Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Dóri, tényleg megdöbbentő a hasonlóság!KépNagyon szép babád van. Az a megdöbbentő, hogy Junior olyan ducinak meg nagynak néz ki, közben meg egy pirinyó kis törékeny emberke fog megszületni Kép Bár a törékeny jelző lehet, hogy mégsem annyira helytálló a mi esetünkben, mert elég pufók a kis drága Kép

Puszi nektek!
Bea
bigi
 
 


Sziasztok!
Én sem vesztem el, csak kicsit sűrű volt az életem.
Petra!
Még nem is tudtam igazán gratulálni Annához. Nagyon szerettem volna már fennt,babával találkozni veletek,de majd bepótoljuk.Olvasva a beszámolódat a hideg futkosott a hátamon.(és a páromnak is) Remélem azóta jobban vagy és sok örömöd tellik a babázásban. A képek isteniek,kérjük a folytatást.
Nincs szükséged szép lányka ruhákra? Szeretném eladni a lányom ruhatárát 0-134 -es méretig. Csinálok HP albumot és majd ott meg is lehet nézni néhányat. Persze személyesen is!

Manó!
Igazad van,most kell Esztinek a kistestvér!!!
Tök aranyos a képeken. Szerintem elég sokat segítene a kistesónál. Persze nekem még könnyebb, Brigi már 9 éves, de ők nem is lesznek igazán testvérek csak felnőtt korukban.Mindig meglesz közöttük a generációs probléma. Csak 1 programot mondj ahova el tudsz vinni egy 9, egy 6 és egy két hónapos gyereket és mindenki jól ézi magát. Nem egyszerű. Nálunk most kezd eltünni a három év különbség vagy mégsem? Hiszen a lányom kezdi a kiskamasz korszakot és ott nincs helye egy autókkal brümmögő kisöcsinek. Kép
Szóval ha újra kezdeném max. 2 év különbséget hagynék. Biztos nagyon nehéz az első pár év, de aztán. . . .

Bea!
Élvezd ki a várandóság utolsó pillanatait. Ne bánd a melót.Anyagi szempontból biztos nem jól alakult de majd lesz valahogy. Valahogy mindig van Kép

Kriszti!
Hogy van Dorina? Mi volt a kontrollon?

Szerdán én írtam a legkorábban, bi-bi-bi Kép

Kép
flocika
 
 


Petra,
Anna csodaszép, de az ágynemű is! Büszke lehetsz magadra, hogy ilyen ügyes vagyKép!

Kriszti,
de jó, hogy Dorina túl van a műtéten! Most már nyugodj meg, persze tudom, a szövettan eredménye után fogsz igazán. De az is negatív lesz!

Floci,
én is örülök, hogy csak 22 hónap van a lányaim közt! Szerintem nagyon ideális ez a majdnem 2 év. Pár év múlva, és kamaszkorukban is jó lesz, felnőttkorban meg semmi a 2 év.
Az elején picit nehezebb, de nekem majdnem olyan volt, mintha ugyanúgy egy gyerekem lett volna, úgy értem, nem lett sokkal több feladatom. Az altatás és az etetés a 2 fő csomópont, de leleményességgel azt is meg lehet oldani. Már együtt fürdenek a nagykádban, és mind2en nagyon élvezik. Alig várom, hogy pl. 2 és 4, 3és 5, stb. évesek legyenek, lehet majd jó sok közös programot szervezni nekik.
Szóval nálunk nagyn bevált a - viszonylag - kis korkülönbség. Most sem csinálnám másként.
Pedig amíg 1 gyerekem volt, én csodáltam a 2 gyerekeseket, vajon hogy bírják...De amint nekem is 2 lett, rájöttem, hogy ez így sokkal jobb. Nagyon jó legalább egy testvér minden gyereknek. Gyerekkorban és felnőttként egyaránt.
zitmi
 
 

 
 

Kértetek a gyerekekről képet, hát íme:


Kép

Itt Virág 4 hónapos, Viola pedig 26. Júliusi fotó.
zitmi
 
 


Itt pedig együtt játszanak a hintaszék alatt, ezek kb.1 hónapos képek, azaz Virág 6 hónapos, Viola pedig 28.

Kép

Kép
zitmi
 
 


Sziasztok,

Floci, ari vagy, hogy próbálsz meggyőzni a dolgok"jó"oldaláról, de azt hiszem mi inkább maradunk a 3 évnél!Kép
Én nagyon csodálom is azt aki ezt kibírja!Én becsülettel bevallom, így segítség hijján nekem ez nem menne!Mondjuk a 3 évtől se várok csodát, mert hisz egy gyerekkel mindíg lesznek gondok, meg nehéz időszakok, de úgy gondolom mivel akkorra már szobatiszta, beszél, egyedül eszik, ez nekem rentgeteget fog számítaniKép
És azért anyagilag sem egy utolsó szempont, mert azért 2 pelenkás......ezt nem is kell mondanom!
Mondjuk nálatok meg egészen más a helyzet a hárommalKépHát programot szervezni azt valóban nehéz lehetKép

Zitmi, nagyon édesek a lánykák, és tök szép a nevük isKépKép
Előtted is le a kalappal, mint már Flocinak leírtam, inkább még mi nem kezdünk beleKép
Amúgy az ideális korról meg mindenki mást mond, mert ez mostanság valóban "divat"lett, hogy másfél, max 2 év legyen a gyerkőcök között, de nekem meg mondta már -mégpedig egy dokinő-, hogy a 3 a legideálisabb!Na, erre varrjál gombotKépMindegy én úgy gondolom, egy tesó minimum kell, a korküli meg szerintem kinél, hogy sikerül, vagy ki hogy bírja úgy dönti elKép
A barátnőméknél is 2 fiú van, és náluk pedig 20 hónap a különbség!A nagyobbik most 30 hós a kicsi meg 10!Szóval a barátnőm néha már kínjában sír,ráadásul fiúk.Mondjuk neki anyuja nagyon sokat segít, és ő is mondta, hogy enélkül nem vállalta volna be, de most már nagyon örül, hogy így vannakKép
Puszi, manó
manóci
 
 


sziasztok!

Zitmi! nem megy el az emil.állandóan visszadobja a mailerdamon. nincs letiltva vmi? (méret, fájlfogadás...stb?) jaaa. tudod az ágyról Kép
nálam is pont 22hónap van a két csajszi közt Kép most 20hó és 3,5évesek.

szóval Manó, én is csak ajánlani tudom, bár az első félév elég kemény volt. nekem is megfordult a fejemben, hogy ha újra kezdeném...még egyszer nem! Kép de most már nagyon jó!
fura, hogy pont 3évet mondott a dokinő, mert idáig az volt a lehető legrosszabb.. 2évalatt és 4évfelett ajánlották.
ahogy neked a legjobb! nálunk sem volt tervezve.

üdv.T.
panka1971
 
 


Sziasztok!

csak gyorsban jelentkezem. Ma volt az 5 hós szuri, meg voltunk egész nagy csavarogni, kivagyok teljesen. Holnap jövök.

Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Sziasztok,ismétKép

Ma aktív napom vanKép
Panka, de ari vagy, hogy te is bíztatsz, de hiábaKépSajnos részint fafejű vagyok dolgokban, részint meg gyáva, de én tényleg nem bírnám most még!Áhhhh, belegondolok, hogy ahhoz, hogy mondjuk másfél év legyen köztük, már nagypocakosnak kellene lennem, mert decemberben kellene szülnöm!Fúúúú, kikészülnék, mind idegileg, mind fizikailag!Most Esztinek annyira nyügös korszaka van, hogy csak na. Többet hisztizik szinte mint eddig a 16 hónap alatt összesen.
De azt elhiszem, hogy így már könnyebb neked, és azt is, hogy mégegyszer nem csinálnád végigKépKép
Viszont én még szeretnék babázni, és nem így, hogy letudni egyszerre aztán jól van!Meg nem utolsó sorban semmiképp sem idegbetegen!Mert én az tuti, hogy most az lennék, és egyik gyerekem sem kapna belőlem türelmes nyugodt anyukát. Ezt meg nem szeretném. Inkább várok, legyen egy picivel több köztük, de a másodikamnak is kijár a nyugodt anyuciKép

Dóri, oltásKépén is naon úúútálom az oltásokat!Mi ma voltunk dokinéninél,(ismét)és most már a jöv. hééten tuti az oltás!De már valahogy túl is szeretnék lenni rajta!
Szegények nektek ma volt a kínnap!KépNagyon nehezen viselte??Vagy te nehezebben?KépNálunk ez úgy van, hogy szinte általában én is majdnem elbőgöm magam, oda se nézek, és mindíg azt kívánom, bárcsak inkább nekem fájna!
A csavargás viszont biztos jót tett!Kép

Krisztikém, mi a helyzet?Dorcsi, hogy van? Na, és Domi?Nagyon rátok járt így hirtelen!Kép
Kép
Ezt a gyerekeknek küldtem, hogy mihamarabb gyógyuljanak!Kép
Jó, éjt mindenkinek, puszi manó
manóci
 
 


Sziasztok!

Manóka!!Köszönöm macikákat!!
Voltunk kontrollon,hát Dorinán látni sem lehet a műtétet,simán túlvészelte,olyan,mint előtte.A varratokat pénteken szedi ki a doki vagy hétfőn,ahogy tudunk menni.Utána pár nap múlva meg már kádban is ülhet-imádok nagyot pancsolni vele!!Már most a kis barátnőm.Beszélgetünk,visszamotyog,én mesélgetek neki a dolgaimról,ő meg olyan figyelmesen hallgat és bújik,mosolyog,mint eddig egy barátnőm sem.Nagyon örülök,hogy a van egy lányom és egy fiam.Domi meg jövő héten már mehet oviba,csak még megerőltetnie nem szabad magát,nincs úszás,sem foci,stb.De ügyes volt a dokibácsinál ő is,fosott rendesen,hogy ott tartják,amiért eleven.De a doki nagyon modern volt,pedig kb.60 éves,közölte,hogy nem is tudják észben tartani ezek a kicsik,hogy nekik ilyenkor jól kell viselkedniük,pihenniük kell,meg melyik gyermeket tudunk nyugira kényszeríteni hetekre...Ma kicsit fájtak a fogai,már a végső stádiumba értünk,alul kész,fönt lecsiszolva,és nagyon érzékeny.Kis vámpír vagyok,boszorkánynak hisz Domi,olyan a vigyorom,nem is megyek emberek közé.Még 2-3 hét,és végre szép lesz a mosolyom.Szóval fetrengtem a gyógyszereimmel az ágyon,és Domi jött oda,hogy simogasson,hogy ellazuljak,azt hittem megzabálom,úgy gondoskodik rólam.Nekem jó ez a korkülönbség.Domi 6 múlt,Dorina másfél éves.Néha kicsit idegesíti a picurka,meg Dórinak is vad a bátyó,de annyira örülnek egymásnak,és olyan huncut szövetségben vannak.Biztos sokszor lesz nyűg majd a hugi,meg ciki,ha a bátyó vigyáz a kicsire,de alapjában én örülök.Nagyon sokat segít Domi,nagyon megkönnyíti a helyzetemet,és rengeteg dolgot megért,megelőz engem is,ha a hugáról van szó,úgy kiszolgálja.Csak néha teher neki,ha én kérem,ezért hagyom,hogy magától vegye észre,és akkor ő is örül.Dorina meg teljesen odavan,hogy Domi ágyából nézheti ő is a tévét,és együtt nassolnak.Nagyon édesek,és Domi is rengeteget mondja,mennyire örül,hogy van tesója,és alig várja,hogy többet játszhassanak együtt.És elolvad,amikor Dóri megöleli.Megyek elszopogatom a lágytojásomat,ha tudomKép
Pusz,jó éjt mindenkinek!!!Kép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy így ismeretlenül írok. Új vagyok itt és úgy néz ki én is a Máv kórházban fogok szülni. 8 hetes terhes vagyok. Szeretném megkérdezni tőletek, hogy vérvételre a rendelőn belül merre kell menni és mikor van? Hol kell bejelentkezni?
UH-ra mikor lehet menni és hová? Van-e előjegyzés? Esetleg meg tudnátok mondani, hogy pénteken délelőtt kedves orvos UH-zik-e.

Válaszotokat előre is megköszönve
Anélim
anélim
 
 


Sziasztok,

Kriszti, nagyon örülök, hogy minden ok. a gyerekekkel, és veled is a fogaiddal!KépKép
Tök, jó hogytényleg van egy fiad és egy lánykád,mi is fiút szeretnénk így Eszti után;))
Nálunk is valahogy így van ahogy nálatok. Én is mindent elmondok Esztinek, ő meg a maga kis nyelvén visszadumál nekem!Kép
Édesek ahogy így kommunikálnak,nem?KépKép
Képzeljétek, kiakadtam!Azt hallottam, hogy vannak olyan települések, ahol ha megtudják, hogy gyerek született önkényesen felemelik a szemét díjat, mert hogy több lesza aht. szemét a pelusok miatt!Ez szerintem naggyon durva!!!!Kép Szerencsére nálunk ez nem így van, bár a szemetünk biztos több lett a pelusok miatt, de a heti 1 teli kuka maradt!De azért menjenek a fra...ba!A gyerekeseknek így sincs mire költeni, nem??

Anélim, üdv. neked köztünk! Gratula a babáhozKépÉn sajna nem tudok neked segíteni, mert laborokra nem a kórházba jártam, hanem a rendelőbe, az nekem közelebb voltKépUH-n pedig mindíg az van aki éppen be van osztva!Előjegyzés van, és a dokid adja!A laborra is szerintem a dokid adja a beutalót, de biztos megírja majd más aki tapasztalt ebbenKép

Manó
manóci
 
 


Na halihó!

Itt vagyok, elég hosszúkás napjaink vannak. 3 napja folyamatosan megyünk. A tegnapi szurit eddig jól tűrte, tegnap este volt egy kicsit nyűgis, de nem lázasodott be. Adtam neki kúpot. Ma este is adok neki egyet fürés után, mert a múlt hónapban is másnap lett hőemelkedése. 7600 g és 65 cm. És ma 5 hónapos. És tegnap rájött, hogy le lehet húzni a zoknit. Õ nagyon örül ennek, én kevésbé, mert nehezebben tudom pelusozni.
Egyébként én is utálom, amikor megszúrják, olyan keservesen sír..és nem lehet hosszú percekig megvígasztalni. Mondjuk inkább egy szuri, mint egy betegség.

Anélim! Sajnos és sem tudok neked segíteni, mert magádokihoz jártam, csak ctg-re meg szülni mentem be. Gratulálok a babához és nyugodt, problémamentes és boldog terhességet kívánok!

