Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Fabrika: Na igen, egész tegnap estig úgy volt, hogy L, de mégsem Kép Egy héttel csúszott, anyumhoz mentünk volna.

Mondiri: Majd elfelejti. Főzd, amit szeret. Kép

Megyek, téliesítem a kertet, amíg alszik a csaj...

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!

Tagnap Manka belázasodottKép Rohanás laborba pisivel, naná hogy este 6-tól rendel a dokink!
Szerencsére pisi neg., holnap még 1x megnézikKép Semmi más baj nincs "csak" lázas, remélem valami vírusKép
Na és persze 23-ig varrtam a manókat az oviban mártonnapraKép
Többet nem nyafogok, de most muszály voltKép

Mondiri!

Fent leírtak miatt nem jelentkeztünk játszózni, pedig ma is napsütéses idő voltKép
Szerintem is jó ha pihenteted a kaja témát. Semmi baja nem lesz, ha akár 1-2 hétig hidegen tartodKép Ha kell neki úgyis jelzi: kicsi de nem hüleKép

Oxi!

Hogyan kell téliesíteni a kertet? Nektek már olyan is van hogy KERT! Nálunk még csak építési terület vanKép

Fabri
fabrika
 
 


Fabri: A másik topicot teljesen hanyagolod?
Csak leveleket szedtem össze, meg a teraszt pakoltam le. Még a rózsatöveket kell majd lassan takarni, meg beszedni a kinti cserepes virágokat. Az idén én is örültem volna, ha nem kell kertészkedni a pici mellett, de jövőre már szebb lesz a dolog Kép
Remélem Manka csak ijesztget Kép Jobbulást neki, neked meg nyugodt éjszakát!

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Tegnap elég zsúfolt napom volt, itt voltak nővéremék, este meg elaludtam, nem tudtam már jönni.
Betti tegnap kidekorálta a kis pofiját Kép .
A bal szeme alatt ugye adott volt a piros pötty ( véraláfutás-szerű ), erre ráesett az arcára, jobb szeme alatt lett egy nagy piros folt. Rá fél órára megint megborult, erre a piros foltra kicentizve pont középre került egy kék púp is Kép .
Szóval gyönyörű lett a kis festett szeműm Kép .

De amúgy jól vagyunk Kép .
És már eszi a főtt kaját is, bár tegnap direkt kedvencet főztem Neki.

Oxi,
Akkor most hétvégén mentek útra Kép ?
Én is múlt héten "téliesítettem" a kertet, tegnap még leszedtük az almát is. Ez direkt olyan, hogy ha megcsípi a hideg, akkor lehet szüretelni Kép .
Még gerebléznem kéne, lehet, ma...

Fabri,
Ne szórakozz!!!! Ez nem nyafogás, és valahol azért vagyunk, hogy ezeket a dolgokat is megbeszéljük!
Még mindig lázas Manka??
De legalább pisije oké.
Játszóterezést pótoljuk, remélem, de Manka állapota most sokkal fontosabb!
Zorán jól van? Vele semmi?

Mennem kell, festett szemű gyümölcsöm kéri a kakaóját. Én meg még egy kávét...

Pusszantás!



Sziasztok.

1 kézzel nyomulok,mert a másikban horpaszt a csemete, tegnap jöttünk haza, eddig minden ok, a fürcsi kissé izgi volt, de majd belejövünk, amikor tudok jövök majd.

Ja és ügyi volt a kiscsaj, nem volt neház szülés szerintem, jo h olyan sokáig itthon vajudtam, éjjel 1/2 12-től amig irtam, igy 7-re beértünk a korházba és 9.05-kor megszületett a gyermek.
2720 g és 53 cm volt.

köszzi a jokivánságokat

Kép
hencsi
 
 


Ime a gyermek és apa tegnapKép

Kép

Kép
hencsi
 
 


Hencsi!

Nagy-nagy gratula a kis tüneményhez Kép !
Szerintem gyorsan megszültél, ugye nem is volt olyan nagyon vészes Kép ?
Fürdetésnél mi is álltunk felette az apjával első este tanácstalanul, de pikk-pakk bele fogsz jönni, majd meglátod!
Tejcsi?
Éjszakai alvás? Milyen volt az első itthoni?
Remélem, minnél sűrűbben be tudsz ugrani, tudósítani Kép .

