Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszi a biztatást. Egyelőre még szomorkodom egy kicsit, de már nem olyan vészes. Kép

Vanília: nekem is megcsinálták: lányt mutatott. Kép
shine
 
 


Sziasztok!

Bocsánat csak shine miatt bekukkantottam ide ! Kép

Shine: A lányok már írtak annyi minden jót, hogy tessék megrázni magad és örülni annak a kis fütykösnek :-) Hogy nézett ki a 4D-s felvételen, hasonlít Ádámra? Nálunk a 2 lány telejesen más természetű lett, igaz kivűlről eléggé hasonlók. Csak azt tudom megnyugtatásul írni neked, hogy mikor a 2 fiú játszani fog egymással, akkor olyan öröm lesz a lelkedben, hogy a kislány gondolata teljesen eltörpül majd.
Különben egy ismerősömnél elég viccesen alakult a lány kérdés, ők is nagyon várták a kislány érkezését, de a második baba is kisfiú lett, aztán jött a harmadik terhesség, ami ikerterhesség lett és a természet és a Jó Isten úgy döntött még 2 fiút kapnak Kép Most 4 kisfiú van otthon, és hatalmas boldogságban élnek, az anyuka már rég nem a lányokról álmodozik, hanem az édes kisfiaiban gyönyörködik...Kép
Engem fiúnak vártak és a csalódottságát az apám mindig kinyilvánította, még máig mondja, hogy milyen kár, hogy én nem lettem fiú...Nem is jó a kapcsolatunk. Próbáld feldolgozni, hogy a második is kisfiú lesz, mert később sokkal nehezebb lesz helyre tenned a lelkedben és majd az ő lelkében ezeket a napokat...

puszi, mindenkinek kellemes pocakosodást!

zsuzsi
zsu26
 
 


Sziasztok!

Én 31 hetes vagyok és a SOTE II-n fogok szülni Takács doktornál és Dömötör Margit szülésznőnél december 11-én. 26 éves vagyok. Indigo felvennél a listára?
Szült már náluk valaki a listáról?
Hallottam 1 ágyas gyermekágyas szobáról is a II. emeleten. Mi a véleményetek érdemes 1 ágyasba menni vagy előnyösebb az 5 ágyas??
Köszi
Hatos
hatos
 
 

 
 

Kedves Hatos!

Gratulálok a babához! Lehet összefutunk decemberben én 6-ra vagyok kiírva.
Nekünk a felkészítőn azt mondták nincs egy ágyas gyerekágyas szoba csak ötös vagy hatos. Nagyon különleges esetben volt ilyen, pl. orvos feleségnek. A másodikon a császárral szültek vannak nem? A többiek a babával az elsőn vannak.
Én azt halottam, hogy a csecsemősök nincsennek épp a toppon. Sem kedvességből sem segítőkészségből. Így ha magadnak kell boldogulnod szerintem jobb ha vagytok többen is a szobában pláne ha ez az első baba. Hátha a szobatársak közül van aki már rendelkezik tapasztalattal.

Üdv.

Kép
vanília
 
 


Szia Hatos!
Én úgy tudom, hogy van 6 db egyágyas szoba, és elméletileg lehet oda is menni. A hátránya, hogy egy emelettel feljebb van, mint a csecsemősök, így ha akarsz valamit, akkor le kell slattyogni hozzájuk, maguktól nem mennek fel (mondjuk a többágyasba se jönnek be sűrűn). Én a Vanília által írtak miatt választottam az 5 ágyas szobát, de legközelebb csak 1 ágyasba mennék. Pedig nagyon rendes szobatársaim voltak, de semmit nem tudtam pihenni (5 mama+5 baba). És a többágyasba ugye nem mehet be látogató, az egyágyasba viszont igen. Nekem az első hetemet itthon nagyon megkeserítette, hogy 4 napig nem aludtam és iszonyú fáradt voltam. Ha a férjem, meg anyukámék bejöhettek volna, tudtam volna pihenni. Meg lelkileg is sokat segített volna a család.
A csecsemősök védelmében azért elmondanék annyit, hogy velem mindegyik kedves volt, egyáltalán nem volt rossz tapasztalatom, ha kérdeztem segítettek. Viszont állandóan a nyakukra kellett járni, mert szegények kb. ketten vannak egyszerre az egész osztályra és nem nagyon van idejük semmire.
pusz,
e

Kép
emma8
 
 


Emma!

Az 1 ágyas a másodikon az fizetős?
hatos
 
 


Tavasszal, amikor én szültem, még nem volt az. De utána kell kérdezni, mert már akkor tervezték, hogy fizetőssé teszik.

Vojőr, már rég jártál erre - nem tudod, fizetni kell már az egyágyasért?

Kép
emma8
 
 


Sziasztok!

Tegnapi levelem kicsit kurta lett. Mondanom sem kell, hogy a nagyfiú "kavart be". Kép

Csillah: nagyon klassz a kép. Mindig elcsodálkozom, hogy az állatok milyen jól kijönnek a gyerekekkel.

Joe: jobbulást kívánok! Szegény, tényleg elég peches vagy mostanában! De innen már csak felfelé van út! Kép

Muti: most már ne érdekeljen a főnököd piszoksága! Tudom, könnyű mondani. Inkább gondolj arra, mennyivel több időd jut majd Balázsra. Kép

Picus: nem semmi a lányod! KépA foltjai még Ádáméin is túltesznek, pedig neki is van pár. Kép

Orsoly: Úristen, mekkorák már ezek a fiúk! Kép Hogy lehet ez? Nemrég még hatalmas pocakod volt, és csúszdáztattuk Lackó babát!Kép

ZsusziKép Na, többek között ezért sem vállalnék harmadikat, mert az is tuti fiú lenne! Kép Vagy ikerpár fiú! Kép Te jó ég! Kép

Egyébként már megnyugodtam. Kép Beletörődtem, hogy ismét fiam lesz. Egyébként nem is ez volt a fő problémám, hanem az, hogy nekem már soha nem lesz lányom. Pedig gyerekkorom óta lányra vágytam. Amikor Ádiról kiderült, hogy fiú, kicsit meglepődtem, de arra gondoltam, hogy majd a második lány lesz.
Erre olyannyira számítottam, hogy csak lánynevünk volt, Hanga. Már Hangának is szólítottuk a pocaklakót (szegénykém!).Mivel terveztük, hogy majd legyen második épp elkezdtem mérni a hőmet is, és véletlenül sikerült eltalálnunk, hogy napokkal előbb történt a dolog, mint a peteérés. Ez a Czeizel szerint szintén lányra utal.
Aztán voltak hülyeségeim is: pl. jelnek vettem, hogy Hanga napon fogant, és Hanga napon mozdult meg először (2 névnap van).
Olyannyira beleéltem magam, hogy akárhányszor mentünk vásárolni csak a kis csatokat, hajgumikat néztem meg, meg elképzeltem, milyen jó lesz majd szép ruhákba öltöztetni,stb. otthon félreraktam a babáimat, a pöttyös könyveimet, a Pöttyös Pannit, és mindig boldogan gondoltam rá, hogy de jó is lesz újra nézegetni ezeket. (Megmondom őszintén az autózás, pisztolyozás, és egyéb fiús játékok soha nem lelkesítettek, és most sem vagyok értük oda. Szerintem soha nem is leszek, annyira távol állnak tőlem. Ádám kedvéért persze gurigatom az autóját, tankját, de ha tehetném, inkább babáznék. )
Amikor anyósom beleduruzsolta a fülembe, hogy úgyis fiú lesz, akkor mindig elhesegettem a gondolatot, hogy már miért lenne fiú. Na, erre neki lett igaza. (A boszorkány!Kép)
Szóval annyira beleéltem magam, hogy iszonyú sokk volt, amikor közölték, hogy fiú lesz. Egy világ omlott le bennem. Hülye agykontroll meg azt tanítja, hogy éljem bele magam minél jobban a vágyaimba, aztán majd megkapom. Na, jól megkaptam! Kép Meg szegény Zétikém is! Merthogy valszeg Zétény lesz. Kép
Ha a férjem beszkenneli a képet, amit a 4D-n kértünk, majd megmutatom , milyen jóképű is a fiam! Kép
Addig is puszi nektek! shine
shine
 
 


