Új privát üzeneted érkezett!

Saara! A múlt heti szülésfelkészítőn azt mondta a dietetikus, hogy ő nem ajánlja a málnalevél teát, hacsak nem ismered nagyon jól ezt a témát, azaz hogy mennyit kell belőle inni, milyen hatásra számíthatsz stb. Szóval ezek után kérdezem (lehet hogy kicsit hülye a kérdés), a teának még a szülés előtt van valamilyen hatása? Te éreztél valamit?

Kép
Kép
huncut
 
 


Era35,
nagyon köszi a sok hasznos infót.Kép

Indigo,
ha lehet szeretnék bekerülni a táblába, mindjárt küldök adatokat, köszi előre is.Kép

Kgiulia,
gratula az ikrekhez, jó egészséget, sok tejcsit!

most csak ennyi, dolog van, pusza,
Timici
timici
 
 


Üdv az új lányoknak!

KISMAMÁK:

<pre>
NÉV SZÜLÉS IDEJE TERHESSÉGI HÉT BABA BABA NEME/NEVE ORVOS SZÜLÉSZNÕ ÉLETKOR
Shine 2006.02.11 39 Második Zétény Dr. Vermes(Máv kórház) ? 29
Ágiboszi 2006.03.09 34+6 Második ? Dr. Szabó István Zsoldosné Eta 39
Dorka24 2006.03.16 34 Első Kisfiú Dr. Mericli ? 24
Huncut 2006.03.29 32 Első Sándor Dr. Tahy ? 27
Annácska 2006.04.04 31+2 Második ? Dr. Várbíró ? 24
Lilló 2006.04.29 28 Első Bálint Dr. Bánhidy ? 30
Pöttöm_Panna 2006.05.18 24+6 Második ? Dr. Bánhidy ? 29
Rita81 2006.05.12 24 Első ? Dr. Valent ? 24
Gabek 2006.05.24 24 Első Timi/? Dr. Bánhidy ? 30
Indigo 2006.05.27 23+4 Második Áron Dr. Vermes(Máv kórház) ? 29
Timici 2006.07.21 15+5 Második ? Dr. Radványi ? 31
Brikancs 2006.09.06 9 Második ? Dr. Valent ? 27</pre>

ANYUKÁK:

<pre>
NÉV GYEREK(EK) NEVE;KORA ÉLETKOR ORVOS SZÜLÉSZNÕ SZÜLÉSI MÓD KISTESÓ PROJEKT
Brikancs Lili (1999.04.30) 27 Dr. Valent Nem volt Hüvelyi Pocakban
Maszat <table>
Péter (2001.10.17)
Anna (2004.02.29)</pre> 29 Dr. Bánhidy Tóth Anna Császár Nem
Muter(Annamari) Balázs (2002.03.20) 30 Dr. Vermes Nem volt Hüvelyi Nem
Terika <table>
Botond (2002.05.31)
Zalán (2005.08.09)</pre> 32 Dr. Valent Dömötör Margit Hüvelyi Nem
Tjutka <table>
Bence (2002.09.22)
Dorka (2005.07.13)</pre> 28 Dr. Ács Nem volt Hüvelyi Nem
Krizsi Panna Krisztina (2002.10.16) 33 Dr. Vermes Nem volt (Bagóné Annamária) Hüvelyi Jövőre
Picus Andrea (2002.11.14) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Nem
Orsoly <table>
Lackó (2002.12.30)
Botond (2004.09.23)</pre> 30 Dr. Radványi <table>
Tóth Anna
Dömötör Margit</pre> Hüvelyi Nem
Hivett <table>
Klaudia (2003.01.03)
Emma (2005.02.28)</pre> 29 Dr.Gidai ? Hüvelyi Nem
Indigo Fanni (2003.01.21) 29 Dr. Vermes Nem volt Császár Pocakban
Timici Bence (2003.01.22) 31 Dr. Szendei(Sote I.) Nem volt Császár Pocakban
Piroska <table>
Zsombor (2003.01.23)
Szabolcs (2006.01.15)</pre> 30 Dr. Mericli Dömötör Margit Hüvelyi Nem
Fülescsacsi Szabolcs (2003.11.06) 26 Dr. Várbíró Nem volt Császár Nem
Ágiboszi Dani (2003.12.09) 39 Dr. Matányi Zsoldosné Eta Császár Pocakban
Nedinabp <table>
Bálint (2004.03.08)
Bence (2005.09.06)</pre> 28 Dr. Kazy Nem volt Császár Nem
K_gabi Beni (2004.05.29) 30 Dr. Bánhidy Nem volt Császár Igen
Shine Ádám (2004.06.04) 29 Dr. Vermes Dömötör Margit Császár Pocakban
Repa Anna(2004.07.29) 34 Dr. Vermes Ismeretlen Hüvelyi Idővel
Pöttöm_Panna Flóra (2004.08.02) 28 Dr. Bánhidy Berényi Gyöngyi Hüvelyi Pocakban
Icsilya Levente;Máté (2004.10.20) 25 Dr. Ujvári Nem volt Császár(35+0) Idővel
Emma8 Balázs (2005.04.28) 29 Dr. Ács Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Aysegül37 Aysegül (2005.05.11) 38 Prof. Asztalos Nem volt Császár Nem
Titti Klaudia Kitti (2005.05.12) 28 Dr. Radványi Tigyi Zsuzsi Hüvelyi Nem
Szilvi8 Virág (2005.05.23) 29 Dr. Sipos Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Akinorev Gergely (2005.05.24) 22 Dr. Gimes Dömötör Margit Császár Nem
Lini Lacika (2005.06.24) 30 Dr. Valent Hüvelyi Nem
Recece(Eszter) Virág (2005.07.02) 34 Dr. Valent Császár Nem
Anitq Zsófi (2005.07.12) 32 Dr. Radványi Tóth Anna Hüvelyi Nem
Dorka34 Benedek (2005.07.21) 34 Dr. Radványi Tóth Anna Hüvelyi Nem
Kgk Botond Olivér (2005.08.09) 26 Dr. Patai Gönczi Katalin Császár Idővel
Mea Lívia (2005.09.06) 26 Dr. Valent Nem volt Császár Nem
Szofec Balázs (2005.10.11) 34 Dr. Ács Zsoldosné Eta ? Nem
Vanília Ádám (2005.12.10) 25 Dr. Várbíró ? Hüvelyi Nem
Hatos Flóra (2005.12.12) 26 Dr. Takács Dömötör Margit Hüvelyi Nem
Osyne Fanni Noémi (2005.12.12) 30 Dr. Bánhidy ? Császár Nem
Joe Botond (2006.01.18) 23 Dr. Ács ? Hüvelyi Nem
Mesa Luca (2006.01.18) 24 Dr. Ács ? Császár Nem
Kgiulia Dorina Ilona és Lívia Mária (2006.01.28) 24 Dr. Ács Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem</pre>