Vigyázz Magatokra!



MóniKép

Szerintem sem volt hosszú szülés, főként ha azt nézem h a korházban csak 2 órát töltöttem...Kép
Valoban nem volt rossz, de ha eda nem lett volna azért a végén igencsak guvadt volna a szememKép

Tejem van, remélem marad is, fejni még nem fejtem, talán ma du sor kerül rá, 40-eket szopizik a kiscsaj, amugy alszik, néha nyekereg kicsit, de egy szavam sem lehet eddig...Kép
Éjjel majdnem pontosan 3 óránként keltünk, reggel kicsit gáz volt, de mindjárt ledőlök..Kép

Kép
hencsi
 
 


Pont ablakot pucolok ebben a szobában, nem ám azt hinni, hogy csak itt ücsörgök Kép !
Az bizti, hogy az EDA csodákra képes! Én is kaptam, vagyis én nem akartam, de a doki mondta, hogy ő nagyon ajánlja, mert hogy nagy a gyerek, és így jobb lesz. Így sem volt leányálom, de nagyon sokat segített, az biztos.
Azért jobb volt így, mint befeküdni, igaz Kép ?

Próbálj sokat pihizni, ha kell, feküdj egész nap a picivel, bár én ezt nem tudtam megcsinálni Kép .
Aztán majd az éjszakák is kialakulnak, ezt tényleg úgy tudod pótolni, hogy napközben egy-egy picit ledőlsz, ha nem is aludni, de pihizni egy kicsit.

Na lépek, mert várnak az ablakok Kép ...



Hencsi: Gratula a szépséghez! És ehhez a gyors szüléshez!
Az első itthoni fürcsi nekünk is érdekes volt, de aztán belejöttünk, mint kiskutya az ugatásba, most már ez a nap fénypontja Kép

Mondiri: Ablakpucolás Kép Innen multságos volt a lánykád dekorálási sztorija, de azért nem cserélnék, csak tudod, a legszebb öröm... Kép
Utazás a jövő hét végén, halasztódott a dolog, de nem is báno, az előző hosszúhétvégét mára heverte ki a csajom. Kép

Játszózzunk még, amíg lehet...

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Anyukák!

Lenne kérdésem , szóval az egyik dolog a csuklás, mindenki mást mond, van aki sszerint őket nem zavarja csak bennünket, ezzel azért nem értek egyet mert ha elkezdünk csuklani addig tuti nem alszunk el, mig el nem mulik....itatni szoktam humana bébivizzel vagy ha hajlando cicizni még akkor mellre, csak általában evés végén jön a csuklás és olyankor nem akar már cicizni....
Nektek van valami praktikátok?
A gyerekorvos kis citromlét mondott kiskanállal a szájába, de szerintem ez már elég elavult dolog....
A másik a kakilás.....csak tejcsit esszünk,néha ez a viz, de max 20 ml 1 nap, mi az elfogadott a napi kakiszámot illetően?? illetve a minőségét tekintve változhat??? Sárgának sárga mindig(ugy tudom az a jo), viszont mintha higulna fel...ma ugy kilőtt tisztábatevés közben, hogy majdnem eltalált:-)))
Ti is ugy tudjátok hogy ha csak anyatejet kap nem lehet hasfájos...?
A mai utsó pedig, hogy ugye a vigantol olajat csak ha már nem kizárolag anyatejes akkor kell kezdeni???

Ne haragudjatok, hogy ennyi kérdéssel zaklatlak, van még mit tanulnom...:-)

Kép
hencsi
 
 


Sziasztok!

Na, mi is megjöttünk a Nagyiéktól!

