Új privát üzeneted érkezett!

Szia BeaKép!

Itt nem lehet bemenni a gyermekágyas részre,teljesen zárt.A kismamiknak ki kell jönni.Aki rooming in-en van,az az ajtóig kitolhatja a babát és így üvegen keresztül lehet megnézni.Akinek bent van a babája,mert nem babás szobában van,annak 4 után(akkor van fürdetés) megmutatják egy tv-n az egyik váróban.
Én sem vagyok híve annak,hogy bki ki-be mászkáljon a szobában.Azért az ember ilyenkor örül,hogy még pihenni tud,én ezt ezért sem tartom jó ötletnek.Megértem,hogy Te sem örültél neki...KépEgyébként látogatni bmikor lehet menni,az én párom volt,hogy este 9-kor jött,az utolsó szopi után,jó sokáig dumcsiztunk még kint a folyosónKép.
Kérdezz még nyugodtan,ha vmit szeretnél tudni,szívesen válszolunk!
Meg ha van kedved,akkor írj magatokról is bővebben,ha már úgyis ideköltöztökKép!

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Na, ittvagyunk mi is, most 1 hétig Sárváron voltunk anyuméknál.
BeaKép
üdv itt nálunk!Kép
Én a kisfiamat Bp-n a SOTE-n szültem, mert komplikáció volt a terhesség alatt.
A második babánál terhesgondozásra Csongrády dokihoz fogok járni, mert jó szakember, bár szülést nem vállal, de veszprémben tök mindegy, mert nincs "fogadott orvos", az ügyeletesnél szülsz.Ha végig rendben lesznek a dolgok, úgy tervezem, hogy "már csak szülni" megint ott fogok, ahol az elsőtKépÉn csak superlativusokban beszélhetek a SOTE 1-es női klinika orvosairól, az ott dolgozókról.

AnyapocKép
Villő hogy van?
Jó a szilveszteri képetekKépA kiscsaj is "kütyümániás" lesz? Joci élhal a távkütyükért+telefonokértKép

A szilveszter jól sikerült, anyósoméknál kezdtük, ahol bemelegítésképpen az unokatesó már elég durván nyomta a papírtrombitávalKéphazafelé szánkóval mentünk, apa húzott minket, szegényKép
Utána átmentünk Csopakra a csajos buliba, ahol Joci nem volt hajlandó az Annával táncolni, viszont kellőképpen belemerült a Barbie-k, Little Pony-k világába, valamint a piperepolcocska nyerte meg különösen a tetszésétKépArról le sem tudtuk robbantaniKép

puszi mindekinek
Orsiék

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok,

Akkor magunkrol ey kicsit..Jelenleg Budapesten élünk, de ha minden igaz akkor idén már leköltözünk Balatonvilágosra. Egyikünk sem Budapesti, a férjem Veszprémi és a rokonség nagy része a Balaton körül van. Kislányunk most 8 hónapos és Budapesten született.

Orsi,
Mindenképp úgy tervezem, hogy a következöt már nem Pesten szülöm. Sok jót hallottam a Veszprémi korház szülészetéröl..most már csak orvost kell választani. Ugyan még csak tervbe van a következő gyerköc.
Én lányom is "kütyümániás" ahogyírod. Bármit eldob a tévéirányító vagy apja új mobilja kedvéért Kép

Anyapoc,
Apukák, hogy látogathatnak? Szülés után mennyit lehetnek bent? Gondolom természetes, hogy szülés alatt ott lehetnek?!?

Üdv
Bea
nke
 
 

 
 

Sziasztok!

Orsi

Na,szuper szilveszteretek volt,még ha Joci nem is volt hajlandó táncolniKép!
Villő már jobban,köszi,kezd kilábalni a hörghurutból,de amit kapott rá,nem tett jót neki.A mellékhatások szt felpörög tőle és most kezd rajta kijönniKép.Nagyon rosszul alszik újabbanKép...
Igen,nagy kütyümániás,Bulcsú is az voltKép...Csak 2 telefonomat tette tönkreKép!
Túl vagy a féléven?Én most küldöm a jelentkezési lapot,be is vagyok tolja a felvételi miattKép!

Bea

Apukák ugyanúgy látogathatnak,mint más,tehát oda már ők sem mehetnek be.Ha erre céloztál...ha nem,akkor nem értemKép!
Sajnos csak egy apás szülőszoba van,így ha az foglalt,akkor nem lehet bent apuka.Mert a másik egy 3 ágyas közös szülőszobaOda is be lehet menni,de csak akkor,ha más nem szül éppen.Viszont előtte el kell menni és megnázni a szülészetet,mert ott adnak egy papírt,amit alá kell írnotok,csak akkor mehet be az apuka.Ha sikerül az apás szülés,akkor arra az időre,amíg a baba veletek van(szülés után kb 2 óra),addig ben t lehet,hacsak vmi miatt nem kell kimenni az apás szülőszobából...
Miért költöztök Balatonvilágosra?Lehet,hogy írtad,de már nem emlékszem...Kép
Ha gondolod,írok mélt a dokitapasztatltokról isKép!

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


SZiasztok!
Én az egyetlen aki nem is lakik a Balaton környékén (és valószínű nem is fog...) Olvasom itt miket írtok a Veszprémi szülészetről. És bár semmi sem olyan mint ahol én szültem, de nekem szimpatikus, hogy az ügyeletes dokiknál kell szülni, és mindenkinek ilyen pozitív tapasztalatai vannak Kép Ahol én szültem ott meg úgy zajlott a látogatás, hoyg bárki jöhetett és babázhatott. Bár a nem baba-mama szobákban, csak meghatározott időben lehetett a látogatóknak babázni.

Lehet átugrottam egy keveset, de nem látom Móranyát! Hogy van, tudtok róla valamit?

Puszi: Gabi

Kép
Kép
ickerek/2-55-33-2007_05_24-Botond.jpg[/img][/url]
gabiii
 
 


Írtam,de elúszottKép

Na majd holnap!

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Írtam,de elúszottKép

Na majd holnap!

Bea!
egyet értek Anyapoccal.Nekem végül is jó élmény maradt. Igaz gyorsan ment a szülés, és bár pont műszakváltás volt, engem vitt végig az éjszakai ügyeletes.KépTalán mert gyorsabb voltam a másik lánynálKép.Nálunk apás szülés volt. Párom is jól érezte magát, bár már csak a tolófájásokra ért be. Ugyanis hazaküldték amikor engem (hajnali 3) megvizsgáltak. Most tudtam meg, hogy azt mondta neki a doki, hogy másnap délig itt úgysem lesz semmi. Ehhez képest hajnali 6.53-kor bújt ki MÁrk.Kép Persze ne olyan apás szülőszobát képzelj el mint a pestiek. Ami még talán érdekes, hogy születés után, ha letelt a 2 óra amit hármasban töltetek, még a rokonság is megnézheti kb 5 percre a picit. Legalábbis nekünk bejöhettek közvetlen szülés után. A kicsit inkubátorba, engem tolószékbe vittek ki. Na az nem volt kényelmes.Kép

Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Mi történhetett?????????Kép


Látom Anyapoc nálatok is minden változatlan.
Én is csatlakozhatom a zombik társaságához?

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Anyapoc!Kép
Remélem Villő már jobban van.Hogy szedte össze ezt a ronda hörghurotot?

