Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni tőletek, hol csinálnak Győrben 4D ultrahangot. Hogyan kell bejelentkezni, és mennyibe kerül.
24 hetes vagyok, és azt hallottam Győrben jó minőségű az uh. .
Amúgy a szüővárosom Győr, nagyon szeretem, mind a mai napig sokat járunk haza.

Előre is köszi az infót: Erika

Erika

Kép
Kép
nercsi
 
 


Gratula az ikrekhez! Nagyon aranyosak a képen. Bízom benne, hogy az együttélés is olyan jól sikerül majd, mint a szülés. Egy jó start biztosan segít (na meg a nagylány).

Üdv,

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Olajfácska

Gratulálok az ikrekhez!! További rózsaszinezést neked!

Asszonyfajzat

Köszi a babab-mama jogát, közben találtam én is a gézenguz szervez tornát és masszázst is. A sátras, amiről beszéltetek ez pontosan mi is? 3 éve élek Győrben igy még sokmindent nem ismerek.Kép

Erika

Egy telefonszámot adok 4d ultrahangra, a cimre már nem emlékszem pontosan, de azt ugyis megmondja. Nekem tetszett és szerintem is jó minőségű. a telefonszám: 06 30 3732106

Bogi

Hol is lehet pontosan megnézni a napfogyatkozást? Hány órától vagytok ott?

Ismertek jó természetgyógyászt? Magas a vérnyomásom és a háziorvosom gyógyszerezni akar, én viszont ezt nem igazán szeretném, mert akkor életem végéig szedni kell.Kép

A lánykám gögicsél lassan és már vannak kedvenc tárgyai a lakásban, szereti a lámpákat és szines dobozokat a konyhában. Sokat mosolyog és nem csak akkor amikor jól lakott. Persze most elkezdett sirni, megnézem mi van vele.

Csók: Orsi

Kép
sorsoly
 
 

 
 

Sziasztok!

Erika!
http://jaksy.different.hu oldalon a fejlécben találod a 4D UH reklámját. Ha rákattintasz találzs pár képet is.
Azért jó lenne mielőbb bejelentkezni, mert egyre nagyobb lesz a baba, és kb. 23-24 hetesen a legjobb a 4D.
Én 28 hetesen voltam, semmit nem láttunk, mert takarta az arcát, és már az egész baba bele sem fér, csak részletekben.

Képzeljétek tegnap este megjártuk a balesetit.
Annyira buta mód felelőtlen voltam, hogy miattam a gyereknek felszakadt a homloka.
Szerencsére nem kellett összevarrni, csak összeragasztották, és kötés van rajta.
Most iszonyúan érzem magam.
A férjem üvöltözött velem, amit meg is érdemeltem.
Nagyon remélem, hogy nem intéztem el egy életre a gyereket.

Orsi!
A megyeház előtti téren leszünk kint, 10-kor kezdődik, de 9-től ott vagyunk. Távcsöveket viszünk. Egyenlőre úgy néz ki, hogy jó idő lesz!

Csilla!
Mi most nem megyünk a Zenekuckóba a baleset miatt, de Ti menjetek nyugodtan. Tényleg nagyon jó, ne sajnáld rá az időt. Már csak két alkalom van!

Olajfácska!
Gratulálunk az ikrekhez, és nagyon örülök neki, hogy jó tapasztalataid voltak. Talán egy ici picit én is hozzájárultam.

Piros!
Kép
Most ilyen érzelgős kedvemben vagyok, és nem tudom mit akartam írni Neked. Talán csak annyit, hogy tök jó lesz nekünk itt, remélem jól össze tudunk barátkozni!

Puszi mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Mindenkinek!

Olajfácska!
Gratulálunk csöpp fiaidhoz!
Sok-sok huncut órát,sok kópéságot kívánunk és jó egészséget,csillapíthatatlan étvágyat...! :-)

Erika!
Magzati ultrahang 4D
Babaits Mihály út 38/c.
Bejelentkezés: 06-30/373-2106
8000.-ft+500.-ft fotó+1000.-ftcd,dvd
Felejthetetlen élmény,örök emlék.Mi a 4D vizsgálaton tudtuk meg,hogy kisfiunk lesz.Igazi mosolygós buci-baba arc tárult elénk,miután megmutatta a cöpp kis kukacát. :-)))

Farkasbogi!
Tudom,hogy nem lehet a gyomorszorító érzéseket elűzni egy baba-baleset után,de nyugodj meg.A kicsit úgy ismerkednek meg a világgal,hogy nekimennek.Ezt Ranschburg Jenő professzor mondta egy győri előadáson.Az én kicsi fiam még csak két és fél hónapos (na,jó;valamivel több...),de azon túl,hogy elkezdte kóstolgatni a környezetét,mindig megüti magát egy kicsit a sok kalimpálásban.És sajnos elkerülhetetlen,hogy olykor miattunk érje őket kellemetlenség.Sajnos első balesete miattam történt.Fürdetéskor rosszul raktam a kád szélére a fürdetős flakont,és rápottyant a buksijára.Együtt sírtunk,együtt vigasztalódtunk.Mára el is felejtette.Igaz,kicsit még mindig bűntudatom van,de hasonló soha többet nem fog előfordulni...A bűntudattól válunk jobb emberré.
Fel a fejjel!Férjecskédnek több türelmet kívánok....Õ ijedt meg a legjobban.Jobbulást a csöppnek!

Szép napot mindenkinek!
Pá:Asszonyfajzat
asszonyfajzat
 
 


Bogi!

Ne legyél ilyen szigorú magaddal! A balesetek pont attól balesetek, hogy nem tudjuk kivédeni őket. Nem szándékosan sodortad veszélybe a lányod, abban biztos vagyok. Ráadásul ebben a korban még nagyon gyorsan és szépen, általában komolyabb heg nélkül gyógyulnak a sebek. Az én nagyobbik lányom a kocsi kinyíló ajtajának élét fejelte le szemből másfél évesen. Összehúzták a seb széleket és mára nyoma sincs. Persze nagyon megijedtem, mert nagy lila buci (véraláfutás) lett a helyén. A fiam meg pont ma adta elő a halálugrását az etetőszékből. Addig kavart, mocorgott, míg kicsatolta az övet és kicsúszott a lábtartónál. Az ijedtségen kívül nem lett baja, mert ügyesen kapaszkodva tompította az esését. Ahogy Kriszi mondta/írta ez egy tanulási folyamat a számukra.

Abban is egyetértek, hogy az üvöltözés nem segít senkinek. Lehet, hogy saját bűntudatát akarta csitítani? Nem valami hatékony dolog. Azt meg felejtsd el, hogy mindig mindentől meg fogod tudni óvni a kicsinyeidet. Márcsak azért sem fog ez menni mert egyszerre nem lehetsz mindkettő mellett minden pillanatban.

Barátnőd a szomszéd utcából.

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!
Köszi Mindenkinek a sok gratulációt!
Bogi, ne vádold magad szerintem se!

Ma is jó napunk volt. 10-től mostanáig aludtak, az evéseken kívül. Most jön egy kis esti foglalkozás-nézegetés-nyűglődés, ami majd fürcsikor ordításba csap át.
Érdekes nem szeretik, ha mesztelen a fenekük!

Puszi!
Enikő
olajfácska
 
 


Olajfácska!

Ez változni fog! Az én fiam imádja ha meztelenkedhet. Főleg, ha kis simogatás, masszázs, csiki kíséri. A fürdésnél is csak akkor van üvöltés, ha kiveszem a vízből...

Lányok!

Megyünk holnap Kuckózni (ha nem késsük le). Jön valaki?

Üdv,

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Szia Mindenkinek!

Olajfácska,Piros!
Az én csöpp kisfiam,aki már nem is olyan csöpp,mert majdnem 7kg (4000g-osan született,most 12 hetes)és 64cm,szintén imád pucérkodni és pancsolni.Mit pancsolni:lubickolni,csobbanni,merülni,...De a fürdés utáni,esetleg pelenkázás közbeni öltözködést ki nem állhatja.Kétségbeesetten kiabál,hogy vége szakadjon megpróbáltatásainak.A legkellemetlenebb számára a sapikötözés.Olyankor sikít.Szerencsére amikor magamhoz ölelem,lágy hangon dúdolgatva,egycsapásra elfelejti szomorúságát.Könnyen megvígasztalható baba.Legtöbbször elég egy mosoly,és egy bugyuta mondóka,máris fülig ér a szája.

Olajfácska,gondolom,még hideg ikrecskéidnek a levegő.Ha megszokják a külvilágot,imádni fogják a ruhátlankodást-ahogy azt nagyon okosan Piros is előrevetítette.Istenem!Milyen gyorsan telik az idő...A kisfiam három hónapja született.Már majd' elfelejtettem,hogy ő is a pocimban maradt volna szíve szerint,hogy mennyi minden zavarta az első hetekben.Ma már mindent élvez-az öltözködésen kívül.Legkedvesebb elfoglaltsága a szüntelen kalimpálás szemlélődéssel egybekötve,és popsija,pocakja masszíroztatása.Minden babunak van egy kedvenc testrésze,amit anya akármeddig simizhetne...