Először is hatalmas gratula Hencsiéknek a gyönyörű pici lánykához! Kép Örülök, hogy minden rendben ment! Lehet, hogy megint nem olvastam elég figyelmesen, de a nevét mintha nem írtad volna meg! Vagy titok?
Csuklás nálunk is volt az első pár hónapban, de nálunk valóban nem zavarta egyik gyereket sem, úgyhogy én hagytam magától elmúlni. Olyan nagyon sokáig nem tartott sosem, hogy aztán ne tudjon elaludni tőle.
Kaki: Az első hónapokban teljesen normális, akár minden tisztábatevéskor a kaki. Az állaga is főleg folyékony, néha krémszerűbb. Akkor van baj, ha az anyatejes baba széklete zöldessé, habossá, nyúlóssá és kifejezetten rossz szagúvá válik (amúgy az anyatejes kaki savanyú szagú normál esetben) A hasfájás viszont nem függ össze az anyatejjel, sőt én inkább úgy hallottam, hogy a tápszereseknek fáj kevésbé a pocijuk, mert ugye a tápi összetétele adott, az anyatejé meg folyton változik attól függően mit eszik, iszik az anyuka. Még az is számít pl, hogy mennyi tejet iszik az anya, mert az arra érzékeny babáknál még ez is okozhat hasfájást, nem csak a bab, káposzta stb… A mi gyerekorvosunk azt mondta, hogy ez a hasfájósság gyakorlatilag a bélrendszer éretlenségével függ össze. A beleknek is meg kell tanulniuk a működést, kinek könnyebben, kinek nehezebben megy. Szerinte azért nem kell az anyukáknak sanyargatni magukat, hogy gyakorlatilag krumplit krumplival enni, hogy tuti ne fájjon a gyerek hasa, hanem szépen óvatosan ki lehet kísérletezgetni egy-egy zöldséget, hogy mi a hatás. Nekem szerencsére egyik sem volt hasfájós, de barátnőim tapasztalata alapján az erre kapható szerek, mint Espumisan, Gripe Water hatásosak.
Vigantol: Az anyatejes babáknak is kell, a 9. életnaptól kezdve heti 5x1 csepp. Duplázni nem szabad, vagyis, ha kimarad egy nap, másnap nem szabad pótolni, mert túl lehet adagolni. Valószínű a K-vitaminnal kevered, amit két hetes kortól heti egyszer kell kapjon mindaddig, amíg csak és kizárólag anyatejet eszik.
Emlékszem amúgy én is pont így össze-vissza voltam kavarodva, mikor Boti született és a gyerekorvos elhadart mindent egyszuszra. Aztán csak belejöttem. Pár hét és már te is rutinos babás leszel Kép

Köszönöm szépen a Csongi-dicséreteket a tali után. A menyasszonynak való jelentkezéseket jegyzem, aztán majd meglátjuk mit szólnak a dologhoz huszonpár-év múlva Kép
Botondom is sármos fickó, de őt inkább azoknak ajánlom, akiknek bejönnek a mackós tipusok, mert mostanság igencsak kikerekedett. Kép (majd megint megkérem Apát segítsen valamikor képet feltenni róluk)

Monika! Igen, engem láthattál a piacon a múlt héten. De én is megyek ám, mint egy vak ló, nem nézek ám semerre. Sűrűn járok így, hogy szólnak az ismerősök, hogy simán elmegyek mellettük.
Szegény Betti Kép Ilyenkor mindig csak azon izgul az ember, hogy olyan sérülést ne okozzanak maguknak, ami maradandó heget gyárt az arcukon. Botinak is megvolt már az állólámpa talpától kezdve a bortartó éles sarkán át minden. A legemlékezetesebb az volt, mikor egyszer belebújt egy keskeny dobozba, kb vállig fért bele állva, a keze benne volt a dobozban és azt játszották az apjával, hogy eldől, az apja meg elkapja. Aztán Lajos elfordult egy pillanatra, de Boti ezt nem vette észre és dőlt.... A kezeit meg nem tudta kivenni már a dobozból, hogy meg tudjon támaszkodni, úgyhogy telibe pofára esett. Úgy kihasadt a szája, hogy ömlött belőle a vér. Még az apja pólója is csupa vér lett, ahogy felvette. De ez még nem volt elég, annyira behergelte magát, hogy a sírástól meg lehányta az apját. Így utólag elég muris az egész, de akkor megijedtünk, mert a sok vértől nem látszott, hogy hol és mekkora a seb, meg vannak-e a fogai stb…

Fabrika! Remélem Maja már teljesen jól van! Meglestem Zoránt is a profilodban. Nagyon helyes gyerek ő is. Hasonlítanak egymásra Majával. Kép

További kellemes hétvégét mindenkinek!

Üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Köszi MesketeKép

Kép
hencsi
 
 


Ja és a csemete neve Ajsa Csenge, szerintem már irtam, de lehet még nem....Kép

Kép
hencsi
 
 


Sziasztok!

