Új privát üzeneted érkezett!

Be kell írnom, ez a 100. üzenetem! Jubilálok!! Kép
dadó
 
 


Szisztok!

Mára megint kevesebb folt rondítja a babapofit! Kép Kép Kép

Köszi Vacak! Akkor mi folyton tengerparton vagyunk! (Nem toom milyen!) Csak amikor szellőztetek, akkor megy le kevesebbre! De lehet rossz a műszer! Kép

Olvastam valahol, hogy 1200-t adnak a Dokinak...ezért érdekel...

Vok! Szerintem nem feltétlenül kell ez a páramérő (azt hiszem monnyuk max. 5000-ért vette a Párom)! Ez az Párocskám dilije! Kép

Pelus????
Hát az én csepp lányom (szerintem a jókislány kategóriába tartozik), de nem vállalnám be a pelusmosást! Ez lehet önzés... De nekem kényelmesebb az eldobható! Így is eleget vasalom az egyéb felhasználású pelust és a többi cuccot.... Még szerencse, hogy a Párom nem öltönyös, mert inget marha bénán vasalok! Kép

Egész jól ment ma nekem ez a balkezes-egykezes... Kép

Puszi, Jutka és Dóra
jatka
 
 


Jatka,
anyuék Baja mellett laknak, anyósék pedig Orosháza és Vásárhely között. Az azért durva, hogy 10 km-ről nem jön az anyósod. Kép Apa mindig dolgozik témában kezet foghatunk, az enyém is rengeteget melózik. Még én se tudom, hogy lesz majd.
Pelenka: én biztos eldobhatóst veszek, nem fogok mosni.
Gyerekorvos: van amelyik kijön és van amelyik nem. Barátnőméké nem jött csak 2*, pedig adott neki pénzt. Remélhetőleg a Tietek jó fej!
angi79
 
 

 
 

Kedves Pelenkában érdekelt lányok! Kép

No. Hogy én mit hallgattam 1 éve, amikor a lányom 2 éves lett a szüleimtől, hogy mikor veszed már le végleg róla, bezzeg te már 2 évesen éjjel-nappal szobatiszta voltál! Kép Kép
Az igazság az, hogy anno csak a textilpelus volt, amit aztán különböző vödrökben áztatgattak, mostak, aztán szárítottak, és vasaltak anyáink, nagyanyáink. Naná, hogy nekik sürgős volt, hogy a "büdös" gyerek minél hamarabb szobatiszta legyen! Meg ugye az a pelus nem volt gumírozott, kifolyt a cucc itt is ott is, kipirosodott a babapopsi, mivel nem volt hatásos a nedvszívás sem. Szóval ezért lettünk mi hamar bilizősek, és nem azért, mert anyival "okosabbak" és érettebbek voltunk. Tény, hogy a mai gyerekeknek és szüleiknek sokkal kényelmesebbek a papírpelusok, egyszerűen kezelhetőek, praktikusak. De ettől a gyerekek még nem "lustábbak".
Én 100%-ig papírpelus párti vagyok, és Dadónak igaza van abban, hogy aki környezetkímélés miatt szeretne inkább textilpelust használni, annak azért érdemes utánaszámolni, hogy a mosásra mennyi vizet és mosószert használ...

A bilire/WC-re szokás magától kell, hogy kialakuljon, ill. maga a visszatartás képessége a gyermek agyában kezd működni. Ez általánosságban 2 éves kor körül kezd kialakulni, persze eltérésekkel. Én elkezdtem a 2 éves lányomnál tavaly nyáron, hogy lehúztam róla a pelust jó meleg időben. Szépen lassan jelezte is a folyó üygek szükségességét, persze kisebb-nagyobb balesetek becsúsztak. csakhogy ezzel egy időben bizony egy nagyon komoly probléma jelentkezett: visszatartotta a kakit, ameddig csak tudta. Először 5-6 napon keresztül,később 2-3 napig, de borzasztóan szenvedett, és semmi nem segített rajta. Nem székrekedés volt, nem egyéb emésztési zavar, hanem az, hogy amíg a tudatánál volt, nem mert sem a pelusba, sem a bilibe, sem a WC-be kakilni. Minden egyes kakilás egy fél órás kínszenvedés volt számára, álmában. Hosszan sírt, jajgatott, és naygon fájt neki az egész. Borzasztó volt látni. Doki sem tudott semmilyen szerrel segíteni, és mondta, hogy a gátlás pszichés. Ez így ment 9 hónapig, majd egyszercsak, egyik napról a másikra feloldódott benne valami, és onnantól soha többé nem jelentkezett a probléma. Ma már tudom, hogy az egész az én hibám volt, nem szabadott volna az ő idejénél hamarabb levennem róla a pelenkát. Sosem fogom magamnak megbocsájtani ezt a hibát (persze én is a szüleim nyomása alatt voltam), de tanultam belőle, és a kisebbik gyerekemnél nem fogok semmit erőltetni. Fogja ő a dolgokat időben jelezni, ez biztos. Senki sem maradt pelusos 15 éves korára, nemde? Kép

Más. Páramérés. Vannak olyan ultrahangos párásító készülékek, amelyeknél be lehet állítani az optimális páratartalmat, és annyit párásít csak, amennyi a megadott mérték, amikor eléri, leáll. De persze ezek nem a legolcsóbb darabok.

Üdv.
V.
vacak
 
 


Jatka!
Nekem a szülés után akkora lógó pocakom maradt, hogy rá se tudtam nézni. A doki ajánlotta a haskötőt, és nagyon bevált. Azon kívül, hogy visszahúzódott a hasam, nagyon jó érzés felvenni. 7 hete szültem, és már csak a megmaradt 10 kilóval küzdök, de a hasam visszahúzódott. A haskötőt pedig még mindig használom, mert jó.
Tündéri a lány.

Vacak!
Ilyen manó találkozóról még nem hallottam, nagyon kedves a dokitól.
galoc
 
 


Helló Lányok!
Jatka!
Ugye mondtam, hogy múlni fognak a foltok? Az én anyum is 180 km-ről fog jönni, de inkább ne jöjjön.Majd Zoli vesz ki 2 hát szabadságot!
Vacak!
Én is a te "pártodhoz" tartozom. Azaz én is jobban kijövök az anyósommal, mint anyámmal. Hasonló okok:"mertugyeénmegmondtamezerszer..."

Ironram
Gratula a 6 cm-hez!!! És a 12. héthez is!!!
ÉN ma vagyok 33 hetes!!!!!!!!!!!Kép

Pelus ügyben
Én is az eldobhatósat fogom használni, de azért vettem textilt is 10 db-ot. De azt nem pelenka-célokra akarom használni!!!