Ha a táblába szeretnél bekerülni, küldj egy e-mail-t az adataiddal a profilomban levő címemre

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 

 
 

kedves Indigo
Köszi a javításokat
Lini

Kép
lini
 
 


Sziasztok,

Egy kérdésem lenne, remélem valaki tud válaszolni. Már írtam a "méhszáj"-as topikba is, de az úgy tünik kihalt.

Szóval, 19 hetes terhes vagyok. Tegnap a dokim megmérte a méhnyakat, méhszájat, azt mondta 4,7 cm, minden rendben, zárt a belsö és a külsö méhszáj is. Nem közlékeny, többet nem mondott. Nektek mond ez az érték vmit? Jó vagy rossz? Mi a normális érték?

Elöre is köszönöm.

Era
vadalma
 
 


Sziasztok!

Sara, Márti! Onnan tudom, hogy kevesebb a tejcsi, hogy mérem. Tudom, hogy nem kéne, de így vagyok nyugodt. Vagyis, mint a mellékelt ábra mutatja, egyáltalán nem vagyok nyugodt.

Zsu! Na, jó! Télleg megfordult a fejemben, hogy nem rendeltetés-szerűen eszed a tojást és a tejet.:-D De így már világos.

Era! Nem tudom, hogy ez az érték sok vagy kevés, de a lényeg, hogy zárt a k. és a b. méhszáj is.

Puszi

Szofec

szofec
 
 


Sziasztok,

Na úgy tűnik végre sikerült behozni a lemaradásomat.

Lilló
Beterveztünk egy utolsó nyaralást, mert imádunk utazni, de februártól már sajna nem repülhetek. a leszállás így sem esett túl jól, de az egy hetes pihenés mindenért kárpótolt :-)
Egyébként a Kanári-szigeteken voltunk. Ott jó tavaszi idő van most, olyan 22 fok körüli, így pont megúsztuk az év leghidegebb hetét. Tetszett, hogy a torna előtt kicsit felháborodott hangon odajött hozzám egy lány és megkérdezte, hogy szolizok-e. Gondolom elképzelt, hogy terhesen 2 naponta járok szoliba :-( pedig csak a nap sütött meg egy kicsit.

Kguilianak és Mesának is gratulálok!!!
Az előző levelemben nem bunkó voltam, és őket kihagytam, hanem nem jutottam el odáig, hogy ti is szültetek.Szóval utólag is jó egészséget és sok tejcsit kívánok, no és nyugalmas éjszakákat, már ha van ilyen :-)

Rita
Jobbulást neked! Én nagyon próbálok vigyázni magamra, mindig rétegesen felöltözöm, köhögőknek nem adok puszit stb. Bár ez egyre nehezebben megy, mert a télikabátom már elég szűk kezd lenni, szóval lassan inkább kigombolva hordom, de hát úgy meg nem nagyon melegít. Szóval már várom, hogy jobb idő legyen.
Jól olvastam, hogy Te még nem tudod a babád nemét? Nem vagy iszonyat kíváncsi? Én nem bírtam volna ki, hogy ne kérdezzem meg :-( Szerintem elég "meglepetés" lesz a fájdalom, de ha tudom, hogy fiú vagy lány lesz, akkor legalább addig el tudom képzelni, hogy miért is szenvedek.

Piroska
A szülés után valóban masszírozni kell a mellet, hogy több tejünk legyen? Vagy esetleg előtte is? Vagy ez inkább a beindítást segíti?

Ági
Nekem ma azt mondta a könyvelőnk, hogy idén már nem jár a havi 3000 Ft kedvezmény, mert azt beleépítették a családi pótlékba. Tudnál valami törvényt mondani, vagy egy weboldalt, ahol az le van írva, hogy aki elkezdte már kapni annak továbbra is jár? Szerintem csak lusta és nem akar vele foglalkozni. Én persze neked hiszek, de neki azt hiszem nem lenne hiteles infó, ha arra hivatkoznék, hogy "de jár nekem a havi 3000 Ft, mert a neten a lányok azt mondták", szóval le van ez valahol írva?
Nagyon köszi :-)

Krisszi
Mindenkinek fontos a babája és a kép is, de szerintem nem a kép ill. a film adás kell, hogy az erőssége legyen egy kórháznak. Én csak a genetikai UH-on kaptam egy képet a 19. hét körül, akkor is csak a fejéről.
Ha neked ez nagyon fontos akkor menj el egy 4D-s UH, ra akik direkt a filmre, képre vannak szakosodva és még jól meg is vizsgálnak. Ahol én voltam ott kaptunk 5-6 képet, DVD-t és alapos vizsgálatot is, és nagyon rendes volt az orvos is, mindz persze extra pénz, nekünk 8000 Ft volt, de hát az egészségügy elég rossz helyzetben van, úgyhogy akinek extra igényei vannak, annak sajnos többet kell erre áldoznia.
Szerintem a kórház inkább fejlesztésre, az orvosokra, a gyógyszerekre stb-re költsön, mint fotó papírra. Hiszen ezzel életet nem mentenek.

