Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lanyok Kép

Cirbi, Renoca Kép
megkaptam Kiss Katalin valaszat. Tul. keppen nem irt szamomra uj dolgot,csak amit mar en is tudtam: a teruletileg illetekes Tegyeszhez kell fordulnunk. A Zala megyeihez. Ennyi. Kép
Hat akkor majd oda fordulunk, csak tudnam mikor es hogyan.
Bocs, most eleg kaposzta a fejem, fel oraja fejeztem be a fiziologia irasbelit, es mar rohanok is vissza orara Kép

puszi

Galuska

KépKép
galuska
 
 


Sziasztok!!!

Én most járok itt először.
Vicki vagyok és most várom, hogy megjöjjön az alkalmassági határozatunk.

Üdv. mindenkinek!!!!!!
vicki
 
 


Szia Vicki!

Én is új vagyok a csapatban, csak én már túl vagyok az örökbefogadáson. 16 hónapja hoztuk haza a ma már lassan 3 éves kisfiunkat.Kép
Mesélnél egy kicsit magatokról? Milyen korú babát szeretnétek, titkosan vagy nyíltan, mit tapasztaltatok a hivatal útvesztőiben? Kép

Kép
Kép
atan
 
 

 
 

Ildi! Kép Engem és érdekelne a táblázat, csak én még semmi érdemi információt nem tudok küldeni magunkról, mert még csak most adtuk be a papírjainkat. Azért megkaphatnám én is? Kép

Szia Vicki! Kép

Amneris Lenke tényleg gyönyörű. Én is szeretnék majd egyszer ilyet, csak most még nincs hova tenni. Kép De majd egyszer...

KépKép
jiny
 
 


Kedves Vicki!Kép
Örülünk, hogy idetaláltál, írj egy kicsit magadról.Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Sziasztok!

Kelimoni segítségével találtam ide hozzátok, köszönöm neki mégegyszer!!!!!

Annyit tudnék írni, hogy 7 éve szeretnénk babát, túlvagyunk 4 sikertelen lombikon és nemrég belevágtunk az örökbefogadásba. Pontosabban júniusban indítottuk el és eléggé ültek az ügyön mert a háziorvosom is le volt lassúlva, a Tegyesznél szabin volt sokáig a hölgy ezért csúszott minden. Most meg a gyámhivatal nem küldi a határozatot pedig már voltunk bennt azt mondták minden oké lassan postázzák a jogerős határozatot de eddig még nem kaptuk meg sajnos. Mindkét lehetőséget megpróbáljuk a nyílt és a titkosat is. A gólyahír egyesület októberi találkozóján résztvettünk és ott kaptunk jelentkezési lapot amit már visszaküldtünk csak a határozatra várunk. Hát röviden ennyi, nem akartalak untatni benneteket.

Sziasztok!!!!!!!!
vicki
 
 


Sziasztok!
Vicki, a határozatért be lehet ám menni személyesen isKépKépKép Akkor biztos, hogy a kezedben van. És nem lehet a postára hivatkozbi. És ha a fellebbezési jogotokról is lemondtok, még hamarabb megy.
Persze, nem az 1-2 napon múlikKép
Boszi
szuperboszi
 
 


Köszi Szuperboszi ezt nem tudtam. Akkor hívjam fel őket?? Lemondtunk a fellebezési jogunkról azzal nincs gond.

Vicki
vicki
 
 


Sziasztok!!!

Galuska!
Nagyon eltűntél ám! Már aggódtam, de ezek szerint "csak" tanulsz.
Hát, akkor hajrá azzal a jelentkezéssel!Kép

Vicki!
Üdv neked is!Kép

Ildi!
A táblázat engem is érdekel. A címem tarkriszti@gmail.com

Kelimoni!Kép

Veletek mi a helyzet???????????????????????????

Mi pedig ünnepélyesen bejelenthetjük, hogy ma feladtuk a gólyhírnek a papírjainkat!!! Kép
cirbi
cirbi
 
 


Sziasztok!
Vicki: Igen, hívd fel őket! Egyébként mi is anno júniusban kezdtük és október végén volt jogerős határozatunk. Szóval szerintem nem vagytok elkésve, bár akkor én is úgy éreztem, hogy biztos szórakoznak velünk, hogy így nem halad a dolog. De valóban, ahogy Szuperboszi is javasolta, nyaggatni kell őket.

Cirbi: Szívemből örülök!

