Új privát üzeneted érkezett!

Üdv!
Látom, megkíméltetek, keveset írtatok. Kép Kép
Elhoztuk a babakocsit, "kényszermegoldásként" a babahordozós megoldás marad, mivel külföldön vett babakocsi lévén nem lehet csak kb. 135 fokig dönteni, tehát az csak akkortól jöhet, amikor már egy kicsit tudja tartani magát...
Viszont tök jó, mert kaptunk egy kosárnyi babaruhát, ami kb. 10 rugó önmagában.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!!!

Exdeus:na,ez tök jó meg van a kocsi,nekünk is(bárányos)!
Kezet foghatunk, nekem is külföldről van,jó meg minden,de igen nagy!Mikor mellé álltam,Sanyi kiröhögött,ugye 153cm vagyok és azt mondta,magamat is tolhatnám,simán elférnék benne!Azért ez túlzás!Kép
Viszont a buszozást nemtom,hogy oldom meg,elég nehéz!
Na de örülök,hogy nektek is meg van!
Na akkor most te is örülsz,a babaruháknak!Nagy segítség ha kap az ember!Édik mi?

Na képzeljétek mitörtént:még nekem mindíg elgondolkodtató!

Emlékeztek,elküldtek egy újabb vércsop.vizsgálatra,mert ellenanyag volt a vérben!
Levették,el kellett vinnem a Honvédba,a kémcsöveket,ott mondták valszeg több vizsgálat lesz,mert ilyenkor nagyon megvizsgálnak,mivel kismama vagyok!
Másnap lehetett menni a leletér,Sanyi ment el érte,arra volt dolga áppen!
Mondták neki,hogy hála több vizsgálat nem kell, mert az ellenanyag ami a vérben volt,nem nagy mennyiségű,és így nem igényel több vizsgálatot!
De,a szülésnél előkell készíteniük a vért konplikáció esetén,meg az ellenanyagot!
Arra a kérdésre,hogy miért van ellenanyag a véremben két dologtól lehet:
volt egy súlyos balesetem (ami nem volt) vagy
volt már egy terhességem amit észre sem vettem,és menstruációval kilökődött!Ez milyen már!
Ja és mondta,hogy ez 90%-ba minden nő átesik,mert annyira kicsi a terhesség,hogy észrevétlen!
Valakinél annyira korán,hogy még a vér sem képez ilyen eredményeket!!!
Milyen érdekes ugye?Szóval én második terhességnek számítok!

Mindenkinek szép napot,és kellemes hétvégét!!!

Szilvi 25+1

ui:buzgón csinálom a kutyapózt!!!Kép

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok!

Banyóca!

Lesz topictali, de nem ezt a topicot érinti, hanem, azt ahonnan Norwellel jöttünk. (Babaproject előtt ide!)

Ex!

Én is örülnék a babakocsinak! Én is kaptam egy csomó rugit, meg kis inget, nagyon édik, bár szörnyen picik. Kicsit inamba is szállt a bátorságom a látványtól:-) De majd megnől!

Juca

tjuca
 
 

 
 

Üdv!
Igen, nagyon örülünk a babakocsinak. Csak ugye van ez a kis "szépséghibája", de eltelik pár hónap, és már szaladni fog Ficergő, főleg, ha a férjemre üt, aki anyósom elmondása szerint 9 hónaposan már rohant...jó fogyikúra lehetett. Kép
Babarucink eddig is volt, de most aztán jól megszaporodtak, igaz általában 6-9 hóig jók, de ugye ez babafüggő is, mert mondjuk pl. vki 5 kilóval születik, az kapásból nem 56-os méretű rucikkal kezdi az életét...
Szilvi, csak buzgón azzal a kutyapózzal. A mensis terheséggel kapcsolatban érdekes, amit írtál, de ha belegondolsz, bármikor előfordulhat, hiszen sokan vannak, akik a terhesség első hónapjaiban mensiznek, tehát nem is tudják - nagy valószínűséggel - hogy terhesek, és eközben bármi történhet, amit nem vesznek észre - mert egyszerűen nem tudják, hogy van (volt) bennük vki.

Ági (23+0)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!
Milyen pangás van most. Ehhez nem vagyok hozzászokva...

Melinda: üdv köztünk Kép Én most 17. hetes vagyok Kép De szerintem Mogyorót érzem, mert mindig máshol érzem ezt a pici lüktetést. Legtöbbször akkor érzem amikor hanyatt fekszem Kép

Szilvi és Ági: tök, jó hogy megvan a kocsi Kép A ruci is nagy segítség Kép Én majd május felé megyek a sógornőmhöz cuccokért. A kocsit meg elhozzuk tőlük, ha már megszületik a pici.

Szilvi: amit a mensivel kapcsolatban mondtak az igaz. Nekem kétszer volt ilyen tapasztalatom. Nem írom le milyen tünettel jár, de szerintem nem lehet nem észrevenni. Voltam is mind a kétszer dokinál, és ő mondta, hogy valószínű a megtermékenyült petécske nem ágyazódott be rendesen és kilökődött sajnos.
Valószínű a mostani terhességemnél is ezértis kezdtem vérezni a 6. héten, de szerencsére megmentettük Mogyorót Kép Kép Kép

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Juca!
Akkor ezért nem volt róla több infó Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


sziasztok!

