Új privát üzeneted érkezett!

Gabek!

Nekem csak mostanra sikerült téged megtalálni a wIw-en, de megérte a várakozás! KépKép
Melyik budapesti menzán akadtál össze a jóképű idegennel? KépKépKép
Vakrandi volt vagy már találkoztatok korábban? :D
kgk
 
 


Krisszi!
Örülök neki, hogy ilyen jól sikerült az uh és hogy minden rendben van. Ezek szerint mégsem olyan rossz hely ez a klinika Kép

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok!
Remélem csatlakozhatom a csapathoz. Először is mindenkinek gratula a babókhoz és jó egészséget kívánok!!!
Én is a II.sz klinikán szültem 2004. januárjában, és hamarosan újra ez a sors vár rám Kép 37 hetes múltam Kistesóval.

Nekem úgy látszik szerencsém volt; meg voltam elégedve a gyermekágyas ellátással. Én is az ötágyasban voltam - és nem mondom, hogy lesték a kívánságainkat, de bármikor szóltunk, a nővérek mindig normálisak, türelmesek voltak, segítettek.
Üdv Mindenkinek: Móna
mmóna
 
 

 
 

Sziasztok!

Ági, nagyon szépen köszönöm, holnap beszerzem a Chamomillát.

Csatlakozom ahhoz az állásponthoz, hogy elsőszülőnek sokkal jobb a többágyas szoba. A szobatársak segítsége miatt, és mert hamar elér az ember lánya a csecsemősökhöz, ha már nem tudja mit is kéne csinálni a poronttyal.
Bekerülni az egyágyasba nem egyszerű, ráadásul nem tudom ott milyenek a fürdőszobai viszonyok, az végül is a nőgyógyászat. A többágyasban nagyon jó, hogy ott van bent és csak páran használják.
Én annyira fel voltam dobódva a gyerekemtől, el nem tudtam volna képzelni, hogy ne legyünk együtt, ettől semmilyen fáradtság nem térített el. Azt a pár napot ki lehet bírni. Csak ne kerüljetek össze olyan seggbuta mamikkal, akiknek sajna PIC-en van a babájuk, ezért nem nézik jó szemmel a normális súlyú bébiket. Nekem ez összejött.

Gabek, kiváncsi vagyok a pasidraKép
Márti

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Annamari, én nagyon szeretem a Túró Rudit!
Nagyon aranyos, remélem nyert a jelmezversenyen.Mármit ha van még ilyesmi mostanában.
Bezzeg az én időmben......

Márti

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Ági: Egy Istennő vagy! Köszönöm a krumplis ötletet! Ma reggel -1kg, ami víz formájában távozott, mert az ujjaim, karjaim látványosan lefogytak. KépNem azt mondom, hogy a tegnapi nap volt életem gasztronómiai csúcspontja, de megérte!
Szerinted milyen gyakran csinálhatom ezt egy héten? Mondjuk ha háromszor csinálok egy ilyen krumplis napot akkor nem ártok a Babának? Bár ilyenkor is azért kapok sok tápanyagot... de nem akarok egyoldalúan táplálkozni. Bár, a husit is meg tudom sütni/főzni mindenféle ízesítés nélkül, és akkor azt is hozzácsaphatom a menühöz. Kép
Mégegyszer köszi!
Puszi
Lilló

lilló
 
 


Sziasztok!!

Én is csatlakozom az előttem lévőkhöz:-))) Én is többágyasban voltam az első gyermekkel nekem sokat segített igaz akkor még nem volt bent zuhany, wc. Akkor még az egész folyosóra 2 fürdő volt. Mostmár minden szobában van fürdő+wc és a 2. emeleten is. Tavaly bent feküdtem kétszer fönt a nőgyógyászaton és volt. És én úgy tudom, hogy az egyágyasokban is van:-)) Gondolom az egyágyasokba fizetni kell, legalábbis rengeteg kórházban fizetni kell. Viszont én is gondolkozom hogy egyágyasba menjek e vagy több ágyasba.

Én kicsit jobban vagyok szedem a maripent:-) Használ:-)) Köszönöm mindenkinek a segítségét:-))

Lilló
Nekem még nincs szükségem rá, de mi ez a krumplis nap?

Puszi!
Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Brik: nagyon elkezdtem vizesedni, naponta felugrott rám 1 kg, ezért ajánlotta Ági a krumplit diétát. Megsütök reggel 2 kg krumplit héjában, aztán egész nap ezt eszem a három főétkezésnél, paradicsommal, uborkával, paprikával, vajjal, tejföllel, megszórva egy kis petrezselyemmel, persze szigorúan só nélkül. Közben meg eszek gyümölcsöket, sárgarépát, joghurtot, meg iszom legalább 2-3 liter folyadékot. Igaz sokat kell pisilnem, többet, mint eddig, éjszaka is többször ki kellett mennem, de az eredmény látványos volt. Egyébként főzve is jó állítólag a krumpli, de én jobban szeretem sütve, mert jobban megmaradnak benne az ízanyagok, meg szerintem a tápanyagok is.
Örülök, hogy jobban vagy! Kép

Rita: Ma kókusztekercset csinálok Kép

lilló
 
 


Sziasztok, jó reggelt mindenkinek!

Egyágyas-ötágyas témakörben nekem is kétségeim vannak. Úgy értem,amikor Botival végignyomtuk az egy hetes bentlétet megfogadtam, hogy legközelebb egyágyasban akarok lenni. Azonnal hozzá is teszem, hogy ez nem a szoba hibája volt Kép, hanem az váltotta ki, hogy a szoptatástól nagyon féltem, és minden egyes szobatársam mást mondott, valamint a csecsemős nővérek is szintén egy sokadik verziót mondtak a helyes szoptatásra.
Ezt leszámitva viszont szerintem is életmentő, hogy helyben van a valóban kulturált fürdő+wc, és talán pszichésen sem mindegy, hogy ha kimegy az ember a folyosóra, akkor egy kocsideréknyi kisbabába ütközik, vagy szegény műtétre váró asszonyok veszik körül. Ezzel most magamat is győzködöm.... Kép

Én azt is nagyon okos dolognak tartom, hogy nem engednek be idegeneket a gyermekágyra. Több szobatársam volt, akik a patológiáról jöttek át, és mondták, hogy bizony ott rendszeresn lopnak. Szörnyű lehet, hogy az embernek nincs elég baja, még ki is rabolják.

