Új privát üzeneted érkezett!

Szasztok!
Én is a MÁV-ba járok,az én dokim ifj.Kelemen Csaba eddig nagyon meg vagyok vele elégedve, szerintem alapos és mindent elmond.Szívesen ajánlom, bár nem hallottam róla semmit, mert szerintem nem igazán ismerik még.Elég fiatal az édesapját nagyon dicsérték de ő tavaly ment nyugdíjba.
Ha esetleg valaki tud róla infót szívesen meghallgatom, mert eddig csak személyes tapasztalataim vannak amik jók, de nem tudom szülésnél milyen.
Egy biztos nem pénzéhes mert eddig még nem fizettem és egyáltalán nem is kerül szóba a pénz!
(20 hetes terhes vagyok)

Üdv: Andita
andita
 
 


Andita!
Ifj. Kelemenől írtam néhány gondolatot augusztus 18-án, olvasd vissza, ha érdekel! Most nincs időm újra leírni, mert megyünk ebédelni Kép.
Röviden annyi, hogy szerintem nagyon jó kezekben leszel. Ja, és a papája idén ment nyugdíjba, az én Virág babám még nála született márciusban,Viola pedig 2003-ban KépKép.
Én mindenkinek ajánlom ifj. Kelement, aki orvost keres a MÁV-ban.

Manó,
már miért lenne baj, ha másként gondoljuk? Engem ez nem zavarKép!

A többi hozzászólásra is regálok majd később, ez az ágy-téma minket is érint!

Kriszti,
a Novetex-nél tetszőleges méretre is vágnak kókuszmatracot, ha az érdekel. Az Üllői út 81-ben van a boltjuk. Telefon: 216-01-39, és 216-45-35.

Zitmi
zitmi
 
 


sziasztok,

kicsit lefutott az autósülés téma úgy látom, de azért tennék hozzá én is pár szót. (tapasztalatból) ...hátha segít még vkinek Kép
szóval concord trimax(vagy fixmax), az álom ülés. mi is azt néztük ki és vetettük meg a családdal, 9-36kg, adapterrel dönthető, 5pontos saját biztonsági öv...stb. VISZONT! a használat során derült ki, hogy a 3éves lányunknak(15kg) már szűk és kényelmetlen volt, a téli overaljában már alig birtam belepaszírozni! szétszedni ellenben csak támla nélkülire, ülésmagasítónak lehet. na az viszont még nagyon nem jó és nem elég egy 3-4-5 évesnek, de megkockáztatom, hogy 6-7nek se, biztonsági szempontból. így hát vettünk egy másik ülést, ami szintén szét szedhető majd csak ülésmagasítóra (maxicosi rodi xp) és ez megfelelő hát és oldaltámlával rendelkezik. na csak annyit akartam kihozni ebből, hogy a 9-36 kg nagyon jól hangzik anyagilag egyszeri invesztálásnak, de a gyakorlatban nagyon nem válik be, mivel van egy (akár több éves) időszak, mikor a komplett-saját biztonságiöves ülés már kicsi, de a magasító még nagyon nem jó.
üdv.
panka1971
 
 

 
 

Sziasztok!
Zitmi,köszi a címet!!!

Panka!
Mi is így jártunk,bár nekünk kicsiat nagyobb súlyig bírta Domi,de semmiképp nem 36kg-ig,mert mikor kinőtte,nálunk is túl szoros lett,aako még nem tehettem ülésmagasítóba simán.Nálunk az volt a megtakarítás,hogy Dorina pont akkorra örökölte.

Kriszti

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok,

Ma itt van anyukám, /végreKép/ így nem maradok sokat, csak gyorsan beleolvastamKép

Panka, köszi tőled is a tapasztalatodat üléssel kapcsolatban! Én kértem ki a lányok segítségét, de még nem későn írtál, mert csak a jövő héten lesz itthon apa, és akkor megyünk venniKép
Amúgy már egyet kinéztem újságból a Mega Toys-ba, de nem tudom most a nevét. Az viszont 9-18 kg-ig van! 5 pontos saját öve van, az állíthatóságát nemtom, majd még megvizsgálom közelebbről!

Andita, örülünk, hogy van újabb csatlakozó a csapatbanKép
Ifj. Kelemenről én sajna nem tudok nyilatkozni, de én is az apjához jártam, és maximálisan meg voltam elégedve vele, mindenben!Nagyszerű ember, és orvos egyarántKépHa igaz, hogy nem esett messze az alma a fájától akkor ennek én is naon örülök, mert nekem febr.-ban esedékes a rákszűrés, és ha valóban nem tudok menni már az apához valószínű marad a fiaKépDe ha kicsit visszolvasol voltak itt hozzászólások többektől akik mostanában szültek nála, és mindenki elégedett volt vele is!
Tényleg ti merre jártok?Most csak Gréta neve jut eszembe, bocsi, de ketten hárman is írtatok Kelemenesek! Mi újság veletek?

Kriszti, ágyikóban egyezik az ízlésünk, mert szerintem is tök szupi az a királylánykás ágy, de valóban nagyobb lánykáknál. A mi babáink még kicsik ehhezKépViszont látszik, hogy tapasztaltabb anyuka vagy már mint énKépmert nekem eszembe se jutott így hirtelen, hogy ha föláll az ágyban mekkorát eshet rólaKép Bocsi!Szóval 5let elvétve!Kép
Sajna én már nem tudom nézni az HBO-t mert már nincs nálunk!KépRégebben volt, de általában láttuk azokat a filmeket már mind amit ott vetítettek. Mondjuk régen mi nagy mozibajárósok voltunk ámKépBarátainkkal is meg ketten is sokat mentünk, és az új filmeket szinte rögtön láttuk!Csak aztán jöttek a gyerekek itt is ott is, és már nem igen jutunk el! De mostanság annyira nem is kívánok elmenni, mert DVD-n olyan hamar megjelenik már minden, és itthon a háziMOZIN is élvezetesKép
Te mész tüntetni?