Piros,ne haragudj,de mindig közbejön valami;ma sem tudunk Kuckózni (most látom,hogy ha mégis elindultunk volna se lenne semmi értelme,mert mindjárt 11 óra).Először Csöppöm elaludt,aztán megbetegedtünk,ma pedig Fradi-Eto meccset közvetít a tv.Párommal hármasban akarunk először Kuckózni.Miután a mai meccset semmiképp nem hagyja ki,Marcimmal mi is itthon maradunk.A lényeg,hogy együtt legyünk.(Csak a kisfiam ne legyen fociőrült! :-) )

Kérdeznék valamit.:
Miért van az,hogy kisfiam egy hete hasról átfordult a hátára,egymás után háromszor segítség nélkül (éppen babatornáztunk),de azóta nem ismételte meg a produkciót.Lustizik?Amúgy nem nagyon szeret hason feküdni.Talán majd később.

Szép napot mindenkinek!
Pá:Asszonyfajzat
asszonyfajzat
 
 


Szia Asszonyfajzat!

Öröm olvasni ahogy a kisbabádról írsz. Biztosan sokat foglalkozol vele. Ezt meg fogja majd a szeretetével hálálni! (Szép nagy baba!)

Enikő
olajfácska
 
 


Szia Mindenkinek!

Olajfácska!Zavarba hoztál kedves,dícsérő szavaiddal...na-de-igazán... :-)Köszi!
Ugyanakkor bevallom,éppoly öröm Csöppömről írni,mint mások történeteit olvasni.
Foglalkozni vele ajándék (ez kissé közhelyesen hangzik,bocsi,de komolyan gondolom).Nagyon élvezem.Nem szólnak bele a nevelési gyakorlatomba arra méltatlan emberek;legjobb belátásunk szerint teremthetjük meg Marci számára az ingergazdag környezetet.És szeretehetem feltétel nélkül...
Úgy érzem,általa lettem egész.Kiteljesedett az életem,helyesebben az életünk:a párommal nap,mint nap "madarat lehetne fogatni",és a család többi tagja is többet találkozik egymással mióta babázhatnak.Ezért hangot kell adnom örömömnek,elragadtatásomnak,ott és ahányszor csak tudom...(különben sírva fakadok a nagy örömtől-szégyenszemre).
Persze könnyű dolgom van kisfiammal,mert rendkívül érdeklődő,békés természetű pindúr (már amennyire pindúr egy ekkora termetű gyermek...
:-))) ).
No,jó:befejezem a röpdösést-ha nem kötöztem volna magam a székhez,már a holdnál járnék...
Ez történik velem,ha zavarba jövök.Kellett neked dícsérni... :-)Azért még egyszer köszi.
Vidám perceket továbbra is az ikrentyűkhöz (ez az elnevezés a hugaimtól származik,ők is ikrek,így szólítják egymást).Megszokták már a pucérkodást?Add át nekik cuppanósaimat,és cirókáimat.

Lányok!Végtelenül pechesek vagyunk.Pont mára kellett beborulnia!A természet összeesküdött ellenünk.Ezt a napfogyatkozást,és ezt a találkozást elszalasztottuk.Valaki ott volt a Városháza előtt?Mi édesdeden szunyókáltunk délelőtt:elnyomott a félhomály.Bezzeg délután igazi sétaidő volt.Csatangoltunk is vagy két-két és fél órát.Persze cidriztem,hogy esni fog.
Következő randidátum?Játszóházba tervezitek az összefutást?Mi is mennénk.Talán beengednek... :-)

Szép éjszakát!
Pá:Asszonyfajzat
asszonyfajzat
 
 


Sziasztok!

Na tudósítok a tegnapi Napfogyiról, ha érdekel!
Amúgy ha kinéztetek volna az ablakon néha, akkor simán szűrő nélkül is egy csomószor látszott gyönyörűen az egész, mert a felhők annyira megszűrték a fényt.

Kép

Ezt a képet egy amatőr társam fotózta. Én is csináltam hasonlót, csak még nem töltöttem le.

Amúgy Lili nagyon élvezte a szökőkút vizét. A lépcsők közül szedte ki a mohát, és dobálta a vízbe, meg tetszett neki, hogy az iskolás lányok ajnározták (a Révaiból jöttek ki órán a gyerekek tanárral).

Köszi a nyugtatást. Azt hiszem már lenyugodtak a kedélyek idehaza. A seb nagyon szépen gyógyul!

Most vasárnap megyünk Kuckózni!

Puszika: Bogi

ui.: Asszonyfajzat!
Most kicsit irigyellek azért, hogy így tudsz foglalkozni a kisfiaddal. Azért való igaz, hogy nekem a munka meg a háztartás mellett sem időm, sem energiám nem volt ajnározni Lilit, Katicára meg végképp alig jut időm.

Amúgy nekem mindegyik imádta ha meztelenkedhetett, és Katicának az öltözködéssel sincs baja. Lili azt kb. 1 évesen kezdte elviselni, addig üvöltés volt közben Kép

Na puszi mégegyszer: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Pozitív energiákat kérek!! A kisfiam előadta élete leghosszabb üvöltését tegnap éjjel. Fél tizenegy és hajnali 2 között volt az első etap, azután 3 és 4 között. Végül csak a mellkasomon volt hajlandó aludni egy kicsit a nappaliban a kanapén. A köztes időben meg a középső gyerek "szórakoztatott" felköhögve a torkára folyt váladékot. Úgyhogy még nappal sem alhatom ki magam, mert folyós orral nem adhattam bölcsibe a Sárát sem. Persze ez az a hét amikor a párom Pesten dolgozik és édesanyámék is elutaztak. Öreg vagyok én már ezekhez az éjszakázásokhoz! Tartok tőle, hogy hamarosan három kölykicét ápolhatok itthon egyedül. Egy kis együttérzést küldjetek az éteren át, jó?!

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Szia Mindenkinek!

Piros!
Ezúton küldöm minden eddiginél nagyobb pozitív energia csomagomat. :-)))
Egy kis kitartást,némi önbizalmat,és sok-sok humort,na és persze tengernyi együttérzést raktam bele.Sajnos alvás nem fért bele,mert az pár napja nálunk is hiánycikk...Tuti időjárásváltozás lesz.Kölykicéknek jobbulást!Férjecskédnek keleti szelet,ami hazarepíti.
Most mennem kell babázni,mert méltatlankodik,de nemsokára ismét jelentkezem.
Fekl a fejjel!!! :-)))

Szia Mindenkinek!
Pá:Asszonyfajzat
asszonyfajzat
 
 


Sziasztok!

Piros!

Megy a pozitív energia a szomszéd utcából!

Feltettem a cikkeket a honlapra:

http://gyor.mcse.hu

Lilié is frissült!

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Köszönöm, máris jobb. A páromat "hazafújta" a szél egy rövid átcsomagolásra. Péntek hajnalban megy tovább az Adriára egy hétre. De ezen majd akkor aggódom. Most megyek egy kicsit megmártózni az aurájában (meg aludni amíg lehet!).

Üdv,

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!
Nagyon rég írtam már, de higyjétek el azért néha olvasgattalak benneteket!
Most egy kis segítséget kérek, remélem vki tud tanácsot adni!
Szóval: Zsófim elkezdett egy kicsit köhécselni, elég szárazon, közben egy kicsit szüttyög az orra is. Eddig a másfél év alatt kétszer fordult elő ilyen és mindig komoly hörghurut lett a vége, hosszú antibiotikumos kezeléssel. Most ezt szeretném megelőzni, remélem még nem késő. Vmi homeopátiás dologra gondoltam, de egyáltalán nem ismerem ezeket a szereket . Ha van valakinek tapasztalata, javaslata a témában ossza meg velem!
Köszömöm!
Puszi Mindenkinek!
Márti

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Sziasztok!

Sajna a napfogyatkozást én is kihagytam, megijesztett az eső.
Szivesen találkoznék én is veletek.
Vasárnap volt zselykének az első hosszú utja és társasági életet is élt. Elmentünk Esztergomba egy szülinapi partira, ahol gyerekek is voltak. Az utat nagyon jól viselte, pedig visszafelé majdnem végig ébren volt. A partin egy 5 éves forma kislány szorakoztatta Zsezsét, tetszett neki vagy csak türte, a lényeg, hogy jól viselte a sok embert. Még két hét és vihetem a bébi-usztatásra, én már alig várom. Õ se szeret öltözködni, de a fürdést nagyon élvezi.
Este gondoljatok rám, ma fogom előszőr fürdetni, ráadásul egyedül, mert a párom hazament a szüleihez.

