Új privát üzeneted érkezett!

NNYa, most ennyi mert most mennem kell. Volt itt esemény közben, itt van anyu, de nekiesett egy szekrény élénekKép Volt itt üvöltés, meg cicivel vígasztalás.......Szóval inkább lépekKép Majd még azért küldök képeket, mert van ám mégKépKép
Puszka, manó
manóci
 
 


Tök jól sikerültek ,várom a folytatást.

Kép
flocika
 
 


Tök jók a képek!!!!! Ha majd mobilisak leszünk, mi is jöhetünk? ;) Csak mert pesten még nem vezettem (Baján tanultam és annak környékén vezetek) és nem pont télen szeretnék elsőször útnak indulni Annával Kép Szóval tavasszal jöhetek? Hozok sütikét én is Kép
Köszi a fog. gátlós infókat! Majd kitaláljuk, mi legyen.
Betegeskedőknek jobbulást!!!!!!!!!! És névnaposoknak boldog névnapot Kép
Kriszti, teszel fel képet a járókáról? Engem lehet, érdekel!
Jó éjt Mindenkinek,
Petra
tpetra_
 
 

 
 

Sziasztok!

Képek jól sikerültek, a következő randit becsszó nem hagyjuk ki (remélem be is tudjuk tartani Kép)
A változatosság kedvéért este a bőrgyógyinál voltunk. Szona háta és válla tiszta kiütés, szegény, ha eszébe jut kaparja is, ahol csak eléri. Semmi extra, nem fertőz csak annyi, hogy érzékeny a bőre és nem szabad öblítőt használni a ruháihoz. Kaptunk fürdetőt, kencét és Fenistil cseppet, ezeket addig kell használni, amíg el nem múlik neki. Apjától örökölte, neki is voltak ilyen bajai, amikor bébi volt. Szerencsére kinőtte, remélem Szona is ki fogja, egy lánynak azért mégis gáz, ha ilyen érzékeny bőre van és nem kenhet rá mindenféle puccos nyavalyát Kép

Jó éjt, azért a taliról virtuális sütit kaphatnánk?

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Szia MSE!
Azt mondják az ilyen bőr dolgokra,hogy ez is egyfajta allergia.Csak rajta így jön ki,nem trüsszögésel.Adjál neki immunerősítőt.Az télen úgy sem árt.Mi a Sunrider termékeit esszük.Az Alfa 20C az immunrendszert támogatja.Tominak is ekcémás volt a keze és amikor eszi tünetmentes.Van honlapjuk nézd meg őket,de én is szívesen segíteg.

A süti elfogyott Kép

Kép
flocika
 
 


Flocika!

Igen, mintha a bőrdoki néni is vmi alergiát említett volna. De mire? Se kutyánk, se macskánk. Vmi kaja lenne?
Sunridert, ímmel-ámmal ismerem, egy csaj beléptetett (de minek, mert azóta sem vettem semmit). Van vmi csodacseppjük, az az egy amit használunk, a teák nem jöttek be, más terméküket nem ismerem.
Immunerősítés nem rossz 5let, majd kiagyaljuk, hogy milyen formában követjük el (tudod nem 1szerű nálunk, mivel anyós, após orvos, nem szedhetünk csak úgy akármit).

Süti Kép

Lányok!
Elkezdtem karácsonyi ajándékot gyártani. Gyöngyöt fűzök. Nem tudom, hogy meddig lesz türelmem csinálni, de mára befejeztem, az tuti.

Jó éjt Mindenkinek:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


MSE!
Ha a nagyszülők dokik annál jobb.Homeopátiás beállítottságuak?Nekik is meg lehetne mutatni a Sunridert.Nagyon sok doki foglalkozik vele kiegészítés képpen a sok mű,vegyi anyag helyett.Nem kevés pénzt keresve ezzel!!! A teát mi életvitel szerüen isszuk,pl a pick wick helyett.Hosszú távon hidd el müködik.
Nézd meg légyszi a csepp nevét,kiváncsi lennék mit ajánlottak.

Mi lesz a gyöngyből?

Kép
flocika
 
 


Halihó!

Kezdünk kimászni a náthából, szerencsére Blanka a ma éjszakát már végig tudta aludni. Annyira sajnálom, és olyan rossz, hogy nem tudok vele mit csinálni Kép De ma már sokkal jobb a helyzet.
Kicsit megkésve, de tegnap éniű is megcsináltam az adventi koszorút, meg a karis díszítéseket.
Ajándékokat a jövő héten kezdem el megvenni, most gyűtöm az 5tleteket, hogy kinek mit vegyek. Hát nem egyszerű. És előre úúútááálom a tömeget.

Manó! Tök jók lettek a képek, legköszelebb én is igyekszem nem otthon hagyni a gépet Kép Engem mondjuk kihagyhattál volna,nagy fehér vizilóóó Kép

MSE! Remélem, már jobban vagytok. Sikerült megtalálni a pöttyök okát? Kaja?
Most megyek kotyvasztani. Már 11 óra, ebéd meg sehol Kép
Na pusz

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Nagyon jól sikerültek a talis képek, gondolom,hogy mindenki jól érezte magátKép!
zitmi
 
 


Sziasztok,

Emese, sajnálom Szonát, remélem hamar megteláljátok, hogy mitől, és az ellenszertKép
Biztos nehéz lehet szegénykémnek megállni a vakaródzástKép
Virtuális sütiKépKéplátod milyenek vagyunk???A finomságokról is csinálhattam volna fotót, és azkkor most tudnék küldeniKép
És az sose fogyna elKép

Dóri,KépKépKépAzért ne ess kétségbe, nem te voltál ott az egyetlen.......óóóóóóóó!Ha már ezt állítod magadrólKép
Blankusnak jobbulást kívánokKép

Floci, nálunk ma buli nap van,mármint apánakKépEzért itt lógok! Te otthon vagy ma este???Kép
Vagy kicsapongsz?