pá,pá mindenkinek: manóKép
manóci
 
 


jó régen irogattam ide, de most úgy alakult, hogy hozzá tudok szólni 1-2témához Kép
ágy ügyben:
iszonyatosan sokat filóztam én is az ágyon anno, mivel a most 3,5éves lányom mindig mellettem aludt a franciaágyon, igy védve volt 4 oldalról(2fal,kanapé és én Kép) 1,5éves koráig szopott éjjel is. utána meg egyszerüen nem tudtam kitenni Kép, majd megszületett a kicsi, pláne nem ment külön szobába. nah..tehát én is kerestem az ideális ágyat, mivel nagyon dobálta magát éjjel. a 200*160as ágyat szinte teljesen "bejárta". legtöbbször úgy váltott pozíciót, hogy felült-eldölt. ezért eleve el volt vetve a normál méretü; gyerekágy, még leesésgátlóval is. szivatcsot viszont vmiért nem akartam a földre. és ekkor rátaláltam(kb1éves latolgatás után Kép) a gyerek méretü sarok kanapéra, amit gyerek franciaággyá lehet alakítani. még én is odaférek mellé amig elalszik(ja..ez is kritérium volt, mert csak igy alszik el Kép Kép) nálunk ez lett a megoldás és nagyon bevált! alacsony, de mégse a földön, jó széles(kinyitva 130*170) de össze lehet csukni Kép

amúgy az elsö gyerekem nekem is id.kelemennél született császárral és nagyon kiváló volt Kép

manóci, örülök, hogy esetleg segítettem a választásban.

kriszta, nálunk is a kisebb ült a 9-36ba Kép mi is "spóroltunk" Kép
panka1971
 
 


Panka!
Az RS-ben láttam én is olyan gyerek sarokkanapét!!!Nagyon tetszett,és szeretnék olyat,de jó,hogy írtad!!!!Olyan csini kis sarok nappal,és tök jó nagy ágy lesz éjjelre,és a sarok-megoldás megy egyenesen földobja a gyerekszobát!
Te egy angyal vagyKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


mi is az Rs-ben vettük Kép máshol nem is nagyon láttam... 28eFt volt a B kat. huzattal, ami raktáron is volt. más huzattal drágább és várni kellett volna pár hetet. nem olyan nagy szám ez a huzat (dácia kék alapon strandoló medvék... Kép) de végül is elmegy. lehet rá jópofa szines polárplédet rakni(pl. ikea Kép) és már nem is látszanak a napernyös macik... Kép
ja.. és van hozzá 2kerek és 2szögletes párna (szintén huzattal Kép)

angel Kép köszi Kép ...úgy látszik ma konstruktiv napom van Kép
panka1971
 
 


Sziasztok,
Hát sok újat tanultam. Kocsiülésben kicsinek mi a Bébé confortot választottuk 10 éve izé 9, nem öregítem a lányomat. Állítható oldalfal, születéstől 3-4 évig jó a gyerek növekedési tempójától függően, 5 pontos biztonsági öv. Vasvázas, nem tehető át babakocsira, de nekünk így is jó volt. Utána a Römer-nek van egy ülése ami ülésmagasító+háttámla, de állítható a szélessége és a támla magassága is, szerintem a gyerek fejét is remekül megtartja, csak előrébb kell húzni kicsit a gyerekülést ha elaludt a manó.
Egyébként meg így jár az ember ha szeretne több gyerkőcöt. Háromig mindig én mondtam hogy kéne nekünk egy picur, ezt a negyediket a férjem találta ki. Először azt hittem viccel, de pár hónap piszkálás után rájöttem hogy nem.
1234
 
 


Sziasztok!

Voltam ma a szemészeten és minden mehet természetes úton Kép
Most tisztára ki vagyok fáradva a sok mai eseménytől úgyhogy csak ennyi voltam.
Puszi
Bea
bigi
 
 


Sziasztok!
Apa még nincs itthon,gyerekek ágyban gyorsan beülök a gép elé mielött én is kidőlők.

Andita!
Én nemrég (aug.11) szültem a kis Kelemennél és csak jókat mondhatok róla. Igazad van,nem pénzéhes.Nálunk sem jött szóba soha.Én kb a 37.héten keveredtem hozzá mert az édesapjához jártam,csak az a fránya nyugdíj....
A szülés után egyben adtam egy összeget neki. Én is írtam néhány szót szülés után,ha van kedved olvasd vissza.

Manóci!Zitmi!
Köszi az érdeklődést.Tényleg nem egyszerű nekem mostanában.Már vágyom valami rendszerre az etetésben.Ami biztos, hogy este 6 és 8 között sír. Lehet,hogy az előző etetés 5-kor volt,mégis rázendít 6-kor és fürdetésig balhé van.Egyébként egy csoda aranyos kis manus.Szerinted ez a pocak miatt van? Miért úgy kérdezted,hogy fáj már a pocak?Törvényszerű,hogy fájjon?
Annyira odafigyelek,hogy ne egyek semmi K betűst ami bánthatja a hasát.Szerencsére az éjszakák egész jók.Fél 8-kor fürdünk, nyolcra ágyban van és alszik kb 2- 3-ig. Akkor 10 perc alatt szippancsol egy kicsit és visszaalszunk 6-7-ig.Utánna viszont kezdődnek a két órás kajálások.Valaki megtaníthatná neki az órát. Kép
No,megyek csicsikálni,amint tudok jövök.
Floci

Kép
flocika
 
 


Sziasztok!

Bea!!
Nagyon jó,hogy természetes úton szülhetsz,és nem kell tovább idegeskedned!!!Ettől függetlenül továbbra is kérdezgesd csak a dokidat,ha valamimen nem vagy biztos!!Milyen jó,hogy ez lett az eredmény,igaz?Biztos egy nagy tehertől szabadultál meg!!ÖrülöK!Kép

Floci!

Én a fiamnál nagyon vigyáztam a kajákkal,szinte egyoldalúan ettem már,nehogy bántsa valami a kis pocakját,de vígasztalhatatlanul sírt.Õ nagyon hasfájós lett,és általában az esti,éjszakai órákban.Ha valami csodaszert kipróbáltunk,ideig-óráig tartott,aztán jöhetett a következő szer.Magától elmúlt aztán,és utána nem volt gond.Sokan mondják,hogy végig kell csinálni ezt az időszakot,mert csak átmeneti állapot,és tényleg sok babucinál semmi sem segít.De olyan nehéz,mikor sírnak szegénykék.Az egy dolog,hogy mikor fáradt vagy,már kötélből vannak az idegeid.De azt az ember elviseli valahogy.Viszont ha nekik fáj,olyan tehetetlennek éreztem magam én is.Próbáltam masszírozni a kis hasát,karomban ringatni,volt olyan ápolónő,mikor kórházban voltunk,aki egy kicsit ingerelte a popsiját lázmérővel,és hirtelen akkora adag kaka tört elő,hogy nem csodáltam,hogy fájt a hasa.Mások viszont elítélik ezt a lázmérőzést,hogy nem szabad,meg micsoda dolog.Tény,nagyon ritkán én is segítettem rajta így,mikor már láttam,hogy szegénykém nagyon nyomná,de semmi nem jön,mert egyedül valamiért nem bírja.Meg nálam kifejezetten érzékeny volt mindenre.Volt,hogy málnát ettem,és attól rendszeresen kihányta magát,kellett kis idő,mire megtaláltuk az összefüggést,pedig akkor már nagyobb volt,és a hasa sem fájt.Sokan mondják,hogy fájhat a hasuk a hüvelyesektől,meg a paradicsomtó,uborkától is.Annyira változó ez.A lányom pl. mindent bírt,a mai napig mindenevő.Nem fájt a hasa,bármit ettem.De az is érdekes,hogy a nyűgösség is mindig az esti fürdetés előtt volt.Ebéd után nagy szunya,aztán jöhet a nyügi.Kell egy kis idő,amíg megszokják a ritmusukat,az tény.Olyan jó lenne szegénykéknek belelátni a kis lelkükbe.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

Egyetlen kérdés: A Mávba kell vinni alkoholt és hintőport a köldökápoláshoz, vagy most van?

