Új privát üzeneted érkezett!

A II számú klinikának tudtok adni internetcímét ahol információkat lehet gyűjteni?

köszi

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


A II-es számú klinikának tudtok adni internetcímét ahol információkat lehet gyűjteni?

köszi

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


A mai nap volt az elmúlt hét hónap legszörnyűbb napja a klinikán.
A fórumon osvastam, hogy valaki tizenegy felé járt ultrahangra és tök normálisan mevizsgálta az orvos és nem is kellet sokat várnia. Erre ma én kis naívan megyek tíz körül -akkor a reggeli roham lemegy- talán lesz olyan kedves a doki és végre közli a születendő baba nemét. (a múltkori vizsgálaton nem látták) Erre az ultrahang a káosz uralkodott. Harminc kismama a folyosón, ülőhely egy szál sem. A várakozási idő csupán három óra volt. Mondanom sem kell két vizsgálóban egy orvos szaladgált oda-vissza. Persze, hogy nem nagyon erőltette meg magát, hogy lássa a babuci nemét. Kérdem én alig három hónap van szülésig, miért kell nekem magánrendelőben menni és fizetni, hogy ezt megtudjam? Ne értsétek félre nem tőletek várom a választ. Csak ma olyan érzésem volt, mintha valami nem is tudom milyen üzemben az alapanyag lettem volna. Remélem szüléskor egy kicsit szervezetebben mennek a dolgok két emelettel feljebb.

Kép
vanília
 
 

 
 

Sziasztok!

Annyira rég jártam, de azért olvasgatok...
Gratula minden új kismamának és sok boldogságot az anyukáknak!

Annamari, mi akkor ezek után, hogy a MI V dokink "átköltözött" egy másik kórházba... mi mit teszünk? (Indigo?)
(Valszeg szülni mi is a másik kórházban fogunk.) Ezt azért sajnálom, mert anno, amikor Pannát szültem, akkor az új szülőszoba részleg még nem volt kész, erre ... mostmár orvosom nincs, akivel ott szülhetnék.

Én csak időnként firtatom, hogy mi lenne egy találkozón, de az is lehet, hogy csak én maradok le róla... szóval nem akarnánk valahol beszélgetni... ÉLÕben???

Csajszik, túl vagyok a lelki helyrerázódáson, amit a vetélés okozott. Arccal előre az új babánkért :-)
Annamari, látom Ti is belevágtatok... hurrrrrrá :-)))
Jó pocakosodást Ágiboszi, Pirusnak (és azoknak is, akiket most nem említek névszerint)
Kicsit iigyellek titeket, de majd én is ringatom még az én gyönyörűségemet...

Mit tudtok Mohácskáról?

Puszi Mindenkinek!

Üdv: Krizsi
krizsi
 
 


Sziasztok!

Picus!
Szerintem se siettesd Andika beszélőkéjét!

Krizsi!
Helyrejöttél testileg-lelkileg?
Én nem bánom, hogy a MÁV-ban kell szülnöm! Kép A Klinika orvosaiban egyáltalán nem tudnék már megbízni.
Én pont ma voltam V dokinál, adott még félév haladékot, így 3 hónappal meghosszabbodott a spontán esélyünk! Kép Bár kell Bromot meg Clostit szednem, de így talán nem lesznek 3 kilósak a melleim. Komolyan fontolgatom, h újra elkezdek fejni Kép
Taliban én is benne lennék!!! Igaz, minden hétköznap dolgozom... Kép Annyi minden rossz történt mostanában a munkahelyen, olyan jó lenne kicsit kikapcsolódni...

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Jo reg irtam, de megvagyunk, jol vagyunk, Boti mindjart 1 eves (jezusom...)Kép

pocakosoknak kitartast es jo babavarastKép

Vanilia: ize, bocsi de azert nem hiszem hogy a baba neme a legfontosabb az egesz pocakossagban, no meg az uh fontossaga sem ebben rejlik ugyebar.Kép ja es mi ugyan elmentunk 3d-re is Lackoval, de ott sem mutatta meg magat, vegig nem tudtuk mi lesz. Szal ha csak ezert mennel 3d-re, nem biztos hogy tutira megmondjak.
orsoly
 
 


Sziasztok!
Megtudnátok adni nekem a II-es klinika szülészetének internetcímét?

Köszi

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


SziasztokKép

Mamacka

MAgam részéről nem találtam egyebet a klinkáról, mint amit a sote honlapján megjelent, vagyis én nem ismerem a weblapját.

http://www.sote.hu/intezetek/?inst_id=63

Kb tiz sort irnak a klinikáról.

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Azért köszi Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Lányok sos!!!
Segítséget szeretnék kérni!! ma felhívott a munkahelyem, hogy lenne egy hely számomra...
Persze az ember nem mond nemet, viszont megbízható emberkét kellene találnom, aki fél 12 és fél 6 között tudna vigyázzni Andira...
X. kerület metróközel...

Köszönöm előre is!!
bolcsode@freemail.hu
picus
 
 


KISMAMÁK:

<pre>
NÉV SZÜLÉS IDEJE TERHESSÉGI HÉT BABA BABA NEME/NEVE ORVOS SZÜLÉSZNÕ ÉLETKOR
Nedinabp 2005.09.08 40+6 Második Bence Dr. Kazy Még nincs 28
Kökény 2005.09.08 40+6 Első Bulcsú Dr. Radványi Még nincs 30
Kgina 2005.09.11 40+3 Első Kisfiú Dr. Mericili Még nincs 27
Szaffy 2005.09.18 39+3 Első Kislány Dr. Matányi Dömötör Margit 31
Piroska 2006.01.20 21+5 Második Szabolcs Zétény Szent Imre kórházban ? 30
Joe 2006.01.21 21+4 Első Kisfiú Dr. Ács ? 23
Shine 2006.02.11 19 Második Hanga/? Dr. Vermes ? 29
Ágiboszi 2006.03.09 14+6 Második ? Dr. Matányi Zsoldosné Eta 38
Annácska 2006.04.04 11+2 Második ? Dr. Várbíró ? 24</pre>

ANYUKÁK:

<pre>
NÉV GYEREK(EK) NEVE;KORA ÉLETKOR ORVOS SZÜLÉSZNÕ SZÜLÉSI MÓD KISTESÓ PROJEKT
Mohácska Dani (1994.09.12) 35 Dr. Ruzsvánszky Nem volt Császár Nem
Maszat <table>
Péter (2001.10.17)
Anna (2004.02.29)</pre> 29 Dr. Bánhidy Tóth Anna Császár Nem
Muter(Annamari) Balázs (2002.03.20) 30 Dr. Vermes Nem volt Hüvelyi Igen
Terika <table>
Botond (2002.05.31)
Zalán (2005.08.09)</pre> 32 Dr. Valent Dömötör Margit Hüvelyi Nem
Krizsi Panna Krisztina (2002.10.16) 33 Dr. Vermes Nem volt (Bagóné Annamária) Hüvelyi Jövőre
Picus Andrea (2002.11.14) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Nem
Orsoly <table>
Lackó (2002.12.30)
Botond (2004.09.23)</pre> 30 Dr. Radványi <table>
Tóth Anna
Dömötör Margit</pre> Hüvelyi Nem
Hivett <table>
Klaudia (2003.01.03)
Emma (2005.02.28)</pre> 29 Dr.Gidai ? Hüvelyi Nem
Indigo Fanni (2003.01.21) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Igen
Piroska Zsombor (2003.01.23) 30 Dr. Mericli Dömötör Margit Hüvelyi Pocakban
Fülescsacsi Szabolcs (2003.11.06) 26 Dr. Várbíró Nem volt Császár Nem
Ágiboszi Dani (2003.12.09) 38 Dr. Matányi Zsoldosné Eta Császár Pocakban
Nedinabp Bálint (2004.03.08) 28 Dr. Kazy Nem volt Császár Pocaklakó
K_gabi Beni (2004.05.29) 30 Dr. Bánhidy Nem volt Császár Igen
Shine Ádám (2004.06.04) 29 Dr. Vermes Dömötör Margit Császár Pocakban
Repa Anna(2004.07.29) 34 Dr. Vermes Ismeretlen Hüvelyi Idővel
Icsilya Levente;Máté (2004.10.20) 25 Dr. Ujvári Nem volt Császár(35+0) Idővel
Emma8 Balázs (2005.04.28) 29 Dr. Ács Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Aysegül37 Aysegül (2005.05.11) 37 Prof. Asztalos Nem volt Császár Nem
Titti Klaudia Kitti (2005.05.12) 28 Dr. Radványi Tigyi Zsuzsi Hüvelyi Nem
Szilvi8 Virág (2005.05.23) 29 Dr. Sipos Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Akinorev Gergely (2005.05.24) 22 Dr. Gimes Dömötör Margit Császár Nem
Recece(Eszter) Virág (2005.07.02) 34 Dr. Valent Császár Nem
Lini Lacika (2005.06.24) 29 Dr. Valent Hüvelyi Nem
Anitq Zsófi (2005.07.12) 32 Dr. Radványi Tóth Anna Hüvelyi Nem
Dorka34 Benedek (2005.07.21) 34 Dr. Radványi Tóth Anna Hüvelyi Nem
Kgk Botond Olivér (2005.08.09) ? Dr. Patai Gönczi Katalin Császár Nem
Mea Lívia (2005.09.06) 26 Dr. Valent Zsoldosné Eta ? Nem</pre>

Ha a táblába szeretnél bekerülni, küldj egy e-mail-t az adataiddal a profilomban levő címemre

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Vanília!

Ha megírod az e-mail címedet, küldenék neked privit. Több kérdésedet is meg tudnám válaszolni.

Én a fórumnak csak lelkes olvasója vagyok, mert nem tudnék folyamatos kapcsolatot tartani, de hetente próbálom elolvasni a leveleket.
floricsika
 
 


Floricsika!
az emilem: p.mariann@drotnet.hu, előre is köszönöm.

Kép
vanília
 
 


Lányok!

A terhesség utáni hajhullás kb meddig tart. Úgy érzem lassan nem marad hajamKép

Lini

Kép
lini
 
 


HEllo Mindenki!

Na végre. Boti elaludt, bár szerintem ez nem tart soká, úgyhogy gyorsan kihasználom a lehetőséget.
Nem vicc, egy hete készülök válaszolni nektek, de ember tervez, baba végez Kép

Piroska,
Homeo doki ügyében kérdezted, hogy hol lakunk.
A Böszörményi úton, a Déli Pályudvarhoz közel eső végen.Ti budakeszi lakosok vagytok? Anyósék is ott laknak.

Terika,
Nagyon örültem neked, köszi az érdeklődést!
Azt hiszem, mondhatom, hogy jól vagyunk, kezdünk belejönni a szülőségbe, bár az első hét azért durva volt. Most már megismertük egymást Botival és kezd kialakulni a napirend. Reggel változó időpontban kel, de három óránként eszik, szerencsére csak anyatejet.
Ti hogy vagytok? Megünnepeltétek Zalán 1 hónapos szülinapját? Kép Alvással hogy álltok? Nálunk változó.
Nektek nincs mág albumotok Zalánról? Ami képet küldtél, azt láttam. Édes kis tündérke, de ha van frissités, szivesen látnám.
Tényleg, hathetes kontrollra mikor készültök?
Mi jövő csütörtökön megyünk.

Bocsánat mindenkitól, de sajnos most mennem kell. Igyekszem jelentkezni, remélem, a baba megkönyörül majdKép

Puszi mindenkinek, elsőként a friss kismamáknak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!Kép

Sajnos nem nagyon van időm írni.
2005.09.06-án született meg Líviánk 3940grammal és 56 cm-re 10/10-es ApgarralKép

Császárral szültem és nem volt végül fogadott szülésznőm de valamilyen Katalin volt, szőke hajú és nagyon nagyon kedves, helyes legközelebb tutira őt választanámKép

Epidurral szültem, pedig féltem tőle de kellemesen csalódtamKép

Teszek fel egy két képet is.

Puszi mindenkinek!
Születéskoriak:
Kép
Kép

Tegnapiak:
Kép

Mea
mea
 
 


Nedina is megszülte kisfiát ugyanazon a napon mint énKép
Egy kórteremben voltunkKépKépKép

Mea
mea
 
 


Mea, nagyon szép a kis Lívia!KépKépKép

Nincs is szebb egy alvó babánál! Én csak tudom, mert nappal én ilyet csak ritkán látok....

Nedina, Neked is gratula kisfiadhoz!KépKépKép

Márti
Kép

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Köszi AysegülKép

A Ti babátok is egy kis tündérKépKépKép

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Ismét gyors leszek, mert össz-vissz kaptam fél órát a férjtől-gyerektől a netre. Kép

Mea, Aysegül: tündériek a babák! KépKépKép

Lini: nem akarlak elkeseríteni, de nekem hónapokig tartott, pedig szedtem az Elevitet. Kép Viszont, csodák csodája, maradt hajam! Kép Egyszercsak abbamaradt a hajhullás. Kitartás!!!

Vanília: én is ott voltam azon az ominózus napon az uh-on. Kép 3,5 órát vártam arra a 20 mp-re, ami alatt "elintézett" a doki. Egyszerűen én sem értem, hogy a mi a jó fene tart ilyen sokáig, amikor mindenki arra panaszkodik, hogy alig foglalkoznak vele. Pedig az ember hogy várja az uh-ot, nem?

