Új privát üzeneted érkezett!

A képek "címei".
Csak nem szeretem beírni...
1. Fejjel lefele, akkor így volt bennem. Kép
2. Torna előtt
3. Torna után
4. A feje felülről
5. Hátulról (szerintem nagyon arik a fülei Kép )
6. Szívhang
7. Lábköz - még egyszer Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok Csajok,
Ha lehet szeretnék én is csatlakozni a csapathoz.
Mi július közepére várjuk a manócskát. Ez az első babánk, aki 1/2 1 év után fogant meg és sajnos veszélyeztetett vagyok és így sokat kell feküldnöm. Most vagyok 12+3 hetes.
Amúgy vidéken lakom, de Pesten fogok szülni.

Látom, hogy sokan vagytok akiknek már lászik a pocak. Viszont nekem semmi nem látszik és egy dekát sem híztam :-(

Mindenkinek nagyon boldog új évet és egészséges kisbabát kívánok erre az évre!

Virág
12+3

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Exdeus!Köszönöm szépen,hogy leírtad!Ari vagy!Kép
De szar,akkor a párod lemarad egy csomó UH-ról!
Hát igen ismerős a helyzet,bár nekem nem vidéken van de mégis alig találkozunk annyit dolgozik!
Sajna ez van,én táppénzen vagyok a terhesség elejétől,mert talált a doki a 6-hetes UH-n egy 2cm-es hematomát a petezsák mellett, amivel nem dolgozhattam!Így a táppénzem nem valemi sok!
De azért végre alakul az életünk!
6 éve vagyunk együtt,és végre négy hónapja külön,saját lakásba költöztünk!
Legjobbkor jött a baba!Kép
Bár nem vagyunk összeházasodva,mert a lakást kölcsönből vettük,így a megtakarított pénzünket el kellett döntenünk,hogy mire költjük,lagzi vagy lakás!
De azért örülök,és mindenünk megvan ami kell!
Ez a lakás dolog nagy dilemma!Főleg ha bele gondolok,hol van még 2024!Mert ekkor jár le a kölcsön!
De mégsem albérlet!


Szilvi

Kép
szgoron
 
 

 
 

Exdeus!Nagyon jók a képek,bár azon a lábközes részen nem igazodom ki!Te mit szeretnél?

Üdvözlünk Kisvirág!Gratulálok a babókához!Melyik korházban fogsz szülni??Vigyázz magadra,de ha egészséges a picúr nem lesz baj!

Kép
szgoron
 
 


Szia Szilvi!
Ha minden igaz a Schöpf-Mereibe fogok szülni.
Látom te is a 6. héttől táppénzen vagy. Hát kezet foghatunk, mert én is. Csak én nem hematóma miatt, hanem mert spontán elakartam vetélni(akart a fene)csak elkezdtem vérezni, és 1 hetes kórház után már nem enged az orvosom dolgozni.
Bár nem bánom, hogy itthon vagyok, mert Pesten dolgozom és a napi utazgatás nem tenne jót.

Viszont az nagyon klassz, hogy saját otthonba laktok. Mi már 4 éve élvezzük és nyögjük a kölcsönt.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Szilvi, hát ezen a lábközösön én sem látok semmit, de ahogy korábban írtam, a doki kukisnak látta. Kép Nekünk még nincs közös otthonunk, mert anyuéknál vagyunk ugye... Igaz, a férjemnek van lakása, de ott anyósom van, oda meg akkor se mennék, ha muszáj volna! Elvagyunk egymással, de egy fedél alatt két napnál tovább nem bírnám vele. Kép Majd egyszer eljön az ideje a közös otthonnak. Rájöttem, hogy ilyen életvitel mellett egyelőre felesleges is volna, mert így is uncsizom, képzelem, mi lenne akkor, ha még egyedül is lennék. Kép
Kisvirág, üdv itt, grat a picihez! A hízás miatt ne aggódj, én sem híztam semmit kb. a 15. hétig, de most sem vagyok kifejezetten kövér, már ahhoz képest, hogy elve nem vagyok egy csontkollekció. Kép
Épp discovery-t nézek, most mutattak egy csecsemőt, akit a születése előtt operáltak meg...de minden jól ment. Kép
Na alkottam két pocakos képet.
Az elsőnél takar a pizsigatyesz, a másiknál már nem. Kép Persze a rajtam levő néhány plusz kilót ne nézzétek. Kép
Kép
Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Annann!
Elvileg most végeznék mint okleveles közgazdász (kiegészítő szakon), de az első lurkó - Aténa - miatt ez még egy fél évet várat magára, bár ha minden igaz, akkor köv. félévre már csak két vizsgám marad. Viszont most még hátra van egy alibi vizsgám és egy kő kemény szigorlatom, amitől rettentően parázok. -Ezért éjszakázok, mert ugye nap közben képtelenség tanulni, max egy órát, amikor Aténa alszik.

Viki30!
Nekem is hamarabb elkezdett most nőni a pocim, mint az első babánál, de én nem zavartattam magam és egy jó kis kantáros terhesnacit beszereztem. Így nem feltűnő, hogy még nem tölti ki nagyon semmi, viszont rettentő kényelmes.

Egy kérdés:
Van valaki közületek, aki még mindig szoptat? Az előző védőnőm és a dokim is azt mondta, hogy szoptassak továbbra is nyugodtan (bár ez már csak inkább cicizés elalvás előtt szerintem), de az új védőnő azt mondta hagyjam abba. van valakinek valamilyen tapasztalata?
A sógornőm is most szült és végig szoptatott, de azért félek kicsit.

Olgi
aticica
 
 


Exdeus!De szép a pocikád!Viszont nem értem milyen kilókról beszélsz,a képek alapján szerintem ez ideális!
Én meg olyan dugó leszek(vagyok)szeintem!153cm vagyok és most kb.58kg!Anyós témával egyet értek,bár azért ha megcsipi valami még egész elviselhető!De azért 1000x más így külön!Csak keveset talizunk a párommal,és ez így nem olyan jó!!Kép

Kisvirág!Akkor nagyon vigyázz!Nekem is ha véreztem volna korházba kellett volna feküdni!
De hála az égnek nem,mert a gyógyszer amit a doki írt az jót tett!Legalább ti 4 évvel előrébb jártok!De nem keseredem mert kevesebbet fizetetünk mintha albérletbe laknánk, és ez idővel csak a miénk lesz!Meg hát ez 53m2!Szóval azért mégsem egy kis szoba!