Köszi!
Judit

[color=#0000ff:97cc209566]Judit+Gergõ+Balázs[/color:97cc209566]
jucc73
Érd
 
 


Jucc!
1 éve szültem,akkor adtak mindkettőt!Popsikenőcsöt is.
Kriszti

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Jucc: idén július végén is volt minden.

Manóci: asszem a múltkor Te kerestél, jólesett, hogy érdeklődtél utánunk, de én csak hébe-hóba nézek ide be, írni még ritkábban van időm, úgyhogy sose lesz belőlem oszlopos topiktagKép.

Egyébként jól vagyunk, a pici már 7 hetes, és több, mint 5 kiló, éjjel hagy aludni, csak hajnalban kell 1szer kelni hozzá.
Kép

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Szia Hagnosz!
De jó,hogy jöttél,és főleg,hogy láthatjuk a babókat!!Mintha az én kis kettőmet látnám.Domi is így óvja a pici hugát.Milyen szép baba,és nem is mondanám meg,hogy még csak 7 hetes,idősebbnek tűnik!Nagyon ügyesek vagytok az alvás miatt is,és a kilók miatt is.Szépen eszik biztos,kiegyensúlyozott,hogy ilyen nyugodtan pihizik,és Ti is tudtok kicsit aludni éjjel.Jó babázást és egészséget Nektek!!!
Kriszti

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziszatok,


Készülőben a vasárnapi ebéd, Eszti meg apával olyan jól elvan, hogy gondoltam nem zavarom őket addig benézekKép

Bea, nagyon örülök a jó hírnek, hogy szülhetsz természetesen!Reméljük ez így is lesz, és mostantól tessék kicsit megnyugodni, és bátran várni a babucitKép

Hangosz,naggyon édes, és szép kis értelmes arcú ez a 7 hetes babaKépÖrülök azért, ha nem is sűrün de néha jösszKépAnnak is örülök, hogy minden okés, és jól vagytok! Azért olvasgass minket, és ha időd engedi adjál helyzetjelentéseket magatokrólKép

Floci, nem akartalak megrémíszteni, de azért 90%, hogy lesz hasfájás! SajnosKépCsak azért kérdeztem, hogy van-e már! Egyáltalán nem biztos lehet, hogy ti lesztek a kivételek! Nekünk ilyen sírásos időszak csak a hasfájás miatt volt, egyébként annyira nem sirdogált Eszti!Ez az időszak is inkább amíg nagyon pici volt!De akkor viszont iszonyú volt szegény ahogy kínlódott. Pont mint ahogy Kriszti írta, nálunk is az volt. Soxor tanácstalan voltam, de ezt tényleg csak át kell vészelni. Amúgy én is hetekig már csak párizsiszsemlét ettem, mert nem tudtam már, hogy mitől fájhat a hasa amikor nagyon vigyáztam, hogy mit eszem mégis fájt neki!Kép Na akkor jött a pá....zsemle!De akkor is üvöltött, aztán amikor végere betöltötte az 1 hónapot mi elkezdtük használni a Gripe Watert ami nakünk nagyon bevállt!Hát enny, de azért drukkolok, hogy nálatok inkább ne legyenKép

Jucc, én is 1 éve szültem akkor még valóban csak popsitörlő, és peklenka kellett!

na most ennyi, mert rá kell néznem a husiraKép
Idő?????itt az ősz, sajana, tök hüvi van. Du nem is tudom mit csinálunk mégKép
pussz, mónika
manóci
 
 


Flocika,
nekem mindkét kislányom ugyanilyen esti nyűgösséggel küzdött, mint a te Andrisod, de ez egyik esetben sem hasfájósság volt. Utánaolvasás után megtudtam, hogy az ilyen pici babák este vezetik le a sok feszültséget, ami a hatalmas változás - megszületés utáni új környezet, új ingerek - miatt éri őket. Napközben és éjjel nekünk sem volt az égvilágon semmi problémánk, csak nagyon ritkán sírtak ilyen idős korukban. Viszont ők fürdetés után, este 8-10 között sírtak, de nem volt lábfelhúzás, ökölbe szorított kéz, szélgörcs, amiket a "hasfájósság" számlájára lehetett volna írni. Ilyenkor semmit sem számított az, hogy mikor szopiztak, 2 órán ár cicin lógtak, 5-10 perc szünetekkel, egyedeül ez nyugtatta meg őket. Aztán úgy este 10 körül végre álomba szenderültek. Szóval szerintem erre az időszakra nincs orvosság, át kell vészelni, és azt is tudom, milyen nehéz ez. Nekem az segített,és segít ma is hogy a legnehezebben elviselhető időszakokban elképzel(t)em őket 5-10-20 év múlva, vagy pl. az iskolai ballagásukon, az érettségijükön, az esküvőjükön. És mindig olyan szép, amit látok, hogy az jut eszembe, ezért érdemes ezt a gyorsan véget érő időszakot átvészelniKép.
Az pedig teljesen természetes, hogy kb. 2 óránként, vagy még gyakrabban szopizik. Õk még jó ideig nem fognak az órával törődniKép
A hasfájóssá szerintem nem törvényszerű minden gyereknél. Az ételek kapcsán:én csak akkor mellőztem egy ételt, ha egyértelműnek találtam, hogy attól fáj a picim hasa. Ez az 1. kislányomnál egyedül a kukorica volt, a 2. nál viszont semmi, tehát ettem és eszem mindent, babot, kápsztát, karfiolt, paradicsomot, kelbimbót is, de még kukoricát isKép.

