Új privát üzeneted érkezett!

Tarhonyanya!
Nagyon aranyos ahogy mutogat Kép

Norwell!
Nekem kb 2 perc volt a genetikai uh, úgyhogy a dokid nagyon alapos volt Kép

Veráska!
Akkor Te tudnál jó kis diabetikus sütiket sütni Kép nyammm.
Nagyon jó a gyerekszoba.

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Doren, mi a XIV. ker-ben lakunk, az Örs környékén, kb. az IKEA mögött. Előtte meg Sashalmon laktunk, a XVI. ker-ben, de már akkor is felmentünk párszor Normafára. Szeretünk oda járni, jó levegő van, lehet nagyot sétálni. Ti Normafa környékén laktok? Akkor nektek nem is kell messzire menni kirándulni! Kép
Nekem tegnap este rúgott olyat Kisgombi, hogy szinte fájt, meg úgy éreztem, hogy mindjárt bepisilek. Szerintem pont beletalált a hólyagomba! Most éjszaka is nyugtalan volt, párszor éreztem, hogy mozog, eddig ilyen még nem volt, mikor alszom nyugisan szokott lenni.

Exdeus, tudom, hogy kiságyra rakható pelenkázó kevesebb helyet foglal, de mi tesómtól kapunk mindent, és neki külön pelenkázója volt. Hát, nagy rendezkedések lesznek, az biztos, de valahogy csak elférünk... Ha meg végképp nem megy, akkor veszünk kiságyra tehetőt.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Adél!
Sok boldogságot kívánok névnapod alkalmából! KépKép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 

 
 

Üdv!
Mézgombi, így már értem...
Kérdés: ki itt az Adél???? De azért boldog névnapot! Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Adi77 a profiljában Adélként szerepel...

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!!
Mézgombi:Igen rohamosan közeledek az időhöz Kép,kiváncsi leszek ki kezdi a táblázatból a sort!!
Akkor ráveszem magam és elmegyek valamikor a szemölcs szedésre!Kép
De komoly,régen mi is zuglóban laktunk (Vezér út 1.)és oda jártam az Álmosba ált.iskolába!Ezzel még nincs vége,apukám meg a mai napig Sashalmon lakik(piacnál)Thorma J.utcában!KépKicsi a világ!

Veráska:Nagyon csecse a szoba,és a babakocsi is!

Exdeus:most akkor már nyugi van a tanulást illetően,ugyi??

Tarhonyanya:Nagyon aranyos a picúrka és tényleg,hogy mutogat!Kép

Doren:ügyes ez a papa,jó étvágyat a zserbóhoz!Ja ja gondolom,nehéz így megállni az evést!

Sok pusza!
Szilvi 24+1

Kép
szgoron
 
 


Hali,
Szgoron, ha adsz mélcímet (az enyém a profilban) nagyon szívesen mesélek a francia utakról - imááádom Kép

Exdeus, gratula!
Látom, szívesen átvennéd a táblát - egész nyugodtan, sohasem akartam kisajátítani. A táblázat az összes szükséges formázást tartalmazza, úgyhogy nem kell semmi plusz dolog hozzá, csak be kell másolni A1től GXig - jelenleg 33ig. Van vhol egy próba nevű topic, ott lehet kísérletezni, amíg nem megy.
Mindjárt felteszek egy új táblát, amiben mindenki szerepel, aki megírta az adatait és mindenkit töröltem, aki szólt (azt is, aki helyett kéretlenül más szólt be az izgin...).

Ann
annann
 
 


<pre>
Nick ék. Lakhely baba kora szülés várható kórház testvérek
Veráska 30 Siófok 27 hét 4 nap 2006.04.26 Várpalotai kh. elsö baba
Clair 32 Bp. III. ker 24 hét 4 nap 2006.05.17 SOTE I. elsö baba
Szgoron 23 Bp. XV. ker. 24 hét 3 nap 2006.05.18 Nyírő Gy. elsö baba
Acer 32 23 hét 6 nap 2006.05.22 Szt. István kh. fiú
(2004. 10. hó)
Satuk 30 Bp. I. ker. 23 hét 6 nap 2006.05.22 Kútvölgyi kh. elsö baba
Tjuca 27 Budapest 23 hét 5 nap 2006.05.23 Szt. Margit
Dr. Sztanyik L. elsö baba
Pannamari 25 Bp. IX. ker. 23 hét 3 nap 2006.05.25 Schöpf-Merei
Dr. Kósa Zsolt elsö baba
Mézgombi 24 Bp XIV. ker. 23 hét 2 nap 2006.05.26 Kiskunfélegyh. elsö baba
Doren 33 Bp. XII. ker. 23 hét 1 nap 2006.05.27 János kórház Laci
(2004. 01. 20.)
Judit_78 27 Bp. XI. ker. 22 hét 6 nap 2006.05.29 Schöpf-Merei
Dr. Arnold László 3. baba
Kari 27 Bp. XIII. ker. 22 hét 6 nap 2006.05.29 Schöpf-Merei
Sz.Gy. elsö baba
Hello 34 Bp. XII. ker. 22 hét 5 nap 2006.05.30 Budai Honvéd kh. Gábor
(1991.09.02.)
István
(2004.05.26.)
Tarhonyanya 31 Tárnok 22 hét 3 nap 2006.06.01 MÁV kh. elsö baba
Trita 33 Göd 22 hét 2 nap 2006.06.02 SOTE I. Lili
(2004. 06. 26.)
AnnAnn 30 Hatvan 22 hét 0 nap 2006.06.04 MÁV kh. Hanna
(2003. 11. 04)
Exdeus 23 Szeged 22 hét 0 nap 2006.06.04 szegedi Nöi Klinika elsö baba
Lreta 28 20 hét 4 nap 2006.06.14 szegedi Nöi Klinika elsö baba
Katus73 32 Békéscsaba 20 hét 3 nap 2006.06.15 B.csabai kh. Kata
(2002.10.23)
Norwell 24 Tét 19 hét 3 nap 2006.06.22 Győr P.A. kh. elsö baba
Babszem27 27 19 hét 2 nap 2006.06.23 Uzsoki kh. Zsófi
(2003. 09. hó)
Emy82 23 Szigetszt.m. 18 hét 1 nap 2006.07.01 István kh. elsö baba
Cila (Ildi) 34 Budapest 17 hét 6 nap 2006.07.03 Újpest
szülőotthon Levente
(2005. 01)
Esztianyo 36 Tampere
Finno. 16 hét 4 nap 2006.07.12 Tampere Norbert (98)
Renáta (99)
Kisvirág_30 30 16 hét 2 nap 2006.07.14 Schöpf-Merei elsö baba
Kanyin 33 Bp. X. ker. 15 hét 5 nap 2006.07.18 MÁV kh.
T.ZS. lány (2,5 év)
Amica 32 Sopron 15 hét 3 nap 2006.07.20 Soproni kh. 3. baba
Nyanya67 38 Budapest 14 hét 6 nap 2006.07.24 Szabolcs u. Balázs
(2002.12.)
Noémi22 27 Budapest 13 hét 2 nap 2006.08.04 elsö baba
Edina77 28 Debrecen 13 hét 1 nap 2006.08.05 Debreceni K.Gy. Kh. elsö baba
Banya 25 Pécs 12 hét 1 nap 2006.08.12 Pécsi Sz.Kl. elsö baba
Gira 24 Szeged 11 hét 5 nap 2006.08.15 SZOTE N.K. Réka
(2005.04.18)
Adi77 28 Pécs 11 hét 1 nap 2006.08.19 Pécsi Sz.Kl. elsö baba</pre>
annann
 