Szilvi!Kép
Nem jók az éjszakáitok megint?

Gabi!Kép
Akkor most nem is fogtok jönni?

Lora!Kép
Üdv. közöttünk!
Csak halkan mondom,hogy nekem Csenge 2 és fél évesen kezdte átaludni az éjszakákat.Kép
De ez nem törvényszerű,hisz Barnabás 10 hetesen már átaludta.

Pár nap alatt annyi új dolgot csinál Barnus.
próbál négykézlábra állni és kúszni.Néha halad is előre,ilyenkor nagyon elégedett.
Ad pacsit mikor kérünk tőle és pá-pát is int,ha kedve van hozzá.
Azt hiszem nem sokáig lesz már kisbaba.

pusz Timi

Kép

Kép
aba
 
 


AnyapocKép
Örülök, hog Villő már jobban vanKép
Már csak 1 vizsgám van hátra, de a szükséges kreditpontjaim már most megvannak, tehát sikerült az első félévemKép
Akkor eügy-tanárira jelentkezel?Az tök jó!ne parázz, ez már csuklóból fog menni az első diploma utánKép
Egyébként a legideálisabb állás egy anyukának csakis a tanári-szerintem!lehet, én is jobban tenném, ha még 1 szakot vennék fel a biosz mellé.Megfizethetetlen az, hogy a szüneteket együtt töltheted a manóiddal!Egyébként hol van ez a suli?Veszprémben?

BeaKép
Én itt Veszprémben nagyon tudnám ajánlani neked Jósa dokit... személyes tapasztalatom, hogy ha valaki, akkor ő tényleg jó ultrahangdiagnoszta!Az sztk-ban magánrendel, Anyapoc egyszer megírta nekem ide a topikba a számát, ott lehet bejelentkezni hozzá.

LoraKép
Én balatonfüredi vagyok.
És kistesónak mi is kiscsajt szeretnénk, de nagyon!
Ebből kifolyólag tuti fiú leszKép

pusza
Orsi

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok!

Orsi

Köszi,már jól vagyunk,már csak néha köhint a kiscsaj,igaz ,akkor alul-felül jönnek a hangokKép!
Szuper vagy,nagyon ügyesen megcsináltad!!!Ezt a kredites dolgot még tanulnom kell...bár ha jól értelmeztem,akkor ezen a képzésen nálunk ilyen nem nagyon lesz,mert meg vannak adva minden félévre a tantárgyak és akkor kell csinálni őket...Azért arra kíváncsi leszek,hogyan csinálok fitness,úszás vagy természetjárás gyakorlatotKép!
Ez sajna Pesten van a Sote-n,de az nyugtat,hogy a Testnevelési kar ott van közvetlenül a Déli Pu mellettKép.A vasútra meg van 50% kedvezményem...
Én is pont úgy gondolom,hogy a tanári állás az egyik legjobb egy anyukánakKép...Én amúgy is szeretm csinálni,de az időbeosztás a legtutibbKépLegalább nem kell aggódnom,hogy hova teszem a gyereket a szünetekben...na,lehet,hogy ennek 10 év múlva már nem fog örülniKépKép!MIért nem nézel másik szakot???

Timi

Hűűű,de ügyi Barnabás!Már én is úgy várom ezt az időszakot,annyira édesek ilyenkor!Kép
Hűűű,Csenge sem volt akkor piskóta alvásügyben...Kép
Egyik ismerőstől szedtük össze a hörghurutot,ott mindkét gyerek az lett,aztán Villő is..KépMár mindegy,legközelebb óvatosabb leszek,az biztos.Szerencsére azért annyira nem viselte meg a kiscsajt,inkább csak az orrszívás..Kép

Szilvi

Hát ezt hogy csináltad?Kép
Tényleg bemehettek a rokonok?Mondjuk nálunk nem voltak ott egyiknél sem,mert nem akartunk tolongástKép!
Mi bajod volt a tolószékkel?Én Bulcsú után majdnem összeestem,saját lábamon akartam átmenni a gyerekágyra...Villőnél már meg sem próbáltamKép!

Na megyek kajálni!

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


MamikKép
volna egy kérdésem...Joci már úgy tud járni, hogy az egyik kezemet fogja...(és mivel ő korababa volt, még 1 éves sincs a korrigált kor szerint!Kép)tudom, elég szubjektív, de innentől kezdve kb."mennyi idő", mire egyedül indul el, nagyjából önállóan?

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Hú, Anyapoc, ez jól hangzik...de gondolom komoly tesi alkalmassági lehet, nem?Egyébként is most a fitness/wellness-é a jövő!

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Orsi

Visszaolvastam a jegyzeteimet.
Csengénél: 13 hó - sétál ha az egyik kezét fogjuk
14 hó - megáll egyedül
15 hó - egyedül leguggol,feláll, 10- 15 lépést megy egyedül
Ez nem a korrigált idő,ebből számolj vissza 2 hónapot.
na most ettől függetlenül lehet,hogy már a jövő héten tesz önálló lépéseket.

Ja!Lányok!
A Pampers peluson tök jó takaró van ajándékba!!! /Azt hiszem olyan van nektek is amin a Barnus feküdt nálatok Orsi/

Anyapoc!
Mekkora már Villő?
Van elég tejcsi még neki?

Timi

Kép

Kép
aba
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, de olyan zavarosak a napjaink mostanában! Valahogy el vagyok csúszva mindennel. Gergővel sokat sétálunk most, hogy nem esik semmi az égből, ezért kevesebb időm van a gép elé ülni.

BeaKép
Üdv itt! Jósa dokit én is nagyon tudom ajánlani, tényleg nagyon-nagyon jó ultrahangos és extra jó orvos szerintem. Én hozzá jártam a Gergővel és nála is szültem, akkor még lehetett. Csak jó tapasztalataim vannak. Tényleg nagyon rendes. Nagyon sajlánom, hogy a következőt nem szülhetem nála, hacsak nem lesz óriási szerencsém, és becsúszok az ügyeleti idejébe. Bár korai még erről beszélni, hiszen még terhes sem vagyok.

AnyapocKép
Gergő elég nehezen keveredett ki a köhögésből, nem is volt még ilyen beteg egyszer sem. De már szerencsére teljesen jól vanKép.
Én is terveztem, hogy jelentkezek megint egy fősulira, de itt volt a volt főnököm a minap, és azt mondta, hogy felesleges, majd akkor tanuljak és azt, amit megkíván az élet. Most ráfekszem az angolra, az is valami, sőt mostanában egyre fontosabb. Tényleg, nem tudsz véletlenül egy jó és olcsó angoltanárt?

OrsiKép
Hogy mikor indul el egyedül, teljesen egyéni mentalitás kérdése. Ehhez már csak bátorság kell. Gergő már 10 hónaposan elindult egyedül, pedig addig nagyrészt két kézzel vezettük.

SzilviKép
Frontok arra is járnak?