Orsoly, szia!!!!! De jó rólatok is hallani! Nem is hiszem, hogy Boti már egyéves!!!! Jó ég! Szoktunk ám Tarcsára menni, de ilyenkor ált. anyukám viszi Ádámot a játszóra, én meg addig szundikálok! Ezért aztán mindig úgy várom a vasárnapokat! KépKépKép Itthon soha nem tudok aludni, mert mindig az jár az agyamban, hogy Ádám úgyis mindjárt felébred, stb... Kép

Egyébként most már jól vagyunk. Ádám elkapott egy vírust, amitől 3 napig 40 fokos láza volt. Kép Alig tudtuk levinni a hőjét. Pedig volt Panadol (utálja, kihányta), kúp vagy háromféle, priznic, hűtőfürdő. Ráadásul a gyerekorvosunk tök gáz volt. Első nap kijött, mondta, hogy csillapítsuk a lázát, más nincs. Másnap délután kettőtől nem ment le 39,8 alá a láza este 6-ig!!! Pedig folyamatosan hűtőfördőben volt, meg priznicben a gyerek. Hívom a dokit, ki van kapcsolva. Kiderült, hogy továbbképzésen van. Erre elvittem az ügyeletre, ahol kapott egy ütősebb kúpot (ami végre használt is), meg elküldtek pisimintát venni, stb. Másnap vinnem kellett a házidokihoz. Õ meg nekemesettt, hogy nem bízom benne, hogy az ügyeletre viszem a gyereket, meg hány orvos látta akkor, stb... Köpni-nyelni nem tudtam.... Annyira rosszul esett, hogy a könnyeimmel küszködtem, és nem bírtam visszaszólni. Azért kedves, nem? Ja! És hogy tuti, hogy bénán csináltam a fürdőt-priznicet, az volt a baj. Mellesleg anyósom is velem volt, aki védőnő, és felnevelt már két gyereket, másrészről meg mindent úgy csináltam, ahogy a doki mondta. Harmadszor, meg jó hogy aggódom, mikor anno nekem volt lázgörcsöm, sőt, volt, hogy nem ébredtem fel álmomból a láz miatt, úgy vittek kórházba ájultan. KépKép
Na mindegy, túlvagyunk rajta. A lényeg, hogy Ádám 3 nap után úgy meggyógyult, hogy még nagyobb kisördög, mint volt.

Pechemre én is összeszedtem valamit, de már gyógyulok.

Na, ennyi a mese mára. Mennem kell.

sziasztok, shine
shine
 
 


Sziasztok

Egy forumon ajanlottak nekem Dr Acs Nandor-t, hogy nagyon jo orvos es nem csak a penztarca lebeg a szeme elott.... Tudnatok esetleg irni rola, hogy tenyleg ennyire jo orvos e?
Koszi
Reka


Kép
vaktyuk
 
 


Shine: orulok hogy mar jobban van Adam. Nem lehetett semmi az eset. MOndjuk en a helyedben siman lecserelnem a dokit, ha gondolod a mi dokink, aki itt rendel Nagytarcsan, a 17 kerben lakik, jar hazhoz is, es ugye foorvos a korhazban, szal nem piskota es nagyon rendesKép ja es o Nurofen parti, nalunk alt telleg hasznal ki, probaljatok ki azt, ha a Panadolt nem birja Adam. Ja es ha egyszer nem szunyokalsz, hivjal es fussunk osszeKép

orsoly
orsoly
 
 


Most jöttem rá, milyen egyszerű még az élet. Szopizunk, böfizünk, néha alszunk.
Én ledermedek már egy oltásnál is, mi lesz ha 40 fokos láza lesz? Fel kell készülnöm lelkileg...

A hajhullás nálam is elég gáz. Most olvastam egy babás lapban erre egy készítményről, direkte mamiknak, neve: Dermipsor szépségvarázs.
Terhesség alatt nem szedtem babavitamint, csak vasat és folsavot, ezért most Biovanne-t eszem, semmi hatása, mindenhol a hajam van és Ayséé, mert hál'istennek az övé is hullik. Az egész család kopasz leszKép

Hány kilónak kellene lenni egy 4 hónapos gyereknek? Mintha Aysegül egy kicsit dagadna.
Nem szeretném, ha kövér lenne miattam.
Márti

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Sziasztok!

Réka, nekem Ács doktor az orvosom, én csak jót tudok mondani róla. Elég nyugodt, jó humorú ember, nem csinál fölösleges vizsgálatokat. Igaz, nagyon elfoglalt, ezért van, hogy kicsit nehéz utolérni. Csütörtökönként van rendelése, ha a magánra akarsz menni. Persze nyilván a klinikára is lehet menni hozzá, de ott nem tudom, mikor van a hivatalos rendelési ideje.

Márti, Balázska 7.6 kg volt 4 hósan, Õ elég nagy babának számít, de még így sem kövér. Ha anyatejes a baba, nem hízhat el, ettől ne aggódj!

Shine, szegénykém, nagyon rossz lehett az a 3 nap...És az orvos tényleg elég szemétül viselkedett. Kerestek egy másikat?

Lini, én vasat szedtem hajhullásra és most úgy tünik, hogy javul is a helyzet (2 hó alatt...).

Puszi,
e

Kép
emma8
 
 


Sziasztok!

Nagy gratula Edináéknak! Sok tejcsit és sok pihenést!

Nagy hírem van. Jön a kistesó!!!!!! Ma reggel pozitívat teszteltem!!!!! Hurrrrrrááááááá!

Puszi, Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


KISMAMÁK:

<pre>
NÉV SZÜLÉS IDEJE TERHESSÉGI HÉT BABA BABA NEME/NEVE ORVOS SZÜLÉSZNÕ ÉLETKOR
Kökény 2005.09.08 41+4 Első Bulcsú Dr. Radványi Még nincs 30
Kgina 2005.09.11 41+1 Első Kisfiú Dr. Mericili Még nincs 27
Szaffy 2005.09.18 40+1 Első Kislány Dr. Matányi Dömötör Margit 31
Piroska 2006.01.20 22+3 Második Szabolcs Zétény Szent Imre kórházban ? 30
Joe 2006.01.21 22+2 Első Kisfiú Dr. Ács ? 23
Shine 2006.02.11 19+5 Második Hanga/? Dr. Vermes ? 29
Ágiboszi 2006.03.09 15+4 Második ? Dr. Matányi Zsoldosné Eta 38
Annácska 2006.04.04 12 Második ? Dr. Várbíró ? 24</pre>

ANYUKÁK:

<pre>
NÉV GYEREK(EK) NEVE;KORA ÉLETKOR ORVOS SZÜLÉSZNÕ SZÜLÉSI MÓD KISTESÓ PROJEKT
Mohácska Dani (1994.09.12) 35 Dr. Ruzsvánszky Nem volt Császár Nem
Maszat <table>
Péter (2001.10.17)
Anna (2004.02.29)</pre> 29 Dr. Bánhidy Tóth Anna Császár Nem
Muter(Annamari) Balázs (2002.03.20) 30 Dr. Vermes Nem volt Hüvelyi Igen
Terika <table>
Botond (2002.05.31)
Zalán (2005.08.09)</pre> 32 Dr. Valent Dömötör Margit Hüvelyi Nem
Krizsi Panna Krisztina (2002.10.16) 33 Dr. Vermes Nem volt (Bagóné Annamária) Hüvelyi Jövőre
Picus Andrea (2002.11.14) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Nem
Orsoly <table>
Lackó (2002.12.30)
Botond (2004.09.23)</pre> 30 Dr. Radványi <table>
Tóth Anna
Dömötör Margit</pre> Hüvelyi Nem
Hivett <table>
Klaudia (2003.01.03)
Emma (2005.02.28)</pre> 29 Dr.Gidai ? Hüvelyi Nem
Indigo Fanni (2003.01.21) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Pocakban
Piroska Zsombor (2003.01.23) 30 Dr. Mericli Dömötör Margit Hüvelyi Pocakban
Fülescsacsi Szabolcs (2003.11.06) 26 Dr. Várbíró Nem volt Császár Nem
Ágiboszi Dani (2003.12.09) 38 Dr. Matányi Zsoldosné Eta Császár Pocakban
Nedinabp <table>
Bálint (2004.03.08)
Bence (2005.09.06)</pre> 28 Dr. Kazy Nem volt Császár Pocaklakó
K_gabi Beni (2004.05.29) 30 Dr. Bánhidy Nem volt Császár Igen
Shine Ádám (2004.06.04) 29 Dr. Vermes Dömötör Margit Császár Pocakban
Repa Anna(2004.07.29) 34 Dr. Vermes Ismeretlen Hüvelyi Idővel
Icsilya Levente;Máté (2004.10.20) 25 Dr. Ujvári Nem volt Császár(35+0) Idővel
Emma8 Balázs (2005.04.28) 29 Dr. Ács Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Aysegül37 Aysegül (2005.05.11) 37 Prof. Asztalos Nem volt Császár Nem
Titti Klaudia Kitti (2005.05.12) 28 Dr. Radványi Tigyi Zsuzsi Hüvelyi Nem
Szilvi8 Virág (2005.05.23) 29 Dr. Sipos Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Akinorev Gergely (2005.05.24) 22 Dr. Gimes Dömötör Margit Császár Nem
Recece(Eszter) Virág (2005.07.02) 34 Dr. Valent Császár Nem
Lini Lacika (2005.06.24) 29 Dr. Valent Hüvelyi Nem
Anitq Zsófi (2005.07.12) 32 Dr. Radványi Tóth Anna Hüvelyi Nem
Dorka34 Benedek (2005.07.21) 34 Dr. Radványi Tóth Anna Hüvelyi Nem
Kgk Botond Olivér (2005.08.09) ? Dr. Patai Gönczi Katalin Császár Nem
Mea Lívia (2005.09.06) 26 Dr. Valent Nem volt Császár Nem</pre>

Ha a táblába szeretnél bekerülni, küldj egy e-mail-t az adataiddal a profilomban levő címemre

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Réka, nekem Ács doktor az orvosom, én csak jót tudok mondani róla. Elég nyugodt, jó humorú ember, nem csinál fölösleges vizsgálatokat. Igaz, nagyon elfoglalt, ezért van, hogy kicsit nehéz utolérni. Csütörtökönként van rendelése, ha a magánra akarsz menni. Persze nyilván a klinikára is lehet menni hozzá, de ott nem tudom, mikor van a hivatalos rendelési ideje.

Márti, Balázska 7.6 kg volt 4 hósan, Õ elég nagy babának számít, de még így sem kövér. Ha anyatejes a baba, nem hízhat el, ettől ne aggódj!

Shine, szegénykém, nagyon rossz lehett az a 3 nap...És az orvos tényleg elég szemétül viselkedett. Kerestek egy másikat?

Lini, én vasat szedtem hajhullásra és most úgy tünik, hogy javul is a helyzet (2 hó alatt...).

Puszi,
e

Kép
emma8
 
 


Indigo

HURRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lányok köszi hajhullásos segítséget.kiprobálom a vasat.

Lini

Kép
lini
 
 


SziasztokKép

Indigo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hippppppppphipppppppppppppp huráááááááááááááááááááááááááááááKépKép

LiniKép
Nekem is hullott mint ősszel a falevél a hajam. Az alap az hogy a terhesség alatt jóval kevesebbet veszítünk el, mint ugy általában tennénk, igy mikor már megszületik a babó a természet bepotolja rendesen és akkor hullik ki aminek már rág nem kéne ott lennie. Ez általában 4-6 hónapig szokott tartani. A dokik ezért is szokták néha javasolni, hogy szedjük tovább a vitaminokat.

ShineKép
Tudod én lehet hogy elküldtem volna "nyaralni" a dokit, bár az is lehet hogy ugy jártam volna mint te hogy köpni nyelni nem tudtam volnaKép A lényeg hogy nem lett nagyobb baj.

OrsolyKép
De jó rólatok is olvasni néhány sort. A szülinapi buliról majd kérünk képeket ámKép

Mea, NadineKép
Nagy nagy gratula a babócákhoz, sok boldogságot nektek és a manócskáknak meg fini tejcsitKép

MártiKép
Tündéri a jányotok nagyonKépKép Anyatejes babóknál nem igazán fenyeget hogy elhizna a kicsit. Az elején mig igazán nem kezdik el a kuszást mászást, még látványos a sulygyarapodás, utána meg azon fogsz izgulni hogy mért nem hizik, a válasz rá lemozogjaKép Vagyis most élvezd ki a hurkácskáit, utána már szépen nyulni fog és helyes kis csajszi lesz, mint az anyujaKép

Mi jól vagyunk, szerdán kell mennem AFPre, jövőhéten meg vérnyomi ellenőrzésre ujra.
Dani tiz napja nem cicizik már, igy lesz pár hónap pihim a következő szoptatásig. Dani most hétvégén aludt először nélkülünk a nagyinál, egész jó viselte, nagyinak kicsit több őszhajszála lettKépKép

puszi
Ági
15+4

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Indigo, most olvasom csak a nagy hírt!!!! Gratulálok!!!!

Kép
emma8
 
 


Sziasztok!

Jaj, lányok, annyira aranyosak vagytok. Köszi, köszi, köszi!

Ági, micsoda teljesítmény, hogy Dani külön aludt. Ti, hogy viseltétek?

Emma, köszi.

Próbálok visszaolvasni, mert kicsit el vagyok maradva, így ha mindenkinek nem is sikerül válaszolni, bocsi.

