Új privát üzeneted érkezett!

Cila, csak ajánlani tudom a mobilos tortát... Kép

Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Lányok van egy rettenetesen fontos kérdésem: Ti mit vettetek fel (mármint ruhát) abban az időszakban, amikor még nem kezdett el nőni a hasatok, de már kényelmetlenek voltak a ruhák? A hasam azt hiszem még nem kezdett el nőni (szerintem az emésztéssel lehetnek gondjaim, vagy nem tudom) de nem tudom már begombolni a nadrágjaimat, vagy ha igen, akkor is nagyon szorít, és nem hiszem hogy ez jót tenne a babának. Terhesgatyó még korai lenne, egy számmal nagyobbat meg nem akarok venni, mert azt lassan nem fogom tudni hordani, meg nem is akarok olyat ami mindenhol nagy, csak hasban kellene nagyobb. Ti hogy oldottátok meg ezt így viszonylag az elején? Az újságokban mindenhol csak hatalmas pocakos modell-kismamákat látok...

Kép
Kép
banya1
 
 


Mint ahogy írtam is, én vidéken szülök, ott van a védőnöm is, de a baba majd Pesten fog lakni. A védőnőm azt mondta, hogy egyáltalán nem gond (nem egyedi eset), ők majd értesítik a lakhely szerint illetékes védőnőt, aki majd kijön a lakásra. Tehát az sem gond, ha nem az a védőnő megy ki babához, mint aki a kismama terhességét követte nyomon.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 

 
 

Banya,én vettem pocakos kismama gatyót. A pocakbetét általában rugalmas anyagból van, így akkor sem áll el,ha még nincs túl nagy has. És nem kell nagy számmal venni belőlük (sőt, nekem 2-vel kisebb kellett azokból, mint a normál méretem), mert a pocakbetét követi a has növekedését. Nekem van olyan pocakos gatyóm, ami már október óta megvan, és teljesen jó most is.
De ha nem akarsz még kismama ruhát, úgyis megoldhatod, hogy gumival vagy biztosító tűvel toldod meg a sliccnél. Én is próbálkoztam ezzel, nekem egy bajom volt ezzel a megoldással, hogy járás közben csúszkált a gatya. Van aki pocaktartót használ, ami tul.képpen egy széles öv ruhaanyagból, és eltakarja, hogy a slicc nincs teljesen felhúzva, vagy nincs begombolva. (Kismama újságban van róla kép.) Szerintem ettől is csúszkál a nadrág, max. esztétikai szempontból jó. Én most varratok egy háromnegyedes gatyát, amit csizmához akarok majd felvenni (ilyet nem kaptam pocakosban), a betétnek rugalmas anyagot vettem, így lehet, hogy még később is tudom használni. (Ha gondolod, tehetek fel képet, amin az egyik farmeromban vagyok.)

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!
Banya, én úgy oldottam meg, hogy vettem egy turiban egy "gumigatyát"ahogy lökött haverom hívja.. vagyis egy sztereccs farmert.. Kicsit bő volt hasból, egy darabig, de ezt egy hózentrógerrel oldottam meg, szerintem nagyon vagány voltam, mert a hózentrógeren lábnyomok voltak, kb. akkorák, mint a Babómé, a hasamban.. de nem nagyon mutogattam, pulcsit rá, és kész..
A sztreccs gatya egyébként nagyon jó.. A kismama gatyák is, elég korán el lehet kezdeni hordani, és sokáig jók.
Köszi a keresztelővel kapcs. megjegyzéseket, nem hiszem, hogy lesz más választásom, majd a leendő keresztszülőket elküldöm templomba, és megkérdezik... Talán tényleg csak a paptól függ. Én úgy tudom, hogy Olivérnek nincs védőszentje, ezért nem lehet keresztségben kapott név, de én nem vagyok megkeresztelve- nem is mélyedtem el benne annyira.. Azt viszont szeretném, hogy megkereszteljék, és majd ő döntsön felnőtt korában mit akarKép
Bár én még azt sem tudom, mi lesz babakorábanKép
No puszi!

satuk
 
 


Üdv!
Ann, igazából én azt sem tudtam, hogy van Szt. Olivér, de nem hiszem, hogy védőszentnek is kell lennie, hogy keresztségben adható legyen egy adott név.
A miénknek eleve két neve lesz, és ezen lesz keresztelve is.
Norwell, engem is anno simán megkereszteltek úgy, hogy a szüleim nem házasodtak templomban. De az öcsémet ugyanott már nem akarták, viszont a lakóhelyünk szerint illetékes plébánián megkeresztelte a pap. Ez a ciriburi kb. ahhoz hasonlítható, mintha vki templomban szeretne házasodni...vhol elég a keresztség (aminek mindenhol elégnek kéne lenni), de máshol meg még bérmálkozást is "követelnek".
Egyébként fura, hogy a 12 hetes papírodon még nincs rajta a méhlepény tapadása, nekem arra már ráírták...
Adi, ahogy írták a többiek a nucha szűrés a 12. heti UH-t jelenti. Általában azért csinálják hüvelyivel, mert annak jobb a felbontása, és könnyebben nézhető vele a baba.
Az első UH-t nekem se feltétlen csinálták volna meg, de én kértem, mert a + teszt csalhatott volna, így meg láttam, hogy igenis lakozik vki a pocakomban - aki ma épp a húgyhólyagomat szemelte ki boxzsák gyanánt. Kép
Banya, én azt mondom, hogy a régi cím szerinti védőnőhöz menj. Hiszen oda tartozol, ott tartózkodsz, ahol. Aztán meg átmehetsz nyugodtan a másikhoz! Egyébként nem értem, hogy miért szidtak le...
Igaz, nálunk kétkörös rendszer van, a helyileg illetékes védőnő állítja ki a kiskönyvet, általában az első orvosi (UH) papír alapján, én elvittem a legfrissebb véreredményemet, rákszűréses papírt. Aztán ezzel meg menni kell a központi tanácsadóba, de oda csak általában a 12. heti UH után, néhány kivételtől eltekintve, vagy ha nincs saját választott dokid.

