Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


Szilvi!
Gratula a kerek 23-hoz!!!Kép

Ági!
Neked meg "elő-gratula" a kerek 21-hez!



Nagyon szomorú vagyok, hogy közületek többen is sértésnek, megalázónak vagy ellenségesnek éreztétek a véleményemet.
Verus!
Épp leírtam az utolsó hozzászólásomban, hogy mnden tiszteletem és megbecsülésem a Tiéd, hogy ebben a világban vállaltad, hogy ennyi gyermeknek adsz életet és neveled őket. Épp nem Rólad/Rólatok próbáltam meg a véleményemet megfogalmazni olyan formában, hogy ne bántsak meg senkit. Azt hiszem, hogy nagyon rossz az, hogy ha valaki más véleményen van, mint Te, akkor fogod Magad, és a beszélgetés vagy kommunikáció helyett inkább "általánosítasz", homokba dugod a fejed, elmész, és ennyivel elintézed a véleménykülönbséget.
Nem írtam volna semmi olyat, ami bármelyikőtöket is megbántja, mert ahogy már mondtam, nem ezért jöttem ide közétek. De ilyen alapon Nyanya is megsértődhetett volna, amikor én azt írtam, hogy jobbnak tartom a fiatalon szülést, mint azt, ha valaki 35 évesen szül először.
Minden dolognak több oldala van: ahogy Te látod, ahogy én és ahogy mások látják. Ha szidnád a tanárokat, biztos, hogy nem venném magamra, mert nem ingem... sőt, az is tuti, hogy sok mindennel egyetértenék. Épp ezért nem értem, hogy ha leírom az igazságot, akkor miért kell felháborodni, főleg úgy, hogy abszolút nem általánosítás...

Mindegy, az mindenesetre biztos, hogy ha miattam mész el, akkor nagyon sajnálom, mert eszemben sem volt megbántani Téged, csupán szerintem is lehet másról beszélgetni is egy ilyen topikban is, mint a pelusokról és a babákról, főleg, ha már előkerült a téma (mindamellett, hogy ez az alapja). Én azért (ha nem bánjátok) maradnék, mert igenis megszerettem ezt a kis társaságot, és érdekel, kivel mi van, mennyit fejlődött, hogy áll éppen a babavárásban (és akinek már van gyermeke, az a gyereknevelésben Kép).

Mellesleg az, hogy valaki jól vagy rosszul neveli a gyerekét, megad-e neki mindent, ami tőle telik, egyáltalán nem faji kérdés (ahogy írtam már), hanem emberi...

Ja, és a nevem a profilomban van, úgyhogy aki névtelen, az nem én vagyok...
Akkor most ki is általánosít???

Norwell+Mazsola

Kép
Kép
norwell
 
 


Még valami: a családunk a hetedik generációig visszamenőleg nagy család (a szó legszorosabb értelmében), és mi is három gyermeket tervezünk...

Norwell+Mazsola

Kép
Kép
norwell
 
 


Ágika!!!

Kép

Isten éltessen bokáig, füled érjen sokáig! Kép

Norwell+Mazsola (18+2)

Kép
Kép
norwell
 
 

 
 

Sziasztok!
Ann, mindjárt lementem a friss táblát!
Azért remélem, TE nem mész el!
Norwell, köszike. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ági, én is csak addig maradok, amíg jól érzem magam, amíg több a pozitív élmény/tapasztalat, mint a negatív. Ez az utóbbi napokban nagyon elment negatív irányba, ez persze lehet rövid idejű kisiklás, nem kell belőle messzemenő következtetéseket levonni, mindenesetre nem is lépek át az események felett, mintha nem is történtek volna meg. Majd kiderül merre haladunk Kép
Mindenesetre, készülj és rettegj, ha egyszer elmegyek, Te leszel a táblafelelős!!! KépKépKép

Cupp,
Ann
annann
 
 


Sziasztok,

Ágiknak nagyon boldog névnapot kívánok!
Ma tényleg szupi idő van a korábbiakhoz képest, süt a nap! Jót levegőztünk délelőtt.

Szilvi, gratula a 23.héthez.

Exdeus, hát akkor nem ecsetelem hosszan milyen tortát kapott a fiatalúr, és képet sem fogok feltenni róla Kép Azért jó ünneplést,

Doren
22+0 Kép

Kép
Kép
doren
 
 


Azt hiszem én sem írok addig amíg vissza nem áll a BABA topik, ami babákról szól. Szerintem ennek a vitának nem itt lenne a helye, függetlenül attól, hogy lehet "másról" is beszélni (bár ezt hívják off-topiknak, nem?)nem kellene személyeskedni, politizálni, sértegetni egymást. Igen megsértődhetett volna a Nyanya, és akkor most lenne mégegy ember itt rossz szájízzel. Nem vagyok ellene a véleménynyilvánításnak, de egy ilyen helyen mint egy fórum, vigyázni kell a vélemény mások arcába vágásával, ami nem egyenlő az őszinteséggel, inkább tapintatlanságnak nevezném. Visszanézek még, ha majd babákról lesz szó.
Üdv:
Vero
Vendég
 


Potter-Ági!

Neked is nagyon boldog névnapot kívánok!!!

Kép


Szeretném, ha végleg leszállnánk a témáról, úgy, ahogy ráröppentünk... Mindettől függetlenül szerintem senki nem akart senkit sértegetni, egyszerűen mindenki leírta a véleményét egy bizonyos témában.

Az élet értelme nem a veszekedés, hanem az, hogy egészségesen és boldogan éljen az ember...

A lényeg pedig úgyis ők:

Kép

Szép napot mindenkinek:

Norwell+Mazsola

Kép
Kép
norwell
 
 


Sziasztok!

Ma jöttem vissza Pestre, ismét gép-közelben vagyok.

