Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Sziasztok!

Nelli, nekem egyetlen egyszer állapítottak meg több magzatvizet, szerencsétlenségemre pont a női kliniklán, ahova a rossz AFP miatt küldtek (amiről utólag kiderült, csak azért volt rossz, mert rossz terhességi héttel számoltak...), emiatt cukorbetegséget is valószinűsítettek, csináltak extra UH-kat, magzati szív vizsgálatot, nekem terheléses vércukrot - de aztán nem találtak semmit, a lányom teljesen egészségesen született (és azóta is egészséges).

A többieknek mindjárt írok, csak Nellit akartam gyorsan megnyugtatni Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Medike!
De miért, azért mondta, mert nincs hányingered, nem hánysz, és teljesen jól vagy???
Nyugi, én a fiúkkat tök jól voltam.Soha nem hánytam, reggel volt minimális émelygésem ,aztán kész.Mos kicsit sz*rabbul voltam ,de ez is eltűnt tök hamar.

Nyugi, szerintem örülj neki,hogy teljesen jól vagyKép
Ha valami gond lenne a bébivel, akkor hidd el, jelezné.
IldikóKép (11+3)
vas
 
 


Sziasztok!

Nelli: nekem az előző terhességemnél volt az átlagosnál kicsit több a magzatvizem. Akkor felsoroltak egy csomó mindent, ami okozhatja, illetve azt is megtudtam, hogy az esetek 70%-ában utólag sem tudják megmondani, mitől volt több. Mi is ebbe a 70%-ba tartoztunk, és azon kivül, hogy valamivel tompábban éreztem a mozgást, semmi gondot nem okozott és ne jelentett. Egészséges 2 éves gazfickóm van Kép

Lyly: köszi Kép Próbálkozom mindenfélével, de mivel semmi előjele nincs mostanában, ne jöttem még rá, mitől jobb.

Tünde: nem tudom. Mi eredetileg 3-4 gyereket terveztünk a párommal. Az, hogy lesz-e 4. még passz. Akkor is lehet, hogy lesz, ha lány lesz Hármaska, meg akkor is, ha fiú. Nem tudom. Időm még mint a tenger Kép
Ti? Nektek a harmadik azért lett, mert két fiú van?

Medike: menj minél kevesebbet ehhez a védőnőhöz. Csak amennyit nagyon muszáj! Nem normális, hogy ilyesmikkel traktál!

Ildikó: az a kép már jó régi Kép Balu ma 4 éves, Zsoma pedig 2 hete volt 2.

cory 13+4

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 

 
 

Köszi mindenkinek a viszeres tippet!

Ildikó
A védőnőnél nektek kell jelentkeznetek, hogy a körzetébe költöztetek. Ha ti nem jelentkeztek nála, akkor nem fog tudni rólatok.

Medike
Ez a védőnő buggyant! Próbálj meg ne foglalkozni vele! Mindne rendben lesz!

AFP eredmény: képzeljétek hogy jártam! Van 2 telcsiszámom, ahol lehet érdeklődni eredmény felől, de sehol ne tudtak segíteni, mert az én véremet nem hozzájuk küldik,hanem a másik kerüoeti sztk-ba, és nem is lehet telefonon érdeklődni Kép szóval én most várom a szerdát, hátha egy hét alatt megkapja a dokim....

Titati 19+1
titati
 
 


Sziasztok!

Szóval, a 4D ultrahang múlthét pénteken fantasztikus volt. A hasi UH-nál párom is bent volt és elpityeregte magát, annyira édes volt a pici.
A babóval és velem, minden ok. A pocaklakó 5,24 cm, nyakiredõ 1MM. A méretei alapján pénteken a 12 hét helyet 12+6 naposnak mérték.