MEGVETTÜK A BABAKOCSIT tegnap, BÉ BÉ GO. Teszek fel képet, jó? 58000 Ft-ról volt leárazva 28500 Ft-ra, mert tavalyi modell. De vadiúj, és gyönyörű! Teljesen beleestem!
KépKépKépKép

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Sziasztok! Kép

Hannablanka, nagyon szép kocsit vettetek! Kép És gratula a 33dik héthez! Hogy vagy/tok?

Vacak: Ez a visszatartja dolog ez azért ijesztően hangzik. Kép Olyan furi dolgokat tudnak néha csinálni a törpék. Van valami konkrét tipped, hogy hol lehet megnézni azt az ultrahangos párosítót?

Ironram: Ja, valami olyasmi. Anyu azt mesélte, hogy mire bölcsibe mentem, addigra szobatiszta voltam. Csodálkozott mindenki. De arra én is emlékszem,hogy hasznéltam a kisvécét és nagyon tetszett, mert otthon magas volt. Kép Majd rákérdezek anyunál a pontos időre, de azt tudom, hogy nagyon hamar ment. Bár, én elég hamar csináltam mindent. Beszéni, menni, szobatisztaság az mind megvolt egy éves korom körül. Nagyon korán feláltam. Még van is róla egy kép valahol. Kép Gondolom rohantam felnőni. :D Az átzoktatás nagyon hülye dolog volt, az biztos! Páromat a nagyszülők szoktatták át. Máig mind a két kezével scinálja a dolgokat. Kép Még írni is tud bal kézzel. Kép

Jó éjszakát!

Eszter 15+3

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Pelusügy...

Könyörgöm, képzeljétek el azt a féléves gyereket, aki szobatiszta. Még ülni alig tud, mászni talán, mondjuk feláll, de beszélni még nem tud. És akkor egy átlagos fejlődésű gyerekrl beszéltünk. Sőt. LEgalábbis a fiamra ez nagyjából állt, és ő elég gyors volt. Milyen szobatisztaság lehet ez???

Tehát ne erőltessük! Könyörgöm.

Egyébként a mai gyerekek azzal jelzik, hogy készek apelus elhagyására, hogy a kaki zavarja őket, ui. azt nemszívja fel apelus. Úgyhogy így sem jön el később.

Jó próblákozást.

egy papírpelusos.

Panni
uran
 
 


Uran!

Bocs, nem akartalak felzaklatni a dologgal! Írtam, hogy nem biztos az időpont. Rég beszéltem erről az anyuval. Azért nem hittem, hogy ez ekkora gondot okoz...

Eszter 15+4

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Vok!
Nyugi! Szerintem nem lett ez akkora gond, csak régen tényleg csináltak fura dolgokat a mai felfogás szerint. Legjobb példa begyulladt mellel nem szoptatni! Manapság a világból kifutna védőnő orvossal kézenfogva, ha valaki ilyet mondana! Pedig biztos van jónéhány, aki annak idején mondta is!
Okosodunk, okosodunk, itt csak ennyiről van szó! Szerintem.Kép

Hannablanka!
Tényleg szép kocsi!
33hét! Hjaj!! Nem baj, nemsokára már mi is ott tartunk!Kép Aztán még rá négy hét, és imádkozni fogok a szülésért!Kép Csakhogy nehogymánjó legyen!Kép

Galoc!
Hallottam én is ilyen haskötőkről, meg valami homokpárnától(?), ami visszanyomja a pocakot. Maga a hasfal nekem is visszament, főleg amikor rá háromnegyed évre elmentem lovagolni, akkor nagyon szépen helyreállt, csak a bőrliffentyűkön nem segített semmi. Most meg úgyis mindegy! Csak a másik oldal legyen most nyújtva a szimmetria kedvéért! Kép

Sziasztok!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Uran!
Azért nem akartam helyetted beszélni! Csak gondolom nem olyan nagy a gond, mint Vok gondolta!
Bocsi a bekottyért!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Eszter, Vok!

Nem gond, én nem haragszom senkire, és nem is vagyok annyira kiakadva, mint ahogyan az kinéz, csak egyszerűen elképzeltema féléves gyereket szobatisztán. És azokra az anyukákra gondoltam, akiket az anyósok, anyák ezzel terrorizálnak, és akik ezért megkattannak kb 1-1,5 évig, hogy az ővék miért nem, és akik utána hosszasan gyötrődnek a gyerek gátllásaival, amik ez a butaság miatt esetleg kialakultak.

Na ennyi, nem lényeg, mindenki úgy csinálja, ahogyan akarja, nekem Misi fiam, miakor eljött az ideje 2 napa alatt teljesen szobatiszta lett. lehet, hogy óriási kivétel, sőt biztos,hogy nagyon ügyes volt, de kár lett volna a mosási számlát az egekig növelni a sok összepeisilt, összekakilt ruhával, meg agyerek lelekivilágágt agyon csapni azzal, hogy valamit elvárok tőle, amit még nem tud.

Pusz
Panni
uran
 
 


Sziasztok Csajok!!!!!

Mára már még szebbek vagyunk!!!!!!!!!!!!!!!
Bizti drukkolásotok segített nekünk és azért javulunk ilyen szépen! KÖSZÖNJÜK!!!!!!

Angi! És milyen sűrűn látogatjátok a családot? Azért igen messze vannak... Nem toom gyerekdokit jót váalasztottunk-e, mert a helyettese sokkal aranyosabb volt... Csak Õ kórházban melózik, nem toom lehetne-e Õt választani... Monnyuk mi is adtunk pénzt Neki... De engem nem érdekel, ha hülyének néz is, ha nagyon parázok úgyis kihívom... Szerintem magától nem jönne... Kép Nem is baj, mert nem szeretem a váratlan vendégeket.... Kép

Galóc! Köszi a bókot! Nekem nem is akármennyire lóg... Monnyuk akkora pociból nem is csoda! (Szemét képnézegető... Nem took kicsinyíteni...)
Monnyuk én sosem voltam híres a lapos pociról... Kép De ez a lógás azért mókás... a csíkokról már nem is beszélve! Kép A kilókra nem panaszkodhatok... Most nem árulom el, mert nem akarlak piszkálni... Kép

Hannablanka! Hol vettétek ezt a csodajárgányt? Kép Azért is izgat, mert nincs még meg a kocsink és ha ráérne vmi csoda folytán hétvégén a Párom, akkor izibe be kéne szerezni! Úgy mennék már sétálni egyet a lánnyal! Kép Ez sportkocsis is vagy csak mózes?