Csók mindenkinek: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Szia Mindenkinek!

Részünkről oktondiság volt lemondani a napfogyatkozásról.Lenyűgözőek a felvételek.Persze a délelőtti hosszú durmolás is jólesett,ami ugye ránk is fért,hisz' azóta is szűken méri a pihenést kisfiam.Na,jó.Ez nem egészen fedi a valóságot,mert este kilenc-fél tíztől másnap hajnal négyig-ötig pisszenés nélkül alszik,mint akit kiütöttek,így éjjel pihenhetnék...,de olyan kerge vagyok,hogy félóránként felriadok.Amúgy is éjjeli bagoly típus vagyok:nem tudok korán lepihenni.Túl sokat olvasok babás magazinokat,könyveket,honlapokat;már zsibong a fejem a sok félelmetes információtól.Biztos kinövöm ezt az "éjszakai féltést" (néha ráteszem kis mellkasára a kezem,hogy érezzem,piheg-e).Mindig megfogadom,hogy nem izgatom fel magam feleslegesen,de nem bírok ellenállni az ígéretes cikkek csábításának.Igyekszem uralkodni félelmeimen,rossz szokásaimon,nehogy a kicsi lássa kárát.Szeretném,ha bátor,magabiztos,öntudatos emberke válna belőle... :-)

Sajna ezen a héten sem tudunk Kuckózni,mert elígérkeztünk vendégségbe.Mindazoknak,akik mennek:Jó szórakozást,felejthetetlen élményeket kívánunk.

Sorsoly!Gratula csöppöd nagy útjához,és remek természetéhez.Mi holnap vállalkozunk az első nagy autóútra.Budapest a cél (zsúfolt hétvége vár ránk...).Bízom abban,hogy Marcim Zsezséhez hasonlóan viselkedik majd.Persze Marcit könnyű megvígasztalni,ha mégis nyugtalankodna,csak cicizhessen amennyit akar. :-)
Mi is két hét múlva megyünk babaúszásra.Ti hova?
Kéz és lábtörést az első önálló fürdetéshez.Biztos vagyok benne,hogy élvezni fogjátok.Nagykádas,közös pancsolás lesz?

Piros!Még egy kis kitartást,és vidámságot!Nemsokára ismét együtt lehettek.Ezúton küldök egy újabb csomag pozitív energiát. :-) Ja,és kiadós alvást kívánok!

Farkasbogi!Kétségtelenül szerencsésnek tarthatom magam,mert anyukám és a hugaim,de a párom is sokat segít kisfiunk gondozásában,és a háztartás vezetésében.Ebédet anyukám főz,így a konyhai dolgokkal semmi teendőm.Ám megvan az árnyoldala is ennek az arany-életnek.Néha feleslegesnek,léhűtőnek érzem magam.Arany kalitkába zárt áldozatnak.Persze amikor ilyen és ehhez hasonló gondolatok futnak át az agyamon,azonnal bűntudatot érzek,és elszégyellem magam.Hála helyett elégedetlenkedem?!Különben is így igazán átadhatom magam a kisfiamnak.
Észhez térek,míg elkövetkezik egy újabb rossz nap,amikor nyüzsögnék,tennék-vennék,de nem tehetem.Marcitól éppen lehetne,mert egyre többet,és hosszabban lefoglalja magát önálló nézegetéssel,a kezecskéi felfedezésével,csak a család nem engedi,nehogy túlfárasszam magam,mert akkor ingerült leszek a csöppel.Már keressük a megoldást problémámra.Főként sokat sétálunk,beszélgetünk (olykor hármasban,mert Marci szeret közbegügyögni) és a mi lakrészünket én tartom karban.Van egy pótolhatatlan,jó barátnőm (akit el akarok csalni a társalgós randira),akivel kiléphetek az itthoni világból,de őt sem terhelhetem túl.Bár hozzá hasonló megértéssel korábban még nem találkoztam. És nem utolsó sorban ez a netes társalgó is kiegyenlíti a feszültségeimet,és figyelmeztet arra,hogy becsüljem meg a helyzetem.
És valóban a gyermekemmel vált teljessé az életem,nagyobb boldogságot nem is kívánhatnék,tehát félre kesergés... :-)

Hideyoshi!Sajna homeopátiás ismereteim nincsenek,de általában a védőnők tájékozottak e kérdésben.Ha nem fordultál még a védőnőtökhöz segítségért,feltétlenül próbáld meg.Esetleg a www.elixir.hu-n,vagy valami hasonló honlapon találhatsz tanácsokat.

Mindenkitől bocsi,hogy megint regényt írtam.E társalgóba tévedve mindig elkap az ihlet... :-)

Szép napot mindenkinek!
Pá:Asszonyfajzat
asszonyfajzat
 
 


Sziasztok!
Bogi! Utólagosan bocs,hogy nem tudtam menni a napfogyatkozást megnézni,de lázasak voltak felváltva. Nem lett igazán beteg senki,de az éjszakai ügyeletek sokat kivettek belőlem.Nem tudtam hétfőn rávenni magam hogy bemenjek Győrbe.
Viszont!!!
Találtam egy jó programot a kicsiknek, akár ekkor is találkozhatnánk. A Vaskakas rendez okt.26-án 0-3 éveseknek előadást. Ez szerdai nap.
Én biztosan viszem a két kicsit,jó lenne ha csatlakoznátok.Jegyet az 512690 -es számon lehet rendelni,600 ft.
Áfonya, Piros! Itt ti is végre előléphetnétek az ismeretlenségből! Szívesen találkoznék veletek így 2 év után.
Írjatok! Judit
fanniflóra
 
 


Szép napot mindenkinek!

Farkasbogi!
Mi megyünk holnap kuckózni,ti is jöttök?
Szivesen megismerkednénk veletek személyesen is,a lányok biztosan jól éreznék magukatKép


Fanniflóra!
Nekünk nagyon tetszik az ötleted,és bár még új vagyok,de szivesen elmennénk mi is az előadásra.


Ki jön a sátorosba babaúszásra? Mi már régóta járunk,ott is találkozhatunk

Jó babázást mindenkinek,sziasztok

Csilla
Vendég
 


Mi is megyünk Kuckózni holnap! A szerdát még nem látom, de már ez is biztató.

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Judit!

Betervezem 26-át, elvileg nekünk jó az időpont.


Akit érint annak itt is írom, hogy a holnapi zenekuckó elmarad mert Évi beteg.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
De jó lenne ha páran tudnánk találkozni! A 11.30 -as előadásra tudtam jegyet foglalni,az a címe : Nézd milyen szép a ruhám!
Híve vagyok annak,hogy a kicsiket korán kell színházba,bábszínházba vinni. Holnap megyünk Pestre,a Madáchba sikerült jegyet szereznem a Négyszögletű kerek erdő-re. Biztos élvezni fogják.A kicsit addig a húgom,aki pesti-sétáltatja majd valahol. Mindig elfáradok ezeken a napokon,de remélem később megtérül a befektetett energia!
Sziasztok,szép hétvégét mindenkinek.
Judit
fanniflóra
 
 


Sziasztok!

Na ilyen a mi formánk! Nem nagyon akar összejönni ez a közös mulatozás. Megkukkantottam viszont a szerdai program leírását a Vaskakas programjai között. Először megijedtem, mert a 11.30-as időpontot láttam meg és az nálunk már javában az ebéd és déli alvást előkészítő rituálé ideje. De azután láttam, hogy van 9-kor is előadás. Szerintem ide elmegyünk a fiatalúrral. Holnap meg is próbálok jegyet rezelválni.

Talán ez most összejön...

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!
Már régebb óta olvasgatlak titeket és most vettem rá magamat,hogy végre írjak is nektek és talán új barátságokat is kössek veletek.
Magamról annyit,hogy 31 éves vagyok,július 5-én(úgy,mint Boginak Katica)született meg a kislányom,Laura:-)
Bogi ismerheti a tesómat,hiszen annak idején ő is lelkesen írogatott ide,Azel néven.
Szeretném megkérdezni,hogy ti hogyan vészeltétek át az oltások utáni időszakot?
Laura csütörtökön kapta meg a 3 hónaposat+az agyhártyagyulladás ellenit is.Õ nagyon nyugodt baba,de aznap délután végig csak sírt,a combikájájt sem bírta mozdítani.Borogattam neki,de az sem volt jó.Aztán estére megnyugodott és hála az égnek láza sem volt.De eddigi élete során még nem sírt annyit,mint azon a délutánon.Van valami jó módszeretek a megelőzésre?
jucushugó
 
 


Szia Mindenkinek!

