Új privát üzeneted érkezett!

Szia Lilló!Most láttam Te nála szültél,kiváncsi lennék a tapasztalataidra.Kérlek írd meg nekem!
osyne@freemail.hu
Köszönöm!!!!!
osyne
 
 


Szia Osyne! Én még nem szültem, mert csak 10 hetes terhes vagyok, azért vagyok a kismamák táblázatban.
Sajnos így nem tudok Neked semmi infót mondani, viszont én is nagyon kiváncsi lennék, de annyira kevesen szültek nála - legalábbis akik a fórumokon vannak - hogy nem tudtam meg eddig semmit.
Azért maradjunk majd kapcsolatban, és ha megtudunk valamit akkor küldjünk egymásnak mailt, vagy írjunk itt. Oksa? Köszi!

lilló
 
 


Akkor elnéztem valamit!Kép
Rendben,felírtam a címed.Én 28 hetes vagyok,holnap megyek hozzá a rendelőbe,pénteken uh-ra!
osyne
 
 

 
 

Sziasztok!

Egy gyors bejelentkezés, mielőtt a fiam szétrámolja az egész lakást... Kép

Lilló, Osyne!
A címem a profilomban, ha kérdésetek van, szívesen válaszolok. Kép

Puszi,
Gabi
k_gabi
 
 


BOCSÁNAT!!!

Most látom, hogy nincs a profilomban!!!
kosza_gabriella@mailbox.hu
k_gabi
 
 


Kicseréltettem a bogyókat!!!
De akkora hülye volt az a nő, égett is a többi előtt mikor mondtam hogy ez nem apasztásra van?!?KépKépKép

Meg mondtam h jó lenne nem elapasztani azt a kevéskét ami van egyáltalán....

GRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR!!!!!

Hülye pi..a!!!!Kép

Köszönöm h szóltatok h nem szabad szednem!!!!!
Jó h vagytok!!!!KépKépKép

Mea
mea
 
 


KISMAMÁK:

<pre>
NÉV SZÜLÉS IDEJE TERHESSÉGI HÉT BABA BABA NEME/NEVE ORVOS SZÜLÉSZNÕ ÉLETKOR
Osyne 2005.12.15 28 ? Fanni Noémi Dr. Bánhidy ? 30
Piroska 2006.01.20 23+5 Második Szabolcs Zétény Szent Imre kórházban ? 30
Joe 2006.01.21 23+4 Első Kisfiú Dr. Ács ? 23
Shine 2006.02.11 21 Második Hanga/? Dr. Vermes ? 29
Ágiboszi 2006.03.09 16+6 Második ? Dr. Matányi Zsoldosné Eta 38
Annácska 2006.04.04 13+2 Második ? Dr. Várbíró ? 24
Lilló 2006.04.29 10 Első Myrtil/Bálint Dr. Bánhidy ? 29</pre>

ANYUKÁK:

<pre>
NÉV GYEREK(EK) NEVE;KORA ÉLETKOR ORVOS SZÜLÉSZNÕ SZÜLÉSI MÓD KISTESÓ PROJEKT
Mohácska Dani (1994.09.12) 35 Dr. Ruzsvánszky Nem volt Császár Nem
Maszat <table>
Péter (2001.10.17)
Anna (2004.02.29)</pre> 29 Dr. Bánhidy Tóth Anna Császár Nem
Muter(Annamari) Balázs (2002.03.20) 30 Dr. Vermes Nem volt Hüvelyi Igen
Terika <table>
Botond (2002.05.31)
Zalán (2005.08.09)</pre> 32 Dr. Valent Dömötör Margit Hüvelyi Nem
Krizsi Panna Krisztina (2002.10.16) 33 Dr. Vermes Nem volt (Bagóné Annamária) Hüvelyi Jövőre
Picus Andrea (2002.11.14) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Nem
Orsoly <table>
Lackó (2002.12.30)
Botond (2004.09.23)</pre> 30 Dr. Radványi <table>
Tóth Anna
Dömötör Margit</pre> Hüvelyi Nem
Hivett <table>
Klaudia (2003.01.03)
Emma (2005.02.28)</pre> 29 Dr.Gidai ? Hüvelyi Nem
Indigo Fanni (2003.01.21) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Pocakban
Piroska Zsombor (2003.01.23) 30 Dr. Mericli Dömötör Margit Hüvelyi Pocakban
Fülescsacsi Szabolcs (2003.11.06) 26 Dr. Várbíró Nem volt Császár Nem
Ágiboszi Dani (2003.12.09) 38 Dr. Matányi Zsoldosné Eta Császár Pocakban
Nedinabp <table>
Bálint (2004.03.08)
Bence (2005.09.06)</pre> 28 Dr. Kazy Nem volt Császár Nem
K_gabi Beni (2004.05.29) 30 Dr. Bánhidy Nem volt Császár Igen
Shine Ádám (2004.06.04) 29 Dr. Vermes Dömötör Margit Császár Pocakban
Repa Anna(2004.07.29) 34 Dr. Vermes Ismeretlen Hüvelyi Idővel
Icsilya Levente;Máté (2004.10.20) 25 Dr. Ujvári Nem volt Császár(35+0) Idővel
Emma8 Balázs (2005.04.28) 29 Dr. Ács Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Aysegül37 Aysegül (2005.05.11) 37 Prof. Asztalos Nem volt Császár Nem
Titti Klaudia Kitti (2005.05.12) 28 Dr. Radványi Tigyi Zsuzsi Hüvelyi Nem
Szilvi8 Virág (2005.05.23) 29 Dr. Sipos Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Akinorev Gergely (2005.05.24) 22 Dr. Gimes Dömötör Margit Császár Nem
Recece(Eszter) Virág (2005.07.02) 34 Dr. Valent Császár Nem
Lini Lacika (2005.06.24) 29 Dr. Valent Hüvelyi Nem
Anitq Zsófi (2005.07.12) 32 Dr. Radványi Tóth Anna Hüvelyi Nem
Dorka34 Benedek (2005.07.21) 34 Dr. Radványi Tóth Anna Hüvelyi Nem
Kgk Botond Olivér (2005.08.09) ? Dr. Patai Gönczi Katalin Császár Nem
Mea Lívia (2005.09.06) 26 Dr. Valent Nem volt Császár Nem</pre>