Ha valakit érdekel utazóágy, az Auchanban lehet kapni 8000 Ft-ért és egészen jó minőségű. Jó az alsó kitámasztása, látszólag jól bírja a strapát.
Kisvirág, szerintem ez már a baba.Kép

Kép
Kép
szõkemelinda
 
 


Sziasztok!

Visszaérkeztem közétek! Kép Tegnap este anyósomnál már kicsit olvasgattam, így nem kellett ma sokat pótolnom.

Melinda, üdv közöttünk! Kép

Szombaton voltunk uh-n, minden rendben Gombikával, a BPD-je 59, így 23-24 hetesnek felel meg, pedig állítólag pénteken töltöttem a 24. hetet. De nem izgat a dolog, mindig egy picit fiatalabb, lehet, hogy júniusi baba lesz... Úgy indultunk a férjemmel uh-ra, hogy a család megmondta, el ne jöjjünk, míg nem tudjuk, mi van a lába között. Én úgy voltam vele, meg sem kérdezem, eddig sosem tudta megmondani, erre egyszer csak kérdezi a doki, hogy néztük-e már a baba nemét. Felcsillant a szemünk, mondtuk, hogy nem. Õ lázasan elkezdte vizslatni a babát, aki most először keresztben feküdt, a feje jobb oldalt, a kis popsija meg baloldalt, és mindezt persze háttal... Szóval a szép kis kerek popókáján kívül nem láttunk semmit. Kép Mire megláthattuk volna, addigra megfordult, eddig minden alkalommal fejjel lefelé volt, csak most nem. Remélem azért visszatalál majd az előző pozitúrába, mert hát úgy tud majd kibújni. Kép
Anyukám meg persze nem hiszi el, hogy nem tudunk semmit, szerinte titkoljuk...

Megyek kajcsizni, de még benézek: Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Üdv!
Mézgombi, ez a pénteki nap a babáink szempontjából teljesen egyforma volt. Ugyanis a miénk is pontosan úgy fekszik, ahogy a tiétek, a feje a jobb oldalamban, a többi része meg a másik oldalon. Igaz, a miénk "szemből" volt, meg csak hólyagellenőrzésre mentem, de nálunk a fejét nem tudta lemérni a doki, erről már írtam. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex, legalább a tiéd szemből volt! Kép

Szombatra készen lett a kockás gátyóm is, csináltunk róla egy képet, a minőségért bocsi, de csak mobillal tudunk olyat készíteni, hogy fel is tudjam rakni. A fotón nem látszik, de a fekete-fehér kockák mellett vékony piros szálak is vannak benne, azért vettem fel hozzá piros pulcsit. Ez az anyag eredetileg szoknyának készült, még anyukám vette kb. két éve, én most rábukkantam, így jött az ötlet, hogy varratok belőle pocakos-gatyót. Kép



Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Mézgombi!
Csini a gatyó,és a pocika is!Kivel varrattad,rokon vagy sima varrónőnél?
Reméljük a következő alkalommal megmutatja magát a babó!
Nekünk ebböl szerencsénk volt,már a 18.-héten tisztán terpeszkedett,mert lány!Kép

Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Szilvi, köszi! Kép Sima varrónő csinálta, anyának ő varrta az örömanya-szerkóját, mikor az esküvőnk volt, innen ismerem. Meg azért is szimpi, mert csak egyszer mentem próbálni, elég gyorsan készen lett.

Az előbbiben elfelejtettem írni, hogy szombaton voltunk kirándulni, szüleimmel meg a férjemmel. Egy Félegyháza melletti tóhoz mentünk, vittünk forralt bort, sétáltunk, felmentünk egy magas lesre, még én is, pedig először úgy volt, hogy csak lentről szemlélem a többieket. Aztán úgy döntöttem felviszem Gombikát, mocorgott közben, de azért megmásztuk. Kép A látványért megérte, az egész tavat be lehetett látni. Végül meg csúszkáltunk egyet, a férjem azt sajnálta, hogy nem volt nála a korija. Anyukám meg csak úgy volt hajlandó a jégre engedni, hogy fogta a kezemet, tök aranyos, hogy így félt, mindig mondja, hogy vigyázzak a pocimra.
Apukám is jófej volt, vett egy kis bodyt, persze fehér alapon kék szegéllyel...Kép Azt mondja "megelőlegezte", hát lehet sejteni, milyen unokát szeretne. Bár szerintem egy kislánynak is ugyanúgy örülne. Ja, és 62-es méretben vette a bodyt, bizti ami bizti, a nagy szakértő... Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok,

üdv Melinda Kép

Szilvi, sajna ilyen tényleg előfordulhat, és lehet tényleg nem okoz egyéb tünetet (fájdalom, stb...) Bár én is csak hallottam több helyről Kép
Egyébként hogy vagy? Érzékelsz valamit, hogy használ a kutyapóz? Kép

Mézgombi, nagyon csini vagy, tényleg szupi a gatyó. Én megint elkezdtem "szenvedni", mert amit eddig hordtam nadrágot (farmer kismamanaci), azt hiszem kinőttük... Pedig véglegesnek gondoltam. Farmer a pocakbetétje és állítható gumiszalagos, de nem ér fel már a pocakom fölé, és így a hasamon ugye szorít, ha meg engedek a gumiszalagon, akkor lecsúszik. Állandóan huzogatnom kell, és az örökmozgó fiam mellett ezt tényleg minden másodpercben teszem is...
Exdeus, boldog 23+0-t! Kép)
Gratulálok az új babakocsikhoz, meg rucikhoz! Kép
Ma én is nézegettem kislányos babarucikat Kép Van egy pár "régi", de azért csak kellenek igazi kislányosak is!
A fiam anno 50 cm-el született Kép, gondolhatjátok, hogy a legkisebb rugi is milyen volt rá!
Viszont a barátnőmtől kaptunk egy 50-es rugit és hozzávaló 50-es bodyt is:

Kép

Jó éjt mindenkinek,
Doren
24+1

Kép
Kép
doren
 
 


Jó reggelt!
Doren, ez a kép...olyan édes! Én kb. a 36. hétre születtem, de rám már OK volt az 56-os, csak itt-ott lógott, mert a súlyom elég kicsire sikeredett. Kép Én inkább 56-osat vettem (és 62-est), azt ha mégis kisebb kell, akkor veszünk egy pár darabot hirtelen, ha minden jól megy, hamar kinövi, vagy nem?
Rám még jó a pocakállítós kantáros farmer, de azért, mert még simán be tudom gombolni a gumis részét a derekamnál - ha még van olyan. Kép
Mézgombi, tényleg csini ez a naci. És ha nem írod, hogy vannak benne piros szálak, én akkor is azt mondom, hogy jól áll mellé a piros pulcsi, az úgy feldobja! Kép

Ma megyek vissza a diabetológiára. Kíváncsi vagyok, mi lesz.
Hát ahhoz képest, hogy aggódtam a súlyom miatt, az egy héttel ezelőttihez képest - ugyanabban a ruhában, és mondjuk nagyjából időben is - kb. 1,5 kilóval vagyok kevesebb, azt is mondhatom, hogy egy hónap alatt nem híztam semmit.
Remélem, ettől függetlenül Ficergő jól van, ma ha megyek tanácsadásra, majd megfűzöm a dokit, hogy mérje már meg, mert ugye harmadikán nem sikerült. És ott is azt mondta a doki, hogy addig ne hagyjam magam, míg vkinek nem sikerül, mivel ebből nézik, hogy fejlődik-e.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Még vmi, azt elfelejtettem, hogy akitől a babakocsi van, eladná az olasz pelenkázó-fürdető állványukat is, aminek irányára 14e.
Szemrevételeztük, tetszene, de ugye nálunk nincs hova tenni.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok lányok!

Egy hétig nem volt nálunk net mert a férjem parkettázott és tapétázott.

Melinda üdv közöttünk, te mivel foglakozol?

Mézgombi!
Pont ilyennek képzeltelek, jól áll a naci és cuki pocakod van.
Én nem nagyon veszek 62-nél kisebb bodyt mert elég hamar kinövi majd a baba. (talán 1-2 darabot)
Mondjuk Katának megmaradtak a ruhái csak ő októberi születésű volt , de azért biztos tudjuk majd használni a ruháit.

Ex!
Olvastam, hogy este 8-kor vacsorázol. Semmi közöm hozzá de a te cukor értékeddel lehet, hogy nem kéne ilyen későn enni.
Én este 6 után már nem eszek semmit ( amikor nem voltam kismama akkor sem ettem este 6 után.)

Üdvözlet a volt swift és a jelenlegi ignis tulajdonosoknak. Mi is swiftet cseréltünk le ignisre.
Katus 22+0

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Elszállt az üzim Kép, pedig csupa jó hír.

Mézgombi,
szép a pocakod Kép!
Talán legközelebb megmutatja magát a kis gombi!

Exdeus,
várjuk a híreket a diabetológiáról!

Kisvirág,
de jó, hogy már ilyen korán érzed a kis mogyorórt Kép!

Banya,
Te mikor jelented be a mh-en?

Képzeljétek, szombaton voltunk az unokatesóméknál, baba látogatóba. (Cuki baba! Kép) S mivel a családban a videó vagy rossz vagy szét van szerelve, elvittük hozzájuk a kazit amit az uh-on kaptunk, hogy végre megnézhessük. Azt nem is reméltem, hogy át tudják venni dvd-reKép! Úgy örülök neki! KépKépKép Ráadásul kaptunk egy progit amivel képet tudunk készíteni a felvételről! Kép A kórházban kértünk képet még sem kaptunk Kép, de legközelebb már nem is kérek Kép. (500 Ft megtakarítok Kép. Ill. többet, mert már készítettem vagy 10 képet.)
Ha minden jól megy, felteszek egyet a kis manóról.
Tegnap már apósék is látták.
Ma megyünk a férjem keresztszüleihez bejelenteni a nagy eseményt (ezt úgy élvezem Kép).
adi77
 
 


Ide már csak egy megvágott, lerontott minőséget tudok betenni. Talán azért kivehető lesz. Pont szembe néz manócska.
Kép
adi77
 
 


Sziasztok!
Adi! Nem tudom mikor jelentem be, azt hiszem még várok egy kicsit. A főnököm nem az a megértő típus... Igaz ugyan hogy neki tegnap este fél nyolckor született meg az első kisfia, és most talán másképp tekint a dolgokra, de sajnos nem az az érzelgős fajta. Ráadásul mielőtt megtudtam volna hogy terhes vagyok, csak így poénból megkérdezte hogy ugye még nem tervezünk gyereket... Én meg persze mondtam hogy áááá, dehogyis. Ezek után nem is tudom mikor szóljak neki...

Kép
Kép
banya1
 
 


Sziasztok!!!