Sziasztok: Móni

Kép
Kép
bogumil
 
 


MamikKép
Köszönöm az infókatKép
Joci egyébként nem most kezdte ezt a kapaszkodva járást, hanem már 1 hónapja, tehát 11 hósanKép

Lassan jó lenne megint frissíteni a táblánkat, annyi új mami van, és van akinek még nem láttam fényképen a kis manóját, mit szóltok?
Dobok egy fürcsis képet Jociról:
Kép

KépKép
KépKép
kirri
 
 


sziasztok,

Timi, ne is riogass a 2,5 évvel! Már ez az egy év is tiszta káosz volt Kép vagyis az éjszakák. Eddig megrögzött 3 gyerek pártiak voltunk, de most a párom kézzel-lábbal tiltakozik ellene, pedig még komolyan nincs is napirenden a téma. Benci (első bébi) már 3,5 hónaposan átaludta az éjszakákat. Talán ő volt túl jó baba, és elkényesztetett minket.

Orsi, mi is nagyon kislányt vártunk. Elsőre is, aztán a fiú után a másodikat főleg. Most abban reménykedem, hogy marad ez a kormány, és egy-két éven belül megszületik a törvény, hogy ahol két egynemű gyermek van, a harmadik (vagy többedik) gyerkőc nemét meg lehet választani. Szép is lenne. Persze ehhez apa is kéne :-) Most teljesen kivan az állandó éjszakázásoktól. Szerencsére nagyon rendes, és kiveszi a részét a bébi örzésből. Most itthon volt kényszerszabin, és hogy pihenhessek, éjjel 1-2 óráig ő volt a szentinell. (persz, mert a számítógépen játszott)

Úgy látom, sokan tanultok. Még a végén én is kedvet kapok.

Nyugis éjszakát, puszi Lora
lora76
 
 


Kirri! Zsombi úgy indult el, hogy hónapokat tett meg járva a szekrény, ágy mellett, majd ha valami rövid út vezetett a célhoz (2-3lépés) akkor elengedte a kapaszkodót, innen kb 1 hét volt amikor csak úgy elindult a vakvilágbaKép Ment pár lépést majd lecsüccsent Kép Kb 2 hét alatt profin elsajátította a technikát, és elég hosszú távokat megtett, kijött a konyhába stb. Viszont ami furi hogy egyáltalán nem sétált úgy hogy fogni kelljen a kezét... Ha fogtam a kezét egyáltalán nem volt hajlandó menni. Az itteni babás-mamás társaságunkba van egy ksilány aki 10 hónaposan tök stabilan mentKép Alig hittem mikor láttam Kép Szóval Zsombi lassan egy hónapja járkál, viszont kapaszkodó nélkül felállni nem tud. Sajna én nem régóta ismerlek titeket. Mennyi időre született Joci? Ja és mielőtt elfelejtem! Gratula a sulihoz! Ügyi vagy!

Kép
Kép
ickerek/2-55-33-2007_05_24-Botond.jpg[/img][/url]
gabiii
 
 


LoraKép
Azért már második babának bejöhetne ez a kislány-témaKépApa nálunk is szívja rendesen a fogát, ha Joci este nem akar elaludniKép

GabiKép
Igen, azt hiszem minden gyerkőcnél más és más ez az elindulás-dolog, nincs rá szabály.
A csopaki barátnőm kisebbik lánya-lsd. feljebb a fotókon-már 10 hósan önállóan ment, 12 hósan pedig a kert mászókáján randalírozott.
Emlékszem, hogy majdnem rosszul letem, mikor láttam, de az anyukája csak vigyorgott, h. ne pánikoljak, mert nem fog leesniKépEgyébként ő nagyon szép kislány, a párom is meg van veszve érte, már csak ezért is lányt szeretneKép
Joci a 32+0-án született, de szerencsére makkegészségesen, összvisz 1 napot volt C-pap lélegeztetésen, másnaptól már simán a "hízlaldás" inkubátorban volt.A mai napig visszük korababás kontrollokra, ahol a dokinénitől mindig megkapjuk: "bár minden korababa olyan lenne, mint ő, mivel absz. nem úgy néz ki és nagyon ügyes".Egyébként 2300 gr-al született, sok időre született baba közel ekkoraKép
Én is gratulálok Zsombihoz, irtó ügyes a kissrác!!!!
pusz
Orsi

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Hali!
Kirri, Lora! mi is nagyon szeretnénk egy kislányt is Kép de úgy döntöttem ha a 2.nem leányzó lesz, akkor szülök egy harmadikat isKép Meg egyébként is három babót szeretnénk Kép Csakcsak becsúszik egy kislány is Kép

Kirri! Zsombi ugyan nem mászókázik, viszont már egy ideje az a legkedvesebb foglalkozása hogy felmászik az ablakba és ott áll és üti az üveget... Kép

Kép
Kép
ickerek/2-55-33-2007_05_24-Botond.jpg[/img][/url]
gabiii
 
 


Sziasztok,

Gabi, Orsi, nem akarlak elkeseríteni benneteket, de most van több ismerősöm, ahol a harmadik baba is fiu lett. Egyik helyen 11,5 és most a kicsi. Másik helyen Májusban lesz 4, a kicsi augusztusban kettő, és májusra várják a harmadikat, aki szintén fiucsaka lett. Most nagyon sok fiu születik, alig van kislány az ismerősök között. De én is nagyon szeretnék egy leányzót. Most van egy sorozat a spektrumon, ikrek, öröm és küzdelem cimmel. Látva a piciket, nagyon elérzékenyültem. Olyan nagyon szerettem babát várni, pocaklakóval együtt létezni! Á, már riaszt is Áron Buci.

Jobb éjszakát mindenkinek, Lora
lora76
 
 


Sziasztok!


Orsi

Elvileg nekem nem lesz alkalmassági,az csak az edzői,testnevelői szakon van...ez azért kicsit másKép!Ha lesz,akkor buktaKépKép!
Nagyon jó a kép Jociról és örülük,hogy ilyen jól fejlődik, a dokinéni is elégedett veleKép.
Bulcsú is ilyen kora körül ment 1 kézzel tartva,elég sokáig,aztán 15 hósan úgy döntött,megy ez egyedül is.Tett pár lépést és onnantól körbejárta a lakástKép.Szóval recept nincs,de hamarosan számthíttok rá,hogy lehet utána rohangálniKép!
Na meg belőlem kiindulva,aki 5 hónaposan felállt,8 hónaposan meg már futott...KépKiabálták is a strandon:"ott fut egy csecsemő"!KépKép
Tényleg,Móranyával mizu????

Móni

na,örülök,hogy te is tanuláson töröd a fejedKép.Angol tanárt csak a munkatársaimat tudom,de tele vannak..olcsót meg végképp nem,mert általában a nyelvtanárok nagyon megkérik az árát...Kép
Szuper,hogy Gergő jobban van,elhiszem,hogy megvisel benneteket...
De jó,hogy sétáltok,nálunk ez elég macerás,becsomagolni Villőt,pláne hogy hörghurutja volt...de már sokkal jobban vanKép.

Gabi

Szóval 3 a baba?Mi is így terveztük,de most még gondolkodokKépKép!Majd egy jópár év múlva,mert egyenlőre hullák vagyunk,pedig az én párom most minden nap itthon van...

Lora

Nálunk is hasonló a helyzet,igaz még csak 5 hónapja,alvás ügyben.Nagyon ki kell magunkat pihenni,hogy a 3. babát is vállajukKép!Egyébként furi,mert a fiam rosszabb alvó volt,vele másfél óránként keltem,cicizett,aztán 5,5 hónapos korában meguntam,nem volt cicizés.Villő alszik este 8-tól reggel fél8-ig,közben 1-2 szer eszik,meg párszor cumit kell adni,mégis sokkal húzósabbnak érzem...najó,mi sem leszünk már 20 évesek,az biztosKépKép!Azért kitarás!