 


Ann, nehogy azt hidd, hogy ezt a táblát akarom átvenni!!!! Kép
Egy másik topicban kérték, de majd megnézem amit átküldtél, hátha attól okosabb leszek... Kép
Szóval maradjon csak NÁLAD a tábla!!! Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok Kismamik!

Örülök, hogy mindenki jól van és jól telt a hétvégétek.

Tarhonyanya: nagyon édes a picikétek. Már most magyaráz nektek ezerrel Kép

Norwell: szupi, hogy minden rendben van a kissrácnál Kép

Veráska: nagyon jól néz ki a babaszoba.
Nálunk nem lesz külön szobája a babának. Velünk lesz a hálóba. Egyenlőre.

Mézgombi: valamilyen videókazira tornázol, vagy csak magadtól. Nekem is kéne lassacskán mozognom, de nem tudom, hol is kezdjem. Van esetleg valami jó kis kazettátok?

Olyan jó nektek, hogy már érzitek a picit. Én még nem vettem észre, hogy rugdosna pedig biztos mozog ezerrel.

Amúgy kicsit kezdek magamon aggódni. Megint fogytam 1 kg-t. Már csak 52 kg vagyok. Grrrr.... Kívános sem vagyok. Annyit eszek amennyit korábban is ettem. Remélem nem dugnak emiatt kórházba, mert oda nem megyek csak szüléskor... A védőnő már a múltkori 53,5 kg-nál már sápítozott, hogy jó lenne, ha híznék egy kicsit. Hát így nem fog menni Kép

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Kisvirág, a véreredményeid jók? Mert azért egy kicsit gáz, hogy folyamatosan fogysz. Igaz, 16 hetesen még hova híznál.
Az én bnőm, aki most 10 hetes 46-47 kilóval kezdett!!! Igaz, ő kívánós, de csak a narancsra, attól meg nem lehet gömbölyödni. Kép
Már alig várom a 4.-ét, elhozzuk a babakocsit - remélem, nincs baja, és megyünk a MiniManóba, mert visszaadjuk az övterelőt - anyós már készíti a sajátot -, és annak az árát le kell vásárolni.
És még szerintem máshol is körülnézünk, most épp van miből, a nagyszüleim adtak diplomaajándékot, csak néztem, mint Rozi a moziban, annyit...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Annann!Szió!Akkor leírom, shajas@freemail.hu!
Hammával mikor mentetek először nyaralni?
Milyért pont Franciao.?Én nagyon Görögországért vagyok oda!
Kisvirág:Én is 17 hétig 52kg voltam,és mostanában kezdtem el hízni,szerintem ne aggodj,de a dokinak azért szóljál erröl!Mondjuk neked sok volt a Vukk is,korházba szerintem nem fektetnek be!

Most úgy tele engedném a kádat,de nem merek befeküdni,fosok egy kicsit,hogy valami gáz lesz!Kép
Szeintetek merjek?
Ma láttam egy tök ari babakocsit 1év garancia,Hauck a márkája,bárányos mintás,17000Ft!
Megéri szerintetek?Ja 1hó,használt és mózeskosaras!

Kép
szgoron
 
 


Ági, csak tessék próbálkozni a táblával, kérem, diplomával már szinte kötelező Kép

Szgoron, holnap írok mélt Kép
Sztem ha baris mintás, akkor megéri, imádom a barikat KépKépKép (az 1 év gari nagyon jó, árilag nem sok, kérdés, h mit tud + szeretnél-e mózeskosarasat egyáltalán... én pl. nem szerettem volna, m nálunk helyhiány van)

Ann
annann
 
 


Ági: kedden megyek vérvtelre. Így nem tom, hogy jók-e az eredmények.