Előre is bocsi, hogy a mindenki által unott-utált vitával kapcsolatban írok, de számomra még új a dolog, és teljesen le vagyok döbbenve. Õszintén szólva kicsit rosszul is érzem magam, mert lehet, hogy valahol ott robbant ki a bomba, hogy kiakadtam a 67 évesen szülő (már le sem merem írni milyen nemzetiségű, de lényegtelen is) nőn. Még véletlen sem volt a célom, hogy bárkit is megbántsak, lehet, hogy néha kicsit hevesebb a vérmérsékletem, ezért csúsztak ki azok a bizonyos jelzők. Miután leírtam, szinte azonnal meg is bántam, bocsánatot is kértem, és magamban megfogadtam, hogy többé nem leszek itt ilyen indulatos. De ezzel nem zárult le a dolog, jött a kisebbségi és sokgyerekes téma.
Nem szeretnék abba belemenni, hogy én kinek a véleményét osztom, és nem is akarok senkivel összeveszni, mert szeretek ide írni. Elolvastam a hozzászólásokat, és én is úgy éreztem, ahogy Nyanya is írta, ott kezdtek el forrni az indulatok, amikor Verus a véleménynyilvánításokat elkezdte hangoskodásnak nevezni. Azt is megfigyeltem, hogy senki nem írt bántót Verussal kapcsolatban, még arról sem volt szó, hogy a sokgyerekeseket általánosítanák, olyan élethelyzeteket ítéltek el, amikor az anya 10. gyerekét szüli a nyomorba. Én folyamatosan olvastam végig a "beszélgetést", és attól függetlenül, hogy tényleg mindenki más körülmények között él, alig ismerjük egymást, a végkövetkeztetés egy volt: akkor szüljünk, amikor képesnek érezzük magunkat arra, és annyi gyereket, amennyit biztonságos, egészséges fizikai és szellemi környezetben fel tudunk nevelni. Az már teljesen egyén függő, hogy ez kinek hogyan és mikor jön el. Azzal, hogy leírunk egy-egy példát erre, azzal még nem másokat bántunk meg, csupán egy történet, esetleg egy vélemény, amivel mindenki azt kezd, amit akar. Amíg nem személyesen sértegetjük, szidjuk a másikat, úgy, hogy abból egyértelműen megállapítható legyen, kire irányul, addig szerintem nincs gond, addig teret lehet hagyni a "a gondolat, a lelkiismeret és a vallás szabadságára."

Most engem is meg lehetne vádolni, hogy nem szorosan a topic témájával kapcsolatban írtam. Valahol ezt a téma lezárásának is szántam. A vita ott kapcsolódott a topic témájához, hogy a gyerekvállalással volt kapcsolatos, és mi mindannyian babát várunk, az előbbi mondanivalóm pedig úgy, hogy szeretnék mindenkit megbékíteni, és kicsit elgondolkodtatni azon, hogy tényleg volt itt összeveszés? Ilyen nagy lett volna a baj, hogy át kellett fordulnia személyeskedésbe, és "kiválással" fenyegetőzésbe? Mert szerintem nem, és én még mindig hiszek abban, hogy jó kis csapatot hoztunk össze, és így is fogunk maradni! Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Bocs azoktól, akik már lezárnák a témát, egyetértek, de én kicsit lassabban reagálok, hadd szóljak még hozzá.

Tegnap végigmentem az egész heti elmaradásomon, és írtam egy "szokványos" hozzászólást. De mire a végére értem, nagyon elszabadultak az indulatok, úgyhogy nem illett ide, sajnos. Kép Eleinte csak annyit akartam hozzáfűzni a vitához, hogy szomorú vagyok miatta, de most már ez nem elég, azt hiszem.

Szóval engem is nagyon bánt, hogy így elszabadultak az indulatok. Írásban nagyobb súlya van a szavaknak, könnyebb félreérteni, és ráadásul alig ismerjük egymást. Én általában kerülöm a konfliktust, a végletes kijelentéseket. És azt tapasztaltam, hogy ha az ember megismer személyesen valakit, aki iránt előítéletei vannak, akkor kiderül, hogy ő "kivétel", akire mégsem illik teljesen az az ítélet. Most is próbálok toleránsnak lenni mindenkivel, aki hozzászólt a vitához. Remélem, azért tanulunk a történtekből. Én eddig inkább passzív netező voltam, és ilyenben még nem volt részem. Várom, hogy alakulnak a dolgok.

Habu 18+1

Kép

Kép
habu
 
 


Üdv!
Habu, nyugodtan elküldhetted volna a "szokványos" hozzászólást. Jót tett volna... Kép És igyekezz ne csak passzív netező lenni!
Ann, én azért számítok rád táblafelelősként. Kép
A témához: kinek nem inge..., ettől függetlenül mindenkinek volt/van/lesz VÉLEMÉNYE.
Most képzeljétek el, ha én leendő közgazdász létemre egyetértenék azzal, hogy 1 km autópálya 1 mrd Ft...pedig megtehetném. Kép
Doren, milyen is volt az a torta??? A mamámékhoz most egy szívalakú tiramisusat viszünk, meg kb. két órája ettem két kanálnyi bailey's-es mascarponet - a férjem hozta tegnap Soltvadkertről. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sokkal "izgibb" így a topik... Kép Kép Kép
hello
 
 


Az előző hozzászólásomba nem illett volna bele, ezért írok még egyet.

Először is minden Áginak sok boldogságot kívánok névnapja alkalmából! Kép Kép Kép

Röviden beszámolok a pénteki Szeged-szemölcs-szemléről. Kép Apukám kísért el, még szerencse, hogy nem voltam egyedül, mert másfél órát vártunk a bőrdokira. Pedig le volt dumálva, hogy megyek (tesóm egyik barátja a hapsi, apukám is ismeri), de amikor odaértünk, még operált, utána meg kb. 10-szer elment előttünk, de apa nem ismerte fel, mert a feje búbjáig zöldben, azaz műtősszerkóban volt. A dokinak meg rohanós napja volt, szintén nem látott bennünket, én meg most találkoztam vele először. Végül csak meg tudta bazsalni a bibimet, közölte, hogy anyajegy, ha zavar, akkor leveszi. Így megdumáltuk a jövő hét szerdát - a nagy rohanásában a gatyaszárára írta fel a nevem meg az időpontot -, tehát akkor gondoljatok rám, leoperálja a kis "bogyóm".
A klinikán való penészedés után két kiadós házirétessel vigasztalódtunk a vonat indulásáig. Kép
Erről jut eszembe, hogy a dokim szerint nem ártana visszafogni magam, mert már 6 kilót híztam...Kép Az a durva, hogy nekem fel sem tűnt. Na szóval ma meg a nőgyogyimnál voltam, megnézte Kisgombit, minden OK. Azt még mindig nem tudom, hogy mi a neme, mert megint csak a gagyibb uh-val nézett meg...Pedig már ígérte, hogy 4D-sel is megnézzük, de csak ígérget, nekem még genetikai uh-m sem volt. Azt vettem észre, hogy ahány orvos, annyi féle vizsgálati módszerek! Engem pl. 3 hetente uh-n megnéz, sőt, most már kéthetente. 2 hét múlva megint megyek, azt mondta, hogy akkor már lehet, hogy a gagyibb uh-val is látni lehet, milyen nemű. De már nem izgat, kezdem úgy érezni, csak akkor tudom meg, ha meglesz. (Hozzáteszem, a család szerint titkolom.)
Szóval nekem se képem, se videóm, csak sűrű uh...
De a lényeg: Õ tökéletes! Kép
A férjem szerint is tök szép szivecskéje van. Kép

Na lelövöm magam, nehogy megunjatok!

