Új privát üzeneted érkezett!

Megjöttem!
Végre csend és nyugi van,bár már én is álmosodom titeket meg kell néznem Kép
Kriszti!
Tök jó ez a fogyi ha ilyeneket ehetsz.(Én ettől inkább híznék.)Meg fogod csinálni.Hajrá!! Jó hogy maradhatsz otthon.Közeleg a jó idő majd lehet jó kis talikat szervezni.Apropó tali? Kölyökparkot pótoljuk valamikor?

Kép
flocika
 
 


Már megdöglök egy kis csokiért...Pisti meg most kérdezi,hazafelé hozzon-e egy hambit...Jópofa...
Kölyökparkot megdumcsizhatjuk!!!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Csoki?
Nem is rossz ötlet.... Kép

Kép
flocika
 
 

 
 

mano

nem arra a korházra gondoltam hálapénz dolgában...de a többi hsz-t ahhoz fűztem..

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Halihó!

Kriszti!
Sok sikert a fogyihoz én is hétfőtől folytatom. Sajna a 7 kilóból 3 visszajött 3 hét alatt KépKép
Manó, neked is szorítok, remélem, tavaszra szép karcsúak leszünk Kép
tényleg, nem találkozunk? Olyan jó lenne, már napok óta itt dekkolunk a lakásban.

Floci! Te remélem nem szeretnél fogyni, én lánykoromban sem voltam olyan vékony, mint te most, 3 gyerkőc után! Kép És ranyos a vicc.

Angelcare: nekünk is az van, mi 27000-ért vettük, nem olcsó, de még semmi problémánk nem volt vele.

Kriszti! Akkor most mi lesz a szupi sütikéiddel? Van egy király citromtorta receptem Kép Majd megcsináljuk az édességnapon Kép Melyik mősorvezetőre emlékeztetlek? Ezt még senki nem mondta Kép
Jó, hogy maradsz még egy évet otthon. Én most lettem szomorú, mert megkaptam az első gyedet, ami elvileg a max. 83000 Ft, de képesek belőle 15000-et levonni, így éppen 67500 Ft marad. Ebből nem leszek meg, valamit néznem kell tavasztól Kép

Megyek, ma van öcsém szülinapja, főzünk neki fini vacsit, holnap meg bulizunk egyet Kép
Jó hétvégét mindenkinke!
Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Sziasztok!
Dóri,megnézem a csajszi nevét,így kívülről nem megy.
Szőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőkülök.......

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Csokik????nálam még 7főig mehetKépKépde én inkább sütis vagyok, ahhoz mit szóltok??
Dórikám, szép karcsúak leszünk az már tuti, ugyanis update 1000-elKép
Taliban én is benne lennék megint!Hol, mikor, kinél?
Nálatok még megvan a karifa, és társai?Nálunk még igen, mert nem hullik annyira és olyan szép! Én úgy szeretem még este ezeket a fényeket a lakásban! De a férjem mondta, hogy vasárnap már szedjük le.KépHát, majd meglátom.
Na, legyetek jókKépLehet, hogy benézek 7végén is, de nem ígérem. Megyünk ányós szülinapjáraKépmeg vendégségbe egy baráthozKép
pusszancs mindenkinek,manó
és jó hétvégét nektek isKép
manóci
 
 


Manó!
Akkor csokis süti?Én most még mindent behabzsolok.Jó ürügy a szoptatás.Majd a nyáron felhagyok ezzel és akkor remélem leugrik az az 5 kiló.

Kriszti!
Tényleg van olyan a 90 napban,hogy édességnap?

Talika?Benne vagyok.Ha nem vagyok túl messze tőletek akár nálunk is lehet.Tizediken a panelban nyáron nagyon gáz,de most jó idő van.

Dóri!
Azért az a gyed nem is olyan rossz.Én 45eFt gyást kapok most.
Tényleg, ti dupla családit kaptatok ahogy Feri bácsi megigérte? Én nem,pedig jan 1-től állítólag az jár.
Nyöszörgést hallok a háttérből,mennem kell.
Jó hétvégét mindenkinek.

Kép
flocika
 
 


sziasztok

gyedjelentés::még mindig jobban álltok mint én, nekem 32.000 ft, és ez már nem lesz több..csak erre még jön a két gyerek után a családi, meg a gyerektartás..csak hát mindezt egyedül viselem..de nem panaszkodni akartam..


