Új privát üzeneted érkezett!

Szasztok csajok!

Pár napot nem vagyok és alig bírom követni a tempótokat!
Látom, mindenhol pörög az élet.
Blanka szerdán kapott fülbevalót, belőtték neki, de már nagyon megbántam, mert annyira sírt, mint még soha. Annyira sajnáltam! :-(
Most viszont csodaszép! Eddig viszont soha nem nézták fiúnak, tegnap bezzeg ketten is! Hülyék ezek.

Réka! Ment a diéta, sok sikert, ha megcsinálod!

Én hétfőn álltam neki a fogyinak, elég jól bírom. 2 kg ment le, majd a végére leszek kíváncsi.

Hát ezek a bölcsis témák szörnyűek! Azt nem értem, hogy aki nem ért a gyerekekhez vagy nincs türelme, az miért ez a szakmát választja??? Remélem, hogy Blankát nem kell beadnom, mert mindkét nagyi közel van és általában ráér.
A babáitok nagyon szépek és aranyosak! És főleg egészségesek, és ez a legfontosabb. Az oltásokat és sem szeretem, de nincs szörnyűbb, mint azoknak a betegségeknek bármelyikét elkapni. Inkább szenvedjen a bébi 1-2 napot, ha kell (szerencsére Blankának eddig semmi baja nem volt egyiktől sem).
Nekem a ruhákkal és egyéb kellékkel nagy szerencsém van, mert sógornőm lánya 2 éves, és mostanában nem akar szülni, így kb. 3 tonna ruhát kaptunk tavaszig. Kb. 50000 lett volna min., ha meg kellett volna venni. És járóka, és etetőszék, stb...
Most mennem kell
Puszi mindnkinek
Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Ja, elfelejtettem!
3 hete eszünk gyümölcsöt és főzelkékeket és a sóskán kívül mindnet megeszik! Édes kis pofa, csak kézzel lábbal is belemászik. Szóval olyan, mint egy malac. Szerencsére mindegyiket imádja.

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Sziasztok,

Kriszti, örülök, hogy megkaptátok a meglepinketKépez még Dorcsié, csak tegnap este már fáradt voltamKép

Domika annyira aranyos, hogy ha ilyen kis rendes szív lélek fiú marad, akkor neked mint leendő anyósnak nagyon meg kell válogatnod, hogy kit fogadsz el majd menyednekKépKépÉs ez egy anyának a legcsodálatosabb érzés , ha a gyereke ennyire szereti, és ragaszkodik hozzá! Remélem nekem is Esztivel jó viszonyom lesz majd!Most még nagyon azKépKép

Dóri, Blankuci ügyes kiscsaj, hogy már így kajál mindent!Nálunk is megy minden csak a spenót nem!KépDe igyekszem a "vasat" más forrásokból pótolni neki!Hát evés után disznóól az nálunk is akadKép
Söprögetés, és felmosás ahol az etetőszék állt!Csak néha az a baj, hogy ő is szeretne nekem segíteni, és még össze is tapicskolja, de így szép az életKépKépKép
Képzeljétek, tök jó ma végre 3 nap után ebédelt rendesen, úgy mint azelőtt!KépAnnyira örültem, nemtom mi lehetett, de szerintem a fogaKép
RuhákkalKépKéptényleg tök jól jártál, nagyon sokat számít!Én is mindent rakok el szépen, hogy a köv babának is meglegyen mindene!Ha fiúcska lesz akkor is csak 1 éves kor körüli rucikat kell vennem egy pár újat, mert az az előtti időszakra elég unisex a ruhatárunk!KépA többi járulék, babakocsi, járóka, kiságy stb. pedig remélem kibírják addig.

Judit, örülünk, hogy jöttélKép
Az az igazság, hogy én nem tudom,hogy hány féle oltás van ebből, de mi is azt kaptuk/így már egy éves kor fölött csak ezt adják/amelyiknél csak 1x kell szúrni!Azt tudom, hogy be lehetne ezt adatni előbb is, csak akkor 2x kell szúrni!Azt én nem tudom, hogy van-e külön kullancs elleni, de ez a vírusos agyhártya ill. agyvelő gyulladás ellen ad védettséget!Amely betegségeket a kullancs terjeszt!Ez lett a kötelkező!Amúgy az oltás neve: NeisVac-C!
Remélem tudtam segíteniKépTe kinél szültél?Kisfiad, vagy kislányod van?

Hangosz drága, merre jársz????

Pussz,manó
manóci
 
 

 
 

Sziasztok!

Manó, köszi a kedves fogadtatást! Kép Én Koós-Hutás Piroskánál szültem, február 18-án. Úgyhogy most van egy 6 és 3/4 (Kép)hónapos kisfiam, Marci.
Itt egy kép róla:

Kép

Oltás: Úgy rémlett, nekem azt mondta a doktornénink, hogy a kullancsos agyhártyagyull. elleni oltás az egy másik. Egy kicsit utána is néztem itt a neten, és tényleg. A kullancsos ellenit eleve csak egyéves kor után lehet beadni (és asszem 3 részletből áll) és Encepurnak vagy FSME Immun-Injectnek hívják. Ez a Neis-vac csak emberek által terjesztett betegség ellen véd! Nem akarok nagyon okoskodni, csak ilyen para-mami vagyok... Kép

Sziasztok!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!
Kivagyok mint a bili füle,sírtam is kicsit bavallom,anyai szívem megszakad.Kaptam a bíróságról egy papírt,menjek be októberben egy tárgyalásra.Dominik vérszerinti apja küldte,akinek megszületett a fia,és így kéri,csökkentsék le a tartásdíjat,amit Domi után vonnak tőle.Hát kérdezem én,ez a kisgyermek talán nem az ő gyermeke,hogy megvonni akar tőle bármit is?Mikor megbeszéltük,ezért házasodtunk össze gyorsan,hogy folyamatban van az örökbefogadás,mert nagyon meg akar szabadulni tőlünk,büdös neki,hogy fizetnie kell,és le akar mondani Domcsikámról.Én belementem,vigye a francos pénzét,csak az én kis drágám lelkét hagyja nyugodtan fejlődni.Olyan szép kis család vagyunk,föl sem merül Domcsiban,hogy ez valaha,mikor ő még kicsi volt,nem így volt,neki ez a természetes.Kinek lenne szíve odaállni egy ilyen érzékeny kis lélek elé,és rázúdítani ezt mind.Most kell vinnem pszichológushoz emiatt a halál-téma miatt is,még csak ez hiányozna,hogy bármit is megtudjon.Nagyon szépen élünk mi,az a szemét egyszer nem jön hozzá,semmi értelme.Én örülök,hogy lezárjuk ezt a dolgot,de akkor most minek törli belém a lábát mégjobban azzal,hogy ezt a tartásdíjat addig is le akarja csökkenteni.Van bőr az ilyen ember képén????Arról nem beszélve,ha engem elhagyott egy másik nőért(nem a mostaniért),akkor most ennek a nőnek is van félnivalója,nála is jöhet egy "másik nő".Mindegy,ez aztán már nem is érdekel,inkább az,hogy a gyermekemnek így két testvére lett immáron,és ezzel szakad meg a szívem.Legyen okos az ember lánya,mi a helyes,mivel óvod,mivel bántod,rövi-hosszú távon.Nagyon nehéz,ebben nem lehet okosnak lenni...Csak elszorul a szívem,hogy van valahol egy ugyanolyan kistestvére,mint a Dorina.Ezzel megadta a szívemnek a végső döfést,azt hiszem ennél jobban már nem is bánthat...

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!
A neis-vac szurit mi is megkaptuk kettőben,de az nem véd a kullancs ellen sajnos,az még csak most jön nekünk is.Bárányhimlőgyanús volt a lányom,ezért nem adtuk be tavasszal.Majd most ősszel visszatérünk rá gondolom.
Manó!
Nagyon drága vagy a kis képpel,Dóri nevében is nadon-nadon köszönjük!!!És a soraiddal,amit Domcsiról írtál,könnyeket csaltál a szemembe.Hogy én milyen egy érzelgős mama vagyok...Remélem mindenkit ennyire fog szeretni a gyermeke,ahogy engem ez a kis fiúcska.És már Dorina is ebben nő fel,visszamondja többször is nekem,hogy szeretlek,csak persze nem ilyen tökéletes kiejtéssel.A sziát már mondjuk,és a tesséket is,tiszta kiejtéssel.A köszi,meg az anya,papa is megy simán,meg a hinta,meg a hoppá.Most gyorsan szedtem csak össze magam.Ezeket tisztán mondja,a többinél csak mi jövünk rá,meg aki ismeri,hogy mit is szeretne.Ma fújta ő is anyósom tortáján a gyertyákat.Volt nagy mulatás,még a víz is ráborult az asztalra,úgy csapkodtuk a kerthelyiségben a Duna parton a szúnyogokat.Dunabogdányban voltunk,a Napraforgó étteremben,nagyon jó,ajánlom mindenkinek!
Olyan jó,Dóri már nekem is kezd önállóan enni főzeléket.Amit a kezébe adok,azt eddig is ette,de most kanállal eszik mindent,ami ehető,olyan lelkes,és eltol,ha segítenék,nem engedi,ő már nagylány.
A ruhákkal mi is úgy voltunk,hogy egy csomót hord Dorina is Domi ruháiból.Mindent ráadtam,mert mindent eltettünk mi is.Domit is vagányan öltöztettem,színesben,a világosszöldtől kezdve pirosban,sárgában.Tényleg csak rózsaszínben nem,bár mára már az is divat lett a pasiknál.Dórinak kellett venni csak pár csajosabb cuccot,meg ahogy telik az idő,úgy már az egyértelműen fiús nadrágot azért nem fogom ráadni.De pl egy keki oldalzsebes bármikor elmegy csajsziknak is,nem?
Dóri!
Gratula,hogy mindent megesztek,ez olyan jó,Domi nekem nagyon válogatott,ahogy idősödött,ma is nehéz vele bármit megkóstoltatni,óvatos voltam a kajával,ahogy az akkori doktornéni meg a védőnéni tanácsolták.Dorinánál már bátrabb voltam,meg is eszik mindent szerencsére,kivéve,ha nyafka.
Juc!
Nagyon aranyos babád van!!Olyan dögönyöznivalóan somolyog,hogy az nem igaz!!
Hagnosz,tényleg,merre vagy????

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok Mindenkik!

Doktorkitti Sajnálom ezt a herce-húrcát a gyerkő körül. Elég nagy szemétség ez. De örülj neki, hogy legalább nem akar a kis családodba beférkőzni és "gondos apuka" képében tetszelegni. Az szerintem még nagyobb konfliktust eredményezne.