Mézgombi (22+1)

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Így legalább tényleg megismerjük egymást.
hello
 
 


Vero!
Akkor ne haragudj, tényleg félreértettem a linkedet és azt gondoltam a Te véleményedet tükrözi. Így mindent visszaszívok.
Azért remélem a jövőben sem csak szaros pelenkákról és gügyögésekről beszélgetünk. Nem hiszem, hogy meg kéne határozni miről lehet itt beszélgetni. Legfeljebb akit egyes témák nem érdekelnek majd átugorja, e miatt nem érdemes lelépni Kép

Mézgombi !
Én még csak a 13 hétben vagyok, de már 5 vagy 6 UH-om volt képet viszont én sem kapok. Ahol csinálják ott nincs erre lehetőség. Gondolkodom a 4D-n de olyan drága és szerintem csak a kép miatt nem éri meg, nekem meg volt genetikai vizsgálatom, szóval még gondolkodom, hogy csináltassak e. A nemét viszont kb 4 hét múlva 100%-osan tudni fogom. Már nagyon kiváncsi vagyok. Nem is értem egyesek, hogy bírják ki, hogy ne tudják, mikor van rá lehetőség.

Helló!
Nekem is jobban tetszik így a topik Kép Nem árt néha kizökkenteni az unalmas hétköznapokból Kép

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Nyanya, nálunk a 20. hét körül végzett alapos uh-t hívják genetikai uh-nak...megint egy különbség. (néha még a 12. hetes hüvelyire is hallottam mondani) Na mindegy is, a lényeg, hogy az orvos tudja követni a fejlődését, és meg tudja mondani, hogy rendben van-e minden. A nagyobb felbontású uh-nak azért örültem volna, mert azon már én is több mindent látnék a babából. Az orvos azt mondta, hogy már a mi kórházunk is kapott 4D-s készüléket, megnéz majd azon is. Ennek nagyon megörültem, mert nem igazán lenne most keretünk privát 4D-re. Erre még mindig nem valósult meg...
De már kezdek belejönni ennek az uh-nak is a vizslatásába, csak jó képzelőerő kell hozzá: Kép Van ami kifejezetten jól látszik így is, pl. a feje, gerince meg szíve, és tök viccesen kinyújtott lábbal, fejjel lefelé terpeszkedik a kis drága. Én még azt gondoltam, hogy rugdossa a hólyagomat, erre kiderült, hogy inkább belefejelget...Kép

Azért remélem, hogy nem a vitatkozás dobja fel a topikot...

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Nyanya!

Én nem küldtem linket!
Vendég
 


Sziasztok!
Én a Kútvölgyibe járok, és tök jó, mert igaz, hogy 2D-s UH van, de minden alkalommal kapok képeket.. (ja, és nem magándoki!)
Bár nem tom időnként megállapítani, hogy mit lehet látni rajtaKép

satuk
 
 


Satuk, nem vagy egyedül! Kép Mikor UH-n néztük, hogy vajon fiú, vagy lány, és néztük alulról a popsiját elég hosszan Kép , akkor mondta a doki, hogy na látját, azok ott a szeméremajkak. Mi mondtuk, hogy persze-persze. Erre: hát nem látják, az a két kis fehér pötty! Továbbra is hitegettük, hogy persze, ha ő mondja! Kép Kép Kép

Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Exdeus, sacher torta volt... Kép

Kép

Jó éjt,
Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Vero!
Bocsánat Verusnak szólt az üzenet, csak elírtam a neveteket.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Mézgombi!
Genetikai vizsgálat alatt a CVS-t értettem, de volt nyakiredő nézés is UH-on a 12.héten.
Tényleg ahány kórház annyi szokás.
http://www.inetcom.hu/andrea/babasmamas/adatok.htm

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek köszi a gratulát!

Doren!Tündéri a picifiú!Még mobilos torta!Kép

Képzeljétek a párom focizik hétvégente kispályán,és tegnap megsérűlt a bokálya,letört egy csontdarab!Marhára örülünk neki,végre mire karácsony után jövögetünk helyre,jön a gond!Most 5 hétig se meló se semmi!Ja de legalább látjuk egymást!KépHála,nem kellett gipszelni!

Na pusza!
Exdeus!Gratulálok a 21 héthez!!!!!!!!!!

Szép napot!
Szilvi 23+1

Kép
szgoron
 
 


Üdv!
Szilvi, adj sok gyógypuszit a párodnak!
Doren, a torta annyira nem hat meg, az ilyen mézes-mázas dolgok sose voltak nyerők számomra! Kép Egyébként ari, főleg a mobil rajta! És ezek a megfeszült nyakizmok... Kép
Mézgombi, örülök, hogy minden rendben! Majd szerdán is gondolok rád, de biztosan nem lesz semmi gond.
Egyébként dec. végén a miénk is fejjel lefelé volt, de akkor még nem éreztem a mocorgását.
UH: nálunk a 12. és a 20. hetit is genetikainak nevezik - szóban, csak ugye mást takarnak. Nálunk csak a Terhesgondozóban adnak képet, ezért várom a febr. 6.-ot, mert akkor oda megyek. Igaz, előtte 3-án is lesz UH, de nem mozgat, van akinél többször kell - gondolok itt a pl. sűrűn vérzőkre, stb. Aztán valamelyiken majdcsak kiderül, hogy mi van a lába között. Kép
Egyébként nálunk a legolcsóbb 4D 5000, ezen voltunk anno, nekem bőven elég.
A 2D-s UH-hoz szerintem is kell némi képzelőerő, de a 20. héten azért már láttam babócából ezt-azt. Kép
Nálatok hogy áll a bébi a mocorgással? Nálam tegnap alig mozgott, de ma reggel meg beindult, mint a gőzgép, most kicsit lájtosra vette a figurát, kíváncsi vagyok, meddig.
Na lépek, mert menni kell a szokásos körutunkra, és a tételeimet is olvasgatni kéne...
Ági (21+0)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Szilvi, jobbulást a párodnak! Kép