A családi pótlék ugy tudom később lesz aktuális, mert aki kapott emellett az önk-tól rendszeres gyv.támogatást az most igényelheti h márciusig kapja ha az jobban megéri neki, ha pedig nem igényeli akkor automatikusan jár a családi potlék majdnem duplán..

most volt egy viszonylag pihent délutánom , gáborka kivételesen 2,5 órát aludt, ez igen ritka mostanában.. már akartam mesélni, h anyum tanitgatja arra h lehet püfölni dolgokat, erre ő mindent ami a kezébe kerül megpofoz, még minket is hát ez nem felemelő, hiába mondtam h ezt nem kéne neki tanitani.Ma az egyik játékával verte a másikat,még a plüsjátékát is tanitotta h hogyan verje meg a másikat...azért leszokik erről ugye?

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Kriszti!
Nem értettem a 13.35 leveled.
Most már igen Kép
Tök jó! De remélem nem leszel tipikus szöszi Kép

Kép
flocika
 
 


flocika

megint egyszerre vagyunk fent..

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


A tipikus szöszihez szerintem túl sok eszem vanKépKépKépA hajamban viszont a nagyon szőkét szeretemKépMajd eljutok odáig is...Az édességnap az szénhidrátnapot jelent.Itt tésztaféléket lehet enni,pizzát(szigorításokkal),vacsira étcsoki(utálom,sosem eszem),sütike,fagyika,ilyesmi.Ez van a 3. napon.Ilyenkorra már nagyon kívánomj az édességet,de mikor eljutok ezen a napon a vacsihoz,hát alig tudom letuszkolni a sütit(így jártam először),mert pár falat az oké,de éhgyomorra,hogy a fini kajákat kívánja az ember...Szóval nekem a szemem kívánta,és meg is bántam,forgott a gyomrom.A fagyi már sokkal jobban esett,de ma is ilyen napom van,és ma sós aprósütit ettem,meg egy kis pizzát fogok.Nekem ez a pizza jött be ezeken a napokon,és ezek szerint megérte,mert szépen fogytam.a fagyasztott pizzalapot megkenem univer(reklám helyeKép) pizzakrémmel,arra nyomok össze 2 nagy fokhagymát,és fölszeletelek rá vékonyan 1 egész vöröshagymát.Az egészet megsózom,megsütöm.Olyan fincsi lesz,hogy nem hiányzik róla a sajt,sem a husi.És nagyon laktató,meg az én imádott fokim mindent feledtetni tudKépMég a gyomrom nyugalmát isKépMert nagyon kikészül tőle...Holnap gyümölcsnapom lesz,az a kedvencem,mert egész nap nassolhatok,és a mindenem a gyümölcs!!!!!!!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Csilla!
Szerintem nagymamát kellene hamarabb leszoktatni az ilyen játékokról.Kép Bocsi,meg ne sértődj!!!
Gyed:minden elismerésem a tiéd,nem lehet egyszerű ebből két gyereket egyedül nevelni.

Kriszti!
Szőkébb már ne legyél.Légysziiiii!!! Ez most tök jó,még természetesnek tűnik.
Azt hittem viccelsz a süti nappal.Hogy lehet ezektől fogyni???? A gyömölcsnapot még megértem,de pizza???

Kép
flocika
 
 


Flocika!
Most tompítani fogom a hajam sárgaságát,szőkébb már nem leszek,csak természetesebbKépRemélemKép
A pizzának az a lényege,hogy tésztából van,ezért lehet szénhidrátnapon enni.De nem akárhogy!!!Megkened azzal a pizzakrémmel,és max.kevés zöldséget teszel rá,de tényleg max.és tényleg zöldséget.mert a zöldség még hamar lebmlik.Sem husi,sem sajt nem mehet rá,mert azokat csak a fehérjenapon eheted.Tehát ha a sima pizzatésztát eszed,kicsi hagymával,az megfelelő szénhidrátbevitel.Mivel csak ezt bontja gyomrod,semmi mást,nem eszel mellé fehérjét,sem gyümölcsöt,akkor a gyomrod csak arra az egyfajta tápanyagra koncentrál,és simán lebontja.Ezért lehet este enni sütit vagy fagyit.Ha már husika után ennéd,a gyomrod megváltozna.A lényeg,hogy a négyféle élelmiszert négy napra eloszd,így minden nap csak azonos féle tápanyag kerül a pocakba,nincs más benned.Ezáltal az anyagcserefolyamatod változik meg,áll helyre,és így fogysz.Az anyagcserén van a hangsúly.Hiába eszel keveset,ha az husi krumplival...

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


flocika

nyugi, nem fogok megsértődni..

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


hAHÓ!

Tali remek! Mikor kinél? Kép
Kriszti! Vannak tök jó receptek a mindmegette.hu-n. Én is loptam párat onnan és fogok is.
Most megyek bulizni!
Jók legyetek!