Van olyan köztetek, aki moziba jár a nagyobb gyerekével? Ugyanis lesz egy új Walt Disney film, a Bambi 2. amit mi most szombaton premier előtt bemutatunk a MOM Park mozijában. Amúgy csak majd jövő csütörtöktől adják a mozik. Ha szeretnétek megnézni mindenki előtt, akkor írjátok meg nekem legkésőbb péntek délig hogy hányan jönnétek, és a rendes neveteket is, mert név szerint engedjük be az embereket. Ja a jegyeket persze ajándékba kajátok, tehát ingyen családi mozi :-)

Húúú beindult a "gépelőm", de annyira örülök, hogy ennyi minden történt veletek.

Na most már inkább elmegyek aludni,

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


sziasztok!

Szofec, nem azért, de szerintem hagyd abba a mérést, ettöl csak beparaztatok magad és ez semmiképp nem segit, söt! Ne stresszeld magad!

Huncut, jartam én is régebben a felkészitöre és akkor se tamogatta tulsagosan a dietetikus Kép én ezt természetgyogyasszal beszéltem meg. Ö ajanlotta ezeket a mennyiségeket. A tea ugymond felkészit a szülésre. én annak tulajdonitom azt, hogy elég gyors szülésem volt. Több joslofajasod is lehet töle, az is segiti a szülés folyamatat (nyilik a méhszaj). Par baratnömnek is bejött. Persze nem tudhatjuk, mi lett volna, ha nem isszuk, de én azt hiszem legközelebb is igy fogom csinalni Kép

Era, huuu, nekem sosem mért ilyeneket a dokim... Szerintem ne foglalkozz vele, biztos szolt volna, ha gond van.

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Gabek!

Te hol voltál 4D-s UH-on?

Egyébként más kórházakban miért jut fotópapírra?
A híres SOTE-n meg nem? Szerintem ezt a kérdést le is zárhatjuk, elég nevetséges szerintem, hogy azt mondják, pont most fogyott ki, mikor bárkivel beszélek aki ide jár, mind arról panaszkodik, hogy ők sem kaptak. Akkor mitől fogy el? Egyik barátnőm másfél éve itt szült és a 9-hónap alatt 1x (!!) volt papír a nyomtatóba....ez azért vicces nem?
A fotópapírra szánt pénzt a kórházak szerintem nem azoktól az osztályoktól veszik el ahol életet mentenek. (sürgöséggi ellátás vagy intenzív osztályok)Az a pénz sose kerül ide és fordítva.
dóri80
 
 


Csajok,

Az AFP-s vérvételre be kell menni a klinikára?
Ott veszik le?
dóri80
 
 


Huncut köszi az infót!
Gabek, ne érts félre, véletlenül sem hiszti vagy ilyesmi ez a fénykép dolog nálam, csak zavar, hogy máshol automatikus itt meg fizetés ellenében SINCS. Öncélú mozizásKép miatt nem szeretném még egy extra UH-nak kitenni a gyerekemet, mert sajnos egyáltalán nem 1000% hogy egyáltalán nem károsítja a magzatot. Tényleg lezárhatjuk ezt a témát, de közgazdászként lennének ötleteim jelen - valóban pitiáner - probléma megoldására.KépAki képet akar - fizessen!

Más téma, pár éve (2001) még azt hallottam, hogy a SOTE II-n EDA-t csak 1 (egy) darab aneszteziológus tud adni. Erről hallottatok valamit?

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok,

Dóri
Az AFP-s vérvételt is megcsinálják a klinikán, de ha Te máshova szoktál járni akkor ott is megcsináltathatod.
A XII. kerületben az Istenhegyi úton voltam 4D-s UH-on. Előre be kell jelentkezni és így nem kell órákat várni.

Krisszi
Tavaly szeptember óta Budapesten 3 vagy 4 kórházban csinálnak integrált genetikai szűrést, a "mi" kórházunk kivételével mindenhol fizetni kell érte 30-40.000 Ft-ot. Nálunk ez "jár" ha beutal az orvosod. Szerintetek mi a fontosabb ez vagy a fotopapír?
téma lezárva részemről is.


Nem tudom kiírta, de olyasmire emlékszem, hogy nem szabad citrusféléket inni, mert az allergiás tüneteket okoz. Ez csak a szoptatási időre vonatkozik, vagy már a terhességre is? Ezen aggódtam egész eset, mert én ugyanis én nagyon szeretem a narancslevet és általában azt is iszom, de erről is le kell, hogy mondjak?

Üdv,

Gabi

Kép

Kép
gabek
 
 


SziasztokKép

Gabek most csak neked irok infot:

Az APEH oldalán van állásfoglalás vagy mi rá, idemásolom neked:

"A családi kedvezmény elszámolhatósági szabályaiban jelentős változás következik be, ami szerint 2006 évtől, a gyermekenként elszámolható 4.000.-Ft-os havi adókedvezmény csak a három, vagy annál több eltartottat nevelő családokban érvényesíthető. 2006 évben is eltartottnak minősül a magzat, azonban ha 2005 december 31.-én magzati állapotra tekintettel családi kedvezményt már lehetett érvényesíteni, akkor erre a magzatra - függetlenül attól, hogy a családban van e három vagy több eltartott - a 2005 évi szabályok szerinti kedvezmény érvényesíthető a családi pótlék jogosultságának megnyiltát megelőző hónapig. Ez azt jelenti, hogy a 2005 december 31.-én magzanak minősülő születendő gyermekre tekintettel elszámolható kedvezmény mértékét a 2005 évi szabályok szerint (egy gyermek esetén havi 3 ezer forint, két gyermek esetén havi 4 ezer forint, míg három vagy több eltartott esetén havi 10 ezer forint) kell még elszámolni."