Panka, Kriszti,
Erről az RS-nek nevezett bútorüzletről írnátok kicsit bővebben? Én sajnos nem tudom, melyik ez az üzlet, és hol van. Pedig egy gyerekágy minket is érdekelne. Viola novemberben lesz 2 és fél éves, jelenleg egy 90*200 centis rugós matracon alszik, ami alá polifoamot és habtapit is tettünk, hogy semmiképp se fázzon, de szerencsére az a szoba is nagyon meleg. Ez a megoldás nekünk nagyon bevált, ha álmában le is gurul róla, fel se ébred rá. És h avmi miatt éjjel felébred, vagy este, amikor altatjuk, mi is kényelmesen elférünk mellette. Viszont nagy helyet foglal a szobában, nem lehet összehajtani, ha épp nincs rá szükség, ezért megfontolandó egy gyerkeknek való franciaágy. Panka, nem tudsz róla esetleg képet föltenni?

Bigi,
nagyon örülök és is a természetes szülés lehetőségénekKép!

Hagnosz,
gyönyörű a pici!

Zitmi
zitmi
 
 


Sziasztok!

Itt aztán zajlik az élet! Mi mázlisták kifogtuk megint a jó időtKépKépKép. Kedd-péntek voltunk megint Balcsin, tehnap már esett az eső. És csodák csodájára, nem sírt egész idő alatt a bébim.

Ülésügyben: nekünk CAM van, 9-18 kg-ig. Mivel Levi még csak 7 hónapos, fontos, hogy dönthető legyen, viszont ülni is tudjon benne később. Azért ez elég sokáig jó lesz neki, mert széles, és hosszú, az övmagasságot is lehet állítani. Én nagyon elégedett vagyok vele.
Levinek csecsemőkora óta Liberót használunk, és soha semmi problémám nem volt vele. Amikor kifolyt a pisi, nagyobbra váltottunk. Annyi volt a furi benne, hogy ő mindig 1 kg-val könnyebben kezdte használni a pelusokat. A 7-14 kilósat is 6 kilósan.
Pisi nekünk csak akkor folyt ki éjszaka, ha nem volt jó a méret, de kezdetek óta van a matrac és a lepcsi között babalepedő (Tescoban is lehet kapni, nincs 400 Ft.), ami felfog mindent, mert nem szerettem volna én is 5 centis matracot szárítgatni. 7 hónap alatt 3-szor cseréltem, de elszakadva sosem volt, nem is gyűri össze, bár reggelente közlekedik benne rendesen. Nekünk azért kellet, mert nagyon bukós volt mininek, ami szerencsére a szilárd kajcsi bevezetésével meg is szűnt.
KépKépKépKépzeljétek, az én kis drágám felállt!! 7 hónaposan, 9 naposan. Ügyi mi? Azóta állandóan álldogálna, aminek persze nem kis fejelgetések a vége. Padlót, szekrényt, mindent fejel csórikám. Kép Púpja viszont még nem nőtt.

Megyek etetni, mert már nem bír a pocikorgásával.
Puszi

Reni

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Zitmi, igaz nem nekem írtad, így bocs ha belekotyogok, de RS-t meg tudod nézni a neten is!www.RS.hu Mi meg szekrényeket keresgélünk!Amúgy jó áruház;))

Reni, Nagy gratula a felálláshozKépKépKépKép
Ülés infót köszike neked is!
manó
manóci
 
 


sziasztok,

rs-sel kapcsban: mi a reitteren vettük, de pont most néztem én is a weboldalt és ott most nincs ez a tipus. bár ez nem jelent semmit, mert a kinálat sokkal szinesebb, mint a weben láthato. megprobálok feltenni képet mielöbb Kép
panka1971
 
 


Sziasztok!

Reni!
Én sem értem,nekünk miért folyik ki a pelusból a pisi(bár a tescós most tökéletes),mert Dominál nem volt ilyen gondom(csak ha fölfelé csomagoltam be a kukijátKép ),Dórinál viszont rendszeresen.És nagyon ügyik vagytok az állással kapcsolatban!!!!Kép

Flocika!

A hasfájással kapcsolatban még:én sokszor türelmetlen voltam Dominál,egyedül voltam,és néha már nagyon kivoltam...Észrevettem,sokkal türelmetlenebb ő is olyankor.Ezért próbáltam magam megnyugtatni,beleérezni magam a helyébe.Nem volt egyszerű,pláne kimerülten,vagy éhesen,vagy a sok munka között,mert ha csak úgy csináltam,nem nyugodott ám meg,ezt érzik.Ha sikerült ellazulnom,és érezte rajtam,sokkal hamarabb megnyugodott,mert érezte a szívdobogásomból,az érintéseimből,hogy teljesen érte vagyok,és segítek.Hátha segít!Kép

Zitmi!

Van még RS Budakalászon is.Az is jó nagy,bár ott nincs játszó a gyerekeknekKépA neten meg rengeteg dolog nincs is rajta,mi is vettünk most egy konyhasarkot,és még a prospektusukban sem találtuk,csak ott a helyszínen.

Pussz!!
Kriszti

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Köszönöm, Lányok!

Judit

[color=#0000ff:97cc209566]Judit+Gergõ+Balázs[/color:97cc209566]
jucc73
Érd
 
 


Bea-ha nem találtál dokit még, ajánlanám Pethő Zsoltot, nekem jók a tapasztalataim.
jó egészséget:
Kinga
pkinga
 
 


Manó,
nagyon szépen köszönöm az RS címét, már nézegettem is ágyakat, sokat segítettél KépKépKép, eddig nem ismertem ezt a bútoráruházat!

Kriszti,
neked is köszi, hát igen, sokszor tényleg úgy lehet jó dolgokat kifogni, ha személyesen odamész, és véletlenül rátalálsz valamire.

Panka,
előre is köszönöm, várom majd a képet!

Reni,
gratulálok én is a kis mozgékony Levihez, hihetetlenül korán fölállt! Gondolom, hamarosan próbál majd lépkedni is.
Időjárással kapcsolatban: csütörtökig állítólag vacak idő lesz, aztán megint kicsit jobb. Meglátjuk!

Jó éjt: Zitmi
zitmi
 
 


Szasztok!

Nagyon-nagyon köszönöm a dokival kapcsolatos infót!Nagyon örültem amikor olvastam :-)))
Csak jók!!
Sajnos nem igazán tudok még hozzászóni a többi témához, mert még nagyon "kezdő" vagyok első terhességem és még nincsenek tapasztalataim!
Az AFP vizsgálat sem lett jó így a férjemmel csak félve nézelődtünk babaholmik után!
Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt az oldalt, nagyon jó és sokat tudok tanúlni tőletek a tapasztalataitokból!

Andita
andita
 
 


Szia Andita!
Ha nem lett jó az AFP,csinálnak további vizsgálatokat,mert a legtöbb esetben csak elszámolásról van szó!Több ismerősömnél is ez volt!Bizots nem lesz semmi gond!
Szia!
Kriszti

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Szia Andita!

