lukas az oldalam! Én szeretek barkóbázni Kép Mindenesetre, gratulálok, igazán nagy szó, hogy kijutottak az olimpiára. Neked kitartást kívánok még a hátralevő napokra, átérzem a helyzetedet, tavaly előtt év vége felé a férjem egy hónapig volt külföldön. A gyerkőc még nem volt egyéves...

Nyanya, le a kalappal előtted, ügyi vagy. Én inkább áthívom apukámat, ha fúrni-faragni kell Kép

Krisszi, a terhesgondozást a dokid és a védőnő végzi. Ha van fogadott orvosod, akkor nem kell az sztk-ba menned, max. a védőnő miatt (ha ő ott van). A védőnő elvileg lakhely szerint kirendelt.

Exdeus, gratula a szupi eredményedhez, nagyon ügyi vagy, csak így tovább Kép
Én ma voltam terheléses vérvételen, szerdán megyek a dokihoz, akkor tudom meg az eredményt.
Miért kellett anyukádéknak időpont az akv.hiv-ba? Kiváncsi vagyok? Kép
Nagy mázlid van végül a dokiddal, hogy így megoldjátok az uh képeket Kép
Én is a héten fogok bejelentkezni 4D-re, azt mondják legalább két hét az előjegyzés, tehát kb. a 27-28.héten megyünk majd.

A Jánosban nem kell szülésznőt fogadni, mindenkit dicsérnek, a dokik sem ajánlják, legalábbis az enyém azt mondta, mindegyik szülésznővel jól tud együtt dolgozni. A tapasztalatom nekem is jó volt, bár ez a császár miatt csak minimális tapasztalat. De bízom bennük Kép

Jó éjt,
Doren
25+2

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!

Üdv. az újaknak Kép!

Melinda,
nyújtózkodás: nem pontosan fogalmaztam, nem azt írják, hogy a nyújtózkodástól tekeredik a nyakára a köldökzsinór, hanem az gyakori, hogy eleve a baba nyakán van a köldökzsinór és a nyújtózkodástól feszessé válhat. Bár az tény hogy ettől nem szabad meghülyülni. (De hiába, ha egyszer befészkelte magát az agyamba Kép!)Az én orvosom is azt mondta, mindent lehet megfelelő mértékkel, csak erölködni nem szabad.

Hello,
ugye nem ilyesztettünk el?!
adi77
 
 


Sziasztok Lányok!

Mindenkinek köszönöm a választ, már értem, hogy mire gondolt a dokim!

Más: nektek mi a tapasztalatotok, mikor tudtátok meg a baba nemét? Általában a 18-20 hetet szokták mondani...

Boldog Valentin napot Mindenkinek!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok lanyok!

Van egy elado legzesfigyelonk, hatha erdekel valakit!?


Eladnám 9 honapig hasznalt legzesfigyelonket. Eleinte parszor beriasztott - rohantunk be mint az orultek es kislanyom nem vett levegot De szerencsere a ketyere jelzett. Es meg Kb. 4-5x az elso par honapban. Aztan szerencsere tobbet soha! Igy megvalnank tole. Ha kerdesed van, irj batran!

Eredeti dobozaban . Van hozza Oktato CD, ja es 3 honap garancia!! 16E penz

Mindenkinek tovabbi jo pocakosodast! Kép
Norka
norkini
 
 


Sziasztok!
Doren, mielőtt kilyukad az oldalad Kép : anyukámék idén 25 éves házasok, és megtartjuk az ezüstlakodalmat. Tavaly a nagyszüleim aranylagzijára kijött az akv. az étterembe, de most úgy döntöttem, hogy Mohamed fog a hegyhez menni. Tehát ott megerősítik a 25 évvel ezelőtti igeneket. Kép
Védőnő, nálunk mindkettő van, van helyileg és van központilag, utóbbinál van a pecsételés, a másik csak kijön rámnézni. Pedig Szeged nem is olyan nagyváros.
Krisszi, nekünk a doki 16 hetesen már mondta, hogy fiú, de akkor még nem volt tuti, húszhetesen összezárta a lábait, mikor a 22. héten mentem kontrollra, akkor meg rosszak voltak a fényviszonyok, de az ottani doki is kukit látott. Viszont a legutóbb már mi is láttuk! Kép Tehát az általában időpont stimmel, de nagyban függ a pocaklakótól. Kép

Kép
Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Tegnap beszéltünk a horkolásról, hát erre a férjem az elmúlt éjszakát végig horkolta, úgyhogy most kómázok még, alig aludtam...

Kriszi, én már lassan a 26. hetet töltöm, de még mindig nem tudjuk, hogy mink van... De azért sokaknak a 20. hét körüli genetikai uh-n meg tudják mondani. A mi babucink huncut, csak a popóját mutatja.Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Ex, tök jók a képek!
Nagyon édes a kicsi! Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?