Új privát üzeneted érkezett!

Igmand: szívesen! :-)
Persze, teljesen érthető, ha meglepit szeretnétek, ezt nem tudtam. :-)
A tágulásra azért mondták, hogy biztosan a bogyóktól volt, mert tényleg látványos volt (este 1 újjnyi, hajnali 1-kor 4 cm, 2-kor pedig 7 cm). Én biztos vagyok benne, hogy segítettek a bogyók, amúgy szülés utánra is betankoltam egy-két fajtából, és a sebem is nagyon hamar begyógyult.

A teából napi 2 bögrével ittam, így kb egy zacsi elég is volt. Még maradt valamennyi az alján, azt kivágtam amikor hazajöttünk a kórházból. ;-))
nand
 
 


Az unokatesóm meg, aki szept-ben szült, mindkét homeos bogyót szedte a 36. héttől felváltva napi három golyót (asszem), arra már nem emlékszem, hogy a vajúdás alatt is szedte-e, de ő pl. nem akart tágulni. Ezzel persze nem azt mondom, hogy nem hiszek benne, épp ellenkezőleg, nagyonis hiszem, hogy hatásosak. A sebgyógyulásra mit szedtél?
igmand
 
 


Sziasztok!

Igmand!
Én is sokat gondolok rád hogy mikor fogsz már szülni és milyen lesz. Kár, hogy titok a baba neme+neve. Úgy is nemsokára megtudjuk. Szeded már valamelyik bogyót? Nekem szülés utánra a követ kezőket írta fel a doktornéni.
1.)szivárgó vérzés, összetörtség érzet
Arnica montana 9ch (7ch)
2x5 golyó/nap
2.)folyadék veszteség miatt gyengeség, vérszegénység, alacsony vérnyomás, haspuffadás
China rubra 9ch (7ch)
reggel 2 hétig 1x5 golyó
3.)fertőzés megelőzésére
Pyrogenium 9ch
lefekvéskor 1x5 golyó 1 hétig
Azt hogy kinek hogyan használ az valószínű az alkattól függ. Miután minden ember más másként is hatnak a különféle szerek is a zervezetre. A homeopátia talán azért a legjobb mert hasonlót a hasonlóval elven alapul. A szervezet öngyógyitó képességére hatnak. Ártani nem árt. Egyedül a mentol közömbösíti.
jbabák
 
 

 
 

Igmand: az adagolás is számít, amúgy 5 bogyó egy adag, mindig ennyit kell bevenni. Lehet, hogy unokatesód azért sem tágult, mert sosem vett be egy egész adagot...

Szülés után ezeket szedtem: Arnica Montana 9CH (vérzéscsillapító - ez amúgy nálam elég látványos volt, határozottan lehetett látni, hogy mikor vettem be, és mikor felejtettem el bevenni) és Staphysagria 30 CH (gátmetszés vagy császármetszés sebgyógyulására).
nand
 
 