Annamari, tök szuper, hogy még kaptatok 3 hónap haladékot. Mindent bele!

Shine, sajnálom, hogy Ádám beteg volt. Azért tényleg nem volt szép a dokitól amit mondott. Egyébként nekünk is Nurofent tanácsolt a doki lázcsillapítónak. Próbáljátok ki.

Márti, Mea, gyönyörű a kislányotok!

Picus, tök szuper, hogy Andi ilyen jól viseli az ovit. Gondolom azóta már eszik rendesen. Sajna bébiszittert nem tudok ajánlani, nincs ismerős. Andi beszélőkéje miatt pedig ne aggódj, hamarosan rohamtempóban fog fejlődni, ha meg nem akkor sincs gáz, állítólag a bátyám 5 éves koráig kb. 5 szót tudott, és mégis megtanult beszélni. Semmi problémája sincs. Tudod minden gyerek más.
Szemészeten voltunk végül is a helyi sztk-ba. Elég normális dokinő volt, nem látott kancsalságra utaló jelet a Fanninál, de fél év múlva újra vissza kell vinni, hogy újra megnézze.

Pirus, veletek mi a helyzet? Régen jelentkeztél.

Üdv, Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Indigó, GRATULAAAA!!! KépKépKép

Aysegül, remélem, ezt a dagadtságot csak viccből írtad!!! Egy anyatejes babát roppant nehéz elhízlalni!!! Balázs 4 hósan 7 kiló volt amúgy.

Shine!
Szegény Ádi! A dokinőd nem normális!!! Remélem, már minden rendben!

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Indigó gratulálok!!!!!
Itt mindenki babázik, meg kismamáskodik én meg elkezdtem dolgos hétköznapomat. Szerintem az első nap a legsz...meg az első hét aztán már csak jobb lehet. Sikerült babysittert találnom szerencsére, szegénnyel én nem is találkoztam ma. De állítólag minden rendben volt A val csak egy kicsit rosszcsontkodott.
HátKépKépKép
Fél három körül azt hittem lefordulok az asztal mellől mert olyan de olyan álmos voltam. Muti eszembe jutottKépKép
Bár nem egy felemelő munkát kaptam, bejövő szla könyvelés, de jobb mint a semmi, nem hiszem, hogy elvéreznék KépKép, csak azt érzem lecsúsztam ahhoz képest amit anno csináltam, de majd alakul.. Andi is nagyobb lesz. Óvit imádja. De komolyan, reggelente tudja mi a rend, állítólag pénteken már Õ volt az első aki leült reggelizni, mikor készítették elő a dolgokat.Kép
S eszik már három falatnál tartunkKépKép
Shine: tuti leváltanám a dokinőt..meséljem el hogy egy gyerekért három éves korig ha van egy x összeg annak a 4,5 szörösét kapja meg, aztán egyre kevesebbet...mert a három éves korig a gyerekek betegesebbek...szóval nem kis lóvét gombol le a Ti kártyátokkal és azután így beszél Veletek...
Pedig, ha van gyereke tudhatná, hogy az ember akár 100 helyre is leviszi a csemetét, ha baj van!!!!
Kicsit beteg vagyok, fáj a torkom, folyik az orrom és hőemelkedésem van, de most nem azért vettek vissza, hogy táppénzzel kezdjemKépKép
Puszi Picus
picus
 
 


Emma koszi a valasztKép


Kép
vaktyuk
 
 


Sziasztok!

Indigo, ez szuper, HURRRRRRRRRRRRÁ!!!!!!Kép

Sajnos most többre nem telik így korán reggel, mert Zsombi is nemsokára ébred, de próbálok még jönni később!

Puszi: Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Már megint azzal kell kezdenem, hogy milyen régen jártam erre...Kép

Edina!
Nagy- nagy gratula! Minden jót kívánunk nektek!Kép

Indigo!
De jóóóóó!Kép
Ezek szerint nem hiába drukkoltam...
Hogy vagy? Még "csak" a teszt jelzi a pocakosságot vagy vannak tüneteid is?

Pirus!
Ugye a pihenés miatt nem jelentkeztél eddig?
Vigyázz nagyon magadra!Kép
Nagyon szép nevet választottatok!

Picus!
Gyógyulást neked!Kép
Andi ovi Kép

Márti!
Egyszerűen gyönyörű a lányod!KépKépKép

Annamari!
ez kimaradt a múltkori hsz- emből: gyerekszáj KépKépKép
Annyira jófej gyereked van!
Nem emlékszem, hogy írtad- e ill. ha írtad akkor valszleg elkerülte a figyelmemet, hogy Balázs jár- e már oviba? Vagy még mindig az ismerősötök vigyáz rá?

Ági!
De jó, hogy te is jelentkeztél!Kép
Hogy vagy? Rókakoma békénhagy már? Pocak alakul?

Shine!
Ádám betegsége Kép
A Panadol nálunk sem vált be, mi is a Nurofent használjuk - szerencsére elég ritkán van rá szükség.
Te hogy vagy? Magadról nem is írtál...

Krizsi!
Annyira sajnálom.Kép
DE úgy lesz, ahogy írtad: te is ringathatod még a ti kis gyönyörűségeteket.Kép

Kinga!
Ez jó: "az első hét durva volt". Szerinted nálunk milyen volt a helyzet? Sokszor azt sem tudtam, sírjak vagy nevessek. Már az első napra jutot egy " probléma": kivel kezdjük a fürdetést...
Amúgy mi is jól vagyunk. Ma megyünk vissza neurológiai kontrollra (enyhe nyaki hypotonia miatt).
A 6 hetes kontrollra pedig a 7. héten kerül sor (27- én). Ide, a Misszióba viszem Zalánt, hiszen itt is van csípő ill. hasi uh is.
Az alvás és az evés nagyon változó. Van hogy 2 óránként akar szopizni, máskor meg 4 óra alvás után ébred csak. Csak az éjszakai fél 1- kor ill. fél 4- kor esedékes szopi a fix.
Nem csináltam még albumot Zalánnak, gondolom, sejted miért.
Annyira nagyon akarok szoptatni, hogy állandóan eszem, aztán persze iszom is. Eredmény: + 1 kg ( a + 5 mellé). Lehet, hogy többet fogok hízni a szoptatás alatt, mint terhesen?
Hát persze, hogy megünnepeltük az egy hónapos szülinapot!Kép Ti is megtartottátok?
Te hogy vagy? Semmi depi?
Én a faradtságon kívül remekül érzem magam.

Mostmár befejezem. Ez már regény lesz, ha így haladok...

puszi: Terika
terika
 
 


Sziasztok!