Mézgombi:tök jó,hogy mindíg jártok kirándulni!Milyen aranyos apud!Anyukám nekem is mindíg mondja,hpgy nagyon vigyázzak a pocira!Kép
Jó érzés,hogy így figyelnek ránk!Ugye?

Doren:de aranyos a kisfiad!Itt mennyi idős?
Neked is gratula a betöltött 24 héthez!!!
Azt nem érzem használ e a kutyapóz,de eddig minden rendben!!!Kép
Nagyon megepett ez a második terhességes dolog!
Hallottam én is már ezt,de állítólag erősebb vérzéssel jár,nekem pedig az sem volt!
Mi lesz a kislány neve?

Exdeus:remélem minden ok lesz a diabetológián!
Ilyen pelenkázót szerintem kapsz olcsobban is,azt nem tudom olaszt e,de biztos van!
Szerinted megéri?Aztán lehet én tudom rosszúl!

Adi:aranyos a picúr!
Igen,milyen jó is elújságolni a babás hírt!Kép
Majd mesélj milyen volt a látogató!

Képzeljétek tegnap úgy kidukta magát a baba,hogy szabály szerűen megfogtam valamilyét!Valami kemény hegyes volt,mint a sarok,vagy könyök!A párom is érezte!És jó idejig hagyta is,hogy fogdossuk!Kép

Puszi mindenkinek!
Szilvi 25+2

Kép
szgoron
 
 


Banya,
hát nincs könnyű dolgod. Jó viszony ide vagy oda egyenlőre még én sem merek szólni, bár nem húzhatom sokáig, nehogy mástól tudja meg. Attól félek, ha elmondom a főnökömnek, akkor hamarosan az egész tanszék ezen csámcsog majd, na ezt minél később szeretném. Lehet, hogy megkérem, egyenlőre ne mondja senkinek.
Egyébként, hogy vagy? Érzed már, hogy gyermeket vársz Kép? Én az uh. óta fel vagyok dobva Kép.
adi77
 
 


Sziasztok!

A gatyóval és pocival kapcsolatban mindenkinek köszi!Kép

Katus, jó hogy itt vagy újra! Kép

Doren, nagyon szép a kisfiad! Kép

Ex, szerintem ne aggódj a súlyod miatt, emlékszem a nővérem is fogyott, mikor terhes volt, neki is magas volt a cukra, diétáznia kellett. De a baba ettől még ugyanúgy elveszi az anya szervezetéből, amire szüksége van.

Adi, a "bejelentéseket" én is bírtam, bár nálunk főleg a férjemre hárult a feladat, valahogy én mindig picit zavarban voltam...Kép

Szóval nem is olyan "nagy" a 62-es body. Én csak abból indultam ki, hogy tesómnak elég picurkái voltak (az ő termetéhez arányosan). De apa mondta is, hogy megkérte az eladót, segítsen neki választani, na de ne a legkisebbet. Erre kérdezte a nő, hogy mekkorát kér, apa meg mondta, hogy honnan tudja, még az anyja hasában van, de a lényeg, hogy ne a legkisebb legyen...Kép Biztosan a férjem méreteiből indul ki (a mi családunkhoz képest magas, na meg a pocakját is szereti), meg ő szerinte inkább fiúnak tűnik, mert "hegyes" a hasam. Tényleg, szerintetek ebben van valami? Mármint, hogy az előre álló has fiúra utal, az oldalra szélesedő meg lányra.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Szilvi, jó lehetett az a dudor! Kép Tényleg jó, hogy figyel ránk a család, mindenki nagy izgalommal várja a legifjabb tagot, anyukám is teljesen be van pörögve, hogy újra "babázhat", pedig nővéremnél is a legkisebb még csak áprilisban lesz 3 éves.

Kerestem egy fotót, miközben rábukkantam a legifjabb unokaöcsém csecsemőkori képeire. Gondoltam teszek fel belőle, mert tök viccesen nézett ki, tesómnál az összes gyerek szőkén született, pedig mindenki barna a családban. A csecsemős nővérek is szőke hercegnek nevezték Andriskát, ő volt az egyetlen világos hajú baba. Rajtuk kívül én is csak barna hajú picúrt láttam.
Szóval ha sikerül, két kép a kis aranyosról, az egyiken még épp hogy megszületett, a másikon kb. 3 hónapos. KépKép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Mézgombi: nagyon helyes ez a naci, és a pocid még helyesebb Kép
Jól kiszúrt veletek a csöpség az UH-n, de lehet, hogy csak szégyenlős volt Kép
Az apud viszont nagyon jó fej lehet. Képzelem ahogy vásárolta a kis bodyt Kép

Doren: ez a kicsi egyszerűen tündéri. Most mekkora már? Kép

Múlt héten én is néztem kismama nacit, de a legkisebb méret is nagy volt rám. Viszont a jelenlegi ruháim már alig jönnek rám. Gr...

Ex: szorítok, hogy minden rendben legyen a diabetológián.