Természetesen kicsinyítem tovább a képeket ahogy lesz időm, de most engedjétek meg, hogy feltegyek Esztiről, és a Mikulás ünnepről!
Behaltam rajta annyira édes voltKép Mindenki mondta, hogy biztos majd fél a Mikitől, meg sírni fog....hát semmi!KépÚgy nézte meg tetszett neki, hogy az ölébe vette. Még a mikrofont is kivette a kezébőlKépA csomag átadása előtt volt egy kis műsor, és egész türelmesen nézte, mondjuk kellett pár kört tenni a folyosón, de azért a másfél évéhez naggyon jól bírta.Utána meg volt egy kis sütizés, meg buli a gyerekeknek. Zene, tánc, rohangászás.Na, ott élt igazán, annyira élvezte olyan édes voltKépKép



Kép

Kép
manóci
 
 


Jaj, Dóri!
Akartam írni,hogy megvettem a Babát és édes benne Blankuci.
Pöttyökkel nem kell foglalkoznunk, Apától örökölt vmi hajlamot a Kicsike, de majd kinövi. Azt mondta a doki, hogy ne mossam öblítővel a ruháit és gyógyszertári vacakkal kell fürdeni. De akkor, hogy lesz finom illatos babácskám, brühühü Kép

Flocika!
Döndből nyakláncot tervezek, de, hogy mi lesz belőle? Holnap fogom az adventi koszorút is megcsinálni, jobb későn, mint soha...
A csepp: SuncarePlus. Herpeszre kezdtem el kenni, de aztán nagyon kiszárította a bőrömet, azóta csak Apa használja, neki jó.
Ááá, anyósék nem ilyen haladó szellemiségű dokik. Persze, nem hallgatok ám rájuk, had mondják a magukét.

Jó éjt:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Tettem fel pár friss képet a HP albumba. Ha van kedvetek nézzétek meg Kép
GIGI-gyerekek

Kép
flocika
 
 


Úgy látom ez a Mikulás nagyon lefoglalt mindenkit Kép
Az a fontos kérdésem lenne hozzátok,hogy lehet e a szoptatás alatt szaunázni?Azt tudom,hogy terhesség alatt nem szabad.És szopi alatt?Nem romlik meg a tejcsi?Szeretnék elmenni úszni egy nagyot,leizzadni néhány kilót Kép

Manóci!
Köszi a képeket,szerencséd,hogy nekünk is megmutattad. Kép Akkor a másik üzimet vedd tárgytalannak. Kép Ezt a hétvégét én is a gép elött töltöttem,mert a Miki ADSLt hozott a puttonyában.Most már bármikor jöhetek ide,reszkessetek Kép

MSE!
A Suncare nagyon jó sok mindenre!Én is használom elsősorban édesítésre a Calli teához.Jó még pattanásokra(leszárítja),torokfájáskor szopogatni,cukorbetegeknek az inzulin helyett,szemölcsre,herpeszre,stb.A hasnyálmirigyet táplálja és ezálltal megfelelően müködteti(diabetes)miközben vírus és gombaölö hatása van.Szóval tényleg jó!
A kész nyakláncról kérünk fotót.És kié lesz?

Dóri!
10.-én szombaton 10-14között az ürömi müv.házban
lesz baba börze.Egy kedves ismerősöm is megy,nézd meg az áruját érdemes!!Andinak hívják,szöke rövid haja van és Sziszi a beceneve.
Hívatkozz rám,talán ad egy kis kedvezményt. Kép

Kép
flocika
 
 


Sziasztok,

FlociÁgi,KépAkkor az a Miki jó nagy puttonnyal jött hozzátokKépKép
Gépezés lesz ott non-stop, ez tuti!
Szaunára válaszolván, igen!Lehet menni. Én is voltam úszni + szaunázni, és naggyon jólesett! Mostanában is jólesne már megint egy kicsit, de most a Karácsony, meg ajándék szaladgálás miatt nem hiszem, hogy lesz időm! Majd az ünnepek után jó lesz lazításnak isKépViszont tejcsi csöpögni, csorogni fog arra készüljKépa melegtől!De mire hazaérsz jó sok is lesz benneKépszintén a melegtől!

Krisztiiiii, legyen már Neted!!!!!!!!!!!!!!
Mikiztetek valahol?
manóci
 
 


Floci, most esett le, hogy milyen másik üzidKépNézd meg az időt, és rájössz mért csak mostKépKépKép
Amúgy csak örülök, ha "belédbotlok" máshol isKépEz nem nyalizás, tényleg
manóci
 
 


Sziasztok!

Élünk, Blanka jobban van, most rajtam tört ki a dögvész. Nátha+torok, és még meg is jött...
Holnap írok, remélem jobban leszek.
Pá Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Dóri!
Jobbulást!!! Ha fáj a torkod sós-szódabikarbónás vizzel gurgulázz mint a TV maci. Jót tesz!

Kép
flocika
 
 


Sziasztok!

25 éves vagyok,szülésznő+babysitter végzettségem és több éves gyakorlatom van.Januártól főálású babysitterkedést vállalnék Budapesten.Ikrekkel is van tapasztalatom.

Eszter
06-70-504-74-84
esztermadam
 
 


Sziasztok!

Van végre netem.Elvonási tüneteim voltak...
Első volt,hogy ide bekukucskáltam!Milyen jók lettek a képek!Én is kicsinyítek le,és akkor teszek föl párat.
Dóri!
A cumisüveged a szekrény tetején figyel,ott Dorina biztos nem lopkodja el,kimosva vár.Írj,hogy egyeztetni tudjunk!
Ja,a címem is megváltozott,a profilomban van az új,oda tudtok írni.
Manó!
A mikis képek nagyon aranyosak!!!!!Mi voltunk szombaton,de mire miki odaért,gép lemerült....Így csak a buliról vannak képek...
Láttam,hogy vannak betegeskedő bébik,nekik jobbulást kívánunk!!
Írok majd még,csak most ment el a szerelő,és gyorsan ebédet gyártok Dórinak.
Járókáról is teszek föl képet!
Meg azóta vettünk emeletes ágyat nekik,arról is.Mennyi kép....KépKépKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Nagyon helyesek a "gyerekek" a járókában Kép

Kép
flocika
 
 


Na, de jó, hogy már jöttél,KrisztikémKépKép
Tényleg jól mutatnak a gyerekek, de azért igazán mondhattad volna, hogy 3 gyereked vanKép
Új cím rögzítve.Mi finomat főztél?
Ettől az időtől kivagyok! Csak esik, esik, esik, mi meg ittragadtnk a lakásban!
Pedig kicsit azért már kezdett megjönni az ünnepi hangulatom, bár lakás még nincs földíszítve, de hétvégén megyünk úgyis IKEA-ázni, és ott még egy - két kelléket veszek majd!Kriszti, annyira megtetszett a konyhai ablakotokon a fény, hogy úgy döntöttem idén én sem piramist rakok ki, hanem veszek valami hasonló hálót, vagy lelógós fényeket.Mindenféle méretben lehet kapni?Csak azért, mert nekünk nem olyan nagy a konyhai ablak mint nektek.
Remélhetőleg már végre szekrényt is kapunk majd, mert én már okt-óta szeretném Esztikét külön rakni. De karácsony előtt mindenképp.Így végre nekünk is lenne megint szép hálószobánkKép
És a nappali sem lenne játszótérKépKép

Dóri, jobbulást neked, ez nem jó hírKépAz viszont igen, hogy Blankus legalább már jobban van.