Ha a táblába szeretnél bekerülni, küldj egy e-mail-t az adataiddal a profilomban levő címemre

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Elmentem ma mégegyszer megnézni a helyet, ahova akarnak engem. Nem végeztem félmunkát, este negyed7-től negyed9-ig nézelődtem és faggatóztam. Éééés, MEGYEK!!! Nehéz döntés volt, de végre megszületett!!!
Úgyhogy a kistesó-projekt most így csúszik, viszont napi 3 órával többet töltök a családommal!!! Azt hiszem, korrekt cserealap! Kép Nagyon szeretnénk tesót, de sokkal inkább szeretnénk azt, h a "már meglévőnek", Balázsnak teljes szülei tudjunk lenni és ennek érdekében ezt a lépést nagyon szívesen megteszem! Arról nem beszélve, h 10 perc autóval háztól-házig, dugóban. Kép

Annamari
muter
 
 


Lilló, mivel császármetszésem volt és aludtam így a picit nem adták oda, de a műtét után felébresztenek és akkor meg is mutatják. Addig az apuka babázhat vele. A sima szülésnél természetesen én úgy tudom, hogy azonnal a pocira rakják, majd később elviszik felöltöztetni, de utána rögtön visszaviszik és szoptathatod is. A szülés után 2 órát vagytok együtt hármasban -ha apás szülés-, megfigyelés alatt, hogy minden rendben van. Azt hiszem a picit utána valamennyi ideig a csecsemőosztályon megfigyelik és utána ha kívánod éjjel nappal veled lehet. Ha viszont fáradtnak érzed magad bármikor betolhatod a csecsemőosztályra és bármikor ki is hozhatod. Ebből a szempontból jó a helyzet. Nálam császár után kb. 6 órára hozták ki a kicsit mivel az őrzőben 11 és 14 órakor hozzák ki őket és a műtétem 7-kor volt így 14-kor láttam Õt újra. Ekkor kb 15 percet. Majd másnap 11-kor, utána már átköltöztem délben a csecsemőosztályra, ahol egész nap velem volt. Egy éjszakát töltöttünk külön ezután, amikor is annyira fáradt voltam, hogy rám parancsoltak, hogy pihenjek, mert nem lesz tejem.
Azt hiszem szülés után a család egyesével bemehet hozzád, de ebben nem vagyok biztos, majd a többiek talán tudják.
Szerintem ha jó nővért választasz az készségesen válaszol minden kérdésedre, majd ott úgy is rájössz ki az akivel érdemes. A többit inkább kerüld el.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Annamari, azért sajnálom a kistesóprojektet, de örülök, hogy tetszik az új hely és az sem elhanyagolható, hogy többet leszel a családoddal. Gratulálok!!!!!!!!!!

Pirus, köszi kérdésedet jól vagyok, már kezdődnek az émelygések, főleg, ha éhes vagyok. Kaja után elmúlik, de kinek van kedve émelygéssel enni. Na mindegy. Valamint a cicijeim már iszonyatosat nőttek. 1 kosárméret már az elején. Kép Valamint fájnak is. A múlt héten muszáj voltam melltartót venni és rászántam magam és vettem egy terhesmelltartót. Hát ne tudjátok meg, milyen kellemes és más érzés egy ilyet viselni érzékeny cicik mellett. Minden pénzt megért. Valamint álmos vagyok. Más tünetem egyenlőre nincs, ja néha fáj a derekam. KépKép
Ti jól vagytok? Igértél képeket a 4D-s UH-ról. Sikerült megcsinálni?

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Jaj majdnem elfelejtettem.
Osyne üdv köztünk.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Annamari szeritnem azt a döntést hoztad ami számotokra a legjobb lehetett, szerintem se hagyhattad ki!!
Gratulálok!

Mi jól vagyunk. Semmi Andi élvezi az itthonlétet a sitterrel, bár esti lefekvésjátéktól a férjem már ki van teljesen, most almáteszem, most iszom, most kakálok, most pisilek...s ez megy 1,5 órán keresztül
Nektek milyen fegyverKép válik be ezek leküzdésére??
Ötleteket szívesen váromKépKép

Puszi Picus
picus
 
 


Picus, ez a módszer nálunk is ismert. De mi még idejében megállítottuk, bizony volt, hogy sírva ment aludni. De muszáj volt megfékezni. Ezt egy kétszer megismételtük, majd rájött, hogy nincs értelme kitalálnia dolgokat úgyis alvás van. Azóta már csak vizet kér inni, kap egy nagyon keveset, amit gyorsan meg tud inni és máris jön a szunya. Nálunk ez bejött.
Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Indigo! Hol vetted a terhes melltartót? Ezt bármelyik fehérnemű boltban lehet venni vagy csak kismamaruha boltokban?
Ha tényleg ilyen jó, akkor nekem is elkelne már, mert nagyon kényelmetlenek a hagyományos melltartóim.

Ez a 3.nap, hogy nem hánytam reggel. Ez valami csodálatos Kép

Te hány hetes vagy?

lilló
 
 


Lilló, én még nagyon az elején tartok 5+5 vagyok.
A melltartót a brendon babaüzletben vettem, itt van külön fehérneműs rész, kifejezetten terhes és szoptatós melltartókat, fehérneműket forgalmaznak. Szerintem máshol nem is nagyon tudsz venni. Nagyobb bababoltokban érdemes próbálkozni. Én Anita Maternity márkájút vettem és tényleg nagyon jó. Tart is és mégsem kényelmetlen. És ez a lényeg. 5990 Ft volt.
Gartula a hányásmentes napodhoz. Kép

Nézz szét ezen az oldalon:
http://www.maganovi.hu/anita/
Van külön üzletük is, de a nagyobb babaáruházakban is forgalmazzák a termékeiket.
Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Köszi a segítséget Indigó!
Olyan jó, hogy vagytok Ti itt a fórumon Kép
Ma úgyis csajos napot tartunk a barátnőimmel, lehet útba ejtünk egy ilyen boltot. Tudod, ők is nagyon vágynak már kisbabára, de nekik még különböző okokból várat magára (munka, megfelelő partner), így az én várandósságomban élik ki magukat Kép
De ők már legalább nem lesznek kezdők, mert mellettem kitanulnak majd mindent KépMeg nekem is jó, mert elkényeztetnek.