Ja a dupla csp csak febr-ban érkezik, mivel utólag fizetnek.

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Ó,akkor én szép kis manit fogok kapni!!!Nálunk 73ezer volt eddig a gyed a családi pótlékkal,és arra jött a 27ezres tartásdíj.Így kaptam havonta százat.Most dupla családi jön(a megvont családi adókedvezmény mennyiben csökkenti az összeget?Mert az nekünk volt eddig.Azt mondják,nem is nagyon fogjuk megérezni a dupla családit?Én nem akarom elhinni...Kép)És még 13.havi fizuból is kapok tartásdíjat,20%-ot.Az is legalább egy tizes lesz.Jaj,de jó lenne egy kicsivel több pénz...Tartásdíjat meg csak február után kapok,márciustól már nem fog járni,ha reméljük sikerül az örökbefogadás.Már csak a gyámügy döntését várjuk,de januárban felénk sem néztek még,pedig december közepére mindennel kész lettünk,azóta áll az ügy...Igaz,nem vagyunk elkésve,ha febr.közepéből indulok ki,adigra ígérték a befejezését.Persze 13.havi nekem nem jár...És a tartásdíjat sem utalták el belőle,majd csak február elején a fizummal.Persze,minek annak a hülye családnak,kapja csak meg apuci,a fiának meg ráér 2 héttel később....És még hogy a gyerekeket támogatják.....Ja....
Dórikám,te meg hova mész bulizni???????Várj,nálunk apa éjszakás,hívom a mamit,és megyek én is!!!!!!!
Hol a citromtorta receptje?????Bulizunk,recepteket meg nem írunk?Legalább olvasás közben lakhassak jól veleKépKépKépMilyen fini receptet találtál?Akkora ott a kínálat,hogy sokszor nincs kedvem már nekilátni a válogatásnak.Benne vagy valamelyik fórumban ott is?Én még az áprilisiban vagyok benne tavaly óta.
Nézegetek olyan recepteket,valamivel fel kell dobni!!!!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Csilla!
Nem voltál valami bőbeszédű!!Kicsit részletesebben.légyszi.Abbahagyta Gáborka a verekedést?

Képzeljétek azt olvastam,hogy ha pl a gyerek beveri a fejét az asztalba nem szabad az asztalt hibáztatni és dádázni még viccesen sem,mert azt szűri le belőle,hogy amitől v akitől ő sérelmet,bántást kapott az meg kell verni,mert ez az elintézési módja a dolognak.Állítólag ezért van az a sok verekedős gyerek. Mi is elkövettük ezt a hibát és elég sokáig tartott amig áttértünk a "miért vered a fejed az asztalba,ha eltörik hol fogunk enni" tipusba. Ha elesik: "mit találtál a földön?" Még most is hajlamos a fiam rácsapni a dolgokra,de már röhög egy ilyen mondaton,hogy az asztalt sajnálom,nem őt. Kép

Kriszti!
Most már értem a lényegét.De mit csináljak ha a husit krumplival szeretem,sőt tejfölös ubisalival Kép
Tali! Én bevállalom,de csak febr elején.Ez a két hét most sok elintézni valót tartogat.6-10 között beszéljetek meg egy délelöttött
Andris felébredt és nagyon köhög,megyek.
Jó vasárnapi pihit!

Kép
flocika
 
 


Sziasztok!
Megvolt az első méreckedésem a gyüminap után,és már le is ment az első kiló.Nem mondom,tegnap nagyon nehéz volt megállni.Estére turmixoltam fagyasztott málnát banánnal,és olyan volt,mintha fagyi lett volnaKép
Én is husit krumplival......KépA tejfölös ubisali mehet a husihoz,de csak kenyérkévelKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


szia flocika!

nem azért nem irtam mert nem akartam, csak rohanoban voltam.Gáborka még mindig verekszik és nem tudom mit csináljak ezzel, mindent ver, mindennel, ha már két dolog van a kezében egymáshoz csapja őket. Anyuval most különben sem tudnék beszélni erről mert nálunk most családi zűr van, és nem akarom még tetézni ezzel, csak hát nekem gond a leszoktatás, de nem hiányzik egy újabb veszekedés. VAlahogy majd megoldom. Amit irtál az asztal dologrol, már nem emlékszem boninál h volt, de azért érdekes lehet azt mondani a gyereknek h ha eltöri az asztalt nem lesz hol enni..megnézném azt a helyzetet..)szerintem a dádá elméletet előbb értik meg, sajna..talán ezért is mondják a szülők h dádá az asztalnak, meg egyebek..., persze előre még én se tudom mi lesz, hiszen nemsoká jön ez az elesős korszak, amit már tegnap elkezdtünk, hiszen már megint felhuzta magát állásba és koppant..de csak meglepődött, én meg figyeltem h mit szól hozzá, nem kezdtem el sem verni az ágyat, sem felkapni őt, h "jaj szegényke.." mert az sokkal rosszabb lett volna. De majd jelentek h hogyan is reagálom le a dolgokat. MEg a verekedős helyzettel kapcsolatban is.