Mindenkinek jó éjszakát kívánok!
Puszi:Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok!

Huha! mennyit irtatok. Kép
Hulla faradt vagyok. Tegnap hajnali 1-ig rajzoltam. Kép A baba tobbszor is jelezte nekem, hogy nem jo igy es o mar aludni szeretne. Kép

Verus: Koszonom az informaciot tyukanyo. Kép Azt hiszem te leszel a forum tyukanyoja tekintve, hogy lekorozol minket a gyerekeiddel. Kép Latszik, hogy nem eltem at ilyen fajasokat. Kép
Es egyaltalan nem magyartalan. legalabbis semmi hibat nem lattam a szovegben. Kép En vagyok az aki nagyon magyartalanul tud irni. Kép Gyakran felreertenek is emiatt. Volt par kellemetlensegem is. Kép

Exdeus: Bocs, hogy Noeminek irtam. Mikor elkuldtem az uznetet, akkor jottem ra a hibara. Kép Egyebkent vessetek meg, de az 5-ik UH kepen kifejezetten lanyos popo csucsul. Most mar tudtam ertelmezni ezt a kepet es jobb oldalt az egymassal parhuzamosan fekvo kisebb felhold alaku kirajzolodas a nagyajkak. Koztuk a melyedes, hmm, hat ami ott bent van. Kép Lilirol ugyanilyen kep keszult annak idejen.
Balra azt a sok foltot a magzatviz es a koldokzsinor okozza. Legalabbis szerintem, de majd a doki okosabb lesz.
Parod. Kép Nem lehet igy konnyu. Remelejuk ha megszuletik a kisbabatok valtozik a helyzet, mert szukseged lesz minden segitsegere.
Nagyon szep pocid! Kép Es egyaltalan nem latok rajta felesleget. Kép

Kisvirag: udvozollek koztunk. Sajnalom, hogy pihenned kell vegig, de most a baba a fontosabb. Kép Majd mi szorakoztatunk. Kép A pocinoves es sulynoves meg odebb van. 12-ik heten meg lenyegtelen. Aggodalomra semmi ok, inkabb orulj, hogy nem hizol annyira. Kép

Szilvi: Mi is reszben kolcsonbol epitettuk a hazunkat. Kép De legalabb van egy szep ket szintes hazunk nagy kertel. Kép Gyerekeknek a legidealisabb. Kép
Gratulalok a lakashoz. Kép Nincs jobb annal, amikor a sajatode az ahol elsz es jol erzed magad. Kép
Miert talalkozol keveset a paroddal? Sokat dolgozik?
Nem ertem. Miert vereztel volna? Elofordulhatott volna?

Anyos: en kiveteles eset vagyok. Kép Akar hiszitek, akar nem, egyik legjobb baratnom az anyosom. Nagyon jol kijovunk. Hetekre is ide szokott koltozni hozzank a vendegszobaba es nagyon jol elvagyunk. Dumalunk, fozocskezunk es Lilizonk. Mindig kerdezem a ferjemet, hogy mikor jon. Kép

Aticica: hat, neked is jo tanulast. Ugy tunik nekunk gyerekeseknek mar csak az ejszaka marad erre. Kép

Na megyek. Lassan lanyom is felkel, igy meg kihasznalom a kis idot.

Sziasztok Rita

Kép
Kép
trita
 
 


Szia Rita!
Köszi a gratulációt!Én is gratulálok a tietekéhez,a kertesház tényleg nagyon szuper!Világ életemben abban laktam,de ez is nagyon jó!Szeintem nagy szó,ha elmondhatja valaki a mai világban,hogy saját lakása van!
Igen,sokat dolgozik!Van,hogy 26 órákat!
Amúgy Dunaharasztin a Coca-Cola gyárban,csak ahogy megtudtuk baba lesz,magától elment másodállásba!
Nagyon becsülöm!Mondjuk a pénzünk megvan amire kell,csak azért csinálja,hogy ne kelljen nélkülözni!
Meg nekem a magán doki 6000Ft alkalmanta!Ált.egy hónapban egyszer!De most 3x volam és az 18.000Ft!
Azért ez is viszi a pénzt!De mondjuk a szülés nincs megszabva!Ebben minden benne van,és 3D-s az ultrahangja!
Igen,véreztem volna!Ezt a hematomát a sima sztk-s doki nem is vette észre,pedig 4x volam nála!Ez a mostani dokim pedig elsőre!Kaptam rá Rutaskorbint,és hála felszívódott!Oszt bele írta a kiskönyvembe,vérzés esetén korházi felvétel!
De stram gyerek ez!Ha nem maradt volna meg,annak oka lett volna!

Ez tök jó,hogy így kijössz az anyósoddal!Én próbáltam,de más világ ő s én!

Én is most akarom elkezdeni a fősulit!
Ma megyek a dokihoz 17:15-re!Alig várom,látjuk megint a babukát!

Mindenkinek szép napot kívánok!
Szilvi 20+3

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok,
hú de sokat írtatok, előre is elnézést kérek, ha valakit/valamit kihagyok!

Kanyin: járj utána ennek a gyes melletti munkának, egy kolleganőnk elhitte amit a Gyurcsány tavaly mondott a Tv-ben és mégsem úgy lett. Úgyhogy csak a munkaügyiseknek higgy, Gyucsánnyal legyél gyanakvó Kép
Egyébként sajnos én is 5 kilóval nehezebb vagyok, mint fiam elött, de én ezt azóta szedtem fel, mióta visszajöttem dolgozni.

Katus: hát láttam az első babakötvényes anyukákat, no comment.

Szgoron: az egész család izgul egy lányért, mert mindenhol fiúk vannak. Bennem most nincs se olyan érzés, hogy fiút se olyan, hogy lányt szeretnék jobban. Azt tudtam csak, hogy elsőre fiút szeretnék, de azt éreztem is már az első hetektől, hogy ez sikerül!
Az etető megvételével várhatsz, az még jó pár hónap mire használjátok. Szerintem ami a legfontosabb a kiságy, esetleg mózes kosár, autós ülés, pelus, ruci, cumisüveg, babakocsi. És ne felejts el magadnak venni melltartó betétet. Nekem a textil nem jött be, nagyon kidörzsölte a cicimet.