Ezt a halál dolgot nem látom az előző írásaid között, de gondolom Domi most kezdett félni a haláltól?! Emlékszem amikor kb elsős voltam féltem elaludni este, mert attól féltem reggel nem fogok felébredni. De ez hamar elmúlt. Amíg tartott anyu esténként ott űlt mellettem és fogta a kezem amíg elaludtam. Azt hiszem kb két hét alatt lezajlott az egész. Szóval ha ez a helyzet akkor ne aggódj hamar túlteszik magukat a gyerkőcök ezen is.

Nagyon aranyosak ezek a bébik!! Kép

Ja el akartam mesélni, hogy valamelyik nap jöttem haza és a Rózsák terén be akartam menni a templomkertbe, de a kaput a babakocsival próbáltam "betolni". Nagy meglepetésemre arra jött egy olyan 13-14 éves forma srác és kinyitotta nekem és mikor megköszöntem azt mondta "nagyon szivesen". Ez annyira meglepett és annyira jól esett, hogy valakit még ilyen jól nevelnek a szülei-tanárai, hogy egész úton hazafelé mosolyogtam. Szóval van még szép is a pesti életben Kép

Lányok-asszonyok, szoktatok ti talákozni? Jó lenne veletek személyesen is megismerkedni esetleg egy városligeti sétára vagy "állatkerti sétára" Kép Annát vittem babamasszázsra 4 hónaposan és azokkal a mamákkal és babákkal minden hónapoban valamelyikőnknél. Ha van kedvetek egyeztethetnénk. Tudom, hogy nem mindenki lakik Pesten, de talán egy délutánra ti is be tudtok jönni.

Puszi
Réka
repa
 
 


Szia Réka!
Én is örülök,hogy aláírja hamarosan a papírokat,mert én elbújnék a családommal a világ elől,ha ez meg akarna jelenni mint gondos apuka,ennyi év után!Nem is tudom mit tennék,ezért örülök én is,hogy legalább hajlandó aláírni.Nem is hajlandó,egyenesen követeli.Az már más tészta,egy anyai szívnek hogy esik,hogy a féltett,szeretett kisgyermekét ki az aki ennyire el akarja tolni...
Tavaly voltunk temetőben Domi dédiszüleinél.Nem értette,miért megyünk "kövekhez",és rendben hogy meghaltak,de most hol vannak akkor is és miért nincsenek itt.Választottunk,az igazság legyen,vagy a szokásos hablaty.Hát olyan érettnek hittem,hogy az igazságot mondtuk el,és nagyon sírt.Onnantól fél,hogy nem akar öreg lenni,mert akkor a föld alatt lesz,meg stb....Többször sírt ezen,faggat,mikor leszünk öregek.Próbálom szépíteni,és akkor mindig lenyugszik egy időre.Nyugattom,hogy addigra én és apa már várni fogjuk,és nem kell a föld alá menni,ne féljen,és nem lesz egyedül,mert velünk lesz ott is,együtt,ahogy most.Az az igazság,hogy Anyósom kezdte el akkor mondani neki a temetőben a dolgokat,és úgy tűnt az elején,Domi érti,de mikor belement ilyen részlketességgel,azt hittem dobok egy hátast,Pisti haragudott is nagyon,hát most itt az eredménye.És az óvónénije is meghalt tavasszal-nyár elején,és ez szintén feltépett mindent,újra kezdődött.Most akárhányszor lát rajtam valamit,egyből stresszel.Ezért keressük meg az agydokit az oviban,hátha van valami jó ötlete,vagy csak elbeszélgetünk közösen.Domi szerelméből is így szedte ki,tulképp mi bántja,és a kislány helyrejött.Remélem lesz eredménye nálunk is.
Én is meglepődtem a villamoson,mert segítettek föltenni a babakocsit,átadták a helyet,és ez mióta megszületett Drina,17 hónapja,még nem fordult elő.Vannak még csodák...nekem is jobb lett tőle a kedvem,mert egyébként mindig csak puffogok a figyelmetlen bunkókon...
Az a templom peig gyönyörű,és előtte a rózsák....Jaj,ne lennék olyan fenenagy romantikus álmodozó..Kép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Szia Kitti!

Olvastam Domi problémáját a halállal kapcsolatban. A gyermeklelektan.lap.hu-n többet lehet erről a témáról olvasni, van külön fejezet, ami ezt tárgyalja, illetve szakirodalom van, amiből lehet csemegézni. Remélem, segítség, amíg a szakemberrel nem találkoztok. Biztos el fog múlni, de a gyereknek fel kell dolgozni a történteket. A gyerek azért kéri a félelmetes meséket 10000000000000x, mert a számára félelmetes személytől, alaktól fél, s mindahányszor elmesélik neki, annyiszor éli át azt a helyzetet, személyt, akitől, amitől szorong.Ezáltal oldja saját magában a félelmet, s bizonyosodik meg arról, hogy ez nem bánt stb.... Remélem, érthetően írtam le. Gondolom, sokat beszéltetek a halálról, s ő a maga kis eszével próbál rendet tenni a számára érthetetlen dolgok között, csak ők a fondorlatosságukkal, tekervényes logikájukkal tuti bonyolítanak egyet a dolgokon. Valószínűleg egyszerű lesz a megoldás, csak azt kell megtalálni. S igazad van, hogy nem hagyod a gyermekedet magára a félelmeivel, mert annál nagyobb lenne a baj.

Puszi mindenkinek: Ágas
ágas
 
 


Szia Ágas!
Nagyon aranyos vagy,hogy próbálsz segíteni,meg is köszönöm,és az oldalt is megnézem,amit írtál nekem,mert remélem a dokiig is segíthetek rajta.Mert tényleg az az igazi,ha mi tudjuk megoldani,én tudom oldani,megnyugtatni őt.Reméljük sikerülni is fog!!
Mégegyszer köszi!!
Kriszti

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

Csak ámulok-bámulok, hogy mennyi hozzászólás keletkezik itt egy-két nap alatt.
Kitti!
Ez a helyzet iszonyú lehet neked, de próbálj meg azzal vigasztalódni, hogy gyönyörű gyermekeid vannak és találtál egy olyan férfit, akivel ilyen szép családod lehet.KépDomi félelmein remélem sikerül majd enyhíteni, mert nem lehet könnyű látni, ahogy eszi magát a kisfiad, ráadásul úgy, hogy igazán segíteni sem tudsz neki. Szívszaggató lehet! Kép
Juc!
Marci tüneményes!!! Micsoda mosolygós szemek!!! Kép

Jó, hogy lehet itt dumcsizni veletek mindenféléről, mert ez legalább kikapcsol egy kicsit. Az utóbbi napokban ugyanis eluralkodott rajtam a PARA a közelgő eseményekkel kapcsolatban. Totális bizonytalanság lett úrrá rajtam, remélem ez valamilyen szinten azért természetes Kép

Üdv nektek, puszi
Bea
bigi
 
 


Sziasztok!

Micsoda édi-bédi babák vannak. Majd én is megpróbálok Leviről felrakni képet, csak egy digitális gépet kell csaklizni valakitől...
KépSzegény Domi. Nem tudom, egy 6 éves kisfiú hogyan dolgozza föl ezeket az élményeket, de remélhetőleg az ovis nyüzsgés majd eltereli a figyelmét. Meg jön a Mikulás, Karácsony, lesz mivel foglalkoznia ehelyett a téma helyett. Olyan furcsa, hogy akit szerettünk, hogy megtud változni. Az ember nem is gondolná, hogy ilyesmire képes egy ember a saját gyermekével szemben. Bocs, de ez disznóság.
Nekem szerencsém van az evéssel, mindent eszik, nem is keveset, ebédre 4-5 dl főzeléket képes benyomni. Kép Ha husis, akkor csak 3-at. Uzsira ugyanaz, 2-4 dl, ez változó, álmosságtól függ. Nem utasított vissza még semmit, de állítólag 9-10 hónapos koruktól lesznek válogatósak. Van még két nyugis hónapom kajailag. Ruhákról annyit, sajna nekünk mindent venni kellet, pár cuccot vettek csak ajándékba rokonok, barátok. Kép Kép De bármilyen nemű is lesz a második babi, mindegy, mert én is rózsaszín kivételével mindent adok a kissrácra. Szeretem, ha színes a bébi. Most is jön a pénzkidobálós időszak, télire nincs semmink. Remélem novemberig nem lesz olyan nagyon hideg, 11.19-én lesz Kismama babaruhabörze. Olyan jó cuccokat lehet beszerezni, tökre megéri kimenni, még a 900 Ft-os beugró ellenére is. Etetőszéket kapunk mostanában. Jó abban etetni? Eddig mindig az ölemben volt, és az olyan jó érzés, közel van, mint szopikor.
Megyünk pancsizni, mert kezd nyafizni, és állandóan a szék fele jön. Most is itt van alattam.

Pusszancs mindenkinek!!

Reni

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a dicséreteket!!! Kép

Reni, ha jól olvasom, a te Levid olyasmi korú lehet, mint az én Marcim (ő a jövő héten lesz 7 hónapos). Mi már kb. 2 hete használunk etetőszéket, mi sem mindig, mert én is gyakran inkább az ölemben etetem, mert, ahogy te is írtad, az olyan jó! De a széket is szeretem, a miénk dönthető támlájú, és még nem raktam a legfölső pozícióba, mert azért akkor még ide-oda dülöngél a kissrác... Hú, de ez a kajamennyiség, amit Levi megeszik!!! Nem semmi!!! Kép Nálunk olyan 200-250 körül szokott lenni a főzelék, és utána már nem is nagyon kér inni, csak pár kortyot.

Jó éjt és szép vasárnapot mindenkinek!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Szisztok!

Szomorú vagyok, mert nem enged feltölteni képeket :-( Pedig olyan szép új képeket szerettem volna felrakni Blankáról...
Juc! Én is Piroskánál szültem. Csak én májusban...

Tényleg jó ötlet lenne egyzser találkozni veletek! Olyan kíváncsi vagyok. EGy szép őszi hétvégén összefuthatnánk egy játszótéren vagy valahol... Én benne vagyok.
Doktorkitti! Fel a fejjel, biztos simán fog menni minden, nem törődj ezzel a pasival, csak a gyerek a fontos!
Most mennem kell. Jó hétvégét mindenkinek!
Dóri
<!--attachment: blanka_3_5_h_napos-263259.doc*mime_msword.gif*5 hónapos.doc,application/msword*169.5**blanka+3 --><center><pre>
Kép
blanka 3 (169.5 k)</pre></center><!--/attachment-->

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


mégis sikerült képet feltenni!