Vacak! Köszi, hogy leírtad! Ilyet még nem is hallottam....

Panni! Remélem nincs semmi baj....... mostanában "feszültnek" érzem a hozzászólásaidat! Nem piszkálni akarlak!!!!!!!

Puszika, Dóra és Jutka

U.i.: Azért irigylem a pocakosokat! Kép Párom sem találja a helyét amikor megölel... Pedig már holnap 3 hete lesz, hogy megszületett Dorka!
jatka
 
 


Valóban elég furán hangzik ma ez a hat hónaposan szobatiszta dolog, főként, hogy a kislányom elmúlt 5 hónapos, nem nagyon tudom elképzelni, hogy levenném róla a pelust. De hát más időket élünk. Nekem a védőnő azt mondta azzal próbáljam megértetni a "mindentjobbantudó" nagyszülőkkel, hogy nagyot változotak a babakérdések azalatt a röpke 25-30 év alatt, ami eltetl mióta felneveltek bennünket, hogy például régen csak trabantok és ladák... voltak amik épp, hogy csak gurultak, ma meg már szervókormány, légzsák, ABS meg anyámtyúkja. Szóval ahogy a fekete-fehér tévéből színes picture is picture készülékek lettek, úgy fejlődtek a babagondozással kapcsolatos dolgok is. Az én anyukám mindehhez hozzáolvasott a mai kismamás könyveimből, és újságjaimból (magától!!!) és megértette.
Mindenesetre én is azt vallom, hogy nem kell erőltetni a szobatisztaság dolgot. Főként, hogy anyáink azt elefelejtik megemlíteni, hogy a nagy szobatisztaságra nevelésből milyen visszaesések lettek. A párom például miután egy évesen szobatisztaságra nevelték, rövid idő után újra elkezdett bepisilni, és öt éves lett mire újra el tudták hagyni a pelenkát. De nem ő az egyetlen példa a családban.

Egy kis segítséget szeretnék kérni nagyobb gyerkőcös anyukák! Több nálunk nagyobb, 8-9-10 hónapos baba is van a környezetünkben, hála az égnek egytől-egyig anyatejes babák. Úgy is tettek, ahogyan az új szellem diktálta, a babusok fél éves koráig nem adtak nekik semmit anyatejen kívül. A hozzátáplálás bevezetését mind megsínylették, van olyan, akinek a mai napig nem akar semmit elfogadni jó szívvel. Nem tudom, hogy ez attól lenne-e esetleg, hogy túl hosszú volt az idő, ami alatt már teljesen az anyatejet szokták meg, vagy csak pont ilyen "szerencsétlenül" alakult mindannyiuknál a helyzet. Miután Bianka babám már elmúlt 5 hónapos, és már jól meg vagyok ijedve, elkezdtünk leveket kóstolgatni. Bár tudom, tudom, az enzimek.... Na, mindegy túl vagyunk a répaleven, alma, illetve alma-sárgabarack leven, de iszonyúan nem ízlik neki semmi. Pedig olyan finomak, épp most iszogatom az alma-sárgabarack maradékát. :-) Megjegyzem, hogy a nyári kánikulában sem fogadott el folyadékpótlás gyanánt sem vizet, sem teát. Mi a véleményetek minderről? Esetleg tudnátok segíteni, hogy akinek voltak ilyen nehézségei, mi hozott megoldást?

Ja, egy kis érdekesség gyermekkorunkból.
Egy 1978-ból való csecsemő táplálási könyv iránymutatásai:
Levekre vonatkozóan:
Citrusfélék 2 hetes kortól
Alma 2 hetes kortól
Õszibarack 6 hetes kortól
Paradicsomlé 6 hetes kortól
Sárgarépalé 2 hetes kortól
Banán 2 hónapos kortól
Meggy 3 hónapos kortól
Ribizli, körte, szőlő 6 hónapos kortól
Eper, málna 1 éves kor után.
Főzelékek 2 hónapos kortól.....

Bocsánat a sok fecsegésért!
szinti
 
 


Ha kíváncsiak vagytok ki az a Bianka baba, a profilomban megismerhetitek! :-)
szinti
 
 


Szinti!

Hát ez a Bianka valami gyönyörű szép kislány. Gratulálok!

Hozzátáplálás ügyben nekünk hál istennek nem volt semmi problámánk. Marci 6 hónapig kizárólag anyatejes volt. Utánna kipróbáltunk szopi előtt egy kanálka almalevet persze vettem üveges bébiitalt mert egy kanálért nem áldoztam volna fel egy almát. Először rendesen ellfintorodott a manó aztán megszokta. Én a fözelékezést almás krumplival kezdtem. Egyrészt az almát már ismerte, magában a krumplit viszont nem ette meg, még anyatejesen sem. Akkor tettem bele az almát. Így egész szépen elfogadta. Persze itt sem rögtön az egész adaggal rontottunk a házba hanem 2-3 kanál majd egyre több. Szerintem a fokozatosság sokat számít és nem szabad erőltetni. Ha van tejed nincs semmi abban ha Pl. 7 hósan még mindig csak anyatejes. Ha úgy látod nagyon tiltakozik várj egy hetet aztán megint próbáld meg. Ha akkor sem ismét egy hét múlva. Nem kell rohanni sehova.

Persze nekem lehet szerencsém is volt mert 9 hónap után már nem volt elég a tejem és át kellet térni a tápira, dokinéni szerint ilyen korban már nem mindig fogadják el de Marci elsőre megitta pedig elég szar íze van megkostóltam.
Na jól elszaladt velem a billentyűzet bocsi.

Pusz Ildi

Kép
vildi
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszi az érdekllődést, egész jól vagyunk. Néha vannak menstruáció-szerű görcseim, de nem vészesen gyakran, és 3 napja nincs is. Sem pocakkeményedés.

Valaki nem tudja, hogy vizsgálják-e a Sztreptococus-baktériumot a Péterfyben a hüvelyi kenetből? (36. héten kell állítólag)
Pont ma olvastam erről. De nem pánikoltam be, csak fogalmam sincs róla.

Ironram
Én is szurkolok Nektek, (HAJRÁ!) és a 20. héttől repül az idő. Te ezt nem vetted észre? Gondolom Hagymácskánál még csak vánszorog! :-O
Nem felejtettem el még, amit ígértem!

Szinti
Nem tudtam megnézni Biankát, nem akarta beadni a profilodat a gép! :-(
De pótolom,jó?