Én pedig gratulálok terhességedhez Kép

lilló
 
 


Lillo: lehet kapni szerintem mindenhol terhes melltartot, ahol egyebkent is arulnak melltartot. Mar a markasakra ertem, triumph stb, nekik is vannak. Vagy a tesco, Auchanban is van Dorina markaju, tiszta pamut, szerintem azok is nagyon jok es feleannyi mint az AnitaKép Anita van meg a babahazakban is, Arkad, EuroparkKép

orsoly
orsoly
 
 


Köszi Orsoly, ma utánanézek. Ma eredetileg a Mammutba készültünk, de ott biztos van valami fehérnemű bolt, vagy bababolt. Ha meg nem, akkor a Indigo által küldött linken néztem a Kékgolyó utcában egy kismama fehérnemű boltot, az is ott van a közelben.

A férjecském meg már fogja a fejét, mert mindig előjövök valamivel, h mi kellene. Szegénykém nem is sejti, h egy sima melltartó is egy vagyon, azért hökken meg a terhesmelltartók árán.

lilló
 
 


Sziasztok!

Hát én anno a szoptatósmelltartómat sima fehérneműboltban vettem és tiszta pamut volt. Hát mit mondjak befürödtem vele, mert nem igazán nyúlik így elég kényelmetlen volt főleg aludni benne. Úgyhogy megfogadtam, hogy kerül amibe kerül megfizetem a direkt erre szakosodott márkát. És nem csalódtam. De lehet, hogy másnak viszont bejött. Szóval nagyok ám az egyéni eltérések is. Mindenesetre azt vedd, amit a pénztárcád megenged. Az azért nagy úr! Kép

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Jó rég nem volt lehetőségem bekukkantani Hozzátok.

Indigo! Szívből gratulálok! Kép Kép Kép
Tök furi, hogy így tellik az idő. Piroskával nagyon előrecsúsztunk a kismamák listáján.
Hamarosan szülünk!

Piroska!
Mekkora már a pocakod?
Én elég rendesen kigömbölyödtem, és nagyon sokat rugdos a pici. Neked is?
Sajnos az utobbi 3 hétben elég rendesen felszedtem. Kép De nincs okom csodálkozni, mert elég jó étvágyam volt/van. Te hány + nál tartasz?
Néha fáj a pocim, főleg ha sokat hajolgatok.

Minden jót Mindenkinek!

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


indigo: hat nem tudom, lehet mellmeret fuggo is a dolog, nekem van Anitam es Dorinam is, es oszinten szolva az Anita nem tart annyira, merthogy tulsagosan nyulikKép dehat ugye nekem nagy a mellem, kisebb mellel rendelkezoknek lehet bejon az Anita jobbanKép ja es en teljesen meg voltam elegedve a Dorinakkal, bar teny, hogy en a melltarto arakon amugyis a fejemet fogom, mi a szosz kerul egy falatnyi anyagon 6-7 ezer ft-ba????
orsoly
 
 


Orsoly, teljesen egyetértek, hogy borzalmasak a melltartóárak, dehát nem tehetünk semmit. Sajna. Egyébként lehet benne valami, hogy akinek nagyobb a melle, annak nem jó ha nyúlik a melltartó, azért lehet nekem jó, mert nem olyan nagyok. Szóval akkor Lillónak üzenjük, ha nem nagyok a mellei, akkor vehet nyúlósat, ha nagyok, akkor jöhet a Dorina Kép. Bár sajnos az ember saját pénztárcáján tanulja meg neki mi a jó.

Joe, épp az előbb jutottál eszembe, hogy milyen régen nem írtál. Köszi a gratulációt. Nagyon boldogok vagyunk. Kilók miatt pedig ne aggódj, fő, hogy kiegyensúlyozott legyél.Kép Nevet már találtatok?

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ma megjártam a kórházat, barátnőm bevitt, magamtól nem mentem volna, de Õ ragaszkodott hozzáKép Tegnap óta nagyon heves szívverésem van, szédülök, nehezen veszem a levegőt, egyszóval szarul vagyok.Kép Mindenki szerint tök sápadt is. Rendesen kivizsgáltak, szerencsére nincs semmi kóros, csak egy kicsit megugrott a vérnyomásom, most 100/60 helyett 120/80 és a pulzusom is szaporább. A kardiológus mondta, hogy a front ilyen tüneteket okozhat és terhesen érzékenyebb az ember a frontokra. Voltam UH-n is. Szabolcs 675 gr és annyira rugdosott, hogy még a dokinő is röhögött, az, aki múltkor olyan mufurc voltKép Még mondta is, hogy tuti fiú. Viszont nagyon rámijesztett, mert azt mondta, hogy a feje már beállt a szülőcsatornába, nagyon is lent van és reméli nem azért rugdos mert ki akar jönni. Képzelhetitek, még jobban elsápadtam. Zsombi feje is hamar, de nem ennyire hamar beállt már. A doki megvizsgált és mondta, hogy zárva a méhszáj, ne foglalkozzak mit mondott az UH-s. Nagyon remélem, hogy tényleg nem lesz baj. Az UH most egyébként pont 1 héttel idősebbnek hozta ki, mint amennyi az én számításaim szerint, de ez szerintem nem igazán mérvadó, a lényeg, hogy a 36. hétig bírjuk ki.