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Eltelt egy év, és Te még mindig 20 kg-ot cipelsz 30 lépcsőfokon?
Lejárt a törvényben előírt határidő és Téged néhány lépcsőfok még mindig elválaszt a világtól?
Szeretnél egy olyan országban élni, ahol a választott vezetők betartják az általuk hozott törvényeket?
Ki szeretnéd fejezni szolidaritásodat a hátrányos helyzetűekkel és elesettekkel?
Ha igen, akkor várunk 2005. szeptember 20-án 16:00 órakor a Kossuth térre a Parlament elé, ahol ismét felemeljük szavunkat a
MAGYARORSZÁGI KÖZLEKEDÉS ÉS KÖZÉPÜLETEK AKADÁLYMENTESSÉGÉÉRT!
A demonstrációt a TAVASZ (Tegyünk A Világért! - Anyák Szövetsége) Egyesület szervezi, csatlakozott hozzá a Fehér Kereszt Gyermekvédő Alapítvány, a Habeas Corpus Munkacsoport, a Levegő Munkacsoport, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a NaNE Egyesület, a Terézvárosi Zöld Kör, a Városi Biciklizés Barátai, a Védegylet és a Zöld Fiatalok. Az eseményt támogatja a Humanista Mozgalom.
Médiatámogatónk a Civil Rádió és a www.tusarok.org
tavasz
 
 


Szia Reni!

Nem tudom, hogy Neked mennyire esik útba Kistarcsa, de ott október közepe felé lesz bababörze. Most csütörtökön is volt, igaz, páran voltak csak, de szupi cuccok voltak. Bogi lányomnak 3500 Ft-ért vettem egy téli anorákot, amit az eladó kislánya 2x használt. Nagyon örültem neki, mert gyönyörű, kifogástalan állapotban van, s jó vastag.
Ja, és úgy tudom, ott nincs belépő.

Puszi: Ágas
ágas
 
 


Sziasztok Anyukák!

Jöttök erre az izére. Mi voltunk Annával tavaly. Na ott pl találkozhatnánk. Kép

Nem kell egykettedni, mert Anna nem lett válogatósabb 10 hónaposan Kép Egyébként ő szépen eszik és képzeljétek tegnap egyedül megtette az első lépéseit. Mára is tartogatott 2-3-at belőle.

A bababörze se rossz, de én Anna ruháinak a 90%-át túrkálóban vettem. Van egy nagyon jó a Dohány utcában a Blaha közelében (Erste bank oldalában). Nem túl olcsó de szép dolgok vannak. Meg az Arany János utcában is van kettő az Arany 10-hez közel.

Bea,
Ne izgulj nem lesz semmi gond. Azért van a doki és a szülésznő, hogy segítsen ha baj lenne. A párod is biztosan ott fogja majd a kezed. Nagyon szép élmény lesz meglásd Kép sok sok sikert hozzá!!

Na megyek, mert Annát le kell tenni aludni.

Puszi,
Réka
repa
 
 


Kedves Doktorkitti!

Leírásod alapján az én édesanyám ugyanolyan helyzetben volt, mint Te. Nagyon korán összeházasodtak az édesapámmal, édesanyám 19-20 éves volt, édesapám pedig pár évvel idősebb. Persze ez nem ok arra, hogy egy édesapa állandóan csavarogjon és egyáltalán ne érdekelje a gyermekei sorsa, de hát neki máig nem nőtt be a feje lágya,hiszen már a 3. élettársával él.
Olyan hamar elhagyott bennünket, hogy nekem nincsenek is emlékeim róla. Csak a látogatásaira emlékeszem, mivel katona volt, néha járt a mi városunkban is, ekkor meglátogatott. Ketten voltunk testvérek és hiányoltuk az apát, hiszen a 70/80-as években még ritka volt a válás, az osztálytársaim mindegyikének volt édesapja. Édesanyám talált egy olyan társat, aki elfogadott minket és mi is elfogadtuk. Ezért édesanyám sem ment perlekedni gyerektartásért, inkább hagyjon minket békén. Édesapámnak ez nem is esett nehezére, még a ballagásunkra sem jött el. Sőt! Amikor az öcsém bevonult katonának, akor az édesapánk, aki százados, nem azt intézte el, hogy jó helye legyen, hanem hogy arra az időre ne kelljen gyerektartást fieztnie. Úgyhogy szerintem a legjobb bizonyítékok a tettek, s ha felnő a gyermeked, akkor evvel ős is tisztában lesz. És én nagyon tisztelem az édesanyámat, hogy olyan fiatalon, elvált nőként kitartott mellettünk, s olyan férjet választott, aki minket is vállalt.
A halállal kapcsolatban pedig ajánlom Polcz Alaine pszichológusnő könyveit, különösen "Az élet és a halál titkai" c. könyvet, mely pont a kisgyermekes szülőknek ad tanácsot. Én a következő honlapon találtam: www.lelkititkaink.hu/polcz_alaine-gyasz.html
REmélem, tudtam egy kicsit segíteni, és mindenkinek szép napot!
Anikó
gya
 
 


Sziasztok csajok!

Juc,köszi a képet nagyon édes a babácskádKép
oltásKép Én most akkor már nem tudom, hogy mi van,és hányadán állunk, de határozottan erre kérdeztem rá, még régebben és a Dr. néni mondta, hogy akkor ezt kell beadatni, és ő is 1 éves kor után javasolja! Azért lett ez, és most!Azért remélem ő sem mondott hülyeséget, és jó lesz ez az oltás is a betegség ellen!
De lehet, hogy mégegyszer rákérdezek ha úgyis megyünk a köv. szurira okt. 13.-ánKépEz viszont már a kegyetlen 15 hós lesz!Fú, de nem váromKépKép

Réka, nagyon jó 5letnek tartom a talit!KépÉn is soxor elképzelek mindenkit, hogy milyen lehet élőbenKépMeg kellene dumálni egy konkrét időpontot, és hajrá!Előre szólok, hogy a jöv. hét nekem nem jóKép, mert apa szabin lesz, és akkor együtt jövünk-megyünk!A talinak meg szerintem babás-mamásnak kellene lenni, nem?Kép

Bea, nem szabad izgulni, mert akkor feszülten mész szülni! Szerintem készülj rá úgy, hogy a kiváncsiság hajtson, meg a babával való találkozás öröme!Nálam mondjuk ez magától jött így, de nagyon beváltKép Valahogy egyáltalán nem izgultam, inkább baromira élveztem az egészet az elejétől a végéig, igaz volt 2 óra nagyon nagy fájdalom, de ki emléxik már arra??!!KépKépNekem meg különösen szerencsém volt, mert az egész szülőszoba az enyém volt, így mindenkinek aki bejött volt egy kedves mosolya, mondata, felém, és ez annyira jólesett ez a figyelmesség!KépEgész nap/nappal/csak én szültem, aztán aznap éjjel meg egy másik mama!Õ meg éjszaka uralta a sz. szobátKépVálasztasz sz. nőt?Bemegy a párod?

Dóri, Blankuci nagyon édesKépDe látom kajával nektek sincs gond;))

Szerintem etetőszék az jó dolog, bár nálunk is még a testi közelség miatt van még reggel+ este ciciKépNéha úgy sajnálom, hogy már nem adhatok neki annyi cicitKépKépImádom(tam)amikor szopizik, igézően tud nézni a szemembe, meg simogat közbenKépKépKép De egy hete már csak este van, mert elkezdtem leszoktatni, nagy erőfeszítések áránKép
Viszont ő szerencsére szeret az etetőszékben is hamizni!

Babaruha börzén még nem voltam, mert kicsit nekünk messze van, meg mindíg úgy voltam vele, hogy és ha nincs is olyan ami tetszene?Akkor kiadtam 900ft-ot, amikor abból is vehettem volna neki ott ahol ingyen találok valamit!Nem azt mondom, hogy olyan sok az a 900, de a semmire igen, az 1 vagy 2 body ára! Viszont a turik jók, főleg ha találsz egyet ami beválik! Nekem a barátnőm szokott felfedezni tök jókat, én meg mindíg megkérdezem tőle hova érdemes menniKépMondjuk véletlenül Velencén is bementünk egybe, és vettem Esztinek 400Ft.-ért egy annnyira édes farmerdzsekit!KépMeg van már egy jópár rucija onnan!

Csilla,szoktál még olvasgatni minket????Hogy vagytok?Nagyon rég hallottam felőletek!Gáborka, mekkora már, és tejcsi van bőven?Miket tud?Kicsit írj ha lesz idődKépRemélem az alvással nincs már gond/a levegővétellel/?!

Pussz mindenkinek
manóci
 
 


Réka,
én nem ismerem Barbara Wood-ot.

Manó,
írod, mennyire szereted szoptatni Esztit, mégis elkezdted leszoktatni. Én úgy látom a hozzászólásod alapján, hogy még mindketten igényt tartanátok a szopira. Mi az oka,hogy mégis leszoktatnád, vagy korlátoznád a szopik számát?
A turkálók tényleg szuperek, én azt veszem észre, hogy egyre több nyílik Budapesten. Mondjuk szerintem sokkal jobb minőségű ruhákat lehet ilyen helyeken kapni, mint a kínai boltokban. Még annak ellenére is, hogy használtak a ruhák. A gyerekek ruhatára + az enyém is java részben turálókból származik (én már 13 éve járok turkálókba Kép Kép )

Kriszti,
nagyon sajnálom a szomorú híreket, rossz volt olvasni. De a Polcz Alaine írásait én is ajánlom, segíteni fog.
Domi édesapját nem is minősíteném. Gondolom, ő egyáltalán nem is látogatta soha a kisfiadat. Azért hagyott el téged, mert jött Domi?
Tényleg az lenne a legjobb, ha lemondana a fiadról (nem tudom azt írni, hogy a fiatokról Kép )
Viszont gondolj arra, micsoda ajándék az élettől neked a férjed, Dorina és Domi, és akkor talán egy picivel jobb kedved lesz. Tudom, hogy most ez nehéz időszak, de elmúlik, mert van kire támaszkodnod.

Flocika,
olvasol még minket? Hogy vannak a gyerekeid, kicsi Andris már elmúlt 1 hónapos!Írj, ha időd engedi!

Szép ez a vénasszonyok nyara, vagy indián nyár, ki hogy szereti Kép !