Mi az, hogy magasabb szemétdíj? Ezek hülyék! Mi így is majdnem 3000 Ft-ot fizetünk egy 1/4 évre! Eddig a felét fizettük! Lehet, hogy a faluban most szült mindenki??? :-))
2. gyerek, hátnem tudom. Szerteném minél hamarabb letudni a tesót is. Szerintem Blanka 1 éves kora körül felhozom apukának a témát. Nem nagyon akarom későbbre halogatni, mert Blanka is elég nehezen jött össze, és nem látom értelmét annak, hogy visszamenjek dolgozni 1 évre, aztán vissza...Inkább egyszerre letudnám a kettőt.

Most megyek, hőemelkedése lett a lyányomnak.
Pusz mindenkinek
Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Panka,
köszi, hogy megpróbáltad a fotót elküldeni, de sajnos vacakol mostanában a freemail. Nem tudnád esetleg 1-2 hét múlva újra küldeni? Hátha addigra kijavítják a hibát. Előre is kösziKépKép!
Amúgy nincs letiltva semmi, 14 MB szabad helyem is van.

Dóri,
szép nagylány már Blanka. Virág a 7 hós mérésen 7900gr és 68 centi, Viola 2,5 évesen 14 kg és 97 cm. Tesóügyben akkor ugyanúgy gondolkodunk, én is örülök, hogy hamar összejött a testvér ViolánakKép.

Manó,
nekem semmiféle segítségem nincs a gyerekek napközbeni ellátásában, de nem is érzem, hogy segítségre lenne szükségemKép. Persze ebben nem vagyunk egyformák. Nekünk szerencsére nagyon jó hangulatban telben a hétköznapjaink, a gyerekek együtt játszanak most már egyre többször, szeretik nagyon egymás társaságát. Violát mindenféle házimunkába be tudom vonni: szívesen tereget, etetni is segít Virágot, olyan aranyos. Porszívózni is nagyon szeret, amikor főzök, ott keverget ő is mellettem egy fakanállal a kis műanyag dobozában.
A korkülönbség természetesen minden szülőnek a magánügye, mindenki úgy alakítja, ahogy neki a legjobb -meg ahogy összejön, perszeKép -, csak azt akartam még ezzel kapcsolatban írni, hogy nem feltétlenül nehéz 2 olyan gyerekkel, akik közt kicsi a korkülönbség. Nekem kifejezetten öröm, hogy már ketten vannak.
A 3 év különbséggel kapcsolatban: szerintem az azért nem a legklasszabb, mert akkortájt megy a nagy oviba - persze ez nem kötelező - , tesója is születik, érzelmileg és értelmileg is fejlettebb már, átéli a pici érkezését, ami nem mindig öröm egy ekkora gyermeknek. Minél kisebb korban kap testvért, annál természetesebb, hogy nem csak ő van. 4 évvel és 9 hónappal vagyok idősebb az öcsémnél, ez nálunk nagyon nem volt ideális, kiborultam a születése után, érdeklődtem a szüleimnél, hogy minek született meg, és különben is miért nem lányKép...Igaz, itt már majdnem 5 évről volt szó, hát az nem volt jó semmiképpen, szegény szüleimet sajnálom az akkori kijelentéseim miatt, szörnyen rosszul eshetett nekik, na de hát gyerek voltam...

Zitmi
zitmi
 
 


Anélim-MilénaKép,
megfejtettem ám a nickedetKép!
Üdv a csapatban!
Mivel nem a VI. kerületben lakom, ahol a kórház van, én vérvételre inkább a kerületi rendelőbe mentem, erre a védőnő adott beutalót. Az 1. kislányommal AFP-re elmentem a János Kórházba,fölkaptattam az emelkedőn a nőgyógyászatig, ott megkaptam a beutalót vissza a bejárati laborhoz. Ott miután iszonyatos hosszú sort kellett végigállnom a vérvételnél egy szűk, levegőtlen folyosón, majd a saját kezemben visszavinnem a saját véremmel teli kémcsövet a nőgyógyásztatra (újra fölkaptatni természetesen az emelkedőn), egész rosszul lettem, igaz, én a 21. hétig naponta többször hánytam. Akkor határoztam el, hogy na, ezt a második babával már nem, így vele vettem először igénybe a MÁV Szakrendelőjét (vörös téglás épület a kórház mellett). Persze csak az AFP-t vetettem le itt, a többi "sima" labor maradt a kerületben. AFP-re itt is jó sokat kellet várni, de azért ment gördülékenyen, és nem én szállítottam a véremetKép. A laborhoz páternoszterrel kell felmenni, a dokid ad majd beutalót.
UH-ot Manó megírta már.
Jó pocakosodást: Zitmi
zitmi
 
 


Sziasztok,

Zitmi,Örülök nem értettél félre, és vetted a lapotKép
Egyébként pont ezért írtam amiket írtam, hogy LE A KALAPPAL ELÕTTED IS!
De valószínű, hogy azért neked szerencséd is van a kislányokkal, mert eddig akinél kicsi korküli volt barátnőim, mind kivoltak estére egy-egy nap utánKépPersze örültek, hogy így alakult-hisz így akarták, nem bánták meg-de, szó mi szó kipurcanva estek az ágyba este 9-kor!
Kivétel nélkül ezt mondták, hogy nehéz időszak!
Féltékenység meg szerintem mindíg van, annál a barátnőmnél is volt akit írtam, hogy 20 hónap van a babák közt!Úgy meg volt a nagyobbik sértődve a barátnőmre, hogy számára csak apa létezett pár napig! Aztán persze feloldódott, de utána meg jött a gonoszkodás! Ütötte a kicsi fejét amíg az szopizott, és stb.stb. Szóval lehet, hogy igazad van, sőt tuti, hogy itt is lesz féltékenység, de szerintem ez nem korfüggő! Amúgy meg azt hallottam, hogy mninél korábban kijön a félt. annál jobb. Később sokkal rosszabb következményei lehetnek! Hát majd meglátom. De annak tényleg örülök, hogy te ilyen jól bírod és bejöttKépKép
Viszont amit írtál azzal az AFP-vel???Azért ez elég durva. Pedig aztán a J. kórházzal is úgy odavannak??!!!Nem is gondoltam volna!Nem hiába jobb a MávKépKép

Dóri, szerintem is szemétség ez a szemét dologKépKép
Mi 2 havonta kapunk szlát, és az 1258 Ft.-!
Én sem megyek vissza melózni a 2 baba között. Semmi értelme, mellesleg sajna én nem kerestem annyit, hogy megérje!KépÍgy férjemmel is megbeszéltük, hogy inkább a gyerekkel legyek, az jobban jövedelmezKépKép
Én nem is hiszem, hogy 3 évesen oviba küldöm majd Esztit, inkább csak 4 évesen fogom. Amúgy is rumlis ez az ovi kérdés. Itt nálunk 3 is van, mégis állítólag nem vesznek be mindenkit!KépUgyhogy inkább akkor még jót teszek mindenkinekKépNálatok mi újság ovik terén??
Na, mennem kellKép
Manó
manóci
 
 


Na halihó!

