Új privát üzeneted érkezett!

Hahó!

Ma figyelek egész este, Ember ismét játszó-partyn van. De legalább van gépem Kép !

Van egy oldal, ahol megnézhetitek a kuttyainkat ( hátha kedvet kaptok mégis egy kis háziállathoz Kép ).
Csak beírom a címet, nem tudom, innen be tudtok-e majd lépni.
gportal.hu/portal/gazdicsere
A kutyusok címszó alatt vagyunk, a lap alján.

Felraktam még egy pár helyre őket, hátha...
De idáig csak furcsa emberek jelentkeztek Kép .
Karácsonyi ajándéknak szeretnék az egyiket, és hogy addig hagy' maradjon nálunk....
Ez gáz, nem???

Na megyek, fürcsi-time van, de még leszek Kép .



Mondiri!

Sikerült fejnem tejet, de nem tudom hogyan kell majd megmelegiteni ha oda akrom adni, fazék+viz a gázon és állitsam bele az üveget(AVENT)???Nem olvad el az alja??? A hőmérsékletet ugye csukloprobával tudom megnézni???

Kép
hencsi
 
 


Hencsi,
Ebben a lefejt tej dologban nem tudok tanácsot adni, én soha nem bírtam elegendő mennyiséget fejni Kép .
Pláne, hogy Betty kapott mellé tápszert is. Max. efféle tapasztalatomat tudom csak leírni.

Nem tudom, én simán beraktam a tápszeres cuccot a mikróba, de gondolom, ez anyatejnél nem túl jó. ( Vagy lehet???)
A hőmérsékletet volt, hogy csuklón, de volt, hogy simán megkóstoltam. Tudom, anyatejnél más, azt még én sem ittam Kép . Mármint a sajátomat.
Hát hogy a cumisüvegetek mennyire hőálló, azt sem vágom, nekünk nem ilyen volt. De ha azt nézem, hogy a sima, mezei Micimackós cumisüvegünket is rendszeresen kifőztem ( fertőtlenítettem ), és az sem olvadt meg, akkor egy ilyen " neves " cucc becseszne, ha megolvadna Kép .

Sokat nem segítettem, tudom, de szerintem simán melegítheted gáztűzhelyen, úgy, ahogy leírtad!


 
 

Sziasztok!

Hencsi!

Ha van elég tejed, inkább fagyaszd le, mert később még jól jöhet. Én pl. később a főzelékbe is tejet tettem forralt víz helyett. Avent cumisüveg mindent kibír (a cumi része is), ha jól emlékszem pl. fertőtlenítésre 10 perc forralást ír. Melegítés jó úgy ahogy írtad, de én mikróztam is (bár ezt nem ajánlom).

Szevaszka Mondiri!

Tápszer pótlásnál nem fájt a lányod hasa sokat? Én anyatej mellett nem teáztattam a fiam, a tápszer is ad elég folyadékot nem kell pótolni? Megnéztem kutyusokat aranyosak. Szerintem nem furi, ha én pl. a fiamnak karácsonyra akarnék meglepi kutyát és nem tudnám addig sehova tenni, lehet, hogy én is megpróbálnám így elintézni. Gondolom meglepetés akar lenni.


Sziasztok

Csilla
csilla74
 
 


Szép reggelt!

Jöttem kávészünetet tartani Kép !

Ezer éve nem látott Csilla Kép,
Betty két hónapos koráig csak szopizott, de addigra felhígult a tejem, ezért kellett pótlást adni. De nekünk soha nem volt ilyen hasfájós problémánk, hála az égnek, ezt megúsztuk.
Én adtam Neki mellé teát, de leginkább csak akkor, ha nagy meleg volt, na meg csuklásra Kép .

Jó, persze, én megértem a kutyás csajszit, de olyan gáz volt olvasni, hogy karácsonyig még itt pátyolgassam a kutyust.
Az előző alomból megtartottunk egyet, és azt is pont 3 hósan ( mint amennyi ez lenne karácsonyra ) kellett mégis elajándékozni, mert nem tudtam vele annyit foglalkozni, amennyit igényelt volna. Hiszen ő is egy gyerek, akit meg kell tanítani bizonyos dolgokra. Na, ezt szeretném elkerülni, még egyszer nem csinálnám végig.

Amúgy jól vagytok? Gyerkőcök??

Mondi



Fabri, Meskete????



Sziasztok!

Itt vagyunk, csak a szokásos hétvégi nyüzsi megy nálunk.
Hát úgy tűnik lányok, hogy Csongi ELINDULT!!!! Kép Rendesen közlekedik. Hét közepe fele megtanult megállni egy helyben és két napja meg gyalogol.
Meg megtanult "PÁPÁ"-t inteni és tapsolni (még a talin Fabri mutatta, hogy Maja tapsol, gondoltam kipróbálom). Kép
Meg kedd óta van egy cicánk is. Séta közben az egyik házból kiözönlött egy csomó kiscica (komolyan van vagy 10 macskája a nőnek) és a gyerekek megálltak macskázni. A nő meg rögtön kérdezte, hogy nem viszünk egyet. Úgyhogy lett egy kislány is a családban, Macskamanci. Kép
Eddig a garázsban lakott, tök ügyes, csak az alomba piszkít, de mától kinnt fog aludni. Lajos csinált neki házat.
Szóval ezek a dolgok kötötték le a figyelmemet.

Hencsi! Csonginak is kezdettől el volt dugulva a könnycsatornája. Tulajdonképpen ártalmatlan dolog, szóval nem olyan gáz, mint egy kötőhártyagyull, vagy ilyesmi, csak kellemetlen. Az orrszörcsögés is ezzel jár együtt, mert a könny gyakorlatilag nem tud szabadon távozni pont az orr felé vezető könnycsatornán át. Szóval ne izgulj, nem a levegőzés miatt gyulladt be Ajsa szeme. Mi bennt voltunk vele a SOTE Szemklinikán, ahol 5-6 hónapos koráig nem nyúlnak hozzá, mert magától is kidugulhat. Szemcseppet kellett használni és masszírozgatni a szemzugból lefelé az orr felé. Végül nekünk nem dugult ki, így 5 hónaposan átmosták, de egyáltalán nem volt vészes a dolog.