Többiektől bocsi, de fogok jönni majd ha elaludt Dani és irok mindenkinekKépKép

puszi
Ági
35

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok Lányok!

Dr. Takács György-ről tudna nekem valaki infot mondani? Ismeri valaki, ill. szült nála valaki közületek?

Köszi, Almodo

Kép
almodo
 
 


Sziasztok!
Krisszi! A soteI.-en kapsz fotot, ha fizetsz. De szerintem sem alap, hogy adjanak, Persze egy kismaminak nem esik jól, ha nem tudja mutogatni a kis fototit, de hidd el, máshol sem adnak automatikusan, és kisebb gondjuk is nagyobb annál, hogy fotopapírokkal kedveskedjenek.
Sajnos az érzéstelenítéssel kapcsolatban azt kell mondjam, hogy én is úgy tudom, hogy van olyan, hogy csak 1 orvos tud eda-t adni, az meg épp fontosabb esetnél van elfoglalava. A klinikán amúgy sem preferálják az eda-t, már amennyire én tudom. Ha itt visszaolvasol egy pár szüléstörténetet, akkor találsz bőven olyat, hogy eda szóba sem került, úgyhogy én a helyedben nem venném 100%-ra, hogy kapok. Én sem kaptam, mások sem, de túléltük. Sőt... Nem akarlak ijesztgetni, de jobb ha erre is fölkészülsz. Nekünk, amúgy tavaly a felkészítőn ezeket világosan kifejtették .
Zsu
zsuzs74
 
 


Zsu!
Nem tudod véletlenül mikor indul ilyen felkészítő.
A kismamák hány hetes terhességi kortól járhatnak?

Gabek! Köszi a választ. Talán a 12.-hetes ultrahangra ilyen 4D-sre megyek majd.
dóri80
 
 


Sziasztok,

Köszi. Csak azt nem értem, hogy a dokim miért cm-ben adta meg az értékeket, másoknak pedig egy négyjegyü szám jelzi a méhszáj állapotát pl C3000, ez az optimális érték. Persze ettöl sem lennék okosabb, de miért nem magyarázza el az orvosom, nem tudom.

Era
vadalma
 
 


Ági
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!!!!!


Dóri
A tanfolyamba bármikor bele lehet kapcsolódni, hiszen nem egymásra épülnek a témák.
Tehát minden kedden 14,30-tól van. Jövő héten A méhen belüli diagnosztikaszorongás csökkentő hatásairól lesz szó, illetve a UH ésegyéb rutin vizsgálatokról.
Minél hamarabb kezdesz el járni annál több infód lesz azt használni is. És mindenfélét lehet kérdezni is, ami szintén nagy segítség.
Azt hiszem áprilisban indul újra, de azt is teheted, hogy most elkezdesz járni és a következőnek csak az elejére mész majd.

Én ha már 8 hetesen járhattam volna akkor is elmentem volna, mert pl. a múlt héten volt szó a kajálási dolgokról, amit egy dietetikus tartott, de hát én már túl vagyok a terhesség felén, ezért ilyenkor ez már nem tud túl hasznosat nyújtani, de te tudod.

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Ági
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!!!!!


Dóri
A tanfolyamba bármikor bele lehet kapcsolódni, hiszen nem egymásra épülnek a témák :-)
Tehát minden kedden 14,30-tól van. Jövő héten A méhen belüli diagnosztikaszorongás csökkentő hatásairól lesz szó, illetve a UH ésegyéb rutin vizsgálatokról.
Minél hamarabb kezdesz el járni annál több infód lesz azt használni is. És mindenfélét lehet kérdezni is, ami szintén nagy segítség.
Azt hiszem áprilisban indul újra, de azt is teheted, hogy most elkezdesz járni és a következőnek csak az elejére mész majd.

Én ha már 8 hetesen járhattam volna akkor is elmentem volna, mert pl. a múlt héten volt szó a kajálási dolgokról, amit egy dietetikus tartott, de hát én már túl vagyok a terhesség felén, ezért ilyenkor ez már nem tud túl hasznosat nyújtani, de te tudod mikor van kedved/időd elkezdeni.

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Gabek!

Köszi szépen. Megprobálok eljutni, csak ez a kora délutáni időpont Kép Sajnos én olyankor dolgozok.
Ez a foglalkozás a II.es épületében van? Azon belül hol?

Üdv, Dóri
dóri80
 
 


Sziasztok!!!
Rég voltam, nagyon rosszul voltam:-))Sajnos ez a pár nap rosszul telt, de voltam vérvételen, meg a védőnéninél:-))

Rita ma nem megyek Valent dokihoz, majd február közepén csak:-))

Képzeljétek ma a gyomorszáj mellett kis nyilamlásokat éreztem , szerintetek mi lehetett? Olyan fura volt:-)) Lilivel ilyen is késöbb volt. Bocsi hogy ilyeneket írok, de most minden olyan más mint az elöző terhességnél:-))

Ági
megadom mégegyszer az e-mail címem, lehet hogy akkor nem jól írtam le: bogarbrigitta@freemail.hu, ha tudsz írsz nekem és még egy kérdés, ha kirúgnak, de bizom benne hogy nem, de ha mégis akkor is jár a gyed? Remélem jól vagy:-))

Puszi mindenkinek!!!
Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok!