VIszont kérdeznék tőletek valamit. Tudd valaki egy jó fogorvost, aki viszonylag kiméletes, "fájdalommentes" és megérti h mennyire félek a fogdokitól? na jó viccet félretéve, komolyan kérdem, s.o.s kellene nekem.. nem tul jók a fogdokik nálunk.

csilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Csilla!
Nekünk is ez volt,amíg Anyuékkal laktunk,sok volt a nézeteltérés,pont ugyanilyen dolgok miatt.Amennyi segítséget kaptam(szerencsére),sajnos annyi volt a vita is,ez egy sajnálatos kiszolgáltatott helyzet.Ha kész lesz a kis zugod,sokkal könnyebb lesz minden,még ha egyedül is.Mert ugyan fárasztóbb lesz,mégis lelkileg könnyebb ezerszer,mert csökkenni fognak a nézeteltérések meg a feszültségek.
Az én dokim nagyon rendes,és nagyon kíméletes.Mindazonáltal olyan fogamat mentett meg,meg az egész családunkhoz is ilyen,amit más már rég kihúzott volna.Nagyon emberséges,és fájdalommentes.Amíg másnál kiülsz 20percre egy szurival,addig ő bead egy olyan bikaszurit,hogy fél perc és kezdi is a munkáját,nem is érzel semmit.Én még ilyen dokival nem is találkoztam.Én rettegtem előtte a fogdokiktól,Pisti is,Apu is.Mégis sokat köszönhetünk neki.Kálvin térnél dolgozik,tehát a városban könnyen el lehet érni.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Csilla!
Az én fogdokim is szenzációs,csak sajnos nem olcsó.Egy tömés kb 5000,-,de nagyon ügyes.A fájdalomcsillapító szurit sem veszed észre Kb 45-50 éves,már gyerek koromban is hozzá jártunk,(az egész család) Most a Váci u.-ban dolgozik és csak ajánlás utján lehet hozzá bekerülni,mert már megjárta idegenekkel,hogy nem fizettek neki.
Ha mondod,hogy én küldtelek és nagyon fáj azonnal fogadni fog.Ha szólsz írom a számát priviben.

Kép
flocika
 
 


kriszti, flocika!

köszi előre is. A baj ott kezdodik a fogammal, h nem fáj, hanem letört, de olyan csunyán elöl, az inybe tört bele. És ugye itt nagyon látszódik, nem huzhatom a dolgot. EGy kicsit már le volt törve, de nem igy. Floci, neked irok külön privát ezzel kapcsolatban még.

Kriszti,

hát ez az én gondom, h nem valosithatom meg az álmaim, a gyerekeim jövőjét..de ez nem forumos téma.

csilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Csilla!
Várom a privit.

Hahó!!!! Sehol senki?????

Kép

Kép
flocika
 
 


Én itt vagyok.Arról az állás-dologról meg lehetne tudni valami bővebbet?Csak nagyvonalakban,hogy mégis képben lehessekKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Én itt vagyok.Arról az állás-dologról meg lehetne tudni valami bővebbet?Csak nagyvonalakban,hogy mégis képben lehessekKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


HalihóKép

Képzeljétek Eszti ma kiesett a babakocsiból, és persze, hogyan???Hát a kis pofázmányával lefeleKépa betonra!Volt nagy ijedség meg sírás rívás, de aztán egy kis cici hamar megvígasztalta!Kép
Nem volt bekötve mert a szokásos séta körútról jöttünk már hazafelé, de a kapunk előtt megint elindult céltalanul az ellenkező irányba. Na, akkor beraktam a kocsiba, amíg a kapukulcsot bogarásztam, de ugye erre a pár méterre már nem kötöttem be! Hát, ő meg ugye hiszti hegyek, és addig- addig tekergőzött amíg kiesettKép
Ezek a friss történések!