Én ma megjártam a terheléses cukorvizsgálatot. Először majdnem elküldtek a Klinikáról a "központi" laborba, ahol ált. a terhesek vérvételét csinálják, de aztán levették ott a vért. Hála Istennek, mivel az utóbbi helyen áldatlan állapotok uralkodnak, pl. ritka, hogy előreveszik a kismamákat...

Na lelövöm magam, mert írtam egy regényt...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Exdeus,
hát lehet, h csak bizonyos szenteket lehet figyelembe venni - én annyira nem értek hozzá + nem is érint, csak érdekes.
Valszleg őket:
http://www.katolikus.hu/szentek/abc.html#N17
Itt viszont Olivér nincs - ez tény. Persze ebben minimum 66 csavar lehet Kép
Ann
annann
 
 


Ann, igaz, de nem tartom valószínűnek, hogy mindenhol kötnék az ebet a karóhoz.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Banyus1: amíg nem túl nagy a poci szerinten teljesen jó a gumis derekú nadrág. Én hol olyat, hol pedig pocakbetéteset hordok. Lassan betöltöm a 24. hetet, de nekem nem valami nagy a pocakom még. Az orvos is azt mondta, hogy szinte nem is látszik rajtam, hogy babát várok. Egészen mélyen ül a medencémben a baba, ahogy az ultrahangon mondták a "lavórban".
Keresztelő? Hú mi még azt sem tudtuk eldönteni, hogy hogyan fogjuk hívni a pici lányt. Van 8 favorit nevünk, de nem tudunk dönteni. Nem is tudom mi lesz a keresztszülő választással...

Üdv: Clair 23+4
clair
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy újra a régi minden Kép Nagyon sokat írtatok mióta nem voltam. Nem is tudtam mindenre figyelni, de igyekeztem. Kép

Áginak utólag nagyon boldog névnapot.

Doren grat a kisfiad szülinapja alkamából.

Szilvi: jobbulást nektek, illetve a párodnak.

Kanyin: én nem 30-án megyek, hanem 31-én kedden.

Satuk: a keresztelőhöz (nevekhez) nem tudok hozzászólni. Utoljára 30 évvel ezelőtt voltam érdekelt a dologban Kép

Viszont legyetek szívesek gratulálni, nekem, mert 1 hete nem hánytam (kopp-kopp) Kép

És lenne egy kérdésem. 2 napja időnként bekeményedik a hasam. Először nagyon megijedtem, de pár perc alatt elmúlt. Aztán pár óra után ismét, és ez egész nap így megy. Bevettem magnézium + b6-ot és egész nap csak feküdtem.
Nem tudom mitől van ez. Lehet, hogy a babát érzem és csak azt hiszem hogy kemény a hasam?
Milyen az amikor tényleg keményedik a has és milyen érzés, ha a babát érzed?????
Nagyon tapasztalatlan vagyok ebben a témában. Ha esetleg valakinek van valami tapasztalata.....

Köszi
Virág
15+3

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Kisvirág, nekem is keményedik néha az alhasam, igaz mostanában már csak max. egyszer naponta. Szerintem van különbség, hogy keményedik,vagy a baba mozog. Amikor keményedés van, akkor az egész alhas befeszül, nekem mintha még ki is dudorodna egy kicsit, mozgáskor meg egy-két rúgást érzek, v. hullámzást, rebbenést. Lényeg, hogy meg lehet különböztetni. Nálam a keményedés csak max. fél percig van, és akkor jön elő, ha nem igazán nyugis napom van. Amikor gyakrabban volt, akkor azt mondta az orvos, hogy pihengessek, egyébként én nem szedtem rá semmit. Szerintem nem vészes a dolog, ha nem túl gyakori, ilyenkor azt hiszem nő a méh, feszülnek a méhszalagok.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Üdv!
Kisvirág, ezek a keményedések a méh edzései. Ahogy írta, amíg ilyen hamar elmúlik, és egyéb (pl. vérezgetés) nem jár hozzá, addig ok minden.
Én még nem igazán vettem észre, hogy keményedne, de párszor talán már előfordult, de nekem inkább kevésbé nyugis napokon. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok kismamik!

Kisvirág!De jó,hogy itt vagy,épp tegnap olvasgattam az őszi babásokat,s láttam írtál!Én is írtam már nekik!Szeintem ne ijedj meg,ez bizonyos mértékig normális,ahogy Ági is írta!A baba mozgást meg bizti érezni fogod,mert valami összehasonlíthatatlan,máshoz nemfogható érzés!Kép
Szerintem köze sincs a bélmozgáshoz amit a legtöbb könyv ír!Bár nem vagyunk egyformák!
Gratula Vukk elűzéséhez!

Keresztelős témában sajna nem vagyok jártas,de biztos lesz megoldás!!Kép

Exdeus!Jó neked túl vagy a terhelésen!Nem tudod még az eredményt?Én majd Csütötökön megyek!31.-én meg UH!Alig várom!