Szofec, szerintem se méregesd, tök sok idő és nyugtalanság. Inkább a pelusok számát nézd, és ha sír szoptasd meg. Akkor baj nem lehet. Ne törődj azzal, hogy esetleg még csak fél óra telt el az előző szopi óta. Lehetséges most van az az un. növekedési ugrás, amikor több szopira van szükség, de ne aggódj, a tej elég hamar beáll arra a mennyiségre ami kell. Nagyon fontos, hogy sokat igyál és minőségi kajákat egyél. (mondom én. aki csokin és chips-en éltem, mert az mindig kész volt, nem kellett megfőzni, ha nem volt időm)

Gabek, Kanári szigetről nincs fotó?
Egyébként egy kismami ismerősöm szoláriumozott terhesség alatt (ésszel), nem lett a gyereknek semmi baja.
A felkészítőn azt mondta a dietetikus, hogy a citrus-félék okozhatnak allergiára hajlamot, terhesség alatt azok egyenek sok citrus-félét, akik mediterrán égöv alatt élnek.Kép
A lényeg: kis mennyiségben sem a terhesség, sem a szoptatás alatt nem okoz problémát.

Márti

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


+ itt van pár kedvenc kép Ayséről. Jól halad a török nyelvvel, bár az apukája keveset beszél vele az anyanyelvén. Ha jó kedve van be nem áll a szája, de most a fogak nagyon zavarják. Nem tudtam, hogy szinte megállás nélkül nőnek ki!!
Végre kinő valamelyik, rögtön bújik a következő utána, semmi pihi!Kép
Kép Kép

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Sziasztok!

Gabek, az integrált genetikai szűrést hanyadik héten végzik? milyen vizsgálatokat tartalmaz? Neked megcsinálták?

EDA: kicsit gázos a helyzet, azt hittem, h ez mindennapos eljárás. Nem akartam feltétlenül, csak jó lett volna a tudat, h ha minden kötél szakad, ott az EDA a végszükségben.

Üdv,
Kriszta

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Szia Aysegül!!

Ayse gyönyörűűű szép!!! Nagyon szép gyermeked van gratulálok!!!:-))

Puszi
Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Marti, Ayse na-gyon cuki! olyan kis pörgös csajnak tünik! Kép

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


BrikKép

Este majd ujra irok neked, mert azóta kaptunk egy jó kis virust és mindenem elszállt amit irtam addig, szal ujra kell fogalmaznom a dolgot...

JAh és még egy dolog, ha nem határozott időtartalmu szerződésed van, akkor NEM RUGHATNAK KI!!! mert védett vagy a terhesség miatt. Határozott idejű szerződésnél meg a szerződés lejártáig kell hogy alkalmazzanak. Vagyis ne izgulj, ha ilyenre akarják adni a fejüket akkor akasz a nyakukba egy kis pert és máris meggondolják magukatKép

MártiKép
Csodaszép a lányodKép A fogzásra meg használd a chamomillát, nagyon sokat tud segiteni és nyugisabban vészeli át a fogzást a jánykaKép

Üdv minden uj maminak, tök jó hogy nő a létszámKépKép

A többi majd jön részletekben, ahogy jut időm a géphez ülni Kép

puszi
ÁGi
35

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Köszönjük szépen a dicséreteket!
Amilyen szép, olyan rossz. Na, nem, de nagyon eleven. Tényleg pörgős, egész nap meg sem áll.

Ági, megijedtem, hogy milyen vírust kaptál be! Tényleg már akartalak kérdezni erről a chamomilláról. Ez homeos gyógyszer? Mert akkor nem is mindegyik patikában kapom meg?
És milyen higításban kell alkalmazni? Jó lenne valami természetes gyógymód, mert a dentinoxnak pár perces hatása van, Panadolt meg nem adnék nyakra-főre, tönkreteszi a májat.
Márti

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Almodo, Krisszi!

Én Takács dokinál szültem!!!...Szerintem nagyon jó fej, nekem nagyon bejött...ha gondoljátok kérdezzetek, szívesen válaszolok...

Lányok!
Kicsit aggódok, ezért fordulok hozzátok. Az elején voltak szoptatási nehézségeim, mert sebes, véres volt a mellbimbóm. Szerencsére ez meggyógyult, viszont most meg azt érzem néha szoptatások között, hogy eléggé bizsereg a mellem...mintha kicsit fájnának a mirigyek..lehet, hogy éppen tellik-?!...nektek volt vagy van ilyen?...s elég mirigyesnek is érzem a mellem...ami aggaszt, mert kiskoromban volt egy jóindulatú daganat a mellemben, amit kivettek és azóta azon képzelgek, hogy most se a mirigyet érzem, hanem valmi gáz van. Ti éreztetek hasonlót?

Hatos
hatos
 
 


Sziaszttok!!

Ági köszönöm előre is a leveled!! És azt is hogy megnyugtattál:-))
Ha jól értem a számítógéped virusos lett az nem jó, nálunk is volt a múltkor ilyen és mindenünk elszállt!!!! Sajnos:-))
Örülök, hogy jól vagy!!

Puszi!!!
Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Hatos, szerintem teljesen normalis a bizsergö érzés, nekem is van... Néha kis szuro fajdalmat is szoktam érezni. Szerintem ne aggodj, végül is kis tejgyarak vagyunk Kép

Agi, mit kezdenénk nélküled Kép? Engem is érdekel a chamomilla, bar nem aktualis még, de én is inkabb valami természetest hasznalnék, ha jönnek a fogacskak.
Nem tudsz egy jo homeos könyvet ajanlani?