Kislány-téma:lányok,érdemes megnézni a Kínai naptárt,én utólag néztem meg,és mindkettő fogantatásánál azt a nemet jelölte meg,ami végül is lettKép!
Na meg ugye megvan a jó kis praktika lányt csinálniKép!Orsi már tudja,csak nem tudom,mikor akarja alkalmazniKép!
Ahol túl sok fiú születik,ott nekem mindig felmerül,hogy esetleg lány nem is lehetne.Tudomisén,pl nem életképesek apuka lányspermiumai vagy ilyesmi...Nekem is van kollégám,akinek most született a 3. fiaKép.De a másik kollganőm,akivel 1 napon szültünk, a második lányát kapta megKép!
Szóval tudja a fene....Kép

Na léptem!

Puszi mindenkinek!

Anyapoc
Ui:többiek????

anyapoc
 
 


Sziasztok!

A sok fiúhoz jelentem:mikor bent voltam szülni az egyik csajszinak 3 lánya volt és most szült megint IKER lányokat!Na akkor ott hány a kislány?

Anyapoc!
Apa meddig lesz otthon?

Orsi!
Megcsináltad a gatyát?
Nem kell menni Ósztriába,pegid tegnap már elkértelek Józsitól! Azt monda mehetünk,de pénz ugye nem kell?

Gabi!
Szóval csak ijesztgettél bennünket,nem is jöttök!

Timi

Kép

Kép
aba
 
 


Sziasztok,

Szeretem volna korábban írni csak elment itt nálunk az internet és el voltam zárva a külvilágtol Kép
Szerintem jó megoldás így a látogatás. Csak az apás szülés miatt aggídom mert nme bírtam volna ha a férjem nincs ott és nem támogat. Bár szerintem azért ritka hogy 2 anyukának egyszerre legyen kitolás. Csak megolddják ha szükség van az apukára nem????
Doki tapasztalatok mindenképp érdekelnek ha van kedvetek írni. Mostani dokim nagyon jó ultrahangos, ő mérte a nyaki redöt a magánrendelésen és szinte havonta kimerítően megmutatta a picit és hogy mennyit fejlődött. Idősebb ez a Jósa doki?

Üdv mindenkinek
Bea
nke
 
 


Írtam, csak elszálltKép

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok!

ElúsztamKépKép
Bencébe belebújt valami kisördög, nem lehet egy percre egyedülhagyniKép
Minden betegnek jobbulást!!

Kirri
Habkalapos Joci aranyosKépKép Bence 13
hónaposan kezdett Kapaszkodva sétálni. Érdekes az egyedül elindulás és a futás között alig pár nap telt el. Na azóta se állt megKépKép

Fiu-lány

Én úgy tudom,hogy ha a peteérés előtti két napon készül a baba akkor lány, ha az utána lévő kettőn akkor fiu várható./Nálunk bejött,persze annyira nem hiszek benne, de így történt/KépKép
Apa már mondogatja, hogy kell 3. isKép

Gabi
Zsombi és ablaküvegKépKép

Anyapoc, Móni

Jól vannak már a kisbetegek???

Bea
J. doki kb. 40 körül van, de lehet, hogy rosszul látom. Fiatalnak néz kiKép
Apás szobával az a helyzet,hogy ha több apás szülés van,aki előbb érkezik ő mehet. Lehet, hogy hosszú szülése van az illetőnek és így a másik lecsúszik az apás sz. lehetőségéről.

Puszi mindenkinek

Andi

KépKépKép
bambika
 
 


Kép

Lilla karácsonyi áhitatbanKép

KépKépKép
bambika
 
 


BeaKép
Jósa doki fiatal,és szerintem jó szakember.
Én különben úgy voltam vele, mivel vas megyei vagyok-hogy megkértem apukám öccsét, aki orvos és elég sok orvos ismeretsége van Dunántúlon-ajánljon nekem egy v. megyei nőgyogyit...ő a Jósát ajánlotta.

AndiKép
A kishölgy nagyon elegáns!
Jocinak is van uolyan játéka, mint amilyen Lillának a kezében van-csak sajnos már semmi nem köti le-egyedül az ajtócsapkodás, rámolás+ az autókKép

AnyapocKép
Nem semmi, hogy már ilyen korán mentélKép
Én meg nem elég, hogy lusta voltam, a tetejébe még a hajam sem akart 2 éves koromig kinőni..szóval nagy bánatomra nincs egy korai copfos képemKép

TimiKép
Tudom, Józsi mondta...ő már csak ilyen nehézfelfogású ebben az Ausztria-dologban..bár tény, hogy Szombathelyen van egy tuti bolt, ahol a márkás gyerekrucikból hatalmas dömping van, és anyunak már van törzsvásárlói karija..jó,jó, viszont a capuccinodat ott ft-ért ihatod meg,nem euroértKép
A naci tök jó, kényelmes!

Mamik!
Mondjon már valaki olyant is,hogy ha peteérés után jön össze a baba, abból is lehet kislányKép
O.

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Hali,

"megy a gyerek" témához, nálunk mind a kettő egy évesen indult el. Bence 9 hónaposan állt fel egyedül, aztán egy évesen ment csak. Buci Áron 2 hét alatt rengeteget fejlődött, már fogocskázni is lehet vele.

Úgy tudom, hogy a lány spermiumok sokkal tovább élnek, a fiuk pedig gyorsabbak. Ha pontos a ciklusa valakinek, akkor nagyjából be lehet lőni. Amikor Erazmus még itt volt, a hőgörbém alapján (és az akciós napok alapján) megmondta, hogy inkább fiukra számítsak. Be is jött, mind a kettő.

Jó pihit, Lora
lora76
 
 


Sziasztok!

Úgy látom,elszállt,amit du írtam TiminekKép!
Akkor mégegyszer...

Timi

Szóval mivel a múltkor elfelejtettem válaszolni: Villő 4,5 hós és éppen most akadt gondunk a szopival.Utólag jöttem rá,hogy én vagyok a ludas,mert az utóbbi pár napban alig ittam,így szépen el is kezdett apadni a tejci.Illetve nem dől úgy,ahogy a kisasszony szeretné,így persze hiszti a vége.Sajnos így pótlást kap,ami 50-100 ml között változik.Szt elég sokat bennehagy a ciciben,de mivel nem dől,nem nagyon hajlandó szopizni.KépMost éppen azon agyalok,hogy próbáljak Szoptanítttal,vagy vegyek egy jó mellszívót,vagy hagyjam a tökbe az egészet,végül is nemsokára már hozzátápi van...Kép
Apa március végéig itthon vanKép,aztán megint egyedül nyomjuk..remélem,addigra változik Villő alvási szokásaKép!
Nem semmi az ikres csaj...ennyi lánykátKép...Itt volt régen Kíváncsi,ha jól emlékszem, 6 fia vanKép!