Jó éjt!!!
Szilvi 23+2

Kép
szgoron
 
 


Üdv. ezen a meleg téli estén! Kép

Kisvirág. Kicsit szét vagyok hullva, elvileg a kedd nekem is jó lehet. Majd megkérdezem a kolléganőmet, hogy neki melyik nap lenne jobb ha cserélnénk.
Nekem most nem annyira keményedés, inkább olyan feszülés féle van néha. Ez előzőnél a vége felé voltak keményedéseim.
Tényleg a csuklás, én is elfelejtettem írni, hogy az elsőnél rengeteget csuklott a lányom, sokszor fél órán keresztül is. Az már elég kellemetlen volt. Mikor kijött ezt a tevékenyéget akkor is gyakran folytatta. Kép
Kicsit lehervaszt, hogy az arcom már megint tög gáz. Kép Az előzőnél is borzalmasan néztem ki. Nem pattanásos, hanem olyan piros foltos, vagy milyen, szóval botrány. Kép 20-25 hét környékén viszont szépen kitisztult de most úgy utálom.
Na, lelövöm magam.
Jó éjszzakát minden Pocakosnak és a Kispapiknak is!
Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Napokig nem olvastam a topicot, annyira kiakasztott a korábbi vita, amin szerencsére túlléptetek. Ennek ellenére, én is szeretném ha Ann kivenne a táblázatból, mert ebből elvi kérdést csinálok.
További jó forumozást, és minden jót, átpártolok Verushoz, mert 100%-an egyetértek vele.
Vera
veraa
 
 


Kanyin, nekem a terhesség előtt mindig tök tiszta volt a bőröm, csak ritkán volt patim, de egy pár hónapja szinte állandóan rügyezek. Vártam, hogy majd elmúlik, azt olvastam, hogy a 20. hét táján kitisztul, hát én már a 22-ben vagyok, de meg nem sok változás.Kép Szóval át tudom érezni a foltokat...

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Üdv!
Vera, hát ezek vagytok Ti! Jó utat...
Szilvi, egy hét múlva megyek vissza. Lehet, hogy a "központi" laborban hamarabb készen lenne, de végülis nekem így is jó, mert ugye pénteken államvizsga, és utána intézhetem a többit.
Edit, nekem szerencsém van, az eddigi pattanásaimhoz képest most még elég kevés van, remélem, nem lesz rosszabb a helyzet.
Na megyek, nézzük a Frei dossziét, aztán alvás.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Exdeus, örülök, hogy leírtad helyettem! Nekem lehet, hogy nem sikerült volna ilyen burkoltan megfogalmazni a véleményemet Vera hozzászólására. De azt hiszem több szót nem is érdemes erre fecsérelni!

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok,

Hát Banya, azt hiszem menj ahhoz a védőnőhöz, akihez gondolod Kép Volt itt mindenféle javaslat, gondolom ez is majd attól függ, milyen a védőnő, ill. milyen kedve van éppen. Mert nekem kifejezetten azt mondta, hogy hozzá menjek, ha valóban ide, az ő körzetébe szülöm a babát.

Kisvirág, örülök, hogy te is túljutottál a kezdeti nehézségeken, gratula Kép
Keménykedések valóban lehetnek a méh tágulásától, ill megeröltetéstől. A magnézium általában jó rá, és a pihenés.

Szilvi, a babamozgást én sem tudtam egyszer sem bélmozgáshoz hasonlítani Kép

Képzeljétek, ma több, mint fél órára elment az áram. Hirtelen tök sötétben ültünk a fiammal. Elkezdtem gyertyákkal "körbedobálni" a lakást, most olyan illatfelhő van, hogy csak na! Meg jól elszórakoztunk abban a fél órában, mert a fiam sportot űz a gyertyák elfújásából... Kép Én gyújtottam, ő elfújta Kép

Jó éjt,
Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!
Bejelentkezhetek hozzátok? Most 12+3 vagyok és augusztus 5. a célidőm.
Első baba, 28 év.Debrecen.
Edina
edina77
 
 


Üdv!
Mézgombi, nincs mit, de hirtelen ez jött ki... Kép
Doren, akkor jól telt az a fél óra a napból. Kép Nálunk elég ritkán van áramszünet, ami csak úgy jön...
Edina, üdv itt!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok, Jó reggelt!

Edina, Kép
üdv. köztünk!

Ann,
a sors fintora, hogy épp most kérem, hogy vegyél be a táblázatba, amikor mások épp kijelentkeznek Kép(akik struccpolitikájáról megvagyok győződve -bocs!), de ez van! De kitúrni senkit sem szeretnék! Már nem emlékszem pontosan milyen adatok szükségesek...egy néhány...: 10+3; aug. 19.; első baba; 28 év; Pécs

Mézgombitól, és a többiektől is köszönöm a megnyugtatást a hüvelyi uh-ról Kép!

Banya,Kép
nem volt semmi különös a védőnőnél. Egy aranyos nénike volt, akivel kellemesen el lehet beszélgetni. Felvette az adatokat a gondozási könyvbe, ill. valami kartonfélébe, kaptam egy Kismama ingyenes számot. Mondta, hogy legközelebb vigyek vizeletet (1 hónap múlva), most bekamuzta, hogy minden oké, ahelyett, hogy ott helyben elküldött volna pisilni. De nem érdekes, jövőhéten a nődokinak úgyis kell vinnem. Egy kicsit el kellene tolnom egymástól a két időpontot, mármint a védőnőhöz és a dokihoz menést, mert így túl közel esnek egymáshoz és mindegyik ugyanazt nézi: súly, vérnyomás, pisi.

A nadrág problémával együttérzek.Kép Én sem nőttem ki de kényelmetlen. Egy gatyóm van kényelmes, amelyiket már kicsit nagyobbnak vettem és eddig övvel szabályoztam a derekát.