Doren, nagyon aranyos a kisfiad, és a torta is jól nézett ki! Kép

Ex, köszi, hogy majd gondolsz rám! Kép 5 ezerért tök jó áron volt a 4D-s uh! Megadnád esetleg a címet, hogy hol voltál? Mostanában úgyis annyit járok Szegedre... Nekem tagnap volt nagyon aktív a kicsi, egész délután meg még este is mozgott, a férjem is érezte a kezével. Szerintem arra pörgött be, hogy egy nagyot ettem. Anyósom meg anya is felpakoltak bennünket egy halom kajával, így most dőzsölünk! Kép Ma már egy kicsit visszafogom magam, mert éjjel elég rosszul voltam a nagy zaba miatt...
Most hogy elkezdtem írni róla, megint beindult, hihetetlen hogy megérzi! KépEgyébként a Hölgyvilágban van egy tök jó cikk arról, hogy mikre képes a magzat, hát lehidaltam, mikor olvastam! A legkomolyabb az volt, hogy állítólag az álmunkat úgy nézi végig, mint egy moziműsort...Nekem ez egy kicsit sok, de hát ki tudja...Kép

Megyek ebédet készíteni, később még benézek!

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!
Köszi az együttérzést!Már adtam neki gyógypuszikát!
Boborján(a baba)tegna akkorát rugott,hogy láttuk a hasamban ahogy kavirnyászik!Õ is vigasztalta apát!Kép

Ma megint alkottam:Vettem a babaszobán egy nagy porcelán elefántot,tudjátok ami igazából virágtartó!Nekem van már egy,és kellett neki egy párKép,amúgy egy giccs,de nekem tetszik!Ez ilyen Kikás cucc!2000Ft volt!

Mézgombi!Én is gondolok rád!Kép
5000Ft tényleg nem drága a 4D,ha itt Pesten is ennyi lenne már én is mentem volna!Mondjuk nekem jó,mindíg 3D-vel nézik,és kapok képet is meg videót!Jó étvágyat az ebédhez!

Pusza

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok!
Ma vettünk babanaplót. Kéket... Én inkább adok a lánynak kéket, mint a fiúnak rózsaszínt. Kép
Mézgombi, ez az UH a II. Kórházban van a Kálvária sugárúton. Igaz, be kell jelentkezni. A doki neve Czank Zoltán, a száma: 06-30/219-8366. Mi anno vittünk egy + os DVD-t, de azért kérdezz rá! A gond még annyi, hogy később lehet átvenni, nem azonnal írja meg. De ha összejön, és nem akarsz ezért eljönni, én vállalom a postára adást, aztán majd megbeszéljük a többit.
Na megyek, mert segíteni kell a férjemnek adminisztrálni.
Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Doren!
Nagyon édes a kicsi, és milyen átéléssel fújja a tűzijátékot!!!Kép

Ági!
Milyen "finomságokba" ásod Magad bele így vasárnap szent pihenőnapján??? Amikor fősulira jártam, a vasárnapot általában nem sikerült tanulásra fordítani, pedig sokszor megpróbáltam. Még jó, hogy szerdai napon államvizsgáztam...Kép
Egyébként hol csinálnak ötezerért 4D-ultrahangot? Sógornőmék voltak dec. végén Győrben, nekik tízezerért csinálták, és kaptak egy kb. 10 perces felvételt tartalmazó videokazettát.
Akkor most aktuális már a gratula a kerek 21-hez!!!Kép

Mi 25-én, szerdán megyünk genetikai (vagy akárhogy is nevezik Kép) uh-ra, akkor leszek 18+6. Nagyon-nagyon remélem, hogy minden oké lesz, esetleg bekukkanthatunk a kis tappancsai közé, hogy meglássuk, mi is lapul ott.
Az egyik ismerősöm is azt mondta, hogy ne kérdezzük ám meg, mi lesz, merthogy az olyan izgalmas, hogy csak a születéskor derül ki. Az lehet, de nekem tutira kilyukadna az oldalam a kíváncsiságtól!!! És még így is benne van a pakliban, hogy egyáltalán nem tudják megmondani...Kép

Mézgombi!
Tök jó, hogy Nálatok már apa is érezheti! Kép Párom is kérdezte a múltkor, hogy ő majd mikor, és én mondtam neki, hogy az még arrébb van néhány héttel, mert még én is csak egészen enyhén érzem (néha csak azt veszem észre, hogy egy ponton feszül a hasam, akkor tudom, hogy Mazsola most épp ott tevékenykedik...Kép).

Nyanya!
Tök jó ez a link, amit beraktál, le is mentettem gyorsan a kedvencekhez, aztán ha majd kicsit is eltérnek Mazsola értékei, akkor lesz min aggódnom...KépKépKép


Lányok, még egy kérdés: Ti is sokat jártok pisilni? Már megőrjít az állandó wc-re járkálás, először azt hittem, fel vagyok fázva, de a védőnéni azt mondta, hogy nincs a vizeletben semmi erre utaló jel. Van úgy, hogy 10 percen belül kétszer megyek, azért szerencsére éjjel kibírom, hogy max. kétszer menjek. (És akkor úgy hallottam, hogy az utolsó hónapban ez még fokozódik...)

No, sziasztok, jó pihenést mindenkinek!!!