Szisztok,

megpróbálom tömören összefoglalni a szülésemetKép
Szept. 27-re voltam kiírva. De még nem éreztem semmit. 2 naponta jártam a kórházba CTG-re.
A dokim mondta, hogy azért legyen bekészítve a kocsiba a motyó, mert lehet, hogy beindítja a szülést.
3-án azzal küldött el, hogy 2 ujjnyi a méhszáj és lehet, hogy szerdán beindítja, de az is lehet, hogy megint hazaküld. Majd meglátjuk.
Eljött a szerda 5-dike. Reggel hétkor megcsinálták a CTG-t. 8-kor megvizsgált az orvosom és kérdezte mit szólnék, hogyha ma beindítaná? Épp mondtam a férjemnek, hogy már kezd elegem lenni a bizonytalanságból.
Végül is megrepesztette a burkot. Azt mondta 10-ig várjuk a fájásokat, ha nem jönnek kapok infúziót.
Aznap rengetegen szültek (12) és 4-en vártunk a CTG-s szobába, hogy kapjunk szülőszobát.
Úgy néztünk ki mint a menekültekKép
10 órakkor még nem volt fájásom se ágyam.
Bejött a szülésznőm és 11:50 kor bekötötték az infúziót. Rögtön 2 perces fájásaim lettek.
Kicsit erősebb mint a menstruációs görcs.
De az, hogy 2 percenként jött nagyon rossz volt. ki se tudtam pihenni az előzőt már jött a másik.
Végül is 1 órát kellett így kibírnom és utána kaptam a popsiba Nubaint(fájd. csillapítót).
Utána egész jól éreztem magam kicsit bekómáltamKép
Egyszer még felkeltem kimentem Wc-re meg egy kicsit ültem a széken, de nagyon fáradtnak éreztem magam és lefeküdtem megint.
A fájások között aludtam is 1 perceket.
Közben már 4 óra volt és jött a dokim, megnézett, azt mondta még tíz perc és szülünk.
Jött is tíz perc múlva nyomtunk 3-4 -et.
még várjunk egy kicsit...
Mikor megint visszajött Zsófi két nyomásból kint volt. Először a feje majd a teste.
16:32 kor már a karomban tartottamKép
Nagyon sokat köszönhetek a szülésznőmnek és az orvosomnak. Nagyon profin vezették le a szülést.
De a legtöbbet a férjemnek aki végig ott volt velem és a segítségemre volt.
Aztán közölték velünk lehet, hogy itt kell aludnom , mert nincs hely a gyerekágyas osztályon.
De végül is este fél 8-kor levittek, mert mégis lett helyem.
Nagyon jó szobatársaim voltak.
És borzasztóan aranyos csecsemős nővér volt velünk éjszaka. Sokszor bejött hozzánk és magyarázott tanítgatott minket.Sajnos nemtudom a nevét. DE itt meg kell jegyeznem volt két csecsemős nővér akitől az isten mentsen meg mindenkit.
Szóval nagyon jó élmény volt a szülés számomra és a babán is látszott, hogy könnyen megszületett. Nem volt eldeformálódva a feje és szép volt a bőre. Látszott, hogy nem erőlködött. Zsófi 3570 gr és 56 cm-rel született.
Nekem bevérzett mindkét szemem, de az orvosom megdícsért, hogy nagyon jól nyomtamKép
Bele adtam apait-anyaitKép
És legnagyobb bókot a férjemtől kaptam, hogy nagyon-nagyot nőttem a szemében.
Köszönöm, hogy megoszthattam Veletek ezt az élménytKép

Kép

Kép
sajtine
 
 


Szia Sajtine!

A leírtak alapján nagyon szép, nyugodt szülésed volt, gratulálok mégegyszer Zsófihoz, tényleg ügyesek voltatok! Kép
Hogy telnek a napjaitok otthon?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szia Sajtine!Kép
Nagyon örülök,hogy megírtad a történetedet és,hogy minden rendben ment!Köszi.Nagyon ügyi voltál,gratulálok a kislányodhoz aki nem is olyan kicsi!KépMinden jót nektek.Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Lldicsi: köszönömKép

Ilba: most vélek felfedezni egy pici rendszert a bébinél. Szerdától sajnos megy a férjem dolgozni úgyhogy magunk leszünk. Biztos nehezebb lesz egy picit. Éjszaka már alszik 6 órát is (néha).
Sokat hallgatunk zenét meg táncolunkKép
Apukájával már a szalagavatóra is gyakoroltakKép

Kép

Kép
sajtine
 
 


Sziasztok,
Nem tudnátok abban segiteni, hogy az Ujvári dokinak nagyjából mennyi a tarifája? A magánbetege vagyok, egyértelmű, hogy rá nem kérdezhetek, viszont se sokat, se keveset nem akarok adni.
Én dec. elejére vagyok kiirva, EDÁval szeretnék szülni, de félek, hogy majd lebeszélnek, vagy valami közbejön. Mindenesetre alig várom, hogy osztódjak, nagyon kiváncsi vagyok már a bébire!!!!
Köszi a segitséget
bori05
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szorsi 2012.08.14 13:10-kor.