Jatka
Majd megtalálja a párod, hogy hogy kell megölelni. Az enyém meg azt szokta elfelejteni néha, ha alszik, hogy baba van a pocimban, és magához akar szorítani.
A kocsit elég messze vettük. Nincs benne külön mózeskosár, vagyis nem kivehető. A háttámlája vízszintesig dönthető, 3 fokozata van. Sportkocsivá alakítható. Előre kaptunk téli lábvédőt (sötétkék), tavaszra, nyárra is egyet (kockás), és 2 fajta karfát, vagy hogy hívják azt az elől lévő részt. Kaptunk hozzá esővédőt is. Belül van biztonsági öv, alul van tárolója. A tolókar mindkét irányban működik. Rengeteg van még, kisebbek, és nagyobbak is.
BabadISZKONT a "bolt" neve, de igazából egy panellakásban van. A cím: 1181 Havanna út 50. I.em. 4.
Tehát ne ijedjetek meg, ha a paneldzsungel kellős közepén találjátok magatokat. A kapucsengőn valami kft szerepel, de meg van jelölve!
Van honlapjuk is, www.babadiszkont.hu
Ha itt nem találjátok, keress rá a Google-ban a babakocsi szóra, nekem a 3-4. találatra adta ki a Babadiszkontot.
Remélem sikerül kocsit vennetek, és nem túl drágán! Kép

Most megyek, majd még jövök!

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Próbáltam olyan nagyon mosolygós smile-t csinálni, meg nagyon szomorút, de nem megy. Hogy kell? Én csak ezt tudom: Kép Kép

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Szasztok!

Panni, megnyugodtam. Kicsit megijedtem elsőre...

Aztán ma megkérdeztem anyut. Bölcsit váltottunk és a második bölcsinél voltam már szobatiszta. Csak ez az apró mozzanat maradt ki. Szóval kb 1 évesen voltam úgy szobatiszta, hogy csak néha pisiltem be éjjel. Kép Így már nem is hanzik olyan lehetetlenül. Kép))

Van még egy dilemmám (jó, hogy még csak a 15dik hétnél tartok. Kép) és ígérem többet nem nyaggatlak benneteket ilyenekkel!!!

Szerintetek melyik a jobb a rendes kengurus babahordozó, vagy az a kendős-megkötős verzió? Én a kendőstől kicsit óckodom és sajna még nem tudtam kendős anyukával beszélni.

Mikor vettétel meg a szoptatós melltartót?

Haskötő: A barátnőmnek van és hordta rendesen. Neki nagyon jól esett.

Hannablanka: Örülök, hogy jól vagytok! Kép Kép

Puszi mindenkinek:
Eszter 15+4

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Szia Eszter!

Én az az igazság, hogy nem is gondolkodtam még sem kendőn, sem kengurun. A barátnőmnek most 6 hónapos a kislánya, és ő pl. kengurut vett neki. Azt mondta, hogy valahogy biztonságosabbnak tartja.

A szopis melltartót kb. 2 hete vettük meg az Auchanban (1 db-ot), mert nem tudtam, hogy milyen méretet vegyek. Aztán akkorát vettem, ami most kell, számozás szerint. Körben jó, viszont a cici része nagyon nagy. De megnyugtattak, hogy az a lényeg, hogy körben jó legyen, a cici meg belenő!!! Kép Kép Kép

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Sziasztok!

Panni!
Akkor jó!
Reméltem én is, hogy csak harapósnak tűnik az üzi, de nem az!Kép
Jól vagytok?

Hannablanka!
Valóban könnyebb majd, ha már érzem a mozgásokat (bár akármilyen hihetetlen, naggyon ritkán most is be tudom azonosítani lurkót, ha épp pihizek), de Olivér mellett, már most is repül az idő. Előbb reggeliztünk, most meg már jön a fürdés és már alszik is. Csend béke nyugalom és megint reggel van!Kép
Az jó, ha te nem felejtetted el, mert én igen. Mit is?

Szinti!
Ez mindenkinél más, alapvetően talán az a legjobb, ha kísérletezel rendszeres, nem túl közeli időpontokban, de alkalmazkodsz ahhoz, amit csemete igényel. Ugyanúgy ki fog alakulni mint korábban a szopi, egyszercsak rendszer lesz benne.
Nekem négy és fél hónap körül el kellett kezdenem a kísérletezést, mert két hónappal később nyelvvizsgám volt, ahol az írásbelibe bizony beleesett egy szopiidő. Önzésből, hogy ne tocsogjak a vizsgán és mert a lefejt melegített tejet egyébként sem szívlelte gyermekem. De tény, az első nyomósabb érv volt.
Első pár alkalommal Olivér arca is összeugrott az íztől, de nagyon hamar megkedvelte a répát és a sütőtököt is. Felváltva főzőcskéztem és konzerveztem, mert nem nagyon tudtam eldönteni melyik a jobb, mivel a biopiac nekem kicsit messzi így még drágább lett volna. Annyira meg nem hiszek benne. Kishazánkaban még azt hiszem nagyobb a csalás kultúrája, mint a felelős termelésé. Profit, profit, profit. Szerintem.
Másodjára már nem lesz olyan sűrgős a vizsga, így szeretném addig, ameddig lehet tejen tartani Hagymácskát, de majd alakul. Kép
Nagyon szép babád van!!!

Vok!
Dilemmáz nyugodtan. Abból kevesebb úgysem lesz a hetek számának növekedésével sem!Kép
Első hónapokban szerintem a sima fekvő babakocsinál nincs jobb. Léteznek olyan kenguruk, amiket inkább nyakbaakasztós kisasztalnak hívnék, de szerintem ránézésre rém kényelmetlen, de nem használtam. Hátmerevítős kengurunk van, a harmadik hónapban már használgattuk kirándulásokon, de visszagondolva ráértem volna még azzal is.
Kendőről nem sokat tudok, bár most a szopipárnával kaptunk kettőt, így kipróbálhatjuk. Olivérnek (mint minden újdonság) nagyon tetszik, rövid távú utazásra pedig azt hiszem nekem is kényelmesebb lesz, mert a mégoly könnyű esernyőkocsink is gyermekkel nehéz lesz lassan ahhoz, hogy feltegyem és levegyem a hévről. Bár tény, időnként van aki segít, de jobban járok, ha nem erre apellálok.
Hagymácskával valószínűleg ki fogom próbálni, így a picikkel kapcsolatban akkor nyilatkoznék a kendőről!Kép
Szoptatós melltartó szerintem ráér az utolsó pár héten, ha addig van olyan, ami kényelmes. Bár sokszor hallottam, hogy mérte ügyben tutira akkor mehetsz, ha már megvolt a tejbelövelés és ténylegesen elkezdted a szoptatást.
melltartóbetét ügyben pedig szerintem kellemesebb a mosható, de ki is kell hipózni, mert a sima 40fokos mosás nem tökéletes, és merevvé válhat az anyaga. Bár ezt nem kérdezted, de írom!Kép

Jatka!
Szépen lassan újra össze kell szoknotok minden téren, hiszen elég jelentős változás állt be nálatok, mégha mégoly aprónak is tűnik!Kép
De látom legalább egyre kevésbé pöttyös! Csak így tovább!