Egyébként én első éjjel nem kerültem fel az osztályra, mert teljesen dugig volt minden ágy. Mivel császárom volt, az őrzőbe sem tudtak felvinni, mert valahogy mindenkinek csaszija volt aznap. Tök kényelmes volt a vajúdóban aludni Kép, egyetlen gond az volt, hogy a túlbuzgó takaritó néni úgy csörgött a különféle, fémből készült eszközökkel egész éjjel, mintha külön prémiumot kapna, ha felkelti az összes kismamát...


Szóval a lényegre visszatérve, szerintem vidámabb hely a gyermekágy és én tudtam azért aludni napközben is, éjszaka sem volt durva a helyzet.

Kinga
kgk
 
 


Terika!

Isten éltesse Zalánt és a mamáját abból az alkalomból, hogy fiaink ma betöltik feledik életévüket! Kép

Ime egy fotó Botiról akció köben, megtalálta a lábát és ez teljesen felvillanyozta.


Sok puszi!

Kinga, Boti
Kép
kgk
 
 


Sziasztok!

Ez a krumplis ötlet igazán jó, még talán nekem sincs rá szükségem, de jó tudni róla. Viszont a gyomorégés most kezdődik: tudtok adni jó ötleteket, hogy ilyenkor mit javallott enni, és mit nem? Azt hiszem a rooibos tea ludas lehet benne, mert tegnap reggel és ma is azt ittam, és utána kezdődik ez az égés...

Mmm. Kókusztekercs. Mmmm. Ha nem tudsz, Lilló, mit kezdeni az időddel, nyugodtan küldd el nekem ennek a kókusztekercsnek a receptjét (somogyiritakukachotmailpontcom). :-) Ha nem túl bonyolult, megpróbálkoznék vele én is.

Alvás téma: az egyágyas szobákhoz, úgy tudom, mindegyikhez, külön zuhanyzó tartozik. És nem kell fizetni az egyágyas szobákért. Legalábbis júniusig biztos nem. Úgy tudom, akkor új prof lesz (új igazgató), és lehet, hogy változnak a dolgok.

Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok!

Rita
Nekem is égett néha a gyomrom, főleg hajnalban.
Sok tejet ittam, ez nekem bevált, vagy keksz, ropi, ami leköti a savat.
Szerintem az olyan ételeket, italokat kerüld, amik savat csinálnak.
Pl. tea, de főleg a citromos.

Eddig nem vizesedtem, de most hét elején a bokámnál a zokni nyoma ott maradt.
Lehet én is kipróbálom ezt az Ágis módszert.

Kedden, amikor mentem a Klinikára találkoztam a védőnőmmel. Mondta, hogy milyen jól nézek ki és, hogy nem híztam sokat. Erre megmondtam neki, hogy már 15 kg-nál tartok, Õ rögtön rávágta,hogy akkor heti kétszer tartsak gyümölcsnapot és a sót iktassam ki az életemből.
(Az ideális súlygyarapodás szerinte 10-12kg.)

Nem tudtok olyan helyet mondani, ahol olcsóbban lehet beszerezni a babamérleget, légzésfigyelőt?
Nem baj, ha használt.

Elkezdtük összerakni a kiságyat a párommal, de kifogott rajtunk.

Dóri

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 


Sziasztok!
Ági! Én is imáimba foglalom a nevedet. Kipróbáltuk a chamomilla bogyókat. Soha nem hittem az ilyen csodaszer-közeli dolgokban, de basszus ez úgy fest tényleg működik!!!
Köszi, KépZsu
zsuzs74
 
 


Sziasztok!
Ági! Én is imáimba foglalom a nevedet. Kipróbáltuk a chamomilla bogyókat. Soha nem hittem az ilyen csodaszer-közeli dolgokban, de basszus ez úgy fest tényleg működik!!!
Köszi, KépZsu
zsuzs74
 
 


KISMAMÁK:

<pre>
NÉV SZÜLÉS IDEJE TERHESSÉGI HÉT BABA BABA NEME/NEVE ORVOS SZÜLÉSZNÕ ÉLETKOR
Shine 2006.02.11 40+1 Második Zétény Dr. Vermes(Máv kórház) ? 29
Ágiboszi 2006.03.09 36 Második ? Dr. Szabó István Zsoldosné Eta 39
Dorka24 2006.03.16 35+1 Első Kisfiú Dr. Mericli ? 24
Huncut 2006.03.29 33+1 Első Sándor Dr. Tahy ? 27
Annácska 2006.04.04 32+3 Második Donát Dr. Várbíró ? 25
Lilló 2006.04.29 29+1 Első Bálint Dr. Bánhidy ? 30
Pöttöm_Panna 2006.05.18 26 Második Patrik Dr. Bánhidy ? 30
Rita81 2006.05.12 25+1 Első ? Dr. Valent ? 24
Gabek 2006.05.24 25+1 Első Timi/? Dr. Bánhidy ? 30
Indigo 2006.05.27 24+5 Második Áron Dr. Vermes(Máv kórház) ? 29
Timici 2006.07.21 16+6 Második ? Dr. Radványi ? 31
Brikancs 2006.09.06 10+1 Második ? Dr. Valent ? 27</pre>

ANYUKÁK:

<pre>
NÉV GYEREK(EK) NEVE;KORA ÉLETKOR ORVOS SZÜLÉSZNÕ SZÜLÉSI MÓD KISTESÓ PROJEKT
Brikancs Lili (1999.04.30) 27 Dr. Valent Nem volt Hüvelyi Pocakban
Maszat <table>
Péter (2001.10.17)
Anna (2004.02.29)</pre> 29 Dr. Bánhidy Tóth Anna Császár Nem
Muter(Annamari) Balázs (2002.03.20) 30 Dr. Vermes Nem volt Hüvelyi Nem
Terika <table>
Botond (2002.05.31)
Zalán (2005.08.09)</pre> 32 Dr. Valent Dömötör Margit Hüvelyi Nem
Tjutka <table>
Bence (2002.09.22)
Dorka (2005.07.13)</pre> 28 Dr. Ács Nem volt Hüvelyi Nem
Krizsi Panna Krisztina (2002.10.16) 33 Dr. Vermes Nem volt (Bagóné Annamária) Hüvelyi Jövőre
Picus Andrea (2002.11.14) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Nem
Orsoly <table>
Lackó (2002.12.30)
Botond (2004.09.23)</pre> 30 Dr. Radványi <table>
Tóth Anna
Dömötör Margit</pre> Hüvelyi Nem
Hivett <table>
Klaudia (2003.01.03)
Emma (2005.02.28)</pre> 29 Dr.Gidai ? Hüvelyi Nem
Indigo Fanni (2003.01.21) 29 Dr. Vermes Nem volt Császár Pocakban
Timici Bence (2003.01.22) 31 Dr. Szendei(Sote I.) Nem volt Császár Pocakban
Piroska <table>
Zsombor (2003.01.23)
Szabolcs (2006.01.15)</pre> 30 Dr. Mericli Dömötör Margit Hüvelyi Nem
Fülescsacsi Szabolcs (2003.11.06) 26 Dr. Várbíró Nem volt Császár Nem
Ágiboszi Dani (2003.12.09) 39 Dr. Matányi Zsoldosné Eta Császár Pocakban
Nedinabp <table>
Bálint (2004.03.08)
Bence (2005.09.06)</pre> 28 Dr. Kazy Nem volt Császár Nem
K_gabi Beni (2004.05.29) 30 Dr. Bánhidy Nem volt Császár Igen
Shine Ádám (2004.06.04) 29 Dr. Vermes Dömötör Margit Császár Pocakban
Repa Anna(2004.07.29) 34 Dr. Vermes Ismeretlen Hüvelyi Idővel
Pöttöm_Panna Flóra (2004.08.02) 30 Dr. Bánhidy Berényi Gyöngyi Hüvelyi Pocakban
Icsilya Levente;Máté (2004.10.20) 25 Dr. Ujvári Nem volt Császár(35+0) Idővel
Emma8 Balázs (2005.04.28) 29 Dr. Ács Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Aysegül37 Aysegül (2005.05.11) 38 Prof. Asztalos Nem volt Császár Nem
Titti Klaudia Kitti (2005.05.12) 28 Dr. Radványi Tigyi Zsuzsi Hüvelyi Nem
Szilvi8 Virág (2005.05.23) 29 Dr. Sipos Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Akinorev Gergely (2005.05.24) 22 Dr. Gimes Dömötör Margit Császár Nem
Lini Lacika (2005.06.24) 30 Dr. Valent Hüvelyi Nem
Recece(Eszter) Virág (2005.07.02) 34 Dr. Valent Császár Nem
Anitq Zsófi (2005.07.12) 32 Dr. Radványi Tóth Anna Hüvelyi Nem
Dorka34 Benedek (2005.07.21) 34 Dr. Radványi Tóth Anna Hüvelyi Nem
Kgk Botond Olivér (2005.08.09) 26 Dr. Patai Gönczi Katalin Császár Idővel
Mea Lívia (2005.09.06) 26 Dr. Valent Nem volt Császár Nem
Szofec Balázs (2005.10.11) 34 Dr. Ács Zsoldosné Eta ? Nem
Vanília Ádám (2005.12.10) 25 Dr. Várbíró ? Hüvelyi Nem
Hatos Flóra (2005.12.12) 26 Dr. Takács Dömötör Margit Hüvelyi Nem
Osyne Fanni Noémi (2005.12.12) 30 Dr. Bánhidy ? Császár Nem
Joe Botond (2006.01.18) 23 Dr. Ács ? Hüvelyi Nem
Mesa Luca (2006.01.18) 24 Dr. Ács ? Császár Nem
Kgiulia Dorina Ilona és Lívia Mária (2006.01.28) 24 Dr. Ács Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem</pre>

Ha a táblába szeretnél bekerülni, küldj egy e-mail-t az adataiddal a profilomban levő címemre

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Teljesen off-topic: nem ért valamelyikőtök véletlenül a regresszióanalízishez?

Dóri!
Úgy tudom, légzésfigyelőt, ilyesmiket szoktak boltok kölcsönözni is - a Minimanónál próbáld meg, mintha láttam volna a reklámjukban ilyesmit.
www.minimano.hu Igen, most megnéztem, tényleg kölcsönöznek ilyesmiket!

Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok!

Segítsetek légyszi: szerintetek melyik könyvet érdemes megvenni a babavárásról? Amiben hasznos infók is vannak, de azért nem száraz egyetemi tankönyvKép Most olvasom a Kismama naplója címűt, hát nem vagyok elragadtatva, ennél valami "szakmaibb" Kép könyv érdekelne.
Nagyon köszi!
Krisszi

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!Kép

Lányok igazán mondom hogy zavarba hoztokKépKépKép Nagyon szívesen segítek a saját kis szintemen és baromi jó érzés, ha a dolgok másoknál is beválnak.

LillóKép
Nagyon örülök, hogy bejött a krumpli és szerintem ha te úgy érzed, hogy szükséged van rá akkor simán csináld meg akár heti kétszer. A husikat meg sok sok zöldfűszerrel készítsd el és baromi fini tud lenni, sőt abszolut nem is veszed észre hogy nem sóztad, szal nem csak üres krumplit kell nyamnyogni ámKépKépKépKépKép Jah jó tanács még a sajtokkal is vigyázni kell, mert sok sót tartalmaznak, brühühühüh.

ZsuKép
Tetszett az imába foglalomKépKépKép a lényeg hogy így nektek is meg a babónak is sokkal jobb.

RitaKép
Mi érdekel konkrétan a regressziónál? Hipnózisban végzett vagy esetleg a kineziólógia által használt analizis éredekel?

