Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Momo!
szolnokra mentünk jáccóházba, ha akarod priviben tájékoztatlak, itt inkább nem mer.. hosszú
AllergiaKép atyaég, ez szörnyű! Remélem kértél azóta másik gyógyit.
Szegény, hát nem irigyellek, ez az ovi sem egyszerű. Úgy segítenék, de nemtom hogy Kép

Heppi!
Ezek a jelenetek nálunk is ismerősek. Én mikor ilyen van, hogy menjünk is, meg ne is, akkor mondom, hogy akkor megyünk csak, ha felvette a cipőt, akkor szóljon. Ha nem hajlandó öltözni, akkor elmondom neki, hogy nekem aztán édesmindegy, hogy mit csinálunk, megyünk vagy maradunk, úgyhogy velem nem tol ki ezzel a hisztivel. Ez általában szokott hatni rá. De van mikor semmi, ilyenkor általában már baromi álmos, mivel ugye nem divat nálunk a délutáni alvás. minek is azt, nemigaz? Kép
HÁt neked is csak kitartást tudok kívánni a dologhoz.

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Mica!
Egyszerre írtunk, így kimaradtálKép bocsi.
Remélem mihamarabb meglesz az autó, gondolom már nagyon várjátokKép

Abban meg igazad van, ahogy írtad Momonak, hogy próbálja nem éreztetni mennyire hatással van ez rá.

Mostmár tényleg mék, mert elöntött a kupi.

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Na csak sikerült mindenkit felébresztenemKép

Visszamentem Timiért 11-re, hát egyedül ücsörgött a falovon, és saját bevallása szerint várta anyátKép Nagyon durcás volt, de elég gyorsan megbékéltKép Óvónéni szerint időnként azért elvonult magányosan játszani, nem ült 1 órát a pacin...
Holnap újra megpróbáljuk.

Mica,
akkor már nem sokat kell aludni az új autóigKép
Hétvége nekem is őszülős volt, ugyanis a péntek éjjeli fulladás után szombat éjjelre meg letaknyosodott az egész család, szerintem Timivel karöltve hoztuk haza a múlt heti ovizásbólKép Én csak ülve tudtam kicsit hunyni, Mesike sehogyse az eldugult orra miattKép...és persze vendégségbe voltunk anyámék telkén, ahol közel sem olyan jók a körülmények, mint itthon. No azért vasárnap délutánra sikerült összekapni magamat (szerintem én vagyok a legbetegebb, tiszta röhej), így elvittük búcsúba a két nagyobbat. Volt nagy pónipacigolás, meg körhintázásKép Először a férjem, majd az én pénztárcám kiürítése következett, csak teljesen legatyásodva szabadultunkKép

Betti,
jöhet privibe a játszóház, kíváncsivá tettélKép
Másik gyogyit kérni nehéz, mivel ez egy maszek rendelés volt Pesten, a doki nem adott telcsiszámot, egyébként meg csak kedden és szerdán rendelKép Szal most leálltam a feltételezett bűnössel a többit használom, eddig nem volt fulladásom.

Heppi,
nem könnyű időszakKép Én mindíg hagytam őket hisztizni, ha nem csinálták meg, ami a kívánságuk előfeltétele, eddíg bevált.
Mások esküsznek az eldöntendő kérdésekre, amiben esélye sincs a gyereknek az igen-nem csatára. Pl.Melyik cipőt vegyük fel, a virágosat vagy a macisat?, Hová menjünk sétálni, a parkba vagy a városba?
Érthető vagyok? Szal az alapfeladatot nem tudja megvétózni, mert a döntéssel eltereled a figyelmétKép
Ügyvédhez drukk, az a biztos, ha már kifelé jöttökKép


Momo


Momo
momo
 
 

 
 

Heppi,

Jajj, az az imadott "nem" szo.. mondjuk mazlimra nem volt olyan dackorszakos Gyuszko, hogy sokat kelljen hasznalniaKép Mostanaban jobban kinyilt a csipaja, de eleg hamar letortem a szarvait, hogy jobb, ha velem nem probal meg uvoltozni, mert annak nincs jo vege. Nem volt szerencseje, mert az apjatol is ugyanezt hallotta, ugyhogy talan hatni fog ra.
Amugy a Momo fele visszakerdezos rendszer nalunk is mukodott, ruhaban csinaltam egy idoben, hogy kiraktam 2-3 fajtat, es valaszthatott, igy ment az oltozesKép
Ugyvedhez drukk, ismeros szitu, csak a masik (vevo) oldalrolKép Remelem jol jon ossze az uzletKép

Betti,
Semmi gond, ha kimaradok neha, amugy is olyan ritkan irogatok, hogy akar a szurke szamar szerepet is eljatsszomKép
Autohoz koszi a drukkot, tenyleg nagyon varom, ugy nez ki, hogy a forgalijat varjak az okmanyirodatol, muszakija mar megvan (szep is egy uj autotolKép). Szerdan rohangaszos napom van, ugyhogy csutortok lesz az auto-elhozatal napja, ha tenyleg szolnak addig.