KISMAMÁK:

<pre>
NÉV SZÜLÉS IDEJE TERHESSÉGI HÉT BABA BABA NEME/NEVE ORVOS SZÜLÉSZNÕ ÉLETKOR
Hatos 2005.12.11 31+1 Első ? Dr. Takács Dömötör Margit 26
Osyne 2005.12.15 29 ? Fanni Noémi Dr. Bánhidy ? 30
Piroska 2006.01.20 24+5 Második Szabolcs Zétény Szent Imre kórházban ? 30
Joe 2006.01.21 24+4 Első Kisfiú Dr. Ács ? 23
Shine 2006.02.11 22 Második Zétény Dr. Vermes ? 29
Ágiboszi 2006.03.09 17+6 Második ? Dr. Matányi Zsoldosné Eta 38
Annácska 2006.04.04 14+2 Második ? Dr. Várbíró ? 24
Lilló 2006.04.29 11 Első Myrtill/Bálint Dr. Bánhidy ? 29</pre>

ANYUKÁK:

<pre>
NÉV GYEREK(EK) NEVE;KORA ÉLETKOR ORVOS SZÜLÉSZNÕ SZÜLÉSI MÓD KISTESÓ PROJEKT
Mohácska Dani (1994.09.12) 35 Dr. Ruzsvánszky Nem volt Császár Nem
Maszat <table>
Péter (2001.10.17)
Anna (2004.02.29)</pre> 29 Dr. Bánhidy Tóth Anna Császár Nem
Muter(Annamari) Balázs (2002.03.20) 30 Dr. Vermes Nem volt Hüvelyi Igen
Terika <table>
Botond (2002.05.31)
Zalán (2005.08.09)</pre> 32 Dr. Valent Dömötör Margit Hüvelyi Nem
Krizsi Panna Krisztina (2002.10.16) 33 Dr. Vermes Nem volt (Bagóné Annamária) Hüvelyi Jövőre
Picus Andrea (2002.11.14) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Nem
Orsoly <table>
Lackó (2002.12.30)
Botond (2004.09.23)</pre> 30 Dr. Radványi <table>
Tóth Anna
Dömötör Margit</pre> Hüvelyi Nem
Hivett <table>
Klaudia (2003.01.03)
Emma (2005.02.28)</pre> 29 Dr.Gidai ? Hüvelyi Nem
Indigo Fanni (2003.01.21) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Pocakban
Piroska Zsombor (2003.01.23) 30 Dr. Mericli Dömötör Margit Hüvelyi Pocakban
Fülescsacsi Szabolcs (2003.11.06) 26 Dr. Várbíró Nem volt Császár Nem
Ágiboszi Dani (2003.12.09) 38 Dr. Matányi Zsoldosné Eta Császár Pocakban
Nedinabp <table>
Bálint (2004.03.08)
Bence (2005.09.06)</pre> 28 Dr. Kazy Nem volt Császár Nem
K_gabi Beni (2004.05.29) 30 Dr. Bánhidy Nem volt Császár Igen
Shine Ádám (2004.06.04) 29 Dr. Vermes Dömötör Margit Császár Pocakban
Repa Anna(2004.07.29) 34 Dr. Vermes Ismeretlen Hüvelyi Idővel
Icsilya Levente;Máté (2004.10.20) 25 Dr. Ujvári Nem volt Császár(35+0) Idővel
Emma8 Balázs (2005.04.28) 29 Dr. Ács Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Aysegül37 Aysegül (2005.05.11) 37 Prof. Asztalos Nem volt Császár Nem
Titti Klaudia Kitti (2005.05.12) 28 Dr. Radványi Tigyi Zsuzsi Hüvelyi Nem
Szilvi8 Virág (2005.05.23) 29 Dr. Sipos Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Akinorev Gergely (2005.05.24) 22 Dr. Gimes Dömötör Margit Császár Nem
Recece(Eszter) Virág (2005.07.02) 34 Dr. Valent Császár Nem
Lini Lacika (2005.06.24) 29 Dr. Valent Hüvelyi Nem
Anitq Zsófi (2005.07.12) 32 Dr. Radványi Tóth Anna Hüvelyi Nem
Dorka34 Benedek (2005.07.21) 34 Dr. Radványi Tóth Anna Hüvelyi Nem
Kgk Botond Olivér (2005.08.09) ? Dr. Patai Gönczi Katalin Császár Nem
Mea Lívia (2005.09.06) 26 Dr. Valent Nem volt Császár Nem</pre>

Ha a táblába szeretnél bekerülni, küldj egy e-mail-t az adataiddal a profilomban levő címemre

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Shine! Szerintem normális, hogy nőként nem vonzódsz a fiús játékokhoz, és inkább babáznál, lehetőség szerint egy kislánnyal. Viszont Zsuzsinak igaza van, hogy nagyon megnyomorítja a szülő-gyerek kapcsolatot, ha éreztetik a gyerekkel, hogy mást vártak. Hétvégén voltunk a párommal egy "ifjú házas hétvégén" (szuper előadások voltak, ajánlom figyelmetekbe: www.csaladszolgalat.hu), és ott is volt egy hölgy, aki még mára sem tudta feldolgozni, hogy apukája soha nem fogadta el őt, mert fiút várt. Szerintem gondolj bele, miért jó az, hogy fiú lesz, és ezeket a jó dolgokat forgasd a fejedben!

Más. Képzeljétek lányok, tegnaptól hivatalosan is babás vagyok!!! :-) Annyira örülök neki! Kiderült, hogy a dolog egyáltalán nem hónap felénél történt, hanem szinte végén, úgyhogy még csak hét hetes vagyok, pedig most marad ki másodszor. De már látszik a bébi az ultrahangon.

A klinika valóban bolondokháza, annyian voltak tegnap ultrahangon, hogy a fél napomat ott töltöttem. Lányok, aki már szült, mondjatok még véleményt az osztályról! Nagyon rosszakat is hallani a nővérekről. Igaz, hogy éjjelre egyáltalán nem lehet leadni a babát?? Nem azért mondom, én szívesen leszek vele, de lehet, hogy az ember tényleg holtfáradt és pihenne egy kicsit szívesen.

Üdv,

Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Nikolade!Kép

Hát az én véleményem sem túl jó a kórházról.
BababarátKépVivccesKép
Az hogy odadobták nekem csaszi után 2.napon éjjelre is, ami jó csak alig éltem és magamat is alig tudtam ellátni és meg sem mutattak semmitKép
A szopi is siralmasan ment bent pedig beindult a tejcsiKép
De kisebesedett a mellbimbóm, gondolom rosszul szoptattam, aztán mellbimbóvédő végül stressz és nem is volt elég tejcsi.

Hazajövetel után a hülye védőnő itt és agyerekdoki(azóta már máshová járunk) is felírta a tápszert és azóta felesben megy, cici utána tápszer ELSÕ HÉTTÕL!!!!!!!!!!

Szóval ennyit a segítőkész szopi párti emberekről!!!!Kép

Én nekem csalódás volt a kórház, a dokim nem bár csaszi lett avége de az még nem is volt a gond, hanem a csecsemősök, gyerekágyKépKépKép

Én nem hiszem h ott szülnék még egyszer!!!!!!!!!

Utolsó nap sírva vittem a csecsemősökhöz a babámat h folyton sír cici után keservesen(tutira éhes volt mert 4 kg volt majdnem!) és erre azt mondták hasfájás, beletömött a hülye marha csecsemős egy nagy adag cukros löttyöt bevágta hasra a kiságyba és azt mondta jól van bent tartjuk ma éjjel.

Én meg kimentem a folyósóra(ez éjjel volt) és zokogtam ott egymagamban h elvették éjjelre és éhes volt csak és milyen anya vagyok h nem tudom megetetniKépKépKép

Szörnyű volt nekem ez!!!!

most már beletörődtem h elcseszték nekem ill. hogy én meg nem kértem valahol segítséget és megijjedtem ezért adtam neki tápit is h ne éhezzen!!!!!Kép

De jól van szépen fejlődik és azért az a fele anyatej is több a semminél, én úgy érzem mindent iygekszem neki nyújtani amit még tudok.