Oxi! Kellemes pihenést. Ha jól veszem ki a dolgot, akkor Viki itt marad egész hétre a Nagyival? DE jó nektek, hogy így elvan vele. Nekem egyik fiú sem. Boti a mai napig nem maradna szerintem egy hetet nálkülünk sehol. És hogy oldjátok meg a szopit? Ugye jól emlékszem, hogy Viki még szopizik? Lefejt tejet kap addig és te ott 3 óránként fejsz? Nem tartassz tőle, hogy egy hét alatt "elfelejti" a szopizást. (ha már nem szopik akkor bocsi a kérdezgetésért, csak belegondolván a helyzetbe, mint szoptató anyuka, kíváncsi vagyok)

Csilla! Örülök, hogy írtál! Tényleg jó rég jelentkeztél! Kép

MOnika! Azért nem olyan hosszú az a 6 hét karácsonyig. Addig is szegény kutyuli még az anyukájával lehet. Én most úgy sajnáltam a macskát, mert bár 7 hetes, de még szopizott mikor elhoztuk. Úgy szedte le az anyjáról a gazdija. Biztos az állatok is ragaszkodnak a kölyükhöz egy darabig.

Mindenkinek további kellemes hétvégét!

Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Mónika!

Nagyon megértelek, mert a párom is állandóan nyaggat kutyussal, de én kitartok, mert tisztában vagyok vele, hogy az legalább annyi elfoglaltság mint egy plusz gyerek. De: Nézd a pozitív oldalát legalább elviszi valaki! Köszönjük, meggyógyultunk, de nem alszom túl sokat éjszaka mert királylány van hogy két óránként felkelt (fáj a hasa).

Meskete!

Az annyira aranyos amikor vigyorogva tapsolnak, én úgy imádtam a fiamnál. Gyönyörű időszak jön élvezd ki, most már egyre okosabb édesebb lesz (te meg dagadsz a büszkeségtől, hogy milyen ügyesen megy, tapsol stb…).

Sziasztok

Csilla
csilla74
 
 


Sziasztok!

Ujdonságot írok: rövid ez a fránya hétvégeKép Ezért persze írtó zsufis.
Kapott Maja nagylányos autósülést(9-18kg.), mert a hordozóba már bele kellett hajtogatniKép Oviba Mártonnapi buli volt. És még mindig nincsen autóm, hűtőm brrrr! Kész káosz, valamint ráébredtem hogy mindjárt kari van , amit imádok de ajándékokat ideje végig gondolni.
Jövőhét kedden kórházi kontroll MajánakKép Unatkozni akarokKép

Meskete!

Csongi nagyon-nagyon ügyi, lekörözte MajátKép Mi még csak álldogálunk, ha elfelejt kapaszkodniKép
Tapsikolás a favorit, mert imádom olyan aranyos.
Macskamanci milyen bundával rendelkezik? Hidegbe kirakni nem sajnálod?

Mondiri!

Kutyusokat szeretem, de nem merem 3. gyereknek?Kép Jót bújócskázunk, most talán megint tudok jönni esténként.

Hencsi!

A szemklinikán voltak barátnőmék is, állítólag nagyon rendesek. Sima szörcsizéskor anyatejet csöppentek az orrba, hatásos.

Szia Csilla!

Királylány ?

Fabri
fabrika
 
 


Na sziasztok!

Látom, a Nagy Elveszettek is megérkeztek Kép !

Meskete,
Csongi elindulása Kép .
Kiscica helyett vihettél volna egy komoly házőrzőt Kép . Vagy akár mellé???
Teli van a hócipőm az anyakuttyal, már nem akarja szoptatni őket. Meg hát ugye bent vannak a fürdőszobában, szóval gondolhatod...
Most is nyűszítenek, ezt megírom, aztán etetem őket. Úgyhogy bármennyire szeretném, de nem csinálom ezt még karácsonyig. Sem anyagilag ( mivel akkor jönnének az oltások is ), sem idegileg nem bírnám.
Ugye azért engem is meg lehet érteni Kép ?

Csilla,
Hasfájós Adri-baba Kép .
Azért jelentkezz, ha tudsz, így kerek a csapat Kép !

Fabri,
Na helló, helló Kép !
Végre Te is itt.
Nagylányos ülés Kép .
Csajok, én senkit nem szeretnék rábeszélni a kutyákra, de azért mégis Kép .
Olyan jó lenne, ha valaki ismerős vinné el őket, hogy utána is meg tudjam lesni mindet!

Hencsi,
Na látod, itt különböznek a gyerekdokik!
Nekünk olyan két hónaposan ( de lehet, még annyi sem volt Bettus ) jelentkezett ez a könnycsatornás sztori, mint írtam, egyszer helyrejött a szeme, de utána ismét váladékozott, és minket már egyből küldtek Kerepesre az átmosásra.
Most jól értettem, hogy mégis inkább kertesi dokit választottál?

Megyek, etetem a népes családom, de még jövök!

Mondi



Sziasztok!


Igen a lelkem amióta megszületett (7 hónapos) hasfájós, sírdogálós, két véglet, vagy tele szájjal röhögcsél, vagy tele szájjal sírdogál.

Királylány: Picit morcos voltam a leánykára, mert lassan nem is emlékszem mikor aludtam pár órát egyben.
Egyébként tündéri, imádja a bátyját pl. neki mindig mosolyog, csak a nem alvás őrli az idegeimet.

Szegény Mondi, nincs elég bajod, még egy fürdőszobányi kutyus is. És mindenki együtt fürdik esténként mókás lehet. Cumisüvegből etetsz?