Mera: Elfelejtettem Neked válaszolni. A múlt héten kérdezted, hogy találkoztunk-e 2 éve. Biztos nem, mert mi tavaly júniusban indultunk el ezen az úton. És egyetlen találkozón voltunk eddig, idén augusztusban Ráckevén (Bölcső). Mindig olyan vágyakozva olvasom a Fészek találkozókról a "híradást", de nekünk Bp. nagyon messze van (autópálya még nincs, de hamarosan) és a kora esti időpontok sem jók, mert a fürdetésre nem érnénk haza. Éppen ezért szorgalmaztam, mint ahogy a múlt héten írtam is a topicba, hogy ebben a megyében is elinduljon valami.
Szép délutánt mindenkinek! Hildus
Vendég
 


Az előbb próbálkoztam, mivel email cím váltás miatt a szerkentyű nem akart beengedni közétek, azaz nem fogadta el az aktiválási kódot.Kép

Szia mindenkinek és szia Vicki, ezek szerint jól adtam meg az útirányt! Kép

Azért tüntem el egy időre, mert próbálok visszaolvasni az özönvíztől, mert szeretnék mindenkit megismerni, amennyire csak lehet. Kép

Most írok egy kicsit magunkról, úgy láttam, ez is egy szokás itt. Kép

Tehát:
5 éve élek az én egyetlenemmel, és már 4 hónapja vagyunk házasok. A férjem pesti és pedig kazincbarcikai vagyok. Kezdetben Kazincbarcikán laktunk, aztán anyagi okoból költöztünk Pestre. Hát én írtóra nehezen szoktam meg, még mindig vannak problémáim és időnként erős honvágyam.

Biztos meglepő, de mi még az elején abbahagytuk a meddőségi eljárást, borzalmasan megterhelő volt mindkettőnk számára. A csendeske, nyugodt férjem kiborult a személytelen és embert nem kímélő eljárástól, én pedig ebben a helyzetben nem tudtam magam 100 %-an átadni a célnak.

Mivel egyébként is terveztünk örökbefogadást, hát inkább belevágtunk abba.

A férjem daruzik én pedig egy hajléktalan átmeneti szállón, nőkkel foglalkozom szociális munkásként. Az utóbbi időben bevállaltam egy - két várandós, hajléktalan kismamát, úgyhogy vannak "keresztgyerekeim". Így tudom milyen a mamás - szociális munkás vajúdás, a szülést nem vállaltam.

Ügyünk nem mozdult előre, baba a pocakban. Ma volna a nagy nap, tehát az életet adó mára van kiírva szülni. Úgyhogy a telefont mindenhová viszem magammal. Kép
Mantrázok eleget a babókának, hogy bújjon elő Kép

Kályha ( bocsi, elfelejtettem, hogy kié, és most valamiért nem tudok viszaolvasni :-/ - Én is szeretnék olyaaaaaaaaaaat! Jó meleg cserépkályha. Szeretett nagyimnak volt hasonló. Imádtam - meg a nagyit is.

Kizsó - gratulálok a lakáshoz. Nagyon nagy öröm, ha azt érezheti az ember, hogy a lakásából otthont varázsol. Sok erőt és kitartást ehhez.

Kedves Nikinozsó! Hát leesett! kicsit megkésve, de még időben.Kép
Szóval én is nagyon kíváncsi vagyok a filmre, ezek akkora eredmények, hogy az hihetetlen. Bármiről és bárkiről nem forgatnak filmet Kép
És elnézést azért, hogy nem tegeződöm. Egyszerűen nem megy. Nálam ez a mély tisztelet jele. és ez Önnek kijár. Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Köszike Lányok felhívtam őket de nem volt már bennt a hölgy, holnap újra megpróbálom.

Gratulálok azoknak akik már kaptak babát és megy a drukk minden várakozónak!!!!!!
vicki
 
 


Sziasztok Lányok! Szia Kelimoni!

Érdekes a tegeződés-magázódás kérdése...

Eszembe jutott erről a férjem: Õ még mindíg magázta az apukáját, egészen míg csak élt a Drága Papa. Kép
Így szokta meg, így adta meg neki a tiszteletet. Magázza máig a nagynénjét is, pedig tőlem már tegeződést kért ugyan az a néni. Örömmel veszi, ha ezzel közelebb érezhet magához.