Orsi

Látom,téged is megszívatott a BabanetKép.
Anyu azt mondta,hogy mindent korábban csináltam...már a pocakban isKép...és alig múltam 4 hós,már 2 fogam voltKép!A többiről nem tudok...Kép
Hűűű,kiskopasz voltál?Azért most bizti vannak copfos képeidKép!
Ez az utolsó mondat: Mondjon már valaki olyant is,hogy ha peteérés után jön össze a baba, abból is lehet kislány nagyon sejtelmes...nos?KépKépKépKépKép
Mit vársz Jocitól autók terén???Elvégre fiú...Kép

Andi

Hűűűű,Lilla mekkora már!!!Nem semmi a csaj!Látom,el lett halmozvaKép!
Bulcsúba 7 ördög bújt,ha ez megnyugtatKép!Szt az is számít,hogy sokszor beszorulunk a lakásba,nem tud annyit mozogni,még az oviban sem...Aztán fene tudja...
Kóstolgat már Lilla???Hogy tetszik neki?Kép
Villő már meggyógyult,legalább is a hörghurutból...de a szopija elromlottKép...most szomorú is vagyok egy kicsit..

Bea

sajna valóban az van a papás szülőszobával,hogy nem csak a kitolásra mész be(bár én épp így jártam,mert akkor szabadult fel,elvitték császárra onnan a kismamit),hanem aki éppen soros,beköltözik és az egész vajúdást ott csinálja végig...ha rosszat fogsz ki,mint pl. az én kolléganőm,akkor lesz 20 óra...KépDe azért általában sikerül bejutniKép.
Jósa szt is normális,engem egyszer vizsgált,szuper keze van... Kép

Lora

Áron miért Buci?Kép
Nem semmi Erazmusz...KépNagy mágus,az biztiKép...Mindkettőt megjósolta,Mert már régóta nincs...

Na lépek pihizni,aztán aludniKép!

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Hali!

Csak halkan súgom meg, mert nem merem elkiabálni de lehet jövő héten Balcsizunk egyet! Kép Na mit szóltok???

Kép
Kép
ickerek/2-55-33-2007_05_24-Botond.jpg[/img][/url]
gabiii
 
 


Sziasztok!

Anyapoc

Lilla már evett almát és ma kóstolta a krumplit. Ma pont fél évesKépKépKép
Szopi problémaKép Szerintem még ne add fel. Próbálj meg többet inni. Nálunk is volt pici gond belőle. Azt csináltam, hogy beállítottam a telefont, hogy óránként csipogjonKép akkor ittam egy pohár vizet. Muszály volt, mert elfelejtettem inni.

Bulcsú a 7 ördög.Kép Licitáljak? Bence ivott pohár összetört,Amíg kidobtam a cserepeket felmászott a bárszekrényhez kivett egy poharat és földhözvágta. " Egyedül összetörtem,rossz voltam" teleszájjal vigyorog hozzá.
Dió pucolásra vagyok ítélve hétvégén lesz a keresztelőjük. Bence segítség címén összeöntötte a már megpucolt dióbelet a dióhéjjal. Még össze is rázta az edénytKép Kiválogattam, egy óvatlan pillanatban újra összeöntötte. Hogy lesz ebből torta ha így haladok?

Kirri

Joci és az autókKép Bence autóval kel, fürdik, alszik. Minden hétre van egy kedvenc, ha nincs meg jön a hiszti.

Lányok a hisztiröl jut eszembe ha Bence nagyon sír mindig hány. Normális dolog ez????

Gabi

HAjrá! Talán korcsolyázni is tudtok majd!

Na megyek tovább diózni.

Puszi sziasztok!
Andi

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!

AndiKép
Nem semmi, mit művel Bence. Próbálgatja anya türelmének határait? Hányáshoz nem tudok hozzászólni, szerencsére eddig még nem jelentkezett Gergőnél a hiszti, remélem nem is nagyon fogjuk megismerni.
Lilla már óriási, gyönyörű kiscsaj.

Hát Csajok, megint kemény fába vágjuk a fejszénket, úgy néz ki, hogy vissza kell mennem
dolgozni, legalábbis a dolgok jelenlegi állása szerint.
Babaprojekt felfüggesztve. SAJNOS!!!
Jövő héten beszélek a főnökömmel, hogyan s mint legyen. Ugye már fél éve próbálkozunk a kistesóval, eddig sikertelenül, Gergő meg ápr. 29-én betölti a 2. évét, az utána folyósítandó 24e forint sajnos nem elég a családi kasszába. Úgy számoltam, legalább 3 hónap szabival kezdek, aztán jöhet a munka. Bölcsitől rettegek, mert Gergő nagyon anyás, biztos nehéz lesz az elválás. Én már most össze vagyok törve, annyira jó párost alkotunk, nekem legalább annyira nehéz lesz nélküle, mint neki nélkülem. Az is lehet, hogy én majd nehezebben viselem. Legideálisabb az lenne, ha 6 órában tudnék dolgozni, de hát erre nem sok esélyt látok, de bevallom abban sem vagyok 100%-ig biztos, hogy visszavesznek, tudva, hogy mondjuk egy év múlva megint megyek szülni. Már ha a Jóisten is úgy akarja.

Anyapoc, bölcsis tapasztalataidról írnál pár sort? Tudom, hogy Bulcsú 1 évesen kezdte, de hogy ment a beszoktatás? Mennyi időt engednek az anyukának, hogy beszoktassa a gyerkőcöt? Vagy ez gyerekfüggő?

Sziasztok: Móni

Kép
Kép
bogumil
 
 


AnyapocKép
Nagyon babonás vagyok, ezért úgyis jó sokáig fogom tikolniKépKép

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok!

Aba
Sajnos pár napig nem tudtam elaludni Márk első evéséig ami előszőr fél 2-körül volt, később nem tudom miért, de áttért az éjféli evésre. Persze mikor? Amikor már ment volna az alvás nekem is.Kép Most viszont nagyon szeretném ha vissztérnénk a két órás első keléshez.
Szorítson mindenki nekünk.

Ahogy olvasom Barnus nagyon szépen fejlődik!Te még kelsz hozzá, vagy azon szerncsések közé tartozol akinek átalussza a babája az éjszakát?

Anyapoc!
én írtam hülyén.
A mondat úgy szól, hogy a picit inkubátorban, engem kerekesszékben toltak ki a folyosóra 5 percre.


Bea!
Tehát nem az apás szülőszobában láthatták a kicsit a rokonok, hanem a folyosón. De sztem az sem rossz. Főleg a nagyszülők örültek neki.Kép

Bogumil
Köszönöm kérdésed! Márk már elnőtte a frontérzékenységét úgy tűnik. Vagy legalább is egyre kevésbé veszi észre. Nagyon örülök neki.
Gergővel mi újság? Jól van? Remélem semmi extra történés nem volt. Éppen elég lehet folyamatosan utána futkorászni. Gondolom a kis baleset óta, még jobban figyesz és mindig a nyomában vagy. Ezt hogy tűri? Ne csináld, nem mássz fel stbKép

Most olvasom mi történt! Sajnálom,hogy babóca nem érkezett még meg. Biztos nehéz lesz neked is és a picinek is. Ott helyben lesz bölcsis?
Na igen, a 6 órás állás tényleg ideális lenne, de nem igen vannak oda a munkáltatók az ötlettől.


Kirri
nagyon jó ez a kép Jociról!
A kis manóka!

Lora
mi is 3 bébiről beszélgettünk mindig. De azt hiszem, én ezt még átgondolom.