A többiek merre járnak???Pl:Bigi, Petra, Nikk,Jucc,meg még sokan mások. Ilyen nagy a készülődés??Kép
manóci
 
 


Szia Manó,

én például itt vagyokKép. Karácsonyi készülődés is van, de főként az a gond, hogy anyukám kórházba került, magas a vérnyomásaKépKépKép. Eddig negatív leletei vannak, de nagyobb baj, hogy alig-alig néznek rá, elkeserítő...Na, nem offolok tovább.

Voltunk mi is a Mikulás bácsival találkozni. Mutatok róla képet, ahogy Violával beszélgetett. Virágról is van itt egy fotó, ő már nemsokára 9 hónaposKép.

Kép

Kép

Bigi,
hogy van a kis Junior?

Dóri,
gyógyuljatok meg!

Sziasztok! Kép

Zitmi
zitmi
 
 


Sziasztok!
Tök jók ezek a Mikulásos képek!!!!
MSE, vigyázz a kiscsajra Kép Egyébként szép neve van, de ez a hivatalos neve is? Szoni? És jó döndfűzést ;) ;)
Adventi koszorú nálunk is csak félig van kész Kép((( De igyekszem! És ma kaptuk meg a 2 hós oltást.
Képzeljétek el, 9,5 hete szültem és még mindig van folyásom!!!!! Dokim azt mondta, h ha 1-2 hét múlva is meglesz, kapok vmi méhösszehúzó gyógyszert. Nagyon hiányzik Kép Sebaj, ma Mikulás van Kép)))))))
Jó éjt,
Petra
tpetra_
 
 


Az Örökkévaló megteremtette a nőt, már 6ik napja túlórázott.
Megjelent nála egyik angyala, és azt kérdezte tőle:
- Miért fordítasz ennyi időt erre az egyre?
Az Örökkévaló pedig így felelt neki:
- Láttad már a hozzá készített tervrajzaimat?

Tökéletesen moshatónak kell lennie, de nem lehet műanyagból,mozgatható,egyenként cserélhető része kell, hogy legyen, és fontos "diet coke"-kal,ételmaradékokkal is üzemeltethető legyen.
Az ölében egyszerre 4 gyermeknek kell elférnie. Fontos, hogy csókja a felhorzsolt térdektől megtört szívekig bármit képes legyen meggyógyítani.
És akkor még nem is említettem, hogy mindezt egyszerre, de csak két kézzel kell majd elvégeznie.

Az angyal egészen elképedt e követelményeken:
- Mindössze két kézzel?! Az kizárt!....Ráadásul ez csupán az alapmodell? Túl sok munka ez egyetlen napra. Szerintem elég, ha holnap fejezed be.
- Eszem ágába sincs várni! - tiltakozott az Örökkévaló. - Hiszen már olyan közel állok ahhoz, hogy befejezzem ezt a teremtményemet,amely olyan közel áll a szívemhez.

Már most képes meggyógyítani saját magát amikor beteg, és napi 18 órát képes robotolni!

Az angyal erre közelebb lépett, és megérintette a nőt. - De hát olyan puhára csináltad őt, Seregek Ura!
- Mi tagadás, tényleg puha - értett egyet az Örökkévaló -, de ugyanakkor nagyon szívós is ám.
El sem tudod képzelni, mit képes elviselni vagy elvégezni!

- És tud majd gondolkozni? - kérdezte az angyal.
Mire az Örökkévaló: - Nem csak hogy gondolkozni lesz képes, de érvelni és alkudozni is!

Az angyal ekkor észrevett valamit, és kezét kinyújtva megérintette a nő arcát.
- Hoppá! Úgy tűnik, szivárog ez a modell.
Mondtam,hogy túl sokat zsúfolsz bele ebbe az egybe.
- Az nem szivárgás, hanem egy könnycsepp!
- Hát az meg mire való? - tudakolta az angyal.
- A könny arra való, hogy kifejezze vele örömét, bánatát, fájdalmát, csalódottságát,szeretetét,magányát,gyászát,büszkeségét.

Az angyal egészen odavolt. - Te egy lángész vagy, Uram!
Mindenre gondoltál! Tényleg bámulatos teremtmény a nő!

És valóban az!
Nőkben oly erők rejlenek, amik ámulatba ejtik a férfiakat.
Elviselik a nehézségeket és viselik a terheket, de tudnak boldogok lenni, szeretni és örülni is.
Mosolyognak, amikor pedig sikoltani akarnának.
Dalolnak, amikor pedig legszívesebben sírnának.
Sírnak, amikor boldogok, és nevetnek, amikor idegesek.

Küzdenek azért, amiben hisznek. Bátran szembeszállnak az igazságtalansággal. Válasznak nem fogadnak el "nem"-et, amikor meg vannak róla győződve, hogy létezik jobb megoldás is.
Képesek lemondani bármiről, hogy a családjuknak ne kelljen nélkülözniük.

Megrettent barátnőjüket elkísérik az orvoshoz.
Feltétel nélkül szeretnek. Amikor gyermekeik kitűnnek valamiben,elsírják magukat, és tapsolnak örömükben, amikor barátaik díjakat nyernek.
Boldogok,ha a fülükbe jut,hogy valahol egy kisbaba
született vagy 2 fiatal összeházasodott és a szívük szakad meg,amikor egy barátjuk meghal.
Meggyászolják egy családtag elvesztését,mégis erősek,
ha azt látják, hogy a környezetükből minden erő elszállt.
Tudják, hogy egy ölelés, vagy egy csók a megtört szívek gyógyítója lehet.Nők minden formában, méretben és színben kaphatók.
Autóba pattannak, repülőre ülnek, mennek, rohannak vagy egyszerűen csak írnak egy e-mailt - s mindezt azért, hogy lásd, mennyire fontos vagy nekik.
A női szívek tartják mozgásban a világot.
Örömet, reményt és szeretetet hoznak.
Képesek szánalmat érezni mások iránt. Vannak eszményeik.
Erkölcsi támogatást nyújtanak családjuknak és barátaiknak.
A nőknek lényeges mondandóik vannak és semmit sem sajnálnak környezetüktől.

Mindazonáltal,ha van 1 hibájuk,hát az,hogy elfeledkeznek arról,mennyit érnek

Kép
flocika
 
 


Sziasztok!
Bocsi az előző hosszú léért,de úgy éreztem,hogy ezeket a gondolatokat nektek is olvasni kell. Rengeteg elgondolkodtató igazság van benne.

Zitmi!
Gyönyörű a kiscsaj. Kép Virágról is kérünk egy közelebbi képet.