Szilvi: akkor nem aggódok. Remélem talizok kedden a dokival is és elmondom azért neki is.
Egy forró fürdő nekem is jólesne, de a múltkor azt beszéltük, hogy csak a langyi vízbe lehet pancsizni. A kocsihoz nem tudok hozzászólni.
A férjed lába javul?

Kanyin: jössz kedden a MÁV-ba? Én kb. fél 8 körül szeretnék a 6.-on lenni a beutalókért.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Annann!Oké,várom a mélt!
Igazából ami nekem kell azt tudja:tolókar átfordítható,van kosara alúl,lábzsák stb.a mózeskosár fölösleges szerintem is,de kb15-20000ft nézegetek és ha adnak hozzá akkor csak egy +!Nem?
Engem is a barika fogott meg!Ez a Hauck márka ilyeneket gyárt,mindíg(amiket láttam)állat figurás volt,egeres is van!
Pusza Hammának!

Kép
szgoron
 
 


Hmmm, a barikás mégiscsak jobb, mint az egeres Kép Milyen színű?
Nekem olyan szempontjaim voltak, hogy
- szép színű ;) = nem sötétkék, akkor a kocsik 95%az volt!
- teljesen vízszintesig dönthető (mert mózeskosár nem kellett)
- lábzsák, esővédő
- a fejvédő, vagy napellenző vagy mi rendesen védjen (pl. szél ellen - mivel Hamma késő őszi baba volt, ezért fontos volt, h picinek meleg legyen benne)
- fordítható tolókar
- kerék nagysága ... nem túl kicsi
- beférjen a mini autónkba Kép
Az utóbbi 2 között kellett egy kis kompromisszum - így közepes kereke van, de simán befér a kocsiba (egy PC lett végül). A Bergon és hasonló felépítésűek baromi jók, csakhogy le kell szerelni az egyik oldalról a kerekeket, h beférjen a kocsiba... hahaha. Így simán egyedül is tudtam Hammával menni vhova kocsival+utána babakocsival.

Egyetlen hibája derült ki használat közben: nyikorog a kereke KépKépKép Folyton olajoztuk. De amúgy jól bevált, pedig minden nap abban aludt Hamma + séták + 1,5 éves koráig azt használtuk (utána kis esernyőkocsit) - sztem semmi nem látszik rajta, így meg sem fordult a fejemben, h másikat vegyünk. Kép

Ann
annann
 
 


Üdv!
Szilvi, nem forró vízbe mehetsz pancsizni. Tegnap én is kádba tettem magam. Kép
Ann, ezt a táblás dolgot inkább felejtsük el, jobban megy ez neked. Kép
Babakocsi, nekem is elsődleges volt az átfordítható kar, de a mi kocsinkba nem lehet ilyet találni, a PC-ből is talán csak a mini kerekű lenne jó, azt meg inkább ne. Amit meg találtunk, abba bele lehet tenni a bébihordozót, és akkor szemben van velem a bébi. Kép

Ideteszek három képet, remélhetőleg szombaton a miénk lesz. A kerekei kopottak, de igazából nem hiszem, hogy ez befolyásolná a használatot, meg ha veszek egy újat, kb. két séta után hasonlóan nézne ki. Kép
A rugózása talán elég lesz az itteni aszfaltra, és az első kerekei asszem fixálhatóak. És egy kézzel lehet nyitni-csukni, nem kell hozzá az egész család. Kép

Kép
Kép
Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Annann!Hát igen,a színe ilyen világoskékes szürke,a napellenzőjén fehér kockácskák!
Az egyetlen dolog ami így látva nem nagyon tetszik,hogy a kerekek nem bolygósíthatóak!
Azt mondják,hogy a kukucskáló a napellenzőn csak szép,de igazából egy nem nagyon használatos dolog!Ez igaz?

Exdeus!Szurkolok Szombaton,hogy minden ok legyen akocsival!Jó nagy ennek a bevásárlókosara!
Szupi!Ez ilyen unisex,nem lesz gond a nemkérdésnél!
Nekünk a méret annyira nem lényeg(a buszra feltudjak vele szállni)mert kombi az autónk,abban elfér!

Segítsetek,hogy másoltad ki Ex a képet ,és hogy raktad fel?Most én is felraknám,de nemtom,hogyan kell!Segíts!

Kép
szgoron
 
 


Szilvi, ide csak a saját gépedről tudsz képet felrakni, de át kell méretezni úgy, hogy max. 600*600 képpont méretű legyen.
Aztán rákattintassz a melléklet feltöltése gombra, aztán a tallózás gombbal kiválasztod a képet a gépedről és a feltöltésre kattintassz. Remélem érthető... Kép
A színről annyit, hogy én kékmániás vagyok!4
Napellenző: nekem a használt babakocsis nőci meg pont azt mondta, hogy ha nem tolásirányváltós a babakocsi, akkor azért lehet hasznos, mert azon láthatod, hogy épp mit csinál a gyerek. Persze azt figyelembe kell venni, ha pl. a szemedbe világít a nap, stb...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Újabb szempontok jutottak eszembe:
- rugózás
- kosár
- szélesség - voltak olyan keskeny Gracok - lehet, h mások is, amibe overallban már nem ré be a bébi, és hol van még a takaró...