A színházban meg - íratlan szabájt követve -mindannyian tegeződünk. Kép
Így adjuk meg a tiszteletet egymásnak - az összetartozás jele ez, hogy mindenki elfogadja és tiszteli egymást. (Meg is sértődne az, aki kimarad belőle - volt már rá példa! Hogy én mit kaptam a fejemre...!!!Kép )

Szóval kinek-kinek másban gyökerezhet, hogyan is szólítana valakit, hogy a tiszteletéről biztosítsa. Tényleg érdekes!
Mivel leginkább mégis a két érintetten múlik, így szerintem egyeztesd a nézetet Nikinozsoéval...Kép

Az én esetem Vele egyébként szintén érdekes:

Én Nikinozsót tegezem, hisz kedves topictárs, jóbarát. Kép Ez a minimum, ami - szerintem - kijár tőlem Neki is. Korábban nagy örömmel fel is hatalmazott erre Mindenkit Kép
De Gabikát - telefonban, személyesen - inkább magázom. Ez meg Neki jár ki, hisz topicon kívül a szememben pillantás alatt minősül át topictársból a Gólyahír Egyesület Elnökasszonyává! Kép

Észrevétlenül alakult ez így - mostmá' jó is, ahogy van...! Kép

Lányok! Ezt nézzétek! (Egy kolleganőm küldte, olyan aranyos!)

Kép

Pusza! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Szia Amneris!És a többiek!Kép

Ha Nikinozsóval kezdettől fogva tegeződtünk volna, talán menne a dolog. De nekem ő olyan, mint az anyukám, mindenki mamája. Hány összetört és törékeny szívet ápolgatott, ápolgat máig és még mennyit fog. Csodálom a türelmét és - lehet,hogy hihetetlen - de ha beszélek vele, teljesen megnyugszom. Előfordult ez ma is, pedig előtte majdnem robbantam a várakozás feszültségétől.
Tehát: nagyon hálás vagyok neki, amit másképpen nem tudok kifejezni. Kép

Szép álmokat mindenkinek!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Amneris! Kép
Én is csatlakoznék a többiekhez, tényleg gyönyörű lett a kályhátok! Mi is gondolkoztunk, hogy kandallót, vagy cserépkályhát kellene a nappaliba csináltatnunk, de ezek után az én szívem is jobban húz a cserépkályhához, és jobban fűt is.

Ildikó!
Köszönöm szépen a táblázatot, én is megkaptam. A kisfiadnak pedig nagyon boldog szülinapot kívánok!

Kizsó!
Kíváncsi vagyok Kingus első ovis napjára, biztosan még mindig az élményeit meséli, továbbítsd ám nekünkKép

Kelimoni!
Mi sem vágtunk bele a meddőségi kezelésbe, a "hagyományos" lombik nálunk szóba sem jöhetett, ezért inkább mi is úgy döntöttünk, hogy az örökbefogadást választjuk egyből, és kihagyjuk a hosszú orvosi beavatkozásokat.

Most olvasom, hogy bármelyik pillanatban megszülethet a babátok, imádkozok, hogy szép, egészséges baba legyen, és nagyon sok örömetek legyen benne. Elképzelem, ahogy minden telefoncsörgésnél Gabika hangját várod Kép, bárcsak mi is ott tartanánk.

Rvan

Kép
rvan
 
 


Sziasztok!

Jelentkezem, mert olyan sokan vártok, ez olyan jó érzés! Kép
Szóval, Kingus reggel simán bement az oviba. ezen nagyon nem is lepődtem meg, már jártunk ott, és a gyerekeket amúgy is nagyon szereti. Azt mondta, játszott a gyerekekkel, az udvaron hintázott (igaz Nikinozso?), csúszdázott, megette az ebédet, pedig tejbegríz volt. Itthon még egyszer sem ette meg. Na aztán jött a meglepetés. Megyek érte, és elkezd bőgni, hogy ő nem akar hazajönni ebéd után. Állítólag ő is kereste az ágyát, le akart feküdni. Úgyhogy kicsit rosszul esett, hogy minden gyerek csicseregve ment haza, az én lányom meg neki állt bőgni. Kép

Süni renoca, nálatok előfordult már ilyen?
Most egy kicsit bánatos vagyok, és már előre félek a holnapi haza jöveteltől!

Kelimoni: Nikinozsoval én is szeretek beszélgetni, engem is álltalában megnyugtat. Legalábbis mindig olyanokat mond, hogy kevésbé idegesítsem magam, olyanokat, amit hallani szeretnék. Hiába, ez egy anya dolga! Kép

Remélem holnap már vidámabb hírekkel jövök! Kép

Ildi ko: én is megkapom a táblázatot?

kizsó
 
 


Sziasztok!
Szeretnék figyelmetekbe ajánlani egy frissen megjelent könyvet (Magyar Könyvklub), Hegedűs Gabriella: Az örökbefogadás ajándéka.
Tudni fogjátok, miért.
Interjúkötet 15 családdal, akiknek már sikerült.
A húgom írta, aki szintén örökbefogadott egy pici babát 16 hónappal ezelőtt.
Nekem ma már sikerült megvennem egy Libri könyvesboltban.
Üdv
HKA
andi35
 
 


Sziasztok!
Szeretnék figyelmetekbe ajánlani egy frissen megjelent könyvet (Magyar Könyvklub), Hegedűs Gabriella: Az örökbefogadás ajándéka.
Tudni fogjátok, miért.
Interjúkötet 15 családdal, akiknek már sikerült.
A húgom írta, aki szintén örökbefogadott egy pici babát 16 hónappal ezelőtt.
Nekem ma már sikerült megvennem egy Libri könyvesboltban.
Üdv
HKA
andi35
 
 


Szép estét Nektek!