Csilla
csilla74
 
 


Csilla,
Na az lenne még szép baleset, hogy cumisüvegezzek Kép .
Nem, már van rendesen foguk, most épp kutyaszalámit kaptak.
Így tényleg mókásan hangzik, csak tudod, a valóság...
Nem tudnak ám egy helyre pisilni, úgyhogy a ház leghigiénikusabb része néha úgy néz ki, hogy hihetetlen.
Kirakni viszont nincs szívem őket, inkább eszem az ideget.

Kitartást Királylányhoz, egyszer úgyis felnő Kép Kép !
Tudom, nem vicces...

Takarítanom kéne, de nincs kedvem.
A fürdőt már helyre hoztam, viszont még lenne dolgom.
De legalább Bettus elvan ( bár túl nagy a csend).

Mondi



Sziasztok!

Kissé össze vagyok keveredve, most volt itt a doki, közölte h naponta 500-nál ne adjak neki többet, majd megnyugszik ha sir, mert éhes....(hát nemtudom...), meg miota hazajöttünk 2640-el, hizott 1/2 kg körül, most 3,1 a tiszta sulya, azt is soknak tartja....közben a védőnő aztmondta h a kissulyu babák igyekeznek behozni a lemaradást, ezért többet esznek és gyorsabban hiznak.....
Most akkor mi van???
A szemét még mindig kell mosogatni meg csöpögtetni, de sztem már nincs semmi..., na mind1.....

Kép
hencsi
 
 


Halihó!

"Karácsonyos" csajszi lemondta a kuttyot Kép , de megértem.
Aki jelentkezett a kiságyra, szintén lemondta, a távolság miatt Kép . Bár ezt eddig is tudta...
MI JÖHET MÉG Kép Kép ?
Tényleg itt fognak csücsülni a karifa alatt?

Hencsi,
Szemecskét azért még törölgesd, csepegtesd, azért, mert már nem váladékozik, még ott lehet.
Ezt a hízás-dolgot én a helyedben hagynám, éheztetni, megríkatni csak nem fogod! Annyit eszik, amennyi kell Neki, ez ellen a doki sem tud tenni.
Én inkább a védőnőre hallgatnék.
De ismétlem, ez csak az ÉN véleményem Kép .

Pussz!

Ideggyenge Mondi



Sziasztok!

Ritka alkalmak egyikeKép:Kép

Kép
hencsi
 
 


Hencsi!

Ajsa még 100% anyatejes ugye? Ha igen no para, nem lehet túletetniKép Gondolj bele ha nem kéne neki kiköpné a cicitKép Jótanács: ha nincs nagy gond csak a heti súlygyarapodást mérd, így megkímélheted magad sok feszültségtől. Gyógyuló szemecskékKép

Mondiri!

Milyen kiságy? Lehet hogy tudok rá vevőt, ha ócsóért adodKép
Lemaradtam, jelenleg mennyi kutyi figyel nálatok?

Holnap kórház, remélem minden rendben leszKép

Fabri
fabrika
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsban, mert bealszok!
Jöttem e-mailt nézni, képet küldeni egy fickónak a kutyákról, de nem megy a képküldőm Kép .

Hencsi,
Tünemény Ajsa Kép .

Fabri,
Pelenkázós kiságy, régebbi típus, ha kell, és műxik a képküldőm, holnap dobok át képet. De el is jöhettek megnézni Kép .
Eddig 12.000-re tartottam, de mostmár alkuképes vagyok teljesen Kép .
Még mind a négy kutya itt figyel, belezakkanok Kép .
Írtak már rá többen is, de vagy a távolság, vagy valami bibi mindig van.
Holnapra giga-mega drukk, de úgysincs semmi gáz Majával Kép !

Na pusszanat, jó éjt Nektek!



Sziasztok,

Ajsa csak tejet kajál, igy szärok a dokinőre....
Engem nem frusztrál a sulyméricskélés amugy, mert ha épp vmi csoda folytán 20-at eszik, tudom h 1/2 óra mulva ugyis jelzi h kevés volt.... teljesen igény szerinti szopi van nálunk....

Viszont egyre kevesebbet alszik, én meg semivel nem haladok, ma azthittem kicseleztem, de a hordozoban is csak 40-50 percet van el, ha hintáztatom.....Kép

Kép
hencsi
 
 


Hencsi!

Ajsa egyre szebbKép Alvásügyileg nem merem az észt osztani, mivel nehezen, keveset alszanak dedekKép Szerintem még párhét és kialakul valamiféle napirendetekKép

Mondiri!

Kiságyat megkérdezem kell-é. Kiskutyik biztos aranyosak, de most nem irigyellek.

Kórház: 4 órát vártunk azért hogy azt mondják minden rendbenKép Vizsgálat egy szipla pisi nézés, de az legalább okéKép

Fabri
fabrika
 
 


Szia!

Az én fiam olyan dagi volt az anyatejtől, hogy azt hitték tápszeres, de nekem senki nem mondta, hogy ne adjak neki enni. Makk egészséges elégedett baba volt. Az viszont lehet, hogy a sok tejcitől fáj a hasa és azért alszik keveset. Hát nem segítettem sokat, de nem is nagyon lehet. Sajna minden gyerek más és nem adnak melléjük leírást az ember csak próbálkozik Figyelgessd és majd minden kialakul.

Mondi!

Lehet, hogy hülyeség, de az Örsön szoktak dobozból árulni kutyit és lehet, hogy neked is ki kéne vinni valamilyen piacra, vagy kutyakiállítás mellé, ahol sikít egy gyerek, hogy anyu légyszi-légyszi! Hátha

Csilla
csilla74
 
 


Sziasztok!

Most tiszta happy vagyok, úgy néz ki, mennek a kutyusok Kép !
Csütörtökön viszek be egyet a Nyugatihoz, vecsési kutty lesz Kép .
Egy másikért is jönnek, bár még nem eldöntött, hogy melyikért.
És van még egy jelentkező, neki barna csaj kéne, most küldtem át a képeket.
Szóval ezerrel bizakodom Kép .
Éjjel Ember adott nekik tejet, persze hígitatlanul, hát ne tudjátok meg, mi volt reggel a higiénikus helységben...
Nem tudtam, sírjak vagy nevessek, és hogy hol kezdjem a takarítást.