Momo,
Naaa, ez nem is olyan rossz!Kép Igy tovabb, szerintem nem lesz gond belole, tenyleg furcsa lehet a teso-nyuzsi utan az ovi, de szerintem belejon a csajsziKép
Nozi-eldugulas ismeros, Zolcsi ma hajnalban is eloadta, de halistennek mellettem meg tudott szunyalni, igy nem volt nagy gond. Takaritom neki naponta tobbszor, mert most megint jobban valadekozik.. Most lassan viszem agyba, mert esik-bukik mar, de meg megyKépKép

Nah, viszem is, mert mar masodjara fejeli le a szekrenytKép

Mica
mica
 
 


Értem, én, hogy választás elé kell állítani. Mondjuk a sétánál okés (bár csak egy kimenős cipője van Kép --- szegény gyermek), de pl fürdésnél hogy vegyem rá? Mit kérdezzek?
Pl hogy Viktorral, vagy Gáborral akar fürödni?
De erre általában az a válasz, hogy felkucorodik a fotelbe, eldugja fejét, és meg sem szólal!!! Na ilyenkor tudok a falnak menni GRRRRR

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Momo!

Jó, akkor majd küldöm az infókat, csak el ne felejtsem!

Mica!
Nem szándékos volt mondom:-P

Heppi!
Hát akkor meg hagyd rá. Nálunk mondom azé jött be ez a dolog, mert akkor vettem elő, mikor ez a passzivitás volt érzékelhető, hogy akármit is csinálok, semmi sem jó. Viszont amit még elmondanék neked, hogy az ilyen esetek akkor jönnek elő, mikor úgy érzik nem figyelnek rájuk eleget. Vagy ne ködösíjjek már, Mendi akkor szokta, és ebből tudom, hogy szüksége van egy kis privi programra, Kevin nélkül csak velem, vagy hármasban. Tudom , ez nálatok még nehezebben oldható meg, de hidd el, segít!
Ha meg ilyen szitu van, hogy befúrja a fejét két lehetőséged van, megmondod neki, hogy ha nem mondja el mi a baj, nem tucc segíteni neki, pedig rosszat nem akarsz...stb.. Vagy ráhagyod az egészet, és otthagyod, hogy lássa ezzel nem ér el semmit.

Mostmár mára elhúztam, mennyi melóóóóm van ...ááá

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti,
Tudom én, hogy kéne neki egy anyás nap, amikor csak én, de addig a srácokat hova tegyem? Meg látom rajta, hogy menne a levegőre futkosni, homokozni stb, de én már a jáccóre sem merek elindulni. Mert ugye egy fél óra neki semmi, inkább árt, mint használ, de a srácokkal sem tudok mit kezdeni. Egy fél óránál többet álló kocsiban nem bírnak ki, ölben meg max egyet, azt sem sokáig, de akkor meg a másik nyíg Kép Kivehetném ugyan őket, hiszen szépen másznak, felállnak, de háromra egy jáccón már tényleg nemtok figyelni --- és ugye a fiúk még mindent a szájukba vesznek, szal inkább nem kockáztatok. Patt helyzet van. És ami még duplán ront a helyzeten, hogy amikor Peti megjön este, akkor sem vele foglalkozik, hanem a lakásról, bútorokról, költözésről beszélgetünk, mert hát ugye azt is meg kell vmikor --- nyakunkon a várva várt nap Kép Már alig várom, hogy ott lakjunk, ott csak kicsapom Orsit délelőtt, amikor a fiúk alszanank, én meg megcsinálom a házimunkát és mindenki boldog lesz --- remélhetőleg Kép

Momo,
Ez az allergia nagyon durva Kép Pedig te olyan ügyesen és sokáig szopiztattad a lányokat és mégis??? Most akkor kinek higyjen az ember? Tudom, ebben genetika is van, és mint mondod, nálatok nem ritkaság az allergia, de azért én nagyon szorítok, hogy Mesinek ne legyen allergiája, vagy (hogy azért reálisak maradjunk) legalább ne tejallergia legyen, de ne is liszt Kép
Olvasom, hogy Timi ovis beszoktatása sem könnyű menet Kép Istenem! Pedig néha én is megkérdezem a jóistent, hogy egy ilyen anyának (mint ÉN) ugyan miért adott három gyermeket, de hozzá türelmet nem???
Remélem azért egyszer csak megjön az áttörés Kép

heppi

Így kunyerálnak a fiúk kaját Kép
Kép

Orsi és Viktor összebújva
Kép

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Heppi!
Persze, értem én. Azért is írtam, hogy gondolom nem eccerű. Sajnos én se tom mindig megoldani, ráadásul nálam még a játszóteres "rémek" is visszatartó erő. Sztem már az is jó volna Orsinak, ha miután Peti hazaér, együtt leszaladtok a boltba. Nem nagy idő, de mégis valami, amit közösen csináltokKép
Nálunk egyébként szintén ilyesmi van, azér vagyok ilyen "okos"

Megyek,mer a fiam nem hagy békén.. ehh.. olyan sz.rul aludtam az éjjel, hogy el se hiszitek. Pedig a fiam este szopi nélkül aludt el (!!!) és 5-kor mentem át hozzá, akkor kelt először. Persze utána félóránként rámmászott. Viszont én emitt sem tudtam aludni, gondoltam úgyis felkel minnyá. Később meg már azon aggódtam biztos megfulladt ott egyedül, azért nem vinnyogott még.
Na, szupi, Mendi is kezdi.. mostanában énekel, de valami fergeteges hangerővel, hogy egy perc után üvegesednek a szemeim, a hajam égnek áll, és robbanásra kész vagyok. Kevin meg csak simán üvölt, és mászik rám.. jajjjj, én se kaptam túl egyenletes elosztást Kép

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Betti!
Nagyon megkésve,de annál több szeretettel köszöntöm az egy éves Kevint!!Kép
Eszemben voltatok,csak aztán...Kép

Momo!
Raul kb.fél évig bömbölt az oviban,reggelente egyenként fejtették le rólam az ujjait.
További fél évig üldögélt egy sarokban engem várva,csendben hüppögve.Nem beszélt senkivel,ételt nem fogadott el.
Én pedig azt hittem,hogy milyen jó lesz majd Neki gyerektársaságban.
Kívánom,hogy Ti hamar túljussatok a nehéz időszakon!