Jányok!
Tudom én,hogy az előzőekben sokszor írtam kisregény méretű hozzászólásokat-talán a társalgói etikettet megsértve,türelmeteket és szemeteket igénybe véve-,és tudom,hogy néha bosszantóan "rózsaszín felhőben úszó" megjegyzéseim voltak-az öniróniát messze elkerülve,amitől könnyebben emészthető lett volna ömlengésem.Mégis kicsit rosszul esik,hogy az utolsó levelemre senki nem válaszolt.Olyan jó lenne a felvetett témákat kibontva,hosszan elmélkedve levél-beszélgetni Veletek.Mert szimpatikusak vagytok,és jól érzem magam köztetek.(Mégha az idő (és gyermekeink) szűkre szabja is netező szüneteinket...)
Telhetetlen vagyok és önző,ha levelezésről van szó:kérlek,írjatok,ha kérdezek,megszólítok valakit. :-)
Ódon patinája van annak,hogy levelezünk egymással.Modern formában idézzük meg dédikéink kapcsolatfenntartó szokásait.Ezért (is) jó érzés választ kapni.
(Persze nem feledem,hogy ketten is dícsértétek Marci-írásaim /köszi még egyszer/,de a dícsérettől zavarba jövök. :-) )

Jucushugó!Együttérzésem küldöm a szuri-sírás,rosszhangulat elfelejtésének megkönnyítéséhez.Mi 13-án megyünk a 3-hónapos oltásra.Előre félek.Marcim nehezen viseli a megpróbáltatásokat,én pedig a szomszédok epés megjegyzéseit,ha néhanap sírva fakad.Rákészülök,mint az előzőre,de ahogy ismerem magam,ezúttal -mégha titokban is- el fogom pityerinteni magam szenvedését látva.A szomszédok pedig le vannak tojva.Õk is voltak gyerekek.
Sajnos semmi egyéb fájdalom megelőző módszerről nem tudok,mint a borogatás és fél lázcsillapító kúp beadása.Esetleg kamilla tea itatással kiegészítve.Védőnőnk javaslata ez.
Korábban említettem,hogy ha Csöppömet már a cicizés sem vígasztalná,ruhátlan felsőtestemhez ölelem és lágyan ringatózva dúdolok neki.A mozgás,a monoton dallam susogása és a bőröm szaga lecsendesíti.Próbáld ki,ha még nem tetted.

Hideyoshi!Sikerült homeopátiás szert találnod babamegfázásra?Remélem,igen és elkerült Benneteket a hörghurut.

Piros!És Mindenki,aki elmegy 26-án a bábszínházba!Tegnap rendeltem jegyet honlapon keresztül a Vaskakasba,de már csak mi is a 11:30-as előadásra kaptunk.Valószínüleg így,az ebéd-alvás idő felborításával, is meg fogja érni.Már korábban felfedeztem ezt az előadást,ám míg itt a társalgóban nem olvastam,hogy előre lefoglaltatjátok a jegyeket,eszembe sem jutott rájuk telefonálni.Nem gondoltam,hogy ennyi érdeklődő lesz a két előadásra.Miért nem?!Sebaj!Most már tudom,hogy a babaprogramokra érdemes előre bejelentkezni.
Szupi lenne összefutni... :-)

Piros!Hogy vagytok apa nélkül?Sikerült aludni valamennyit?Kitartás!

Sorsoly!Túl vagyunk a hétvégi nagy úton.Marci nagyon jól bírta az autózást.Végig aludt.Megérkezve uticélunkhoz kipattantak a szemei,s míg újra útra nem keltünk fáradhatatlanul nézegetett.A kimerítő nap után akkorát aludt,mint még soha:nyolc órát egyhuzamban.Remek kis lurkóink vannak. :-)

Csilla_31!Ma felhívtam Kulcsár Ottót.Õ a Pattantyúsban tart babaúszást szombatonként.Itt is különböző csoportok vannak,4400.- ft-os bérletárral,de itt kikötés,hogy a helyszínen beszerezhető textil-úszó-pelusnadrágot kell használni.Nem jó az úszópelenka.A sátorosban is csak a textilnadrágban lubickolhatnak a kicsik?Még nem döntöttük el,hogy hova járunk el.A Pattantyús közelebb van hozzánk,de úgy hallottam,itt nem olyan jók a foglalkozások,mint a sátorosban.Segíts döntenem,kérlek!Köszi!

Jelentem,Marcim ismét átfordul hasikájáról a hátára.Egyre elevenebb.Forgolódik,mint a motolla.Új mutatványa,hogy a hátán fekve körbepörög,így szerzi meg a kiszemelt játékot.Sikeres próbálkozás esetén óriásiakat kacag.

Szép napot Mindenkinek!

Pá:Asszonyfajzat
asszonyfajzat
 
 


Sziasztok!
Asszonyfajzat,
Sajnos nem sikerült, elkerülnünk a hörghurutotKép
Éppen ma voltunk a háziorvosunknál, és a védőnőnél. Kipróbáltuk a Coryzaliat és a Stodal szirupot, de valőszínűleg már túl későnKép
Most megint antibiotikumozunk, már Jánosnak is csúnyán be gyulladt a torkaKép
De kihasználtam az alkalmat és beszéltem a védőnővel is a témában (a háziorvosunk sajnos nincs otthon ebben a témában, bár nem zárkózik el), ő nagyon segítőkész volt, azt ígérte, hogy legközelebbi találkozásunkra jobban utána néz, ad róla könyvet és orvos nevét és számát. Köszi neked az ötletet!

Üdv Mindenkinek: Márti

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Jó reggelt lányok,asszonyok!

Asszonyfajzat(ezekután nekem inkább Kriszi,ha nem haragszol)!Köszönöm az együttérzést,majd én is szorítok nektek a szuri napján.Estefelé már én sem tudtam mást tenni,mint Lollival együtt sírtam.Annyira rossz a tehetetlenség!Egyébként,ha fiam született volna,nekem is Marcim lett volna:-)
Nekem személyszerint nagyon tetszik,ahogy írsz a kisfiadról,én is csak hasonlókat tudnék írni a kislányomról.Minden nap egy új csoda,amit vele töltök.Én is olyan helyzetben vagyok,hogy nagyon sok időt tölthetek Lollival és őszintén élvezem minden percét.Õ még kis lusti,csak oldalra fordulgat(enyhe rásegítéssel),de már napok óta "dumálgat",sikkantgat,nevetgél.Sajnos képet még nem tudtam feltölteni,mert túl nagy a terjedelme,de majd megpróbálom lekicsinyíteni,bár nem tudom hogyan kell.

Hideyoshi!
Nálunk a keresztlányom és anyukája került bele ebbe a nyavalyába,de úgy néz ki,hogy 1 hét után túljutottak rajta,úgyhogy kitartás és mielőbbi gyógyulást kívánok nektek!
jucushugó
 
 


Kedves Mindenki, különösen Kriszi!

sajnos ez a szerda nekem nem fog összejönni. Elkapott az őszi hurutnyavalya és nem akarnám szétvinni a csapatban. Az utolsó pillanatban érkeztek meg édesanyámék a nyaralásukról, hogy besegítsenek, biztosítva egy átalvós/forrófürdős itthoni gyógykezelést. Nem hiszem, hogy a náthakórral súlyosbítva kellő türelemmel toleráltam volna három gyermekem korosztályos fejlődési nehézségeit.

Így is elég macerás egy-egy éjszaka. Korakamasz lányommal a fogszabályzót megelőző fogedzővel küzdünk, amit ő természetesen nem akar éjjelre a szájában tartani. Így csak az működik, hogy kb. kétóránként felkeltem, hogy szájába adjam. Ilyenkor kiválóan megfigyelhetem rajta, hogy milyen hiszterikus dühkitöréseket tudok produkálni, amit ő híven lemásol és a fejemre borít. Van csapkodás, "kegyetlen anya", "persze, mert mindig annak kell történnie, amit te akarsz" duma. Azután persze adandó alkalommal megszabadul tőle. Még "szerencse", hogy a 10 hónapos kisfiam mindig talál magának okot arra, hogy két-három óránként felsírjon az éjjel és hangosan és azonnal követelje anya cicijét. Középső lányom a lefekvés körüli szertartási rendet kérdőjelezi meg szinte minden pontján. Kedvenc módszer a "levetem magam a folyosóra", meg a "meztelenül rodeózom a házban, lehetőleg amikor anya a legkisebbet teszi - némi közelharc árán -, tisztába". Ráadásul ő még gyümölcsteával alszik el és apahiány meg féltékenység és elalvás előtti időhúzás esetén jóval többet iszik a szokásosnál. Ez módot ad nekem arra, hogy unalmas éjszakáimat cumisüveg-töltögetéssel és esetenként pisis ágynemű cseréjével színesítgessem.

A nappali pihenésről annyit, hogy a múlt héten szerdától Sára volt itthon bölcsi helyett, tegnap meg a legkisebb mellett délelőtti munkám idejére kisegítő néni utazott Pestre. Így most nem sok időm van levelezni (mint látjátok). Kriszi, ha elmaradtam valamilyen válasszal, kérlek tedd fel újra a kérdést, nincs erőm visszaolvasni.