Joe, örülök, hogy jelentkeztél. Mesélj magatokról még! Találtatok már nevet a fiatalembernek?
Nekem még mindig elég kicsi a pocim, éppen tegnapelőtt mértük az nlc-s fórumban mindenki lemérte, így én isKép 84 cm volt. De Szabolcs nagyon szépen növekszik, a magzatvíz is átlagos, szóval minden rendben van. Én már +6 kilónál tartok, az étvágyam nekem is rohamosan megnövekedett a 14. héttőlKép
A pocifájás mindig figyelmeztető jel, hogy lassítani kell! Mindent csak mértékkel csinálj, addig, amig jól esik.

Indigo, képzeld nekem is hamar megnőtt a cicim, hamarabb, minthogy rosszul lettem volna. Én is a szoptatós melltartóimat hordom már. Nekem is az Aniták jöttek be. A Dorinával sem volt bajom, de nekem az nagyon vastag, és merev is, ahogy írtad. Mondjuk én sem rendelkezem pamelaanderoni idomokkal.Kép Az Anitából lehet kapni egészen vékony anyagút, azt nagyon szeretem. A Triumph egyenesen nem jött be, letört a kis pöcök, amibe a mellrészt kell csíptetni. Anitát én a Kékgolyó u.-i mintaboltban vettem. Szeretnék még most is venni 1-2 újat, mert azért Zsombival elég sokáig nyúztam őket.

Annamari, remélem, hogy a legjobb döntést hoztad. Kívánom, hogy az új munkádban is megtaláld a számításaidat, és persze örülök, hogy ennyivel több időd jut Balázsra is. Én egy kicsit sajnálom, bevallom őszintén, mert jó lett volna, ha Te is csatlakozol hozzánk, és mint régen, sokat dumcsizunk itt a fórumon, de persze tudom, hogy ez nem kívánságműsor.Kép

Mea, ügyi voltál!Kép Nyugodtan gyere, bármikor, ha úgy érzed tanácsra van szükséged. Ez egy jól bejáratott kis fórum és szerintem majdnem minden kérdésedre választ kaphatsz itt.

Na, most megyek, mert éhen halok és utána ledőlök egy kicsit, mert hosszú volt eddig ez a nap.

Pusz: Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Igen, már találtunk nevet a picinek. Kép
Botondnak fogják hívni. Mint Terika kisfiát, meg Kgk-ét, ha jól emlékszem.
Korábban nem is hittem volna, hogy ilyen nehéz közös nevezőre jutni a Kedves Apukával névvalasztás terén.
Nektek simán ment először? Tudtátok, hogy egy kis Fannit szeretnétek? Kép (Indigo)
Vagy egy kis Zsombort? Kép (Piroska)

Piroska!

Tegnap én is hihetetlenül rosszul voltam.
Reggel kezdődött úgy, hogy nem bírtam felegyenesedni a zuhanyzóban, aztán egész délelőtt görcsölt, húzódott, egyszóval fájt a pocim. Engem is majdnem bevitt az Uram. Csak én tiltakoztam, hogy mindjárt jobb lesz. Szóval csak fekve vagy ülve nem éreztem semmit poci téren. Aztán mára kihevertem.
DE ezek szerint akkor ez is lehetett simán a fronérzékenységtől?
Neked is szokott néha fájni? Mikor kell dokihoz menni? Mi jelezhet bajt?

Aug. 3 óta nem dolgozom, élvezem pocakosságom minden pillanatát. Kép Kép Kép
Elvileg jövő héttől kötik be nálunk is a netet, és akkor nem kell így eltűnnöm majd. Kép

....az én cicim nem nőtt semmit. Kép Kép
De nem bánom a természet így is kegyes volt. Kép Kép
Komolyan mondom, hogy nem hiszem el, hogy én semmi terhességi tünetet nem produkáltam. Most is csak a domborodó pocakom, és az alkalmankénti erős rugdalózás emlékeztet rá, hogy kismama vagyok. Csak velem van ez így??

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a gratulákat! Ma kicsit felpörgettem a dolgokat, feljebb tornáztam a pénzt, és megbeszéltük, h okt. 24-én be is lépek. Jó érzés, úgy érzem, h jól döntöttem, ez általában jót szokott jelenteni! KépKép

Pirus! Attól még itt vagyok... Kép
Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Indigo: Megvettem a melltartót, Anitát vettem, kényelmesnek tűnt, aztán majd meglátjuk. Először a Mammutban néztem 11.000 Ft volt!!!!!!!!!! Azt hittem elájulok, még jó, h megírtad mennyiért vetted. Így átballagtunk a barátnőimmel a Kékgolyó utcába az Anita márkaboltba, ahol megvettem annyiért, mint Te.
Szerintetek??? Ezt a gusztustalan rablást. Szóval köszi a segítséget!
Puszi Nektek!

lilló
 
 


Sziasztok!

Pirus, vigyázz nagyon magadra, még jó, hogy nincs semmi baj. Nagyon megijesztettél. Próbálj minél többet pihenni. Szerintem az UH-s emberkéknek nem kellene néha meggondolatlan kijelentéseket tenni, amivel az anyukákat jól megijesztik. Engem egy nő ijesztett meg az ambulancián, amikor az AFP eredményemért mentem. Azt mondta, hogy azonnal keressem meg az orvosomat. Gondolhatod, hogy megijesztett. Aztán kiderült, hogy pár adat hiányzik a leletről és így nem értékelhető. Azért ezt közölhette volna mielőtt beijeszt.
Meglátod Neked is meglesz az a 40 hét mint Terikának. Neki is volt nehéz időszaka mégis jó sokáig húzták és minden rendben volt.