Manó, én sem akarok visszamenni dolgozni. Mondjuk elég jól kerstem, de akkor sem rakom be a gyereket egy bölcsibe, ha nem muszáj. 3 éves Blanka ugye májusban lesz majd és akkor szerintem szept-ben elviszem oviba. De mejd meglátjuk. Addig még sok víz folyik le a Dunán :-)

Zitmi!
Köztem és az öcsém között is 3 év van, szerintem ez jó. Időben elkezdem majd a "tesógyártást", mert Blanka is sokára jött össze, 2 vetélést megelőzően. 2 évembe telt. Úgyhogy Blanka 1 éves lesz, aztán megpróbáljuk.

Na most megyek. Blanka jobban van, tegnap hőemije volt. Ma már okés.
Üdv mindenkinek
Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Sziasztok!
Kiszedték a varratokat Dóri hasából,már csak kedden kell visszamenni,hogy rákukkantsanak.Utána mehet a pancsi is!Kép
Az ideális évekkel kapcsolatban:mivel nekem 5 év van a kicsik közt,így csak a saját példámat tudom említeni,ha másképp alakult volna,arra nem tudok mit írniKépNekem 2 hugom van.A nagyobbik 3 évvel fiatalabb nálam,a kisebbik 5 évvel.Érdekes,hogy a nagyobbikat rángattam be a zsalugáteres erkélyünk mögé,és pofoztam föl.Emlékszem erre a szitura,de arra nem hogy mennyi idős lehettem.Csak azt tudom,5 év alatt voltam,mert akkor költöztünk el onnan.A kisebbik hugommal nem volt ilyen féltékenységi gondom.Én állítólag nagyon vártam őket,a nevüket is én találtam ki,és sokat segítettem anyunak a gondozásukban.Anyu szerint,meg az emlékeim szerint is,mi nagyon jó tesók voltunk.A hajbakapás megvolt,az mindenhol magvan.De a legjobb barátnőim lettek,és ez hosszú évek óta így van,kölcsönösen.Csak közben Anyukám is belépett a klubbaKépSzóval szerintem nem az adott évek számítanak,hanem az,ahogyan az a gyermek megéli,amilyen környezetbe belecsöppen,ahogyan a szülők és a környezet azt előkészítik.Nekünk jó nagy változás volt Domi életében az az időszak,mikor Dorina született.Addig Anyukáméknál éltünk,mióta csak megszületett.Aztán 5 éves lett,és elköltöztünk az új lakásba.Nagyszülők nélkül..Ez nagy trauma volt neki,mert születésétől Anyu segített nekem mindenben,mivel írtam már,hogy egy darabig egyedül voltamKépÉs jött az új környezet,egy saját szoba,ahol egyedül kell aludnia,ami azelőtt sosem volt még.És addig minden éjjel többször is felkelt.A régi ovit otthagytuk,vele a kis barátokat is,és jött egy új ovi,csupa ismeretlen gyermekkel,óvónénikkel.A játszótéren senki ismerős,nincsenek barátok...És akkor még születendőben a kishugi.Én azt hittem,a gyerekem ebbe bele fog roppanni.Ehelyett:ahogy lehetett,átmenetet biztosítottunk a nagyszülők miatt.Eleinte többet aludhatott náluk,vagy Anyukám jött ide,így nem egyik napról a másikra történt az elválás.Nagyon hamar megszokta,mert rájött,láthatja őket,amikor csak akarja.A régi oviba visszajártunk,és a mellette lévő játszótérre is,láthatta őket is.Az új oviban és a játszón is lett hamar kisbarátja,nagy szülinapi bulikkal,szerelmekkel,ahogy azt kellKépA lakást imádja,velünk együtt szépítgeti,a saját szobájában az ízlése szerint pakolgat.Belakta a lakást,a kis szobáját,és ezt olyan jó látni.Igyekeztünk neki megkönnyíteni,ezért már kaptam a fejemre egy anyukától,mert más véleményen voltunk.Szóval Dominak előtte nem volt saját gyermekszobája,csak Anyuék szobájában(nappali)egy sarok leválasztva játszósaroknak,és velem aludt az én szobámban.Nehezen lehetett megoldani,de szerencsére nagyon jól sikerült ez az átmeneti állapot.Igyekeztem minél többmindent megadni neki,ne kelljen nélkülöznie.Érezze jól magát az új kis szobájában,ez legyen csak az ő birodalma.Mivel egy fillérünk sem volt,az egész lakás hitelre ment.Még nyugdíjas koromban is fizetni fogom,jelenleg több a részlet,mint a GYED-em,pedig abból a maximumot kapom.Úyg voltunk vele,olyan mindegy már,hogy 2-3ezerrel több a havi részlet,kicsit legyen nagyobb a hitel,hisz be is kellett valamiből rendezni azt a nagy lakást.Mivel sokat jártunk az Ikeába játszóházba,tudtuk,Domi milyen jól érzi magát abban a környezetben,nagyon bújt a manóbútoros gyerekszobába.Az első,amiket megvettünk,ahogy megjött a pénz,ezek a bútorok voltak.Emlékszem,hatalmas pocakkal szereltük össze éjjel a bútorait,amíg ő anyunál aludt,apuékkal tapétáztuk a szobáját.Képes voltam egy vagyonért megvenni neki egy sötétkék tapétát,amin világítanak éjjel a csillagok.Nem az ára volt a fontos,meg nem az,hogy minél több dolgot vegyek,neki,gondolom értitek.Mert csupán ezzel egy gyermek szeretetét vagy lelki nyugalmát nem lehet megvásárolni.De szerettem volna,ha nem muszájból megy aludni a kis szobájába,stb.És sikerült.Mikor megmutattuk neki a kész szobáját,láttam,szinte elsírta magát.Nem is akarta elhinni,hogy ez mind csak az övé.Hogy amiről addig csak álmodott,az most ott van neki,és az a kis birodalma.Folyamatosan szépítgeti magának,nagyon megbecsüli,szép rendet tart,dicsekszik vele a kis barátainak,szeret ott tévézni,és azóta minden éjjel nyugodtan alszik,nincsenek hirtelen hisztis ébredések.Nagyon kiegyensúlyozott lett,mert úgy érzem megfelelően kezeltük,felkészítettük mindenre,nem érte őt váratlanul semmi.Az nagy talány volt neki,hogy a baba hogyan érkezik majd,de sokat magammal vittem,hogy jobban bennelegyen a babavárásban is.Hallgatta a szívhangját,fogta a hasam,mikor Dóri rugdosott,segített fölállni,ha már nem bírtam,masszírozott,mindent,amit el lehet képzelni.Készítgetett mindent,hogy majd mimindent ad Dórinak,ha megszületik.Mikor megszületett,ő is bejött természetesen a kórházba,és nem úgy kezeltem,mint a nagyobbat,hanem mint gyermekemet,mint testvért.Akire ezután is szükség van,és nemcsak ugyanúgy,hanem mégjobban.Egyetlenegyszer mondta,hogy nem lehetne-e visszavinni Dorinát,de hagytam,hogy maga gondolkodjon el,és jött is oda hamar,hogy hát ezt ő nem úgy gondoltaKépKépKépMindenben kértem a segítségét,hogy érezze,milyen fontos ő,de nem erőltettem,csak amihez kedve volt.Õszintén elmagyaráztam neki,hogy mit tilos csinálni a babával.Nemcsak neki,hanem mindenkinek.És azt is,hogy mi baj lehet belőle.A mai napig rettentően figyelmes,hogy Dóri pl. semmit ne vegyen a szájába.És nem úgy,hogy figyelgeti,hanem mert már természetessé vált számára is,hogy ő a nagyobb,és Dóri a kisebb.Mindent engedtem neki,születésétől segített popsit krémezni,szivaccsal fürdetni,kiskanállal etetni,és borzasztó büszke volt magára,hogy ő ilyen nagy fiú,hogy anya ennyire megbízik benne.És egyszer sem akarta kivenni a kiságyból,sosem bántotta.Én nagyon féltem előtte,mert tudtam,milyen érzékeny lelke van.De bármi bántotta,a jelekből észrevettük,és megbeszéltük.Meglepő,milyen értelmes tud lenni egy 5-6 éves gyerek.Sokszor úgy voltam vele,elmagyarázom,hogy értse,de magamban azt gondoltam,nem felnőttel beszélgetek,ennek semmi eredménye nem lesz...És amiket visszakérdezett,ahogy felfogta,ahogy gondolatban már tovább is lépett nálam,az megdöbbentett.Hogy ennyire egyszerű bizonyos dolgokat megértetni velük,én meg itt görcsölök,hogy a gyerek hogyan dolgozza majd fel...Úgy érzem,minden szülő a legjobbat szeretné,és meg is tesz mindent ennek érdekében.Van,akinek sikerül problémamentesen megoldani,van akinek nem.Elég lett volan nálunk is,ha nem megoldható a nagyszülőkkel a fokozatosság,mert messzebbre költözünk,vagy nem éelm bele magam annyira Domi helyzetébe,vagy csak nem talál magának új barátokat az oviban.Mindenki csodálkozik,milyen jól átvészelte,és magunk mögött tudhatjuk,mert egyre kiegyensúlyozottabb.De tényleg nagy szerencsénk volt,mert ehhez az is kell,nem is kevés!!!Ha pl.most játszódna ez az egész,miközben tavasz óta szarakodunk a fogaimmal,szerintem nulla türelmem lett volna.Ezért is csatlakozom azokhoz,akik a munkára írták:én is eljöttem,betegácsiba,mert a főnöknőm egy szemétnek tartott,amiért vállaltam egy második csöppséget is.Nekem ugyan nem kellett az a munkahelyi feszkó,az utolsó pár hónapot nyugiban töltöttem,ő meg dühöngjön azóta is!!!KépKépKépDe persze a szerencse lehet,hogy önmagában nem lett volna elég,nekem nagyon sokat segített az előző munkám,és amit évekig tanultam erről,amiért a tisztelt anyuka Manókámmal együtt engem is lehurrogott,hogy mi csak rosszak lehetünk...Pedig én nagyon sokmindent fölhasználtam a munkámból és a tanultakból.A hugom,akinek semmi türelme a gyerekekhez,és aki semmit nem ért a gyermekneveléshez,ő is ugyanezen a véleményen lett.Neki kellett egy diploma,azért tartott velem a sulin,de utána és közben vette csak észre,mennyi dolgot másképp csinálna már Domival.Mikor Anyuéknál laktunk,a hugom is ott lakott,és láttam,nehezen kezeli Domit.Imádja,csak semmi érzéke nem volt hozzá.Bevallotta később,mennyi dolgot,viselkedést értett meg Domiból azáltal,hogy tudományosan is "megnézhette" a hátteret.Na,azóta másképp kezeli mindkét gyermekemet,és olyan jó látni,hogy szelektálva ennyi hasznos dolgot levetít a gyerekekre a tanultakból.
Na,jó hosszúra meg érzelgősre sikeredtem,lesz mit olvasni!!!Kép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, nem egyszerű az élet, unalmasnak semmiképp sem mondható Kép