Puszi mindenkinek!

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


NAAAAAAAAAAAAA

mivanmá

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


mindenki eltűnt Kép Kép Kép Kép

Pedig hamarosan költözünk, és egy darabig nem lesz netem Kép Kép Kép

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Lóg fülem-farkam az ovibaszoktatástólKép Timi azért ordít, mert nem akar menni (már ébredésnél kezdi), Zsebi meg azért, hogy ottmaradhasson. Tököm tele az egésszel, és ha most azt mondom, hogy mégse legyen ovi, majd jövőre a kettő együtt megy, akkor sincs rá biztosíték, hogy Zsebit is felveszik (lévén nincs még 5), na meg itt van előttünk megint egy hosszú tél, szinte elzárva a külvilágtól, nagy magányunkbanKép És Timinek vajon jó-e, hogy ilyen későn kerül közösségbe????

Mica tegnap még megmutatta az új járgányt, aztán elhúztak anyukájáékhoz, majd hétvégén jönnek visszaKép Szal igazolt a távolléteKép

Rohanok, mert jön a reggeli ovihorror...Timi ordít óvónéni kezében, Zsebi ordít anya hóna alatt, Meske csak békésen kapálózik a másik kezében, ki-ki a saját érdekeit védveKépKép


Momo


Momo
momo
 
 


Mikor költöztök?Kép

Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Kata!
KöszikeKép
Jól látom, hogy még mindig nagyon le vagy törve?Kép

Momo!
Hajjajj, tényleg nem hangzik jól Kép Nem lehet becserélni a lányokat? Timi helyett otthagyod Zsebit, és meg van oldva Kép
Van egy óvónő ismerősöm, aki szerint az a legjobb a gyerekeknek, ha 4éves korukig otthon van vele az anyuka. Szal rosszat nem teszel egyik esetben sem. De ha javulást látsz, ne add fel, csak sikerül beszoktatni azt a nagylányt;) És minden elismerésem neked, hogy három gyerekkel jössz -mész, beszoktatsz!

Heppi!
Én is kíváncsi vok, hogy mikor költöztökKép Tök szupi lehet!
Én egyébként azé nem vagyok mostanság, mert itt olyan dolgok történnek, hogy jajj.. inkább nem is beszélnék róla..

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti,
de Timi okt.-ben már 4 leszKép Ezért hezitálok a közösség dologgal...
Miféle történések, amik ennyire kiborítanak?Kép De ha akarsz, tényleg panaszkodj nyugodtan!

Momo


Momo
momo
 
 


Momo!

Á, most ez tényleg olyan, amit inkább nem. Annyira nem vészes, vagyis annyira (még) nem borultam ki miatta, csak mégis. De nem olyan nagy dolog;)

Hát igen, úgy már nehéz kérdés, még nehezebb okosnak lenni a dologban. Én utáltam oviba járni, arra emlékszemKép másra nem nagyon. Aztán döntse el a szülő, hogy mi a jó a gyereknek, igaz?
Egyébként a babanaplókban leírtam a hétvégénket, ha esetleg van időd nézd meg. most nincs kedvem ide is leírni,mert hosszú volna Kép
Meg hát (irgumburgum) nem is nagyon látogatjátok a naplónkat, igaz? Kép

A többieknek meg üzenem, hogy még mindig várom az adataikat!!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok,

Ma kész a konyha Kép Már alig várom hogy láthassam, ugyanis tök nélkülem készül, de apájuk szerint csúcsfranki, jobb, mint gondolta volna Kép Már csak villanyszerelés van, meg a gépeket be kell üzemeltetni, bútorokat megvenni stb stb
Kábé két hét --- remélem, nem több.

Momo,
Olvasom a másik helyen is, hogy Timi... Nem könnyű neked, látom. Viszont ha ez megnyugtat, télen átjöhettek hozzánk Kép Kép Kép Már jobban lesz helyünk, meg én se fogok megőrülni. Bár a téli kocsikázás sem egy leányálom!

Betti,
Annyira felcsigáztál, hogy most már megnézem magamnak azt a babanaplót, pedig egy perc időm sincs Kép

Adatokat az új kéróból fogom küldeni, addig nem ígérek semmit --- el vagyok havazva!

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Betti,
Lécci!!! Nem találom a linket a babanaplókhoz Kép megadnád mégegyszer? Elrakom a kedvencek közé Kép

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Totál kész vagyok idegileg!!!
A kisszobánk vízben úszik szó szerint! Ma töltötték fel a fűtésrendszert, és öt perc alatt szarrááztunk. Ha valaki még az életben azt meri mondani nekem, hogy milyen jó nekünk, hogy az elsőn lakunk,mert nem kell sokat lépcsőzni, annak megfogom a fejét, és beleverem a falba, vagy ha az nincs, akkor a saját seggébe.
Most mondjátok meg, MIÉRT???? biztos vétettem valami nagyot, hogy ezt érdemeltük! tuti! most honnan az anyámból fogom én újratapétáztatni, sőt lehet a padlószőnyeget is cserélhetem, a matracunk (amin Kevvel alszom) csupa trutyis víz, az összes párna, játék minden lópikula trutyisvíz. totál kivagyok! és hogy induljak így holnap Gyulára?
áááááááááááááá

heppi!
A babanaplók címeit mindjárt felteszem a profilomba, majd szólj, ha lementetted. nem akarom megint feltenni, hogy ne lehessen rákeresni. Szal a profilomban megleled majd minnyá.