Floci, arra az asztalverősre pedig teljesen igazat adok, mert ezt én sem szeretem, és nem is csináljuk, ha elesik, vagy beveri magát!
Nálunk is általában a mamák csinálják, de szoktam szólni, hogy nem kell!Úgy gondolom, hogy lehet benne valami az agresszív gyerekek, és ezek a nevelési szokások között!
Ha, elesik mindíg mondjuk, hogy hoppá, nem történt semmi, és már olyan cuki, ő is mondja magától, meg ha valamelyik játékát ejti le, vagy kiborul valami akkor is azt mondja, hogy hoppppá!Kép
Szóval szerintem sem kell, még plusszban erre nevelni, hogy verjünk szét mindent ami nem tetszik!
A csp.-kal meg Dóri már válaszolt, de én is úgy tudom, hogy majd a köv. nek már az emeltnek kell lennie!Amúgy én pl.3000 Ft.-tal fogok jobban járni! Csepp a tengerben, de legalább jobban járok, és nem rosszabbulKépMegpróbálom ennek is a jó oldalát nézni!
Arik vagytok a képenKép

Kriszti, amúgy ezek az adókedvezményes dolgok benne vannak a januári kismamában egy táblázatban! Nincs meg neked? Ha, nincs majd leírom, vagy nézd meg a neten, hátha!
Már írtam neked, kb. 1 órájaKéphogy jó a hajad, de szőkébb azért ne legyélKépKépBár ki tudja, lehet az is jól állnaKépÉn meg már nem vagyok szőke csíkos! Most barnás, rézvöröses csíkosKép
Szeretem én is változtatni a hajam színét fazonját, hogy ne legyek olyan unalmasKépKépha már másban annyira nem tudok változniKép!

Csilla, szerintem te is azért szólj anyukádékra, ha úgy gondolod, hogy nem jó ez a megverem módszer! Végülis a te gyereked, úgy legyen nevelve, ahogyan te szeretnéd! Én is azért szólok mindíg finomanKép
Lóvéban együttérzek veled, és főleg egyedüüül!KépHát igen, én sem annyira dúskálhatok, nekem most mindennel együtt 52 van!Ez se sok, főleg, ilyenkor bosszanja az embert, ha nem olyan munkahelyen dolgozott ahol be volt jelentve rendesen! Mert nálam is ez a helyzet! Ha az után kapnék amennyit kerestem azért egy kicsit jobban járnék! De hát ez van.Most meg az emelés után lesz 55! De ez is csak júni végéig, mert Eszti akkor tölti a 2 évet utána meg a .......jó kis GYES!De remélem hamarosan jön a tesó, és akkor a GYES-t nem kell sokáig "élveznem"!Kép

Nekem mindegy kinél, mikor lesz a tali!Beszéljük meg, és ok.Ha elvisel minket FlociKépmehetünk a 10.-re is! Most úgyis csak lakásban tudnánk lenni, így tök mindegy hányadikon vagyunkKép
puszi mindenkinek, manó

EDO, veletek mi van? A kis fotómodell,hogy van?
manóci
 
 


Sziasztok!

Manó!
Eszti Kép Nem verte szét nagyon a kis arcát? Ez nekem nagy félelmem, hogy egyszer pofával előre esik el.

Csp.-al kapcs. mi is kb.3ezerrel járunk jobban, de ahogy Manó írta, legalább nem rosszabbul.
És a gyes témához: Én viszem a pálmát a huszonezres gyesemmel (sajna nem volt meg a szükséges bejelentett munkanapjaim száma).

Tali, mikor, kinél? Vagy mostmár csak a "régiek" mehetnek?

Floci!
Bébid édes pofa Kép

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Akinorev!

Ment privi!
Gyönyörű a Bébid Kép

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Csajok,az mit jelent,hogy csak 3ezerrel jártok jobban?Jaj,én többre számítottamKépKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


sziasztok

annyira kiborultam tegnap, látta valaki a fokuszt? hallottátok, h szegény Rebeka meghalt? Annyira sajnálom, és most olvastam ehhez fűződő cikkeket, és képzeljétek, egy vizsgálatot inditanak az ügyben, h szabályosan járt el a korház vagy sem amikor élődonoros átültetést végzett. mIért kell még bolygatni a korházat, szülőket, és kicsi emlékét. Vannak még kegyetlen embereka földön. Bocsánat h ezért ugrottam be, de kikivánkozott belőlem, akkor is ha esetleg nem irtok rá semmit.
csilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Csilla!
Én is gondolkodtam tegnap,hogy szóba hozom.Napok óta annyira szorongtam miatta,nagyon átéreztem a fájdalmukat,a reményüket,és párszor könnyes is lettem.Ha hazaértünk,rögtön bekapcsoltam a tévét,hogy van-e javulás.Mikor láttam a hírt,én úgy elsírtam magam,hogy az borzasztó.Olyan gondolatok fordultak meg a fejemben,mivel van két félteni való kisgyermekem,hogy mit érezhetnek szegény szülei.Én nagyon depibe tudok zuhanni ilyenkor,sajnos ez egy gyernge tulajdonságom..Rögtön beleképzelem magam a helyükbe,és napokig nyomasztó hangulatom lesz.Nem is írok róla bővebben,olyan szomorú lettem megint.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Én is gyujtottam egy gyertyát az este Kép