Kriszti!
Köszi a mikulást! Nehezen,de bejött a kéményen Kép

Petra!
Csipkedd magad az adventi koszorúval mert már két gyertyát meg is kellett gyújtani! Kép
Amúgy az orgazmus nagyon jó méhösszehúzó Kép Kép

Kép
flocika
 
 


Manó!
Az ablakban lévő csillagok sajna csak egy méretben kaphatóak,és azt sem tudom,van-e még belőlük.Három színben árulták,de az arany már elfogyott,és nem is szállítanak újabbat(jól felkészültek...).Marad a sima mint a miénk,meg a piros.De mikor mi voltunk,már alig volt pár doboz azokból is(tegnap).
Lecseréltük emeletes ágyra a járókát,ma raktam föl rá Dóri függönyét,meg berendeztem kislányosra,olyan kuckós lett így neki.Domi meg el van ájulva a baldachinjától.Ha nekünk is lettek volna ilyenek gyermekkorunkban...
Floci!
Nagyon szép amit írtál,ezt be is másolom magamnak.Hugaimnak,anyukámnak és a páromnak készítek egy-egy könyvecskét,amit könyvkötőnél beköttetek bőrbe,és belevésetem a nevüket.Csupa ilyesmi van benne,nagy és szép,vagy épp tanulságos igazságok.
Teszek föl Domiról is képet a Mikulásos arcfestésről.KépKépKépKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Kép Kép Kép Kép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Szia Krissz!
Egyszerre ültünk a gép elött este Kép, csak én akkor már egy másik topikba írtam. Mert ugye Ti vagytok az elsők. Kép
Nagyon klassz lett a gyerek szoba.Kár,hogy élőben nem néztem meg. Majd csinálhatnánk egy olyan összejövetelt amikor a nagyok is játszhatnak egy jót eggyütt.Remélem Domi élőben nem ilyen félelmetes Kép

Kép
flocika
 
 


Szia Floci!

Nem,nem ilyen félelmetes,nagyon is barátságos!
A párom szemét műtik jövő héten,és utána már nem dolgozik ebben az évben.Ha gondoljátok,elmehetnénk abba a sübás játszóba,ott nekünk mindkét gyerkőc nagyon élvezte az ugrabugrátKép
A gyerekszobában csak a régebbi manóbútorok voltak még mikor itt voltatok,ezt csak vasárnap rendeztük be így.Manócinak meg is mutattam a lakást,csak nálatok felejtettem el...a hanyag háziasszony...A díszedet mindenki csodálja azóta is,mert dicsekszem ám vele!És milyen finom az illata...Anyukám a borsodi hegyekből való,és a gyerekkorát juttatta eszébe.Köszönjük!!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Csajok!
Akit érdekel extra angol gyerekruha szóljon!
Dóri!
Szombaton 10-14-ig az ürömi müv.házban lesz a barátnőm ezekkel:
Kép

Kép
flocika
 
 


Kriszti!
Nincs az a sübás játszó nekünk túl messze? Kép
Kölyökpark? (3-as metró újpesti végétől 5perc busz) Nekünk 22-én már szünet van az oviban. Aznap délelött mehetnénk is,talán nem lesznek sokan.
Örülök,hogy tetszett a dísz,szaglásszátok sokat Kép Nekem is van,tényleg betölti a szobát

Kép
flocika
 
 


Én nem tudom hol van az a játszó,de mehetünk oda is,nekünk kocsival semmi nincs messze.Már ígértem Manónak a páromat,most nem menekül meg tőleKépSzeretem a kölyökparkokat,jól kifáradnak a gyerekek ott,csak ebben az újpestiben nem voltunk még.Majd most!!!!Ezt a 22-ét elraktározom,és tőlem mehetünk!!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Halihó!

Jelnetm, megvagyunk. Én jobban, Blanka még egy kicsit náthás, de már jól van. Szerencsére ez a szemét idő is elmúlt, a hátam közepére sem kívántam már ezt a szakadó estőt. Ma már sétáltunk is egy nagyot. Itt volt pécsi barátnőm, itt aludt tegnap, ma ment el, és én már itt is vagyok a netnél Kép

Tegnap voltan a sübánál a játszóházban, nagyon jó. Blanka még nem élvezné, de a nagyobbak igen. Viszont a játékbolt isteni. Kinéztem Blankának egy csomó mindent. Csak sok lóvé kellene hozzá KépKép

Ma kreatív hajlamaimat éltem ki. Kép Égyébként tök béna vagyok, de ma apukának csináltam karácsonyi ajit. Vettem keretet, meg mintákat és Blanka kéz-láb lenyomatait csináltam. Most szárad, mjad lefotózom. Kíváncsi vagyok, hogy szeriintetek milyen lett.

Floci! Igyekszem átnézni a vásárra szombaton, aranyosak a ruhák. Ha szép idő van, akkor át szoktam sétálni.

Kriszti! Valószínű hétfőn vagy kedden megyek be, htévégén írok, jó? És akkor egyeztetünk, hogy mikor vagy otthon. Már nagyon hiányoztál, örülök, hogy végre van neted! Kép Nagyon szép lett a gyerkőc szoba, legközelebb megnézem.

Zitmi! Gyönyörűa kiscsaj! Olyan szép szemei vannak neki is! Blankában is imádom, világos szem, hosszú fekete szempillák! Olyan édesek!

Petra! Sajnálom a folyást, az már szerintem sem jó, hogy 9-10 hete nem múlik el. Lehet, hogy eü. kaparás lesz a vége? Reméljük, a gyógyszer hatni fog.

Manó! te is merre vagy? É nis megyek vmikor az ikeába, kell egy csomó minden. Sajna én sem kaptam már olyan fényhálót, pedig szerettem volna Blanka ágya mellé tenni, nagyon szereti a fényeket Kép Vmit majd csak találok.

Na megyek! Puszi Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Sziasztok!
Floci, nagyon jó ez az idézet!
(Ha a nők karjában 4 gyerek fér el, akkor Ti most épp a köv-re készültök? ;) Kép )
Jaj, Floci...orgazmus...rágondolok, összeszorulm a gyomrom....Pedig történnie kell vminek, mert tök ciki lenne, ha elmennék Kiskeléhez a folyás miatt, megkérdezné, h fájt-e az első együttlét, én meg azt válaszolnám, h még nem is került sor rá......
Mi a fene az az eü-i kaparás?????? Nagyon sz@rul hangzik!!!
Doktorkitti, nem tudsz feltenni/elküldeni ileyn bölcsességeket nekünk/nekem, ami a könyvben lesz? Engem legalábbis érdekelne! (feltéve, ha gépen van, nem kézzel írtad.)
Nagyon jó a kuckó! Anno nekünk is em- ágyunk volt, imádtuk húgommal!
Floci, milyen illatos díszt csináltál????? Írd le légyszí!!!! Rögtön befejezem az adventi koszorút és elkezdem ;)
Jó éjt mindenkinek,
Petra
tpetra_
 
 


Ez jó.........írjatok mailt a sz@rulnak Kép Kép
tpetra_
 
 


Zitimi!