Ma iszonyat fejfájás volt rajtam, úgyhogy elmaradt a fürdetésük, de holnap muszáj lesz, így nem adom oda őket senkinek.

Betty már most picsog, hogy elviszik őket, mi lesz, ha már tényleg nem lesz itt egy sem?
Én is sajnálok tőlük megválni, de valahol meg egy picit fellélegeztem, jön a nyugi, és az illatos fürdőszoba Kép .

Csilla,
Felvetődött itthon a piac gondolata, de előbb a nettel próbálkoztam, mert itt úgyis olyanok nézik meg őket, aki valóban kutyát szeretne. A piacon meg ha csak a gyerkőc miatt vinnék...
Félő, hogyha ráun a gyerek, mi lesz a kutyával?
Kicsit olyan érzésem van, mint a húsvéti nyuszival, hogy végül a sütőben köt ki.
A kutya meg az utcán.
De azért köszke a segítséget Kép .

Hencsi,
Adj még egy kis időt a Csajnak, előbb-utóbb tényleg be fog állni a napirendetek Kép .
Nagyon szép kislány, ilyenkor úgy irigykedem, én is szeretnék megint babázni, olyan szép időszak. Jó, persze, mindig van gond, de ahogy nőnek, úgy nőnek velük a gondok is...

Fabri,
Köszi a kiságy-kérdezést, ha még ez is összejönne...Kép
4 órás várakozás Kép . Hogy bírta Maja?
De legalább minden okés, és ez a lényeg!!

Jó éjt Nektek!

Ui: Bocs, hogy megint kutya-témáztam...



Sziasztok Lányok!!!
Most sikerült hozzátok visszatérnem (nem volt internet) és örömmel látom, hogy majdnem mindenki itt van.
Szept. 23-án születtünk meg, teljesen problémamentesen, simán ment a dolog. Most lesz a nagyfiú 8 hetes. Ez a 8 hét már nem volt olyan prb mentes, iszonyúan nehezen kezdett enni, és a helyzet még most sem valami rózsás. Nekünk is összevisszák még a napjaink, remélem lassan beállunk, de nekem úgy tűnik hogy még mindig nem találja a helyét közöttünk a kisember. Hencsi írod hogy nem méregeted, mindig rendesen megette az adagját? Én nem merem nem mérni, mert olyan lassan, lustin eszik, hogy soha nem tudom, hogy most csak cumizik, vagy eszik is. Egy evés még mindig eltart vagy 40percig közben 3x elalvással. Amúgy nagyon jó baba, hála az égnek nem fáj a hasa, semmi baja a világon amíg nem kell ennie.
Majd megpróbálok képeket felrakni nektek, Hencsi nagy gratula a csajszihoz, édespofi!!!

Majd jövök még sűrűbben

Pusszancs nektek
Betti
betti1977
 
 


Betti,

Nálunk igény szerinti szopi van, ezért is nem mérem már mindig, van h 1,5 óra mulva jelzi h megint éhes....szerencsére nekünk a ajálással nincs gond, csak a fránya alvás....azzal sem lenne gond ha ellenne magában, de most is 1 kezes vagyok.....

megyek, mert sztem kaki van.

Kép
hencsi
 
 


Sziasztok!

MOst csak gyorsan bejelentkezek. Olvaslak ám benneteket, de írni most nincs időm, majd, ha lenyugszanak nálunk a kedélyek. A két fiú hány és megy a hasuk. A macska megsebesült....

Mindenkinek üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Meskete!

Látom nem unatkozolKép Jobbulást a fiúknak és persze a macseknek isKép

Mondiri!

Kutyik: Kép Bettyt biztos meg kell győzni hogy a kutyusoknak menni kell.
Kiságy: hétvégén beszélek hugomékkal van -e már nekik, januárban érkezik a bébiKép

Betti!

Üdv és gratula a nagyfiúhoz! Mi a gond az evéssel? Nem szeret enni, vagy lustácska szopizni? Keresztfiam is alig akart enni, barátném ezért mindig méregette, pedig harmadik gyerekKép Képeket váromKép

Hencsi!

Ez az alvás, egykezes lét annyira ismerősKép

Ez a mai szél erősen borzolja az idegeimet: Maja tiszta zanzi, állandóan sír. Zorán ma nem ment oviba, kicsit folyt reggel az orra és nem volt kedve menni. Orra már nem folyik, de ő is kicsit zizzKép Van kb. fél órám kivasalni az idegeimet, aztán valmelyik ugyis felébredKép
Keddi 4 órás várakozást talán én bírtam a legnehezebbenKép

Futok relaxálni: Fabri
fabrika
 
 


Sziasztok,

Nagyon régen, de én is irogattam ide.Közben nov.4-én megszületett Balázs 3230-grammal, és 52 cm-el-Gyors és fájdalom mentes szülés volt.Sajna szinte 3 napig kékfény alatt volt, így kapott elég pótlást és teát is, én pedig csak 3 óránkét 20 percre kaptam meg szopiztatásra.Eléggé összezavarta, így mire hazaértünk nem is lett elég a tejci, így a szopizás mellé kap pótlást is.Pénteken már 2 hetesek leszünk, nagyon rohan az idő.
Magunkról annyit, hogy a Csibaj - hegyek környékén lakunk, van egy 4 éves ovis "nagyfiam" is.
Lassan elkezdjük a levegőhöz való szoktatást, aztán jöhetnek a nagy séták.

Üdv.:

Kati
királykat
 
 


Szia Kati,

Mi már ismerjük egymást, szerintem amint hozzászoktak a csemetéink a levegőzéshez mi is csatlakozhatunk a játszóteres bandához...

Nálad szülés után néztek bármiféle cukorértéket, vagy kaptál valamiféle utasitást a közeljövőre???

Puszi H.

Kép
hencsi
 
 


Hahód Kép!