Kép
flocika
 
 


Sziasztok,

KépKépRebekával kapcsolatban,dettó!Én elég érzékeny vagyok amúgy is, de amióta szültem....,ha ilyet látok, hallok elbőgöm magam egyből!Szörnyű volt látni, és a szülők előtt le a kalappal, ahogy ezt végígcsinálták!Borzasztóan sajnálom azt a kislányt, és nem kevésbé a szülőket.Annyira bíztam benne, hogy sikerül, kis drágába milyen élniakarás volt, hihetetlen!

MSE,nem szerencse, csak kicsit piros lett a pofija ahol lehorzsolódottKép
De ettől én is soxor félek, hogy arcra esik!
Akkor GYED, GYES ügyben, ha el lehet humorizálni, te vezetszKépKép

Krisztikém, hát több nem hinném, hogy lesz valakinek, de lehet! Mondjuk én abból indulok ki, hogy a tesóm 1 gyereket nevel egyedül, és ő csak egy ezressel kap többet majd mint mi!Na, ez nem mindegy szerintem! Bár én is örülnék, ha több lenne, de azért aki egyedül van......!Naggyon kevés vígaszKép
Megpróbálom lefotózni a táblázatot, és fölrakom, de lehet, hogy nem látszik belőle semmi!
manóci
 
 


NNNNa, szóval nem sikerült mert semmi sem látszana rajta a számokbólKép
Asszem rád talán ez a sor vonatkozik, ha valami más akkor szólj, és megnézzük azt is!
2 gyerekes család!Eddig volt gyerekenként a csp.6200, +az adókedv.gyerekentként 4000.Az összesen amit kaptál, 2005-ben:20 400FT. Plussz, ha részesültetek valamilyen gyv. támogatásban, ezt nemtom!
Most pedig gyerekenként kapsz 12000-et, adókedv. nincs. Így össz:24 000Ft. lesz.ElvilegKéptehát ti 3600 ft-tal jártok majd jobban!Ez is valami, azért ti is jobban jártok majd, ha igaz a táblázatKép
Na, és most nézem csak, hogy pl. a két gyerekes egydülálló kemény 2000-ft.-tal kap majd többet!
Elég is a számokból asszem;)
pussz, manó
manóci
 
 


Nézd meg nekem is légysziiiiii

Kép
flocika
 
 


Manó!
Hol nézted meg ezeket az adatokat?

Kép
flocika
 
 


Az egész net szarakodik nekem is tegnap óta.
Köszi Manó!!!!!Hát,nem sok,de legalább mégis több.Csak úgy örültem....Áprilistól leszek gyesen,ez majd akkor számít,most a gyeden még nem nagyon érzem meg.Viszont egy másik jó hír:kaptaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam ma 13.havi fizut!Képzeljétek,tavaly kimaradtam belőle,most meg nemtom milyen változás volt,de ezt nézzétek:128ezer Ft jött a számlámra.Ahhoz képest,hogy egy fillért nem vártam,és csak kíváncsiságból kérdeztem le a számlát,visítva rohantam be az uramhoz hajnalban az ágyba,hogy megyünk pancsizni!!!!Mert csak kedden műtik a szemét,és így van lehetőség gyorsan egyet ázni valahol,ha már nem jött össze decemberben(elkiabáltam akkor mégis).És a gyes alatt meg úgysem lesz rá lehetőség...KépKépNa de majd mostKépTervek:szokásos Parád,vagy a debreceni www.aquaticum.hu ,vagy a siófoki www.hotelazur.hu
Nézzétek meg,nagyon klasszak!Parádon meg az Erzsébet Királyné Parkhotel(szívünk romantikus kis csücske).Olyan buta vagyok,mert nem bírok magammal,holott nagyon kellene másra is...Kép
Manó!Esztikéd hogy van?Szegénykém nagyon megijedhetettKépNekem egyszer Domi egy etetőszékszerű magasítóból esett ki egy cipőboltban,majdnem olyan magas volt mint én,arccal szintén lefelé,pedig egy centire volt a kezem az övétől,el sem mozdultam,csak míg fölemeltem,lehajoltam a másik cipőjéért.Na,az a fél másodperc is elég nekik,kiesett(jó biztonságos volt).Meg sem mozdult a földön,és alig kaptam levegőt.Olyan stresszes lettem,hogy fölkaptam,és ordítottam vele,hogy álljon lábra,a könnyeimtől nem láttam semmit,csak szorítottam.Eszembe sem jutott abban a pillanatban,hogy talán nem szabad megmozdítani,de akkor az volt a legfontosabb a pánikomban,hogy csak mozduljon meg,aztán meg hogy álljon a kis lábaira.Kiesett minden,mert úgy érzékeltem,hogy abban a pillanatban ott lettek a mentők.A mentőautóban,útban a kórház felé szirénáztunk,de nem a sürgősség miatt,hanem a forgalom miatt.És a kicsikém mókásan csak annyit kérdezett:anya,mi nínózunk????Kutyabaja nem lett,2éjszakai megfigyelés után örömmel engedték haza az én kis ördögfiókámat,felforgatta a kórtermeket rendesenKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