Joe, igen nálunk könnyen ment a névválasztás, a lány egyből megvolt. A fiú névvel gondban voltunk nagy nehezen találtunk egyet, de nem volt igazi a megoldás, legalábbis én így éreztem. Aztán nem is lett rá szükség. Most viszont már a fiú nevünk van meg és kislányt nem találunk. Úgyhogy én nagyon kisfiúra készülök. Kép A cici méret miatt ne aggódj az első terhességemnél nekem sem nőtt csak a végén. Szerintem ez a második terhesség velejárója, hogy hamarabb nő. Úgyhogy ne izgulj. Annak meg, hogy nincs és nem is volt tüneted nagyon örülj, olyan rossz émelyegve végezni a napi teendődet. Úgyhogy adj hálát Istennek érte.

Annamari, nagyon örülök, hogy úgy érzed jól döntöttél és még a fizut is feltornásztad. Ez csodás. Kívánom, hogy nagyon kellemes légkör vegyen körül az új munkahelyeden.

Lilló, hát ez elképesztő. Ilyen árkülönbségek, ez borzalom. Remélem bejön az Anita márka. Viseld egészséggel.

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nálatok van olyan problém, hogy sír, vonaglik a cicin? Alig tudom így etetni, teljesen kikészülünk mindketten. Pedig van tej, most beájult egy pici evés után - lefejtem utána és kb. 90 ml simán le tudtam fejni.

Próbáltunk pozíciót váltani, mindegy volt
recece
 
 


Sziasztok! Az iránt érdeklődnék, h Ti a terhesség alatt szedtetek/szedtek külön kalciumot? Elvileg néztem, h az Elevitben van belőle rendesen, meg bőven iszom tejet is, de nem tudom az elég-e. Kérdeztem az orvostól, védőnőtől is, ők csak a Magnéziumot javasolták külön szedni az Elevit mellett.
Én viszont nem szeretném, ha megromlanának a fogaim, de a Babának sem szeretnék ártani.

lilló
 
 


Lilló, én szedtem kálciumot, akkor amikor a 3. harmadban begörcsölt a lábam. Akkor gondolták, azért lehet, mert nincs elég kálcium, mert a magnézium már nem használt.
Egyébként ha nincs gondod, pl. lábgörcs, akkor nincs rá külön szükség, hiszen az Elevit pontosan annyit tartalmaz, amennyi egy kismamának kell. Ja és én az Elevitet 2 naponta szedtem és még sem romlott el egy fogam sem. Reggel, este alaposan fogat mostam, meg persze terhesség előtt rendbe tetettem és nem volt gond.

Recece, sajna nincs ötletem. Talán a lányok tudnak segíteni.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Recece, próbáltad ilyenkor megböfiztetni? Lehet, hogy fáj a hasa közben. Érdemes szopi alatt egyszer megböfiztetni.
A másik, amire gondolok, hogy esetleg nem jött meg/fog megjönni mostanában? Állítólag ilyenkor megváltozik az íze a tejnek, és van olyan baba, aki ezt nem szereti.
Hátha ez a gond.
Remélem megoldódik a gond!
Pusz,
e

Kép
emma8
 
 


LÁnyok, látom, hogy a szopis melltartó is téma volt - nekem a legjobban a women's secretes jött be. Pont a Dorina és az Anita közötti vastagságú (nekem a dorina egy kicsit vastag, az Antia meg vékony), és a fazonja is nagyon jó. 5-6000 ft között volt az ára, ha jól emlékszem.

Joe, vigyázz magadra! Az ilyen görcsök tényleg azt jelzik, hogy lassítani kell! Pihenj sokat!

Pirus, Te is vigyázz nagyon magadra!

Kép
emma8
 
 


Sziasztok!

Eszter, nem lehet, hogy még mindig a pocija fáj? Velünk is megtörtént már néhányszor. Nyekergedt, hidat csinált cicivel a szájában ,de jó érzésKép
Olyankor megálltunk egy időre, mert büfi vagy puki ki akar jönni.
Olvasgatom a melltartó helyzetet (szakmámba vág) és azt veszem észre, hogy egy kis tejtócsa van az íróasztalon. Szörnyű. Pesze nincs rajtam melltartó.
Mikor megjön, más lesz az íze a tejnek? Milyen? És mikor jön meg? Csak nehogy abbahagyja a szopást a lány, már így is görcsölök a hozzátáplálástól. Akkor már nem lesz az én kis bébim. Szeretném húzni az időt....

Lilló, ha Elevitet szedsz, az elég, ne vidd túlzásba, az sem jó. Tej helyett joghurtot egyél abban több a kalcium, vagy jobban beépül? Szüléselőkészítőn mondták.

Annamari, sok sikert az új mukahelyeden! Találd meg a számításod.
Márti

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Sziasztok!

Pirus, jobban vagy?? Pihengess!!!

Szoptatós melltartóban én is Anita-hívő vagyok, bár amikor már nem folyt annyira a tej és a szoptatások időpontját nagyjából be lehetett lőni, simán belebújtam szebb melltartókba, és nem volt semmi gond belőle, szoptatni is ugyanolyan könnyű volt.

A szoptatás alatt sírás nálunk is hasfájás miatt volt sokszor.

Nálunk csupa "jó" hír van: az én lassan 2 hete tartó influenzám átment homloküreg-gyulába, Balázs pedig a hétfőn megkapott bhimlő elleni oltás hatására bárányhimlős lett.

Annamari
muter
 
 


Köszi a válaszokat! Én is hasfájásra gyanakszom... viszont este tuti nincs elég tejem már neki, ilyenkor adok cumisüvegből plusszban Kép Szoktam büfiztetni közben!
Nekem eddig még nem jött meg... de lehet hogy meg fog?
A dokinő erre a vonaglásra annyit reagált, hogy felírt tápszert, mert biztos nem jön elég vagy elég ütemben. Még nem váltottam ki... bár az esti pótlásokra lehet hogy muszáj lesz.
Ma voltunk 3 hónaposak, remélem a hasfájást elfújják a tündérek holnapra.
Jó éjt mindenkinek.
recece
 
 


Sziasztok,

Olvasgatlak benneteket. Küldök egy képet Krisztiröl, pár napja készült, olyan aranyosak voltak. Egy percig nézték így egymást, ha nem zavarom meg öket, még tovább.
Kép
Remélem sikerült.
Puszi
Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Sziasztok!