Szgoron, nemtom mekkora a kukucskáló, de sztem szeretnek nézelődni, nem kell lebecsülni a babákok kiváncsiságát Kép Hamma pl. ha ébren volt nem volt hajandó a kocsiban feküdni... max. ülni később... szal akkor sétáltunk, amikor aludt. Utána már elfogadta, ha arra metünk, amikor felette fák voltak, de ha átmentünk az úton = eltűnt a fa már nyávogott - olyan kis figyelmes volt mindig! Kép

A miénknek bolygósítható a kereke, de rossz terepen az kifejezetten gáz = én nem szerettem így tolni (mindig visszaállítottam), ellenben apa igen Kép

Exdeus, én nem sétáltatnám hordozó+babakocsiban a babát, tudom, h praktikus, de nem tesz jót a gerincüknek! Ezért is fontos a teljesen vízszintesig dönthető sztem, amit sok kocsi nem tud! Csak a "kábé vízszintest" - megadják, h hány-%, ami egy pici babának nem mind1...
A kopott kerék sztem is tökmind1, tényleg 2 séta után lekopik ez a fajta.

Ann
annann
 
 


Na itt van a babakocsi amiről beszéltem!


Kép

Na hogy tetszik?

Kép
szgoron
 
 


Exdeus!Köszönöm!Apjuk segített,én hülye vagyok a géphez!
Ezen úgy látom nincs kukucs!

Kép
szgoron
 
 


Üdv!
Ann, de ha hosszabb útra viszed a hordozóban, akkor ugyanott vagy. Kép Szvsz ezek ergonomikusan már olyanok, hogy a baba kényelmesen van benne.
Persze a babakocsiban gáz, ha nem teljesen fektethető, mert akkor csak a feje van feljebb, de a hordozóban végül is majdhogynem U alakban fekszik.
Szilvi, mi is ilyet szerettünk volna először, de az öntudatos kocsink miatt lett amit feltettem. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok lanyok!

Ujra itt koztetek, mint regen. Kép Remelem meg nem felejtettetek. Sikeres vizsgat tettem Szombaton minden kategoriaban 5-ost kaptam. Kép Ugyhogy most mar hivatalosan is Lakberendezo vagyok. Kép A vizsgan jol megszivattak muveszettortenetbol, mert en a klasszicizmust huztam, de azert meg jol kikerdeztek a Napoleon korszakarol es az Empire meg a Biedermeier butortorteneterol, ami mar a kovetkezo 2 tetel. Mar majdnem szoltam a tanarnak, hogy haho, alljunk meg, de aztan nem lettem pofatlan. Kép
Jol vagyunk, tuleltuk a nehez napokat. Hiszen ejjel-nappal tanultam. Hetvegen kipihentem magam, ugyhogy a regi vagyok. Kép Lili is jol viselte, de sokszor mutatkoztak rajta az anyaelvonasi tunetek. Ugy sajnaltam szegenyt. Anyosom nagyon sokat segitett, neki koszonhetem, hogy volt idom tanulni. Pocaklako jol van. Nagyon eleven, rengeteget rugkapal. meg a vizsgan se kimelte a holyagomat. Kép Hasam nagyra not. Kép

Tarhonyanya: Nagyon edes Tarhonya. Kép Hol csinaltak ezt a 4D-t? Eleg jo minosegunek tunik. Mi is szeretnenk majd menni, de csak a 28 het korul. Csak nem tudjuk hova menjunk. Volt valaki mar a 4DD MED 2004 Kft.-nel a 13. keruleti Karpat utcaban? Ha igen, milyen? Vagy van mashol is? Mi Lilit a korhazi 4D-vel neztuk meg annak idejen, de azzal nagyon nem voltam megelegedve.

babakocsi: En nagyon gondolkodom rajta, hogy lecserelem a 3 kereku Chicco babakocsimat egy ketszemelysre. Marmint olyanra, hogy az elejen az ulos resz van Lilinek, a hatulso resze meg a babae lehet, vizsszintes helyzetbe is hozhato. Tapasztalta mar valai ezt? Lehet, hogy hulyeseg? Bar ez meg nem biztos. Mert gondoltam arra is, ha megszuletik a kicsi, kiprobalom, hogy Lili tud-e gond nelkul setalni a kisbaba mellett es ha nincs gond, akkor nem veszek.

Mezgombi: nem tudjatok a nappali egy reszet ideiglenesen levalalsztani a babanak, ha a haloszobatokba nem igazan fer el a gyerekbutor?


Sziasztok Rita

Kép
Kép
trita
 
 


Sziasztok!
Ma megyek a diabetológiára...vajon mennyire kell összekülönböznöm majd a doktornővel???
Rita, szerintem nem hülyeség ez a "testvérfelállós" kocsi, de ahogy írtad, ha Lilivel nem lesz gond, akkor nem valószínű, hogy szükségetek lesz rá.
Meg hát addigra már nagylányod lesz, gondolom, hogy képes lesz már sétizni veletek. Mert ugye annak sem lenne értelme, ha megvennétek a "dupla" kocsit, beletennéd a picit és Lilit, és a nagylány mindig ki akarna belőle jönni.
A vizsgákhoz nagy GRATULA! Azért tényleg gáz, hogy majdnem az egész művészettörit akarták rajtad számon kérni...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Exdeus, Trita, Kép
gratulálok a sikeres vizsgákhoz Kép!

Tarhonyanya, Kép
gratula a kis tarhonyához Kép!

Norwell, Kép
gratulálok a talán kisfiú mazsolához Kép!