Norwell+Mazsola

Kép
Kép
norwell
 
 


Szia Norwell!
Én szegedi vagyok, és ahogy írtam, a helyi kórházban csinálja az egyik doki ennyiért. Gondolom, akkor ügyeletes, és akkora lehet hozzá időpontot kérni. De nem több ugye, mint egy magándoki. Mi kb. 6-7 perces videót, és három képet kaptunk, de szerintem azért, mert akkor még elég kicsi volt babóca.
Nálunk apa is érezhetné, ha akarná. De közölte, hogy majd akkor, ha nagyobb lesz...a fene se érti.
Egyébként én is ezen az UH-n kérdeztem meg a nemét, és összezárta a lábait. Kép
Finomságok: pénzügy, ellenőrzés, biztosítás, controlling, 42 tétel, 154 oldal.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Szilvi, köszi, fini lett az ebéd. Kép Már túl vagyok a vacsin is, ami elég light-os lett, natúr joghurt müzlivel...De hát vissza kell fognom magam.Kép

Ex, köszi a doki elérhetőségét, elmentettem! Ha apa végez a vizsgákkal, majd lehet, hogy lemegyünk. És köszi a postázási lehetőséget is! Kép
Babanaplót én is akarok venni, anyósom is csinált anno a férjemnek, tök aranyos, még az aranyszőke kis hajtincsét is beletette. (Később sötétbarna lett a haja.)

Norwell, én csak 20 hetesen kezdtem érezni Kisgombit, de azóta most már folyamatosan, és egyre jobban erősödik. Tenyérrel is kb. egy hete érzékelhető. Én is sokat pisilek, éjszaka meg legalább kétszer kell felkelnem. De nem is csoda, a méhlepény mellsőfali, a baba meg a hólyagomon végez fejenállást. Kép Az utolsó hónapokban valóban fokozódni fog a pisilési inger, mert egyre nagyobb a bébi, egyre lentebb lesz, így jobban nyomja a hólyagot.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Norwell!
Nem azért raktam be a linket, hogy aggódj, ha eltér az eredményed Kép Ez csak egy irányadó, szerintem minden táblázat más adatot írna, de más hasonló táblát még nem láttam. A rövidítések is tök jók, legalább le tudom olvasni a leleteimről, hogy mi micsoda.

Pisilés természetes, nekem már 1 hónaposan is fel kellett kelnem éjjel és azóta sűrüsödik. Ne aggódj lesz ez még rosszabb is Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Kép
Lenne egy kérdésem, nem tom, tudtok-e segíteni.. Szóval mivel úgy döntöttünk, hogy szeretnénk megkereszteltetni majd Olivért, ismét kis problémám akadt, mivel azt mondták, hogy ezt a nevet kereszteléskor nem lehet adni.. ami azért bosszantó, mert csak egy keresztnevet szerettünk voltna adni..
Nos a kérdés.. nem tudjátok hol lehet a neten utána nézni a keresztségben adható neveknek?
Nem vagyok béna, de nem találtam a neten..
Köszi!
Satuk

satuk
 
 


Sziasztok!
Norwell, az előbb elfelejtettem írni, hogy kifejezett pisilési gonddal nem küzdök. Még...
Lefekvés előtt elmegyek egy párszor, de éjszaka eddig egyetlen egyszer keltem fel arra, hogy rohannom kell, mert ha nem, akkor tenger lesz alattam. Kép Igazából nálam az a rossz, hogy alvás előtt sokszor megyek, mert még fel se álltam, már kell...
Satuk, konkrét ötletem nincs, de általában ezért szoktak két nevet adni egy gyereknek, mert a második a keresztségben kapott neve. Igaz, a miénknek eleve kettő lesz, de a László "szent" név, nem tartom valószínűnek, hogy ezzel gond lenne. Mert ugye ezen szoktak fennakadni.
Nyanya, anno én is innen néztem a rövidítéseket, meg máshonnan a latin megnevezéseket. Kép
Na lépek, mert hazajött a tesóm, és most az ő szobájában vagyok. Meg tételt is olvasni kéne...
Pusza.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Satuk, biztos vagy benne, hogy nem lehet Olivér nevet adni a keresztségben? Én még nem hallottam ilyet, hogy lenne ilyen lista, hogy bizonyos neveket nem lehet adni. (Max. arra gondolnék, hogy pl. pogány nevet nem biztos, hogy ildomos lenne adni olyan gyereknek, akit szeretnénk utána megkereszteltetni.) Az egyik volt kolleganőmnek Olivér nevű kisfia van, nem tudom, hogy megkeresztelték-e, de utána tudok érdeklődni.
Egyébként az én személyes véleményem, hogy pap és temploma válogatja, hogy mit lehet. (Persze bizonyos határokkal.) Én pl. 9 évesen lettem keresztanya, igaz ezért Félegyháza melletti kis faluba kellett menni, de helyes, szép templomban volt, jófej pappal. Szóval szerintem ne mondjatok le az Olivérről (egyedüli névként) és vele együtt a kereszteltetésről sem. Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Satuk,
előrebocsátom, h nem értek hozzá, csak elgondolkodtatott a téma:
Ezt találtam:
"Gyermek keresztelése esetén a név megválasztása a szülőknek, őket segítve a keresztszülőknek, és a plébánosnak dolga (855. kánon). A felnőtt keresztelendő maga dönthet keresztnevéről, lehetőleg szent nevét kell választani, aki a keresztelendőnek példaképe és védőszentje lehet. "

Márpedig Szent Olivér van...
Akkor most hogy is van ez?
Vicces vagyok, pont ezt nem tudod Te sem Kép

Cupp,
Ann
annann
 
 


Sziasztok, Jó reggelt!

A hétvégéhez csak annyit..., mivel én folyamatosan egymás után olvastam a hozzászólásokat és jegyzeteltem, majd húzhattam át, mert leírtátok amit én is gondoltam...Hello, Norwell, Nyanya a számból vettétek ki a szót!

Hello,
"Mi bajod a hüvelyi uh-val?" Igazából semmi, de mivel még nem volt és gondolom azért nem túl kellemes (a hasinál azért mindenképp kellemetlenebb) egy kicsit tartok tőle. Azért annyira nem parázok ám Kép, csak meglepődtem, hogy a 11. héten is ilyet csináltak Banyánál. Igazából már alig várom, hogy láthassam a babát. Kép

Exdeus,
Boldog névnapot kívánok! Kép
Mit jelent a nucha szűrés? Bocs, a tudatlanságomért.
Az uh-hoz csak annyit, hogy nekem nem volt szükség uh-ra, hogy megállapítsák a terhességet, mert kézzel tapintható volt a 7. héten, sőt a doki a babát odajátszotta a hasfalamhoz, hogy én is érezhessem. Kép

Potter,
Neked is Nagyon Boldog Névnapot kívánok Kép!