1 kg-ot hízott 1 hónap alattKép

És jól van remélem így is maradKép

Mea
mea
 
 


Ne haragudjatok h megírtam, de nekem nagyon nagy csalódás volt a II.női klinika, lehet azért mert tumultus volt akkor, nagyon sokan szültek, de akkor is odafigyelhetnének az emberekre egy kicsit jobban!Kép

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Joe, nagyon sajnálom, ami Veled történt. Velem ilyen húsvét után történt és Nekem már ez a második volt. Én sem tudtam lábra állni, kb. 3 hétig. Borzasztó volt. A röntgen miatt ne aggódj, amennyiben volt rajtad mellény. A tetanuszra nem tudok mit mondani, talán kérdezd meg az orvosod. Õ biztosan tud segíteni. Egyébként miért kellett kapnod tetanuszt? Sebed is lett?
Nekem ráadásul 3 hétig injekciózni is kellett magamat trombózis miatt. Úgyhogy azt hiszem átérzem a helyzetedet. Pihenj amennyit csak tudsz. Gondolj arra, most legalább jól kipihened magad. Tudom ez nem vigasz, de az adott helyzetben ez a legjobb. Még jó, hogy a pocakod nem sérült meg.
Egyébként mi jól vagyunk, én kínlódom, szinte egész nap émelygek, bár két napja mintha csak délelőtt jelentkezne. Ami nagy megkönnyebbülés. Fanni szépen fejlődik. Már mondatokban beszél, olyan édes. A szobatisztaság meg ugyanúgy áll, mint eddig. Nappal szobatiszta éjjel van pelus, ja és amikor este felrakjuk a pelust, akkor van a kaki is. Kép Már két napja próbáljuk rábeszélni, hogy a bilibe kakiljon. Rá is ül, de nincs ihlete és szerintem vissza is tartja. Úgyhogy inkább nem erőltetem.

Lilló, örülök, hogy bejött az Anita. Én is bánom már, hogy nem kettőt vettem, mert ebben a vacak időben ha kimosom, nincs mit felvennem. Vagyis a szoptatós melltartót veszem ilyenkor fel, de az elég merev. Kismamarucikra nincs ötletem. Én a Megatoys-ban vettem, de az nem olcsó hely.

Annamari, szerintem is tegyél a munkatársaidra. Ha ilyen lelkes munka mellett még ilyen csúnyán bánnak Veled, akkor csak ezt érdemlik. Meddig vagy még ott?

Picus, huha, Andi nem semmi.

Orsoly, gyönyörűek a fiaid. Gondolom nem unatkozol mellettük. Látszik a szemükön a huncutság.Kép

Hatos, üdv közöttünk. Beraktalak a táblába.

Shine, örülök, hogy már jobban vagy. Csak így tovább.

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Rita, üdv, és gratulálok.

Mea, egyáltalán nem baj, hogy leírtad ezt a dolgot. Nekem is pont ez nem tetszett a kórházban, hogy nincs segítség és ha egy kicsi gond van azonnal tápszert ajánlják megoldásnak. Nálam is elcseszték a dolgot, tudom, hogy lett volna tejem, úgyhogy most nagyon készülök a második babára.
Nagyon szépen fejlődik Livi, csak így tovább.

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Shine, örülök, hogy már kezdesz kifelé jönni a gödörből, hidd el ez napról napra már csak jobb lesz. Csatlakozom az előttem írókhoz. Az apám is fiút várt és kapott két lányt. Soha nem tudott mit kezdeni velünk, se gyerekként, se felnőttként, nagyon rossz érzés volt az, hogy habár van apánk olyan volt, mintha anyám egyedül nevelt volna minket. Mióta elváltak és elköltözött vidékre, nem is nagyon érdeklődik felőlünk. Néha meglátogatjuk, de nincs mit mondanunk egymásnak. Ezért én is csak azt tudom mondani, örüljünk, hogy az UH segítségével még nyerünk időt arra, hogy rendbe tegyük a dolgokat a lelkünkben, mert utána már tényleg nagyon nehéz lesz. Egyébként meg abszolute megértelek a fiús játékok miatt. Én is mindig lányos kislány voltam, most sem tudok igazából játszani Zsombival, mármint amolyan férfias játékokat, na de ezért van neki apja is. Nekem pedig öröm látni, hogy milyen jól elvannak. Persze én vagyok anya, akihez bújni lehet, meg mondókázni, meg ilyesmiKép Azt hiszem jól kiegészítjük egymást.
A névválasztásotokhoz pedig csak gratulálni tudokKép
Kíváncsian várjuk a képet a fiatalemberről.

Jövök még, csak én is lebénultam, reggel úgy keltem, hogy a bal lábam be van görcsölve, a combom felső részénél és még ülni is nagyon nehezemre esikKép Vettem be magnéziumot, de semmi. Valószínűleg elaludtam.Kép

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Indigo, Zsombi pont azt csinálja, mint Fanni, napközben szobatiszta, már a délutáni alváshoz sem kell pelus, csak éjszaka kap. Általában vagy este kakil a pelusba, vagy reggel, amikor még nem vesszük le Róla. Eddig összesen egyszer kakilt bilibe, valami hatalmas véletlen folytán. Én sem csinálok belőle ügyet.Kép

Annamari, annyira tipikusak, hogy naKép Velem pont ezt csinálták, amikor bejelentettem, hogy babát várok, hiába nem mentem még táppénzre, annyira undokok voltak és egyik reggel annyira megsértett a főnököm, hogy azzal a lendülettel bevágódtam a munkaügyi osztályra, közöltem, hogy holnaptól nem jövök. Hetekig némán türtem a szemétkedéseiket, de utána betelt a pohár. És persze egyáltalán nem bántam meg, hogy otthon töltöttem a szülés előtti 3 hónapot.
Szerintem most már egyáltalán ne tedd ki a lelkedet értük, inkább gondolatban már tervezgess a jövőt illetően. Már csak 2-3 hét, ugye? Most, hogy Balázs bárányhimlős, otthon vagy?

Orsoly, nagyon helyesek a fiúkKép Igazán büszke mama lehetsz!

Joe, vigyázz nagyon magadra, magatokra! Sajnos ilyenkor könnyebben törik az ember csontja, illetve húzodik meg valamije. Pl. mint most nekem is.

Mea, szerintem sem gáz, ha leírod a tapasztalatodat. Nekem annyira szerencsém volt, hogy a szobatársaim segítettek, és őszintén szólva a szopizást illetően is már úgy mentem szülni, hogy beszereztem a megfelelő információkat. Amúgy az ég világon senki nem jött megmutatni, hogy hogyan kell szoptatni. Sőt, én is sirva fakadtam az undok csecsemősök miatt, amiért nem akarták oda adni a gépi fejőt, amikor már a sok tejcsi szétfeszítette a cicimet. Zsombi a fényben volt, nem tudtam Õt mindig cicire tenni, amikor szerettem volna, meg nem is szopizott még annyit, amenniy tejem volt, az Aventtal nem tudtam fejni. Aztán megkönyörült rajtam az egyik, és több, mint 200 ml tejcsit fejtem le akkor. Nem is tudom mi lett volna, ha fejés nélkül ott pang és kapok egy jó kis mellgyuszit.

Rita, hatalmas gratulaKép Le lehet adni éjjelre a babát, de szerintem jobban jársz, ha nem teszed, max. az első éjszaka, mert ha sír egyből nyomják bele a cukros lötyit, és tök világosban vannak a babák, míg a csecsemősök TV-znek. Sajnos azt a saját szememmel láttam.

Shine, ja, anyós a boszorka nálunk is bejátszottKép Én is szerettem volna mindig kislányt, bár Zsombinál úgy voltam, hogy mindegy mi lesz, csak legyen és egészséges legyen. Neki ugye két fia van, és amikor Zsombi megszületett, feljöttek (férjem unszolására, mert amúgy nem mozdultak volna) Budapestre, a kórházban az volt az első reakciója, hogy naugye, hogy egy kisfiút is lehet szeretni.Kép Komolyan mondom, azt hittem nekimegyek. A 19. héttől tudtuk, hogy fiúnk lesz és mindig nagy szeretettel gondoltam Rá, amig a pocimban volt és persze utána is, örültem Neki, mint majom a farkának. Képzelheted, most majd következik a kárörvendés 2. felvonásaKép

Hatos, elsőszülőknek én is a többágyas kórtermet javasolnám. Egyszerűen nem jó, szerintem, az egyedüllét ebben az amúgy is labilis lelkiállapotban, ami a szülést követi.

