Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszönöm,már megkaptam Herczeg doktor számát.Kép

Bocs a zavarásért:

Anikó
vakili
 
 


Melinda!

Szuper megfigyelő vagy. Tényleg sajnálom, hogy nem beszéltünk, akkor a várakozás is gyorsabban telt volna. Bár nekünk szerencsénk van, meg talán azért sem tűnt olyan soknak, mert hozzászoktam, hogy az UH-ra 2 órákat kell várni, és nem nagyon reméltem, hogy a babás rendelésen jobb a helyzet.

Csípőszűrés: volt valaki mostanában a Budai Gyerekkórházan csípőszűrésen? Sokat kell várni, vagy tartják ez előjegyzés időpontját?

Szilvi
deszi
 
 


SziasztokKép
Látom ti már túl is vagytok az UH-n, az lenne a kérdésem, hogy hol van helyileg a kórházban a baba Uh szűrés? És hol kell jelentkezni elötte?

MelindaKép
Köszi mi jól vagyunk, tesó nagyon jól fogadta a babát, csakhát résen kell lenni vele mert nagyon "segíteni" akar mindenben. Tudom, hogy nem szabad letőrni a lelkesedését dehát egy 3 éves gyerek nem éppen a legóvatosabban nyúl ehhez a csöppséghezKép

Ma én is elkezdem szedni a homeós bogyót tejserkentésre, sokat várok tőleKép

Egy prózai kérdésem lenne: Kanállal adjátok be a vigantol olajat? és azt mindig elfertőtlenítitek utána? Én már így a 2.után nem vagyok olyan fertőtlenítgetős dehát rosszat azért mégsem akarok. ezt a vasalás dolgot is néha nagyon elbliccelemKép

DesziKép
Gratulálok Petihez. 8 hetesen viszitek először csipőszűrésre?

Üdv
Orsi+Botond 14napos
Üdv

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 

 
 

Melinda,

tejügyben kérdezd ZITAGurunkatKép -pzita- 3gyermekes anyuka sok tudással.

Forsolya
Vigantol olaj:nálunk az alaposan megmosott kisujjam vált be... a sógornőm pedig anno a reggeli pelenkázás alkalmával üvegből csöppentette be a gyerkőc szájába...

Üdv, Andi
kisbora
 
 


Deszi!
Ha a Karolina útra gondolsz (mi ott voltunk, erről van tapasztalatom), akkor ott futószalagon mennek a dolgok, akiről az ortopéd orvos azt mondja, hogy nincs gond, az mindennel együtt (ennek nagy része amúgy is a várakozás meg az öltöztetés-vetkőztetés) 20 perc alatt kinn is találja magát az utcán Kép
Az más kérdés, hogy ha felküldenek UH-ra vmi miatt, akkor ott simán lehet várni 1-1 1/2 órát Kép

L
lirian
 
 


Lirian: mi a Bólyai utcába megyün, és nagyon remélem, hogy 20 perc alat végezni fogunk.

Forsolya: szerinted késő, hogy 8 hetesen visszük szűrésre?
Én kanállal adom be a Vigantolt, és nem fertőtlenítem, csak elmosogatom. Elég macerás lenne mindig fertőtleníteni.

Szilvi
deszi
 
 


Sziasztok!
Olyan jó Nektek, olvasom ezt a sok élményt a kisbabákról, nézem a sok szép képet, a kicsikről pl: Édes a Vivien 3 hetesen- de a többi is szép-
és most úgy szülnék még egyet.
Nekem most febr.13.-án lesz a Réka 2 éves, és már olyan nagy.
Nekem kimaradtak az uh. ás szürések, mert engem egyikkel sem rendeltek vissza semmiért. Igy ezekhez nem tudok hozzászólni, de a Vigantol én mindkét gyereknél egy jól elmosott-forró vizben-kávéskanállal adtam be.Egy-két csepp tejci a ciciből bele a vitamin és már mehet is az apró pici szájbaKép)))
Segitsetek, hogy kell ide képet feltenni? Mint a Vivikéé?
Sziasztok!Kép))
lilla_anyu
 
 