Gyönyörű a babócád! Igazi angyalka!

Kitti! Tuti jó lett a gyerekszoba. A csillagos alvósátorral mi is szemezünk, de egyenlőre még nem olyan ágyuk van a csajoknak, hogy fel lehetne tenni. A hétvégén Ikeáztunk, röpke fél óra volt a pénztárnál a sorban állás. És ez egyre rosszabb lesz.
Tegnap nálunk is járt a Miki. Úgy döngetett az ajtón, azt hittem betörik. A lányom rohant elé, s mikor meglátta, már ment is a muffinért,amit együtt sütöttünk, hogy megkínálja a megfáradt, éhes "öreget". Ha tudok, akkor teszek fel képeket.
Sziasztok: Ágas
ágas
 
 


Hol a boldogság mostanában?

Amikor egy kórház intenzív termében műtét után eszmélőben két meleg kéz fogja az infúziótól jeges tiédet.
Amikor a mézes puszi kóstolgatásakor váratlanul meleg könnycsepp hull a hűsítő gyógyírra.
Amikor megcsörren a rideg mobilod,és egy bársonyos kislányom-ot hallasz.
Amikor magadra öltöd a hozott kedves pulóvert és felforrósít.
Amikor gőzölgő húslevessel engednek a már elcsendesült otthonodba.
Akkor és ott újra érzed,hogy fontos voltál,vagy és leszel,történjen bármi.
Lehetnek munkahelyi csalódások,közéleti problémák,társadalmi igazságtalanságok.
Akkor és ott újra érzed,milyen szerencsés vagy,voltál és leszel:ő az édesanyád,a testvéred,ő a te pótolhatatlan párod,ők az imádott,hálás gyermekeid,a választottjaid.

Akkor és ott újra érzed:boldog vagy!

Hidegre meleget!

Melegre hideget!

Gyakrabban adj időt és teret az érzés áradásának!

Ne felejtsd ezt a kincset!

A tiéd,itt van.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Fényes ünnep



-Talán a kalciumampullákat nem kellett volna…-tűnődött bűnbánóan a frissen összeállított elsősegélycsomag mellett.Végül is novemberben már csekély az esély rá,hogy darázsraj támadja meg a gyerekeket.
Arról nem is beszélve,hogy ez otthon tartott rendezvény lesz.
Pontosabban gyerekzsúr!
Bár,aki gyerekzsúrt rendez hatéves fiúknak,jó,ha számol néhány vészhelyzettel.Például már a meghívók kiküldése előtt kifaggatta a gyanútlan Marcit korábbi zsúrokon szerzett élményeiről.

„Mondd csak,ki volt az a kisfiú,aki szeret a vécékefével kardozni?Zsolti?Hogyhogy őt már meg is hívtad?!Ó…
Na,és az,aki a vízipisztolyba Fantát töltött?Nem csak a vízipisztolyba?Hát?Az akváriumba is?!Tényleg?Ezt nem is mesélted…Na,mindegy,szóval ő ki?Ja,hogy most tetves!Hála I… izé,hát akkor őt majd talán jövőre…
Te,és az ki is,aki a kölyökpezsgőt felrázta,mint a Forma-1-ben szokták?Már nem jár veletek?Milyen kár…
No,és mit szólnál,ha meghívnánk egy-két kislányt?...jó,jó,jó!Csak vicceltem…”

A férje persze kötekedett,hogy túlzásba viszi az aggódást,végül is normális családban nevelődő,rendesen szocializált gyerekekről van szó.(Egyszer azért be kelle mennie a napközibe,majd látná…!)”
Irénéknél is minden rendben szokott menni”-forgatta meg búcsúzóul a tőrt az ő anyai szívében.
Irén!A bezzeg-anyuka!Aki a tavalyi zsúron műhavat produkált az ablak elé,kincseket ásott el a kertben,és delfin(!) alakú tortát sütött.
Miért delfint?-kérdezte ő döbbenten.
Mert a fiának az a kedvenc állata,derült ki.
Aha.
Hát Marcié a kecske.
Ezt tortába önteni több mint nehéz.
Különösen egy olyan anyuka számára,aki tavaly próbálkozott először tortasütéssel.Sajnos,a krém valahogy folyós lett,nem lehetett kenni,csak úgy…önteni.A torta teleitta magát,és…na,mindegy.
Most,cukrászdai torta lesz,tele kis marcipánbigyókkal,legalább ezen nem kell izgulni.
Utolsó simításként csak a parfümösüvegek magasabb régióba helyezése és saját megnyugtatása maradt.
„Ne izgulj!Adsz nekik egy kis csipszet,beraksz egy mesevideót,és csodálatosan ellesznek.”-mézeskedett Irén,a szirén egyik reggel az iskola előtt.
Még hogy csipsz,meg videó!Mintha ő csak erre lenne képes!Hogyisne!Marci zsúrja felejthetetlen lesz!
Tulajdonképpen az is lett.
Kezdődött azzal,hogy Zsolti az édesapjával érkezett.Amikor kiderült,hogy a hatalmas darab ember ott is maradna,hogy ha kell,ráncba szedje a fiát,megkönnyebbüléssel fogadta az ajánlatot.Később ez az öröm megcsappant.Egészen pontosan akkor,amikor a férfi tanácstalan arccal somfordált ki a vécéből,kezében a lehúzó letépett láncával.A gyerekek mindeközben szendvicsestálakkal körülbástyázva csendesen és elmélyülten legóztak a gyerekszobában.
”Na ugye,kár volt izgulni!”-vetette oda a férje,amikor látta,hogy ő hitetlenkedő arccal toporog az előszobában.
Ekkor aludt ki a villany.Mindenhol.
”Áramszünet!!!”-visítottak fel a srácok,és vadul körberohanták a lakást.
Kivéve Zsoltit,aki lehet,hogy vécékefével a kezében egy hős,ám a sötétben azonnal bepisilt.
A káosz látszott felütni a fejét,mire ő segélykérően nézett a férjére:
”Segíts!”
A férje értett a szóból,a ki nem mondottból is.
Állta a sarat derekasan,bár valószínűleg hosszú éveken át emlegeti majd szemrehányóan a délutánt,amikor is neki,a ház urának gyertyafényben másfél órán keresztül kártyatrükkökkel kellett szórakoztatnia egy tucat hatévest.Úgy ám,nehogy elunják,felfedezőútra induljanak a sötét szobákban.
Szerencsére a srácok visongtak a gyönyörűségtől,mééég,kiabálták,és egyre közelebb fészkelődtek a bűvészhez.Marci majd’ kidagadt a büszkeségtől.
A fiáért érkező Irén,miközben a gyerek lelkes élménybeszámolóját hallgatta,savanyú arccal hálálkodott,ám ő sajnos,nem élvezhette ki a diadalát.Az összetört parfümösüvegeket takarította fel éppen a fürdőszobában.Zsolti apukája fejelte le őket kézmosás közben.
Az utolsó vendégek mögött zárták be a kaput,amikor Marcinak,aki a fáradt szülőkbe kapaszkodva ugrándozott a ház felé,hirtelen eszébe jutott:
”És a torta?!...”