Puszi: Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Az egyedüllét bizti nem jó, de én ugy gondoltam, hogy akkor behívnám a páromat és együtt tölthetnénk nyugiba az eslő néhány napot hármasban, akár a kórházban is. Nem jó ötlet?

Indigo!
Köszi, hogy beraktál...látom listaelső lettemKépFlóra lesz..azt kifelejtettemKép
Hatos
hatos
 
 


Sziasztok!

Joe!
Ha ez "megnyugtat", engem terhesen röntgeneztek (mellény nélkül, mert nem tudtuk, h terhes vagyok) és oltottak tetanusz és veszettség ellen!!! Nekem is eseménydús terhességem volt ugyanis, autóbalesettel és kutyaharapással indítottam Kép Mondanom sem kell, semmi gond nem lett.

Mea, szegény, annyira rossz, mikor így elrontják az első napokat! Kép


Köszönöm a vigasztalásokat, ma is roppant genya volt az egyik kollégám, de asszem, holnap előveszem, mert kicsit már messzire ment.

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Csak veletlenul olvastam bele a topicba, roviden magunkrol, en tavaly szeptemberben szultem a klinikan elso babamat. Mar szules elott sem voltam elajulva a helytol, de hasonloan rossz tapasztalatokat szereztem az ott toltott nehany nap alatt.
ami miatt igazan irok,az Mea hazzaszolasa. En ket hetesen kezdtem el potolni a babamnak, mivel nem hizott eleget, egy harmad anyatej, ket harmad tapi aranyban. De nagyon szoptatni akartam, igy harom es fel honapos koratol csak szopott, nem kellett potlas. Es akinek ezt koszonhetem: Török Katalin, a La Leche Liga egyik tanacsadoja. Link: www.lll.hu, itt mindent megtalalsz.
Csak ezt akartam irni.
Minden jot nektek: Judit
tuti01
 
 


Joe: en is bokaszalagserulest produkaltam, kb tesztelesi ido tajt, de szoltam hogy terhes lehetek, igy dupla kotenyt kaptamKép semmi baj nem lett, szerintem nem kell aggodnod. Ja es en is szurtam magam trombozis ellen.

rossz tapasztalatok: teny, kell egy kis magabiztossag ahhoz hogy jol erezd magad, es ne foglalkozz a csecsemosokkel. En mondjuk az elso szules utan sem jottem el rossz tapasztalatokkal, nekem megmutatta a focsecsemos a szopit is, igaz nem valami kedvesen, a tejkonyhan viszont kiprobalhattam a fejoket, ott kedves a neni. Pirus, ezert nem ertem en ezt, en odamentem, elokapta az Aventet es megmutatott mindent, neked hogyhogy nem akartak segiteni??? 2. szules utan viszont hatarozottan jol ereztem magam, hiszen mindent tudtam marKép es szvsz pont ezert jo az otagya szoba, ugyis lesz benne olyan aki tobbgyerekes mar, es o tud segiteni, sokmindenben....Ejszakara siman be lehet adni a gyerkoket, igaz en Botit pl mar nem adtam be, ejszaka is jo ha szopik.

ja es meg annyit, ova intelek titeket attol, hogy azt kepzeljetek, mashol jobb a helyzet....

Shine: bizony, mar ekkorak ezek a manok, es a tieid is olyan gyorsan meg fognak noni hogy csak naKép Agykontrollhoz annyit: draga Shine, ha mar ott a gyerek a pocidban, kukival vagy puncival, azt az agykontroll mar nem fogja megvaltoztatni, ahhoz a pocaklakogyartas elott kellett volna nagyon a csajra koncentralniKép

o.
orsoly
 
 


Az igaz, hogy szoptatás terén máshol se jobb a helyzet (mindenhol százféle hülyeséget mondanak, hogy mi a jó és mi nem, szóval egységes álláspont sehol sincs, ami sajnos a legtöbb gyakorlatlan anyukát elbizonytalanítja, vagy rosszabb esetben kétségbe ejti). Ami a nővérkéket illeti: azért sokszor lehetnének segítőkészebbek, vagy legalább kedvesebbek, ha már az ember lánya úgyis minden apróságért elbőgi magát...
Shine, a lelki megbékélés nagyon fontos a gyerkőddel való kapcsolat szempontjából! ezért én ajánlom, hogy majd egyszer menj el egy kineziológushoz, és mondd el neki, amiket leírtál. Õ talán segít elfogadni a helyzetet, és ezáltal kibékülni a minivel... illetve az ő nemével.
nikolade
 
 


Orsoly, tényleg nem jött senki, amikor én feküdtem bent, akkor Ica nővér szabin volt. Éjjel lövelt be a tejem, és akkor a tejkonyhás néni sem dolgozott. Volt saját Aventem, amit bevittem, de egy cseppet nem tudtam kifacsarni vele a sötét kórteremben. Már annyira fájt, ahogy a cicimet feszítette, hogy szégyen, nem szégyen sírva fakadtam. Nem akartam zavarni a szobatársaimat, ezért kimentem a csecsemősökhöz. Megnézte az álmos nővér a cicimet, azt mondta, olyan kemény, mint a beton, ebből nem fogok tudni fejni. Na erre mégjobban elkeseredtem, mert már tényleg rettenetesen fájt. Azt mondta, borogassam be langyos vizzel. Persze nem csinált borogatást. Visszamentem a szobába, de hajnalban egyáltalán nem volt melegvíz. Már teljesen kész voltam, akkor adta oda a Medelát és pillanatok alatt megkönnyebbülést hozott.Kép 1-1 teljes üveg tejcsit fejtem le vele. Reggeltől már Zsombi is szívta, de Õ akkor még csak 30-40 ml-ket evett, a cicimben pedig ennek 3-4x-ese volt, amit le kellett fejnem. A tejkonyhás Zsuzsika minden további nélkül adta oda a Medelát, de amikor hazament, az undok csecsemősök nem akarták. Én talán 1-2x fejtem Aventtel, mert otthonra is Medelát béreltünk. Ettől függetlenül azt nem mutatta meg senki, hogy hogyan kell szoptatni, az csak egy nagy szerencse volt, hogy Zsombinak ez profin ment és függetlenül attól, hogy besárgult és fényben volt, nemhogy veszített volna a súlyából, hanem még gyarapodott is a születési súlyához képest, amikor hazahoztuk.

Igaz, a többi kórházban sem állnak a csecsemősök a helyzet magaslatán. Kicsit olyan érzésem van, hogy fűt-fát felvesznek, mert esetleg hiány van belőlük. Sokan talán nem is lennének alkalmasak erre a munkára. Elhiszem, hogy idegesítő lehet a sok 'hisztis' kismama, de pont nekik kellene tudni, hogy ez a hormonok játéka, és ilyenkor minden kedves szó, törődés jól esik. Biztos vagyok benne, hogy több kisbaba mehetne úgy haza, hogy csak anyatejet kap, ha az anyukák megkapnák a megfelelő lelki támogatást és a szakszerű segítséget. Persze ez csak egy része a dolgoknak, sokszor a család, ismerősök női felmenői tudják a 'legokosabb' tanácsokat adni szoptatás terénKép

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Megnéztem a La Leche Liga honlapját, amit Judit (meg a sógornőm is) ajánlott, és nagyon hasznosnak tűnik. Ha már az ember ilyen nem segítőkész nővérekre számíthat, akkor legalább itt előre utána lehet nézni a dolgoknak.
(Bár a május még olyan messze van nekem!!)

Üdv,
Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Pirus!

Csak most olvastam a hozzászólásod! Nagyon együttérzek/egyetértek veled. Nekem ez az egész helyzet olyan természetellenesnek tűnik, hogy be vagy zárva egy "kórházba", ami elvileg azért van, hogy minél többet segítsenek neked, és közben az derül ki a végére, hogy pont a segítségtől zárnak el. Régen, amikor minden nő otthon szült, mindig akadt kéznél valaki a nagy családnál, aki már szült és szívesen segített. Ezekből a sztorikból nekem meg az tűnik ki, hogy be vagy oda zárva, jó esetben olyan kismamákkal, akik segítenek, rossz esetben meg az érdektelen, unatkozó nővérekkel, akik a hátuk közepére kívánnak, és esetleg még soha nem is szültek. Persze, én tudom, hogy ez nem személy szerint az ő hibájuk, hanem az egész egészségügy helyzete ilyen, és valószínű azért a fizetésért, amit kapnak, még ez is viszonylag magas szolgáltatás, csak ez valahogy az embert nem lelkesíti.