Sziasztok: Z i t m i
zitmi
 
 


Szia Zitmi, valóban szeretem szoptatni, de muszály vagyok leszoktatni, mert azt én nem szeretném amit sok egy évnél nagyobb, sőt 2-3 éveseknél látok, hogy húzzák föl az anyukájuk polóját, tele fogakkal a szájukban, és cici,cici,cici!Mindegy, hogy hol vannak utcán, vendégségben, orvosi rendelőben, buszon stb.Ezzel nem szerertnék senkit megbántani akinél esetleg így van, de szerintem ekkorka gyerekeknek ez már nem való, csak még mindíg nem törődtem én sem bele, hogy már nem pici baba a kislányom!!KépEz van, amúgy meg már annyira szerintem ő sem igényli, csak megszokás, mert vannak esték amikor kb. 2'-ig szopizik, és már kéredzkedik az ágyába aludniKép
A kínai ruckók közt is lehet találni aranyosakat,de a turikban tök soxor minőségi márkás ruhát is ki lehet fogni, ami viszont sokkal tovább tart!
Viszont cipőt SOHA nem vennék kínaiban, vagy használtat!

Floci, tényleg mi van veletek??Kép
manóci
 
 


Még visszajöttem, mert rövid eszemmel elfelejtettem, hogy DÓRI,Blanka édes lehet a fülbevalóval isKép
Amikor én lövettem ki, volt üvöltés ott is, de hamar abbahagyta, és szerencsénkre nem volt gond utána se a fülével!
Ne bánd meg, szerintem is jobb ilyen picinek kilövetni, már nem is emlékszik ráKép
Azért fülbevalós képet próbálj meg feltenni!Képköszi, pussz
manóci
 
 


Sziasztok!
Csak gyorsan próbálok reagálni,mert nagyon sok dolgom van most,és látom,megint rendesen írogattunk!
Anikó!
Köszönöm Tőled is a segítséget,megnézem ezt is,mert valamilyen megoldást szeretnék találni.Mindig azt hiszem rendben van végre ez a téma,mert csönd van körülötte,aztán valami megint előhozza,és ahol abbahagytuk,onnan folytatjuk...
És abban is igazad van,hogy a legjobb bizonyítékok a tettek,mert ebből őszintén lemérik,hogy hogyan is folytak a dolgok...és ezekben nincs hazugság,nem lehet semmit bemagyarázni,mert szemmel látható-kézzel fogható dolgok.Ezért gondolom én is,ha felnő,és már végképp el kell mondanom(de amig csak lehet,elkerülöm),akkor a kezdeti harag után úgyis meg fogja érteni,mert tudni fogja,ki fogta a kezét,mikor beteg volt,ki tanította bringázni,stb.
Na,a témát jól kiveséztük,köszönöm mindenkinek a bíztatást!!
Manó!!!
Szerintem is kérdezd meg ezt a szurit mégegyszer!Mert mi már megkaptuk,pont ezt,és a kullancsot is be akarta adni,ha nem vártuk volna a pöttyöket.Most megint előhozzuk,a 18 hónapos tanácsadáson.A kettő nem ugyanaz!
A szopival kapcsolatban:hát,töredelmesen bevallom,én 2 és fél éves koráig szoptattam Domit.És Dorina már nem kérte 6 hónaposan,amit nagyon-nagyon sajnálok.Láttál a képeken,meg ismersz is jobban másoknál,nem vagyok egy megrögzött elveihez hű,mindenáron csak a természeteset tipusú anyuci.Épp ezért nem is terveztem be előre,hogy meddig fogom szoptatni,meg nem is voltam elvakultan,minél tovább szoptató anyu.Domit a refluxa miatt zöldségeztem-gyümölcsöztem 2-3 hónapos kora óta,de a cici maradt igényei szerint.Én nagyon szerettem szopiztatni,ahogy látom,írod,hogy Te is.Nekem is voltak vicces pillanataim,ami kissé kellemetlen is volt:a játszótéren odaszaladt hozzám,és húzta föl a blúzomat.Egyrészt kellemetlen volt a többiek miatt,mert úgy gondolom ehhez a témához nem voltak elég nyitottak(jelzem,nem volt kint egy cicim sem),másrészt kellemetlen volt a kicsi fiamnál,mert nem értette,miért nem engedem neki.Mikor már szépen nőtt,mint a Te kislányod,lassan megtanultuk,hogy hol nem "illik" rábukni a cicire a nagyközönség megbotránkozó tekintete miatt,meg azért persze az én rózsaszín topomból se villanjon ki a cicim...De szépen megtanultuk,és már Õ is tudta,hogy a játszótérre homokozni mentünk,a bevásárlóközpontba vásárolni,és ha hazamentünk,és kaja volt,akkor ott lehetett utána cicizni is.Emlékszem,minden alkalommal becsukta a szemét egy idő után,és szinte elaludt,annyira más állapotba került,visszament az időben,újra picibaba lett,úgy szopizott.Valahogy ő is és én is tudtuk,ez nagy megnyugvás neki,biztonságot érzett,és a mai napig másképp bújik hozzám,ugyanolyan arccal,csak épp a cici nincs a szájában.Megmaradt ez a közelség,ez a biztonság,ha anyához bújik,ez a megnyugvás.A lányommal,ha összehasonlítom,teljesen más.Mert persze vannak különböző gyerekek...de a lányom is nagyon érzékeny ha erősebben szólok rá,nagyon szeretgetős,ölelgetős,puszilkodós,bújós,de mégsincs meg az a nyugodt meghittség,ami a majdnem 3 év alatt kialakult Domi és köztem.Dorinával barátnők vagyunk,Domi meg a lelki társam,ha talán így érthetőbb.Én sem tudtam volna kipakolni a cicim a pláza éttermében,vagy a tömött orvosi rendelőben,ááá...Megtanultuk,és csak otthon,ha nem voltak vendégek,és általában kajánál.Aztán ez lekopott idővel csak az alvásokra,főleg este.Akkor is csak azért hagytam abba(ő még igényelte volna),mert kezdtünk bölcsibe járni,és nem akartam,hogy az ottani elalvásnál hiányozzon neki,mert anélkül elég nehezen aludt el.Szerintem,akármeddig folytathatod,csak kettőtöknek,este,mint egy kis elalvási meghitt szertartás a nap végén,mert ha segíted őt,nem fogja máshol letámadni a melltartódat,megtanulja,hogy ez csak otthon és este,elalváskor.De félre ne érts,én nem akartalak győzködni,csak úgy lennék a helyedben,hogy Dóri még így igényelné,úgy fájt,hogy ellökte a cicit egyik napról a másikra,és nem tudtam mit tenni.Hiányoznak a mai napig azok a kis nyugis pillanatok,mikor belenéztem a nagy szemeibe,csak pislogott rám,nyelte-nyelte,aztán nagyobb levegőt vett lihegve,kifáradtan..Ha meg túljutott az első perceken,már mosolygott is huncutul közben.Ezek úgy hiányoznakKép Kép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

Manó!
Én is hasonló véleményen vagyok a szoptatással kapcsolatban és én is pont ezért hagytam abba a szoptatást. Anna 9 hónapos volt amikor végleg elhagytuk, de főleg azért, hogy az éjszakai 3-4 órás ébredés elmaradhasson és végre nyugodtan tudjak aludni. Lehel, hogy önző vagyok, de végre ki szerettem volna aludni magam. Valamennyire be is jött a számításom, mert utána ritkábban ébredt. Nem is nagyon hiányzott, mert addigra már 6 foga volt és bár nem harapott rosszul tartotta a fogsorát és már fájt.

Cipőt én sem veszek turkálóból annál is inkább, mert Anna hipotóniás és a bokája elég gyenge ezért spéci cipőt kell rá adni.

Na megyek, mert itt nyafizik az ölemben.

Senki nem jön erre a tüntetésre a Parlament elé jövő héten????

R
repa
 
 


Sziasztok!

Manó!
A helyzet az, hogy a bizonytalanság miatt tartok a szüléstől, mert nem volt elég ez az orvosváltás 29 hetesen, amiről még mindig nem vagyok 100%-osan meggyőződve, hogy jól tettem (na nem a régi orvost sajnálom, csak nem tudom, hogy ez az új OK lesz-e), de a mai napig nem tisztázott az sem, legalábbis ennél az új dokinál, hogy császármetszés lesz-e vagy természetes szülés. A szemüvegem ugyanis +6-os, és régebben két szemműtéten is átestem, ami indokolná a császárt, viszont az új oki meg vacilál. Én meg csak egyre jobban idegeskedem ezen, mert azért jó volna, ha úgy tudnék felkészülni az egészre, hogy legalább ebben biztos lehetnék. Egy dolog viszont tuti!!!
Nemsokára láthatom az én kicsi fiamat és ez a legfontosabb!!!!!!Kép Apukája is bent lesz, akár természetes szülés lesz, akár műtét! Műtétnél mondjuk csak üvegen át láthatja a dolgokat, de azért az is sokat számít!!!

Köszönöm a biztatást és megpróbálom megfogadni a tanácsodat!

A találkozón én is szívesen részt vennék, csak éppen én még csak csomagban tudom vinni a picitKép Remélem ez nem kizáró ok?!Kép

Puszi mindenkinek!
Bea
bigi
 
 


Sziótok,

Krisztikém, annyira megsajnáltalak amit írtál, mert nagyon átérzem soraidatKépTényleg én is imádok szopiztatni, de egyszer muszály elkezdeni a leszoktatást! Én sem vagyok az a nagy mindenáron mindent anyuka, de azt nagyon szerettem volna ha 6 hós koráig csak cicit tudok neki adni, és ez bejöttKépEnnek annyira örülök, mert én úgy gondolom, hogy azt a sok jót,amit tud nyujtani ellenanyagban stb. azt többé sehonnan nem tudja potolni egy baba!Persze az nagyon rossz ha valakinek teljesen önhibáján kívül nincs teje, vagy nincs elég, és ezt nem tudja megtenni, de én naon örültem, hogy ezt tudtuk tartani!Pedig sokan az ismerőseim közül már piszkálgattak, hogy mért nem adok neki már gyümilevet, meg amit lehet 4 hós kortól, de én ezt annyira nem szerettem, hogy nem értették meg, hogy MINEK egy olyan babának akinek teljességgel elegendő a tejem!!!Én még a kórházban is szóltam, hogy nekem ne itassák teával, meg cukros vízzel, hanem hozzák csak ahányszor kívánja a babaKépKépDe örültek neki, mondták, hogy persze, és tök jó, hogy így állok hozzáKép
Esztim is imád bújni, olyan édes ahogy még játék közben is odaszalad átölel,és megy továbbKép

Réka, én teljesen megértelek ne legyen lelkiismeret furdallásod emiatt!Azért az tényleg kemény, hogy neked is ennyi ideig kelt, nálunk 10 hós korig keltünk minden éjjelKép Úgy irigyelltem akiknél már pár hós korban átaludta a baba az éjszkát!
Tüntetésre én nem tudok menni, mert apa szabin van, így egész héten mászkálásba leszünk! Sok dolgot kell megnéznünk meg megvennünk! Többek között szekrényt, hogy Esztikémnek meglegyen a külön szobaKép,meg kocsiülést, meg téli cuccokat neki+ apának is kikopott már a ruhatára!Én meg maradok a régieknél, egy anya már csak ilyenKépKép