<!--attachment: 2d-263810.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*211.3*12+h%e9t*2d%2ebmp --><center><pre>
Kép12 hét
2d.bmp (211.3 k)</pre></center><!--/attachment-->

KépKép

KépKép
lingelera
 
 


Sziasztok!
Maminti azt üzeni mindenkinek, hogy jól vannak, csak egész héten feküdnie kell és otthonról nem tud internetezni...És köszöni szépen az érdeklődést!Kittina
kittina
 
 


Titati: mikor mi ideköltöztünk Baluval, akkor bizony a védőnő jelentkezett, mert az előző átküldte hozzá a törzslapot vagy mit. Én azt sem tudtam, merre keressem.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Lingelera
Hogy lehet megnézni a képet??? Én nem látom Kép
Tök jó, hogy apuci így örült neki Kép

Becsi
Köszi az almás receptet.
titati
 
 


Ildikó!
A párom szokta mondani a pocakos barátnőmnek, "ez már nem múlik el nyomtalanul". Hát én mindeddig hittem benne, hogy ez egy magzatra is igaz. Csak más az, amikor egy szakembernek hitt vki mondja az ellenkezőjét.
Időközben megbeszéltem manóval, hogy kapaszkodjon és kezdjen el villámgyorsan növögetni, hogy a védőnéninek megmondhassuk, hogy legközelebb ne mondjon ilyeneket senkinek....
Leginkább amiatt aggódom, hogy hétvégén - épp a mami temetésén - tudtam meg, hogy neki az apu csak negyedik gyerekként maradt meg, egyszer elvetélt, egyszer halva született a baba, egyszer pedig csak pár napot élt, az apu pedig rendesen, de 1,75 kg-val született. Ezt eddig nem tudtam. Az vígasztal, hogy az apu egy "tökéletes férfi" lett, nincs semmi problémája.

Úgy döntöttem, hogy nálunk sem lehet semmi gond.
Megpróbálok nem ezzel foglalkozni, mert akkor alighanem bedilizek.

Edina és Eszter Hanna
KépKép
medike01
 
 


Lányok!
Táppénz az átlagkereset 70%-a... júliusban, mikor itthon voltam jóval kevesebbet kaptam, mint mikor dolgozom... (kb. 60 ezer volt a minuszomKépKépKépKépKép)
http://www.magyarorszag.hu/ugyintezo/ugyleirasok/szocell/gyertam?mohu_location=C _Advisor
Lettymama2
 


ja.... kimaradt....
Tegnap este éreztem előszőr Valentin mozgását...
Lettymama2
 


Kittina
Köszi az infót Kép Kitartást maminti-nek!

Cory
Aha, lehet...
Én már 3x költöztem Kalival, és egyetlen védőnő se jelentkezett....
Úgy látszik mindenhol más a szokás...
titati
 
 


Titati: biztos attól is függ, mekkora gyerekről van szó. Balu 5 hetes volt.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Titati,
tudja, hogy itt lakunk,mindent tud a gyerekekről, a pesti védőnő átküldött neki mindent.A szomszéd csaj kb.3 hét múlva szül, és ő mondta, hogy tud rólunk a védőnénike.És, hogy majd kijön, de nem láttuk még.Bár azt hiszem az egyik csecsemőtanácsadáson ő volt ott,de most én kérdezzem meg, hogy elnézést, nem maga a védőnőnk?Akkor miért nme szólt, látta a papírokon az utcát, csak tudja mi az ő körzete.Na, mindegy, engem nem is nagyon izgat,majd kiskönyvért elmegyek a jövő héten, aztán meg a kötelező tanácsadásokra, és ennyi.

Cory, nem baj, ha régi a kép, akkor is helyesekKép

Annyira helyesek a kis bébik ezeken az uh.-on, de holnap már nekem is lesz ilyen!!!Kép

Ildikó11+3
vas
 
 


Lettymama
Akkor igen jól keresel... gondolj erre Kép És ebből következően ha végig otthon leszel szülésig, akkor se csökken a leendő GYED-ed összege, mert a max-od akkor is meglesz...
titati
 
 


Sziasztok!

Visszavonom, amit az előbb írtam, nem fogok tudni mindenkire reagálni, ne haragudjatok Kép

Medike, a nagymamád miatt részvétem. Kép A manótok nem helyette jön, őt nem fogja tudni senki helyettesíteni - és mégis veletek marad majd, meglátod Kép

És azért vannak normális védőnők is - csak tényleg nehéz, hogy ha az embernek nem normális jutott, akkor sem menekülhet előle. Igyekezni kell figyelmen kívül hagyni (könnyű mondani...), és be lehet számolni neki a véleményével, ajánlásaival nem megegyező saját tapasztalatokról, hátha megváltozik a szemlélete egy idő után.