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Hatos! Ez a tejci termelődéstől van. Nekem is volt hónapokig, nem csak az elején. Ha ettem egy jóízűt, rögtön elkezdődött. Zsu
zsuzs74
 
 


Ayse! Nagyon husi a kiscsaj! Tiszta apja!
Lenne egy kérdésem. A habszőnyeget hol vettétek? Mi ajándékba kaptunk egy csomagot, de betűs, és a színek sem ilyen jók. Meg annyira büdi, hogy nincs kedvem kitenni. A tiétek nem volt büdi?
Köszi, Zsu
zsuzs74
 
 


Sziasztok Kép
Ági Kép
Már azt hittem valami baj van veled. Ide is, meg a másik topikba is ritkán írsz Kép
A vérnyomiddal minden oké?

Indigo Kép
Úgy néz ki, hogy kisfiunk lesz és ha minden igaz a Donát nevet kapja majd Kép
Ja és tegnap betöltöttem a 25-öt Kép Kérlek ah van időd javítsd a táblában Kép Köszi

Aysegül Kép
Nagyon édi a kislányod Kép Jól megnőtt már Kép

Zsu Kép
Szerintem mindegyik hab-tapi lap büdöa az elején, de hamar kiszellőzik Kép
Annó én lemostam mindegyiket fertőtlenítővel, úgy jobb volt Kép

Üdv az új kismamiknak, bár még én is újnak számítok Kép
A felkészítőre tényleg érdemes járni. Igaz nekem ez már a második babám, de még mindig tudnak érdekeseket mondani Kép
Képet én sem kaptam a klinikán az uh-król csak, akkor mikor gond volt Kép
A szöveg nálam is mindig az volt, hogy épp kifogyott a papír, illetve, hogy rossz a videó és ezért nem tudnak felvételt csinálni.
Azért ez szomorú, de már beletörődtem Kép

Szép álmokat mindenkinek Kép

Annácska 31+3

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Gabi!

Igen, kíváncsi vagyok, de azért még bírom... Tudod,a sógornőmnek "rosszat" mondtak - na, nem rosszat, csak azt, hogy fiú (kétszer is megerősítették), és lány lett. Na ezt nem szeretném semmiképp - hogy beleélem magam az egyikbe, és a másik lesz. Persze a 4D-s nem téved, de arra meg apának nincs kedve menni, mert fél, hogy nehogy ártson (?!), illetve neki nem tetszenek azok a fotók, mert azt mondja, hogy olyan kis ufók rajta a bébik. Szerintem nem, de tiszteletben tartom, amit gondol, az ő babája is a pocaklakóm. :-)

Annyira jó neked ez a Kanári szigetek! Képzeld, nekem pont ott lett volna konferenciám, kb pont egy héttel azelőtt, hogy ti utaztatok - de a család ezt is megtorpedózta (anyukám iszonyúan fél a repüléstől, és rettegett, hogy bajom lesz - meg neki a várandósságával is sok baja volt, és ezért félt engem nagyon). Hát ez van.

Jó lehet a Bambi 2, de nekem még nincs gyerekem (csak a pocaklakó), úgyhogy nem akarnánk elvenni a helyet a gyerekesektől. Nem is tudtam, hogy céged ilyenekkel is foglalkozik. :-)

Ági!
Nem is tudtam, hogy védettek vagyunk terhesség alatt, és nem rúghatnak ki. Én meg azt hittem, hogy milyen kedves a cégem (egyébként tényleg kedvesek), de ezek szerint joguk sem lenne rá...?

Hogy viseled magatokat egyébként? Jössz jövő héten a felkészítőre?

Brik! (Kicsit most off-topic leszek, bocs!) Mintha láttam volna a neved a kispesti Szegletkő cukrászda fórumán. Te voltál az? Tudod ajánlani a cukrászdát?

Vissza a topic témájához: szerintem a nyillalások normálisak, én még ugyan csak az elsőt várom, de nekem is húzódott itt-ott, már az elején is.

Annácska!
Boldog szülinapot!

Lilló! Tájékoztatlak, hogy már szinte meg is gyógyultam. :-) A kamillás gőzölés csodákra képes! :-) Jövő héten jövök én is tornázni (már hiányzik).

Sziasztok!
Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok!
Hatos, örülök, h ilyen pozitív a véleményed róla!!! Szerintem is nagyon kedves és segítőkész, de ugye én még nem szültem nála, szóval fogalmam sincs h milyen lesz. A vajúdáskor gondolom benéz egyszer-egyszer, de nincs ott folyamatosan. EDA-ról volt szó? Kaphattál volna? Türelmes volt veled?
Dömötör MArgit volt a szülésznőd, ugye? Õ milyen?
Üdv mindenkinek!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok Lányok!

Márti: Aranyos a kislányod, a kis Ayse. Az nagyon jó, ha már gyerekként két nyelven megtanul beszélni, biztos nagy hasznát veszi majd az életben Kép Az öcsém dolgozott kint Törökországban, azt mondja, hogy nem nehéz a nyelv, hamar meg lehet tanulni. Ja, és nem tudtam nem észre venni, hogy ugyanolyan a csempétek a fürdőszobában, mint nekünk (Istenem, de tipikus nő vagyok Kép )

Gabek: Örülök, hogy jól telt a "nyaralásotok", bár közben már kiderült, hogy én hallottam a Ti nyaralásotokról más forrásból Kép Csak eddig nem tudtam, hogy van egy közös ismerősünk Kép

Rita: Jó, hogy jobban vagy, és köszönöm a tájékoztatást Kép Nekem most olyan szinten be volt duzzadva az orrnyálkahártyám, hogy két napja nem aludtam, mert folyton arra ébredtem, hogy fulladozom. Aztán tegnap mondta jógán az oktatóm,hogy ez gyakran előfordul a várandósság alatt és hogy ne kamillával gőzöljek, mert lehet nem tesz neki jót a nedves, hanem szárazon melegítsem sóval, vagy infralámpával. Este melegítettem is rá sót, és reggelre lehozott belőle egy csomó csúnyaságot, szóval mostmár jobb. Amúgy nem vagyok megfázva, nem köhögök, nem is folyt az orrom, csak olyan érzés volt, mintha az orrmandulám be lenne gyulladva (ami már nincs meg).