DóriKép
A klinikán is lehet pl kölcsönözni mérleget (bár ezt most halkan mondtam, mert nem vagyok benne biztos, de amikor Danit szültem akkor lehetett, és havi szinten a lehető legolcsóbb pont náluk volt). Légzésfigyelőt meg érdemes a babaszobán keresni, mert sokan hirdetik és jóval olcsóbban hozzá lehet így jutni.

Az a kiságy kifogás eszembejutatta a mi anno szerelésünket. Aki elég vizuális tipus az úgy el tudja képzelni, hogy van három felnött ember és próbál legozni egy kisággyal ami összesen 9 darabból áll, ne tudjátok meg hogy két óra alatt sikerült összeraknunk, de a végén már folyt a könnyünkKépKépKépKépKépKép

IndigóKép
Ez nem ér ám!!! feldobod a táblát amit persze nagyon szépen köszönünk, de hogy egy sort se írsz magatokról, ejnye bejnye, tessék pótolni ámKépKépKépKép

Brik Kép
Ne hari, de a számítógép szelleme folyton megtréfál engem, nagyon csúnya kérés lenne, ha mégegyszer elküldenél minden adatot a kérésedhez kapcsolódóan, mert minden vacak eltünt a gépemről egyik pillanatról a másikra és így hiába irkáltam ám neked piszkozatban le a dolgokat elküldeni már nem tudtam és visszanézni sincs igy lehetőségemKépKép

Nagyon jó hir hogy már javulgatsz, tessék szépen beszedni az antibigyókat és gyorsan meggyógyulni ámKép Amugy most mesélték a szülésfelkészítőn, hogy már itt is csinálnak integrált szűrést, amibe már te is beleesel (hasonlót, csak ingyen! mint az istenhegyi utit) Vérvétellel kombinált 12 uhá és 18. heti uhá AFP után amiből rizikófaktort is számolnak.

Tényleg lányok, most akkor fizetős vagy még nem fizetős az egyágyas szoba???? tudja valaki pontosan??

KingaKép
NAgyon édi BotiKép olyan édik mikor felfedeznek magukon kisebb nagyobb apróságokat és tök vidámak tőleKépKép
IStenke éltesse őt fél évesenKépKép

Nah akkor néhány szó rólunk isKép
Voltam ma ctgén, nagyon rendesen viselkedett manócska szépen produkálta magát, de igazi nyomakodóművész, egyik héten jobb oldalt, másik héten bal oldalt van a szívhangja, szal nagyon rafkós.
UTána voltam hegg ellenőrzésen és flowmetrián, hegg 4 mm, flowmetria tökéletes. ÉS megtörtént képzeljétek a csoda: beláthattunk a lába közé és úgy néz ki kisfiút várunk újraKépKépKép Mostmár csak apán van a sor hogy végre találjon neki nevet isKépKépKép

Mindenkinek további szép napot!!!

puszi
Ági
36

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Jó estét Mindenkinek!

Rita: megy a recept mailben, a kókuszgolyó után a világ legegyszrűbb sütije, szóval nem fog problémát okozni úgy sejtem. KépGyomorégésre nekem nagyon bevált a pirítós, amit a dietetikus javasolt az előkészítőn, meg másoknak is, akiknek javasoltam. Ezen kívül a sok párnán alvás is jó, bár attól kicsit fáj a nyakam reggel, de legalább a gyomrom nem ég, és asszem a kettő közül az az elviselhetetlenebb Kép

Krisszi: Én a szülinapomra kaptam anno a Kismamák Nagykönyvét (Elisabeth Fenwicktől). Nagyon jó kis könyv, sok hasznos dolog van benne, és szép képes. Nemcsak a várandósság alatt segít, hanem a baba születése után is, van benne szó a pelusozásról, fürdetésről...stb.
Ezt tudom ajánlani Neked is.

Ági: Gratulálok a "Kispöcsöshöz"! A segítséged pedig aranyat ér, már tudom hordani újra a jeggyűrűmet Kép

Lilló

lilló
 
 


Sziasztok!!

Ági elküldeném de nem tudom a mail cimed. Megadod nekem mégegyszer?
Mi az a flowmetria? Gratulálok a kis kukishoz!!!:-))
Mi a neveket már tudjuk csak nem tudjuk hogy fiú vagy kislány lesz, de mindenki azt mondja kisfiú:-)) Az tuti ha fiú Ákos lesz:-))A lányon még vacilálunk:-)

Puszi

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Lólló, Rita! Én anno úgy polcoltam föl a fejem, hogy már a derekam alatt elkezdődött a magasítás egy összehajtogatott takaróval, majd folytatódott még egy összehajtogatott takaróval a vállam magasságában, és végződött a párnával a fejem alatt. Így nem tört ki a nyakam sem reggelre, meg a gyomrom sem fojtott meg iccaka.
Zsu
zsuzs74
 
 


BrikKép
Benne van a profilomban, de igen egyszerű, mert a felhasználó nevem freemailosra méretezveKépKépKép

A flowmetria az amikor azt vizsgálják hogy a köldökzsinorban milyen a keringés, meg a babánál is rendben van e minden a keringést illetően.

LillóKép
az élet apró örömeiKépKépKépKépKépKép

RitaKép
Sajna nekem is sokszor előjön a savacska drágaKép Hasonlókat tudok mondani, mint a csajok: piritós, tejcsi, keksz rágcsa. MAgasabban való alvás, mármint a felpocolás ahogy Zsu is irta. Meg kerülni ami általában savat okoz: szénsavas dolgok, alma pl, tea ezeket mondjuk főleg este már nem ajánlatos.

Kókusz tekercs nyammmm, kókusz golyó nyammmm, ha rágondolok az plusz két kiló helybőlKépKépKépKép De sebaj, összeütök hétvégére egy diétás raffaelotKépKépKép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Ági! Gratulálok a kukishoz!

Kinga, Terika! Boldog felediket!