Banya,
Az én férjem is olyan, mint a te párod (amikor a mamámat látogattuk a kórházban a végén Õt kellett istápolni...talán a szagok...)Én is nagyon szeretnék apás szülést, régen én is ellenállásba ütköztem a férjem részéről, de már barátoktól annyi pozitívumot hallott az apás szülésről (olyanoktól is akik nem akarták előtte), hogy szerintem már másképp látja Kép. Na de várjuk ki a végét! Mikor mész legközelebb? A védőnő is beutalhat uh-ra? Ha igen, ott talán adnak képet.
adi77
 
 


Sziasztok, jó reggelt!
Kellett nekem járatnom a számat... Ma reggel bejöttem dolgozni, és kb. egy negyed óra múlva megint rámtört ez az iszonyatos hányinger. Az a baj, hogy nagyon hirtelen jön, és akkor végem van, nem tudom visszatartani a rókát. Roppant kellemetlen volt, egy szállodában dolgozom, és nem jutottam el a wc-ig: be kellett mennem az egyik szobába, és ott segített nekem Porcelánisten. Durva volt. 1 perccel később meg már semmi bajom, mint ha mi sem történt volna..
Adi! Legközelebb február 27-én megyek, ugyanerre a körre, amin voltam. (uh, doki, vérvétel) Előtte szombaton töltöm be a 16. hetet, és hétfőn megyek. Akkor lesz az afp vizsgálat is. Alig várom...
Ja, és kaptam az orvostól papírt, amivel fel kell keresnem a védőnénit. És képzeld, jól le lettem cseszve, hogy miért nem voltam eddig. Én ezt már nem értem... Mindegy, ma megkérdezem mikor van rendelés, és az első adandó alkalommal elmegyek, még a héten. Csak persze ez sem egyszerű, mert júliusban elköltözünk. Most vajon az új, vagy a régi cím szerinti védőnőhöz menjek????

Kép
Kép
banya1
 
 


Sziasztok!

Jujj, lányok, nálunk olyan hideg van, hogy az ablakok tiszta jégvirágosak!!! Gyönyörű!!!

Akkor úgy látszik, nem csak én küzdök ezzel a "mindjártbepisilek"-problémával...Kép

Nyanya!
Tudom, hogy nem azért raktad be, épp emiatt mondtam. Főleg, hogy én olyan parázós tudok lenni... Sajnos. Mindig van valami, ami miatt épp rágom magam, apával szerencsére nagyon jól meg tudom beszélni, sőt, van úgy, hogy ő pirít rám, hogy mi a fenének kell állandóan valamin agyalni???Kép Akárhonnan nézem, igaza van. A kicsinek nem lesz jobb, ha állandóan szorong az ember...
És tényleg nagyon jó a tábla, legalább tudom, hogy mit jelentenek a rövidítések a papírokon.

Gombi!
Akkor ezek szerint attól is függ, mikor kezded érezni, hogy hol tapad a méhlepény? Nekem erről fogalmam sincs, szerintem szerdán az uh-n fogják majd megmondani, a 12 hetesen még nem írták rá a papíromra.

Adi!
azt meg hogy csinálta, hogy odajátszotta a hasfaladhoz? Nem félt, hogy nagyon megnyomja? Engem 8 hetesen is olyan óvatosan vizsgált a doki, mintha porcelánból lettem volna.
De azért tök jó lehetett!!!Kép
Nucha=tarkó (nucha-szűrés a tarkóredő-szűrést jelenti). Nem magamtól vagyok ám ilyen okos, kilestem az orvosi szótárból...Kép

Satuk!
Erről a keresztelés-dologról én sem hallottam, hogy így működne (persze ez csak egy dologKép). De azért szerintem se hagyjátok annyiban.
A párom unokanővérééknél azért nem akarta a pap megkeresztelni a kislányt, merthogy nem házasodtak össze templomban. Érdekes módon a kisfiukat egy másik pap e évvel ezelőtt megkeresztelte... Szerintem papja válogatja.

Ági!
Lesz ez még így se?! Kép Nem feküdte meg a gyomrod a pénzügy??? Kép Párom is tanult (másoddiploma=közgazdász), úgyhogy nagyjából sejtem, miről is van szó...
Babanapló: tényleg inkább lánynak kéket, mint fiúnak rózsaszínt...Kép

Sziasztok, jók legyetek, szép napot mindenkinek!!!

Norwell+Mazsola

Kép
Kép
norwell
 
 


Banya!
Menj a régi cím szerintihez és utána válts. Balázs 2 hónapos volt mikor költöztünk én akkor váltottam védőnőt. Az újjal talán 1x ha beszéltem. Szerintem a védőnő nekünk amúgy is lényegtelen, mert itt van a net itt vagyunk egymásnak és sokkal többet tudunk segíteni egymásnak, mint a védőnő. Lényeg, hogy a kötelező hokuszpókuszt (súlymérés, vérnyomásmérés, jegyzetelgetés a kismamakönyvbe, stb) valaki megcsinálja. Viszont az új cím szerinti gyerekorvost megkértem, hogy arra a 2 hónapra járjon át a szomszéd kerületbe, mert a gyerek miatt orvost váltani nem akartam.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Köszi Norwell a nucha infót Kép!
Én is meglepődtem, hogy ilyet csinált a doki a babával, remélem frászt nem kapott Kép!