Bea, kérlek bocsi, hogy itt osztogattam neked a JÓ tanácsaimat, de nem tudtam, hogy ilyen kérdéses a szülésed, meg, hogy problémák vannak a szemeddel is!KépAz viszont nem játék, vigyázz vele!Persze én azért érezhettem ilyen könnyen a dolgokat, mert nekem szerncsére teljesen problémamentes volt a terhességem, és a szülésem is úgy kezdődött mint a "nagy könyvben" fájásokkal!KépIgaz később adódott némi komplikáció ami miatt majdnem csaszi lettem, de szerencsére jó volt a szívhang, és megszülhettem spontán!
Lehet, hogy már írtad de néha keverem a dolgokat, megkérdezhetem, hogy ki is a dokid?És mért van ez a kérdéses a szüléssel kapcsolatban?
Ja, és még egy mért kellett dokit válatnod?Persze mindezeket, ha publikus!Ha nem akkor megírhjatod priviben is,ha van kedvedKép
Tudom, hogy hamar megöregszem, és biztos ronda vénasszony leszek, de olyan kiváncsi vagyok a dolgokra, mindenre!!!KépKépKép
Talin pedig szívesen látnálak téged is, kizáró ok??????Az nincs, legalább látunk valakit még pocival, magunkról már úgyis csak fotót tudnánk produkálniKépEgyenlőre!Kép
manó
manóci
 
 


Na, látjátok milyen rövid az eszem, csak elfelejtettem valamit!
Csajok, leírná nekem valaki, hogy igazándiból melyik ülés a jó, a 9-18 ig, vagy a 9-36 ig!
Azért nem vagyok benne biztos, hogy melyiket kéne venni, mert 7 évesen kell 20 kg-nak lenni, de akkor már elég elvileg valami ülésmagasító+ biztiöv is nem??Adjatok ebben légyszike tanácsot,aki már túlvan ezen, kösziKép
Képzeljétek ma főztem először tökfőzeléket virslivel,/én ÚTÁLOM/és ízlett neki, be is vágta 1 szelet kenyérrelKépKicsit nehezemre esett főzni, de ezentúl úgy néz ki, hogy kell!Kép
Na, pussz
manóci
 
 


Sziasztok!

Bea, nem kell félni a császártól sem!!! Kép Én császárral szültem, egy darabig arra is számítottam, mivel Marci a 37. hétig faros volt, akkor fordult meg, úgyhogy jöhetett volna a hüvelyi szülés. Aztán a normál úton megindult szülés közben elromlott a szívhangja, úgyhogy mégis császár lett belőle. Igazad van, a bizonytalanság viszont rossz, próbálj meg rákérdezni a dokidnál, hogy miért vacilál, jó lenne, ha nem lenne ez a bizonytalanság, hanem biztonságban éreznéd magad a hátralévő időben. Kép
És bocs, nem találtam meg, mikorra is vagy kiírva?

Szopi-témához sajna sokat nem tudok hozzászólni, illetve csak a másik oldalról, én csak 5 hónapos koráig tudtam szoptatni Marcit, de már 1 hónapos korától kapott tápit is, nagyon kevés tejem volt. Eleinte nagyon rossz érzés volt (nem vagyok igazi anya stb.Kép), pláne ebben a mai világban, ahol mindenkitől (doktornéni, védődő, barátnő, internet stb.) csak azt hallottam, hogy anyatej, anyatej, anyatej. Aztán lassan rájöttem, hogy ettől még lehetek jó anya... Kép

Sziasztok!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!
Réka!
Teljesen megértelek Téged is,mert bevallom,bár talán nekem is önzésnek írja föl valaki,de kényelmesebb,hogy Dórika már nem szopizik.Szerettem volna tovább,de ha belegondolok,hogy Domival micsoda cirkusz volt a szopis altatás,meg éjjel a csak cicin alvás,önkiszolgáló módra,hát ebből a szempontból nem bánom,hogy nincs már szopi.
Manó!
Mi abban a szerencsés helyzetben vagyunk,hogy Dorina tök szupin átalussza az éjszakákat,szinte az elejétől,tényleg rövid ideig kellett kelni hozzá éjjel,és max kétszer egy éj alatt.És ez még nem minden,mert ez a két kölyök akár kilencig is döglik reggel...Képzelheted micsoda szundi-partit rendezünk,szuszog a lakás reggelente.Persze Pisti azért kel,mikor korábban megy...Áprilisban meg nekem is vége a jóvilágnak,irány a munkaKép Kép Kép
Én sem tudok menni,mert még csak most szedik ki a varratokat pénteken,és nem is mindet,ezzel meg elvileg nem is emelhetnék,de két gyerek mellett ki tudja ezt megoldani???Meg a virágokat csináltam a plafonon lógva,a tériszonyommal..Kép Kép
Nekünk Domi majdnem 30kg,és 6 éves!!!Láttátok a képen,nem dagi.Mi megvettük a concord fixmax ülését még Dominál,és kibírta egész idáig.Igaz,elég drága volt,de csak alul kellett új huzatot varratni rá,és örökölni tudta Dóri is 1 éves korától.Dominak nem vettem még ülésmagasítót,bár a magassága meg a súlya miatt lehetne.Csak nem érzem biztonságban benne,mert nagyon a nyakánál van az öv akkor,és elég labilis az a kis ülés is.Ha meg bambul,vagy nézelődik(melyik gyerek van felkészülve a kanyarodásra),akkor oldalra egyáltalán nem védi,és sodródik a gyerek,szó szerint kidől,megfigyeltük.Mire megtartja magát,már rég lefejelte az ablakot.Sok kocsiban látok,még kisebbeknek mint Domi,de nekem nagyon labilis volt.Névnapra megkaptuk a Párom szüleitől ajándékba azt az ülésmagasítót,aminek van háttámlája,oldala,fejtámlája.Na,ezért is zsebbe kellett nyúlni,de ebben én nem ismerek hatásokat,ha a gyerek biztonságáról van szó!
De ügyes,hogy ilyen szépen eszik!!!!Nekem is nehezemre esik olyat főzni,amit mi nem eszünk,de hát kell.Szépen eszik a miénkből is mindent,csak mikor milyen kedve van...Bébiételt még mindig adok néha neki,főleg most,hogy állandóan dokinál voltunk mindennap,és nem tudtam főzni.Hát imádja...Meg a Húslevesből imádja a zöldségeket.Most nosztalgiáztunk,és krumplit-répát-husit paszíroztam neki,mint bébikorában.Azt hittem,a kanalat is fölfalja.Ja,és napok óta mindent egyedül eszik kanállal!!!A pudingot,a főzeléket,egyedül a levest nem adom így neki...És elég tisztán eszik,nincs kaja sem ruhán,sem hajban.Kép Kép Kép
Elkezdte,hogy levetkőzik teljesen pucérra.Lehet,hogy most kellene eldobni a pelust???
Bea!
Én is a legvégén váltottam orvost,és bizony nem könnyű.Úgy ki vagyunk szolgáltatva ilyenkor,egyáltalán találj olyan dokit,aki átvesz,és ha nem szimpi,vagy valamiben nem megfelelő,nincs nagyon időnk odébbállni.Nagyon nehéz,de hátha segít neked egy kis erőt adni,hogy pár héttel a szülés előtt lett új dokim,és minden rendben ment a szülésemnél!Ne vacakolj,mindent tisztázz le vele,és állj ki az igazadért!!!Ha enm vagy vele megelégedve,menj el máshoz is közben,én is így csináltam!Kell megerősítés,hogy ne legyél ideges!Mi a 4D-s uh-okon voltunk többször is,meg elmentünk másik dokihoz is,csak nem vertük nagydobra.Szerencsénkre,mert találtunk megfelelőt!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Manó
Az ülések közti különbség annyi,hogy a 9-36kg-ig lévő ülésnek a háttámláját le lehet szerelni,és mint ülésmagasító tudod használni,a 0-18 kg-s ülést pedig csak addig tudod használni .Nekem mondjuk biztonságosabbnak tűnik a 0-18 mert az oldalfalai jobban tartanak ,stabilabbak,dönthető több fokozatban,így ha elalszik nem lóg a feje.A 9-36 mellett viszont az szól hogy nem kell utána harmadik ülést venni,mert ez kitart végig.Mi kaptunk kölcsön egy 0-18 -ast apa pedig még elötte vett egy 9-36-ost azzal az volt a baj hogy csak a felnött biztonsági övvel lehetett bekötni a gyereket,saját öve nem volt ami azért baj szerintem mert egy ilyen pici gyerek kibújik belőle pedig ez is 1 évtől volt ajánlva Kép Szóval igazán utána kell járni,de legyen saját biztonsági öve oldalvédelem legyen stabil ha lehet legyen dönthető az alvás miatt.Most más nem jut az eszembe KépRemélem tudtam segíteni

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Manó!
Eszembe jutott még valami,ahogy Nikket olvastam!A döntés tényleg nagyon fontos!Nekünk ezt a 36kg-ig való fixmax ülést is meg lehet dönteni,sőt állandóan úgy van Dórinak,mert evttünk hozzá egy kiegészítőt.Alapban nincs benne.Mikor Domi nagyobb lett,ezt kivettük,és csak ült benne normálisan.Bár még Domi is elalszik 1-1 hosszabb úton,és akkor ez a nagy ülés,ami bár szupi,mégsem kényelmes neki,mert nem dönthető,de ebben a korban már nem is csinálnak dönthető támlás ülésmagasítós ülést.Tehát lehet kapni dönthető ülést,csak kiegészítőt is kérj hozzá,Dóri is abban ül,és jó lesz neki egészen 36 kg-ig---bár akkor már Domi ülésébe kerül,mert Domi meg övvel tud majd ülni.Ja,és Domi 30kg-jának már kicsi volt,hiába 36kg-ig lett volna jó.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

2 hete, hogy vettünk egy új ülést Bogának. 9-36 kg-ig terjedőt.Dönthető, szétszedhető, saját biztonsági öve van, s sokkal jobban védi a gyereket, mint az eddigi. Ez a Concord Trimax. De a pofám leszakad az áraktól. Először a Brendonban voltunk tájékozódni, mondván ott elég sok féle-fajta van. Már ott szemeztünk ezzel a típussal, ami 50000Ft volt. További tájékozódásért átmentünk a Mini Manóba. Ugyanez, csak más színű huzattal, s a huzat anyaga valamival másabb volt, mint a Brendonbéli, itt 40000 Ft-ba került. Plusz ebbe az üzletbe van még 10% kedvezményünk is, így 36000Ft-ot fizettünk. Mindenki pénzből él, s azért 14000 Ft szerintem mindenkinek számít.
Most a kicsinek is szeretnénk ilyen ülést venni, ha kiszámoljátok, akkor a 2 ülésen 28000 Ft-ot takarítottunk meg azzal, hogy nem mindegy, hogy hol veszi az ember. Döbbenet nem? Persze, az ember a gyereke biztonságáért mindent megad, de szerintem mindennek van határa.