Vas, elárulnád, hogy ki a dokid és hol fogsz szülni? Azért izgat a kérdés, mert én Gerő doktorhoz járok a Praxisba (bár csütörtökön Gödöllőre megyek hozzá), Kistarcsán fogok szülni, és márc. 27-re vagyok kiírva.

Lányok, ti elgondolkodtatok már rajta, milyen érdekes, hogy ebbe a topikba hányan írhatnának az ország - sőt világ - minden részéről, mégis van pl. 3-4 "topiklakó", aki Kistarcsán fog szülni, vannak, akik ismerik egymást - ez olyan érdekes, nem? Kép

Én ma töltö(tte)m be a 12. hetet, de sajnos felfáztem, azt hiszem. Pihenek most én is, hogy Kata alszik (laptopunk van - így könnyű Kép), így nem fáj úgy a pocim.

A betegeknek jobbulást, az AFP-ért izgulóknak jó eredményt, az UH-ra váróknak kitartást Kép

Nálunk egyébként Mihály (Misu) a fiúnév, és nálam most éppen Vera a lány, de ez még bizonytalan. Az Esztert én is szeretem, csak egyrészt van már a családban, másrészt nálunk nem nagyon jönnek szóba a magánhangzóval kezdődő nevek (Kocsis a vezetéknév).

Lányok, én a krumplifőzeléket csak habarni szoktam. A héten én is csinálok - imádom Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


titati
diplomásként dolgoztam 3 műszakban... a pótlékok jócskán megdobták....Igen, max. GYED-et fogok kapni, de azért most dolgozom még, amíg bírok (más munkakörbenKépKépKépKép)
Lettymama2
 


Hű Lányok, mennyir írtatok megint... Kép
Medike, ne is mondd, én megértelek... nekem is pont ez a parám, a minap el is panaszoltam a lányoknak. Sajnos én is hallottam ilyen esetről, hogy nem is tudta az ismerősöm, hogy baj van, csak a 10. héten UH-n kiderült nincs szívhang. Én ezt nem is értem hogy lehet, mert hogy nem kezd felszívódni, bomlani az az ekkor már 40mm körüli babóca?
Én is hinni akarok abban, hogy azt az ember érzi!!!! És nem azért mert hányingered van, hanem mert tudod, hogy minden rendben lesz! Én a héten megyek remélhetőleg dokihoz, és tényleg csak akkortól leszek igazán nyugodt, ha megvan a szívhang. De hidd el, a 12. hét után meg más miatt aggódhatunk, a születés után meg ki tudja még hány évig megint másért... Kép Ez így szép! Kép

Gyezsu! Nekünk is nagyon tetszik a Mihály, apósom után, akit imádok és örülnék ha a fiam az ő nevét viselné. Egyetlen aggódalmam, hogy az nem egy kicsit bácsis név? Vagy ez csak a hülye új divatos nevek miatt tűnik úgy? Kép

Teljesen elkeserítettetek ezzel a táppénz dologgal. Jól értem, hogy ha én januártól elmegyek táppénzre akkor a gyást és gyest a szülést megelőző napok alapján számolják ki és nem a 2005-ös év átlagából? Mert én azt hittem így megúszom és januártól nem gáz ha elmegyek táppénzre... Kép

Szerintetek, hogy lehet megszerezni egy doki számát, ha még nem járt nála az ember? Az Uzsokiban még továbbra sem sikerült megtudnom a Járányi doktornő telefonszámát... Kép

Bartika
11+0

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Bartika,mindig a szülést megelőző teljes évet számolják.Tehát Neked a 2005-ös évetKép
Legalábbis nekem még így volt.