Szépet jót mindenkinek!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Azt hiszem ma az én billentyűzetem viszi a pálmát!Kép

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Ironram
A diétás étrendet leírni!- ezt nem felejtettem el, Te meg igen!!! Kép Pedig általában aki megígéri, az felejti el, aki kéri, az nem. Nálunk meg fordítva történt! Kép

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Kendőtől én is óckodtam, egyrészt a biztonság miatt, másrészt úgy gondoltam, kenguruban jobb a baba tartása is, bár ez csak a véleményem anélkül, hogy valaha is kipróbáltam volna a kendőt. Mi kengurut vettünk, 3 hónapos volt Bianka, beletettem és imádja azóta is. Ráfekszik a mellkasomra, nézelődik, és hallgatja a szívdobogásom, pont, mint a pocakban. Kép
Haskötő szuper.
Szoptatós melltartót én vettem egyet szülés előtt, és után. Amit szülés után vettem, élesben Kép az jobb. De a lényeg tényleg annyi, hogy a kosara legyen jó nagy Kép.
szinti
 
 


Szinti!
A kislányomat én is 6 hónapos koráig csak szoptattam, majd elkezdtem a hozzátáplálást. Itt a fórumon megvan még a nyoma, valamikor tavasszal írtam be kétségbeesetten, amikor már mindent és mindenféle formában megpróbáltam bevetni, hogy csak 1 kanálnál vagy cseppnél többet elfogadjon valamiből. De nem. Kaptam sokféle tanácsot, de persze minden gyerek más. Én teljes pánikban voltam, mert a nagyobbik lányomnál nem volt sosem semmiféle etetési probléma, így tök tapasztalatlan voltam a témában.
A kicsi tehát kb. 6-8 hétig még nem akart semmit megenni, ami más volt, mint az anyatej. Kiköpte, visszaprüszkölte a képembe, jól a tudtomra adta, hogy ez mind "sz@r". Kép Most nevetek már rajta, de akkor vacak élmény volt. Majd egyszercsak egyik napról a másikra elkezdett mindent elfogadni, amit addig nem. Na nem nagy mennyiségeket, de már láthatóan ízlett neki, és nem tolta ki egyből a szájából.
Az én meglátásom ennek fényében: nem tudod erőltetni. Meg kell várni, amíg megtetszenek neki az új ízek. Lehet, hogy egyből fogja enni majd, lehet, hogy hosszú hetekig kell még várni rá. Kóstoltasd, és várd a visszajelzéseket a babádtól!
Azért annyit még zárójelben: a kislányom azóta sem egy bélpoklos, és nagy nagy türelem kell mellé az etetési időben, de nem kéne csodálkoznom, állítólag én is ilyen voltam. Kép
Üdv.
V.
vacak
 
 


Jatka!

A feszültség, ha érezni rajtam ilyesmit, nem nektek szól,hanem a fáradtságnak. nem alszunk túl sokat, és én utálom az őszt, még ha ily szép is, mint mostanában. Bocsi, mindenkitől...

Szinti!

Én csak ellenpélda tudok lenni. Misi fiam 6 hónapos koráig csak szopott, és a hozzátápinál abszolulte semmi gond nem volt. GYönyörűen elfogadott mindent. Imádta a legtöbb kaját, nem volt, olyan amit nem evett volna meg. A titka csak annyi, hoy amiko rélhes, akkor kell kínálni, ha az a cél, hogy lassan leááljon atejről. mert ha szopi után próblája az emebr lánya, akkor már nem fog neki kellenei. Ja és türelem. Ha nem megy, nemkell erőltetni, néény nap kimaradhat...

Hannblanka!

Nézik a streptococcust. Kenetből...

Vok!

Szoptatós melltartó: metroban kapható a dorina nevű márka, szerintam nagyon jó.

Ironram!

Jól vagyunk, kicsi tfáradtan, de minden ok. Köszi a kérdést, majd ha lesz humorom, akkor többet is írok.

Pusz midenkinek

Panni
uran
 
 


Úgy látom csak a rosszabb példák jutottak nekem a környezetemből hozzátáplálás ügyben, örülök, hogy pozitív élményeket is olvasok tőletek! Igen, várok mindig néhány napot egy-egy új íz után, de most szerintem lesz egy hét is, nem sietünk, nem hajt a tatár. Szerencsére. Arra gondoltam pont, hogy lehet, hogy még nem érett meg az új ízekre. Erőltetni főként nem akarom, többet ártanék vele, mint használnék, még van türelmem bőven, csak nem fog élete végéig anyatejen élni. Kép Köszönöm a biztatásokat!
Ja és köszönjük a dícséretet! Kép
szinti
 
 


Sziasztok!

Ezt a képet akartam tegnap feltenni,de nem sikerült...
Ezzel a szöveggel, hogy nem is csoda, hogy lógok ekkora poci után:
Kép

Csíkokat nem kinevetni! 5 kg-t híztam összvissz., de azt 1,5-2 hónap alatt! Kép

Most ez a kedvenc képem:
Kép

Olyan kis idióta rajta a Manó! Kép

Remélem most már működni fog a képnézegetőnk....

A háromhetes szülinapunkra már szépnek mondható a pofikánk is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szinti!
Bianka babához én is csak gratulálni tudok! Tündéri! Kép

Hannablanka!
Tényleg jó a kocsi! Ez a honlap a Lehel u-ban lévő boltról szól... Van Nekik üzletük a XVIII.-ban is? Monnyuk nekem utóbbi jobb volna! Smile-t én sem took másmilyentet csinálni... Kép Csak nem a Kismama újságban olvastad a cikket a baktériumról? Kép

Vok!
A kendőt egy másik topikban nagyon dicsérték a Kismamák... Sok Babóca benne nyugszik meg a legjobban... Még nekem is kedvet csináltak hozzá... De még nem döntöttem el, hogy mit szeretnék! Egyelőre KOCSIT! Kép Persze, ha Párom is azt szeretné és elvisz... Kép Kéne má az a jogsi... Kép Én vettem előre is egy melltartót, de a kosár tényleg kevés lett... Úgyhogy hozott Párom utólag! Kép Még jó, hogy nem volt drága! Kép

Panni!
Egyszerre írhattunk, csak én lassabb vagyok... A fáradtság sem a legjobb dolog (Beszél a fő tapasztalt! Kép ), de legalább nincs nagy baj! Pfú! Megnyugodtam kicsit! És Tikkkkteket nem lehet megkukkintani?