Na a következő jegyzetemet már alig bírom elolvasni, Esztiap (?), bocsánat ha nem jól olvasom a neved: látod ezért akár jöhet a kislány is, mert ez a közös lakkozás, fodrászkodás nagyon klassz lehet Kép

Nyanya67: nekem úgy a 8. héttől látszik a hasam, de mostanra abszolút egyértelmű, nem is tudom hogy titkolom még 2 hétig. Tegnap estére már csillagokat láttam, annyira szorított a nadrágom.

Köszönöm mindenkinek, aki gratulált a babához!
Én is beteg voltam terhesség elején, de a szülésznő azt mondta, bírjam valahogy ki gyogyó nélkül, mert nincs olyan gyógyszer amire 100 %-osan azt tudják mondani, hogy nem árt a terhesség alatt. Állitólag a lázzal kell nagyon vigyázni, azt mindenképpen csillapítani kell.
Mi is márciusban megyünk síelni,hát én már csak sétálok, az tuti.

Trita: kinél szülsz? Én is az I-es nőin szültem és most is ott szeretnék. Dr. Ádámnál.

Amica: szia Kép Jól vagy?

Exedus: de szépek ezek a képek! Hova mentél végül és mennyi volt?

Hú, ez sok volt.

Sziasztok
viki30
 
 


Üdv!
Rita, itt senki nem fog megkövezni. Mondjuk én a kettes számú lábköz képből semmit nem tudok kivenni, nekem az első a beszédesebb. Kép De a doki tudja. Nekik többé-kevésbé már kivájt szemük van ehhez! Kép Egyébként jó, hogy vki fiút mond itt, és vki lányt! Jobb, mint, ha doki mondaná: hát most fiú, és most lány. Kép
Egyébként sajna nem a páromon múlik, hogy hova megy. MÉg annak örülök, hogy hétvégén itthon van. A régebbi melóhelyén volt olyan, hogy teljes hetekre "tűnt el".
Szilvi, milyen kilók, hát azok, ami az én 165 cm-es magasságomhoz pluszban társulnak. Kép Az, amit én alapból jónak tekintenék, az 65 kg (de nagyon rég voltam ennyi), ehhez képest, most majd' 73 vagyok. Kép
Viki, köszike. A képeket a videóból szedtem ki. Én itt Szegeden a II. Kórházban voltam. 5000 Ft-ot fizettünk. Igaz, kb. 6,5 perc az egész, de nekem ennyit megért. Másra egyelőre úgy sem adok ki pénzt... Kép

Na lépek, mert be kell mennem a városba.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Exdeus, nyugi, én meg simán elaludtam, mire Hammával is sikerült zöldágra vergődnöm - elmesélt vagy 2 mesét, mgettünk 4 narancsot az ágyban fele-fele alapon, aztán újra fogmosás Kép Szal elszórakoztunk még egy ideig, utána meg elaludtam.
Nagyon jók a képek Kép Lehet, h nekem vmi nagy gátlásaim vannak, de csak a lábaközöset nem tudom értelmezni Kép

Viki30, én azt mondom, h a munkaügyisnek se higgyen az ember, csak a saját szemének, engem olyan 22 nap szabival akart átverni és még ő volt megsértődve, amikor a törvényre hivatkoztam és jogi állásfoglalást kértem.... persze nekem lett igazam.

Aticica, nem semmi, h még éjjel van erőd tanulni... mondjuk nappal én se tudnék Hami mellett, de én éjjel sem. Jó persze, ha muszáj lenne... Pikk pakk végzel a vizsgákkal és utána nyugi lesz Kép
Hamma még mindig szopik - inkább cicizik. amikor pocakos lettem még 3x szopott, azt 1 hét alatt lecsökkentettük 1re, ez megviselte, de csak a 9.héte mentem dokihoz, így csak akkor tudtam megkérdezni. azt mondta, nyugodtan adjak neki - így most kap napi 1-2x, van, h már nem kér, de ez az ő döntése Kép Amúgy erről azt olvastam, h ha nem okoz görcsöket szopi közben + alapban normális a terhesség, nem vérzel, nem görcsölsz, akkor nyugodtan.

Kisvirág, pihenj ügyesen Kép nemtom miért vagy úgy elkeseredve, h nem híztál semmit, Te vagy az orvosok álma KépKépKép Amúgy a helyi kórházban (én nem itt szülök, csak hallottam ezt azt) a főfőorvos befekteti azokat, akik 10 kilónál többet híznak KépKépKép Ez vicc sztem!

Ann
annann
 
 


Helló lányok, asszonyok!
Ha jól tudom akkor csak annak lehet igényelni a Gyest aki minimálbért kap.
Egyébként megkaptam a második gyerek (magzat ) után járó családi adókedvezményt.
Viki!
Azonnal le a szoros nadrággal mert a babád jobban érzi mint gondolnád a szenvedésedet.

Kép

Kép
katus73
 
 


Hűha, csajok,

még aszittem, hogy már nagy pocim van!
Nyanya,
én 20 hetes vagyok, de még kisebb a pocim, mint a tied. Kép Igaz, 1. baba nálunk.
Ex,
szép pocid van neked is, simán jobban láccik, mint az enyém. Én sem vagyok nádszál. 170 cm vagyok és 69 kgmal kezdtem, most 71-72 kgnál járok...attól függ, reggel vagy este nézem. Kép

Ann,
a keményedős dolgot lehet, hogy elnéztem, bocs. Akkor T.nyanyának ment, ha őt nem néztem el. Kép
Nekem nem volt ennyi laborom akkor, csak hepa meg afp. Na, majd kiderül, ha nem jön meg az eredmény. A HIV-et te kérted, vagy rutinból csinálják? Vagy el akarjátok tároltatni a köldökzsinórvért?