Mi harmadik iccaka ramatyul alszunk. Kistökim 2 óránként kel és persze cici nélkül nem hajlandó visszaaludni. Ma éjszaka már kaja után 1 órával felébredt. Szerintetek jöhet a foga? Most 4 hónapos. És nagyon tömködi az öklét a szájába, ezzel párhuzamosan folyik a nyála.

Szofec

szofec
 
 


Krisszi!

Nem túl szakmai, de könnyesre neveted magad rajta, nagyon jó a stílusa: Vicki Iovine: Barátnőim a terhességről. Nekem ez tetszett legjobban, mert nem arról szól, hogy hogyan lehet a kismamát még jobban aggódásba kergetni, hanem feketén-fehéren leírja, hogy mik vannak ilyenkor.

Ami nagyon szakmai, szép, színes, szagos, és a várandósság elejétől a gyermek 3 éves koráig van benne minden hasznos: A kismamák és kisbabák új egészségkönyve. Nagyon vastag, kb. 600 oldal, de ennek megfelelően nagyon drága is - 6 e Ft körül van, azt hiszem. Előnye, hogy magyarok írták, tehát a magyar viszonyokkal találkozol benne, és orvosilag is teljesen jó. (Én mondjuk hülyét kapok tőle, annyira részletesen leírja, hogy például milyen a "gyerekbiztos" lakás, meg pontosan hogyan kell megmosni a gyereket a fülétől a kislábujjkörméig. De legalább részletes.)

Aztán van egy 9 hónap nevű könyv (egy nagy zöld 9-es van az elején), nekem az is elég jónak tűnik, nem színes, de vannak benne ábrák, és részletesen végigveszi, hogy melyik hónapban mi történik; és talán nem annyira drága.

A Kismamák nagykönyvét nem ismerem "személyesen", de ha Lilló mondja, biztos szuper.

Ági! Hát a regresszió nekem egy statisztikai elemzéshez kell - semmi köze a babaváráshoz (sajnos). Azóta a kérdésemre választ kaptam máshonnan, de sajnos kiderült, hogy Excelben nem megoldható a dolog... na, hagyjam ezt, mert kiutáltok innen. :-)
Az egyágyas szoba BIZTOS hogy nem fizetős, a dokimat (Valentet) kérdeztem meg, ő mondta. Júniusig legalábbis nem lesz az.
Gratula a kispasihoz, aki nyomakodik benned! :-)

Lilló! Köszi a receptet, mindjárt megnézem a mailjeimet. Tök jó, hogy tudod újra hordani a gyűrűd! Nem gondoltad volna, hogy az eljegyzésen kívül is van olyan dolog, aminek kapcsán jegygyűrű kerülhet a kezedre, ugye? :-) És hogy ez pont a krumpli legyen! Vicces! :-)

Ezen a héten engem is jól lefárasztott Barbi - ma már nincs izomlázam, de eddig csak nyújtott combbal esett jól a közlekedés - mi lesz itt később? :-)

Üdv lányok!
Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


SzofecKép

Elképzelhető hogy beindultak neki a fogcsírák, de nem akarlak elkeseríteni, hogy ez akár még hónapokig is huzodhat mire látható termés lesz belőle. Probáld meg a chamomillát te is éjjel, fektetés elött 3 bogyeszt beadni neki. Ártani nem fogsz vele egy centit se, max lesz egy nyugodt éjszakátokKépKép

Ági
36+1

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


SZIASZTOK!!!!

Meglettem, mint elveszett bárány. Sajnos annyira elmaradtam a fórum olvasással, hogy egy babamentes nap kellene hozzá, hogy képben legyek. Kisfiam Ádám korához képest nagyon keveset alszik nappal (szinte semmit)így gép elé nem nagyon kerülök. Most próbálom szokatni a kiságyhoz és ahhoz, hogy magától aludjon el benne. Remélem nem túl korai. Az éjszakák most nyugisak tíztől hétig egyszer eszik, bár velünk alszik.
Gyorsan beleolvastam a levelekbe.
Az álmatlanságban szenvedőknek mondanám, hogy nekem a Sedatif PC nevű homeopátiás szert ajánlotta a védőnő. Nem tesz kárt a babában, nem drága és ha nem attól van az álmatlanság amire szeded nem hat és ennyi.
Az egy és ötágyas témában szerintem (kis tapasztalat)sehol nem tudsz pihenni, hol ezért hol azért. Én már ha nem jöhettünk volna haza a negyedig napon tomboltam volna. Annyira útáltam ott lenni. Pedig hárman voltunk két babával. Gondoljatok bele ha öten öt babával!
Légzésfigyelő! Én is vettem marha drága volt, de így most, hogy velünk alszik a baba a dobozában landolt. Most már nem érzem szükségét, nem úgy mint állapotosan. A kölscönzési dí viszont annyi, hogy fél év alatt kifizeted az árát.
Üdv.!!!

Kép
vanília
 
 


Sziasztok!

Ági, Isten hozott a kétfiús mamák klubjában!Kép

Sajnos csak ennyire van időm, nemsokára jön a dokinéni Szabolcshoz kontrollra. Remélem elégedett lesz a gyarapodásával. 3 hét alatt 1250 grKép

Reggel Apa elutazott Torinóba, az Olimpiára. Majd csak kedden jön haza, még soha nem töltöttünk ennyi időt különKép mindenhova együtt utaztunk. Már most nagyon hiányzik. Szóval el vagyunk apátlanodvaKép Már annyi utat visszamondott miattunk, nem akartam, hogy ide se utazzon el. Neki is szüksége van a feltöltődésre, annyit dolgozik szegénykém, és mellette még rengeteget segít itthon is. Szóval megérdemliKép

Puszi mindenkinek és kellemes hétvégét!
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Helló Mindenkinek!
Ma végre jó hírre keltem, mgvan az AFP eredménye, s normál értéket mutat, bár konkrétan nem kérdeztem rá, hogy ez mit is takar, de jövőhéten kedden megyek Uhra és ha az albérlő nem szégyenlős, akkor végre megtudjuk, hogy fiú vagy lány!
Olvasgattam a krumlievésről, akkor is lehet ,ha nem vizesedem?
Nekem problémát a következők okozzák a korházadsival kapcsolatban:
Mikor és hogy kell szülésznőt fogadni?
Tőle kérdezzem meg direktbe, hogy mennyiért vállalja?
Júlisusra vagyok kiírva, a dokinál kérdezzek rá, hogy mikor megy nyaralni?
Mit kell bevinni a kórházba?
Kinek és mikor kell pénzt adni, ha adni kell? Elfogadják e a pénzt, vagy tiltja valmi szabályzatuk?Az osztályon a nővérek is elvárják a hálapénzt? (Sok mindent hall az ember lánya)