Indigo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4
Nagyon nagyon gratulálok neked! Vigyázz magatokra! Gondolom, mire ezt olvasod, már megjártad a dokit, hogy megerősitse a jó hirt. Lehet már tudni, mikor jön a pici? Magadat el ne felejtsd betenni a táblába!!!!!!Kép

Terika!
Igen, beismerem, egy újszülöttnek minden vicc új, úgyhogy mi csak nézünk néha. Most például újfajta sirási formákat kezd a gyerek kitalálni, ami határozottan idegesitőbb, mint az eddigiek. Nő az IQ-ja......
A nyaki hypotonia mit jelent pontosan és hol voltatok neurológián? Azért kérdezem, mert én sajna egész ifjúkoromat azzal töltöttem és töltöm még ma is, hogy nagyon enyhe epilepszia miatt kezel egy nagyon rendes és profi doktornő
( Dobronyi Ilona), aki a Heim Pálban rendel, de engem importált a kis betegei közé. Esetleg nála jártatok? Egyébként ne izgulj, Zalán annyira tökéletes baba, hogy nem is lehet semmi baj vele, majd kicsattan az egészségtől.
A Misszió egy kórház nálatok? Bocs a tudatlanságomért,de még nem hallottam róla. Tényleg, hol laktok? Vicces, még meg se kérdeztem.
Az etetés nálunk is teljesen változó, bár Boti tartja a három órákat, legalább erre lehet alapozni. Az egész nap azon múlik, hogy hánykor kel fel reggel. Én is jól vagyok, aranyos vagy, hogy kérdezted, a fáradtság megvan, de azt találtam, ki, hogy este, mikor Boti elmegy aludni én is lefekszem vele, igy nyerek három-négy órát, ami néha életmentő. Szerintem ne izgulj a kilók miatt, tök vékony vagy és ha szoptatsz, nem fog az fent maradni. Meg nem tudom, mennyire van időd rendesen enni, én néha du. 4-kor ebédelek...

Körkérdés:
Nem tudom, ti találkoztatok-e ezzel, de néha Boti egész nap visit és meg kellett állapitanunk, hogy nem csak legenda, amit mondanak, hogy a hidegfrontra érzékenyek a babák, állitólag a kutacsukat irritálja a légnyomás változása.

Puszilok mindenkit, mindjárt etetés, úgyhogy felkészülök a feladatra.

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!
Ismeritek Dömötör Margitot? Írjatok ha tudtok róla infot.
Köszönöm
hópehely
 
 


A legfontosabbat elfelejtettem!
Kedvec képem Botiról:Kép
kgk
 
 


Sziasztok!

Már pár napja olvasgatlak benneteket, csak eddig nem sikerült regisztrálnom magam. Talán ez az üzenet már átjut.

Valószínű én is manócskát hordok a pocakomban, bár még nem 100%. A tesztek halványan mutatják a második csíkot, és már 44. napja, hogy nem jött meg. A doki bácsi viszont múlt héten még nem látott senkit. Általában 30 napos a ciklusom, lehet, hogy a félidő is később volt, és pár héttel eltolódott a dolog... én bízom az ügyben.

Kérdésem felétek: tudtok tapasztalatokat mondani Valent dokiról? Állítólag szakmailag jó, de milyen emberileg? Ha úgy alakul, őt választanám, de jó lenne többet tudni róla. (Edddig Pécsre jártam orvoshoz, de Budapestre költöztünk, és mégse mehetek le Pécsre szülni...)

Köszi a válaszokat előre is!

Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Szia Mea!
GRATULÁLOK a babátokhoz!!!!Olyan gyönyörű!!!!
Kedvem lenne újra babázni..
üdv.pippancs
pippanc4
 
 


Sziasztok!

Pasik leléptek a CORÁ-ba így van egy kis szusszanásomKép

Először is Meának hatalmas gratula a gyönyörű babához!Kép Aysegül pedig csodálatos, mint mindig!Kép Kinga Botija meg cukorpofa.

Terika, nagyon örülök, hogy jelentkeztél, elhiszem, hogy bokros teendőid mellett nemigen jut időd a fórumozásra. Szuper, hogy Bobót felvették az oviba, azért egy gyerkőccel gondolom Neked is könnyebb. Nagyon ügyi Zalán, hogy ilyen kis cicifüggő, csak így tovább! Nem hiszem, hogy a kilók miatt aggódnod kellene. Szerintem a folyadékbevitelen kívül igazából nem kell többet enni, hanem, ha megoldható inkább rendszeresen egyél, minél táplálóbb, rostosabb ételeket. Én ezt úgy oldottam meg Zsombival az első 3 hónapban, hogy rendeltem ebédet, így mindig időben jutottam változatos ételhez. Miután kialakult egy normális napirendünk, már tudtam magam is főzni délelőttönként.
Zsombinak is volt nyaki hypotóniája, mi a Dévény-módszerrel kezeltettük, heti 2x járt a gyógytornász Zsombi 6 hónapos koráig, neurológushoz a Madarászba jártunk, szerencsére teljesen gyógyultnak nyílvánították. Zsombinak kötött volt a csípője is, így a terpeszpelenkát sem úsztuk meg. Csóró gyerekemnek elég stresszes volt az első félvéve, de azóta is nagyon jó egészségnek örvend, sőt, olyan boldog voltam, amikor az oviban a dadusnéni mondta, hogy Zsombi az egyetlen, aki mindig mindent megesz, válogatás nélkül és még repetázik isKép No, volt kitől örökölje az étvágyát.
Mi újság Veresen? Azért nagyon irigyellek a Misszió miatt, én is úgy szerettem, hogy olyan közel van és kultúrált.
Örülök, hogy tetszik a kicsink neveKép
Én, bevallom őszintén, nem nagyon pihenek. Itt a munka, amit be akarok fejezni január elejére, emellett van egy kis lóti-futi is, fogorvoshoz is járok, még 3 alkalom van vissza és sajnos megsüllyedt a méhem, nem most, még Zsombinál, vagy a szülésnél, így nagyon nyomja a hüvelyt, ezért intimtornára is elküldött a dokim. Azt valószínűleg októberben kezdem csak.

Picus, furi újra munkahelyre járni, ugye? Biztosan kapsz majd olyan munkát is idővel, ami nagyobb kihívást jelent számodra. Gondolom, most szeretnék, ha belerázódnál újra a dolgokba. Miért kell elhozni Andikát ebéd után? Ha van munkád, akkor egész napra kell felvenni, nem?

Krizsi, mindig gondolj ránk, akik elveszítettünk már kisbabát, látod a csoda nem várat magára sokatKép Meglátod, hamarosan követed Indigot a sorban, és persze Muti isKép

Ági, Ti is hogy haladtok, pedig nem is olyan régen jelentetted be az örvendetes hírt. Legalább nem jössz ki a gyakorlatból, már ami a szoptatást illeti. Én már olyan sokat gondolok arra, milyen jó lesz újra szoptatni.Kép Meg csak úgy, babázniKép
Szabolcs rengeteget mozgolódik, a hasam még mindig nagyon kicsi, de a doki megnyugtatott, hogy van elég hely nekiKép Zsombi sokkal kevesebbet rugdosódott, nyugis kisbaba is volt. Lehet, hogy Szabolcs majd bepótolja Õt is? Ó jaj nekem. Majd csak 2 hét múlva megyek a cukorterhelésre, mikor is mész Te? Jó lenne egy kis dumcsival elütni az időt, amit a két vérvétel között ki kell várni.