Minden szerencsésnek jó mulatást holnap.
Még a héten kell kitartanom, azután jön a párom. Valójában az esti elfoglaltságokat nem fogja csökkenteni az ittléte (kivéve talán az ágyhúzást, mert abban ő is profi), de valahogy erőt ad, ha nem egyedül küzdök.

Úgyhogy mindenkinek köszönöm az energiákat, nagy hasznát vettem.

Üdv,

Piros

u.i. nem akarom, hogy nagyon depisnek tűnjön amit írtam. Azért lehet végigcsinálni, mert közben időről időre fel-felvillantanak valami tündérit a gyerekek. És ettől nem is olyan nehéz, mint ahogy az leírva magamnak is tűnik. Egy kedves beszólás vagy ügyetlen segíteni akarás vagy csak egy mosolyuk az egészet olyan élvezhetővé teszi. Nem cserélnék senkivel. Azt hiszem csak öregszem és nem megy már olyan könnyen a regenerálódás egy-egy átmulatott éjszaka után :-)).

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Piros!
Október 26-áról van szó, nem most szerdáról. Addigra talán sikerül kimenőt kérned?

LÁNYOK!
Ugye jól olvastam, hogy 26-a, és nem most szerda.
Én is foglaltattam jegyet Picivel a 9 órás előadásra. 26-ára! Ja, és azért van jegy a 9 órásra, mert egy ovis csoport visszamondta! Úgyhogy hajrá!!!

Piros!
Na most a többi témához, amit írtál. Én eddig egy nagyon türelmes és szuper anyának ismertelek meg, úgyhogy számomra amit írtál, csak azt tükrözi, hogy a rengeteg nehézség ellenére szuper jól megállod a helyed, és bírsz velük.
Bevallom, nekem csak Lilivel kell foglalkoznom, de pl. ma is elcsattant egy pofon, annyira nem tudtam már mit csinálni a hisztijével.
Pedig aztán rám is azt mondja mindenki, hogy a nyugalom szobrát lehetne rólam mintázni, de néha kiborul a bili nálam is.
Na persze ilyenkor aztán olyan rosszul érzem magam, pláne, hogy akkor meg még hozzám jön vígaszért is (kihez menne máshoz). Olyankor megfogadom, hogy többé nem jár el a kezem, de nagyon ritkán azért szükség van rá.
Nem akarom elemezni, hogy miért kezdődött el nálunk ilyen korán a dackorszak: nem foglalkozok vele eleget, kistesó születése miatt, a házasságunk válsága miatt (amit gondolom ő is nagyon megérez).

Katica pedig egyenlőre egy áldomás. Amennyire Lilinél nem tudtam, hogy gyerek van a háznál, most Katicánál még inkább nem tudom. Õ annyira nyugodt, édes kislány. Róla én is úgy tudnék zengeni, mint Kriszi.
Már átalussza az éjszakát, úgyhogy vissza is költöztem a hitvesi ágyba. Majd Lilit kell átszoktatni a másik szobába, de az nehezebb ügy lesz, majd ha Katica kicsit nagyobb lesz.

Kriszi!
Nekem sajnos nincs kimondott segítségem, úgyhogy mindennel egyedül kell boldogulnom: gyerekek, háztartás, főzés, munka, újságírás, csillagászat. Szóval van dolgom elég. Éppen ezért roppantul cserélnék veled néha. Tudom, hogy végülis magam alakítom az életünket, és ezek az időszakok már nem jönnek vissza többé a gyerekek életében, addig kell kihasználni, hogy kicsik, amíg kicsik.
De ugyanakkor meg ott van a kötelesség, hogy más téren is meg kell állnom a helyem. Hát elég nehéz néha.
Mára már felszállt a rózsaszín köd a szememről, hogy az élet a gyerekekkel nem mindig olyan hejehuja.

Amúgy a napfogyiról a távolmaradás mindenkinek megbocsátva!

Márti!
Jobbulást kívánok mindenkinek!

Jucushugó!
Együtt voltunk a kórházban? De jó.
Mi is csütörtökön kapuk az oltást, de Katicának meg se kottyant. Amíg eresztette bele a szurit addig nyüsszögött, aztán röhögött. Be sem lázasodott, és utána sem izgatta a dolog.

Puszi mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Mindenkinek!

Köszönöm a külön megszólításokat.Már el is szégyelltem magam... :-)
Lám-lám,a telhetetlen méhecske megkapta a magáét... :-)
Hova "bujdokoljak" el zavaromban?!(Mert ugye, most se láttok...De milyen jó,hogy nem:egy főtt rák hozzám képest babapúderes babapopó. :-) )
Ne érezzétek kényszernek,telhetetlenségem kielégítését.Belátom,oktondiság volt magamnak követelnem mindenki figyelmét.
Hja!"Gyarló az ember..."

Úgy tűnik,ez a hét majd' mindenkinél lelki földindulással telik.Vélhetően ezért méltatlankodtam én is "elhanyagoltságomban".Pedig milyen kicsinység mindahhoz képest,amit meg kell élnetek.Segítség és nyugodt pillanatok nélkül valóban nehéz...
Fel a fejjel Jányok!
Nem hiszem el,hogy ilyen cudar az élet.
Piros!Farkasbogi!Még ne rángassatok le a boldogság felhőtlen magaslatairól.Higgyétek el,hogy ha kinövöm a kezdő anyuka szerepet,méztől túlcsepegő hozzászólásaim kellemesen fanyarrá válnak.Érnem kell még egy kicsit.
Majd a sírás kerülgetett leveleiteket olvasva.
Öten vagyunk testvérek.Középső gyerekként belekóstolhattam már a gyereknevelésbe,a családi élet irányításába (Édesapám 13 éve elhúnyt,így a szokásos gyerekfeladatoknál komolyabb dolgokat is végre kellett hajtanom,és komoly döntéseket kellett meghoznom),saját háztartást is vezettem,mégsem értem még,amiről írtok.Hiszen mégiscsak a mostanitól eltérő szemszögből látva éltem át az esenényeket.Eggyüttérzek Veletek,de felfogni nem tudom a többgyermekes anyák felelősségét.Majd a saját bőrömön (és lelkemmel,szellememmel) érzem meg...

Piros!Midenkinek vannak rossz napjai,hetei,hónapjai akár.Attól még nem öreg.
:-)))
Persze én is roskatag lábú,vén trotykosnak szoktam érezni magam,ha besokalltam... :-)
Kitartás!!!Tudod a pozitív energiák áramolnak...

A bábelőadás 26-án lesz.Remélem,mindannyian el tudunk menni rá.Sikerülne a várva-várt randevú.

Jucushugó!Csöppöd egy cseppet sem lusti.Sőt,kifejezetten ügyes,gyorsan fejlődő baba.Szívesen meghallgatnám,hogy csacsog,kacarászik.
Végtelenül örülök,hogy nem csak én vagyok annyira szerencsés,hogy más kötelezettségek nem igazán szakítanak el Babintimtől.
Te is tornásztatod,masszírozod,készségfejleszted?Ha igen,szívesen venném,ha megosztanád velem néhány praktikádat.

Hideyoshi!Továbbra is jobbulást!S ha felgyógyultatok:jó egészséget,míg gondolni bírsz!

Csilla_31!"Merre jársz?Hol lehetsz?"...

Szép napot Mindenkinek!

Pá.Asszonyfajzat (azaz Kriszi) :-)
asszonyfajzat
 
 


Sziasztok!
Bogi!
Igen,egy időben voltunk a kórházban,bár én hajnalban szültem,így már szombaton hazamehettünk.Én,mint protekciós(most egy mély pirulás jön),hátul voltam,egy külön szobában,így valószínüleg még fürdéskor sem nagyon találkoztunk.
De jó nektek,hogy semmi gond nem volt a szuri után!Ki az orvosotok?Na,nem mintha én nem lennék megelégedve a miénkkel 100%-ig.

Kriszi!
Az az igazság,hogy én leginkább az ösztöneimre hallgatok készségfejlesztés terén,bár az is igaz,hogy az iskolában(egészségügyiben végeztem),majd amikor a szülésznőit végeztem,sok mindent megtanultam.De teljesen más mindezt megélni,mint megtanulni.Aztán gyakorolhattam is sokat nővérem kislányán,amíg itthon laktak,azóta is a pótanyukája vagyok.Természetesen masszírozom fürdetés előtt főleg Lollibabát és tornázunk is sokat.Mostanában üldögélni szeret, gyorsan elfárad,de nagyon élvezi.Olyan hasizma van,hogy ihajj!:-))
Végülis nem tudom mennyire vagyok szerencsés,abban mindenképpen,hogy sok időt tudok tölteni a babóval,mert szüleimmel lakunk,csak éppen az apukája Lollikának nem él velünk,így "egyedülálló" anyaként nevelgetem,bár ez sem teljesen igaz,hiszen rettentő sok segítséget és szeretetet kapunk szüleimtől és barátaimtól.Tehát nem panaszkodom:-)De különböző praktikákat én is szívesen veszek ám tőled,tőletek!