Kép

Kép
szorsi
 
 


Sziasztok!

Mi a véleményetek a beöntésről? Tudom, hogy nem kötelező, de szerintetek érdemes kérni? Mert mi van, ha "baleset" történik? Az olyan ciki, nem? Ti kértetek?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szorsi,
Köszi a gyors választ, emilcimem: jax@florida.usa.com, voltam előadáson a fájdalomcsillapitásról, onnan ismerem az Ujvárit, azután mentem át hozzá, mert az előző dokim, aki csak pár hónapig volt a dokim nem igazán volt kedves. Úgyhogy én 5 hónaposan mentem át Ujvárihoz, eddig nem bántam meg.
Most ennyi, várom az emiledet.
B.
bori05
 
 


Ilba,
Én nem kértem, nem is igazán hiányzott, és a balesetet se nagyon vettem a lelkemre, miközben éppen próbáltam kikínlódni a gyermeket.Kép Nagyon diszkréten intézte el a szülésznő, egyáltalán nem volt kellemetlen, főleg abba belegondolva, hogy hány ilyet láthatott már a doki is meg a szülésznő is. És egyáltalán: a szülés eléggé véres és koszos esemény amúgy is.Kép

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy csak úgy bepofátlankodok, de örömmel látom, hogy él ez a topic. Jómagam februárra várom az első babám.
Engem nagyon érdekelne ez a homeopátiás dolog. Lenne valaki olyan kedves és megírná nekem, hogy milyen lehetőségek vannak és mikor kell szedni hány bogyót? Egyáltalán hol találok Pesten megbízható homeós dokit?
Esetleg abban is tudnátok segíteni, hogy mikor kezdődik a felkészítő előről?! Én csak vérvételekre járok be a kórházba, de szerencsére a drnőmmel eddig teljes mértékben elégedett vagyok.
Gondtalan babavárást a pocakosoknak és kiegyensúlyozott, elégedett babákat az anyukáknak!

N.
Ancistrus kukac freemail. hu

Kép Kép
natasa1975
 
 


Ilba,

engem is borzasztóan zavart, hogy mi lesz ha "baleset" ér. Ráadásul a szülés előtt éreztem, hogy WC-re kellene menni. De sajnos idegen helyen nem mindíg sikerül.
Végül is mondta a dokim, hogy ami az ampullában van (vastagbél vége) az nem nagy mennyiség.
Szóval egy diszkrét törléssel elintézte a szülésznőm. De a szülésnél már semmi nem érdekel csak a nyomásKép

Szorsi: köszönöm
jó volt a tiedet is olvasniKép

Kép

Kép
sajtine
 
 


Natasa,
Ha visszaolvasol, max. 1-2 oldalon belül megtalálod a válaszokat, nemrég volt erről szó.

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!
Köszi Connie, olvastam azokat a hozzászólásokat, de nekem így nem teljesen világos. Gondolom mivel minden szülés más ezért pontosabban megmondják, hogy mikor miből miért kell. Vagy túl agodalmaskodó vagyok ha nem vagyok abban biztos, hogy nekem is azokat a mennyiségeket kell szednem mint a leírtak?!
Jbabák, láttam, hogy említetted Dr Nagy Ilonát. Megadnád esetleg nekem is az elérhetőségét? Adok egy újabb mail címet, mert az Ancistrus-os vmi miatt nem működik.
kronor@freemail.hu
Szép napot!

Kép Kép
natasa1975
 
 


Sziasztok!

Nekem is lenne egy kérdésem a homeopátiával kapcsolatban. A szülés alatt és utána szeretnék bevenni bogyókat, hasonlóan, mint ahogy Jbabák leírta. Úgy tudom, hogy a mentolt kerülni kell. Már most is? Vagy csak akkor majd, ha szedem ezeket? A málnalevél teát ha már iszom, akkor sem szabadna mentolosat enni?
Előre is köszi!