Mézgombi, Exdeus Kép
köszönöm a köszöntést! Pont ilyen kutyust szeretnénk majd! Kép

Örülök, hogy már ennyi pocaklakó icereg-ficereg és szerez nektek örömet! Jó volt olvasni a hétvége termését, csupa jó hír! Nekem, mint a táblázat utolsó tagjának, még várnom kell ezekre az élményekre. Kép

Adi11+2
adi77
 
 


Exdeus,
majd számolj be mi volt a diabetológián!
adi77
 
 


Adi, nincs mit a köszöntésért. Én azt sem tudtam,hogy Te Adél vagy...szégyellem magam.
A beszámolót majd leírom, tízre megyek, előtte meg a Klinikára a terheléses cukor-inzulin eredményért.
Most még irigykedsz ránk egy kicsit, de mire te majd beszámolsz az első mocorgásokról, akkorra mi fogunk irigyelni téged, mert akkora a mi pocinkon már lyuk lesz. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Adi: tenyleg elfelejtettem, hogy Boldog Nevnapot kivanok! Kép Ha olyan kutyat szeretnel mint a kepen, szoljal, mert nekem ket olyanom van. Kép Ket Golden retrieverrol van szo. Kép Imadniavaloak es imadjak a gyerekeket. Kép
Vannak ismeroseim e kutyafajta tenyesztese teren.

Exdeus: Koszonom a gratulaciot. babakocsi ugfyben ugyanugy gondolom mint te. Egyebkent neked is le a kalappal a vizsgaert. Kép

Sziasztok Rita

Kép
Kép
trita
 
 


Sziasztok!
Mostanra sikerült mindent visszaolvasnom.. teljesen elvonási tüneteim voltak, hogy kivel mi lehet-- majdnem 1 hétig nem volt gépünk.. tropára ment szerencséreKép
Minenkinek mindenért gratula(névnap, sikeres vizsga..- ezt nem tom hogy csináltátok bébivel a hasatokban, emlékszem az államvizsgám idején én nagyon zombi voltam, +cigi, sör.. enélkül nem is ment volna- hát nektek ez nem is lehetett)
Én/mi ma megyünk UHra, igaz, hogy csak 2D, de akkor is nagyon várom..Kép viszünk kazit, hogy a nagyik is mozizhassanak majd..Kép A párom ezt kapja ma szülinapjára..
A babakocsis ötleteket nagyon nézem egyébként, mert csak körvonalaim vannakKép a dologról, de egy bizti, hogy vízszintesig dönthető kellene, és olyan, ami belefér egy kis suzuki swift hátuljába.. ha valakinek van ilyen tapasztalata, segítesen, ok,? köszi.. Szerencsére anyósom mondta, hogy ezt ő veszi, és tudja is, hogy több funkciósat szeretnék, ami nem két fillér.. Szóval szerencsém vanKép
Na, majd még jelentkezem, hogy mi törént, ezer puszi mindenkinek, és jó napot!
Ja, és ma vagyunk keresen 24 hetesek!!Kép

satuk
 
 


Exdeus, a hordozó egyáltalán nem jó a gerincnek - persze ringathatod magad ebben, nekem végülis mind1 Kép Én anno utánaolvastam, ezt nem én mondom, hanem szakértők...
A másik pedig az, h egy séta nálunk napi szinten min. 1 óra, nyáron jóval több, annyit meg mikor ül autóban??? Max. hetente 1x megyünk vele majd autózni, ha kirándulunk. Főleg az első 6 hónapról van szó - van akinél többről - amíg meg nem erősödnek a gerinc melletti izmok.

Rita, ha sokat tömegközlekedsz, lehet, h gáz a nagy kocsi. Lili, már nem kicsi, egy fellépő nem oldaná meg a problémád? Vagy másik 5let: hordozókendő - ha nagyon messze mentek és Lili elfáradt, akkor bemehet a babakocsiba, Te meg viszed a picit a hordozókendőben. Kép (na jó, ez utóbbi fárasztó)
Gratula a gyönyörű eredményeidhez!!! Kép

Ann
annann
 
 


Sziasztok!

A múlt hetem elég gáz volt, de inkább ne is beszéljünk róla. Sajna megint meg vagyok fázva, és fáj a torkom. Kép Fáj a derekem, és érzékelhetően növekszika pocim. A lányom szintén beteg már megint. Ezektől kicsit ki vagyok borulva.
Azért olvastalak benneteket. Gratulálok én is mendenhez. Exedusnak és Tritának a vizsgákhoz.
Adélnak boldog névnapot. És minden jó eredménynek nagyon örülök.
Kisvirág! Bocsi, hogy nem jeleztem, de pénteken beszéltem a dokimmal, akivel végül a szerdában egyeztünk meg. Így sajna nem tudunk összefutni.Kép
Hordozó: Én sem tartom jó megoldásnak. Pedig most nagy divat. A nyáron is többször voltak a játszón második babás anyukák akiknek órákig abban aludt a kisebb gyerek. Én még a kórházból sem abba vittem haza a lányomat, hanem pólyában. Szóval mi csak rövidebb időre használtuk főleg az első egy-két hónapban, szerintem akkor még senki nem tervez hosszabb kirándulásokat.

Mézgombi! Akkor lehet, hogy mi találkoztunk már csak nem tudunk róla. Kép Én két éve még a Rákosfalva parkban laktam a 15 emeletesben a könyvtárral szemben.
A babakocsival kapcs. nekem is elsődleges a mindkét irányból tolhatóság. A viszintesig dönthető támla. Nagy, bolygósítható kerekek. Jó rugózás. Nekem a Bergon jön be leginkább, ár érték arányban is. Nekünk PC volt, de nagyon utáltam. Nulla rugózás, elég kicsi belső tér. Szóval nem voltam vele megelégedve, de mivel akkor Swiftünk volt, a Bergon nem fért volna bele. Kép
Tarhonyanya: Szerintem a babád arra akar rávilágítani ezzel a mozdulattal, hogy engem azért már elég gáz Tarhonyánnak nevezni. Kép
Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Mindenkinek további szép napot!