Bambika
jó a kép Lilláról.
Hát ha előbb nem, tavasszal biztos tudunk már együtt sétálni. Erről jut eszembe! Képzeld Márk ha ébren ven nem igen szeret már a kocsiban feküdni. Lehet megpróbálom egy kicsit ültetni, és akkor talán nem sír ezerrel. Lilla hogy áll a bkocsival?
Bence fiú nem semmi. Gondolom te meg nem tudtad sírjál-e vagy nevessél???Kép


Gabiii
el sem hisszük!Kép

Pusza
Szilvi

Ui: Remélem gyakrabban fogok tudni jönni újra!Kép

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Képzeljétek!

nálunk meg volt az első közös fűrdés. KépEgy hete velem, tegnap meg apával. Élvezte, bár nincs még az a klasszikus pancsolás. Lehet, veszünk egy új kiskádat, mert ami nekünk van, az már nagyon pici.Kép

Anyapoc
mi újság a tejc kontra tápi ügyben?

pusz
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Na csajok, ma délután felhív a párom hogy kezdjek pakolni, mert hajnalban megyünk Füredre. Felhívom a nagyit hogy megyünk hozzájuk! Erre közli velem hogy ne menjünk mert ő Pesten van kórházban Kép Tisztára mérges vagyok, mert az én nagyim olyan hogy nem szól ilyenkor senkinke, kedd óta benn van, és most kell megtudnom... Egyébként semmi komoly baja, csak ilyen kivizsgálásokra küldték be, mert ugye füreden nem tudnak vele mit kezdeni, és állandóan Veszprémbe jártak be, és most gondolom így egyszerűbb... szóval nemtom mi lesz ezzel a Balatonnal, ettől persze lehet ha a nagyi kijön akkor megyünk...
Pusz

Kép
Kép
ickerek/2-55-33-2007_05_24-Botond.jpg[/img][/url]
gabiii
 
 


Sziasztok,

Anyapoc, Áron azért Buci, mert kicsi (kisebb) korában mindig mondogattunk, hogy milyen buci képe van. Bence pedig egy idő után úgy hivta, hogy Buci Áron, vagy Áron Buci.

Szilvi, nem tudom hol laktok, és milyen területen dolgozol. Most a jogszabálymódosítások miatt elmehetsz 4-6-8 órában dolgozni, és a gyesed megmarad. Nálunk (Várpalotán) pl van Lidl és ott vesznek fel 6 órában is és kizárólag hétvégi (15) órás pénztárosokat. Nem kell szakirányu végzettség. Most már sok helyen van tesco, és nagy áruház, nézz utána, hátha felvennének. Ha megoldható, hogy van aki vigyáz a picire, akkor maradhatsz gyesen.

Puszi, Lora
lora76
 
 


LoraKép
Az üzeneted szerintem nekem szól, nem Szilvinek. Jövő héten beszélek a főnökkel, akkor majd kiderül, hogyan is alakul a helyzet. Ügyvezetői asszisztensként jöttem el, közben lediplomáztam, tehát hasonló munkakörben szeretnék dolgozni továbbra is. Nagyon bízom benne, hogy voltam annyira fontos a cégnek, hogy ne akarjanak most megválni tőlem, valahogyan csak megállapodunk.

SzilviKép
M. mondta, hogy nagyon el vagy havazva mostanában a Márkival, jó hogy most tudtál egy kis időt szakítani az írásra. Tudom, hogy a 6 óra nagyon nem jó a munkáltatónak, de azért megkérdezem, végül is még van 3 hónapom itthon, aztán a szabadság, tehát van idő gondolkodniuk.
Szurkolok, hogy Márk újra a régi rend szerint ébredjen.
Gergőt nem lehet leállítani, ugyanúgy futkos és ugrál, néha mondja, hogy a doktornéni mondta, hogy nem, aztán vigyorogva csinál mindent tovább. Ez van.

Sziasztok: Móni

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

Andi

Hát feladom,Ti nyertetekKép!Bence 77 ördögKép!
Persze nem adom fel a szopit,mert hát azért ezt az 1 hónapot még ki kéne húzni,aztán úgyis hozzátápi,csak elég elkeserítő volt az elmúlt pár nap,de megoldódni látszik.Most iszok eleget,pláne szoptatós teát,tej van is,azt érzem,csak a kis büdös már nyafizik,ha nem jön azonnal..Kép
Boldog félévességet Lillának,milyen nagylány márKép!Szóval bejön neki a kaja,az szuper!!!
Keresztelő milyen volt?Képek???

Móni

Hát sajnálom,hogy vissza kell menned,bár lehet,hogy Gergőnek jót fog tenni a bölcsiKép!Igaz a tesóprojektnek kevésbé a munka...Kép
Bulcsú 2 évesen ment bölcsibe,mert 1 és 2 éves kora között anyósom volt vele GYes-en...
Nekünk jó tapasztalataink voltak,bár nem tudom,melyik bölibe akarjátok vinni,mert szerintem bölcsi-függő is,amellett,hogy persze gyerekfüggő is a dolog.Hagynak bőven időt a beszoktatásra.Nálunk ugyan csak 3 nap volt,mert Bulcsú elég rugalmas volt,de többet is lehet,amennyit a gyermek megkíván.Persze sokat húzni sem érdemes,mert azt is megérzik a gyerekek.Első nap ott voltunk 1 óeár,aztán irány haza.Aztán második nap már ott hagytam fél órára,persze telefonszámmal együttKép,harmadik nap már ott is beédelt,negyediken már ott is aldut.Persze sokat beszélgettünk róla,készítettem rá,de simán ment...Ha van még más kérdésed,akkor szívesen válaszolokKép.
Egyébként ne aggódj,bmikor mész vissza dolgozni,ugyanígy meg fog viselni.Amikor én visszamnetm,amikor Bulcsú 1 éves volt,1 hétig nagyon pocsékul éreztem magam.Mert hogy ilyen korán,stb...Aztán rájöttem,ez nem a kortól függ,heanem egyfajta elszakadás,amin mindenkinek előbb-utóbb túl kell esnie...KépKép
Én gondolok rátokKép...

Orsi

Meddig,amíg meg nem születik???KépAzért én mindehol ott vagyok ám,figyelek,aztán egyszer lebuksz!!!KépKépKonkrétabban????Mert nekem gyanús vagy....Kép

Szilvi

Apának mégegyszer gratuKép!Nem hiába chatelt velemKép!
Kpek a fürcsiről???Mi is tervezzük,de inkább Pápán az élményfürdőbenKép!
Tejcsi:van ,bőven sok,éjjel folyik össze-vissza.Megvettem az SNS készüléket a biztonság kedvéért,de tegnap reggel óta hozzá sem nyúltunk a tápis dobozhoz,még vizet sem forraltamKép!
Most úgy szopizunk nappal,hogy ölbeveszem és sétálunk közben és így esetleg van 1-2 nyafi,aztán már jön is a tejci és elég is,mert utána sincs nyafi.Nappal nuku cumi ééééééééééééééééés.........nagyon jól viseli!Mitöbb,nem is tudom,eddig miért kapott nappal,mert egyáltalán nem nyafi nélküle.Amúgy meg minden szíreszóra tömködtük a szájába tök feleslegesen.Na,amióta nincs cumi nappal,azóta a szopi jobban megyKép.Most éjjel(illetve tegnapKép) pl. este 9-kor evett utoljára(fél 8-kor feküdt),aztán éjfélkor felkelt,mert fájt a poci(visszatérés InfacolhozKép),aztán csak negyed 4-kor kelt enni...Szóval csak elég a tej....
Márk már megjavult,nem?????Vagy megint nem jól kel???Mert akkor drukkok mennek!KépKépKép

Gabi

Sajnálom a nagyitKép.Ezek a felnőttek már csak ilyenek,sokszor nem szólnak,ha bajuk van...Remélem,tényleg nem komoly és mehettek,mert azért már illene eljutni ide isKépKép!