Kizsó: Hallottam ám, hogy élvezte Kingus az ovit! Kép De azért szeretnénk bővebb beszámolót is!!!! KépKépKép

Hildus: Köszi, hogy írtál a könyvről, a kiadó honlapján utána is fogok érdeklődni és azt hiszem, megveszem. Én is kapva kapok minden olyan iromány után, ami az örökbefogadással kapcsolatos. Esetleg meg tudnád írni nekem, hogy milyen kiadványaid vannak?

Di_ti: Biztos szép lehet a pelusozó! Magas vagy, vagy alacsony? Én nagyon alacsony vagyok, és mindkét gyereket a franciaágyunkon vagy a földön tettem/teszem tisztába, ülve Kép úgy olyan kényelmes- legalábbis nekünk.

Vicki: Üdvözöllek én is!

Jiny és Cirbi: Az e-mail címemre kell elküldenetek az alábbi adatokat:
Becenév
Név
Születési idő
1. alkalmassági határozat dátuma
1. gyermek neve
Születési ideje
Családba kerülésének időpontja
2. alkalmassági határozat dátuma
2. gyermek neve
Születési ideje
Családba kerülésének időpontja
3. alkalmassági határozat dátuma
3. gyermek neve
Születési ideje
Családba kerülésének időpontja
4. alkalmassági határozat dátuma
4. gyermek neve
Születési ideje
Családba kerülésének időpontja
Lakhely
E-mail cím
Honlap cím
MSN
Skype
Telefon
Megjegyzés

Ha elkülditek, beírom a táblázatba és ti is megkapjátok.

Vivienék ma bábszínházban voltak az óvodával. Igazából nem tudtam meg az előadásról túl sokat, mert ha kérdeztem, hogy mi volt, akkor csak annyit mond: "IÁÁÁ, IÁÁÁ, IÁÁÁ" - úgyhogy csacsi biztos volt benne Kép Kíváncsi vagyok, hogy az elkövetkezendő napokban fog-e róla mesélni, mert már gyakran előfordult, hogy nem azonnal, hanem pár nap késéssel kezdett valamit elmondani.
ildi_ko
 
 


Mindig elfelejtem: Köszönöm szépen Bálintnak írt jókívánságaitokat! Õ most már egy igazi, boldog, 1 éves baba! :D

Kizsó: Jaj, de jó, hogy jelentkeztél! Örülök, hogy minden jól ment az oviban! Az elején nekem is lekonyult fejjel jött haza Vivien, mert mire megszokta az ottlétet, már jönnie is kellett. De mára már ismeri a napirendet és tudja, hogy ebéd után megyek érte. És így már jó.

Andi35: Köszönjük az infót! Azt hiszem, mi nagyon szeretjük az efféle riportköteteket ;)
ildi_ko
 
 


Még annyit, hogy a Magyar Könyvklub lapján nem sikerült még megtalálnom a könyvet,
de a www.sunbooks.hu-n, amikor cím szerint kerestem, rajta van!
Andi
andi35
 
 


Kizso, mikor a lányom egyszer azt mondta a bölcsiben, hogy még nem jön haza, én is összezuhantam... pedig általában azon alkudozik reggel, hogy ne kelljen menniKép Ne keseredj el, inkább örülj, hogy jól érzi magát. Nem haza nem vágyik, hanem folytatni szeretné még a megkezdett játékotKép
Ildikó, ezekszerint nálatok is folyton szövegel a kislány? Kiscsikó alig tud felkelni reggel, tök morci (mint én) az ébresztés perceiben, és két perc múlva a bilin már csicsereg. Én még nem is látok az álmosságtól, ő meg vidáman dumcsizik. Szóval igazi bőbeszédű nőKép
mera
 
 


Vicki: Nem untattál bennünket, mi júliusban adtuk be a papirokat és a hétvégén lett meg a tanfolyam, tegnap meg feladtuk a jelentkezést a Gólyahírhez és még a határozat nem érkezett meg. De már tuti egyszer meg fog érkezni. Kép

Cirbi: Jupppiiijjjééé!Kép

Kizsó: Kép Szerintem nagyon jó, hogy nem kell fájó szívvel otthagynod az oviban, mert nem sír egyfolytában. Ez azt jelenti, hogy jól érzi magát ott a hasonló korúak között.Kép

Kelimoni: Megy ám a drukk!Kép

Ildikó: A komoly egy éves kisfiadnak sok boldogságot kívánok!Kép

Andi: Köszönjük.Kép

KépKép
ancsúr
 
 


Köszönöm a szíves fogadtatást mindenkinek.