Sziasztok!
Olyan jó Nektek, olvasom ezt a sok élményt a kisbabákról, nézem a sok szép képet, a kicsikről pl: Édes a Vivien 3 hetesen- de a többi is szép-
és most úgy szülnék még egyet.
Nekem most febr.13.-án lesz a Réka 2 éves, és már olyan nagy.
Nekem kimaradtak az uh. ás szürések, mert engem egyikkel sem rendeltek vissza semmiért. Igy ezekhez nem tudok hozzászólni, de a Vigantol én mindkét gyereknél egy jól elmosott-forró vizben-kávéskanállal adtam be.Egy-két csepp tejci a ciciből bele a vitamin és már mehet is az apró pici szájbaKép)))
Segitsetek, hogy kell ide képet feltenni? Mint a Vivikéé?
Sziasztok!Kép))
lilla_anyu
 
 


Orsi Kép
Bejelentkezni a járóbeteg felvételnél kell, ahol mielőtt mentél Uh-ra is kellett és pontosan ott van az Uh, ahol a felnőtt volt.
Ha bejelentkeztél az ablaknál, amott már nem kell semmit beadni. Név szerint szólítanak.

Hú lányok képzeljétek, nekem most hogy írtátok ezt a vigantol olajat jutott eszembe, hogy nekünk is van. Teljesen elfelejtettem. Kép Kép
Hogy lehetek ennyire..............
Ma elkezdem neki adni.
Tényleg nagyon jó hogy írtátok, mert nekem még most sem jutott volna eszembe.

Lilla Kép
Alul van, hogy melléklet feltöltése és ki tudod tallózni a feltölteni kívánt képet.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok

LillaKépÜdvKép
2éves korukban is olyan édesek a babák!Emlékszem a fiam a fiam milyen édes volt.A beszéde,a kérdései(mit,minek,hová,mi van benne?)Olyan szép volt ez az időszak isKép


Sajnos tejcsi ügyben semmi javulásKép
90-100 ml-t tudunk kivarázsolni 2ciciből!!SZÖRNYÛ!!Mire kiszenvedi a drágám ezt a mennyiséget,nagyon elfárad,és újból megéhezik!

Sziasztok

Melinda

Kép
kmelinda
 
 


Sziasztok!
Mennyi idős korban viszitek a gyerkőcöket uh-ra? Nekünk még bent a hazaengedés előtt megcsinálták a hasi és a koponya uh-t is, de lehet, hogy "idősebb" korban is kell? Nekem senki nem mondott semmit.
szaffi76
 
 


ÁgiKép
Köszi. A Taj kártyáját kérik a gyereknek vagy elég az újszülött zárójelenteés is? Mert mi még nem kaptuk meg, pedig már elmúlt 2 hetes a gyerkőc. Nektek mennyi idő után jött meg a Taj kártyátok?

MelindaKép
Ne add fel, biztosan lesz javulás tejcsi ügyben.
Csak nagyon soooooook folyadék. A homeós bogyó segített?
Vivi irtó aranyos a fürdős képekenKép Nagyon kis értelmesen néz már. És a fiad nem féltékeny?
Biztosan szép lett a konyhabútorotok (képek is jöhetnek).

KisboraKép
Vigantolra jó ez a kisújjas módszerKép

Lányok!
Hasznos lehet, nálam tegnap volt itt a védőnő és mondta, hogy ha vágom a gyerek lábáról a körmét, akkor sose kerekítsem le a sarkát, mert a sebészek szerint e miatt lesznek felnőtt korban a benőtt körmök. Szóval csak úgy egyenesen.
Na elég "értelmesen" fogalmaztam.

Megpróbálok feltenni egy alvós képet Botiról. Ez most a kedvencem

Üdv mindenkinek
Orsi+Botond 15napos
Kép

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


ÁgiKép

Köszi, megpróbálok feltenni képet remélem sikerül.
MelindaKép
Igazad van, tündéri most ebben a korban , rengeteget nevetünk is rajta. A szó kincse ennyi:
Apu, Lulu, vauva, cicic, Lilla, ha még nagyon akar vmit akkor mondja hogy ott, itt nem.
Ennyi!Nem hajlandó mondani, hogy Anyu vagy mama, nem csak Lilla.
Tegnap énekeltem Neki a Micimackóból, és utána olyan édesen kérte, hogy -Lilla, mé!Lilla mé!
Imádom őket, de őt már csak akkor lehet ringatni és dédelgetni, amikor Õ is akarja.
Amikor még ilyen kis pindurok mint a Boti a képen, akkor még annyira lehet őket dajkálniKép
nagyon drága ez kisfiú!Látszik rajta hogy nagyon elégedett ezzel a világgal.Kép
lilla_anyu
 