Lora

Szóval becenévKép...Nálunk is megmaradtak a kiskori nevekKép!

Ne lépek,mert nyafi vanKép!

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


AnyapocKép
Ááááá nem kapkodom el, majd csak akkor szólok, ha már érettségizikKépKép
De komolyan: majd úgy nagyjából félidőben szólnékKép

GabiKép
Sajnálom a mamidat és kívánom, hogy minél hamarabb kijöhessen a kórházbólKép

puszi
Orsi

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok!

Gabiii
Nagymamid hogy van? Remélem lassan már vége a kivizsgálásoknak! Mikor jöhet ki a kórházból? Jó lenne ha már leérnétek a partra. Bár ki tudja, lehet mire ideértek már lehet korizni.És az nagyon jóóó!Kép

LoraKép

Ha én csak 6 órában tudom vállalni a munkát akkor kötelesek visszavenni? Nem rúghatnak ki, mondjuk 2 hónap múlva? Ez tök jó. Kereskedelemben dolgozok, de nem pénztárosként (bár úgy kezdtem)hanem az irodában. Mondjuk próbáltuk úgy hogy én 4 órás vagyok, de sajnos annyi meló van, hogy két 8 órás embernek is sokKép.
Most olvasom, hogy palotai vagy. Van egy házaspár barátunk akaik ott laknak. Két kislányuk van. Viszonylag sokat járunk Palotán. Bár mióta a törpe meg van, azért ez ritkult. De remélem a nyáron majd bepótoljuk.

Móni
ez volt az elős esténk, ami emlékeztetett a régi MárkraKép Remélem nem az utolsó!Kép
Szurkolok, hogy a munkába állásod neked is ideális legyen, ne csak a főnöködnek.
Bár nekem még nincs tapasztalatom, de azt hiszem Anyapocnak igaza lehet. Az elválás -akár mikor is történjen- nehéz. Gergő egyébként "társasági" emberke? Ha igen akkor talán nem viseli meg annyira. Tudom, hogy írtad, hogy anyás, de ha ezek mellett szereti a közösséget, és igényli a vele egykorú lurkók társaságát, talán nem lesz olyan katasztrófális számára. A szülő meg majd csak túl éli valahogyKép Nem?

Anyapoc
olyan fürcsis kép ami velem történt nincs, apa nem fényképezettKép. Én lefényképeztem a két krapekot, de az meg nem publikus. Neeeeeeeem, nem azért amire gondolszKép! Csupán apa nem akar a netre kerülniKép
Ölbe szopi! He-he. Nálunk ez nem ment. Maradtunk a pelenkázónál. De az jó, hogy újra elegendő a tejmennyiség!
Pápa? MiismiismiismisKép!
Jut eszembe! Válaszolt az a szopis tanácsadó, amelyiknek levelet írtál??
Nem tudom, hogy a Márki a teliholdat érezte-e meg, vagy valami más problémája akadt? Passzolom.
Infacol nálunk is megy még, sajnos. Pedig újra próbálkoztam az elhagyással, de sírás volt a végeKép.

OrsiKép
Le vagyok maradva azt hiszem! Ti most miről is diskuráltok olyan lelkesen Anyapoccal?Kép Csak nem baba van a dologban, illetve a pocakban???KépVagy valamit félre értek?

pusza mindenkinek!
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Bea!

Az én dokim is uh-specialista, és Tapolcán is dolgozott. (Tapolcáról biztos hallottál)Az egyik doki itt, akinek joga van a 18 hetes genetikai uhát nézni. Bár Veszprémben nagyon sokan utálják, de nekem nem volt vele soha problémám. Ha érdekel valami róla, dobj ide egy mail címet és kérdezz nyugodtan!

Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok,

Móni, bocsi, lehet hogy "elolvastam" valamit. Ügyi vagy, hogy gyerkőc mellett tudtál tanulni! Nekem csak egy szigorlatom hiányzik (+ diploma), de csak halogatom, mert nem tudok tanulni a fiuktól. Talán most, hogy a Benci ovis lesz.
Veszprémben és a Balcsi környékén sok cég van, biztos találsz valami jó állást diplomával és gyakorlattal.

Szilvi, nem tudom, hogy mikor rughatnak ki, és hogy vannak a szabályozások. Ezeket az infokat a palotai Lidl főnöke mondta nekem. A védőnődet kérdezd, vagy a volt munkahelyed munkaügyiseit, ők sokkal jobban tudják.
Az biztos, hogy a kormány egész évben azt hajtogatta, hogy gyes mellett is lehessen dolgozni. Persze ennek nem tudom mi értelme van, hiszen eddig is lehetett. Én már nézelődtem, érdeklődtem (itthon), de nem kapkodnak a 4 órás kismamákért. A munkahelyemre nem tudok visszamenni csak főállásba, az meg nem segitség nekünk.

Szopi témában: mondta a doki, hogy némelyik gyerek (főleg a fiuk) megérzi mikor lenne ideje a mikulásnak (más a hormonszint, és a tejben ez megjelenki - más az ize), és akkor nem, vagy alig szopizik. Pár nap alatt ez helyreáll. A titok az, hogy TILOS hozzátáplálni, és akkor megint elfogadja a mellet. Nálunk is volt ilyen, mind a két lurkónál. Csak ki kell várni azt a pár napot, ami nem tul könnyü.

Puszi, Lora
lora76
 
 


Sziasztok,

Hát nagy dolgok történnek...a lányom egyszer csak fel állt a járókában és most egyfolytában ezt gyakorolja. Egy percre se lehet magára hagyni mert vissza ülni még nem tud.

Apás szülés....a sogornőm Veszprémben szült és azt mondja ,hogy nagyon rendesek és próbálják megoldani ha esetleg ketten is apás szülésre vágynak.Mármint ...hogy kitolásnál o tt legyen a párod. Szerintem majd bemegyek és megkérdezem az ott dolgozókat hogy ezt lehet vagy sem.

Szilvi,

Ismerem Tapolcát elég jól. A családomnak már vagy 50 éve van ott nyaralója. Itt a címem mert most minden info érdekel betty_phu@yahoo.co.uk
Köszi

Jó éjszakát mindenkinek
nke
 
 


Sziasztok!

Nálunk is zajlik az élet,voltunk hétvégén csúszkálni a Balcsin,meg kirándulni,sajnos a Kinizsi vár zárva voltKép.Bulcsú szomorú is volt miatta,de majd márciusban újra próbálkozunk Kép!