Shine, nagyon kretén egy dokitok vanKép A Heim Pál ügyeletét mi is megjártuk egyszer, de bár ne tettük volna, nekem nagyon nem jött be. Remélem nem is kell többet mennünk. Én csak 38 felett szoktam a lázat csillapítani, mert a láz egy természetes védekező reakció. A Panadol nem ér semmit, pláne nem magas láznál. Zsombinak is volt 40 fokos láza, akkor csak a hűtőfürdő, a priznyic és az antipiretikus kúp együttese hatott. Ha sikerül megtalálni a láz kiváltó okát, akkor azt is kezelni kell (általában gyulladás) és azzal egyidejűleg a láz is csökken. Az antibiotikumot, ha lehet, én mindig kerülöm. Inkább homeopátiával próbálkozom. Tényleg, kiderült már a pocilakód neme?

Kinga, Emma, felhívtam a dokinőt, de sajnos nem jön házhoz, legalábbis Biatorbágyra nem, ezért azt ajánlotta adjuk le a kártyát az itteni dokinőnek és hozzá mehetünk a homeós magánrendelésére is. Jövő héten el is viszem Zsombit, hogy az alkati gyógyszereket be tudja állítani, illetve megkapja az immunerősítőt.

Most hirtelen ennyire futotta, mennem kell még vasalni isKép

Puszi Mindenkinek!
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Picus, jó olvasni, hogy elkezdtél dolgozni, és találtatok bébiszittert is. Az meg tök szuper, hogy Andi már így élvezi az ovit. Ez a fránya vírus. Fanni is elkapta és a párom is. Te is gyógyulj meg gyorsan.

Pirus, köszi. Tök szupi, hogy jól vagytok, bár egy kicsit fáradtan, de ez érthető kisgyerkőc mellett pocakosan. Azért próbálj pihenni.

Terika, köszönöm a drukkokat rám is fért. Már tényleg odáig jutottam, hogy elmegyek dokihoz. Pedig nagyon nem akartam. És tessék most mennem kell, de ez a legcsodálatosabb dolog, amiért az ember nődokihoz mehet. Egyébként jól vagyok, köszönöm kérdésedet, csak úgy fel vagyok puffadva, hogy minden gatyám szorít. Fanninál nem volt ilyen. Vajon ez azért lehet, mert gyorsabban nő a pocakom. Egyébként néha émelygek és hányingerem van. Fura, mert a Fannival ez később kezdődött és akkor csak émelyegtem. De hát biztosan minden terhesség más.
Nálad hamarabb nőtt a pocak a második babánál?

Lányok, Ti mikor mentetek dokihoz? Én a Fannival 5 hetesen, már voltam, de most úgy tervezem, hogy a 10. hét körül fogok. Az nagyon későn van? Véleményeket kérek. Na meg a pocaknövesztés második gyerkőcnél szerzett tapasztalatokat a többiektől is várom.

Kinga, köszi. Még nem voltam dokinál. Majd később tervezem. Aranyos vagy. Majd berakom magam is a táblába, ha megjártam a dokit. Addig csak az alsóba bigyesztettem be. Kép
Nem hallottam, hogy a babák érzékenyek a frontra, de minden gyerkőc más és lehet, hogy Botit ez zavarhatja.
Jaj, nagyon gyönyörű a kisfiam. Én is egy ilyenre pályázom. Kép

Rita, üdv közöttünk. Gratulálok a picihez. Mikor voltál a dokinál? Hányadik napon? Én úgy tudom, ha nem szedtél hormon gyógyszereket akkor a halvány csík az nem téved. A hormonok ugyanis bezavarhatnak.

Krizsi, én is azt mondom nem csüggedni, lesz még neked is hatalmas pocakod, lehet előbb, mint gondolnád.

Most búcsúzom
Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Milyen újra dolgozni? Én élvezem. Valahogy az ember máshogy megy így munkahelyre, hogy otthon várja egy csemete. Kikapcsolok egy kicsit dolgozgatom, aztán hazajövök. Most még gépem se nagyon van, csak ilyen lótifuti, ezt fűzd le azt fűzd le...de nem zavar.
Valahogy úgy vagyok vele, van még 34 évem a munkámbanKépKép, s lehet, hogy most itt ülök, de két év múlva tuti nem itt. Meg most ez teljesen mindegy, csak a gyerek mellett legalább visszavettek és itt ez a lényeg!!!Családbarát egy főnök - pedig szerintem Neki még nincs családja, - de nyugodt légkör, s nekem ez a lényeg. Megcsinálok én mindent KépKép, csak hagyjanak békén s itt emberszámba vesznek ez nagyon fontos!!
Örülök, hogy mineki Pocakja azért rendben van!!!
Pirus Te is pihenj azért ne hajszóld túl magad!!!
Kgk: Boti Õ egy férfiangyalKépKép
Andi csak s kizárólag 3 éves korától mehet egész napra ez van a törvénybe és punk tum...ha akarok valamit vigyem bölcsibe..majd november 14 00:00 perctől már mehet egész napra!!!!!
Addig csak a bölcsöde...még ez sem normális, nem engedélyezett a fél napos ovi...mert ellenőrzi az önkormányzat..Andi délelőtt imád óviba akkor bölcsibe már minek vigyem..a babysitter nagyon jó andi szereti, sőt nagyon is.
Most készítem holnapra a rakottkarfiólt..
Ma megint beverte Andi a homlokát most az óviba egy szék lábába, és megint ugyan ott kék véraláfutásos, bár most egyáltalán nem olyan csúnya mint pár héttel ezelőtt....
Megőrít ez a gyerek az állandó eséseivel.
Shine: még mindig azt mondom keress egy másik dokit..

Picus
picus
 
 


Jóreggelt!

Picus!
Üdv a dolgozó anyák klubjában! Kép

Indigó!
Én tuti elmennék előbb, de én paramama vagyok és rettegek pl a méhenkívülitől. Bevallom, mikor Balázzsal pozitív lett a tesztem (péntek este 10 óra), másnap reggel bementem anyukám melóhelyére (khm, MÁV kórház Kép ) és az ügyeletes nőgyógyásszal (véletlenül pont az ügyelt, akivel már régebbről ismertük egymást) csináltattam egy UH-ot. Akkor voltam olyan 5 hetes és pár napos és gyönyörűen látszott már a petezsák. Én csak ennyit akartam tudni, h jó helyen van és ettől megnyugodtam.