Tudnátok segíteni abban, hogy ...
Úgy tudom, rendelet v. valami törvény szabályozza, hogy mi lehet a gyermek vezetékneve. Szerintetek ezzel kapcsolatban hol találnék információt? Röviden annyi, hogy az én nevem nem egyezik a férjem nevével, és a gyerekünknek egy harmadik "variációt" adnánk. Tudom, hogy ez így most hülyén hangzik, de kicsit hosszú a sztori (majd legközelebb). Viszont ezt lehet, hogy a törvény nem engedi. Kép Menjek be az anyakönyvi hivatalba?
adi77
 
 


Helló lányok!

Üdv Edina, írj magadról mivel foglalkozol?

Kisvirág!
Nekem is keményedik a méhem és pénteken megvizsgált az orvosom.A méhszáj rendeben volt, azt mondta hogy sokat pihenjek,no házasélet és 3x2 szem magne b6.
Ex!
Te mostmár tanuljál ezerrel, mert már nem sok időd van? Tudod, hogy név szerint kinél fogsz vizsgázni?

Ma megyek a 20 hetes Uh-ra, remélem kiderül, hogy kislány vagy kisfiú-e a pocaklakó.

Az én lányomat simán megkeresztelték a Békéscsabai katolikus templomba Kata névre. Apja katolikus, én evangélikus vagyok . Az esküvőnk evangélikus templomba volt. A keresztszülők pedig: evangélikus és görög katolikus. Na erre varrjatok gombot.

Megyek lemosom a hajfestéket mielőtt még kopaszra ég a fejem.

Kép

Kép
katus73
 
 


Halihó Mindenki!
Nagyon fázom... Kép
Köszönöm a kismamagatyós tanácsokat, ez az öv nagyon szimpi nekem. Gumisgatyát nem tudom még hol fogok találni. Lehet hogy lassan be kéne mennem egy kismama boltba? Kép De itt Pécsen azt sem tudom hol van ilyen bolt... Kép Itt semmi nincs Kép
Adi!
Gratulálok a hivatalos kismamaságodhoz! Kép Tök jó! Mesélj! Hogy néz ki egy terhes könyv? Kép

Kép
Kép
banya1
 
 


<pre>
Nick ék. Lakhely baba kora szülés várható kórház testvérek
Veráska 30 Siófok 26 hét 6 nap 2006.04.26 Várpalotai kh. elsö baba
Clair 32 Bp. III. ker 23 hét 6 nap 2006.05.17 SOTE I. elsö baba
Szgoron 23 Bp. XV. ker. 23 hét 5 nap 2006.05.18 Nyírő Gy. elsö baba
Acer 32 23 hét 1 nap 2006.05.22 Szt. István kh. fiú
(2004. 10. hó)
Satuk 30 Bp. I. ker. 23 hét 1 nap 2006.05.22 Kútvölgyi kh. elsö baba
Tjuca 27 Budapest 23 hét 0 nap 2006.05.23 Szt. Margit
Dr. Sztanyik L. elsö baba
Vero 29 Sopron 23 hét 0 nap 2006.05.23 Soproni kh. Áron (9)
Pannamari 25 Bp. IX. ker. 22 hét 5 nap 2006.05.25 Schöpf-Merei
Dr. Kósa Zsolt elsö baba
Mézgombi 24 Bp XIV. ker. 22 hét 4 nap 2006.05.26 Kiskunfélegyh. elsö baba
Doren 33 Bp. XII. ker. 22 hét 3 nap 2006.05.27 János kórház Laci
(2004. 01. 20.)
Judit_78 27 Bp. XI. ker. 22 hét 1 nap 2006.05.29 Schöpf-Merei
Dr. Arnold László 3. baba
Kari 27 Bp. XIII. ker. 22 hét 1 nap 2006.05.29 Schöpf-Merei
Sz.Gy. elsö baba
Hello 34 Bp. XII. ker. 22 hét 0 nap 2006.05.30 Budai Honvéd kh. Gábor
(1991.09.02.)
István
(2004.05.26.)
Tarhonyanya 31 Tárnok 21 hét 5 nap 2006.06.01 MÁV kh. elsö baba
Trita 33 Göd 21 hét 4 nap 2006.06.02 SOTE I. Lili
(2004. 06. 26.)
AnnAnn 30 Hatvan 21 hét 2 nap 2006.06.04 MÁV kh. Hanna
(2003. 11. 04)
Exdeus 23 Szeged 21 hét 2 nap 2006.06.04 szegedi Nöi Klinika elsö baba
Lreta 28 19 hét 6 nap 2006.06.14 szegedi Nöi Klinika elsö baba
Katus73 32 Békéscsaba 19 hét 5 nap 2006.06.15 B.csabai kh. Kata
(2002.10.23)
Norwell 24 Tét 18 hét 5 nap 2006.06.22 Győr P.A. kh. elsö baba
Babszem27 27 18 hét 4 nap 2006.06.23 Uzsoki kh. Zsófi
(2003. 09. hó)
Emy82 23 Szigetszt.m. 17 hét 3 nap 2006.07.01 István kh. elsö baba
Cila (Ildi) 34 Budapest 17 hét 1 nap 2006.07.03 Újpest
szülőotthon Levente
(2005. 01)
Esztianyo 36 Tampere
Finno. 15 hét 6 nap 2006.07.12 Tampere Norbert (98)
Renáta (99)
Kisvirág_30 30 15 hét 4 nap 2006.07.14 Schöpf-Merei elsö baba
Kanyin 33 Bp. X. ker. 15 hét 0 nap 2006.07.18 MÁV kh.
T.ZS. lány (2,5 év)
Amica 32 Sopron 14 hét 5 nap 2006.07.20 Soproni kh. 3. baba
Nyanya67 38 Budapest 14 hét 1 nap 2006.07.24 Szabolcs u. Balázs
(2002.12.)
Noémi22 27 Budapest 12 hét 4 nap 2006.08.04 elsö baba
Edina77 28 Debrecen 12 hét 3 nap 2006.08.05 elsö baba
Banya 25 Pécs 11 hét 3 nap 2006.08.12 Pécsi Sz.Kl. elsö baba
Gira 24 Szeged 11 hét 0 nap 2006.08.15 SZOTE N.K. Réka
(2005.04.18)
Ady77 29 Pécs 10 hét 3 nap 2006.08.19 elsö baba</pre>
annann
 
 


Jó reggel mindenkienk!