Jó éjt mindenkinek!
ágas
 
 


Sziasztok!

Manó!
Mi is Concord Trimaxot vettünk ami 35 kilóig jó. Van kiegészítőnek egy műanyag ék amit 18 kilóig lehet használni és ettől 45 fokos szöben fekszik az űlés és Anna nyugodtan tud benne aludni is. Nagyon meg vagyunk vele elégedve. Teljesen egyetértek Nikkel, hogy legalább nem kell majd 3. űlést venni.

Természetesen megértelek, hogy Apával töltitek a jövő hetet. Én is ezt tenném Kép

Engem a szopiról való leszoktatás miatt még meg is dorgált a védőnő, hogy más 3 éves korig szoptat. De nekem is volt egy barátnőm aki még két évesen is szoptatta a fiát és ment a vetkőztetés mindenhol. Akkor döntöttem úgy hogy Anna addig fog szopizni amíg rá nem ébred "a tudatára" és ez így is lett. Kép

Anna is mindent megeszik. Hétvégén falta a bográcsgúlyásból a húst és a krumplit. Kép Lassan kiesz minket a vagyonunkból. Olyan jó lenne tényleg találkozni és személyesen megosztani ezeket az élményeket.

Bea az hogy neked még odabent van a gyerkőc egyáltalán nem akadály! Kép Tök jó neked! Az új dokinál meg akkor nyiss új lapot és ülj le vele szemben és kérdezz meg mindent nyiltan. Nekem azért volt nagyon rossz a régi doki, mert semmit nem mondott el és nem is bíztam benne annyira, hogy megkédezzem azt ami érdekel. Mikor 35 hetese voltam akkor váltottam és az új doki VM (aki most ment a MÁVba) mindent elmondott. Nagyon rendes volt hozzám. A szabijáról jött be a szülésre is, aztán másnap látogatni és negyed nap a varratokat kiszedni. Szóval szerintem (meg kell dolgoztatni őket a pénzért emit fizetünk Kép ) vond kérdőre nyíltan, ne legyen gátlásod. Rólad és a babáról van szó!!! Ne haragudj, hogy én is így belekontárkodok a dolgodba, de fogjunk már össze ha már így összehozott bennünket a sors ezen az oldalon.

Aki jön a 20-i bulira annak leírom, hogy sötétkék összecsukható babakocsink van és előre "a védőkorlátra" feltépőzáraztam egy nagyon színes plüss kutyust. Innen lehet minket megismerni, mert azt még nem tudom milyen kisestélyit veszünk fel az alkalomra Kép

Puszi
Réka
repa
 
 


Sziasztok!
Az ülést én is csak dícsérni tudom(nem az árára gondoltam..Kép ),mert már a második babónkat szolgálja ki,és nem kis megtakarítás ez így.Amit Domcsinak vettünk,azt a háttámlás ülésmagasítót,azt meg negyvenvalahányezerért láttuk szintén a Brendonban.Eszembe jutott,hogy a Kika gyermekosztályán is vannak ülések,megnéztük,és mi is szintén egy tizessel olcsóbban találtunk ott rá.Hihetetlen,ez pont Budaörsön volt,kijöttünk a Brendonból,és 10 méterrel arrébb ennyivel olcsóbban kaptuk meg,ugyanazt a másrkát,csak ráadásul a mégdrágább,szellőzős huzattal.Mi is nagyon jól jártunk,érdemes szerintem is kihagyni a Brendont.Arról nem is beszélve,hogy mi akkor még csak nézelődtünk,mert 1 hónap múlva lett volna csak rá pénz.Eltették nekünk az ülést,megbeszéltük,meddig tartják,és előleget sem kértek.Hát nagyon jól esett,hogy vannak még ilyenek!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok! azt szeretném kérdezni, szült-e valamelyikőtök dr. Kisfalvinál, és ha igen, meg tudná-e adni a magánrendelő címét, telefonszámát, rendelési időt? Nagyon Köszi.
esass
 
 


Sziasztok,


Nagyon köszönöm mindenkinek a részletes, és segítőkész hozzászólásokat!Kép
Megpróbálok ezek a szempontik szerint válogatni, és majd meglátjuk mi lesz. Azért remélem kapunk valamit, ami a pénztárcának is megfelelő, és jó is!
A Brendon az hihetetlenül drága, és tényleg van nála jobb! A kika viszont nekem még pocakosan amikor járkáltunk babaholmit vásárolni kellemes csalódás volt! Főleg az Ikea után!Szerintem a kikában nem drágák a gyerekcuccok, és nagy választék is van. Már vettünk ott egy csomó mindent, játékot isKép
Brendonéknál szerintem a nevet kell megfizetni inkább!

Kriszti, nagyon ügyes Dórcsika, hogy már eszik így egyedülKépKép
De te hogyhogy mész vissza dolgozni?Vagy írtál már erről, csak lemaradtam?Ha, igen bocsKép

Réka, Anna baba is ügyes, és fő hogy jó evő ő is!Aki már a gulyást megeszi???KépBaj nem lehet az étvággyal;)
Nekem nagyon normális védőnőm van, soha egyetlen szóval nem bántott, hogy én csak 1-1,5 éves korig szeretnék szopiztatni!Sőt, még ő is mondta, hogy az teljesen ideális, mert utána már szinte csak a megszokás, meg a cumi miatt szopiztatnak!De ha én tovább szeretnék az ellen se lenne kifogása, mert van aki így tesz, és annál a lánynál is tiszteletben tartja az akaratukat! Viszont abban azért ő is olyan igazi mai szjkózós volt az elején, hogy ANYATEJ, ANYATEJ, ANYATEJ!Aki nem tud szoptatni az fejjen, és adja üvegből stb.Mondjuk valamellyest igaza vanKép
Talin biztos megismer titeket aki kimegy majd,jó volt a személyleírásKép
Majd azért számoljatok be, mert néha jövök ám a géphez, hogy ne nagyon maradjak leKép
Manó
manóci
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a sok biztatást és az érdeklődést. Ja és Manó osztogasd csak a tanácsokat, mert ebben a dologban te/ti sokkal inkább othhon vagytok, mint én jelen pillanatban.
Szóval november 11-ére vagyok kiírva. A régi dokim a BM Kórházban volt, és iszonyat mód nemtörődöm stílust kezdett felvenni, ahogy telt az idő. Nem végzett rákszűrést, egy csomó vizsgálat (vérvétellel kapcsolatos) kimaradt. A 18 hetes nagy genetikai ultrahangról annyival vágtak ki 2 perc után (EZ NEM TÚLZÁS!!!), hogy egy darab élő magzat! Hát köszönöm szépen! Mi is 4D-s ultrahangokkal próbáltuk ellensúlyozni ezt a dolgot, már három alkalommal voltunk, de az igazat megvallva ezek az orvosok (pedig nem is mindegyik az) többet nyújtottak, mint a dokim. A terhes"gondozás" (na ja) abból állt, hogy durván másfél óra várakozás után beesett a doki, de persze nem a 20 várakozó pocakos előtt vonult be, hanem a hátsó ajtón somfordált a rendelőbe. A 3 percből (megint csak NEM TÚLZÁS!!!), amit bent töltöttem, kettőt telefonon beszélgetett, majd kérdés nélkül kihúzta a panaszokról szóló rovatot (hála az égnek nem volt semmi panaszom, de azért megkérdezhette volna), ránézésre (!!!SZÓ SZERINT) beírt vérnyomásértékeket, a magzati szívhangot szintén ránézésre (!!!) jónak minősítette (semmi konkrét érték, dehát hallgatás nélkül érdekes is lett volna) majd pecsételt és elköszönt.
Nos ezek után igencsak elbizonytalanodtam benne, gondolom, nem csodáljátok. Lehet, hogy nekem magasabbak az igényeim (?) de a minimum, amit azért elvárhatónak tartok valakitől, aki nem kevés pénzt tesz zsebre alkalmanként és a szülésért is tartja a markát, sőt szegről-végről ismerős is, hogy még ha úgy is gondolja, legalább ne éreztesse velem, hogy magasról tojik a fejemre, meg az egyetlen kisfiam fejére is. Szóval a BM Kórház felől a gyerekem lehetne 6 lábú, 3 fejű, fogyatékos vagy akármi más is, hiszen az említett 18 hetes ultrahang óta a kutya rá sem nézettKép
Hát ennyi az előzmény. Ezek után döntöttem a MÁV Kórház mellett, ahova egy ismerősünk ajánlott egy magándokit. Dr Szőcsnek hívják, már kérdeztelek is titeket, hogy tudtok-e róla valami személyes infót. Ez a doki viszont abszolút természetes szülés párti, ami nem lenne gond önmagában (sőt), csak most újabb szemészeti lelet szükséges, újabb utánajárás, és újabb bizonytalanságban eltöltött hetekKép Ráadásul fogalmam sincs, hogy jól döntöttem-e mellette, az árai pedig a csillagos ég közelében foglalnak helyet (tényleg nagyon durvák) Kép
Na jó, befejeztem a panaszkodást, csak örülök, hogy van kinek beszélni ezekről a dolgokról.
Manó, ha megírnád priviben a doki nevét, akihez jártál, azt azért megköszönném. Csak biztos, ami biztos alapon.

Bocsi, hogy ilyen kisregényt írtam!!