Gyezsu, én Dr.Fülöphöz járok a Praxisaba, és ő a Sz.Imrében dogozik, tehát én ott fogok szülni is.Nem tudom, Gödöllőről hogy fogok majd bejutni, ha rám jön a szülés???Kép
Olivérrel mégcsak Újpalotáról kellett eljutnom Budára(éjjel, így szerencsés voltam).De mi lesz, ha most napközben jön rám a szülés, párom meg Pesten melózik???
Bár, ezen még ráérek gondolkodniKép

Ildikó11+3
vas
 
 


bartika
szülést megelőző év átlaga.... ha 2006-ban szülsz, akkor a 2005. átlagát veszik....januártól mehetsz táppénzre.... az már nem befolyásol....
Lettymama2
 


SziasztokKép

Lányok a táppénz összege nem számit bele az átlagkersetbe. Vagyis csak is a bérezett napokat veszik figyelembe.
2006-ban fogunk szülni ezért akik dolgoznak azoknak a 2005. évi átlag számit.
Mikor a fiam szültem akkor én 2003-ban összesen 181 napig meloztam, onnantól voltam táppénzen, az arra az időre igazolt béremből számoltak átlagot a napok alapján. Nem a munkanapok számitanak hanem a naptári napok. Vagyis május hónapra kapott fizu nem 21 napra szól hanem 31 re, ez egy példa mostKépKép

Vagyis ha el akar menni valaki most táppénzre, az nem fog beleszámitani neki a jövőéveben igénylendő gyedbe, sőt a tgyásba sem.
Az viszont tény hogy a táppénz idén a 2004. évi jövedelem 70%, ha otthon vagy, ha korházba kerülsz akkor csak 60%.

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Mennyi a tgyás összege?
A terhességi-gyermekágyi segély összege a szülési szabadság kezdő napját megelőző naptári évben keresett jövedelem napi átlagkeresetének 70-%-a. Ez az összeg a szülési szabadság időtartama alatt illeti meg azt az anyát, vagy azt a gyermeket örökbe fogadni szándékozó nőt, aki a fent részletezett jogszabályi feltételeknek megfelel .
A napi átlagkereset kiszámításánál jövedelemként kell figyelembe venni minden olyan összeget, amely után a biztosítottnak egészségbiztosítási járulékot kellett fizetnie. Ide sorolhatók a nem rendszeres jövedelmek (például a végkielégítés, a prémium, a jutalom összege) is, arra figyelemmel, hogy ezeket csak azon időszakokban veszik alapul a számításnál, amelyekre tekintettel az érintett személy kapta .
Amennyiben a biztosított nem rendelkezik a szülési szabadságot megelőző évben legalább 180 napi jövedelemmel, a segély összegét a segélyre való jogosultság kezdő napját, azaz a szülési szabadság első napját közvetlenül megelőző 180 naptári napi jövedelem napi átlaga alapján állapítják meg. Ez utóbbi esetben - feltéve, hogy a biztosítás folyamatos volt - a 180 napi jövedelmet csak a segély kezdő napját megelőző naptári év első napjáig lehet figyelembe venni. Amennyiben a biztosítási idő korábban megszakadt, a segély megállapításánál a megszakadást megelőző jövedelmet nem lehet figyelembe venni .
Előfordulhat, hogy a biztosítottnak sem a megelőző évben, sem pedig a segély igénybevételét közvetlenül megelőző 180 napban nem volt figyelembe vehető jövedelme. Ilyenkor a segélyre való jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének a harmincad részét veszik alapul a számításnál. Ugyanezt a módszert alkalmazzák abban az esetben is, ha valaki a munkanélküli ellátás folyósításának szünetelése alatt, vagy az ellátás megszűnését követő 42 napon belül szül, és tényleges jövedelemmel nem rendelkezik. (Az ellátás alapja azonban nem haladhatja meg a munkanélküli ellátás alapját képező átlagkereset harmincad részét.) Ha a biztosított jövedelme a minimálbér kétszeresét nem éri el, akkor a tényleges jövedelmet kell figyelembe venni. Tényleges jövedelem hiányában a munkavállalóknál az ellátásra jogosultság kezdő napján érvényes szerződés szerinti jövedelmet, egyéni és társas vállalkozóknál pedig a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér alapján kell kiszámítani a segély összegét .
Lettymama2
 


Sziasztok!