Hencsi! Nagyon szép neve van a lánykának! Kép MOst már rémlik, hogy írtad, de még régebben. Az én eszem meg rövid Kép

Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Végre ideértem, már megint sűrű napom volt.

Hencsi,
Ciki, nem ciki, de én sem emlékeztem a babád nevére...viszont nagyon tetszik! Honnan szereztétek? Nem egy gyakori név Kép .
Csuklás nálunk is volt, szerintem ez minden picinél van. Én adtam egyszer citromlevet Bettynek, de nem jött be Neki Kép .
Úgyhogy olyankor általában egy korty tea ( Ti esetetekben víz ), és ettől elmúlt.
Kakilásnál osztom Meskete írását, még esetleg annyit, hogy az egy nap akár 6x-i kakis pelus ugyanúgy normális, mint a heti egy. Én hőmérőztem Bettyt, sőt, még hashajtót is vettem be, hogy ő tudjon kakilni Kép , erre jött a védőnő, és felvilágosított, hogy ez tök normális, mármint a heti egy kakilás. Meg a napi 6 is. Szóval ne ijedj meg, ha egy hétig semmi...Kép .

Oxi,
Játszózás Kép . Nekem jövőhétre eddig nincs semmi programom.

Meskete,
Kikerekedett Boti Kép .
Én is inkább Bettyre bízom, ki jön be Neki leginkább Kép . Na meg a fiúk szava is sokat nyom a latba...
Boti dőlése Kép . Hála az égnek, ilyen még nem volt nálunk, remélem, nem is lesz.
Bettinek is a piros pötty a szeme alatt a TV sarkától van, pedig már jó egy éve történt az eset. Állítólag idővel felszívódik.

Fabri,
Ugye nincs semmi gáz Mankával???

Mondi



Sziasztok,

Mindjárt 1 hetesek vagyunk.

Móni,
Köszi neked is a hozzászolást, a gyermek nevét az utonévtárbol vettük az indexről, a cél az volt h ne legyen ismert, de sajnos itt a babaneten 2 gyermeket is igy hivnak, ha megnézitek a fotoalbumos részt megtaláljátok....

Most megyek mert 1 kézzel nyomultam, nem alszunk....

Kép
hencsi
 
 


Jó reggelt!

Hencsi,
Azért nem olyan gyakori név szerintem Kép .
És ahogy néztem, van, aki "i"-vel írja.
Ugye már most milyen gyorsan telik az idő?
Észre sem veszed, és már egy éves lesz Kép Kép .

Mondi



Sziasztok Csajszik!

Nem vesztem ám el, csak kicsit sűrű napjaim voltakKép
Manka végre jól van, reggelre bepöttyösödött=3 napos lázKép Jól megrémített mindenkit,2x kellett pisit vinni a laborba, ami ugye nem egyszerű feladatKép A legjobb része a dolognak, hogy éjjel 2 óránként ébren van, tuti kis táskák vannak a szemem alattKép

No de most már jól vagyunk, készen játszózni, dumcsizni Kép

Hencsi!

Nagy-nagy gratula!!!!!!!!!!!!!
Gyönyörű a pici lány és tényleg nagyon ügyesen szültélKép A többiek már válaszoltak a kérdéseidreKép

Oxi!

Még a gép elé sem sikerált jutnomKép Tegnap már este 9-kor beájultam az ágyba, ilyen régen történt velemKép

Meskete!

Milyen volt a nagyiéknál? Sikerült valamicskét pihenni isKép
Boti sztoriKép

Mondiri!

Mond meg Bettinek soká lesz még farsangKép Komolyra fordítva gyógyulást a pofijának.

Fabri
fabrika
 
 


Sziasztok!

Ha nem jön ki végre Viki foga, álmon fogok halni.
Drukkolok magunknak, már a zapa is nagyon várja.

Ha aludtam jövök ám és megint aktívabb leszek.

Oxi

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Halihó!

IMÁDOM az ovitKép Nyugi van itthonKép Takarítottam, megfőztem, mosok! Manka pediglen szundizikKép
Ami a lényeg : Zorán boldogan masírozott be az ovibaKép

Oxi!

Vikkának drukk, csúnya-csúnya fogacskákKép

Mindenki: gyönyörű napsütés, kinek mikor lenne jó a héten a játszi?