 


Nem sikerült feltennem a képeket, mert meghaladja a felbontása a megengedettet, és nem tudom hogy kell csökkenteni a méretét, de utána járok.Kép
lilla_anyu
 
 


http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=15649
Ide sikerült képet tenni a Rékáról de mind a kettőről is lesz.Dolgozom rajta.Kép
Lilla
lilla_anyu
 
 


OrsiKép
A te fiacskád is írtó aranyos.Az a kis zabálni való csücsöri szája,pofija...KépNagyon édes.
Tajkártya ügyben-a párom bement a központba a TB kártyáért,nem vártuk meg míg kipostázzák.Telefonon érdeklődj utánna.
A tejcsi ügyben próbálkozunk,nem adjuk fel!!Kép
A fiacskám nagyon jól viszonyul a kis jövevényhezKép-ringatja,énekel neki,a cumit a szájába adja..stb.Nagyon édes,de figyelni kell rá,úgy ahogy írtad te is,néha "nagyon akar segíteni".KépAzt mondta,senkinek sincs ilyen aranyos kishuga,csak neki.KépHát nem aranyos?Kép
Az viszont néha előfordul,hogy átölel,és "csak úgy"elkezd sírniKépOlyankor mindig mondogatja,hogy anya szeretlek.Magamhoz szorítom,és megnyugtatom,majd elkezdek vele bohóckodni,és újra minden a "régi"Kép

Szaffi76
-Nézd meg a zárójelentésen áll-e,hogy kontrollra visszakell-e menni egyáltalán.Én úgy tudom,nemmindenkit hívnak vissza.Mindenkinek megcsinálják bent a kórházban születés után,de van akinek vissza kell menni.
-Ha nem így van,bocsiKép

Sziasztok
Melinda

Kép
kmelinda
 
 


Szaffi, Melinda Kép
Régen megcsinálták a kórházban, mint olvastam, de mostmár csak indokolt esetben (úgy látszik Melinda nálatok ez volt) csinálják meg amúy vissza kell vinni a pindurikat. Ezért megyünk mi a picikkel.

Orsi Kép
A Tb kártyát elvileg 1 hónap után postázzák, de mi is bementünk a Tb-be érte, mert nekünk kellett a Heim Pálba. Amúgy a Schömpfibe elég csak ha a zárójelentést viszed.

Melinda Kép
Néztem, hogy a férjed milyen jól elvan a pici lánnyal, hogy nem sír és hogy milyen kis pinduri a kislányotok. Kép
Igen mi az ajtó mellett a székeken ültünk és Domi végig benne volt a bébihordóba, mert éppen előtte ettünk és bealudt. Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 


Lilla!
Képpontcsökkentésről:
A képnézegető progiban, amit használsz felül a menüsorban a "Tools" menüt legördíted, van olyan, hogy "Resize" arra rákattintasz, és be tudod állítani "Size in pixels". Beírod a szükséges képpont méretet, csak figyelj, hogy pl. 1024X768-as eredeti képpontméretnél a beírt új értékek aránya ne változzon, mert torzul a kép. Pl:341X256 ra változtasd. Ez az eredeti értékek 1/3-a.
Remélem, segítettem...
Kép

Ez is így készült...
2002-es kép Csengéről, papírról lett szkennelve Kép

Szép napot!
Ági
29+0
eveloagi
 
 


Orsi,LillAnyu
Botond mint egy kis angyal...
...nemkülönben Réka, ezek a fürtök!!

Andi
kisbora
 
 


Sziasztok!

Három vagy négyágyas szobát szeretnék a Schöpfiben a földszinten. Nem tudjátok, mi az ára? Nem szeretnék egyedül lenni egy szobában, viszont a külön fürdőszoba+WC, amit max. 4-en használunk, az nagyon hiányzott az első szülésem után, 2004. szeptemberében. Mivel az nem volt túl rég, gondolom, idén májusban sem lesznek tisztábbak a mosdók. Az ilyen "elit szobákba" bejöhetnek hozzátartozók?