Ironram!
Én csak képekkel toom ma felvenni a versenyt! A billentyűvel nem! Így is teljesen belefeledkeztem itt az írás/olvasásba, úgyhogy oda égettem a tejet... Tejbepapit volt ehetnékem... Egyértelmű, hogy miután korlátozni kell a szopi miatt a tejfogyasztásomat, akkor kívánom a legtöbb tejet! Eszméletlen!

Symbaba márkáról tudtok vmit?

Puszika, Dóri és Jutka
(ide kell a Lányomat is írni, mert félidőig itt volt velem a gépnél! Kép )
jatka
 
 


Jatka
Nem nevettem ki a csíkjaidat, nem is látszik. Én is csak most kezdtem el "nőni" látványosan. Szerintem napról-napra nagyobb a hasam. Még egyenlőre nem híztam a versenysúlyomhoz képest, de még van 7 hetem. Tündéri a pici lány!!! És boldog 3 hetes szülinapot neki!!!Kép
Én nem tudok Lehel utcai boltról, úgyhogy szerintem nem egy a kettő! Keress rá Googleban!
Tényleg a Kismamában olvastam a cikket a sztreptoról. A mai olvasási termésem: a novemberi Kismama, Babamagazin, Anyák lapja. Pedig azt hittem, elleszek velük egy pár napot. Kép


Uran
Köszi az infót!!! Kép Én is így gondoltam, elég alapos kórháznak tűnik. De azért inkább megkérdeztem!

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Sziasztok!

Panni!
Emlékeim alapján elképzelem, mennyire vagy fáradt, bár azt hiszem még hozzá kell tennem! Na de majd úgy hét hónap múlva, magam is megtudom, milyen is a "magyarok istene"! Kép
Szerintem azért ha cérnád van írj humor nélkül, jobb mint a semmi!Kép
Addig is küldök neked virtuális pihi időt!Kép

Jatka!
Ez igen! Ez mán aztán dőfi! Tényleg tekintélyes pocak!
A csíkokon kismamis helyeken szerintem senki nem röhög, főleg, hogy a tieid egészen szolidak egyes társukhoz képest!

Hannablanka!
ha semmit nem híztál, akkor a kuoacból Te kevesebb lettél! Jajj! HOgy csinálod?
A feledékenység nálam sajnos sokszor produkált már ilyen fordított helyzetet! Sokszor kerekedett már el a szemem, hogy ez mi? És én kértem?
Leginkább egy tik eszével és memóriájával tudnám felvenni a versenyt. Főleg most, amikor erősen kétbitesnek érzem magam. Legfőbb gondom, hogy mikor és mit hamham, majd mikor és hogy töfipöfi! Kép

Szinti!
Talán azt lehetne leginkább figyelembe venni csemetéknél, hogy mennyire érdekli az, hogy a család többi tagja mit eszik. Én részben azért is voltam olyan bátor, mert láttuk, hogy kíváncsinak kíváncsi, és a mai napig az kell neki, ami Apa szájában van! Amikor épp sikerül családilag együtt enni. Velem sokal kevesebbet eszik, mint az Apjával.

Sziasztok!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Vok!
Mi nemrég kaptunk kendőt, és jó dolognak tartom. Igaz, hogy sétálni babakocsival szoktunk, de ha messzebbre megyünk nem tudjuk vinni, mert nem fér be az autóba. Ilyenkor jön a kendö. Jól fekszik benne a gyerek, és kényelmes nekem is. A megkötés egy kicsit macerás, de biztos bele lehet jönni. És van még egy jó dolog. mögé bújva lehet szopiztatni.
galoc
 
 


Sziasztok!

Köszi a kendő és melltartó infókat. Már is jobban látom a szitut. Kép Melltartót szülés után, kendőt meg még valahol kipróbálom előtte, mielőtt döntök. Kép

Jó hétfvégét, meg plussz két napot. Kép

Eszter 15+5

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Jatka!

Nemsokára küldök képet, ami Ancsa keresztelőjén készült, és nagyn szép lett. Kép

kenguru kontra kendő:

Én azt modnodm erre, hogy attól függ milyen pózban tud megnyugodni a ababa. Misi mindig a vállunkon nyugodva tudott elaludni, Ancsa visoznt csak szopipózban. Mások, az egyiknek a kenguru, a másiknak a kendő lett volna jobb, igaz mi egyiket sem használtuk.

Eszter!

Érdekes dolog ez a fáradtság. Az abaj, hoyg Ancsa kel egyszer, aztán Misi is legtöbbször azért felkel éjjel valamikor (pisilni, rosszat álmodott - múltkor épp azt, hoy megettem a bárányos csokiját. Kép ,... ha beteg azért)Így legalább 2-3x meg an zavarva az éjszkám. És sajna nem alszom olyan könnyen vissza, főleg hajnalban már. Úgyhogy ez elég rossz. Sajna napközben nem tudok aludni, mert Ancsa egyszerre max 3/4 órát alszik, ennyire nem érdemes lefeküdni. Ja az éjszaka gyermekeinknél 10-11-től 8-9 körülig tart. Ráadásul MIsi lelki nyűgjeivel is foglalkoznom kell. Ezért kiteszem a lelekem mindenki boldogságáért, és mindezért a hála 0. Na de sebja, majd csak beérik egya gyümi is. Kép

Pusz
Panni
uran
 
 


Uran!

Sorstársam! Én épp most töltöttem 2 hetet a 2 manóval egyedül, a férjem külföldön volt tanulmányi úton (azaz pihenni egyet az én szemszögembőlKép). A szerencsés! Mire én este mindkét gyereket lefürdettem, megvacsoráztattam, a kicsit megszoptattam, a nagynak meséltem és lefektettem, majd a lakást olyan állapotba hoztam, hogy ne álljon égnek a hajam másnap reggel, addigra már kb. 1/2 11 volt. 1 órát szántam magamra meg emailezésre. Szerencsére az én 2 lányom jó alvó, a nagyobbik ugyan nehezen alszik el este, de utána csend van reggelig, a kicsi mukkanás nélkül húzza reggel 7-ig. Csak én vagyok a bibi, mert én alszom rosszul, ha nincs itthona férjem, olvasok még az ágyban, aztán felriadok többször hajnalban, nem tudok visszaaludni. Reggel meg beindult a reggeli őrült ritmus, programban öltözés, reggeli, fogmosás, folyamatos noszogatás az idő szorításában, mert irány az ovi 1/2 9-re. 2 hét alatt akkora restanciám gyűlt pihenésügyileg, hogy ma du. kifeküdtem teljesen. 2 óra alvás a gyerekekkel.
Minden esetre most, hogy megint itthon a férjem, már habkönnyűnek érzem a napi rutint. Minden relatív ugyebár... Kép
De őszintén - és ezzel szerintem mind így vagyunk - amikor éjjel bemegyek a kicsikhez és látom, milyen édesdeden alszanak, szuszognak, gyönyöerködöm bennük, és legyintek az egész fáradtságra: értük megéri. Kép
kitartást és erőt kívánok neked!