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti,
Elmentettem, most már törölheted, én meg megyek kíváncsiskodni Kép

Átázás Kép Ha van lakásbiztosításotok, arra is jó, elég jól szokott fizetni. Meg lehet a "távfűtőgyárat" is izélgetni, hogy lesz szíves hozzájárulni a javításokhoz !!!

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Ja, és elolvastam a hétvégéteket is Kép Nem semmi kaland volt!

Még a földszintről annyit, hogy gondolj bele, hogy mindennap legalább kéccer lecuccolni pl tőlünk babakocsival, kétgyerekekkel, meg persze vissza! Azért a beázás ritkábban fordul elő, és persze semmi garancia sincs, hogy minden évben előfordul. Ez is bizti egy "baleset" volt, mondjuk végzetes, és mélyen pénztárcába vágó, de azért mégsem uaz, mint a másodikról rongyolni nap-mint-nap. Soxor már azért nem is megyünk sehová, mert nincs erőm-kedvem nekiindulni a nagy tortúrának:
Orsi felöltözik
Srácokat gatyába rázom
hordozókba be
Orsit megindítani a lépcsőn lefelé
egyik srácot leviszem
visszarohan másikért
másik srácot leviszem (a kettőt együtt már hetek óta nem bírom el)
kocsiból babakocsi ki
elindulni

Visszafelé uez Kép

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi!

Sajna lakásbiztosításunk nincs, legalábbis nem tudok róla, szal így jártunk. A honvédségnél talán kapunk vmi kárpótlást, de nem hiszem hogy valami egetrengető összeg lenne.
Ráadásul amíg el nem kezdődik a fűtésszezon addig nem is érdemes hozzákezdeni, mert mivan ha megint elázunk.
Hát az én véleményem akkor sem fog változni, én bárhol laknék, csak ne az elsőn, vagy földszinten kelljen. Ennél nincs rosszabb. Persze nálatok más a helyzet, tőled még el is fogadom ezt a véleményt, de mikor azok papmiznak nekem, akik ebben a házban laknak mittomén az 5-en, vagy 7-en, vagy akárhol, akkor tudok ideges lenni. Tudod, itt lenn babakocsifeljáró van, földszintről indul a lift, szal semmivel sem jobb a közlekedés mint hozzánkig. (ezért más ugye nálatok, mert nincs lift) Az meg, hogy néha elromlik a lift ugyanúgy belefér, mint a beázás, csak a 7.re lépcsőzés nem kerül annyiba, mint újratapétázni, a penészes bútorokat lecserélni stb..
Arról meg még nem is szóltam, hogy mennyi minden hallatszik fel ide, és az említett liftnemműködéskor mindenki az ajtónk előtt csoszog el, éjjel-nappal, cigifüsttel (ami a jó szigetelésnek köszönhetően természetesen beáramlik hozzánk), napi 25*kell felmosni, hogy ne legyen ganés a folyosó előttünk stb..
Aztán az ablak alatti játszótér miatt nem altathatom nyitott ablaknál a kölkeim, mert felvisítják a jobbnál-jobban nevelt, avagy aktív gyerekek, a másik szobában pedig a szintén nagyon jól nevelt okos értelmes gyerekek a babakocsifeljárón gördeszkáznak, korláton görkorcsolyáznak, ami persze olyan hangerővel felhallatszik, hogy ha csumára veszem a tévét, akkor sem hallok szinte semmit, ha nyitva van az ablak.
na, asszem inkább nem is sorolom tovább, sztem sikerült érzékeltetnem mennyire gyűlölök itt lakni alapból, ha még a szomszédokat nem is számoltam hozzá Kép

3/4-ig végeztem a csomagolással, elmosogattam, a konyha most patyolat. Kimostam három adag cuccot, ruhát párnákat takarót mindent amiből trutyisvíz jött. De már nemtok hova teregetni.
Este egy ágyon aludtunk négyen, mert ugye a matrac full vizes, nem is tudom hogy fogjuk kiszárítani. Egyedül nem tudom kivinni az erkélyre, mert dög nehéz. Ha meg bennhagyom akkor csak ömlik ki belőle a víz a padlószőnyegre, ami ugye detto. Anyósoméknak elromlott a takarítógépük, amivel talán ugye kiszívhatnánk a vizet. Meg amúgy sincsenek már itthon ugye. Ráadásul mostanában fog megjönni, úgyhogy ha bátrabb lennék azt mondanám ennél rosszabb nem lehet..
Mendi eszméletlen hisztis, agresszív, szófogadatlan engedetlen az utóbbi időkben, tök tanácstalan vagyok vele, legszivesebben megütném néha, de azért addig még nem fajultam el.
Kevin meg alapból ilyen.
Olyan kialvatlan vagyok, és fáradt, főleg idegileg, hogy csak na. Viszont az jó hír, hogy a múltkori önvizsgálatom annyira jól sikerült, hogy már nem bánt mások baromsága. Na ezt most nem rátok értem, nehogy félreértsétek ám;) Csak a szokásos emberi kapcsolatokra, amikben próbálják leszívni az embert, és gyűlöletet belesugározni, ami eddig sikeres is volt, túl mélyen sajnáltam önmagam ahhoz, hogy ellenálljak, vagy egyeltalán észrevegyem ezeket a dolgokat. De az önvizsgálat óta nem. Azt nem állítom , hogy imádom önmagam, de megbecsülöm, tisztában vagyok a hibáimmal, tudom miket rontok el, és miket nem, és nem engedem magam átverni többé, magamra vállalni olyat, amiről nem tehetek.
na, ezt most így jól elmagyaráztam, bocsi, csak nincs kedvem tovább pakolászni, és húztam az időtKépKép
Jó, na bevallom, büszke vagyok magamra, amiért ez pszihológus nélkül, egyedül egymagam elértem segítség nélkül. azaz nem, mert az egyik legjobb barátnőm segített rádöbbennem sok dologra, amik fájtak nagyon ugyan, de szembe kellett nézzek velük.