Köszi:
Anita
sinez
 
 


Sinez!

A földszinten én úgy tudom három ágyas szoba van,5000/éjszaka az ára./én ilyenben voltam./
A hozzátartozók bejöhetnek,persze ha a szobatársakat épp nem zavarja/etetés,fejés,stb
Mikorra várod a babát?Kép

üdv:Kriszta

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Szia!

Köszi a gyors választ! Május közepén jön a kistesó. Te mikor szültél? Milyen volt a háromágyas?

Anita
sinez
 
 


Sinez!
Október 21.én szültem.
A szoba szerintem rendben volt..minden nap takarítotak,tv,hűtő bent,a zuhanyzó is tiszta volt.Hála istennek két rendes csajszi volt a szobatársam,mindig megbeszéltük hogy ki mikor megy zuhanyozni,mit nézzünk a tv-ben ha volt rá időnk..Ha mind a hárman mentünk valahová,a szobakulcsot leadtuk a nővérszobába,vagy ha egy helyre mentünk(anyatejgyűjtő),akkor vittük magunkkalEgyszóval én megvoltam elégedve a szobával. Kb szülés előtt 3 héttel foglaltam szobát úgy,hogy 2 vagy 3 ágyast szeretnék.Akkor csak a földszinten volt hely...
Tudjátok már hogy fiú vagy lány a kistesó?Kép

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Ági! Köszi az infot, sajnos én nagyon kezdő számitógépes vagyok ilyentéren, de fogalmam sincs és nem találtam meg hogy hol van a képnézegető program, melyik menü sorban?
Eszközöknél?
Én még azt sem találtam meg hogy itt hol vannak az albumok!Csak azokat a képeket láttam a babákról amiket ide feltesznek a lányok.
Megyek tovább keresgélni.
KÖszi Lilla
lilla_anyu
 
 


Megoldodott a dolog.Az én gépemen nincs képnézegető program ezért nem találtam. De megtaláltam az albumokat, most megpróbálok csinálni egyet.Mégegyszer KösziKép
Tud vki vmit a Barangoról?
Jobban van már?
Lilla
lilla_anyu
 
 


Márkus EriKép
Mi van veletek? Még 3in1-ben vagytok?
Szerintem én láttalak téged amikor benn voltam.Csinos szőke hajú lány vagy?

Remélem hírt adsz magatokról ha megszülettek a babák.

ZitaKép
Ne nevess ki, de mit lehet akkor csinálni, ha az egyik ciciben rengeteg tej van a másikban meg kb fele annyi mennyiségreKép Lehet változtatni a helyzeten vagy ez alkati kérdés?
Remélem van vmi jó tanácsod. Fejni fejem mindkettőt.

Köszi:
Orsi

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Orsi.Kép
képzeld,nálam is ez a helyzet.Ugyan ezt akartam kérdezni.
-bal cici80-90ml,jobb cici 30-40mlKép
mitől van ez?

Melinda

Kép
kmelinda
 
 


MelindaKép
Nálam is a bal a nyerőKép
És ráadásul a jobb mindig kisebesedikKép

Orsi

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


<font color="0000ff">Melinda, Orsi!

Nagyon sok nőnél alapból nem egyformán termelődik a két mellben a tej. Van akinél látványosan nagy a különbség, van akinél csak akkor észrevehető, ha méricskéli az evéseket. Persze lehet az oka az is a dolognak, ha az egyik mellet a baba jobban preferálja. Ilyen esetben megoldás lehet, hogy mindig a "rossz" mellel kezdődjön a szoptatás.

Ha a baba valamiért jobban szereti az egyik cicit, akkor be lehet vetni olyan cseleket, hogy, ha mondjuk a bal mellből bölcsötartásban szokott szopizni a baba, akkor a jobb mellre hónaljtartásban rakja az ember. És egyébként is hasznos lehet többféle szoptatási pozíciót kipróbálni, mert lehet, hogy más pozícióban egyformán elfogadják mindkét mellett.
Szoptatási testtartások az 1.8. pontban.
Szoptatási testtartások még
Itt a babanet-en az Anyaságról/Szoptatási pozíciók topikban az archívban is van még jónéhány kép a különböző szoptatási pozíciókról.

És ha véletlenül valamelyik mellről leszokna a baba, ne adj isten, akkor sincs gond, mert egy mellből is remekül lehet táplálni egy babát.