Minden betegeskedőnek mielőbbi gyógyulást kívánok!
jucushugó
 
 


Sziasztok!

Jucushugó!
Én császáros voltam, így elöl voltam, pontosan a bejárattal szemben Kép
És én is szombaton mehettem haza Kép a 4. napon. 5-én én voltam az első császáros.
Valamennyire én is protkós voltam, ha visszaolvastad, vagy viszonylag folyamatosan olvastad a topicot, akkor tudhatod miért Kép

Nekem Dr. Kátó Zsuzsanna az orvosom, hozzá járunk Győrbe a Kölcsey utcába. Õ családi barát, így nekem is ő volt, és a 14 évvel fiatalabb húgomnak is ő az orvosa, és most a gyerekeimnek is Kép

Amúgy sajnálattal olvasom, hogy a gyermeked apukája külön él tőletek. De ha így is jóban vagytok, és azért érdekli a gyerek sorsa, akkor így is jó.

Kriszi!
El van nézve, hogy magadra vontad a figyelmet! És néha kell is! Mindenki el van foglalva a saját problémáival, és néha nem halljuk meg a másik kiáltását! De Te most jó nagyot kiáltottál. Kép

Sok puszi mindenkinek: Bogi

ui.: Piros!
Akkor 26-án tudsz jönni?

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Bocsássátok meg nekem, de egy kicsit örömmel olvasom, hogy nem csak nekem vannak rossz napjaim, hullámvölgyeim. Most én is éppen egy ilyenben vagyok: a fáradtság, a gyerekek betegsége miatti éjszakázás (tegnap Jankó már lázas is volt), na meg a saját női bajom , apa sokáig dolgozik, keveset van itthon...sorolhatnám...szóval minden összejött egyszerre. Szerencsére mindig hamar vége szakad, a gondok megoldódnak.
Bogi, nálunk is kemény hisztikorszak van (Jankó), nagyon nehéz, de megpróbálomkezelni, úgy hogy olyankor nem figyelek rá, és semmiképpen sem kapja meg amiért hisztizik. Nem könnyű, de már néhány perc után abbhagyja.
Szívesen elmennék én is a bábelőadásra, amiről beszéltek, de sajnos hétköznap délelőtt nem tudok kimozdulni, mert apának kell az autó és egyedül nem is indulnék neki az ikrekkel, minden szóba jöhető segítségem dolgozik délelőttKép
Azért van egy jóhírem is, képzeljétek Zsófi olyan ügyesen építget a Lego Dublo-ból, hogy öröm nézni, már négyet is sikerül neki egymásba rakni és nem dől össze. Olyankor boldogan rötyög és tapsol.Jankó meg odavolnul és lerombolja neki, de ő türelmesen újrakezdi, persze megpróbálja távoltartani: marokkal jól megszorongatja, János meg jön hozzám panaszkodni.

Azt hiszem gyakrabban kell írnom, egy kicsit sikerült felráznom magam a rossz hangulatbólKép

Üdv: Márti

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Szia Márti!

Én sajnos már nem vagyok ilyen következetes. Néha odaadom neki amit akar. Megmagyarázom miért.

A néha azt jelenti, hogy amikor dolgozom, és Lili olyat szeretne, amit nem tud egyedül megcsinálni, természetesen hozzám jön oda, hogy segítsek. Ha nem ugrok azonnal, akkor hisztizni kezd, pedig a kérése érthető. Ilyenkor befejezem amit eklkezdtem, és aztán felállok, és együtt megcsináljuk amit szeretne.

Azt hiszem mondjuk, hogy ez nem következetlenség, de mégis megkapja amiért hisztizik.
Aztán nap közben, amikor nem a gép előtt ülök, már nincs hiszti, akkor tud szépen kérni, bár néha akkoris begurul, ha nem azonnal ugrok.

Na ennyi Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék erről a bábszinházi előadásról.Hány hónapos kórtól lehet vinni a gyerekeket és lehet e még jegyet szerezni rá?


Asszonyfajzat!
Elnézést,hogy csak most válaszolok a kérdésedre,de sajnos rég voltam itt,és csak most olvastam.A sátorosban bármilyen úszópelust lehet használni,mi eldobható fajtát választottunk.
Az ár itt is 4400 Ft egy hónapra,de sajnos a választásban nem tudok segíteni,mert nincs viszonyítási alapom.Ugyanis mi itt kezdtük és azóta is idejárunk.Én megvagyok elégedve,a víz tiszta,kellemes hőfokú(33-34 fokos),külön gyerek medence van.Ha úgy döntesz,hogy idejártok remélem találkozunk.

További szép napot és jó babázást mindenkinekKép
Vendég
 


Szia Mindenkinek!

Túl vagyunk a 3. hónapos oltáson.Pintyőkém sokkal jobban bírta,mint reméltem.Csak akkor sírt,amikor belebökte doktornőnk a tűt.És akkor sem sikítva,mint az előzőnél.Persze délután-már otthon-szokatlanul viselkedett:sokat aludt,keveset szopizott,kótyagos volt amikor ébren volt,hamar elfáradt-mert próbált hancúrozni azért-,és váratlanul,egyik pillanatról a másikra sírva fakadt,amit ringatással el lehetett csendesíteni.Nem sírt sokat,de ha sírt szívszorítóan.Ma reggelig összebújtunk.Sajnos apa éjszakás volt,így vele csak estig,de ma reggel bónusz nevetést kapott ajándékba amikor hazaért.
Láza nem volt,mert előre beadtunk neki kétszer fél kúpot,és a borogatásról sem felejtkeztünk meg.De nagyon sokat szellentett és kakált.Remélem,ez a jelenség normális.
Ezekben a percekben édesdeden alszik.Nagyon elégedett arckifejezéssel... Kép
Képzeljétek,kibírtam ezt az egész hajcihőt pityergés nélkül.De ennyit még soha nem énekeltem egyszerre (pedig hat évig magánénekes növendék voltam). Kép Meglepően sok népdal és gyerekdal eszembe jutott.Micsoda kincset rejtő tárház az agyam... Kép

(Egy másik történet: )Kép
Mióta megszületett Babintim,minden nap elfogyasztok egy jó adag laktoherb teát.Illetve elfogyasztottam,míg-nem olyan rég-nem figyeltem a filter utánpótlásra,és elfogyott.Hogy,hogy sem,nem tudtam azonnal gyógyszertárba futni pótolni a hiányt,így néhány napot kihagytam.Meglepetésemre,bár tejem tea nélkül is volt elég,Marcit mindig jól tudtam lakatni,megváltozott a "mellérzésem".Nem volt annyira telt,kőszikla-érzetű.És Marcim többet kért szopit.(A hugaim csak annyit jegyeztek meg:"mintha összecsoffadt volna a cicid".Jó szó,mi:összecsoffadt...?!)Kicsit megijedtem,ezért kerítettem időt a teabeszerzésre,s két napja ismét iszom.Mondanom sem kell,ismét helyreállt a rend:mell-érzés rendben (nem fáj,nem nehéz,csak megtelt),spriccel az éltető nedű,Marci alig győzi nyelni.
Oda akarok kilyukadni,hogy tudtak valamit a népi gyógyítók,füves emberek,vajákosok.Ez a laktoherb gyógyfű-keverék (ki hinné,hogy a csipkebogyó,zsálya,stb,ezek az egyszerű növények együtt így hatnak) egy igazi varázsszer.
Valójában az íze kedvéért ittam,és a szükséges folyadék-bevitel miatt,de ezek után tudatosan fogyasztom.
Mit meg nem tapasztal az ember véletlenül... Kép

Hideyoshi!Farkasbogi!Szerintem mindeketten a megfelelő mértékben és módon vagytok következetesek.Minden szituáció más-más megoldást követel.Úgy gondolom,jó példát adtok a dac-korszak viharainak lecsendesítésére.Marcinál még messze ez az idő,mégis készülök,hogy a legkevesebb súrlódással,sérüléssel megússzuk.Kialakítottunk egy követhető,és rugalmas,minden családtag igényeinek megfelelő napirendet,és ha kisfiam követelőzve,dühödten sír (mert bizony előfordul,nem is hittem volna,hogy már két-három hónapos is ennyire egyértelműen ki tudja fejezni akaratát),mindig megértően,kis viccelődéssel fűszerezve feledtetjük vele bosszúságát.A leginkább a figyelemelterelés vált be.Bízom benne,ezt a módszert később is alkalmazhatjuk majd.Csak győzzük türelemmel... Kép

Csilla_31!Köszönöm a választ.Igenis segítettél dönteni.A sátorosba megyünk.Igaz,hogy mi még a kezdő csoportba fogunk tartozni,de bízom abban,hogy mégis összefutunk.
A 26-i előadásra egészen csöpp babákkal is lehet menni,hisz' csecsemő előadásról van szó.A hírdetésben 0-3 év van feltüntetve,de szerintem nagyobb gyerekek is bemehetnek.
Gyorsan-gyorsan hívd fel a bábszínházat: 20/661-5267,vagy 96/512-698 számok valamelyikén.