Ilba (38+6)

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba,
Csak amikor szeded, kell kerülni a mentolt. Kicsit nehéz megoldani, mert a fogkrémekben általában van. És csak a homeós bogyókra vonatkozik ez, a gyógynövényteákra nem.

KépKép
connie
 
 


Connie!

Köszi! Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba,
a törpém pont 38+6 korában bújt elő!!!
Nemsokára küldöd a fotókat - remélem!
De izgi! Kép Kép

Connie,
arra nincs valami ötleted, hogy mit csináljak a cumisüvegekkel, hogy ne legyenek büdösek? Kimosom, kifőzöm őket mindig, de mégis bűzlenek.
Ákos hogy van? Miket eszik már? Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Azt elfelejtettem, hogy azon a képen, ami a profilodban van Ákos mennyi idős?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szia Gabi!

Hát az én törpém nem hiszem, hogy ki szeretne már jönni, legalábbis tegnap a CTG-n még ennek semmi jelét nem mutatta.
Megismerkedtünk a szülésznővel viszont (aki Neked is volt), nagyon szimpatikus volt, ajánlott homeopátiás szereket is, illetve ő nem ajánlhat, de mondta, hogy hisz bennük. Kép Egy-két infót be is szereztem, meg is veszem őket, ha kapok.
Hogy van Lívia? Már akartam kérdezni, mi van a refluxal?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Nem is baj, még van ideje, nőljön csak még bent!

Köszi a kérdésed, alapjában véve jól van, vannak napok, hogy alig bukik, aztán, amikor már kezdjük azt hinni, hogy így is marad, kezdődik előlről... Szerintem az a sok hókuszpókusz - tápláléksűrítés például - nem ér semmit, de azért csináljuk. Az a legrosszabb benne, hogy szegénykének pocsék a közérzete azokon a napokon. (Ez most hasonlított egy betét-reklám szövegére Kép ) Meg a naponta kb. 4 átöltözés is megvisel, mert egy perpetum mobile a gyerekecske és patakokban folyik rólam a víz, mire végzünk. Meg lábujjhegyen kell állnom, hogy rendesen felérjem a pelenkázót... Hát igen, nem vagyok egy brigitnilzen Kép Viszont mostmár nem kapok frászt, amikor pár másodpercig visszatartja a lélegzetét és elvörösödik az arca a hányások előtt. Az első időkben mindig azt hittem, na most megfullad. De már tudjuk, hogy ez ezzel (is) jár. Összességében azt mondom, ennél nagyobb baja soha ne legyen. Anyarabszolga meg aparabszolga mindig készen áll, aztán egyszer csak arra ébredünk, hogy kinőtte. (Ezt a nagy derűlátást a Heim Pálban szedtem össze, amikor láttam egy pár igazán beteg gyereket. Hálát adtam az égnek, hogy mi csak egy ilyen "kis szösszenet" miatt vagyunk itt. )

Természetesen nem bírom ki, hogy ne rakjak fel egy képet Líviáról, a napokban készült.
(Épp lerágja a körmét izgalmában, amikor Apukája a nap történéseit ecseteli neki Kép)

Szia!

Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska,
Ez nagyon aranyos kép. Mekkora haja van Líviának!

A profilomban levő képen 3 hónapos volt Ákos. A nagy Babanet talin készült a kép.

Cumisüvegekhez nem értek, mi nem használunk. Ill. csak csörgőnek, tettem bele rizset, és a fogantyúját Ákos jól meg tudja fogni és rázogatni.Kép De hogyhogy bűzlenek?

Az öltöztetés nekem is a halálom újabban, ha megyünk valahova akkor ugyebár én öltözök fel először, hogy ne Ákosra melegedjen rá a ruha, és csuromvíz leszek, mire végzünk.

KépKép
connie
 
 


A tápszer meg az anyatej szaga is megmarad bennük, és olyan "romlott" bűzt árasztanak. Pedig mind márkás...