Orsi!

A sebesedésről akartam még írni. A jobb mellre biztosan jól kerül a fiad? Mert a sebesedés mögött az esetek nagy részében a rossz mellrehelyezés van.
Helyes mellretétel I.
Helyes mellretétel II.
Sebes mellbimbó
Mellbimbó sebesedés részletesen

Jó babázást!

Zita</font>
pzita
 
 


Zita kösziKépKépKépKépKépKépKép
Elmentettem magamnak ezt az oldalt, sok hasznos dologot találtam benne amit eddig nem is tudtam.
Tök jó az a szemléltető ábra ami a prolactint és az oxitocint szemlélteti.

TöbbiekKép
Tényleg érdemes végigolvasni!

Szép hétvégét mindenkinek
Orsi+Boti

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Szia Cristi!

Jól hangzik ez a háromágyas szoba dolog, holnap megbeszélem a nőgyógyászommal. Azért sokat számít, hogy a szobatársak is jófejek legyenek. Nem tudjuk, hogy kislány, vagy kisfiú, de nem is szeretnénk előre tudni. Ugyan elég nehéz kibírni, hogy ne kérdezzem meg, de így sokkal izgalmasabb a babavárás. Neked kislányod van, vagy kisfiad? Mennyi idős? Első baba?

Anita
sinez
 
 


Sziasztok,

remélem minden pici baba jól van, anyukákkal együtt.
Nem találtam semmit a kis Barangoról? remélem Õ is jobban van.
Sikerült albumot csinálnom a lányokról.
Kovács Laura és Réka baba cimmel, ezek ugyan nem frissek de, azok is lesznek hamarosan.
Sok tejcsit a babáknak, és a Mamáknak is.
Lilla
lilla_anyu
 
 


Zita,Kép
én is köszönöm a segítséget,a sok tanácsot!De még nincs végeKépKép
Egy újjabb probléma!:
-milyen kajákat ajánlatos enni,hogy jó tartalmas legyen a tejcsi?Ugyanis 2-3 napja észrevettem,hogy nem laktató a tejcsi.Fejés közben is látom,hogy olyan híg,mint a vízKép,Vivike szopi után nyugtalan,nemalszik annyit,amennyit szokott tele pocival.Mostmár 120-130 ml-et eszik,(4hetesen),a dr.nő szerint nagyon sokKép,de mégis nyugtalan utánna.Pedig eszem a kolbászt,(utálom)Kép,a szallonnát.Terhesség alatt már szólt a dokim,hogy nagyon alacsony a koleszterinem,hát most jó lenne,ha magas lenne 1picit.Tudtok valami jó kis kajákat ajánlani,amivel meturbózhatom azt a fránya koleszterin szintemet?

OrsiKépVitted már ki a babócádat a levegőre?Mi még nemvoltunk kint,csak amikor mentünk a kórházba.
Mennyit eszik a picurka?

ÁgiKépRemélem jól vagytok,a kis Domi hogy viselkedik?


Melinda

Kép
kmelinda
 
 


ZitaKép
Jól olvastam 1másik topikban,hogy te is a Nyéky dr-nál szültél?Nagyon jó fej,imádomKép

Melinda

Kép
kmelinda
 
 


Ahogy ígértem 1pár kép a bútorokrólKépKépKépKépKép

Kép
kmelinda
 
 


Látszik,hogy unatkozom??KépKépKépMég alszik a VIVCSIKE,főznöm nem kell,a 2fiú:meló-ovi,úgyhogy itt ülök a számítógép előttKép
NA jó,sziasztok.

Melinda.
ui:Keresek magamnak valami munkátKépKép

Kép
kmelinda
 
 


LillaKép
nagyon édesek a gyerekeidKép Mindig ilyen jól eljátszanak együtt? Várjuk a friss képeket is.

MelindaKép
Nagyon szépen dolgozik apukád. A barna konyhabútor lett most kész?
A férjed akar elbújni a háttérben?
Egy jó asztalos tényleg kincs a háznál. Nekem az első férjem volt asztalos, de ő otthonra nem csinált semmi bútort.