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Sziasztok!
Rita!
Először is gratula a sikeres vizsgákhoz!!
Testvérkocsi témában nincs tapasztalatom,de lakik itt a környékünkön egy csajszi,akinek van egy pár hónapos és egy 2 éves gyerkőce,és nekik olyan kocsijuk van és szerintem nagyon jó és praktikus.Főleg akkor ha kicsit messzebbre mennek,így nem kell cipelni,vonszolni a nagyobbat.

Babakocsi.Nekünk is voltak szempotjaink a kocsi vételnél,pl.:átfordítható tolókar,vizszintesig dönthető legyen,nagy legyen(szélesség,hossz),lábzsák,esővédő,stb.
És végül is azért lett a Bergon mert :a legnagyobb méretű volt a bababoltban,átfodítható a tolókar,közepes de terepes kerék,állítható rugózás,napellenző,esővédő,lábzsák,táska,2 oldalsó és 1 tető szellőző,kis tároló zsebek,alsó nagy kosár,első és hátsó kerekek fékezhetők,könnyű összecsukni ahoz képest hogy mekkora,és a legfontosabb,befér a csomitartóba.Csak a hordozóját nem vettük meg mert elég kicsinek találtam,meg amúgy sem lehet belecsatlakoztatni a kocsiba az átfodítható tolókar miatt.Csak a színnel volt bajom,nem volt nagy választék belőle,úgyhogy ezt a cicásat választottuk,és rá van írva,hogy"happy baby".Hát remélem is,hogy boldog lesz,főleg hogy ilyen extra kocsija van.
A barisakat én is szeretem,azok mindig tök arik.És különben is nekem mindegyőtök kocsija tetszik.Nem vagyunk egyformák,nem lehet azonas az ízlésünk sem,de ha babákról van szó olyat nem tud senki mutatni ami nem tetszene nekem.
Exdeus!
Én holnap megyek a diabetológiára.Hát kíváncsi vagyok mire jutnak.Kíváncsi vagyok neked is mit mondanak.
Adi!
Ne aggódj nemsokára te is érezheted a nem mindig kellemes rúgásokat.Én is vártam nagyon hogy mikor kezd el mocorogni,de mostanába néha átmegy brutálisba és akkor azt kívánom bárcsak elülne két percre a fenekén.
Na!Mindenkinek nagyon kellemes napot.
Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Satuk!
Nekünk Ignisünk van,de elötte Swiftünk volt így van egy kis összehasonlítási alapom,tehát nagyon minimálissal nagyobb az Ignis csomitartója,de nekünk befér a Bergon babakocsi.A másik meg az,hogy mi egy kisebb bababoltban vettük meg a kocsit,és ott megengedték,hogy megpróbáljuk befér-e az autóba.Gondolom az anyósodnak nem lenne ellene kifogása ha elmennétek vele kiválasztani a babakocsit,érthető okok miatt.
Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Andi!

Kössz az infót, még ha nem is nekem szólt. A Swift után most nekünk is Ignisünk van, és örömmel hallom, hogy belefér a Bergon. Kép

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Hello!
Köszi az infót, akkor most elkezdem nézni ezeket a kocsikat- bár megmondom őszintén, hogy még semmit sem kerestem.. nekem mindegyik tetszik.. Lassan viszont neki kéne állnom, hogy melyik a legpraktikusabb.. Anyósom meg szerencsére csak a pénzt adja, tehát mi vesszük meg, ergo próbálni tudunk..(ha engedik a boltban) Akkor nézem a Bergont..
Mégegyszer köszi!!

satuk
 
 


Trita: először is gratula a vizsgádhoz!
4D: 2 barátnőm volt azon a helyen és azt mesélték nagyon rendesek, aranyosak voltak. Nekik szimpi volt a hely. Én is oda szeretnék menni, de erre még van időm.

Adi: utólagosan boldog névnapot neked!!!

Kanyin: nem baj, majd legközelebb összefutunk. Viszont gyógyuljatok meg minél előbb!

Babakocsi téma: nekem a sógornőm már megoldotta, mert megkapjuk tőlük. Szerencsére elég precíz a csaj és mindenre odafigyelt a vásárlásnál és nagyon klassz kocsit vettek. Bár a színe nekem annyira nem tetszik, de ez miatt nem veszek másikat Kép Azt nem tudom, hogy be fog-e férni az autónkba (kis peugeot), de majd valahogy megoldjuk.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!

Trita, gratulálok a vizsgádhoz! A lakberendezés engem is érdekelne, ha nem vettek volna fel a jogra, szerintem valami ilyesmi suliba mentem volna. Te melyik suliba jártál, és milyen képzés volt? Csak azért érdeklődöm, mert arra gondoltam, hogy míg itthon leszek a kicsivel, szívesen tanulnék valamit, és a lakberendezés nagyon tetszene. Már néztem egy-két tanfolyamot, de elég húzósak az árak, talán mág másoddiplomásként mehetnék valamelyik egyetemre, de az meg 5 év, és szintén fizetős (csak a gyes alatt nem).
Nekünk is van Félegyházán egy Goldenünk, előtte Pesten volt, csak elköltöztünk a kertes házból, így lekerült anyósom telkére. Hétvégén voltam kint nála, még mindig meg van őrülve értem, és én is imádom, csak néha attól félek, fel ne döntsön...Kép
A nappalival az a gond, hogy szintén tele van, és elég nyüzsis, az az "étkező" is (egy "lyuk"-konyhás panelről van szó), meg ha jön valaki, csak ott tudjuk fogadni. Tehát mindenképpen a hálóból lesz gyerekszoba is, tegnap nézegettük, hogy majd mi költözünk át a másik szobába, és mi is térelválasztó polccal gondoltuk megoldani az ágy elválasztását.