Manóci Kép Az ágy nem stimmel, én a másik szélén voltam a szekrény mellett. Kérdezted, hogy Gergő jó baba-e: hol ilyen, hol olyan. Mindenképpen jobb alvó, mint Balázsom volt, és egyelőre a hasa sem fáj annyit. / mondjuk nem is merek semmit enni-inni, ami bánthatja/. Tejci rengeteg van, szeret is szopizni az első pillanattól, és nagyon ügyes. Az első mérésnél kissé megdöbbentem, mert 11 nap alatt 600 grammot hízott, a mai mérésen már 4240 gr., ami egy hét alatt 320 grammot jelent. Szóval hízik rendesen, nem kell aggódnom.

Látom, a korkülönbség a téma. Nem igazán tudom, mi az ideális, bennem mindig az volt, hogy háromévenként szeretném egymás után a gyerkőcöket. Most így is lett Kép Mondjuk semmiképp sem akartam oviba adni Balázst, valóban elég neki egy trauma egyszerre, bár nem látszik rajta kifejezetten, hogy traumaként élné meg, persze néha csinál olyasmiket, amiket eddig nem. De az tény, hogy sokmindenben tud nekem segíteni, mindent meg lehet vele beszélni, és nagyon önálló, rá lehet bízni egy csomó mindent. Mondjuk a szobatisztaság nála még elég friss dolog, másfél hónapja mondott csak le a pelusról, éjjel még javában pelusozunk. De talán ennek is köszönhető, hogy nem esett vissza, nem kívánta meg a kistesótól a pelenkát, hiszen még friss élménye van a vécével, és büszke is magára.
Amúgy személyes tapasztalatom a korkülönbséggel annyi, hogy a középső tesóm másfél évvel, kisebbik pedig hárommal fiatalabb nálam, és a kisebbel van sokkal jobb kapcsolatom, mindig is jobb volt. De egyáltalán nem biztos, hogy a korkülönbség miatt... A kisebbik húgomnak is van három gyerkőce már, a két idősebb között szintén három év van, és szinte mindig "ölik egymást", igaz, ők különböző neműek. De amikor a kicsi született, jó darabig nem volt féltékenység.

Petra Kép Anna gyönyörű baba, nagyon jó az apás kép Kép És az ágyneműre tényleg büszke lehetsz! Mindig irigykedem kicsit, ha valaki ilyen ügyes! Nekem ezek a dolgok valahogy kimaradtak, nem mennek.

Teszek föl friss képet Gergőről. Ja, és nem tudom, olvassátok-e a Kismamát, decemberben én leszek az elején + a végén a hónap kismamája rovatban, az ő fotózásukról is teszek ide képet, tegnap készült:

Kép
Kép

Szép hétvégét!
Judit+ a három hetes Gergő

[color=#0000ff:97cc209566]Judit+Gergõ+Balázs[/color:97cc209566]
jucc73
Érd
 
 


Elszállt a hsz-om!!!!
Eszti és Zitmi babák aranyosakKép
Judit, ez a Gergő nagyon hasonlít a három hetes Annára!!!! Biztos, h nem a mi lányunkat csórtátok el a khból egy fotózás erejéig? Az se lenne baj, büszke lennék rá, h bekerült a Kismamába Kép))
Tényleg, Te hogy kerültél be?
Szemét: nálunk is rengeteg a pelus, ennél már csak a betét a több.... Soha nem fog elállni ez a folyás???!!!
Anélim, a vérvétel a Podmaniczky ui bejáratnál van a 2. emeleten, az uhg pedig a Rippl-Rónai 1. emeletén. De sztem mind2 helyre a doki jelent be és ad beutalót (vagy mi az)
Kriszti, örülök, h minden OK!!!!!! Csak így tovább Kép
Dóri, tök jó, h uolyan pózban fotóztatok, mint a 4d! Ezt mi is kipróbáljuk!
Flocika, érdekelnek a ruhák! Elfelejtettem megkérdezni tőled, h mi volt a 6 hetes kontrollodon Kiskelemennél. Mással voltam elfoglalva, bocs Kép)) De érdekelne! És lehet, h írtad is már, csak lyukas az agyam.... Ha jól emlékszem, Te spirálozol/tál? Én is azt tervezem, gyógyszert soha többet.
Viszont azt beszéltük párommal, h most a 6hetesen azt beszélem meg doksikával, h nem védekezünk. Szeretnénk 2. babát (aztán majd picit később 3.at) és jó lenne kis korkülönbséggel. Azt meg azért nem hiszem, h rögtön teherbe esnék, most is rá kellett segíteni a peteérésemre gyógyszerrel.
Flocika, Ti ilyen nagy korkülönbséget terveztetek vagy így jött?
tpetra_
 