Muti: gratula az új munkahelyhez. És persze jobbulást kívánok mindkettőtöknek!

Mi voltunk uh-on (4D), és kiderült, hogy fiam lesz ismét. Azóta teljesen padlón vagyok, szinte belebetegedtem a gondolatba, hogy nem lesz kislányom, na meg abba, hogy szegény pocaklakóm most mit érezhet, hogy ennyire kiborít a fiú volta. Kép
Egész életemben kislányt szerettem volna, de nekem már sajnos nem lesz. harmadik gyereket ugyanis nem vállalunk. Sok oka van.
Tudom, hogy nagyon undorító, amit csinálok, más afél életét odaadná egy egészséges kisfiúért, én mégis itt szenvedek. Már a játékbolta sem tudok bemenni, mert a lányos játékoktól sírvafakadok. Kép Nem beszélve a kislányokról. Kép

Remélem, hogy ez a hülye érzés hamar elmúlik, nem miattam, hanem a kisfiam miatt.
shine
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan szeretnék Rececének írni és még később próbálok jönni.

Zsombi is 3 hónaposan csinálta ezt a cicimen, ha jól tudom a szakirodalom ezt nevezi "szopisztrájknak". Én felhívtam egy LLL tanácsadónőt, aki segített ezen túllépni. Én is ajánlom, hogy hívd fel Õket, a számokat a www.lll.hu oldalon találod meg, próbáld Rózsa Ibolyát hívni. Ha tudtok, akkor elmehetnétek a Szent István Kórházba, Sarlai doktornőhöz a Szoptatási Ambulanciára. Õ is laktációs szakember, szerintem egyből tudni fogja, mi a helyzet és hogyan lehet átvészelni ezt az időszakot.

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Shine, drága!!! Hidd el, én teljesen megértelekKép Először engem is sokkolt a tény, de olyan lelkiismeretfurim lett, hogy na. Aztán, amikor hazafelé jöttünk az UH-ról, azon gondolkodtam, hogy milyen jó is az, ha megint kisfiúnk lesz.Kép Próbáld Te is a pozitív oldalát nézni. Nekem már sikerült teljesen elfogadnom. Képzeld csak, 3 férfi is fog kényeztetni és kell ennél több????Kép
Amúgy gratulálok a kis fütyköshözKép Hogyan fogják hívni?

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Recece, bocs, hogy így belepofázok a társalgásotokba, de a leírásod alapján egyértelműen szopisztrájkról van szó, nem pedig arról, hogy kevés a tejed!!! Ezek a hülye védőnők egyből minden problémára ezt találják mondani, mert ez a legegyszerűbb... Az én fiam 14 hónapig szopizott, mint a gép, és ezalatt kb. 5x sztrájkolt, volt, hogy 3 napig is! Minden szopizást cirkusz előzött meg, én teljesen kiborultam, leizzadtam, mire végre meg tudtam etetni.. nagyon nehéz, de kitartás! És a különféle próbálkozásokról tényleg az LLL-t kell megkérdezni, én is őket hívtam mindig. A védőnőkre meg ha lehet, ne hallgass. Ha rajtuk (meg néhány gyerekorvoson) múlna, minden újszülött tápszerrel kezdené az életet. Egyébként ha úgy érzed, estére kevesebb a tejed, próbáld meg napközben sűrűbben mellre tenni, pár nap után több lesz, meglátod! Én a lányommal szenvedtem anno (ő 3 éves lesz okt. 15-én, és a Sote II-n szültem, Tóth dokinál és a Dömötör Margit volt a szülésznőm), amiért így utólag egyértelműen magát a kórházat tudom hibáztatni, a szörnyű szülésélmény és a gyermekágyas nővérkék undoksága miatt... Aztán orvost és kórházat váltottam, Boldit (tavaly ápr. 19-én) szültem a Szt. Imrében, egész más volt minden. Most pedig a 3. babát várom februárra.
Piroska, látom, Te is a Sote II-vel kezdtél, és most a Szt. Imrébe jársz. Megkérdezhetem, miért váltottál és kihez jársz? A Szt. Imrés szonográfusok egyébként híresek arról, hogy ijesztgetik az embert! Én is így jártam 2 hete.. Már azt hittem, vége a terhességemnek, mire kiderült, csak azért ijedt meg, meg küldött el azonnal az orvosomhoz, mert a méhlepény kicsit rálóg a méhszájra...
nikolade
 
 


Sziasztok!

Csilla, nagyon édes a kép. Kép

Annamari, gyógyulj meg minél hamarabb és Balázsnak is ezt kívánom.

Shine, azért ne csüggedj el. Gondolj arra, milyen jó lesz, majd együtt játszaniuk, hiszen egy érdeklődési körük lesz. Pl.: autók, stb. Szerintem ez a sokk el fog múlni és hamarosan örülni fogsz a kisfiadnak. Szerintem emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod, teljesen érthető, hogy meghökkentél, mert másra számítottál. Idő kell míg feldolgozod az új helyzetet. De meglásd hamar menni fog és nagyon boldog leszel. A sógornőmnek is két fia van és azt mondta a múltkor, hogy nem cserélné el őket egy kislányért sem. Szóval fel a fejjel. És hagyd az időre, ami majd segít feldolgozni az új helyzetet.