Bartika, az előző év keresetéből számolják a TGYÁSt, GYEDet, ne aggódj Kép A doki telefonszámát kérdezd meg itt, a babaneten, a Kórházak témánál az Uzsokis topikban, biztos tudja valaki. A Mihály gyerekkorában lehet pl. Misu - ez egyáltalán nem bácsis Kép Örülök, hogy tetszik a Mihály, nagymamám egyetlen kérése, hogy ne Mihály legyen, vagy legalább adjunk neki második nevet. Annnyira imádom, amikor a szülőkkel szemben védik a gyerek érdekét (mármint ilyen esetekben)! Hát sajnos nem fogjuk teljesíteni nagymamám kívánságát, mert ha fiú lesz, bizony Mihály lesz, és nem lesz második neve. Illetve lehet még Bendegúz is - az előző terhességnél ettől akadt ki a család Kép Egyébként a Kata sem tetszett neki. Egyszerűen nem értem, annyiféleképpen lehet becézni egy gyereket - a nevétől teljesen függetlenül is!

Lettymama, gratula! Én egyelőre magzatmozgás helyett hasfájást érzek, de remélem, holnapra elmúlik Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Ildikó, ne aggódj, mi Csillaghegyen lakunk, párom pedig Rákospalotán dolgozik. Ezen kívül most már ugye a lányom sorsát is rendezni kell, ha szülni megyünk - mondjuk ezt meg tudjuk oldani, csak ez is idő. Hát, majd meglátjuk Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Köszi az infokat a tgyással kapcsolatban. Sajnos én is úgy tudtam, ahogy Ágiboszi. Így ameddig bírom, munkában kell maradnom. Kép

Mariann

Mariann & Istvánka 2006.01.31.

KépKép
mariannka
 
 


Sziasztok!

Az előbb a képeknél azt hiszem elszúrtam valamit.

A babó nem mutatta meg, hogy milyen nemű!
Amint a 4d képen látható, folyamatosan összekulcsolat a pici lábait. A combja már 1 cm, a súlya 5g.

Era

EraKépKép

KépKép

KépKép
lingelera
 
 


Márti!

Gratulálok, a gyönyörű babódhoz!!!!

És mindenkinek nagyon szépen gömbölyödik a pocija!

Era

KépKép

KépKép
lingelera
 
 


Lányok!
Szerintem kár aggódni azon, hogy jaj, hogy lesz a szülés.
Amikor Rékát vártam, az az egy kívánságom volt, hogy anyuék ne legyenek kéznél, amikor indul a szülés Kép Bejött!
Lucánál semmi jó ötletem nem volt, hogy hova lehet tenni Rékát, ha éjjel indulunk szülni - de valahogy végig biztos is voltam benne, hogy napközben indulunk majd szülni. És ez is bejött!
Ezek a csöppek már most nagyon okosak, bármit meg lehet velük beszélni Kép Kép Kép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Babetta! Egyáltalán nem kaptam tőled emailt!

Tünde! Ne bolondozz már! Biztos hogy nem fogsz kilógni a képernyőről! Szóval nyugodtan küldj csak pocifotót!

Márti! Gratulálok a kislányotokhoz! Nagyon szuper ez a kép! Döbbenetes ahogy szorongatja a köldökzsinórt! Ja és csütörtökön voltam AFP-n!

Csirippiri! Az én laikus véleményem az hogy nincs baj! A 3 mm a maximum érték a nyaki redőnél, és egyébként is mikor ezt mérték már a 14. hetet is majdnem betöltötted! De persze az orvos véleménye a mérvadó!

Medike! Részvétem!

Titati! Viszér ellen van valami harisnya is! De fogalmam sincs hogy hol lehet olyat kapni!

Lyly! Szerintem nem a baba volt! Bár ezt te biztos jobban tudod! Én is azt hittem mikor annyi idős terhes voltam mint te, de valószínűleg csak a beleim játszottak velem!

KépKép
nicika
 
 


Szia Era!
Jók a képek!
Az én babóm pont egyidős a tiéddel, ma voltunk Uhn és minden normális, de nagyobbacska mint neked. 6.5 az ülőmagasága, a nyaki redő 1.6 mm.
Nagyon aktív volt a vizsgálat alatt, egyfolytában ficánkolt, nem tetszett neki hogy megzavartuk a szundizásban Kép
katicuska
 
 


Lányok! Van új pocifotóm! Ma reggel készült, szintén éhgyomorra! Hihetetlen hogy 1 hét alatt mekkorát nőtt a pocakom! Megmutatom:


Kép
Kép

KépKép
nicika
 
 


Tünde és Márti én is gratulálok a lányokhoz, és Erának is az aranyos pici babájához.