Remélem előbb-utóbb mindenkit megismerhetek, egy kicsit sokan vagytok ezért bocsi ha butaságokat kérdezem. Például azt hogy mi is ez a táblázat?
vicki
 
 


A keresési feltételeknek 1 db termék felelt meg

ISBN: 9635492529
SZERZÕ: Hegedûs Gabriella
CÍM: Az örökbefogadás ajándéka
SOROZAT:
KIADÓ: Magyar Könyvklub Rt3
KATEGÓRIA: Egészség, életmód, pszichológia
FÜLSZÖVEG: Ajánljuk ezt a könyvet mindazoknak, akik az örökbefogadást fontolgatják, ajánljuk azoknak a családoknak, barátoknak, akik támaszt szeretnének nyújtani a környezetükben élõ örökbefogadás elõtt állóknak, ajánljuk azoknak a szülõknek, akik már örökbe fogadtak, és ajánljuk mindazoknak, akik kíváncsiak arra, hogy mi is valójában az örökbefogadás, milyen utat kell bejárni, míg végre azok a családok is megismerkedhetnek a gyermekvállalás- , nevelés boldogságával, akiknek az `igazi` gyermekáldás nem adatott meg. Ismerkedjenek meg könyvünk szereplõivel, akik nyíltan, õszintén mesélnek - örüljenek velük együtt az `ajándéknak`, aki nem más, mint az immár igazi családban élõ, boldog gyermek.
ÁR: 1290 Ft
andi35
 
 


Kedves várakozók!
Itt mindenki tegeződik, tehát én is.
Aki még nem tudja a "Gólyamesék" című könyvet is meg lehet rendelni, ami a nyílt örökbefogadásról szól, megtörtént esetekről.<!--attachment: G_lyamese_MEGRENDEL_-290537.doc*mime_msword.gif*application/msword*31.7**G%f3lyamese+MEGRENDEL%26Otilde%3b%2edoc --><center><pre>
Kép
Gólyamese MEGRENDELÕ.doc (31.7 k)</pre></center><!--/attachment-->
nikinozso
 
 


Sziasztok!
Oké, próbálok tegeződni, ha nem megy minden esetben, bocsi érte.Kép

Szóval: Köszönöm mindenkinek a drukkot, nagyon jól esik és sokat javít a lelki állapotomon. Tetőfokára hágott már az izgalom a baba miatt, így próbálom lekötni magam, elmentem ma vásárolni a picurnak néhány kis zoknit, harisnyát, bodyt. Mostmár extrán fel vagyunk szerelkezve.

Nikinozsó telefonált, hogy a pocaktulajdonos egyben, baba a pocakban, de van némi fájdalom már. Hátha...

Kizsó! örülök hogy téged is meg tud nyugtatni a mamid, lehet, hogy Nikinozsó azért olyan mamis nekem, mert az enyém 200 km-re van tőlem. És sokszor nagyon hiányzik. De ha meglesz a baba, hetekig itt lesz nálunk, aminek előre örülök.

Rvan! Lehet, hogy nem olvastad korábban, mi is a sor vége felé álltunk a várakozók között, egyetlen titka van annak, hogy az elejére kerültünk: roma babát is elfogadunk. Úgyhogy inkább gondold át, hátha Ti is eltudnátok fogadni és akkor nem kell éveket várni.
Ez csak rajtatok múlik! Kép

És most vasalom az ajándékba kapott használt babaholmikat. Mindenhol az szárad. Utálok vasalni, de ezeket akár éjszaka is. Olyan jó érzés. Közben beszélgetek a mi Tökmagunkkal, hogy milyen jó is lesz neki nálunk ezekben a szép ruhácskákban.

Átnéztem mindent: tele vagyunk kék babacuccokkal.Jelent ez valamit? Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Mera: Bizony, jó sokat beszél már a lánykám! Kép Eléggé sok probléma volt a beszédfejlődésével, de úgy néz ki, hogy hála Istennek, most már minden oké, csak lassabb volt a szokásosnál a fejlődés. Ja, és most már rajtunk kívül egyre többen értik, hogy mit mond. KépKépKép

Vicki: Ez a táblázat azért készült, hogy könnyebben be tudjuk azonosítani egymást, illetve hogy többet megtudhassunk egymásról. A kért adatokat feljebbi hozzászólásomban olvashatod.