Jóvanna, húzok már Kép

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti,
Nem akarok okoskodni, és főleg nem rátok értem, hanem úgy általában!!! Soha nem értettem, hogy az emberek miért nem kötnek lakástbiztosítást. Mi most az új lakásra full extrásat (beázás, betörés, villámkár, stb) kötünk, ami éves szinten vmi 15 ezer lesz, a mostanira is kb 2000-et fizetünk negyedévente. Ez nem olyan nagy összeg, tök kibírható még egy nem túl nagy jövedelemmel rendelkező családnak is --- szerintem. Viszont ha beüt a krach, akkor meg ugye mint mellékelt ábra is bizonyítja...
Persze ez rajtatok már nem segít, csak az háborít fel, mikor látom az árvizes képeket, és sóhajtoznak a mindenféle emberek, hogy hát nekik ugyan nincs biztosításuk (holott köztudottan hullámtérben élnek), és most oda az otthonuk, miből kezdenek új életet stb stb. Ahelyett, hogy fizettek volna egy kisebb összeget, és egy ilyen után (na jó, egy új kérót nem fognak felhúzni belőle, de a legfontosabbakra futná) az alapvető bútorok nagy részét, egy kisebb hűtőt, tűzhelyet stb tuti vehetnének maguknak. Ez azért több, mint a semmi nem??? És akkor várják állambácsi segítő jobbját GRRRRR

Betti,
Mégegyszer mondom, nem rátok értem, csak eszembe jutott és nagyon-nagyon kikívánkozott

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi!

Semmi gond, igazad van. Én is akartam már rég biztosítást (Ati nem kötött, mikor ideköltözött, így csak a honvédségi biztosítás van, kiegészítőnk nincs), csak ahhoz nekem kellene utánajárni az egésznek, mert ugye Atinak se ismeretsége, se ideje, se ... erre, meg amúgysem olyan "mindenttökjólelintézős" típus mint a te urad. Nekem meg nem olyan eccerű végigjárni a sok marha biztosítót, hogy vajon melyikkel járnék jobban. Volt már róla többször szó, de mindig elodáztuk.
Hát ja, így jártunk, együk meg amit főztünk.

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok,

Megvagyunk mi is, elveszettek, bar megint csak egy rovid bekoszonesre, mert a melom hegyekben all, nem neztem ra a hetvegen, igy most galyazhatok..
Autoztunk sokat (szuleimnel voltunk, tegnap pedig a Matraban), kozben festes es parkettazas van nalunk, szoval gepidom nulla.

Heppi,
Sajnos az arterben elokre nem kotnek a biztositok arviz ellen biztositast, sajnos tudom, szuleim is kozel elnek a Tiszahoz, es nem nagyon van biztosito, aki engedi az arviz elleni reszt...

Betti,
Kép Hat szepen osszejott nalatok minden.. Nem is irok ra semmit, mert azzal nem lesz jobb, sajnos ismerem a szitut, enis eltem panelban.. hidd el, hogy a 7-en is el lehet azni jol...

Most gyorsan ket kep nektek, remelem, hogy este jobban lesz idom, bar ez mostanaban ketseges, meg megy a parkettazas egy ideig, es csak olyankor tudjuk csinalni (marmint delutan, este, mert parom akkor van itthon)

Mica

Zolcsi elvezi az utazast:
Kép

Ilyen az uj autonk:
Kép
mica
 
 


Két napja nemtok belépni a babanetre, mert olyan lassan tölt, hogy a hajam elmegy GRRRR

Ja, és az előbb írtam egy csomót, persze hogy elszállt, azértse írom újra

kezd elszállni megint az agyam ettől az oldaltól

ja, és ezt sem tudom elküldeni, mert éppen "karbantartási módban" van GRRRRR én nemtom, de az izgin ilyen még sose volt, mi a mária tart 2 napig?????

menthetem ki word-be, hogy ne kelljen megint újrapötyögni

h

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok,

Nekem ment a babanet, igaz, csak olvasasi szinten jutottam idaig, ugyhogy nem tudok hiteles infot adni rola, hogy irashoz jol mukodott-e. A masik topikban, ahol meg vagyok, irtak sokat, tehat nem tudom, hogy csak itt nem volt oke valami, vagy csak rossz idoszakot fogtal ki HeppiKép

Nalunk szokas szerint zajlik az elet, parkettat leraktuk az egyik szobaban (halo), ugyhogy vegre a helyunkon alszunkKép Lurkok nagyon elveztek a helyet, amig be nem kerult a franciaagyKép Gyuszko kuszott, maszott, csuszkalt rajta, Zolika meg rikitozva utana, elvezte, hogy vegre valaki az o szintjen jatszikKép Orom volt nezni oketKép Amugy is imadjak egymast, de ez nagyon edes voltKép
Autot eleg jol terheljuk km-kel, szegeny baratnomnek feladta a kisPolskija, igy 4-5 alkalommal hoztam-vittem mar Nagykatara, ott melozik. Pentek delutan pedig viszem az autoszalonunkba Ullore, ahol egy hasznalt Matizt akar beszerezni, hatha lesz egy kis protekcioja, hogy en viszem, es mi onnan vettuk az uj autotKép