Fabri
fabrika
 
 


Csütörtök? Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Nekünk minden de. jó, így lehet akár csüt. isKép
fabrika
 
 


Nekünk holnap torna, szerdán de doki kontroll, hogy olthatják-e már, így marad a csüt, ha mindenkinek az jó

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!

Fabri,
Örülök, hogy Mankánál végül kiderült, mi is a gond!
Jobban van már?
Zorán ovizása Kép .
Betti szeme javulóban, most épp sárgás-kékes-zöldes színekben virít Kép .

Oxi,
Gyors fogkibújást Nektek!
Tudtál éjjel pihizni?

Csütörtök elméletileg jó nekünk is Kép .

Na most hirtelen ennyi, magunkról majd később.
Mennem kell, mert én is takarításban vagyok.

Pussz Nektek!



Sziasztok!

Kinoz az aranyérKépKép
Kupozom meg kenem, de leginkább csak szintentartja....

A köldökünk mindjárt leesik, viszont megdöbbenve tapasztalom, hogy alatta ilyen sárgás-irosas váladék van, amit a hintőpor felsziv ugyan, de idöről idöre termelödik helyébe....valaki emlékszik, hogy meddig fog ez a dolog igy levedzeni???
Amig igy vagyunk ugye szintén nem szabad viz érje??? Nincs még ott összeforrva vagy mi lehet az a nedv??

Kép
hencsi
 
 


Hencsi: Jól látod a dolgot Kép Amíg nedvedzik, ne ázzon a köldök, de azért kicsit majd szabadabban lehet fürdetni. Nálunk a csonk leesése után még kb 2 hétig tartott, egyre kevésbé váladékozott.

Mondiri: Szerencsére igen, tépázott idegeinknek jót tett egy esti Panadol. Legalánn aludtunk egy pár órát.

És a kedvenceim:
Kép
Ugye, hogy ugye, hogy milyen szépek? (Na jó, a nagyobbik csak nekem Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Hencsi Kép ,
Csak Miattad, gyorsba!
Víz szerintem se érje addig a köldököt, amíg ez a nedvedzés el nem múlik.
Én már nem igazán emlékszem erre a dologra, de szerintem ez a normál, azért az ott szinte olyan, mint egy seb.
Ha leesik a csonk, és még utána is egy ideig van ez a nedvedzés, akkor éppen megmutathatod a dokitoknak. Tényleg, végül ki lett a gyerekorvosotok?
De szerintem ne izgulj, el fog múlni, egy pár nappal a köldökcsonk leesése után tutira.

Azért majd utána is nézd sűrűn a köldökét, nekünk nőtt oda egy kis vadhús-szerűség.
Nem volt gáz, a doktornő bekente valami löttyel ( már nem tudom, mi volt az ) és pikk-pakk leesett az is.

Na megyek fürdeni, holnap ígérem, bővebb leszek Kép !

Jó éjt!



Oxi!

Tieidek gyönyörűségesek, így együtt főlegKép Jól látom apának annyiKép

Hencsi!

Ne aggódj nekünk 3 hét után eset le a köldökcsonk és még utánna is vérzett, váladékozott 3-4 napig. Vízzel még óvatosan, de minden oké leszKép
fabrika
 
 


Hi Csajok!

Ma volt 1 kis éjszakai műszak is..Kép
Kacérkodom a gondolattal, hogy 20-25 percre kimegyünk az udvarra a gyermekkelKép Szerintetek??

öszi mindenkinek a választ, annyi mindent nem tudunk még, a száján lett 1 hólyag, este vettük észre, aztán felhomályositottak, h az a szopoholyag, el fog múlni...hát csajok mi jöhet még?Kép?KépKépKép

Kép
hencsi
 
 


Sziasztok!