Puszi
Bea
bigi
 
 


Sziasztok!
Csak rövid leszek,mert álmos vagyok már nagyon.Nekem nem tesz jót,hogy a Férjemet megvárom,éjjel 1 és 3 között érkezik,reggel meg kelünk a gyerekek miatt.Kidőlök,ha nem kávéval indítom a napom.
Manó!
Az Ikeát mi szeretjük nagyon,csak a babaosztály tényleg kicsit hipermodern,és inkább az apróbb dolgok vannak jelen(kanalak,kád,ágynemű,stb.),az is nem újszülötteknek nagyon,de pl.babakocsi az nincs,meg bútorból sincs nagy választék.Viszont vannak dolgok,amiket meglepően olcsó,vagy ötletesen lehet találni,és még megfelelő minőségűek is pont.Dorinának és Dominak onnan vettük a kis törpe bútorokat,biztos láttad már,nagyon édesek,olyan kis meseszoba lett(volt,aki meg is botránkozott itt ezen,mi???Kép Kép Kép )Meg azt szeretem,hogy Domi ingyen játszhat egy aranyos játszóházban,amíg vásárolunk,imádja.Aztán 145Ft-ért kap gyerekmenüt,ami ugyan nem nagy szám,de ők az állatfigurás sültkrumplit meg husit nagyon értékelik.Annyiszor töltesz üdítőt,ahányszor akarsz,és a bébinek ajándék a bébiétel,ingyen adják.Ha épp elfogyott a pelusod,azt is kapsz az információnál ingyen,és szinte minden sütit-kekszet megkóstolhatsz,mielőtt megvennéd.Csak egy százas a hotdog is.Ha rossz az idő,vagy kis pihi kell,sokszor elmegyünk,mert élvezik a gyerekek is nekik ez egy játék,mi meg ledöglünk a kekszekkel egy kényelmes kanapéra.Ez mondjuk más,nem a berendezés,amiről írtál,az más tészta.Van sok olyan dolguk,amit tervezők készítettek,hogy az én 6 éves kisfiam is megcsinálná simán...

Bea!
Elárulnád nekem,ki volt az a doki,a Bm-ben?Nekem Anyukámat ott szúrták el,nagyon csúnyán,most is azt kell műteni szegénynél,háromszor fogják októberben,mert egy műtéttel nem elég.Én is odamentem először,és megkérdezte a kedves doki,terveztük-e a babát.Én mondtam,még nem,de ez az én szótáramban korántsem jelentette azt,hogy nem is akarom.De ő nem volt kíváncsi többre,csak megírta a beutalókat az abortuszhoz szükséges vizsgálatokra,meg elküldött egy családsegítőbe,hogy fizessem be csekken,és mikor műt meg...Ilyen futószalagon ment ez nála,hát nem is mentem többé hozzá.Igaz,nagyon nehéz volt,mert pont ekkor hagyott el kedves apuka,és tényleg kavargott bennem minden,nem tudtam mit tegyek,amiért a mai napig is olyan erős bűntudatom van,hogy simán elbőgöm magam bármilyen helyzetben.Talán inkább nekem kellene pszichodoki,nemcsak a fiamnak???De a szívem mélyén tudtam,mit szeretnék,ezért is van itt mellettem a kis gyöngyvirág,hegyesseggű kisfiamKép.
Priviben is megírhatod,ha itt nem szeretnéd!Köszi!!
Manó!
Még elfelejtettem annyit,hogy nálunk az anyagiaktól függ minden,hogy áprilisban vissza kell-e mennem dolgozni.Akkor telik le a GYED-em,és utána a GYES nagyon karcsúúúú,hacsak nem teszünk valami jó kis üzleti lépést.Most van kilátásban egy ötlet,de ezt majd ha sikerült!!A műtétemről kérdeztél,azt hiszem nem írtam még:itt olvastam valamelyik topicban,hogy terhesség és szülés után változnak az anyajegyek,és érdemes elmenni dokihoz,mert gond lehet belőle,az egyik anyukánál is sajnos az lett.Na,Kriszti rögtön vizsgálta magát,ilyenkor minden bajt fölfedezek magamon.Már korábban is észrevettem,hogy több anyajegyem megváltozott,és a doki szerint is gyanús volt az egyik,meg a melltartó pántja könnyen dörzsölheti is.Elküldtek az Onkológiai Intézetbe,ott meg mondta a doki,hogy le kell szedni,és szövettanra küldeni.1 hete leszedték,annak a varratai vannak még bent,és még 1 hét,hogy meglegyen az eredmény.Pont ma hívtam föl a dokit,aki eddig olyan kedves volt,hogy esetleg van-e már eredmény,de olyan hülyének nézett,hogy mit képzelek én,és elég lekezelő volt.Nem érdekel,hogy rossz napja volt-e éppen,de én nem unalmamban hívtam föl,hanem mert ilyenkor egy nő,főleg férj és két kicsi mellett a tűkön ül,pláne 2 hétig,nem?
Na puszi,jó éjt mindenkinek,így is hosszú lettem!!
Kriszti

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok Lányok!
Te jó ég mennyire le vagyok maradva.
Nem vesztem el,csak Andris még mindig 2 óránként eszik és meghalni sincs időm. 11.-én elmúlt 1 hónapos , 4900 g és állandóan enne.
Zitmi!
Köszönöm,hogy híányoztam amint tudok írok egy bővebb beszámolót.
Pusza mindenkinek
Floci

Kép
flocika
 
 


Bigi,
amikor az első kislányom született, mellettem feküdt a szobában egy anyuka, akinek a 3. babája született (császárral). Az ő orvosa volt a Szőcs, ő csak jókat mondott róla, nagyon megbízott benne végig. Viszont az árai már akkor is nagyon magasak voltak, ráadásul mindez kiplakátolva a rendelőjében...(én ezt nem láttam persze, csak az anyuka mesélte). Én azt gondolom, ha vmi miatt nem vagy biztos benne, hogy vele akarsz szülni, még mindig válthatsz.

Floci,
örülök, hogy minden rendben veletek, csak így tovább Kép!Aztán majd mesélj, ha lesz egy szusszanásnyi időd!

Manó, Repa,
akkor a szoptatást illetően mi másként gondolkodunk Kép. Engem soha nem zavart volna, ha a kislányom nyilvános helyen akart volna szopizni. 21 hónapos is elmúlt a nagyobbik, amikor a húga születése előtt 3 héttel végleg abbahagyta, és olyan rossz érzés volt, hogy már többé nem fogom szoptatni. De az igaz, hogy neki eszébe sem jutott volna a játszótéren vagy a buszon szopizni. A kicsit - most 6 hónapos - viszont már rengetegszer szoptattam a játszótéren, hiszen nem fogunk amiatt hazamenni, mert a pici éhes, a nagylányom pedig még javában homokozna. Szerencsére többen vagyunk ott szoptató anyukák, amíg az egyikünk szoptat egy padon, a többiek figyelnek az ő nagyobbik gyerekére is Kép.
Persze ettől függetlenül tiszteletben tartom a ti véleményeteket is. A szopizás úgy a jó, ha babának-mamának egyaránt öröm, és mindketten szívesen csináljátok Kép Kép. Az éjszakázás pedig bizony kimerítő, méghozzá nagyon. Mi is csak úgy tudtuk megoldani a nagylányunkkal, hogy két egymás mellé tolt matracot tettünk a földre, azon aludtunk mindhárman. Ha Viola felsírt, elkezdett szopizni, és mindenki aludt tovább a köv. ébredésig, amiből fogzás idején volt 4-5 is egy éjszaka során. Kíváncsi vagyok, a kisebbik lányunkkal mikor kezdődik el ugyanez. De majd azt is túléljük Kép

Sziasztok: Zitmi
zitmi
 
 


Sziasztok!
Látom,Zitmivel egyezünk a szopival a kapcsolatban.De tényleg igaz,az az öröm,ami mindenkinek öröm!!!
Lányok!
Van egy 100x100-as járókánk,Dóri már abban alszik(mert a kiságyból őnagysága kimászna...).Viszont hiába az a félkemény pvc-szerű alja,bármit teszek rá,plédet,akármit,minden összagyűrődik alatta,és magában meg elég kemény azon aludni.Bárhol kerestük,mindenhol téglalap-alakú matracok vannak,ilyen méretben nincs,mert nem gondolják,hogy egy baba ezt is használhatja ágynak?Nagy dilemmában vagyunk,mert másfél éves,gyönyörűen elalszik és átalussza az éjjelt(fogzás,nátha kivétel,mint most pont...),és Domival alszanak egy szobában,huncutkodnak,nagyon élvezik.Nem tudom,mit tegyek:beruházás egy matracra valahonnan,vagy átmeneti megoldást találni,mert amilyen szépen alszik,lassan saját ágyat kap.Na nem heverőt,amiről legurulva potty,hanem ezeket a csini,kihajtogatós,alacsony kanapék közül valamilyen kishölgyeset,amiről ha le akar szállni,csak lelép,mert egy kicsit vastagabb matrac magasságú az egész kinyitva.Keresztfiamnak van ilyen,olyan hangulatos,és mivel picit szélesebb egy heverőnél,én is odaférhetek mellé,vagy apa,vagy Domi,huncutkodni.Mit tanácsoltok?Mert a járókát simán ellöki a faltól,hiába vannak befékezve a görgők,és egy kis börtön neki,úgy sajnálom,mikor nézem,ahogy kukucskál ki este.Szerintem csak az elején próbálkozna be,hogy lemászna az ágyról,és jönne-menne elalvás helyett,de nagyon ügyes,és megtanulná,mi a dolga.Mert most keressek egy boltot,ahol ekkora méretre vágnak le matracot,aztán keressek-varrassak rá huzatot(mert a huncutka kicsipegeti a szivacsot),aztán nemsokára tegyem félre,mert itt az ágy...Bírom mindenben ezeket a köztes megoldásokat...
Meg az is olyan furcsa,hogy Dominak eszébe sem jutott(pedig rosszcsontabb volt) konnektorba nyúlni vagy gyógyszert enni,vagy tapétát tépni,Dóri meg mindenhez odamegy,mindent meg akar kóstolni(szerencsére semmit nem hagyunk előtte),minden zsinórt rángat,mindent tépked.Ami mesekönyvet Domi megkímélt éveken keresztül,azt most Dóri szét akarná tépkedni.A hajam az égnek áll.Viszont gyönyörűen fogja akezem,ha sétálunk,Domi ezt nem bírta,meg ha azt mondom nem,az állam leesik,de nem csinálja,szót fogad.Még úgy is csinál,mintha ott sem lett volna,csak én láttam volna rosszul.Eszem megállKép
Szóval ágy?Mit tennétek?
Ja,váltottunk pelust,jelentem tescós lila pelust,légáteresztős,tépőzárast,és a pisi bennmaradt!!!Vannak még csodák!Mert a papmersből 1 órán belül kifolyt a pisi,pedig meg sem telt.)

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

Zitmi, köszi az infót!