Botit még én sem vittem ki a levegőre, talán a napokban ha nem lesz ilyen trágya az időjárás akkor elkezdem szoktatni hozzá.
Először 30 perc, aztán 15 percekkel növelem naponta. A nagy fiam aki 3,5 éves még itthon van velem (szept-ben kezdi majd az ovit) és most mindig jön vki délelött a családból aki leviszi őt levegőzni.
Úgyhogy muszáj lesz minél hamarabb lemerészkednünk mindannyian.
Ilyenkor jönne jól egy kertes házKép
Csütörtökön meg mi is megyünk hasi Uh-ra.

Képzeljétek az elöbb nagy cuppogást hallottam, oda mentem a gyerekhez és látom, hogy megtalálta az újját és ezerrel szopizzaKépKép

Kaja: Ezügyben sajnos nem tudok segíteni, inkább light-os kajákban vagyok naprakész. De irigylem azokat akik elyeneket ehetnek.....

Na sziasztok
Orsi

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


<font color="0000ff">Melinda!

Koleszterin szint emelő diétát nem ismerek, így ebben nem tudok segíteni. Kép

Ha egy normális és kiegyensúlyozott étrended van, és iszol eleget, akkor tejed minőségével nem igazán lehet baj. Kivéve, ha esetleg éhezel, vagy valamilyen szélsőséges diétát folytatsz. Olvasd el: A szoptató anya étrendje

Azzal viszont, ha fejsz, nem tud beállni a kereslet-kínálat egyensúlya. És ha még többlet termelésben is vagy, akkor lehet, hogy Vivi arányaiban több első tejet eszik (ami laktózdús, de nem annyira tápláló), a jó kis zsíros hátsótej, meg nem jut el hozzá. Emiatt volt már nem is egy olyan példa, mikor az anyuka tejadó volt, a saját gyereke éppencsak hízogatott, a tejtesó meg gömbölyödött rendesen. Mert ő kapta a jó kis laktató részét a tejnek. Ha ez áll a háttérben, akkor érdemes átgondolni a fejés menetét.

Ugyanez a probléma, ha a túl gyorsan átkerül egyik mellről a másikra a baba. Ezen is érdemes elgondolkozni. Mennyi időt tölt Vivi egy mellen? Pontosabban hogy zajlik egy etetés?

Másrészt, lehet, hogy az ég világon semmi problémája Vivinek a tejjel, sőt az is lehet, hogy éppen túleszi magát, és azért nyugtalan. Egyébként hogy alakulnak a pisis-kakis pelusai? Milyen a gyarapodása? A nyugtalansága mögött nem állhat esetleg büfi probléma? Nem szokott nagyon erősen jönni a tejed?

Van e-mail a profilomban, ott is válaszolhatsz a kérdésekre.

Most befejezem, mert még vár rám egy kis házimunka, aztán meg irány az ovi a nagyokért 12:40-re.

Üdv:

Zita</font>
pzita
 
 


Sziasztok!

Tudtok valami hatékony tippet, hogy lehet megelőzni, hogy szüléskor kijöjjön az aranyerem? Az első után hetekig csak bicegni tudtam, míg más már a kórházban szinte futott. Szerintem nem a gátmetszéstől volt, annak ellenére, hogy a varratokat egyben, egy mozdulattal szedte ki a doki.
:-((((

Köszi:
Anita
sinez
 
 


Sziasztok!

A Söfiben szeretnék szülni epidurállal. Tudja valaki, mennyibe kerül ott az aneszteziológus? A következő terhesgondozáson beszélek vele, de addig is jó lenne tájékozódni, nehogy leessek a székről, mikor mond egy árat.

Köszi,
Sinez
sinez
 
 


Szia Sinez!
Most van egy kevés időm,Bence játszik!Kép
a gyermek 3 hónapos múlt 21.én/ha rákattintasz a nevemre,van feltéve róla képKépKép/
Mivel nekünk első baba,már a 20.héten megmondták hogy fiú!(4d-s uh)
Tippet nem tudok adni az aranyér megelőzésére,mert az többnyire a "nyomástól"alakul ki szülés közben.../persze ha nem Császár!/nekem is lett,egy -két hétig szenvedtem,de elmúlt magától.
Ha meg nagyon fáj,vérzik,előre beszerezhető:Reparon kúp,vagy kenőcs,csak azt nem tudom hogy vényköteles e?/nekem adtak bent a lányok/
Kinél fogsz szülni?