Edina! Üdv. közöttünk! Szép neved van, a lányomat is így hívják. Kép

Ez a Veraa, Verus féle hangos kivonulás egy kicsit gáz. Szerintem, de hát Õk tudják, hogy mi nekik a jó. Kép

Katus, gartulálok ehhez a keresztelőhöz. Szerintem ezt itt Pesten nincs az a katolikus templom, ahol lezavarják.

Andi, érdekes mostanában nekem is kell pisilnem a védőnőnél és akkor egy teszttel megnézi, hogy mi a pálya. Az előzőnél soha nem kellett.

Mézgombi, sajnos a sogórnőmnek is tele lett az arca terhesség alatt, pedig egyébként gyönyörű bőre van. Viszont neki végig kitartottak a rügyek Kép Mint minden ez is változó.

Dolgozok egy kicsit.

Sziasztok

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Remélem, most úgy néz ki a tábla, ahogy szeretnétek...

Ady,én úgy tudom, a gyerek kaphatja az apa navét, vagy ha az anya megtartotta alánykori nevét, akkor az övét is, de akkor az összes gyereknek azt a nevet kell viselni. Ezt találtam róla (gondolom, vmi családjogi törvény szerűség szabályozza, de vannak itt jogászok, majd megmondják):

nyilatkozat a születendő gyerekek név-viselésről
- ha a feleség megtartja lánykori nevét, a születendő gyerekek viselhetik anyjuk vezetéknevét
- az erről való nyilatkozatot a gyerek születéséig kell megtenni
- a döntés a gyerek születéséig módosítható, de az adott házasságban született gyerekek ve-zetéknevének azonosnak kell lennie

Ann
annann
 
 


Sziasztok Lányok!

Örülök, hogy mindenkitől csak jókat hallok:-)

Annann,
Nagyon ügyi vagy tábla ügyben, olyan jó nézni, hogy emelkedik a létszám + az eltelt hetek is nagyon gyorsan mennek.

Edina77, Adi77,
Üdv köztünk:-)

Nyanya 67,
Voltam kismam-tornán a 13. kerületben. Jó pofa volt bár nekem ez még elég light-os, mivel nincsen túl nagy hasam és könnyedén tudtam csinálni, de a gyógytornász leányzó azt mondta várjak 1-2 hónapot és már nem lesz ilyen könnyű. Viszont sajna kicsit drága.Védőnőt kérdezzd meg hátha valamelyik művházban van délelőtt is kismama-torna és az olcsóbb.

Tényleg szerintetek az úszás az jó? Nem szed össze ott valami fertőzést az ember?

Gyakorló kismamik tudtok tanácsolni jó fajta lázmérőt? Szerintetek amit a babának vesz az ember azt felnőtt is használhatja? Lehet hogy buta kérdés:-(

Sajnos WC-re nekem is sokat kell mennem, ami éjszaka a legrosszabb, mert megszakítja az alvást, de hát ez van.
Arcbőr kérdés meg változó szerintem, lehet, hogy a hormonok is tombolnak ekkor.

Vigyázzatok magatokra!
Kari
(22+1)
kari
 
 


Sziasztok!

V+V-téma (utoljára): no comment...

Banyácska!
Épp akartam én is javasolni a kismamaövet, sógornőm varrt nekem egyet fekete anyagból, és így pár száz forintból kijött (semmi extra, csak egy fekete gumis anyag). Meg egy kismamanacit is varr (aranyos, igaz?), aminek az anyaga 1800-ba került, mert mondtam, hogy nem vagyok hajlandó 10000-ért kismamanadrágot venni... Eddig én is a befőttesgumi-effektet próbáltam bevetni, de a hátránya, hogy nagyon hamar elszakad.

Adi!
Üdv a "hivatalos" kismamák táborában!!!

Kanyin, Hello!
Látom, Ti ma vagytok "kerekek"!Kép Gratula hozzá!!!

Katus!
Gyere ám mesélni, hogy mi volt!!!

Bőrprobléma: nekem alapból elég száraz a bőröm (csak a T-vonalban nem...), de amióta Mazsola bérli a helyet, azóta néha olyan, de olyan száraz, hogy úgy érzem, hogy egyben fog egyszer leesni...Kép Hiába kenem, semmilyen krém nem használ, a gyógyszertári kenőcs kicsit javít a helyzeten.

Ági!
Nagyon drukkolok az államvizsgához!!!

A keményedés néha nekem is van, de csak nagyon rövid ideig, én ezt Mazsolának tulajdonítom. A Magne B6-ot az orvosom nekem úgy írta fel, hogy nem is kérdezte, hogy keményedik-e a hasam. 2x1-et szedek naponta.

A délelőtti termés ennyi, majd délután még jövök!Kép

Sziasztok, szép napot!