Nikica tényleg nagyon klassz az új tábla jó hogy ennyit foglalkozol vele.

Eszti tudom hogy te nem így érzel, de én nagyon szeretem az őszt az esőkkel és a köddel együtt is. És a legkevésbe a nyarat szeretem.
Nem vagyunk egyformák!
Csema neked mi lesz holnap UH, vagy amniocentézis? A drukk mindenképpen megy! Biztosan minden rendben lesz!

Szisz milyen volt az UH?

Medike a nagyid halála miatt együtt érzek veled! Nekünk is idén halt meg a dédink akivel együtt éltünk, és nagyon-nagyon szerettünk. Főzött ránk, vigyázott a fiamra és az összes megtakarított pénzét ránk költötte, egyszóval egy tündér volt. Nagyon hiányzik!
A védőnőd pedig egy nagy hülye. Ne foglalkozz vele, csak szükséges esetben menj hozzá.

És Lingelera! Örülök hogy az UH-n minden rendben volt. Én nagyon izgulok minden UH és egyéb vizsgálat előtt is, és amikor minden rendben volt, akkor egy időre megnyugszom!

Gyezsu a krumpli főzelék szerintem is habarva finom. Én is egészen megkívántam, főzök is a héten!

Jó pocakosodást mindenkinek!

Paga

Gabi
paga
 
 


Era!
Nagyon kis cuki a babátok!
Gratulálok.
Én már 3x voltam u.h.-n, de egyképünk sincs. Majd a 4D-sen.

Nem tudom mennyi időm lesz mostanában, mert beválsztottak az Elle újság irodalmi főzsűrijébe. Ma jöttek meg a könyvek, 6 db., amit szept végére el kell olvasnom, és felállítanom a sorrendemet. A könyvek nagyon jók és szépek, és mindet megtarthatom. Ráadásul küldtek egy karton pici dobozos colát is, aminek a gyerekeim nagyon örültek.
Rita

Rita
Kép
Dorka 10, Dani 12,5 éves
ritaa
 
 


Sziasztok!

Csak most értem haza nem rég, egész nap róttam a köröket a városban, így vissza sem tudtam olvasni.

Voltunk a Praxisban. A doki megnyugtatott, hogy makk egészséges a bébi, akármilyen lesz is az afp eredménye. És képzeljétek el, hogy a két fiú után KISLÁNYUNK lesz! Kép Kép Kép Doki azt mondta 150 %.
Én most annyira de annyira örülök, hogy el sem tudom mondani. (persze ha fiú lett volna is örülnék) Kép

A képen elég kis soványka még, 17+4 nek mérték.

Kép

Kép

Szilvi (17+0 v. 17+4)

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Szilvi: Gratulálok a lánykához! (sorstárs)

Ildi: Nekünk nem lesz 4. baba, legalábbis nincs tervben.
Cory: Nem azért szerettünk volna 3. babát, mert 2 lányunk van, hanem a 2. után eldöntöttük, hogy mindenképp lesz mégegy.

Lettymama: Örülök, hogy már Te is érzed a babát, szép sorban így lesz mindenkivel!KépKépKép

Gyezsu: Vigyázz magadra, ha nem múlik a hasfájás inkább menj dokihoz!

Era: Cuki a baba, még van idő, hogy jobban megmutassa magát!

Ildi: Én azért is szülök majd Vácon, mert nagyon aggódnék, hogy miként érek be a kórházba. Bár így is alakulhat úgy, hogy nem is itthon leszünk, amikor megindul. Hát, majd 5 hónap múlva jönnek ezek az izgalmas kérdésekKép

Medike: Én a rántást úgy teszem bele az ételbe, hogy előtte kis lével jól elkeverem és szűrőn átpaszírozom. Küllönben nekem csomók maradnak benne. Mostanában ritkán csinálok rántásos kaját.