Megvagyunk mi is, igaz, kicsit zsúfolt volt ez a két napunk. Kutyus ide, kutyus oda, közben főztem mindkét nap, mostam is ( na jó, csak terígettem Kép ), vettem egy új függönyt a konyhába, azzal küzködtem, szóval estére mint a hulla...
De ma már jobb, és délután jönnek a harmadik kutyáért, úgyhogy estére csak egy pici marad, na meg Manci, az ősanya Kép .
És rá is jelentkeztek már ketten. Mármint a kicsire.
Úgyhogy Csajok, ezennel megpróbálom kutyamentesíteni a hozzászólásaimat Kép Kép .
És köszke, hogy eddig is végig olvastátok a kutty-áradatomat Kép .

Betti,
Végre, végre Kép !
Már hiányoltalak!
Gratulálok a kisemberhez, képet várom!
Lusta szopizás Kép . De as lényeg, hogy van tejcsi, aztán lassacskán úgyis beáll a rendszer Kép .
Gyere minnél gyakrabban, és informálj minket!

Meskete,
Srácoknak gyors jobbulást Kép .
Mi lett a macskusszal?

Fabri,
Betty tegnap pont anyunál volt, amikor az első kutyust elvitték. De a másikat én vittem be délután Pestre, dobozban, na akkor volt sírás Kép . Halkan megjegyzem, én is sírva fakadtam...
A fő gondja az volt, hogy így már csak barna kutya marad, a két fehér miért nem maradhat stb. De szépen felhomályosítottam, szóval elfogadta a helyzetet. Igaz, este kétszer meg kellett neki mutatnom a sz.gépen a képeiket Kép .
Akkor Zoránnal már semmi baj?

Kati,
Na Te jártál itt a legrégebben Kép .
Gratulálok Balázshoz!
Az én lányom is kapott pótlást a tejci mellé, és itt van, épen, egészségesen Kép . Szóval ne aggódj ez miatt, pláne, hogy nem is Te cseszted el!
Azért ez olyan megdöbbentő, hogy milyen sok múlik a kórházi bentléten, azon a pár napon is...
Na meg persze a kórházi személyzeten Kép .

Reggeli-time Kép .

Pusszanat!



Hali!

Fabri!
Az evéssel az a gond hogy lustika, bár ma tündér baba volt, sokat evett és aludt. Én még szoktam méregetni, de megígértem apukának hogy abba hagyom mert megőrítem vele.
Nálatok nem volt nyűgösködés a napokban, Márkot teljesen kiborította a front, és engem is.
Mondiri!
Remélem tényleg beáll a rendszerünk hamarosan. Csináltam fotóalbumot meg tudjátok nézni a nagylegényt a képgalériában Balogh Márk. Csak pár képet tettem fel mert megőszülök olyan lassú a gép.
Lányok volt valahol olyan gond, hogy nagyon száraz a pici bőre. Kaptunk mindenféle fürdetőt, krémet stb. De nagyon lassan jön helyre, ill mindig újra kiszárad. Van valami ötletetek???
Kati!
Gratula a gyerkőchöz! Mi is kaptunk a kórházban pótlást mert sárgák voltunk, aluszékonyat ezért nem ettünk. Hát szerintem még mindig ennek a levét isszuk, nem volt egyszerű visszaszoktatni a szopira, főleg este nagyon lusti sokszor csak üvegből eszik.
Meskete!
Jobbulást a gyerkőcöknek, szegény cicus!
Pusszancs holnap jövök, apuka is itthon lesz végre.
betti1977
 
 


Betti!

Mi is ki voltunk száradva és a védőnő tanácsára a gytári fürdetővel fürcsi után be kellett kenni, mint valami testápoloval, az helyrehozta, bár még csak holnap leszünk 3 hetesek remélem nem fog kiujulni majd.

Kép
hencsi
 
 


Jó reggelt!

Úgy látom, mindenki családi hétvégét él Kép !

Betti,
Az én Bettym is dili volt a napokban, bár szerintem én is, és eleve nem jól vettem az "adást".
Bőrproblémára sajna nincs ötletem Kép .
Mi is a gyógy.tári kencét használtuk, nekünk nem volt ilyen gondunk.

Tegnap jól megsétáltattam Kisasszonyt, megint CBA-ztunk Kép .
Egyre jobban bírja a sétát, már nem is nyüszízett, hogy vegyem fel.

Most épp a kutyákkal harcol, mennem kell!
Majd még érkezem!

Pussz!



Megint én!

Tiszta Hawaii van itthon Kép , Betty átment anyuhoz, Ember a szomszédban segédkezik, én meg itt csücsülök Kép .
Hívott ma egy csaj, kedden jön a kis maradékomért.
Betty végighallgatta a telefon beszélgetést, hát utána olyan keserves sírásban tört ki, hogy rendesen megsajnáltam Kép .
Mi lesz vele, ha már egy kutyus sem marad??? Hiába mondtam, hogy Mancika marad, nem nyugodott.
Végül csak lenyugodott, elmondtam Neki, hogy mindnek jó gazdija lesz, és hogy nekünk sok lenne két kutya. Nem tudom, hatottam-e rá valamit.
Majd kedden meglátjuk...

El akartunk ma menni sétálni ide az erdőbe, de olyan hideg van, inkább letettem róla.
Azt hiszem, idén már nem lesz több játszóterezés Kép .
Már csak jövőre tudunk talizni???

Mondi



Hahód!

Na nehogy már csak én tartsam a frontot Kép ???

Mit szóltok a szép havas tájhoz? Olyan szép itt nálunk az erdő, öröm kinézni az ablakon Kép .
Betty mindjárt be is indult, ahogy meglátta a havat, hogy menjünk szánkózni Kép .
Ehelyett sétálunk nővéremékhez Kép . Tesztelem, hogy mit bír gyaloglás terén...



Sziasztok!