Kezdőként érdeklődök, hogy mi az az Avent meg Medela? Fejőgép, gondolom? Kézzel nem lehet megoldani a fölösleg lefejését? Az ember azt hinné, a szüléssel túl van a nehezén, közben meg...

Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Rita, igen, az egészségügy ezen területén is nagy szemléletváltásra lenne szükség, de ez megint egy kényes téma...Kép Amúgy ezen a téren a fejlett nyugat sem áll jobban. A szoptatás, ha lehet mondani, ott méginkább nem 'divat'.

Az Avent és a Medela is gyárt fejőket. Az Avent kézifejő, sokan esküsznek rá, nekem valahogy nem jött be. A Medela gyárt nagyteljesítményű 'ipari fejőgépet'Kép főleg kórházakban használják, mert nem olcsó, de lehet kölcsönözni is, ahogy mi is tettük. A kézi fejéssel soha nem próbálkoztam, pedig azt nagyon ajánlják. Egyrészt eleinte olyan sok volt a plusz tejcsi, hogy úgy voltam vele, minél gyorsabban tudom lefejni, annál jobb, meg féltem hogy valamit nem jól csinálok, és akkor agyon nyomorgatom. De egy lll-es tanácsadónő, vagy egy képzettebb védőnő biztosan meg tudja mutatni a kézi fejés helyes módját. Másrészt én Zsombit 'forgattam a cicin' és így szépen ki tudta szívni mindenhonnan a tejcsit.

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus ezekszerint ott "hibaztal" hogy ejszaka lovellt be a tejedKép nekem reggelre, szal en mentem a tejkonyhara es igy nem volt semmi problema. Hat ennyin is mulhat, hogy erzi magat valaki. Most Botival meg az jutott eszembe, ott biztos kituntetett figyelmet is kaptam ugye a sulya miattKép de a szobatarsaimmal is eleg normalis volt mindenki, szvsz.
orsoly
 
 


VAn, akinek kézzel megy jobban, van, akinek kézi géppel, és van, akinek gépivel. Nekem kézzel abszolút nem sikerült kiváltanom a tejleadó reflexet, és a gépi fejővel se, csak a kézi Avent-et nyúztam, azt viszont állandóan. Aztán a másodiknál rájöttem, hogy nem muszáj fejni (sőt, időm és energiám se nagyon volt rá), csak az elején, amíg nem áll be a kereslet-kínálat mennyiség, azaz kb. 2 hétig, akkor is - a szopizáson felül - csak annyit, hogy a mell megkönnyebbüljön, tehát nem kell mindet "kifacsarni" (hacsak nem akarod eltenni későbbre). Ha pedig túl sok a tejcsi, akkor az a legjobb, ha szopizás ELÕTT fejsz le pár ml-t, a hígabb tejből, mert abból a baba nem jó, ha túl sokat eszik. (Baja attól se lesz, csak kevesebb benne a kalória és asszem, kicsit puffasztó is.)
nikolade
 
 


Orsoly, ezt is akartam írni, hogy sok minden a szerencsén is múlik.Kép A mi szobánkban 3 anyukának is PIC-en volt a babája, lehet, hogy ezért is feletkeztek meg rólunkKép De ennek nem szabadna mentségnek lenni. Az biztos, hogy a második babánál már sokkal tapasztaltabb az ember, talán a kezdeti érzelmi hullámvölgyeket is könnyebben viseli és ahogy Te is írtad, ezért én is jobban ajánlom az első szülőknek a többágyas kórtermet, mert a pozitív példa rengeteget segíthet a bizonytalan kismamáknak.

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Az lll-t nézegettem, és ott vannak ún. tájékoztató füzetek, ahol a kézi fejést is ábrákkal tök jól bemutatják. További kérdések: mi az, hogy 3 anyukának "PIC"-en volt a babája? Ez valami inkubátor? Orsoly! Te használsz még egy rövidítést, amit nem bírok megfejteni. Áruld már el, mi az a "szvsz"?! :-)

Köszi,
Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


ritaKép szvsz: szereny velemenyem szerintKép bocsi, regi netes vagyokKép

Pic: csecsemointenziv, ha gond van, oda kerulnek az ujszulottek.
orsoly
 
 


Szia Orsoly!

Kösz! Sejtettem, hogy valami "szerintemet" jelent, csak az elso "sz"-t nem tudtam hova rakni.

És egyébként ti hogy vagytok? Itt ülök bent a munkahelyemen, és majdnem elalszom. Segítség!

Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék én is a csapathoz, már régóta olvaslak benneteket, most végre elszántam magam... Két gyerkőcöm van, egy hároméves Bence, és egy háromhónapos Dorka. Mindkettőt Ács doktornál szültem.
Az első szülés után nekem is nagyon vegyesek voltak az élményeim a gyerekágyon. Nem volt hely baba-mama szobában, és sajnos olyanok közé kerültem, akiket tényleg nem érdekelt a baba igazán, és ezzel a szobával a nővérek is eszerint bántak (pl. hajnali szülést követően reggel 10-kor én mentem ki, hogy a többiekével együtt az enyémet miért nem hozták szoptatni, erre azt válaszolták, hogy nem tudták, melyik szobában vagyok...; illetve a "nem tudom felébreszteni az aluszékony gyerkőcöt" problémát pedig elintézték azzal, hogy "egy anyának tudnia kell felébreszteni a gyerekét"...). Persze velem is megvetették a bimbóvédőt. (Szerintem ez a csecsemősosztály fontos bevételi forrása) Hát ezektől eléggé kiborultam. Aztán végre lett hely, és a másik szobában minden megváltozott: jött Éva nővér, és mindent megmutatott szoptatásról, ébresztgetésről, stb. Szerintem ő nagyon rendes, most is találkoztam vele, és ugyanúgy ágyról-ágyra járt, mint akkor.

Tényleg igaz, hogy a másodiknál már bátrabb és nyugodtabb az ember. Vicces, hogy azonnal rá is kérdeztek a csecsemősök, hogy ugye, nem az első gyerekem... Pedig csak rákérdeztem, hogy mit adnak első éjszaka a babának, és mit nem. Szerintem tudják, hogy kivel meddig mehetnek el.

üdv. Jutka

KépKép
KépKép
tjutka
 
 


Sziasztok!

Szia Tjutka!
Örömmel láttam, hogy Ács doktornál szültél!
Nekem is Õ az orvosom. Mondanál pár szót a szülésélményedről, és hogy mennyire voltál vele megelégedve? Nekem még odébb van a szülés (januárban), de már kezdek izgulni....


Köszi csajok a nyugtató szavakat. Ezek szerint nem én vagyok az első kismama aki kificamítja a bokáját. Pedig már meg voltam győződve róla, hogy csak én lehetek ilyen szerencsétlen bice-bóca. Tetanuszt azért kellett kapnom, mert a jobb térdemet is elég rendesen beütöttem, elég sebes lett.

Én is néztem az ajánlott szoptatós oldalt. Érdekes.

Mi a közvélemény, a tapasztalat arról, hogy hogy jobb? Egy ágyban aludni a Picivel vagy külön szobában? Kinél mi vált be?
Elvileg nálunk is megvan már a leendő babaszoba, de ez az együtt alvás sem lehet rossz. Meg tök érthetőek az érvek amik mellette szólnak.

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Joe, szerintem ezt családja válogatja. Én a kezdetekt&#337;l külön szobában altattam Zsombit, és ezt is szokta meg. Másnak belefér az életébe, hogy egy ágyban aludjon a baba a szül&#337;kkel, nálunk a hitvesi ágy valahogy tabu maradt.Kép
P.