sziasztok

rebekával kapcs. inkább nem irok többet, mert én is imádkoztam érte, alig tudtam felfogni, h mi történt.

a kismama ujságot érdemes most megvenni, több szempontbol is. sok érdekes van most benne.

floci te azt mondtad h megvetted, akkor kellett h találkozz vele.(a cikkel). én 732 ft-tal fogok többet kapni, mert adokedvezm. 1 gyerek után járt,(most azt sem tudom h azt beépitették a munk.segélybe?) kaptam gyv.támogatást, de mivel ezeket eltörölték, az eddigi pénz helyett 14400+10868, most csak 26000 csp-ot fogok kapok. ha hozzáadjuk az adkedv. akkor kiderül h sokkal kevesebbet fogok kapni. na ezt most jól leirtam...érthető volktam egy kicsit?

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Bocsi még nem jutottam a kismama végére. A baba magazint olvasom.Ezt nem szoktam megvenni,de nost Andris miatt beszereztem. Szopi közben olvasok,ha hagyják Kép
Ajaj,balhé van a kádban,mennem kell Kép

Kép
flocika
 
 


Sziasztok,

bocsi,hogy belepofázok!
Bár néha Csilla is írogat hozzánkKépPersze ez nem baj!
Évekig dolgoztam a Transzplant Klinikán,és GYED után is ott szeretnék majd tevékenykedni.Ismerem az ott dolgozó embereket,azt az orvost is,aki Rebekát operálta.Nem elfogultságból,de nagyon csúcson van a doki ,szakmailag,emberileg,mindenhogy.
Mindent megtettek,ami tőlük telhetett,a család maximálisan tájékoztatva volt mindenről.
Undorító a sajtó,ahogy a híénáikat oda küldik a klinikára.Persze bejutniuk nem egyszerü-hála Istennek.
Amit meg ez a ... Rács Jenő művel?!Fingja nincs,hogy miként működik egy transzplantáció!Mit akar felül vizsgálni?!!Szégyelljék magukat!
Akit itt a legjobban kell sajnálni az nyilván a család.Nem szép ilyet mondani,de Rebekának mostmár talán jobb-főleg,hogy agykárosodás jelei voltak kimutathatók nála.
Én szorítok a klinikának,hogy a következő élő donoros májtrp. sikeresebb legyen!A technikával itt sem volt gond...Mindenesetre Rebekának és édesapjának nagy szerepe van ebben,hogy valami elindult végre ebben a dologban Magyaro.-on!Köszönet nekik ezért!
angelheart
 
 


Sziasztok!

Én is csak úgy bepofátlankodok ( báár két gyerkőcöt itt szültem..)
Csatlakoznék Angelhearthoz, undorító ez a vizsgálat, most akarják mutatni, hogy ők mennyire odafigyelnek mindenre és igen és lendületben az ország!??
Látom ti is számolgattok, szerintem nem fogunk jobban járni a csal.adókedvezm.eltörlésével és csp.emeléssel ez vicces..

Angelheart!
Képzeld nekem is van egy Botondom aki 2004.12.13-án született!

Bocsi a zavarásért sziasztok!
Mzille

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


mano.

privi mehetne?

floci

neked irtam, olvastad?

csilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Csilla!
Olvastam, ment válasz is!