Irgumburgum!!!Nem írtad, hogy Ákos miket hamizik már! Kép

Lehet, hogy nem sokáig lesz ekkora séró, mert síráskor a bal oldalon tépi a haját és ha már a kesztyűt le tudja húzni, nem lesz mese, le kell vágni. Kép Bár a férjem hallani sem akar róla, de szerintem inkább legyen levágva, minthogy ő tépje ki.)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ákos meg a fülét tépte egy időben, mikor álmos volt, de nem vágtuk le neki.
Kép
De sztem nyugodtan levághatod a haját, majd visszanő, és akkor már remélhetőleg nem tépi ki.Kép

Ákos menüje eddig: alma, barack (fagyasztottunk le neki), sütőtök, répa. Utóbbi csak almával keverve, mikor magában adtam neki, az első falat után nemhogy a kanálra, de még rám se nézett rám, nehogy rábeszéljem, hogy még egyszer kinyissa a száját. De almával szereti. Jövő héten kezdjük a krumplit is, csak venni kell majd a piacon, tescosat nem adok neki.

Hm, neszezésből ítélve, felébredt.

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!

Gabi, nagyon aranyos Lívia, már olyan nagykislány a képen! És lassan akkor már fodrászhoz is vinni kell Kép Kép Kép
Minden mamának és babának kellemes hétvégét!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Most épp én is fülelek, a kukásautóra nem ébredt fel az előbb, reménykedjünk...

Livi is a fülével kezdte, azt fejlesztette tovább. Nem is értem, miért nem vágtátok le Ákos fülét?! Legalább nem kellene füles sapka és szerintem divatot is teremtettetek volna, másnap mindenki levágta volna a gyerekének! (Tudom, a humorom még a Gálvölgyi szintet sem éri el Kép)

Egyébként büszke vagyok magamra, megcsináltam az ebédet (sültcsirke, rizibizi, tejfölös uborkasaláta, hmmmmm), kimostam, kiteregettem, mosogattam és még mindig alszik a törpi. Nembaj, majd ha Férjem visszaér az állatorvostól, tutira felébred a kulcscsörgésre vagy a macskavisításra.

Ezeket a gyümölcsöket nyersen adod magában, vagy turmixolod? Almát meg krumplit asszem már mi is ehetnénk, de majd megkérdezem a védőnőt, hogy pontosan hogy tálaljam őkirályi fennségének Kép
Jó lenne már szilárd kajákat enni, az anyatej - az a kevés, ami van - sokszor egyből kijön belőle, a sűrített tápszer meg olyan szar - bocs, de nincs rá jobb szó -, hogy csak na! Még jó, hogy neki ízlik, csak sajnálom, hogy ilyen vackot kell ennie.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Most látom, amíg írtam Ilba is megérkezett, Nektek is jó hétvégét!

Köszi a bókot, azért az Apukája sem rossz, ugye?!
Csak meg ne lássa ezt, mert az elvált nők táborát fogom gyarapítani attól kezdve...
A nagykislány még csak most 4 kiló 20, a szomszédban 4,5-es baba született csütörtökön.Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska,
Az almát, barackot nyersen kapja, a sütőtököt sütve, a répát főzve (vagy sütőben sütve is lehet, de úgy még nem próbáltuk). Az almát lereszelem, a többit turmixolom.
Nem korai még nálatok a szilárd kaja? Még nincs négy hónapos Lívia, vagy igen? Az alatt nem javasolt a szilárd, még akkor sem, ha tápszerezik a baba.

KépKép
connie
 
 


Még csak 3 hónapos lesz egy hét múlva. A védőnő egyszer említett valamit arról, hogy korábban elkezdjük nála a reflux miatt, de csak fél mondattal került szóba, mert még nagyon kicsi volt, meg Anyu is úgy emlékszik, hogy a tesómmal mi ilyenkor már kaptunk mást is - pl. almát asszem - az anyatejen kívül. Nekem persze fogalmam sincs, kedden kiderül a védőnéninél.