Apropó! Nikinozsó vetette fel, hogy még azt is belevehetnénk a táblázatba, hogy ki hol, kinek a segítségével fogadott örökbe (pl. Gólyahír, TEGYESZ, Bölcső, Alfa). Mit szóltok hozzá? Ha mindenkinek tetszik az ötlet, akkor írjátok meg nekem, legyetek szívesek! Köszönöm.

Ma érkezett anyukám, itt lesz velünk pénteken, Vivien már nagyon be volt sózva emiatt. Tegnap este már sírdogált, hogy "nagyon hiányzik a nagyi" Kép Édes pofim!!!

Puszi Nektek!
ildi_ko
 
 


Kelimoni, jaj, de nehéz lehet, de tarts ki, nekem több éjszakán át voltak fájásaim, mire a szülésig jutottunk. Úgy se volt könnyebb elviselni! Kép Minden éjszaka abban a hitben fájni, hogy reggel már megyünk szülni - reggelre meg mindig elmúlt. Kérdezgettem én is a pocaklakót, hogy mire vár még - de ő biztos tudta, mikor jön el az ő ideje. Kép

Ildi, én épp egy Kata-magyar szótárt készítek karácsonyra Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Ildi ko!

Kapok én is táblázatot? Kép

kizsó
 
 


Szia Kizso!

Nem akarok butaságokat írni, de abban a levélben, amiben én megkaptam a táblázatot ott szerepelt, hogy ki mindenki még - rajta Kizso is, valami fibermailos címmel...
Talán Ildikó átlátja, hol lehet itt gubanc! Kép

Pusza! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Kizsó! Bizony, Neked is elküldtem a táblázatot!!! A következő címre ment a levél: fabom@fibermail.hu Elírtam volna valamit? Milyen volt Kinga második napja az oviban?

Jaj, képzeljétek, milyen öröm ért ma! Itt a babaneten volt a Fischer-Price-nak játéka. 0-3 éves korig vehettek részt benne a gyerekek, a legjobban sikerült fényképeket kellett beküldeni, és a zsűri által 75 legjobbnak ítélt Fischer-Price ajándékot nyer. Bálintról én is beküldtem képeket, és ma kaptam az értesítést, hogy több mint 5000 fotóból kiválasztották a nyertes 75-öt és Bálint is köztük van!!! KépKépKép Úgy örülök! Meg is nézhetitek a http://www.babanet.hu/fisher-price/ címen. A Nyertes képek almenüben, a 9. sorban a középső kép ő :D
ildi_ko
 
 


Sziasztok!
Kelimoni! Drukkolunk mi is! Jó lehet így előre gondolni a picikétekre. Azért így a várakozás is másKép
Kizsó! Én lánykám is nagyon bírta kezdetektől fogva az ovit. Később jött egy sírósabb korszak, de az is elmúlt.
Hildus! Tényleg hasonlít a Tamásra, nem tudom, írtam-e már, megkérdezték, arab-e a férjemKép
Ildikó! Megnéztem, gyönyörűség, gratulálunk!
Boszi
szuperboszi
 
 


Sziasztok!

Hát itt vagyok. Holnap jön már a kolléganőm. Meggyógyult. Imádom a gyerekeket, de nagyon elfáradtam. Tegnap 13 óra, ma 12 velük. Bár mosolygósan vagyok fáradtKép

Kizsó
Mozgó figurák ötlet:
http://www.gifplaatjes.nl/ 2 baloldali táblázat és
http://plaatjessite.mine.nu/nanda/ honlapon Animaties címszó alatt.

Próbálok kicsit képbe kerülni és jövök vissza.
süni_renóca
 
 


Nikonozso!
Még nem kaptuk meg az ígért csekket! Remélem, nem veszett el Postán! Nem sürgetni akarlak, csak érdeklődöm! Jó munkát!
Mindenkinek puszi: Rayo

Kép
rayo
 
 


Hát itt vagyok!

Ildikó
Kép
Kicsit megkésve nagyon boldog szülinapot kívánok Bálintkának! Gratulálok, a kép valóban nyertesKép!!! Köszönöm atáblázatotKép

Vicki
Én is sok szeretettel üdvözöllek, örülök, hogy jöttélKép.

Kelimoni
Jó vasalgatástKép! Veletek izgulok. Szorítok nagyonKép.