Szép napot Mindenkinek!
Lilló (28+1)

lilló
 
 


Sziasztok!

Ha én császáros leszek, nekem nem kell málnalevél teát innom, nem?
Ez hamarabb be is indítja a szülést, vagy csak erősíti és gyorsítja a szülést?

Mostanában van olyan egyre többször, hogy lezsibbad pár pillanatra valamelyik combom.
Tudtok erről valamit mondani?

Szép napot!

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 


Krisszi!

Én mikorra ki voltam írva, ő pont Debrecenbe volt valami konferencián, ugyhogy mondta, hogy akkor ne aznap szüljünk, ok?!...mondanom se kell, hogy kicsit paráztam, h nem is lesz ott...de lehet, h visszajött volna, ha riasztás van...
Szerencsém volt, mert hétfő reggel 5 kor folyt el a magzatvíz és ezért mire a kórházba értünk és már fájásaim is voltam, addigra már a normál munkanapja miatt amugy is bent volt Takács doki...nekem a kezdetektől benézett ugy óránként..rendelés ide vagy oda...szal nagyon megnyugtató volt...azt nem tudom, hogy riasztásra hogy reagál..
Igazából a szülésznőnek van nagyobb jelentősége, hisz ő van ott a kezdetektől...a végéig..
Én 5 kor felhívtam hajnalban még az ágyból és mondta, hogy irány a kórház..nekünk egy utca a SOTE II, igaz nem siettünk, de ő mire beértünk már ott volt.
Nekem kézzel tágított (mert még nem indultak meg a fájások), ami nagyon fájdalmas...az egész szülésből az volt a legrosszabb, de megbíztam benne és azt gondoltam, hogy erre valószínű szükség van...egyébként egy kemény nő, már levezetett több ezer szülést...
Attól függ te milyen tipus vagy...nekem benn volt a párom és nem volt szükségem a szülésznő részéről dajkálgatásra...ő egyébként sem egy dajkálgatos típus...inkább olyan, aki megmondja, hogy szedd össze magad...
Egyszer kérdeztem tőle, hogy ennél még fog jobban is fájni...erre azt mondta, hogy ha ezt ilyen nyugodtan meg tudom kérdezni tőle fájás közben, akkor igenKép))
Én EDA-ról nem beszéltm igazán, mert nem is akartam...de őszintén szólva nem hiszem, hogy nagyon a hívei az efajta fájdalomcsillapításnak.

Hatos
hatos
 
 


Halihó! Rég jártam erre, s úgy látom, hogy többen is jártok a tanfolyamra keddenként. Én kihagytam a dietetikus előadását, bár amiket itt olvasgatok róla teljesen elbizonytalanít! Mindenki mást mond, hogy ezt edd,meg azt ne edd. A férjem tejcukorérzékeny, és szénanáthás, azt hiszem elég ok az aggódásra, ha még hozzáveszem, hogy van a családjában lisztérzékenység is. Ha most el kell kezdenem azon is filózni, hogy nem jó a citrusféle, a tejtermék stb. akkor mit egyek? valaki segítsen

Kép
anid
 
 


Gratulálok az újdonsült anyukáknak és apukáknak a gyönyörű gyerkőcökhöz!!

Krisszi szia!
EDA
Lent a szülőszobán az orvosom beküldte hozzám Fontányi dokit, ő elmondott mindent. Kérte, hogy várjunk még egy órát és akkor majd meglátjuk. Ha ilyen jó ütemben tágulok, akkor nincs értelme. Nem próbáltak lebeszélni róla. Azt is mesélte, hogy mindig megpróbálják úgy megoldani a dolgot, hogy legyen legalább egy orvos, aki beadhatja, tehát gondolom nem ő az egyetlen. Az egyetlen pillanat, amikor a párom majdnem rosszul lett, az az EDA beadásakor volt. Kicsit elfehéredett a drágám.
Én nagyon féltem a szüléstől és ezért kértem és egyáltalán nem bántam meg.

Üdv
Hédi
gyurmanó
 
 


Krisszi!
Nekünk a tavalyel&#337;tti felkészít&#337;n azt mondták, hogy elméletileg minden team-ben van olyan anesztes orvos, aki be tud adni EDA-t, tehát "elméletileg" bármikor van rá lehet&#337;ség. Azóta csak nem lettek kevesebben. Kép

Gabek!
Én csak a szoptatásnál hallottam, hogy óvatosan kell bánni a citrusfélékkel, terhesen szerintem nem okozhat semmit.

Indigo!
Módosítanál a táblában légyszi? Közben betöltöttem a 30-at, és kiderült, hogy Patrik. Kép Kép

Lányok, ti kb. hanyadik héten választottatok szülészn&#337;t? Már nem emlékszem, Flórával hogy volt.

sziasztok
PP
pöttöm_panna
 
 


Gyurmanó, Pöttöm Panna!
Köszi a válaszotok! Nekem elég a tudat is, h van lehetőség rá, amúgy - most - azt mondom, hogy nem szeretnék semmilyen fájdalomcsillapítást. Persze majd augusztusban a szülőszobában lehet h mást mondokKép Képzeljétek, az egyik barátnőm az első babát simán megszülte, a másodiknál pedig nem bírta EDA nélkül. Érdekes...