Először is Betti és Kati: Garatulálok a fiúkhoz! Lassan utolérjük létszámban a csajokat itt a topicon! Kép

Úgy néz ki lassan helyre jövünk a betegeskedésből. Olyan alattomos betegség volt ez, mert nem volt túl heves, de annál kitartóbb. 1 hétig ment a hányás-hsamenés mindkét gyereknél. Főleg Csongi miatt izgultam, mert ő nem hajlandó semmit inni, csak szopizni és azt az első két nap folyton kihányta. Féltem, hogy infúzió lesz belőle, de szerencsére nem. Bár még most sem hajlandó egy falatot sem enni, csak szopik, de legalább a folyadékpótlás megvan.

Macska: Úgy terveztük, hogy Macika (Fabri kérdezted a színét: fehér alapon cirmos) egy hét után kikerül a garázsból és rendes kinnti cica lesz. Hát az első kinnt tölött éjszakáján sikerült is összeverekednie valószínű egy nagyobb cicával és a hátsó lábára lesántult. Ráadásul meg is fázott. Úgyhogy a múlt héten felváltva jártam a gyerekorvoshoz a fiúkkal és a macskával az állatorvoshoz szurira. Így Mancika maradt garázscica. Néha beengedem a lakásba, mert Csongi imádja nézni és kergeti is, nagyokat kacag hozzá. De nagyon oda kell rá figyelni, mert igazi macsek lévén körömmel kapaszkodva mászik az ülőgarnitúrán felfelé, megtépi a függönyt és a virágokat.

Fabri! A Csomád felé lévő CBA-ba járok, (az a Termálfalu? )összefuthatunk ott is akármikor. Bár ott sokmindent nem tudnak csinálni a gyerkőcök, Csongi meg nem túl türelmes, nincs el a bevásárlókocsiban csak úgy. Valmelyikőtök említette, talán Kriszti, hogy a Műv. Házban szokott lenni baba-mama játszóház. Mi lenne, ha ott taliznánk a télen?
Mi amúgy délelőttönként az Auchanban lévő Pán Péterbe jártunk Botival tavaly. Olyankor szinte senki sincsen. Az is jó, bár nem olcsó. Valahogy megoldanánk, hogy Monikáék is beférjenek valamelyik autóba.
Csak találunk valami megoldást talizni!

Remélem megmarad délutánig egy kis hó, hogy tudjunk kinnt egy kicsit játszani! Tényleg szép minden! Mi is erdő szélén lakunk!

Remélem most már sűrűbben tudok jönni! Olyan rossz, mikor egyszerre betegek! Kép

Üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Tegnap tök büszke voltam Bettyre Kép !
Úgy lesétálta nővéremékhez a másfél kilométert, hogy egy hangját nem hallottam Kép !
Igaz, hogy nyakig tiszta hó volt, hagytam, hogy belemenjen mindenhol.
Hazafelé is jött rendesen, pont a játszótér előtt nyafizott egy kicsit, hogy vegyem fel, de nem tettem, és mégis sikeresen hazaértünk.
Sok ruha volt rajta, úgyhogy csodálkoztam is, hogy így bírta.
Igaz, utána aludt is több, mint két órát, a szokásos egy helyett Kép .

A mai reggelt úgy kezdtük, hogy hasmenés, egyből eszembe jutottak Meskete fiacskái Kép .
Remélem, nem lesz semmi komoly baj...
Most 3 váltás ruha vár a fürdőben mosásra.
Látjátok, ha nincs kiskutya-kaki-takarítás, jön helyette más Kép .

Meskete,
Örülök, hogy a srácok javulóban!
Na meg a macsek is Kép .
Nekem is volt egy fiú macskám, na az sem kimélte a bútorokat Kép .
Esetleg valami gombolyag kis zsinórra, kötélre a játszáshoz, meg egy kis fadarab felállítva valahova köröm-hegyezés gyanánt ?
Köszönöm, hogy gondoltál a helyünkre valamelyik autóban Kép , de anyagilag nem biztos, hogy be vállalok plusz kiadásokat Kép .
Ez a baba-mama játszó a Műv. házban? Anyagilag mit takar? Én még nem voltam, szóval nem vagyok túl tájékozott.
De jövőre bármi mehet, csak most kari előtt túl vékonyka a pénztárcám ilyen dolgokra Kép .

A tegnapi hó elolvadt, de most megint esik, sőt, szakad ( gondolom, mindenkinél Kép ).

Na megyek, megnézem kis hasmenősemet.
Még annyit Meskete, hogy lázuk volt a fiúknak? Bettinek nincs, direkt megmértem.

Mondi



Betti,
Most volt időm, meglestem a kisfiadat Kép !
Tünemény kis manó, pláne a mosolygós képen!!
Mégegyszer nagy-nagy gratula!



Halihó!

Először is gyógyulást a kis betegeknek, remélem nem valami vírus ez a hányós hasmenős dolog, mert megyünk pénteken szurira, jó lenne nem elkapni.
Most hallottam, hogy kellene adni a babának a kaja mellé inni is. A védőnő azt mondta nem kell. Ti adtatok nekik két hónaposan vizet vagy teát, és mennyit, üvegből vagy kanállal.
Betty már hatalmas csajszi lehet, ha így sétálgat. Megyek mert ébredezik, nem hagy nekem sok időt a kis örökmozgó!
Csáo
Betti
betti1977
 
 


Sziasztok!

Monika! Jobbulást Bettynek! Remélem hamar túl lesz rajta.
Ez vírus, mert a mi környezetünkben is sok gyerek elkapta, sajnos! Olyan alattomos, kitartó féle valami lehet. Nem volt nálunk sem olyan nagyon heves, inkább csak hosszantartó. Hányás az csak párszor volt az első két napban, de a hasuk az egy hétig is ment. Csongi még tegnap sem evett semmit, csak szopott. Ma már elfogadott pár falat vajaskenyeret reggel.