Ne aggódj az AFP miatt, biztos tényleg csak nem jókor vették le a vért. Tuti nem lesz semmi, úgyhogy ne is idegesítsd magad!
Sok sikert az elkövetkezendő időszakhoz, én a 33. héten járok.
Puszi
Bea
bigi
 
 


Andita: nekem mindkét gyerkőcnél "rossz" volt az AFP-m (mindkettő egészségesKép). A tiétek alacsony vagy magas?

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Sziasztok!

Új vagyok a fórumozók között és tulajdonképpen a babavárók között is. :-) A 15. héten járok, most készülök orvost váltani és nagyon a MÁV Kórház felé hajlok. Közel van és elég sok jót hallottam róla. Egyik munkatársnőm Kardos doktornál szült, nagyon elégedett volt vele, viszont a neten sehol nem találtam vele kapcsolatban semmit. Van tapasztalatotok vele kapcsolatban?
Ifj. Kelemenről viszont nagyon sok jót írtatok, szóval kezdek feléje húzni. Légyszi, küldje el valamelyikőtök privátba az elérhetőségét.

Köszönöm,
Edina
ediko
 
 


Sziasztok!

Köszi a gratulákat.

Andita!

AFP miatt ne aggógj, a többi csajszinak igaza van! Vagy elszámolták hány hetes terhes vagy, és későn (vagy korábban) vették le a vért, vagy van még egy lehetőség, magas értéknél lehet ikrekre számítani. Úgyhogy ne izgulj, biztosan nincs semmi gáz a pindivel. Maximum elküldenek magzatvízvételre, amitől ne félj, bár én nem voltam, de a barátnőm elment, és semmi rosszat nem tudott mondani róla. Azonkívül, hogy kicsit kellemetlen volt. No de melyik nőgyógyászati beavatkozás nem az.Kép

yy455545IUH 56rt g n,tas12 t b ohnusyx

Ezt Levi írta, nem volt szívem kitörölni. KépKépKép

Edina!

Üdv, és gratulálok a kicsihez!KépKép Problémamentes terhességet kívánok. Kardos dokiról nem tudok semmit, viszont Ifj. Kelemen jó, és nem pénzéhes. Ilyen még Szabó Gergely, és Petróczy is. Õ egy nagy kedves maci. Én Tidrenczelnél szültem, nekem nem volt drága, de azóta magándrendelője lett... Viszont a MÁV, az tuti. Szerintem ezzel mindannyian egyet értünk, mind a szülésznők, mind a csecsemősök szuperek, és nagyon aranyosak. Nekem csak jó tapasztalataim vannak róla. Egy dolog hiányzott, az, hogy kékfény csak a csecsemőintenzíven van, nem megoldható a Rooming-in nagyon sárga bébiknél, és éjszakára csak lefejt tejet fogadnak el, szopiztatni csak nappal lehet.

Holnap megyünk mérlegelésre, előző hónapban csak 20 dkg-t hízott, bár annyit mozog, hogy nem is csodálom. Remélem, azért most többet hízott.

Pusszancs

Reni

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a nyugtató szavakat!
Alacsony lett az AFP 0,7MOM!Elküldtek genetikai tanácsadása, ahol átszámolták és megállapították előbb vették le a vért, 1 héttel.Majd ismét kiszámolták így lett 0,8.Minket inkább a 4D-s uh nyugtatott meg és az, hogy most már egyre jobban és többet érzem ahogy mocorog:-)))!22-ik hétben vagyok!
Olyan érdekes, hogy eddig féltem a szüléstől de mostanában már szinte várom!Egyrészt azért is ,hogy megtudjam makk egészséges, másrészt pedig
már "babázni"szeretnék a kezembe fogni.....
Ti hogy voltatok ezzel?Nem volt bennetek félelem,szülés előtt vagy közben?
Szülésznőt válsztani lehet, vagy attól függ ki van aznap ügyeletben?
Vásárlással még mindíg csak a nézelődés szinten állunk, igazán a bababörzére várunk, ami októberben lesz, állítólag ott nagyon nagy a választék és minden megtalálható olcsóbban.Ti voltatok már,ha igen milyenek a tapasztalataitok?
Még ezernyi kérdésem lenne, de nem szerenélek traktálni Titeket!
Mindenkinek gratulálok a babájához és egy biztos az anyaságnál nincs jobb a világon!!!!

Andita
andita
 
 


Szia 1234!

Most olvastam, hogy Gulyás doktorról kérsz infot. Én hozzá járok és eddig csak jó tapasztalataim vannak vele. Mindig mindent elmond, a kérdésekre pedig türelmesen válaszol. Én most a 25. hétben vagyok. Azt is felajánlotta, hogy amikor ügyeletes, akkor megbeszélünk egy időpontot és az összes szüléssel kapcsolatos kérdésünkre válaszol és megmutatja a szülőszobát. Szóval eddig csak jót tudok róla mondani.

Brigi
hbirgit
 
 


Sziasztok,

Edina, Máv kórház szerintem is jó választás, és remélem találsz magadnak jó dokit!Kép

Andita,AFPKép én is sajnálom, de valószínű ha így megmondták, hogy akkor csak el lett számolva!
Amúgy én is kicsit izgultam, persze de szerintem egy egészséges izgalom mindenkiben van! Mondjuk a szülés miatt én sose, inkább csak a kiváncsiság hajtott, meg hogy milyen lesz a baba stb.Persze amikor már a kitolás volt akkor hevesebben vert a szívem, hogy csak azt halljam, hogy EGÉSZSÉGES!!!!! ez volt mindennél fontosabb!Aztán amikor felsírt az iszonyú jó érzés, és felültem megnézni a kis síró csomagot a lábam közt......hát azt elmondani nem lehet, hogy mennyire hihetetlen volt, hogy ez az én gyerekem!KépAztán amikor rámtették, gyorsan megkérdeztem a szülésznőmet, hogy ugye megvan mindene??/ujjacskák stb/ a válasz megnyugtató volt, és amikor a mellkasomon feküdt, és rámnézett, én ott elsírtam magam a végtelen örömtől!KépKépNagyon igazad van, hogy az anyaság a legcsodálatosabb dolog a világon.
Szülésznőt választani lehet, akkor szokták amikor felmész megnézni a szülőszobát,kb. a 8.-ik hónap körül, vagy nyílt napon!Én magamtól kéredzkedtem fel, és szerencse felengedtek, mert csak egy anyuka volt aki már pont megszült!De nagyon kedves és segítőkész mindenkiKép
Bababörzén én még nem voltam, inkább turizok, de erről nemrég volt szó!Ha érdekel bővebben olvass vissza, és ott meglátod ki-ki véleményét tapasztalatát!
Amúgy meg nem traktálsz,/legalább is engem/kérdezz csak nyugodtan nagyon szívesen válaszolok/unk/!Örülök, ha segíthetek valakinek. Sajna én is csak már szülésem után találtam föl magam Babanet ügyileg, pedig még terhesen is olyan jó lett volna egy csomó mindent megtudni!KépSzóval, csak bármitKép
Most mennem kell, de még majd benézek,pussz manó
manóci
 
 


Sziasztok!