Császározott Jányok!Veletek is előfordul,hogy egy nehéz,vagy rohanós nap végén húzó-feszítő,tompa fájdalmat éreztek az alhasatokban?Talán még nem épültem fel egészen?Nem,az nem lehet.Előfordulhat,hogy gyöngécske a hasizmom-amin már dolgozom Kép,vagy egyszerűen a műtét után már nem leszek a régi?Esküszöm,megérzem az időjárás változást is;jó szamár előre...

Jucushugó!A babafejlesztésben nagyon sokszor én is a megérzéseimre hallgatok,de nekem biztonságérzetet nyújt,ha utánaolvashatok,jól csinálom-e vagy sem.Korábban már írtam,hogy a mondóka-ismeretemet Forrai Katalin:Jár a bab,jár, készségfejlesztő programom felfrissítését pedig Deákné B. Katalin:Anya,taníts engem című könyvéből végzem.
Mostanában különböző tapintású dolgokat markolászunk,a falevéltől,a madártollon át,egészen a pingponglabdáig.Nagyon élvezi.Hangosan kacagva hadonászik,kezében az éppen megkaparintott holmival.

Szia Fanniflóra!Minden rendben nálatok?Milyen volt a Kerekerdő előadás?Jól telt a pesti vendégeskedés,séta?

Sorsoly!Véghez vitted a nagy tettet:sikerült zökkenőmentesen egyedül fürdetned? Kép Tutira nagy élmény marad az első fürdetés.Amúgy,jól vagy?

Olajfácska!Gyarapodnak Csöppjeid?Lehet,hogy egyik nap láttalak benneteket a Baross hídon?Édes kis lurkókat kuksiztam meg egy ikerkocsiban... KépJó volna hallani felőletek,ám ha túl fáradt lennél,hagyd csak.Valamikor úgyis mesélsz majd magatokról.Addig kibírom. Kép

No,most már befejezem...

Szép napot Mindannyiótoknak,és sok huncutkodást a Lurkókkal!

Pá:Asszonyfajzat (azaz Kriszi)
asszonyfajzat
 
 


Sziasztok!
Bogi, tényleg nem vagy következetlen, vannak helyzetek, amikor ezt kell tenni. Szerintem lili csak többet akar belőled, hiszen amíg nem volt tesó csak az övé voltál, most pedig osztoznia kell. Az, hogy te dolgozol is, neki teljesen mindegy.
Elhagyták a manókáim a délelőtti alvást, kb. 1 hete, úgyhogy vége a délelőtti békés főzőcskézésnek és egyéb házimunkának. Újra át kell szerveznem a napjaimat, nem mindig hagynak főzni, vannak napok amikor szinte egész nap játszani kell velük, náha pedig órákig elvannak ketten a játékokkal.

Üdv: Márti

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Utóirat ;)

Hideyoshi!Találtam a homeopátiás kezelésekről egy kitűnő oldalt a www.bébilap.hu-n.Feltétlenül kukkants rá,mert külön foglalkoznak a hurutos megbetegedésekkel.Sikeres böngészést!
Na,most már tényleg befogom... Kép

Szia Nektek!
Kriszi
asszonyfajzat
 
 


Na ezt teszi a fáradtság meg a nátha! Teljesen összekeveredtek bennem a dátumok és programok. VISZONT! örömmel jelentem, hogy már csak két napig nincs párom és ez a kilátás annyira fellelkesített, hogy kezdem visszanyerni önmagam és aktivizálódni.

Ennek eredményeképpen az alábbi időpontokban és helyszíneken leszek megtekinthető 1-3 gyermekem társaságában:

15-én szombat délelőtt a Könyvsátorban a Mesekuckóban,
16-án vasárnap 10-től a zenekuckóban, délután 3-tól meg a Városi könyvtárban Mesekuckózunk mind a négyen

26-án a 9 órai előadáson a fiammal veszünk részt

A programváltozás jogát fenttartjuk!

Nagyon jó lenne, ha tényleg összefutnánk már személyesen másokkal is a fórumról.

Majd igyekszem a türelmes anya formámat hozni.:-)

Komolyra fordítva a szót nekem az egyik legnagyobb megdöbbenést a gyerektémában a saját indulataim léte, ereje, intenzitása és sötét mélységei okozták, amiket a gyerek váltott ki belőlem. Nem csak a szeretet határtalanságát tapasztalhattam meg, de azt is, hogy milyen tehetetlen, ingerült, sőt gonosz tudok lenni. Talán ezt nem is illik bevallani, de bizony néha azt érzem, hogy a szerelmetes magzataim kihozzák belőlem az állatot. Amikor úgy érzem, hogy akár bántani is tudnám. Ijesztő érzés...Nem értem miért nem értik vagy érzik meg, hogy mit is akarok tőlük és hogy az jó lesz nekik. De ezzel biztos egyedül vagyok.

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!
Kriszi!
Vagyok, olvasok. Van időm, csak minden nap olyan egyforma, nem nagyon van mit írnom.
Fiúk nőnek, alszanak, most az udvaron, babakocsiban. Ha ébren vannak sem nyűgösek, olyan szerencsések vagyunk!
Már csak azt várom, hogy kihagyjanak egy éjjeli evést, ne kelljen háromszor kelni etetni, fejni.

Nem engem láttál, mert nem tudunk a babókkal a városba menni. Kicsi az autónk és alig fér bele a babakocsi. Így "csak" a faluban sétálunk.

Márti!
Kértünk a patikában homeós füzetet, a második részt, ami a gyerekeknek szól.4 -5 oldal az érdemi rész, ha gondolod, valahogy eljuttatom lefénymásolva (fax, posta, jártok erre...)

Üdv!
Enikő
olajfácska
 
 


Sziasztok!

Asszonyfajzat!
Nagyon örülök,hogy segítettem dönteni,és remélem ha kipróbáljátok nem fogod megbáni,hogy ezt választottad.Már holnap jöttök?Mi fél 10-re megyünk.Köszönöm a telefonszámokatKép

Lányok hírem van!
Úgy néz ki érkezik a kistestvérKépPanna lányom most szeptemberben volt egy éves és nem szerettünk volna túl nagy korkülönbséget.Ezért leírhatatlanul boldog vagyok,hogy sikerült.
Úgy éreztem muszáj veletek megosszam az örömhírtKép

Mindenkinek minden jót

Sziasztok

Csilla
Vendég
 


Sziasztok!
Kriszi,
a hisztire a figyelemelterelés nálunk is gyakran bejön, de nem mindig, sajnos. Kösz a homeos tippet.
Képzeljétek egyre féltékenyebbek egymásra a gyerekeim. Eddig csak János fejezte ki nem tetzsését, ha Zsófit felvettem, de most már mindketten, egyszerre akarnak az ölemben lenni. nem is egyszerre hanem egyedül, de egy időben: egymást löködik el a közelemből, sé ha éppen mindkettőt kéne vígasztalnom és már Zsófit fogom, János oda sem jön hozzánk, hiába hívom. Azt hittem ikreknél ez kimarad, de úgylátszik nem.
Piros,
ha ez itt az őszinteség ideje, akkor csatlakozom: néha én is ki tudok borulni, de mielőtt bármit tennék visszafogom magam, aztán általában az a vége, hogy velük együtt sírok mert nem értem hogy mi a baj és ők sem értenek engem.
Enikő,
már kaptam egy füzetet a védőnőtől, ami általában ismerteti a homeopátiát, ha ltudnád postázni a másolatot, meköszönném. Mostanában sajnos nem járunk felétek, tulajdonképpen semerre sem járunk, csak itt a környéken, mert apa mindig dolgozik.(ma is későn jön Kép )

Csilla, GRATULÁLOK!

Üdv: Márti

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Márti!
Akkor kitartás apa nélkül!
Nehéz lehet ez a helyzet, amit írsz, hogy egyszerre akarják a babusgatást. Én ezért akartam visz. nagy korkülönbséget Zsófi után, mert ő aztán mindíg velem akart lenni, nem tudom hogyan viselt volna egy kistestvért. Most így 5 évesen már jó.
Én az este kicsit kiakadtam az Ábelre. Már nagyon fáradt voltam, ő meg evés közben ugrált, feszengett, dobálta magát, sírt a cumival a szájában és anélkül is. Ilyet még nem csinált. Lehet, hogy fájt a hasa? Hirtelen tényleg kiborultam, hogy mi az isten baja van. Letettem az ágyába, aztán el is aludt. Biztosan csak a fáradtság hozta ki belőlem. Pedig csak 6 hete csináljuk, Ti meg már mióta.