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

Agi, gratula a kisfütyishez Kép! és tényleg akartam mar irni, hogy aranyat érnek a tanacsaid Kép Hogy öszinte legyek én ki szoktam masolni word-be, a Tgyas-gyed-fog-fütyi-cici, stb hozzaszolasaidat, hogy ne kelljen visszakeresni Kép Kép! Mi lesz velünk, ha kibujik Dani kistesoja?? Kép Kép

Szofec, nalunk ugyanaz van, mint nalatok és pont 3 napja kezdödött nalunk is...! 1, 2 vagy 3 oranként felébred a mano, nappal sokat folyik a nyala és tömködi az öklét a szajaba. Mi is arra gondoltunk, hogy jönnek a fogacskak. De 15 hetesen....??

Krisszi, csatlakozom Ritahoz, szerintem is elég jo a 9 honap cimü könyv.

Anid: Szülésznöt talan a 30. hét körül érdemes fogadni, de lehet elöbb is meg késöbb is.
Pénz: haaaat, én nem kérdeznék ra. De ha téged megnyugtat rakérdezhetsz. Szerintem 15 és 30 közötti összeget szoktak adni.
Dokibacsit nem art megkérdezni, hogy mikor megy nyaralni!
A korhazba jo sok mindent kell bevinni. A felkészitön elmondjak, hogy mit + baba-mama boltokban szoktak ilyen listat osztogatni. De, ha gondolod küldhetek egy listat e-mailben..
A korhazban én személy szerint senkinek nem adtam pénzt... De ez is olyan, hogy ki, mikor, hogyan.

Légzésfigyelö, stb, tényleg érdemes megnézni a babaszoba.hu-t vagy a babaapro.hu-t, sok mindent lehet igy venni olcson. Legutobb egy Avent mellszivot vettem 5 ezerért és olyan, mintha uj lenne Kép

pusz

Sara

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!
Köszi mindenkinek a könyves tanácsokat, asszem megveszem mindegyiketKép

A babazo.hu-n is vannak apróhirdetések, elég jó cuccok vannak ott is, nézzétek meg mindenféle kiegészító ügyben!

Jó hétvégét Mindenkinek!
puszi
Krisszi

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!!

Ági küldtem mailt!!!Ha valamit nem irtam bele és tudni szeretnéd csak szólj és már irom is:-)

Puszi mindenkinek!
Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Kriszi!

Nekem megvan mindegyik könyv, szívesen eladom neked olcsóbban, mint ahogy meg tudnád venni.
markamarka@citromail.hu-n keress meg!!
Gyöngyusz
gyöngyusz
 
 


Lányok!

Ha valakinek kell egy avent mellszívó, amit egyszer vettünk ki a csomagjából kipróbálás céljából+tejtartózacsik, poharak, akkor írjon nekem, azt is eladom.
Gyöngyusz
gyöngyusz
 
 


Szia Györgyusz!!

Ment mail neked:-)

Szia!
Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Vanilía
Mennyiért adnád el a légzésfigyelőt?

Köszi a tippeket!
Körbeszimatolok.

Ma voltunk mi is vizsgálaton, minden rendben. Már befordult a helyére a fejecskéje.
Lehet nem fogom már ezt az 5 hetet kihúzni.
Jövőhéttől Ctg.
Tudtok adni telcsiszámot ahol időpontot lehet kérni?

Sikerült összerakni a kiságyat!
Csak az a bajom vele, hogy elég alacsonyan van a pelenkázó része.

Jó pihenést!

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 


Sziasztok!

Bekukkantottam s látom mindenki jól van ..többé kevésbé, de neincs panasz nagyonKépKép
Hogy egy ágyas vagy több ágyas szoba igazán nem tudom. Ez lelkiállapot függvénye ahogy Márti írta:
"Én annyira fel voltam dobódva a gyerekemtől, el nem tudtam volna képzelni, hogy ne legyünk együtt, ettől semmilyen fáradtság nem térített el. Azt a pár napot ki lehet bírni. Csak ne kerüljetek össze olyan seggbuta mamikkal, akiknek sajna PIC-en van a babájuk, ezért nem nézik jó szemmel a normális súlyú bébiket. Nekem ez összejött."

Hát az enyém is bekerült a PIC-re és hát elég nehéz lelkiállapot az, s szerintem seggbuta sem vagyok, s minden babát szívesen fogadtam, de közel két hét után furcsa érzés volt, hogy a második harmadik "túrnust " hazaengeded és te még mindig ott vagy. Megszülted elsőszülöttedet, akartodon kívül nem lehet veled, s azért aki azt megjárta azt tudja igazán, milyen érzés is az...
A PIC-en meg aztán semmi kegyelem az anyukákkal szemben, 2002ben jártunk, én nem kívánom még egyszer se magamnak se másnak...
Akkor lehet, hogy jobb lett volna egyedül.
Aztán hazajöttem és inkább s bejártam, könnyebb volt.
Aztán átkerültün máshova - más korházba- őszíntén több anyukával voltam ott is együtt, de az a Sote II höz viszonyítva menyország volt. Oda újra befeküdtem..
Szerintem ez személy és helyzett függő!!!
Mindenkinek azt kell választani, ami szerinte a legjobb számára. Ha újra csinálnám egyágyast választanék.

Most: minden rendben végre, Andi oviba jár, már nem beteg én is dolgozom. Mai beszólás. - ja nem jegyzem ezeket- mondom Neki altatás közben, miközben simizem, hogy ez a gerincoszlopod...mutatja nekem, hogy igen itt van és pöttyös...nem értettem, mondja pöttyös...aztán rájöttem, a csigolyák a pöttyökKépKépKépKépKép
Pirus: Mit mondott a védőnéni Szabolcsról??