Hihetetlenül sok mindent írtatok 1 hét alatt! Az ember eltűnik pár napra és alig tudlak követni titeket!

Andita!
Ne aggódj, biztos minden rendben lesz, az a lényeg, hogy te is egészségesnek érzed. Biztos elszámolták a dolgot. Örülök, hogy te is a MÁV-ot válsztottad, szerintem is tuti. Nekem nem volt szülésznőm, és aztán nem is volt rá szükségem (császár miatt). A dokik viszont aranyosak, és a többiek is kedvesek. Én voltam a Péterfiben egyszer, az maga volt a katasztrófa.
Meglátod, milyen gyorsan eltelik az a pár hét, és már hip-hopp túl leszel mindenen, és ott lesz veled a bébi. És akkor rájössz, hogy minden szenvedést és izgalmat megért a 40 hét. Na persze az igazi aggodalmak csak azután jönnek :-)
Szóval ne izgulj, és kívánok problémamentes terhességet!

Edina! Gratula a terhességhez. Én nőnél szültem, az se rossz, Petróczi segített neki a császárnál, nagyon barátságos volt. A kis Kelemen is jó fej. Remélem, sikerül jó dokit találnod.

Képzeljétek! Blanka ma 4 hónapos és felült! Teljesen kész vagyok, mert még csak oldalra hajlandó fordulni és sem hasra sem hátra még nem. :-( Aztán tegnap minden segítség nélkül függőlegesre felült az ölemben. Egyébként jól van, holnap kapja a 4 hónapos szurit. Eszik mindent, már husit is. Nagyon édes. Most éppen reggel óta énekel. Nem nagyon szokott ilyet csinálni. Biztos unatkozik ebben a csodaszép időben.
Most megyek, üdv mindenkinek
Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Andita: ha nem ajánlottak fel további vizsgálatokat, akkor valószínűleg elenyésző az esélye bármiféle problémának. Nálunk a kisfiammal 0.7 MOM volt, a kislányommal 0.8 MOM. Mivel én már vén vagyok, mint az országút, ezért felajánlották a magzatvízvételt, de ezek az értékek 20 és 30 év között szinte nem is számítanak kockázatosnak. Az AFP pedig nem ad diagnózist, még szűrővizsgálatnak is vacak, jóformán csak a kismamák stresszelésére jó.

Én nem választottam szülésznőt, de elég sokat megismertem közülük már az első szüléskor, és mindegyik annyira jó volt, hogy a másodiknál is az ügyeletesre bíztam magam. (Nem bántam meg.)

Egyik évben én is kimentem a börzére, de rá kellett jönnöm, hogy nem nekem való. Nem bírom a bőség zavarátKép. Csak pelenkát vettünk, ahhoz viszont kamionnal kellett volna menniKép. Egyébként érdemes korán menni, akkor lehet jó dolgokat kifogni.

Én sem féltem a szüléstől, inkább valamiféle kellemes izgalommal vártam. Viszont utána jött a neheze. Hogy ne aggodalmaskodjak minden frinc-francon, bízzak magamban és a gyerekemben. A kórházban az egyik gyermekorvos azt találta mondani az egyik aggódó anyukának, hogy "és ez már az elkövetkező 50 évben így lesz!"KépKépKép

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


SZiasztok!

Megint iszonyatosan elmaradtam, bocsánat Mindenkitől, de csak nagyjából tudtam visszaolvasni. Férjem beteg, lányom detto, én tartom a frontot. És már tanulno is kéne a vizsgákra. De nem bírom ki, hogy ne jöjjek.

Csak egy-két dologra gyorsan:

Manó!
Írtad a Baba memoárja c. könyvet. Uettől a szerzőtől van a Kismama naplója is, amit a terhessége alatt írt, én azt olvastam, az is letehetetlen...

Kitti!
Sajnálom, ami veletek történik mostanában (Domi apjával kapcs.), de tényleg ez a jobbik verzió, mintha állandóan a nyakadra járna és követelné a gyereket vagy ne adj isten elrabolná, stb., olyan dolgok történnek mostanában, hogy az ember füle kettéáll. Az azért érthetetlen nekem is, hogy tudja vki eltaszítani magától a saját gyerekét?

Andita!
AFP-vel kapcs. én is csatlakozom a többiekhez, tuti nem lesz semmi, olyan sok ilyenről hallok mostanában, hogy beparáztatják a szülőket, szerencsére alaptalanul.
Szüléssel kapcs: én végig nagyon kíváncsi voltam magára az élményre, a folyamatra, mit fogok érezni, ilyesmi, soha egy percig sem féltem tőle. Lehet, hogy nem hiszitek, de tényleg így volt.
Ha szülésznőt akarsz választani (nekem megnyugtató volt, hogy tudtam, nem fog félúton műszakváltás miatt vki más átvenni) sztem a dokidat is kérdezd meg, hogy kit javasol, kivel szeret együttdolgozni, mik az elképzeléseid a szülés menetével kapcs., van-e vmilyen kívánságod és az alapján Õ biztos fogja tudni, hogy a Te igényednek melyik sznő felel meg.

Most ennyi, puszi:
MSE

Ja! Dóri!
Gratulálok Blanka bébi új tudományához Kép

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a sok tanácsot nagyon jól jönnek!
AFP-vel kapcsolatosan már megynugodtam.
Most akadt más :-(!Természetesen, hogy ne mejen minden simán rh- a vércsoportom,biztos tudjátok mit jelent!Találtak ellenanyagot, úgy-hogy mehetek holnap megint vérvételre!!!Szerintem a tehesvércukor vizsgálatra már el se megyek mert úgyis kiderül,hogy cukrom is van :-(


Dóri78!
Gratulálok Blanka babának nagyonügyes!Hamarosan menni fog a hasra és a hátra fordulás is!