Hencsi! Szerintem nyugodtan kimehettek 10-15 percre dél körül. Ma egyébként 15 fokot is mondanak, az meg egyáltalán nem hideg. Csongi februári és mi egy hetes korától a nyitott ablaknál levegőztettük, pedig kinnt fagyott. Aztán 3 hetesen kivittük rendesen sétálni egy háztömbnyit, aztán egyre többet és többet. MOst szerencsés, hogy még ilyen jó idő van. Mire bejön a zimankó már pont hozzászokik majd a friss levegőhöz Ajsa.
Éjszaka: Az éjszakák nálunk mindkét gyerekkel nagyon jól és gyorsan beálltak. Mármint, hogy gyorsan megtanulták, hogy éjjel alszunk. Szopni felkel a mai napig Csongi is, de tudja, ha sötét van, alvás. A kezdeti időkben még volt peluscsere, főleg, mert folyton kipisilt, akármilyen pelust adtam rá, de pár hónapos korától nem cserélünk pelust sem. Az első naptól kezdve teljes sötétségben alszunk, ha felkelt enni nem szóltam hozzá egy szót sem, csak megsimiztem, megpusziltam és cici a szájába. A peluscserét is zseblámpával, csendben csináltam, szinte félálomban volt. Előfordult, hogy nem akart visszaaludni szopi után, de akkor is magam mellé vettem és csendben maradtam. Előbb utóbb rájött, hogy nem foglalkozik vele senki. Anya itt szuszog mellettem, szóval gond nincs. És visszaaludt.
Aranyér: Nekem az első szülésemnél jött ki. Aztán valamelyest visszahúzódott, de másodjára már a terhesség vége felé jelentkezett. Én azt tapasztaltam, hogy a gyógynövényes kencék nem érnek túl sokat. Legalábbis nekem nem. Én rendes gyógyszertárban kapható kenőcsöt használtam, Hemorid-ot és az visszahúzta idővel. Az is volt pár hét szülés után, úgyhogy ne izgulj, még javulni fog. A védőnő viszont ajánlott egy dokit, Dunakeszin és Vácon is rendel, aki fagyasztásos módszerrel el tudja távolítani. Azért ajánlotta, mert neki is volt ilyen fagyasztása és teljesen helyrejött a dolog. Helyi érzéstelenítésben végzik, szóval nincs semmi altatás, vagdosás stb. Egy aranyeret 3 alkalmas kezeléssel tud rendbe rakni. Az első kezelés egyáltalán nem fájt neki, aztán a másik kettő már egy kicsit igen, de elviselhető volt. Viszont azt ajánlotta a Védőnő, hogy csak azután menjek, miután az összes tervezett szülésemen túl vagyok, mert valószínű ezentúl ez nekem mindig kijön majd a szülés alatt.

Oxi! Nagyon helyesek így együtt Kép Viki is milyen nagy lány már!

Tali: A csütörtök elvileg jó! Ugyanott ahol múltkor?

Üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Meskete kösziKép

3-at terveznék szülni, ezek szerint még odébb van az eltávolitás...Kép
Most sem alszunk, csak nézelődünk és persze csuklunk.....ilyenkor kéne vele foglalkoznom, vagy örüljek h elszorakozik...?

Kép
hencsi
 
 


Voltunk kinnKépKépKép

Kép
hencsi
 
 


Sziasztok!

Hencsi! Nagyon édes ez a Kismanó! Kép
POnt ilyen huzatú PP babakocsink volt Botival Kép

Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Gyorsan, mert mindjárt kaja van, volt ma a védőnő:

Ajsa szeme állitolag váladékozik(tényleg van némi sárga, de sztem inkább csipa), na mind1. kamillázni kell, gondolom azzal bajt nem csinálok.....
A bőre nagyon-nagyon száraz, majdnem az egész teste hámlik, igy aztmondta h fürdetés+törölközés után kenjem be a fürdetőkrémmel, mert abban van csukamáj olaj meg 1 csomo vitamin és egésszen amig olyan nem lesz, mint a mi bőrünk addig kell ezt folytatni....
Kell majd néznem olyat, h fürcsi előtti tiszta súly és utána 24 órát mérni h mennyiket eszik és annak meg kell lenni a testsuly 1/6-odának...hát sián megleesz, mert 70 és 100 közt szopizunk minden evéskor és legkésőbb 3 óránként van kajcsi, dezömmel 2,5 órát bir ki a gyermekKép)
Mondta a védőnő, hogy ez igy normális, mert a pici sulyu babák be akarják érni a nagyobb sulyuakat és gyakrabban és többet kajálnak.
Fejni nem nagyon tudok, illetve egyáltalán nem, valahogy ezen az aventen mintha nagyobb vákum kéne h keletkezzen h ki tudja szippantani a cuccot, ugyanakkor azt is mondták már tapasztaltabbak, hogy azért nem jön semmi, mert kiszopizza a cuccot a gyermek...ezt viszont Angi barátnőm megcáfolta, mert az aventtel neki sem jön semmi, viszont kézzel tud fejni még....én sajna nem tudok kézzel fejni...Kép
A köldöke váladékozik még a gyermeknek, minden tisztábatevéskor alkohol+hintőporozni kell, szerinte kicsit be van gyulladva, a csonk éjjel esett le....mondta h Õ még ilyen elkötést nem látott mert nem szokott ekkora lyuk lenni nekik, de szerinte biztos ebben a korháznban igy szokták.....