Most egy hülyeség:
Azt álmodtam, hogy a terhes nők olyan feromonokat bocsátanak ki, amitől a férfiak mind meg akarják csókolni őket. Kép Férjem emiatt úgy "sétáltatott", mint egy tüzelős kutyát, folyton rajtam volt a szeme, meg hozott magával egy nagy botot is, hogy távoltartsa a pasikat. Kép
Ma meg, hogy fáj a hasam, és megszületett a babám. Mondtam a dokinak, hogy még csak félidős vagyok. Erre visszadugta a babát a hasamba, és azt mondta, hogy akkor jöjjek vissza 20 hét múlva és bocs. Kép
Pedig általában nem is emlékszem az álmaimra. Na, ezek fényében lehet, hogy jobb is. Kép
potter_76
 
 


Katus, hol láttad, h csak minimálbér mellett lehet GYESen lenni? Én nem találok erről semmit és korábban se szabályozták...

Potter, én nem kértem a HIVet, azért írtam kérdőjellel, m nem tudom biztosan... Azt tudom, h Hammával biztosan volt + azt, h egy ismerős mondta pont a váróteremben, h rutinból leveszik.

Én akkora óriási baromságokat álmodok mostanában!!! Nekem is volt egy ilyen gyerekvisszadugós álmom, kijött kicsit a feje, amikor guggoltam és közöltem vele, h még talán nem kéne kijönni, visszanyomtam a fejét Kép SZ.r volt ám Kép Szerencsére a több álom nem babás - de most éjjel jó volt, m Párizsban voltunk KépKépKép És holnapután indultunk Kép Úgyhogy ha eltűnök, Párizsban vagyok Kép

Ann
annann
 
 


Annann!
Jó utat Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok,
Exedus: ez tényleg olcsó volt, ahhoz képest amit én eddig hallottam. Jó lenne, ha már az állami rendelőkben is ilyen gépeket használnának. Na jó ébredjek már fel!

Ann: látom bekerültünk a sűrűjébe, mindenki mást mond erre a gyes alatti munka díjjazására. Hát én aztán abszolút nem vagyok szakértő, inkább nem mondok semmit, minthogy valami butaságot mondjak.

Katus: tegnap már néztünk kismama nadrágokat, és hétvégén mindenképpen veszek mégegy gumis derekú szoknyát. Már van egy, addig meg ciki-nem ciki, ez lesz rajtam, mert mást már nem bírok elviselni magamon. Egyébként mázli, de most amúgy is divat a gumis derekú, kord szoknya, így én azt vettem, ezt a terhesség után is fel tudom venni.

Potter76: most megnyugtattál, mert szinte azóta, hogy teherbe estem, írtó nagy marhaságokat álmodom. Emiatt nem is igazán tudom magam kipihenni. Fura,de én is sokszor álmodom arról, hogy el akarnak csábítani. Kép

Nem tudom mikor mondjam meg a főnöknőmnek, hogy mi a helyzet, mert épp most akarok kérni helyettesítési díjjat is. Elvileg nem zárja ki egymást a két dolog, na de a hír után biztosan nem lesz olyan adakozó kedvében a főnöknőm.

Viki
viki30
 
 


Annann!De jó,mentek Párizsba?Jó nektek!
Aztán majd rakjál fel képeket!OK?Hammát is viszitek?Repülővel mentek?
Én sem hallottam,hogy csak minimálbér mellett lehet az ember Gyesen!Az alanyi jogon jár!Nem?

Hol lehet igényelni az apasági nyilatkozatot?
Azt tudom,hogy annak kell aki nincs összeházasodva a párjával!Szülés elött 2 hónappal kell elintézni!
A kérdésem:
-honnan kérem ki ezt a papírt?
-hova kell bevinni?
-milyen iratok kellenek ehez?Stb.

Köszönöm a segítséget!
Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok,

Annann, Párizs Kép oda én is bármikor szívesen visszamennék... Szuper hely, arról nem is beszélve, hogy a fiunk ott készült Kép A lányunk (amibe én már beleéltem magam) meg tavaly Rómában. Úgy látszik nekünk külföldön sikerül Kép


Üdv az újaknak, és Nyanya, köszöntünk a táblázatban. Örülök, hogy most már "beírattad" magad Kép

Exdeus, szuperek a képek, kedvencem az ötödik, ahol hátulról látható. Nagyon édes! Ha szavazni lehet, én inkább kisfiúra szavaznék. Persze nem vagyok UH szakértő... Csak mintha zacsikat látnék, de nem biztos.

Aticica, szopihoz nem nagyon tudok hozzászólni, csak annyit, hogy van egy volt fősulis csoporttársam, akinek a két gyermeke között két év van, és volt olyan időszak, mikor mindkettőt szoptatta. Ha valóban semmi gond a terhességgel, akkor gondolom nyugodtan szopizhat még a nagyobbik.

TRita, nem akarom még fájdítani a szívedet, de tényleg szupi volt a sielés. Én is úgy mentem, hogy nagyon visszafogott leszek, de harmadik nap lejöttem a piroson. Erdők között, szűz hóban, még reggel... A feketét nem vállaltam be, de azt egyébként sem. Mi tavaly is elmentünk az akkor majd egyéves fiammal, vittük anyósomat, ill. márciusban pedig apukám volt a bébiszitter. Az idei szilvesztert viszont lehet kihagyjuk a sielésből Kép

Doren
19+3

Kép
Kép
doren
 
 


Háháháááá, nem olvastok ügyesen!!! Csak álmodtam, h megyünk Párizsba, na! Sajna Kép De attól még úgy mennék!!! Kb. ennyi idős pocis voltam Hammával, amikor voltunk 2003 nyarán Kép Vannak képeink a
http://kep.tar.hu/annann oldalon. De asszem Párizsról nem sok, inkább az idei dél-fro-iról, ahol Hamma is velünk volt természetesen Kép
De nekem azt mondaná vki, h 5 perc múlva indulás, akkor mennék ám! KépKépKép

Szgoron, van vmi emlékem az apasági nyilatkozatról, mármint még a Hammás topicban kérték a csajok. Azt tom, h az anyakönyvi hivatalnál kellett kérni, kellett az apa - gondolom iratokal együtt - és majd a kórházba kell vinned amit adnak. Sztem nézz be idősebb topicokba, ahol már túl vannak rajta, tuti van aki tudja.

Ann
annann
 
 


sziasztok!