A következő tanfolyam ugye áprilisban indul?
sziasztok,
Kriszta

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Lilló!

Igen, ezt én is hallottam, hogy várandósság alatt gyakori az orrdugulás. És a kamillával is vigyázni kell, úgy 11 hetes lehettem, amikor kezdtem benáthásodni, és jól kamilláztam egyet. Másnapra semmi hangom nem volt! Most is azért vártam pár napot, hogy múljon. De nem múlt, a kamillától viszont nagyon érzhetően javult. Úgyhogy úgy látszik, most nekem ez jött be. A sót hogyan kell egyébként rárakni?

Anid!
A dietetikus szerintem nagyon megnyugtató volt: azt mondta, hogy az arany középút a lényeg, nem kell szélsőségesen étkezni, diétázni, vegetáriánussá lenni, és akkor oké. Kis mennyiségben bármit ehetsz. Nekem legalábbis ez volt a konklúzió.

Dorka! A görcsölés a végtagokban elég gyakori a várandósság alatt. Magnéziumot (MagneB6) és/vagy kálciumot szoktak szedni rá, attól ritkul. Nem tudom, hogy "zsibbadás" alatt mit értesz, de szerintem ez is ilyen görcsöcske lehet.

Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Dorka: Nekem a karom görcsöl be éjszaka néha, de reggelre el szokott múlni. Ha elfelejtem bevenni a MagneB6-ot, akkor szokott előfordulni jellemzően.

Anid: Kár, hogy kihagytad azt az előadást, nekem nagyon tanulságos volt. A legnagyobb tanulság az volt benne, hogy ne foglalkozzak azzal, hogy honnan mit hallok, mert a fele hülyeség Kép Lényegében a nyers húson, nyers tojáson kívül nem vagyunk semmiről letiltva, vannak még nem ajánlottak, mint pl a szénsavas italok, alkohol...stb. Ahogy Rita is írta, ha kis mennyiségben fogyasztasz, akkor ehetsz mindent, ami jól esik. Tejterméket fogyaszthatsz nyugodtan, ha pasztőrizált, vagy forralt tejből van. Sőt, kell is fogyasztani, mert kálcium forrás. Citrusféléket is ehetsz bátran, mert azok meg tele vannak C vitaminnal, és rosttal. Remélem segítettem Kép

Rita: A sót megmelegítem egy kislábosban, és utána beletöltöm egy régi zokniba, amit összekötök, aztán így rakom az arcomra, addig tartom ott, amíg ki nem hül, illetve néha, amikor túl meleg, akkor leveszem, majd visszarakom. Régen mikor arcüreggyulladásom volt, akkor csinálta ezt nekem anyukám, úgy néz ki most is bevált Kép
Most olvastam vissza részletesen, láttam kérdezted mit sütök (ez múltkor elkerülte a figyelmemet) mostanában egyébként leginkább semmit, mert nagyon lusta vagyok, ha van egy olyan napom, amikor itthon vagyok. Inkább legyőzöm a süti irányi vágyamat. Kép

lilló
 
 


ha már az evésnél tartunk! titeket nem kergetnek az őrületbe azzal az idióta kérdéssel: "Na és hány kilót híztál már?" Eddig azzal csesztettek a melóhelyen, hogy milyen vékony vagyok (ami nem iaz, csak szúrta a sok termetes asszonyságnak a szemét), most meg, hogy mennyit híztam a 4 hónap alatt. mondtam nekik, hogy ha 180 cm lennék valószínüleg fel sem tünne senkinek az az 5-6 kiló ami rajtam van! Hű de idegesít néha ez a gágogás!

Kép
anid
 
 


Szia Anid!

Nekem az volt a furcsa, hogy a nőgyógyászom szinte első intelme az volt, hogy "Nem kell elhízni! Maradjak ilyen, amilyennek megszokott!" A háziorvosom dettó: "Aztán csak nehogy elhízzak!" Természetes, h nem fogok bálna méretűre hízni, de 10-12 kg tök normális, ez azonnal eltűnik a szülés után. Nem fogok kalóriákat számolni, igaz, nem is zabálok ész nélkül. Eddig asszem 1 kilót híztam, 11+4 héten vagyok. A nadrágokat viszont már nem tudom összegombolni, mert szorítják a pocakomat. (Ezért kitaláltam azt, hogy egy régi elasztikus csőtop-szerűséget egyszerűen ráhúzok a farmeromra, így még a derekamat is melegíti és kényelmesen hordhatom a megszokott gatyákat.

Jó hétvégét mindenkinek, pihizzetek sokat!
Krisszi

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Márti!

Hogy lehet egy babának ilyen gyönyörű csillag szeme?Kép

Hatos!
Most jövök a wIw-ről és ha szimatom nem csal, téged találtalak meg Lette Szilárd ismerősei közt! Jól gondolom? KépKépKépKépKép Szilárd kollégám.
Flóra nagyon édes!



Kinga
kgk
 
 


Sziasztok Lányok!

Egyszerűen képtelenség visszaolvasni, annyira beindult a topik, ami nagyon jóKép
Üdv az újaknak!

Márti, csodaszép a csajszikádKép

Nálunk a helyzet változatlan, Szabi tündérgyerek, éjszaka már csak 4-5 óránként ébred, mellettemKép félálomban szopizik egy sort és kidől, meg én isKép

Zsombival nagy a szerelem, állandóan pátyolgatja, meg puszilgatja.
Képem is van ám!


Kép

Kép

Kép

Puszi Mindenkinek: Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Ja, és persze elfelejtettem, amiért jöttemKép jellemző...

Boldog névnapot a kis Balázsoknak!

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?