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Engedélyeztem magamnak egy kis szünetetKép

Csilla, nagyon édes Kriszti, micsoda nagylány már Õ is!!!Kép Zsombi is imádja a lovakat, ha jófiú szokott lenniKép, akkor átviszem Õt a szomszédos faluba, Sóskútra, ott van egy lovarda és megengedik, hogy megnézzük a lovakat, Zsombi fel is ülhet rájuk, meg etetheti is őket. Nagyon élvezi és ha eljön az ideje, megbeszéltük párommal, hogy járhat majd oda lovagolni is. A kedvenc rajzfilme a Szilaj, na miért is?Kép

Annamari, gyógyuljatok meg szépen! Nagyon sajnálom, hogy a bárányhimlős oltással így jártatok. Nekem erre anno felhívta a figyelmemet a doktornőnk, így én még nem is adattam be. Mesélsz valamit az új munkádról? Mivel fogsz ott foglalkozni? Azért reméltem is, hogy nem fogsz lelépni innen a topikból. Én is félig-meddig illegalitásban írkálok itt.Kép

Joe, sajnos az elmúlt napokban nekem is többször keményedett a pocim, ez amúgy jellemző is a mostani terhességemre. Ilyenkor magnesium citricii-t szoktam bevenni, attól mindig megnyugszik. Gratulálok a névválasztásotokhozKép Én már régen tudtam, ha fiam lesz valamikor, az Zsombor lesz. Volt még anno a gimiben egy srác, akit így hívtak, és akkor belezúgtam, mármint a névbe, nem a fiúbaKép Férjemet már csak kész tények elé állítottam, de szerencsére nem kellett győzködnöm, Neki is tetszett. Most már azért jobban meg kellett eröltetnünk a fantáziánkat. Õszintén szólva én valahol legbelül éreztem, hogy megint fiúnk lesz. Férjem is örökké belém beszélte a fiút. Szóval több név is felmerült, de végül a Szabolcs mellett döntöttünk, a Zétény pedig ezüstérmes lett, így megkapja második névként.

Márti, szerintem ne izgulj a hozzátápi miatt. Tudom, kicsit fura lesz, hogy már nem csak szopizik, de ennek is meglesznek majd az apró örömei. A szoptatásról pedig nem kell lemondanotok, főleg ha a szilárd étel előtt még cicit is adsz Neki. Szépen el lehet húzni az időt a szopival. Aztán már csak azon kapod magad, hogy Aysegül a bokros teendői mellett, csak kiszolgálja magát és már rohan is tovább.Kép
Nekem, ha jól emlékszem, akkor az 5. hónapban jött meg a mensim, de nem emlékszem, hogy ez változtatott volna valamit is.

Shine, Indigonak igaza van, az idő majd segít elfogadni a tényt. Szerintem sem szégyen, hogy így érzel, Terikával beszéltük anno, hogy Õ is bizony csalódott volt az elején, de látod, mire megérkezett Zalán, már szerintem nem is emlékezett arra, hogy kislányt szeretett volna.Kép Bevallom őszintén, amikor decemberben elveszítettük a babánkat én sem tudtam őszintén örülni, ha más kisbabát várt, sőt kifejezetten bántott, hogy a szomszédom akkor jelentette be az örömhírt és néznem kellett nap, mint nap a gömbölyödő pocakját. Szégyeltem is magam emiatt, de nem tudtam ezen segíteni. Aztán, ahogy elérkezett az idő, hogy újra próbálkozzunk, már nem az Õ pocakjával voltam elfoglalva, hanem azzal, hogy a mi kicsinkre koncentráltam, bizakodva és nagy reményekkel vágtunk bele újra. Szerintem Te is így leszel majd, ahogy egyre előrébb haladsz a terhességben, már alig fogod várni, hogy a karodban tartsd a kisfiadat!
Mi szeretnénk még 3. babát is, bár olykor kétségbe esem, mi lesz, ha Õ is fiú lesz. Egy fél disznó sem lesz elég a vasárnapi ebédhezKép

Nicolade, üdv közöttünk.Kép Gratula a babához!Érdekes, Tóth doktorról eddig mindig csak rosszakat hallottam. Az én váltásomnak elsősorban kénylemi okai voltak. Onnan, ahova költöztünk, a Szent Imre nagyon közel van, kénylemesen beérek 20 perc alatt kocsival. Másrészről én is nagyon jókat hallottam az ottani szülészetről. A Kaális orvosom a szülészet vezetőjét, Rákóczi prof-ot ajánlotta, így most Hozzá járok terhesgondozásra. Úgy gondolom, hogy a szülészet maga olyan, amilyen a vezetője, így remélem nem fog csalódást okozni. A régi dokimban egy kissé megingott a bizalmam, nem volt olyan vészes, de elég volt ahhoz, hogy döntsek a Szent Imre mellett. Ha egy mód van rá, szeretnék most természetesebb módon szülni.
Köszi, hogy megnyugtattál, hogy ilyen ijesztegetések gyakran előfordulnak az UH-n.Kép Azért remélem a diagnosztizáláshoz jobban értenek.

Na, szünet vége, megyek dolgozni!
Puszi Mindenkinek

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Hát meg kell, hogy mondjam, nekem ritka eseménydúsan tellik a terhességem......és sajnos nem pozitív értelemben. Kép 1 hónapja ételmérgezés, most meg szombat este sikerült elvágódnom az utcán, aminek következtében részleges bokaszalagszakadást, meg térdsérülést szenvedtem el. Hála Istennek a pocakomat nem ütöttem meg. Így most itthon az Uram vigyáz ránk, nem tudok lábra állni. Kép
Agyon idegeskedtem magam a röntgen miatt, muszáj volt, es kapnom kellett tetanusz elleni oltást is.
Ugye nem hallott senki arról, hogy ez árt a babának? Szegény picinyem mennyi mident ki kell bírnia.

Shine!

Ne szomorkodj! Engem is traumaként ért a dolog, hogy kisfiam lesz.....pedig nekem az első!
Vissza is kérdeztem a dokinál, hogy ez biztos?
A párom persze újjongott. Aztán hozzászoktam a gondolathoz, és már örülök neki.
Ismered azt a könyvet, hogy: "örülj, hogy fiú!" (Janikovszky Éva) Nekem könnyek csodultak végig az arcomon, mikor elkezdtem olvasni....

Indigo!
Hogy vagytok? Magatokról ritkán írsz!

Puszi
Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok Lányok!