Andita
andita
 
 


Sziasztok!
Üdvözlet az új kismamáknak.Hat hete még én is kismama voltam,most már boldog édesanya.
Andi, Brigi, Edina nagyon nyugodt,boldog terhességet kívánok nektek.Kép
Edina!
Ne félj a szüléstől, felejthetetlen élmény lesz ha felkészülsz rá.Ajánlom figyelmedbe a MÁVban működő szülők iskoláját.Ha jól emlékszem mindig a hónap második szerdáján van. (ki van írva a rendelő előtt a falra) Érdemes apával együtt végig hallgatni.Három részben veszik végig a 9 hónapot.A 36. hét után van a kiscsoportos foglalkozás, amikor megnézheted a szülőszobát,filmet vetítenek.Én 9 éve voltam ezen,de a mostani terhességnél és szülésnél is emlékeztem azokra a jó tanácsokra.
Ifj.Kelement elérheted a MÁV 475-2600 mellék1845 vagy a szakrendelő melléke 2390.
Megvan a privi mobil száma is,ha kell jelentkezz be az email címemre és elküldöm.
Börzére érdemes menni,ha van türelmed végig bogarászni a válsztékot.Mi is szoktunk csinálni.Főleg angol új és alig használt márkás ruhák vannak.Legközelebb október 5.-én lesz.Minden érdeklődőt szeretettel várok (Bp.IV-ker,de a szomszédos kerületekbe is szivesen megyünk)
Manóci,Zitmi,Kriszti!
Köszi nektek a bátorítást és a jó tanácsokat hasfájás ügyben.Kezdek tényleg erre gyanakodni az esti műsorok miatt.Valaki azt mondta,hogy a szoptatós teám (Laktoherb) is lehet gond,mert van benne ánizs és kömény ami szelet csinál.Talán szüneteltetnem kellene?Igyak mást?
Brigi 13 hónaposan,Tomi 9 hónaposan fejezte be a szopizást.Szeretném Andrist is minnél tovább szoptatni.Még mindig össze-vissza eszik.Ezt nevezik igény szerinti etetésnek Kép
Talán azért mert egyszerre nem tud vagy lusta annyit enni,hogy kibírja 3 órát.
Szeretném nektek megmutatni őket,de nem tudok se ide,se a profilba képet tenni.Hogy csináljam?Ahogy a leírás mondja,úgy nem megy.Xp-m van
Bocsi,kicsit bőbeszédű lettem ma.Apa focizni ment és végre idefértem a gép elé.Kép

Floci

Kép
flocika
 
 


MSE!
Mi a baj? Itt az őszi nátha korszak?
Gyógyuljatok!!! Jobbulást!!
Floci

Kép
flocika
 
 


Floci!
Nekem van egy idősebb,de korral haladó dokinénim,aki elárulta az igény szerinti szoptatás hátrányait is.Domit igény szerint szopiztattam,fájt a hasa,Dorinát nem nagyon,nem is fájt a hasa csak keveset(bár hülyeség is volt ilyen következtetéseket levonni,mert én is tudom,ez még semmit nem jelent..).Szóval elárulta,hogy nem véletlenül írják-mondják azt a 3 órát.Mert az evés után ennyi idő kell,hogy megemésszék és kiürüljön a kis gyomruk.Ha még van a pociban,csak rázabálnak,és nem tudják megemészteni rendesen,ezért fáj a hasacskájuk.Tudom,elég konzervatív nézet,de egyre több helyről hallom,és tényleg igaz,ha belegondolunk.Csak kérdés,ha annyira nyüszítenek szegénykék,hogy ez az egyetlen megnyugtatási mód,kinek van szíve türelemre inteni őket,mikor ott a fincsi tejcsis-ciciKépKépKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


régen jártam erre de most irok igy utolag, és bocsi

Doktorkitti!

Annyira ismerős amit domi mond neked, nekem bonita mondogatja esténként, meg suli előtt h nagyon szeretlek, el se tudod képzelni mennyire, és nagyon féltelek, ugye nem esik bajod, vigyázz magadra meg a tesóra amig hazajövök.stb… Olyan édes, de ilyenkor valami lelkifurdalás érzek, h ez inkább félelem, attól h elveszithet, talán a válás miatt nem tudom, de szerencsére nem sirdogálva adja elő,hanem csak biztositani akar a szeretete felől, na meg várja h én is elmondjam mennyire szeretem, és akkor versenyzünk ki szeret jobban…

Manóci!

Szurit mi is kaptunk, volt nagy nyügi utána, borogatom a drágámnak, alig akart elaludni. Ez a 3 hónapos szuri volt, és állitolag ebben is benne van az agyhártya elleni oltás. Igazad van, szerintem is jó h kötelezővé tették, mert ki óvja meg őket attól amitől ehet, ha nem mi. Kicsit félek h lázas lesz, de itt a gyerekorvos rögtön adott neki lázcsillapitot megelőzésként, nálatok is volt ilyen? Mikor bujt ki az első fogacskátok?

Dóri78!

Nekem is szerencsém volt ruhákat illetőn, mert én is kaptam a barátnőmtől kölcsönbe nagyon sok pici rucit, kezdésnek, de most már vennem kell sajna… viszont ami nem volt –kivéve a kiságy, babakád, ezek megmaradtak- és beleszámolom a dokinak fizetett pénzt, nálam 200 e. ft körülire rug. Inkább bele se gondolok mi lett volna ha megkell vennem a rucikat.

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Doktorkitti
Nem akarok vitatkozni,de én ugy tudom hogy az anyatej másfél óra alatt ürül ki,vagyis emésztődik meg.Én több dokitól hallottam,meg olvastam is róla.

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a bíztatást, a tanácsokat és a jókívánságokat.
Sajnos elég ritkán tudom olvasni a hozzászólásokat, de igyekszem majd időnként jelentkezni.

Flocika! Honnan tudom meg az e-mailcímedet? Bocs, lehet, hogy kissé béna vagyok, de nem találom.

Sorstársaimnak szép, nyugodt, egészséges terhességet, a babásoknak pedig sok örömöt és egészséget kívánok!


Edina
ediko
 
 


Sziasztok!

A szoptatás gyakoriságát illetően egyetértek Kittivel, noha én is az igény szerinti szoptatásnak vagyok a híve. Gond is lett belőle, hogy akkor tettem cicire, amikor akartak szopni, s így hasfájás lett a vége. A doki azt mondta, hogy álljunk át a 4 óránkénti evésre. Így is lett, s megszűnt minden problémánk.

Szerintem ebben a témában nem lehet okosnak lenni, minden gyermek más, s mindenkinek más válik be.

Szép napot mindenkinek!