Puszi Picus
picus
 
 


Sziasztok!

Vanília, megadnád az e-mail címed?
Szeretnék valami off-topicot kérdezni.....

Köszi előre is!

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

Ági köszi, hogy hiányoltál és köszönöm a tájékoztatódat is, amit küldtél, nagyon aranyos vagy.
Hát mostanában tényleg nem nagyon iparkodtam gyarapítani a topik hozzászólásait. Nem nagyon volt kedvem.
Többieknek, hogy értsék. Rossz lett a vércukor terhelésem és elégé elkenődtem. Most diétáznom kell és ez nagyon megrémített, hogy hogyan fog ez nekem menni. Mostmár túl vagyok az első riadalmon, így már tisztábban látom a dolgokat. Sokat segítettek a várandós topikban ezzel a témával foglalkozó topik olvasói. Így mostmár kicsit megnyugodtam. Vércukormérőt is vettem és az első mérésem étkezés után nagyon jó lett. Így még jobb lett a kedvem. Szóval most ezzel vagyok elfoglalva. Mindent kiszámolni nagyon sok időmet veszi el. És kicsit agyilag lefáradok. Na meg a 3 óránkénti kajálás is. Úgyhogy bocsi, hogy hanyagoltam a topikot.
Más nem történt.
Mindenkinek szép napot!
Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!!

Indigo! Nyugi nyugi a barátnőmnek 3 Gyereke született, és olyan vércukra volt minden terhesség alatt, hogy már a második után saját maga tudta, hogy már úgy kezdi az egészet diétával..
A Gyerekeknek semmi de semmi bajuk nincs. Csak diétázott végig. Keményen. Szerintem, s ahogy írod is, ha ezt fogod tenni, nem is lesz gond!!!!
Fel a fejjel !!!!!
Mennyi van még hátra a kismamaságból??

Puszi Picus
picus
 
 


Indigó: látom 25 hét kitartás Kismama!!!!
picus
 
 


Sziasztok!

Saara! Ha nem bánod, szívesen venném, ha átküldenéd azt a word fájlt az Ági tanácsaival. Nekem is eszembe volt már, hogy gyűjteni kellene, de nem jutott eszembe, hogy kimásoljam. A címem somogyiritakukachotmailpontcom (kukac, pont behelyettesítendő). Köszi szépen előre is.

Ági!
Szerintem egy csokorba gyűjtve lassan kiadhatnád a jótanácsokat, például Ágiboszi összes fondormánya címen - lehet, hogy egy vagyont keresnél vele. :-)

Indigo! Kitartás! Igazából semmi oka, hogy pont téged kapott el a cukorbetegség - bármelyikünk lehetett volna/lehetne. Úgyhogy egy lélekként veled vagyunk!

Lilló, Gabek! Nem tudjátok, mit mondott Barbi a múlt héten - lesz holnap torna?

Üdv,
Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Fel a fejjel Indigo! Biztos nem lehet Neked könnyű azzal a fránya diétával, de kitartás! A lényeg az egészséged, na meg a Babádé!

Rita: Azt mondta a Barbi, hogy valószínű nem lesz torna, de majd üzen a védőnénivel, ha másként alakul, mondjuk hamarabb végeznek a gyűléssel a dokibácsik. Ma találkoztam az egyik lánnyal vérvételen, és Tőle is rákérdeztem, hogy mit tud, lesz-e, Õ is úgy tudta, hogy nem. Én nem is viszek cuccot, úgyis megyünk 4D-re holnap este, legalább nem kell rohannom Kép Azért kár, hogy nem lesz torna, hiányozni fog.

Ágiboszi összes fondormánya Kép ez nagyon jó! Kép Kép

Szép napot Mindenkinek!
Lilló

lilló
 
 


Szia Gyöngyusz!

Küldtem mailt! Köszi!
Kriszta

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!

Indigo, nagyon együttérzek Veled, kitartas! Ez tényleg olyan, hogy barkivel elöfordulhat! Tudom, egyszerü mondani, de probald a dolgok pozitiv oldalat nézni: Kismano jol van és nem kell a terhespathologian feküdnöd! Ha emiatt rossz kedved van ird le ide, csak fel tudjuk dobni a hangulatodat, nem jo ezt benntartani! Kép

Rita, okés, megy Neked mail!

Agi, a szerzöi jogokat hova küldhetem??? Kép Kép

Lanyok én mar ugy varom a tavaszt!!!!!!!

Sara

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Jó rég nem tudtam megnyilvánulni,de azért olvastam a hireket kutyafuttában. Úgyhogy most kicsit pótolok.

Ági!
Elsőként neked szeretnék gratulálni a kiskrapekhoz! Kép Megvan már, mi lesz a neve? Dani mit szólt, hogy valószinűleg öcsikéje lesz?


Indigo!
Sajnálom ezt a cukor problémát. Nem lehet egyszerű átállni diétázásra egyik percről a másikra.
Nem akarlak banális hülyeségekkel terhelni, de talán vigasztaló valamennyire, hogy ma már legalább megtudja az ember terhesség alatt, ha jelentkezik ilyen probléma és azonnal lehet is segiteni rajta.
Fel a fejjel! / könnyen dumálok innen a gép elől, tudom.../

Piroska!
Szabolcs nagyon szépen falatozik, csak igy tovább!
Megkérdezhetem, hogy a párod mivel foglalkozik, hogy a Torinoi Olimpiára ment? Biztos érdekes munkája van.


Most mennem kell, mert vár a krumplifőzés!

Sziasztok!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Ismét jövök a hülye kérdéseimmel...Kép Kezdek elveszni a bürokrácia útvesztőiben, pedig még nagyon az elején vagyok...
A SOTE-s orvosom elküldött a lakóhelyem szerinti "terhesgondozásra". (A XI. ker. SZTK-ban.)
Ott meg néztek nagyokat, hogy ilyen nincs is, hanem a klinikai orvosom, aki teljes terhesgondozási kompetenciával rendelkezik, kell hogy lefolytassa a terhesgondozást.
Kiskönyvet a védőnőtől kapok, de semmiféle központi vagy kerületi "terhesgondozás" mint olyan nem létezik.