Üdv.
V.
vacak
 
 


Sziasztok!

Érkezek, csak mostanság foglalt lesz a gép pár napot! Addig is vigyázzatok magatokra! Meg a Manócskákra!

Puszika, Jutka
jatka
 
 


SZiasztok!
Én próbáltam a kendőt (a kengurut nem), és nagyon jó volt. Amíg nem tudja tartani a fejét vagy alszik, addig lehet úgy helyezni, hogy a kendő tartsa a fejét. (Nemtom a kenguruval lehet-e ezt.) És az is jó, hogy sokféleképpen bele lehet tenni a picit. Tutira biztonságos, ha nem vmi rongyból készült (házilag) és jól van megkötve.
Többször volt olyan érzésem, amikor a kendőben aludt teljesen hozzám simulva, hogy ez most majdnem olyan, mint amikor a pocakomban volt.
A megkötéssel sem kell sokat bajlódni, elég 1x megkötni, aztán már úgy is fel lehet venni, hogy előre meg van kötve.
Ez nem kampányszöveg, csak a tapasztalataim. Lehet, hogy a kengu ugyanilyen jó.
Egyébként nov.19-én lesz a Kismama babacucc-börzéje, ott mindig szokott lenni kendő-bemutató.
Ha vki a kendőt választja, jó hosszút vegyen, mert azt meg lehet kötni rövidebbre is, a rövidet viszont nem lehet hosszabbítani (Apának, esetlegg, meg nő is az a bébbi majd.)
Szopis melltartó: az Anita elég drága, de nagyon strapabíró és kényelmes.
Megyek alunnni, mert hulla vagyok.
Sziasztok!
DDKép
dadó
 
 


Vacak!

Jelentem ma az áldott jó férjemnek köszönhetően alhattam 2 órát nepközben a nagyfiammal. Nagyonjó volt. Addig a férjem elvolt Ancsával. Hát nagyn jól esett, főleg, mert az éjszaka elég tragikus volt. 4-5x kellett kelnem. Tehát Áldja meg az Isten a férjeket! Kép

Pusz
Panni
uran
 
 


Vacak!

Még az jutott eszembe, hogy írigyellek, hogy te a 2 gyereket le tudod fektteni kölün. Nálunk csak úgy alasznaak el, hogy a kettőt egyszerre altatjuk. Egyszerűen nem tudnak elaudni, ha a másik még fenn van. Mindkettő azt lesi, hogy amásik mit csinál, és együtt is kelnek mindig. Mint két kis tojás. De komolyan. Annyira érzik egymást, hogy az már félelmetes. Tehát én nem tudom mi lenne, ha nem lenne itthon apa. Nem lenne egyszerű. Ancsa nem alszik be szopin, soha, ő cumival alszik. Sajna. Legalábbis én nem örülök neki, de ha ujjszopi és cumi közt kell választani, akkor nkább az utóbbi.Így maradtunk.
A lényeg, hogy számomra érdekes, hogy máshol, másképp van. Nem ilyen egyszrre altatás folyik.

Köszi a bíztatást

Panni
uran
 
 


Sziasztok,

megjártuk a 3-4 dimenziós ultrahangot. Sajnos Manócska nem nagyon
foglalkozott a mozizással, mert aludt... Hiába próbáltuk felébreszteni nem
akarta kifele fordítani az arcát. Ja és mind a 4 végtagját oda tette az arca
elé. Kép De a legfontosabb, hogy teljesen egészséges! Az adatok alapján most
24 hetes és már 690 gramm. A doki azt mondta, hogy 100%-ra nem, de 150 %-ra
mondja, hogy a Manócska egy kislány! Kép Képek az albumomban vannak!

Jatka,
nagyon ari a bébi és nem nevettem a pocidon!
Vacak,
elismerésem a 2 héthez egyedül. Kép

Mindenkinek további jó pihit!
Angi 25+2
angi79
 
 


Sziasztok, hogy vagytok? Kép
nickyyy
 
 


Látom nincs itt senki Kép
nickyyy
 
 


Angi
Nagyon édes a kicsi, megnéztem az albumodban! Eldöntöttétek már, hogy mi lesz a neve?
Téged is nagyon irigyellek, hogy ilyen jó képeid vannak a piciről. Az enyémek nem azok, és fekete-fehérek. Pedig mi is 4D-st csináltattunk róla 24 hetesen. Brühühű!!!

Nickyyy
Szia! Vagyunk ám, csak a hoszzú hétvége miatt szerintem sokan a családdal vannak! Én meg itthon, egyedül! Kép

Noémi
33+5

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Noémi,
köszi szépen! Kép Te hol voltál 4d-n? Meg lehet nézni a Tieid? Neked milyen nagy volt a baba akkor kilóra? A doki szerint 30. hét után jobb menni, mert addigra már tuti lent van a feje és jobban is látszik. Eddig egyébként már ő is így volt, de szombaton front volt és az orvos szerint ezért volt ilyen pózban. Aznap 11-ből 10 baba, így ült az anyukájában. Kép
Lídia lesz a neve.