Épp alszik Manóka ás semmi kedvem tanulni, így gondoltam benézek hozzátok, mi újság. Látom, azért nem csak én éjszakázok. :-(

Január végén mi is megyünk síelni, bár, én is inkább már csak csúszkálni fogok. Egy bababarát szállodát nézett ki a férjem, éleményparkkal a közelben, meg állatsimogató, meg játszószoba a gyerekenek a szállodában és egyéb csuda jó dolgokkal. Szóval inkább pihi lesz, csak Aténa élvezze a dolgot, bár a hó nagyon tetszik neki, mindig hozza a kabátját, hogy menjünk ki. Lehet majd be sem lehet csalni.

Még valami. szerintetek az megoldható, hogy mosst, hogy már terhes vagyok szólok a munkahelyemen, hogy csináljunk úgy, mintha visszamennék dolgozni, de persze nem teszem, hanem kiveszem a benti szabijaimat és utána meg elmegyek táppénzre? Anyagilag nem lenne mindegy. Vagy túl rizikós? Csinált már valaki ilyet? Mi a véleményetek róla?
aticica
 
 


Hello Csajok!

Voltunk uh-n. Minden rendben van. Sajnos most nem kaptunk bónusz 3d-s képet, és nem is kapcsolták át a gépet 3d-be. Kép Egy másik dokinő csinálta az uh-t, mint a múltkor, és ez most kislányt mondott! (Persze nem biztosra.) Na, akkor erről ennyit! Még ők maguk sem tudják megállapítani, akkor meg mi laikusok hogyan? (Ági...) Na mindegy, mert nekem bármi lesz is, örülni fogok neki. Már van 2 fiam, úgyhogy igazán beleférne még egy kislány is... Kép Csak egy 2d-s "arcképet" kaptunk róla (ami inkább egy koponyára emlékeztet), úgyhogy ettől most megkíméllek benneteket. A baba egyébként teljesen megfelel a korának, +2 nap eltérést számolt a gép.

Ági! A te képeid is érdekesek... Nekem is a "hátas" a kedvencem. Az teljesen élethű. A pocid is szépen alakul!

Verus! Csak azért kérdeztem a dokit, mert nekem 3. baba, 3. orvos. Akinél a kisebbik fiamat szültem, az azóta nyugdíjba ment, de akkor sem szülnék nála többet, ha ő lenne az egyetlen szülész a földkerekségen...

Virág! Szia itt! Kép

Aticica! Szerintem is nyugodtan szoptass. Az én kisfiam is most egy hónapja hagyta el a szopit (másfél évesen), vagyis 3 hónapos terhes koromig szoptattam. Senki nem tanácsolta az ellenkezőjét.

Viki! Én a XII. ker-ben lakom, de ez a táblában is benne van. Csak azoktól szoktam megkérdezni, akik külön nem modják. Kép

Most megyek pihizni, pá!

Hello (19)
hello
 
 


Sziasztok!

Úristen, mekkor volt ma a termés.
Köszönöm a válaszokat.
Ann! Én is úgy gondolnám, hogy jár a gyes, csak sajnos hajlamos vagyok megijedni, hogy aztán valami miatt meg mégsem. Látod valaki szerint csak minimálbér mellett, de azért azon csodálkoznék, mert akkor beleírnák, vagy nem? Na mindegy, majd holnap már bent leszek és ráuszítom a témára a pénzügyest. Ha nem tudja mi a helyzet, akkor járjon utána, ez a dolga.
Virág! Üdv. közöttünk és vigyázz magatokra. Csak egy kérdés. A teljes neved Kis Virág? Csak azért kérdem, mert volt egy ilyen nevű ismerősöm és a X. kerületben járt általánosba. Esetleg nem te vagy az?
Már én is terhesgatyóba nyomom, mert az kényelmes. A másiknál kicsit később kezdett nőni a pocim, de a végén meg teljesen el voltam keseredve, hogy nekem nincs is hasam más meg akkora mint egy ház. Még a dokimnak is panaszkodtam, de megnyugtatott, hogy ez alkati kérdés.
Az előtej az érdekes dolog. Nekem van egy problémám, nem tudom, hogy találkozott-e ilyennel valaki aki már szült. Kb. 10 hónaposan hagytam abba a szoptatást, mert már szinte nem is volt benne semmi és a babám se nagyon igényelte. Ennek már 1,5 éve. Nekem viszont azóta is jött(jön)) egy-két csepp tej az egyik cickomból, ha megnyomom és ez a terhességtől sem változott. Hallott már valaki ilyenről. Én akkor mondtam ezt a dokimnak, aki azt mondta, hogy ha nem feszül be, akkor majd elmúlik. Hát nem így lett.
Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Aticica, én négy éve szoptatok, két gyereket szültem zsinórban, most kicsit korlátoztam a kisebbet, ő már csak napi egyszer kapKép

Többiek, sziasztok, rengeteget írtatok, majd visszaolvasok!

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


En meg csak egy friss terhes vagyok. Tudtok Pesten jo dokit/ korhazat ajanlani?
Es foleg ( ha szabad kerdezni : mennyiert? ) - ha mashogy nem, hat priviben. komluca@hotmail.com
Kép
Koszonom elore is: Indian.
indian
 
 


Sziasztok Mamik!

Tegnap este óta dögrováson vagyok, valószínű, hogy szilveszterkor jól megfáztam.
Kérlek, nyugtassatok meg, hogy ez nem árt a babának!! Citromos zöld teát iszom egy halom mézzel, C vitaminnal, mást nem.
Írta valaki, hogy ha nincs láz, akkor no problemo. A hőemelkedés még belefér? HELP!!! Kép

Más.
Ti hogy álltok az intim torna kérdéshez? Én csak jót olvastam róla (az árán kívül), gátrepedés kockázata csökken, és ha szabás-varrásra kerül a sor, állítólag az izomszöveteket pl. sokkal könnyebb stoppolni. A regenerálódás is gyorsabb, az apukák is örülnek neki, szóval csupa-csupa pozitív. Kép
Találtam egy tanfolyamot, ami Bp-en 01.21-én és 28-án van (szombat) 8-13:00-ig, 2x5 óra és 9 ezer Ft. Ha viszek vkit, akkor 8500/fő.
Esetleg érdekel valakit?