 


Ja és köszi a gratulációkat! A takaróért legalább annyi dicséretet kaptam, mint Annáért. De be kell valljam, Annára sokkal büszkébb vagyok!!!! Kép)))
tpetra_
 
 


Ugye hogy hasonlítanak? Kép Anna itt 2 napos KépKép
tpetra_
 
 


Jucc, a Kismamába a Brendonos tornaoktató szervezi a modelleket? Nem emlékszem, melyik lapok tartoznak hozzájuk.
tpetra_
 
 


Sziasztok!

Jucc! Milyen helyesek vagytok! Gratlua a megjelenéshez, majd megveszem.


Apropó! Blanka bébi is szerepelni fogy a novemberi Baba-magazinban. :-) Õ lesz a jógás-baba. Már aig várom, hogy megjelenjen.

Doktorkitti! Örülök, hogy a lányod jobban van. Tök jó, amit írtál. Érdekesek a gyerekek, hogy hogyan viselkednek vagy goadnak el új szitukat. El tudom képzelni Domit, amikor megkapta z új szobáját! Én is kíváncs leszek, hogy Blanka miket fog csinálni, ha lesz tesója. És pláne, hogy hogyan. Remélem, hogy ő is szeretettel fog vele bánni. Mi folyamatosan öltük egymást tesómmal 15 évig. Azóta meg imádjuk egymást.
Jó hétévégét mindekinek
Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Sziasztok!

Először járok közöttetek. Mindenkinek gratulálok a babájához! Arról kevés szó esik, hogy ki melyik orvosnál szült. Mivel én 12 hetes terhes vagyok, ezért nekem most ez a legaktuálisabb "problémám".
Kérlek titeket segítsetek, ajánljatok orvost!

Előre is köszönöm! Jó hétvégét!
móba
 
 


Szia Móba!

Itt jó dokikat találsz, nekem Dr. Koós-Hutás Piroska volt, tudom ajánlani. Csak nem olcsó. Egyébként mindenki dicséri a dokiját, van a kis Kelemen meg a Petróczi, akiket még ismerek és jó fej mind a kettő. A régebbi albumokban soka leírást találsz a dokikról. Remélem, hogy találsz számodra megfelelőt. Sok sikert hozzá és gratulálok a babához, remélem gyakaran nálunk madj itt. :-)
Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Sziasztok!

Jucc, gratulálok a megjelenéshez, feltétlen megveszem majd az újságot! Ahogy persze a novemberi Baba-magazint is Kép

Kriszti, olyan szépeket írtál Domiról! Szerintem azért nem minden kissrác viselte volna ilyen könnyedén ezeket a dolgokat! Elég sűrű lehetett nektek az elmúlt pár év, úgyhogy igazán rátok fér ez a megérdemelt boldogság meg nyugi Kép A fogaidhoz jobbulást!

Nálunk nincs külön szemétdíj, de tényleg elég durva, hogy megemelik a pelusos házaknál! Komolyan sokszor az az érzésem, hogy az embertől elvárják, hogy mindent szó nélkül csengessen be (TB, nyugdíjjárulék, ilyen-olyan adók...), de ha te leszel beteg vagy nyugdíjas, vagy ne adj Isten rászorulnál az állam támogatására (ami amúgy is elég sz*r szitu) akkor elegánsan széttárják a kezeiket, vagy elfordítják a fejüket, és még hálás lehet az ember, ha nem rúgnak bele kettőt, csak úgy a hecc kedvéért!!! Hát igen, ez kisssé negatívra sikeredett, bocsi Kép A "jó" tapasztalatok Kép

A babucik természetesen továbbra is csodásak és jó olvasni, ahogy írtok róluk Kép Nekünk még max 20 nap van Junior érkezéséig Kép Kép Kép

Jó éjt mindenkinek, puszi
Bea
bigi
 
 


Sziasztok!

Petra, szerintem is hasonlítanak Kép A Kismamás dologra jelentkezni kell levélben, és vagy kiválasztanak, vagy nem. Nem is hittem volna, hogy sikerül, már rég el is felejtettem, hogy írtam nekik, ugyanis a terhességem elején írtam, és csak akkor jelentkeztek, amikor fotózni akartak jönni, a 37. héten.

Dóri Kép Én is megveszem a Baba-magazint! Blanka hogy került bele?

További jó hétvégét!
Judit

[color=#0000ff:97cc209566]Judit+Gergõ+Balázs[/color:97cc209566]
jucc73
Érd
 
 


Hali!

Jucc! Blanka egy modellügynökségen keresztül juttott be. Ez az első fotózása, majd meglátjuk. Sajna a baba-magazin nem fizet, mindjuk nek baj, eltesszük emlékbe.

Bea! Kitartás, az már nem sok! A barátosnémnak is csak ennyi van hátra!
Üdv Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Sziasztok!
Mi is voltunk ilyen babamagazinos fotózásokon,még Domival,mikor kicsi volt.Most újra felvenném velük a kapcsolatot,mert Dominak is nagy élmény,hogy viszontláthatja magát az újságban.

Dóri!
Milyen ügynökségnél voltatok?Kellett fizetni egy regisztrálási díjat,és hívnak amikor hívnak?Mert annyi ilyen átverést lehet hallani,hogy már nem merek szóba állni egyikkel sem.A tiéd megbízható?Már fotózni hívják konkrét munkára,vagy ez még csak a felvétel az adatbázisba?

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok,

Most kicsit fáradtan, de gondoltam bekukkantokKép
Tegnap este voltunk a barátainkkal étterembe, és elég jól sikeredett!Csak az vele a baj, hogy ugyebár éjjel 2-kor keveredtem az ágyba, és Eszti reggel 7 körül már riadózikKépMa, viszont hajnal fél 5-kor kelt, persze jött a cici, és 6 -ig nem aludt vissza!KépAzt hittem meghalok! Jól esett már egy kicsit elmenni, de ez a másnap.....na ez nem annyira hiányzik.Ráadásul ma nem tudom mi volt vele, de ennyire nyügös talán még sose volt!Mondjuk kicsit még köhécsel, taknyos, jön a foga,frontok vannak szóval összejöttek a dolgok nála is, de ennyire??!!Kép
Aztán mivel nagyon jó idő volt, még egy kis motorozás+séta is belefértKépJa, meg du. családi töklámpás készítés voltKépNagyon édes volt, tetszett neki, és be akarta hozni a házba állandóan!Aztán valahogy megértette, hogy azt kivülre az ablakba csináltuk,még el is köszönt tőle, hogy szia!Kép

Kriszti, nagyon örülök, hogy Dorcsikával minden ok.KépTényleg szépeket írtál, de én már ismertem a szoba történetét!;))))emléxel??KépKép
Amúgy meg nagyon jól csináltad szerintem Domival a dolgokat amikor Dorcsi született!Megpróbálom én is így csinálni majd, ha meglesz a tesó, mert úgy gondolom jó módszerKépAztán majd meglátjukKépBár ami igaz az igaz, hogy nem is igazán a korküli a lényeg, hanem nagyon fontos, hogy jó tesók legyenek a szülők nevelése!