Ha tudtok valakit ajánlani a MÁV-ból, akiben megbíztok és jók a tapasztalataitok vele, sőt talán lenne oly vakmerő és bevállalna így 32 hetesen, akkor kérlek, írjatok, mert sajnos nem vagyok nyugodt továbbra sem. Már kezdem magam úgy érezni, mint egy idióta hisztérika (a csendesebbik fajtából), akinek semmi sem elég jó Kép

Puszi
Bea
bigi
 
 


Szia Bea!
Nem vagy hisztérika,sőt,válogatós sem,egyszerűen bele lettél kényszerítve akaratodon kívül egy ilyen helyzetbe,és most próbálod megtalálni a számodra legmegfelelőbb megoldást.Egyáltalán ne okold magad,ha úgy érzed,váltanod kell,tedd meg,de szerintem óvatosan,főleg kórházon belül,mert sajnos az a rossz tapasztalat,hogy az orvosok egymás betegeivel nem épp a legkedvesebbek.Arról nem beszélve,hogy előfordulhat,ő lesz ügyeletes,a Te új dokid meg esetleg szabin lesz,vagy valamiért nem ér be,és mégis ő lesz a szülésednél.Én ezért féletm nagyon ugyanabban a kórházban maradni orvosváltás miatt.Mikor megtudták a dokik,hogy HSZ volt az előző dokim,úgy néztek rám,mint a véres rongyra.Volt,aki úgy beszélt hozzám,hogy rám sem nézett közben...De váltott már más is itt kórházon belül,vannak jó tapasztalatok is,nem akartalak ám megijeszteni,távol álljon tőlem tényleg őszintén.Csak úgy gondolom,jobb,ha az ember tisztában van vele,mire is számíthat.
Szia
Kriszti

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Szia Kriszti!

Köszi! Máris jobban érzem magam! Holnap megyek a szemészetre, úgyhogy az sok mindent eldönt majd.

Puszi
Bea
bigi
 
 


Már máshova is írtam, de most úgy tűnik itt talán kapok választ, Tőletek. Én is a HSz betege voltam, sőt szültem is nála. Természetesen az én fiam sem a saját maga választotta napon született, hanem érdekes módon az ügyeleti napon. Ezt csak azért tudom bizonyosan, mert a Schöpf-Méreis 2 szülésem után döntöttem úgy hogy ezt a kórházat többé nem akarom látni, bár az orvosomat sajnáltam mert szerintem nagyon jó szakember, Dr. Dérinek hívják. Szóval 2 burokrepesztés (5 perces fájásoknál) után nekem ne mondja senki, hogy harmadszorra magától kezd csorogni a magzatvíz vizsgálat közben, fájások meg sehol... Meg az egész egészen más volt. A szülésznők viszont fantasztikusak voltak, a körülményekről nemis beszélve.
Most meg jön a negyedik.
Szóval Dr. Gulyás Istvánt ajánlották nekem, de azér' most szeretnék róla többet tudni. A MÁV-hoz meg ragaszkodnék. privátban is küldhettek infót sch16@freemail.hu . Előre is köszönöm
1234
 
 


Doktorkitti,
Van néhány ötletem az ágyra. Ha vágatsz szivacsot, akkor arra ideiglenesen egy paplanhuzat is tökéletes, csak összeöltöd 1-2 helyen. Nekem meg nagyon tetszik az IKEÁs kihúzható ágy is, lehet az akár heverő is, ha van kerete ami kiáll a szivacs mellett akkor nagyon kicsi az esélye hogy leessen, mert még álmában is visszafordul, az olyan kényelmetlen. Később persze érdemes vastag szivacsot venni, az 5 centis épp elég szárogatni a pelusról való leszokás időszakában. Én ugyanis sajnáltam a gyereket teljes nejlonlepedő fölött altatni, csak a 'kritikus' részt igyekeztem nejlonozni, de az én gyerekeim hihetetlen érzékkel csúsztak a nejlon határára. Anyának este melléfeküdni nem élmény, ha keskeny az ágy, célszerű a 90 centis. Kezdetben lehet a vendégágyneműt a földön elhelyezni a biztonság kedvéért...
1234
1234
 
 


Szia 1234!
Írtam Neked priviben!
Köszi a tippet az ággyal kapcsolatban!A vágatáson mi is gondolkodtunk,csak ahol előzőleg csináltattuk,ott megszűnt,és még nem nagyon néztünk körül,hol van ilyen lehetőség.Emlékszem,Dominál mi is csak középre tettünk nyloncsíkot,volt is,hogy lemászott róla,és máshol is pisis volt,de nem akartam én sem az egész ágyát beteríteni.Fontos persze az ágy épsége,na de kényelmesen alszik-e szegénykém rajta??Hát nem...én is alig bírtam ki szülés után a kórházban.Meg szerencsénk volt,nem nagyon,szinte egyáltalán nem pisilt be.Na,gondolom Dorina majd bepótolja...Kép Kép Kép;)
Én is szélesebb ágyat vennék neki egy heverőnél,az tuti,és alacsonyt,amiről biztonsággal le tud szállni egyedül is éjjel.Azt szeretném,mint Dominál,hogy ne érezze a tőlünk függést,ha pisilni kell éjjel,mehessen nyugodtan,vagy ha szomjas,és ne az ágyában kiabálgasson.Persze ez még odébb van,tudom,de el kell kezdeni,mikor saját ágyba kerül,másképp az ellenkezőjét szokja meg.A kihajtogatós ágyak tetszenek a legjobban,mi is pont az Ikeában vettünk egy ilyen kanapét magunknak,és annyira megtetszett,hogy alacsony,kényelmes,egyszerűen alakítható vagy 10féle fokozatba,hogy a franciaágy szétszerelve le a pinyóba,és ezen alszunk.Ja,és természetes fából van,rajta a matraccal,amin a huzat cserélhető.Mindössze 30ezer volt,mindenestül.3 év garanciával.A hülyének is megéri,még ha évente újat is venne az ember belőle,nem?Hasonló kellene Dórinak is majd!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok,

Bea, BM kórház ühm..........!KépKépInkább nem fecsérelnék rá sok szót, egyszerűen katasztrófa egy hely!!!!Nekem 2 ismerősnőm is szült ott, de az egyik azóta már mégegyet, NEM OTT, a másik pedig keres jó kórházat a következő babához!Iszonyúak ott az állapotok,szülőszoba kb. 70-es évek beli, hozzáállás kb. 50-es évek beli!Nem éppen bababarát a helyKép
Nagyon jól tetted, hogy még időben eljöttél! Az a doki meg nem nőgyógyásznak való, aki ilyen szívtelenül bánik egy kismamával, és ilyen felelőtlenül egy új élettel, egy magzattal!Én nem is adtam volna neki lóvét!
Dokirkról részben igaza van Krisztinek, de írtam privit majd fontold meg!Kép

Kriszti, Ikea-t mi is szeretjük, csomó mindenünk van onnan, de ahogy írtad a gyerekcuccok nem a legjobbak!A kaják, és a játszóház szupi! Bár mi azt még nem próbáltuk, csak bekukk volt! Eszti még azért beadásra kicsiKép
Szerintem olyasmi ágyat kéne vennetek, ami most elég divatos is, hogy olyan félmagas!Kb. Dorcsi mellkasáig érő. Arról le is tud jönni, és ha félnél a leesésétől akkor lehet rá kapni nem túl drága leesésgátlót! Föl lehet csavarozni!KépÉn is már filózgattam, hogy hasonló lesz Eszti köv. ágyikója is. Bár neki még elég szerintem jövőig ez!
Tegnap elfelejtettem írni, hogy jó nektek, hogy ennyi ideig durmolhat a család!Nálunk változó az ébredés, néha már negyed 7, máskor meg háromnegyed 8!Az utóbbit jobban díjjazomKépÉn is nagy alvó hírében álltam amíg meg nem szültem. Este 10 órától másnap 11, délig lazán el tudtam lustizni! De hol van az már...?KépEgy darabig ezt kell megszoknomKép

Zitmi, persze nem baj, ha különbözik a véleményünk,ugye?KépDe azért így más arculata van a dolgoknak, mivel neked ez a másodiknál van, természetesen ott már szem előtt kell tartani a nagyobb gyerkőc érdekeit is! Meg még elég kicsi a másodikad, akkor én is szoptattam kocsiba, parkba, sőt bevásárló centrum baba-mama szobájában soxor!KépDe eggyel, aki már nagyobbacska másként látom a helyzetet! Ha még kisebb lenne, és fő tápláléka az anyatej lenne, én is letojnám, hogy hol szopizunk,Kép

Floci, örülök én is, hogy hallattál magatokrólKépEz a súly...KépKépnem semmi!Kétóránkénti evésKépFú, emléxem nálunk is kicsit össze-vissza ment a kajáltatás az elején!Már alíg vártam, hogy valamennyire beálljon, mert sose tudtam mikor eszünk, alszunk, pelusozunk, és ez az örökös számolgatás, hogy mikor is szopiztunk!Meg melyik cici is következik!Fáj már a pocija?

Most ennyi, mert fáradt vagyok, és szétröhögtem magam a Gálvölgyin meg a Kész Átverésen!KépKépLáttátok? Szegény Lilu, azért őt jól megszivatták!Sajnáltam!KépKépSzerintem én is így reagáltam volnaKép
Jó éjt mindenkinek, pussz
manóci
 
 


Szia Manó!
Láttam Lilut,és dettó ugyanígy reagáltam volna,igazad van!!!
Láttam én is az Ikeában olyan kis hercegnős,kastélyos kislány-ágyat,hogy megzabálom.Az amerikai filmekben lehet látni olyan kicsit magasabb ágyakat,mint ezek,az ablak alatt,és a pereme egyben az ablak alja is,szinte az ablakban alszol.Tele virágokkal,kovácsoltvas,igazi kis női lakosztály.Na szóval,álmodozásomból visszatérve:azért nem merek ilyen leesésgátlót venni,mert Domi is többször fölült álmában,éjjelente kb. ötvenszer,mint egy holdkóros,nem is volt ott agyilag,egészen 5 éves koráig.Többször leesett így az ágyról,mert próbált felállni.Na,ha Dorina is fölállna,jól leszédülne.Ezért nem szeretem ezeket,mert lefordulni fekvésben ugyan nem tudnak,arra jó,de ilyen Domikám-tipusú gyerekeknél,a felülésnél-állásnál sajna semmit nem érnek.Ezért van egy jó darabig elvetve a magasított ágy,pedig később akkor is lesz,mert nekem az álmom.Én is szívesen aludnék ilyenben!!!
Ja,most meg a HBO-n nézem a Határok nélkült,és épp szerelmes vagyok Clive Owenbe...A Közelebb c. filmben micsoda egy "szétszaggatnám" orvosférjet játszik.Na,az jó kis veszekedős film,ha az ember lánya a párjával nézi meg.Sokan mondták,hogy vita lett a vége,nem is csodálom.Ma nézzük meg a Párommal,lehet,hogy a fal felé fordulok???KépKépKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?