Amit turmixolsz ahoz raksz tejet is?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!
27. hétben vagyok, de az orvosom elég távolságtartó, így nem bízok benne, semmilyen emberi hangot nem üt meg velem szemben.
Nem tudnátok ajánlani valami jó dokit, aki közvetlen, emberséges, és szakmailag is jó.
Köszönöm!
veletek
 
 


Szia Veletek,

Dr. Hetényi Gábor a Szent István Kórházból.
Én maximálisan meg vagyok elégedve vele.
nagyon emberséges és szakmailag is kifogástalan

Kép

Kép
sajtine
 
 


Sziasztok Anyukák!

Szülés előtt nektek volt hasmenésetek?

Ilba (39+1)

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szia Ilba!
Neked is a Hetényi Gábor az orvosod? Nekem is. Szerintem is korrekt tisztességes és sokat segített hogy könnyü szülésem legyen.

Szia Veletek!
Én is csak ajánlani tudom a Hetényit. Ha másért nem akkor csak azért mert én neki köszönhetem a három gyerekemet.
Röviden a történet: 2001- ben kerültem hozzá. Ajánlással. Ciszták miatt kelett orvost váltanom. Mindeféle drasztikus hormonkezelés nélkül egyszerű gyenge fogamzásgátló+homeopátiás kezeléssel elmúltak a cisztáim. A gyógyszer abbahagyása után kb. 4 hónap múlva teherbe is estem 2002-ben. Mindig az történt velem amit mondott. Anyagilag is korrekt és lahet vele róla beszélni. Nem árul zsákbamacskát. Amire azt mondja annyi az később nem lesz drágább. Ha vátozik az ár mindig szól.
jbabák
 
 


Szia Jbabák!

Nem, nekem az orvosom Gajdos Edit, őt is csak ajánlani tudom mindenkinek.

Még mindig a hasmenés témánál vagyok. Olvastam, hogy van akinél a szülés hasmenéssel indul. Valaki volt így? Nekem majd 1 napja van, de nagyon, kb. 2 óránként rohanok wc-re, semmi nem marad meg bennem. Persze az is lehet, hogy elrontottam a gyomrom. Szerintetek?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba,
bár nekem a szülés előtt székrekedésem volt (aztán a babával együtt kijött Kép), én is úgy tudom, hogy a hasmenés már jelez valamit. Ha a gyomrod nem fáj, csak a hasad megy, akkor biztos nem gyomorrontás, szerintem ne menj túl messzire a kórházi csomagodtól!!! Kép
Amúgy hogy érzed magad? Minden oké? Aludni tudsz?

Veletek,
Gajdos Edit!!!!!!! Pontosan, ahogy írtad: közvetlen, emberséges és szakmailag is jó.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szia Gabi!

Köszi, amúgy jól vagyok, bár a ma éjszakám borzalmas volt, állandóan a wc-n ültem. Kép
No meg izgatott is voltam, vártam, hogy mikor érzek már mást is és kelljen indulni a kórházba. Szegény férjem is szinte ébren aludt, aztán a végén nem lett semmi.
Felhívtam a doktornőt, a szokásos sós vízben főtt krumplit, meg sok folyadékot mondott, holnap úgyis megyek hozzá, de mondta, hogy semmi baj, a baba ettől még jól van. És akár a szülés is beindulhat Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Drukkolok!!!!!!!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ilba,
nekem sem volt hasmenésem, de ény úgy tudom, hogy a szülés előtti csak egy rövidebb menet, nem tart ilyen hosszan.

Gabuska,
A refluxhoz nem értek, legalábbis babáknál (felnőtteknél sajnos igen), de azért nem ajánlják 4 hónapos kornál korábban alapesetben a hozzátápit, mert a korai hozzátáplálás nagyon megnöveli az azonnali vagy későbbi allergia kialakulásának a veszélyét. Tisztán anyatejes babánál meg a legjobb, pont ezért, megvárni a hat hónapot. Majd este szedek össze hozzátápis cikkeket a netről úgyis kell nekem máshoz is.
Az is igaz, hogy mi három hónaposan már ettünk mindenfélét, de azóta egyrészt fejlődött a táplálkozástudomány, másrészt elszaporodtak az allergiák.Kép Én már valami hat hetesen kaptam először gyümi leveket.