Betti! Én mindkét gyereknél próbáltam inni adni, de egyik sem fogadta el, még a legnagyobb melegben sem. Boti kb 1 és másfél éves kora között kezdett el iszogatni, de akkor is kb egy csőrős pohárnyi víz fogyott egy nap alatt. Mikor végleg abbahagyta a szopit (több, mint 2 éves volt) akkor észrevehetően nőtt a vízigénye.
Szóval ilyen pici korban szerintem egyáltalán nem kell vizet itatni vele. Minnél több vizet iszik, annál kevesebb tejcit fog igényelni. De igazi tápszeres babára is van példám, mert a közvetlen szomszédunkban 6 héttel fiatalabb Csonginál a kiscsaj és ő két hetes korától tiszta tápszeres. Kb fél éves koráig ő sem ivott semmit a tápin kívül. MÉgsem száradt ki Kép

LÁnyok! Nem tudtok valahol a környéken kismamtornát? Nem titkolok semmit, nem nekem kell Kép Egy barátnőm szeretne járni.

Kellemes napot mindenkinek!

Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Na végre nem csak én írogatok magamnak Kép !

Betti,
Igen, tudom, nem túl megnyugtató, de ez tényleg vírus, ahogy Meskete is írja Kép .
Egy másik topikon, ahova még írok, ott szinte minden második (!) gyerkőc ki van dőlve ettől.
De úgy néz ki, mintha múlóban lenne nálunk, de nem merem elkiabálni, szóval csak halkan súgom Kép .
Betty pont ma 2 éves és 7 hónapos, szóval elég nagy csaj lett, amióta nem írtál Kép . Most tényleg tesztelem, mert a játszóteres talinkon adtam el a babakocsinkat, úgyhogy most mindenhova gyalogosan kell jönnie ( de bírja Kép ).
Az ivással kapcsban én adtam Bettynek teát ( Hipp gyerektea ), de szerintem ha nem szoktatom rá, lehet, nem is igényelte volna. Négy hónapos koráig kapott anyatejet és tápszert, utána csak tápot, na meg a kezdő kajákat. Lehet, itt is elég lett volna elkezdenem külön itatgatni, nem tudom.
De ne több decit képzelj el Kép .
Egy kis cumisüveg ( azt hiszem, 125 milis volt ) az kitartott egész nap. Általában akkor ivott teát, ha nem én voltam vele, hanem anyu vagy tesóm ( ritka alkalmak voltak Kép ).
Vagy ha nagy néha felkelt éjjel, amikor már nem volt tejem, akkor kapott esetleg teát. De sokszor elég volt, ha megkapta a cumiját Kép .
Úgyhogy most jól megkavartunk Téged Kép .

Meskete,
Köszi a jobbulás-kívánást, úgy néz ki, hat Kép .
Reggel hétkor arra ébredtem, hogy Betti szólongat, kakilnia kell.
Aztán el kellett mennem vásárolni, addig anyu volt itt vele. Azóta csak egy wc-zés volt, remélem, ezzel le is zajlott a vírus.
Kismamatorna rémlik, mintha az új suliban lenne, de nem merek rá megesküdni...

Fabri jól elfutott relaxálni Kép Kép !
Kriszti? Csilla?
És Hencsi is hallgat szombat óta...
Jó, tudom, nem lehet mindenki örökké itt, de akkor is Kép .

Megyek én is, meglesem nem-akaródzik-aludni leányomat!



Hellósztok!

Élem a kisgyermekes dolgozo anyák szürke hétköznapjait, no és volt 1 igen rossz éjszakánk tegnap, két órát küszködtünk a kakamanókkal, mire előjöttek, de a pukikat igy sem tudtam előcsalogatni....

Tudja vki hogy a közelben hol van legközelebb bébiuszás??? Na és h mikortol lehet vinni őket???

Ma éjjel rekordot döntöttük alvásban és 3óra, 15 percet aludtunk egyfolytában..Kép eddig a 3 alulról szűken volt meg...Kép

Vasárnap már 4 hetes MancimKép

1 ujabb sztárfoto tegnapról:Kép

A gyermek egyébként utálja a sapkát, először azért üvölt, mert ráadom, utána mikor kivergődünk az udvarig már azért, mert ahogy mozog mindig a szemére csúszik és idegesitiKép
Nem is tudom kire ütött ez a gyerek h ilyen hisztis...Kép

Na megyek, remélem a betegeskedő csemeték javulnak, az egészségesek meg nem betegszenek meg!Kép

Mindjárt jön a télapo és a jézuskaKép tök jóKép)

Kép
hencsi
 
 


Sziasztok,

Minden betegeskedőnek jobbulást,remélem azóta már mindenki makk egésszséges.
Nálunk újabb rossz dolog jött elő , evés után bukik a drágaságom, hol kevesebbet, hol többet, és nem mindegyik evés után.Ez kb. 2 napja van.nem is tudom, hogy mit csináljak, Bencével nem volt ilyen, persze Õ nem is evett cumisüvegből.

Hencsi Te mióta viszed őt levegőre, mi még nem mozdultunk ki, 3 hetes ma Balázs.lehet, hogyha hétvégén nem lesz oly hideg elkezdjük.Egyébként tündéri a lányodKép)

Puszi Mindenkinek:

Kati
királykat
 
 


Kati!

Mi 12 napos korunk óta jövünk ki az udvarra, de hol tovább(max 45 perc), hol előbb(tegnap 5 perc ordits után)bejövünk, kiszámithatatlan...csak ne kéne sapit huzni, minden gond megoldodna...Kép

Ez a bukós téma nálam is volt kb 2 napig mult7en, de szerencsére abba is maradt gyorsan, már épp én is kezdtem aggódni...büfizés megy Balázsnak?? Nálunk valszinüleg azzal volt gond....

Kép
hencsi
 
 


Heni,

igen megy a büfizés, és utána jön a bukás.A párom azt mondja, amíg hízik ne foglakozzak vele, csak hát.....NINCS ANNYI PELUS A VILÁGONKép

Puszi:

Kati
királykat
 
 


Kati!

Nálunk még tanuljuk a büfit, nagyjábol 3-bol egyszer sikerül...sztem ezért volt bukás, mert azért mostmár mennyiségeket kajál és kellett volna olyankor is böffenteni, mikor nem sikerált...

Kép
hencsi
 
 


Sziasztok!