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Joe, Ács doktorral maximálisan meg vagyok elégedve. Szerintem iszonyú normális ember, és ez nagyon fontos. Mindig nagyon higgadt, ami sokat segít a "nehéz pillanatokban"... Kép Nekem mindkét szülés fantasztikus élmény maradt, olyan, amit szívesen csinálnék sokszor életemben.Kép Ebben szerepe van a dokinak is, akire addig is mindig lehetett számítani, tényleg bármikor, bármivel fel lehet hívni. Az elsőnél, három éve hajnali kettőkor szó nélkül jött be hozzám, mindent előre elmagyarázott, hogy mi fog történni, és semmit nem csinált anélkül, hogy meg ne beszéltük volna. Most épp ő volt az ügyeletes, amikor bementünk szülni. Nagyon türelmes és rendes volt, igaz, egyiknél sem töltöttünk a szülőszobán 3/4 óránál többet (mármint a szüléssel)Kép Sajnos nekem a másodiknál is vágni kellett, pedig annak nem híve egyáltalán (én sem Kép ). Ja, és a kórházi 4 nap alatt minden nap bejött és kikérdezett, hogy minden rendben van-e velem is, gyerkőccel is. Ez nagyon jól tud esni abban a lelki állapotban... Szóval szerintem ne izgulj, biztos, hogy minden rendben lesz!!

Mi egyébként mindkét babát a saját ágyában, de a mi ágyunknál altattuk/altatjuk, és ez nagyon bevált.

KépKép
KépKép
tjutka
 
 


Sziasztok!

Joe, nálunk velünk alszik Andi, mert hiába van kész a saját szobája, hát sokkal nyugodtabb, ha hároman vagyunk egy ágyba..próbáltuk, úgy, hogy valaki alszik mellette, de csak akkor nyugodt teljesen, ha hároman alszunk..nem ébred fel kiegyensúlyozottabb így. Ha pedig nem ez történik egy éjszaka 3-4 X fent van nyávog nem alussza ki magát...
Nézd, 10 éves korában tuti nem alszik már mellettünk. Attól mi ugyan olyan házas életet élünk. Bár én is imádom, a meleg kis szuszogó testétKépKépKép
Gyeereke válogatja, meg szülője, hogy mennyire híve ennek vagy annak...
Szerintem egyiknek másiknak ugyan úyg megvan az előnye, hátránya. Nálunk nem lesz kistesó, tehát az sem zavar majd be a képbe...
mert azért négyen egy ágyban már sok. most még egy 180*200 ágyban középen a gyerekkel bőven elférünk. Biztos vagyok benne eljön majd az a lelki leválás amikor magától megy majd a szobájába, de nem akarom siettetni. Most úgyis éri annyi külső inger, óvi kezdés, anya, apa csak este van velem, stb ezzel meg még nem szeretném +ban terhelni. szóval kinek a papa kinek meg a papnéKépKépKép
Andinak így jó s ami neki jó az nekem is.

Mi jól vagyunk, Anak már nem kék a feje, de pupika még van rajta, remélem eltűnik majd.
Örülök, hogy nagyjából Mindenki megvan egészségben.

Azt azért sajnálom, hogy mi babás anyukák hányszor leírtuk, pl. a korházról a dolgainkat s bizony mindig ugyan azok sőt néha egyre rosszabb dolgok jönnek elő.
Mert azért egy korháznak a hírneve is fontos vagy nem??? Tudom én, az ember belefárad a monotonításba nekik minden gyerek csak egy a sok közül, csak azt furcsálom, hogy a mélyebb lelki dolgaiba nem látnak vagy nem akarnak belelátni. Nem látják, hogy minden baba mögött áll egy anyuka, valjuk be azért a szülés megvisel minden nőt, főleg a hormonváltozások miatt. pl. sírás, stb s ekkor minden segítő szó, éríntés, mosoly jól jön, jól esik...
Hol gondolnak ebbe bele a nővérkék..??
Szerintem nem kellene sok, ahhoz, hogy az ember jól érezze magát.
De ha eddig se változott semmi ezután se fog..
Puszi Picus
picus
 
 


Sziasztok!

Elgondolkodtam Picus hozzászólásán, meg azon, amit még valaki más írt régebben, hogy máshol sem jobb. Van erről valami tapasztalatotok? Kíváncsi lennék, hogy máshol milyenek a csecsemős nővérek.

Úgy látom, ha az ember határozottabb, akkor talán nem rázzák le olyan könnyen. Kérdés, hogy a szülés utáni lelkiállapotban mennyire tud határozott lenni az ember.

Más kérdés. Szerintetek a BKV árthat a babámnak? Ugye most 7 hetes vagyok, és a reptéren dolgozom, ami azt jelenti, hogy reggelente a reptér-busszal járok. Iszonyúan ráz, mert a Gyömrőin megy végig, ami nem is út, hanem egy kátyúhalom. Nagyon félek, hogy ez a rázás nem tesz jót ilyen kisterhesen a babócának. Szerintetek, ha tehetem, szokják át arra, hogy kocsival járok? (Ez drágább, de lehet, hogy megérné.) Nagyon félek, hogy nehogy emiatt elvetéljek. Azt mondják, hogy futni se ajánlatos, hát pedig a futás közel nem ráz ennyire.

Még egy kérdés: a táblázatban mit jelent a terhesség heténél a + szám? Csak kívácsi vagyok.
Köszi,

Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Rita: szerintem azért nagy védelembe van a baba a hasadban..azt kell választani amit Te biztosabbnak érzel. Azért írom ezt, mert a Te lelkednek kell a megnyúgvás, hogy mindent megteszel, az egészséges babádért, s ha Neked az a jobb - szerintem biztonságosabb is, hiszen mindig ülhetsz, nem kell állni, mindig kényelmes stb. Azért a busz fékezhet nagyot, pl. stb.

Puszi Picus
picus
 
 


Szia Picus!

Köszi a gyors választ. Tudod, azért aggódom, mert vannak barátaim, akik végeztek gyorsulásmérést BKV buszokon (mechanika tanszék), és extra nagy értékeket mértek. Több g-s gyorsulások fordulnak elő, igaz, rövid ideig. Na aztán ki tudja, nem szakítja-e ez ki onnan a kis babócámat.

Na, majd döntök. Üdv,
Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok!

Tjutka, köszi a nyugtató szavakat. Kép Hogyhogy 3/4 óra alatt megszültél? Ilyen simán ment minden? Dejó neked! Én is így szeretnék szülni. És nagyon bízom a dokimban, idáig én is maximálisan meg vagyok vele elégedve. Remélem mellettem is így helyt fog állni, mint melletted.

Rita, én annyit tudnék hozzátenni a BKV-hoz hogy én 22 hetesen ültem fel először a 139-esre (megy mint az állat, le a hegyről) majd ki rázta a lelket meg a babát belőlem. Szegény kis pocaklakóm meg olyan kétségbeesetten rúgkapált, hogy csak mikor leszálltunk és leültem utána bírt csak megnyugodni.Nagyon sajnáltam, nagyon megijedhetett.
A 24+5 azt jelenti például, hogy 24 hét +5 nap a terhességi korod. Javítsatok ki ha tévedek!

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Piroska, Picus!
....hát nem lettem okosabb. Kép Ha jól vettem ki akkor két különböző eset és mind a kettő működik.
Azt hiszem kár is előre tervezgetnünk, majd a baba eldönti, hogy neki hogy lesz a legjobb. Kép

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

Pár hét után ismét kaptam egy kis kimenőt Botitól, édesdeden alszik.KépKépzeljétek, most múlt 8 hetes és 5 kiló felett van a súlya, de nem aggódom, mert csak anyatejen él. Helyes kis husija kezd lenni, igazi kis babus már.

Végigolvastam a sok elmulasztott hozzászólást és csatlakoznék a csecsemősnővérek méltatásához. Utólag gondoltam bele, hogy micsoda figyelmetlenséget követtek el velünk szemben, amit csak most fedeztem fel, amikor már kevésbé vagyok zöldfülű. Amikor Botit első nap remegő térdekkel és gyomorgörccsel elhoztam a babszobából, hogy úristen, mit kell itt csinálni, úgy toltam végig a folyosón, hogy állatira cuppogott, zengett tóle a folyosó. Én tök bizonytalan voltam, hogy kezdjem-e megpróbálni a szoptatást, de hát azt mondják, hogy ilyenkor még nincs tej és féltem, hogy éhen hal, ha nem adok neki mást - vagyis cukros vizet...
Amikor beértem vele a szobába és változatlanul cuppogott ott állt bent két csecsemősnővér és csak hallgatták, hogy milyen helyesen cuppog. Simán elnézték, hogy elkezdem önteni bele a vizet, ahelyett, hogy rám orditottak volna, hogy anyuka, ha a gyereknél ilyen erős a szopóreflex, azonnal tegye mellre! Annyira dühös vagyok, ilyen szintű érdektelenséget még nem is láttam, egy pici baba első napjait, amik a legfontosabak, hogy lehet igy kezelni egy olyan embernek, aki hivatalosan ezzel foglalkozna.... Legközelebb már nem teszek ilyet, de első babás anyukaként örültem, hogy élek.
Na, ennyit a nénikről.