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Minyu,

szeretném én is elkérni a táblázatod ha lehet :o
cuiccolo@yahoo.com

köszi,
Kriszti

cuiccolo
 
 


Szia Cristi!

Nagyon aranyos a Bence-babácska! Még nagyon pici, nem csoda ha nem sok időd van mellette! Nyugis baba? Állítólag a Mérleg csillagjegy a legjobb! :-))
Köszönöm a választ, közben megtaláltam egy "aranyeres" topikot is. Ott is a Reparont ajánlják sokan.
Dr. Ádám János a nőgyógyászom. Nem sokat hallok róla, de Fannit is nála szültem, rendes volt velem. Határozott, katonás, de nekem ez kellett. Te kinél szültél?
sinez
 
 


Szia Anita/Sinez!

Már elaludt a picifiam,van egy kevés időm megint.
Nagyon jó kisfiú,már kb 2-3 hete végigalussza az éjszakátKépMár nem is olyan pici..5,40 kg!Képérzi is a derekam néhaKép imád kézbe lenni,ha leteszem akkor jön a "sztrájk"KépKép amúgy nyugis baba,a házimunkát általában megtudom tőle csinálni(nem mindigKép
Én Dr Bakos Istvánnál szültem.Kolléganőm szült nála,ő ajánlotta nekem is,de nem bántam meg!Ha lesz második babánk,azt is nála szeretném megszülni.
Fanni mennyi idős?

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Minyu!
Szeretném én is elkérni a táblázatot ha lehet.....köszönöm mankuc@chello.hu
mankuc
 
 


Szia Cristi!

Fanni már "öreg" csajszi, 16 hónapos. Iszonyú jó fej, állandóan pakol, dumál, játékot csinál mindenből. Ha csak nézem, mit művel, már az is szórakoztató.:-))
Nagy gondban vagyok, hogy valóban epidurállal szüljek-e. Azt mondják, a fiziológiás labda sokat segít a vajúdásban. Van ilyen a Söfiben? Te kipróbáltál ilyesmiket? Ha igen, mik a tapasztalataid? Én egy olyan szülőszobán voltam, ahol 2 másik anyuka vajúdott. Elég furcsa lett volna, hogy ha én ott valahol közöttük "labdázom".

Anita
sinez
 
 


Szia Anita!
Fanni már tényleg nagylány!Biztos édi lehetKép
Bence is állandóan magyaráz a medvéinek,meg amit a keze ügyébe rakunkKépKép csak még "belgául"mondja a magáétKéphangosan nevetgél,"brümmög"Kép
Az epidurálról megoszlanak a vélemények..én kihagytam!így sem volt annyira vészes,maga a szülés kb 20 perc volt..igen,én kipróbáltam a labdát,amikor már sehogy se volt jó!Nekem nagyon sokat segített!!!kb 1 óráig ültem rajta,hol háttal apának dőlve,hol szembe vele,a nyakába borulvaKépaznap elég nagy "forgalom"volt a szülőszobán,én este 9től kint "sétálgattam" a folyosón,kb 23-h kor volt szabad szülőágy.Bence hajnali 02.10kor lett meg...
Van fogadott szülésznőd?
Nekem nem volt,de Fekete Ildit bátran ajánlom!Én nagyon sokat köszönhetek neki!!!IGAZI PROFI!!!/Bár mindegyik az!Kép
Ha esetleg van kérdésed,ha tudok szivesen válaszolok!
Üdv:Kriszta

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Szia Cristi!

Hajlok rá, hogy letegyek az epidurálról, és csak egyszerűen nekidurálom magam. Olyan sokan beszélnek le róla. Viszont sokkal jobb lett, hogy leírhattam a félelmeimet. Továbbá köszönöm, hogy
1. elolvastad a félelmeimet,
2. válaszoltál rájuk!!!!
A labdán ülve hogy CTG-ztek?
Nem volt fogadott szülésznőm, de aki volt, nagyon profi, határozott volt. A vezetéknevét nem tudom, valamilyen Ilonának hívták, a szülés után néhány órával a férjemnek adta a névjegykártyát, legott meg is beszélték, hogy nála fogom szülni a következő 2(!) babát is! :-))Nem mondták, de már zöld volt a magzatvíz, csak tekergették fel az oxitocin adagot az infúzióba.
Neked is jó a véleményed a szülésznőkről a Söfiben? Akikkel én találkoztam-volt műszakváltás szülés közben-mindkettő felkészültnek tűnt. A csecsemősök is segítőkészek voltak, éjjel mentem hozzájuk, hogy nem tudom, hogy kell szoptatni, egy szó nélkül segítettek. Az Ágika a CTG-n pedig tündéri nő. Te is nála voltál?
Milyen szülőszobában voltál? Csak Te vajúdtál ott, vagy többen voltatok?
sinez
 