Üdv,
T.
tarhonyanya
 
 


Sziasztok!
Szilvi, ez itt nagy vonalakban leírja, ami téged érdekel. http://mindenkinet.hu/noilapozo/jogiugyek/20020903apasag.html?pIdx=1
Ma jól kiköltekeztem magam. Kép Megvettem a záróvizsgás-diplomaosztós kosztüm és blúzanyagomat, több, mint 7 rugót hagytam ott a textilesnél, de anyós megvarrja, ennyit meg megér. A naci kantáros kismamagatyesz lesz, hozzá egy zakó.
És vettem magamnak fehérneműt, amibe belefér a pocim. Kép
A hátulról kép nekem is tetszik, de csak azért, mert olyan arin látszanak a fülei. Ahogy elnézem, e tekintetben az apukájára hasonlít, mert neki is egy kicsit nagy fülei vannak. Kép
T.anya, nem tudom, hogy miről szólhat ez a tanfolyam, de 2X5 óra alatt nem tudom, mit lehet megtanítani. Én vhol azt olvastam, hogy tökéletesen megteszi, ha pl. sorban állás közben ott alul összeszorítod, egy pár másodpercig úgy tartod, kiengeded. És ezt megismétled egy párszor. És ingyé van. Kép Egy másik fórumon meg a gátmasszázs olajra esküdtek, és a málnalevél teára. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Má' megint belebeszélek Kép
Tnyanya, jó a tanfolyam (hallottam), de épp elég, ha megnézed a videokazit. A sorbanállás közbeni szorítás sztem kicsit kevés és nem is teljeskörű. Nekem is fel kellene frissítenem, h hogy is volt az (le is írtam egyfile-ba, de az a wincsivel együttpápá ment, úgyhogy majd lesz vmi)... szülés előtt 2 hónapig + utána kicsit csináltam, de aztám ellustultam.
Gyógyulj meg gyorsan! Nem lesz semmi baja a babának! Én homeobogyeszokat beszedtem már pocakosságom alatt - éreztem, h mennék bele a megfázásba és akkor kapkodtam be szokás szerint. Eddig megúsztuk a szezont!

Exdeus, málnalevél tea arra való, h gyorsan tágulj, m a bélperisztaltika fokozásával állítólag eddzi a méhet - nekem is bevált (vagy ilyen gyorsan tágulós vagyok) Kép Megint alkalmazni fogom + még homeos cuccokat, amit akkor még nem. Gátmasszázs olaj meg arra volt nekem jó (mivel nagy volt Hamma feje és esély se volt, h kibújjon vágás nélkül), m sülés közben baromira kiszáradt a hüvelyem - szépen belocsolták Kép Vicces így, de sztem akkor sok sérülést úsztam meg ezzel.

A.
annann
 
 


Doren!
Köszi, tényleg jó végre a táblázatban lenni Kép

Indian!
Szerintem nézd végig a Szülészetek, kórházak topik alatt a kórházakon belüli hozzászólásokat és válaszd ki a neked megfelelő kórházat. Utána ott érdeklődj jó doki után, mert minden kórházban van jó és rossz doki is. Minden kórházban mások a szokások, lehetőségek és kinek mi tetszik. Nekem a Szabolcs utcai kórház nagyon bejött. Egyrészt azért, mert jó felszereltségű a kórház és a babát nem viszik át máshova ha neagyjisten gond van. Másrészt tapasztalt aneszteziológusok vannak és javasolják az EDA-t valamint jók az orvosok. Van baba-mama szoba, bár éjjel nem lehet veled a baba, de én ezt nem is igényeltem. Cukrosokat profin el tudják látni, amire Bp-ten még a Jahn F kórház képes, de erre remélem nálad nem lesz szükség. Nekem terhességi cukrom van. Itt a hagyományos hanyattfekvős szülés a divat. Ha neked más igényed vannak, akkor a kórházat kell megtalálni az igényhez. Sok sikert a keresgéléshez.

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Tarhonyanya!
Én még a fiam születése előtt (akkor még csak tervben volt a baba) elvégeztem Kriston Andreánál az intimtornát. Szerintem nagyon hasznos. Na persze azóta lusta dög vagyok és nem is jut eszembe, így hanyagoltam, de most újra elkezdem. Megvettem a kazettát, amin ugyan az van mint a tanfolyamon volt és Kriston Andrea magyaráz rajta. Õ hozta be magyarországra az intimtornát. Szülés után elmentem egy ingyenes intimtorna tanfolyamra, de a közelébe se jött a Kristonfélének ezért hamar abbahagytam, mert semmi értelmét nem láttam. Vannak kórházak, ahol körzetiorvos beutalására ingyenes. Ilyen pl az Uzsoki.

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 



Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Aticica!
Mivel terhes vagy a munkahelyednek kutya kötelessége (törvény írja elő), hogy visszavegyen dolgozni, de előbb ki kell hogy adja a bentlévő szabikat. Utána meg akkor mész betegszabira ammikor csak akarsz, ezt a dokiddal kell megbeszélned. Ha Te úgy érzed, hogy nem tudsz dolgozni, mert fáradékony vagy, illetve azt mondod, hogy stresszes a munkád, akkor a dokinak ki kell írnia.
Vany egy olyan lehetőség is, de ez már a munkáltatód jóindulatán múlik, hogy visszamész dolgozni egyenlőre szabira és ha vége a szabidnak és a munkáltatód nem tud az állapotodnak megfelelő munkát biztosítani, akkor fel kell, hogy mentsen a munka alól. Ez azt jelenti, hogy szülésig kapod a teljes fizudat és ez az időszak még a 180 napba is beleszámít, azaz a gyed-ed is jobb lesz.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Aticica!
Arra még nem válaszoltam, hogy rizikó semmi nincs benne, mert a terhesség alatt és utána 3 évig (gyed és gyes alatt) védett vagy, nem rúghatnak ki. Gond csak akkor van, ha nem marad meg a baba, de mivel a gyes 1x megszakítható, így ebben az esetben újra a gyest igényelheted, de erre ne is gondoljunk.
Sőt mindenképp javaslom, hogy vedd ki a szabidat, mert ha jól tudom x év után elévül és már nem veheted ki az összeset. Azaz ha két gyerek után mondjuk 6 év után visszamész, akkor már csak 3 vagy talán kicsit több év utáni összegyűlt szabi jár és nem a teljes 6 évi. Ezért érdemes a gyes alatt terhesen kivenni.