Puszi!
Enikő
olajfácska
 
 


Sziasztok!

CSILLAAAAA! De jóóóóóó! Már nagyon kellett egy újabb kismama közénk!

Piros!

Akkor 26-án mindenképpen találkozunk!

Amúgy egyáltalán nem vagy egyedül azzal, hogy a gyerekek néha a legrosszabbat hozzák felszínre belőlünk. Néha én is érzek olyat, hogy megijedek magamtól. De mi visszafogjuk magunkat, és nem verjük agyon a gyereket. Azért persze néha van, hogy egy odasózás jót tesz, mert észre veszi tőle magát a gyerek.
Nem tudom megyünk-e zenekuckózni. Most úgy tervezem igen, de ki tudja. Megint fáj a gyomrom, és ha nem fogok aludni tőle az éjjel, akkor kihagyjuk a zenekuckót.
Most októberben minden vasárnap lesz, novembertől azt hiszem nem, de Évi úgyis mondja majd.

Kriszi!
Én nem szoktam ilyet érezni, viszont a bal oldalamon a seb felett, ha megütögetem lágyan a bőrt, akkor olyan furcsa érzés. Nem tudom leírni sem, hogy milyen.
Nekem a terhességekből egy nagyon kellemetlen dolog maradt vissza: iszonyú, elviselhetetlen gyomorfájás. Nem tudom soha, hogy mikor és mi váltja ki, de kapkodom a savlekötőt, meg gyógynövényes tablettát. Ja, és eddig egy kivétellel mindig éjjel jelentkezett ez a fájdalom. Nem görcs, hanem olyan fájdalom, ami kisugárzik a hátamra, és úgy érzem beszakad. Így aztán se feküdni, se ülni, se állni nem jó, és általában fetrengek a fájdalomtól. Aztán hogy mitől nem tudom, de egyszercsak elmúlik.

Márti!
Szerintem Lili nem Katica miatt ilyen, hiszen nem túlzás, de most is teljesen az övé vagyok. Katica akkor van ölben, ha eszik, vagy nagyon sír. Persze azért szoktunk vele játszani is közösen nap mint nap, de akkor általában Lili követeli magának Kaicát. A hátára fekszik, és rá kell tennem a hasára. Õ meg mondja neki:
Sziiiiiiiiiiiiiiiia Kacca Pacca, és puszilgatja a buksiját. Kép Meg kell őket zabálni.

Katica sokkal gyorsabban fejlődik Lili annak ellenére, hogy fele annyit sem foglalkozok vele, mint Lilivel.
Nagyon dumál folyamatosan, a kezecskéit imádja, csörgőzik, fog. Háton fekve emelgeti a fejét, de annyira, hogy a törzse is emelkedik, és majdnem felül. Kicsit erősebb hasizma lenne, simán felülne. Tünemény egy gyerek továbbra is.

Csilla!
A bábszínház direkt csecsemőknek van. 0-3 éves korig.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Először is óriási gratula Csillának!!!!!!!!
Mikorra várható a kis pocaklakó?

Bogi:Igen,olvasgattam a topikot,így tudom mi minden történt,miért is lettél "protekciós":-)
Meg a volt kolléganőimmel is beszélgettünk rólad,nyugi,csak jó dolgokat:-))
Nagyon ügyesek voltatok,hogy már szombaton hazajöhettetek!
Mindenesetre,ezt a fájdalmat,amit leírtál,említsed meg majd a Likár doktornak,ha mész vissza hozzá valamikor.Bodai doktor nem mondta,hogy voltak-e összenövések a pocakodban?Ezek is okozhaznak fájdalmat.Meg hát akárhogy is nézzük,a császár akkor is csak egy nagy hasi műtét.Remélem ezek a fájdalmak idővel múlni fognak.Lili után nem volt semmi ilyesmi?
Lolli apukájával,most kezd normalizálódni a kapcsolatunk,nem egy könnyű eset a miénk,de erről majd kicsit később írok.

Kriszi:Sokat gondoltam rátok csütörtökön és nagyon örülök,hogy "simán" megúsztátok a szurit.
Lolliboli imádnivalóan sokat dumálgat,sikongat,néha olyan hangosan,hogy nem halljuk a saját hangunkat.Neki már nagon jó hasizma van(nem úgy,mint az anyukájának),imád üldögélni,sőt,ha félig fekszik rajtam,simán felül magától és ez óriási elégedettséggel tölti el,nagyot kiált hozzá.Õ a mi kis napsugarunk.
Mi már 2x voltunk hosszabb úton manócskával,amikor nővéremékhez mentünk nyaralni,illetve őszölni a Balaton mellé.Imádja az utazást,nézeget,meg alszik közben nagyokat.
Egyébként a Lakoherbbel én is úgyanígy jártam,ahogyan te is.:-))Te is csak szopiztatsz?Mekkora volt Marci most utoljára?Lolli 6310g és 62 centi.Õ is egy kis vasgyúró:-)))

Mindenkinek további szép napot és hétvégét,remélem az apukák is hazaértek és segítenek egy kicsit az anyukáknak!
jucushugó
 
 


Sziasztok!

Először is szeretném megköszönni a gratulációka,Márti,Bogi,Jucushugó és Piros.A kis testvért júniusra várjuk és már most izgatott vagyok miattaKép

Ma voltunk zenekuckózni és nagyon élveztük.Sajnálom Bogi,hogy nem tudtatok jönni,de remélem legközelebb már nem lesz akadálya.

Már érdeklődtem máskor is a Benedek Elek oviban lévő játszóházról,de még nem írtatok semmit.Még senki sem volt?

Na megyek is,mert Panna ébredezik

Sziasztok

Csilla
Vendég
 


Sziasztok!

Judit!
Bodai doktor szerint nem voltak összenövések, és kicsit meg is lepődött rajta.
De nem fáj, csak olyan kellemetlen érzés.

Csilla!
Sajnos nem tudtam éjjel aludni a gyomorfájás miatt, így nem mentünk zenekuckózni, de most már ígérem, hogy jövő héten ott leszünk.
Pirosék ott voltak?

Akkor most még nagyon az elején vagy nem? A lényeg, hogy nagyon vigyázz magadra!

Judit!
Ha gondolod priviben írd meg mi történt veletek.
Remélem, hogy senkinek nem ártottam a kotnyeleskedésemmel a kórházban. Azért azt is megírhatod priviben, hogy kivel beszéltetek rólam Kép
Gondolom mostmár tudod, hogy a csecsemősök között is van egy ismerősöm.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Látom zajlanak az események!

Csilla!
Gratulálok! én tavaly novemberben lettem terhes, és tök jó volt, hogy mire megnőtt a hasam a ruháktól is meglehetett szabadulni.

Bogi, Piros

Le a kalappal előtettek! Nekem csal egy babóca van, de néha ez is sok. Kép Ez persze az én hibám. Képtelen vagyok beosztani az időmet, pedig úgy terveztem, hogy majd keresek valami munkát is. Segítség nekem sincs, ami néha jó, néha rossz.

Asszonyfajzat!

Örülök, hogy Marci is jól viselte az utazást. Jó, hogy tudsz neki énekelgetni! Sajna még nem néztem meg a könyveket, amit irtál, de a héten időt kerítek rá. ugyanis a hétvégén volt anyukám, meg a keresztszüleim látogatóban és 1 hétre elegendő étket kaptunk, igy nem kell főznöm!Kép Ha eláruljátok, hogy hol van a sátrasuszoda és mit kell vinni a bébiúszáshoz, akkor mi is odamennénk. Hátha összefutunk?!

Mi holnap megyünk a 2 hónapos oltásra, remélem Zselyke jól fogja birni, meg én is. A terhességből még visszamaradt, hogy könnyen elsirom magam. Ez majd idővel elmúlik?
Ha kapok még a 9 órási előadasra jegyet mi is bemegyünk a színházra. Kiváncsi vagyok, hogy viseli majd Zsezse. Pénteken bennt voltunk a Könyvszalonon, az kicsit sok volt neki. Kenguruban vittem, ez is szokatlan lehetett, és nagyon sok ember volt, mindenki szinesben és mindenki beszélt, ráadásul valami műsor is elkezdődőtt így Zselyke úgy döntött, hogy most sirni kell. Amikor kivittem és meglátta a fákat, a kék eget teljesen megnyugodott.

Az oltásokkal kapcsolatban egy ismerősöm azt mondta, hogy egy fél germicid beadásával teljesen nyugot lesz a baba.


Csók mindenkinek:

Orsi

Kép
sorsoly
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?