Kedden endokrinologian is voltam Cegleden (Nagykata utan, szakado esoben...raadasul kerulni kellett, mert a 4esen 2 kamion karambolozott), egy kicsi alulmukodes van nalam pajzsmirigy szinten, igy kaptam gyogyszert. Utana rohantunk haza, mert itt meg fizikoterapiara utaltak a derekam miatt, ugyhogy nem unatkozom. Tegnap Gyuszkot vittem Szuleimhez, a fiatalember szeretett volna meg jobb idoben nyaralni egyet, ugyhogy nem ellenkeztem, foleg azert, mert a Matraban egy kicsit megfazott, es gyogyuljon csak otthonKép Erre szegenykemet mar tegnap delutan megcsipte egy darazs... meg jo, hogy nem allergias ra, kaptam volna szivbajt, bar igy is figyeltek Anyukamek, mert most a pofijat marta meg a dog, korabban a kezen.. mondtam, hogy egy calcium pezsgotablettatol nem lesz baja, itassanak vele. Nem is volt gond.
Nah, most regenyiras vege, mert lassan indulnom kell ismet fizikoterapiara, elotte meg kukazas, mert szemetszallitasi napunk van, nameg az allatseregletet kell megetetnemKép

Puszi mindenkinek,
Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Mica!
Szuper az autóKép már így kívülről mindenképpKép
Nálunk is nagyon tudják élvezni a "légüres teret" a gyerekek. most, hogy a matracunkat ki kellett építeni az erkélyre száradni, a kisszobában szinte nem volt semmi Kép, állandóan ott lebzseltek.
Pajzsmirigy Kép úgy látom te sem úszod meg. Remélem hamar rendbejön a dolog! Fizikoterápia is, anyám, tényleg nem unatkozol! Kép
Komolyan mondom csodállak az erőd, vagy életvidámságod miatt, hogy ennyi rossz történik, és mégse vagy letörve! Na nem mintha kéne, de én már tuti ki lennék bukva Kép
Erről a darázscsípésről az jutott eszembe, hogy múlt héten Atinak meg kellett újítatnia a jogsiját, és várt az orvosra. Közben felhívott, hogy képzeljem el, két nő azért vár a dokira, mert megcsípte őket valami, és nehogy úgy járjanak, mint Tilda a Barátok Köztből Kép Eszméletlen, hogy az emberek hogy be tudnak pánikolni!

Nálunk semmi extra. Leszámítva a szobahőmérsékletet, ami jelen esetünkben 3 napja 8-9°C-ra rúg, ha megy az olajradiátor, néha felkúszik 12°C-ra is. Szuper.
Gyerekek még mindig extrahisztisek, vagy szemtelenek vagy nem is tudom, de már kezdem megszokni. Feladatokkal én is el vagyok havazva, ezért is nem jövök túl sűrűn. Meg hát nem nagy mozgás van :-P Azért olvasni mindig jövök, vagy jönnék Kép

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti,

Hat engem eleg ritkan szokott elhagyni a pozitiv hozzaallasom a dolgokhoz es az elethezKép Ahhoz mar tenyleg olyan dolog kell.. de ne legyen ilyenKép
Koszi az auto dicseretet, belulrol is szuper, nameg jol is megy, remeltem tegnap, hogy az abonyi elkerulon nincsenek rendorok, mert le se irom, hogy mennyivel jottemKép
Jajj, a sorozatok emberekre gyakorolt hatasat ne is emlegesd, en sorozat-huje vagyok, miutan egyet se nezek, igy nekem aztan meselhetnek ilyenekrolKép Volt mar, hogy csak pislogtam, amikor ilyenrol meseltek, nekem aztan mondhatjakKép
Zolikarol el is felejtettem meselni, hogy mostmar fel- es lemaszik az alacsonyabb agyrol, siman felpattan ra, sokszor csak nezzuk, hogy az elobb meg ittvolt, es mostmar fent vanKép Az ajtonal levo "barikadot" is meg kellett emelnem, mert siman atmaszott rajtaKép Neha probalkozik sima talajon felallni, de miutan az egyensuly-erzeke meg nem tuti, altalaban tottyanas a vegeKép Kapaszkodva mar lepeget, kukucskalos jatekot kezdemenyez velem az iroasztalnal, es kimondja, hogy nemKépKép Dicsekedesrol ennyitKép

12fok??Kép Hat jajj.. nalunk 18-19 kozott van, a konvektorokat mar alaplangra begyujtottuk a szobakban, a konyha es a nappali is lassan kovetkezik, bar most par napig jobb idoket mondanak.

Ha sikerul, talan ma atnezek Kataekhoz, remelem a fenykepezogep nem megy ki a fejembolKép Elobb azert telefonalok, hogy jo-e nekik..

Mica
mica
 
 


Mica!

Szuper jó, hogy ilyen pozitív hozzáállásod van!Kép ÉN is akarok Kép már kezdek haladni a dologgalKép
Én se vagyok megrögzött sorozatnéző, de a BarátokKöztöt szoktam nézni, meg van még egy, ami épp most megy, de már az se köt le túlzottan, ahogy látod Kép

(Kevin itt üvölt a lábamnál, nehogy írhassak pár sort..)