Norwell+Mazsola

Kép
Kép
norwell
 
 


Kari,
az úszás jó. a terhesség alatt kifejezetten ajánlott mozgásforma.
DE: a terhesésség alatt az ember lyánya hajlamosabb fertőződni - nem beszélve arról aki egyébként is hajlamos...

Én járok, de még nem kaptam el semmit (pedig amúgy hajlamos vagyok). De általában a 36. hét táján vesznek kenetet, megnézik, h van-e vmi fertőzés, így a szülésig kikezelhető, ha van.

Ann
annann
 
 


Kisvirág! Csak egy kérdés: Te miért jössza MÁV-ba vérvételre, ha Schöpf-Merei-be fogsz szülni?

Annann! Szupicsku a táblicsku. Jó látni, hogy már mögöttem is gyülekeznek. Kép Sőt hallom már őszi topik is van. Te is a MÁV-ban szülsz? Kinél? Valaki írta még nagyon az elején,(már hozzám képest) hogy szintén TZS-nél. Ki volt az, mert már kicsit régen volt, és akkor még nem nagyon tudtam megjegyzeni a neveket.

Veráska! Most kicsit elmerengtem a táblán és láttam, hogy Siófoki vagy. Nekem nagyon sok rokonom van ott. Csak úgy megjegyeztem.

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Sziasztok!

A védőnéninél nekem is kell pisilni,és nézi egy tesztel a dolgot!
Annann!Tök jó a tábla!Kicsilány,hogy van??

Edina!Üdvözöllek itt!Milyen volt 12.heti UH ??

Doren!Biztos komoly volt az áramszünet!Az a lényeg,vidáman fogtátok föl,bár egy részröl bizti nem volt kellemes!!

Nekem a terhesség 3-4 hónapjában tiszta pati volt a hátam!Kérdeztem a háziorvost,ez miért van mondta a hormonok miatt,de ez még a jobbik eset mondta,mert valakinek az arcán van!!

Tényleg nektek milyen a kismama könyvetek?Mert van aki másmilyet kap!Nekem lila,és egy csajszi van rajta egy nagyobb babával!!!
Ex!Tanuljál,és pénteken szorítok ezerrel!!!!!!Kép

Sziasztok!
Szilvi aki tegnap óta 23 éves,és 23+3!!!

Kép
szgoron
 
 


Ann,
köszi a táblát Kép
Kijavítanád a nick nevemet i-re az Ady nekem Ady Endrét idézi Kép. Bocs! Kép
És csak 28 éves vagyok, bár mire a babó megszületik...ajaj!
köszi a név infót, ettől féltem. Bár a gyerekinknek ugyanazt szeretnénk adni.

Banya,
a könyvecske...: semmi extra.
Egy csomó adat: orvosok neve (nő gyogyi, háziorv., védőnő), te adataid, akartad e gyereket vagy csak úgy jött Kép (de lehet, hogy ez csak az Õ kartonján van), férjed neve, fogl, munkahelye..., vizelet, vérnyomás, kg..., későbbi vizsgálatok eredményei... stb. Semmi izgalom Kép.

Kismama bolt van egy az Árkád északi bejárata mellett valahol a buszmegállónál. Most nem jut eszembe az üzletház neve. Még én sem voltam bent, csak szemezgetek vele.
adi77
 
 


Szilvi,
nekem is olyan a várandós könyvem. 2005-ös kiadás. Kép
adi77
 
 


Sziasztok!

Annann, köszi az infót az úszásról, akkor megyek csak óvatosan és tiszta usziba.

Szgoron, Boldog szülinapot utólag is és grat a 23, 23+3-hoz is!:-)

Norwell és a többiektől is.
Ti szeditek még a magzatvédő vitamint vagy helyette külön valamit pl. vas, folsav, megne B6 stb.?

További szép napot!
Kari

ui: gratulálok a most éppen kerek hetieknek!:-)
kari
 
 


Banya,
a táblába nálad a kórháznál mit jelent az Sz. ? (Pécsi SZ. Kl.)
adi77
 
 


Adi!
Azt hiszem a hivatalos vév: Pécsi Szülészeti Klinika. Lehet hogy tévedek... Te hol fogsz szülni?

Kép
Kép
banya1
 
 


Kari!

Igen, én szedem az Elevitet, minden másnap egyet. Dokibácsi mondta, hogy a téli időszakra való tekintettel szedjek napi egyet, de megmondom őszintén, nekem az nagyon nagy "nehézségeket" okozott, a védőnéni szerint pedig elég a másnaponta egy. Úgyhogy amikor a doktorbácsi megkérdezte, hogy szedem-e rendesen az Elevitet és a Magne B6-ot, akkor csak okos kislány módjára mondtam, hogy hát persze és kész. A dokim javaslatára 2x1 Magne B6-ot is szedek (bár nem mondtam neki, hogy keményednék).

Ja, most látom, hogy ezt már írtam egyszer... hehe, de hülye vagyok!!!KépKépKép

No, sebaj, lesz ez még így se!Kép

Sziasztok

Norwell+Mazsola

Kép
Kép
norwell
 
 


Még valami: a sógornőm pl. már csak 3-4 naponta szedi, igaz, hogy ő már 33 hetes. Szerintem érdemes végig szedni, meg a szoptatás alatt sem árt a feltöltés...Kép

Rohanok dolgozni!!!

N+M

Kép
Kép
norwell
 
 


Exdeus, Mézgombi!
A gondolataimban olvastok, ennél többet én sem fűznék hozzá.

Doren!
A gyertyafújogatás nálunk is kedvenc tevékenység Kép

Edina!
üdv itt.


Adi!
Ezzel a név dologgal nagyon kiváncsivá tettél Kép Tudom lukas lesz az oldalam.