Hát ennyi, valaki kérdezte h melyik doki lett a befuto, az uj nőt választottuk, eddig egyszer találkoztunk....

Megyek, mert ömlik a tejem is, meg a gyerek is ébren.

Kép
hencsi
 
 


Sziasztok!
Akkor holnap játszó? Mert nekünk előtte még menni kell az új házigyermekdokinéninkhez bemutatkozni, de szeretnénk menni.
10kor a veresi vasútállomásnál? Vagy hol, mikor?
Vagy később, mert köd van?

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!

Játszó nekünk jó, lehet 10kor a vasútállomásonKép
Ki jön még?

Fabri
fabrika
 
 


Sziasztok!

Csongi ma nagyon korán kelt, lehet, hogy nem bírom vele kihúzni indulásig és bealszik, úgyhogy mi lehet, hogy csak később érünk oda.
Oxi, Fabri! Akkor Ti tutira mentek?
Monika, Kriszti? Merre vagytok?


Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Meskete!

Megyek, jövökKép Pelusért átugrok ígyis-úgyis Veresre, de csak 11,20-ig maradhatok.
fabrika
 
 


Nekem is be kell ugranom a CBA-ba, úgyhogy én is megyek így is úgy is! Csongi fél 9 óta alszik, remélem hamarosan felkel és el tudunk indulni! Ha nem érnénk oda 10-ig, akkor ne várjatok ránk, majd egyenesen a játszóra megyünk!

Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Most jöttünk meg Veresről! Fél 11-kor értünk a játszóhoz, de nem volt ott senki Kép Így nem maradtunk, mert azért elég hideg van kinnt. Hát sajnálom, hogy ma nem jött össze a tali, remélem legközelebb jobb lesz az idő is és nem is kerüljük el egymást!

Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Meske: Én felhívtam Fabrit, mert nagyon későn végeztünk a dokinál, akkor beszéltük meg, hogy köd is van, meg hideg is, és rajtunk kívül senki nem mondta biztosra, így szépen hazaballagtam a lánnyal, és Fabri is a játszóról.
Legközelebb talán nagyobb szerencsénk lesz! Kép

Oxi

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Meskete!

Bocsi, ezek szerint elkerültük egymástKép Ha tudom hogy ilyen korán jöttök várok még, kb.20-ig vártunk. Ekkor hívott Oxi. Meghát elég antiszoci hangulatban voltam, mert Zoránt sírva hagytam ott az oviban Kép Persze mire érte mentem nevetett és alig lehetett hazavonszolniKép
A termálfalunál lévő CBA-ba jársz? Ott is összefuthatunk shoppingolniKép A közelben az a kedvenc boltomKép

Mondiri!

Csak nem betegek vagytokKép

Hencsi!

Nagyon ügyi vagyKép Védőnéni kedves volt? Pici Ajsa tündéri, furi hogy enyimek is voltak ilyen aprókákKép Fejni egyik csimotámnál sem volt időm. Kialakult nálunk a kereslet-kínálat egyensúlya, ha kevesebb volt a tejcsi 2-ből ha több 1 ciciből szopizottKép Zorán 14 hó., Manka jelenleg még szopizik 10 hós, fejés nélkül elég a tejcsiKép

Oxi!

Jó pihizést, anyukádnak pedig jó babázástKép Most már olyan de olyan kiváncsi vagyok rátokKép Ha hazajöttetek sos talit rendezünkKép

Fabri
fabrika
 
 


Fabri: Szegény anyum megkapja az alligátorszerűen fogzó Vikit... háááát gonosz vagyok, hgy most megyünk, de ez van. Kép

Mindenkinek szép napokat, most csomagolok amíg alszik a Vikka (ha alszik). Ha tudok, este még felnézek, de már nem merek ígérni semmit.

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!