Lenne egy felettébb analfabéta kérdésem, de világositsatok fel, mert nem értek valamit.
Azt állitólag nem tudják megjósolni, hogy az ember ciklusa mikor fog visszaállni, főként, ha szoptat. Ámde azt is mondják, hogy a szoptatás nem véd meg a nemkivánt terhességtől. Addig eljutottam, hogy ha megjön először a menzesz, akkor az ember nyilván fogamzóképes, de addig, amig nem jön meg, de szoptatok, mi a helyzet? Nyilván ugyanúgy fogunk védekezni, mert nem szeretnék meglepit, de itt ülök tudatlanul és nem értem az egészet.
Gondolom, most sokan fogják a fejüket, de légyszi magyarázzátok el, hogy erről a köztes időszakról mit kell tudni védekezés szempontjából.

Örömmel olvastam, hogy szépen gömbölyödnek a kismamáink. Tök fura olvasni az egyes kérdéseket és hozzászólásokat, néhány napi fizikai változást már kezdtem elfelejteni. Tényleg fájt nekem is a hasam sokszor, ha többet dolgoztam, mint jólesett volna vagy ha idegesebb voltam, ilyenkor lepihentem és jobb lett. Hosszú volt 9 hónap.

Most megyek, mert mindjárt kajálunk és előtte még teregetnem kéne.

Sok psuzi mindenkinek és igyekszem benézni minél előbb!

Ja, mars a levegőre, szuper idő van!!!Kép

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!
Joe!Már régóta olvasgatom én is a hozzászólásokat, de még soha nem írtam. Többször olvastam, hogy érdeklődsz Ács doktor úr felől. Teljesen normális dolog, hogy aggódsz, de megnyugtatásodul én is csatlakoznék Tjutka hozzászólásához. Lassan 3 hónapja, hogy nála született kislányom, és csak fokozni tudnám Jutka pozitív véleményét. Azt hiszem mindent elárul, ha egy első szülés után valaki azt mondja, hogy tök jó volt szülni, meg terhesnek lenni. Persze nem csak az orvos hozzáállásától függ, de az is sokat számít. Szóval nyugi! Maximálisan megbízhatsz benne.

Ha már véleményt lehet mondani, akkor elmondanám, hogy viszont a csecsemőosztályosokban mélységesen csalódtam. Többet ártottak mint használtak. A nőgyógyász többet érdeklődött a baba hogyléte felől, mint a csecsemősök. Velem is megvetették a bimbóvédőt az 1. napon ahelyett ,hogy megnéztek volna 1 szoptatást, hogy lássák mi a baj. Szerencsére volt annyi eszem - meg ösztönös megérzésem -, hogy ne használjam, hanem magamtól megoldjam a problémát.
Nekem kellett észrevennem azt is, hogy a baba a 3. napon besárgult. Amikor odavittem megmutatni, hogy szerintem sárga, akkor meg jól elpoénkodtak, hogy szerintük a takarója sárgább.Ugye nem kell mondani, hogy ez milyen "jól" esett abban a lelkiállapotban.
Úgy kellett minden infot kihúzni belőlük. Biztosan adnom kellett volna valamit, hogy más legyen a hozzáállás, de én buta módon arra vártam, hogy majd ha valaki kedvesen segít, akkor majd megköszönöm. Hát nem került sor erre. Nekem is van orvos a közvetlen rokonaim közt, így tisztában vagyok vele, hogy milyen munkát kell végezniük mennyi pénzért, de felháborít, ha valaki előre tartja a markát, még mielőtt tett volna valamit.

A babát mi a saját ágyikójában altatjuk az első pillanattól, a saját szobájában , és nagyon jól megvan. Mindig is mosolyogva ébredt, mosolyogva fekszik le. Hozzá kell tennem, hogy az ágya kb 3méterre van a mienktől, s nyitva vannak az ajtók.
Zsu
zsuzs74
 
 


Sziasztok lányok!

Ez isteni, amikor egyszerre alszik a két lurkó! Kép
Azt hiszem rájöttem a megoldásra. Ezen a nagy klinikán simán elférne a gyerekágyas osztályon 1 v. 2 olyan nő, aki csak a friss anyukákkal foglalkozna, akik értenének szoptatáshoz, szülés utáni depresszióhoz, sebes mellbimbóhoz. Lehetne hozzájuk szaladgálni a kérdésekkel, és akkor nem az (egyébként tényleg elfoglalt) csecsemősöket kellene "zaklatni". Csecsemősnővérek + anyukanővérek = sikeres kezdés. Kép

Joe, mindkét szülésem nagyon gyors volt hál'istennek, kétujjnyitól mehetsz a szülőszobába, addig a vajúdóban lehet kínlódni. Kép Nekem onnan gyorsultak fel az események mindkétszer, kétujjnyiról először 3/4 óra alatt, másodszor félóra alatt eltűnt a méhszáj brutális fájások kíséretében. De legalább gyorsan vége lett... Kép (Viszont ezért kellett másodjára is vágni) A doki miatt pedig ne aggódj, tényleg mindenkivel nagyon rendes.

Zsuzs74, Te melyik nap szültél? Én július 13-án. Azt hiszem egyszerre lehettünk bent a gyerekágyon.

Tjutka

KépKép
KépKép
tjutka
 
 


KépSzia Jutka!
19-n szültünk. Du-n 5kor, és mi is nagyon gyorsak voltunk. Gyorsak , de "brutálisak". 2kor már kezdtem érezni a fájásokat, 4kor már az ellenségemnek se kívántam volna, 5kor pedig már boldog is voltam.Kép
Szerintem téged pont hazaengedtek, amikor mi bevonultunk. Remélem a következő is ilyen gyors lesz. Inkább fájjon jobban, csak ne kelljen fél napig kínlódni.
Már alig várom, hogy ez a pici kicsit megnőljön, és jöhet a következő!Ti terveztek még babát?
Zsu
zsuzs74
 
 


Sziasztok!

Most értem haza a dokitól, terhesgondozásról. Ez volt az első alkalom, hogy sírva léptem ki a rendelőből......Kép Nagyon le lettem ba**va, meg be lettem ilyesztve. Egy kicsit panaszkodtam, hogy folyton kemény a hasam, meg ilyenek. Aztán mondta, hogy ha nem akarunk koraszülést akkor egy kicsit komolyabban is vehetném ezt az egészet, meg hogy pihenjek, feküdjek sokat. Nem gondoltam volna, hogy ennyire érzékenyen érint. Meg olyan rémisztő volt ahogy mondta, hogy még nagyon pici ez a baba (25 hét), és hogy ne könnyelműsködjek, mert ha most világrajön akkor még nincs sok esélye az életben maradásra.
Jogos volt a dorgálás elismerem, meg gondolom elege van, hogy egyik hónapban ételmérgezés, a másikban meg bokaszalag szakadás.....Kép

Szóval Zsuzs74, Neked is köszi a bíztatást!
Idáig mindig olyan jól sikerültek a találkák a dokival, de most kicsit túlzásba vitte. Legközelebb meg fogom mondani, hogy az én hülye kis érzékeny lelkemnek a fele adag szídás is elegendő.....