Kisvirág, ha elküldöd a mail címed, megírom, honnan van a kismama tornás "kazim". (Elég olcsón szereztem...Kép )

A babakocsival kapcsolatban csak lesek, hogy milyen profik vagytok! Kép Én nem is gondoltam volna, hogy ennyi szempontot kell figyelembe venni, mondjuk nekem szintén "örökség" lesz a kocsi, így csak remélni tudom, hogy megfelel a kritériumoknak. Azt tudom, hogy fiús, mert kék színű, de akkor sem veszünk másikat, ha kislányunk lesz. (Az gázabb lenne, ha lányos színűben lenne a kisfiúnk...)

Kanyin, mi csak szeptember óta lakunk a Füredi parkban, előtte Sashalmon laktunk apósommal, szóval "elkerültük" egymást. Kép

Na, megyek a postára levelet feladni, kis "jogi" melót írtam tegnap, jól esett egy kicsit az agyamat is tornásztatni...Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Halihó!
Exdeus!Remélem minden ok lesz a dokinál!!!

Rita!Gratula a sikeres vizsgához!

Satuk!Neked meg gratulálok a 24 héthez!

Kanyin!Gyógyuljatok meg,remélem végre memsokára kilábaltok ebböl a nyavajából!Kép

Mézgombi!Olvastad amit írtam neked tegnap?Lakhellyel kapcsolatbam?
Tök érdekes!Kép

Na mindenkinek szép napot!

Szilvi 24+2

Kép
szgoron
 
 


Szilvi, igen olvastam! Kép Az Álmos suli itt van nem messze tőlünk, és a sashalmi piacot is jól ismerem, gyakran jártam oda, mikor még arra laktunk. (Egyébként a Gordonka utcában.) Szóval mi már simán lehet, hogy összefutottunk! Kép És most merre laktok?

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Üdv!
A bébit akkor is a hordozóba teszem. Kép Egyébként nagyon sok olyat ismerek, aki abban hozza-viszi a lakásban is, hogy egymás mellett legyenek.
Logikusan gondolkodva: miért lenne ilyen kocsi - és egyébként maga a bébihordó, ha árt? Kép - ha vmi márkás, abban már lehet?

Megjártam a diabetológiát. Az eredményeimet látva már nem is vitáztam a dokival, egy hét múlva megyek vissza, most 160 g szénhidrát diéta, a kontrollkor vércukor mérés, szerintem egyenesági inzulin lesz belőle.
De azokat a kerek szemeket látnotok kellett volna, amikor közöltem, hogy 22 hetesen még szedem a Merckformint. Kép Kérdi, hogy voltam-e genetikai UH-n, meg ilyenek - képben van, mi? Mondom voltam, és hogy nincs baj. És hogy mi van akkor, ha agyilag lesz vele vmi? Hát akkor lesz, elvileg a kettőnk bőrét én vittem a vásárra, nem a doki. És ehhez nem is kell gyógyszert szedni, hogy egy gyerek későn érjen, nem ezen múlik. Szerintem.
Na mindegy, most itt tartunk.

MÁS: Tavaly év végén meghalt az emeletünkön egy néni, és lehet, hogy átmegyünk abba a lakásba albérletbe. Az legalább közel van. Kép Persze ez még kérdéses, attól függ, hogy árban hogy lesz.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok,

Adi, utólag Boldog névnapot kívánok én is!, egyetértek Exdeussal, lesz még idő, mikor mi irgykedünk majd Kép

TRita, gratulálok a szuper jó eredményekhez. Komolyan veszem az ajánlatodat, és most már mint szakembert foglak kérdezni Kép Csak előbb kreálok valamit, amit el tudok neked küldeni...

Mézgombi, Szgoron. Én is 14.kerületi vagyok, NagyLajos és Erzsébet királyné sarokhoz közel. Szüleim még mindig itt laknak. Utána az első férjemmel a 15.kerületben, Zsókavárban laktunk. Most meg a délihez közel, de készülünk vidékre költözni Kép

Nekem is Ignisem van, mi anno nászajándékba kaptunk egy szupi mózeskosaras Chicco babakocsit, de ez sem az autóba, sem a szuper"nagy" liftbe nem fért be, így be kellett cseréltetnünk. Így lett egy PegPerego, viszintesig dönthető, lábzsákos, két irányba tolható, mind a négy kereke bolygósítható, hordozó bepattinthatós babakocsink. Mi minden funkcióját kihasználtuk. Azért jó, hogy a hordozó bepattintható, mert mikor kocsival indultunk, és a baba elaludt, nem kellett "átmozgatni", csak egyszerűen átpattintottuk a babakocsiba, és sétáltunk. Eleinte én is tartottam tőle, hogy kis törékeny (születésétől kezdve kisebb a kortársainál), és esetleg valami gond lesz, de semmi. Jól bírják a gyűrődést Kép Kép Kép
Persze én is csak akkor használtam, ha muszáj volt, ha csak simán sétáltunk, akkor a babakocsiban.

TRita, nekem is ilyen gondjaim vannak, hogy új kocsi, vagy csak fellépő...
Most "gyakoroljuk" a sétálást, hát a játszótérig még nem jutunk el gyalog. Múlt héten egyik délután elvittem BKV-zni a fiamat, a villamos annyira lenyűgözi, hogy leszállás után is csak áll és nézi. Lecövekel és nem lehet elmozdítani Kép Végállomásnál szálltunk le és sokáig nem ment tovább a villamos...

Exdeus, sajnálom hogy rosszak az eredmények, de ez is terhességi cukorbetegség? Tehát hogy szülés után nem kell majd inzulinozd magad, ugyi?