Orsi

Gondolod,itt leszünk mi még akkor???Szt inkább meghívót küldj az esküvőjére!!!KépKépKép

Szilvi

Ha GYES-en maradsz,akkor talán nem rúghatnak ki,de ez nem tuti...Elvileg gyes alatt nem lehet,de ha munkát vállalsz mellette,arra nem tudom ,mi vonatkozik.Szt az,hogy onnan kitehetnek,mert mi van,ha nem felelsz meg(jó,tudom,ez most uaz a munkahely,de ha pl. máshol...).Na de ez csak az én logikám...
Fürcsis képKép!Érdekes,nálunk sem sok kép készül rólam,meg a gyerekekről,mert hát ugye mindig én fényképezek...úgy látszik, a pasik ebben is egyformákKép!
Hát megdumcsizhatjuk,hogy elmegyünk egyet majd kikapcsolóddniKépKép!No???
Arra a levelemre senki nem regaált!!!KépPedig az online segítségkérés volt,elvileg továbbítják szopis tanásadónak..:8Hát erről ennyit...De most rutinosan inkább felhívtam egyetKép...Igaz,elfelejtettem visszahívni...
Most vettem infacolt....Képhajnalban még néha vannak gondok...meg nap közben is,amíg nem jön kakaKép...

Lora

Enyémfiú is megérezte anno,hogy kevebb a tej...Először én is beparáztam,de 2 nap után visszaállt a dolog.Igaz,akkor már mensiztem...most viszont még nem.De ilyen szopisztrájk akkor is van sajna,ha elég a tej...
Gyes mellett munka:Eddig az volt,hogy ha betöltötte a gyermek a 1,5 évet(ha jól emlékszem),akkor lehetett gyes mellett visszamenni 4 órásba.Na,ezt most előbbre hozták,szt erről hallottál most.Nem?

Na mentem én is,puszi mindenkinek!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Rendelő | Netkönyvtár | Publikációk | A Te történeted | Nem vagy egyedül |
Társalgó | Hétről-Hétre | A hét témája | Chat




Módosul a családtámogatás rendszere
2006. 01. 02.

A családi pótlék havi összege január 1-jétől az egygyermekes családokban 11 ezer, kétgyermekes család esetén gyermekenként 12 ezer, három- vagy többgyermekes családban 14 ezer forint lesz. Egyedülálló szülő esetén a támogatás összege gyermekenként ezer forinttal magasabb. Tartósan, illetve súlyosan beteg gyermek esetén a támogatás 21, illetve 23 ezer forint havonta. A családi pótlék összegébe beépül a rendszeres gyermekvédelmi támogatás és az adókedvezmény, amely csak a három- és többgyermekes családok esetében marad meg, és ott is csak részben: hatmillió forint éves jövedelemig az érvényesíthető adókedvezmény gyermekenként havonta maximum 4000 forint lesz, a háromnál több gyermekeseknél a jövedelemhatár gyermekenként 500 ezer forinttal magasabb, de legfeljebb összesen nyolcmillió forint. A Fidesz szerint ez a rendszer nem igazságos, mivel egyszerre van szükség a családi pótlékra, a rendszeres gyermekvédelmi támogatásra és arra is, hogy honorálja az állam, ha valaki adózott jövedelemért dolgozik és gyermekeket is nevel.

További változás, hogy ezentúl a gyermek egyéves korától az édesanya a gyes mellett teljes munkaidős állást vállalhat. Ilyen esetekben a munkajövedelem adóztatása során a gyest adóterhet nem viselő járandóságként veszik majd figyelembe.


Csak gyorsan bemásoltam,benne van a munkavállalás is.

Timi

Kép

Kép
aba
 
 


Sziasztok!

Munkavállalással kapcsolatosan én úgy tudom, hogy a munkahely 3 hónapig köteles alkalmazni a visszatérő anyukát. Elvileg ugyanabba a munkakörbe kell visszavennie, de hát mint tudjuk, mindig vannak kiskapuk. Könnyen lehet mondani, hogy megszűnt a munkakör.
GYES mellett már lehet 4,6,8 órában is dolgozni, így végül is jól jár az anyuka, mert a fizetése mellé még kapja ezt a fantasztikus 24e forintot is.
Egyik barátnőm mondta, hogy elég 6 hónapot dolgozni a visszatérő anyukának, hogy a következő babával ismét a teljes fizetéséből kapja a TGYÁS-T és a GYED-et. Tehát 6 hónap munka után már el lehet menni mondjuk veszélyeztetett terhesként táppénzre, anyagilag így már biztosítva van az ember. De hát melyik az a munkahely, amelyik belemegy abba, hogy 6 hónapra vegyen vissza valakit? Egyik sem szerintem. Persze nem kell mondani, mik a tervek, de ez meg a munkavállaló szempontjából szemétség. Vagy nem? Ilyenkor legyen önző az ember, saját érdekeit nézze és ne a cégét? Persze ha megint vissza kell menni dolgozni, akkor már nem fogadják az embert tág karokkal, az biztos.
Szóval egyenlőre ennyit tudok.
Engem még nem hívott a főnök, tehát nem tudom, mi lesz. Nem tudom, hogy mit gondoljak, sajnos.

LoraKép
Nem a gyerkőc mellett tanultam, még pocaklakó volt, amikor diplomáztam. Terveztem, hogy tanulok még valamit, de nem is tudom, hogy oldanám meg.

SzilviKép
Olvasom, hogy Márki megint a pelenkázón szopizik? Nagyon bejött neki ez a póz, hogy visszatért hozzá. Kis kéjenc! Már most szereti a szokatlan pózokatKép.
Elszakadás: minden nap milliószor gondolok rá, hogy mi lesz, de van még fél évem, hogy élesben menjen a dolog. Arra gondoltam, hogy már kb. 2 hónappal előbb elkezdem beszoktatni, hogy mire elkezdek dolgozni, már természetes legyen, hogy bölcsibe megyünk reggel.
Gergő egyébként nagyon szereti a társaságot, hihetetlen gyorsan barátkozik. Járunk babaklubba, ott is nagyon jól elvegyül, mind a gyerekekkel, mind az anyukákkal barátkozik.

AnyapocKép
Nagy szerencsétek volt, hogy ilyem hamar megszokta Bulcsú a bölcsit. Én rászánok pár hetet a szoktatásra, biztos, ami biztos.
Tesóprojektnek szerintem a munka nem lesz hátrányára, mert ha azt fogom csinálni, amit Gergő előtt, akkor nem lesznek túl pörgős napjaim. Nem tudom, azóta mennyit változott a helyzet, de amennyire én tudom, még mindig eléggé nyugis a munka.

Móni

Kép
Kép
bogumil
 
 


AnyapocKépSzilviKép
TürelemKépMajd ígérem szólok, addig ne nyaggasstokKép

TimiKép
Köszi az infót,mi ezt már tudtukKép
Ja, csülök lesz?

Tanulás:
Hát, nem egyszerű gyerek mellett, én amíg Joci aludt,akkor tanultam+este..no meg otthon, amíg papi vigyázott az unokára..amúgy meg ált-ban a első 2 szemeszter a "szelektív", minden azt követő félév egyre egyszerűbbKép
O.

KépKép
KépKép
kirri
 
 


OrsiKép

szóval füleltél?Kép Azt mondta Józsi,hogy Õ húsevő.Jelzem Zoli is.
Menü eldöntve.Gyertek időben!

SzilviKép
Miért kell visszamenned dolgozni?

Kép

Kép
aba
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?