Adi: aranyos a csöpség. Olyan jó, hogy nektek van felvétel. Nekünk sajna még semmi. Se kép, se videó. Talán holnap rá tudom venni a dokit, mert megyek hozzá Kép

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Szilvi, Kisvirág Kép
Köszi KépKépKép!
adi77
 
 


Adi!
Jól vagyok köszönöm, kutya bajom. Sajnos ezért nem is érzem hogy más állapotban lennék. Minden nap figyelem magam a tükörben és várom hogy elkezdjen nőni a pocakom, de eddig semmi. Kép Pedig ma vagyok 13+2. Kíváncsi vagyok mikor kezdődik... Nem mintha szeretnék minél hamarabb bálna lenni, de ha az ember látja hogy nőnek oabent a dolgok, akkor talán nyugodtabb hogy minden rendben a babával. Lassan telnek a napok 2 uh között, legszívesebben minden nap megnézném hogy hogyan fejlődik...
Sajnos az álomkór még mindig gyötör, talán már kicsit kevésbé, de nagyon gyorsan elfáradok. Jó lenne ha már melegebb lenne az idő, akkor lehetne jókat sétálni, de így nem szívesen dugom ki az orromat. A nyár meg aztán végképp jó lesz, a költözést is hihetetlenül várom már. Sajnos a helyzet a jelenlegi helyünkön napról napra rosszabb. Tegnap szembesültem a problémával, hogy már az ágyunk alja is penészes... Kép De a maradék időt már guggolva is kibírom... És örülök, hogy a baba már az új lakásban tölti első otthoni éjszakáját.
Te is mesélj! Rajtad látszik már? Hogy érzed magad a bőrödben?

Kép
Kép
banya1
 
 


Adi, tényleg jó, hogy már van felvételetek a kicsiről! Jópofa lehet annyira picikén látni! Kép Nekem 12 hetes koráról van egy képem, nagy becsben tartom. Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


<pre>
Nick ék. Lakhely baba kora szülés várható kórház testvérek
Veráska 30 Siófok 28 hét 5 nap 2006.04.26 Várpalotai kh. elsö baba
Clair 32 Bp. III. ker 25 hét 5 nap 2006.05.17 SOTE I. elsö baba
Szgoron 23 Bp. XV. ker. 25 hét 4 nap 2006.05.18 Nyírő Gy. elsö baba
Acer 32 25 hét 0 nap 2006.05.22 Szt. István kh. fiú
(2004. 10. hó)
Satuk 30 Bp. I. ker. 25 hét 0 nap 2006.05.22 Kútvölgyi kh. elsö baba
Tjuca 27 Budapest 24 hét 6 nap 2006.05.23 Szt. Margit
Dr. Sztanyik L. elsö baba
Pannamari 25 Bp. IX. ker. 24 hét 4 nap 2006.05.25 Schöpf-Merei
Dr. Kósa Zsolt elsö baba
Mézgombi 24 Bp XIV. ker. 24 hét 3 nap 2006.05.26 Kiskunfélegyh. elsö baba
Doren 33 Bp. XII. ker. 24 hét 2 nap 2006.05.27 János kórház Laci
(2004. 01. 20.)
Csandy 34 Bp. XIV. ker 24 hét 2 nap 2006.05.27 Szt.Rókus kh. elsö baba
Judit_78 27 Bp. XI. ker. 24 hét 0 nap 2006.05.29 Schöpf-Merei
Dr. Arnold László 3. baba
Kari 27 Bp. XIII. ker. 24 hét 0 nap 2006.05.29 Schöpf-Merei
Sz.Gy. elsö baba
Hello 34 Bp. XII. ker. 23 hét 6 nap 2006.05.30 Budai Honvéd kh. Gábor
(1991.09.02.)
István
(2004.05.26.)
Tarhonyanya 31 Tárnok 23 hét 4 nap 2006.06.01 MÁV kh. elsö baba
Trita 33 Göd 23 hét 3 nap 2006.06.02 SOTE I. Lili
(2004. 06. 26.)
AnnAnn 30 Hatvan 23 hét 1 nap 2006.06.04 MÁV kh. Hanna
(2003. 11. 04)
Exdeus 23 Szeged 23 hét 1 nap 2006.06.04 szegedi Nöi Klinika elsö baba
Lreta 28 21 hét 5 nap 2006.06.14 szegedi Nöi Klinika elsö baba
Katus73 32 Békéscsaba 21 hét 4 nap 2006.06.15 B.csabai kh. Kata
(2002.10.23)
Norwell 24 Tét 20 hét 4 nap 2006.06.22 Győr P.A. kh. elsö baba
Babszem27 27 20 hét 3 nap 2006.06.23 Uzsoki kh. Zsófi
(2003. 09. hó)
Emy82 23 Szigetszt.m. 19 hét 2 nap 2006.07.01 István kh. elsö baba
Cila (Ildi) 34 Budapest 19 hét 0 nap 2006.07.03 Újpest
szülőotthon Levente
(2005. 01)
Esztianyo 36 Tampere
Finno. 17 hét 5 nap 2006.07.12 Tampere Norbert (98)
Renáta (99)
Kisvirág_30 30 17 hét 3 nap 2006.07.14 Schöpf-Merei elsö baba
Kanyin 33 Bp. X. ker. 16 hét 6 nap 2006.07.18 MÁV kh.
T.ZS. lány (2,5 év)
Amica 32 Sopron 16 hét 4 nap 2006.07.20 Soproni kh. 3. baba
Nyanya67 38 Budapest 16 hét 0 nap 2006.07.24 Szabolcs u. Balázs
(2002.12.)
Noémi22 27 Budapest 14 hét 3 nap 2006.08.04 elsö baba
Edina77 28 Debrecen 14 hét 2 nap 2006.08.05 Debreceni K.Gy. Kh. elsö baba
Banya 25 Pécs 13 hét 2 nap 2006.08.12 Pécsi Sz.Kl. elsö baba
Gira 24 Szeged 12 hét 6 nap 2006.08.15 SZOTE N.K. Réka
(2005.04.18)
Adi77 28 Pécs 12 hét 2 nap 2006.08.19 Pécsi Sz.Kl. elsö baba</pre>
annann
 