 


Szia Anita!
Megint csak most jutottam gép elé,gyermek alszikKép
Engem két nagyonjó barátnőm beszélt le az EDA-ról/mindkettő szülésznőKépKép bár nem kellett nagyon lebeszélni.Bevallom őszintén,nagyon féltem a szüléstől,mivel első baba/hiába néztem végig anno jó párat tanuló koromban,nem tudtam mi vár rám..Ezért nekem is jól esett ha valakinek elmondhattam a félelmeimet,és tanácsot kérhettem.
Nem volt leányálom..sokáig vajúdtam.De mint azt már korábban írtam,nekem Ildi nagyon sokat segített.Igazán profi minden mozdulata,végtelenül kedves,és segítőkész volt.A többi szülésznő is profi szakmailag,akit még személyesen ismerek,az Fehérfi Kriszti,aki egy tündér!
Mivel az ágy mellett ültem a labdán,végig rajtam volt a CTG szülésig.
Csecsemősök közül én egyet "istenítek"Kép Anettnek hívják.Õ látta el Bencét amikor megszületett,ő volt az egyetlen csecsemős aki mindig megkérdezte hogy kérek e segítséget,és neki köszönhetem,hogy a fiam csak 3 napig volt a koraszülöttön./sajnos visszabukta a tejcsit.Anettnek gyanús lett műszakváltás előtt,"szürkének"látta a gyereket,szerencsére az oszt.vez. főorvosnő ügyelt(DR Princzkel)és felvittük Bencét,3 napig kapott infúziót,de másnap már felmehettem szopiztatni kisebb-nagyobb sikerekkel..majd március elején megyünk be a főorvosnőhöz fejlődésfelmérő kontrollra.
Ágikánál voltam én is CTG-n,mindig végigbeszélgettük azt a 20 percet/persze szakmai dolgokrólKép
akár hányszor járunk a Schöpfibe,be kell hozzá vinnem BencustKép
A 3 ágyas szülőszobában voltam,egész délutántól folyamatosan születtek az apróságok!Kép
Ha esetleg van olyan dolog,amit itt nem szivesen kérdezel,írhatsz nyugodtan privátra is!A profilomban megtalálod a mail-cimemet!
Sajna Bence felébredt..mennem kell
Üdv:Kriszta

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Melinda!

Láttam a képeket a bútorokról, nagyon tetszettek. Az enyém is hasonló, mint barna csak fehér-préselt tölgy-.
Ha keres vki asztalost lehet ajánlani?
Hogy van a VIVIke?

Forsolya!
Köszi a lányok dicséretét. Ez akkor volt, most nem ezt a korszakot éljük.
Most folyton szekálják egymást.Főleg a kicsi a nagyot.Mindent elvesz Tőle amivel játszik, és ha nem adja akkor szó szerint neki megy.Csip harap, mar.Ami kéznél van.
Most elég problémás időket élünk.Az a szerencse hogy a nagyobbik nem igazán adja vissza, én meg sokszor nem is tudom mit csináljak.nagyon durva tud lenni a kicsi.Valamelyik nap beleharapott a Lulu cicijébe, szegénynek rögtön be is lilult. Nagyon megijedtem, megszidtam a kicsit, de nem tudom hogy ez igazán hat-e.Lehet, hogy sok a 3 év korkülönbség? S most pont nem tudnak egymással mit kezdeni.Néha szépen játszanak, de ez a ritkább.Sajnos.

Szia Zita!

ha jól tudom Neked 3-om gyermeked is van, nálatok nem voltak ilyen gondok?
Ha tudsz vmi jó ötletet, tanácsot szivesen elfogadok!köszönöm

Sziasztok Lilla
lilla_anyu
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?