Banya,
lecseszett a védőnő miatt?!
Még én sem voltam. Kép Jó lesz, ha én is rászánom magam. A róka miatt nem irigyellek Kép. Nekem még nem volt, viszont mindennapos az öklendezés, hányinger... Igazából rossz a szám íze, állandóan keserűt érzek a számban. Nem vagyok túl nagy édesség fogyasztó, de mostanában nem tudom megállni. Bár már kényszerítem magam a csoki helyett dióra. Ha hazamegyek pörkölök diót, mogyorót, mandulát és mézet öntök rá...ez hasznosabb csemege lesz és mégis elveszi ezt a kesernyés szájízt...és betudom hozni a mukahelyemre is.
adi77
 
 


Banya,
nekem nem jött be az intenetes védőnős cím.
A Veress E-ben tudták megmondani kihez tartozom (255-833): a Munkácsyba kell mennem, ha jól értettem Parócziné Ilona?-hoz. Ja, és MA!!! Csak hétfőn 13-tól van. Akivel beszéltem azt mondta, 10 hetes? akkor jó lenne, ha mennék.
adi77
 
 


Adi!
Nagyon jól teszed, hogy elmész ma, így legalább nem kapsz ki. Ezek szerint nem is kell papír a dokitól. Én is bejelentkeztem, csütörtökön megyek meló után fél 4 körül. Kíváncsi vagyok. Meséld ám el holnap, hogy mi volt... És megkapod a terheskönyvet is. Kép Én olyat még csak a kismamák kezében láttam a dokinál... Vajon mi lehet benne? Kép

Kép
Kép
banya1
 
 


Banya,
kérdezték, hogy ugye van papírom a nőgyogyitól? De szerintem, ha nem lenne az sem lenne gond.
adi77
 
 


Sziasztok Lányok!


Annyit írtatok az elmúlt 4-5 napban alig tudtam elolvasni.
Örülök, hogy megnyugodott a hangulat és én mindenkit nagyon szívesen olvasok bármi is a véleménye, és jó lenne ha a kis csapat együtt maradna, legalább a babák megszületéséig!:-)

Nyanya67,
Én a Brendont fogom most kipróbálni kismama jóga és torna is van ott, de nagyon más helyet a 13. kerültben én sem tudok. Meg én még dolgozom így a délelőtt szóba se jöhet, de majd ha hallok valamit akkor megírom.

Doren,
Gratulálok a kisfiadnak szülinapjára és nagyon aranyos fiúcska! A torta is jól néz ki.

Exdeus,
Nagyon drukkolok a záróvizsgád miatt. Nekem 2 éve volt és még nem voltam kismama akkor,de nagyon féltem tőle. Ügyes legyél!

Annann,
Maradj velünk és írj, ha tudsz!

Mézgombi,
Olyan jó, hogy nálatok kispapa is érzi a babót. Én már 18. hét óta érzem őt és egyre erősebben, de szegény apuka még nem, vagy csak rosszkor szólok neki:-( de remélem nemsokára!:-)

Képzeljétek pont 22. hetes vagyok / vagyunk! az már nem semmi:-)
Héten megyek dokihoz,kíváncsi vagyok még mindig áll e a hír, hogy kislány!?:-)

Mindenkinek szép napot!
Kari
kari
 
 


Sziasztok!

Látom visszaállt a régi rend. Kép
Doren. Cuki a kisfiad a tortával. Annyira édesek ebben a korban. Jó a mobil is, gondolom Õ is bírja ezeket az eszközöket. Az enyém lány létére a két éves szülinapjára Trabant tortát kapott, lent minden nap el kellet sétálni az összes környékbeli Trabihoz annyira imádta.

Banya! Lehet, hogy már késő, de szerintem az új lakhelyed szerinti védőnőhöz kéne menned, mert gondolom, majd a babádat is oda fogod hazavinni. Én sem vagyok bejelntve a jelenlegi lakhelyemre, sőt az előzőre sem voltam, és mégis oda kellett mennem ahol tartozokodok pillanatnyilag, ill. ahova előre láthatólag haza fogod vinni a babádat.
Ez a keresztelős téma nekem is új. Nekünk még mindig nem sikerült megkeresztelni a lányunkat, pedig én már nagyon szeretném. A papok kicsit felháborítanak. Már egyszer elindítottuk az "eljárást", és ott szerettem volna, ahol engem is megkereszteltek a Rózsák terén. Mivel a XIV.kerbe vagyok bejelntve, ezért kikérőt kellene kérnem attól a templomtól és paptól ahova pontosan tartozunk, meg kellene indokolnom, hogy miért is akarom máshol keresztelni. Elég botrányos. Erről a meg még nem is hallotam, hogy még adott esetben nevet is kéne neki választani.
Olyan hülye álmom volt, láttam a kisbabám arcát a pocakomon. Olyan volt minta belülről rátapadt volna a hasamra és lehetett látni, ahogy kirajzolódik a fejecskéje, meg a kis keze. Kicsit Alien-es volt a dolog. Kép Lehet, hogy azért álmodtam, mert tegnap előtt úgy éreztem mintha belém rúgott volna? Még csak 15 hetes vagyok. Nem vagyok benne biztos, hogy az volt.
Lassan abbahagyom. Ma már dolgozom és most le megyek ebédölni.

Pusszantás mindenkinek.
Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Sziasztok!

Nálunk is elég hideg van, annak ellenére, hogy száz ágra süt a nap. Még jó, hogy mire babókáink megérkeznek, ennél már sokkal melegebb lesz! Kép
Hétvégén mégis felhoztam a kapott babaruhákat, kimostam őket, most pakoltam el, annyira jó volt hajtogatni őket...Kép

Adi, én is paráztam a hüvelyi uh-tól, azt gondoltam, hogy tökre belémnyomnak majd valamit... De mikor vártunk a sorunkra, akkor az egyik kismama megnyugtatott (ő már a 3. gyerekét várta), hogy egyáltalán nem vészes, és ne aggódjak, mert szinte épp hogy odaillesztik a vizsgálófej végét. Tényleg így is lett, nem volt gáz, nekem elhiheted, mert én egy igazi paragép vagyok! Kép Az orvos rögtön mutatta is a babát, sokkal jobban lehetett látni, mint hasi uh-val, és akkkor már ténylég teljesen megnyugodtam. Egyébként nekem a 12 hetes nyaki redő vizsgálatánál csinálták.
Én elfelejtettem vinni az orvosi papírt, mikor a védőnőnél voltam, de a lényeg, hogy fejből tudjad, hányadik hétben vagy, mikor voltál utoljára orvosnál, meg ilyenek. Mondjuk én protkós vagyok (vidéken szülök, és nem kell rendszeresen járnom, mérem a súlyomat meg a vérnyomásomat), a védőnőm ugyanaz, aki anyunak is volt, mikor velem volt terhes. Tehát nálam elég laza ez a "védőnősdi".