 


Banya: nekem sem látszott semmi 13 hetesen. Olyan 15. héten kezdett egy nagyon pici pocim lenni. Most sincs túl nagy. Éppen annyi, hogy a régi gatyáimat nem tudom begombolni, illetve kényelmetlenek. Aki nem tudja, hogy babát várok az csak max annyit mond hogy de teleette magát ez a csaj. Kép

Reménykedem, hátha holnap már lesz nekem is valami felvételem Kép

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Üdv!
Katus, muszáj későn ennem, mert későn fekvő vagyok (és későn kelő is). Igaz, hogy ebben a diétában elvben létezik UV (utóvacsi) is, de az a 160 grammba nem számít bele.
Meg egyébként is, legalább ennyi élvezet maradjon már nekem!!!! Kép
Mézgombi, az lemaradt a reggeli üziből, hogy Te tényleg olyan Mézgombis vagy. Kép
András tényleg olyan szőke herceges az első képen. Kép
Adi, jó, hogy így lett képetek. Olyan furcsa ilyen pici babát látni. Pedig én is csak most voltam 12 hetes.

A diabetológián minden ok, 1,5 órával evés után 5,1 lett a vércukrom, így inzulin egyelőre nem kell, csak a diéta. Egy hét múlva megint kontroll, gondolom, Ficergő születéséig ez így is marad.
Terhestanácsadáson is voltam, a méhszájam zárt, a doki vett hüvelykenet mintát. Uh-t most azért nem csinált, mert megbeszéltük, hogy szerda reggel 7-re elmegyünk a kórházba 4D-re, lesz videó és kép is, ugyanúgy, mint december végén. Ma beszerzek egy diabetikus csokit, hogy mocorogjon egy kicsit.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Szilvi, lehet, hogy van pelenkázó olcsóbban is, passz. Nekünk nem is lesz, mert nem tudjuk hova tenni.
Kádat sem veszünk, mert vettünk tappancsos "szűkítőt", ezt csak beletesszük a kádba, és lehet pancsiztatni majd a gyereket. Persze mindenek előtt tavasszal kizománcoztatjuk a kádunkat. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Szilvi, lehet, hogy van pelenkázó olcsóbban is, passz. Nekünk nem is lesz, mert nem tudjuk hova tenni.
Kádat sem veszünk, mert vettünk tappancsos "szűkítőt", ezt csak beletesszük a kádba, és lehet pancsiztatni majd a gyereket. Persze mindenek előtt tavasszal kizománcoztatjuk a kádunkat. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Exdeus, a mi esetünk nagyon egyedi, mármint hogy picike volt a gyerek. Mert régen még átlagosnak számított egy 2,8 kg súlyú babácska, ma viszont már 3,5 kg körüli a norma Kép
Egyébként felesleges 56-osnál kisebb rucikat venni, 56-osból sem kell sok, tényleg nagyon hamar kinövik. 56-osnál kisebbet én nem is láttam üzletben, nekünk is ez az egy darabunk volt, amit a barátnőmtől kaptam, nem is tudom honnan szerezte.
A baba miatt ne aggódj, kis "élősködők", elveszik, ami kell nekik. Én mondjuk nem fogytam, de még nem híztam semmit a terhesség eleje óta, de volt rajtam átalakulandó Kép)
Drukkolok, hogy oké legyen minden a diabetológián, írj, hogy mi volt!

Katus, neked is gondod van a cukroddal, vagy csak alapból nem eszel hat után? Mert akkor le a kalappal, én ezt sosem tudtam megállni. Mondjuk az életritmusunk (pontosabban a férjemé) sem olyan, hogy be tudnám tartani. Mert este hazajön, és még 8 és 10 között tuti vacsorázik, én pedig nem bírom, hogy csak nézem Kép
Gratula az ignishez, én nagyon imádom. Sokan mondják, hogy kemény a váltója, én pont ezt szeretem, hogy érzem, hogy váltok.

Adi, ha kicsit nehezen is, de kivettem a babót! Kép Nagyon édes. Most is kicsit irigykedem Rád, hogy tartjátok a nagy bejelentő körútjaitokat. Ez is olyan szép időszak.

Banya, nem irigyellek majd a bejelentés során. Biztos nem fog a plafonon röpködni a főnököd... De ezzel foglalkozz majd a legkevésbé. Anno engem is nehezen engedtek el, mielőtt eljöttem még megkérdezte a főnököm, hogy hogy gondolom, mit fogok csinálni (szakmailag) három év múlva? Mondtam, mit tudom én?!?!?!, hol lesz a cég három év múlva...

Mézgombi, szerintem nagy átlagban lehet bejön a pocak formája és a baba neme közötti összefüggés. Természetesen nem 100%-ban, de a környezetemben általában igaz volt Kép
Édes az unokaöcséd, szép hajjal született. A szülésfelkészítőn az apukák figyelmét direkt felhívta a szülésznő, hogy a legtöbb kisbaba kék szemmel születik, ami később változik. Így nagyon megkéri őket, hogy ott a szülőszobán semmi esetre se vonjanak le messzemenő következtetéseket, mikor megszületik a babájuk... Kép Kép

Kisvirág, januárban volt két éves. Holnap megpróbálkozunk egy miniovival...