Fel a fejjel, nekem lányom van és fiút szerettem volna anno nekem is brrrrrrr volt, a 3 D UH mikor benyögték hogy nem fiam van...na de szerintem kaptam én három fiút ezzel az egy lánnyalKépKép
Ha tudnám, hogy fiam lesz másodjára máris bevállalnám, de mivel nem tudom, így maradok egy gyermekes anyukaKépKépKép
Szerintem a legnagyobb öröm, ha egészséges a csemete ennél több nem kell...
A Lány is tud olyan tündér lenni mint egy fiú s olyan ördög isKépKépKép
Szóval fel a fejjel!! shine azért tévedhetnek is ám, hátha mégis..én is reménykedtemKépKép, de nekem nem jött be...

Puszi Picus
picus
 
 


Sziasztok!

CSillah: Nagyon édes a kislányod Kép

Shine: Ne keseredj el a kisfiú miatt. Lehet, hogy olyan kislányod lesz, aki túl fog tenni 3 fiún, és akkor majd azt fogod mondani, hogy "miért is idegeskedtem annak idején feleslegesen?".
Hidd el, ugyanúgy fogod szeretni, mintha fiad lenne, hiszen a TIÉD.
Mondjuk én könnyen okoskodom, mert az elsőt várom, és akkor még olyan mindegy, h fiú vagy lány, csak egészséges legyen. A másiknál persze már nagyobb lesz a para, h ne ugyanolyan nemű legyen, mint az előző. Kép

Indigo: Hordom az "Anitát", és nagyon jó, nagyon kényelmes, mégegyszer köszönöm a tipp-et.Asszem veszek még, mert mostmár itthon is hordom, mert már muszáj.
Most már lassan nadrágot, meg ruhákat kell vennem, mert nem bírom már összegombolni a régi nacijaimat.

Lányok!Hol érdemes kismama ruhát venni megfizethető áron?

lilló
 
 


Sziasztok!

Pirus!
Elektronikai cég, most indul az orvosi műszerek gyártásával, oda akarnak engem, mert van orvosi műszeres múltam. Rettentő közel van, és 20%-kal többet kapok majd, mint a jelenlegi munkahelyemen. Egyébként amióta felmondtam, pokol lett a meló: a főnököm teljesen bekattant. De azért sem fogok kiborulni, pedig ma közel álltam hozzá. Komolyan nem értem, én indulatok nélkül mondtam fel, semmi bajom a céggel, sőt, kicsit fáj is, hogy eljövök, és még most, a felmondási idő alatt is mindent megteszek, h jól menjenek a dolgok, ma is nyomtam túlórát, mégis mindenki úgy kezel, mint a véres rongyot. Na, most jól kiakadtam.

Shine!
Ne szomorkodj! Én spec. nagyon remélem, h nem fog lányom születni, ugyanis nem szeretném, hogy a sok női nyavajámat megörökölje, Komolyan! Ezzel együtt persze tök boldog leszek, ha lányom lesz, de az ő érdekében nyugodtabb lennék, ha csupa fiam lenne. Kép

Annamari
muter
 
 


szeretnék betenni egy képet meg írtam egy csomót de elszállt. Szóval shine itt a lányom egy héttel ezelőtt kell neked ilyen lányosfiúKépKép
brrr néha már két fiút szeretnék egyszerre az se lenne rosszabbKépKépKépKép


Puszi Picus
picus
 
 


Shine: en is tudom mit erzel, bar nalam ez nem tartott sokaig, mi elvileg 3-t terveztunk, es gondoltam majd a 3. akkor tan lany leszKép En amugy csak a lanyos ruhak miatt szeretnek lanyt, olyan jo lehet oltoztetniKép Es ha a fiaimra nezek, mindig arra gondolok hogyha felnonek, 3 eros, jokepu, magas pasi fog engem mindenben vedelmezniKép Szal pliz ne keseregj, mondjuk ha megszuletik mar tuti nem adnad egy lanyert semKép es meg azok az okok is valtozhatnak am, amik miatt nem akartok 3-t, olyan fiatalok vagytok, par ev mulva siman megint babazni akarsz majdKép Fel a fejjel, noKép

Pocakosok vigyazzanak magukraKép

Picus: Andi telleg fiusKép noveszd meg a hajatKép

En is dobok kepet a fiukrolKép

Kép

orsoly
orsoly
 
 


sziasztok!

Addig nem szeretnék Anak hosszú hajat amig maga nem tudja ápolni..minden reggelt azzal kezdeni, hogy fésülködés, kocós brrr. én gyerekként útáltam. Most sincs hosszú hajam.)Kép egy életre meghatározta a hosszú haj utáni nemszeretemet bennem.
orsoly Gyönyörű fiaid vannak!!! én meg fiút szeretnék..
Ma bevitteük Andit az óviba és az volt az első meglátta a reggelit rohant kezet mostni..azt mondja az óvinő mindig ő az első aki kezet mos leül és nézi a többieket ahogy esznek mert ő egy falatot nem eszik...szépen bevárja, amig mindenki megeszi és aztán távozik az asztaltólKépKép

Picus
picus
 
 


Sziasztok!

Olvasgatom a hozzászólásokat a fiú vagy lány kérdéshez. Nekem már négy hónaposan megjósolták, hogy fiú lesz. Az dolog lényege az, hogy egy aranyláncra kell egy arany gyűrűt függeszteni és egy másik embernek a baba felé lógatnia, teljesen mozdulatlan legyen a lánc. Aztán ha minden jól megy elkezd mozogni. Ha oda-vissza egyenesen mozog fiú, ha körbe-körbe lány. Én sem hittem még a 4D-s ultrahangon kiderült tényleg fiú. A tesómnak az a módszer lányt jósolt és tényleg lány lesz babája. Tehát eddig 100 %-os a módszer. Mástól is hallottam, hogy kipróbálták és bejött. Bár az orvos társadalom elég hitetlen ezzel kapcsolatban.

Kép
vanília
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?