A turmixba a gyümölcsökhöz nem kell semmi, mert elég levesesek, a répához meg a főzőlevéből tettem, nekem nincs lefejve tej, és nem szeretnék főzés közben fejni.Kép

KépKép
connie
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szorsi 2012.08.14 13:11-kor.

Kép

Kép
szorsi
 
 


Gabuska,
bocs, hogy beleszólok, de olvastam, hogy problémád van a kifőzéssel.
Olvastam a kismama magazinban, hogy amikor kifőzöd a
cumit egy kávéskanál citromsavat (gyógyszertárban beszerezhető ) kell bele tenni a vízbe.
Tényleg olyan szépek lesznek a cumisüvegek. Pont ma próbáltam ki.
Mondjuk a szag ellen nem tudom mi a teendőKép

Kép

Kép
sajtine
 
 


Köszi, kipróbálom!Kép
Van valami fertőtlenítő folyadék is, de nem merem használni, nehogy rajtamaradjon a falán és belekerüljön a kajába. Hülyeség, de én nem a metrón félek, meg a liftben, hanem az ilyenektőlKép

Mizujs nálatok?

Még1× köszi!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska,
én is néztem ezeket a sterilizátorokat, de nem vettem, mert úgy gondolom nem egészséges.
Sem a mikros sem a sima sterilizátor.
A fertőtlenítő folyadék ( chicco ) sem lehet túl egészséges tele vegyi anyagokkal.
Én is maradtam a kifőzésnél.

amúgy minden rendben. Már 4-dik napja Zsófi átalussza az éjszakátKép

Kép

Kép
sajtine
 
 


Örülök, hogy jól vagytok!
Nálunk kb. 2 hete az a napirend, hogy éjfél körül elalszik, hajnalban eszünk egyet, 8-9 óráig visszaalaszik, akkor megint kaja, dél körül 2 óra alvás, aztán éjfélig fent van. Délután a séta alatt is alszik (vagy csak úgy csinálKép)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!
Köszi még egyszer a segítséget amit kaptam itt vagy levélben a homeopátiás kérdéseimre!
Nem sokat olvastam itt az én dokimról, de Dr Bábinszki Ágotát is nagyon merem ajánlani ha vki dokit keres. Én hallani sem akartam női dokiról, de őt ajánlotta egy orvosom és eddig mindenben elégedett vagyok vele. Persze, én még nem szültem.
És egy újabb kérdés,...ti melyik előadásra vinnétek el apukát a felkészítőn? Sajnos a párom annak ellenére, hogy mindegyikre szívesen eljönne nem tud a meló miatt Kép
N

Kép Kép
natasa1975
 
 


Natasa,

sztem a 2.-ra, a szülés történéseire hívd el. én sokat olvasgattam előre, de azon az előadáson volt 1-2 új dolog. apukáknak meg bizti sok az új infó. A filmre nem érdemes berángatni.
Orsi

Kép

Kép
szorsi
 
 


Szia Natasa!

Én is ajánlanám a 2. előadást, az a szülésről szól és az utolsó is jó szerintem, ott a babagondozásról van szó.

Én még egyben, ma voltam vizsgálaton, 1 ujjnyira vagyok kitágulva, minden rendben a fiammal, egyszerűen jó neki odabent. Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Natasa,
Sztem is ez a két előadás a legjobb (már apukáknak), a szülés történései és a babagondozás. Utóbbin a párom - aki automatikusan elalszik minden fél óránál hosszabb előadáson - végig figyelt, annyira érdekelte. A szülés történéseire sajna nenm jött, nem tudtam, hogy az olyan érdekes lesz.

KépKép
connie
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?