Kizsó
Kislányod reakciója teljesen normális, mindennapos.
Legyél büszke magadra!!!
Úgy nevelted kislányod, hogy önállóan is tudjon létezni és ne csak veled együtt. Életkorából adódik, hogy vágyódik az azonos korúak közé és jól érzi magát ott. Ha elindulnál, hogy "én megyek haza, te maradj nyugodtan" sírva szaladna utánad. Sajnos vannak olyan gyermekek, akiket anyukájuk nem rossz szándékból, hanem szeretetből annyira magukhoz "láncolnak", hogy talán sosem szokik be az óviba. Pár percre is nehéz elterelni figyelmüket arról, hogy mikor jön már anya. Az apán, anyán, mamán, papán kívül senki nem jó nekik, nem is érdekli más, ők a világ. Nagyon nehéz az ilyen gyerekekkel nekünk is. A legnagyobb baj azonban, hogy az ilyen gyerkőcök sem tudnak önfeletten játszani, gyakran csak áldogálnak a felnőttek mellett és feszültek. Örülök, hogy kislányod ilyen, örülj te is. Boldog felnőtt lesz!

Jó éjt mindenkinek!
RenócaKép
süni_renóca
 
 


Hahó Mindenki!

Vasalás kész. Kaptam 3 pólyahuzatot, két pólyabetétet. Ajánljátok a használatát?

Ildikó! Tündéri a pöttöm a 4 fogával!

Kizsó: Légy büszke magadra, hogy a kislányod jól érezte magát az oviban. Sajnos sok esetben a szülő nem tud elválni a gyermektől és az ő bizonytalansága és feszültsége miatt sirdogál az ovis a mami után. Általában csak pár percig tart. Ovónéniként eltöltött időszakom tapasztalatai ezt mutatják.

És most látom, Renóca is hasonlót írt.Kép

Szép álmokat mindenkinek!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Renóca, a mozgó figurák jól lekötik Katát, addig tudom olvasni, amiket írtatok Kép

Kelimoni, a pólyát mi csak a mózeskosár aljába téve használtuk, de javasolják a használatát "rendeltetésszerűen" is, mert a pici baba az anyaméhben megfogható határok között lakozik, és elveszve érzi magát születése után a nagy térben, a pólya pedig biztonságot nyújt neki. Persze a legjobban az öledben érzi majd jól magát Kép Egyébként mi hordókendőztünk, azt is nagyon szeretik a picik, olyan, mint a pociban.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Rayo!
Holnap feladom. Hogy vagytok?

Látod Kizsó, mások is azt mondják nagyon jól neveled a lányaidat, büszke vagyok Rád.
"Meglestem" az unokámat az óvoda udvarán, és magabiztosan mozog a gyerekek között, játszik velük, és hívja őket játszani, hogy "gyertek lányok!" (és mentek vele!) Jól érzi magát a gyerekek között, látszik hogy óvónő az anyja.
nikinozso
 
 


Sziasztok!
Kelimoni, 12 éve a csecsemős nővér éjszakára sapit és kesztyüt húzott a babákra, és jól bebugyolálta őket. "Egész éjjel" egy mukkanás nem volt, úgy aludtakKép A többieknél viszont megállás nélkül ordítottak.
Majd észreveszed, hogy a te pici lányod/fiad mit szeret jobban.
A milyeinknél még a jó öreg angolpólyát is használtuk, nem tudom, divat-e még.
Boldizsárnál ez kimaradt sajna, már egy kész 4 óránként evő, éjszakát átalvó, soha nem síró kis csomagocskát kaptunk.
Boszi
szuperboszi
 
 


Kép

Így repül hozzánk a mi kis bébikénk.

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Ez nagyon jó, mentettem isKép
szuperboszi
 
 


Sziasztok!

Ildi ko: szánom, bánom, de köszi a táblázatot, kétszer is megkaptam. A férjem most formatálta a gépet és elfelejtette beállítani a fibermailos címet. Bocsi! Kép
Gratula a fénykép pályázathoz! Mi nem nyertünk a Zsófival. Kép
Süni renóca: köszi a nyugtató szavaidat. Most már látom én is, a sírás tárgyát, de tegnap olyan váratlanul ért, hogy leblokkoltam. Köszi a mozgóképeket is, naggyon jók, már meg is néztem a töredékét! Kép

Kelimoni, Szuperboszi: nektek is köszi a biztatást! Kép

Nikinozso: Kép Kép Kép

Ma már nem volt gond a haza jövetellel, meglátott és indult is kifelé Kingus. Ma a fürdőkádban azt játszotta az üres habfürdős dobozokkal, hogy mennek ki az udvarra. Édi volt! Kép
Zsófi meg tett egy nagy "lépést": ma először kicsuszkált a szobából, kijött az előszobába négykézláb-hasoncsúszva. Õ is édi volt! Kép

kizsó
 
 


Az előbb lemaradtak a képek. Pótolom! Kép


Kép

Kép

kizsó
 
 