Judit, nagyon jók a képek, szépek vagytokKépKépÉn mindíg megveszem a Kismamát, szóval már kiváncsian várom a decem,beri számotKép
Gratulálok a bekerülésetekhez!

Petra, Anna egyszerűen gyönyörű kisbabaKépés nagyon igazad van, tényleg hasonlítanak.
Szerintem ne izgulj a második, harmadik baba már biztos hamarabb fog összejönniKépez így szokott lenni, tuti!Megy a drukk a babaprojekthezKépKép

Dórikám, nagy gratula nektek is a Baba Magazinos megjelenéshezKépKépAzt az újságot nem mindíg veszem meg, általában csak megnézem mi van benne, és úgy döntök. De a novemberi számot most biztosKépKépPedig én meg a rejtvényével nyertem egy Teafal cumisüveg melegítő+sterilizáló gépetKép

Jó, hogy ennyi híres baba+mama van itt, és mind MávosKépCsak zárójelben jegyzem meg, hogy mi is voltunk már újságban!Igaz nem ilyen nagy nevűben, "csak" itt a helyiben, de arra is büszke vagyok, és be is van ragasztva a babanaplóba a kép + cikk!Kép
Na, megyek mert elég álmos vagyokKép
Jó éccakát mindenkinek, manó
manóci
 
 


Sziasztok!

Szeretnék egy-két technikai dolgot kérdezni tőletek, ha lehet.
Most kellene cukorterhelésre mennem, de eddig a Sote-re jártam, és nem tudom, mi hogy működik a Mávban. Kép Meg tudnátok írni, hogy mindennap van-e labor, hogy vinni kell-e a cukrot (vagy mit), vagy adják, kb. mikor van eredmény, stb.

Előre is köszi, shineKép
shine
 
 


Sziasztok!

Shiene: beutalóval lehet menni amit a doki ad!Reggel fél 8-tól van de.11-ig a vérvétel.75 gramm cukrot kell venni a patikába amit magaddal viszel.Éhgyomorral vesznek először vért majd megiszod a cukros vizet(vigyél citromlevet úgy jobb)majd pontosan 2 óra múlva vesznek újból vért.Az eredményt másnap a dokid meg tudja mondani.
Én múlt héten voltam elég friss az élmény!Remélem tudtam segíteni!

Andita
andita
 
 


Sziasztok! Szeretnék csatlakozni. Már van két kisfiam (Dr. H-nál szültem őket). Abszolút MÁV Kórház párti vagyok és szeretnénk mégegy kisbabát. Illetve már terhes is lettem, de sajnos elhalt a kilencedik héten és műtét lett... stb. Kisfalvi doktort ajánlották és sajnos egyenlőre még csak háromszor találkoztam vele. Szimpatikus, de szeretnék róla többet tudni. Tényleg nem pénzéhes? Hogyan hozzam szóba nála az anyagiakat? Eddig mindig ott volt az aszisztensnője is. Most szünetet kell tartanunk, de utána mindent bele és dolgozunk a kistesón.
roberta
 
 


Hali!

Doktorkitti!
A kismama magazinban találtam őket, ha érdekel, megadom a nevüket, címüket. 3500 Ft volt reg. díj/év. Az újságok nem fizetnek, a képeket kapom meg. Még fizetős meló nem volt, nem tudom, hogy lesz-e egyátalán. Ez ez első felkérés volt, se jót se rosszat nem tudok róluk mondani. Állítólag az újságoknak és az áruházaknak fotóznak. Majd kiderül.

Azt hiszem, holnap jelenik meg az újság, már alig várom. Aztán lehet, hogy nem is leszünk benne:Kép

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


És ők eldöntik, h elég szép-e a babád a fotózáshoz? Ha nem, akkor azt mondják, h bocs, de ez a gyerek randa, alkalmatlan a modellpályára? Kép)))))
Engem egyébként érdekelne a cím.
tpetra_
 
 


Sziasztok! Szeretném megköszönni mindenkinek a segítséget és a jótanácsokat. Szeptember 22-én született meg a kislányom (4050 gr és 60 cm), hazahozatalkor, négy hete már 4100, volt, most már 5 kg.

Roberta! Kisfalvi tényleg nem pénzéhes, én a szülés után alig tudtam sort keríteni arra, hogy kifejezzem köszönetemet. Ha szóba hozod az anyagiakat, akkor se fog összeget mondani (ezt itt is sokan leírták). Én az éppen ügyeletes szülésznővel (Gaál Krisztina) szültem nála, nagyon aranyosak voltak mind a ketten. Ha bővebben érdekel valami, és nem akarsz visszakeresni (májusban sok infót kaptam én is ebben a topicban), akkor a profilomban van a mélcímem (a hasfájós egyhónapos mellett nem vagyok mindig online, de gyakran megnézem a mélt).

Dudukly
dudukly
Isaszeg
 
 


Dudukly,
gratulálunk a picihezKép! Micsoda méretei voltakKép! Könnyű szülés volt?

Bigi,
nálatok mi újság? Minden rendben, ugye? Nemsokára itt a nagy napKép!
zitmi
 
 


Gratulálok Dudukly!!!
tpetra_
 
 


Sziasztok!

Mi a Ponty utcában voltunk fotózáson,a II. kerületben.Oda nem kellett regisztrációs díj,és hívtak minket sokat,újságokban voltunk.Pénzt nem kaptunk érte,de legalább emlékek vannak.Azért az szerintem nem helyes,hogy ők nem fizetnek neked,és még Te fizess regisztrációs díjat.Persze,mondják,hogy ezért újságban szerepelhetünk,de valljuk beőszintén,inkább mi segítünk nekik ezzel,hisz egy csomó pénz megspórolnak rajtunk,ha csak a profi modellek gázsiját nézzük,akár gyerekmodelleknél is.Ezért,akikhez mi jártunk(nevet nem akarok írni),nagyon korrektek voltak,és épp emiatt nem kértek regisztrációs díjat.Persze ott is ígérték a negatívokat,de egyetlen egyszer sem kaptam meg,hiába hívogattam őket milliószor.Ez egy nagyon profi ügynökség egyébként,ismert fotósokkal,rengeteg helyen szerepel a nevük.Én is olyan ügynökséget keresnék,ahol az ilyen ingyenes,alkalmankénti újságfotós "emlékeken" kívül esetleg ígéretesebb dolgok is kilátásban vannak.Ha tudtok ilyet,megírjátok?Köszi!!
Egyébként évekkel ezelőtt,mikor Domcsi nekem még kicsi volt,olvastam egy nagy botrányról a Babamagazinban.Egy anyuka írt,hogy az újságban szerepeltetett ügynökség hogy megkárosította,és hasonló anyukákat keresett,aminek jó nagy botrány és leleplezés lett a vége.Sajnos akárhány ilyen ügynökséggel felveszem a kapcsolatot,ott is mind először elkéri a pénzt,aztán ígéri,ha van pénzes munka,majd jelentkeznek....1-2x volt olyannal dolgom,akik felvették volna a fotókat az adatbázisukba,és ha van munka,hívnak,te pedig kifizeted a regisztrációs díjat.Szerintem nekik van jövőjük,mert talán bennük jobban és többen megbíznak.Na,de elég a pesszimista hozzáállásomól,ma nagyon negatív p...a vagyokKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Dudukly
Gratulálok a kislányodhoz Kép Kép Kép Sok sok örömöt és boldogságot kívánok nektek A fiam is hasonló paraméterekkel született (4070 gr 57 cm)

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Kedves Andita!