Tündi (18+4) Uh szerint: 17+4

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Mennek a pocakfotók!
Ezt most csináltuk, azért 18.,19. héten ez nem túlzás???KépKép
Mondjuk ennek több, mint fele hájacska!KépKép

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Mennek a pocakfotók!
Ezt most csináltuk, azért 18.,19. héten ez nem túlzás???KépKép
Mondjuk ennek több, mint fele hájacska!

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Mennek a pocakfotók!
Ezt most csináltuk, azért 18.,19. héten ez nem túlzás???KépKép
Mondjuk ennek több, mint fele hájacska!

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Bocsi, de ez már tényleg túlzás, amit csinálok itt a gép előtt.

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Hát, lányok, hajnali fél három, már nem bírtam tovább feküdni - meg aludni sem, átjöttem az ülőgarnitúrárára. A pocim továbbra is fáj, úgyhogy reggel hívom az orvost. Mondjuk nem hiszem, hogy Bababóval lenne baj, mert csak a jobb oldalon fáj elöl-hátul, de párom teljesen be van pánikolva, én meg attól akadtam most ki, ahogy Kata viselkedik. Tegnap a párom későn ért haza, Katára már épp ráadtam a pizsamát, és mondtam neki, hogy altassa inkább ő, mert szeretnék pihenni. De amint én kimentem a szobából, Kata kétségbeesett zokogásba kezdett, úgyhogy végülis a nagyágyban aludt el mellettem. Most meg, öt percre rá, hogy felkeltem, ő is felébredt, és újból zokogott, hogy Bababó! És mint tudjuk, ők érzik a dolgokat. Azóta már újból alszik. Úgyhogy remélem, minden rendben - majd jelentkezem.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Tünde! Tényleg jó nagy pocakod van, de nagyon jól áll. Szerintem mindenkinek nagyra nő csak kinek előbb, konek később.

Nikica neked is nagyot nőtt a pocakod, szerintem ez azért is van mert ilyenkor már intenzivebben nő a baba is.

SZisz! Nagyon jók a 4D-s képek, és gratula a kislányhoz, meg ahhoz, hogy egészséges. Én is a praxisba szeretnék menni, ki UH-zott?

SZép napot mindenkinek!

Paga

Gabi
paga
 
 


GyeZsu: mikor mész dokihoz? Nagyon drukkolok neked!

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Gyezsu! Írj, ha megjöttél a dokitól. Remélem minden rendben lesz. SZorítok neked! Meg akartam nézni, hogy mennyi idős terhes vagy, de nem találtalak a táblában (lehet hogy nagyon felületesen néztem?).

Paga 15+0

Gabi
paga
 
 


Ritaa! Gratulálok az Elle dologhoz! Ügyi vagy!

Szisz! Gratula a kislányotokhoz! Kezdek irigykedni! Én is szeretném már tudni a nemét!

Tünde! Tényleg nem semmi hogy mekkora a pocakod! A háj meg hidd el nem látszik!

GyeZsu! Nagyon szorítok hogy minden rendben legyen!

KépKép
nicika
 
 


Lányok! Egy kényes témában szeretnék segítséget kérni! Van valaki közületek akinek van vagy volt aranyere? Ugyanis úgy néz ki hogy nekem van! Ez tegnap derült ki, ugyanis vérzett. Mondjuk belül van, és abszolút nem fáj, csak vérzik! Ötlet?

KépKép
nicika
 
 


Nicika: nekem Balu után. Mármint a szülés után volt aranyerem. Nem fájt, nem vérzett, csak viszketett, és tapinthatóan ki volt dudorodva. Én Reparon kúpot és krémet használtam rá.
cory 13+5

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Én is Reparon kúpot vettem meg hemorid kenőcsöt, de eddig még semmi változás! Mondjuk csak egyet használtam el a kúpból!

KépKép
nicika
 
 


Nicika: ja, nekem legalább 1 hetes kúra volt. Ki is dudorodik?
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Ja és a tábla!
Kép
Kép
Kép
Kép

KépKép
nicika
 
 


Cory! Nem dudorodik ki! Nem is érzem! Csak WC-zés után csöpög a vér!

KépKép
nicika
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?