Kari!
Hol van helyileg a torna és mennyibe kerül?
Szerintem az úszás, mint mozgás nagyon jó kismamáknak, de én nem mernék elmenni, mert félek a fertőzésektől, pedig még hajlamom sincs rá. Ilyenkor érzékenyebbek vagyunk rá. De kismama újságban láttam már medencés képet kismama vizitornáról, szóval elvileg lehetséges. Bár az az igazság, hogy ebben a hidegben amúgy sem mennék, majd nyáron újból átgondolom.

Kismamanaci: lehet kapni rövidáru boltban olyan gumit, ami kismamagatyákban os van. Mint a bugyigumi, csak lukak vannak rajta és mindig odébb lehet gombolni, ahogy nő a pocak. Nekem van egy csípőnadrágom és az egyenlőre jó, mert a gombolás a hasam alatt van.

Bőrprobléma: nekem meg a hasamon jobb és bal oldalt sok apró pötty lett és marhára viszket. Férjem szerint lehet, hogy allergia, de sose voltam allergiás. Nektek volt hasonló tünet?

<font color="ff0000">Szilvi!
BOLDOG SZÜLINAPOT!</font>


Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok Csajok!

Köszönöm a válaszokat, nagyon aranyosak vagytok. Most megnyugodtam, hogy nincs baj. Valószínűleg akkor nem a babát éreztem. Tegnap mondjuk elég zűrös napon volt és tényleg elég sokat kemény is volt a pocim. Igyekszem sokat pihizni.

Képzeljétek tegnap fel akartam venni a kedvenc farmerem és nem jött rám. Eddig itt rinyáltam, hogy nem nő a pocim. Hát ezek szerint történik valami. Kép Tán azért sem vettem észre, hogy kerekedek, mert egész nap egy laza gatyóba vagyok itthon. Ha meg elmentem akkor is csak szabadidőgatyót vettem fel Kép
Még jó hogy volt itthon egy kicsit ócska amolyan lógós gatya, amit ugyan nem szeretek, de most pont jó volt Kép Jövőhéten a doki után körülnézek Pesten valami gatyaügyben. De izgi lesz....

Az arcom nekem is gáz, nagyon száraz, mit aki leégett a napon és most hámlik Kép
Mondjuk nekem az egész testem tiszta száraz. Régebben elég volt 2-3 naponta kenni, de most minden nap be kell, mert viszket a bőröm.

Védőnővel szerencsém van. Itt van a házunk aljában egy rendelő és pont ide kell járnom Kép
Nekem is kell hozzá vizeletet vinni. Megnézni belőle, hogy nincs-e fertőzés, vagy folyás, meg a cukrot.

Az esti WC-zés nálam is gáz. Kétszer-háromszor is ki kell mennem, és a múlt héten jól kicseszetem magammal. Vettem egy kezes-lábas pizsit, hogy ne szorítson sehol. Praktikus, csak egy gond van vele, ha WC-re kell mennem, akkor sztiptíz van, ugyanis csak a nyakánál van cipzár. De hősiesen tűröm, mert szinte kisírtam az uramtól ezt a pizsit, és ugye nem mondhatom neki, hogy mégse olyan jó. Kép

Ági: szurkolok neked pénteken. Okos csaj vagy és minden rendben lesz Kép

Szilvi: BOLDOG SZÜLINAPOT !!!!
Az én kismamakönyvem fehér és egy csajszi van az elején egy kb. 3-4 hós babával. A könyv elején 2004-es dátum van, de szerintem ezek belülről egyformák lehetnek.

Kanyin: a MÁV-ba azért megyek, mert eredetileg ott rendel a dokim. Viszont a szüléseket a Söfibe vezeti le. Legalábbis úgy tudom, bár még nem kérdeztem tőle, de szinte 100 %. Az elején mikor véreztem akkor is a Söfibe üdültem 1 hétig. Ebből gondolom ott fogok szülni.

Kari: én nem szedek magzatvédőt, azt mondta dokim nem kell. Én külön szedek Ferrograd Folic-ot (ez vas+folsav), magnézium +b6-ot, kálciumot. A magnézium kivételével nem minden nap szedem be őket. Úgy 2 naponta.

Üdv minden új kismaminak, érezzétek itt jól magatokat Kép

Nya befejezem kisregényem, ma rám jött a szómenés...
Puszi nektek.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 



Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Nyanya,
köszi, majd megnézem Kép! Majd leírom a név dolgot is, de most sietek.

Banya,
az Édesanyák útján. Ahol te is, nem? Kép V. Szülészeti Klinika...

úszás: imádok, de én is tartok a fertőzéstől. Pedig azt mondják ez a legjobb sport a kismamáknak. Arra gondoltam, hogy nyár elején (ha minden oké velem), leugranánk a párommal az Adriára és ott lubickolnánk kicsit Kép. A párom nagyon támogatja, mert a baba miatt most elmaradna a tervezett nyaralás. Ami ált. abból áll, hogy 2 hét tenger, szabadtüdős merülés, kajakozás + egyéb aktív sport(szörf).
adi77
 
 


Köszönöm szépen a köszöntéseket!!!

Nyanya:a barátnömnek aki nyáron szült,rajta is ilyen pöttyök voltak,és viszkettek!Neki is azt mondták a terhességi hormonoktól van!Kend be este babaolajjal!Neki jó volt!