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Plasztika

Van egy életkor,amikor semmi sem érdekel jobban minket annál,mint hogy mások milyennek látnak.
Elég szép,elég okos,elég erős,elég tehetséges vagyok-e a szemükben?Emlékeznek erre a tizenéves-aggodalomra?
Sajnos,aki most úgy felel:
Hajjaj,nemcsakemlékszem,mégmaisígyérzem,annak nincs jó hírem.
Nem az örök fiatalság titkát találta meg,hanem igen komoly önértékelési problémákkal küzd.
Ezzel szemben hasznunkra lehet,ha időnként fontolóra vesszük,hogy milyennek látnak mások,és milyennek látom én önmagamat.
Az önismeret csodás megoldókulcs az igazi felnőttszituációkban is:párkapcsolati probléma,gyereknevelés,munkatársi konfliktusok…se vége,se hossza a helyzeteknek,melyek mindennapjainkban megoldásra várnak.
Az egyikben elég egy jó beszélgetés,a másikban bizony hangos szó,vita is várható,a harmadik sok hónapos közös munkával oldható csak meg.
Mennyivel egyszerűbb lenne,ha sebészkés metszené ki belőlünk a fájó lelki görcsöket,ha puha kötésekbe burkolhatnánk védtelen idegeinket!
De nincs könnyű és olcsó megoldás.
A változás,a változtatás mindig nehéz és ára van.
De hinnék,hogy valaki előbb hajlandó sebészkés alá feküdni,hogy párjának jobban tessen,mint hogy egy igazit,őszintét beszélgessen vele?
Lehet,hogy a sebek néha kevésbé fájnak,mint a szavak.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Állevél


Elfordult,összehúzta a lábát,a szokásos mozdulattal a feje alá gyűrte a kispárnát,egyik combját átdobta a takarón,hadd hűsítse a szúnyoghálós ablakon beáramló,hűvös éjszakai levegő-és becsukta a szemét.Már félálomban volt,amikor eszébe ötlött,nem is köszöntek el egymástól.
Ettől a gondolattól éber lett.Hátracsavarta a fejét.
-Alszol?
Csak szuszogást hallott.Akkor mégegyszer odasúgta,alszol?
-Khrmmm…
Hátrafordított arca épp elérte a férfi hátát.Pont a közepét.Hozzádörgölte az orrát.A trikója felgyűrődött a testén,forró a bőre,mintha a nap tüze raktározódott volna alá,s most onnan süt,mint a kemence.
Visszahanyatlott a párnára,teljesen kiment az álom a szeméből.Hetek óta így alszanak el…Köszönés nélkül.Nappal alig beszélnek.Hogy lett ez így…?Most is a hátuk néz össze,mert ő a jobb oldalán szeret aludni,a férfi meg a balon.Néha játszanak is ezzel,mindketten igyekeznek,hogy a saját oldalukra dőljenek,s odahúzzák a másikat.Aztán ez az egész nem lesz már annyira fontos…
De mostanában nem fészkelődnek.Fáradtak és szótlanok,és hagyják eluralkodni magukon a fáradtságot és a néma csöndet.S a neheztelő csönd szemrehányássá lesz.Mert szavak nélkül félreértik egymást.S akkor nem marad más,csak a dacos ellenállás.
A párna már gyűrött a forgolódástól.
A férfi hangosan horkol.
Mi van velünk?,mormolja,és elkapja róla a pillantását.
A kezével befogja a fülét.Aztán eltelve sajnálkozással,megpróbál magába nézni.De csak tüskéket talál.Mind őt bántja…
Így alszik el.

Másnap reggel egy félbehajtott papírt dug a táskájába egy elvarázsolt kalaposnő.
-Ülj le és dőlj hátra…Akkor olvasd végig,ha nem sietsz…
Délután lett,mire hazajutott.Az internetről lemásolt levél elején apró betűkkel ez állt:
Gabriel García Márquez Nobel-díjas író egészségi okokból visszavonult a nyilvánosságtól.Állapota egyre súlyosabb.Búcsúlevelet küldött barátainak.Ez az internet segítségével is terjed.Olvassátok el…
Alább következett a levél.Valójában nem szerette az ilyen tömegesen terjesztett,tegezve felszólító irományokat.Most Márquez neve,betegségének híre elfújta a gyanakvását.A széket odavitte az ablakhoz,még besütött rajta a nap.Hátradőlt,olvasni kezdett…
Ha Isten egy pillanatra elfelejtené,hogy csak egy rongybábú vagyok,és még egy kis élettel ajándékozna meg,azt alaposan kihasználnám.Talán nem mondanék ki mindent,amit gondolok,de meggondolnám azt,amit kimondok…Keveset aludnék,többet álmodnék,hiszen minden becsukott szemmel töltött perccel,hatvan másodperc fényt veszítünk…Egyszerű ruhába öltöznék,hanyatt feküdnék a napon,fedetlenül hagyva nemcsak a testemet,hanem a lelkemet is.A férfiaknak bebizonyítanám,hogy tévednek,amikor azt hiszik,az öregedés okozza a szerelem hiányát.Valójában a szerelem hiánya okozza az öregedést…
Annyi mindent tanultam tőletek,emberek…Megtanultam,hogy mindenki a hegytetőn akar élni,anélkül,hogy tudná,a boldogság a meredély megmászásában rejlik.Megtanultam,hogy amikor egy újszülött először szorítja meg parányi öklével az apja ujját,örökre megragadja azt.Megtanultam,hogy az embernek csak akkor van joga lenézni egy másikra,amikor segít neki fölállni…
Összehajtotta a levelet.Végig akarta olvasni,de a türelmetlenség,hogy mielőbb otthon legyen,nem hagyta nyugodni.A villamoson aztán a végére ért.
Mindig mondd azt,amit érzel,és tedd azt,amit gondolsz.Ha tudnám,hogy ma látlak utoljára aludni,erősen átölelnélek,és imádkoznék,hogy a lelked őre lehessek.Azt mondanám neked,szeretlek,és nem tenném hozzá ostobán,hogy hiszen tudod…
Senkinek sem biztos a holnapja,sem öregnek,sem fiatalnak.Lehet,hogy ma látod utoljára azokat,akiket szeretsz.Ezért ne várj tovább,mert sajnálni fogod a napot,amikor nem jutott időd egy mosolyra,egy ölelésre…Tartsd magad közelében azokat,akik neked a legfontosabbak,és súgd a fülükbe,mekkora szükséged van rájuk.Bánj velük jól,jusson időd arra,hogy azt mondd nekik,sajnálom,bocsáss meg,kérlek,köszönöm…Mondd ki a szerelmes szavakat…A szavakat…Mert senki sem fog rád emlékezni a titkos gondolataidért…
Betette a táskájába a papírt,és csak az járt a fejében,szegény Márquez…S hogy nagy lélek…Meg az,hogy pont most jött neki ez a levél…Kettejükre gondolt.
Az este szelíd volt.Az ellenállást,a türelmetlenséget,a szófukar csöndet nem találta magában…