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Nem azt mondtam, hogy csak azok mehetnek gyesre akik minimálbérért dolgoznak.
Hanem azt, hogy aki visszamegy a Gyes ideje alatt ( a gyerek 2 éves kora után ) és minimálbért kap az pluszban kérheti azt hogy adják oda neki a gyes összegét is. Tehát dolgozni kell, de akkor van fizetési és plusz 20.000.Ft gyes!
Ha jól emlékszem vakalamelyik tavalyi Kismama újságban olvastam.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok Kismamák!
Ma voltam 12 hetes UH-n :-) Nagyon boldogan jöttünk haza. A kicsi már 6 cm a fejebúbjától a popsijáig :-)) Úgy mocorgott, mint egy sajtkukac. Tarkóredőt is mértek az 1 mm, szóval tökéletes! Most, hogy láttam mindenét megnyugodtam. Tudom, hogy minden rendben van vele. Annyira édesen ficánkolt a pocimban :-))) Nagyon jó érzés!
Sajnos kazettát nem vittünk, de legközelebb viszek.

Nektek mikor csináltak terhes cukor vizsgálatot? Mert nekem a 16. héten akar a doki. Nem túl korai időpont?

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Kisvirág!
Cukor vizsgálatot a 24-26 hét környékén szokták csinálni. Ha indokolt akkor még előbb. Nekem a hetedik héten csinálták és már akkor rossz volt az eredmény, de előzményként volt egy terhességi cukorbetegségem, ami szülés után elmúlt, de most az újabb terhesség ismét előhozta. Szóval korai. Mindenképp ismételtesd meg később is, mert lehet, hogy most jó lesz az eredmény, de nem véletlen csinálják későbbi időpontban. Lehet, hogy addigra emelkedik a vércukor, már akinél emelkedik. Ha nem a zsemle tej lesz, akkor okvetlen vigyél magaddal citromot.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Nyanya67! Köszi a válaszokat, kicsit megnyugtattál. Jövő héten megpróbálok beszélni a fökökömmel. Fiatal pasi, két kisgyerek apukája és elég jó fej. Bízom a jóindulatában.

Kisvirág_30! Én is a 16. héten megyek cukrot vizsgáltatni. Bár úgy emlékszem az első tehességem alatt később küldtek. Talán a 24. héten. De hát a védőnő meg a doki csak tudja.

Intimtorna: Én is voltam egy Kristonos tornán. Jó volt, csak mint a többség én is elhanyagoltam. Jó is, hogy említitek, újra kellene kezdeni. A kazit nem ismerm, de a srbanállás közbeni gyakorlatozás állítólag még árthat is. De este tévézés közben mindenki rá tud szánni 5 percet - már ha nem felejti el az ember. :-)
Szülésnél nem tudom mennyit segített. Én is itm a málnalevélteát is a 36. héttől és volt gátvédelmem, de sajnos mégis vágtak egy kicsit, bár én sokkal szörnyűbb dologra számítottam. Egyébként 9-re mentünk be a kórházba és 2-re kint volt Aténa. Hogy minek köszönhető nem tudom, de az intimtorna szüléstőlfüggetlenül is hasznos szerintem. Én elvittem az anyukámat is és ő is jónak találta.

Olgi
aticica
 
 


Sziasztok!
Először látogattam el erre a lapra, és ha lehet, én is szeretnék csatlakozni a beszélgetésekhez.
Én május végére várom első kisbabámat, pénteken leszek 20 hetes terhes. (A dokim számítása alapján.)
Az AFP-t is tartalmazó laboron túl vagyok, szerencsére jók lettek az eredmények.
Én Budapesten lakom, de vidéken fogok szülni. Ennek az az oka, hogy augusztusban mentem férjhez, és igaz, hogy már egyetemre is Pestre jártam, azért dokihoz mindig otthon mentem el. A nővérem is ugyanott gyermekorvos, így szerencsére van némi protkóm, ami jól jön akkor, mikor órákat kellene várnom a vizsgálatokra. A dokimhoz hétvégente járok, most szombaton megyek a félidős ultrahangra. Igazából az az aggodalmam indította el, hogy írjak, hogy én még nem igazán érzek mozgásokat. Ti hogy vagytok ezzel? Pocak-keményedés nálam is van néha, meg max. egy-két rebbenés, de szerintem inkább csak beképzelem őket. A kezemmel meg még nem éreztem semmit. Szerintetek nem gond, hogy az én babucim még nem túl aktív? (Vagy csak én nem érzem.)
Szombaton rákérdezek a dokinál, ha nem lesz változás, csak gondoltam addig megkérdezlek benneteket is.
Üdv mindenkinek!
Andi

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Kriszta: Köszi, a válaszod. Mindenképpen megcsináltatom akkor a 24-26 körül is. Biztos ami biztos. Tudtommal semmi nem indokolja, hogy most kéne csinálni, sosem volt cukros bajom.
Szerencsére zsemlét és tejet kell ennem :-)

Olgi: te mikor töltöd a 16. hetet és melyik kórházba mész?

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok kismamik!!!

Na megjártuk az UH-t!Megint megerősítették,kislányunk lesz!Most már elhiszem!Kép
Csináltak videót is,csak úgy ficánkolt!
Bpd:50mm
Ttd:45mm
Hc:177mm
Ac:148mm
Fl:34mm

Képzeljétek mi történt:
Szólítanak az UH-hoz,doki kérdezget,fölfekszem az ágyra ,zselé a pocira elkezd vizsgálni,majd szólok Nikinek az aszisztensnek,hogy küldje be a páromat!
Oké,ki is szól neki,hallom is ,hogy nyílik az ajtó(de az a hátam mögött van)!
Majd,kb.eltelik 2perc és megszólal egy idegen hang,SZEINTEM NEM ÉN VAGYOK!Olyat röhögtünk!Persze a dokim nem győzött elnézést kérni,de azér ő is jót mosolygott!
Sanyi meg a párom nézte,hogy az eöző kismama kimegy a vizsgálóból,a férje meg bemegy!Kép
De azért a palit 2percig érdekelte a dolog!!!KépKép
Jó mi??
Nekem most 27,-én lesz a cukor vizsgálat!Tej+zsömle!Megúsztam a cukros lötyit!