Ágas
ágas
 
 


Sziasztok!
Nikk!
Dehogy vitatkozol!KépÉn ezt hallottam,de ahány doki meg védőnő,na meg könyv,annyi állítás.Az ember lánya meg döntse el,melyiket kell megfontolnia.Ezért van az,hogy annyian tanácstalanok vagyunk.Szerintem azért gondolhatják úgy,akiktől én hallottam,mert lehet,hogy az ő pici gyomruknak is pihenniük kell.Mert az lehet,hogy megemésztik,és kiürül,de ha kapják máris,akkor egyfolytában dolgozik az a pici poci,ami szintén megterhelő.Na de ez aztán már tényleg csak az én okfejtésemKépA lényeg,hogy akár betartottam-akár nem az óraszámokat,ha láttam,hogy éhesek,nem tudtam őket kínozni,és nem is akartam.Ebben az életkorban szerintem ez a fő nekik,mert ételt-italt-biztonságot-nyugalmat ettől kapnak főleg,a cicitől.Az már más kérdés,hogy nekem a második gyerkőcnél szerencsém volt,mert türelmesebb kislány,mint amilyen mohó és türelmetlen,kis hasfájós volt a fiam.Igaz,hogy fárasztó volt ez Dominál,de nem érdekelt,mert csak egymásnak voltunk,és éjjel nappal magam mellett akartam tudni,még ha ennek az is volt az ára,hogy a cici folyton nála volt.Úgy gondolom,ez az a dolog,amit csak ilyenkor adhatunk meg nekik,sajnos később már nem,ezért használtam ki ahogy csak lehetett.
Dorina meg képzeljétek a gyógyszert nem kanálból akarja már,hanem rendes pohárból.Odaadtam neki Domi labdás bögréjét,és az egyik kezével a fülét fogja,a másikkal megmarkolja,ahogy azt kell,és úgy iszik,egy csepp sem megy mellé.Ha nem adom oda neki,akkor nem is tudom meg,hogy a lánykám már pohárból tud inni önállóan!KépKépKépJa,és a finnyás kis miss hölgyike nem eszi ám meg akárhogy a barackot,csak ha leszedem a héját,és fölkockázom.Akkor hajlandó villára szúrni a falatokat,és úgy megeszik akármennyit belőle.MIcsoda praktikákat kell bevetni,mi?Ha ezt is nem próbálom ki,nem jövök rá,hogy szereti ő,csak megfogni nem.Hetek óta próbáltam,és nem értettem,miért nem eszi a kezével,mikor pürében meg ízlett...
Csilla!
Olyan aranyos,amit írtál,én is úgy szeretem ezt Domcsinál.És már Dorina is csinálja ám!Nyújtja a kezeit,le kall hajolnom,köszön,hogy sziaszia,és puszilgat,ölelget.Most Domi minikonyhájával játszunk,ott főzöget nekem mindent.Sózza az ételeket,kavargatja,ahogy látja,mert az én tűzhelyem mellett van az övé is beállítva.Kóstoltatja mindenkivel,amit főz,és örül,vigyorog,ha ízlik nekünk.Még a hangokat is utánozza hozzá,úgy cuppog.Meg ha felöltöztetem,megy a tükör elé,és ott forog,nézegeti magát,milyen csinibaba.Nyakláncot tettem a nyakába az enyéim közül egyet,azt hittem,majd letépi,de nem.Mutattam,hogy anya nyakában is van,és büszkén,felemelt fejjel sétálgat,hogy az ő nyakában is van olyan.Megáll az eszem.És a fejére is kér valami díszt mindig.Meg ha jelmezbe öltöztetem,abban mászkál,nem vehetem le róla.Olyan édi,ahogy egy minileopárd totyog körülötted főzés közben.Hátulról nem is látod,hogy gyerek,csak mint egy kismanóKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

Pár dolog eszembe jutott, ahogy olvastalak Benneteket, igaz, sokan reagáltak már, de azért én is írok egy kicsit:

Félelem a szüléstől: Most várom a második babámat, a 39. héten járok. Mostanában vannak jósló fájásaim, és néha igencsak emlékeztetnek a valódiakra.Na ilyenkor némi félsz elfog, de az is inkább izgalom. Az elsőnél egyáltalán nem féltem. De az is normális, ha valaki fél, különbözőek vagyunk. Az viszont fontos, hogy valamilyen szinten felkészültek legyünk, tudjuk nagyjából, mire számíthatunk, és a legfontosabb, hogy ismerjük a jogainkat, és ha kell, álljunk ki magunk mellett, vagy esetleg a párunk, kísérőnk tegye ezt meg!!!

Szülésznőt én választottam 3 évvel ezelőtt is,most is / ugyanazt Kép /, nekem úgy ajánlották az illetőt, így egyszerűbb volt. Nagy biztonságot adott, hogy ismertem / hiszen jópárszor találkoztunk a szülésig/, nem egy ismeretlennek kellett feltárnom magam. És az is nagyon megnyugtató, hogy bármikor hívhatom, ha kétségem, kérdésem van.

Jó pocakoskodást mindenkinek, a babázóknak pedig jó babázást, és vigyázzatok Magatokra, nagyon sok a beteg!
Judit

[color=#0000ff:97cc209566]Judit+Gergõ+Balázs[/color:97cc209566]
jucc73
Érd
 
 


Szia Judit!!!
Ó,Te mindjárt szülsz!!!!!!KépKépKépKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Szia Jucc!

Sok sikert a szüléshez!!! Remélem, hamar jelentkeztek a babával :-))))

Olyan szomorú vagyok, amikor mindenki a szpotatásról ír, nekem meg már egy csepp tejem sincs 1 hónapja.-( Teljesen le vagyok törve. Szegény Blanka esténként még kap cict, de tej nélkül. A tápszert kell csócsálnia. De minden rosszban van valami jó, a rendes kajcsit annál szívesebben fogadja. És jó lfejlődik, mert 7100 g! Tegnap mérték, na meg persze a 4 hónapos szurit is megkaptuk. Na az már nem tetszett annyira.
Mi viszont átszundikáljuk az egész éjszakát este 9-től reggel 7-ig. Így én is jobban érezm magamKép

Doktorkitti!

Gratula, nagyon ügyes a lányod!

Andita!
Reméljük, már nem lesz más problémád, és nyugodtan kihorhatod a bébidet! A cukor nem túl kellemes, barátnőm most terhes (32.hét) és cukros lett, nagyon szigorú diétára fogták. Reméljük, te kimaradsz ebből.

Üdv Mindenkinek
Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Szia Dóri!
Ne szomorkodj a tejcsid miatt!Legyél csak nyugodtan büszke magadra,mert megtetted ami tőled tellett,és a babád így is nagyon szeret Téged!!!Hugom kislánya is tápszert kapott egy idő után,szegény hugi is kivolt nagyon,de megszokta az új helyzetet,és a kislány pedig imádja.Mindenevő azóta,most volt 1 éves,és mindenféle ízű tejcsikiegészítőket iszik még,annyira megszerette.Biztos nektek is így lesz!Hidd el,senki sem kevesebb attól,ha valamiért nem tudja szopiztatni már a babáját!Te nagyon jó Édesanyja vagy Blanka lányodnak!!!Kép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?