A következő napok valamelyikén ő is továbbadta a levelet.Akkor tudta meg,az üzenetet nem a híres író írta.Ismerőse azt is tudta,az interneten már rég cáfolják a búcsúlevél hitelességét.
-Az egész egy hamisítvány-mondta ismerőse sajnálkozva-,egy állevél…
Este későn került ágyba.A fáradtsága ellenére még sokáig nem tudott elaludni.Hallgatta a másik párnáról a szuszogást.A világba szórt hamisítvány járt a fejében.Állevél,gondolta…A bal oldalára fordult,fölhúzta a lábát.Teste követte a másik test vonalát.Mocorgására a szuszogást álmos mormogás váltotta fel.
-Mmmmmmmmmm….
Bevackolt,ahogy már rég nem.A karját bedugta a hóna alá,lábaik összekulcsolódtak.
Állevél,jutott megint eszébe.Ki írhatta…Ásított.Arca odasimult a másik meleg bőréhez…Mindegy is…futott át még az agyán.Aztán érzékei látszólag elengedtek minden kapaszkodót.
Pillái lecsukódtak…Elaludt.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Nők Lapjából és újságokból írom ki,meg amiket a neten olvasgatok.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Köszi Kép Lassan el is olvasgatom őket Kép Viszont a gyerekzsúros nagyon ismerős! Nem vlenül Nők Lapjás? (CsaK mert mostanában mást nem olvastam ;)
Felteszek én is párat Kép
tpetra_
 
 


Na, most olvasom, h a Nők Lapjából is írsz ki..... Ezt a hszt nem vettem észre. lehet, inkább aludnom kellene már....
tpetra_
 
 


„….Na, vége. A doktor úr és a szülésznő gratuláltak a szüleimnek és elmentek. Egyedül maradtunk. Anyu, apu és én. Körülöttem csend van és békesség. Apu elővett valami mókás, fekete tárgyat és a szeméhez emelte. Azt hiszem így néz, ki, mikor fényképet készítenek. Mosolyogni szeretnék, de a szemeim maguktól lecsukódnak. Miközben álomba szenderedem, még hallom mami hangját: „Milyen gyönyörű ez a mi kicsi fiunk!” Drága mamikám! Hiszen tudom, hogy aqz egész bőröm vörös és ráncos még. Milyen jó, hogy ő így is szépnek lát… Milyen jó, ha szeretik az embert!
A kórházi szoba ablakán benéz a lemenő nap. Közeleg az este. Ez volt az a nap, melyet mostantól kezdve a születésnapomként fogok ünnepelni. Lesznek majd jókívánságok és ajándékok, lesz torta és gyertyák… De hiszen igazából én 266 nappal korábban jelentem meg a világon, abban a percben, amikor anyukám petesejtje találkozott apukám ivarsejtjével. Attól a perctől kezdve már igen hosszú utat tettem meg idáig. Csodálatos, titokzatos módon egy szabad szemmel nem is látható picike sejtből egy egész nagy újszülötté alakultam. És bár le lehet írni mindezt, az élet titkát mégsem tudjuk megmagyarázni. Ez egy csoda. Mint a legszebb mesében, ahol a nagy varázsló maga ISTEN. Most előttem a következő utazás az ismeretlen és teljesen új Nagy Világba. Mennyi mindent kell még megtanulnom…
Egyet azonban már biztosan tudok:
A LEGFONTOSABB A SZERETET.”
tpetra_
 
 


Az Anya meg a Szülő
Ez a két fogalom alapjában véve ugyanazt jelenti. De azért valahogy mégse ugyanaz. Olyan különbség van köztük – hogy is magyarázzam csak ezt –, mint az ember azt mondja: állam, meg azt mondja: haza. A hazáért élek és halok, az államnak adót fizetek. És annak ellenére, hogy adót fizetni lényegesen könnyebb, mint meghalni, csodálatosképpen mégis rengeteg embertől hallottam, hogy lelkes örömmel halt volna meg a hazáért, de soha senkitől nem hallottam, hogy lelkes örömmel fizetett volna adót.



Hát, így vagyunk valahogy az anyával meg a szülővel is. A szülő hivatalos kifejezés – az anya magánjellegű. A szülő minden, ami értelmet jelent, erőt és kötelességet – az anya pedig minden, ami érzelem, áldozat és a leggyönyörűbb gyengédség a világon. Az anya meg a szülő is ember. De ennek az egy embernek egész más tulajdonságai nyilvánulnak meg a szülőben, mint az anyában.Aki a harmadik szobából, csukott ajtókon át is meghallja, hogy a hathetes kislánya sír, az az anya.
Aki szeretne azonnal berohanni hozzá, és egy kis jó langyos tejecskével elcsitítani azt a kis ártatlankát – az is az anya. Aki be is rohan hozzá, kibontja, megnézi, vízteleníti, de soron kívül egyetlen korty anyanektárt se juttat neki, hanem szigorúan alkalmazkodik az orvosilag előírt étrendhez – az már a szülő. Akinek majd a szíve szakad ki, amikor a gyereknek fogzási fájdalmai vannak – az az anya. De aki csukamájolajat ad neki, hogy mennél hamarabb jöjjön ki mennél több foga – az már megint a szülő.

Általában: aki képes arra, hogy a saját, önszülött gyermekének beadja a csukamájolajat, azt a szörnyű, dohosan csúszós, ízetlen és mégis elbírhatatlan ízű kotyvalékot – az nem is lehet anya. Az csak szülő lehet. Aki azonban ugyanakkor képes arra, hogy azt mondja: gyönyörű, jaj de jó, jaj, de finom, és hősies elszántsággal a szívében, de háborgó indulatokkal a gyomrában maga is kóstolja azt a veszekedett csukamájolajat – az nem a szülő, kérem. Az már megint az anya.