Exdeus!Köszi szépen!Á,akkor az anyagért voltál bent a városba délelött!Kép Biztosan jó lesz a rucid!A vizsgán szerencsét hoz majd a pocaklakó!!

Virág!Akkor most te is nyugis vagy a babát illetően!Ha a nyaki redő rendben akkor most nyugi!

Pusza:Szilvi 20+3

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok!
Kisvirág, igazából szerintem nem gáz, hogy a 16. héten mész cukorvizsgálatra. Gondolom, kórháza válogatja ezt is. Kép (Az egy dolog, hogy később is szeretnél vizsgálatot, de nem tartom valószínűnek, hogy az TB-finanszírozott lenne.)
Andi, szerintem mozog ott bent az a baba, csak első babások még nem igazán tudják, hogy mit is keressenek. Próbáld meg úgy, hogy lefekszel a hátadra, kinyújtod a lábad, és úgy próbálsz meg koncentrálni egy kicsit (nem nagyon, mert akkor érezni fogod azt is, ami nincs). Kicsit kényelmetlen pozíció, legalábbis nekem, de így tutira érezni fogod.
Az, hogy még kézzel nem érzed, egyáltalán nem gáz, hiszen még van helye úszkálni. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok,
Mézgombi...elöször is üdv köztünk..és minden új kismaminak szintén!
Magzatmozgás ügyben: Én most a második kisbabámat várom és Õ igazi kis ficánka...már a 17 héttől kb érzem és összetéveszthetetlenül, DE(!!!) az első kisbabámat először csak úgy a 21-22 héten éreztem (pedig viszonylag vékony vagyok és hízni se nagyon híztam annak idején, összesen 8 kilót a terhesség alatt)....és mégis későn éreztem csak meg és utána se lett valami túl aktív....végig egész terhesség alatt stresszeltem miatta....a dokinak persze ilyenkor mindig utána kell néznie, úgyhogy elég gyakran volt uh-ozás, de mindig minden rendben volt. Nyugodt baba lesz, mondogatták az ismerősök, na persze a fiamnál aktívabb gyereket nem könnyű találni, szóval még csak összefüggés sincs a között, hogy a pocakban nem mozgékony akkor kint sem lesz az.
Egy szó mint száz....szóljál az orvosnak azért, te is akkor nyugszol meg ha jobban ránéznek, de ne aggódj, egyáltalán nem jelent bajt!
acer
acer
 
 


Sziasztok!
Köszi, azt hiszem egy kicsit megnyugodtam. Azért jó érzés, hogy nem én vagyok az egyetlen első babás, aki parázik. Kép Anyukám is mondta, hogy túlidegeskedem a dolgot, és ő már nem is emlékezett rá, hogy hányadik héten érzett engem először. Nem is értem, én biztosan felírom, és megjegyzem azt a napot!Kép
A háton fekve koncentrálást kipróbálom, de lehet, hogy nem ma este, mert a férjem az előbb nyomott belém egy tál gyümölcsöt, és ilyenkor elég aktív hasi mozgások lépnek fel nálam baba nélkül is...Kép
A szombati uh után írok, hogy mi volt, addig is jó pocaknövesztést mindenkinek!Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha lehetségesKép Ma vagyok 17 hetes, Szegeden lakom, és a női klinikán fogok szülni. Mindenkinek boldog pocaknövesztést kívánok!

Lreta

Kép
Kép
lreta
 
 


Szia Réka!
Üdvözöllek körünkben!
Én ma vagyok 17+1.
Hanyadik babádat várod?
Kata

Kép

Kép
katus73
 
 


Mézgombi Lreta!Gratulálok mind a kettőtöknek!
Mézgombi:szerintem is próbáld meg a hanyatt fekvős módszert!Az első babások általában,késöbb érzik!KépBár cáfolom,és magamnak mondok ellent,mert én nov.29.-én az az 16-17 hetesen éreztem először a babust!Pár nap van köztünk!Kép

Szép napot!
Szilvi 20+4

Kép
szgoron
 
 


Jó reggelt!
Lreta, Mézgombi, üdv itt Kép
Sztem az,h mikor érzed mozogni annyira egyénfüggő! Én Hammát is a 13. héten éreztem, meg most Pocakbocit is - amit a védőnő egy jóindulatú mosollyal nyugtázott: "jól van, majd rá jön..." cíművel. Pedig az volt mind2x. És most betöltött 18 hetesen már ott tartunk a kis ficánkámmal, hogy ma reggel apa kezébe rúgott olyanokat!!! KépKépKép Nyugi fogod még érezni bőven. Egyébként ez attól is függ, h hol tapad a méhlepény, m h elöl, akkor nehezebb érezni - nekem mind2x hátsó fali volt.

Szgoron, besz.rás, hogy másik apuka kukkolta a picidet és 2 percig még észre se vette KépKépKép Vagy lehet, h már észrevette, de szólni se mert szegény... Jó, h megúsztad a cukros lötyit Kép

Mi most húzunk a védőnőhöz, h beírja az AFP eredményt.
Pápá,
A

Ui: Szóljon aki be szeretne kerülni a táblába és írja meg (ide a topicba) azokat az adatokat, amiket bele szeretne tetetni: ék, lakhely, szülés várható ideje (baba korát ebből számolom), kórház, tesók.
annann
 
 


Sziasztok!
Mézgombi, Lreta, üdv itt, és gratula. Kép
Én holnapután megyek a védőnénihez AFP ügyben, majd meglátom, mit fog mondani...
Na öltözök utcaiba, mert elmegyek anyóshoz, beadom a kosztümanyagot, aztán meg elmék ebédelni a mamámékhoz. Kép
Majd jövök (valamikor).
Ági (18+3)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!
Én képzeljétek az elsőt megéreztem 16hetesen, de a másodikat csak 19hetesen, pedig már nagyon vártam, türelmetlenkedtem és mégis minden ok. volt!

Kép
Kép
Kép
amica
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?