Szilvi, lánynevünk jelenleg Virág Kép, a fiunknál is ez volt az alternatíva. Nektek, hogy fogják hívni a lányzót?
Bár épp a minap jutott eszembe, hogy kell azért tartalékba egy fiunév is, mert sosem lehet tudni, és ne a szülésnél legyek bajba Kép

Doren
24+2

Kép
Kép
doren
 
 


Exdeus, közben már írtad Kép Ez jó eredmény, még egy nem cukrosnak is álom ez az érték, nem?
Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Doren, nem tudom, hogy ez kinek álomérték, de elvben a terheléses vércukor 7,0-7,2-ig jó.
Holnap megyek éhgyomros vérvételre, ott meg megtudom, hogy mennyi az éhgyomri. Kép
Egyébként ari a szemszínes dolog, de én ettől függetlenül remélem, hogy ha a mi gyerekünk kék szemmel születik, nem barnul be, habár erre kevés esélyem van, mivel a barna a dominánsabb szemszín.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex, Kép És szuper, hogy elég a diéta!

Doren, majd én is felhívom a férjem figyelmét erre kékszem-dologra, mi ugyanis mindketten barnák vagyunk. Kép (Bár apáé kék, még rá foghatom. Kép )

Nekem ma egész nap fájt a fejem, már reggel így keltem. Délután is hiába aludtam egyet, semmi változás...Kép Remélem csak múló front miatt van...

Egyébként megint eltűntek a topikok, csak úgy tudtam írni, hogy hallgattam a tanácsra, és elmentettem a kedvencek közé. Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Üdv!
Hát néha többet eszek, mint 160 gr CH, de van amikor alig százat. Átlagban kijön. Kép Egyelőre jó ez így, én is jól érzem magam.
Én most fejfájós sem vagyok, de ez a száraz hideg nagyon kiakaszt, legalább hó esne... Így minden porcikám (főleg az ujjaim) csonttá fagynak.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!
Én a múltkori topikeltűnések után elmentettem a kedvencekbe, de ettől még nem tudtam írni. Ti hogy hozzátok elő a kedvencekből az eltűnt topikokat? Csak hogy 1ről beszélünk e én a profilomban a kedvenceknél kipipáltam a "gyermekek/magzatok kor szerin"-et.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Nyanya, én is csak írni tudtam, de amikor frissítettem, akkor megint nem jöttek elő a topikok. Szóval csak a saját uccsó írásomat láttam. Úgy rakd a kedvencek közé, hogy amit most látsz fent webcímet, azt negfogod, és behúzod a kedvencek közé, ami szintén fent van, gondolom explorert használsz. Lehet, hogy nem kellett volna ennyire részleteznem, de én magamból indultam ki. Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Mézgombi, köszi beraktam, akkor most várok, hogy eltűnjenek a topikok és kipróbálhassam. Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok.
Exedus: Örülök a jó eredményednek, és hogy minden rendben van.
Mézgombi: Tüneményes a picúr
Katus 73:
Konduktor vagyok, sérült gyerekekkel és felnőttekkel foglalkozom, de most már táppénzen vagyok itthon.

Kép
Kép
szõkemelinda
 
 


Nyanya, remélem használni fog, de azért jó lenne, ha minél később tudnád kipróbálni. Kép

Melinda, hogy-hogy táppénzen vagy? Lehet, hogy már írtad, de elfelejtettem, hogy hányadik hétnél jársz. Én is táppénzen vagyok, de ez kényszer megoldás, kirúgtak, így passzív táppénzen vagyok jobb híján...

Megnéztük dvd-n a Vejedre ütök 2 -t, hát elég fárasztó egy film...Megyek is aludni, mert jó későn van már!

Jó éjt Mindenkinek!

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Üdv!
Én meg itt fent csicsergek. Bezzeg tegnap háromnegyed hétkor nem akarózott felkelni - pedig muszáj volt, ma meg kipattantak a szemeim. Holnap, amikor megint fel KELL kelnem, biztosan nem lesz kellemes...
Épp most hallottam a rádióban, hogy a legkisebb női derék 38 cm...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Banya,
A fáradtság kérdésében teljesen együtt tudok veled érezni. Én is hamar hulla leszek. Megkértem a férjemet, hogy ma ne mennyünk sehova, a mh-ről irány haza. Jó volt a tegnapi vendégeskedés, de nagyon kifárasztott. A keresztszülők is a plafonon voltak az örömtől.
A nyári költözésnél azért vigyázz, ne hogy megeröltesd magad. Egy koraszülés nem tenne jót senkinek. Bocs, a riogatásért! Múltkor nem válaszoltál, a Király ház az ami a Búza téren épül? Időben át fogják adni?

Hát külső szemlélődő nem lát rajtam semmit, de ha nyár lenne és bikiniben sütkéreznék, akkor már hasonlítanék a jóllakott napközisre. Kép

Exdeus,
örülök, hogy minden oké és nem kell inzulinoznod! Kép
Én is örülnék, ha a kék szemet örökölné a baba. Az én családomban csak szürkés kék és rikító kék szeműek vannak, a pároméban mindenki őzike szemű. Kép Sajnos én is úgy tudom, hogy a barnák elnyomják a többit, de azért reménykedek Kép.