Aki büszke arra, hogy az ő gyermeke már olyan nagy kisfiú, hogy az idén már az első osztályba iratkozik – az a szülő. De az, ki az iskola megnyitásának napján sírva kíséri el a gyereket abba a tiszteletreméltó épületbe, és amikor először engedi be a többi gyerek közé, akkor úgy érzi, mintha a fia Dániel lenne, aki most lép be az oroszlánbarlangba – az már megint az anya. Aki nappal megbünteti a gyereket, mert elszaggatta a nadrágját – az a szülő. De aki a kis nadrágot éjjel könnyes mosollyal foltozza meg – az az anya. Aki azt mondja: haszontalan kölyök, már megint nem tanulsz? – az a szülő. De aki fűnek-fának keservesen panaszkodik, hogy annak a szegény gyereknek, mennyi rengeteget kell tanulni – az már megint az anya. Aki a kamasz fiát tánciskolába viszi – az a szülő.

Aki büszkén figyeli, hogy az a haszontalan kölyök milyen ügyesen teszi már a szépet annak vagy annak a kislánynak – az még mindig a szülő. De aki ugyanakkor nagyokat nyel, mert úgy érzi, hogy most kezdik tőle elszakítani lelkétől keletkezett magzatát, és tulajdonképpen legjobban szeretné a fia táncpartnerét, azt a kacér, kis szőke démonnövedéket megpofozni – az már megint az anya. És mégis: az anyából lesz a jó anyós, a szülőből a rossz. Amely anyósi állapot tart mindaddig, amíg meg nem születik az első unoka. És akkor valami egész váratlan és meglepő dolog fog történni. Eltűnik a szülő, eltűnik az anya. Vagy mondjuk inkább: a kettő összeolvad, és nagymama lesz belőle. De ez a nagymama se az anyára nem hasonlít, se a szülőre. Annyira nem, hogy állandóan hadilábon áll mind a kettővel. A szülőt ridegnek tartja, az anyát túlzónak, és csak egyvalakivel azonosítja magát teljesen és százszázalékosan: a gyerekkel. Mintha soha nem lett volna szülő, és soha nem lett volna anya. Mintha így született volna, ötvenegynéhány esztendős korában, egyenesen nagymamának.
tpetra_
 
 


Kahlil Gibran
Gyermekeitek nem a ti gyermekeitek.
Õk az élet önmaga iránti vágyakozásának
fiai és leányai.
Általatok érkeznek, de nem belőletek.
És bár veletek vannak, nem birtokaitok.

Adhattok nékik szeretetet, de gondolataitokat nem adhatjátok.
Mert nekik saját gondolataik vannak.
Testüknek adhattok otthont, de lelküknek nem.
Mert az ő lelkük a holnap házában lakik,
ahová ti nem látogathattok el, még álmaitokban sem.
Próbálhattok olyanná lenni, mint ők, de ne
próbáljátok őket olyanná tenni, mint ti vagytok.
Mert az élet sem visszafelé nem halad, sem
meg nem reked a tegnapban.

Ti vagytok az íj, melyről gyermekeitek
eleven nyílként röppennek el.
Az íjász látja a célt a végtelenség útján,
és ő feszít meg benneteket minden erejével,
hogy nyilai sebesen és messzire szálljanak.

Legyen az íjász kezének hajlítása a ti örömetek forrása:
Mert ő egyként szereti a repülő nyilat és az íjat, amely mozdulatlan.
tpetra_
 
 


Volt egyszer egy nagyon rossz természettel megáldott fiú. Az
apja adott neki egy zsák szöget,és azt mondta neki, verjen be egyet
a kert kerítésébe minden alkalommal,mikor elveszti a türelmét,és összeveszik valakivel.Az elso nap 37 szöget vert be a kerítésbe.
A kövekezo hetekben megtanult uralkodni az indulatain, és a bevert szögek száma napról napra csökkent.Rájött arra, hogy sokkal
egyszerubb volt uralkodni az indulatain,mint beverni a szögeket a kerítésbe.Végre elérkezett az a nap is, mikor a fiúnak egy szöget sem
kellett bevernie a kerítésbe.Ekkor odament az apjához,és elújságolta neki,hogy aznap egy árva szöget sem vert be a kerítésbe.Az apja azt
mondta neki,húzzon ki egy szöget minden egyes nap,mikor nem vesztette el a türelmét,és nem veszekedett senkivel sem.Teltek a
napok,s a fiú végre azt mondhatta az apjának,hogy kihúzta az összes
szöget a kerítésbol.
Az apa ekkor odavitte a fiát a kerítéshez,és ezt mondta neki:
"Fiam, szépen viselkedtél, de nézd csak, mennyi lyuk van a kerítésben;soha többet nem lesz már olyan,mint régen volt.Ha
veszekszel,összeveszel valakivel és valami csúnyát mondasz neki,megsebzed; egy ugyanolyan sebet hagysz benne,mint ezek a lyukak itt.
Hátba szúrhatsz egy embert,majd kihúzhatod a kést a hátából,az örökre seb marad.Akárhány alkalommal is kérsz bocsánatot,a seb ott
marad örökre.A szóbeli,verbális sértés ugyanakkora fájdalmat
okozhat,mint a testi,fizikai.A barátok ritka ékszerek,akik
megnevettetnek,bátorítanak.Készek meghallgatni, mikor szükséged van rá,támogatnak, és feltárják számodra a szívüket."

Kép
flocika
 
 


Petra!
Sajnos most nem én csináltam a karácsonyi asztaldíszt.A hugim (11éves féltesó) mamája virágos,ő alkotta és a fenyő miatt van jó illata.
4.gyerek????? Na nem!!! Elöbb megvárom nálad a másodikat Kép Úgy látom,várhatok egy darabig.
De most komolyan,tényleg elég gáz az a folyás 9,5 hét után.Bízz Gólyabácsiban,biztos megoldja.
Az egészségügyi kaparás olyan mint egy abortusz,csak nem a magzatot veszik el,hanem "csak" a méhet tisztítják ki.Nem lehet kellemes,de hamarabb véget érhet a kálváriád mint gyógyszerrel.
No,megyek mert már vibrál a szemem.
Jó éjt!

Kép
flocika
 
 


Floci!
Mikulás bácsi de jót tett velünk!Milyen aktív lettélKépKép
Nekem az elmúlt egy hétben már elvonási tüneteim voltak...

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Petra!
Láttad a járókás képeket?Érdekel még?

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?