Köszi szépen! Kép

Egyet még kérdezhetek? Be kell valahová jelentjezni (papírt kérni stb.), vagy egyenesen mehetek a laborba?

Dudukly: én is sok boldogságot kívánok nektek! Kép
shine
 
 


Sziasztok!

Zitmi, köszi az érdeklődést, minden OK, csak sokat pihengetek, ezért is írok ritkábban. Az eseményeket azért követem Kép

Dudukly, gratulálok a babádhoz, tényleg szép nagy és ezek szerint a szopizással sincs gondja Kép

Nekünk még 16 nap van hátra, aztán showtime!!! KépKépKép

Üdv nektek!
Puszi
Bea
bigi
 
 


Sziasztok!

Dudukly, én is csatlakozom a gratulálók sorához :-)!!!

Bigi,már megkezdődött a vissza számlálás, nagyon izgi szorítok!

Shine, persze kell kérni beutalót a dokitól,amit a leletező ablaknál le kell adni.Most van valami új rendszer, hogy sórszámot kell venni de a kismamákra ez nem vonatkozik.Beadod a beutalót és utána mehetsz egyből vérvételre.
Mindez a rendelő intézet 2. emeletén van!
Ki a dokid?

Üdv: Andita
andita
 
 


Sziasztok!
Olyan rossz, hogy csak ritkán jutok a net elé.Rengeteget tudtok írni pár nap alatt. Kép
Kriszti!
Elöször neked szeretnék reagálni a maxi leveledre.Minden elismerésem a tiéd!!!!! Nagyon tetszik az a felfogás ahogy a gyerekeidet neveled.Én is hasonlóan gondolkodom,de nem mindig sikerül úgy kivitelezni.Rengeteg türelem és megértés kell.Még egyszer gratula. Kép

Jucc!
Már épp kezdtelek hiányolni,olyan régen nem jelentkeztél.Gratulálok a babához,gyönyörű kisfiú.És tényleg hasonlít Annára. Kép
Az újságot én is megveszem és mindent megtudunk rólatok. Kép Kép

Petra!
A 6 hetes kontrolon minden rendben volt,KisGólya tök aranyos volt.Azt ajánlotta elöbb várjam meg az első mesit és csak utána tegyük fel a spirált.Andris elött nekem 5 évig volt és nagyon kényelmes volt.Kicsit erősebb tőle,de nem kell tablettázni naponta.A nagyok között 3 év van. Én kevesebbet akartam,csak közben volt egy sikertelen terhességem is.Tomi nagyon anyás, élénk kisfiú volt és azt mondtam, hogy nem kell harmadik.Aztán ahogy nőtt és komolyodott egyre többet gondolkodtam. . . Segített,hogy a barátnőm 9éves iker lányok után szintén bevállalta a harmadikat.Írígy voltam Kép így aztán jött Andris.
Imádom.Már 11 hetes,6 kg óriás.Sokat beszélgetünk és vigyorgunk. Édes ahogy dumál a játékoknak.Tegnap este apa elvitt egy céges bulira.Manókát leraktam 8-kor és 1-ig buliztunk, fél 3-kor etettem majd aludtunk tovább fél 7-ig.Olyan jó gyerek Kép
Ruha ügyben tudunk valamikor találkozni? Mennyire vagy mobil?

Móba!
Üdv a társaságban,jó helyre keveredtél. Kép
Én 11 hete a ifj.Kelemennél szűltem.Maximálisan meg voltam elégedve.Ha van kedved olvasd vissza a beszámolómat aug 16 körül valamikor.

Sajna mennem kell,majd folytatom.
Vigyázzon mindenki magára és a törpökre!!
Floci

Kép
flocika
 
 


sziasztok!

fotozáshoz: én is ismerek egy ügynökséget, ahova 2-3honapos kortol keresnek "modelleket". proba fotozás van, regisztrálnak egy adatbankba és hivnak ha munka van. ök föleg külföldi reklámokhoz fotoznak, forgatnak. reg.dij náluk sincs, mindig az adott munkábol vonják le a dijukat. a kálvin téren van az iroda ill.studio, sajnos a nevükre nem emlékszem, de ha valakit érdekel megprobálom kinyomozni.

üdv.T
ps. amugy tudok helyesen irni, csak hiányzik pár ékezetes betüm Kép
panka1971
 
 


Sziasztok!

Szia Panka!
Engem nagyon érdekelne,ha ki tudnád nyomozni,nagyon hálás lennék érte!!Köszi!Kép

Szia Floci!
Köszönöm a szép szavakatKép,de sajnos nekem sem jön össze mindig,nem lehetünk tökéletesekKépKépKép.Tegnapelőtt pl. az étkezőasztal tetejére mászott fel egész nap,nem tudom mi volt vele,azóta sem csinálja.Majd frászt kaptam.És tudod,minél jobban rászólsz,annál jobban csinálja.Na de ilyenkor nem ethetem meg,hogy "észre sem veszem",mert akkorát esik onnan!!Meg a tapétáját kezdte el csipegetni,már egy szép tenyérnyi helyen leszedte.De mindig akkor csinálja,ha nyugi van,és senki nem látja.Meg a kád szélére akar felmászni,a csempe felőli oldalon ugyanis van egy kapaszkodó.A hideg kiráz,hogy miket csinál.Azt már megszoktam,hogy leállítja a mosógépet,vagy elzárja a sütőt.Na de hogy már be is kapcsolja,meg a főzőlapot...Hát persze,hogy nem hagyom egyedül,de elég,ha mosogatásnál ott ténfereg mellettem,és épp a tányérra nézek.Olyan kis rafkós,hogy abban a pillanatban kihasználja a helyzetet,és rögtön elcsavargatja.Észreveszem szerencsére,mert kattog a sütő,ahogy bekapcsolódik,meg a főzőlapot is előbb-utóbb,ahogy beindul,na de addigra megolvad a tetején az üveglap ami védi.Múltkor pont én olvasztottam meg....KépNem vettem észre,hogy rajta van,bekapcsoltam,hogy melegedjen,míg a krumplit megmostam.Na,ennyi elég is volt,hogy átforrósodjon az üveg,elhajlott,és akkorát durrant,hogy a szivem kiesett a helyéről.Olyan nehéz ez az átmeneti állapot.Mert már önállóak akarnak lenni,mindent csinálni úgy ahogy mi,és nem lehet őket leállítani.De még nem értik meg,miért nem szabad.
Duduklynak mi is gratulálunk!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Kedves Panka!

Engem nagyon érdekelne annak az ügynökségnek a címe, elérhetősége. Ha ki tudnád nyomozni, kérlek, írd meg ide vagy az e-mail címemre: tanara@chello.hu

Köszönettel

Danusia
danusia
 
 


Hali!

Mi is a Ponty u.-ba járunk, már 3500 Ft a reg.díj.
Balnkának tegnap volt a névnapja. Kedvem igen sz@r, honap írok többet.
Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Dudukly!

Gatulálok a hatalmas babához! Sok boldogságot kívánok nektek!
Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?