Lányok, azért nyugtassatok meg: ugye veletek is előfordul, hogy türelmetlenek vagytok a gyerekkel? Ma olyan sz.r napom volt, semmihez nem volt kedvem, mégis csinálni kellett, és néhányszor összevesztem Katával. Kiabáltam, "odébtettem" nem éppen finoman... (Egyszer még a fenekét is megpaskoltam, inkább csak játékból - csak épp elfelejtettem, hogy már nagylány és nincs rajta pelus Kép Kép). Persze minden ilyen kiborulás után azonnal kibékültünk, leguggolok hozzá, megölelem, és elmondom szép nyugodtan, hogy mi a bajom azzal, amit csinál. (Mindezt persze a kiborulás előtt is elmondtam neki néhányszor.) Nem telt feszültségben a nap, jókat beszélgettünk, játszottunk - most mégis olyan lelkiismeretfurdalásom van. Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!
Most írok elöször de már régóta olvasgatlak Benneteket. Néhányan talán a családinet lombikos topikjából ismerhettek.
Ahol tartunk: 4 inszemináció és 3 sikertelen ET után, kb. 2 hónapja jelentkeztünk be a budapesti Tegyeszhez, túl vagyunk a környezettanulmányon és egy pszichológussal való találkozáson, a következő másfél hét múlva lesz.
Szóval még eléggé az elején járunk a dolognak!

Ma sikerült megkapnom azt a filmet amiről Nikinozsó is írt (vágó vagyok), épp most néztem meg és ez adta a löketet, hogy írjak is Nektek. Nagyon érdekes, megható, felkavaró és nagyhatású film volt nekem egyszerre. És nagyon sok mindent megtudtam belőle amire eddig még nem is gondoltam igazán.
Azt pedig külön nagyra értékelem, hogy a szereplők mindkét oldalról arccal vállalták a forgatást! Le a kalappal, főleg a vérszerinti mama előtt!

Mindenkinek puszi Gitta

dakini
 
 


Kedves Dakini!
Nagyon örülök, hogy láttad a filmet, és hogy ilyen hatással volt rád. Mit gondolsz aki nem érintett az is így fog érezni, és megérti, hogy mit jelent a nyílt örökbefogadás?
nikinozso
 
 


Szia Dakini!
Üdv "minálunk" ! Már én is annyira kiváncsi lennék arra a filmre!!!!

Mindenkinek sok puszi,
Di_ti
di_ti
 
 


Szép jó reggelt!

Kizsó: Örülök, hogy megkaptad a táblázatot, azt viszont sajnálom, hogy nem nyertetek a Fischer-Price fotójátékán Kép A lányok pedig GYÖNYÖRÛEK!!! Mint ahogy azt a fenti két képen is láthattuk ;)
Ma reggel is szívesen ment Kingus oviba? Mettől meddig van ott? Vivien mostanában fél 8-kor indul itthonról és ebédkor megyünk érte, vagyis 1 óra körül érünk haza.

Gyezsu: Azt hiszem, egyikünk sem szent, legalábbis én nem vagyok az, az tuti. Elképzelhetetlen mértékben szeretem a gyerekeimet, de természetes, hogy időnként kihoznak a sodromból. Persze, életkorából adódóan inkább Vivien, a hisztieivel, a dacolásával, a "csakazértis-csakazértse" korszakával. De úgy gondolom, hogy a fegyelmezés révén is közelebb kerülünk egymáshoz, jobban megismerjük egymást, és hiszem azt, hogy megérti, ha megszidom, ha kikap, azt is őérte teszem. Viszont annak örülök, hogy Hozzád hasonlóan én is tudok bocsánatot kérni a gyerekeimtől, ha érzem, hogy én voltam a hibás a konfliktus kirobbanásában.

Dakini: Üdvözöllek én is közöttünk! Az a film engem is annnnyira érdekelne. MIkor kerül a nagyközönség elé???????????????????

kelimoni: Mi újság? Valami fejlemény? Kép

Nincs véletlenül köztetek olyan Kismama újság előfizető, aki nem akar vagy nem tud elmenni a november 19-ei babaruhabörzére és ezáltal feleslegessé vált az ajándék belépőjegye? Nekem szükségem volna egyre... Ha tudtok segíteni, előre is megköszönöm!
ildi_ko
 
 


Nikinozsó vetette fel, hogy még azt is belevehetnénk a táblázatba, hogy ki hol, kinek a segítségével fogadott örökbe (pl. Gólyahír, TEGYESZ, Bölcső, Alfa). Mit szóltok hozzá? Ha mindenkinek tetszik az ötlet, akkor írjátok meg nekem, legyetek szívesek! Köszönöm.

Köszönöm szépen a gratulációkat Bálint fényképével kapcsolatban! KépKépKép
ildi_ko
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?