Zolika nagyon ügyes!Kép Milyen elképesztő, hogy telik az idő, és mennyit fejlődnek, nemigaz?
Nemsokára mennek majd sörözni, és csajozni Kép mi meg aggódva várjuk őket este, valami átlátszó ürüggyel ("jajj, nem tudtam aludni kisfiam"), hogy mikor jönnek haza Kép

Katát puszilom, és mondd meg neki plíz, hogy hiányzik!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok,

Csak gyorsan ket kep a del-delutani talalkozorol:

Kép

Kép

Mica
mica
 
 


Aztaaa! Mekkora legényeket pakoltál fel ide Kép és milyen szépeket!
MÉg mindig ámulok, milyen nagyok. Félve kérdem meg, hogy ugye Patrik és Zoli van a képen? Kép Valami eszméletlen milyen nagyok. Főleg Patrikon látom a változást, mert ugye Kata olyan ritkán rak képet.
Nem semmi.. nem is találok szavakatKép
De nagyon édesek ám!!
Majd írd meg, hogy vannak Katáék, tényleg hiányzik már!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti,

Na igen, mi is neztuk, hogy mekkorak mar a fiukKép Jol elvoltak egymassal, bar inkabb csak egymas mellett, neha maszott oda Zolika Patrikhoz megfogdosni ot, Patrik pedig csak a jatektelefonert tamadta le Zolcsit, am o nem adtaKép

Kataek jol vannak, bar most nem egyszeru idoszakon vannak tol, vagyis meg nincsenek tul, de mar alakul. A nagybatyja halalaval eleg sokminden szakadt Katara, neki kellett tartania magat, o intezett mindent, szoval nem egyszeru a helyzet. Naponta tartja a kapcsolatot neten az anyukajaval, mert szuksege van az Anyukajanak a lelki tamaszra. Kozben az unokaoccset is figyelik, szegeny srac most lett elsos, es most temette el az apukajat.
Katanak a stressztol erosen elojott az allergiaja, majdnem olyan szinten fulladozott, mint Momo a spay-tol. Ugyhogy neki is mennek a gyogyszerek..
Patrik allandoan menni akar, alig kapaszkodik, szinte csak biztonsagi kotelnek hasznalja Kata kezet, de elengedni nem akarja (pedig mar lebukott, tud egyedul menniKép) Nem akar igazan jatszani, ellenni, csak menni, emiatt Katanak ideje sincs semmire. Napkozben egyszer alszik Patrik, del korul, kb. 1 orat.

Most hirtelen ennyi, melozom, mert ma delelott es delutan is megyek ugyintezni, igy a melo allni fog, legalabb most haladjakKép

Mica
mica
 
 


Betti,

Na igen, mi is neztuk, hogy mekkorak mar a fiukKép Jol elvoltak egymassal, bar inkabb csak egymas mellett, neha maszott oda Zolika Patrikhoz megfogdosni ot, Patrik pedig csak a jatektelefonert tamadta le Zolcsit, am o nem adtaKép

Kataek jol vannak, bar most nem egyszeru idoszakon vannak tul, vagyis meg nincsenek tul, de mar alakul. A nagybatyja halalaval eleg sokminden szakadt Katara, neki kellett tartania magat, o intezett mindent, szoval nem egyszeru a helyzet. Naponta tartja a kapcsolatot neten az anyukajaval, mert szuksege van az Anyukajanak a lelki tamaszra. Kozben az unokaoccset is figyelik, szegeny srac most lett elsos, es most temette el az apukajat.
Katanak a stressztol erosen elojott az allergiaja, majdnem olyan szinten fulladozott, mint Momo a spay-tol. Ugyhogy neki is mennek a gyogyszerek..
Patrik allandoan menni akar, alig kapaszkodik, szinte csak biztonsagi kotelnek hasznalja Kata kezet, de elengedni nem akarja (pedig mar lebukott, tud egyedul menniKép) Nem akar igazan jatszani, ellenni, csak menni, emiatt Katanak ideje sincs semmire. Napkozben egyszer alszik Patrik, del korul, kb. 1 orat.

Most hirtelen ennyi, melozom, mert ma delelott es delutan is megyek ugyintezni, igy a melo allni fog, legalabb most haladjakKép

Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Először is:
Momo!

Kép

Mica!
JajjKép szegény KataKép! Szörnyű lehetKép Bár tudnék segíteni Kép
Patriknak gratula! Ha már csak az önbizalom hiányzik, akkor nincs sok hátra;)

Én is megyek melózni, bár tegnap elég jól összekaptam magam, és mire Ati hazaért ( pontos időt nem tudok, de kb. fél 10), már szinte patyolat tisztaság voltKép. Igaz, mindkét gyerek üvöltött, dehát most vagy a gyerekek vannak csendben, vagy rend van, lehet választani Kép

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Momo,

Mea culpa, nem emlekeztem a datumraKép Azert gyorsan, hogy le ne maradjak:

Mesi, Boldog Szulinapot!Kép

Kép

Mica
mica
 
 


Köszönjük szépen a köszöntéseket, Meske megtekintette a képeketKép
Anyukámék 4 napos megszállást tartanak nálunk Meske szülinapja alkalmából, így nem jutok a géphez, vagy legalábbis pofátlanságnak érzem vendégség idejénKép
Timi egyre jobban megszokja az ovit, tegnap már mosolyogva ment önként reggel az apjávalKép
Meske egyre többet járkál, és végre újabb fogat ereszt, emiatt viszont alig eszik.
Nekem meg ma fellángolt az allergiám, pedig már egész jó volt a helyzetKép

Ja, és én is Heppihez hasonlóan jártam kb. 2 napig a Babanettel...mindenfélét kiírt, csak használni nem lehetettKép


Momo


Momo
momo
 
 


Momo!