Nincs túl nagy forgalom mostanában errefelé...Kép .

Betty sikeresen átvészelte a hasmenős-vírust, tegnap rajtam is kijött Kép , vegyítve a havi piros napokkal. Tudtam értékelni...
De mára én is helyre jöttem, remélem, mindkettőnknél ennyi volt.

Betti,
Minden oké volt az oltáson? Hogy bírta Márk-bébi?

Hencsi,
Kisgyermekes DOLGOZÓ anya?? Te dolgozol a pici mellett? Vagy a háztartási tevékenykedésre értetted Kép?
Babaúszás szintén az új suliban van itt Veresen, de hogy hány hós kortól, azt nem tudom. Majd keresek valami telcsiszámot, ahol tudsz érdeklődni. Meg Meskete barinője is Kép .
Boldog 1 hónapos ünneplést Kép !
A sapi-utálásról annyit, hogy ne izgulj, ez is elmúlik egyszer Kép . Általában minden pici utálja, ha a fején babrálják, állítólag ez a szülés ( születés ) miatt van.

Kati,
Én már nem is merek semmit írni a visszabukással kapcsban , mindig mindenkit riogatok Kép !
De ilyen nálunk is volt, a tápszer miatt. Mire végül 5 hósan az ötödik tápszer-féle vált be, akkor múlt el ( valamennyire ) a bukás. De addig még a Madarász-kórházat is megjártuk Kép .
A kiságyat is meg lehet emelni ( már nem tudom, hogy a fejénél vagy a lábánál ) így is lehet ellene tenni. Bár nekünk ez sem jött be. A barátnőméknél viszont igen, csak tényleg nem emlékszem, melyik felét kell feljebb emelni egy picit.
De majd töröm a fejem Kép .

Időközben felébredt Betty, én meg előkerestem a Mézesvölgyi-suli telcsi számát : 06-28/586-770.
Itt biztos megmondják, mikor van bébiúszás, vagy legalábbis elirányítanak valahova Kép Titeket!

Na mennem kell!
Pussz Nektek!



??????



Sziasztok!
Mondiri köszi a kérdést nagyon jól bírtuk a szurit, szinte észre sem vettük.
A hétvégén nagy vendégsereg volt nálunk és nagyon jó baba volt a Márk. Ma nyűgösködünk egész nap, és keveset eszünk, biztos megint a front borítja ki. Jobbulást neked, a lányzó hamar túl lett a betegségen.
Ezzel az ivás dologgal nem lettem okosabb, azt hiszem ezt is úgy csinálom ahogy én gondolom. Egy picit adok neki. De amikor eszik egy csomót és iszik is utána mégis be van esve a kutacsa. Valaki hallott erről a dologról, nekem azt mondták, ha be van esve a kutacsuk akkor éhesek vagy szomjasak, de neki (egy csomó) kaja után is így van. Van erre valami más magyarázat, vagy ártalmatlan dolog? Hallottatok erről?
Na elég a kérdésekből, pusszancs
Betti
betti1977
 
 


Sziasztok!

Természetesen mi is hasmenőset játszunkKép
Manka persze 2 napig magas lázzal álcázta, majd végre kiderült mi a bi-bi. Még most kezd normalizálódni a helyzet.
Mikulás hozza "új" autómat, valamint 1 hete elkezdtem tornázni(step aerobik)Kép
Sajna így múlthéten ide már nem jutottam, de gondoltam rátokKép
Játszóházat nekem mondták, barátságos ár, jófej csajszi tartja kedd csütörtök. Pontosabb infót szerdán tudok, ha eljutok a szadai játszóházba. Ha jó hely itt is talizhatunk( mármint Szadán).
Bettynek jobbulástKép

Betti!

Kutacs: jelzi ált. ha gond van, de ez alkat függő!!! Manka kutacsa mindig picit be volt esve alapból, ilyen előfordul nem gáz.

Meskete!

Szadán van várandós tornaKép VilágvárosKép
Örülök hogy mindenki gyógyulgatKép

Bocsi hogy ilyen rövid vagyok, de ma apa került sorra vírus ügyileg, megyek ápolom.

Fabri
fabrika
 
 


Szasztok!

Mondiri!

Köszi a mézesvölgy telcsiszámát, dolgozni meg azt jelenti h könyvelem a cégek cuccait, mert itt az év vége...könyvelő vayok és a privát ügyfeleimet megtartottam szülés alatt/utánra, mert igy is elég szükösen vagyunkKép

Furák ezek a gyerekbetegségek, vagyis beteg gyerekek, ha nem találkoznak társakkal akkor is elkapják pl ezt a hányás-hasmenős cuccot??

Megyek, mert lefordulok, ma nagyon rossz kislány volt a csemetémKép((

Kép
hencsi
 
 


Sziasztok!

MOnika! Köszi a telefonszámot!

Fabri! Gyerkőcöknek jobbulást!
Hová jársz step aerobicra? Engem is érdekelne. Még Boti előtt mikor Pesten laktunk hetente 3-szor jártam. Már nagyon hiányzik a testmozgás.

Betti! A kutacs-beesés akkor gáz szerintem, ha pl hányós-hasmenős betegséget kísér, vagy nyári kánikulában jelentkezik, mert akkor egyértelműen a kiszáradást jelzi, de nyilvánvalóan okkal. Csak így szimplán, ha néha beesettebbnek látod az normális.

Hencsi! A bacik a levegőben vannak, így akár egy bevásárlás alkalmával is, vagy Apa által a munkahelyéről stb bekerülhet a gyerekek szervezetébe, sajnos... Csíramentes oxigénsátorban ugyebár mégsem tarthatjuk őket, így maradnak a bacik :-( De néha hasznos amúgy egy-egy betegség. Azt olvastam valahol, hogy egy éves kor alatt jó, ha átesik néhány náthán a gyerek, mert így aktivizálódik az immunrendszer és később kevesebb az esélye az asztmás stb. jellegű megbetegedésekre.

Kellemes napot mindenkinek!

Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?