Kisvirág:nekem is Ferrograd Folic-t kell szednem,de itt Pesten 1/2 hónapja nem lehet kapni,helyette valami vas csoki ízű rágótablettát kell szednem!Utálom,mintha szarba haraptt volna az ember!(bocsi)

Én egy héten kétszer szedem az Elevitet!Milyen drága volt!
Sok pusza!
Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok!
Először is köszönöm a drukkokat, remélem én is, hogy menni fog! Igaz, a tanulást nem viszem túlzásba....
Adi, a gyerekek vezetéknevének tényleg egyformának kell lennie, de ha sem a te, sem a párod vezetéknevét nem szeretnétek, akkor csak a kötőjeles marad...
Katus, Cseh Katalin, dr.Borzán Anita, az elnök meg dr.Puskás János (akiről sejtelmem sincs, hogy kicsoda).
Kanyin és a többiek, hozzám mindig a védőnő jön, és eddig egyszer sem volt pisivizsgálat. Szerintem nálunk csak az utolsó harmadban nézik...
Kari, szerintem jó az úszás, de a fertőzések viszont gázosak. Igaz, én eddig semmit nem kaptam el, de nem nagyon merek menni. És ilyenkor nem is szeretek. Nálunk a gyereknek külön digitális lázmérője lesz, de csak azért, mert én alapból higanyospárti vagyok. Egyébként úgyis lemosod, tehát szerintem nyugodtan lehet ugyanaz. Én ma szedtem be az utolsó folsavtablettát, magzatvédőt nem szedtem babócával. Ígyis eszek elég vitamint, és állandóan ásványvizet iszok. Kép
Szilvi, boldog szülinapot!!! Az én kismamakönyvem világoskék, egy anyuka van rajta, karján egy babával, a hátulja meg a szélén sárga, és egy baba fekszik egy nő vállán. Ja, és nincs rajta évszám - lehet, hogy selejtes? Kép A barátnőm lilát kapott a múlt héten.
Norwell, nem lehet, hogy a "nehézségeid" a Magne B6-tól vannak? Márcsak azért, mert az előbb említett barátnőmnek ajánlotta a védőnő, de azt mondta, hogy inkább nem szedi, mert akkor hiába megy WC-re...
Nyanya, nekem estére, a meleg vízre jön elő mindig egy-egy pötty, ami nagyon viszket, de lekenem szúnyogcsípésre való fehér lötyivel, és reggelre semmi. Persze az esti fürdésnél előjön egy másik, amit nap közben nem is érzek. Ördögi kör. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Köszi, hogy mindenki kedvesen üdvözölt.
Debreceni vagyok, testnevelő tanár.
A 12. heti uh-n minden ok volt. Magzatvíz átlagos, a lepény mellső fali, jó helyen tapad. BDP: 20mm; ThoraxAP: 22mm; Femur: 8mm. Nyaki redő norális, a számítottnak megfelelő terhességi kor. A méhszáj zárt.
Csak komoly hüvelygyulladásom van. Pici vérezgetéssel, ami a hüvelyből előfordul ilyenkor, mert gyulladt és ott meg sok az ér. Most itthon kúpozok és pihenek.
edina77
 
 


Ja és a debreceni Kenézy Gyula kórházban szeretnék szülni ( a táblázatba, hogy bekerülhessen). :-)
edina77
 
 


Szilvi: fincsi lehet a rágótabi Kép furi, hogy nem lehet kapni a ferrogradot. Pedig azt hinné az ember, hogy ez azért szokványos gyógyszer.

Elevitet én csak az első 2 hónapban szedtem. Utána rosszul voltam tőle, így abba is hagytam, meg a doki is mondta nem kell az nekem.

Ex: szerintem 2 dolgot tehetsz: vagy hidegvízzel tusolsz, vagy egyáltalán nem Kép Kép Kép

Edina: Szupi, hogy jók az eredményeid.
Nekem nem néztek ennyi mindent a 12 Uh-n. Azt sem tudom hol helyezkedik el a lepény, és azt sem, hogy mennyi magzatvizem van. A méhszájat is csak a 6. héten nézték. Azóta se.
Kicsit elgondolkodtam, hogy ezt vajon mikor akarja a doki megnézni...
Jó lenne elmenni egy UH-ra. Majd jövőhéten rádumálom a dokit, hátha sikerül.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


helló csajok!

Ma voltam a 20 hetes Uh-on a kórházunkba. Az orvos mindent rendben talált, de a baba nemét nem tudta megmondani.
Viszont az orvos stílusa ( aki az Uh-t csinálta)megengedhetetlen volt.megkérdezt, hogy miért nem a saját orvosomhoz mentem a magánrendelésére. Erre én azt mondtam, hogy Ön a genetikai Uh specialista és a magánorvosom is azt mondta, hogy ide jöjjek.
Mást nem mertem mondani mert hát nem lehet tudni ki lesz az ügyeletes amikor majd megindul a szülés. Kedvem lett volna megmondani a véleményemet.
Én azt hittem, hogy minden kismamának joga van a kórházi kötelező uh-on megjelenni. Havonta kb 30.000. ft TB.-t fizetek szerintetek nekem nem jár a kórházi ellátás.Vagy mert van pénzem magánorvosra akkor már nem is mehetek a kórházba.( Egyébként a mi városunkba csak az én orvosomnak van saját uh gépe, a többi doki a kórházba lopózik be a saját betegeivel.

Bocsi, hogy ilyen hosszan írtam de nagyon ki vagyok akadva.
Holnap megyek a saját orvosomhoz is és megkérem, hogy nézze meg ő is milyen nemű a babám.

Kép

Kép
katus73
 
 


Katus, nyugi, teljesen igazad van, ne húzd fel magad, nem ér annyit! Sajnos sokan nem tudják, hogy az a stílus, ahogy kommunikálnak másokkal mit vált ki belőlük... A lényeg, hogy minden rendben van Kép

Ann
annann
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?