Nektek mi a tapsztalatotok? Most nem tudom, hogy hülyének néznek vagy mi van?? KépAz SZTK-ban úgy néztek rám, mint aki kiszabadult az elmegyógyintézetből...
Köszi a segítségeteketKép
Üdv,
Krisszi

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Krisszi,

Én úgy tudom, hogy elvileg léteztek kerületi terhesgondozók, DE csak olyan anyukáknak kellett ide járniuk, akiknek nincs választott orvosuk konkrét helyen és majd a lakhelyük szerint illetékes kórházban, ügyeletes orvosnál fognak szülni.


Mivel neked van saját orvosod, igy értelemszerűen ő gondozza a terhességed.

Amire a dokid gondolhatott - szerintem -, az a területileg illetékes védőnő felkeresése, ami tul. képpen kötelező is.

Én legalábbis nem tudok más verzióra gondolni, de lehet, hogy a többieknek lesz még ötletük.


Kinga
kgk
 
 


Szia Kinga!
Köszi a válaszod, a dokim azt mondta, hogy menjek el a Fehérvári úti SZTK-ba a terhesgondozásra (ott ilyen nincs is, csak ha meg akarok válni a fogadott orvosomtól)Kép, majd ott megmondják, hogy hol van a területileg illetékes védőnő és oda is el kell mennem.
mindegy, kinyomoztam a védőnő számát, megyek hozzá csütörtökön és kifaggatom. Csak olyan gáz: a dokim nem ismeri az eljárást?
Tutira nem hallottam félre a dolgot, Anyukám is ott volt velem, ő is hallotta.Kép
mindegy, ha valakinek van valamilyen hasznos tanácsa, szeretettel váromKép
Köszi előre is!
Kriszta

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


SziasztokKép

SaraKép
Majd együtt kiadjuk a könyvetKépKépKépKép

KrisztaKép
Mivel van dokid, a kerületi terhesgondozást felejtsd elKépKép jobban jársz KépKép
Szerintem csak azért küldött oda hogy megtud hol lakoznak a védőnők nálatok a kerületben.
Mivel már megtaláltad, innentől havonta egyszer majd talizol vele és sok sok "okos" tanácsot fogsz tőle kapni Kép (a macskaköröm azért van ott, mert sajna van ahol ez nem jellemző és mivel nem ismerem a tieteket igy jobb ha igy irom le)
A védőnőtől fogod megkapni a kiskönyvedet, amit együtt szépen kitöltötök, vidd magaddal az eddigi papirjaidat (vérvétel és társai ha már voltak), nálunk megszokta nézni hogy a vizeletben van e valami fölösleges (egy tesztcsikot használ hozzá), vérnyomást mér, súlyt ellenőriz, és ha már ott tartotok akkor szokott szívhangot is. (ezek sajna változhatnak, mert mindenütt vannak helyi sajátosságok és adottságok).

IndigóKép
Ami eredményeket irtál azok nagyon jók és ne izgulj, ahogy Gyuri is irta neked a második terhelést hagyd ki, torz eredményt mutatna hiszen már addigra diétázol és messze nem lenne normális az érték egy reggel 25 Ch helyett lenyelt 75 gros löty ivászata után. Egy probareggeli megnézése nem árt, de ezt otthon is simán meg tudod tenni, reggelizel és utána egy órával megméred. Megmondanád hogy mennyiért vetted és melyik mérőt?

BrikKép
Megjött az emailka, végig olvastam és rágtam, majd leirom a véleményem, de már most mondom hogy a tuti megoldást és válaszokat szerintem csak Szakbarbár fogja tudni neked megmondani, tudod kicsit bonyibb vagyKép mint az átlag, és én már kiestem a gyakorlatból annyira, hogy mérget vegyek a válaszom helyességére. Ugye nem haragszol érte?

ShineKép
Egyben vagytok még??????

Mi jól vagyunk, a pocakom láthatóan lejjebb került, a belgyógyim is megjegyezte. Vérnyomim jó lett, viszont a diétázásom már kinszenvedés, mostanában folyton ennék és ez nincs jól, grrr Kép
Már nagyon a végén vagyunk a dolognak érzem...
Sajnos holnap nem tudok menni a tanfolyamra, amit nagyon sajnálok, de hát a sogornőmék ugy döntöttek hogy összeházasodnak és délután 5 kor lesz az esküvőjük, igy most nem vállalom be az utat, mert félek nem érnék oda a tanfolyam után időben.
Szerdán megyek ctgére és uhára.

Remélem mindenki jól van és szépen növögetnek a babók kint is és bent is.

puszi
Ági
36+4

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Nagyon aranyosak vagytok, ahogy vígasztaltok. Most már azért jobban vagyok, bár lehet, hogy emaitt nem lesz 3. babánk. Kép

Ági, reggel mértem az étkezés után 1 órával és 6,9 lett. Éppen nincs a határon. Ilyenkor még ne izguljak? Dcont Personalt vettem. Most akciós 9000 Ft. Azt hiszem március közepéig tart az akció. Ami nem teszik benne az a tesztcsík, amit ajándékba adtak. Ugyanis ebbe 7* több vért kell beletenni,mint a másikba, amit szintén lehet használni ehhez a készülékhez. És sajna már többször előfordult, hogy kétszer kellett megszúrnom magamat, mert nem tudtam elegendő vért gyűjteni. Kép Úgyhogy ha tehetem és elfogy ez, akkor a másikat fogom venni. Neked milyen készüléked van?
Ja és gratulálok a kisfiadhoz. Kép
Kitartás már nincs sok hátra abból a fránya diétából. Én igazán tudom min mégy keresztül. Egyébként még szülés után is diétázni kell? Vagy ilyenkor mi az eljárás? És a kórházban majd szólnom kell, hogy a baba vércukrát ellenőrizzék? Hogy szokott ez menni?

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?