A rókás-dolgokat nagyon át tudom érezni, én iszonyatosan hányós voltam. Kb. 3 hétig tartott, naponta legalább 3-4-szer volt róka, semmi nem maradt meg bennem, néha még éjjel is felkeltem...Én nem találtam rá gyógymódot, pedig kipróbáltam mindent, mandula rágcsálás, reggel még az ágyban fekve keksz evés stb., de nem használt semmi. Aztán egyszer csak egyik evés után bennem maradt az étel, és utána többet nem volt semmi bajom. Szóval, kitartás, elmúlik! Kép

A méhlepény fekvése befolyásolja, hogy mennyire és milyen korán lehet érezni a mozgást. Mivel nekem mellsőfali, így a baba mellette (azaz lentebb) van. Az orvos majd bejelöli az uh-s papíron lévő rajzon, hogy hol helyezkedik el, meg aláhúzza, annak megfelelően, hogy mellső, hátsó, jobb, bal, vagy mélyen tapadt. (asszem ezek a variációk vannak) Legalábbis nekem ilyen papírom van, ebbe szokták írni az adatokat, ha mérik is a babát. Akkor kaptam, mikor a hüvelyi uh. volt.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Kari, gratula a 22. héthez! Kép
A kislányba csak óvatosan éld bele magad, egyik ismerősöm úgy járt, hogy végig kislányt mondtak neki az orvosok, végül fiú lett. Az összes babacuccot rózsaszínben vette meg, mikor megszületett a fia, akkor a férje meg vett egy szintén rózsaszinű kádat. Erre kérdezte a nő, hogy miért vett még mindig ilyen színűt, mire az volt a válasz, hogy hát ez megy a többi holmihoz is...Kép Egyébként a lány azért bizonytalanabb, mert simán lehet, hogy takarja a kis huncut, és azért nem látszik a fütyije. A fiúnál meggyőzőbb tud lenni, ha valóban látják. (Persze simán lehet, hogy lányod van, csak példának írtam.)

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Köszi szépen Mézgombi,
remélem szerdán megerősítést kapunk kék vagy rózsaszín dolgokban gondolkodjunk.
Mi még mindig csak pocaklakónak hívjuk , nehogy sérüljön a kis lelke ha mégis más nemű lesz, mint amit eddig mondtak:-) így baj nem lehet:-)
Kari
(22+0)
kari
 
 


Sziasztok

Örülök neki hogy megnyugodtak a kedéjek. Szeretem olvasni a sokféle véleményt de még a kedvem is elment. Na most meg azért mert nem látok a náthától.
Írigykedem mert még nem érzem a babót, bár az UH láttam olyan örökmozgó mint a bátyja volt.

Jaj elfelejtettem kiírta igen csuklanak a babák a pocakba. Az én kisfiam elég sokat csulót jokat nevettünk mert a vége felé volt hogy rángatozott a hasam. Most is elég sokat csuklik és nehezen hagyja abba de azt mondták nincs gond.

Ma voltunk az egyéves vizsgálatán és tudom nem teljesen ide tartozik de akinak van kisfia attól kérdezném hogy nincs teljesen a helyén a bal here. Azt mondta a doktornéni egyelőre csak figyelni kell most nem csinálunk vele semmit. Mit lehet vele csinálni? Van valakinek tapasztalata?
Egyébként fütyi ügyben minden rendben hál istennek.

Szerdán végre meglesz az AFP meg nagy UH hátha tudni fogjuk mit rejt a lába között.

Kesztelésről én úgy tudom, hogy a keresztségben választott nevet nem kell anyakönyvezni "csak" a keresztlevelébe írják be. A barátnőm a keresztségben Ildikó mert a Szilvia nevet nem kaphatta. De biztos, hogy papja válogatja. Nálunk a családba minden helyzet van házasság nélküli keresztelő, apa keresztelése a gyerköc előtt, csak templomi esküvő után keresztelés stb. kiváncsi vagyk mi lesz a helyzet. Mit sikerül intézni.

Doren Gratula a kisifiadhoz meg a tortához. (Én most intézem, lehet hogy ellopom az ötleted a mobillal) Nálunk csütörtökön lesz egy éves. Imád minden technikát.

Utolagosan minden Áginak boldog névnapot.
Nagyon hidegvan de szépen süt a nap.
Szép napot.
cila
 
 


Sziasztok,

nagyon szépen köszönjük mindenkinek a gratulációkat. Igen, a mobil az egyik "alapfelszerelésünk". Igazság szerint bármivel lehet telefonálni! Távirányító, kulcstartó, stb. Igaz ezt a marcipántelefont is azonnal ki kellett próbálni, nem mesélem el mi maradt belőle... Kép

Szilvi, jobbulást a párodnak. Szerencse, hogy nem lett nagyobb baj, azt meg hogy együtt tudtok lenni, szupi.
Az én férjem szinte csak látogatóba jön haza.

Exdeus, én sajnos nagyon édesszájú vagyok. Ha éhes vagyon előszőr nem egy főzelék, vagy saláta jut eszembe... Kép
Gratula a 21.héthez. A hétvégén én is nézegettem a babanaplókat, rózsaszínben. Annyira biztosra mondta már kétszer is a doki, hogy lány, bár tudom, hogy ez még nem lehet 100% Kép
És ráadásul már a nevén szólítjuk... Kép Kép Kép

Satuk, pontos dolgokat én sem tudok mondani neked a keresztnévről. Mi féléves korában kereszteltük a fiunkat (László), nem kellett más név. Én anyakönyvezve Dóra vagyok, a keresztségben a Teodóra nevet kaptam. A keresztségben kapott név szerepel a keresztlevélen. Édesapám Zoltán, a keresztségben Zoltán Gyula Mária Kép Nagymamám nagyon hívő volt (katolikus), gondolom tudta mit csinál... Kép
Az Olivérrel nem tudom mi probléma lehetne?!?!?!

Banya, ahhoz a védőnőhöz menjél, aki ott illetékes, ahova a babát hazaviszed a kórházból. Két éve mi sem ebben a lakásban laktunk, de tudtam, hogy a picivel ide fogunk jönni. És ehhez a lakáshoz tartozó védőnőhöz kellett járnom. Csak épp egész végig azon izgult, hogy ugye biztos ide hozzuk majd a babát, az ő illetékességi területére...

Doren
22+2

Kép
Kép
doren
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?