Balázs sajna lebetegedett, így ma és valszeg egész héten nem megyek dolgozni. A dolgozó anyuka élet árnyas oldala... Mondjátok már meg, miért van az, hogy gyomorgörcsben kell betelefonálnom, hogy izé, pár napig nem megyek, mert beteg a gyerek...??? Állítólag nem dolgozom rosszul, meg nem is fekete munka, tehát fel sem merül, h kirúgjanak, de ha ilyennel telefonálok be, mindig egyből megfagy a levegő... Kép Nem értem, komolyan... Mit várnak, hagyjam egy vadidegenre a beteg gyerekemet??? Vagy adjam be így az oviba??? Ez az egy, amit annyira utálok az egészben, h miért nem lehet kicsit megértőbbnek lenni?

Annamari
muter
 
 


Sziasztok, jó reggelt!

Annamari, irigyellek, hogy már olyan hamar látszott az ultrahangon! Nekem a doki azt mondta, 6. héten kéne lennem hivatalosan, és az UH még nem mutatott semmit. (Ez kb. a 40. napon volt.)
Igaz, az látszott, hogy a nyálkahártya duplájára nagyobbodott, és azt mondta a doki, hogy akár lehet is ott valaki...

Indigo! Köszi a bíztatást! Régen, május táján hagytam abba a tablettát, ennyi idő alatt már ki kellett ürülnie, nem hiszem, hogy attól volt a halvány csík. Annál is inkább, mert ma reggel csináltam még egy tesztet, és ez most már rendkívül erősen pozitív lett! :-) Talán el kellene mennem még egyzser UH-ra?... Kicsit én is parázok ettől a méhenkívüli dolgotól.. Hivatalosan mikor kellene az első ultrahangra menni?

Annamari! Szerintem nagyon ciki, ha olyan a munkahelyed, hogy emiatt ferdén néznek rád! Milyen jellegű a munkahelyed? Profitorientált cég? Jó ápolást, mindenesetre!

Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok

Lányok megint lenne egy kérdésem.Ha valaki 1 éves korig szoptat akkor addig vigyázni kell az étrendjére tehát pl: 1 évig nem ehet karfiolt. Az a gond hogy imádom a rakott karfioltKép
De most még nem ehetek de 1 év az túl soknak tűnikKép

Indigo
Én is előbb mennék el ultrahangra az a tuti. Szerintem téged is megnyugtatna ha látnád a pocidban a babátKép

Rita

Én Valent dokinál szültem. Nagyon meg voltam vele emberileg elégedve De ő nem egy mézes-mázos fajta. De nagyon korekt minden kérdésre válaszol mindig elérhető.

Lini

Kép
lini
 
 


Sziasztok!

Picus, nagyszerű, hogy élvezed a munkát. És szerintem nagyon jó, hogy Andi mehetett óvodába. Hamar letelik ám az a pár hónap és már nem is lesz szükség a bébiszitterre.

Annamari, igen én is pont ettől tarok, amit Te írtál. De még gondolkodom a dolgon. Balázsnak jobbulást kívánok. Tényleg olyan rossz a rendszer, hogy az ember nem mer otthon maradni a gyerekével, mert attól tart, hogy mit szólnak. Ez borzasztó. Közben meg azt mondják vállaljunk több gyereket. Hahahaha

Rita, szerintem tuti babás vagy. Szerintem a fogamzásgátlóban nincs hcg hormon, amire a teszt érzékeny. De lehet, hogy tévedek. Hogy mikor kell menni hivatalosan az első UH-ra elég változó én már hallottam olyat is, hogy csak 8 hetesen, sőt olyat is, hogy az orvos nem állt szóba a kismamával 12. hét előtt. Én pedig már 5 hetesen voltam dokinál és egyáltalán nem szólt érte, sőt gratulált. Ja és kézi vizsgálattal állapította meg a terhességet UH nem is volt. Szóval orvostól is függ.
Azt hiszem az első hivatalos UH a 12. héten van. Előtte csak a terhesség megállapítására szoktak UH-ni. Szóval ez el is maradhat.

Lini, szerintem egy keveset egyél belőle és meglátod, hogy zavarja-e Lacikát. Ha nem veszel észre rajta hasfájást, szerintem ehetsz belőle, persze mértékkel.

Képzeljétek a hasam annyira fel van puffadva, hogy úgy nézek ki mint egy 3 hónapos terhes. Kép (legalábbis Fannival kb. akkor volt ilyen)Remélem nem ikrek. Kép

Puszi, Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Gratulálok Indigo a babához!

Rita!
Én hat hetes terhesen voltam először dokinál alig tizenöt napot késett, és csak a második teszt mutatott két csíkot. Nálam is a doki ulrtahang nélkül, vizsgálattal egyből gratulált. Következő héten elküldött ultrahangra. Tényleg orvostól is függ.

Annamari!
Szerintem hazánkban a munkahelyek 99 %-a sajnos ilyen felfogással működik. Az a legegyszerűbb ha teszel rá. A gyerek az első!

Lenne egy kérdésem. Mit jelent az ha a pocakban lévő baba a méretei szerint egy héttel idősebb, mit a dátum szerint pontosan megállapított kor? Egy óriás baba lesz?

Üdv. Mindenkinek!

Kép
vanília
 
 


Sziasztok!

Köszi a sok bíztatást! Lehet, hogy én túl hamar mentem dokihoz, akkor még csak 10 napot késett. Vizsgálattal nem tudta megállapítani, azért küldött UH-ra, de ott sem látszott semmi. Most már remélem ott van a helyén, és növöget.

Indigo! Én is nagyon fel vagyok puffadva! Szörnyű! Nem tudod, mit lehet tenni ellene? Azt hiszem, ez nem a pocaklakó, hanem a kapcsolódó hormonok munkája! :-)

Vanília! Az nem baj, ha kicsit nagyobb, mint a dátum szerint lennie kell. Egyrészt a számolgatás nem túl pontos, mert nem biztos, hogy félidőben volt a peteérésed, másrészt meg egyéni eltérések nagyban lehetségesek a magzat fejlődése során! Ha nagyobb, annak szerintem csak örülj!

Lini! Megkérdezhetnék tőleg még valami cikiset? Jó lenne tudnom, mennyi V dokinál a "tarifa". Össze-vissza mindent hallani, és mégis jó lenne előre tudni. Ha akarsz, írj privátban (somogyirita@hotmail.com)! Ja, és mit jelent az, hogy nem "mézes-mázos"? Mogorva? Tényleg, idős? Borotválás, beöntés, gátvédelem? Jó lenne ezeket is tudni.

Üdv!
Rita (semmi közöm ehhez a legújabb hurrikánhoz) :-)

Kép

Kép
rita81
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?