Mézgombi,
még simán lehet kék szemű gombi Kép! Az unokatesóméknál "zöld-barna" -ból lett kék. A nagyszülők között volt kék szemű. Ill. egy ismerősöméknél is ue. csak ott mindkét szülő barna szemű, mint nálatok. Kép
adi77
 
 


Adi, igen, jól tudod, már fent is írtam, hogy a barna szín a dominánsabb. De azért reménykedek. Én is úgy lettem kék szemű, hogy anyué barna, apué meg kék. Kép Persze az öcsémnek már barna lett a szeme. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Halihó Mindenkinek!
Adi! Akkor Te is vigyázz magadra és pihenj sokat! Én is próbálom azt tenni, és viszonyleg sikerül is, a férjem nagyon-nagyon rendes, ha kell mosogat, ha kérem, ágyba hozza a reggelit... tényleg sokat segít és nagyon megértő. Kép Így persze vigyázni fogok a költözésnél is, ha minden igaz, akkor már úgyis akkora hasam lesz, hogy nehez lesz mozogni...
Bocsi, nem vettem észre a kérdést, igen, a Király ház épül a Búza téren. Eredetileg március 31-ig kellet volna átadniuk, de sajnos ezt a határidőt kitolták július 31-re. Váltig állítják, hogy ezt már nem lépik át, ne is tegyék, mert akkor már nekünk is kötbért kell fizetniük. Szóval elméletileg augusztus elején költözés... érdekes lesz, mert én meg aug. 12-re vagyok kiírva... Kíváncsi vagyok mi lesz előbb... Kép Izgi nyarunk lesz!

Kép
Kép
banya1
 
 


Sziaasztok!
Bocsi, megint eltüntem, de annyi időm azért van, hogy képben legyek.. bár velem semmi sem történik,úgyhogy miről is meséljekKép
Adi! Felkeltetted az érdeklődésemet a programmal kapcsolatban, amivel felvételről csináltál képet, nekem is kellen, meg tudod adni a nevét?? most digitalizáltatjuk éppen az UHfelvételt, bár a doki mondta, hogy elég sz@r minőséget várhatunk csak.. mindegy, próba szerencse, ugye,,?
AnnAnn köszi a táblát, örömmel láttam, hogy még nem vettetek ki belőleKép.. csak hittem, hogy most már nem fogok itthon többet tanítani, mindenki most talált meg. Ez jó, ugye, mert nem két fillér a bébi, minden pénz kell, csak már annyi energiám van, hogy max. elolvassalak benneteket, és purcanok..
A babakocsi téma még mindig izgat.. ti tudjátok már, hogy milyen lesz? Asszem nem fogom megtalálni az igazit- kellene ha bírná a kirándulásokat- nagy kerekű terepre, de ez Swiftbe nem fér be.. miért nincs cserélhető kerékKép?
No mindegy, megyek..
Puszi!

satuk
 
 


Banya,
hát szurkolok, hogy minnél előbb be tudjatok költözni.Kép Azért elég necces lesz, pláne ha figyelembe vesszük, hogy a babák kb. 2%-a születik a kiírt időpontban. Boldog lehetsz, hogy ilyen rendes férjed van. KépSzerencsére én is számíthatok a páromra Kép, de tudom, hogy ez nem általános.

Satuk,
Több ilyen program is van... amit én kaptam az a POWER DVD. A digitalizálással egyébbként nem romlott a minőség, a hasi uh. erre volt képes Kép.
Ha engem kérdezel, MEGÉRI! Már mint átvenni. Én úgy örülök neki Kép! Legközelebb is csak kazi felvételt kérek és majd én azt a pillanatot merevítem ki amelyiket én akarok, nem kell a doki reflexére bízni Kép!
adi77
 
 


Sziasztok!

Mézgombi: nagyon aranyos a pocakod meg a nadrág is. Néztem a táblázatban, hogy hány hetes is vagy. Azt hittem előrébb mint én. Nekem nem viszi túlzásba. A hétvégén voltunk síelni (én csak néztem a hegyet) és több embernek fel sem tűnt a baba, csak amikor mondtam, hogy miért hagyom ki a csúszást.
Babakocsi: nekem legjobban a Graco Quattro Tour Deluxe tetszik. Van benne minden: mózeskosár, autósülés, lábzsák stb.... Össze is lehet csukni és elég jól fordul.

Szép napot
Clair
clair
 
 


Doren!
Nincs baj a cukrommal nem is volt soha, most sem kell majd csak egy kiflit és 2 dl tejet innom a 24 hetes vércukor vérvételen.
Azért nem eszem este 6 után mert így szoktam meg,(meg az sem elhanyagolható, hogy egészségesebb) ugyanis mi elég korán kelünk 7:30-kor kezdünk a munkahelyünkön a férjemmel.
Bár én jelenleg táppénzen vagyok azért fel kelek mert Kata lányomat én viszem gyalog az oviba 8 körül.
Ex!
A késői evéssel kapcsolatban, te tudod.Valószínű, hogyha majd megszületik a babád ő inkább korán kelő lesz.De legkésőbb amikor majd iskolába megy úgy is hozzá kell szoknia a korai keléshez és a korai fekvéshez, amit szerintem nem árt már újszülött korában elkezdeni.

Babkocsi: amikor a lányunk született akkor mi ccsak akkor vettük meg a baba kocsit amikor már 3 hetes volt, igaz októberben született és elég hideg volt úgyhogy nem vittem volna ki az utcára hamarabb. Nem mintha babonás lennék.

Kép

Kép
katus73
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?