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Joe! Háát.. nem inkább te vitted túlzásba? Én az ételmérgezésről most hallok először, de már az eddigieken is kicsit csodálkoztam. Persze én meg az ellentét vagyok, és túlzottan is óvatos voltam terhességem alatt - étteremben nem ettem, ittam, fagyit nem ettem, stb. Persze voltak, akik hülyének néztek, de mi a fontos? a baba, vagy mások jajgatása?
Tulajdonképp örülhetsz, hogy leb..rintott a doki, mert látod, hogy tényleg figyel rád, és így legalább te is jobban vigyázol majd, ugye? Jobb mint az én első dokim, aki elfelejtette közölni, hogy a gyógyszert, amit fölírt a terhesség elején, meddig szedjem. Ha nem jut nekem eszembe, és nem megyek vissza a villamosmegállóból ,lehet még most is szedném.(Na, ez vicc volt.)
Tényleg pihenni kell, ha keményedik a pocid, mert egy bizonyos határon túl már hiába akarsz majd vigyázni!
Zsu
zsuzs74
 
 


Joe, ne ess kétségbe!!!! Ez is Ács doki sajátja, hogy finoman, de azért kellőképpen ráijesszen a kismamákra, a nagyobb bajt megelőzendő. Én is megkérdeztem egyszer, hogy biztosan nem szabad-e forró fürdőt vennem, mire három mondatban összefoglalta, hogy hogyan lehet elvetélni egy jó kis fürdőzéstől. Én is hátradőlve maradtam és gondolkoztam még vagy 2 napig ezen. Szóval ő csak az érdeketekben csinálja, ne vedd a szívedre!
Tényleg, a rendelése nem csütörtökön van?

Tjutka

KépKép
KépKép
tjutka
 
 


SziasztokKép

Egy apró életjel felőlünk is.

Voltam hétfőn genetikai tanácsadáson, amin jól fel is huztam magam, brrrrrrr, grrrrrrrrr Kép
Az aszisztensnő aki felvette az adataimat, közölte hogy mivel nem rossz az afpm és ugy is kérem az amniócentézist igy nincs szükség uhára, mehetek a dokihoz időpontot kérni a magzatvizvételre... Nah elég paff lettem, mondom neki hogy 4 hete volt uhám azóta nem, mondta sebaj majd 5 hét mulva megnézük... A lelkem mélyén legszivesebben ráboritottam volna az asztalt. Arról nem is beszélve, hogy a hüle parkolóórát is megetettem, mert kb két órára számoltam az ott létet, ez meg nem egész fél óra alatt le is ment, és igazából ott se kellett volna lennem, akár telefonon is el lehetett volna intézni a dolgot, és nem kellett volna agyonszerveznem a napom, hogy valaki vigyázzon a fiamra. NAh most jól kipuffogtam magam, bocsi érte, de az a lelketlen hozzáállás ami ott megy az már minden határon túlmegy, pont azok a mamik akik odamennek kaphatnának kicsivel több figyelmet és nem egy nagy magasról lesajnálást..

Viszont erős felindulásomban bejelentkeztem egy 4D re, kiváncsi leszek, hogy fog sikerülni, mert ugye nem a legjobbak a testi adottságaim az ultrahanghoz: vaskos anyai hasfal (finoman fogalmazva Kép) valamint mellsőfalon tapadó placenta.

Nah azt hiszem elég is volt belőlem ennyiKépKép

PirusKép
Nem hiszem el, hogy megint együtt voltunk bent a korházban és nem taliztunk, aznap mikor bevitt a barátnőd vittem vissza a vérnyomásmérőt, de egyszer csak sikerül összefutnunkKép Remélem azóta sokkal jobban vagy és minden rendben van.

CsillaKép
Tüneményes ez a kép. Azért tudod hogy ennyivel nem uszod meg?Kép légyszi irj egy két sort magatokról hogy vagytok manapság.

Joe Kép
Nem semmi kalandos az életed, mondhatnánk, neked mindig összejön valami, de legalább lesz majd miről anekdotáznod a gyerköcöknek majdKép Tudom hogy ilyenkor elég rosszul esik a lecseszerintés a kismamiknak, de a te érdekedet nézte meg a babáét, igy ne haragudj a dokira. Inkább élvezd a napsütést és pihenj nagyokat.

Ágyikó kérdés:
Nálunk sajnos a fiamnál nem tudtuk megoldani a különszobát, igy egy légtérben aludtunk vele, a kiságya közel volt a mienkhez, ha nyüszizett rögtön tudtam kelni hozzá. Mikor már annyira tartott a tornamutatványoknál, hogy egyszer arra mentem be a szobába hogy a pelenkázóról mászik lefelé, pedig a kiságyában hagytam két percre, akkor leszedtük a kiságy egyik oldaláról a rácsot és az ágyunk mellé toltuk közvetlen, igy ha ki akart jönni akkor a mi ágyunkon keresztül megtehetette, azóta is igy vagyunk, bár manapság sokszor inkább köztünk alszik, szeret odabujni hozzám, tuti a cicit pótolja valami módon igy (egy hónapja hagytuk abba a cicizést, mert már nekem kellemetlen volt a pocakosodás mellett).

Csecsemősök:
Elég vegyes felvágott a dolog. Van köztük kedves, és van köztük kiállhatatlan is. De úgy nagyátlagban úgy éreztem hogy az egész munkát egy nagy darálónak érzik, gyorsan túl lenni azon a napon, semmi érzelem, a napi előirás legyen meg aztán fölötte semmi, azt ugy se fizetik meg. Pedig egy mosoly egy jó szó szerintem nem kerülne semmibe, sőt magának aki adja annak is örömet okozhat.

A pathológián se jobb manapság a helyzet, mivel a fiammal sokat voltam ott, igy van tapasztalatom régebbről, de van sajnos nagyon friss is, mert bentfekszik a sogornőm, mint kisterhes. Valami krimi, hogy mekkora fejetlenség megy bent néha, az embernek vannak néha olyan érzései, hogy nem tudja hogy ez most vicc vagy csak álmodik, esetleg az a komoly valóság....(sajnos mindig az utcsó áll fent...) Valamelyikönk irta hogy már szinte bárkit felvesznek csak legyen eü végzettsége, ez igy igaz, sok nagyon jó nővér ment el, mert nem fizették meg, ha meg fanatikus is volt és a pénz miatt még maradt is volna, de a légkör "rábirta arra" hogy inkább váltson.

Annamari Kép
Gratula az elhatározásdhoz, is kitartás ahhoz a néhány naphoz. Szerintem vedd be a lesz@arom tablettát és a végén szépen olvass be az ilyen álnok kigyó kollegáknak. A lényeg hogy több manitok lesz és több időd marad majd a családra, ezek most a leglényegesebb szempontok.

KingaKép
Nagyon igazad van amit leirtál. Valahol én is szenvedtem rendesen mint tudatlan kismami, sőt még ezt megspékeltem egy császárral is, de egy bizti, hogy most másként állok már hozzá és nem fogom engedni magam lerázni senkitől.
Gratula a minimanó sulyához, szépen gömbölyödik, ilyenkor olyan jó a hurkácskákat megpuszilni, és annyira jó hallgatni az érte járó gurgulázó nevetést.

Rita Kép
Magam részéről én vigan lemondanék a BKV örömeiről, hála az égnek én a szülés elötti héten még simán vezettem, autókáztam a városban. A BKVtól amugy is csömöröm van, néhány vezető azt hiszi hogy krumplit szállit, ugy vezeti a buszt, ugy látszik ide is felvesznek bárkit csak legyen róla papirja...

Nah megyek és elteszem magam holnapra.


puszi nektek

Ági
18+1

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Tjutka, de igen csütörtökön rendel elvileg, de most külföldöm tartózkodott így áttette a betegeit péntekre.

Pathológia: csak hogy valaki jót is írjon.
Én az augusztusi (ételmérgezés) 10 napos benntartózkodásom alatt nem szereztem ennyi rossz tapasztalatot. Mindegyik nővér nagyon aranyos, kedves volt. Pedig nem dugdostam pénzt a zsebükbe. Éjszakánként mikor jöttek (4 óránként kellett vénásan kapnom az antibiotikumot)olyan emberien, jólesően "felsimogattak", megsimították az arcom. Én el sem akartam hinni, hogy van ilyen kórház is a világon.
Jó azért láttam egy két mókás esetet, kedvesség ide vagy -oda. Simán összetévesztik a betegeket és az egyik ikres kismamát hívták ki vérvételre aki mondta, hogy nem neki biztos nem kell. Aztán ja, pardon. Szóval egyeske, vagy ketteske mind1. Nem árt résen lenni. Kép

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?