Doren
23+2

Kép
Kép
doren
 
 


Doren, hát ez a terhesség után mi lesz, még nálam is homályos.
Mert ugye az eddigi bogyó elvileg szopi alatt se adható, de 100%, hogy ha nem szedem, akkor mensim sem lesz, tehát ugyanott leszek, ahol elkezdtem.
Lila köd...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Exdeus, így van, szíved joga, h mit csinálsz a gyerekeddel, a Te döntésed - de azt gondolom, ezt soha nem kérdőjelezte meg senki. Még jó, h nem kell mindenkinek egyformán csinálni... Kép
De nagyon tévedsz, a márkás hordozó, teljesen ugyanúgy árt, csak drágább. Mondta vki Neked, h abban szabad, az olcsóban meg nem?
Amúgy érdekes, m a boltokban is - legalábbis abban a párban, ahol mi jártunk - elmondták, h nem tanácsos hosszú ideig/sokat benne hagyni a babát, pedig maguk ellen dolgoznak. A gyártók meg... hahaha... hogy adnák el a 4 funkciós kocsikat, ha nem találnának ki minden kis elemhez egy csöppnyi ideológiát. Te (nem konkrétan Te, hanem a nép) meg bedőlsz elsőgyerekesként... Sztem érdemes megnézni, h kinek mi vált be és miért (régebbi topicokban mondjuk). Ki miért szerette, nem szerette, cserélte le a kocsiját. Nem is egyet tudok, a Hammás topicomból, akik 4 kocsit használtak több kevesebb ideig, amíg mi 1-2-t.

Találtam a mi kocsinkról is képet

Ann
annann
 
 


Ann, tényleg érdekes volna, ha mindenki egyformán cselekedne. Kép
Egyébként én - rajtad kívül - még nem hallottam, hogy ne csinálnák. Az persze más, hogy valakinek szúrja a dolog a szemét. Kép
A tészta másik vége meg az, hogy egy nap kb. fél órás lesz az a séta, mert egyébként meg levegőztetve lesz, akkor meg, ha rámjön, átteszem a kocsiba.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Exdeus, egybként meg korántsem biztos, hogy mindent úgy csinál az ember, ahogy előre elhatározza, legyen szó erről, vagy akár evésről alvásról - minden kialakul majd, meglátod Kép
Ann
annann
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek gratula mindenhez!
Köszi a babakocsis tippeket, szerintem tök nehéz jót venni, lehet, hogy a boltba tök jó, aztán használod pár hétig és megbánod. Jó, hogy leírjátok a tapasztalatokat, könnyebb így!!

Mézgombi!

Örömmel látom, hogy hol laktok, mi is a Füredin lakunk, csak a Gvadányin, és szinte pontosan akkorravagyok kiírva mint te. (Május 27 ). Ma voltam harmadszorra genetikain, decemberben magas volt az AFP-m. De hál istennek mindent rendben talált. Nem is ez volt a gond, hanem össszevesztem a dokival, hogy hol is jár a terhességem. Te pontosan hol jársz, nekem is ugy kellene. Szerintem most kezdtem a 23.hetet,22+1-2 nap Az orvos meg azt mondta az elején, hogy 23+4. Nem midegy, sőt a baba méretei is inkább a 22.hétnek megfelelőek. Segítesz nekem? Vagy kicsi a baba? BPD:56 mm TAD: 51 mm FL: 37 mm.

Nekem is megírod, milyen kazira tornázol!? Köszi

Mi is hasonló lakásban lakunk, nekünk is gond, hova tegyük a kiságyat. A hálóba nem nagyon fér, mi talán ugy oldjuk meg, hogy a háló és a nappali közötti ajtót levesszük és oda tesszük az ágyat, így mind a két szobábol felvehetjük, lehet hogy ez sem jó, majd meglátjuk.

Most ennyi, szép napot mindenkinek! Andi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Csandy, Te kérdeztél a tábláról? Ha írsz adatokat beteszlek természetesen. Kép
A
annann
 
 


Hello mindenki!
képzeljétek láttam a Babóm szívét, ahogy dobog, meg kinyújtotta a nyelvét.. meg mindent.. bár most nem mutatta a kukiját.. kissé el is bizonytalanodtam..Kép
A babakocsis ötletekkel kapcs. még nyitott vagyok, hogyha van még tapasztalat, nehogy visszafogjátok magatokat!! Különben honnan okosodnék? Amit a boltban mondanak, hát, mindenki mindent el akar adni..
Annann! Nagyon szép a szekrényetek, teljesen kedvet kaptam egy kis farigcsáláshozKép gyönyörű- mutattam is a páromnakKép
Puszi mindenkinek!!

satuk
 
 


A babakocsihoz még annyit, hogy itt ahányan leszünk, annyit mondunk. Kép
Satuk, ari lehetett a babó, ahogy nyújtogatta a nyelvét.
Nemkérdés: apósom vasárnap azt mondta a férjemnek, hogy amint megtudjuk, szóljunk neki. Erre a férjem megmondta, hogy pont neki nem fogjuk megmondani, főleg, ha lány lesz. Erre jött a válasza, hogy akkor csinálunk másik gyereket. Kedves, nem?
Ann, teljesen igazad van. Ember tervez, gyerek végez. Kép
Csandy, ezeken a méretbeli különbségeken ne akadj fent ennyire. Nekem általában 1,5 héttel előrébb jár a gyerek.
A kornál szerintem leginkább a BPD-t nézhetik, mert pl. nálam a combcsontja alapján meg le van maradva önmagához képest.
Tehát a baba tökéletesen jól van, és egyébként is tudja Õ, hogy mikor kell kijönnie belőled. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?