Élünk, megvagyunk, csak kedden meghalt a netünk Kép .
Ma sikerült helyre állítani...
Sajnálom, hogy lecsúsztam a tegnapi játszóról, de látom, nem is a tervek szerint sikerült Kép .
Tegnap mondjuk nem is értem volna rá, mert babáztam Kép egy 3 hós kiscsajra vigyáztam.
Hát ne tudjátok meg, olyan voltam, mint egy kezdő Kép .
De végül sikerült mindent jól csinálnom, hiába, kijöttem a gyakorlatból!

Oxi,
Képed nagyon aranyos Kép !
Hogy én miért nem tudok feltenni ide???
Jó pihit a hétvégére!

Hencsi,
Ti is nagyon szépek vagytok Kép !
Levegőzésre már válaszolt Meskete, csatlakozom hozzá!
Szemecskét figyeld, nehogy könnycsatorna-átmosás legyen Kép !
Nálunk is így kezdődött...
De nem akarlak ijesztgetni, én mindig csak ilyeneket írok Neked.
Fejés szerintem nem para, én próbálkoztam, de inkább abba hagytam, én sem tudtam fejni.

Fabri,
Köszi a hiányolást, mint írtam, megvagyunk, csak a net...

Mennem kell, Betti vergődik mellettem.



Mondiri: Szerencsére nem csak egy hétvége, hanem egész jövő héten ott leszünk Kép De köszi!

Sziasztok, legyetek rosszak, a dedek jók! Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Mondiri!

SOS segits!Kép

A gyermek ma nem aldt el a kocsiban ezért tesom kivette és a kezében altatta el, szerintem huzatot kaphatott, de most 5-től, miota felébredt eléggé váladékozik a szeme!
Mi a fenét csináljak? Kamillázom, de nemtom az mennyit ér.....ráadásul a férjem szerint szörcsög az orra is, nincs benne se takony, se szutyi, de tény h elég fura hangot hallat.....

Ha hétvégén beteg a gyerek a gyerekorvoshoz viszitek???

Kép
hencsi
 
 


Oxi,
Akkor jó jövőhetezést Kép , és siess vissza!

Hencsi,
Úgy látom, már elkéstem, de hátha...
Szerintem a hétvégén még kamillázd sűrűn pici lány szemét, és ha nem múlik, vagy hát ugye erősebben váladékozik, akkor hétfőn irány a doki Kép .
Először úgyis szemcseppet ír rá a doki, már ha valóban az, amire gondoltam.
Orrszörcsögésről nem tudom, mit írjak, szerintem mindkét esetben várj holnapig, vagy ha nem változik durván semmi, akkor hétfőig. És ha addig sem múlik, na akkor igen, doki.

Nekem ha Betti vacakolt valamit hétvégén ( hála az égnek, talán 3 alkalommal eddig ) előbb felhívtam telefonon a doktornőt, hogy ez van, és mit csináljak, vagy esetleg ki tud-e jönni hozzánk.
Egyszer viszont egyenest a Madarászba vittük Bettit, mert tudtam, mi lenne a doktornő "diagnózisa". Jól is döntöttünk, mert 3 napig ott tartottak minket Kép .
Szóval ezt nálunk az adott helyzet hozta.
De remélem, nem lesz ilyenre szükségetek egyhamar!!

Lépek, mert bealszok!

Jó éjt Nektek!



Sziasztok!
Mondiri, köszi. közben felhivtam a dokinőt, kamillával kell kimosni a trutyit és utána 2 óránként 1-1 csepp neomicn szemcsepp, holnaptól meg napi 5-ször kell cseppenteni....
Hétfőn telefonáljak megint, kijön majd megnézni.....

Kép
hencsi
 
 


Sziasztok!

Már megint csak pár percem van, de beugrottam Hencsi, meglesni, mi a helyzet Nálatok!
Gondoltam a szemcseppre, mi is ezzel kezdtük Kép .
Egy időre elmúlt, aztán ha jól emlékszem, rá két hétre kiújult megint, és akkor kellett mennünk könnycsatorna-átmosásra.
Erről nem írok még bővebben, mert ezerrel drukkolok, hogy a szemcsepp és a kamilla közreműködésével minnél gyorsabban elmúljon a váladékozás!
Sőt, még gyógypuszit is küldök pici Ajsa szemecskéjére Kép !

Este megpróbálok bővebben érkezni, de nem ígérek semmit, tiszta bolondokháza van nálunk...

Pusszanat!


Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?