Kép
flocika
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ilyen ritkán jövök, de párom itthon van, és hol együtt vagunk, hol ő birtokolja a gépet Kép
Képzeljétek, Blankának kibújt tegnap az első foga! semmi nyafi, láz, nyügi! Észre sem vettük, csak, hogy koccant a kiskanál az ínyén. Nagyon kis husi! Most bezzeg alszik, már 1,5 órája, amit kb. újszülött kora óta nem tett. Kép Folyamatosan nyomul, alig bírok vele. Kézben nem marad 2 percnél tovább, az etetőszéket ki nem állhatja, a föld hideg, szóval nem egyszerű. Az ágyról lepörög egy perc alat,így most ezerrel komopzik. Nem vagyok a híve, de most nagyon csípi. Gyorsan megtanul csúszni-mászni és elfelejtjük a kompot.
Hát kb ennyi történik velünk,de ez teljesen leköti a napomat.
folyt. köv.

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ilyen ritkán jövök, de párom itthon van, és hol együtt vagunk, hol ő birtokolja a gépet Kép
Képzeljétek, Blankának kibújt tegnap az első foga! semmi nyafi, láz, nyügi! Észre sem vettük, csak, hogy koccant a kiskanál az ínyén. Nagyon kis husi! Most bezzeg alszik, már 1,5 órája, amit kb. újszülött kora óta nem tett. Kép Folyamatosan nyomul, alig bírok vele. Kézben nem marad 2 percnél tovább, az etetőszéket ki nem állhatja, a föld hideg, szóval nem egyszerű. Az ágyról lepörög egy perc alat,így most ezerrel komopzik. Nem vagyok a híve, de most nagyon csípi. Gyorsan megtanul csúszni-mászni és elfelejtjük a kompot.
Hát kb ennyi történik velünk,de ez teljesen leköti a napomat.
folyt. köv.

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ilyen ritkán jövök, de párom itthon van, és hol együtt vagunk, hol ő birtokolja a gépet Kép
Képzeljétek, Blankának kibújt tegnap az első foga! semmi nyafi, láz, nyügi! Észre sem vettük, csak, hogy koccant a kiskanál az ínyén. Nagyon kis husi! Most bezzeg alszik, már 1,5 órája, amit kb. újszülött kora óta nem tett. Kép Folyamatosan nyomul, alig bírok vele. Kézben nem marad 2 percnél tovább, az etetőszéket ki nem állhatja, a föld hideg, szóval nem egyszerű. Az ágyról lepörög egy perc alat,így most ezerrel komopzik. Nem vagyok a híve, de most nagyon csípi. Gyorsan megtanul csúszni-mászni és elfelejtjük a kompot.
Hát kb ennyi történik velünk,de ez teljesen leköti a napomat.
folyt. köv.

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ilyen ritkán jövök, de párom itthon van, és hol együtt vagunk, hol ő birtokolja a gépet Kép
Képzeljétek, Blankának kibújt tegnap az első foga! semmi nyafi, láz, nyügi! Észre sem vettük, csak, hogy koccant a kiskanál az ínyén. Nagyon kis husi! Most bezzeg alszik, már 1,5 órája, amit kb. újszülött kora óta nem tett. Kép Folyamatosan nyomul, alig bírok vele. Kézben nem marad 2 percnél tovább, az etetőszéket ki nem állhatja, a föld hideg, szóval nem egyszerű. Az ágyról lepörög egy perc alat,így most ezerrel komopzik. Nem vagyok a híve, de most nagyon csípi. Gyorsan megtanul csúszni-mászni és elfelejtjük a kompot.
Hát kb ennyi történik velünk,de ez teljesen leköti a napomat.
folyt. köv.

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Sziasztok,

Floci,persze szívesen leírom neked is, de úgy vettem ki a szavaidból, hogy van kismamád, csak még nem jutottál a végére!A 81.-ik oldalon van!
De a jó hírt azért mindenképp írom, hogy nálatok mivel 3 gyerkőc van az adókedvezmény is megmaradKépViszont talán ti nem jártok igazán jól, mert így a vége 54 000 Ft.-lesz!Tehát 600Ft.-tal több csak mint 2005.-ben!KépEz elég elszomorító!Akkor lesz több, ha tudtok igényelni gyvt.-ást!Kép

Csilla, persze, hogy írhatsz privit!Azt hittem már el is küldtedKépmost néztem az emileimet, de láttam még nem!VáromKép

Kriszti, nálatok sem lehetett semmi az a Po.....ra esésKépSzerencse nekünk csak a kis arcát súrolta a beton, mert jó, hogy letette maga elé a kezét!
Kenegetem neki a popsikrémmel, és már alig látszik!
De mikor este apa hazajött....Képjellemzően mi volt az első amikor elmeséltem mi történt??Jajj, hát nem figyelsz rá!!!!Erre lettem igazán ideges, aztán apát is elküldtem melegebbreKép
Persze az ő kislányát félti ám nagyonKép
Mondjuk ez jó, de ne tőlemKépKép

manó
manóci
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?