Te babád hogy van? És Te?
angi79
 
 


Angi
Én a Mammut II-ben voltam 4D-s ultrahangon. Csak fényképet kaptunk, 2 db-ot, meg videókazettát, úgyhogy arról nem tudok feltenni semmit. (Bezzeg az előző kismama vagy 30 képet is kapott!)
Bence nem mutatta meg az arcát, végig keresztben volt a keze. De legalább azt láttuk, hogy kisfiú!
Azt hiszem, ő 680 g volt. Lent van a papírja, én meg fent a galérián. Azóta voltam a kórházban is uh-n, és már 1900 g volt, 32 hetesen. Most már legalább 2200 g!
Köszi a kérdést, egész jól vagyunk. Fekszem, olvasok, rejtvényt fejtek, és érzem, ahogy mocorog. Meg nézem, ahogy "torzul" (jó értelemben) a pocim. Még 1 hetünk van a veszélyes 3-ból!!! És még mindig bent akar maradni, úgyhogy még legalább 4-et várunk!
Tiszta idegbaj! Honnan lehet vajon azt látni, hogy leszáll a hasam? Minden reggel megkérdezem Zolit, hogy már lejjebb ment-e, de szerinte nem!
Most így néz ki fekve!
Kép

Noémi
33+5

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Noémi,
sajnálom, hogy így jártatok a 4D-vel, de a lényeget megtudtátok, hogy fiú és egészséges!
Nincsen óriási pocikád szerintem, így fekve. Én láttam a barátnőmén, amikor már lent volt. Így nehéz elmagyarázni. Olyat kérdezz meg, aki nem lát minden nap, mert az ő férje se látta anno.
Akkor hajrá a 36. hétig! Drukkolok! KItartás!
Minden jót Nektek!

Angi
25+3
angi79
 
 


Köszi, nektek is! Vigyázz Lídiára, és szólongasd a nevén, amikor simized a pocid. Én ezt csinálom, és a legtöbbször rúg egyet, ha a nevén szólítom!

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Mi van csajok? Tényleg nagyon eltűnt mindenki! Kép
Csak én vagyok egyedül. (Meg a pocimban Bence!)

Noémi
33+6

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Szia Noémi!

Igen, kicsit kihalt a topik, de szeintem ez is újból fog éledni. Biztos túl hosszú volt a hétvége. Kép Örülök, hogy jól vagytok és Bence erősen jól érzi magát odabent. Kép Gondolom lebeszélted vele a dolgot, hogy jobb a pociban, mint kint. Kép
Az egyik barátnőm egy ikres nő mellett szült. Szegénykém már tök sok ideje feküdt, mert kinyílt a méhszája. Erre a 40 hétre megcsászározták, mert sikerült úgy megbeszélni a töpékkel a bentmaradást, hogy ki se akartak többet jönni. Kép
Hogy bírod a fekvést? Van még elég könyved? Kép

Puszi:
Eszter 16+3

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!
"becsekkolok" ismét én is a hosszú hétvége után. 4 napig minden nap voltunk kirándulni valahol, a kicsi háti hordozóban (nagyon praktikus!), a nagy saját lábon, klassz volt, csak sajna a hideg időnek "köszönhetően" mindannyian bekapkodtunk valami takonykórt. Semmi komolya, csak állandó orrszívás/fújás a program.

Hannablanka!
Ha leszáll a hasad a végén, azt észre fogod venni: hirtelen megkönnyebbülsz, a gyomor szintje alá vonul a "púp", és könnyebben veszed a levegőt is. Állítólag az már jó érzés. Azért állítólag, mert nem mindenkinek száll le a hasa, nekem sem történt ez meg egyik terhességem végén sem, úgyhogy csak elmondás alapján tudom. Viszont az egyik barátnőmnél elég látványosan ment végbe.
Kitartást a következő hetekre, és nyugis pihizéseket! Kép

Angi!
Szóval kislányos anyuka leszel! Hurrá! Üdvöz légy! Majd meglátod, az öltöztetés lesz (többek között) az egyik kedvenc foglalatosságod Lídiával. Kép Érdekességképpen a nagylányom kedvenc ovis barátnőjét is Lídiának hívják. Kép
4D UH-val kapcsolatban nekem is azt tanácsolták annak idején, hogy 30. hét után menjek, ha látni akarom már a vonásait, és így is tettünk. Persze tipikusan az történt, hogy a lányaim pont akkor és ott aludtak, és a 2 kezecskéjükkel eltakarták a pofijukat. Egy kis hassimivel, noszogatással sikerült felébreszteni őket. Kép Nagy élmény volt, amikor élőben láttam, hogy a lányom a hüvelykujját a szájába teszi, és cumizni kezd! Ezt utána sosem tette többé idekint...

Apropó, pocaksimogatás: a második terhességem alatt tudtam meg egy számomra új dolgot, meg is lepődtem rajta. Aztmondta kedvenc dokim ugyanis, hogy ne simogassam gyakram a pocakomat, mivel az kiválthat méhösszehúzódásokat, és a vége felé akár be is indíthatja a szülést. Egész megszeppentem akkor, nem mertem többet simogatni, minekutána a 41. héten beindították a szülést...Kép Nem tudom, mennyire tudományos ez a megfigyelés, az első terhességem alatt sokszor simiztük mindketten a férjemmel a pocakot, és mégsem történt semmi...

Üdv. mindenkinek,
V.
vacak
 
 


Sziasztok!

Újra itt!
Remélem mindenki jól van, és mindenkinek úgy sikerült ez a hosszú hétvége, ahogyan tervezte!
Nekünk igen. Mi Sarlóspusztán voltunk barátokkal nagy kupacban, olivér volt az egyetlen picur, (már a tesón kívülKép), így el is kapatták a lányok, asszonyok!
Etetett kecskét tátott szájjal, nézegetett lovakat, szürke marhákat és kutyákat. Nagyon nagy élmény volt látni hogyan reagál az új jószágokra!

Angi!
Gratulálok a lánykához! Végeredményben a legfontosabb, hogy egészséges, pofikáját meg majd megmutatj legkésőbb idekinn!Kép

Hannablanka!
Leszálló pocak ügyben én sem tudok neket segíteni azon kívűl, amiket olvastam, mert nekem úgy mint Vacaknak nem ment sehova! Ha jól emlékszem talán van fenn egy kép a www.keptar.hu/ironram -on, ahol épp indulunk szülni, de nem vagyok benne biztos.
Szerintem semmi baj a pocival, úgy szép, ahogy van, a méret meg kivételesen nem gond, ha kisebb, ha nagyobb, csak egészség legyen benne!Kép

Vok!
Te érzed már a Mocorgód? Csak mert lassan időben leszel!

Vacak!
hallottam én is ilyesmit a dokibácsitól, de bármennyire igyekeztem sem tudtam lettenni róla, így Olivér pár órával a kiírt napm előtt befutott. Bár ha nem repesztenek burkot, akkor szerintem biztosan határidős lenne!Kép
Takonykór!Kép Kicsi volt nekünk is!Kép

Uran!
örülök, hogy tudtál egyet pihizni! Az nagyon ráfér az ember lányára időnként, akármilyen strapabíró is!
Altatás!Kép
Ugye nálatok alszanak egy szobában Prücskök?

Sziasztok!

Eszter
14+1

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?