Isten éltesse sokáig az 1 esztendős Mesit!!!Nagy-nagy puszit küldök Neki!KépKépKép

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Betti,
CSak igazolásképpen, hogy figyelek ám Kép
Grat a második hosszú éjszakádért!!!

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Momo!
Hogy telt a szülinap? Raksz majd képeket is, meg beszámolót? Plííz!
Örülök, hogy Timi egyre jobban érzi magát az oviban, fog ez menni. Remélem nem kapott el máris valami bacitKép
Allergia javul már?

Kata!
Örülök, hogy benéztél, és várunk, tudod;)

Heppi!
Köcike, azóta már mondhatom a 3. is megvolt tegnap este, szopi nélkül aludt el kb. 9-kor, és Ati 5:36-kor hozta át! Juhhé! (kár hogy én fél egykor aludtam el, dehát ez az én bajom, igaz?)
Fejtem neki, de nem itta meg cumisüvegből a kis gézengúz Kép

Velünk semmi különös, megvagyunk élünk. Ma voltam az endokrinológián, hát nem volt leányálom, és bíztató sem, de inkább nem részletezem.
GYerekek javuló tendenciát mutatnak, most nem olyan hisztisek mint általában. Igaz a tegnap koraestét nem kívánom senkinek, de túléltük. Remélem most nyugodtabb lesz a szitu, és Ati is hazajön időben.
Kevin egyre többet dumál, és szebben, a kedvenc szava most a "hamm" Kép jellemző, mi?
Na, megyek is, mert Mendi éppen a tesója fejét veri.. nesze neked javuló tendencia..

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti,
4 után egy közös nagy séta???? dumálhatnánk, és kimehetnénk apájuk elé az állomásra
na?

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi!
Merre? én kb. fél öttől vagyok mobilis, igaz eligérkeztem anyósomhoz, de akkor lehet csak Mendit viszem el, vagy fordítva.
Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Tök mindegy, akármerre. Fél öt nekem is okésabb lenne, mert 4 körül szopiznak a srácok, és utána tőlem indulhatunk. Tőlem jöhecc gyerek nélkül is Kép Kép
Semmiképpen nem jáccótér, mert ott kell lenni Orsival, és a fiúk meg zokon vennék a kocsit olyan sok ideig Kép Szal kimondottan séta (tudod, egyik láb a másik után), bogyó/gesztenye/makk/bot gyűjtéssel egybehangolva --- ahogy Orsit ismerem Kép

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi!
Kevin most aludt el, Mendi is asszem el fog, de ha felkelnek addig, akkor okés. De hol találkozunk?
Olyan jó neked, hogy ilyen bogyeszgyűjtésekre van türelmed meg minden.
Én utálom magam érte, de nincs hozzá ingerenciám, hogy ilyesmikkel tököljek. Sőt, már lassan egy hónapja sehol nem voltunk, még Ati előtt sem. Igaz, tegnap kimentünk, de csak mert boltba muszáj volt, és Ati későn jött haza.. hát ez vagyok én..

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


én most fogok elkezdeni, szoptatni, aztán összerongyolom a bandát (min fél óra) és ha már úton leszünk rádcsörgök

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi!
Nehari, közben Mendi beájult, Kevin felkelt, és rajtam aludt tovább, így egy tapodtat sem tudtam moccanni tőle Kép
De máskor bepótoljuk, jó?
Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti
semmi gond, találkoztunk mással Kép

de tényleg be kell pótolni, mi járunk ebéd előtt is egy röpke órácskát sétálni 11-12 között

ha van kedved csatlakozni, csörgess meg (mert azért nem mindennap van hozzá lelki erőm Kép )

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok
Bocs, hogy bemászok ide, de érdeklődni szeretnék dr. Somi Ildikóról, pro - kontra vélemények. 4,5 éves fiamnak folyadék van a fülében, már 2 hete szedi az antibiotikumot és semmi javulás és persze a hallásával is gond van, amúgy neki nem fáj, jókedvű, de én már ki vagyok készülve.
Köszi
p_ani
 
 


P_ani,
Én (hála istennek) azt sem tudom, hogy kiről van szó, de amit írsz, elég durvának hangzik. Remélem, nagyobb a füstje mint a lángja, és nincs komoly baj.

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Heppi!
Rendben, ha úgy alakul, majd csörgök. Tegnap du. voltunk gesztenyézni mi is. Nehogy má én legyek az egyetlen tunya anyuka, aki nem foglalkozik a gyerekeivel Kép

Anna!
Sajna én sem tudok tapasztalatot mondani az említett doktornőről. Õ nem itt rendel ugye? Valahol tuti hallottam a nevét, de nem rémlik, hogy Cegléden, pedig sajna járatos vagyok a fülészeten Kép

Ja, egyébként mi megvagyunk, Kevinnek lassan kibújik a 14-ik fogacskája is, nem aprózza el a gyerek. Szopival is alakulunk (lekopogom) már nappal nem kér, csak este, vagy inkább éjjel, mikor felébred. Arról viszont nem tudom leszoktatni. Mindegy, legalább nappal békénhagy.
A karom még mindig baromira fááááj, és csúnya, mindenki azt hiszi drogos vagyok, már aki lát, igaz, mostanában csak az ebédet hozó sráccal találkozom. Nincs ingerenciám emberek közelébe menni, mindenki egyből megtalál a hülyeségeivel,no Kép
Megyek, mert ezek már/még nem alszanak.


Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?